הנקה נגד כל הסיכויים

צ'ופמלה*
הצטרפות: 09 ינואר 2010, 12:38

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

ניסיתי מאוד למצוא שם מתאים לדף אבל כל שם כזה היה כולל לפחות עשר מילים אז ויתרתי
התינוקת הפיצפונת שלי בת 4 חודשים ומסרבת לינוק עוד... ככל הנראה עניין של יניקה לא יעילה שהורידה את כמות החלב, שהובילה לחוסר עלייה במשקלה, לעצבנות על השד כי לא יוצא מספיק חלב וכו'

בערך באותו זמן שעלינו על זה שהגברת לא עולה מספיק במשקל (100 גרם ביותר מחודש !) התחילו גם בעיות ההנקה להחמיר
ובמהרה התדרדרו מאוד , תוך כמה ימים, לסירוב מוחלט להתחבר לשד (למעט בלילה לפעמים)
בנתיים אני שואבת כמו מטורפת ללא הצלחה מיוחדת (מצליחה להוציא בקושי את הארוחה הבאה ובדר"כ גם את זה לא...)
אחרי שהמשאבה כבר לא מוציאה כלום אני שואבת ידנית עוד קצת... לקחתי גם כמוסות חילבה, אכלתי שקדים, תמרים ותאנים יבשות, שתיתי בירה שחורה
בקיצור כל דבר שמישהו הציע לי

(בגברת הקטנה אני מטפלת במקביל כדי שאולי תשתפר לה במעט היניקה וזה כולל מספר יועצות הנקה, רופאת ילדים וטיפולי קרניו סקראל)

ופתאום עלה במוחי שיש לי בבית את המשאבה הכי טובה בעולם (!) את הבת שלי הגדולה (בת שלוש) שכבר גמולה מאז שהיא בת שנתיים ורבע
ואם מישהו יכול לאתחל לי את הציץ שוב בקלות יחסית זו היא
וכאן באה השאלה המוסרית/אתית, האם זה נכון לבקש מילדה שמבחינתה כבר העבירה את הציץ לאחותה הקטנה ... לינוק כדי להגביר לי את החלב ??????????

השכל אומר שלא.
הלב שנחמץ פה כי מרגיש שתיכף מתפספסת לי כל ההנקה של הקטנה ללא דרך חזרה... הלב נקרע ואומר כל האמצעים כשרים

(הייתי מבקשת מבן הזוג אבל הוא כבר מזמן חושב שירדתי מהפסים בעניין הזה...)

אשמח למחשבות שלכם
רוני_של_4*
הצטרפות: 24 יולי 2009, 14:26

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי רוני_של_4* »

אני נעזרתי בבת הגדולה כשלקטן היו בעיות הנקה, אבל היא עדייו ינקה ולא הייתי צריכה לבקש ממנה לחזור לינוק אחרי הפסקה...
יש לי כמה מחשבות:
קודם כל, את יכולה לשאול אותה אם היא רוצה וכמובן לא לאלץ חלילה, ואם היא מוכנה אז סבבה, לא נראה לי בכלל נורא. קחי בחשבון שלא בטוח שהיא תזכור איך יונקים. את יכולה להנחות אותה (פותחים פה גדול, מוציאים לשון, אסור עם השיניים...)
לגבי הקטנטונת וייצור החלב - האם את משתמשת באחד מהבאים:
  • מוטיליום להגברת חלב?
  • משאבת לקטינה דו צדדית?
  • צינורית הזנה במקביל להנקה ישירה מהשד, במקום בקבוק?
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

ההצעות של רוני נראת לי ממש נהדרות.
הצינוריות הצמודות לפיטמה ידרבנו את הקטנה לינוק וגם אם פה ושם תזדקק לתוספת,הרי שהגירוי לשד נוצר וזה יגביר את החלב.
מה שעוד מגביר את החלב זה מנוחה.

ומה שעולה לי לשאול אותך זה אם יש לך שקט ושלווה.אמונה בעצמך ובמילוי תפקידך כאם.
את לא חייבת לענות, כמובן.
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

כל האמצעים כשרים
זה יכול לעשות רק טוב. זה רעיון מעולה ממש. אני ממש לא רואה פה סוגיה אתית.
עלה בדעתי גם להשתמש בתרומת חלב במקום תמ"ל.

להנקת צמד יש המון יתרונות וגם לא מעט חסרונות... ממליצה לקרוא חומר בעניין (מדור הנקה זו התחלה טובה)
האתיקה היא רק עניין של מה שאת מייחסת לזה. אם לא מייחסים לזה כלום, אז סבבה, מגניב לגדולה, מקבלת עוד ציצי. רק טוב :-) אבל ברגע שזה מתחיל להיות כרוך באשמה אז אולי כדאי לברר מה המקור לזה, ולחקור את הנושא של הפרידה מההנקה הקודמת. אולי זה יעזור גם פה.
@}
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

לי זה נשמע מצב של ווין ווין
לילדה בת 3 הנקה זה כיף, טעים, בריא, מפנק
לתינוקת היתרונות ברורים
כולם יכולים רק להרוויח!
כמובן בהנחה שהילדה תסכים.
אני הייתי מציעה לה בלי להסס. לא תסכים- תעזבי. תסכים- נהדר!
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי אוד_ליה* »

במקרה שלנו- בכל הריון גמלתי את הגדול מהנקה כי היה לי קשה להניק בהריון. אחרי לידה הצעתי להם לחזור לינוק אבל שניהם לא רצו (כל אחד בתורו...)
כשהקטנה הייתה בת שלושה חודשים בערך, והבן השני היה בן שנתיים וקצת, יצאנו לקמפינג ופגשנו משפחה (מבאופן, לגמרי במקרה...)- שבה הילד בן השנה וחצי עדיין ינק. השני גם רצה לנסות ונתתי לו- והוא חזר לינוק, אחרי כמעט שנה שלא ינק! אמנם לא היו בעיות בהנקה של הקטנה אבל בהחלט הרגשתי שזה עזר למשל בקפיצת גדילה שעברנו...
(זה לא החזיק מעמד יותר מדי זמן כי הוא פתאום החליט להתחיל להתעורר בלילה בכדי לינוק /-: ולי לא התאים לקום בשביל בן שנתיים+ להנקה כשהתינוקת שלי ישנה לה בנחת...)
בקיצור- לא נראה לי בעייתי בכלל.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי אילה_א* »

אני לא רואה בעיה
ואם היא לא תרצה אני יכולה להשאיל לך שאבנית חבל על הזמן ליניקות ארוכות
שתגרום לייצור החלב שלך לעלות למימדים ממש מעניינים
יוליקו*
הצטרפות: 01 מרץ 2008, 20:37

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי יוליקו* »

לדעתי האישית מאד, לא כדאי לערב את הגדולה ביניקה, במיוחד כשזה לא בא ממנה גם כשאחותה יונקת לידה, מה שמצביע על כך שהיא כבר במקום אחר.
בעיני עדיף להשתמש בצינורית, במשאבה וכ"ד, ודיקור, דמיון מודרך, והצמדות לתינוקת +מנוחה (כמו לאחר הלידה),וכל אמצעי נוסף.

אם לא מתאים לך תמחקי כמובן.
אני מחבקת אותך ותומכת בך ובכל בחירה שתעשי.

