התזונה בעולם בסכנה

יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

וואו. מישהו יודע מה המצב בארץ?
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

ישראל חברה בארגון הסחר העולמי, ולכן נראה לי שכל מה שנאמר בהרצאה תקף גם לגביה.
הנה, מחיפוש מהיר בגוגל - ישראל וה-WTO
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

תקציר: הסכמים בינלאומיים מחייבים לשווק רק אוכל עם רעלים ומגבילים את תכולת הויטמינים.
תמי_גלילי*

התזונה בעולם בסכנה

ויקיפדיה: קודקס אלימנטריוס הוא אוסף של סטנדרטים בינלאומיים מוסכמים לגבי אוכל, שפיתחו גופים של האו"ם. המטרות המוצהרות הן הגנת הצרכן והבטחת סחר הוגן. הקודקס מוכר כגורם מכריע בסיכסוכים לגבי בטיחות מזון והגנת הצרכן.

כל זה נשמע נפלא, אבל לא בטוח שליומרות ולהצהרות יש כיסוי במציאות. בשיטוטיי ברשת מצאתי את ההרצאה של ד"ר רימה לייבו, שהקימה אירגון שמטרתו להילחם בסטנדרטים האלה.

הנה טענותיה בקיצור:
  1. הקודקס לא נועד להגנת הצרכן אלא להגנת "חמש הגדולות" – תעשיית התרופות, תעשיית המזון, תעשיית הבריאות, תעשיית הכימייה, ותעשיית הטכנולוגיה , ולכן גם אופפת אותו סודיות בלתי אופיינית לפעילויות האו"ם.
  2. בניגוד לדיסציפלינת המשפט האנגלית (והאמריקנית), שבה הכול מותר אלא אם כן נאסר במפורש, הקודקס נוקט עמדה נפוליאונית לפיה הכול אסור אלא אם כן הותר במפורש.
  3. על פי הקודקס, תוספים הם רעלים. תוסף שיש לו השפעה מוכחת כלשהי – טובה או רעה כאחד – אסור.
  4. החל מסוף 2009, כל התוספים הופכים להיות בלתי חוקיים. קיימת רשימה מצומצמת מאוד של תוספים מותרים במינונים נמוכים עד כדי גיחוך (כאלה שהוכחו שאינם עוזרים), ואותם ניתן יהיה לשווק. ברשימה אין, למשל, CoQ10, כולין, קונדרולין לדלקת פרקים, וכו'.
  5. במקביל, כל המזונות בעולם יהיו חייבים לעבור הליכים של מתן אנטיביוטיקה, הורמונים, הקרנה וכו'. הסטנדרטים החדשים למזון אורגני ירוקנו מתוכן את ההגדרה של מזון ככזה, כיוון שניתן יהיה להשתמש בייצורו בכימיקלים, חומרי הדברה, מוצרים מהונדסים גנטית וכו'.
  6. הקודקס החזיר לרשימת חומרי ההדברה המותרים 7 חומרים כאלה שהשימוש בהם נאסר מזמן בגלל רעילותם הגבוהה. הגבול העליון של כמות חומרי ההדברה המותרת בשימוש הוא גבוה מאוד.
  7. בכך, הקודקס יגרום למותם המיידי כמעט של 3 מיליארד אנשים. לדוגמה, אם יהיה רעב במדינה אפריקנית, על פי הקודקס יהיה לא חוקי להעביר אליה מזון מועשר בנוטריינטים. חלק מהאנשים שימותו הם אנשים בעולם המערבי, ממחלות לב, סרטן (המחלה הכי רווחית בהיסטוריה), סכרת ומחלות אוטו אימוניות.
לייבו עצמה קצת מרתיעה, לטעמי, כיוון שההתנסחות שלה רגשנית ודמגגוגית מאוד, ונגועה בטענות קונספירציה מרחיקות-לכת. אבל ככל שהצלחתי להתחקות על המקורות עצמם (ואכן, באופן מוזר, לא קל להגיע אליהם) – יש ממש בדבריה. והניסיון שלי הראה שטענות קונספירציה מרחיקות לכת הן בעלות בסיס במציאות במקרים רבים )-: .

היא קוראת לאזרחי ארה"ב לפעול ולסרב לקבל את הסטנדרטים של הקודקס, ומציעה קודקס חלופי.
במדינות אירופה כבר איחרו את המועד לכך. לגבי ישראל אני לא יודעת מה המצב.

אם כל זה נכון, חלק גדול מהדיונים כאן באתר יהיו מיותרים בעוד שנתיים וחצי. במקביל לניהול דיונים פנימיים על הסטנדרטים לאוכל אורגני, תרנגולות חופש, וכו' – מוגנבים בדלת האחורית חוקים שיאיינו את כל זה.

לתשומת לבכם.

ר רימה לייבו על הקודקס אלימנטריוס
התעלמו משפת הגוף והאינטונציה המעצבנות, שמזכירות לי את טרומבול מהסרט "מתילדה". ההרצאה מרתקת והנושא חשוב.
ההרצאה בקובץ PDF (לא בדיוק אותה הרצאה - קצת ארוכה יותר)
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

כלומר חייבים לגדל אוכל בגינה או ללקט א-לה-פשוט-אופק?
אבל אסור תרנגולות.
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

_היא קוראת לאזרחי ארה"ב לפעול ולסרב לקבל את הסטנדרטים של הקודקס, ומציעה קודקס חלופי.
במדינות אירופה כבר איחרו את המועד לכך. לגבי ישראל אני לא יודעת מה המצב._

זה לא בדיוק מה שאני הבנתי.

אני הבנתי שהיא אומרת שמדינה שחברה בארגון הסחר העולמי בעצם לא מחוייבת לאמץ את ההנחייות של הקודקס, אלא מחוייבת רק להתייחס לנושאים שהקודקס מדבר עליהם בחוקים והנהלים של המדינה. ולכן היא יכולה להציע קודקס חלופי.
ולכן - כנראה שגם מדינות אירופה יכולות לעשות כך. (אני בכלל לא זוכר שהיא התייחסה למדינות אירופה, אבל אולי פשוט פיספסתי כי היא בדיוק עשתה איזו תנועה או קול דרמטיים :-) )
טליה_טקאוקה*
הצטרפות: 04 מאי 2006, 08:27
דף אישי: הדף האישי של טליה_טקאוקה*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי טליה_טקאוקה* »

איזה באסה! כל פעם שאני נהיית אופטימית תמי הורסת לי את המצב רוח...סתם...
תמי ,תודה כתמיד על המידע החשוב. אבל מה עושים עם זה?
תמי_גלילי*

התזונה בעולם בסכנה

איזה באסה! כל פעם שאני נהיית אופטימית תמי הורסת לי את המצב רוח...סתם...
מצטערת...

תמי ,תודה כתמיד על המידע החשוב. אבל מה עושים עם זה?
אולי מתקשרים עם האירגון, מבררים אם זה רלוונטי לגבי יפן או ישראל, ומבקשים מהם עזרה להרים אקטיביזם מקומי בנושא?
אולי מצטרפים STOP]לקבוצה CODEX NOW[/po]/ ביאהו?

