חוסר ברזל

הילה_גביש*
הצטרפות: 10 מרץ 2007, 21:04
דף אישי: הדף האישי של הילה_גביש*

חוסר ברזל

שליחה על ידי הילה_גביש* »

נאמר לי שסידן פוגע בספיגת הברזל בגוף.ז"א שיש לאכול אותם במרחק של שעתיים אחד מהשני.למשל אם אכלתי טחינה אז אם אוכל משהו עם ברזל בטווח של שעתיים הוא לא יספג בגוף.האם זה נכון?
חלשה_מאד*
הצטרפות: 26 מאי 2007, 12:26

חוסר ברזל

שליחה על ידי חלשה_מאד* »

אני עם ברזל נמוך, המוגלובין נמוך, בי 12 נמוך, שומנים גבוהים (כולסטרול, טריגילצרידים, LDL,) וסוכר גבוה. אני צמחונית, וכבר לא יודעת מה לאכול. התחלתי לקחת כדורי ברזל. אמרו לי לא לקחת עם מוצרי חלב - עם מה כן אפשר? מה כדאי לעשות.? מרגישה חלשה, לא מרוכזת, עצבנית, עייפה, מסוחררת ובחילות איומות למרות שלא בהריון (גם את זה בדקתי)
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

חוסר ברזל

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

התחלתי פלורידיקס (תוספת ברזל ממקורות טבעיים. נמכר ללא מרשם בבתי מרקחת. יקר מאוד) יחד עם פריטון (תכשיר משפר ספיגת ברזל של שרון קוצר) אחרי שההמוגלובין שלי המשיך לצנוח לאורך כל ההריון (הגעתי עד 9.6 בחודש שביעי).
השיפור בהרגשה היה מיידי (הגעתי למצב קיצוני שלא היה לי כח לזוז וחזרתי להיות פעלתנית), אין שום תופעות לוואי עיכוליות כמקובל בשימוש בתוספי ברזל "קשים" ובעוד כמה ימים נראה איך טיפול של 3 שבועות השפיעה על רמת ההמוגלובין.
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

חוסר ברזל

שליחה על ידי סמדר_נ* »

מצטרפת להמלצה על הפלורדיקס -- אם כי על עצמי אני מכירה רק את הפעולה המניעתית שלו, לא הייתי אנמית אף פעם. אני לקחתי פלורויטל, שהוא בלי שמרים ובלי דבש.
לגבי "יקר מאד" -- נכון, אבל למעשה לא יותר יקר מהסירופ פריפל לילדים, למשל, אם במקרה את קונה גם אותו בלי מרשם (רק המרשם מוזיל אותו פלאים).
יחד עם זאת, המצב ש חלשה מאד מתארת נראה לי דורש יותר מאשר תוסף ברזל (אגב, הוא גם מכיל B12 בכמות שמהווה את רוב התצרוכת היומית המומלצת, אך לא את כולה). זה נראה משהו שדורש טיפול אישי צמוד. על פניו יש המון דברים שאפשר לאכול (גם אני צמחונית) -- דגנים מלאים וקטניות, פירות וירקות, ואת החלב והביצים פשוט להזיז לחלק אחר של היום), אבל בגלל פרופיל השומנים בדם והסוכר הגבוה אני לא יודעת מה מותר לך ובאילו כמויות. במקומך הייתי שוקלת ייעוץ תזונתי רציני.
טחינה*
הצטרפות: 02 יולי 2007, 22:04

חוסר ברזל

שליחה על ידי טחינה* »

האם אכילת טחינה גולמית מלאה ואורגנית מסייעת לרמת הברזל? אם כן, כמה כפות מומלצות ביום? כמובן עם ויטמין סי וכל שאר התנאים.
תודה!
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

חוסר ברזל

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

שאלה למומחים, עכשיו אני בשבוע 19 (או כבר 20 לא זוכרת...) לא רציתי לקחת ברזל סתם אז ביקשתי שיחד עם החלבון עוברי יעשו לי גם ספירת דם לבדוק ברזל. רמת הברזל שלי יצאה 11.5 שזה בסדר אבל גבולי. האם להתחיל לקחת משהו (התזונה שלי שואפת להיות מגוונת במני ברזל טבעיים וכו' עוד מהרבה לפני ההריון)? חשוב לי לסיים את ההריון מחוזקת כמה שיותר אבל מנגד אני לא רוצה להאביס את הגוף שלי בברזל שעודפים שלו הם לאו דווקא טובים. מה אומרים?
אימא_טרייה_פלוס*
הצטרפות: 14 אפריל 2007, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אימא_טרייה_פלוס*

חוסר ברזל

שליחה על ידי אימא_טרייה_פלוס* »

חשוב לי לסיים את ההריון מחוזקת כמה שיותר
כן!!!!! זה חשוב. וזה בדיוק העניין עם ברזל (מעצם היותו מתכת חזקה).
אני אמא מאושרת, עם אנמיה קלה, רמת ההמוגלובין שלי הייתה נמוכה למדי בהריון. ניסיתי שניים שלוה סוגי ברזל עד שהבנתי שזה לא בשבילי:עייפות, חולשה פיזית, עצירות ועוד ת. לוואי של הנטילה ולא של המחסור...
יש ברזל בנוזל טבעי מצמחים ופירות- טעים וחום. ברח לי השם. אם את חייבת- קחי אותו.
אבל כהומיאופתית קלאסית, ואחת שטופלה בהומיאופתיה בהריון, אני חושבת שעדיף שתפני להומיאופת מוסמך ותתחזקי לך בכל הרמות לקראת הלידה והמשך החיים.
:-)
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