<אני אמא לשנים + שלישי בדרך, שמניקה למרחקים (שנתיים, ושנתיים וחצי +טיפונת טנדם)+מאבק על הנקת הבכור.>
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

אני דוקא חושבת שזו שאלה אתית באבוהה, במיוחד אם הגמילה של הגדולה לא באה ממנה. יש כאן בהחלט סוגיה לא פשוטה, שאני לא יודעת איך להכריע, אבל שני אנשים שסיפרתי להם את הסיפור (אחד בעלי, שניה חברה שהניקה את בנה עד גיל 3 פלוס) חושבים שיש כאן משחק ברגשות של הגדולה. הרי זה לא רק עניין טכני. זה מאוד תלוי איך הסתיימה ההנקה של הגדולה. נניח שהיא לא רצתה להיפרד מההנקה, אבל את החלטת שזה נגמר, אז פתאום כשאת צריכה אותה זה כן בסדר? ומה אח"כ? אם היא תרצה להמשיך לינוק אז תתני לה? ואם תרצי לתת ותרגישי שאת לא מסוגלת? ושוב להכניס אותה לכאב הגמילה? למה? לא פיר... ההנקה מאוחריה כבר, סגרה את זה. לפתוח את זה שוב יכול לבלבל מאוד, במיוחד אם אין לך כוונה אח"כ לתת לה לינוק כרצונה. אבל אם היא נגמלה מיוזמתה (לא סביר בגיל שנתיים ורבע אבל מי יודע...) אז אולי זה לא נורא לבקש ממנה. על פניו נראה לי שלא כדאי לעורר את השד וכדאי למצות כיוונים אחרים קודם.
<מאוד מתפלאה שרק אני ויוליקו רואות כך את פני הדברים>
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי נועה* »

מאוד מתפלאה שרק אני ויוליקו רואות כך את פני הדברים
גם אני רואה כך את הדברים, רק שהקדמת אותי :-)
אצלי האמצעית נגמלה מאוד ביוזמתי בסביבות גיל שנתיים וחצי. אני די בטוחה שזה היה מבלבל אותה, אם הייתי מחזירה אותה לינוק.
וגם מאוד חשוב האם יש בכוונתך להניק אותה גם בהמשך או רק עד שיהיה יותר חלב.
לא בטוחה שילדה בת 3 יכולה להבין את המשמעות של לינוק רק עד אשר יהיה יותר חלב.
בהחלט הייתי ממצה את כל האפשרויות האחרות.

בהצלחה
ניצן_אמ*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

ממש לא רק אתן.

אלא מה? אני מדגישה את הנקודות העקרוניות מבחינתי -
האתיקה היא רק עניין של מה שאת מייחסת לזה. אם לא מייחסים לזה כלום, אז סבבה, מגניב לגדולה, מקבלת עוד ציצי. רק טוב happy אבל ברגע שזה מתחיל להיות כרוך באשמה אז אולי כדאי לברר מה המקור לזה, ולחקור את הנושא של הפרידה מההנקה הקודמת.

ונניח שזו סוגייה לא במאה אחוז נקייה, ויש קושי או אשמה או מי יודע מה עוד. נניח.
עכשיו יש גם בת 4 חודשים קטנטונת רעבה שצריך להזין במהירות!! אז אפשר להעזר בשאבנית של אילה, או בתרומות חלב ולקחת בחשבון שהגדולה כבר הרבה יותר גדולה ויכולה לעבד את זה יותר בקלות.
עוד עניין הוא איך מסתייעים בה. האם "מנצלים אותה" ואז "זורקים אותה" או שמסבירים לה, נותנים לה אפשרות לבחור, ויודעים שאח"כ יהיה תהליך עדין, אוהב וסלחני של פרידה.
אלה הסוגיות שצריך להבהיר לפני שבוחרים בדרך הזאת.
לדעתי.
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי אוד_ליה* »

מאוד חשוב האם יש בכוונתך להניק אותה גם בהמשך או רק עד שיהיה יותר חלב.
גם לדעתי- כשחזרתי להניק את השני זה היה מתוך כוונה להמשיך עד שהוא ירצה להיגמל...
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי נועה* »

האתיקה היא רק עניין של מה שאת מייחסת לזה. אם לא מייחסים לזה כלום, אז סבבה
לא הבנתי את המשפט. האם הוא כללי או ספציפי רק לנושא הדף?
תזמורת_הים*

הנקה נגד כל הסיכויים

אני כתבתי מנקודת השקפה של מיניקת טנדם שמעולם לא גמלה אף ילד. לכן אין לי ממש מושג מה עובר על ילד ואמא בתהליך גמילה ואילו משקעים זה יכול להותיר.
כמו כן היה לי ברור שאם מציעים לגדולה לינוק מדובר בחזרה להנקה באופן קבוע, עם התיחסות גם לצורך של הגדולה לינוק (שקיים או לא קיים, ואת זה ברור שצריך לבדוק) ולא כתחזוקה חד פעמית. אני מצטרפת למי שכתבה
מאוד חשוב האם יש בכוונתך להניק אותה גם בהמשך או רק עד שיהיה יותר חלב.

אני גם הרשיתי לעצמי לנחש שמדובר בילדה שגמלה את עצמה בהריון- אם נגמלה בגיל שנתיים ורבע זה היה לפני 9 חודשים כלומר ממש באמצע ההריון, בשלב שבו ממש לא נדיר שפעוטות בגילה גומלים את עצמם בעקבות התמעטות החלב והשינוי בטעמו. אני ראיתי בסיטואציה פשוט הפסקה ארוכה בהנקה- ויצא לי לראות פעוטות שנגמלו בהריון ואחרי הלידה כן חזרו לינוק בהיקף זה או אחר.

בהחלט מסכימה שאם היתה גמילה קשה וחד צדדית והילדה התקשתה להפרד מהשד ההצעה לחזור לינוק עשויה להיות בעייתית.
ה_פולניה*
הצטרפות: 23 יוני 2009, 21:34
דף אישי: הדף האישי של ה_פולניה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי ה_פולניה* »

אני לא הייתי מחזירה את הגדולה לתמונה.
סליחה על הבוטות, ועל ה"לא באופניות", אבל הגדולה צריכה את המקום שלה, והקטנה את המקום שלה, ולדעתי, לא כדאי לערבב מקומות.
זה לא שהקטנה תמות מרעב, כי תמיד יש תחליפים (כאלה או אחרים), ולערב תינוקת בת 3 בהזנה של אחותה, זה בעייתי.
קחי בחשבון גם, שיכול להיות שזה לא יעזור, ולא יגביר את ההנקה ולא יעודד את הקטנה לינוק, אלא רק ייצור אצלך עוד חלב. איך הגדולה תרגיש? כישלון? שהיא לא הצליחה לגרום לאחותה לאכול? איך את תרגישי, שעירבת את הגדולה שלך, שעכשיו גם צמודה לך לציצי וזו לא היא שצריכה להיות שם?
ושוב, סליחה על הבוטות, אם את רוצה, תמחקי.
tאמא*
הצטרפות: 02 מרץ 2005, 16:22

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי tאמא* »

צינורית הנקה עזרה לי מאוד כשהיו לי בעיות דומות. השתמשתי בצינורית בערך ארבעה ימים ואז חזרתי להניק באופן מלא. (גם אני לא הייתי מערבת את הגדולה)
ביליק*
הצטרפות: 10 יוני 2007, 21:29

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי ביליק* »

ממליצה גם על צינורית הנקה, וגם רעיון נוסף: לחפש תינוק גדול יונק אחר, ולהניק אותו, אפילו רק מספר פעמים.
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

תודה לכל מי שכתב, קראתי הכל והחכמתי מאוד. בנתיים גם החלטתי שלא לערב את הקטנה שלי בטרגדיה היוונית שלי. היא באמת כבר במקום אחר לגמרי...
ואני לא באמת רוצה לחזור להניק אותה, אז נראה לי שזה באמת עלול לבלבל אותה... עכשיו תינקי ועכשיו לא.... בעייתי.
מה שכן, tאמא , ביליק אשמח לנסות את הצינורית הנקה הזו שסיפרתן עליה (מאחר והציצי שלי הפך לאובייקט שמפנים את הראש ממנו והלאה... !)
איפה אפשר להשיג את הצינורית הזו ?

