המלצות ספרי עיון

רותי_קליין*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2002, 10:46
דף אישי: הדף האישי של רותי_קליין*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי רותי_קליין* »

כאן המקום להמליץ על ספרי עיון במובן הרחב. זה לא במקום ארון הספרים ההורי, אלא יותר בכיוונים לימודיים.
ספרים שעניינו אתכם ואתם חושבים שיכולים לעניין אחרים.
אני התחלתי לאסוף ספרים (בינתיים בעיקר ברשימות ולא פיסית) שעניינו אותי ואני חושבת שיוכלו לעניין את בנותי בעתיד
(אוספת חומר לחינוך ביתי...).
גם ספרי קריאה יכולים למצוא כאן את מקומם, בעיקר אם הם עוסקים בנושא מסוים.
רותי_קליין*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2002, 10:46
דף אישי: הדף האישי של רותי_קליין*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי רותי_קליין* »

מקור הפרוש - ג'ונתן ויינר - תהליך הברירה הטבעית באיי גלפנוס. ספר מצויין למי שמתעניין באבולוציה.
בעקבות אלכסנדר הגדול - מסע מיוון לאסיה - מייקל ווד - במאי סרטים של הBBC ערך מסע בעקבות אלכסנדר מוקדון ותעד אותו בספר.
כנפיים שבורות - ג'ון קלייב - סיפורה של אירלנד במלחמת העולם השניה. ספר קריאה.
זיכרונות אסורים - לקראת מחשבה רב-תרבותית - אלה שוחט - אסופת מאמרים (היסטוריות שנויות במחלוקת:בין אירופוצנטריות לרב תרבותיות; מין ואימפריה: לקראת אתנוגרפיה פמיניסטית של תרבות; מזרחים בישראל: הציונות מנקודת מבטם של קרבנותיה היהודים; הגלות כשטח מריבה: האינטלקטואל הפלסטיני והשיח הציוני; זהויות שסועות: הרהורים של יהודייה - ערבייה; מופע הניצחון ומצעד הקדמה: מלחמת המפרץ בתקשורת; הערות על ה"פוסט קולוניאלי"; זיכרונות אסורים והרהורים גלותיים: קלומובוס, פלסטין ויהודים - ערבים; התרבות שלאחר המהפכה: מין, לאומיות וחוויות העקירה.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אני אוהבת את סדרת האוניברסיטה המשודרת. הספרים שלהם רציניים אבל לא כבדים.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי אביב_חדש* »

עוד בנושא אבולוציה:
הגן האנוכי והשען העיוור
עוד_לא_אמא*
הצטרפות: 12 מאי 2003, 08:36
דף אישי: הדף האישי של עוד_לא_אמא*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי עוד_לא_אמא* »

'תולדות האמנות' (נדמה לי שככה קוראים לספר) של גומבריך. סקירה היסטורית שעורכת הכרות עם תקופות, זרמים, יוצרים, יצירות ואתגרים מרכזיים באמנות, בעיקר ציור.
'הלם החדש' של רוברט יוז, מבוא מרתק לאמנות מודרנית.
'רשות הרבים' של שלמה אבינרי - מבוא נהדר ל'ציוני הדרך' המקובלים בהתפתחות המחשבה המדינית (מספיק פשוט ובהיר בשביל התחלה, אבל גם מעמיק ומתומצת בחוכמה כדי לשמש אותנו באוניברסיטה כשהברזנו מהרצאות...)
יש עוד, נבדוק על המדף ונחזור...
יעל_מ*
הצטרפות: 17 יוני 2003, 12:55

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי יעל_מ* »

הורים גם בלילה - ד"ר ויליאם סירס, ספר מעולה שמדבר על הורות לילית - כמו שינה משותפת , הנקות לילה,טקסי הרדמות וכו'. ספר ממש אמפטי ואמיתי!!!
ניתן לקנות רק דרך לה לצ'ה.
עירית_ל*
הצטרפות: 04 מרץ 2002, 09:48
דף אישי: הדף האישי של עירית_ל*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי עירית_ל* »

