ועדת על להפסקת הריון

לב_אישה*
הצטרפות: 21 אפריל 2009, 12:06

ועדת על להפסקת הריון

שליחה על ידי לב_אישה* »

ֿדף אינפורמטיבי

היום אני אחרי.
אתמול ילדתי תינוק ללא רוח חיים, לאחר פעולת הזרקה שהפסיקה את פעילות הלב שלו.
הייתי בשבוע 31.
היה לי חודש בדיוק מהיום שבו גילו באקו-לב עוברי את המום הקשה מאוד בלבו של העובר, ועד שילדתי אותו.
זה היה מסע מדהים.
את סיפור המסע והלידה אני מתכננת לכתוב בדף אחר, דף שיתוף,
אבל את הדף הזה פתחתי כי לא מצאתי, לא כאן באתר ולא בשום מקום אחר,
מקום שמרכז לפחות חלק מהאינפורמציה שצריך כדי לעבור את התהליך הבירוקרטי המאוס הזה.
כל אחת שעברה אותו ורכשה במהלכו, באופן בלתי נמנע ידע, מוזמנת להעשיר ולהרחיב את כל מה שהולך להיות כתוב כאן.

אז ככה:
משבוע 24 כל הפסקת הריון מחייבת ועדת על בה משתתפים לפחות 2 רופאים בכירים ועובדת סוציאלית.
בהליך הועדה עצמה איו צורך לנכוח פיזית, אבל לפניה יש מספר הליכים בירוקרטיים שיש לעבור, וזה אומר, בד"כ, תיזוז בין כמה מחלקות שונות בבית החולים.
אופן ההליכים האלה משתנים בין בית חולים אחד ומשנהו.

את הועדה ניתן לעבור רק בבתי החולים הגדולים הבאים:
  1. רמב"ם- חיפה
  2. בלינסון- פתח תקווה
  3. שיבא- תל-השומר
  4. איכילוב סורקסקי- תל-אביב
  5. הדסה עין כרם- ירושלים
  6. סורוקה- באר שבע
  1. משום מה, בדף של משרד הבריאות לא מופיע ביה"ח מאיר בכפר-סבא, אבל בפועל אפשר גם שם.
חשוב!!
את הועדה ניתן לעבור רק בבתיה"ח הגדולים, אבל את התהליך עצמו של הפסקת ההריון גם בבתי"ח אחרים, במידה ויש צורך כזה.
(לדוגמה אני עברתי את הועדה בתה"ש אבל את הפעולה בהלל-יפה. ואני בהחלט מברכת על כך.)
איכילוב, מאיזושהי סיבה מסתורית, הוא היחיד שלא מציית לכללי חוזר המנכ"ל ולא מאפשר להוציא את אישור הועדה על מנת לבצע התהליך במקום אחר.

התהליך עולה כסף אבל מכוסה ע"י קופת החולים. גם זו התעסקות, איך לא.
יש להוציא טפסי 17 בעלי קודים שונים וספציפיים, המיועדים לבית החולים הספציפי בו עוברים את התהליך, בהתאם למה שכל בי"ח מבקש.

אינפורציה נוספת בלינק http://www.health.gov.il/pages/default. ... ageId=2597
ועוד בחוזר מנכ"ל
http://www.health.gov.il/download/forms/[po]a3115 mk23 07[/po].pdf

תוקף אישור הועדה ניתן ל-14 יום. אם עובר המועד ניתן, בקלות יחסית, להוציא הארכה מאותה ועדה (או במילים אחרות, זה ממש בקטנה יחסית לתהליך הראשוני המתיש)