תודה.
ה_פולניה*
הצטרפות: 23 יוני 2009, 21:34
דף אישי: הדף האישי של ה_פולניה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי ה_פולניה* »

בכל מקרה,
אני שולחת לך חיבוק גדול, הרבה אהבה והצלחה.
קחי אוויר, תרגעי (אולי אמבטיה עם קצף?), ותמשיכי במאבקך...
חיבוקים.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

מציעה לבדוק את הדברים הבאים למקרה שעוד לא בדקת:
  • האם יש מצב שלילדה יש טונוס נמוך ולכן לא גורמת לייצור החלב?
  • לשון קשורה - כנ"ל יניקה לא יעילה?
  • האם את אוכלת/נחה מספיק?
חיפאית_חיננית*
הצטרפות: 05 מאי 2008, 18:12
דף אישי: הדף האישי של חיפאית_חיננית*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי חיפאית_חיננית* »

אני שמחה שהחלטת להוציא את הגדולה מהעניין. לדעתי עשית בחכמה.
אם את רוצה לעודד את החלב, תנסי אולי רעיון קצת מוזר, אבל לפעמים זה עובד, ואז יוכל לעזור - תנסי לינוק מעצמך, להביא את השד אלייך ולינוק (אין צורך לבלוע...).
בהצלחה!
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

בעוד יומיים אנחנו עתידים להיפגש עם מירה ליבוביץ' הרופאה ומייעצת ההנקה, אז נוכל לשלול לשון קשורה (למרות שאין לנו כאלה במשפחה והבנתי שזה גנטי...)
לגבי טונוס נמוך באמת שאין לי מושג. אבל אחרי שני טיפולים של קרניו-סקראל היניקה שלה השתפרה מאוד (במבחן האצבע בפה) כרגע רק נשאר לגרום לה לעשות את זה על השד (:
ג'וניפר_והמשפחה*
הצטרפות: 01 אפריל 2009, 22:30
דף אישי: הדף האישי של ג'וניפר_והמשפחה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי ג'וניפר_והמשפחה* »

(הייתי מבקשת מבן הזוג אבל הוא כבר מזמן חושב שירדתי מהפסים בעניין הזה...)

שיחשוב. לבקש תמיד אפשר.
אצלנו, בן הזוג נרתם למאבק במקרים של סתימה, כשצריך יניקה חזקה במיוחד.
בשביל דברים כאלו בדיוק הוא הגבר בבית.

:-)
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

הצינוריות הללו הן מוצר תמיכה בהנקה .אני יודעת של'מדלה' יש כאלה והן מחוברות למרבה הנוחיות(כמו עוד מוצרים נפלאים של החברה הזו)למיכל שבו ממלאים חלב.
המרכז של היבואן בהרצליה ובטח אפשר לארגן משלוח.
יש עוד מקומות שבהם מתעסקים עם המוצרים הללו, 'ביבי רותם' בקירית אונו.

אם זה לא עוזר אז פשוט לפנות לאיזה בי"ח ולבקש צינוריות סקשין /זונדה לתינוק +מזרק שמתחבר .
את הצינוריות מדביקים עם פלסטר לשד כך שהקצה יהיה בפיטמה.
הכי טוב זה ללכת למישהי שמכירה את הנושא ושתארגן לך אותו בפעם הראשונה.

אם את גרה באזור משגב, ומתאים לך תכתבי לי בדף בית.
אילה_א*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי אילה_א* »

בבית מרקחת לבקש זונדה מספר חמש
גם לי הצינורית מאוד עזרה
אני הצמדתי אותה לאצבע גם אני חושבת ש
הכי טוב זה ללכת למישהי שמכירה את הנושא ושתארגן לך אותו בפעם הראשונה
ואם את גרה בתל אביב אז המספר שלי מופיע בדף הבית
ובכל מקרה ליבוביץ בטוח תארגן הכל
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

אתן נהדרות, איזו הירתמות לעזרה. ריגשתן אותי מאוד!
יוליקו*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי יוליקו* »

כל הכבוד על כל יום וכל שעה של אומץ ותעוזה להמשיך בחיפוש פיתרון. כל הכבוד לך!
רוני_של_4*

הנקה נגד כל הסיכויים

_הכי טוב זה ללכת למישהי שמכירה את הנושא ושתארגן לך אותו בפעם הראשונה
ואם את גרה בתל אביב אז המספר שלי מופיע בדף הבית_

ואם את קצת יותר צפונית ורוצה להגיע לזכרון יעקב, אני פה.

מה גם שכמובן, דר' ליבוביץ' היא כתובת מעולה ותשאלי פשוט אותה. לה בטוח יש צינוריות. יש כאלה שבאות קומפלט עם כל סט ההאכלה, ויש אלתורים של צינורית זונדה #5 בתוך מיכל החלב שאת מחזיקה ביד. לי אישית (השתמשתי כמה חודשים בצינורית האכלה עם בני) היה נוח להשתמש באלתור עם הזונדה.
ניצן_אמ*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

כל הכבוד על כל יום וכל שעה של אומץ ותעוזה להמשיך בחיפוש פיתרון. כל הכבוד לך!
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

מדווחת. היינו היום אצל ליבוביץ' היא לא ממש יכלה לעזור לנו. הקטנטונת כרגיל לא הסכימה בכלל להתחבר, אז היא לא יכלה לראות אותה בפעולה ולא יכלה להגיד כלום בעצם...

אמרה הרבה דברים שכבר שמעתי (הרבה עור לעור, לנסות לשדל אותה כשהיא רק מתעוררת ועוד לא לגמרי עירנית, להגדיל תפוקת חלב עם הרבה שאיבות וכו')
נתנה לי מרשם למוטיליום...