חוסר ברזל

שליחה על ידי חגית_ל* »

אני כבר כמה חודשים לוקחת מה שהרופא שלי רשם לי, פרוגארד עם חומצה פולית, כי ברזל עדין של סולגר לא ממש עזר לי. התחלתי עם כדור אחד ועברתי לשניים ביום. (אני אמורה ללדת בשבוע שבועיים הקרובים.)
ברזלית_מצויה*
הצטרפות: 04 ינואר 2008, 09:52

חוסר ברזל

שליחה על ידי ברזלית_מצויה* »

קיבלתי את תוצאות בדיקות הדם שלי ..
הפריטין שלי הגיע לרמה הנמוכה ביותר שנמדדה אצלי - 6.

אני מרגישה מצוין , ההמוגלובין שלי גבוה (14) הIRON גבוה גם כן.. מה גורם לפריטין להיות כל כך נמוך ואיזה השפעה יש לזה על הבריאות שלי?
אגב, ה B 12 שלי נמוך גם כן. יכול להיות שזה משפיע על הפריטין?
אלה_לי_לה*
הצטרפות: 07 נובמבר 2007, 10:20
דף אישי: הדף האישי של אלה_לי_לה*

חוסר ברזל

שליחה על ידי אלה_לי_לה* »

פרטין נמוך נחשב לבריא
את מוזמנת להציץ במאמר מהרפובליקה : http://forums.nana10.co.il/Article/?ArticleID=428417
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

חוסר ברזל

שליחה על ידי במבי_ק* »

אומרים שברזל נספג טוב עם ויטמין C. עכשיו אמרו לי שויטמין C נספג טוב רק עם ויטמין B. די, זה נראה לי כבר לא הגיוני שההריון יהפוך אותי לבית מרקחת נייד. קודם כל - איך יודעים שברזל נספג טוב עם ויטמין C? הרי כדי לקבל אידיקציה על ספיגת ברזל צריך לחכות אפילו כמה חודשים, אז איך עורכים מחקר כזה? המחקר צריך לחקור הרי את ספיגת הברזל בצמידות לויטמין C. ומה הקשר של ויטמין B לספיגת ויטמין C?
במבי_ק*

חוסר ברזל

שליחה על ידי במבי_ק* »

יש לציין שיש לי בעיית ברזל בהריונות, ככה שאני מאוד מנסה לשמור עליו שלא יצנח נמוך מדי
עולם_קטן*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2005, 21:56
דף אישי: הדף האישי של עולם_קטן*

חוסר ברזל

שליחה על ידי עולם_קטן* »

במבי, גם אני עם ברזל נמוך - ללא כל קשר להריון,
ועכשיו בהריון אפילו עוד יותר.
אני לקחתי כל יום כדור אחד של ברזל "טבעי" של אלטמן, ובאותו הכדור יש כבר גם חומצה פולית, B12, וגם ויטמין C (כך שזה הכדור היחידי שלקחתי).
אחרי חודש מסוים בהריון בו לא הקפדתי לקחת את הכדורים, צנח לי ההמוגלובין ל-10.2.
מאז התחלתי לקחת במשך חודש וקצת 2 כדורים בכל יום, ובשבועיים האחרונים התחלתי במקום אחד הכדורים של הברזל ה"טבעי" (שמכיל רק 30 מ"ג), לקחת כדור ברזל "סינטטי" (סלו-פה- 165 מ"ג), תוצאות בדיקת הדם האחרונה מהשבוע - ההמוגלובין עלה ל11.4! (זהו בערך מצב ההמוגלובין שלי בנורמה-בלי הריון).
אני לא יודעת אם מה שעזר להקפיץ כך את הברזל היה לקיחת 2 כדורים "טבעיים", או השלוב של אחד טבעי ובו ויטמין C+אחד "סינטטי".
ומה שידוע לי על ספיגה של ויטמין C, זה שהוא נספג טוב ביחד עם סיבים תזונתיים, אליהם הוא נקשר וכך מתעכב ונספג במע' העיכול,
כך שלא נראה לי שצריך עוד תוסף של ויטמין B...
פשוט לקחת את הכדור יחד עם ארוחה/חטיף שיש בו סיבים. ולהקפיד איזה שעתיים בין מוצרי חלב לבין הברזל.
ומזל-טוב על ההריון! שיהיה קל.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

חוסר ברזל

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אני למשל ראיתי במקרה מאמאר על מחקר שנערך בהודו, שם אנשים צמחונים ואוכלים המון קטניות שעשירות בברזל, אבל ברזל נמוך הוא דיי נפוץ בקרב נשים. בדקו שתי קבוצות, קבוצה אחת לקחה כל יום ויטמין סי, והשנייה לא. אחרי חודשיים בדקו שוב את רמת הברזל ואלה שלקחו ויטמין סי הראו עלייה בברזל.
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

חוסר ברזל

שליחה על ידי שרון* »

איך יודעים שברזל נספג טוב עם ויטמין C?
זה פשוט מאד.
וגם לא צריך לעניין אותך אם ויטמין C בעצמו נספג.
יון הברזל מופיע בשתי צורות: Fe2+ או Fe3+
הוא נספג יותר טוב בצורה הדו ערכית (המחומצנת, נדמה לי. אני יותר מדי רחוקה מלימודי כימיה :-P)
סביבה חומצית שומרת אותו בצורה הדו ערכית.
סביבה חומצית: מיץ לימון, מיץ תפוזים, ויטמין C, חומץ, חומצה לניקוי השירותים...לא צריך גם ויטמין B כי לא מעניין אותנו אם הם נספגים או לא....

