חדרי הנקה הצבעה

כינור_לשירייך*
הצטרפות: 10 יוני 2008, 09:08

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי כינור_לשירייך* »

נכנסתן לחנות, ושמתן לב שיש שם חדר הנקה.

מי שלִבה מתחמם, מי שמציינת לעצמה את החנות הזאת לטובה, מי שחושבת אולי לגשת למנהל החנות ולומר מילה טובה על האכפתיות וההתחשבות -
שתצביע -כ- .

מי שחשה תסכול והתקוממות, מי שאומרת לעצמה שאולי כדאי ללכת לקנות במקום אחר אם כך מתייחסים פה למיניקות -
שתצביע -ל- .

מי שלא עולים בה רגשות כה עזים למראה חדר הנקה -
נו, שתצביע -מ- . שיהיה.

אפשר גם לנמק, לפרט ולהדגים, אפשר לפתח דיון, אבל אני לא מבטיחה שאשתתף בו. מעניינת אותי בעיקר ספירת הקולות.
מלאו את חובתכן האזרחית, בואו עכשיו להצביע!

>הקלפי פתוחה גם לגברים<

תוספת מאוחרת: רבות מהתגובות הצביעו על צורך לספק נתונים של חדר הנקה ספציפי כדי לאפשר את ההכרעה. אובכיין -
דמיינו חדר הנקה הכי ממוצע בעולם.

מבחינת התנאים: רחוק מלהיות חדר למשפחה בבית מלון, ובאותה מידה רחוק מלהיות ארון המגורים של הארי פוטר. משהו כזה, אתן יודעות, סביר. שתי כורסאות נוחות לשתי מיניקות או למיניקיה ולבעלה או לטפה, שקע למשאבות, שידת החתלה, פח עם מכסה, אם מחניק אפשר לפתוח חלון. קולר יש בחוץ, בקצה המסדרון שמאלה.

מבחינת השדר למיניקות בפומבי: אין כפייה. אין שלט 'נשים יקרות נא היניקו את גוזליכן רק במקום המיועד לכך'. בכל-זאת מן הסתם חדר כזה מעלה במשהו את הציפייה הסביבתית מנשים שלא להיניק בפומבי. מה זה מעלה את הציפייה? מי שהיה לחלוטין אדיש לכך קודם נשאר לחלוטין אדיש לכך גם עכשיו. הוא גם לא מבחין שיש חדר הנקה. מי שהפעילות הציבורית הזאת הפריעה לו ונראתה לו לא לעניין קודם - גם דעתו לו השתנתה בעקבות חדר ההנקה, הרי הוא נגד בין כה וכה. אבל פלח האוכלוסייה שמחזות הנקה בציבור קשים להם אבל במצב רגיל מבינים שאין ברֵרה, ושאי-אפשר להרעיב תינוקות - בהימצאותו של חדר הנקה ההתנגדות שלהם להנקה בציבור מתחדדת, ועכשיו הכול תלוי בנורמות הנימוס שלהם (לרוב האנשים גם אם זה מפריע הם לא יגידו כלום) ובמעמדם בחנות (לקוחות, עובדים, מנהלים). בקיצור: בצירוף מסוים של נסיבות עלולה להיווצר סיטואציה לא נעימה סביב אישה מיניקה כשיש חדר כזה. גם כשאין, אבל חדר כזה מעלה את ההסתברות לכך.
אני_רק_שאלה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 10:48

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי אני_רק_שאלה* »

עמדתי העקרונית בעניין חדרי הנקה:
חשוב שיהיו, אבל הם לא בשבילי.
מי שרוצה להניק בצנעה וכו' - טוב שיש.
הבעיה שזה יוצר ציפייה להשתמש בהם,
ואז נהיה לא לגיטימי להניק סתם ככה, נגיד באמצע החנות או איפה שזה לא יהיה.
עכשיו, כשאני עם יונקת קטנה + ילדה חשוב לי פי כמה להניק "בחוץ",
במקום שבו הגדולה יכולה להיות איתי ולא להשתעמם,
ולא להיות כלואה באיזו שהיא פינת הנקה שיש בה רק כיסא ותמונה על הקיר.
כינור_לשירייך*

חדרי הנקה הצבעה

אז לאור מכלול השיקולים האלה - מה את מצביעה?
אני_רק_שאלה*

חדרי הנקה הצבעה

אה, כן...
הסיבה שלא הצבעתי היא שאין אפשרות קולעת מספיק.
אני הכי קרובה ל"ל" אבל בכל זאת חושבת שטוב שיש חדרי הנקה בשביל נשים אחרות, שאינן כמותי...
אולי תעשו אות בשביל אחת כמוני? (-:
כינור_לשירייך*

חדרי הנקה הצבעה

העניין הוא שאני מתרשמת שזו בדיוק הדילמה: אם יש נשים שלהן זה טוב, אבל נשים שלא זקוקות לזה מרגישות שזה מוריד את הלגיטימציה שלהן להיניק בפומבי - מה עושים? במצב כזה עדיף שכן יהיו חדרי הנקה או שלא יהיו?
בקלפי כמו בקלפי, אי-אפשר להצביע ל'בגדול אני בעד ברק, אבל גם למדיניות הכלכלית של נתניהו יש יתרון'.
אפשר להכריע, או להצביע -מ- , להימנע.
tאמא*
הצטרפות: 02 מרץ 2005, 16:22

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי tאמא* »

כ כמי שהיתה גאה להניק ב"בחוץ" למרות תגובות אוהדות ומגינות. אני חושבת שחנות שטרחה להכין חדר הנקה מביעה תמיכה באם המניקה ובילדיה. הרי בניגוד למקרים אחרים ששולחים את האם המניקה להניק בחדר השרותים. פה טרחו למצוא פינה שקטה ונעימה (בדרך כלל) לאם ולתינוק. בדרך כלל גם מציידים את הפינה בכורסא נוחה. אז מה רע?
כשרציתי להניק ולקחתי איתי את הגדולה, אז דאגתי ממש כמו בבית להיות גם עם הגדולה ע"י קריאת סיפור, או אפילו סיפור בעל פה. אבא שיתמוך או משחקים אחרים.
לא היה לי צורך להניק דווקא בחוץ. עם או בלי קשר לתגובות של אחרים, ומצד שני תמיד מצאתי לי פינה נעימה (אם לא היה חדר הנקה מוסדר) גם בחוץ. בגיל שנתיים + מיוזמתי הפסקתי את ההנקה בחוץ. רק על מנת להרגיל בהדרגה את ביתי לפרדה מהנקה. עד היום אני מניקה (בת שלוש + ) והיום אנו בתהליך מתקדם של גמילה. לאט אבל בטוח. זוהיא עמדתי האישת בילבד ומכבדת גם דעות מנוגדות לשלי.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

כ - כי בעיני חדר הנקה הוא אופציה למי שכך נוח לה, ולא חובה לכל המניקות.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אם אני בעלת חנות, אני לא עושה חדר הנקה, אני כן מאירה פנים לאישה עם תינוק, ואם אני רואה שהיא מזדרזת כדי להיניקותו, אני אציע לה להיניק בחנות, ואף אומר שאם היא זקוקה למקום מוצנע יותר, אז יש.

