הריון וחתולים

גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

הריון וחתולים

שליחה על ידי גילה* »

אם יש חתול בבית, לבדוק (דם) נוגדנים לטוקסופלזמוזיס.
אם לא - יש להמנע מלגעת בקקי (שבעלך ינקה את הארגז), יש לפנות את ארגז החול כל יום (בלי הנחות), ולהמנע ממגע עם בשר נא (לשטוף ידיים היטב אחרי בישול).
זו לא סיבה להוציא את החתול מהבית.
נשוי_פלוס_חתולה*
הצטרפות: 28 דצמבר 2001, 19:30

הריון וחתולים

שליחה על ידי נשוי_פלוס_חתולה* »

גילה - או כל מי שיש לו נסיון בהריון עם חתולים (ז"א - הריון בנפרד וחתולים בנפרד :-))...
האם אפשר לעשות בדיקה לחתולה לגבי טוקסופלסמוזיס? אני יודע שיש בדיקה כזאת לבני אדם, אבל אשתי לא נבדקה בזמן האחרון ולפני זה היא לא היתה מחוסנת. אם יש לך עוד עצות מועילות לגבי הריון עם חתולים אשמח לשמוע.
גילה*

הריון וחתולים

שליחה על ידי גילה* »

נדמה לי שכן. שאל את הוטרינר.
הקטע עם טוקסופלזמה - זה חיידק שחלק ממחזור החיים שלו הוא במע' העיכול של החתול. בקקי, הוא מדבק רק אחרי יומיים באוויר (לכן להקפיד לפנות יום יום), ורק אם הוא מגיע למע' העיכול של האדם (לכן להקפיד לא לגעת, ולשטוף ידיים).
לא עשינו שום דבר מיוחד אחר.
שמעתי שחתולות (חתולים בכלל?) מאוד אוהבות לשבת על בטנים הריוניות. אתה יכול לספר לנו אם זה אכן כך (-:
גילה*

הריון וחתולים

שליחה על ידי גילה* »

מצאתי הסברים די מפורטים על טוקסו: http://www.thebody.com/cdc/toxo1297.html
נעה_גל*
הצטרפות: 12 יוני 2001, 22:14
דף אישי: הדף האישי של נעה_גל*

הריון וחתולים

שליחה על ידי נעה_גל* »

לא בטוח שבדיקה לחתולה אם היא נושאת טוקסו או לא, היא רלוונטית. והכי טוב, להבדק בעצמך (כלומר, שאישתך תבדק). מדובר בבדיקת דם פשוטה ביותר.
ולמרות שכדאי לעשות את הבדיקה - לא הייתי נלחצת. לא פגשתי בזמן האחרון אנשים שנדבקו בטוקסו.
גילה*

הריון וחתולים

שליחה על ידי גילה* »

אם מסתבר שהחתולה לא נושאת טוקסו, אם היא תשאר בבית, סביר שהיא לא תדבק, וחסכנו דאגה אחת.
כן, ולגבי סיכויי הדבקה - אני מכירה וטרינרית שלא נדבקה. ד"ר בר אומר שהסיכוי להדבק בגלל טיפול בבשר (בישול) או מאכילת פירות לא רחוצים גבוה יותר.
ועוד משהו שנזכרתי בו - רצוי שהחתולה לא תסתובב על השיש, ואם היא כן - לא לשים אוכל ישירות על השיש, אלא על צלחת/קרש חיתוך/...
נעה_גל*

הריון וחתולים

שליחה על ידי נעה_גל* »

השאלה היא, האם חתולה שלא נושאת טוקסו היום, זה אומר גם שלא היה לה טוקסו לפני חצי שנה. והאם ישנם שלבים של הטוקסו שהם לא ניתנים לגילוי... את מבינה למה התכוונתי?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

הריון וחתולים

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני כן פגשתי. לאחת זה גרם למות העובר, וכיוון ששכחו לומר לה לחכות מינימום מסוים עד ההריון הבא, היא נאלצה לקחת אנטיביוטיקה חלק גדול מההריון כדי למנוע השפעה של הטוקסו על העובר (נולד בריא ומקסים).
לחברה אחרת גילו טוקסו ולא ידעו אם זה חדש או לא. היה צורך לשלוח את הבדיקה למעבדה באנגליה ולחכות שבועות מתוחים לתוצאה.
לשתיהן אין חתולים, אגב. אחת קיבלה את זה מפירות ים או סושי חי שאכלה כשלא ידעה שהיא כבר בהריון, והשנייה כנראה מעבודה בגינה.
נעה_גל*

הריון וחתולים

שליחה על ידי נעה_גל* »

מפחיד.
ואם כבר מזכירים כל מיני תחלואים כאלה, אז CMV הרבה יותר נפוץ באוכלוסיה (באלפי אחוזים), לא פחות (אם לא יותר) מסוכן לעובר.
גילה*

הריון וחתולים

שליחה על ידי גילה* »

נעה - לגבי חתולים אני לא יודעת.
לגבי בני אדם, ניתן לדעת אם זו הדבקה חדשה או ישנה (= אשה מחוסנת).
נשוי_פלוס_חתולה*

הריון וחתולים

תודה על המידע!
בנתיים החתולה שלנו קצת סובלת מעודף היסטריה קל שלנו ומכך שאשתי לא מלטפת אותה, אבל אני משתדל לפנק אותה במקום. קצת קשה לה (לחתולה) כי היא מאוד ידידותית ומחפשת קשר... לגבי העניין של החתולים שאוהבים לשבת על בטנים בהריון - אולי זה בגלל שהבטנים מפיצים חם? חתולים אוהבים לשבת על דברים מפיצי חם... החתולה שלנו מתכרבלת על הספק של הלפטופ שלי :-). בכל מקרה אני אעדכן.
נעה_גל*

הריון וחתולים

שליחה על ידי נעה_גל* »

נשוי פלוס חתולה, הטוקסו באמת עובר רק דרך מגע ישיר עם צואה חתולים... אז, אפשר לחזור ללטף אותה.
לי יש 3 חתולים (ובכלל, במשפחתי נכללים כבר דורות רבים של חתולים), והריון מעולם לא מנע מאיתנו להתכרבל יחד.
וגם, בדיקות דם הראו שמעולם לא פגשתי בטוקסופלזמוזיס.
לי יש תאוריה מעט שונה על העדפות של חתולים בישיבה. החתולים שלי מראים העדפה ברור למקום הכי בולט בשטח. כלומר, אם אני יושבת מול המחשב הם באים להתיישב לי מול המסך, אם אני רואה טלוויזיה הם דואגים להמקם עליה. אם בכל החדר יש על הרצפה חתיכת נייר קטנה - החתול יתיישב דווקא עליה. אז אולי הבטן ההריונית פשוט "קוראת" להם ;-) ?
נשוי_פלוס_חתולה*

הריון וחתולים

:-)כן... יש בזה משהו... אבל תודי שהשילוב האולטימטיבי הוא משהו בולט וחם... אולי כדאי לחשוב על נייר מחמם? זה רעיון לסטארט אפ...
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

הריון וחתולים

שליחה על ידי אביב_חדש* »

כשהיינו אצל הרופאה השבוע, היא רשמה לנו באופן אוטומטי בדיקה לטוקסופלזמוסיס, לא בגלל שיש לנו חיות, אלא כשגרה.
לידיעתכם.
גילה*

הריון וחתולים

שליחה על ידי גילה* »

מענין.
כשאני הייתי בהריון, היתה איזו כתבה שמשרד הבריאות הוציא הנחיות לא לעשות בדיקה זו כשגרה, כי זה גרם להרבה יותר מדי הפלות מיותרות (ע"י הורים שנבהלו).
נעה_גל*

הריון וחתולים

שליחה על ידי נעה_גל* »

גם אני בשני ההריונות עשיתי את הבדיקה הזו כשגרה (זה מה שרשמו לי הרופאים). איך בדיקת דם פשוטה ביותר (ואני עשיתי עשרות כאלה בהריון) יכולה לגרום לבהלה... דווקא טוקסו? ולא CMV או אדמת (ששתיהן הרבה הרבה יותר נפוצות באוכלוסיה)?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

הריון וחתולים

שליחה על ידי בשמת_א* »

אותה חברה שלי שאיבדה עובר כתוצאה מטוקסו הגיעה עד המומחה הכי גדול בארץ למחלה הזאת, והוא הסביר לה שלא עושים את הבדיקה נכון! טועים בפיענוח, כי יש אי הבנה של הערכה או משהו כזה - וזה כולל גם רופאים בכירים. אז אם מאבחנים טוקסו בטעות כתוצאה משימוש מוטעה בערכת הבדיקה במעבדה - עושים הפלה מיותרת!
אולי זו הסיבה להנחייה החדשה.
ענת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 07:30

הריון וחתולים

שליחה על ידי ענת* »

