הנקה בזמן מחזור

גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי גילה* »

אני נתקלת באמהות שכשהן במחזור, החלב שלהן נהיה פחות טעים (כנראה - ליונק, בודאות - לאמא), וזה מגיע עד לשביתת הנקה (חלקית או מלאה).

1 - מכירות? נתקלתן? חוויתן? רוצות לשתף?
2 - מישהי הבחינה במגמות - מה מגביר ומה מחליש תופעה זו?
3- (עכשיו אני קופצת מעל הפופיק) מישהי מכירה פתרונות?
נורית_מ*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 17:51
דף אישי: הדף האישי של נורית_מ*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי נורית_מ* »

לא קשור לטעם החלב אבל אצלי קורה משהוא מאוד מוזר.
מאז שחזרתי לקבל מחזור, בערך 7 חודשים לאחר הלידה, בערך ב-90% מהפעמים, מספר ימים לפני המחזור הבן שלי חולה. לא משהוא רציני (בד"כ קצת עולה החום לפעמים קצת שיעול).
בהתחלה חשבתי שאני מדמיינת כי זה לא יאמן אבל עכשיו (הוא בן שנתיים וארבעה חודשים) כבר אין לי שום ספק שיש קשר. אני לא יודעת מה הקשר אבל הוא קיים. כשהוא קצת חולה נשאר לי רק לוודא שיש תחבושות במלאי.
מאז שאני מטפלת בעצמי (דיוקר ופרחי באך) יש מגמת שיפור.
גילה*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי גילה* »

אני קוראת עכשיו ב"גופה-תבונתה" את הפרק על תסמונת-טרום-מחזור. נשמע הגיוני (גם התופעות, גם השיפור).
נורית_מ*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי נורית_מ* »

גילה,
את מתייחסת למה שאני תיארתי? אם כן את יכולה לספר מה בדיוק ההגיון (מילא שהמחזור משפיע על האשה אבל על תינוק/ילד?).
גילה*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי גילה* »

אוי. יש שם המון מידע, אבל חלק מהענין של תסמונת-קדם-וסתית קשור בחומרים כימיים בגוף, ובחוסר איזון הורמונלי. אלה - אולי עוברים בחלב אם. סתם מסקרנות שלי - האם לך יש איזושהי הרגשה אופינית בימים אלה?
משהו אחר - אני, שנים, הייתי חולה (דרכי נשימה) בזמן המחזור. ככל הנראה, הייתי מעט חלשה יותר, עם מע' חיסון פחות יעילה. גם דברים כאלה יכולים להשפיע, אני משערת.
אין לי סורק בשביל להראות לך את העמודים הרלבנטיים - אולי תציצי בספר? (ספריה, חנות ספרים, תמנע)

> גילה נלהבת מהספר באופן מוגזם <
נורית_מ*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי נורית_מ* »

הרגשה אופינית? אני נוטה יותר לכעוס בימים האלה.
אני אציץ באמת בספר ראיתי אותו בספריה.
תודה.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי בשמת_א* »

מעניין, גם אני תמיד הייתי נוטה לחלות בימי הווסת, ולכעוס לפני...
רונה_בראון*
הצטרפות: 20 אוגוסט 2001, 01:27
דף אישי: הדף האישי של רונה_בראון*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי רונה_בראון* »

אני מרגישה שבימים הראשונים של הווסת (בעיקר ביום הראשון והשני) הנכונות שלי להנקה יורדת פלאים. כל הסבלנות, הנכונות והמוכנות שלי שוקעות ולפעמים ממש לא בא לי להניק. כשיש עזרה, או לפחות כמה "משיחי דעת" מסביב אז זה קל יותר. כשאנחנו (כרגיל) לבד זה הרבה יותר קשה.
מאז שחזרה לי הווסת לאחר לידתו של דניאל (שנה אחרי שנולד) אני ממש סובלת מעוויתות ותופעות נוספות בימים הראשונים של הווסת. אני מנסה מזה חודשיים חלק מההצעות שהועלו בספר גופה של אישה וכו'... אם למישהי יש הצעות נוספות אשמח לשמוע. בעיקר לכאבי בטן וכאבי רגליים (דיקור לא אפשרי כרגע).
ג_ית*
הצטרפות: 23 יוני 2005, 13:49

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי ג_ית* »

אני בת 25 אחרי לידה ראשונה (4 חד') קיבלתי מחזור סדיר לפני חודש וכרגע אני מחכה שיופיע והוא לא, מה לעשות?? (לא קיימתי יחסים, אני רק מניקה בלי תוספות).
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לא צריך לעשות כלום. גם לא לחכות. לפעמים זה לוקח הרבה זמן.
(אגב, אם קיבלת רק פעם אחת, הרי שהוא לא "סדיר").
הסתכלי גם כאן חידוש המחזור בתקופת ההנקה וכאן דף הסקרים
ג_ית*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי ג_ית* »

תודה על התשובה ,אבל היא לא מספיק ענתה לי על השאלה שזה אומר שאני צריכה להיבדק בכל זאת??
טל_טליה*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 23:20
דף אישי: הדף האישי של טל_טליה*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי טל_טליה* »

סבלנות יקירתי .
הגוף חווה לידה ראשונה ,לא ממש יודע מה קרה לו ומה עוד יקרה לו.
אולי גם את. תני לו את הזמן להבריא ,להיות,לחדול ואולי גם לנ ש ו ם....
טליה (מטפלת ברפואה סינית)
ג_ית*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי ג_ית* »

טוב, אז קודם כל טוב שחזרתן אני שמחה לבשר לכן שקיבלתי מחזור אחרי 6 חד' ואני ובעלי אחרי 4 ימים קיימנו יחסים ( 12.09.05) ואני מאוד מאושרת שקיבלתי .......
חיפושית*
הצטרפות: 16 מרץ 2004, 18:29