חזרתי די מפונצ'רת מבחינת מצב הרוח למרות שהלכתי כבר בלי הרבה תקוות... בכל זאת, היא לא קוסמת...
וכל יום שעובר והקטנטונת רגילה יותר ויותר לבקבוקים (מתחלחלת פה מהמחשבה שהיא מציאות) ההנקה רק הולכת ומתרחקת ממני

כנראה שיש פה שיעור בשבילי.
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

אגב ליבוביץ בכלל לא הצינורית...
אילה_א*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי אילה_א* »

בכלל לא הצינורית ?
לפני שאת מקבלת את השיעור הזה אני די בטוחה שעם היועצת או המדריכה הנכונה שתבוא אליך ותשאר איתך עד שהיא תואיל בטובה להראות איך היא יונקת את תצליחי להניק אותה מה דעתך על זה?
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

בכלל לא העלתה את הצינורית כאופצייה ... (דיסלקציה קלה)

ולא נראה לי שתהיה יועצת הנקה שתשב כל היום עד שהגברת תסכים להתחבר (כאמור היא עושה זאת רק במהלך הלילה) למרות שחייבת לציין בהקשר הזה שליבוביץ באמת עשתה אפס מאמץ
לראות יניקה ... ניסינו פעם אחת, קטינה הפנתה את הראש וזהו כאן הסתיים הניסיון...
מודה שקצת התאכזבתי אבל מצד שני - מה, בכוח?
אום_אל_קיצקיצ*

הנקה נגד כל הסיכויים

אוי, עצוב לשמוע... שתדעו ימים יפים מזה....
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי עדי_יותם* »

_מוטיליום להגברת חלב?
משאבת לקטינה דו צדדית?
צינורית הזנה במקביל להנקה ישירה מהשד, במקום בקבוק?_

שביתת הנקה זה מתסכל נורא, ובאמת אין פתרון קסמים, למרבה הצער, ועם תינוקות אי אפשר בכוח, זה לא יעיל (גם עם מבוגרים, אבל זה לא קשור).
איך הולך עם המוטיליום? באיזו משאבה את משתמשת, באיזו תכיפות וכמה זמן בכל פעם? האם העלית באוזני ד"ר ליבוביץ את רעיון הצינורית? ייתכן שלא העלתה אותו מאחר שרוב האמהות לא מאוד פתוחות לרעיון.
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

התחלתי היום מוטיליום. נקווה שישפיע.
ליבוביץ דווקא כן דיברה על צינורית אבל לא הציעה את זה לנו, אולי כי הקטנה בכלל לא מפנה את הראש ומתחברת לשד אז איך תעזור הצינורית, וגם קיבלתי ממנה את הרושם שבגיל כזה הם כבר
"חכמים" מדי בשביל זה או משו כזה

כרגע משתמשת במשאבה דוצדדית של אמדה שעושה עבודה די טובה ומקצרת לי את זמן השאיבות מ-או-ד ! כשלפני כן השתמשתי במדלה סווינג

אתמול חברה טובה טובה הציעה שאאכיל בכפית או בכוס אבל זה נראה לי כמעט בלתי אפשרי... ולא כל כך רואה איך זה יגרום לקטנה לחזור לציצי (מבינה שזה ימנע התרגלות לבקבוקים על כל המשתמע מכך) אבל זה לא יגרום לה לינוק טוב יותר אז בעצם לא תיפתר לי הבעיה וחיי יהפכו לקשים עוד יותר ממה שהם כרגע כי כל ארוחה תארך שעה לפחות...

אם יש מישהי שקוראת כאן והאכילה את תינוקה בכוס/ כפית תבורך אם תספר את השתלשלות העניינים ואיך זה תרם לחזרה בטוחה אל השד. אולי אשתכנע

הבעל נוסע לסופ"ש לטיול והגדולה תהיה אצל סבתא, אולי כדאי לנסות להתעקש עם קטינה שתינק ולא לתת לה בקבוק ? כך הצעקות שלה יהיו לאוזניי בלבד...

התעקשות כזו עוזרת ? או שפשוט נחזור למצב שהיא יונקת בלית ברירה מהשד אבל לא עולה במשקל וחזרנו לנקודת ההתחלה... ?!
תזמורת_הים*

הנקה נגד כל הסיכויים

נסית לשאול בפורום הנקה בתפוז? גולשות שם לא מעט מיניקות עם סיפורי התחלה מסובכים
אולי תמצאי שם מישהי שתוכל ליעץ מנסיונה לגבי האכלה בכפית/צינורית.
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/ ... asp?id=317
עדי_יותם*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אכן, בגיל 4 חודשים לא תמיד הפטנטים של הימים הראשונים יכולים לעזור...
עם שביתת הנקה צריך סבלנות והתמדה אבל גם מזל. ניסיון להעלות את כמות החלב והרבה מגע עור לעור זה הבסיס, כדי שאם היא חוזרת לשד, אפילו רק בהאכלות לילה, המאמץ יהיה שווה לה, אז כל הכבוד על השאיבות, וטוב שעברת למשאבה יעילה יותר. מקווה בשבילך שהמוטיליום ישפיע באופן משמעותי ובקרוב. אם היא תגלה עניין במוצקים בגיל צעיר יחסית, הרי שגם כמות חלב חלקית תוכל לספק חלק משמעותי בתזונה שלה.
אפשר לנסות להאכיל בצינורית על האצבע - כך בכ"ז מדובר במגע ובריח שלך, והזרימה יותר תלויה בתינוקת מאשר בבקבוק, והארוחה פחות ארוכה מאשר בכפית/ספל. אפשר לעשות את ההאכלה מבקבוק לפחות כיפית מאשר בהנקה - להאכיל מבקבוק בתנוחה שונה מתנוחת הנקה - למשל כשאת יושבת בברכיים מורמות והיא נשענת בגבה על השוקיים שלך, מולך. יש אמהות שלא מחממות את הבקבוק כדי שזה יהיה פחות טעים מאשר בהנקה... בקיצור, יצירתיות. :-) בהצלחה!
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

אני השקיתי במים מכוס בגיל חמישה חודשים, וזה הלך די חלק. יש לי חברה שהבת שלה היתה סרבנית בקבוקים והיא גם שתתה חלב שאוב מכוס. אבל, בשני המקרים זה לא היה האוכל העיקר.
יוליקו*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי יוליקו* »

הבן שלי שתה חלב שאוב מכפית מדי פעם בגיל 2-3 שבועות בלי בעיה. אבל לא קיבל בקבוק קודם, כי לא רציתי ליצור בלבול פטמות, רק לנוח מדי פעם מהכאבים.
בגיל הזה (ועד 6 חודשים, אם זכרוני אינו מתעתע) הוא השתנק בניסיונות מזדמנים לשתות מכוס (וכשהצליח זה היה בעזרת הצמדת השפה התחתונה שלו לכוס כדי שמשהו מהתוכן יכנס....).
אין לי מושג אם משהו מזה רלוונטי עבורכן.
הרעיון עם צינורית האצבע מוצא חן בעיני מאד. במיוחד אם ישמש כשלב מעבר ליניקה מהשד, אבל גם אם לא. אבל אין לי ניסיון בזה.
ממשיכה ללוות אותך. ושוב חיבוק.
ניצן_אמ*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

עדי, אני שמחה שחזרת (())
גם מקרה כזה שיש בו רקע של עלייה לא מספקת במשקל ובקבוקים נופל בקטגוריה של שביתה?

צ'ופמלה, יש דף שביתת יניקה או שביתת הנקה שיש בו סיפורים גם על הצלחות וגם על קשיים.

כמובן, כל הכבוד על השאיבות
{@

הסופשבוע נשמע כמו הזדמנות מצויינת להתחפר איתה ערומה במיטה ליום שלם |L|
עדי_יותם*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי עדי_יותם* »

גם מקרה כזה שיש בו רקע של עלייה לא מספקת במשקל ובקבוקים נופל בקטגוריה של שביתה?
לא חשבתי יותר מדי כשהשתמשתי במלה הזו :-) אפשר לקרוא לזה שביתה על רקע של עלייה לא מספקת במשקל ובקבוקים (:-P ) או בלבול פטמות או כל דבר אחר - בכל מקרה יש כאן תינוקת שינקה ועכשיו מסרבת לינוק.