יש לי שאלה אחרת בנושא של הריון וחתולים. האם מישהו נתקל בבעיה של קנאת חתולים בתינוק? יש לי שניים (חתולים) ותינוק בדרך. חתול אחד עדין ועצמאי מאוד, אבל השניה קצת מדאיגה אותי. היא חיה איתי שנים רבות ומתייחסת בקנאה וחשדנות לכל אחד חוץ ממני, כולל שי בעלי, והחתול השני שמבחינתה פלש למרחב המחייה שלה. היא תוקפת די מהר ובאופן לא צפוי אם מפריעים לה. אז אני מעט מודאגת בגללה. האם עדיף שתהיה בבית מיד אחרי הלידה, או לא? האם כדאי לקצר לה את הציפורניים או משהו כזה?
גילה*

הריון וחתולים

שליחה על ידי גילה* »

אצלינו מריבות עם הילדים התחילו רק כשהילדים הפכו לאיום ממשי (מטפסים על החתולים, למשל). אבל אז - לילד יש אפשרות לבחור אם כן או לא למשוך בזנב, אם כן או לא להתגרות בחתול עם קשית שתיה וכדו'.
נעה_גל*

הריון וחתולים

שליחה על ידי נעה_גל* »

מהנסיון שלי עם חתולים (ויש לי שלושה, והותיקה בינהם מתנהגת באופן דומה לזו שלך) - הם לא מתקרבים לתינוקות מעבר לרחרוח של הכרות. הם לא תוקפים אם לא מציקים להם, ומהר מאוד הם לומדים לברוח מהיצור הקטן שזוחל לעברם.
כדאי לדאוג שהחתולים יהיו מחוסנים ומטופלים בקביעות נגד תולעים (למרות שהתולעים שלהם לא עוברות לבני אדם), ומטופלים נגד פרעושים (שיש להם נטיה לעקוץ גם את הילדים).
כמו כן, אצל החתולים שלנו נרשמה משיכה עזה למיטה של התינוק. היינו צריכים לדאוג שהמיטה תהיה מבודדת, כלומר, שלא יהיו לידה שידות, מדפים או כיסאות שיאפשרו קפיצה של חתול לתוכה.
ענת_שן_לוי*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2001, 22:10
דף אישי: הדף האישי של ענת_שן_לוי*

הריון וחתולים

שליחה על ידי ענת_שן_לוי* »

דוקא יש תולעים ו/או טפילים שעוברים מאד מחתולים לבני אדם.
חברה שלי חטפה פעם מחתול את תולעת הטבעת- אני לא בטוחה שזה השם הנכון העברית- זה תרגום מילולי מאנגלית- ובכל אופן זה התבטא בעור. בכל מיני מקומות בגוף צצו פצעונים קטנים ומגרדים ביותר מסודרים בצורת טבעות.
נדמה לי שזה טפיל שמועבר על ידי תולעים, ושנמצא בדם של הנשא: חתולים, בני אדם.
הטיפול לזה היה במשחה וכדורים אנטי פטריתיים-"אגיסטן" וזה היה ממש מבעס. היא לא היתה בהריון.
מעניין איך מטפלים בזה בהומאופטיה.
גילה*

הריון וחתולים

שליחה על ידי גילה* »

זו פטריה, זה חיצוני לגמרי, לא קשור להריון.
לחתולים שלנו היתה הפטריה הזאת, כגורים, וזה פשוט עבר כשגדלו.
לי היה כזה על היד פעמיים בחיים. טופלתי בשתי משחות, אחת לימים הראשונים ודקטרין לאח"כ (יש רופאים קונבנציונליים שלא כל טיפול אצלהם כולל כדורים). בעלי, ד"א, לא נדבק.
לעומת זאת, מישהי שהתארחה אצלינו (כשהחתולים היו גורים וכל העור שלהם היה מלא בקרחות כאלה), נדבקה קשה - כל הגוף שלה התמלא בעיגולים. רופאים שראו אותה הלכו וקראו לכל החבר'ה, כי כל כך נדיר שזה יפגע באנשים בכזו עצמה.
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

הריון וחתולים

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

למישהו כאן יש ניסיון עם חתולים ומיטה משפחתית?
בינתיים חולקים איתנו את יצוענו 3 חתולים, כל אחד בוחר לו את המקום המועדף עליו..
זה די מפחיד לישון עם כולם ביחד...
וגם, כתבתם פה הרבה על CMV , זה גם קשור איכשהו לחתולים?
מיה_גל*
הצטרפות: 07 דצמבר 2002, 09:46
דף אישי: הדף האישי של מיה_גל*

הריון וחתולים

שליחה על ידי מיה_גל* »

גם אני חולקת את מיטתי עם שלישיית חתולים,
ותוהה איך זה יהיה כשתצטרף בתי למיטה החמימה הזו...

מקווה שהם לא יקנאו יותר מדי
ציפור_דרור*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2002, 00:15
דף אישי: הדף האישי של ציפור_דרור*

הריון וחתולים

שליחה על ידי ציפור_דרור* »

אנחנו חלקנו את מיטתינו עם זוג חתולים,
וכשנולדה בתנו כיוונו אותם לישון רק באזור הרגליים.
הם התרגלו לכך די מהר.
עכשיו, כשגדלה הילדה, ואנחנו לא מפחדים עליה כמו על תינוקת עדינה,
שוב חזר החתול (נשארנו עם אחד )-: ) והתנחל לו חזרה באיזור הכריות.
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

הריון וחתולים

שליחה על ידי איתי_שרון* »

אם אני זוכר נכון (עד לפני 5 חודשים שיננתי את זה בע"פ...) CMV לא קשור לחתולים אלא רק טוקסופלסמוזיס.
אמיל_ע*
הצטרפות: 30 דצמבר 2002, 00:10
דף אישי: הדף האישי של אמיל_ע*

הריון וחתולים

שליחה על ידי אמיל_ע* »

לאמא אדמה,
אצלנו 2חתולים שישנו איתנו במיטה מידי לילה , אבל בחודש התשיעי החלטנו לצמצם בהדרגה את נוכחותם בחדר בכדי שיתרגלו לימים שיגיעו...
והם הגיעו הימים האלה ,כיום הם ישנים מחוץ לחדר השינה עד שהפעוט יגדל ונוכל לישון חמשתנו באותה מיטה. אגב, בניתי דלת מרשת (כמו של יתושים) כדי שהדלת לא תהיה סגורה ויהיה מחניק ובמקביל למנוע מהחתולים להכנס. מסכנים לפעמים כואב הלב לראות אותם מחוץ לדלת הזו ממתינים שניפתח להם כמו בימים ההם.| אפרוח |
אמא_אדמה*

הריון וחתולים

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

מה לקדחת הקרציות אצל חתול ולנשים בהריון?
יש חשש אצל סקאי...
תי_תי*
הצטרפות: 24 מאי 2003, 14:37
דף אישי: הדף האישי של תי_תי*

הריון וחתולים

שליחה על ידי תי_תי* »

לגבי סקאי אז כדאי לך לקחת אותו מייד לוטרינר כי ידוע לי שזה מדרדר מהר: חום הגוף עולה, הולך התאבון, אדישות וכ'ו. זה מגיע עד מוות. מכירה כלבה שזה קרה לה לפני כחודש ובזכות ערנותה של המטפלת שלה היא ניצלה.

בקשר להריון, לא ידוע לי אבל ממליצה לשאול את הוטרינר.
אמא_אדמה*

הריון וחתולים

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

הוא כבר בטיפול יומיים. נראה עכשיו בסדר גמור.
היה לו חום 41.2 (!) אבל ירד עם איזו זריקה וגם קיבל אנטיביוטיקה לשלושה שבועות...
הוטרינר שאל אם בדקתי טוקסופלסמה בהריון. מעבר לזה לא הגיב.
אולי הוא לא יודע...
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

הריון וחתולים

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

נדמה לי שכדי לחלות (את), צריך להעקץ (ע"י קרציה).
אמא_של_רון*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2003, 18:14
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_רון*

הריון וחתולים

שליחה על ידי אמא_של_רון* »

כיוון שאני משוטטת היום כאן בפורומים החלטתי לחפש ולראות מה אומרים גם על חתולים. במיקצועי אני מטפלת בבעיות התנהגות אצל חתולים ומרצה בנושאים הקשורים לחתולים. בעלי החתולים שביניכם אולי מכירים את האתר שלי שונרא

רציתי להוסיף שיש בשונרא שני מאמרים רלבנטיים -
מיתוס הטוקסופלסמוזיס
על חתולים ותינוקות

חבל שהרבה חתולים מאבדים את משפחתם ולעיתים גם את חייהם בגלל בורות של רופאי נשים... חשוב לקרוא, ללמוד ולהתעדכן. טוקסופלמוזיס בהריון היא מחלה מסוכנת מאד, אבל הידבקות מחתולים נדירה עד מאד. הידבקות בדרך כלל קורית כתוצאה מאכילת בשר לא מבושל או ירקות ופירות לא שטופים. כדי שחתול ידביק בטוקסו, צריך להיות צירוף נסיבות מורכב ונדיר מאד. פרטים נוספים בקישורים המצורפים.
ענת_גיגר*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2001, 01:47
דף אישי: הדף האישי של ענת_גיגר*

הריון וחתולים

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

יופי לקרוא! תודה רבה.
שפליצקה_ותולי*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2003, 22:54

הריון וחתולים

שליחה על ידי שפליצקה_ותולי* »