(אני קצת מופתעת ממיעוט העניין שהמידע הזה מעורר כאן. היו כאן לאחרונה ויכוחים לוהטים על מדעי הרוח והחברה, דתיים וחילוניים, אבל לגבי משהו שיכול להשפיע על הבריאות של כולנו בצורה ישירה וחדה ואפילו בעוד לא כל כך הרבה זמן - כולה שנתיים וחצי - נאדא. גם ביאהו יש רק קבוצה אחת קטנה. מעניין למה?)
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

כי זה לא יאמן. לא נתפס. מפחיד.
סוג של סוף העולם.
טליה_טקאוקה*
הצטרפות: 04 מאי 2006, 08:27
דף אישי: הדף האישי של טליה_טקאוקה*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי טליה_טקאוקה* »

אצלי זה מכניס לחוסר אונים...
אוק*
הצטרפות: 18 יוני 2006, 11:36

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי אוק* »

אולי צריך לשנות את שם הדף על מנת שיגרה יותר קוראים להכנס? משהו קצת יותר כולל שנוגע בכולם? מה לגבי הסוף לחיים באופן טבעי ?
אמא_של_א_א_א*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2006, 23:46
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_א_א_א*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי אמא_של_א_א_א* »

מה בעצם נאמר כאן בדף?
  • שמשנת 2009 לא תהיה אפשרות לקנות אוכל אורגני ו/או תוספי מזון
  • וגם שכל האוכל שאנו קונים ברגיל - יהיה מורעל !
בעצם - הדבר האופטימי היחיד שאני יכולה לומר -
טוב, נגדל את האוכל לבד !
ויש עוד שנתיים, אז - אולי............
כן, זה כ"כ מפחיד שקשה להתיחחס לכך.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי בשמת_א* »

אכן, מפחיד ומדהים כאחד.

גם אני בעד שינוי שם הדף. לא ברור על מה הוא באמת.

הסכמים בינלאומיים מחייבים לשווק רק אוכל עם רעלים ומגבילים את תכולת הויטמינים
וזה לא נראה לך תוצאה של קונספירציה מרחיקת לכת??????
אז מה כן יהיה זכאי לתואר קונספירציה?!
הרי אין שום ספק פה שזו קנונייה מטונפת של תעשיית ההדברה ותעשיית התרופות האמריקאית והעולמית. הם היחידים שמרוויחים פה!
בארצות הברית כבר עכשיו יש שינויים בכיוון.
למשל, כל תעשיית השקדים של קליפורניה, שמהווה 80% משוק השקדים העולמי, כולל שקדים אורגניים, עוברת הקרנה בטענה שזה נועד למנוע מחלות וזיהומים חיידקיים. כמו כן, התחילו להקרין את כל הפירות והירקות.

מי, מי הגה את רעיון העיוועים הזה? באיזה כוח הצליחו לשכנע? כמה אנשים נרצחו, על כמה איימו ברצח בני משפחותיהם, ובכמה מיליארדים שיחדו את מי?
מישהו ראה את הסידרה Prison Break במקרה? זה פשוט נראה מועתק מהשיטות שם.
אוק*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי אוק* »

<כתבתי הודעה ארוכה שנמחקה עם הפסקת חשמל, אז אני עושה תמצית>
צפיתי שוב בסרט, בדקתי את הכתבות באתר של לייבו, ואת הסטנדרטים באתר של הקודקס. בעקבות זאת אני נאלץ לקחת צעד אחורה. גם הסרט וגם המאמרים באתר של לייבו מלאים בהגזמות ואי דיוקים, שלא לדבר על תרחישים לא הגיוניים. בנוסף, האשה הזאת לא מקרינה הרבה אמינות, ואתר האינטרנט שלה, שנוצר כביכול למטרות ללא רווח, נשפך לא פעם לתוך אתר של חנות אינטרנט שהיא הבעלים שלה. בנוסף, לא מצאתי באתר הקודקס שום סימוכין לטענות שלה, אולם האתר מכיל אלפי עמודים של מסמכים ואני כמובן לא יכול לקרוא את כולם. החשוב מכל הוא שהמאמרים שלה לא מביאים שום הפניה עוד עדות אמיתית וקונקרטית לטענות שלה. לכן, הנושא חשוב וששווה בדיקה בעיני, אבל ראוי לקחת אותו בספק כל זמן שהוא מסתמך על אדם אחד, שלא מוכיח את טענותיו, ועושה רושם לא אמין.

לייבו עצמה קצת מרתיעה, לטעמי, כיוון שההתנסחות שלה רגשנית ודמגגוגית מאוד, ונגועה בטענות קונספירציה מרחיקות-לכת. אבל ככל שהצלחתי להתחקות על המקורות עצמם (ואכן, באופן מוזר, לא קל להגיע אליהם) – יש ממש בדבריה
תמי, את יכולה לתת הפניה למקורות הללו, אם אכן הם אמינים?

במדינות אירופה כבר איחרו את המועד לכך
זאת נראית לי הסחפות די גדולה. בתור אחד שהסתובב לא מעט בקהילה האורגנית של אירופה, קשה לי לראות כיצד, כמו שהיא טוענת במאמרים, הדבר נשמר בשקט על מנת שלא יקומו מתנגדים, עד שיום אחד הוא יהיה עובדה מוגמרת. מדובר במדינות דמוקרטיות ובחוגים אורגנים גדולים ובעלי כוח, אשר מאמינים בדרך הזאת מספיק על מנת להלחם בשבילה. האם ניתן לתאר תרחיש בו יום אחד חקלאים ובעלי חנויות הטבע יקומו בבקר ויגלו הודעה בעיתון מטעם הממשלה שהם צריכים לסגור את העסק כי הם עוברים על החוק?
תמי_גלילי*

התזונה בעולם בסכנה

החשוב מכל הוא שהמאמרים שלה לא מביאים שום הפניה עוד עדות אמיתית וקונקרטית לטענות שלה. לכן, הנושא חשוב וששווה בדיקה בעיני, אבל ראוי לקחת אותו בספק כל זמן שהוא מסתמך על אדם אחד, שלא מוכיח את טענותיו, ועושה רושם לא אמין
מסכימה במיליון אחוזים. גם לי זה הפריע, וזה שווה בדיקה נוספת. איך הצלחת להגיע לכל העמודים של הקודקס? אני הצלחתי להגיע רק לכמה מהם, לזה התכוונתי ב מקורות עצמם , ואני לא מצליחה עכשיו להגיע אליהם שוב. בין היתר מצאתי את הרשימה של מה כן מותר שהיא מדברת עליה, והיא אכן קצרה עד כדי גיחוך - מכילה אולי 30 פריטים.
חשבתי אולי להתקשר לאירגון ולבקש בנימוס הפניות וסימוכין ספציפיים, מישהו מתנדב...?

גם אני בעד שינוי שם הדף.
חשבתי באמת שאולי שם הדף לא מספיק מעניין...