הסופשבוע נשמע כמו הזדמנות מצויינת להתחפר איתה ערומה במיטה ליום שלם
אכן.
סלט_פירות*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 14:09
דף אישי: הדף האישי של סלט_פירות*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי סלט_פירות* »

תינוקת שינקה ועכשיו מסרבת לינוק.
לא יודעת אם בגיל הזה השביתה היא רצונית.
בדקו אם משהו מפריע לה בפה? (אפטות? שיניים?) בגרון? בצואר? אולי זו תנוחת ההנקה?
אני בטוחה שצ'ופמלה בדקה את הדברים האלה, ובכ"ז מנסה להעלות רעיונות. בהנחה שהיא ינקה כראוי עד השביתה.
רוני_של_4*

הנקה נגד כל הסיכויים

בכלל לא העלתה את הצינורית כאופצייה .
אז למה את לא העלית?? תתקשרי אליה, דברי איתה על זה. מותר לך להעלות רעיונות ולשאול לדעתה - בשביל זה היא שם כדי לעזור לך.
רוני_של_4*

הנקה נגד כל הסיכויים

בגיל כזה הם כבר חכמים מדי בשביל זה או משו כזה

NO WAY JOSE! הם חכמים בכל גיל, ויכולים ללמוד בכל מיני דרכים. אם היא רגילה למגע הבקבוק - שווה לנסות פטמת סיליקון. אפשר לשלב פטמת סיליקון+צינורית. מוטיליום זה מצויין, והייתי הולכת על לקטינה ולא רק על האמדה דו"צ (הנחמדה והיעילה, אך הלקטינה עוד יותר).

תראי, לי יש נסיון מקצועי עם תינוקות שסירבו לשד תקופות ארוכות ופתאום שוב הסכימו. נסיון אישי אין לי, כי כאשר התינוק שלי לא עלה במשקל מראש לא נתתי בקבוקים אלא הוספתי לו עם צינורית כי לא רציתי להגיע למצב שהוא לא ירצה לינוק. הוא מעולם לא ראה בקבוק, אבל קיבל עם צינורית מגיל 3 חודשים לערך עד גיל 9 חודשים לערך שאז נגמל מהתוספות. וכן, נטלתי מוטיליום לתקופה ארוכה הרבה יותר מהמומלצת.... עד שהצלחתי להגמל ממנו. לגבי תינוקות ששותים מכוס - הם יכולים גם בגיל 0, על אחת כמה וכמה בגיל 4 חודשים. שלי אפילו שתו בקש סביב גיל 5 חודשים את המים... החוכמה עם כוס היא לא לנסות לשפוך לה לפה את החלב, אלא להטות עד לגובה המתאים ולתת לתינוקת ללגום בעצמה, כמו חתול קטן, את החלב.

הייתי מראה לך בשמחה, גם את הסיליקון והצינורית, אם את רוצה. אני בזכרון, ואם לא אכפת לך שיש פה 4 ילדים בחינוך ביתי והרבה רעש ובלגן ולא 100% קשב מצידי, את מוזמנת. (ואני גם יועצת הנקה).
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

יו, רוני של 4 , נפלא שכתבת. תודה! אני מאוד אשמח לשמוע את סיפור ההנקה שלך (שנשמע לא פשוט בכלל) , שאלה טכנית בנתיים: התוספת שבאה מהצינורית , בכמה מדובר ? כמה היית מכינה בצד ?
והאם הצינורית הזו ו/או פטמת הסיליקון לא מפריעות ליניקה יעילה (עוד פחות מזו שיש כרגע?)
קשה לי לראות את עצמי מניקה כך עד גיל כל כך מאוחר למרות שרוצה רוצה רוצה להניק !

אה , ועוד שאלה מאחר ויש לך ניסיון עם המוטיליום, תוך כמה זמן אני אמורה לראות שינוי בהנחה שאני שואבת כ- 5 ארוחות ביום והאם אני צריכה ליצור
'ביקוש יתר' ע"י המשאבה כדי שתפוקת החלב תגדל ?

תודה מראש על התשובות.
רוני_של_4*

הנקה נגד כל הסיכויים

אוקי... אחד אחד:

פטמת סיליקון: צריך להראות לך איך להשתמש... או יועצת הנקה אחת מאלו שראית ואת סומכת עליה, או מישהי שהשתמשה ויודעת איך (וקיבלה בעצמה הדרכה) כי שימוש לא נכון יכול לגרום ליותר נזק מתועלת. אצל חלק מהתינוקות היא אפילו עוזרת להם ליצור ואקום טוב יותר, למלא יותר את הפה, ולעודד יניקה יותר יעילה. ככה שלא תמיד זה שחור או לבן. מה שבטוח, יניקה עם פטמת סיליקון היא יותר "הנקה" מאשר לא לינוק בכלל...

הצינורית: לא אמורה להשפיע על ההנקה, היא כל כך דקיקה שזה בד"כ לא מזיז להם (למרות שכפי שנאמר, יכול להיות שבגילה יקח קצת יותר זמן לשכנע אותה, לא שזה בלתי אפשרי). אם כבר אז היא גורמת ליניקה יותר יעילה ועמוקה, מכיוון שיש יותר זרימת חלב והתנועות טובות יותר.

מוטיליום: בד"כ רואים שינוי תוך כמה ימים, נגיד 5-6. יצירת ביקוש יתר (כמו קפיצת גדילה למשל) עם המשאבה היא דרך לא רעה לנסות להגדיל תפוקת חלב. מה שכן, בשביל שהמוטיליום ימשיך לעבוד צריכה להיות המשכיות של הוצאת חלב יעילה, לכן אל תתפתי להפחית שאיבות אם את רואה פתאום שיש יותר חלב. כמו כן, אל תצפי לעליה דרמטית בכמויות - זו לא תרופת קסם. והיא לפעמים לא עובדת בכלל... נסי ותראי.

(עוצרת לרגע לשאול - אני תמהה איך אף אחת מהיועצות שראית עד כה לא טרחה להסביר לך דברים כל כך אלמנטריים?? :-/ האם לא קיבלת חומר כתוב? הוראות בע"פ?)

לגבי הכמויות קשה לי להגיד לך, מכיוון שאני לא יודעת כמה התינוקת שלך באמת מסוגלת להוציא מהשד. לרוב הצינורית (בגלל שהיא מוסיפה זרימה חזקה יותר) עוזרת לייעל את ההנקה, ואז התינוקת תוציא מהשד יותר ממה שהיתה מוציאה לולא היתה שם צינורית, אבל בתור התחלה הייתי אומרת להכין את כל כמות הארוחה שלה וכשהיא תהיה שבעה היא תפסיק. למרות הדיעה הרווחת, אפשר גם אפשר להחזיר מנת חלב שפי התינוק נגע בה, למקרר, ולסיים אותה בארוחה הבאה. (כן, גם לחמם שוב מעט לפני כן, למרות שלא צריך ממש חם רק טיפטיפה שלא יהיה קר לגמרי).