<עכשיו נראה אם הצלחתי לכתוב את היונים כמו שצריך>
שרון*

חוסר ברזל

שליחה על ידי שרון* »

זה אמור להיות Fe ולידו בקטן למעלה 2+ או 3+

+2Fe+3 Fe
שרון*

חוסר ברזל

שליחה על ידי שרון* »

נשברתי. היונים האלה יותר גרועים מהיונים של מוריס.
(שהיו עפות ובאים, באים ועפות, והיו מחרבנים על הכביסה של שרה)

<שמישהו יערוך אותי!>
במבי_ק*

חוסר ברזל

שליחה על ידי במבי_ק* »

יש!! כלומר, הברזל שלי לא ירד בחודשיים האחרונים, למרות שאני לוקחת ברזל צמחי בלבד. וגם אוכלת לפחות פעם בשבוע בשר אדום (אורגני). אבל - כמה שאני בתחושת הישג, נדמה לי שהוא נחשב עדיין לנמוך. האם ידוע לכם האם 10.3 מספיק בשביל להגיע ללידה (יש לי עוד המון זמן, הלידה רק ביולי, אבל אני יוצאת מנקדות הנחה שאצליח לכל הפחות לשמור אותו כפי שהוא, שזה הכי גבוה שהיה לי עד כה בהריונות).

ותודה גם על התשובות לגבי הספיגה - קראתי כבר אז, פשוט לא הגבתי
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

חוסר ברזל

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

זה לא גבוה, אבל בסדר (כך לפי המיילדת שלי). עדיף שיהיה יותר. אולי תצליחי גם להעלות אותו, אם תוסיפי לתפריט סרפד ותה סרפד (בטח יש לכם בגינה עכשיו, לא?)
שירי_בן_דב*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2001, 14:57
דף אישי: הדף האישי של שירי_בן_דב*

חוסר ברזל

שליחה על ידי שירי_בן_דב* »

טיפ משלי- אני בחודש תשיעי להריון, מתכוננת ללידת בית ולכן חשוב לי עניין הברזל. אני ממליצה בכל פה על רסק ירוק עם סרפדים טריים. אפשר תפוחים תמרים בננות סרפדים ומים, או כל קומבינציה אחרת. זה עתה סיימתי לשתות רסק ירוק של אגס, בננה, תמרים ועלי גדילן שלמים, כולל הקוצים. הכל מתרסק בבלנדר ויוצא טעים לאללה ובריא. הכי הרבה ברזל יש בסירפדים, אבל עכשיו למשל לא בא לי ללכת רחוק לקטוף, אז קטפתי גדילנים מהגינה. בכלל עלים ירוקים זה טוב, אפשר גם מנגולד, פטרוזיליה, חסה, קייל או כל דבר ירוק כהה.
אופק המליץ לי לקטוף רק את החלק העליון של הסרפד, כלומר העלים העליונים, כדי הוא יוכל להמשיך להצמיח את עצמו וגם אלו עלים יותר רכים. בתיאבון והרבה בריאות לכולם
במבי_ק*

חוסר ברזל

שליחה על ידי במבי_ק* »

תודה! יש לנו מלא סרפד, אני באמת צריכה להתחיל להקפיד על זה. טרה - את מאוד עזרת לי גם בזה שהזכרת לי לגבי הקפה וויטמין C. לגבי רסק ירוק - יש לי מג'ימיקס כזה שאני לא בטוחה שמתאים, למרות שפעם היינו מכינים איתו שייקים. אני צריכה להיכנס שוב לדף ולראות אם זה בכיוון שלי...
במבי_ק*

חוסר ברזל

שליחה על ידי במבי_ק* »

אני חושבת שכדאי להפריד את תוכן הדף ל חוסר ברזל אצל תינוקות ו חוסר ברזל אצל נשים בהריון. המידע כאן מבולבל וקשה להתמצא, הערכים שונים והמקרים שונים. אם יהיה לי כוח (אנמית, יש לי תירוץ :-P) אגש לזה בעצמי.