זאת נראית לי הסחפות די גדולה. בתור אחד שהסתובב לא מעט בקהילה האורגנית של אירופה, קשה לי לראות כיצד, כמו שהיא טוענת במאמרים, הדבר נשמר בשקט על מנת שלא יקומו מתנגדים, עד שיום אחד הוא יהיה עובדה מוגמרת. מדובר במדינות דמוקרטיות ובחוגים אורגנים גדולים ובעלי כוח, אשר מאמינים בדרך הזאת מספיק על מנת להלחם בשבילה. האם ניתן לתאר תרחיש בו יום אחד חקלאים ובעלי חנויות הטבע יקומו בבקר ויגלו הודעה בעיתון מטעם הממשלה שהם צריכים לסגור את העסק כי הם עוברים על החוק?
גם לי זה נראה מוזר, וגם זה שווה בדיקה נוספת.
תמי_גלילי*

התזונה בעולם בסכנה

האתר הזה נראה קצת יותר רציני, והוא גם אירופי כך שהוא (כנראה) רלוונטי יותר לישראל.
אוק*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי אוק* »

אוי ואבוי! עוד הודעה שחרבה :-P...שעתיים שירדו לטמיון.
בזכות חברת חשמל, אני שוב נותן שוב תקציר:
קראתי יותר לעומק את הקודקס ואת ההתנגדות אליו.
  1. אלו הם פרטי ההתקשרות של הנציג של הקודקס בארץ. אולי ניתן לפנות אליו בשאלות.
  1. יש מאבק משפטי בנושא, ולכן אפילו שד"ר לייבו היא בעצמה הזויה, המחלוקת אכן קיימת ואינה פרי המצאתה. הלינק הזה:
http://www.alliance-natural-health.org/ ... websiteDoc 197[/po].pdf
הוא נייר עמדה של ארגון בריטי פחות הזוי ודמגוגי, אבל שגם כן מתנגד לקודקס. (צ'יק-צ'ק מסרב לקבל את הלינק המקורי, אז צריך להעתיק את זה ולהוסיף מקף תחתון ישר אחרי /org)
  1. על פי הבנתי את הקודקס, הנסיון הוא לא לבטל את קיומם של תוספים (ושל 3 מיליארד אנשים_ ) אלא לחייב מרשמים לאלו מהם שימצאו מסוכנים על פי מחקרים מדעיים. עריכה של מחקרים כאלו על מנת לסיים את הקודקס יכולה להיות לטובת כולנו. אלא מה, "מחקרים מדעיים", כמו שיודע כל מי שסיים תואר במדעי הטבע, הם לעולם אינם אוביקטיבים, שלא לדבר על בעלי מסקנות חד משמעיות. קל וחומר בכל מה שנוגע למדע התזונה, עליו ידוע מעט מאוד (יש מדענים מסוימים שטוענים שעוד לא גילינו אפילו 30% מהרכיבים הקיימים באוכל). חברות תרופות ניצלו בעבר וימשיכו לנצל את התכונה הזאת לטובתן, על חשבוננו. בטח כשניתן לעשות זאת דרך האו"ם, ארגון שהשקיפות היחידה בקשר אליו היא שהוא מושחת מהיסוד...עם זאת, בהחלט לא מדובר על _סוג של סוף העולם .
  1. חשוב לציין שהקודקס אינו מגובש עדיין, אלא בשלבי עריכה, ולכן פתוח לטענות מצד הציבור והתעשיה. כמובן שגם כאן יש צד שני...והוא שתיאורטית, החוקים הסופיים עלולים להיות מאוד מחמירים.
  1. לכל מי שהצליח לשרוד עד השלב הזה בהודעה...לא מצאתי אף סימוכין לטענה ש כל המזונות בעולם יהיו חייבים לעבור הליכים של מתן אנטיביוטיקה, הורמונים, הקרנה וכו' . להפך, CXS]הקובץ 106 2003e[/po].pdf העיקרי שנוגע להקרנות על אוכל דווקא מגביל ומתקנן אותם, ואף מחייב סימון מוצרים שעברו הקרנה. במלים אחרות, אופק עדיין לא צריך להיות מוטרד לגבי העתיד של מניות חברת רסק ירוק :-D
זה כן באחריותנו להשאר עירניים ולודא שאופק יוכל להשאר רגוע גם עוד שנתיים. לכן תמי ,תודה כתמיד על המידע החשוב

טוב, אני שולח מהר לפני שיימחק שוב...
.*
הצטרפות: 18 ינואר 2005, 18:25
דף אישי: הדף האישי של .*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי .* »

שם אפשרי:
התזונה האורגנית בעולם בסכנה

או משהו בכיוון
תמי_גלילי*

התזונה בעולם בסכנה

ארגון בריטי פחות הזוי ודמגוגי
כן, זה אותו אירגון שגם אני הפניתי אליו, וגם לי היה אותו רושם.

הנסיון הוא לא לבטל את קיומם של תוספים
יש רשימה ממצה שכל מה שלא נכנס אליה אינו חוקי. המטרה המוצהרת היא להוסיף עוד אחר כך, אבל כולנו יודעים שהרבה יותר קשה לרופף איסור אחרי שהוא כבר קיים. זה בעצם חלק מהטיעון של לייבו: החלפת הגישה שכל מה שלא נאסר - מותר, בגישה שלפיה כל מה שלא הותר - נאסר.
בהרצאה היה גם הסבר איך הם מגיעים לכמויות המותרות - מעניין אותי למצוא את הסימוכין לזה.

מצאתי את הדף לגבי הסטנדרטים לאוכל אורגני. הוא ארוך ומייגע, אבל מריפרוף מהיר:
  • ראיתי שדווקא אחד הסטנדרטים לאוכל אורגני הוא שהוא לא עבר הקרנות. זה מעניין. ככל הידוע לי, בייבוא מוצרים אורגניים מחו"ל לארה"ב, נכון להיום, הם עוברים הקרנות ואף ריסוסים (למשל כותנה אורגנית).
  • בכל הנוגע לשימוש בכימיקלים - בחומר הדברה, שימור וכדומה - ההנחיות נראו לי רופפות בהרבה, ועם פרצות ענקיות. (שוב, קריאה מרפרפת, אשמח אם מישהו יקרא ביתר עיון ויתקן אותי). למשל, אחת הפרצות היא תנאי לשימוש בהם "במקרה שחומרים טבעיים לא משיגים אותן תוצאות".
  • חיות יכולות לעבור מהגדרה של לא אורגני לאורגני בזמן די קצר (בטח גם חומרי ההדברה שהן אכלו בינתיים, יתחלפו מאליהם בצייתנות למשהו לא מזיק)
  • אנטיביוטיקה נאסרה במפורש, כך גם הורמונים.
מספיק לבינתיים.
אוק*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי אוק* »

CXG]חוברת 032e[/po].pdf הסטנדרטים לאוכל אורגני

כיוון שדווקא המזון האורגני נראה כפחות תחת סיכון של הקודקס, מה לגבי התזונה הבריאה בעולם בסכנה