טיפים:
  • נסי לתת בקבוק כשעור הפנים שלה נוגע בשד שלך, בעוד לעור. להחזיר לה אמון באיזור השדיים והחזה שלך.
  • עור לעור לא רק בהקשר להנקות או ארוחות, אלא גם בין לבין כשאתן מתפנקות או נחות ביחד, עד כמה שתינוקת פעילה בת 4 חודשים מאפשרת...
  • אמבטיות משותפות ונעימות
  • לישון בלילה בלי חולצה בצמוד אליה
רוני_של_4*

הנקה נגד כל הסיכויים

אפשר להחזיר מנת חלב
הבהרה - מדובר בחלב אם. עם תמ"ל לא הייתי מסתכנת, וכן זורקת.
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

רוני, תודה. לגבי היועצות שראיתי... עם אחת בכלל עדיין לא דובר על צינוריות/מוטיליום כי המצב לא היה כל כך "נורא" כמו עכשיו. ומירי ליבוביץ נתנה לי רק דף שמפרט כמה כדורים לקחת כל יום ובאיזה אופן
לרדת במינונים אבל שכחתי באמת לשאול תוך כמה זמן זה משפיע... ושוב, אצל אף אחת מהן לא עלה עניין פיטמת הסיליקון כ"פתרון" ואני מבינה בזה מעט מאוד אז סמכתי שאם הן לא מרחיבות אז
כנראה שזה לא רלוונטי לי...

אשמח לקפוץ אלייך מתי שתגידי שזה נוח, בהמשך השבוע כדי לראות איך עובד העניין עם הצינורית, כי אני באמת רוצה להתקדם מהבקבוקיאדה הזו שנהייתה פה למשהו שיותר מזכיר הנקה (-:

את מוזמנת לכתוב לי ל danamo3 בהוטמייל.קום.

ושוב, תודה !
אילה_א*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי אילה_א* »

יופי ואל תשכחו לעדכן אותנו איך זה הסתדר
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי בשמת_א* »

מותר להתערב? רק רציתי להגיד כל הכבוד ל רוני של 4. |Y|
יוליקו*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי יוליקו* »

גם אני.
רוני_של_4*

הנקה נגד כל הסיכויים

תודה בשמת ויוליקו, אין צורך :-)

בכולופן צ'ופמלה, אני כרגע מחלימה מדלקת גרון אימתנית במיוחד (בשמת - למקרה שתהית מה זה בדיוק היה ביום רביעי :-() אז נראה לי שלעוד כמה ימים כדאי להתרחק ממני ומהבית שלי. אח"כ - בשמחה. בינתיים את יכולה גם להתקשר אליי, אם את צריכה לדבר: 054-3015736
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

תודה תודה והחלמה מהירה!
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

חשבתי לעדכן ...
אז השבועיים האחרונים עברו עליי בשאיבות מסביב לשעון (בהחלט לא דרך הגיונית לחיות). הגעתי למצב שבערך 95 אחוז ממה שהקטנה אוכלת (שותה) זה חלב אם ורק לפעמים כשאין ברירה - תמ"ל
זה מאוד משמח אותי, אבל שוב - יש לזה את המחיר של זה.
בנתיים קרו עוד דברים בעולם כמו זה שחמי נפטר ופתאום הבעיות שלי קיבלו את הפרופורציות הנכונות שלהן...

ביומיים שלושה האחרונים היתה תפנית ביחס של קטינה לציצי. היא שוב מסכימה להתחבר ולנסות לינוק, נדמה לי שהיא עושה את זה טוב, אני בודקת שיש וואקום (מנסה למשוך את הציצי מהפה שלה ולא מצליחה !) מנסה לשמוע גמיעות כדי לוודא שאכן היא מצליחה לינוק משהו... כך שיומיים בערך היה לי חופש משאיבות, שזה נפלא
החדשות הפחות טובות הן שהילדה רעבה.
היא ככל הנראה לא מצליחה לינוק "ארוחה" ולכן רעבה מהר מאוד אחרי ההנקה. אתם אומרים נו, מה הבעיה ? אז תניקי אותה שוב. אבל הגוף שלי התרגל לשאיבה כל שלוש שעות וכרגע, אם היא מנסה לינוק שוב אחרי שעה היא לא ממש מקבלת את מה שהיא מצפה ומתחילה לכעוס...

אני עדיין על מוטיליום שישה כדורים ליום.
עדיין מתכננת להגיע בקרוב לרוני של 4 (מייד כשתסתיים השבעה) אבל בנתיים אם למישהו יש משהו מעניין להגיד, אשמח לשמוע.

ימים טובים.
אינדי_אנית*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2006, 22:38
דף אישי: הדף האישי של אינדי_אנית*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי אינדי_אנית* »

אין לי עצה אבל רק להגיד שאת פשוט גיבורה!!!!!!!!!!!
רוני_של_4*

הנקה נגד כל הסיכויים

צ'ופמלה - טוב לשמוע שהיא מסכימה שוב לינוק!!
הצטערתי לשמוע על חמך :-(
אני ממליצה בינתיים לא לוותר על השאיבות אם הקטנה לא מצליחה לינוק את כל מה שהיא צריכה, גם אם היא יונקת להמשיך לשאוב. אני יודעת שזה נורא קשה... אבל נשמע שאתם בדרך הנכונה.
בינתיים שני דברים שיכולים לעזור לה לקבל יותר חלב בהנקות:
1) ללחוץ על השד ולעסות אותו בזמן שהיא יונקת, במיוחד כשהיא עוצרת ומתעייפת. זה מזרים אליה עוד חלב, עוזר לה שתתעייף פחות, וכיוון שיותר חלב יוצא מהשד אז זה גם עוזר לייצור.
2) להעביר צדדים הרבה פעמים בכל הנקה - מצד לצד, מצד לצד, שוב ושוב ושוב (כולל הלחיצות) כמה שהיא מסכימה. ככה היא תקבל כל פעם עוד זרם של חלב.
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

אינדי אנית, תודה ! מאוד לא מרגישה גיבורה, אולי אפילו ההיפך, איזה סוג של כישלון...

רוני של _4 תודה על הטיפים. אני אכן ממשיכה לשאוב, אמנם לא חמש שאיבות ביום כמו קודם... אבל שואבת אחרי הנקות שנדמה לי שלא היו מספקות ומאכילה את מה שיצא בבקבוק.

כל כך כיף להניק !!!!!!!!!!!!
יוליקו*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי יוליקו* »

יופי! הלוואי שימשיך להשתפר...
גם אני הצטערתי לשמוע על חמך.
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

יוליקו, תודה.
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

איזה כיף אני |יד1| |יש|
בשמת_א*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי בשמת_א* »

איזה כיף לשמוע!!!!!! אני ממש קוראת עם חיוך מאוזן לאוזן!!!!!
הלוואי שנשמע תמיד רק בשורות טובות כאלה {@ {@ {@ {@ {@
א_ל_א_ן*
הצטרפות: 12 דצמבר 2004, 15:51
דף אישי: הדף האישי של א_ל_א_ן*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

איזה יופי.
תבדקי משהו כאילו שולי-
אולי השתמשת קודם בבושם, או סבון ריחני, שעכשיו ויתרת עליו?
נהדר ונפלא ליונקת ולמניקה... שיהיה בתיאבון!
נורה_קטנה*
הצטרפות: 03 יולי 2007, 18:31

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי נורה_קטנה* »

מצטרפת לברכות.

רציתי לאמר שרעב זמן קצר אחרי יניקה לא מעיד בהכרח שחסר חלב.
הבנים שלי שניהם ינקו כמעט קבוע הרבה חודשים במרווחים של לא יותר מחצי שעה במהלך היום (בלילה כל כמה שעות). וזה לא היה סימן של מחסור בחלב כי הם עלו ממש טוב במשקל. אצלנו קפיצות גדילה ארכו חצי יום עד יום שלם שבהם היתה הנקה כמעט ללא שום הפסקה (אולי קשה להאמין אבל ממש ככה) ובסיום קפיצת הגדילה חזרה לכל חצי שעה.