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי חיפושית* »

טוב שלום,
חוץ מכל התופעות של חוסר סלבנות כלפי העולם בכללי ותיסמונת PS
האם מבחינת הנקה משהי חוותה ממש רגישות מוגזמת בפיטמות ???? ממש כאילו אלה הפעמים הראשונות שהוא יונק- לא נעים בכלל וגם נראה לי שהוא בקפיצת גדילה בדיוק בימים האלה.. יואו כמה קשה/כואב/ולא סבלני המצב... :-(
אשמח לתובנות..
במזל_אריה*
הצטרפות: 10 ינואר 2007, 11:57
דף אישי: הדף האישי של במזל_אריה*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי במזל_אריה* »

כבר לפני חודשיים חזר לי המחזור (4 חודשים לאחר לידה) באופן סדיר. אני מיניקה מלא וצמד. יש ילדה בת כמעט שנתיים שבאה להנקות לילה ולשלוקים פה ושם. כך שאני לא מבינה למה המחזור חזר...
בימים של המחזור אני מרגישה על הפנים.
לא מסוגלת להחזיק את עצמי, אין לי כח, אין לי סבלנות, לא בא לי לזוז כמעט, להתעסק עם אוכל, או עם צרכים של ילדים, לא בא לי לטפל באף אחד, להיענות לצורך של אף אחד, לדבר או לתמלל את מה שקורה לאף אחד.
וההנקה ממש ממש לא נעימה.

הדרך היחידה להפסקי את התופעה הזו כל חודש, היא עוד הריון, לא מתאים לנו עכשיו.
עצה_מהירה*
הצטרפות: 06 אפריל 2007, 14:26

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי עצה_מהירה* »

הדרך היחידה להפסקי את התופעה הזו כל חודש, היא עוד הריון, לא מתאים לנו עכשיו.
לא בהכרח. את יכולה ליטול גלולות למניעת הריון שמותרות בהנקה (פמולן או סרזט) - נוטלים אותן ללא הפסקה כך שעקרונית לא אמור להופיע מחזור.
אני רק אסייג ואומר שלפעמים התופעות שתארת בכל זאת מופיעות גם ללא הדימום עצמו, פחות או יותר סביב מועד המחזור הוירטואלי...
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי ורד_לב* »

ממליצה לך בחום לפנות לטיפול תומך בך
נשמע שיש עלייך לא מעט עומס והוא בא יותר לידי ביטוי כשנוסף מימד הדימום.
דיקור וצמחים סיניים יכולים מאד לעזור. גם תזונה, כמובן, אבל נראה לי שדווקא להתחיל מדיקור יעשה את העבודה.
בהצלחה {@
במזל_אריה*
הצטרפות: 10 ינואר 2007, 11:57
דף אישי: הדף האישי של במזל_אריה*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי במזל_אריה* »

דיקור וצמחים סיניים יכולים מאד לעזור
תודה, אשמח להמלצה בנושא...
מה זה צמחים סיניים? איך לוקחים את זה בטיפות?
בינתיים החלטתי לנסות להמעיט ולהפחית משמעותית את השוקולד...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ואוו...לא קישרתי את משבר ההנקה למחזור...תודה
פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

דווקא אצלי לא השתנה כלום בהנקה כשהתחיל שוב המחזור. מצד שני - לי גם אין שום תופעות קדם / תוך מחזוריות אחרות. קצת דם וזהו. בלי מצבי רוח וכו'. אולי קצת שינוי בהעדפת ריחות מסויימים. אבל המשכתי להניק כרגיל שנה שלמה לאחר שהמחזור חזר, ולא הרגשתי הבדל.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

שלום
הבן שלי בן שנה וארבעה חודשים. הוא יונק רק בלילות וקם פעמיים שלוש בלילה. אני קיבלתי מחזור לראשונה מאז הלידה לפני 3 ימים ומאז נועם לא מפסיק לבכות על הציצי. הוא ער כשעה שעתיים צורח על הציצי ולבסוף נרדם על הידיים שלי כשהוא מותש. כמו כן לפני המחזור הוא היה קם ויונק 10 דקות ועכשיו שעה דבר שמכאיב לי מאוד בשדיים וגורם לי להחליף את צידי ההנקה פעמים מספר.
האם טעם החלב משתנה במחזור? והאם לדעתכן אני צריכה לנצל את המצב ולהפסיק את ההנקה הלילית? (אם גם ככה הוא נרדם כשהוא מותש על ידיי אולי עדיף שאני פשוט לא אציע לו וזהו...)
אודה על תשובתכם...
ימים_יגידו*
הצטרפות: 10 נובמבר 2008, 20:21

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי ימים_יגידו* »

הילד שלי כמעט בן 7 חודשים. אני מניקה הנקה מלאה. כל שעתיים בערך.
ביומיים האחרונים הוא לא הרגיש כ"כ טוב ורצה רק עלי. הרגשתי גם שפחתה לי כמות החלב והייתי גם מאד עייפה.
והיום בבוקר קיבלתי וסת. (אני עדין בהלם 0-:)
בחודש האחרון לא כ"כ הקפדתי על תזונה כי אנחנו במעברי בית שעוד לא הסתיימו..
האם זה אומר שמעכשיו יהיה לי וסת כל חודש?
אם אני יחזור לתזונה טובה יכול להיות שהוסת יפסק שוב?
יש לזה בכלל קשר?
ואיך זה הגיוני שקיבלתי וסת אם אני מניקה כ"כ הרבה???
אשמח לתגובות
בשמת_א*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי בשמת_א* »

האם זה אומר שמעכשיו יהיה לי וסת כל חודש?
זה אומר שהוסת חזרה. זה פרק זמן יחסית סביר אחרי הלידה, גם אם מבעס P-: כשהוסת חוזרת, לפעמים היא סדירה מייד ולפעמים היא עדיין לא לגמרי סדירה. אי אפשר לדעת מראש.