מספיק לבינתיים.
לילה טוב
תמי_גלילי*

התזונה בעולם בסכנה

חוברת זו בהחלט הגדרה טובה יותר...
הנה עוד אתר מעניין: http://www.thenhf.com/index.html
אנונימי

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי אנונימי »

נאצים ישארו נאצים. זה מה שיש לי להגיד.
וחוצמזה, לא מבינה מה אתם רוצים מרימה הזו, היא מרצה נהדר, מאוד תיאטרלית :-)

"חמשת הגדולות" אכן הזכירו לי את The Company מ - Prison break. בכלל, כל העסק הזה מריח לא נעים.
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

ישנם כל אותם סרטים מזעזעים על המגמה הנוכחית בנושא מזון בעולם, השתלטות של תאגידים כמו מונסנטו על כל חלקה טובה, איך כולם אוכלים אותה חוץ מבעלי ההון (שגם כן אוכלים אותה, אבל לפחות מתעשרים מזה).
חלק ראיתי וחלק לא,
אבל בכל אופן רציתי להעלות לדיון את הדבר הנוראי הבא:
בסרטון רואים את המשטרה פושטת על קואופרטיב אורגני, באמצעות נשק חם
http://www.youtube.com/watch?v=ifvp3Fxi7Uo

הסבר:
לאחרונה ישנו תהליך באמריקה בו מוציאים מחוץ לחוק כל מני מזונות אורגניים וחיים, מטעמי "food safety" לכאורה. לא זוכר איפה זה עומד כרגע, אבל למשל מקרינים את כל השקדים והאגוזים (והורגים את כל מה שהיה חי בהם) מחשש ממחלות,
ולאחרונה יש מאבק ציבורי סביב ההחלטה להוציא מחוץ לחוק את המכירה של חלב לא מפוסטר!
בלי להיכנס לשאלה טבעונות כן או לא, חלב כן או לא,
צריך להיות עיוור בשביל לא להבין שזאת החלטה פוליטית למען חיזוק חוות גדולות והחלשת יצרנים קטנים, בהצדקה לכאורה שחלב לא מפוסטר זה מסוכן.

באופן אישי עולים לי מליון דברים לראש, אבל אשמח פשוט לדיון במקום לכתוב פה כמה עמודים כועסים
בקיצור
מה דעתכם?
בערך_מוחלט*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 09:13

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי בערך_מוחלט* »

אקדים הערה טכנית: הרשת הזו היא שופרו של פוטין וחבריו. ממשל ארה"ב יצא גלויות נגדה ואכן עושה רושם שהם קצת יותר מדי מציקים לארה"ב. שים לב שבכתבה לא הובאה תגובת המשטרה וזה מדליק נורה אדומה. כל זה לא אומר כמובן שהכתבה לא אמיתית אבל אומר דרשני.
לגופו של ענין - הענין הזה באמת מפחיד. ההשתלטות הזו היא לא באקדחים אלא במשהו הרבה יותר חמור - הנדסה גנטית, השבחה וכד'. אף אחד לא יכול להתחרות בזנים הללו. זה המון כוח בידי אותה חברה מרושעת. מנסים להיות יותר חכמים מצמח שהתפתח במשך מיליוני שנים ! למה יש סקס בעולם הצומח ? הרי היה אפשר לעשות שכפול גנטי ? בדיוק בשביל הגיוון ! אבל הם משחקים עם החיים של כולנו ולאט לאט עוד ועוד מחלות משתלטות על הצומח והחי רק שלא כל כך שומעים על זה.
עוד דבר ששמעתי רק אתמול ושמאוד הדאיג אותי - בסין אסור לאגור מזון !
החלום שלי זה שיהיה לי שדה משלי.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי נועה* »

האם מתרחשים אירועים דומים גם בארץ?
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

צריך להיות עיוור בשביל לא להבין שזאת החלטה פוליטית למען חיזוק חוות גדולות והחלשת יצרנים קטנים, בהצדקה לכאורה שחלב לא מפוסטר זה מסוכן.
זאת ממש לא החלטה פוליטית. זאת החלטה לגמרי למען בריאות הציבור.
ההקרנה של שקדים ואגוזים וכו' באה כדי למנוע הרעלות מזון. בין היתר יש בעיות רבות עם רעלנים של פטריות (סרטן).
האם מתרחשים אירועים דומים גם בארץ?
בהחלט. בישראל אסור שיווק של חלב לא מפוסטר. כמו כן, אין אישור ליצר גבינות מחלב לא מפוסטר. מותר רק גבינות מחלב לא מפוסטר מיבוא.
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

ההולכת באתרים.
אני לא בקיאה ברזי הנושא, אבל על פניו אני מתקשה להאמין שמוסדות ממשלתיים דואגים לבריאות הציבור ולמניעת סרטן. כי אם כן, אז למה כל כך הרבה e מסרטן יש במזון שלנו? למה ממשיכים לעטוף אותו בחומרים מסרטנים מאוד? למה ממשיכים להכניס לנו "פלואוריד" למיים? ועוד ועוד
רעש_לבן*
הצטרפות: 21 ינואר 2011, 17:06

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי רעש_לבן* »

הרשת הזו היא שופרו של פוטין וחבריו
מה זה אומר? והרשתות האמריקאיות הן שופר של בוש-אובמה וחבריהם. אולי אתה מתכוון לבריה"מ ה"קומוניסטית"? נראה לי שמישהו כבר זמן-מה לא התעדכן בנעשה בעולם. רוסיה של היום יכולה לעשות בצפר של קפיטליזם אפילו לדיק צ'ייני.
בערך_מוחלט*

התזונה בעולם בסכנה

אני לא בקיאה ברזי הנושא, אבל על פניו אני מתקשה להאמין שמוסדות ממשלתיים דואגים לבריאות הציבור ולמניעת סרטן. כי אם כן, אז למה כל כך הרבה e מסרטן יש במזון שלנו? למה ממשיכים לעטוף אותו בחומרים מסרטנים מאוד? למה ממשיכים להכניס לנו "פלואוריד" למיים? ועוד ועוד
|Y|
בערך_מוחלט*

התזונה בעולם בסכנה

רוסיה של היום יכולה לעשות בצפר של קפיטליזם אפילו לדיק צ'ייני
עד כמה שידוע לי, רוסיה של היום היא מדינת מאפיה. אני לא מומחה לרוסיה, אבל זו הדעה המקובלת (גם ברשתות עצמאיות) ואם משוים את כמות הפוטנציאל שיש שם - המשאבים שיש שם בשפע, השטח העצום, הידע וכו' - לרמת הכלכלה שלהם, מבינים שמשהו כאן לא בסדר. (לא שאמריקה יותר טובה).
רעש_לבן*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי רעש_לבן* »

מה זה אומר מדינת מאפיה? גם בארה"ב יש אליטה של בעלי הון, מנהלים בכירים ופקידי הון-שלטון (דיק צ'ייני, דונאלד ראמספלד, משפחת בוש...) שמקשקשים בכלב.

ואם אמריקה לא יותר טובה, אז גם היא עונה להגדרה של מדינת מאפיה, לא? אז מה ההבדל?