עכשיו מספר דברים שלא מוצאים במרוכז באינטרנט או בשום מקום אחר.
לצערי, האינפורמציה בידי היא רק לגבי מספר בתי-חולים באזור המרכז (כלומר בלי רמב"ם ובלי סורוקה)
אבל מוטב מעט מבכלל לא. (בתכלס' האינפורמציה הזו נאספה בהרבה טלפונים, בירורים באינטרנט וכן הלאה)
  1. ביה"ח מאיר בכפר-סבא
(שיך לקופ"ח הכללית. לא יודעת בדיוק מה זה אומר אבל יש לזה אישהי מידת חשיבות מבחינת החזרים של הקופה אליה שייכת האישה. ויש הרבה כאלה אז חשוב לקחת את זה בחשבון)
יש עובדת סוציאלית בשם איריס קורן
מספר הטלפון הישיר בחדרה הוא 09-7472222 (תחנה נוספת להשארת הודעות בנושא בי אותו מספר עם 52 בסוף, לימור, אבל היא רק מפנה לאיריס)
ומספר הסלולרי שלה הוא 050-6874553
מהמעט שבררתי שם היא לא כל הזמן נמצאת, צאריך להשאיר הודעה והיא חוזרת.
בסה"כ, בגלל שזה בי"ח לא גדול באופן יחסי, עושה רושם שהתהליך שם לא משומן היטב. לזכותם ייאמר שהכוונות טובות ויש יחס אישי.
  1. ביה"ח בלינסון בפתח תקווה.
גם הוא קטן יחסית, ומכל המקומות נשמע שהם הכי מאורגנים בנושא,
אולי כי פועלת שם "המרפאה לייעוץ רב-תחומי למומים בעובר" בהנהלת פרופ' מייזנר.
(טלפון ישיר למרפאה- 03-9375757/96/51)
ישנה ע. סוציאלית בשם מירי פלד 03-9377532
שמארגנת את התהליך מתחילתו, זה יתרון גדול ומשמעותי כי זה אומר חסך אדיר באנרגיה של תיזוז.
לצערי נסיבות המקרה שלי לא תמכו בלעבור את התהליך שם, אבל הייתי מבירור ראשוני ממליצה לעבור שם את הועדה.
יש לפקסס להם את הממצאים של המום והם כבר יודעים מה המשך התהליך. פקס 03-9377597

1. ביה"ח איכילוב סוראסקי, תל-אביב.
כאמור, מאיזשהי סיבה מסתורת ועלומה אם מבצעים את הועדה באיכילוב ניתן לעבור את התהליך של הפסקת ההריון רק שמה. הם לא משחררים את הטפסים. חשוב לדעת ולזכור את זה.
ישנה ע. סוציאלית בשם גלי שמרכזת את הנושא
והמספר הישיר שלה הוא 03-6974732.
היא מפנה לסקירת מערכות וייעוץ גנטי, את שניהם צריך לעבור בד"כ בביה"ח בו מתבצעת הועדה, לצורך ישיר שלה.
במילים אחרות, בלי בדיקות של רופאי ביה"ח עצמו, לא ניתן לעבור את הועדה.
זה תקף, אני חושבת, לכל בתיה"ח.
  1. ביה"ח שיבא תל-השומר.
מפלצת בירוקרטית עייפה ומעייפת.
יש שם כביכול מישהי שמרכזת את הנושא, אבל יותר בשביל ביה"ח עצמו ופחות בשביל האישה.
אני הרגשתי שאני מקיזה שם דם יזע ודמעות ועדיין צריכה להבין הכל בעצמי.

צריך להתקשר לגליה 03-5302782 ברישום יילודים,
והיא אמורה להפנות לאולטרה סאונד (03-5305115) ולייעוץ גנטי (5303060). חייבים לקבוע תורים ולעבור דרך שניהם לאסוף מסקנות, חתימות ושאר בירוקרטיות.
כל אלה מחייבים כאמור התחייבויות שונות של קופה"ח. את הקודים השונים הספציפיים יודעים לתת במחלקות השונות.
זה גם תהליך שדורש זמן בבירורים. ואט טו דו.

הסיבה שהלכתי לעשות שם את הועדה היא שאת האקו-לב שגילה את המום עשה לי פרופ' הגש (הידוע לשמצה מבחינתי לעולם ועד), דרך הסדר של קופ"ח מכבי
והוא מנהל של קרדיולוגיה ילדים בתה"ש (לא שהוא טרח לתת לי דו"ח מפורט על הממצא. אם לא הייתי הולכת לחוות דעת שנייה הייתי צריכה, בנוסף לכל התיזוזים, גם לרדוף אחריו שיכתוב ברוב טובו חוות דעת מפורטת לועדה. חוצפה שאין כדוגמתה. תלונה לקופ"הח מובטחת!!). היה לפרופ' המדופלם אינטרס מובהק להעביר אותי לועדה בתה"ש (החצוף, במקום לכתוב דוח מפורט, כתב רק שהפציינטית תפנה ליחידה לאולטרה סאונד לפרופ' אחירון להמשך התהליך. טיפש אכזר. מה, הוא לא יודע שצריך לפנות לגליה ברישום יילודים שמרכזת את נושא הועדות? בגללו הייתי צריכה לעבור תהליך הפוך, לא הגיוני וארוך בהרבה. חצוף, מגעיל, אכזרי וקר לב. איכסה.)