_אם אני אחזור לתזונה טובה יכול להיות שהוסת יפסק שוב?
יש לזה בכלל קשר?_
יש קשר מאוד עקיף. לא אחד לאחד. בכל מקרה, היא חזרה בגלל שינוי הורמונאלי שאיפשר את זה. אי אפשר לבטל את זה בדיעבד.

ואיך זה הגיוני שקיבלתי וסת אם אני מניקה כ"כ הרבה???
ראשית, זה קורה הרבה. יש כאלה שמקבלות גם חודשיים ושלושה אחרי הלידה, עם הנקה מלאה והכל.
שנית, יכול להיות שעם כל הבלגן של מעבר הדירה יצא שהיו הפסקות יותר גדולות בין ההנקות, או שהוא ישן יותר שעות בלילה, רצוף, וכך היתה ירידה מספקת בהורמון הפרולקטין שאיפשרה את חזרת הביוץ ואחריו את הוסת.

לסיכום:
זה מבעס, אבל נורמלי לגמרי לתקופתנו.
איך היינו אומרים בצבא? קחי את הבעסה בסבבה... {@
ורד_לב*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי ורד_לב* »

זה כ"כ אינדיבידואלי לכל אישה ולמערך ההורמונלי שלה.
לא תמיד אפשר לשים את האצבע לסיבה שגרמה לחזרת הביוץ והדימום.
זה כנראה המבנה של הגוף שלך {@
טדליק_נהנאנע*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 00:10
דף אישי: הדף האישי של טדליק_נהנאנע*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי טדליק_נהנאנע* »

לפני חדשיים הפטמות כאבו לי בזמן ההנקה, וההרגשה הייתה כאילו משייפים אותן.
תהיתי- האם בגיל שנה וחצי החליט בוציק להתנסות שוב ביניקה בעזרת שיניים?.
בקשתי ממנו: אוריה חמוד, תינק עם פה גדול יותר, אתה מכאיב לי. הוא הקשיב מאד וראיתי שמנסה להפנים וממש מתאמץ להשתדל שלא לינוק בעזרת השיניים, אך התחושה נשארה. התנסות השיניים חלפה לאחר כיומיים שלשה.
לפני חודש שוב, אותו סיפור, שוב מדברת איתו, שוב משתדל מאד, ואומר:" שיניים- כואב."
אחרי יומיים שלשה המצב חוזר לקדמותו.
והנה, כבר שלשה ימים שהתופעה חוזרת. ואני רואה שאין שינוי בצורת היניקה של אוריה. מכיוון שהטראומה שעברתי עם כאבים בהנקה (ראה ערך סיפור ההנקה של טדליק) עדיין מהדהדת במוחי, אני מוכרחה לפתור את הבעיה.
חשבתי וניסיתי לעלות על הסיבה, ופתאום קלטתי שבעצם לא מדובר בלפני בערך חדשיים, לפני בערך חודש אלא בדיוק. מתחיל שלשה ימים לפני תחילת המחזור (שחזר לפני 3 חדשים) ונגמר (אם אינני טועה, אדע מחר) כשאני מקבלת.
מישהי מכירה תופעה שכזו? מדובר בכאבים די מציקים (לא מזכיר נשיכות אלא "עייפות החומר", שיפשוף או שיוף).
אני_עצמי*
הצטרפות: 02 ינואר 2009, 10:22

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי אני_עצמי* »

אני עם בת 6 חודשים בהנקה מלאה. המחזור חזר בחודש שעבר , ועכשיו שוב, ואיתו באמת הגיעו שלל התופעות המדוברות כאן:
עייפות החומר, שפשוף, הנקה של שעתיים ברצף עם החלפת צדדים, שתינו חולות, מועקה בהנקה (בד"כ אני מתה על זה). אללה יסתור...
לא עלה בדעתי שזה קשור
נורא תודה על לכולן הדף
ורד_לב*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי ורד_לב* »

בהחלט קשור ונחווה ע"י הרבה אמהות.
סביב ביוץ, מחזור וכמובן, הריון.
אנחנו יצורים מאד הורמונליים...
פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

התינוקת שלי בת 5 חודשים, עד היום ינקה בלבד.
כבר כשהייתה בת חודשיים וחצי קיבלתי מחזור לראשונה (עם אחיה הגדול קיבלתי בגיל 4 חודשים, לאחר שכבר הפסקתי להניק).
מאז קיבלתי עוד פעמיים, בצורה סדירה מדי חודש.

הבעיה היא שסביב כל מחזור וכל ביוץ יש לי ירידה דרסטית בכמות החלב. הילדה רעבה ועצבנית, מבלה שעות ארוכות על הציצי, מתעוררת המון פעמים בלילה לאכול (6-8 פעמים בהשוואה ל 1-2 פעמים בימים בהם החלב שופע). בימים אלה היא גם "כועסת" על הציצי והרבה פעמים מסרבת להתחבר. אני משתמשת בטכניקה להגברת הזרימה, אבל זה עוזר ממש מעט (בימים של שפע חלב אני צריכה להניק בחצי שכיבה כדי שלא תחנק מהזרימה...). בימים כאלה אני משתדלת להוסיף לה בקבוק שאוב ביום, למרות שממני היא בשום פנים ואופן לא מסכימה לקבל בקבוק, ומאבא שלה לפעמים כן ולפעמים לא (מה שגורם לפעמים לזה שאני צריכה לזרוק חלב שחיממתי כי היא לא מסכימה לקחת אותו, וזה באסה, אבל זה סיפור אחר...).