ל
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

כ - כי תמיד טוב שיש, ובתנאי שאפשר גם להניק בתוך החנות. ואם יש שם גם משטח החתלה אז בכלל טוב.

ל - אם זה נותן להם לגיטימציה לאסור עלייך להניק בשטח החנות.
כינור_לשירייך*

חדרי הנקה הצבעה

_כ - כי תמיד טוב שיש, ובתנאי שאפשר גם להניק בתוך החנות. ואם יש שם גם משטח החתלה אז בכלל טוב.
ל - אם זה נותן להם לגיטימציה לאסור עלייך להניק בשטח החנות._
מעטפה פסולה (-:
אני_רק_שאלה*

חדרי הנקה הצבעה

ל
אני כמו תבשיל.
תמיד אפשר למצוא מקום שקט יותר למניקה, אם היא רוצה.
קרן_קיימת*
הצטרפות: 18 יוני 2006, 10:59
דף אישי: הדף האישי של קרן_קיימת*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי קרן_קיימת* »

נכנסתן לחנות, ושמתן לב שיש שם חדר הנקה.

יש כאלה בכלל? הכוונה, חוץ מאשר בחנויות לציוד לתינוקות.
ענ_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:34
דף אישי: הדף האישי של ענ_בר*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי ענ_בר* »

כ- גדול ועסיסי. כי יש כאלה שלא מניקות בפומבי (אני!) מטעמי צניעות (להבדיל מבושה),וטוב לדעת שלא צריך להרחיק לכת עד שילב כדי לשבת בנוח.
תבשיל_קדרה*

חדרי הנקה הצבעה

מטעמי צניעות (להבדיל מבושה)
להפך, מטעמי צניעות אפשר להיניק בכל מקום, זה רק צריך להיות צנוע (בלי שרואים כלום).
מטעמי בושה יש כאלה שלא יניקו אם יש בדל חשש שיחלוף על פניה מישהו.

קצת הרגיזה אותי ההשתמעות מדבריך ש"טעמי צניעות" זה משהו יותר חשוב, או יותר נוקשה, או יותר חמור מ"טעמי בושה".
תבשיל_קדרה*

חדרי הנקה הצבעה

ואני רוצה להוסיף עוד טיעון ל - ל שלי:
ראיתי חדרי יעני הנקה בלומשנה-איזו-חנות-למוצרי-תינוקות, שאין בהם מקום לנשום, וספציפית מה שאמורים לנשום זה את העדויות להחלפת החיתול 5 דקות קודם.
אוי ואבוי אם יצפו ממני לא להיניק איפשהו כי "פה, בחנות הסמוכה, יש לך חדר הנקה".
חיפאית_חיננית*
הצטרפות: 05 מאי 2008, 18:12
דף אישי: הדף האישי של חיפאית_חיננית*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי חיפאית_חיננית* »

כ
והלוואי שירבו חנויות כאלו.
פלונית_כרגע*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2004, 14:10
דף אישי: הדף האישי של פלונית_כרגע*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי פלונית_כרגע* »

מורכב,
בתחילת ההנקה כשזה עוד בלאגן עד שאני והילד מסתדרים לנו ואני צריכה להיתפשט אז כן.
אגב אני דוסית שמניקה בציבור ובדר"כ מי שלא צריך לדעת לא יודע.
אגב באיקאה אמרו לי ללכת לחדר ההנקה והייתי עם בעלי וילד יותר גדול שלא יכלו להיכנס לחדר כי היו שם עוד מניקות שזה הפריע להן וזה היה די מעצבן. במיוחד שההנקה היתה של דק' ספורות עד שהגעתי כבר סיימתי להניק..
מצד שני החדר שם גדול ומרווח, פינה של שקט ומנוחה מכול הבלאגן שמסביב.
מוצמוצית*
הצטרפות: 19 נובמבר 2007, 18:30

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי מוצמוצית* »

ל
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

יש חנויות עם "חדר הנקה" הכי מצ'וקמק ולא נוח, קטן, עם כסא מעפן... במקרה כזה חדר הנקה מרגיש כמו סוג של עונש ואז כמובן שאין מצב שאני מיניקה שם. <במקרה כזה -ל>
לעומת זאת, יש חנויות עם חדר הנקה נעים, נוח, מכובד ומכבד, ואז אני מיניקה שם בכיף, כי התחושה היא שבעלי החנות חשבו על האינטרס של המיניקות ולא על אינטרסים אחרים. <במקרה כזה - כ>
בקיצור, בעיני השאלה היא לא "חדר הנקה - כן או לא", אלא "חדר הנקה - מתוך איזו כוונה ובאיזה אופן".
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי פלונית* »

ל
שני_צו*
הצטרפות: 03 פברואר 2005, 00:44
דף אישי: הדף האישי של שני_צו*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי שני_צו* »

אם ההנקה "מותרת" רק בחדר מיוחד אז ל.

אם לא- אז מ.

לדעתי מי שרוצה לגרום למניקות להרגיש בנוח שיתלה שלט בחנות- חנות ידידות להנקה, או - תרגישי חופשי להניק. או משהו כזה.
למרות שאולי בעצם גם זה מיותר בעיני.
אחרת*
הצטרפות: 23 פברואר 2003, 15:58

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי אחרת* »

ל
הייתי רוצה שיהיה כתוב: מיניקות מתקבלות בברכה להניק כאן בכל מקום בחנות.... (-:
ואפשר גם לקבל כוס מים...
אולי אפשר לחשוב על סטיקר
"חנות ידידותית למיניקות"
"מניקות מתקבלות בדלת פתוחה ללא הבדל דת גזע ומין"
או משהו אחר.
אחרת*
הצטרפות: 23 פברואר 2003, 15:58

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי אחרת* »

איזה קטע לא ראיתי מה ש שני צו כתבה!!!!!
כתבנו ממש ביחד!
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי יעלי_לה »

בעיני השאלה היא לא "חדר הנקה - כן או לא", אלא "חדר הנקה - מתוך איזו כוונה ובאיזה אופן".

