חומרים רעילים בבית

אנונימי

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי אנונימי »

{זה הטלפון של המרכז לייעוץ במקרה של מגע עם רעלים:8529205-04

ראו רשימת חומרים ידידותיים בדף נקיון ידידותי לסביבה.
ענת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 07:30

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי ענת* »

רבות מדברים על התאמת הבית לילד במקום הילד לבית, במיוחד כשמדובר ב-חינוך ביתי, בו מבלים בבית כמעט את כל הזמן. רציתי עכשיו לדבר דווקא על ידידותיות לבני הבית, פשוט משום שבתי הפעוטה לגמה אתמול בערך שתי כפות של נוזל כלים ירוק וריחני.

הבקבוק שכב בסל הקניות מוסתר כולו ורק פיית הפלסטיק שזהה בצורתה וצבעה לפיה של מים מינרלים, בצבצה החוצה, טיפה מעבר לשפת השולחן, בדיוק בגובה הפה שלה. אז היא התקרבה, משכה בשיניים לשחרור הפקק, ולגמה מלוא הפה. המחזה שנגלה לעיני היה מכשיר בועות סבון אנושי. כל שיעול ויפחת בכי מפיקים עוד ועוד בלונים סביב ראשה הנדהם של המסכנה. כמובן שנבהלתי נורא. מייד התחלתי לתור אחר מרכיבים והנחיות במקרה בליעה (על התוית) תוך שאני מגמיעה אותה מים, ומסבירה לא לבלוע אלא להעיף החוצה, ומנגבת את לשונה במגבת.

על הבקבוק...כלום. חוץ מהאותיות המשעממות "זהירות לא למאכל." תודה רבה. טלפון למרכז לטיפול ברעלים הרגיע אותי. מקסימום הקאה וקצת שילשול. לתת חלב. (היא טענה שלחם עם ריבה יותר יעזור וכך גם היה.)
רועי_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 18:34
דף אישי: הדף האישי של רועי_שרון*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי רועי_שרון* »

אבל החיים אינם ידידותיים יותר -- וזאת דרך טובה בשבילה ללמוד ממשהו שהוא מאד רלוונטי אליה (להבדיל מכל מיני אזהרות ערטילאיות שהורים מפריחים לפעמים). בסך הכל זה חלק מהלימוד שלה איך להגן על עצמה, ואולי זה עדיף על לנסות להגן עליה באמצעות חומרי ניקוי לא רעילים, או נעילת החומרים בארון, או לשים על מדף גבוה. הרי לא תוכלי להגן עליה בכל מקום שהיא תהיה בו (בית של חברים, לדוגמא), ולא תוכלי לייצר תחליפים לכל הדברים המסוכנים (חשמל, דברים חדים, דברים גבוהים או לא יציבים, וכו'). מזל שאת השיעור הזה היא למדה עם נוזל כלים ולא משהו רעיל יותר...

בכל מקרה, אני מקווה שהיא בסדר ושלא נבהלה יותר מדי. אהבתי את ההתייחסות ההומוריסטית שלך, אם כי אני מתאר לעצמי שזה לא היה מצחיק כשזה קרה. :-|
ענת*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי ענת* »

רועי זה נכון, באמת היה פה שיעור טוב ונחוץ,שלא היה נקרה על דרכינו אם היינו חיים בתוך ענן של כותנה אורגנית... אבל בכל זאת עדיף שנסיונות בלתי נעימים ומלמדים יקרו עם חומר לא מסוכן ממש. (אנחנו כמעט לא מחזיקים אותם בבית,בעיקרון.)}
יופי_אמת*
הצטרפות: 03 יולי 2001, 13:36
דף אישי: הדף האישי של יופי_אמת*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי יופי_אמת* »

היי ענת.
אחד הילדים מהישוב שלנו שתה נפט בחורף האחרון (ונשאר בחיים).
ואיך הגיע אליו נפט תישאלי?
התקינו בביתם תנור נפט, המתקין עזב בקבוק עם נפט (שהיה כמובן בקבוק מים מינרלים ממולא בנפט) במרכז ביתם לכמה רגעים בודדים, בינתים הגיע הילד (בן 2.5) ושתה... ושרף לו בגרון....

אי אפשר לשנות את כול העולם, אין לנו שליטה על כולו, אפילו בתוך הבית שלנו אין לנו שליטה מלאה.
וגם אי אפשר לברוח ולהסתתר. היה מי שנהג לומר - "אתה יכול לרוץ אבל אינך יכול להתחבא" (באנגלית זה נשמע יותר טוב).
אפשר לנסות ולשנות את העולם הצר שלנו כמה שאפשר, אבל לא נוכל לשנות את כול העולם וגם לא את רובו. זה מה יש וצריך לדעת ללמוד לחיות עם הקיים.
היום תמציאי תחליף טבעי ולא מזיק לחומרי ניקוי ומחר יגיע לתוך ביתך בקבוק נפט. מה עכשיו נמציא? עד מתי? עד לאן?
מה גם שישנם דברים שאי אפשר למנוע.
ענת*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי ענת* »

אני לא מבינה, זה לא מוזר לכם, רועי ויופי, להכניס לביתכם רעל? לדוגמא אקונומיקה. זה חומר כל כך רע, לדרכי הנשימה, לעור הידיים, לעיניים, שלא לדבר על מקורות המים אחר כך... אז בגלל שאי אפשר לשנות את העולם נמשיך להשתמש בו בתוך הבית שלנו? לא נרחיק אותו כי "הילדים צריכים לפגוש הכל, ובין כך יפגשו"?