בינתיים שאלה - מה נחשב לברזל נמוך ללידה? מה המשמעות של זה בלידת בי"ח ובלידת בית - נראה לי שכדאי המידע יהיה כאן.
הילה_גביש*
הצטרפות: 10 מרץ 2007, 21:04
דף אישי: הדף האישי של הילה_גביש*

חוסר ברזל

שליחה על ידי הילה_גביש* »

מחפשת מידע על עודף בברזל וחומצה פולית, האם יש השפעה שלילית על הגוף ואם כן מה.
מורן*
הצטרפות: 04 דצמבר 2003, 11:32

חוסר ברזל

שליחה על ידי מורן* »

האם לקיחת כדורי ברזל זה בעיקר לאישה ההרה? האם חוסר ברזל משפיעה על העובר בצורה כלשהיא או שהעובר לוקח מה שהוא צריך? חשוב לי לדעת האם כל התוספים בהריון הם לאשה או גם לעובר.
טאו_להורות*
הצטרפות: 02 מרץ 2008, 09:21
דף אישי: הדף האישי של טאו_להורות*

חוסר ברזל

שליחה על ידי טאו_להורות* »

תוסף ברזל מומלץ לנשים בהריון בגלל אנמיה פיזיולוגית, שקשורה בשינויי בנפח הדם ובמשק הנוזלים .העובר צורך בהתאם לצרכיו אך זו לא הסיבה הישירה לאנמיה.
יש שטוענים שלא כדאי לקחת ברזל כאשר ערכי ההמוגלובין הם מעל 11 גר' .
לדעתי חשוב גם להתייחס למהירות התהליך , מאיזה ערך התחלת את ההריון, עד כמה את אוכלת מזון בריא ועשיר בברזל
אם תוספי הברזל לא עושים לך תופעות לוואי כל שהם כדאי שתמשיכי לקחת ואם יש לך תופעות לוואי אשמח לנסות לעזור.
במבי_ק*

חוסר ברזל

שליחה על ידי במבי_ק* »

אני הצלחתי בפעם הראשונה בהריונות שלי להעלות ללמעלה מ11. הייתי בהלם, חשבתי שאני מסתכלת בבדיקה לא שלי. עשיתי ה-כ-ל, חוץ מלקחת ברזל סינתטי.

אכלתי מלא בשר אדום ופה ושם גם כבד עוף
לקחתי פלורדיקס
מחודש 8 הוספתי תוסף טבעי נוסף (ביו-קר)
הקפדתי לקחת את התוספים רחוק מקפה וחלב ועם ויטמין C
שתיתי חליטות של סרפד ופקעות ורדים
הלכתי להומאופתיה
וחוץ מזה התזונה שלי ממש טובה

העליתי מ 9.9 ל 11.2 תוך חודשיים בערך
עזרה_דחופה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2005, 10:19

חוסר ברזל

שליחה על ידי עזרה_דחופה* »

גם לייש שאלה, לכל המבינות בעניין.
אני בשבוע 36, מתחילת ההריון לוקחת לסירוגין כדורי ברזל (בהתאם למצברוח).

המצב עכשיו קטסטרופה - הפריטין שלי עומד על 3, המוגלובין 9 ומחסור אקוטי בויטמין B12. קיבלתי כבר היום לטוסיק זריקת B12כחלק מסדרת זריקות, ושולחים אותי מחר לקבל ברזל ישר לוריד. מעבר לכל זה, אני סובלת מחולשה שאי אפשר לתאר, ומתחושות עילפון שתוקפות אותי כמה פעמים ביום.

הבנתי שהעניין עם הברזל לוריד לא פשוט בכלל, ורציתי לדעת האם למישהו יש עצה/דיעה/תמיכה בעניין.

אני די פוחדת להגיע ככה ללידה, ויותר מזה מוטרדת מאד מהחלב העלוב שאייצר...
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

חוסר ברזל

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

לא יודעת לגבי זריקה של ברזל.
יודעת ש B12 נספג מתחת ללשון באותה איכות של זריקה, וכמובן הרבה יותר נעים.
לגבי ברזל- אחרי הזריקות תקפידי לקחת ברזל איכותי ( של ביו קר הכי טוב . פלורידקס מאוד איכותי אבל לא חושבת שמספיק חזק עבורך) ו B12 מתחת ללשון.
שימי לב לכל ההמלצות פה כמו להרחיק מקפאין ומוצרי חלב, ותקראי למעלה רשימת מזונות...
את יכולה לכתוב לי "למייל" [email protected] ואשמח לעזור
שביל_בצד*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2007, 12:17
דף אישי: הדף האישי של שביל_בצד*

חוסר ברזל

שליחה על ידי שביל_בצד* »

רציתי לתרום דם ולא יכולתי כי היה לי המוגלובין 11.6
האם זה נמוך גם באופן כללי או רק לתרומה?
ועוד שאלה יש לי תינוק יונק בן שנה ואני לא נותנת לו תוספת ברזל האם הממצא הזה עמור להטריד אותי גם לגביו? כי אכן יש לו תיאבון מאוד נמוך אבל למרבה הפלא הוא מאוד שמן. אני לא לוקחת אותו לבדיקה כי נורא קשה למצוא לו וריד ואני דוחה את הסבל.
עוד אציין שהתפלאתי על התוצאה הנמוכה לאור העובדה שאני אוכלת המווווון!
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

חוסר ברזל

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

זה קצת נמוך אבל לא היסטרי.
קראתי לאחרונה מחקר בו תינוקות יונקים (שלא קיבלו תוסף ברזל) סבלו פחות מחוסר ברזל מתינוקות שניזונו מפורמולה ולקחו ברזל, ללא קשר לרמות הברזל בדם של האם.
אבל-
בגיל שנה שווה לבדוק אותו, בעיקר אם הוא חסר תיאבון וקצת שמנמן. זה יכול להיות סימן של אנמיה.