מה פתאום רק בללל? הנה book]בבוקמי id[/po]=87932.
דיאנה_ב*
הצטרפות: 29 מאי 2003, 02:49
דף אישי: הדף האישי של דיאנה_ב*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי דיאנה_ב* »

"סערת נפש" של ד"ר יורם יובל, פסיכולוג ופסיכיאטר (וגם הנכד של פרופ' ישעיהו לייבוביץ'). נושאים נבחרים בפסיכולוגיה, פסיכיאטריה וחקר המוח, מוסברים בצורה מרתקת עם דוגמאות טיפוליות. בפרקים הראשונים זה נראה כמו חיקוי של א. יאלום, אבל זה הרבה יותר ושווה בפני עצמו.
עירית_ל*
הצטרפות: 04 מרץ 2002, 09:48
דף אישי: הדף האישי של עירית_ל*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי עירית_ל* »

ראיתי פרסום לספר חדש של יורם יובל,לא זוכרת את השם, אבל בטח גם משהו טוב (האמת, אני אפילו לא בטוחה שזה עיון).
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי אני* »

קבלו-
האבולוציה של האהבה, האוניברסיטה המשודרת.
גם אבולוציוני, גם על אהבה (אהבת-אם בעיקר).
יערית*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2003, 20:22

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי יערית* »

ממליצה על ספר (טיולי כורסא?!) בשם "תחת שמי טוסקנה" יש גם ספר המשך ואלבום תמונות. מדהים, תאורי נופים, אוכל (גם מתכונים) עם עלילה על מקום מדהים, תרבות, טיולים ומסעות של קניות. זוג אמריקאי שקונה בית ישן ומשפץ אותו בארץ זרה. והופך את המקום לגן עדן (אורגני) משהו מדהים באמת. סוחף!
מ_אור*
הצטרפות: 26 דצמבר 2004, 04:13

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי מ_אור* »

"מה זאת אהבה"
ספרו השני של דר' יורם יובל, למי שמצא עניין בראשון("סערת-נפש") בוודאי יהנה גם מזה
החלמה מהירה לכל המשופעים והמקוררים
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי איתי_שרון* »

אני מסיים כרגע לקרוא את "חיי", ה(אוטו)ביוגרפיה של גולדה מאיר. איכשהו זה התגלגל לידיים שלי, והעובדה שאני או-טו-טו מסיים אותו אומרת שהוא כנראה באמת מעניין. יש שם הרבה דברים שנותנים פרספקטיבה על המציאות של ימינו ועל "איך דברים נהיו כמו שהם" בהקשר הלאומי.
Pלונית_אחרת*
הצטרפות: 05 יולי 2004, 00:12

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי Pלונית_אחרת* »

כמו יונת - סדרת האונ' המשודרת (אבא שלי קורא את הפיזיקה - מתמטיקה אני את מדעי החברה)
במיוחד אהבתי את אאוגניקה, השבחת האיכות התורשתית של האדם. אל דאגה ספר ביקורתי (-: על הנסיונות לשפרנו, רלוונטי לכל שוחרי הגנטיקה ומאדיריה באשר הם.
אין מידה לאדם סטיבן ג'י גולד - הולך מצויין יחד עם אאוגניקה. מדבר על תאוריות המדידה של האדם וטוען כמו שמו שאין לנו מידה (-:
איכמן בירושלים חנה ארנדט תורגם רק לפני שנים ספורות על משפט אייכמן ובחינה אחרת לחקר השואה ומעשי הנאצים (הטענה של ארנט היתה מהפכנית בזמן שנכתבה - הרוע הנאצי הוא "בנאלי", בירוקרטי, ולא איזו תכונת אופי (גרמנית) לאומית חריגה - וסליחה על הפשטנות הקיצונית, היא וודאי מתהפכת בקברה..)
חומר אנושי טוב יוסף גורודג'ינסקי ניתוח יחסי שאירית הפליטה עם הציונות, ניכוס השואה ע"י הציונות - חתרני ממש.
ומשהו שונה לגמרי...
מכונת הארגון חקירה ביקרותית ביסודות תורת הניהול של יהודה שנהב.
אחרי שאצא מאנונימיותי אשמח להשאילם (-:
פמיניזם קל להבנה - גם של טלי רוזין מה זה בכלל פמיניזם וגם של אורית קמיר *פמיניזם, זכויות ומשפט" - שניהם מציגים הצגת מבוא יפה של התחום לטעמי.
ספרים שפחות אהבתי למרות היותם להיטים, "האוטופיה הרומנטית" אוה אילוז ו"no Logo של נעמי קליין - בשניהם לא צלחתי את הפרק השני.
מ.שלווה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2004, 10:15