האם באמת צריך ללמוד לחיות עם הקיים גם אם הקיים מזיק לנו? אני בכלל לא מתכוונת ליצירת סביבה מוגנת לחלוטין שלא תאפשר לילד לפתח מנגנוני הגנה. אני מסכימה עם שניכם שאין למנוע מפגשים עם דברים מסוכנים, כי אז נמנעת חוויה בונה ומפתחת (אני גרועה בישום הרעיון היפה הזה אבל מבינה ומסכימה איתו. כל סיפורי עיקרון הרצף על תינוק על פי הבאר ומצ'טה בידו... רעיון מקסים ותודה רבה אבל לא.) אבל לא לכך התכוונתי אלא ממש תכל'ס לשימוש יומיומי ללא תהיות או עכבות בחומרים לא טובים, סתם משום שאלו מוצעים לנו תדיר בסופר הקבוע שלנו, ואפילו יש להם "ריח של נקיון".}
אורנה*
הצטרפות: 27 יוני 2001, 00:55

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי אורנה* »

החומרים הנוראיים האלה הרי לא מסוכנים רק לילדים, הם פוגעים גם בנו - המבוגרים וגם במים, באדמה ובאויר. ואם הם כל כך פוגעים בהכל, אולי יש טעם לא להשתמש בהם, בלי קשר לחינוך הילד להזהר מסכנות - אני מניחה כי ימצאו סכנות אחרות שעל הילד יהיה ללמוד לחיות איתן.

אישה מבוגרת אחת שכל חייה עבדה בנקיון אמרה ש"החומר לא מנקה, הידים מנקות." השימוש בחומרים יותר ידידותיים מחייב יותר עבודת ידים, מה לעשות, ונראה לי שזאת הסיבה שרובנו לא משתמשים בהם.

ובכל זאת, שני טיפים פשוטים לגמרי:
סודה לשתיה מצויינת לנקיון של שומנים ובכלל.
חומץ משמש כמסיר אבן - מהקומקום, מהאמבטיה, מהאסלה ומכל משטח אחר. צריך קצת לעזור לו בשפשוף.}
רועי_שרון*

חומרים רעילים בבית

ענת, וסבון ידיים אינו רעיל? וגז בישול? ותרופות? וצבע? אנחנו מכניסים הביתה דברים רעילים כי הם שימושיים, לא כי הם רעילים. מובן מאליו שלא הייתי מנסה בכוונה ליצור הזדמנות שהילד יוכל לשתות רעל, אבל גם להתאמץ לשווא למנוע את זה נראה לי מיותר. אני מעדיף לעזור לילד ללמוד להתמודד עם סיכונים הכרחיים: לדבר איתו על הסכנה, לדבר איתו על מבנה מערכות הגוף שבגללו הדברים הללו הם סכנה בשבילו, ולהיות נוכח בזמן שהוא עושה ניסוי מסוכן על מנת להציל אותו מהתוצאות הלא נעימות כשיתרחשו. ופרט לכך אני אישית מעדיף חומרים שאינם מזיקים לעצמי ולסביבה, אבל איני נמנע משימוש בחומרים מזיקים אם הם חוסכים לי עבודה. אני פשוט נזהר.}
יופי_אמת*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי יופי_אמת* »

הי ענת כבר הספיק לעבור הרבה זמן ובכול זאת..
אני בעד לחיות עם הקיים. אני מניחה שכול אחד בוחר עבורו את הקיים, כול אחד בוחר מה הוא מכניס לחייו ומה לא בהתאם לעקרונותיו ואני מכבדת כול אחד על בחירותיו שלו.

אני שלעצמי אין לי בעיה עם חומרים רעילים כול עוד יודעים כיצד לנהוג איתם הם הרי כול כך שזורים בתוך חיינו. אני מכניסה לביתי חומר לא כי הוא רעיל אלא כי הוא משמש אותי, עוזר לי ותורם לחיינו. איני רואה שום בעיה עם חומרים רעילים אם יודעים כיצד לנהוג בהם.

אני מצאתי את החומרים הרעילים יותר תורמים לי ולסביבתי מאשר מזיקים. שכול אחד יעשה את החישוב והבחירה שלו.

אולי זה ישמע לך מצחיק אבל הרבה יותר קשה לי עם ביגלה מאשר עם אקנומיקה... אצלנו לדוגמא חטיפים למיניהם, אוכל מוכן על כול סוגיו ולא אמשיך עוד כי הרשימה מאוד ארוכה לא נכנסים הביתה, עבורי הם רעלים.