חשבתי שאם אגביר ייצור חלב ע"י שאיבות זה יגרום לירידה להיות דרסטית פחות, אבל זה לא עזר. למשל, לפני "משבר החלב" האחרון היה יום בו שאבתי 250 מ"ל יותר ממה שהיא ינקה, והקפאתי אותם, ולמחרת כבר לא היה לי מספיק חלב בשבילה והייתי צריכה להשלים לה בקבוק שאוב.

אני חוזרת לעבודה בעוד כשבועיים, ויודעת שמה שהיא מצליחה לינוק ממני בימים כאלה של מחסור בחלב המשאבה לא תצליח.
מדובר בכ 4-6 ימים של מיעוט חלב סביב כל ביוץ וכל מחזור, כלומר כשליש מהחודש.

האם יש מה לעשות כדי למתן את התנודות החריפות האלה בייצור החלב? או לפחות לקצר את מספר הימים שהן נמשכות?
מאוד קיוויתי שאצליח להמנע מתמ"ל גם אחרי החזרה לעבודה, אבל אני מתחילה לחשוב שאין לי סיכוי.
פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

ועוד משהו - ניסיתי לקחת חילבה, אבל אחרי יומיים היו לי סחרחורות קשות, כנראה שזה מוריד לי את לחץ הדם, ולא היה שום שיפור בגזרת החלב. הלכתי לדיקור, וזה עזר ממש מקומית למן קצר.
מלכת_השלולית*
הצטרפות: 10 מרץ 2009, 21:31

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי מלכת_השלולית* »

ואוו איזה דף! בדיוק בזמן!
המחזור חזר לי לפני כמה חודשים...כשהפיצקה היתה בת 11 חודשים, רק לפני שנים שלושה וסתות העיניינים התחילו להיות מסודרים. וגם אני שמתי לב לקשר מוזר בין הקטנה שלא מרגישה כל כך טוב, כבר פעמיים שלוש יום יומיים לפני תחילת הדימום....חשבתי שזה רק הדימיון שלי , עכשיו אני אעקוב אחרי זה.
למשל היום קיבלתי והקטנטונת שילשלה קצת ופעם ראשונה בחייה הקיאה.

עוד דבר שמתי לב , שבימים של הדימום המסיבי ,ממש ממש מוזר לי להניק, אני מרגישה שהגוף שלי מאבד המון נוזלים ואנרגיה.ושתיה,תזונה ומנוחה לא משפרים.

וסיפור קצר: איך חזר לי המחזור אחרי הלידה: כשביתי היתה בת 11 חודשים חזרתי ללוות לידות, בלידה שליוותי ברגע יציאת התינוק התרגשתי מאד והרגשתי המון אדרנלין וגם אוקסיטוצין ( איך אני יודעת? התחלתי לטפטף חלב).יום אחרי הלידה ראיתי הפרשה של ביוץ ו14 יום אחר כך קיבלתי מחזור.מעניין עם ההורמונים פשוט ריחפו בחדר מהיולדת אלי... :-)
ורד_לב*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי ורד_לב* »

את יודעת, כדי שיהיה ביוץ צריך איזשהו תהליך מקדים. זה לא קורה ברגע אחד...
הקשר הוא נפלא בעיניי והתזמון, כמובן, אולם סביר שגופך החל בתהליך קצת לפני הלידה הזו.
מלכת_השלולית*
הצטרפות: 10 מרץ 2009, 21:31

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי מלכת_השלולית* »

כדי שיהיה ביוץ צריך איזשהו תהליך מקדים. זה לא קורה ברגע אחד...

נכון מאד מדעית, ויש גם יוצאים מן הכלל והמדע......
אני מכירה כמה נשים (כולל אני ) שבייצו באופן מפתיע אחרי קיום יחסי מין, גם כאלה שהביוץ שלהן היה מאד מדויק, אולי יד המקרה ואולי לא.
אני מכירה ואוהבת ללמוד את הפן המדעי, וגם לדעת שהמדע הוא לא תורה מסיני...

ונפלאות הן דרכי הגוף הנשי :-)
ללה*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 12:21

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי ללה* »

לא ידעתי לאן לפנות, אז באתי לכאן. (כבר דיברתי עם יועצת הנקה ובכל זאת...).
המחזור חזר בענק אתמול. אחרי 13 חודשים וקצת מהלידה (כלומר 22 חודשים בלי). ידעתי שיהיה לי קשה עם זה. אבל חשבתי יותר בקטע של כאבים ולכלוך.
וזה הרבה יותר קשה משחשבתי. לא זכרתי שזה כל כך הרבה דם. אין לי חשק לזוז, אני רק רוצה לשכב במיטה ולהתקפל.
ומה שכמובן הכי הכי נורא זה שהבן שלי צורח ואין לי איך לעזור לו. הוא לא אוכל פחות. אולי יותר. הוא יונק ומתעצבן. והוא לא ישן מספיק. הוא נרדם רק לפני כמה דקות... היועצת הנקה אמרה שזה לא גורם להפחתה בכמות או באיכות אלא רק לשינוי הטעם. אבל לפי מה שקראתי כאן בדף, יש כאלו שזה כן פחת להן. איך אני יכולה לדעת? ואולי הוא כועס כי לקחו לו את החלב המתוק שלו? יכול להיות שמחזור ראשון הוא ארוך יותר? רק המחשבה שאולי זה ככה, גורמת לי לבכות עם התינוק שלי. אני רוצה שיהיה לו טעים ועכשיו.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

הי ללה,

מנסיוני ונסיון חברות - בהחלט יש מצבים בהם יש פחות חלב בזמן מחזור.