מיאו בהחלט.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

הריון וחתולים

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

את שונרא?
איזה כבוד!
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

הריון וחתולים

שליחה על ידי איתי_שרון* »

אמא של רון - כתבות מעניינות בהחלט. אני יכול להמליץ בחום על השילוב של תינוק עם חתול - אצלנו החתולה היא היצור החי השלישי בחשיבותו עבור אור... כשהוא בוכה אינדירה מרגיעה אותו מייד.
יש טעות מצחיקה בכתבה השניה - באחת הפסקאות כתוב "אם רוצים למנוע מהתינוק להכנס למיטת התינוק" (במקום "אם רוצים למנוע מהחתול להכנס למיטת התינוק"). זה משהו מושתל של "באופן טבעי"? :-)
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

הריון וחתולים

שליחה על ידי ורד_לב* »

אהבתי מאד וישר העברתי לאחות של דודו שבדיוק נהלתי איתה שיחה על נושא "חתולים וילדים" לפני יום בערך. מכיוון של- כשיהיו ילדים בן זוגה (עוד לא התחתנו אפילו וכבר מחליטים מה יהיה עם הילדים) לא רוצה שיהיה גם חתול, כי הוא מפחד ו בלה, בלה, בלה.
באת לי בדיוק בזמן! תודה {@
אמא_חדשה*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2003, 17:49

הריון וחתולים

שליחה על ידי אמא_חדשה* »

חתולים ובטן הריונית. אומנם ההתיחסות לזה היתה די מזמן אבל רציתי לספר לכם, יש לנו 3 חתולים (וכלבה) בתקופת ההריון כשרק התחלתי להרגיש את ג'וניור הקטן מתנוענע בפנים, הדרך הכי טובה להרגיש אותו היה לא לאכול מתוק ולא שום דבר שכתוב בספרים. החתולה שלי היתה מתישבת לי על הבטן מגרגרת ותוך כמה רגעים הייתי מרגישה תנועות מבפנים. מעניין שכשהזכרים גרגרו עלי ג'וניור הקטן לא הגיב.
את החתולים הוצאנו לישון בחוץ עוד לפני שהוא נולד כי המיטה שלנו היתה מתמלאת בעקבות קטנות של בוץ שלא לדבר על עכבר מת שמצאנו דחוק בין המזרונים - וקצת באיחור......הוא כבר הסריח
עדינה_מאוד*
הצטרפות: 26 מרץ 2003, 09:35
דף אישי: הדף האישי של עדינה_מאוד*

הריון וחתולים

שליחה על ידי עדינה_מאוד* »

מה בין שריטת חתול לטוקסו ולהריון?
נשרטתי מחתול רחוב שהחליט להיכנס הביתה אלינו ומאוד נבהלתי.
לא נראה לי שנבדקתי אי פעם לטוקסו הזה - מעולם לא גידלנו חתולים.
האם להיות הסטרית ?
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

הריון וחתולים

שליחה על ידי עדי_יותם* »

קשה לי להאמין שלא נבדקת מעולם - מזמן לא הייתי בענייני הבדיקות אבל נדמה לי שזו שיגרה, בלי קשר למגדלי חתולים או לא. ואולי כבר לפני שנים התגלה שאת מחוסנת, ולא היה צורך לבדוק שוב? (לא זוכרת אם זה מהמחלות שמתחסנים לכל החיים או לא).
לא להיות היסטרית, אבל להסתכל בכרטיס המעקב שלך. אולי זה כבר כתוב שם.
(קיבלת את הדואל שלי?)
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

הריון וחתולים

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

עדינה, מאד, ככל הידוע לי הסיכון קים רק כשבאים במגע עם גללים של חתול, אבל במקומך הייתי מבררת את זה עם רופא ואולי גם שואלת וטרינר.
עדינה_מאוד*

הריון וחתולים

מה שלא הצלחתי למצוא עליו מידע ברור האם הטוקסו עובר רק בהפרשות החתול או גם בשריטות.
תזמורת_הים*

הריון וחתולים

זה דבר שאפשר לשאול וטרינר. את צריכה הפניה לוטרינר טוב?
מרפאת גבעתיים לחיות בית, 7323664
עדינה_מאוד*

הריון וחתולים

צילצלתי לשם-תודה.
הפקידה אמרה שזה עובר רק בהפרשות , אבל היא לא ידעה מה כן עובר בשריטות.
היא תברר.
אני חושבת שהטוקסו ממני והלאה אבל היא אמרה כלבת?! לא נשמע לי הגיוני.
עוד מעט אדבר עם ההומאופת שלי והכל יבהר.
שוב תודה
מוס*
הצטרפות: 15 נובמבר 2004, 19:50

הריון וחתולים

שליחה על ידי מוס* »

מישהו יודע מה קרה לאתר שונרא ?
קצת_לחוצה*
הצטרפות: 21 ינואר 2006, 20:47

הריון וחתולים

שליחה על ידי קצת_לחוצה* »

היי אני ובן זוגי מתכננים הריון, יתכן כי הוא כבר קיים. יש לנו שתי חתולות (וכלבה) אחת חייה בבית, אחת רוב הזמן בחוץ ושתיהן מחוסנות .אנו חיים בדירה קטנטונת בה השירותים של החתולות נמצאים במרפסת שירות צמוד למטבח.
הן מסתובבות על השייש, השולחנות ואפילו המקלחת ומי שמכיר חתולים יודע שכמעט בלתי אפשרי למנוע זאת מהן.
אני מאוד חוששת מחיידק הטוקסוסמופלאזיס וזה מכניס אותי לחוסר שקט ממשי. אמנם בעלי מנקה את ארגז החול אבל וטרינרית יעצה לי לשטוף ידיים אחרי כל מגע עם החתולה. הפחד שלי הוא מכך שאני לא ממש יכולה לשלוט בכל מה שהחתולות באות איתו במגע ולכן אני לא יכולה לשלוט במגע שיש לי עם דברים שנגעו בחתולות. מקווה שהייתי ברורה.
אם יש כאן מישהו שיכול להרגיע אותי אשמח לשמוע. תודה.
תזמורת_הים*

הריון וחתולים

אני מניחה שנבדקת כבר וגילית שאין לך נוגדנים לטוקסו? כי אם עוד לא נבדקת מוקדם לדאוג, אולי יש לך נוגדנים ואז אין שום סיבה לדאגה.
אני בסוף הריון, אין לי נוגדנים לטוקסו ואני חיה עם שני חתולים שגרים בכל הבית ולא דואגת. הסכנה היחידה היא מגע עם הצואה שלהם ולא אתם עצמם. כידוע הם מנקים את עצמם היטב כך שאין שום סיבה שמגע בחתול עצמו יהווה בעיה. הוטרינרית נשמעת לי קצת היסטרית. אפילו בספר ההפחדות של עמוס בר כתוב להמנע רק מניקוי הארגז ולא ממגע בחתול!
ברור שאת לא יכולה לשלוט במה שהחתולות נגעו בו. אני מקפידה יותר מהרגיל על נקיון השיש ושאר המשטחים שבאים במגע עם מזון וגם על שטיפת ידיים לפני בישול או אכילה, אבל את זה כדאי לעשות בלי קשר לחתולים משום שהטוקסו אורב בעוד מקומות- למשל באדמה שיש על החסה שקנית בסופר ולכלכה לך את השיש.
אני ממליצה לך לשוחח עם מומחה למחלות זיהומיות שיסביר לך בדיוק ממה את צריכה להזהר ואיך.
ואם את בהריון שיהיה בכיף ומזל טוב.
קצת_לחוצה*
הצטרפות: 21 ינואר 2006, 20:47

הריון וחתולים

שליחה על ידי קצת_לחוצה* »

תודה אורית, עניין הנוגדנים בבדיקה כרגע. בהחלט מרגיע לשמוע שאין צורך להכנס להסטריה.
דרך אגב, ספר ההפחדות של עמוס בר? לא מכירה, משהו שכדי לקרוא?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הריון וחתולים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ספר ההפחדות של עמוס בר
לא זוכרת בדיוק איך הוא נקרא- המדריך הישראלי להריון ולידה, נדמה לי, של עמוס בר וטלי רוזין. אני קוראת לו ספר ההפחדות כי הוא נורא מפחיד. אני מאד לא ממליצה. את מוזמנת לחפש ספרים מומלצים ב-ספרים להריון ולידה.