כול אחד וחשבון הנפש שלו, ולא חשוב מה נעשה ובאילו חומרים כן או לא נשתמש העיקר שכול אחד יהיה שלם עם בחירותיו. (זה מה שבעיני לפחות הכי חשוב)}
רועי_שרון*

חומרים רעילים בבית

לדעתי אוכל מוכן קפוא באריזה שמתאימה למיקרו (עם ברקוד, כמובן) זה פסגת היצירה של תרבות הצריכה. פשוט, מהיר, קל להכנה, נשמר לעד, לא מתקלקל. השוק למזון כזה הפך להיות כל כך מתוחכם שיש דברים שהם ממש טעימים. ובעקבות המודעוּת הגוברת בעת האחרונה להרכב המזון אפילו יש דברים כאלה שהם נטולי רוב החומרים הרעים: צבעי מאכל, מונוסודיום גלוטומט, שומן, חומרי שימור. ואפילו מוסיפים להם כל מיני דברים כמו ויטמינים ועוד דברים טובים, כך שבעצם את גם לא צריכה לאכול פירות (אוך, כמה מלכלך) -- "אכלו קנלוני ללא דגנים, בשר וגבינה של חברת 'לא צריך שיניים' ותקבלו את כל הצריכה היומית המומלצת של ויטמינים". :-)
יופי_אמת*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי יופי_אמת* »

רועי, בוא לא נסתכסך :-D וזה לא מתוך בריאות (ממש לא) בלי מטבח מה ישאר ממני?
לילך*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2001, 01:34

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי לילך* »

למי שחשוב לו הטבעי והבריא: בכל הסבונים הרגילים יש חומרים שהם יציבים ומצטברים בגוף ולכן יכולים להזיק, בעיקר לתינוקות. יש בחנויות טבע מספר סבונים טבעיים ללא כימיכלים וזה מאוד חשוב ומומלץ לכולם, אבל בעיקר לתינוקות. כנ"ל, לחברת ecover יש מוצרי ניקוי לבית כולל לכלים ולבגדים. שווה לנסות [נוזל לכלים או טבליות למדיח, נוזל כביסה ומרכך כביסה על בסיס טבעי]. הם כמעט באותם המחירים כמו הקונבנציונלי אבל איזה הבדל ...
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי יונת_שרון* »

מה, לא אמרנו כבר שתינוק לא צריך סבון? (לא נכנסת לשאלה האם מבוגרים צריכים סבון...)
אורלי*
הצטרפות: 08 יולי 2002, 18:53

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי אורלי* »

דף מידע על המרכיבים המזיקים שיש במוצרים שלנו. מעניין וחשוב לדעת.

8]מוצרי בריאות 1[/po]&u=orly
נסיכת_השום*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 14:05
דף אישי: הדף האישי של נסיכת_השום*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי נסיכת_השום* »

מה בקשר לרהיטים שעשויים מחומרים רעילים?
פיצ בגיל שכל מה שנמצא מולו מגיע מהר ללעיסה בפה. זה כולל שולחנות, כיסאות, שטיחים, ארונות ושאר חפצים קטנים יותר שפזורים בבית. בעזרת ארבעת השיניים הקידמיות שלו, לפעמים אני גם רואה סימנים על הרהיטים. שזה אומר, שחלק מהם נכנס לפה ולקיבה שלו.
האם יש בזה סכנה?
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי נועה_בר* »

לא מצאתי דף טוב יותר לכתוב על הנושא הכאוב, אז אני כותבת פה. מקווה שהמידע יגיע ליעדו..

מדובר בחומר שנקרא סרקל של ד"ר פישר, זהו תרסיס שתפקידו להקל על הסירוק, והוא מתיר קשרים . (ללא שטיפה)
מראש היתה לי הרגשה רעה לגביו, סוללת החומרים שהוא מכיל ואני אינני מכירה ארוכה מאוד, ומשהו מראש מאוד הפריע לי בשימוש בו, אך ההקלה האמיתית שחווינו בסירוק היתה מאוד מפתה. |!|
עד אתמול : לביתי היה קשר מאוד גדול שהכיל שיער רב ואני, מרוב בהלה איך מתירים אותו, ריססתי כמה פעמים באזור הקשר.
לכשסירקתי הופתעתי מאוד ממהירות שבה הותר הקשר, אבל כמות השערות שהורדתי לביתי היתה בלתי נסבלת |!|
לא היתה כל פרופורציה בין גודל הקשר לכמות השיער שהיא הפסידה, ואני לא מצליחה להבין איך החומר הזה פעל כך שיצאו ממנה כ"כ הרבה שיערות ללא כל תחושה של כאב. השילוב הזה היה קטלני עבורי.
הכרזתי חגיגית שבחומר הזה לעולם לא נחזור להשתמש! קיצרתי את שיערה של ביתי כך שיתחזק ובתקווה שיהיו פחות קשרים...
נסיכת_השום*

חומרים רעילים בבית

אני רוצה להמשיך פה שיחה שהתחילה בדף אחר ( עישון מריחואנה בהנקה ) וגלשה לה לנושאים שלא היו קשורים לדף ההוא.