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי מ.שלווה* »

לאחרונה סיימתי לקרוא את הספר "אידאה של תיקון" יוזמות חנוכיות בחברה רב תרבותית .
נכתב ע"י יהודה בר שלום .
מחקר מעניין על שמצא לו מושג מעניין על בתי ספר שחפשו דרך לשנות את מערך החנוך שלהם ולהעניק ערך מוסף שאינו מתקיים בבתי הספר המסורתיים של משרד החנוך .
מוצגים בתי הספר - נווה שלום ,ביאליק , קדמה , דמוקרטי חדרה וקשת.
למי שמתעניין בחברה רב תרבותית ורוצה להתעודד מעשיה מרשימה בישראל .
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מומלץ ביותר ספר של מרים אדהאן בשם מודעות. זהו ספר עיון על שיטת האניאגרם. שיטה המזהה סוגי אופי לפי מספרים בטבלת התשע (האניאגרם).ספר מצוין לכל מי שרוצה להבין איך בני אדם שונים באמת.ספר שעוזר לנו להבין את התכונות שלנו, החיוביות והשליליות, להשלים איתן ו\או לדעת איך לשנות ושאפשר לשנות. מאד מעמיק, קריאה קולחת. בעיני חשוווווב למען השלום שלנו עם עצמינו ועם סביבתנו. (=
פלוני_אלמונית*

המלצות ספרי עיון

נ.ב שכחתי להוסיף שהספר מודעות כתוב ע"י סופרת דתיה ולכן הדוגמאות הניתנות שם בם מהעולם הדתי. אך ההסברים שלה כ"כ טובים שזה כלל לא מפריע לקריאה.
ספר נוסף שאני ממליצה עליו בחום הוא הספר תיאום כוונות של הרב חיים סבתו. בעל פרס ספיר. ספר איכות אמיתי המתאר את מלחמת יום הכיפורים בצורה יוצאת דופן בעדינותה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

של טלי רוזין מה זה בכלל פמיניזם
ובו תובנות שהתעוררו אחרי כתיבת הספר עם ד"ר בר ;-)
יונת_שרון*

המלצות ספרי עיון

מעניין. למשל?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

המלצות ספרי עיון

מעניין. למשל?
שאלת אותי?
עומר_ס*
הצטרפות: 20 פברואר 2004, 11:51
דף אישי: הדף האישי של עומר_ס*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי עומר_ס* »