אבל יש שני דברים אחרים שאני רוצה לומר לך:
1 - האגדה שבזמן מחזור אפשר לרכב על סוסים עם טמפון כחלכל בנרתיקך גורמת לך לחשוב שאת אמורה לתפקד כרגיל. אז לא. להוריד קצב. הדבר היחיד שנחוץ הוא להיניק, להאכיל את בנך (פירות/ירקות חיים חתוכים זה מסיק טוב. את לא חייבת לבשל), לטפל ביציאות (חיתול, פשפוש), ולהאכיל/להשקות אותך (גם פה, דאגי שיהיו לך די פירות ואגוזים זמינים, כמו במשכב לידה). כל השאר יחכה לאחר כך.
2 - ממה שכתבת, נראה לי שאת קצת מתערבבת עם בנך: הוא יונק, וקצב זרימת החלב פחות מהרגיל, והוא מתאכזב. אולי הוא גם רעב. אבל הוא לא כועס (ואת לא אשמה). הוא לא מסכן (ולא זקוק לרחמיך). הוא זקוק רק להכלה שלך את קשייו - הבנה, חיבוק, ואולי נסיון למצוא פתרונות כמו למשל לשתות מים או לאכול פרי.

ממחזור למחזור זה יהיה קל יותר, ולו רק כי הילד גדל {@
ללה*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 12:21

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי ללה* »

תודה. אני אוהבת את הגישה שלך. תמיד הייתי אמורה להרגיש לא בסדר אם אני מורידה קצב ("מתפנקת סתם"), אז בהחלט מתאים לי להשלים עם זה.
בקשר לבן שלי, אני כן מרגישה אשמה. אם לא הייתי הולכת לפסיכומטרי טפשי של 4 שעות, אולי זה לא היה קורה. ואם הוא רעב בגללי, אז הוא מסכן וזקוק לרחמי. זה לפחות הרגש שעובר לי.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

שלום

לפני 3 חודשים נולדה לנו ילדה חמודה
בשעה טובה ומוצלחת.
הילדה יונקת לפי דרישה מתי שהיא רוצה, אוכלת טוב וב״ה נראית טוב.

להפתעתנו הרבה (מאד), לפני כמה ימים אשתי קיבלה מחזור, שמאופיין בכמות דם
לא שיגרתית (שופעת דם).

האם יש לזה משמעות מסויימת?
האם זה אומר שהגוף מוכן להריון נוסף?

תודה
מלכת_שבא*
הצטרפות: 19 יוני 2011, 18:35

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי מלכת_שבא* »

מזל טוב לכם ! אני לא מקור מוסמך ואינני רופאה אבל יש כאלה שברגע שמתחילות לקבל מחזור הן יכולות להרות. כל אחת והגוף שלה כל אחת והקצב שלה. עדיף שתתייעצו עם רופאת נשים היא ודאי תציע לאשתך אמצעי מניעה - בדרך כלל מציעים זאת בביקורת שלאחר 6 שבועות מהלידה. בהצלחה.
פלונית_לרגע*
הצטרפות: 06 פברואר 2004, 22:23
דף אישי: הדף האישי של פלונית_לרגע*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי פלונית_לרגע* »

אני מניקה תינוק בן 3 חודשים, קיבלתי מחזור ראשון אתמול (בעסה), כבר שלושה לילות שהוא לא ישן טוב, מתעורר הרבה,
לא נראה שמפריע לו טעם החלב, אבל נראה שהכמות ירדה.
ממש זקוקה לרעיונות איך להגדיל את כמות החלב בימים אלה
venera*
הצטרפות: 15 יולי 2011, 22:11

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי venera* »

היום-שלושה חודשים לאחר לידה, קיבלתי מחזור שלא ציפיתי לו, למרות שאני מניקה הנקה מלאה. שמתי לב שכבר שבוע ימים תינוק שלי דורש יותר לינוק, והרגשה שאין מספיק חלב. מה שמציל אותי ומוסיף לי ביטחון עצמי זה חלבה.
האם בזמן המחזור לחלב יש טעם אחר?
חוץ מחלבה יש משהו אחר שמגביר את החלב?
תודה
פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

לא נראה לי שקשור למחזור. אולי המחזור מתנגש עם קפיצת גדילה של התינוקי, ואז הם יונקים יותר כדי להיות גדולים יותר.
ואולי- הסבלנות שלך נצבעת מהמחזור...
תהני מהתינוקי... א ל א ן
פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

אני שלש וחצי חודשים לאחר לידה והופ .......... מחזור ,מבעס מפתיע , מה גם אחרי לידה ראשונה .הנקתי הנקה מלאה ללא שום תוספות .אמנם מתענינת אם יש עדיין סיכוי שלא אראה שוב מחזור בחודשים הקרובים ?ואכן גם אצלי היו קצת בכיות אצל התינוק החמוד שאף פעם לא בוכה,ומיד תוכ'ד המחזור צץ והגיע.האם יתכן שלידה ראשונה מצוי מחזור מוקדם כ'כ, האם יש לזה הגיון??
שיר*
הצטרפות: 23 פברואר 2003, 13:59

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי שיר* »

יכול להיות שזה דימום חולף, ועכשיו יעברו עוד חודשים רבים בלי מחזור. (קרה לי גם)
ויכול להיות שזה גם מחזור, ואין ממש מה לעשות :-)
כרית_רכה*
הצטרפות: 17 מרץ 2010, 08:33
דף אישי: הדף האישי של כרית_רכה*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי כרית_רכה* »

בזמן מחזור הבן שלי - בן שנה וחצי ומתחיל לפטפט- אומר לי: ציצי קולקל, ציצי אחר.
לשימחתי ממשיך לינוק ולא שובת.
פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