לגמרי.
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי או_רורה* »

ואני חייבת לציין כי בתקופה שגרנו בניו יורק, נחשפנו לזן חדש לגמריי של חדרי הנקה.

כן, לא מקובל להניק בפומבי, אבל.....

בכל בתי הכלבו הגדולים (משל מייסיס, בלומינגדיילס, סאקס) - יש אולמות הנקה.
שזה ליד שירותי הענק - אבל לא בתוכם - מלא כורסאות מפוזרות ואוויר - איזה כיף!

(לא יודעת אם זה יועד לכך מראש - אבל זה מה שעושות כלכך הרבה נשים בכל שעות היום - וזה מאוד מקובל.
יש אפילו קולר ליד עם מים קרים שתמיד מלא).
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי או_רורה* »

אה, ואם לא הסברתי - זה לא בשטח של החנות איפה שמסתובבים אנשים. זה שטח נפרד.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

שיו חשבתי "ברור ש-כ'"ואיך שאני קוראת את התגובות אני עוברת לאט לכיוון ל' :-0
ענ_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:34
דף אישי: הדף האישי של ענ_בר*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי ענ_בר* »

קצת הרגיזה אותי ההשתמעות מדבריך ש"טעמי צניעות" זה משהו יותר חשוב, או יותר נוקשה, או יותר חמור מ"טעמי בושה".
אני לא מחלקת ציונים לסיבות שבגינן נשים מעדיפות לא להניק בפומבי, אני רק מעדיפה שבן השנה שלי, שכבר מזמן לא יושב ויונק בשקט מתחת לשום כיסוי, לא יחשוף שום ציץ או צמיג במקום שבו הוא לא אמור להיראות. חבל לי שקצת התרגזת. -{@

סיפור: כשסיני שלום היה בן חודשיים בהערך, ישבתי בקניון מלחה וחיכיתי לחברה, והינקתי לי בשקט מתחת לשמיכה ממש בינות בית קפה הומה וחנות ציוד משרדי, מדגמנת הנקה בציבור לדוסיות. ואז ניגשה אליי אשה חביבה וסיפרה לי שיש חדר הנקה באיזור המזון המהיר. מרוגשת עד עמקי נשמתי אצתי לשם, ופרט לכך שאין מיזוג אוויר, יש מקום נוח לשבת, ליותר מאישה אחת, עם ריחות בישול ביתי (טוב, המוני, אבל עדיף מריח של מגבונים לחים). אימצתי.
כינור_לשירייך*

חדרי הנקה הצבעה

תודה לכל המצביעות והמתדיינות. אני לא מגיבה אבל בהחלט עוקבת.
בנצ_100*
הצטרפות: 30 אפריל 2008, 07:01
דף אישי: הדף האישי של בנצ_100*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי בנצ_100* »

אני לא מצפה משום חנות שתכין לי חדר הנקה. בד"כ גם אין ספסלים בחנויות לטובת אנשים עייפים. הספסל נמצא במקום אחר, במרחב שבין החנויות (קניון או רחוב) ושם אנשים נחים ושם אני גם מניקה. נראה לי קצת נתקע לצפות מחנות להכין מקום להנקה (אולי גם חדר להשכיב לישון ילד עייף? ומה לגבי סנדביץ' לאיש רעב?). פשוט לא צריכה את השירות הזה ולא מצפה שיקדישו מרחב לנושא הזה. אם זה קניון גדול או כלבו ענק בסגנון האמריקאי זה קצת יותר הגיוני. אבל שם יהיו גם ספסלים במרחב. אני לא נכנסת לחדר הנקה במיוחד, אלא מניקה איפה שנוח ומתאים לי. אף פעם לא שמעתי מישהו שיגיד משהו נגד זה שאני מניקה בציבור. האמת שאני רק מחכה שמישהו ינסה... ;-)

בקיצור בעצמי נמנעת (מ?) ואם מישהי אחרת מרגישה שם בנוח - שתבלה.
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

כ.
ואני אישית נהניתי יותר מפעם אחת מחדר ההנקה באיקאה - כורסאות וספות נוחות.
מים וכוסות.
שידת החתלה.
כיור וברז.
ומזגן שניתן לכוון.
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי אלמונית* »

מסכימה עם הדעות שאם משמעות החדר - כמו באיקאה - היא איסור הנקה במקומות אחרים - זה בעייתי ולא רצוי.

רוצה להביא למודעות קונספט שעדיין לא ראיתי בארץ. בארהב יש בחלק מהקניונים והמקומות הציבוריים חדרי משפחה - מתחם שמתאים לטיפול בצרכים של משפחות (שיכולות להיות גם שני אבות שרוצים מקום לשבת כדי להאכיל מבקבוק). אז שם יש גם איזור להנקה בפרטיות ואיזור אחר להחתלה וכו וגם כורסאות לבני המשפחה האחרים.

ולגבי הנקה בחנויות אני מצאתי שהכי נוח בתאי הלבשה של חנויות לבנים או בגדים שמעוצבים בצורה יותר מרווחת. בשילב מרגיש לי כמו בעונש במיוחד הריח...
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי מי_מה* »

אני כמו טליה. בהתחלה חשבתי "ברור ש כ' " אבל תוך כדי קריאה גלשתי תודעתית לעבר ה ל'.
(לשם הגילוי הנאות אציין שאצלי זה ענין תיאורטי לחלוטין. אחרי קרוב לתשע שנים , כמעט רצופות, כבר 9 חודשים שאני לא מניקה. זה אפילו קל לי לחשב את זה כי הפסקתי סופית להיניק אחרי התרגול 108 ברכות לשמש של יוני ועכשיו אני מתכוננת לזה של מרץ.)
טדליק_נהנאנע*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 00:10
דף אישי: הדף האישי של טדליק_נהנאנע*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי טדליק_נהנאנע* »

כ- בהחלט,
ולו רק בשל העובדה שישנן נשים שלא מניקות, או שבוחרות לסיים הנקה מוקדם יותר, או לסחוב בקבוק שאוב כשהן יוצאות מהבית מפני שאין מקום "נוח/ צנוע/ מותאם/".
כל מה שיכול לעזור לנשים נוספות להרגיש שלא מפריעים להן להניק, הוא מבורך מבחינתי.
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