עוד אציין שהתפלאתי על התוצאה הנמוכה לאור העובדה שאני אוכלת המווווון
השאלה מה את אוכלת... תסתכלי למעלה בדף למזונות עשירים בברזל.
סירופ_מייפל*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 12:19

חוסר ברזל

שליחה על ידי סירופ_מייפל* »

אשמח לעיצה.
אחותי בחודש השמיני.
לפני שלושה חודשים ערך הברזל שלה היה 65 ועכשיו 200, וזה עוד בלי תוספת ברזל כל שהיא.
למי עליה לפנות? מה עליה לבדוק בנוסף?
תודה
אם_אוהבת*
הצטרפות: 03 אפריל 2008, 21:52

חוסר ברזל

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

אם מישהו יכול לערוך את הדף ולהפריד בין המידע לתינוקות ובין מבוגרים ונשים הרות זה יהיה יותר נח לדעתי.
אם_אוהבת*
הצטרפות: 03 אפריל 2008, 21:52

חוסר ברזל

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

הבת שלי בת שנה ושלושה חודשים ואנמית. לא נתתי לה תוסף ברזל לפי המלצת טיפת החלב מגיל חצי שנה. בגיל תשעה חודשים עשינו לה בדיקת דם והתוצאה היתה 10.4. הרופא ילדים אמר שזה נמוך והמליץ על נתינת ברזל פריפל 3. מכיוון והתכשיר הזה מכיל כל מיני חומרים משמרים, החלטתי לא לתת ולנסות לעלות את רמת הברזל ע"י מזון. לצערי לא היה לילדה כל כך תאבון ורצון להתנסות בכל מה שהצעתי לה ובעיקר יונקת כך שלא ממש הצלחנו לעלות לה את רמת הברזל דרך מזון. בגיל שנה עשינו בדיקת דם נוספת והמצב החמיר וירד ל9.4. הרופא אמר שהיא אנמית וחייבים לתת תוסף. נתתי פלוריטל במשך חודש ואז עשינו בדיקת דם שוב. הברזל עלה ל9.9 אך עדיין נמוך. אנחנו ממשיכים לנסות עם אותו הברזל חודש נוסף בתקווה שזה יעזור. הבעיה היא שהילדה לא הכי מעוניינת וזה לא טעים לה ואני מנסה לערבב לה את זה בדברים שונים. הרופא ילדים טוען שזה לא כל כך משפיע ושצריך לתת ברזל מרוכז יותר אך שאינו מחומרים טבעיים בלבד.
מה עלינו לעשות? האם זה דורש יותר זמן בשביל למלא את המאגרים בגוף?
נעה_פרץ*
הצטרפות: 28 ספטמבר 2008, 16:33
דף אישי: הדף האישי של נעה_פרץ*

חוסר ברזל

שליחה על ידי נעה_פרץ* »

שלום לכן/ם התינוק שלי בן 11 חודשים סיים עכשיו כמה ימי מחלה בהם רק ינק, גם כך בעיקר יונק. במעט שאוכל אני רוצה להוסיף לתזונתו מזון עשיר בברזל. אשמח להצעות בעניין בדף הבית . תודה, נעה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

חוסר ברזל

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני תוהה האם מישהי שמה לב לאיזשהו קשר בין נטילת וויטמינים ובחילות בהריון?
עלמו_נית*
הצטרפות: 19 דצמבר 2007, 11:02
דף אישי: הדף האישי של עלמו_נית*

חוסר ברזל

שליחה על ידי עלמו_נית* »

אני שמה לב
וגם קראתי (נדמה לי בדף על בחילות) שיש קשר אני חושבת לויטמיני B למיניהם
אליס_מיאו*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2007, 00:28
דף אישי: הדף האישי של אליס_מיאו*

חוסר ברזל

שליחה על ידי אליס_מיאו* »

אוף, אני מרגישה כזה ייאוש בתחום הזה.. בפעם האחרונה שבדקתי ההמוגלובין שלי היה 11.1, ופריטין לא בדקו לי.
התחלתי לקחתי קצת כדורים אבל החלטתי לנסות לשפר זאת בעזרת התזונה והרגשתי שאני ממש מודעת לתזונה שלי ואכלתי דברים עשירים בברזל (רק דגנים מלאים, המוון משמשים מיובשים, דברים עם ויטמין C, מיץ רימונים לפעמים ועוד.)
ועכשיו ההמוגלובין שלי אמנם 13.6 אבל הפריטין 7!! שזה ממש ממש נמוך לפי מה שהבנתי.
כנראה שפשוט השינוי התזונתי לא היה מספיק משמעותי, או שיכול להיות שיש בעיה אחרת? כמובן שבינתיים אתחיל לקחת כדורים אבל אני מעדיפה לטפל בזה מהיבט אחר שהוא לא תוספים.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

חוסר ברזל

שליחה על ידי פלונית* »

אכן פריטין מאוד נמוך הטווח הוא 10-120 ממליצה לך ליטול כדורים על מנת למלא את מחסני הברזל שהם ממש מרוקנים ולאחר מכן תוכלי להמשיך ולתחזק ע"י תזונה.
אינדי_אנית*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2006, 22:38
דף אישי: הדף האישי של אינדי_אנית*

חוסר ברזל

שליחה על ידי אינדי_אנית* »

התינוק/ילד שלי בן שנה וארבעה חודשים. שוקל 8 קילו (נולד 3090).
בבדיקות התגלה כי יש לו חוסר ברזל וגם המחסנים של הברזל ריקים.