ואפרופו עיתונות ושופרות: האין העיתונות הישראלית משמשת כשופרו של השלטון? וזה עוד יותר מובהק עם הביביתון... סליחה, "ישראל היום".
בערך_מוחלט*

התזונה בעולם בסכנה

אז מה ההבדל?
עושה רושם שבארה"ב (המחוברת עם עוד כמה מרכזים בעולם) הכל יותר מתוחכם. ברוסיה לא ממש מתאמצים להסתיר. אין מה לעשות, הרבה נתוני מפתח שאנו קוראים בחדשות זה סתם מניפולציות. צריך לעשות את החשבון לבד.
העיתונות הישראלית
בישראל אין ממש עיתונות. אלא אם כן מעללי אהוד ברק במגדליו מעניינים מישהו. בזה הם בוחשים ובוחשים למרות שאין לזה כמעט השפעה. את שאר חדשות העולם הם מעתיקים - אבל גם להעתיק צריך לדעת והם לא מעתיקים את רוב הדברים המשמעותיים. האתר היחיד (שאני מכיר) ששוה משהו זה רוטר.נט. למרות ששורץ שם אנשים שאיך נאמר ... נקוה בשבילם שהם סוכני שב"כ שמנסים לעשות רושם ולא באמת כאלה אדיוטים. אף על פי כן, מקור לא רע של חדשות.
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי אני* »

בישראל אסור שיווק של חלב לא מפוסטר. כמו כן, אין אישור ליצר גבינות מחלב לא מפוסטר. מותר רק גבינות מחלב לא מפוסטר מיבוא.

מיבוא = בדיוק, כי ברוב מדינות אירופה מותר לייצר ולשווק חלב לא מפוסטר ותוצריו, האם מישהו נמפגע מכך בריאותית? מעולם לא שמעתי על כך. ומדובר במדינות טיפיטפה יותר גדולות מישראל.

מסכימה לחלוטין שזה קנוניית התאגידים, ושזה מדאיג.
השיפון*
הצטרפות: 22 דצמבר 2010, 02:09

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי השיפון* »

על פניו אני מתקשה להאמין שמוסדות ממשלתיים דואגים לבריאות הציבור ולמניעת סרטן
עורכים, איך מעבירים לדף חשיבה קונספרטיבית בקהילת באופן ?

סתם, לא צריך להעביר.
כי כל הדפים הם כאן הם דפים של חשיבה קונספירטיבית, האה, הא, הה (פרצוף של דרקולה)!!! למה נראה לכם שיונת מפעילה את האתר בלי לקבל משכורת, אה? למה נפלו כל ההצעות ההגיוניות, לחיוב תשלום עבור קריאה באתר? אתם יועדים כמה עולה לשכור מתכנת שיבנה אפליקציה כמו צי'ק צ'ק? נראה לכם שמישהו יעשה עבודה כזה של כמה מאות אלפי שקלים בחינם? לא ברור לכם שהכת לחשיבה קונספירטיבית, מממנת את יונת בשביל להפיץ את המסרים שלה? הא הא האאהה :-ף( [סליחה, כאן מעצור ביצירתיות, נאלץ לעבור לדיון רגיל]

אני מזמין את בעלי האמירות שציטטתי, או כל אחד אחר שירצה, לדיון - בחינה. אני לא מכיר את הנושא, בשום רמה של מקצועיות. ובכל זאת הדברים שנכתבו כאן מדברים על העולם שאני חי בו, ונשמעים לי מופרכים. אני שם את עצמי בתפקיד המבקר, ומי שרוצה מוזמן להכנס להגן על עמדת האפוקליפסה, ובוא נראה לאן הדברים יתגלגלו.
רק לפני זה אמקד את הדיון: הנקודה שאני מתיחס אליה היא לא הסכנה במזון תעשייתי ועדיפות האורגני וכו', אלא הצד האנושי-פוליטי - שכל המערכות נשלטות באופן מוחלט על ידי בעלי אינטרסים, שכל המניעים של דרישת טובת הציבור הם רק רטוריקה או בעיקר רטוריקה, שחברה חופשית היא אשליה מוחלטת וארצות הברית = רוסיה. כאלה

ועוד דבר. אני מסכים שיש קונספירציות אמיתיות, שיש המון אינטרסים זרים, שחיתות, פגיעה בבני אדם וכו'. האדם מייצר גם דברים רעים (מאד), למשל את השואה. אני לא מסכים שהוא מייצר רק או בעיקר דברים רעים, והפרשנות הראשונה לכל סיטואציה שמעורב בה ארגון או מדינה צריכה להיות פאסימית.
השיפון*
הצטרפות: 22 דצמבר 2010, 02:09

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי השיפון* »

אורי, תוכל לנמק את הבטחון הזה שלך? אמירות שמתחילות ב"צריך להיות עיוור בשביל לא לראות" מזכירות לי חולה סכיזופרניה שלא מבין איך כלם מסביבו לא רואים ולא שומעים את הדברים שהוא רואה ושומע.
ולגופו של ענין: למה? לא היו בעולם תקופות שאנשים מתו בהמוניהם בגלל תברואה לקויה? מקובל לראות בפעולת הפסטור מהפכה תבראותית. האם אתה יודע מספיק כדי לטעון שזו תפיסה שגויה? ואם זו לא תפיסה שגויה, ולפחות אם האוחזים במושכות סבורים שלא, האם לא ייתכן ואף סביר שהם דואגים לה (אוקיי לא בהכרח מתוך רצון טהור בטובת הציבור, אז אוקיי, במידה רבה בגלל שזה מצטייר יפה שהוא עושה את תפקידו)?

הנה ההבדל. אדם שאני מכיר, מנהל חברה בישראל, פתח לאחרונה ערוץ עסקים ברוסיה. הוא סיפר בתדהמה, שאיך שהוא התחיל לגשש על האפשרויות העסקיות במקום, הסבירו לו בפשטות ששם יש שני ערוצי תשלום. על השולחן ומתחת לשולחן. הסכומים שעוברים בשני הערוצים הם פחות או יותר באותו סדר גודל. הסבירו לו שלא ידאג מהחוק בארצו, יש מסלול מסודר איך עושים את הדברים האלה. הוא צריך לפתוח ברוסיה חברה שהיא זו שתעשה את ההעברות לכיס של האנשים הרלוונטיים, והחברה המקורית שלו תעשה את ההעברות הרשמיות. וכן הלאה.
בישראל, ובארצות הברית, דברים כאלו גם כן קורים. הם קורים פי עשר (אולי מאה) פחות בכמות, כשהם נחשפים אנשים נחקרים, גם אם הם נשיא, שר חוץ, שר אוצר וכן הלאה. כן, מצב השחיתות בישראל קשה. ו, הוא לא מגרד, לא דומה, למצב ברוסיה.