לגבי הטוקסו, אם יסתבר שאין לך נוגדנים, חוזרת על ההמלצה לשוחח עם זיהומולוג כדי לדעת איך וממה להזהר ובלי להכנס לפניקה.
מאיה_ניו*
הצטרפות: 16 מאי 2006, 15:27

הריון וחתולים

שליחה על ידי מאיה_ניו* »

הי אני בהריון בחודש השישי ויש לנו חתולה והיא קצת מוזרה, החתולה בעייתית מבחינת הצרכים היא משתינה על איזור הישבה שלנו בבית ומה שלא ניסינו לא עוזר, יש לציין שהשרותים שלה לרוב מנוקים בזמן! היא פשוט אוהבת לגוון לשתי מקומות, זה נורא מתסכל, כמובן למזלה הרע אני גם לא מחוסנת לטוקסו, והיא בעלת שיער בינוני עד ארוך עם נשירה כמו כולם, החתולה מקסימה ומאוד סקרנית, יכולה להפיל אפילו סיר כבד ומלא באוכל מהשייש:-) אשמח לשמוע פיתרונות ראויים לבעיית הפיפי. תודה מאיה
פלוני_אלמונית*

הריון וחתולים

מזל טוב, אנחנו בהריון...
היו לנו חתולים במשך שנתיים, וקשה להגיד שהכל היה סטרילי אצלנו. עברנו דירה ומסרנו את החתולים וכבר חודשיים שאין לנו חתולים. האם עדיין צריך לבדוק טוקסופלזמוזיס?
שיריק*
הצטרפות: 09 יוני 2006, 17:19

הריון וחתולים

שליחה על ידי שיריק* »

פלוני אלמונית יקרה.
טוקסופלסמוזיס הוא וירוס שאם הוא תוקף בפעם הראשונה במהלך הריון, כלומר, יש מחלה בזמן ההריון, זה עלול להיות מסוכן לעובר. כך שאם נדבקת זה אפילו יותר טוב ממצב שלא נדבקת בכלל, כי חשיפה שניה במהלך הריון היא פחות מסוכנת מאשר חשיפה ראשונה (ברב המקרים, היו גם מקרים של חשיפה שניה שהיה נזק לעובר אבל זה מאד נדיר). בכל מקרה כדאי לבדוק נוכחות של הוירוס (ביחד עם עוד 3 וירוסים אחרים שבודקים) כדי לדעת - אם את לא נחשפת, את צריכה להזהר. מה זה להזהר? אל תאכלי קקי של חתולים. על הדברים האחרים אין לך יותר מדיי שליטה גם ככה.. כמו שכבר כתבו כאן, זה לא עובר רק דרך חתולים, ואי אפשר להיות מוגנים לגמרי. ואם את נחשפת כבר? זה מצוין כי כבר יש לך נוגדנים והגוף שלך ידע להתמודד אם תחשפי שוב, אך כמו שכבר אמרתי, יש מקרים נדירים בהם המחלה חמורה שוב.
שיריק*
הצטרפות: 09 יוני 2006, 17:19

הריון וחתולים

שליחה על ידי שיריק* »

תיקון טעות: זה לא וירוס, זה טפיל חד-תאי. אבל התשובה נותרת בעינה..
לי_לו*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2004, 19:05
דף אישי: הדף האישי של לי_לו*

הריון וחתולים

שליחה על ידי לי_לו* »

שלום
לפני יומיים קיבלנו גורת חתולים יתומה ואנחנו מגדלים אותה בינתיים בבית
כולל בכל - האכלה, עזרה בעשיית הצרכים , כרבול, חימום וכו'...
אני בשבוע 29 ללא נוגדנים לטוקסו'...
האם עדיין יש סיכון עבורי או שאפשר להרגיע?
אשמח לתשובה מיודעות/עי דבר ומבינות/ני עניין
תודה וסופשבוע מקסים
לילך
רחל*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2003, 22:57

הריון וחתולים

שליחה על ידי רחל* »

הי לי לו, יש לי ארבעה חתולים והדבר היחידי שידועה לי שלא מומלץ לעשות זה התעסקות עם היציאות שלהם.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

הריון וחתולים

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

הי לי לו
בשבוע 29 כבר אין לך מה לחשוש. הסיכון הוא עד שבוע 16...
ובכל זאת, בכדי לוודא אפשר:
א. לעשות לגורה בדיקת דם לטוקסו'. אם יוצא שלילי- הידד!
ב. שאת עצמך תלבשי כפפות (ככה אומרים? תלבשי? זה נשמע לי שגוי... איך אומרים בעברית) בזמן שאת מטפלת בגורה ביחוד בצרכים שלה ובניקוי.
ג. אפשר להמנע מטוקסו' בעיקר ע"י המנעות ממגע בבשר טרי , עופות ויונקים או טיפול בו בכפפות. גם יש להמנע ממגע באדמה בידיים חשופות. שיעור מקרי ההדבקה דווקא מחתולים בארץ הוא אפסי. הווטרינר שלנו אפילו טוען (איני יודעת אם זה מבוסס) שאין טוקסופלסמוסיס בחתולי הארץ. אני הייתי נוקטת משנה זהירות בכולזאת.
דץ זכתה החתלתולה שלקחתם אותה אליכם- את יכולה להרגיע ולהנות מתרגול חי לפני התינוקת...
נסיכת_השום*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 14:05
דף אישי: הדף האישי של נסיכת_השום*

הריון וחתולים

שליחה על ידי נסיכת_השום* »

עוד כמה שאלות שלא נשאלו... אשמח מאוד ואהיה רגוע יותר אם גם אקבל תגובות..
כמעט כל החיים שלי עד לפני 5 שנים תמיד היו לי לפחות חתולה אחת. ישנתי איתן, אכלתי איתן, חייתי איתן. את הצרכים הן בדרך כלל עשו בחצר, ורק לתקופה קצרה כשגרתי בדירה עם חתולה, היה ארגז חול.
אני עכשיו כמעט שבוע 12, בגרמניה בשביל לעשות את הבדיקה בביטוח רפואי סטנדרטי, צריך לשלם.
כרגע אין לי חתולים, אבל לשכנים יש, ואני מלטפת אותם כשאני אצלהם, אני לא אוכלת פירות וירקות לא שטופים, אני מבשלת לפעמים בשר ואז נוגעת בו, ושוטפת ידים אחר כך.
לא אוכלת סושי במהלך ההריון, ולא כל בשר או דגים נאים אחרים.
האם אני מסתכנת יותר מדיי שאני לא עושה את הבדיקה? האם כדאי בכל זאת למצוא איך לגרד את הכסף מאיפהשהו?
נסיכת_השום*

הריון וחתולים

אגב, בהריון הקודם שלי בכלל לא ידעתי על הבדיקה הזאת, ולא עשיתי אותה, ויצא לי תינוק שעכשיו נהייה ילד מקסים ובריא לגמרי.
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

הריון וחתולים

שליחה על ידי קט_קטית* »

נסיכה, אם תמיד היו לך חתולים, סביר להניח שכבר עברת טוקסו' אחד לפחות בחייך ועכשיו את פחות או יותר מחוסנת ;-)
לי היו חתולים רק בילדות ובבדיקת דם שגרתית (בארץ) ראו שכבר יש לי נגדנים (למרות שהרופא אמר שזה לא מונע, אולי כי עברתי ת'מחלה מזמן). בכל אופן, הסיכויים שלך בתור חתולנית דגולה להדבק מליטוף (שאחריו גם רחצת ידיים) הוא אפסי שבאפסי.
שיהיה לך הריון קל ומשעמם {@
נסיכת_השום*

הריון וחתולים

תודה רבה קטקטית.
כך באמת גם אני חשבתי.. טוב לשמוע ממקור שיודע קצת יותר ממני בנושא. ובאמת לי תמיד היו חתולים עד לא מזמן.
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

הריון וחתולים

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

נסיכה, אם תמיד היו לך חתולים, סביר להניח שכבר עברת טוקסו' אחד לפחות בחייך ועכשיו את פחות או יותר מחוסנת
בתור חתולנית אמיתית אני חייבת לסייג. קודם כל אני אקדים ואומר שבהריון הראשון שלי עבדתי בבית מחסה לחתולים כבר שנתיים, טיפלתי במעל 350 חתולים על צואתם ושאר הפרשותיהם (ואני לא אפרט), גידלתי חתולים בעצמי מעל 25 שנה ובכל זאת בבדיקה שרופא הנשים שלי שלח אותי לעשות הסתבר שמעולם לא נדבקתי בטוקסו. כך שחתולאות היא לא גושפנקא לכלום (מלבד שריטה עמוקה... :-) ). עם התוצאות המוזרות האלו גם רופא הנשים שלי וגם אני פנינו לקרוא בנושא ושנינו מצאנו שהאחוז של ההידבקויות בטוקסו בארץ הוא מאוד נמוך באופן כללי ושבצרפת ועוד איזה מדינה אירופאית אחרת שאני לא זוכרת אם זו אנגליה או איטליה (שני הריונות והמון הנקה עושים את העבודה על המוח...) יש את אחוז ההידבקות הגבוה ביותר בעולם בלי כל קשר לחתולים כלל אלא לאכילת בשר שלא בושל דיו. במדינות האלו עושים להריוניות בדיקות מי שפיר לגילוי מומים שנגרמו עקב טוקסופלסמוזיס הרבה יותר מתסמונת דאון... רופא הנשים שלי כל כך נרגע שבהריון השני שלי לא שלח אותי אפילו לעשות בדיקה חוזרת אם כי מספר החתולים שאני מגדלת בבית לא השתנה (עשרה חתולים בשגרה), אמנם מאז עזבתי את בית המחסה אבל זה לא משנה את העובדה שעדיין אני מתעסקת עם כל חתול תועה שאני פוגשת.
החלק המצחיק ביותר זה שאחותי שהיא אלרגית מאוד לחתולים ובקושי אוכלת בשר ועל אחת כמה וכמה כזה שלא בושל עד היותו סוליה יבשה וצמוקה עשתה את הבדיקה בהריון שלה ואז הסתבר שהיא כן מחוסנת. לכי תביני...
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