שילב חדרה, משום מה נאלצתי להיניק שם אחרי לידתי הראשונה. חדר הנקה כמו הארון-חדר של הארי פוטר. יושבת מתחת לשידת ההחתלה (לפחות אין שם פח והם מבקשים שאת החיתולים יזרקו בפח שבחוץ...) על כסא מאוד לא נוח. מצאתי להניח את הרגליים על איזה ארגז סחורה שבדיוק היה שם מתחת לשידת ההחתלה. נפלא. נכנסתי להיניק שם כי הייתי עדיין ירוקה בהנקה והתקשתי להיניק ברחוב בהליכה ותחת כל שיח רענן הנחתי ששם יהיה לי מקום ראוי להיניק. באמת מבזה. ליד הדלת מבחוץ מדפים מלאים כל טוב בקבוקי הארץ. סימבולי? מקרי? מבזה.
האמת שמאז לא נכנסתי לחדרי הנקה. למדתי להתסדר והינקתי כבר בכל מקום ואתר ההערות היחידות שקיבלתי היו טובות (השאר לדעתי היבשו נוחך האקרובטיקה שהפגנתי).
בקניון פה פתחו לפני כמה זמן, בקומת האוכל, ליד השרותים חדר הנקה, הצצתי, נראה חביב, נקי, כורסאות נוחות, מרווח, שולחן קטן להניח כוס מים, כיור לשטיפת ידיים/טוסיקים אחרי החלפה. נראה די נטוש. דווקא היה נעים לראות חדר כזה. כאמור מעולם לא השתמשתי אבל טוב שיש ושהוא נעים.
אני באופן אישי מעדיפה להיניק במשחקיה אם אני כבר שם.
כמו שכבר כתבו למעלה אם זה לא בכפיה אז בטח ש "כ" אם זה נותן לגיטימציה לגירוש מיניקות אז ברור ש"לא".
כינור_לשירייך*

חדרי הנקה הצבעה

טוב, הקלפי כבר כמעט קורסת מרוב מעטפות פסולות. אני רואה שאין ברֵרה, אם אני רוצה לקבל הכרעות אני צריכה לתת נתונים של חדר הנקה ספציפי.
טוב, אז דמיינו חדר הנקה הכי ממוצע בעולם.

מבחינת התנאים: רחוק מלהיות חדר למשפחה בבית מלון, ובאותה מידה רחוק מלהיות ארון המגורים של הארי פוטר. משהו כזה, אתן יודעות, סביר. שתי כורסאות נוחות לשתי מיניקות או למיניקיה ולבעלה או לטפה, שקע למשאבות, שידת החתלה, פח עם מכסה, אם מחניק אפשר לפתוח חלון. קולר יש בחוץ, בקצה המסדרון שמאלה.

מבחינת השדר למיניקות בפומבי: אין כפייה. אין שלט 'נשים יקרות נא היניקו את גוזליכן רק במקום המיועד לכך'. בכל-זאת מן הסתם חדר כזה מעלה במשהו את הציפייה הסביבתית מנשים שלא להיניק בפומבי. מה זה מעלה את הציפייה? מי שהיה לחלוטין אדיש לכך קודם נשאר לחלוטין אדיש לכך גם עכשיו. הוא גם לא מבחין שיש חדר הנקה. מי שהפעילות הציבורית הזאת הפריעה לו ונראתה לו לא לעניין קודם - גם דעתו לו השתנתה בעקבות חדר ההנקה, הרי הוא נגד בין כה וכה. אבל פלח האוכלוסייה שמחזות הנקה בציבור קשים להם אבל במצב רגיל מבינים שאין ברֵרה, ושאי-אפשר להרעיב תינוקות - בהימצאותו של חדר הנקה ההתנגדות שלהם להנקה בציבור מתחדדת, ועכשיו הכול תלוי בנורמות הנימוס שלהם (לרוב האנשים גם אם זה מפריע הם לא יגידו כלום) ובמעמדם בחנות (לקוחות, עובדים, מנהלים). בקיצור: בצירוף מסוים של נסיבות עלולה להיווצר סיטואציה לא נעימה סביב אישה מיניקה כשיש חדר כזה. גם כשאין, אבל חדר כזה מעלה את ההסתברות לכך.
נו, אז לאיזו מפלגה אתן מצביעות עכשיו?
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי אוד_ליה* »

לדעתי מי שהפעילות הציבורית הזאת הפריעה לו ונראתה לו לא לעניין קודם - גם דעתו לו השתנתה בעקבות חדר ההנקה, הרי הוא נגד בין כה וכה, ז"א מי שיפנה מניקה לחדר הנקה קיים, ובכך יראה לגיטימציה לאסור הנקה בחנות- הוא אותו אחד שיבקש לצאת החוצה עם ההנקה... לפחות ככה אין תחושה של "מעיפים" אלא של מקצים מקום...
ומי שבעד הנקה לא יפריע לו לראות אשה מניקה.
לכן- "כ", כי יש כאלו בתחילת ההנקה שצריכות את הפרטיות, או דתיות וכו'.
מי שרוצה להניק במקום שאינו חדר הנקה ותיתקל בהערה- סביר להניח שאותו האדם היה מעיר בכל מקרה (שולח אותה החוצה במקום לחדר ההנקה)- תגיב כמו שאנחנו רגילות כבר להגיב...

(אני, אגב, מניקה בכל מקום, ולפעמים לא הכל מכוסה ממש ממש- למשל עם חולצה צמודה אז קשה להניק בלי שיראו כלום. ואף פעם לא קיבלתי הערה על כך. היו פעמים בודדות ש"שיפרו תנוחה" כדי לתצפת יותר טוב P-: אבל לא התרגשתי, מקסימום שיניתי זווית או הפניתי גב למציצן... אגב, המקום היחיד בו קיבלתי הערה הוא בבית של החמים שלי \-: אז שם אני מניקה עם חיתול כשיש גברים בסביבה)
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

בכל-זאת מן הסתם חדר כזה מעלה במשהו את הציפייה הסביבתית מנשים שלא להיניק בפומבי.