טיפלתי בו בפריפל3 למשך 4 חודשים ולא היה שום שינוי ועכשיו אני נותנת לו פלורידקס וגם תוספת שנקראת "ספיגה לקטנטנים" שזה אמור לעזור בספיגת הברזל.
האמת- לא נראה לי שזה עוזר. שקלתי אותו היום והיתה אפילו ירידה במשקל (כל הזמן הוא מתנדנד- עולה 100 גרם יורד 40 עולה 60 יורד 40 וכד').

כל הזמן הוא רוצה לינוק ולא ממש אוכל את האוכל שלו. יש ימים שכן אבל היום לדוגמא רק יונק.
עכשיו נראה לי שבגלל שהוא יונק ומעדיף את הציצי הוא לא אוכל. תמיד הוא יודע שגם אם הוא לא יאכל הוא לא יהיה רעב.
אני על סף להפסיק להניק אותו.

(שכחתי לספר ששללנו תלסמיה וצליאק ושאר מריעין בישין שכאלו)
יש למישהי תובנות עיצות משהו?
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

חוסר ברזל

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

יש למישהי תובנות עיצות משהו?
רק חיזוקים וחיבוקים.
נראה לי שכעת להפסיק להניק זה לסגור את הקו האחרון שדרכו הוא כן מקבל איזשהי הזנה.
אבל אין לי הרבה מושג. מעניין מה בשמת א תגיד.
אינדי_אנית*

חוסר ברזל

לוטם מרווני, תודה רבה.
אני מתנדנדת כל הזמן בין התחושה הזאת
שכעת להפסיק להניק זה לסגור את הקו האחרון שדרכו הוא כן מקבל איזשהי הזנה
לבין התחושה שברגע שאני אפסיק להניק הוא יתחיל לאכול אוכל רגיל והרבה...
רקפת_ב*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 06:48
דף אישי: הדף האישי של רקפת_ב*

חוסר ברזל

שליחה על ידי רקפת_ב* »

יכול להיות שיש לו איזה וירוס מעיים או פרזיט.
לבן שלי היה רוטה וירוס וזה גורם לתופעות כמו צליאק, סיסטיק פיברוזיס וכו'. (בגיל שנה)
לבת שלי היה איזה טפיל במעיים. (בגיל 5) - גילינו זאת בבדיקת צואה שצריך לבקש במיוחד.
לשניהם היתה בעיית ספיגה כל אחד משהו אחר.
בקטן טיפלתי בריפוי טבעי ואייפק- התייחסתי אליו כאל צליאק ונתתי לו הרבה מיצי פירות וירקות ושום דבר שיש בו גלוטן. בכלל המעטתי בפחמימות. עשיתי זאת במשך 4 חודשים ואח"כ התחלתי לאט לאט לתת לו מזון חדש. זה עזר (לפני כן הוא היה חולה המון וכל הזמן יורד במשקל ושום טיפול קונבציונלי לא עזר).

בגדולה טיפלתי ב- B.A.T - טיפול אחד הטפיל נעלם ואז הברזל נספג.

כשיש בעייה במעיים הברזל לא יכול להספג ואם זה טפיל הבעייה היא שממשיכים להזין את הטפיל בצורה כזאת.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

חוסר ברזל

שליחה על ידי בשמת_א* »

כי יש לו חוסר ברזל.
בזה את מתכוונת להמוגלובין נמוך?
כי אחרי זה את כותבת "וגם המחסנים של הברזל ריקים" ובזה את מתכוונת כנראה ל-IRON?

_עכשיו נראה לי שבגלל שהוא יונק ומעדיף את הציצי הוא לא אוכל. תמיד הוא יודע שגם אם הוא לא יאכל הוא לא יהיה רעב.
אני על סף להפסיק להניק אותו._
הסיבה שאין לו תיאבון היא שאין לו ברזל.
האנמיה גורמת לחוסר תיאבון. מה שנפגע במצב כזה הוא המזון המוצק, ולמרבה המזל יש לפחות הנקה שמספקת את המינימום.
אם תגמלי עכשיו מהנקה בלי שיש לילד מאגרי ברזל והמוגלובין נורמלי - מה הוא יאכל? 0-:

אז קודם כל מציעה לטפוח לעצמך על השכם שלפחות הילד יונק. איזה מזל. יש גיבוי.