הריון וחתולים

שליחה על ידי קט_קטית* »

ילדת טבע, את ממש "נזיר חסין אש" P-:
כנראה שהמע' החיסונית שלך מספיק חזקה כדי לא להדבק מלכתחילה.
הבן אדם היחיד שהכרתי שחלה בטוקסו' בצורה דרמטית נדבק דווקא מפרה,
שלא בושלה היטב...
נסיכת_השום*

הריון וחתולים

תודה ילדת טבע על התשובה!
בעיניך זה חסר אחריות מצידי לא לעשות את הבדיקה?
בגרמניה גם אוכלים לפעמים בשר נא, אבל לי לא יצא לאחרונה.. מאז שאני בהריון.
ילדת_טבע*

הריון וחתולים

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

אני לא רוצה להגיד ואחר כך להרגיש אחראית אבל אני בהריון השני שלי לא הרגשתי כל צורך לחזור על הבדיקות. אם את רק מלטפת חתולים של שכנים, נמנעת מעבודות גינון ללא כפפות ולא אוכלת בשר נא אז לדעתי את יכולה להרגע.
<ילדת טבע יוצאת מנקודת הנחה שמשרד הבריאות הגרמני, הייקי, לא ממש היה נרדם אם היה סיכון ממשי להדבקות להריוניות במדינה שלו...>
נסיכת_השום*

הריון וחתולים

תודה, ילדת טבע.
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

הריון וחתולים

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

החלק המצחיק ביותר זה שאחותי שהיא אלרגית מאוד לחתולים ובקושי אוכלת בשר ועל אחת כמה וכמה כזה שלא בושל עד היותו סוליה יבשה וצמוקה עשתה את הבדיקה בהריון שלה ואז הסתבר שהיא כן מחוסנת. לכי תביני...

אם הבנתי את העסק נכון, מספיק שכילדה שיחקת בארגז החול בגן או בשכונה והיו שם הפרשות של חתול כדי שתדבקי ותוכלי ליצור נוגדנים ולהיות מחוסנת.
לפי התיאור שלך על עצמך אני מתחילה להתהות אם יש קשר בין המחוסנות לבין גיל החשיפה לכל העסק הזה ??
ילדת_טבע*

הריון וחתולים

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

לפי התיאור שלך על עצמך אני מתחילה להתהות אם יש קשר בין המחוסנות לבין גיל החשיפה
אני בעסקי החתולים מגיל 3 אם זה עונה על משהו...
הנקודה היא שממש לא קל להדבק בטוקסו' ובארץ לא הצליחו עד כה למצוא קשר ישיר אמיתי ואמיץ בין זה לבין חתולים אבל בכל זאת יש נטיה להכניס ללחץ כל מלטפת חתולים פוטנציאלית בשליש הראשון או בתכנון הריון. (אם הייתם יודעים כמה חתולים מוצאים עצמם מחוסרי בית בגלל זה-די עצוב).
כבשה_בחלון*
הצטרפות: 05 נובמבר 2007, 16:03
דף אישי: הדף האישי של כבשה_בחלון*

הריון וחתולים

שליחה על ידי כבשה_בחלון* »

אני אישית גם תוהה על כל העניין הזה בזמן האחרון.. אני מגדלת חתולים כבר 5 שנים, מתוכן חלק מהזמן עם תזונה נאה, מאז ומעולם ליטפתי כלבים וחתולים ללא אבחנה, וגם יצא לי לאכול לא מעט קרפצ'יואים במהלך חיי - ועדיין, אין לי טוקסו ואני גם לא מחוסנת. זה באמת עד כדי כך נפוץ?
מאיה*
הצטרפות: 31 מאי 2003, 22:11

הריון וחתולים

שליחה על ידי מאיה* »

שמתי היום לחתולה שלי פרונטליין באמפולה וטיפה או שתיים נגעו לי באצבע. עד כמה זה מסוכן לי ולעוברון שלי? אחרי כדקה שטפתי במים וסבון
ילדת_טבע*

הריון וחתולים

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

תנשמי עמוק, זה הכי טוב לך ולעוברון שלך. (()).
מאיה*
הצטרפות: 31 מאי 2003, 22:11

הריון וחתולים

שליחה על ידי מאיה* »

|L| נשמתי
בהריון_שני*
הצטרפות: 03 נובמבר 2004, 16:16

הריון וחתולים

שליחה על ידי בהריון_שני* »

יש לנו חתול שרוב הזמן מסתובב בחוץ, כל הטיפולים נגד פרעושים שאנחנו עושים לו לא עוזרים.
לפעמים אני נעקצת קצת ברגליים.
יש בזה איזושהי סכנה להריון?
ילדת_טבע*

הריון וחתולים

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

לא. אני בהריון, למרות שאומרים לא לעשות, הוספתי טיפות שמן רוזמרין למי שטיפת הרצפות מה שהבריח את הפרעושים. למרות שזה לא שמן שמומלץ בהריון זה הרבה יותר מומלץ מריסוס וחומרי הדברה כימיים אז עשיתי את השיקולים שלי. ברמת העיקרון אין סכנה בעקיצות רק אי נעימות.
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

הריון וחתולים

שליחה על ידי אפרת_מ* »

לגבי ה"תנשמי עמוק" - תנשמי עמוק רחוק מהפרנטליין.
פעם לפחות - לא יודעת עכשיו - בחוברת ההנחיות באנגלית צויין שאין לתת לילדים לישון עם החתול לאחר הטיפול. אותה פסקה לא תורגמה אז לחוברת בעברית!
באדבנטג' - שהוא גם חלש יותר - זה לא הופיע.
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

הריון וחתולים

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

אני בהריון ומעולם לא נדבקתי בטוקסופלסמה (כך מראות בדיקות דם)- מה שאומר שאני בסיכון גבוה אם אדבק. אני מגדלת ירקות ועלים בגינה שלי, ופתאום היום שמתי לב שחתול/ה התיישבה לה בנחת על חלקה קטנה שהכנתי לזריעה. נזכרתי שהן מאוד אוהבות לשבת לי באמבטיות ובעציצים, ושלמעשה הן מסתובבות בלי הפסקה בין הגידולים (יש לנו הרבה בגינה ועכשיו כשהן מיוחמות יש פה גם זכרים מכל האזור). מן הסתם הן עושות גם קקי, ואני יודעת שהטוקסופלסמה חי שנה ויותר באדמה. אז מה זה אומר לגבי הירקות שאני אוכלת? הם עשויים להיות מזוהמים! האם שטיפה חיצונית מספיקה? עד איזה רמה? (סתם שטיפה במים? גם בסבון?) הרי גם אם אני קונה ירקות ולא מגדלת אותם, חתולים עשויים לעשות קקי בכל שדה חקלאי (או שלא? אולי מרחיקים אותן?)
ילדת_טבע*

הריון וחתולים

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

בואי נשים את זה ככה. את חיה כמה שנים? מתוכן כמה שנים אוכלת ירקות? מתוכן כמה שנים עובדת בגינה? עכשיו מה הסיכויים שלך להדבק בטוקסו דווקא עכשיו?
אגב, כמו שכתבתי בדף הזה בעבר, אני מגדלת חתולים כל חיי. שנתיים עבדתי בבית מחסה לחתולים וניקיתי קקי של מעל 300 חתולים בכל יום כולל בהריון הראשון שלי. כל חיי (כמעט) גרתי בבית קרקע ומאז שאני זוכרת את עצמי שיחקתי בחול ובבוץ ובארגזי חול כילדה מצאתי לא מעט הפתעות של חתולים. אכלתי לא מעט ירקות ליקטתי רבים ולא שטפתי כלל לפני אכילה. גם היום בבדיקות הדם אני שלילית. ז"א לא נדבקתי בטוקסו.
בהריון הראשון שלי רופא הנשים ששלח אותי לבדיקות הדם וגילה נפעם שלמרות היותי חתולאית מקצועית אני נקיה, הלך ועשה המון קריאה בנושא ולמד שהטוקסו לא כל כך נפוץ מהדבקויות מחתולים בכלל ובצרפת (ועוד איזה מדינה אירופאית כלשהי שאני כרגע לא זוכרת את שמה) אחוז ההידבקויות הכי גבוה ועושים שם דיקורי מי שפיר בעיקר בגלל אותו טוקסו והמקור הוא בשר שלא בושל דיו ולא חתולים בכלל.
סתם פיסת אינפורמציה וסטטיסטיקה בגרוש.
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

הריון וחתולים

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

תודה על התשובה המרגיעה (-:
באמת מכניס לפרופורציה.
לילך_רוכל*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 12:10
דף אישי: הדף האישי של לילך_רוכל*

הריון וחתולים

שליחה על ידי לילך_רוכל* »