אני רוצה לציין לטובה ולחסד את גלית, נדמה לי שהיא מתעסקת עם הועדות אחרי שעברו אותן כבר, אשר העניקה לי טיפול אישי ומסור, וגם מאוד יעיל לשם שינוי. תבורכי גלית.

בגדול, מחוויתי האישת, אני לא ממליצה לעבור את הועדה בתה"ש.
אם אפשר, עדיף במקום אחר. אם אין ברירה- לקחת נשימה עמוקה ויומיים פנויים
ולקחת בחשבון שצריך גם לאסוף את העתקי הטפסים כי אי אפשר לפקסס אותם סתם ככה.
זה לא מספיק במידה ועושים את הפעולה בב"יח אחר.

יש עוד נשמות טובות לאורך הדרך, אבל בעיקר יש הרבה איכסה
וזה תהליך שדורש הרבה אנרגיה.
מעוות אבל ככה זה היה, לפחות בחוויה שלי.
הלוואי שיש נשים שעבורן זה היה אחר בתכלית,
אני אשמח אם מישהי קוראת ותוסיף את החוויה שלה, וכמובן עוד פרטים אינפורמטיביים.

המשך יבוא........
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

ועדת על להפסקת הריון

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

תודה שאת כותבת.
זה אכן מידע חשוב.

מחוויה (יד שניה) של אישה אחרת -

אפשר לקצר ולפשט את כל התהליך בעזרת רופאים.
אם יש לאישה רופא שמטפל בה באופן פרטי, הרבה פעמים הוא יטפל בהכנת המסמכים לועדה, ויחסוך לה את התיזוז שאת מתארת.

איכס, אני יודעת.
אבל זה מקל.
בלה_שנדמה_לה*
הצטרפות: 20 דצמבר 2005, 05:55
דף אישי: הדף האישי של בלה_שנדמה_לה*

ועדת על להפסקת הריון

שליחה על ידי בלה_שנדמה_לה* »

_תודה שאת כותבת.
זה אכן מידע חשוב._
וכל הכבוד שהתפנית לחשוב על אחרות בתוך המצב הלא קל שלך ,ולרכז את כל המידע הזה בכתב. {@
HILLA_KR*
הצטרפות: 26 פברואר 2008, 13:47
דף אישי: הדף האישי של HILLA_KR*

ועדת על להפסקת הריון

שליחה על ידי HILLA_KR* »

_תודה שאת כותבת.
זה אכן מידע חשוב._
אני עברתי את הועדה ואת הלידה המוקדמת בקפלן. בי"ח קטן ולא ברשימה. אבל מסתבר שגם שם אפשרי.
שמש_בחורף*
הצטרפות: 25 מרץ 2008, 11:03

ועדת על להפסקת הריון

שליחה על ידי שמש_בחורף* »

מידע חשוב.
אינדקסתי.
מתחדשת*
הצטרפות: 08 יולי 2005, 01:54

ועדת על להפסקת הריון

שליחה על ידי מתחדשת* »

_היום אני אחרי.
אתמול ילדתי תינוק ללא רוח חיים, לאחר פעולת הזרקה שהפסיקה את פעילות הלב שלו.
הייתי בשבוע 31.
היה לי חודש בדיוק מהיום שבו גילו באקו-לב עוברי את המום הקשה מאוד בלבו של העובר, ועד שילדתי אותו.
זה היה מסע מדהים.
את סיפור המסע והלידה אני מתכננת לכתוב בדף אחר, דף שיתוף,_

האם כתבת?
אפשר ליצור אתך קשר?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

ועדת על להפסקת הריון

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני עברתי את הועדה ותהליך הפסקת ההריון בוולפסון (גם לא מוזכר ברשימה).
אכן הרבה תיזוזים אבל היחס היה נהדר.
מירב*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2002, 14:22

ועדת על להפסקת הריון

שליחה על ידי מירב* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

בתל השומר היחס מזעזע גם במכון הגנטי. כאילו, הם לא מבינים שהם מתעסקים בהחלטות של חיים ומוות??? נותנים לאישה הרגשה שהיא נטל.
בעיקר היועצת הגנטית שלצערי היתה שלי.כאיחו לא מסםיק סבלתי???
פלוני_אלמונית*