אז אני נגד.
עץ_התמר*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2003, 19:14
דף אישי: הדף האישי של עץ_התמר*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי עץ_התמר* »

מ-
כי זה לא באמת מעניין אותי, הנקתי 3.5 שנים, איפה שיצא כשהייתה דרישה, היום כמניקה טרייה , משערת שאמשיך אותו דבר, הדבר היחיד שיכול להיות "מגניב" בחדר הנקה זה דווקא לפשפש בפרטיות :-)
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

בחדר הנקה זה דווקא לפשפש בפרטיות
זה בדיוק מה שחשבתי כשראיתי את הכיור הנוח ליד שידת ההחתלה בחדר ההנקה בקניון לב חדרה. שוב מעולם לא השתמשתי בו או נכנסתי לחדר הזה אבל הרעיון היה נחמד.
בנצ_100*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי בנצ_100* »

בשביל מה בעצם ההצבעה?
אנהאטה_א*
הצטרפות: 05 מרץ 2002, 22:00
דף אישי: הדף האישי של אנהאטה_א*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

בשביל מה בעצם ההצבעה?

בתי הקטנה כיום בת שבע ועד גיל שנה ועשרה חודשים הייתה "גרה" במנשא. היניקה שלה הייתה חלק טבעי של החיים במנשא. כשרצתה לינוק היא עשתה את זה כאשר אני המשכתי בפעילות שלי כרגיל ואף אחד לא בדיוק ידע אם באותו רגע היא יונקת או ישנה.
חדר הנקה? זה בשביל כאלה שצריכות "לשבת" ו "להניק" -מן פעולה כזאת שכדי לעשות אותה צריך לעצור הכל, למצוא מקום נוח ומוסתר מן הבריות, לשאת תינוק בוכה עד לשם, לשלוף את הציץ ולתת לתינוק. אז ברור שאמא כזאת תקבל בברכה "חדר הנקה".
אז כן, אני בעד כי יש כאלה שצריכות את זה וכנראה שבעולם המודרני שלנו יש צורך בחדר הנקה. לא כולן משונות כמוני :-P
אנהאטה_א*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

אחרי התרגול 108 ברכות לשמש של יוני ועכשיו אני מתכוננת לזה של מרץ.)
מה זה?
tאמא*
הצטרפות: 02 מרץ 2005, 16:22

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי tאמא* »

בתי הקטנה כיום בת שבע ועד גיל שנה ועשרה חודשים הייתה "גרה" במנשא. היניקה שלה הייתה חלק טבעי של החיים במנשא. כשרצתה לינוק היא עשתה את זה כאשר אני המשכתי בפעילות שלי כרגיל ואף אחד לא בדיוק ידע אם באותו רגע היא יונקת או ישנה
היי ל אנהאטה א - אמא קנגרו. הקנגרו הזעיר יונק אצל אמא בזמן שנמצא בכיס. גם אצלי לפעמים הנקתי תוך כדי הליכה במנשא. שלא נדבר על אנשים שרצו לראות את התינוקת וגילו להפתעתם ציצי. אבל לרוב היתי זקוקה לפינה נוחה בבית או בחוץ לשבת ולהניק.
לבנה_במילואה*
הצטרפות: 25 פברואר 2008, 21:44
דף אישי: הדף האישי של לבנה_במילואה*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי לבנה_במילואה* »

אין לי בעיה עם חדרי הנקה. אני אף פעם לא משתמשת בהם (אלו שאני נתקלתי בהם היו לא נעימים כ"כ) , מניקה בכל מקום. הבעיה כמו שכתבו פה היא שמצפים מנשים להניק רק בחדר הנקה.
הייתי בשילב השבוע ומישהי הניקה בחוץ (החדר היה תפוס או משהו) והמוכה העיר לה, זה הציק לי. כשכבר מיומנים ממש לא רואים כלום!

(לפעמים אני צריכה למצוא לי פינה כי אני מרגישה שהסובבים יובכו מזה- למשל בשולחן בחתונה שיושבים בעלים של חברות שלי:-()

אז אני לא יודעת מה אני מצביעה...
דף*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2008, 22:48

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי דף* »

כ
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי ורד_לב* »

• כ-
דווקא יצא לי לדגום את חדר ההנקה בקניון בחדרה, במקרה לגמריי...הייתי בדרך לשרותים וזה היה ליד ונוח, שקט, לא מעשנים שם...נכנסתי ואפילו שוחחתי עם עוד כמה אמהות שהיו שם.
בד"כ מניקה חופשי בכל מקום, אולם אם יש מקום נוח באמת, למה לא?
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

ל
וגם אני תוהה מי בעל העניין פה, ומה העניין שלו/שלה.
ניצן_אמ*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אגב, בארה"ב שאני הייתי בה, גם מבואה גדולה עם כורסאות בקניונים בכניסה לאזור השירותים לנשים, בה מלא מניקות, גם חדרי משפחה בנוסף לתאי שירותים לנשיםי ולגברים, וגם לא פעם כורסאות נוחות וספסלים בחנויות שמאפשרים מנוחה והנקה.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

אם יש נשים שלהן זה טוב, אבל נשים שלא זקוקות לזה מרגישות שזה מוריד את הלגיטימציה שלהן להיניק בפומבי - מה עושים? במצב כזה עדיף שכן יהיו חדרי הנקה או שלא יהיו?
ברור שעדיף שיהיו.
זה שיש חדר הנקה לא מאלץ אותי להשתמש בו;
לעומת זאת אם אין חדר הנקה, זה כן מאלץ את האמא שרוצה להשתמש בו להניק בצורה פחות נוחה מבחינתה.

אני רוצה שיהיו גם חדרי הנקה, שיעמדו לרשות מי שרוצה חדר הנקה, ו גם פינות ישיבה נוחות בקניונים/חנויות למי שרוצה לשבת בנוחות אבל לא להסתתר.

הבעיה כמו שכתבו פה היא שמצפים מנשים להניק רק בחדר הנקה.
שיצפו.
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

כ
אני מניקה בכל מקום אבל תמיד אעדיף להניק בפרטיות.
אמא_בגובה_דשא*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:31
דף אישי: הדף האישי של אמא_בגובה_דשא*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי אמא_בגובה_דשא* »

כ
גם אני מניקה בכל מקום (ובצניעות),
אבל צריך לחשוב גם על אלו שלא.

הבעיה כמו שכתבו פה היא שמצפים מנשים להניק רק בחדר הנקה.
אכן בעיה כואבת.
מול אנשים זרים מאוד קל להגיד שיצפו
דווקא מול משפחה זה יכול להיות לפעמים מסובך יותר.
כינור_לשירייך*

חדרי הנקה הצבעה

בשביל מה בעצם ההצבעה?