הי - שאלה שנשאלתי ע"י אישה בהריון והרגשתי שאני לא ממש שולטת בחומר.
היא כנראה בתחיל-חילת הריון ונסרטה עד זוב דם מחתול חצר.
לעניות דעתי אין סכנה דרך מערכת הדם - נכון?
איזה בדיקות כדאי לה לעשות? אם אין לה נוגדנים (נסרטה היום ומחר תבדק, נניח) זה אומר שהיא בסיכון להדבק בהריון הזה? אם יש לה נוגדנים - זה לא מהסריטה הנוכחית ואז זה טוב?
אודה מאד על כל זוויות חכמה נוספות.
דברנו עוד ארוכות על ההשלכות ומשמעויות של כל זה... רק באמת אודה על השלמת החור בידע שלי.
תודה
פלוני_אלמונית*

הריון וחתולים

גם אני חתולאית בנפשי ובמשך שנים רבות ועדיין הצלתי ומצילה גורי חתולים וחתולים בוגרים מכל מיני מקומות.. כמובן שהחתולים חיו בביתי, בארגז חול עד אשר מצאתי להם בתים טובים... ובכל זאת, כשנכנסתי להריון בבדיקת הדם לטוקסופלזמה נמצאתי לא מחוסנת, הווה אומר, שמעולם לא נידבקתי במחלה (מה שאיכזב אותי מאד מכיוון שאני לא מחוסנת מפניה)... בשיחות שלי עם חברות, פעילות למען חתולים ווטרינריות, נודע לי שגם הן מעולם לא נידבקו במחלה, מה שמסביר את העניין שהידבקות בטוקסופלזמה בארץ כתוצאה ממגע עם חתולים הוא כמעט אפסי... ומה שמאפשר את האפשרויות האחרות להידבקות - אכילת ירקות ופרות לא שטופים או בשר שלא בושל כראוי..
זרח_הפרח*
הצטרפות: 20 מרץ 2010, 20:33
דף אישי: הדף האישי של זרח_הפרח*

הריון וחתולים

שליחה על ידי זרח_הפרח* »

מצטרפת, עובדת עם חתולי רחוב ביומיום, נשרטת וננשכת לא מעט, וגם מנקה אחריהם על בסיס יומיומי (גם דברים פחות "טריים").
עד היום לא הצלחתי להדבק בטוקסופלזמה, ואני לא מכירה הרבה אנשים שמתעסרים יותר ממני, בטח שלא "סתם" אנשים עם חתול או שניים בבית.
נראה לי שזה עוד משהו שנעזרים בו כדי להכניס אותנו להסטריה מוגזמת.
חבקנית_עצים*
הצטרפות: 13 מאי 2011, 08:51
דף אישי: הדף האישי של חבקנית_עצים*

הריון וחתולים

שליחה על ידי חבקנית_עצים* »

תראי, לילך, אני הייתי ממליצה לה פשוט ללכת לעשות בדיקת דם פשוטה בין יתר הבדיקות שעושים בהריון לברור נשאות לטוקסו. קרוב לודאי שהיא לא נדבקה. אין טעם לעשות ספקולציות וברורים אם שום דבר קרה.
אמא_בבית*
הצטרפות: 21 דצמבר 2003, 15:17
דף אישי: הדף האישי של אמא_בבית*

הריון וחתולים

שליחה על ידי אמא_בבית* »

מה שכן, בלי קשר לטוקסו כדאי לה להתחסן נגד טטנוס אם היא לא מחוסנת.
חבקנית_עצים*
הצטרפות: 13 מאי 2011, 08:51
דף אישי: הדף האישי של חבקנית_עצים*

הריון וחתולים

שליחה על ידי חבקנית_עצים* »

כדאי לה להתחסן נגד טטנוס
גם לזה לא הייתי רצה בלי קריאה. אגב, גם במרפאה לא ימהרו לחסן אותה, לפחות לא מהנסיון שלי עם פציעות ומתכת.
חתלתולה*
הצטרפות: 06 נובמבר 2011, 00:12

הריון וחתולים

שליחה על ידי חתלתולה* »

טוקסו , או טטנוס , CMV... כל אלה פשוט מסביב . ומה עם מרגישים שלא רוצים את נוכחות החתול ?!!! כן , אני בהריון ֱֱֱֱֲֳֳִִִֵֵֶַ
אני מאוד אוהבת חיות . פגשתי את פיצי (החתולה הפיצפונת) כשהיתה בת כמה ימים זרוקה בקופסא ליד מסעדה ברכבת מרכז- לקחתי אותה ברכבת הביתה. מאז עברו כ 5 שנים, נישואין, הריון , לידה ועכשיו עוד הריון עומד להסתיים . המון מים זרמו בנהר מאז שחשבתי שיהיה נחמד לטפל בה קצת ולראות אם אוכל להצילה . באמת יפה מצידי שהאכלתי אותה בפיפטה ..נתתי לה אוכל מיוחד בבקבוק מנייטורי וכל מה שהומלץ ואח"כ גם ינקה (כמוצץ) מהכלבה שלנו תקופה ארוכה . עד היום הן מתלקקות והכלבה עדיין כאמא בשבילה .
פיצי שרדה אמנם אבל אני לא יכולה להגיד שהיא הפכה לחתולה רכה ונעימה . אני לא זוכרת הרבה סיטואציות שישבנו איתה בכיייף שהיא על הרגליים ומתלטפת בהנאה . לרוב יש ליטוף קל ובריחה שלה .
והיום..בעקבות ההריון ואלוהיםיודע מה עוד ..העיתים השתנו ..היא בסטרס כל הזמן. אם יש לה אוכל בכלי או אין . היא מפחדת על מקומה , היא תזזיתית ותוקפת את בנינו הקטן . (ארז)
אני מנסה ליצור בניהם רגעי חיבה , אבל היא פשוט לא סימפטית ..וקשה גם לי ללטף אותה ...ומאחר שכבר היו לו כמה קרבות איתה ..הוא מפחד ובצדק .
היא תוקפת אותו ...ורק אותו . היא לא נעימה לנו ואפילו בעלי שמעיד על עצמו כחובב חתולים נלהב מראה הרבה פעמים סימני חוסר סבלנות כלפיה .
אני מסתובבת כרגע עם בטן גדולה . ולא תמיד מספיקה לתת לה אוכל מהר מספיק לפני שתתקוף . או לפני שיווצר מצב של סטרס בניהם .
המצב הזה לא נעים ומיותר לי למגוון התמודדויות שגם כך קיימות .
שאלתי -
מה עדיף ? לתת להריון לעבור ולנסות לסבול אותה בכל זאת ? ..לראות אם תרגע ?
או למסור אותה להפרידה מהכלבה שדאגה לה עד היום ..ולהגיד שלום לחוסר נעימות עול וטרחה בעקבות הנוכחות שלה ?

תודה.
אורלי_נ*
הצטרפות: 09 ינואר 2011, 10:49
דף אישי: הדף האישי של אורלי_נ*

הריון וחתולים

שליחה על ידי אורלי_נ* »

חתלתולה, בוקר טוב ושבוע טוב :-)
תמתיני קצת..
ישנן כמה סיבות לדעתי להתאזר בסבלנות:
אחת-זה הבית שלה. עד כמה שאני מבינה היא לא טיגריס בבית אלא חתולה ממורמרת.
שתיים, קשה לך כי כבד לך ועייף לך אבל בעזרת השם יהיה יותר פשוט בהמשך והשיגרה תתבסס מחדש.
בנוסף, לא חוכמה לסלק כל קושי מחיינו, במיוחד כשהילדים צופים. זה בטח לא אומר לסבול בכל מחיר, כן?
אני מכירה חתולים, ישנם באמת כאלו פוצים שלא כייף איתם לעומת חתולים ממש טובים, נפלתם על מחשושה קטנה...בעסה.
אבל אולי יעבור לה עוד מעט, או לפחות יחזור לפרופורציות.
מניסיון שלי, לא כל כך עובד לריב עם חתולים כי הם מאוד עקשניים ויכולים להיות נבזיים. אני מציעה כן להקפיד להרחיק אותה מארז, לגרש אותה ממש כשהיא מתקרבת, ככה כשהיא תראה אותך מסתכלת עליה היא תברח, לעת עתה.
אתם גרים בקומת קרקע? כי אז אפשר לגרש אותה החוצה פשוט. שלא תכנס הביתה לכמה זמן לא יקרה לה כלום.
תנסי, מה יכול להיות, להעביר לבית אחר תמיד אפשר.
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

הריון וחתולים

שליחה על ידי אחת* »

חתלתולה-

אני הולכת לכתוב הרבה (וזה יעלה לי בזמן יקר כרגע) מהידע והנסיון שלי כי נדמה לי שיש כאן מקרה של חוסר הבנה שיכולה להיפתר. ויש כאן אהבה גם של החתולה אליכם וגם שלכם אליה ופשוט כואב הלב.

החוסר ההבנה הראשון נעוץ במחשב הלהוצאי אותה מהבית בלי לנסות לטפל בזה קודם. החתולה לא חטפה סתם קריזה והיא לא מתנהגת כך כי בא לה. החתולה במצוקה. היא מסמנת לכם שהיא במצוקה אדירה.