תודה על תשבתך שיר ,רציתי רק לשאול ,מי אומר מהי הגדרה של דימום ומה ההגדרה של מחזור? האם יש לכך תסמינים? ורציתי גם לשאול כמה זמן התינוקת שלי תפסיק לבכות ולא לישון טוב עקב הופעת הדם ,??אני מקווה שזה תופעה חולפת?!
אמא_של_דנדי*
הצטרפות: 04 יולי 2008, 20:25
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_דנדי*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי אמא_של_דנדי* »

הקטנה שלי בת שמונה חודשים ושמתי לב בחודשיים האחרונים שסביב המחזור שלי יוצאים לה המון פצעונים בפנים, בבית חזה ובידיים. בהתחלה חשבתי שזו אלרגיה למזון כלשהו אבל ציינתי לעצמי את התזמון והנה עכשיו שוב אחרי מחזור והקטנה מלאה פצעונים. האם מישהי נתקלה בדבר כזה? בפעם שעברה עברו לבד אחרי כמה ימים אז אולי מדובר בהורמונים?
לולי*
הצטרפות: 25 אפריל 2003, 23:47

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי לולי* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אחרי 3 חודשים שעברו מהלידה קיבלתי מחזור. ואני מניקה הנקה מלאה . האם יש מצב לקבל שוב מחזור? או שהמחזור עכשיו לא יהיה סדיר...?
ליהי_לי*
הצטרפות: 16 דצמבר 2011, 23:59

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי ליהי_לי* »

מישהי כאן כתבה משהו על טכניקה להגברת הזרימה - אני אשמח לשמוע מהי?
גם אני מניקה הנקה מלאה והקטני שלי אפילו יונק בתדירות יחסית גבוהה כול שעתיים ( הוא בן 4 חודש) ובדיוק ביום שהוא חגג 4 חודש קיבלתי מחזור- דיי התבאסתי, אני מקווה שזה לא מפריע להמשך ההנקה- האם זה יכול לגרום ל"היתייבשות" - שמעתי על נשים שפשוט הפסיק להיות להן חלב בשלב מסוים. מה יכול לגרום לזה?
האם יש חליטות שממולץ לשתות בזמן המחזור וההנקה כדי לחזק ולעזור לזרימת החלב?
פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

לכרית רכה! יש לי תינוק בן 8 חודשים ואני עכשיו במחזור קראתי את התגובה של הבן שלך ל״ציצי מקולקל״ ופשוט התגלגלתי מצחוק.... הבן שלי עושה פנים חמוצות שאני מניקה אותו בימים הראשונים למחזור...
אין הם כאלה מדהימים ! ומי אמר שלקבל מחזור בהנקה זה חסרון?
שרית_קוגן*
הצטרפות: 13 מאי 2012, 16:46

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי שרית_קוגן* »

שלום רב , אשמח לקבל עזרה לשאלה שלי, אני בת 27 שמחזור שלי הולך וקטן , לא שינתי קלום בתזונה או פעילות גופנית שלי ,
למה ? ומה לעשות כידי להגדיל ימי מחזור ? ווסט אחרונה הייתה יום אחד בלבד וזה גם חלש
בבקשה תעזרו לי
בום*
הצטרפות: 25 אפריל 2012, 23:12

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי בום* »

שרית נשמה, נראה לי שכדאי לך לגשת לרופא נשים.
בהצלחה
פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

אני מניקה 9 חודשים לפני כחודשיים קיבלתי מחזור ולי יש מחזורים של 7 ימים אחרי 7 ימים שנראה שזה נגמר יום יומיים אחר כך לפעמים יש דימום למה?
השקעה_לטווח_ארוך*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2012, 14:16

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי השקעה_לטווח_ארוך* »

לי קרה דווקא להפך ממה שציפיתי -
הקטנה- גדולה בת 8 חודשים ואני מניקה הנקה חלקית, חזרתי לעבוד לפני חודשיים.
שלשום פתאום הופיע דימום, ואתמול ושלשום טיפטתי כמו שכבר חודשים לא טפטפתי, ועוד באמצע היום, מה שלא קרה קודם כמעט אף פעם...
מוזר.
מקווה שזה היה דימום חולף ושהמחזור לא יתחיל להופיע באופן סדיר עדין....

ושרית קוגן - למה את רוצה לדמם יותר ימים? זה רק עושה אותנו חלשות יותר.. העיקר שמגיע המחזור..
הורמונלית*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2012, 22:28

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי הורמונלית* »

הבן שלי בן 3 חודשים, אני מניקה הנקה מלאה (כל 4 שעות ביום ו7 בלילה) בלי תוספות ולמרות זאת אחרי חודש ושבוע קיבלתי מחזור (שלצערי חוזר כל חודש) האם זה טבעי שהמחזור חזר כל כך מהר? בזמן המחזור יש ירידה בכמות החלב וגם שמתי לב שיום יומיים לפני המחזור הילד נהיה עצבני שניה לפני שזה תוקף אותי.
איפה_התשובות*
הצטרפות: 28 ספטמבר 2012, 17:47

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי איפה_התשובות* »

דף מלא שאלות ללא תשובה, אז הנה עוד, לידה רביעית, אני בדרך כלל מקבלת מחזור אחרי שנה וחצי, הנקה מלאה ואופס מחזור אחרי חודש ושלושה שבועות, לפני המחזור, היא פתאום לא עלתה במשקל, נלחצנו ואז הגיע המחזור, למה זה קורה? מה לעשות עם הפגיעה בהנקה( נראה שיש פחות חלב) היא יונקת רגיל, האם היא תפסיק לצמוח כל חודש בתקופת המחזור? מקווה שהדף הזה יתחיל להפיק גם תשובות.
הורמונלית*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2012, 22:28