סליחה על האיחור בתגובה (עברה עלינו אתמול קפיצת גדילה, כנראה).
אז דבר ראשון בשביל הסקרנות האישית שלי, לאן הדעת נוטה באתר כמו באופן. האם חדרי הנקה נתפסים כדבר שמעודד הנקה או שמדכא הנקה. ודבר שני, הלגיטימציה שלי להטריד את כל באי מה חדש בסקרנות הפרטית שלי היא שאני מניחה שהדיון הזה יעניין עוד נשים, יוכל להביא לריענון תפיסות, הפריה הדדית... בקיצור - אותה חדווה שבליבון עמדות שבשבילה נועד האתר הזה, להבנתי.
בנצ_100*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי בנצ_100* »

אוקיי. אז את לא איזה "כוח רשע מסתורי" שזומם להקים חדרי הנקה בהיכלות הצריכה או לחילופין לנמק את סגירתם בנפנוף דף מ"באופן"... ;-)

תודה על התשובה.
ניצן_אמ*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

במקרה כזה, אני אשמח לחלוק, שאני חושבת שלבנות חדרי הנקה מקבע את המסר שיש להסתיר תינוקות יונקים ואמהות מניקות.
זה שיש לזה ביקוש ושנשים מרגישות צורך להסתיר ולהסתתר זה עצוב לי אישית. אני לא מביעה ביקורת על זה, אני לא חושבת שזה לא לגיטימי, זה סופר לגיטימי. זה פשוט מעציב אותי. הייתי מעדיפה פתרון שמעצים נשים ומאפשר להן להיות חופשיות בגופן ולא לפחד שהן פוגעות במישהו, או חושפות את עצמן, או השד יודע מה עוד.
אז אני עונה עקרונית. כמו שהייתי עונה עקרונית על פתרונות למשבר המים. ריאלית? מעשית? יומיומית? יכול להיות שזהו שלב מעבר הכרחי בדרך לעולם טוב יותר, אבל זה גם מפחיד אותי שזה יכול לעשות את ההיפך ולהדיר את רגלי המניקות מהמרחב הציבורי. אז אני מעדיפה בעקרון שלא לעשות פעולות שתוצאותיהן רחבות ההיקף לא ברורות רק בגלל שיש סיכוי שזה יעשה טוב מקומי, או אולי אפילו טוב יותר גלובאלי בהמשך.
מעדיפה שינויי תודעה על פני שינויים פיזיים.
ככה*
הצטרפות: 05 דצמבר 2006, 17:28

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי ככה* »

תזמורת- כל מילה.
אתן מתעלמות מחלק נכבד מהמיניקות, בעיקר הטריות מאד, שלאו דווקא מתביישות או צנועות, אבל שנדרש מהן להתמקם בצורה נוחה, שצריכות להחשף מאד כדי להניק (חזה ענק, תינוק שלא מוכן להתכסות) אמהות לתינוק שזקוק למקום נטול גירויים כדי לינוק רצוף ולא לסובב את הראש לכל פיפס ועוד ועוד.
לא נראה לי שמדובר על חדר הנקה בכל חנות שכוחת אל, אבל בהחלט במקומות מסדר גודל מסוים, משרדי ממשלה וכו'.
מי שרוצה תשתמש, מי שלא- לא.
_הבעיה כמו שכתבו פה היא שמצפים מנשים להניק רק בחדר הנקה.
שיצפו._
בקיצור: כ
ככה*
הצטרפות: 05 דצמבר 2006, 17:28

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי ככה* »

וגם- ברור ששאר המתקנים שם מאד נוחים- משטח החתלה לא בשרותים, כיור- שאפשר לשטוף בו קקי או לפשפש בלי להתנצל וכו'
(אני נכנסת לשירותי נכים למטרות כיור אינטימי)
יוטי_לונדון*
הצטרפות: 06 יוני 2007, 01:23
דף אישי: הדף האישי של יוטי_לונדון*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי יוטי_לונדון* »

פעם חשבתי שאני חושבת שלבנות חדרי הנקה מקבע את המסר שיש להסתיר תינוקות יונקים ואמהות מניקות.
א"כ הבנתי ש אתן מתעלמות מחלק נכבד מהמיניקות, בעיקר הטריות מאד, שלאו דווקא מתביישות או צנועות, אבל שנדרש מהן להתמקם בצורה נוחה, שצריכות להחשף מאד כדי להניק (חזה ענק, תינוק שלא מוכן להתכסות) אמהות לתינוק שזקוק למקום נטול גירויים כדי לינוק רצוף ולא לסובב את הראש לכל פיפס ועוד ועוד.

עם מסכימה עם זה שזה בעייתי ומעביר את המסר ש"יש חדרי הנקה אז אל תניקו בציבור" אבל מצד שני זה יכול להיות מאד נוח במקומות עמוסים בלי מקום נוח לשבת כמו שצריך.
חוץ מזה, מאז הפכתי לאמא מפשפשת בציבור אני משתמשת בחדרי הנקה האלה לצרכי פשפושים יותר מהנקה.
החדר הנקה באיקאה, למשל, הוא כל כך נוח. איפה אפשר להניק בחנות גדולה ועמוסה כזאת?
הלואי שבאיקאה בלונדון יהיה חדר כזה (באנגליה עוד לא שמעו על אמהות שמניקות יותר מחודשיים ועוד כאלה שיוצאות עם התינוק היונק מהבית).

חשבתי להצביע -מ- אבל עכשיו כשאני קוראת את ההודעה שלי אני בוחרת -כ- .