קודם אני אתייחס למחשבה להוציא אותה, קצת מידע:

למסור חתולה בייחוד בסטרס סביר שיגרום לה לצום ולמות (זה מה שוקרה להם).
בהמשך אני אציין למי את יכולה לפנות ולשמוע זאת מכמה גורמים מוסמכים.
באופן כללי - הן חיות עדינות וחרדתיות מאוד וכמו שהיא מגיבה רע לשינוי בבית תחשבי מה יקרה לה בחוץ.
וגם - קשה למצוא בתים. להעביר אותה פתאום אחרי שכל חייה היתה בבית לאיזו כלבייה שבה היא תידבק מאחת מטריליון המחלות ותמות או לא פחות גרוע - תחיה את שארית חייה באומללות בין עשרות חתולים שילחיצו אותה עוד יותר, במקום קר עם שמיכה דקה על ריצפה זו לא צורה.

גם הצעתה של זו מעלי להוציא אותה מהבית כי כלום לא יקרה לא ברורה - חתול שלא רגיל לחיות מחוץ לבית ייכנס לפאניקה ועלול להיעלם, להיתקע על עץ, להיכנס למקלט ולא לצאת או להידרס. בגיל חמש קשה להרגיל חתול להסתדר בחוץ וגם לא סוגרים את הדלת ואומרים שלום. זו נטישה והתעללות (אני חושבת שזו עבירה על החוק).
בנוסף כרגע היא לא צריכה עוד שינוי. אני אסביר בממש תיכך מה כן. אבל קודם -

אם משהו ממה שציינתי עד עכשיו נשמע לך דרמטי אני מציעה שתתקשרי לאגודת חובבי החתולים או לתנו לחיות לחיות ותשמעי מה הם יגדו לך על חתולים שננטשו. הכל מהשטח. לא בדרמות, במספרים ממש. כמה מהם מתים מדיכאון, מסרבים לאכול ומתים. כמה מהם הופכים פסיכים כתוצאה המטראומה והופכים לבלתי מסירים (חלקם מגיעים להמתה) וכמה פשוט נראים רע, אומללים מסוגרים בפינת הכלבייה בלי שמץ של חיוניות.

אגב גם זו למעלה כתבה שחתולים יכולים להיות נבזיים או שנפלתם על מחשושה באסה ושאר דברים שמוכיחים שאהבת חיות או הבנה בחיות אין לה, אולי רק אהבת חהי ספציפית. אבל חתולים לא נבזיים. בעלי חיים עובדים על אינסטינקטים בסיסיים,, אהבה תמורת אהבה בטחון תמורת בטחון. השאלה מה היא חווה שמכניס אותה למצוקה.

אז תכל'ס מה כן עושים? יש הרבה והרבה מאוד מנסיון (שלי ושל חבורת "חתולאיות" כאלו שמגדלות, מטפלות ועוזרות בשכאלה).

קודם כל נזכרים שמדובר בבעל חיים חרד. היסטרי. לחוץ. הוא לא עושה דווקא כמו שהילד שלך לא עושה לך דווקא כשהוא במצוקה.
וגם להבין - שזה לא נעים ומעיק וקשה ומכביד אבל זה פתיר.
כמו כן לזכור שכנראה הסיבה המרכזית היא שילד יכול להוות איום לחתול לא בגל הנוכחות שלו כמו בגלל שילדים שולחים ידיים לא תמיד נעימות, תוקעים אצבעות מושכים בזנב, מלטפים חזק מדי, צוחקים ומשמיעים קולות קיצוניים שחתולים יכולים להיות מבועתים מזה. גם אם הכוונה של ארז מעולה שהרי הוא ילד שרוצה לשחק וללטף - בפועל אימת החתולים ובכלל בעלי חיים עדינים זה פעוטות :-) מהסיבות שציינתי.
תוסיפי את זה שאת עייפה, כבדה, אין לך זמן ושבכל התקופה שהיא חיה איתך היא נאלצה להתמודד עם כניסת בן זוג, ילד ועכשיו הריון שבטח משנה את ההתנהלות שלך כלפיה.
היא סוג של איבדה "אמא".
ודבר אחרון בשלב הזה - ההבנה שהיא חתולה שמגיבה לשינוי, בה משהו רע או יוצא מגדר הרגיל. 5 שנים היה לכם נעים יחד (או שהיו עליות ומורדות) ובכל זאת נהניתם ממנה והיא מכם ואני באופן אישי מעדיפה חתולים מרוחקים מאשר קרציות. בייחוד במצבך עם כל הבלגן על הראש.
אבל אפשר לעשות והרבה, וגםלצפםות לשלום ודו קיום נהדר בין כולם.

אני מציעה כמה דברים:
  1. להניח לה לנפשה. חתולים לא אוהבים שרודפים אחריהם, שמנסים להקריב ביניהם לילד. שבכלל מתעסקים איתם בניגוד לרצונם. שזה אומר לא לרדוף אחרי הליטופים לא לנסות לקרוא לה. להרחיק את הילד ממנה. חד משמעית להרחיק. כמו שמבהירים לו לא לגעת בשקעים בתנור חם או בואזה. היא תתקרב אליו והוא יתקרב אליה כשהיא תהיה רגועה ואז גם יהיה מקום לבנות קשר חם. לא עכשיו. כרגע כדאי ללמד את הילד לכבד את החתולה בזה שהוא מתרחק ממנה. פשוט לא נוגעים. גם לא מרימים אותה בכח ונותנים לו ללטף. היא לא רוצה. זה לכשעצמו אחרי תקופה יוריד ממנה 90 קילו של לחץ. והילד - ילמד באמת איך זה לחיות עם בעל חיים מתוך כבוד הדדי. יכוללהיות שהי אלא תהיה החתול המתפנק בחיק הילד (הם נדירים אגב) אבל כן בתשומת לב נכונה לא יהיותקיפות ומריבות, והיא תבוא גם אליו לליטוף פעם ב. אבל ממש לא כרגע.
  1. במקביל לדאוג היטב לצרכים שלה:
  2. 1 - שתמיד יהיה לה אוכל ומים בצלחת. שהחול שלה יהיה נקי באופן מיוחד (מכירה את זה שמתעצלים לנקות? אני אלופה בהתעצלות. בגלל שהיא רגישה עכשיו - להשתדל לנקות יותר. בעלך כמובן, לא את :-) ). ארגז נקי זה אחד הדברים שהכי חשובים לחתול. הם חולי ניקיון וזה מאוד מאוד מאוד מרגיע אותם.
  3. 2 לתת לה אוכל טעים, לפנק אותה בשימורי מזון או טונה לעיתים קרובות. ממש כל יום שתיים שלוש כפות של מזון רטוב בערב. בלי לנסות הלגניב יד לליטוף. רק לתת.
  4. 3לדאוג שמקומות המילוט שלה בבית עדיין קיימים ולאנעשה בהם שינוי (מעל המקרר, מעל הארונות, מעל החלון בתצפית לרחוב) אם הזזתם או חסמתם כניסה תנסו לשחרר, זה העוגן שלה.
  5. לבדוק איזה שינויים הכנסתם בבית שייתכן ומציקים לה בדברים שלה. האם הוחלף אוכל? האם ארגז החול שונה או מיקומו שונה? האם הלבשתם לה פתאום קולר? כל שינוי כזה, במידה ואפשרי לבטל אותו - אנא עשו זאת.
  6. לפעמים יש גם בעיה רפואית שמאוד מציקה. מאחר והם לא יודעים לומר לנו הם מגיבים בריחקו ותוקפנות. בעיה בשתם, משהו שהיא בלעה ומעיק, האם היא רזתה לאחרונה? האם הצרכים לא כרגיל? אם כן שווה להתייעץ עם הוטרינר לפחות טלפונית.
  7. כשהיא בוחרת להגיע אליכם, לשבת לידכם, ממש לבוא - אפשר להעביר ליטוף עדין מעל הראש אומתחת לסנטר בלבד. עדין עדין. לא יותר. שהיא תרגיש שהיא מוגנת. לאלבטן, לא לנסות להריםאותה.לא לנסות להמשיך ליטוף מעבר. קצר נעים. אם היא נשארת עוד קצת אחרי כמה שניות אפשר עוד קצר עדין.
  8. להשתדללא לצעוק עליה (קשה אנייודעת בעיקר כשמאבדים סבלנות). היא מאויימת וזה לא מוסיף. אם היא תוקפת את ארז, להרחיק את הילד. יורת שחובלמנוע את זה - אם היא מתקרבת להרחיק אותו וההיפך. בדרך כלל התקיפה לא משעמום, מפחד.
לסיכום:
מה שזה אומר שזה יותר להניח לה ופחות לרדוף, לדרוש, להתנהל סביבה.
אבל כן לדאוג לצרכים שלה שהם פשוטים מאוד ולא לחשוב שאם אין אוכל בקערה זה שום דבר. הכיחשוב זה להבין ואני מקווה שמשהו בפוסט הזה הבהיר את מה שעובר עליה - היא לא מפונקת או סתם תוקפנית מעצבנת - היא במצוקה. החתולה בסטרס - היא מרגישה שהבית המוגן שלה הפך לזירת איומים על ידי ילד לא צפוי (מבחינתם פעוטות הן חיה לא צפויה! הם הרי לאיודעים הלתרחק ול"קרוא" סימנים שהחתול עצבני) בנוסף אתם "ההורים" הפכתם חסרי סבלנות (וברור למה לאור חוסר ההבנה של מה שקורה שם) ובנוסף להתמודד עם זה שחסר אוכל בקערה וכאלה..