אני חושבת שהגוף שלנו מגיב די מהר לשינויים בהנקה של התינוקות כך שאם היא רוצה לינוק לעיתים יותר קרובות ממה שאת היית רגילה לשאוב, תשקלי לזרום עם זה ויש סיכוי טוב שהגוף שלך יתאזן תוך יום יומיים.

מאחלת לך הנאה ושמחה.
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

טוב, השמחה אולי טיפה'לה מוקדמת (אבל זו שימחה אז לא נתקטנן...) הצ'פצ'ולה אמנם מסעימה לינוק אבל לעיתים קרובות מאבדת סבלנות נורא מהר...

א ל א ן לא משתמשת בבשמים וכאלה והסבון נשאר כשהיה (אבל תודה על הכיוון!!)

נורה קטנה - סיפורים כמו שלך מעודדים אותי מהבחינה הזו שבאמת אין "נורמלי"... (-:
כל תינוק והסיפור שלו. אמשיך לעקוב במשקל לראוץ איך זה עובד לנו.

תודה שוב לכל מי שקורא ומגיב!
יוליקו*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי יוליקו* »

לשם בדיקת יעילות ההזנה בהנקה יש לעקוב אחרי 3 מדדים:
שתן (מינימום 6 השתנות ביממה למיטב זכרוני),
צואה (בין 8 פעמים ביום לפעם בכמה ימים נחשב לתקין),
וגם עליה במשקל (יונקים עולים במשקל לאט יותר מתינוקות שניזונים מפורמולות- קיימת עקומת גדילה ליונקים).
(תתיעצי עם יועצת הנקה במקרה של ספק).

גם הבכור שלי ינק יותר מכל תינוק אחר שיצא לי לפגוש, אבל קצת פחות מהילדים של נורה קטנה... לפעמים כל שעה, לפעמים 8 פעמים בלילה...(כל פעם שעה בערך).
עוד כמה חודשים היא וודאי תסגור פערים, ותוכלו למצוא קצב שיתאים לשתיכן (אייקון של חיבוק...)
נורה_קטנה*
הצטרפות: 03 יולי 2007, 18:31

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי נורה_קטנה* »

לפעמים כל שעה, לפעמים 8 פעמים בלילה...(כל פעם שעה בערך).

אה אולי יעזור לך לדעת שאצלי זה אמנם היה כל חצי שעה אבל חמש דקות גג בכל פעם (כמובן שהיו גם הנקות אין סופיות שבהן עוברים מציצי לציצי שוב ושוב אבל זה היה או בקפיצות גדילה או כדי להרדם).

בזמנו דאגתי שכל הנקה כל כך קצרה כי אמרו שהחלב השמן מגיע בסוף וחשבתי שאולי בהנקה כזו קצרה הוא לא מגיע לחלב המשמין אבל הוא עלה במשקל ממש טוב (יותר ממה שהיה צפוי לפי הגרפים) אז לא ניסיתי לשנות את זה.
עם הקטן שאבתי במשך החודש הראשון (היה בפגיה חודש) וגיליתי שהחלב השומני יוצא גם הוא בהתחלה (אבל באמת בסוף השאיבה היה יותר חלב מהסוג הסמיך מאשר המימי).

ככה שגם הנקה קצרה לא בהכרח מעידה על בעיה. אבל כמובן צריך להיות עם היד על הדופק.
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

אז אחרי שהדף הזה הפך משאלה לדף תמיכה
אני אספר לכם שהשגתי צינורית (ותודה לורד לב) , שאבתי וחיברתי את קטינה לציצי. אז בהתחלה זה עבר יופי, החלב עלה בצינורית, נדמה היה שהינה היא יונקת
אבל כנראה מאחר והציצי היה "ריק" אחרי השאיבה והיניקה מהצינורית היתה מאמצת ולא מתגמלת מספיק, היא התחילה להתרגז ולבכות (מה שהקשה מאוד על כל עניין ההתחברות שוב עם הצינורית ...כמו שאתם יכולים לתאר לעצמכם). אז היה סשן של בכי קורע לב וצרחות (ניסיתי להתעקש, נו)
ובסוף כשהבנתי שהיא כנראה כבר מאוד מאוד רעבה, החלטתי שלא הכל ביום אחד וויתרתי.
בפעם הבאה אני רוצה לנסות שוב עם הצינורית אבל בלי לשאוב לפני כן כדי שהצינורית תהיה "תוספת" ולא הדבר הבלעדי, אולי זה יהיה יותר מתגמל עבורה

כל עיצה (וקציצה) תתקבל בברכה !
רוני_של_4*

הנקה נגד כל הסיכויים

הי לך :-) מצטערת שלא הצלחנו להפגש אבל שמחה שהתארגנת על צינורית! כמה המלצות בנושא:
1) זה באמת רעיון טוב לנסות כשהשד מלא יותר. את רוצה כמה שיותר חוויות טובות על השד וכמה שפחות תסכולים. פשוט קודם תניקי (עם הצינורית או בלעדיה) ואח"כ תשאבי, במקום ההיפך.
2) באותו מטבע - אולי כדאי לנסות כשהיא לא רעבה מידי, או כשהיא ממש מתעוררת ועדיין ישנונית ורכה...
3) אפשר לעזור לזרימת החלב בצינורית ע"י שימוש בחלב קצת יותר חמים - הוא זורם יותר בקלות.
4) אפשר גם להשתמש בכוח הכבידה, ולהרים את הבקבוק/כוס שבתוכה שמים את החלב, כדי להאיץ את הזרימה.
5) הצינורית צריכה להכנס די עמוק לפה שלה, כדי שייווצר ואקום מספיק טוב והחלב יוכל לעלות. שימי לב שיש בה 2 פתחים, שניהם צריכים להיות ממש בתוך הפה אחרת לא יהיה ואקום בתור הצינורית שימשוך למעלה את החלב.
6) אפשר לחבר לשד ביחד עם הצינורית, או קודם לחבר בלי ואז להכניס את הצינורית בזוית הפה שלה. תמצאי את השיטה שיותר נוחה לך ואל תתייאשי - זה עניין של אימון.
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

תודה רוני!! (())
ניסיתי אתמול, ניסיתי היום בבוקר. לא יכולה להגיד שממש הולך עם הצינורית...
אולי זה באמת עניין של אימון
בנתיים היא תופסת את הצינורית הרבה (עם היד) ומושכת, או שהיא מפסיקה לינוק לפני שהספקתי להשחיל את הצינורית בזוית הפה, או שהצלחתי וזה עיצבן אותה באיזשהו אופן והיא התנתקה... (אולי אנסה את השיטה של הצינורית שבאה יחד עם הציצי ולא אחרי...)
כל החוויה לא היתה חיובית במיוחד, הרבה בכי ועצבים , אז השתדלתי להפסיק אחרי לא יותר מדי זמן כדי לא לגרום לתסכול גדול והתניה רעה להנקה.
ניצן_אמ*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

עוקבת בעניין ומחזיקה אצבעות כל הזמן.
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

זנחתי בנתיים את עניין הצינורית (נראה לי שזה עשה לי התניה שלילית)
אני מניקה כמה שמרשים לי (:
ואז שואבת