את רצינית? לא שלא מעורבים גם אינטרסים זרים, או שתפיסת הבריאות שגויה. לא, פשוט שלא סביר שמערכת ציבורית שמה את טובת הציבור לנגד עיניה. בפרט, כל האנשים שעובדים במערכות הללו, או רובם, לא מתענינים באנשים שהם אמונים עליהם. כך את חושבת?
ההולכת_באתרים*

התזונה בעולם בסכנה

האם מישהו נמפגע מכך בריאותית? מעולם לא שמעתי על כך.
בוודאי, זה שלא שמעת לא אומר שזה לא קורה. חוץ מזה, מערך אבטחת בטיחות המזון באירופה שונה לחלוטין מזה שבישראל. אנחנו לא ערוכים בכלל לשמור על בטיחות מזון המיוצר מחלב לא מפוסטר.
אין כאן שום קונספירציה. זו החלטה ממשלתית מקצועית לחלוטין ואני יודעת זאת באופן אישי. לא כל דבר זה קונספירציה. צאו מזה.
ההולכת_באתרים*

התזונה בעולם בסכנה

זאת כבר באמת בעיה שלך. אם אתה רואה קונספירציות בכל מקום. בהיותי אדם השייך למערכת הבריאות אני יכולה לאמר בפירוש שההחלטות נוגעות ישירות לבריאות הציבור.
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי מצ'רה* »

_רק לפני זה אמקד את הדיון: הנקודה שאני מתיחס אליה היא לא הסכנה במזון תעשייתי ועדיפות האורגני וכו', אלא הצד האנושי-פוליטי - שכל המערכות נשלטות באופן מוחלט על ידי בעלי אינטרסים, שכל המניעים של דרישת טובת הציבור הם רק רטוריקה או בעיקר רטוריקה, שחברה חופשית היא אשליה מוחלטת וארצות הברית = רוסיה. כאלה
ועוד דבר. אני מסכים שיש קונספירציות אמיתיות, שיש המון אינטרסים זרים, שחיתות, פגיעה בבני אדם וכו'. האדם מייצר גם דברים רעים (מאד), למשל את השואה. אני לא מסכים שהוא מייצר רק או בעיקר דברים רעים, והפרשנות הראשונה לכל סיטואציה שמעורב בה ארגון או מדינה צריכה להיות פאסימית._
|Y|
בערך_מוחלט*

התזונה בעולם בסכנה

לא כל מעשה רע נובע מרוע. יש סתם עצלות - בדקו את זה לפני אז אני לא צריך לבדוק את זה. הכל בסדר. וכיו"ב. יש אדישות. חוסר אונים. לאות. חוסר תושיה. יש תמימות. יש מחשבה שטובת העם זה לרמות אותו, טובת השליט היא טובת העם (זו סכנה שחז"ל מרבים לדבר עליה).
המחשבה שיש קונספירציות לא ניזונה מאתר כזה או אחר, כי קונספירציה טובה - מעצם טבעה, קשה להוכחה. אבל, אני שומע חדשות קורא וקורא, מנסה להתעמק, וכל הזמן אני בתחושה שמשהו לא מסתדר כאן. אז אני לא יודע בדיוק מי אחראי או למה, אבל אני יודע שקורים דברים מוזרים מאוד. רוב האנשים, כולל אנשים שמאוד גבוה בפירמידה, כלל אינם מודעים לדברים אפילו אם הם עצמם חלק מהמשחק. והכל כל כך גלוי - אולי זו הדרך הכי טובה להסתיר סוד ? פתח עיתון בבוקר - זה שם ! ואתה יודע שמשהו קורה אבל אתה לא יודע מה. דו יו מיסטר ג'ונס ?
רעש_לבן*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי רעש_לבן* »

קונספירציות? מה זה?
בערך_מוחלט*

התזונה בעולם בסכנה

אתה שואל ברצינות או שזו קונספירציה ?
ההולכת_באתרים*

התזונה בעולם בסכנה

אתה שואל ברצינות או שזו קונספירציה ?
:)
_לא כל מעשה רע נובע מרוע. יש סתם עצלות - בדקו את זה לפני אז אני לא צריך לבדוק את זה. הכל בסדר. וכיו"ב. יש אדישות. חוסר אונים. לאות. חוסר תושיה. יש תמימות. יש מחשבה שטובת העם זה לרמות אותו, טובת השליט היא טובת העם (זו סכנה שחז"ל מרבים לדבר עליה).
המחשבה שיש קונספירציות לא ניזונה מאתר כזה או אחר, כי קונספירציה טובה - מעצם טבעה, קשה להוכחה. אבל, אני שומע חדשות קורא וקורא, מנסה להתעמק, וכל הזמן אני בתחושה שמשהו לא מסתדר כאן. אז אני לא יודע בדיוק מי אחראי או למה, אבל אני יודע שקורים דברים מוזרים מאוד. רוב האנשים, כולל אנשים שמאוד גבוה בפירמידה, כלל אינם מודעים לדברים אפילו אם הם עצמם חלק מהמשחק. והכל כל כך גלוי - אולי זו הדרך הכי טובה להסתיר סוד ? פתח עיתון בבוקר - זה שם ! ואתה יודע שמשהו קורה אבל אתה לא יודע מה. דו יו מיסטר ג'ונס ?_
אני מבטיחה לך שבעניין החלב הלא מפוסטר אין שום קונספירציה. עלי :)
אורי_יורמן*

התזונה בעולם בסכנה

לא שאלה של קונספירציה זדונית. יש פה לוגיקה פשוטה למדי מבחינתי.
אנסה להסביר:
הציבור שרוי בתודעה לפיה חיידקים הם האוייב. ככל שמחזקים את התודעה הזאת, זה:
מחזק תעשיות גדולות ומחליש יצרנים קטנים.
מחזק חברות תרופות ומחליש נטורופטים.
מחזק חקלאות כימית ומחליש חקלאות אורגנית.
מחזק מוצרים ארוזים ומפוסטרים ומחליש מוצרים בעבודת יד בשיווק מקומי.
וכו'
בערך_מוחלט*

התזונה בעולם בסכנה

אני מבטיחה לך שבעניין החלב הלא מפוסטר אין שום קונספירציה. עלי :)
אינני מתימר לומר אחרת. אבל גם בעולם התרופות היו קונספירציות לא מעטות. אני נוטה לחשוב כמו אורי, שעלינו לפקפק בכמה מ"אמיתות" היסוד של עולם הרפואה, ושבדומה לעולם הבנקים מדובר כאן בדברים שאם יעורערו - יתערער כל העולם עימם או כמו שאמרו על הבנקים זה "too big to fail". הבנקים למשל הם בטוח מושחתים אבל יש שם עובדים, עד לרמה הכי בכירה, שהם אנשים ישרים ואינם מודעים לכך.