זה כמו שבשבוע אחד תצטרכי להתמודד עם שפעת, תינוק חולה, פיצוץ בצינור,פיטורין והעלאת שכר הדירה :-) זה משהו כזה רק יותר גרוע כי היא חתול ולא יודעת מאיפה זה בא לה ומית זה ייגמר ומאחר והיא חיה טריטוריאלית הכל נראה כמו גיהנוםן מהזווית שלה, כאילו שפלשו לה לנשמה.

מנסיוני כל אלה עובדים. אבל חשוב והכי חשוב להקפיד שארז ואתם תניחו לה. שהילד לא יתקרב אליה. לא יצעק עליה גם בחיבה. פשוט להסביר לו. הוא ילמד מהר מאוד להתרחק לא כי היא מפחידה ותוקפת כמו עכשיו אלא כי זה לא מתאים. ילדים שגדלים בבית עם בעלי חיים בכלל ובטח עם כאלה שצריכים להתנהל מולם בעדינות - הופכים לילדים ובוגרים אצילים. בוודאות. יש שם הבנה בסיסית של גבולות באופן שאי אפשר ללמד כמעט בדרכים אחרות.

זה ייקח זמן, זה לאפתרון קסם וצריך להתמיד. החתולה בטראומה ייקח לה זמן. אבל ברגע שהיא תבין שהבית עדיין ביתה שההרגליםנשארו ושהיא לא מאויימת ממגע לאצפוי של פעוטות היא תחזור להיות חמד.

ועיצה אחרונה - אני יודעת הרבה מנסיון אבל יש אחת בשם מרתה יועצת הלתנהגות חתולים מ ד ה י מה. חתול בדיוק כמונו, אוהב, מקנא, חרד, עצוב שמח. היא פעילה מאוד בפורום חתולים בתפוז ומנהלת קהילות בעלי חיים בקפה דה מרקר. היא נותנת המון אבל המון עצות גם בפורומים בחינם וגם בהודעות פרטיות. כדאי לספר לה או להעתיק את ההודעה שפירסמת פה גם לשם.

ואם לא כתבתי מספיק.. אני רק אוסיף שברגע שמפנימים את המספר צעדים הפשוטים האלה (להתרחק, להרחיק, לספק צרכים ולהעניק חיבה וחום כשהיא רוצה) תחושת הסיפוק בזה שהצלתם אותה מאומללות, מכאב, מצוקה, אדירה.

בהצלחה! :)
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

הריון וחתולים

שליחה על ידי אחת* »

אתם גרים בקומת קרקע? כי אז אפשר לגרש אותה החוצה פשוט. שלא תכנס הביתה לכמה זמן לא יקרה לה כלום.

המשפט הזה פשוט מטריף. מה שיקרה זה שהחתולה תאבד את חייה! לא מוציאים חתול מבוית כשלא הורגל לכך. זה גזר דין מוות. היא תיכנס לפאניקה ברגע.
יש כאן בורות שמעודדת פגיעה בחתול. נטישת בעלי חיים אגב היא עבירה על החוק (נדמה לי עם עונש של שנה מאסר).

אני לא יודעת אם ראיתן "מחוברות" בעונה הראשונה אייל שני ואשתו הוציאו לרחוב את החתול שלהם שהשתין להם בבית במקום ללכת לרופא ולטפל בזה.
הם צילמו את זה- איך הם הולכים לשחרר את החתול "לחיים בטבע".. החתול יילל בצרחות פאניקה בדרך החוצה מהבית, הבת שלהם לא הפסיקה לבכות ברקע, והם דיברו אליו כאילו שהם עושים את המעשה הכי אצילי בעולם... הם זרקו אותו מתחת לבניין הווא נמלט בהיסטריה לפינות הרחוב, ומאותו הרגע הם לא ראו אותו.

אשתו של אייל שני צילמה אחר כך את החיפושים אחריו שכמובן לא העלו דבר ואמרה שהיא בסך הכל חשבה שיהיו לו חיים טובים והם יאכילו אותו בחוץ.
החתול כאמור לא נמצא מעולם. הוא היה חתול שמנמן וגדול שגדל בבית מס' שנים שמצא את מותו או מרכב נוסע, מפיה שהוא נכנס אליה ולעולם לא יצא מהפאניקה, מזה שלא ידע איך להתמודד עם חתולים אחרים או כלבים ולקבל ביס במפרקת, ממחלות שהגוף שלו לא רגיל להיות מחוסן נגדם (החיסון במרפאה לא מקיף עשירית מהמחלות בחוץ), סביר שבעיקר מרעב ומצמא, ממחלות או פציעות.

מאז אותו סיפור נעשה חרם ענקי על המסעדה של אייל שני. נפתחו עשרות עמודי פייסבוק ועצומה שקראו להחרים ולהעמיד לדין ואגודות התערבו.
הנה הסיפור על קצה המזלג ועוד הרבה עמודים כאמור:
http://www.atzuma.co.il/chatulnatush

וזה התעוד ביו טיוב:

http://www.youtube.com/watch?v=sjPDHr3kQ9o

אני מציעה פשוט למחוק את המשפט האומלל הזה מהודעתה של אמנון ותמר - שמעודד לנטוש בעל חיים בצורה האכזרית ביותר ( ולא משנה אם נכתב מבורות או תמימות, זה לא במקום).

ובכלל כל בעל חתול א וכלב נתקל בבעיות התנהגות לפחות פעם בחיים. חלקם שסובלים מחרדת נטישה (כלבים בעיקר) הורסים את הבית, חלקם מכניסה של בעל חיים אחר או שינוי (ילד פעוט) הופכים היסטריים ואחרים כתוצאה מטראומות מהעבר. ובהכל מטפלים בדיוק כמו שמטפלים בכל דבר. יש מצוקה, יש שינוי בהתנהגות מאבחנים את הבעיה ומטפלים. זה שבעל החיים לא מתנהג כרגיל - זו לא סיבה לנטישה. זו סיבה לטפל.
אורלי_נ*
הצטרפות: 09 ינואר 2011, 10:49
דף אישי: הדף האישי של אורלי_נ*

הריון וחתולים

שליחה על ידי אורלי_נ* »

לאחת,
תשמעי, עוד לא קרה לי שהייתי כל כך נסערת מתגובה באתר הזה. אני אומר שבהחלט לא קראתי את כל התגובה שלך כי לא היה לי כוח אליה.
חד משמעית, את היסטרית ומנבאת שחורות ברמות שלא יתוארו.
במקרה, ממש במקרה בעלי חיים זה המקצוע שלי ב11 שנים האחרונות. האיומים המופרכים שלך שהחתול ימות אם ימסרו אותו לבית אחר הם הזויים. כן כן, הזויים.
מי אמר שיזרקו אותה לרחוב?
איפה היא כתבה שהיא תפקיר אותה למות בבית מחסה או בעמותה?!
אני המומה מהבורות חסרת השחר וההיגיון שהפגנת ועוד פרסת את זה לאורך 5000 מילים מעייפות ומיותרות.
לי, אישית יש חמישה חתולים ואני גרה בבית קרקע. כן, דירת קרקע, ביתץ עם חצר.
עכשיו, כל, אבל כל מי שמגדל חתול בבית עם חצר יעיד שהחתול שלו יוצא החוצה.
(למעט אולי פרסי הימלאיה ב20000 ש"ח וזה חמודה, לא המקרה)
למען האמת זו התעללות לא להניח לו לצאת החוצה, למה מה הוא בכלא?!?!?
ומה יקרה אם יגבילו את השהייה שלו בבית לשעות שנוחות יותר?
מה יקרה לו אם ירגילו אותו לקבל את הארוחות שלו בחוץ?
העניין הוא סביב האוכל-ניתן למנוע את זה, אולי, ע"י הוצאת הגורם הבעייתי לגינה.
אם הם גרים בבניין קומות אז זה לא רלוונטי בכלל, נכון? מה את מתלהמת תגידי?
ובואי נגיד, רק נגיד שלא בא לגברת, פשוט לא בא לה יותר ואני בכוונה מגזימה לגדל חיית מחמד בבית, אסור לה?
זו הזנחה?
נראה לך שאם היא היתה רוצה לזרוק סתם ככה את החתולה, או "לנטוש" אותה היא היתה שואלת כאן בכלל?!!
כבר אסור למצוא בית חלופי בימינו לחתול?
החתולה בהכרח תמות מהרעבה עצמית?
תרשי לי לא לגחך, אלא לצחוק בפה מלא.
את יודעת, יש מרחק גדול בין לאהוב בעלי חיים ולטפל בהם באמת מכל הלב, לבין קיצוניות לא מציאותית כפי שאת מציגה.
לעולם לא אבין אנשים לחוצים והיסטריים שמייצגים שחור ולבן כמוך.
ואם כבר למחוק משהו, אז הייתי במקומך, קוראת שוב פעם את מה שכתבת.
זה אם תהיה לך סבלנות לעצמך.
שליחת תגובה

חזור אל “בעלי חיים”