דבר שני, משהו לא ברור: אף רופא לא יכול להסביר איך זה שפריפל 3 לא עזר בכלל? אולי המינון לא היה מספיק?
מי מטפל בכם? האם יש להם דרך לבדוק ספיגה של הברזל?
נשמע לי שהטיפול הרפואי ממש אפסי )-:
הם לא חושבים על זריקות ברזל? זה חוסר קריטי בגיל קריטי להתפתחות המוח. תאמיני לי, אני יודעת על מה אני מדברת: לילד שלי היה חוסר קשה באותו גיל.
אצלו זה נבע מזה שהוא שלשל דם כתוצאה משלל אלרגיות.
האם אצל בנך ביצעו בדיקת צואה?
האם יש לך סיבה לחשוד באלרגיות?
האם הוא קיבל אי פעם תמ"ל? האם הוא אוכל מוצרי חלב? לעתים קרובות, מוצרי חלב פרה מכל סוג (תמ"ל או יוגורט) גורמים לאיבוד דם מיקרוסקופי ולפעמים יותר מזה. איבוד דם זה מדלדל את מאגרי הברזל.
אלרגיות ומצבים דומים גורמים לדלקתיות במעי, שמפריעה לספיגת הברזל.
כמו כן, מוצרי חלב זרים (לא של המין האנושי) מונעים ספיגה של ברזל. כך שאם הילד אכל סוף סוף משהו שמכיל ברזל (נגיד, בשר הודו או בקר או טחינה או שקדיה) אבל לצידו אכל מוצר חלב, גם אז הברזל שנאכל לא ייספג.

אז השאלה הראשונה שיש לשאול היא: מה מונע ספיגת ברזל אצל הילד הזה?
השאלה השניה שיש לשאול היא: איך לפתור את זה?

לגבי ספיגת הברזל, תנסי לחשוב על הנושאים שהעליתי כאן - אולי יש משהו רלבנטי.
לגבי קבלת מספיק ברזל - יכול להיות שצריך מינון יותר גבוה, של סירופ ברזל יותר מרוכז (איך הפריטין? הטרנספרין?). יש אולי פרו 23, במינון של 10 מ"ג ליום. אולי כבר משווקים עכשיו רק פרו 15, שהוא פחות מרוכז. אז הייתי נותנת 15 מ"ג ליום אולי.

אצלנו, נעזרנו ב שרון קוצר, שנתן לילד טיפות (מרות) שעזרו לספיגת הברזל תוך 24 שעות, ואחרי כשלושה שבועות גם איפשרו לו לספוג ברזל מטיפות הברזל הרגילות.

מה בדקתם אחרי 4 חודשים? רק המוגלובין או את הכל? כי השינוי בהמוגלובין ייראה אך ורק לאחר שיתמלאו המאגרים, ואם הם כמעט ריקים, זה לוקח חודשים: לפעמים 8-9 חודשים.

לפעמים גם טיפול בדיקור סיני, הומיאופתיה ושיטות אחרות יכול לעזור. שיטת אייפק יכולה לעזור לברר אם מדובר באלרגיות (וגם לטפל).
בהצלחה!
רקפת_ב*

חוסר ברזל

שליחה על ידי רקפת_ב* »

צריך להבדיל בין השלושה.

המוגלובין - שאם הוא נמוך לא בהכרח מצביע על ברזל נמוך, יכול להיות גם B12 נמוך ועוד כל מיני.
IRON - שזה הברזל ולזה נותנים את הפרפיל (ואכן רופאים הרבה פעמים נותנים את התרופה/תוסף הזה על סמך המוגלובין נמוך ולאו דווקא IRON.
פריטין - אלו מחסני הברזל.

הסיבה שאין לו תיאבון היא שאין לו ברזל.
לא בהכרח.
הסיבה שלבני לא היה תיאבון כי הוא כל פעם היה מנסה להבריא את עצמו ואז חוזר לאכול אוכל ששוב לא אפשר למעיים שלו להבריא. כך שחוסר התיאבון במקרה הזה היה אינסטיקט בריא - רק שאנחנו לא השכלנו לתת לו מייד אחרי הצומות שלו אוכל עדין שלא ייפגע לו במעיים.
הסיבה שלבתי לא היה תיאבון זה בגלל הפרזיט - גם היא היתה מארגנת לה צומות אבל של יום יומיים ולא של 10 ימים כמו הבן שלי.
בשתי המקרים שפתרנו את הבעייה מהשורש התיאבון חזר. 2 הילדים שלי לא אכלנים גדולים, וילדים משגשגים בלי הרבה מזון (בטח פחות ממה שאנחנו חושבים). רוב הפעמים הבעיה בספיגה זו איזושהי בעייה במעיים.

את ההמלצה להמנע ממוצרים שיש בהם גלוטן ולהוריד פחמימות קיבלתי מכל מיני כיוונים - אייפק, צפריר שפרון וריפוי טבעי - ואכן בספרים של הריפוי הטבעי כותבים על כך שכמעט כל המחלות מקורן במעיים שבדרך כלל נגרמות ממזון לא מתאים. כל המחלות שהרופאים חשדו בהם היו מחלות מעיים.