דבר ראשון, בעזרת תמי גלילי הבנתי שיש סכנה לבני הקטן אפילו רק מהרחה ומגע עם בן זוגי המעשן.
העניין הוא, שלא נראה לי שבן זוגי יכול להגמל מעישון בקרוב, וממש לא בקלות. אז הייתי רוצה לשמוע בכל זאת על איך אפשר להפחית את הסכנה כמה שיותר, ומהי הסכנה בעצם, כלומר, איזה נזק בדיוק יכול להגרם לו (מצטערת מראש, יכול להיות שכבר תמי ענתה לי בדף הקודם, מייד אבדוק...)

הדבר השני שמטריד אותי פתאום- אחד הדברים האהובים ביותר על בני, הוא למצוץ את הכביסה הרטובה איך שהיא יוצאת מהמכונה. הכביסה אצלינו בבית מכובסת עם אבקת כביסה ומרכך. שוב, יכול להיות שאני מעלה פה נושא שכבר דובר בו הרבה, אבל אני אשמח לקבל תשובה, או הפנייה למקום אחר שכבר הגיעו בו למסקנות.

ועל השאלה ששאלתי פה למעלה ובדף ריהוט מחומרים מסוכנים עדיין לא קבלתי תשובה... רק אותי זה מטריד?....
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

עניתי לך חלקית בדף ריהוט מחומרים מסוכנים, התייחסתי שם קצת לנושא הכביסה.

אני יכולה רק להמליץ בחום להפסיק מייד להשתמש באבקת כביסה, מרכך ודפי מייבש קונבנציונליים. בעיקר דפי המייבש הם רעילים. מרככים ידועים אפילו ברפואה הקונבנציונלית כאלרגן נפוץ.

לגבי העישון - הממ. ההמלצה היחידה שאני יכולה לחשוב עליה שבאמת עוזרת, היא להפסיק. אולי אם תעשו בדיקות לילד ויתברר שיש הצטברות של מתכות כבדות שאופייניות לעישון, בנזוגך יקבל מוטיבציה? אם את מעוניינת, אני יכולה להפנות אותך לכמה מקצוענים הפועלים בתחום בארץ.

רז הפסיק לעשן בין ליילה כשהבין את התוצאות לגבי יותם. לדבריו הגמילה הייתה קלה ונטולת תופעות לוואי בזכות מסטיקים של ניקוטין - נדמה לי שלמוצר שהוא השתמש בו קוראים COMMIT.

צריך להבין שהחומרים הרעילים מהעישון נדבקים לבגדים, לעור, לידיים, לריפוד של המכונית ושל הרהיטים, ויוצאים בנשימה.לכן, עישון פאסיבי הוא גם אם המעשן נמצא בחדר השני, בעיקר אם הילד נחשף אליו הרבה. אולי מדובר בכמויות לא גדולות, בעיקר כשהעישון הוא מחוץ לבית - אבל ילדים רגישים לכמויות קטנות בהרבה, וילדים מסויימים יותר מאחרים.

הנזק: התשובה הקצרה: אולי פחות משהות עם המעשן באותו חדר, אבל מאותו סוג.

התשובה הארוכה: תלוי בילד.
אין נזק שנגרם למערכת אחת בגוף שאינו משפיע על מערכות אחרות בגוף, כך שהנזק הספציפי אצל כל ילד עלול להיות שונה ולהתבטא בצורות שונות ובזמנים שונים. פגיעה במערכת אחת יכולה להתחיל לגלגל כדור שלג ולפגוע במערכות אחרות שקשורות למערכת הפגועה ושתיפקודן התקין תלוי בתיפקוד התקין שלה. למשל, חומר מסויים עלול לשתק את פעולתו של אנזים ספציפי שאחראי גם על מטבוליזם של חומרים אחרים.

במקביל, אצל אנשים מסויימים, הצטברות של רעלים עלולה לפגוע במנגנונים המטבוליים המטפלים בפינוי רעלים מהגוף. בתהליכים האלה רעלים עוברים שינוי כימי שמטרתו לאפשר את ההפרשה, למשל על ידי הפיכתם למסיסים במים. בתהליך הזה יש לעתים קרובות תוצרי לוואי רעילים אף יותר מהחומרים המקוריים. כאשר המטבוליזם אינו פועל כהלכה, תוצרי הלוואי האלה עלולים להישאר בגוף ולגרום לעוד נזק.