אבל ההתנהלות הזו מלווה בתחושה מדכאת של לחץ שאולי היא רעבה (כמעט בכל רגע נתון)
ומאחר והיא הייתה ילדה נוחה ושקטה גם כשלא קיבלה מספיק אוכל ולא עלתה במשקל -זה רק מגדיל את גורם הלחץ כי אני לא באמת יכולה לדעת ממנה שהיא לא מקבלת מספיק

אוף.
ניצן_אמ*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

לפני חודש בדיוק הפיצית סרבה לינוק בכלל, עלתה בצורה מאד לא מספקת וקיבלה תמ"ל בכמות גדלה והולכת.
רק מזכירה לך. {@

את כל כך בדרך הנכונה (()) גם אם זה לא מושלם עדיין בעינייך, את לגמרי בדרך לשם. כל הזמן. {@
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

בשביל להקל על השימוש בצינורית, את יכולה להכין לה מתקן שאינו נשפך ע"י כך שתחתכי חור קצת יותר גדול בפיטמת בקבוק- שתשמש רק למטרה זו, תעבירי את הצינורית דרך הפיטמה ותסגרי את הבקבוק. ככה קצת יותר פשוט לתפעל את הסיפור.
בנוסף, עדיף שהצינורית תשב על הפטמה ותהיה בחלק העליון של הפה שלה, ולא בזוית. יש תינוקות שממש לומדים לשתות מהצד ולא עושים פעולה טובה של יניקה. אם את מחדירה מהזוית אחרי החיבור, תנסי להעלות אותה למעלה אח"כ.
שגית_רי*
הצטרפות: 13 אוגוסט 2004, 19:49
דף אישי: הדף האישי של שגית_רי*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי שגית_רי* »

את כל כך בדרך הנכונה גם אם זה לא מושלם עדיין בעינייך, את לגמרי בדרך לשם. כל הזמן.
(())
מצטרפת לחיבוקים חיזוקים
תספרי פיפי וקקי, זה עוזר להרגע, לפעמים..וגם, אולי תבדקי תנוחות הנקה שונות?

אחותי ילדה לפני חודשיים תינוקת מתוקה וקטנטנה וההנקה לא הסתדרה (גםתוספות תמ"ל ובכי ולחץ..) וכשהיא עברה להניק בתנוחת פוטבול, הדברים התחילו להסתדר..גם לקטנה וגם לה היה פתאום יותר נעים ונוח..
כמוך, גםהיא לקחה מוטיליום עד שלאט לאט הפחיתה את כמות התמ"ל והעלת את כמות ההנקות..היום התינוקת עולה בין 300 ל500 גרם כל שבועיים....

(היא באוסטרליה ולא תאמינו, מסתבר שגם שם האחות בטיפת חלב יודעת להגיד במבטא אוסטרלי "היא עולה יותר מידי, תרווחי לה את ההנקות, היא משתמשת בך בתור מוצץ" :-0 >:( אבל זה כבר לא שייך לכאן, סליחה..)
יוליקו*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי יוליקו* »

מה שלומכן?
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

הי כולם (הי יוליקו, תודה שנכנסת במיוחד לשאול בשלומנו!)
אנחנו מצויינות. תפוקת החלב שלי עלתה פלאים (ככל הנראה המוטיליום עשה את שלו) לקח הרבה זמן והרבה נחישות, להמשיך לשאוב ולשאוב ולשאוב גם כשנדמה שאין...
ועכשיו הציצי שלי נראה כאילו ילדתי לפני ארבעה ימים (מתפוצץ !!) אני שואבת כל פעם 150-200 מ"ל בלי שום קושי
והקטנה אוכלת בדר"כ הרבה פחות.
חוץ מזה היינו שוב בקרניו-סקראל , המטפלת אמרה שהאנרגיה שלה זורמת יותר טוב, יותר חזק (בוודאי קשור בעובדה שאנחנו הרבה פחות שעות עם הרצועות פבליק שנועדו לפתור בעיית דיסלוקציה בפרקי הירכיים)
פיצקית מסכימה לינוק יותר ויותר, לפעמים הנקות "ארוכות" של כמה דקות ולפעמים קצרות יותר
אבל כל דקה כזו שהיא "על הציצי" היא אושר צרוף בשבילי ואני נוצרת אותה במוחי כתמונה.
עדיין לא הצלחתי לפענח למה לפעמים כן ולמה לפעמים לא. אפילו שלפעמים היא רעבה (אני יודעת כי היא תסכים לשתות 100 מ"ל מבקבוק) והציצי שלי מפוצץ בחלב (מפוצץ!!!!) היא לא תסכים פתאום
להתחבר. תעלומה.
אבל נראה לי שאנחנו בדרך הנכונה.
גם התחלנו מוצקים , קצת בננה, בטטה, תפוחאדמה, אבוקדו וכל מיני אחרים
היא מאוד מאוד מאוד אוהבת לאכול אוכל 'אמיתי' אני מתכוונת ! והיא אוכלת אותו ביעילות מדהימה, ממש יודעת לעשות תנועות של "לעיסה" - מדהימה אותי.

אמשיך לעדכן.
ניצן_אמ*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

וואו וואו וואו!! |יש| תענוג לשמוע!!
בשמת_א*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי בשמת_א* »

תענוג לשמוע!!
סלט_פירות*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 14:09
דף אישי: הדף האישי של סלט_פירות*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי סלט_פירות* »

|יש|
תענוג לשמוע!!
יוליקו*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי יוליקו* »

יוהוווו!!!
יוליקו*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי יוליקו* »

איזו אמא נהדרת יש לבנות שלך! זורמת בין הרצוי למצוי ויוצרת מציאות!
אום_אל_קיצקיצ*

הנקה נגד כל הסיכויים

איזה כיף לשמוע! מדהים!
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

הינה, רק כתבתי... התחיל משו חדש , קטינה נושכת. (צריכה לצאת שן כל יום כנראה) נושכת חזק (!) ומושכת

צרות של עשירים, לא ככה ? (-:
ניצן_אמ*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

יש הרבה חומר בנושא. החל ב נשיכות בהנקה וכלה בדף נשיכה אחת ארוכה ושמה הנקה... קריאה מהנה! (אכן צרות של עשירים. ומה, אלה לא צרות? צרות! :-))
אנד_לוסיה*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2009, 22:35
דף אישי: הדף האישי של אנד_לוסיה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי אנד_לוסיה* »

מעודדת מהיציע. עקשנות זו תכונה טובה.
פלונית_אלמונית*

הנקה נגד כל הסיכויים

קטינה נושכת. (צריכה לצאת שן כל יום כנראה) נושכת חזק (!) ומושכת|
פלונית_אלמונית*

הנקה נגד כל הסיכויים

אולי יעניין אותך: לי עזר שהזרמתי חלב מיוזמתי ע"י לחיצה בשד, וכך מגמת נשיכות פשוט פסקה !
צ'ופמלה*

הנקה נגד כל הסיכויים

שליחה על ידי צ'ופמלה* »

אהובי איבד לי (כך מסתמן) את המרשם של המוטליום ... וכמובן שבדיוק הגיע סופשבוע...

אולי כמו בסרט דמבו הפיל המעופף יתברר שהמוטליום הוא כמו הנוצה... (צ'ופמלה מקווה שראיתם את הסרט והבנתם מה ניסתה להגיד)
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”