האם ספר עיון הוא ספר המתיימר לתאר את המציאות ולשפוך עליה אור חדש, השונה מספר קריאה או רומן (שייתכן והיה באמת)?
יש מספר ספרים שבתחום האפור הזה - גם "עיון" וגם מרתקים לקריאה. ההמלצות שלי בתחום:
הספרים של סיימון קינג המשפט של פרמה ו - סודות ההצפנה הם ספרי עיון הכתובים כרומן על המתמטיקה במספר תחומים מרתקים. ומתארים התפתחות ענפי מתמטיקה שונים לאורך ההיסטוריה.
מעבר לגבול התודעה של טימותי פריס נותן מבט מעניין על הפיזיקה המודרנית ונפש האדם והשילוב בניהם.
קיצור תולדות הזמן עדיין רלוונטי ומרתק, ונותן בסיס טוב לתיאוריות השולטות של מכניקת הקוונטים
האדם מחפש משמעות, השאיפה למשמעות, הזעקה הבלתי נשמעת למשמעות והאל הלא מודע של ויקטור פרנקל נותנים מבט פסיכולוגי אקזיסטנציאליסטי מרתק לנפש האדם המודערני.
נוסעת_סמויה*
הצטרפות: 29 נובמבר 2004, 10:10
דף אישי: הדף האישי של נוסעת_סמויה*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי נוסעת_סמויה* »

אינדיבידואליות - הפרוייקט הבלתי אפשרי של קרלו שטרנגר

ספר על האופנים שבהם אנחנו בוראים את עצמנו, מזווית פסיכואנליטית ופילוסופית.
קראתי בנשימה אחת לפני כמה שנים, ומאז קראתי עוד כמה פעמים.
מרתק, מבריק ומעורר מחשבה.
פרטים נוספים NS]כאן GetProdInfo[/po].asp?prodid=11563227
יונת_שרון*

המלצות ספרי עיון

קומה ג', מעניין אותי לשמוע איזה תובנות פמיניסטיות היו לטלי רוזין בעקבות כתיבת הספר עם ד"ר בר.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

המלצות ספרי עיון

יונת, זו היתה הלצה סרקסטית ותו לא :-)
נוסעת_סמויה*
הצטרפות: 29 נובמבר 2004, 10:10
דף אישי: הדף האישי של נוסעת_סמויה*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי נוסעת_סמויה* »

קומה ג' ויונת -
תובנות פמיניסטיות עמוקות אצל טלי רוזין? הן בטח באות לידי ביטוי בספר הבא שלה, הלא הוא book]המדריך הישראלי לניתוחים פלסטיים id[/po]=96668. :-)
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי אל_דנטה* »

חיים כהן "מבוא אישי", מומלץ בחום.
אוטוביוגרפיה מרתקת של איש נדיר. מצעיר דתי אורתודוקס לאפיקורס, מהקמת פרקליטות המדינה ליועץ משפטי לממשלה שמרן עד לשופט בבית משפט עליון וחסיד זכויות אדם.
הספר כתוב נפלא ואהבת האדם נוטפת בשפע מתפיסת האדם והעולם שלו.
הוא אגב, למד בביתו עד גיל 9.
ביקורת מהיום בהארץ על הספר
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי יערת_דבש* »

"דברים שרציתי לגעת" של גילי פליסקין על מיניות עצמית של נשים.
פלאים.
מים_צלולים*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2009, 17:49
דף אישי: הדף האישי של מים_צלולים*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי מים_צלולים* »

אני מחפשת המלצות לספרי עיון על כל נושא שבעולם, שניתן לקרוא במשותף עם ילד
תודה!
פלוני_אלמונית*

המלצות ספרי עיון

ספר חדש :
תפיסה הוליסטית באדריכלות - "מרכז למוסיקה וספריה ע"ש פליציה בלומנטל", כיכר ביאליק, תל אביב.
ספר דו-לשוני (עברית-אנגלית( בהוצאת עם עובד תל-אביב 2011/ מאת נילי פורטוגלי
Nili Portugali /
A Holistic Approach to Architecture - "The Felicja Blumenthal Music Center and Library" / AM OVED Publishers Ltd / Tel-Aviv/ 2011