הנה אחד מהאתרים בנושא - ויש המון: http://www.sph.emory.edu/PEHSU/html/exp ... etseffects
הנזקים כאן הם התפתחותיים, נוירולוגיים, פולמונריים (לריאות). אבל הייתי מסתכלת גם על נזקים מחמרי הדברה - כיוון שסיגריות מכילות אותם, וגם נזקים ממתכות כבדות - כיוון שסיגריות מכילות גם אותן. (ראי להתחלה באותו אתר). למשל: עופרת (לא המון, יחסית), קדמיום, אנטימוני, ארסניק. הנזק הבריאותי ו/או הנוירולוגי-התפתחותי מכל אחת מהמתכות האלה ידוע ומתועד וממלא ספרים - כל מה שאת צריכה לעשות הוא חיפוש בגוגל.
הנה דגימה מקוצרת:
עופרת - מורידה אייקיו, גורמת לפיגור ובעיות התפתחותיות, נזק עצבי, נזק לכליות, עלייה בלחץ דם.
קדמיום - נזק עצבי, בעיות עיכול, בעיות פוריות, בעיות קיבה,פגיעה במערכת החיסון.
אנטמוני - בעיקר בעיות נשימה ובעיות לב
ארסניק - הגדלת הסיכוי לסוגי סרטן מסויימים, ועוד.

הקשר בין הורים מעשנים לבין אסתמה אצל ילדים מבוסס במידה כזו, שבארה"ב היום, כאשר ילדים עם אסתמה מגיעים לבית חולים וההורים מריחים מעשן סיגריות, רשויות הרווחה מתערבות.

מה אפשר לעשות אם הבנזוג לא מוכן להפסיק לעשן?
  1. שיעשן בחוץ, לא בחדר השני. בארה"ב מדינה אחרי מדינה עוברות היום לאיסור מוחלט על עישון במסעדות. גם שם הבינו שמסעדות שבהן יש "אזור עישון" או "חדר עישון" זו בדיחה עצובה. בג'ורג'ייה מסעדות יכולות לבחור בין לאסור עישון לגמרי ואז מותר לילדים להיכנס, לבין לייחד חדר עישון ואז כל המסעדה אסורה לילדים.
  2. שייפטר מייד מבדל הסיגרייה, רחוק ככל האפשר מהילד ומהבית.
  3. לרחוץ היטב את הידיים. עדיף לעשות מקלחת ולהחליף בגדים אחרי כל סיגרייה. הייתי גם מכבסת את הבגדים האלה לחוד.
  4. במקביל הייתי מרחיקה את הילד מכל חשיפה אחרת למעשנים. זה מה שאני עושה עם הילד שלי. אי אפשר למנוע לחלוטין (כשיוצאים החוצה), אבל אפשר לצמצם. לבית שלי לא תיכנס בייביסיטר או תרפיסטית אם היא מעשנת, גם אם היא לא מעשנת ליד הילד. (האמת, גם כשהן מסריחות מבושם אני נמנעת).
נסיכת_השום*

חומרים רעילים בבית

תמי, תודה על התשובה הארוכה והמפורטת. אכן מאירה את עיניי!

בן זוגי לא מעשן בבית, יש לנו מרפסת עישון קטנה. אבל תמיד שאריות מהנשיפה האחרונה איך שהוא נכנסות אתו הביתה, וגם הרבה פעמים מריחים את הסיגריה בתוך הבית.
בחוץ אני באמת נמנעת כמה שיותר מלהיות לייד אנשים מעשנים, ואם אנחנו יושבים איפהשהו, במקום סגור, אז זה בדרך כלל במקומות שאסור לעשן בהם.
תודה גם על הקישור, וטוב שהוא באנגלית, כי בן זוגי לא כל כך מדבר עברית... היום יש לו יומולדת, אז אולי אחכה קצת עם להראות לו את זה...
אני לא חושבת שהוא יפסיק לעשן, אבל אולי באמת יקפיד בעניין שטיפת הידיים וינסה לנשוף כמה שיותר רחוק.

רק עוד אספר שלי יש איזה שהן בעיות נשימה, מילדות, הורי עישנו, אך מעולם לא בבית. תמיד חשבתי שזה פשוט עניין תורשתי, עכשיו אני חושבת שאולי זה באמת קשור לדברים שכתבת למעלה.

ומייד עוברת ל ריהוט מחמרים מסוכנים
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי עדי_ל* »

אשמח להארות :
אנחנו עוברים השבוע דירה, ותכננו לצבוע אותה.
כזוג עם פעוט בן שנה וחמישה חודשים, אני תוהה אלו השלכות יש לצבע לקירות, האם הוא מסוכן לנשימתנו לאחר התייבשותו?
האם יש צבעים פחות מסוכנים מהאחרים?
תודה לכל מי שיוכל לעזור.
תמי_גלילי*

חומרים רעילים בבית

עדי ל ,

מומלץ לא לצבוע את הבית בצבעים קונבנציונליים. הם מבוססים על נפט ותוצריו ומכילים חומרי הדברה, חומרי שימור ושלל חומרים רעילים נדיפים (VOCS) שלוקח להם הרבה מאוד זמן להתנדף (בין חצי שנה לשנה, לכל הפחות). הם ממשיכים להתנדף גם אחרי שאת לא מריחה יותר את הצבע. והם משפיעים הרבה יותר על הפעוט שלך, שמערכת העצבים המרכזית שלו בשיא התפתחותה (וגם מערכת החיסון עוד לא בשלה).