אני חושב שהחשדנות הגיעה, במודע או בתת-מודע לכל אחד ואחד מאתנו, ומה ממחיש זאת יותר מכל שהדבר שנתפס כהכי אמין, זה דווקא אתר הדלפות (ויקיליקס) ... :-)
רעש_לבן*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי רעש_לבן* »

חוזרים פה פעם אחר פעם אחר המילה קונספירציה ועדיין לא הבנתי מה זה אומר. אם אומרים על משהו שהוא קונספירציה זה אומר שזה שקר?
מצ'רה*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי מצ'רה* »

הציבור שרוי בתודעה לפיה חיידקים הם האוייב
כן
זה כמו שעד העת החדשה רחצה נחשבה גורמת מחלות בחברה האירופאית
ופתיחת חלונות נחשבה מסוכנת
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי ציל_צול* »

הציבור שרוי בתודעה לפיה חיידקים הם האוייב. ככל שמחזקים את התודעה הזאת

רואים יותר אמהות שכאשר לילד שלהן נופל הביסקוויט על הרצפה והוא מתכופף להרים הן צרחות בהיסטריה "לא לגעת! לא לגעת!"
בחיי שראיתי אחת כזו אתמול. אם זה היה ביסקוויט הפתי בר האחרון בעולם וכך היה נמנע מהילד, ניחא. אבל בהינתן שביסקוויט חדש כבר חיכה לו אצלה ביד נוצר מצב שבגלל היסטריית החיידקים הילד כמעט התחרש מהצרחות שלה, הביסקוויט נותר על הרצפה ויצר לכלוך, שאר הילדים בסביבה קפצו בבהלה ולא הבינו מה קרה ובטח באפקט הפרפר היו לכך עוד השפעות שליליות.
תראו כמה זיהום מכמה סוגים רק בגלל חיידקי הרצפה המסכנים.
ההולכת_באתרים*

התזונה בעולם בסכנה

שעלינו לפקפק בכמה מ"אמיתות" היסוד של עולם הרפואה,
בשביל זה תסלח לי צריך ידע. לא סתם הפרחת תיאוריות באוויר.

חיידקים הם האוייב
שיעור ראשון במיקרוביולוגיה: רוב החיידקים "טובים ומועילים".

_זה כמו שעד העת החדשה רחצה נחשבה גורמת מחלות בחברה האירופאית
ופתיחת חלונות נחשבה מסוכנת_
נו, קצת התקדמנו מאז. גילו את החיידקים והוירוסים. אתה רוצה לחזור אחורה?

ובטח באפקט הפרפר היו לכך עוד השפעות שליליות.
נו באמת. החשש שלי כשנופל משהו על הרצפה בחוץ זה יותר עניין של גועל והגיינה כמו שאני לא אוכל מהרצפה בחוץ וחוץ מזה, אם מישהו ירק שם לפני כן, לא הייתי רוצה שהילדה שלי תאכל את זה. אין קשר להיסטריה. פשוט מגעיל.
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי ציל_צול* »

אין קשר להיסטריה. פשוט מגעיל.
מודה שאני לא חושבת על כל הדברים האלה כשמשהו נופל. אם הילד שלי ירים וזה לא יראה לי אני אסביר וזהו.
ותאמיני לי, האשה היתה בהיסטריה מוחלטת...
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי אני* »

הציבור שרוי בתודעה לפיה חיידקים הם האוייב.

בדיוק.
והתפיסה הזאת הופכת אנשים ליותר חולים. אם נניח היינו חיים בתאני עולם שלישי, זה אולי היה פועל לטובתנו. אבל בתנאי החיים הסטריליים שלנו, ההתייחסות לחיידקים כאויב מייצרת חוסר בריאות.
בעיקר בהקשר של ילדים, שנמנע מהם מגע חיוני עם החיים, בשם ההגנה מחיידקים.

שיעור ראשון במיקרוביולוגיה: רוב החיידקים "טובים ומועילים".

בדיוק.
והחשיפה אליהם היא שהופכת אותנו לאיתנים, עמידים למחלות.

וגם אם לא נקרא לזה קונספירציה, להפצת התפיסה המעוותת הזו ישנם מניעים כלכליים רבי עוצמה.
מצ'רה*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי מצ'רה* »

בעיקר בהקשר של ילדים, שנמנע מהם מגע חיוני עם החיים, בשם ההגנה מחיידקים.
יפה אמרת!
וגם אם לא נקרא לזה קונספירציה, להפצת התפיסה המעוותת הזו ישנם מניעים כלכליים רבי עוצמה.
נראה לי שזה יותר ענין של נדנדה תפיסתית: בהתחלה מים ואויר הם האויב, אח"כ מגלים את החידקים ופתאום הם האויב החדש, אח"כ מגלים עוד דברים או סתם מאזנים את התפיסות ומגיעים למשהו יותר מדויק... במהות זה לא נובע מקונספירציה או רשעות של מישהו, אלא מהטיפשות המשותפת או העדריות של בני האדם.
בערך_מוחלט*

התזונה בעולם בסכנה

אם אומרים על משהו שהוא קונספירציה זה אומר שזה שקר?
לאו דווקא. מדובר על פעולות מגמתיות בסתר. לפחות זה מה שאני מתכוון. ואגב, זה גם לא בהכרח עם כוונה זדונית.
לומר שיש קונספירציות לא בהכרח אומר שיודעים מה "באמת" קורה. אם יש מילה מוצלחת יותר מקונספירציה אני אשמח להשתמש בה. :-)
אורי_יורמן*

התזונה בעולם בסכנה

קונספירציה זה כשקושרים קשר. למשל כשתנובה מממנת מחקרים וקמפיינים ומשמנת את קופות החולים, כדי שגופי הבריאות בישראל יפרסמו ש "חייבים שלושה מוצרי חלב ביום".
למשל כשחברה גדולה כמו מונסנטו משתמשת ברגולרטורים בינלאומיים (אירגוני סחר ופיקוח על פטנטים) בשביל להשליט טרור באופן "חוקי ולגיטימי" לכאורה בחקלאים הודים.
למשל (תסריט דמיוני) כשחברת תרופות נעזרת מאוד בשר בריאות או גורם בכיר בגוף פיקוח כזה או אחר, ובתמורה אחרי שנה-שנתיים הוא מקבל שם תפקיד קש בשכר של מליונים (שוחד עקיף).

אבל יש גם דברים שפשוט "קורים מעצמם" בלי קשירת קשר, למרות שברור מי הנהנים מהם. למשל כשמדיניות המיסוי מעודדת ששני ההורים יעבדו וחופשת הלידה תהיה קצרה, זה פועל לטובת יצרניות תמ"ל (ולרעת יועצות הנקה), אבל לא נראה לי שלוביסטים שלהן פועלים למען זה בכנסת.
ההולכת_באתרים*