וסתם שתדעו, בביקור בארץ רציתי להניק תינוק מורעב כשהייתי בחנות H&O , עמדתי לצאת מהחנות להניק בחוץ אבל המוכרים בחנות הכינו לי מקום נוח להפליא, לא מוסתר מעיני הציבור, להניק.
באנגליה גורשתי מחנות כשעמדתי (לא ישבתי) עם תינוק יונק בידיים בפינה עטופה כולי (במקרה עובדת שעברה לידי הבינה שאני מניקה והסבירה לי שאסור ושאצא מהחנות).
רק שתבינו שבארץ היחס להנקה בציבור נחמד הרבה יותר מבאנגליה.
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

עובדת שעברה לידי הבינה שאני מניקה והסבירה לי שאסור ושאצא מהחנות
אז אני - או אולי החברה הדימיונית האסרטיבית (והמניקה) שלי - הייתי מבקשת ממנה בנימוס שתראה לי איפה כתוב שאסור, או שתביא אחראי (שממנו אבקש שיביא את האחראי עליו).
יוטי_לונדון*

חדרי הנקה הצבעה

הייתי מבקשת ממנה בנימוס שתראה לי איפה כתוב שאסור, או שתביא אחראי (שממנו אבקש שיביא את האחראי עליו).
הלכתי ישר למנהל החנות שהסכים עם כל מילה שלה.
א"כ סיפרו לי שמגרשים כאן גם אמהות שמאכילות בבקבוק.
אנגליה זו ארץ שלא כל כך אוהבת תינוקות :-( .
ניצן_אמ*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אידיאלית, הייתי רוצה שיהיה מקום נוח לשבת ולהניק בכמה דרגות של צניעות.
שיהיו ספסלים או כורסאות נוחות בקניונים ובחנויות כמו גם במרחבים ציבוריים אחרים. כאלה שמיועדים לזקנים, לעייפים, לאמהות, לילדים, ולמי שזקוק להם...
שיהיה מרחב מוצנע לגמרי (חדר משפחה) שמי שחש בצורך גדול בצניעות מלאה, יוכל להכנס אליו לשירותים עם הילדים בנוחות, שאפשר יהיה לחתל בנוחות, שאפשר יהיה להניק בנוחות.
שיהיו מרחבי ביניים. איזורים שבאופן טבעי מתרכזות אליהם יותר אמהות, ויש בהם ספסלים נוחים, ויותר טבעי למצוא בהם נשים על פני עייפים אחרים. למשל מקום שצריך טיפה יותר ללכת כדי להגיע אליו, או בתוך איזור הלבשה לנשים בחנות בגדים, או בחלל מבואה אל שירותי נשים וכך הלאה.
שלא יהיה "חדר הנקה" אלא מגוון איזורים ברמות אינטימיות שונות שמאפשרים סיפוק צרכים אמיתיים של האוכלוסייה. כל האוכלוסייה. כולל זקנים, תינוקות רעבים, ואמהות רגישות/טריות ועוד...
דלית_ב*
הצטרפות: 18 נובמבר 2005, 17:43
דף אישי: הדף האישי של דלית_ב*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי דלית_ב* »

בעיני זה תלוי בכוונה מאחורי החדר, האם הוא נועד לשרת נשים ותינוקות (לאפשר לכל אישה לכבד את צרכיה), או נועד לשרת אנשים שהפנימו לעומק תפיסות דיכוי.
אני הייתי שמחה לשלט על החדר שמבהיר את זה - חדר זה נועד לזמן שקט ופרטי לאמהות ותינוקיהן. אפשר גם "סתם" לשבת לנוח, אפשר גם להאכיל בבקבוק (יתכן ובמקרה זה תינוק שזקוק למקום נטול גירויים כדי לאכול). לא כל אחת צריכה ומעוניינת בפרטיות ושקט בזמן הנקה.

זה דיון מבאס, כי לא מדובר ב"חדר האכלה". הרי לא מצפים מתינוקות שאוכלים מבקבוק למצוא להם פינה שקטה ופרטית (יוטי, אני בשוק, אבל לפחות הם עקביים ולא סתם עם פוביית שדיים) ולא מצפים מנשים חשופות חזה (בגדים חשופים) לכסות את עצמן בציבור, זה רק השילוב בין תינוק ואישה שמציק לאנשים וזה עצוב ומוזר בעיני.
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

הלכתי ישר למנהל החנות שהסכים עם כל מילה שלה. |Y| אסרטיבית!
והחוק, לא נוקט עמדה בנושא?
אנהאטה_א*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

שלא נדבר על אנשים שרצו לראות את התינוקת וגילו להפתעתם ציצי.
מגיע להם! ;-)
מה, לא אמרת להם שהוא יונק כרגע וזה לא מתאים?
לירי*
הצטרפות: 11 נובמבר 2005, 19:48

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי לירי* »

במקרה כזה, אני אשמח לחלוק, שאני חושבת שלבנות חדרי הנקה מקבע את המסר שיש להסתיר תינוקות יונקים ואמהות מניקות.
ל
בכל טיוליי הרבים לא השתמשתי מעולם בחדר כזה,
זה מרגיש לי כל כך לא טבעי.
וחדר "ההנקה" בשילב חדרה כל כך מגעיל ומעליב
שכשהמוכרות הפנו אותי לשם כששלפתי ציץ,
חזרתי ושלחתי אותן לשם. פשוט חור דוחה.
כל הכבוד לילדת טבע שישבה וממש הניקה שם.
בז_מצוי*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2008, 18:03
דף אישי: הדף האישי של בז_מצוי*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי בז_מצוי* »

בגדול כ , עבור מי שצריכה פרטיות/ כורסא וכ"ו, אז זה טוב שקיים.
באופן אישי ממש אין לי צורך ומניקה בכל מקום ואתר (כולל חדר האוכל בקיבוץ ושכולם יקפצו) וגם אין לי בעיה פשוט להתיישב על הארץ אם אני צריכה להוציא מן המנשא. גם לי יצא שרצו להציץ על התינוק/ת שבפנים, לרוב אנשים פשוט מציצים בלי לקבל רשות אבל אם הם היו מספיק מנומסים לשאול אז אני אמרתי שהיא עסוקה כרגע...

מצד שני לפעמים גם כשיש חדר אני אעדיף לשבת מחוץ לו.
באופן עקרוני אני לא נכנסת לשילב, אך פעם אחת נכנסתי בשביל להחליף מתנה שקיבלתי ונכון שהקצו שם חדרון עבור מניקות אבל לא הייתי מתישבת שם בחיים עדיף לי לשבת בכניסה לחנות, או בין המדפים, על הרצפה, הוא היה כל כך קטן וחשוך ולא מזמין וכולו אומר: "תניקו בסבבה רק שלא ניראה אותכן..."
מזעזע מה שקורה באנגליה... מזל שאנחנו כאן, וכאן, כמו בישראל, (לי לפחות) יש מספיק חוצפה ישראלית להניק איפה שאני רוצה (אבל מצד שני אני לא כל כך מסתובבת במרחב העירוני, קניונים וכאלה כך שפחות בבעיות כאלה.)
תזמורת_הים*

חדרי הנקה הצבעה

_מול אנשים זרים מאוד קל להגיד שיצפו
דווקא מול משפחה זה יכול להיות לפעמים מסובך יותר._
אבל מפגשים משפחתיים ממילא לא מתרחשים במקומות שיש בהם חדרי הנקה, לא? כך שאני לא רואה את הקשר...