יש צבעים קונבנציונליים שאמורים להיות מעוטי-VOCS או נטולי-VOCS . אני עדיין הייתי ממליצה לא להשתמש בהם, כיוון שהם בכל זאת מבוססים על חומרים סינתטיים. וכיוון שגם אם לכאורה הם לא רעילים לנשימה, עדיין יש סיכוי שהם רעילים למגע (ופעוטות נוגעים בכל דבר ואז מכניסים ידיים לפה...).

צבעים היום כבר אינם מכילים עופרת, אבל יש עוד שלל חומרים רעילים שהם כן מכילים.

אז מה כן: צבעים המבוססים על חומרים טבעיים, למשל על קזאין (חלבון החלב).
לי המליצה יועצת סביבתית בארה"ב על Best Paint
אני לא יודעת אם זה זמין בארץ וכמה זה מעשי בשבילכם להזמין מחו"ל.

ההצעה שלי: לשאול את השאלה באחד הדפים על אדריכלות אקולוגית (אולי בכלל שווה לבדוק את הדפים האלה, יש סיכוי שמישהו כבר שאל את השאלה הזו), או ליצור קשר ישירות עם אחד המומחים שכותבים שם ועונים על שאלות. אני מאמינה שהם יוכלו להפנות אותך למישהו שמוכר בארץ צבעים על בסיס טבעי.
עדי_ל*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי עדי_ל* »

תודה תודה,
אמשיך בבירור, מקווה שנצליח למצוא משהו ובהקדם, על מנת לעבור לדירה נעימה יותר ממצבה הנוכחי, ו...לא רעילה.
עדי.
עדי_ל*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי עדי_ל* »

http://www.nirlat.com/product.asp?num=265&[po]cat id[/po]=93
מצאנו את זה... נתקשר אליהם מחר לברר יותר.
את מה שהצעת לא ברור אם ניתן להשיג בארץ . יתכן שדרך מתכננים אקולוגיים, כפי שהצעת.
תמי_גלילי*

חומרים רעילים בבית

עדי, זה נראה טוב, אבל הייתי מבקשת פירוט של הרכיבים - לא מצאתי פירוט כזה בקישור שנתת. אם יש להם תעודות על "פוטנציאל אלרגי נמוך" והיעדרם של חומרים נדיפים בעייתיים, הייתי מבקשת לראות את התעודות. הייתי גם שואלת את המומחים בדפים על אדריכלות אם הם מכירים את היצרן הזה וממליצים עליו.
מויה*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2007, 09:40

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי מויה* »

אני במגמה ירוקה לגמרי... אבל נשארו לי בבית חומרי ניקוי רעילים לגמרי! איך נפטרים מהם? אם אזרוק אותם לפח הם יזהמו, האם
אשאיר בבית עד אין קץ? אם אתן למישהו אחר הוא יזהם, יש הצעות?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

לדעתי הרע במיעוטו - לזרוק כפי שהם, בתוך הבקבוק הסגור (ואולי אפילו לחתום את הפקק בדבק כלשהו). המון פסולת פלסטיק בלתי מתכלה, אבל לפחות בלי רעלים.
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי מיכל_בר* »

למה לא לתת אותם למישהו שחפץ בהם? מישהו שממילא ירכוש כאלה בעצמו.
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי מיכל_בר* »

את החומרים האיומים שבעלי קנה בפסח האחרון, ואשר נותרו כמו שהם בבקבוקים, אני אתן לחמותי.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי בשמת_א* »

למה לא לתת אותם למישהו שחפץ בהם? מישהו שממילא ירכוש כאלה בעצמו.
נכון. ככה לפחות חוסכים קנייה נוספת של החומרים האלה.
מתפעלת_מהיופי*
הצטרפות: 03 מרץ 2008, 18:29

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי מתפעלת_מהיופי* »

לכל חברי קהילת "באופן". היום קרה לי משהו מדהים. בביתי שבמושב הנחמד שמתי לב שהחלה להצטבר שלושלית כזו שחורה בקיר המטבח ( מבחוץ) ששתי לי בחדווה אל האחראי על הדירות (אנחנו גרים בשכירות) ואכן הוזמן אינסטלטור. מסתבר אחר כמה רגעים שהאינסטלטור הגיע, שהשלולית השחורה שראיתי מבחוץ היא כאין וכאפס לעומת המתרחש מתחת למכסי הפלדה הכבדים. מנחם האינסטלטור סיפר לי שכל המים של מכונות הכביסה מגיעים לפה יחד עם אבקת הכביסה שאף פעם לא עוברת פירוק מלא בכביסה, והוציא כמות כזו של ג'יפה מהבורות שעורי הצטמרר...כמובן שכל האדמה סביב המכונה נהיתה שחורה ומלאה בגושים לבנים, כימיים ומסריחים כאלו. נמלכתי בדעתי באותו רגע שכף ידי לא תאחוז יותר בעת שוטטותי בסופרמרקט באי אלו אבקות הכבישה וסבוני הכלים וכן, גם מרככי הכביסה. הרגשתי כמו פושעת באותו רגע של מציאות שנוחתת פה לפני. מנחם ניסה קצת למשוך אותי חזרה למוצרים הקונבנציונליים בטענה שזוהי פרנסתו (צודק), אבל אין ספק שבחיים אקולוגיים, הרבה מבעלי המקצוע תדירות צריכתם תרד. ודווקא אינסלטורים אני מחבבת. קחו לתשומת |L|
חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי חני_תה* »