"מרכז למוסיקה וספריה ע"ש פליציה בלומנטל", בניין מרהיב שתוכנן על ידי האדריכלית נילי פורטוגלי ונבנה בשנת 1996 בכיכר ביאליק, הוא הבניין העכשווי היחיד שהתוסף לאזור ייחודי זה בלב ליבה ההיסטורי של העיר תל אביב.
"עצמת נוכחותו של הבניין בסביבה טמונה דווקא במידה שהוא משתלב בה ולא במאמצים להיות נבדל ממנה, על ידי יצירת אייקון אדריכלי. יחד עם זה שמירה על רוח סביבה קיימת אינה בהכרח חזרה פנטית על שפתה האדריכלית של אותה סביבה".
כיכר ביאליק היא עולם בזעיר אנפין של תולדות האדריכלות של העיר תל אביב. כאן אפשר למצוא סגנונות אדריכלות משנות העשרים של המאה העשרים - תקופת האדריכלות האקלקטית - דוגמת הבניין הראשון של עיריית תל אביב ובניינים משנות השלושים, אז היה הסגנון הבין-לאומי "הצעקה האחרונה".
הספר נועד לעורר דיון ציבורי בשאלות המאתגרות את הקהל הרחב ואדריכלי המאה ה-21 בנוגע לדרך ההתערבות של אדריכלות עכשווית בסביבה קיימת בכלל ובסביבה בעלת ערך היסטורי בפרט, באופן שיכבד וישמר את הקיים.
מה שמייחד את עבודותיה של פורטוגלי, ובכלל זה בניין "מרכז למוסיקה וספריה ע"ש פליציה בלומנטל" הוא שגם החדש והמודרני ביותר נראה כאילו היה קיים כאן מאז ומעולם.
טענתה של פורטוגלי היא כי כדי לשנות את פני הסביבה וליצור בניינים שנרגיש בהם ואיתם "כבתוך ביתנו" אין מדובר בשינוי של אופנה או סגנון אלא בצורך באימוץ תפיסת עולם הוליסטית חוצה תרבויות אשר תחליף את תפיסת העולם הפרגמנטרית הנמצאת בתשתית דרכי החשיבה הקיימות.
"מרכז למוסיקה וספריה ע"ש פליציה בלומנטל" מייצג יותר מכל בניין אחר שתכננה פורטוגלי את תהליך התכנון הייחודי שלה ואת הפרשנות שלה לתפיסת העולם ההוליסטית ופנומנולוגיה באדריכלות. תפיסת העולם הנמצאת בשנים האחרונות בחזית השיח המדעי והקשורה בקשר הדוק לפילוסופיה הבודהיסטית.
הספר המרהיב ביופיו נועד לכל מי ששואף ליצירת מקומות על-זמניים שיש בהם שאר רוח ונשמה, שאנו באמת רוצים לחיות בהם.בכל תרבות, בכל חברה ובכל מקום.

לפרטים נוספים www.niliportugali.com

נילי פורטוגלי נולדה בחיפה ב-1948; דור שביעי למשפחה החיה בצפת מראשית המאה ה-19.
בוגרת בית הספר היוקרתי לאדריכלות ה- A.Aבלונדון (1973); לימודי תואר שני באדריכלות וביסודות הפילוסופיה הבודהיסטית באוניברסיטת ברקלי שבקליפורניה (1981) ולימודי קולנוע באוניברסיטת תל-אביב. הייתה שותפה לעבודה ולמחקר עם פרופסור כריסטופר אלכסנדר ב"מרכז למבנה סביבתי" שבברקלי קליפורניה. כיהנה כמרצה בכירה במחלקה לאדריכלות שבאקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, ירושלים, ולימדה בפקולטה לאדריכלות ובינוי ערים בטכניון. עבודתה מתמקדת הן בצד התיאורטי והן בצד המעשי של האדריכלות ומשתייכת לזרם החשיבה ההוליסטי-חווייתי (Holistic-phenomenological school of thought).
פורטוגלי זכתה בפרסים בתחרויות שהשתתפה בהן; היא מוזמנת כמרצה אורחת לכינוסים בין-לאומיים ולאקדמיות מובילות בעולם, משתתפת בתערוכות; פרסמה מאמרים רבים בתחום האדריכלות, ועבודתה תועדה בכתבי עת מקצועיים, בעיתונות ובטלוויזיה.
ספרה הראשון שיצא לאורThe Act of Creation and the Spirit of a Place / A Holistic-Phenomenological Approach to Architecture, Axel Menges Stuttgart, London 2006 נבחר על ידי אגודת האדריכלים הבריטית (R.I.B.A) להיכלל ברשימת 24 הספרים הנבחרים באדריכלות לשנת 2007.
אדריכלית בעלת משרד עצמאי כבר יותר מ-38 שנים. משרדה עוסק במגוון רחב של פרויקטים בתחום האורבני, תכנון בניינים, תכנון נוף ותכנון פְּנים, אשר לתפיסתה הם מערכת המשכית אחת.
פורטוגלי השלימה לאחרונה כתיבת תסריט לסרט באורך מלא "ואת הסמטא היא סיידה בתכלת" שאותו היא עתידה לביים ולעצב אותו אמנותית.
פלוני_אלמונית*