באופן עקרוני אני לא נכנסת לשילב, אך פעם אחת נכנסתי בשביל להחליף מתנה שקיבלתי ונכון שהקצו שם חדרון עבור מניקות אבל לא הייתי מתישבת שם בחיים עדיף לי לשבת בכניסה לחנות, או בין המדפים, על הרצפה, הוא היה כל כך קטן וחשוך ולא מזמין וכולו אומר: "תניקו בסבבה רק שלא ניראה אותכן..."
לי יצא להניק שם פעם, פשוט כי לא היה מקום אחר לשבת בחנות, ולא התחשק לי לשבת על הרצפה :-P מגיע לי, כי בכלל נכנסתי לחנות המגעילה הזאת...
אכן, גועל נפש. וחבל מאד שלאמהות שבאמת מתקשות להניק בפומבי מקצים כאלה חללים צפופים ולא נוחים ועוד מעיזים לקרוא להם "חדרי הנקה".
כינור_לשירייך*

חדרי הנקה הצבעה

ספרתי קולות: חדרי ההנקה קיבלו כאן רוב גדול - כשני שלישים מהקולות.
אני יודעת שלא בטוח שבשלושת הימים האלה עבר כאן בדיוק מדגם מייצג של 'באופן', אבל זה באמת רוב גדול. נראה לי שאפשר להסיק בזהירות שאתר באופן טבעי בעד חדרי הנקה.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי פלונית* »

שאפשר להסיק בזהירות שאתר באופן טבעי בעד חדרי הנקה.
ממש לא.
בנצ_100*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי בנצ_100* »

המסקנה שאני קראתי כאן לרוב: "שיהיה, לא בשבילי, אבל בטח יש כאלה (משונות) שזה יכול לעזור להן, אז שיהיה".
כינור_לשירייך*

חדרי הנקה הצבעה

רגע, אני אדייק: אני לא מסיקה שאתר באופן טבעי בעד להשתמש בחדרי הנקה, זו באמת תהיה מסקנה מופרכת לגמרי. אבל אני כן מסיקה שאתר באופן טבעי בעד להקצות חדרי הנקה במרחבים ציבוריים. זה מה שעולה מהדף הזה, לא?
כינור_לשירייך*

חדרי הנקה הצבעה

"שיהיה, לא בשבילי, אבל בטח יש כאלה (משונות) שזה יכול לעזור להן, אז_ לכן טוב _שיהיה"
אמא_בגובה_דשא*

חדרי הנקה הצבעה

אבל מפגשים משפחתיים ממילא לא מתרחשים במקומות שיש בהם חדרי הנקה, לא? כך שאני לא רואה את הקשר...

מפגשים משפחתיים מתרחשים הרבה פעמים באולמות ארועים, או בבתים פרטיים שבהם "אין בעיה" ללכת להניק בחדר השני (ולהפסיד את כל המפגש המשפחתי, אבל מי סופר את זה בכלל?)
תזמורת_הים*

חדרי הנקה הצבעה

"אין בעיה" ללכת להניק בחדר השני
שמעי
אין לי שום ויכוח איתך שזו דרישה לא סבירה ולא הגיונית וזכותה של כל אמא מיניקה להיניק איפה שנוח לה, מפגש משפחתי או לא ולא סביר לדרוש ממנה להגלות את עצמה כדי להניק.
אבל אני לא חושבת שחדרי ההנקה הם האשמים במציאות הזאת. אנחנו חיים בחברה שבה ההנקה נחשבת מלכתחילה כסטיה של מעטות שמתעקשות להניק יותר מ 3 חודשים :-P. חדרי ההנקה הם, אם כבר, סימפטום, ולא הגורם לזה, ולדעתי לפחות בחלק מהמקרים הם מיועדים כן לרווחת המיניקות ולא לרווחת הציבור הצנוע (עאלק).
אמא_בגובה_דשא*

חדרי הנקה הצבעה

תזמורת, אין לנו שום ויכוח @}
יוטי_לונדון*

חדרי הנקה הצבעה

תזמורת הים |Y|
אני מסכימה עם כל מילה שלך!
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

כ
למרות שאני כבר בקושי משתמשת בכאלה, אני מתכסה ודי מיומנת בהנקה כדי להסתדר עם הנקה מוצנעת, אבל בילדה הראשונה לא יכולתי בלי, ולא הייתי הולכת למקומות שלא אוכל לניק בהם. לכן חשוב מאוד בעיניי-בזמנו זה הציל אותי שהיתה אפשרות לצאת מהבית למקום אחר.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

חדרי הנקה הצבעה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

יש או אין חדר הנקה לא משנה את הגישה כלפי החנות . מה שרלוונטי זה החומר האנושי . למה ?
לפעמים דווקא המצאותו של חדר הנקה היא כדי לומר ללקוחות : בבקשה תכנסו לשם רק אל תניקו לי מול העיניים . כלומר המטרה היא לבודד את ציבור המיניקות .
לפעמים דווקא כשאין חדר הנקה אז זה לא בגלל שלא חשבו על האמהות המניקות אלא בגלל שפשוט לא ראו שום צורך להקדיש לזה פינה מיוחדת כי זה הרי חלק מן החיים וראוי להעשות בכל מקום שהאמא תמצא לנכון .
מה שחשוב זו הגישה של העובדים שנמצאים מול המבקרים בחנות .
מספרים למשל שבאיקאה יש חדר הנקה מאוד נוח אבל בגלל שזו חנות גדולה והבת שלי יונקת באופן תכוף ונח לי להניק בכל מקום אז לא ראיתי צורך לבדוק את חדר ההנקה שם כשהייתי שם .
באחת הפעמים כשהנקתי ליד הקופות פנתה אלי עובדת של החנות ואמרה לי שיש חדר הנקה . הודיתי לה והמשכתי להניק במקומי ליד הקופות ואז היא חייכה ואמרה : " אה , זה בכלל לא מפריע לך כאן " אמרתי שלא והיא חייכה והמשיכה לדרכה.
חדר הנקה כאופציה בלבד + גישה נעימה ומקבלת של הצוות למי שבוחרת שלא להשתמש בו זה השילוב האידיאלי .
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”