מעבירה מהדף תכנון בית מפנק לעקרת הבית
כתבה: תמי גלילי
_כמו (כמעט) בכל חומר בנייה אחר, יש אלטרנטיבות טבעיות ולא רעילות גם לציפוי עץ.
למשל, הציפוי הזה שמרילי נלסון היועצת הסביבתית המליצה לנו.
tung oil (לא מתאים לכולם כי יש אנשים שרגישים לריח, אבל זה חומר טבעי)
עוד המלצה של מרילי מהזמן האחרון: Bin Primer Sealer (היא הסתייגה ואמרה שיש לזה ריח חזק מאוד).
יש גם פוליאוריתן שהוא פופולארי גם אצל אנשים שלא מודעים לבעיות של רעלים, אבל יש המסתייגים ממנו.
היכרנו משפחה עם ילד רגיש מאוד לכימיקלים שהשתמשה ב שלאק על ארונות המטבח.
בקיצור, יש אלטרנטיבות, ואני בטוחה שיש עוד.
ניצן, בדיוק.
הייתי צובעת בצבעים מיוחדים על בסיס מים ולא שמן אשר פולטים פחות VOC. או בצבעי חלב.
אין לי מושג אם ואיפה ניתן להשיג כאלה בארץ.
הנה שירשור בנושא מהפורום שלנו_
אלה_לי_לה*
הצטרפות: 07 נובמבר 2007, 10:20
דף אישי: הדף האישי של אלה_לי_לה*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי אלה_לי_לה* »

מחפשת מידע על רעילות האקונומיקה לאדם ולטבע, אשמח לקישורים ומידע מבוסס

תודה
אלה
תמי_גלילי*

חומרים רעילים בבית

תמיד שווה להציץ קודם כל ב ערך בוויקיפדיה
אפשר גם לחפש ב-PUBMED בערכים HOUSEHOLD BLEACH ו-VOC (=volatile organic compounds(
אלה_לי_לה*
הצטרפות: 07 נובמבר 2007, 10:20
דף אישי: הדף האישי של אלה_לי_לה*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי אלה_לי_לה* »

מקפיצה - מלבד ויקיפדיה, איזה מידע יש לכן על אקולוגיה ואקונומיקה?

תודה
זארו_סובה*
הצטרפות: 09 דצמבר 2008, 18:28
דף אישי: הדף האישי של זארו_סובה*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי זארו_סובה* »

יש שפע של מידע באנגלית בנושא של חומרי ניקוי בכלל, למשל:
http://www.shareguide.com/hazard.html
http://www.heraproject.com/files/40-F-D ... 202005.pdf
http://www.isnare.com/?aid=321012&ca=Home+Management

באופן ספציפי לגבי אקונומיקה נסי לגגל את צירוף המילים הבא:
Sodium hypochlorite risks environment human
או החליפי את שתי המילים הראשונות ב chlorine או bleach
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אנו משפצים בית ומחפשים אלטרנטיבה לאריחים בחדרי הנוער. האם למינציה (חיקוי סינטטי לפרקט עץ) היא בטוחה לשימוש או שעלולה לשחרר חמרים רעילים לחלל החדר?

תודה, נילי
תמי_גלילי*

חומרים רעילים בבית

http://www.ewg.org/healthyhometips/toxi ... st?[po]utm source[/po]=first-link&utm medium=email&utm content=toxng&utm campaign=hht
רעלים באבק הבית וכיצד לצמצמו ולנקותו.
פלוני_אלמונית*

חומרים רעילים בבית

את יכולה לתרגם בכמה משפטים את עיקרי הדברים?
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

קישור ש-חגית א א הוסיפה היום ב-ככר השוק:
הסרט התינוקת הרעילה שלי

(הטקסט המופיע בדף של הסרט:
"כיצד לשמור על התינוקות מרעלים?
בעולם מלא רעלים, אמא אחת, מנסה לתור אחר דרכים בטוחות, שפויות, ועם מחיר הגיוני, לגדל את בתה. מסע אישי, שמטרתו להרחיב את האופציות הזמינות להורים, בקונטקסט של העולם הכימי בו אנו חיים היום. קנדה, 2009.")