ועדת על להפסקת הריון

היי , אני גיליתי השבוע שאני בהריון מתקדם בשבוע 26 . אני רווקה , בת 24 , סטודנטית , לא יודעת מי האב ויש לי המוןן סיבות מדוע לא להביא את העובר לעולם בניהם אין לי איך לגדל את התינוק ואני חוששת שהעובר לא יוולד בריא משום שכל התקופה הזאת שתיתי אלכוהול בצורה מטורפת , אני עובדת במקום שהקרינה בה מאוד גבוהה . חשוב לציין שלא ביצעתי סקירת מערכות בשל השבוע המאוחר שבו גיליתי את ההריון .
אני רוצה לבצע הפסקת הריון , אני לא רוצה להביא את הילד לעולם . מה עליי לעשות ?? אני אובדת עצות
פלוני_אלמונית*

ועדת על להפסקת הריון

לכי מיד מחר בבוקר לרופאת הנשים שלך וספרי לה את כל מה שכתבת פה, מבלי לחכות אפילו דקה.
לבדוק איך, כמה ולמה, והאם ניתן לבצע הפסקת הריון בשלב כזה (טכנית כמובן שאפשר, אבל איך זה מבחינת החוק?).
באמת מבלי להתמהמה - כל יום שעובר יקשה על התהליך (אני יודעת שזה נשמע מובן מאליו, אבל לשבת ולחפש מידע באינטרנט לא יקדם אותך הרבה).

הפסקת הריון בשלב כזה זה לידה לכל דבר, תנסי - כמה שאפשר כמובן - להתכונן לעניין פיזית ונפשית.
תנסי להתרגל לעובדה שמחר, או בעוד יומיים - את עומדת ללדת.
ושוב מדגישה, למרות הפחד והתחושות הקשות, את חייבת להיות אקטיבית ולעשות הכל כמה שיותר מהר.

מקווה שיש לך הורים או חברים שיכולים לתמוך בך...
בהצלחה לך.
  • רוצה להדגיש שאני ממש ממש לא בעד הפלות או הפסקת הריון, אבל מדבריך נשמע שאת באמת לא רוצה להביא את הילד.
פלוני_אלמונית*

ועדת על להפסקת הריון

כבר הייתי אצל הרופא , יש לי שבוע הבא תור לועדת על . אבל לפי מה שקראתי באינטרנט אני מאוד חוששת שלא יאשרו לי הפסקת הריון :(
פלוני_אלמונית*

ועדת על להפסקת הריון

אה, יופי שכבר יש לך תור.
אין לי ניסיון בנושא, מצטערת שלא יכולה לעזור.
מאחלת לך שתצליחי להיות חזקה ואסרטיבית, ושיעבור מהר ובקלות.
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

ועדת על להפסקת הריון

שליחה על ידי אישה_במסע* »

הדיון על מוסריות ההפלה הועבר לדף דיון על הפלה יזומה
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

ועדת על להפסקת הריון

שליחה על ידי ציל_צול* »

אישה יקרה, אני לא יודעת אם את עדיין כאן...
ישבתי בוועדות כאלה עם נפגעות תקיפה מינית. אני מציעה לך לבדוק מראש את מי את יכולה להביא איתך, ולהביא איתך אנשים.
הסיבה - הוועדות הללו מאוד מורחבות ומשרות תחושה מזויפת של איום. הרבה אנשים בחדר, רובם גברים מבוגרים, זה לא נעים.
מלווה אחת לפחות תתן לך תחושה טובה יותר, וגם יהיו בחדר עוד זוג עיניים, מה שגורם לכולם להתנהג קצת יותר יפה, בעיקר אם זו תהיה אישה מארגון מוכר. חפשי בארגוני הנשים מי עושה דברים כאלה.

זו לא וועדה קלה או נעימה, אני אהיה כנה איתך. שווה להתכונן מראש, ובעיקר - מותר לך להתפרק שם. אם צריך - תבכי, תצעקי, תחזרי על עצמך, תסבירי בכל דרך אפשרית את המצב שלך וחוסר הרצון בהריון עצמו ובילד.

אחרי שאמרתי את כל זה - ליוויתי מזמן. אולי דברים השתנו ואולי סתם תיפלי טוב על קבוצה נוחה יותר. גם זה קורה ואני מאחלת לך בכל לב.

שוב אומרת - חפשי מלווה מקצועית שמכירה את הסיטואציה, עדיף מארגון מוכר (תרימי כמה טלפונים לארגוני נשים, אני כבר מחוץ ללופ אז לא מכירה, אולי מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית יוכל לייעץ מי עוד עושה את זה, כי הם עצמם מלווים, כאמור).

בהצלחה לך @}
שליחת תגובה

חזור אל “אובדן הריון ותמותת תינוקות”