המלצות ספרי עיון

שלום,
מחפשת ספרי היסטוריה איכותיים וקריאים שמתאימים גם לנערים בחינוך ביתי...
תודה רבה!
ולריה_י*
הצטרפות: 24 מאי 2009, 11:08
דף אישי: הדף האישי של ולריה_י*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי ולריה_י* »

בחום רב ממליצה על הספר של יובל הררי, קיצור תולדות האנושות. לא חושבת שהוא ספר נוער דווקא, אבל הוא מעולה והתקשיתי מאוד להניח אותו עד שנגמר (והתחלתי מיד מההתחלה)
הרגע_שלפני*
הצטרפות: 19 דצמבר 2006, 22:04
דף אישי: הדף האישי של הרגע_שלפני*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי הרגע_שלפני* »

בחום רב ממליצה על הספר של יובל הררי, קיצור תולדות האנושות. לא חושבת שהוא ספר נוער דווקא, אבל הוא מעולה והתקשיתי מאוד להניח אותו עד שנגמר (והתחלתי מיד מההתחלה)
מצטרפת להמלצה בהתלהבות. ספר מרתק.
המליצו לי גם על "רובים חיידקים ופלדה" אבל הסגנון שלו יותר כבד, בינתיים אני רק בהתחלה.
פלוני_אלמונית*

המלצות ספרי עיון

תודה לכן, ודווקא את שני הספרים האלה כבר קראתי :) הספר של יובל הוא באמת משהו מדהים!
עולם_חדש_מופלא*
הצטרפות: 18 יולי 2010, 13:26
דף אישי: הדף האישי של עולם_חדש_מופלא*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי עולם_חדש_מופלא* »

רובים חיידקים ופלדה מצוין, אבל רוב ההיסטוריונים אומרים שהוא רצוף באי דיוקים.
ממליצה גם על "כיבושה של האימפריה האצטקית", ועל "סיפור של גרמני".
לגבי השני- אני ממליצה שקודם אחד ההורים יקרא, ורק אז יחליט אם הילד שלו מסוגל להבין את מורכבות הסחפור המדהים הזה.
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי אפרת_מ* »

"היסטוריה של העולם לצעירים מכל הגילים" של גומבריך.
כן, כן, זה שכתב את הספר על תולדות האמנות (אחרי הספר הזה) שהפך לתנ"ך בנושא.
עוד לא קראתי. הוא מיועד לנוער, ונחשב למעולה. אני יודעת שאחי הקטן קרא אותו כמה וכמה פעמים.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

המלצות ספרי עיון

שליחה על ידי פלונית* »

לנוער- "הנער מסביליה" של דורית אורגד, על החיים בצל האינקוויזיציה
למבוגרים- "רוח קדים- בשליחות מחתרתית בארצות ערב" של שלמה הלל. עכשיו סיימתי לקרוא, וזה מדהים. נותן חשיפה לפעילות שכמעט לא מדברים עליה של ה"מוסד לעליה ב'" בעירק ולבנון.
שליחת תגובה

חזור אל “כיבוש”