זה סרט של 45 דקות.
תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי תמר* »

מצאתי גרוטאה והבאתי הביתה כדי שילדיי ישתעשעו בה. אני לא יודעת מה זה בדיוק: מן אביזר פלסטיק משולש גדול (אולי קצה של צינור, או פיצול בין צינורות) ובו פתחים אליפטיים גדולים, שמרופד מבפנים בחומר שעליו אני תוהה: החומר המרפד את הפלסטיק מבפנים הוא מין משטח רך מעט, כסוף ובוהק חיצונית, ובפנים (בין שתי השכבות הכסופות) יש מין ספוג אפור (הריפוד הזה קרוע, אז אפשר לראות את הספוג שבפנים). אני ממש לא בטוחה אבל חושבת שכל האביזר הזה קשור לאיזו מערכת איוורור. אם מישהו מזהה מהו סוג הריפוד שעליו אני מדברת (הוא חוסם גם חלק מהפתחים האליפטיים) אשמח אם יגיד לי מה זה ויאשר לי שאני יכולה לאפשר לילדים לשחק בזה.
סליחה על הערפול ותודה!
נילי_מור*
הצטרפות: 28 מאי 2011, 21:09

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי נילי_מור* »

השתמשנו במסיר צבע מרצפת העץ בסלון שלנו. המסיר היה רעיל. לאחר מכן צבענו את הרצפה בצבע חדש. האם יש סכנה כלשהיא לילדים שיושבים וזוחלים על הרצפה? האם הרעילות של המסיר עדיין קיימת? האם אפשר להזמין מומחה שיקח דגימה ויבדוק אם יש כאן רעל?
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

נילי, כנראה שהרעילות שלו נוגעת לאדים המשתחררים ממנו. הכוונה לממסים שונים שהם אלה שמסירים את הצבע. החומרים האלה מתאדים ואם מאווררים טוב לא אמור להישאר כלום.
פלוני_אלמונית*

חומרים רעילים בבית

אולי פספסתי למעלה, האם יש צבע מומלץ, ידידותי... לצביעת קירות בחדר הילדים ובבית בכלל ???
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי צוויליך* »

וזה הזמן להזכיר (שוב):

לאכסן חומרים רעילים מחוץ להישג ידם של ילדים.
גבירתי? אדוני?
מה רובץ לו מאחורי הפח, מתחת לכיור? אקונומיקה? מסיר שומנים?
מה במגירה באמבטיה? מסיר לק?

כולנו "מודעים", רובנו בטוחים שזה קורה רק בסרטוני הדרכה של משרד הבריאות או בישובים בדואיים לא מוכרזים.
מה אצלכם בבית?? תקשו על הילדים להגיע אליהם. תסבירו למי שכבר מבין שזה מסוכן, שורף, כואב, פיכסה. היום, מקפליי, היום.

משתמשים בקנקלים בשביל בנזין, חומר הדברה, מדלל צבע, "מים ירוקים" לרדיאטור? *תסמנו עם מדבקה גדולה, פתק ברור עטוף צלוטייפ, טוש פרמננט בנדיבות.
קנקל זה מלכודת. כמו לחתוך סבון לצורת חריץ גבינה ולשים במקרר. מישו יאכל את זה.

פעלו היום והפעילו לחץ פיזי מתון על חבריכם שגם יפעלו.

צוויל
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

סלחו לי שאני מתעצלת כרגע לגשת לחיפושים באנגלית, כפי שהוצע כאן בעבר.
האם מישהו יודע לומר לי מדוע לא כדאי להשתמש באקונומיקה בבית?
הערך בויקיפדיה מזכיר סכנות לגוף המשתמש, אבל בהנחה שהמשתמש נזהר ו/ או שמדובר בעוזרת בית שמבקשת להשתמש דווקא באקונומיקה, מהם הנזקים הסביבתיים או האחרים של החומר?
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי יעל* »

אני חושבת שיש 2 דברים עיקריים שהם כמעט מובנים מאליהם -
האחד, שהוא גם תוצאה ישירה של השימוש האישי, הוא זיהום מים. המים שאנחנו שופכים לביוב מגיעים בסופו של דבר לים, ובדרך זולגים למקורות מים עיליים ותחתיים.
השני, שקשור רק בעקיפין לשימוש האישי, הוא שתעשיית הכימיה שמייצרת גם אקונומיקה היא אחת היותר מזהמות שיש.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

גם לנשום אקונומיקה לא מומלץ
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

זיהום מים
והזיהום שגורמת האקונומיקה חמור מזה שגורמים חומרי ניקוי לא-אקולוגיים אחרים, למשל, "חול" לניקוי אסלות וכיו"ב?
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

חומרים רעילים בבית

שליחה על ידי יעל* »

לא יודעת. זיהום הוא זיהום הוא זיהום. (אני לא משתמשת בשום חומר ניקוי לא אקולוגי כבר שנים רבות, ולא ממש מכירה את המוצרים שיש בשוק.)
שליחת תגובה

חזור אל “ניקיון וסדר”