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי הורמונלית* »

אין לי תשובות חד משמעיות, עומר (הבן שלי) גדל באופן תקין למרות שקיבלתי מחזור מוקדם, למדתי שכשאני מרגישה ירידה בחלב וילד עצבני זה אומר שאני לפני מחזור ואז אני מתחילה לקחת כדורי חילבה מה שמאד עזר במחזור האחרון (היו סך הכל שלושה) בכל זאת יש ירידה בכמות החלב. המשכתי להניק כרגיל וייצור החלב חזר לעצמו אחרי המחזור. רופא הנשים שלי אמר שזאת תופעה מוכרת שהחלב פוחת בזמן מחזור ואין צורך להילחץ. גם לגבי המחזור המוקדם הוא טען כי אומנם לרוב הנשים זה לוקח יותר זמן אנחנו לא זהות וכל גוף מגיב אחרת, מה שכן הוא אמר שזה יכול להעיד על תקופת פריון מוגברת וצריך להיזהר (במידה ולא רוצים הריון כרגע). גם אני חיפשתי כאן תשובות ולא מצאתי לכן פשוט התקשרתי לרופא נשים. את יכולה גם לשאול בטיפת חלב אני בטוחה שהן יודעות יותר מכל פורום.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

רציתי לברר גם אני אחרי שלושה וחצי חודשיים וקבלתי לצערי מחזור.בחופשת לידה היה לי גודש היתי מלאה בחלב ועכשיו פחות.כמה כדורי חילבה ניתן לצרוך ביום? דחוף
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי נועה* »

חילבה- מינון מומלץ הוא 3x3 למרות מה שכתוב על האריזה
והלוואי שבדף הזה היו תשובות. אנחנו לא מצליחים לצאת מהמשבר הנוכחי סביב המחזור. פשוט סיוט! אתמול קיבלתי סוף סוף והיא עדיין מסובבת את הראש אחרי כמה שניות :-(
אמא_של_דנוששש*
הצטרפות: 24 דצמבר 2012, 12:53

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי אמא_של_דנוששש* »

היי.אני שבעה חודשים אחרי לידה ואופס פעם ראשונה קיבלתי מחזור אבל מזה מחזור רציני רציני...האם זה נורמאלי ככה לדממםםם?? אגב אני מניקה הנקה מלאה שפחתה כרגע באופן משמעותי....
פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

לי היה דימום לא סביר כזה כשהייתי עם התקן.
פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

רק לדווח שפניתי לד"ר ליבוביץ עם בעיית הנקה חמורה סביב המחזור. ממש שביתות הנקה שכל פעם בקושי רב יצאנו מהם (ממש כמה ימים של סרוב אכילה). היא נתנה לנו מוטיליום סביב ימי המחזור וזה עזר באופן מדהים, הבעיה נעלמה ! וגם כל התסכול והפחד סביב זה.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

שאלה על שם הדף - אולי כדאי ששם הדף יהיה "מחזור בתקופת ההנקה". משום שההנקה כי כל הזמן, לתקופה ארוכה, והמחזור מופיע מידי פעם.
ברכה*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2002, 00:36

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי ברכה* »

יש לי שאלה:אני נוטלת סרזט רצוף מאז הלידה. הבן שלי בן חמישה וחצי חודשים וקיבלתי היום מחזור, לראשונה מאז הלידה. האם זה מחייב שאקבל סדיר מעתה ואליך? אני מניקה מלא.
170720013_Ola*
הצטרפות: 17 יולי 2013, 10:25

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי 170720013_Ola* »

הבן שלי כבר חודשיים לפני כמה ימים ירד לי דם אבל מאד מעט תיפתות למרות שאני מניקה מלא האם זה מחזור?
פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

קיבלתי מחזור 5 חודשים לאחר הלידה
כרגע אני בקושי מניקה אולם המחזור לא מגיע
האם ייתכן כי אני בהריון
פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

הבן שלי בן חודשיים אני מניקה עם תוספות 3 פעמים ביום מטרנה לפעמים יותר לפעמים פחות אתמול קיבלתי מחזור היום הילד נגעל מהחלב שלי ואף הקיא. האם נורמלי? מה עושים?
פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

שלום
הייתכן באמת שטעם החלב משתנה במחזור?
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי אחת* »

שלום, אני שלושה חודשים אחרי לידה, מניקה מלא בלי תוספות.. קיבלתי מחזור ראשון חודשיים אחרי לידה, ועכשיו שוב פעם. באמת בימים האחרונים לא היה לי כמעט חלב והילד בכה מלא וכל שניה עזב את הפיטמה.. כאילו לא טעים לו.. עכשיו עדיין בתוך המחזור כבר יש לי יותר חלב אבל עדיין מוציא את הפיטמה מהפה כל כמה שניות.. מה עושים?? אני מתוסכלת לגמרי ועצבנית נורא....
רק_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2014, 23:20
דף אישי: הדף האישי של רק_מה*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי רק_מה* »

נחים. את גם אחרי לידה....
נכנסים עם התינוק למיטה ונחים. אולי עם חליטת קמומיל או שומר.
וכשיש כאבים, אפשר לנוע קצת, כמו עם צירים (למשל סיבובי אגן קלים)
רק_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2014, 23:20
דף אישי: הדף האישי של רק_מה*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי רק_מה* »

החלב יספיק. במנוחה ושתיה תעזרי לו להתחדש
פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

התינוק שלי כמעט בן שלוש ועדיין יונק.
לפני חצי שנה קיבלתי וסת בפעם הרשונה מאז הלידה, והמשכתי להניק. החודש פתאום הוסת לא הגיע. עשיתי בדיקת הריון ביתית שהייתה שלילית. האם יכול להיות שאחרי שמקבלים וסת סדירה פתאום היא נעלמת שוב.
פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