התזונה בעולם בסכנה

_קונספירציה זה כשקושרים קשר. למשל כשתנובה מממנת מחקרים וקמפיינים ומשמנת את קופות החולים, כדי שגופי הבריאות בישראל יפרסמו ש "חייבים שלושה מוצרי חלב ביום".
למשל כשחברה גדולה כמו מונסנטו משתמשת ברגולרטורים בינלאומיים (אירגוני סחר ופיקוח על פטנטים) בשביל להשליט טרור באופן "חוקי ולגיטימי" לכאורה בחקלאים הודים.
למשל (תסריט דמיוני) כשחברת תרופות נעזרת מאוד בשר בריאות או גורם בכיר בגוף פיקוח כזה או אחר, ובתמורה אחרי שנה-שנתיים הוא מקבל שם תפקיד קש בשכר של מליונים (שוחד עקיף).
אבל יש גם דברים שפשוט "קורים מעצמם" בלי קשירת קשר, למרות שברור מי הנהנים מהם. למשל כשמדיניות המיסוי מעודדת ששני ההורים יעבדו וחופשת הלידה תהיה קצרה, זה פועל לטובת יצרניות תמ"ל (ולרעת יועצות הנקה), אבל לא נראה לי שלוביסטים שלהן פועלים למען זה בכנסת._
אכן, מסכימה לחלוטין.
לואי*
הצטרפות: 12 מאי 2004, 16:33

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי לואי* »

בהיותי אדם השייך למערכת הבריאות אני יכולה לאמר בפירוש שההחלטות נוגעות ישירות לבריאות הציבור.
את יכולה לומר בפירוש גם את ההיפך. השאלה אינה מה את יכולה לומר בפירוש, אלא האם מעליך (הרבה הרבה מעליך) יושבים ומחליטים החלטות תחת לחצים של לוביסטים.
התשובה היא כן. מי שמוציא את הראש מהמים ומחפש קצת ברשת, מוצא.
יש כאלה שמוציאים החוצה מידע. חלקם מתוך אידיאולוגיה או מצפון, וחלקם מאינטרסים של פרסום או נקמה.
גם מאחורי אמונה יוקדת בצדקת המערכת ותום כוונותיה יש אינטרסים - קידום, פנסיה, רצון עז להימנע מדיסוננס קוגניטיבי. לפעמים מדובר בתמימות של ממש(=פועל יוצא של אינדוקטרינציה מוצלחת)

למי שטוען נגד - ראו סיפור שפעת החזירים
לא שאני מחדש משהו, אבל כמו שכתבו מעלי: שיעור ראשון במיקרוביולוגיה , אז זה היה עבור הרבה אנשים שיעור ראשון במקרופסיכולוגיה.
רעש_לבן*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי רעש_לבן* »

_אם אומרים על משהו שהוא קונספירציה זה אומר שזה שקר?
לאו דווקא. מדובר על פעולות מגמתיות בסתר. לפחות זה מה שאני מתכוון. ואגב, זה גם לא בהכרח עם כוונה זדונית.
לומר שיש קונספירציות לא בהכרח אומר שיודעים מה "באמת" קורה. אם יש מילה מוצלחת יותר מקונספירציה אני אשמח להשתמש בה._

יש כמה מונחים יותר מדוייקים, כמו קשירת קשר לביצוע עבירה_, שימוש בלוביסטים בשכר ע"מ להטות החלטות שלטוניות, מה שמביא אותנו למונח _קשרי הון-שלטון, שחיתות שלטונית, קבלת שוחד, הטיית מחקרים, מימון מחקרים, מניעת פרסום של מחקרים או חוות דעת סותרות, רדיפת אותם אלו שמנסים לפרסם את המידע, ועוד.

המונח קונספירציה משמש כדי לבצע דלגיטימציה לביקורת, לכל נרטיב חלופי לזה של ההגמוניה. זה כמו לכנות "בוגד עוכר ישראל" כל מי שמבקר הבטים מסויימים של התנהלות השלטון. ולהקים וועדות חקירה כדי להתחקות אחרי מקורות המימון שלו. המונח הזה יוצר מסך של רעש לבן, שמסתיר את הסיגנל הנקי, של העובדות לאשורן, שלעיתים עשויות להיות אמת מטרידה. מכאן הכינוי שלי :-)
פנדחו_צ'ינגון_אלוורז*
הצטרפות: 27 ינואר 2011, 07:39

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי פנדחו_צ'ינגון_אלוורז* »

יש כמה מונחים יותר מדוייקים
אולי המונח "קומבינה" מצלצל קרוב.
גם "פרוטקציה" הולך.
יש כאן סקאלה - כשאני מכיר את פקיד הדואר מהבניין של סבתא שלי ועוקף זקנות כחולות רגליים בתור, זה לא שונה מהותית מהמכרז שנתפר לי לביצוע עבודות תשתית בהיקף של מיליונים.
הכוונה אגב, לא חייבת להיות זדונית במודע, כולל ספיקת כפיים וליטוף חתול מגרגר, או זביחתו לכבודו של סמאל, רחמנא ליצלן.
הזדון הוא אינהרנטי לקפיטליזם, במובן שאי אפשר להרוויח שלא על חשבון מישהו אחר, שמפסיד.
גיא*
הצטרפות: 09 יולי 2003, 00:30

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי גיא* »

סליחה על שאלה שהיא רק קצת קשורה -
יש לי מחלבה מוכרת (עם שורוק) ליד הבית, לא ממש קטנה, שמוכרת חלב לא מפוסטר.
זו עבירה על החוק? או שמא אינו לא-מפוסטר? איך בודקים?
ע_ע_ע*
הצטרפות: 07 מרץ 2008, 17:36
דף אישי: הדף האישי של ע_ע_ע*

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי ע_ע_ע* »

~איחדתי בין הדפים.
מוסיפה את התיוג דף לעריכה, כי נראה לי שבהמשך אפשר יהיה לפצל מכאן את הדיון שעוסק ב{{}}מהי קונספירציה ואולי עוד.~

~ובכל זאת מוסיפה,
חבל שאף אחד לא התייחס להפניה שלי עוד בתחילת הדיון. יכול להיות שהייתם מגיבים לדברים שהיו בדיון הישן והיתה נוצרת לכידות בין הדיונים.
עכשיו הדיון הישן כבר כל כך רחוק אחורה, בטח לא תיווצר לכידות אלא יישארו שני דיונים מודבקים, באותו נושא - וחבל~
רוח_הזמן*
הצטרפות: 27 ינואר 2011, 02:56

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי רוח_הזמן* »

_ובכל זאת מוסיפה,
חבל שאף אחד לא התייחס להפניה שלי עוד בתחילת הדיון. יכול להיות שהייתם מגיבים לדברים שהיו בדיון הישן והיתה נוצרת לכידות בין הדיונים.
עכשיו הדיון הישן כבר כל כך רחוק אחורה, בטח לא תיווצר לכידות אלא יישארו שני דיונים מודבקים, באותו נושא - וחבל_
את מדברת על הדיון על הקודקס אלימנטריוס?

להלן כמה התייחסויות אחרות ברשת בעברית:
באתר אמת אחרת
בפורום של האתר .
אנונאימא*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2007, 22:14

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי אנונאימא* »

למה יש לי הרגשה שבהלת האי-קולי באירופה קשורה לקודקס...?
טליטלי_1*
הצטרפות: 02 פברואר 2011, 21:22

התזונה בעולם בסכנה

שליחה על ידי טליטלי_1* »

עדות נוספת למזון מהונדס גנטית בישראל:
מזון מהונדס גנטית בישראל
שליחת תגובה

חזור אל “דפי בית של עורכים שבהם דיונים וטיפים”