אני שמונה חודשים אחרי לידה וכבר פעם שניה שאני מקבלת מחזור יום אחרי שאני עושה התעמלות לא מבוקרת (חושבת שיכולה ..אבל. ... ) ויש לציין שאני משתתפת בשיעור התעמלות אבל בצורה מאוזנת . אם מישהי יודעת להסביר את הקשר ?!
פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

בעניין אותה הודעה של התעמלות לא ציינתי שאני מניקה מלא .
פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

אני חודשיים וחצי אחרי לידה ראשונה לא מניקה קיבלתי מחזור חודש אחרי הלידה ועכשיו מאחר לי
פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

חודש וחצי אחרי לידה היום ראיתי קצת טיפולים של דםמה זה אומר
קרן_שמש_צהובה*
הצטרפות: 15 מאי 2016, 13:57
דף אישי: הדף האישי של קרן_שמש_צהובה*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי קרן_שמש_צהובה* »

מתלבטת האם זה הדף המאתים, אם לא - אשמח להפניה.
יונקת בת שנה וחצי,
הנקות בעיקר בלילה: לפני השינה, אמצע הלילה, לקראת הבוקר.
הפסקתי לשאוב לפני כחדשיים
לאחר כחודש חזר המחזור
שבועיים אחרי, דימום קליל שניראה כמו התחלה של מחזור חדש.
הגיוני? נורמלי? למה לצפות עכשיו?

אשמח לכל תשובה או הפניה
קרן
אלמונית_בהריון*
הצטרפות: 28 נובמבר 2017, 12:36

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי אלמונית_בהריון* »

הכל נורמאלי ואפשר לצפות לכל דבר.... נשמע סביר לחלוטין שהמחזור פשוט חזר לך... גם לי קרה כל בדיוק כשהתינוק התחיל לאכול אוכל והצטמצמו מעט ההנקות. את הרווחת עד עכשיו!!
קרן_שמש_צהובה*

הנקה בזמן מחזור

איך נורמלי שהמחזור חזר? כל שבועיים מחזור?
אני רגילה, בערך, למחזור של אחת לחודש.
כלומר, כ-3 שבועות בין סוף הדימום לתחילתו של החדש

ציפיתי שמעכשיו יהיה מחזור, בתדירות כלשהי
אך לא ציפיתי לפחות משבוע בין לבין...
קרן_שמש_צהובה*

הנקה בזמן מחזור

את הרווחת עד עכשיו!!
נכון,
גם את ההנקה וגם את זה...

ואגב, אין דף מחזור בזמן הנקה ?
פלוני_אלמונית_בהריון*
הצטרפות: 21 נובמבר 2017, 14:42

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי פלוני_אלמונית_בהריון* »

כנראה לוקח לגוף שלנו זמן להתרגל למצב חדש ועד אז יכולים להיות שיבושים. חכי כמה חודשים שיועברו כמה מחזורים ורוב הסיכויים תיראי שזה מסתדר בצורה קבועה כל שהיא. רק שלא בטוח שזה יהיה בדיוק כמו שאת רגילה מלפני ההריון.
פלוני_אלמונית*

הנקה בזמן מחזור

שלום, קיבלתי מחזור ראשון לאחר ארבע חודשים ונראה לי שזה משפיע על היציאות של התינוק, האם משהי חוותה משהו דומה?
בשמת_א*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי בשמת_א* »

הרבה אמהות חוות איזשהו שינוי אצל התינוק בזמן הווסת. לפעמים יש תחושה שיש פחות חלב (ואז פשוט נותנים לתינוק לינוק יותר וזה מתאזן). לא לדאוג, אלה תנודות לא חשובות ואחרי שהווסת נגמרת הדברים מתאזנים. {@
גורת_השדה*
הצטרפות: 27 יוני 2019, 22:44

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי גורת_השדה* »

האם יכול להיות שהנקה מלאה בטווח הרחוק (שנתיים וחודשיים, הבופה פתוח עשרים וארבע שעות, איתי בכל מקום מהיום שהוא נולד וכו וכו...) תשפיע גם על תסמונת קדם וסתית (PMS) ?

המחזור שלי סדיר, חוזר לאיטו להסתנכרן עם הירח (כמו שהוא היה לפני ההריון) אבל אני חשה כאבים בזמנים קבועים לאורך החודש של כיווצי רחם, תופעות של שינוי מצב רוח וכו.

הערב בהנקה של ההשכבה חשבתי לעצמי, אולי זה קשור? ההנקה שמשחררת הורמונים שמכווצים את הרחם...?
בשמת_א*

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא. כיווצי רחם רלבנטיים אך ורק לשלב שמייד אחרי הלידה.
אבל מה שכן הגיוני, זה שבעקבות ההריון והלידה חלו שינויים מסויימים בגוף שלך, באיזון ההורמונאלי וכו'. למשל, יכול להיות שבעקבות ההריון והלידה יש צניחה קטנה של איברי הבטן התחתונה?
שיטות טיפול שהייתי מחפשת לעניינים כאלה: דיקור סיני (יש בין הרופאימות הסיניים כאלה שמתמחים במיוחד בתחום הגינקולוגיה), שיטת פאולה.
גורת_השדה*
הצטרפות: 27 יוני 2019, 22:44

הנקה בזמן מחזור

שליחה על ידי גורת_השדה* »

יכול להיות, נשמע הגיוני.
תודה שהארת לי את הכיוון.
אני שמעתי על שיטת פאולה, כנראה שהגיע הזמן להכיר לעומק (:
שליחת תגובה

חזור אל “שינה והנקה”