בעלי ואני מאוד פחדנו כאשר עשיתי לבן שלי את "הדיאטה" הזאת - ואז ראינו שילד יכול לשגשג מפירות וירקות והנקה.
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

חוסר ברזל

שליחה על ידי יעלי_לה »

_המוגלובין - שאם הוא נמוך לא בהכרח מצביע על ברזל נמוך, יכול להיות גם B12 נמוך ועוד כל מיני.
IRON - שזה הברזל ולזה נותנים את הפרפיל (ואכן רופאים הרבה פעמים נותנים את התרופה/תוסף הזה על סמך המוגלובין נמוך ולאו דווקא IRON.
פריטין - אלו מחסני הברזל._

אז מה זה אומר אם ההמוגלובין גבוה (מעל 13), הפריטין לא היסטרי אבל בטווח (לא זוכרת כמה) וברזל נמוך מאוד (30 ומשהו)?
(מדובר בי ולא בילד. התחלתי לקחת תוסף ואני אוכלת מצוין. סתם רוצה להבין מה המשמעות)
רקפת_ב*

חוסר ברזל

שליחה על ידי רקפת_ב* »

לפי מה שאני מבינה זה מצב של טרום אנמיה.
כלומר יש מצב של חוסר ברזל שעדיין לא משתקף בערכים של ההמוגלובין.
מעבר לזה יכול להיות שהערכים של ההמוגלובין שלך בתחום התקין בממוצע לאוכולוסיה אבל בהשוואה לעצמך הם בירידה.
אם את אוכלת מצויין לא צריך להיות לך חוסר ברזל, מעבר לתוסף מזון הייתי עושה בדיקות אחרות להבין למה הברזל לא נספג בגוף.
אינדי_אנית*

חוסר ברזל

תודה על התשובות. אני עונה גם כדי לעשות סדר לעצמי בראש..
פריטין 13.
IRON 17
ברגע שגילינו את בעית הברזל הרופא אמר לתת 20 טיפות של פריפל 3 ביום.
הרופאה בטיפת חלב כבר כשהיה בן 10 חודשים בערך אמרה להניק רק אחרי האוכל כי החלב לא "משמין" אותו מספיק.
אחרי חודשיים עשינו ספירת דם שלא הראתה שינוי גדול. הרופא אמר להמשיך ב20 טיפות ליום.
בערך אחרי חודש כבר ראינו שהעליה במשקל נעצרה ועברנו להנקות רק לפני השינה והעשרת המזון בדברים כמו שמנת 15% וכאלה (כשכל הזמן אני מקפידה לא לתת מוצרי חלב ביחד עם הברזל. בכלל עד השלב הזה לא היו שום מוצרי חלב בתפריט שלו)
אחרי חודש כזה הוא עלה 200 גרם. אחרי עוד חודש כזה עוד 100 ג'.
עכשיו כבר עברו 4 חודשים עם טיפול ב20 טיפות ליום ועשינו בדיקות מקיפות לשלילת מחלות דם וכד'. ואז ניתנו התשובות הנ"ל. המוגלובין אגב 10.5.
בשלב זה התחלתי לתת את הפלורידקס וישר היה נראה שיש שיפור בתיאבון. תוך כמה ימים גם התחלתי לתת את הטיפות של שרון קוצר. מאז עברו בערך 3 שבועות.
אתמול שקלתי וראיתי שירד 40 ג'. היה לו שלשול כל שבוע שעבר אז אולי זה לא היה נכון לשקול אותו אבל נזכרתי רק אחרי השקילה.

אני די בטוחה שאין פה אלרגיה
אינדי_אנית*

חוסר ברזל

ממשיכה..
כי כבר ראיתי ילדה אלרגית. הצואה בדר"כ ממש בסדר סדירה ולא רירית.

איך זה נראה כשיש טפיל?

עכשיו אני בתהליך של קביעת תור בהמטולוגית בשניידר. ומחר הולכת לאבחון של רפואה משלימה דרך הקופה...

אצלנו, נעזרנו ב שרון קוצר, שנתן לילד טיפות (מרות) שעזרו לספיגת הברזל תוך 24 שעות, ואחרי כשלושה שבועות גם איפשרו לו לספוג ברזל מטיפות הברזל הרגילות.
איך ידעת שהטיפות עזרו תוך 24 שעות? איזה מינון של טיפות לקחתם?

תודה למי שקראה עד כאן ונתנה לי תשובות ובכלל...
רקפת_ב*

חוסר ברזל

שליחה על ידי רקפת_ב* »

אינדי אנית מציע לך לנסות להסתכל על הפתרון מבלי להלחץ מהמשקל. אני יודעת שזה קשה לעשות.
יכול להיות שאת לא במקום שאני הייתי, אבל כשאני הייתי במקום הזה עשיתי כל מיני דברים רק בשביל להעלות אותו במשקל במקום להסתכל על בריאות שלמה.
ורק כשהשכלתי להבין שכשהוא יהיה בריא אז הוא יהיה במשקל הנכון לו.

אם תרצי יותר פירוט אשמח לדבר איתך.
[email protected]
שרון_של_שחר*
הצטרפות: 01 נובמבר 2005, 12:13
דף אישי: הדף האישי של שרון_של_שחר*

חוסר ברזל

שליחה על ידי שרון_של_שחר* »

הי מותק
דברי איתי !
אצלנו המצב הזה מתנדנד כבר שנתיים וחצי
יש לי הרבה מה לומר בעניין
נראה לי שממש עשינו פרופסורה בנושא
הדבר העיקרי שעכשיו צריך לעשות ובמהירות כי זה קריטי זה למלא את המחסני ברזל שלו.
בשמת_א*

חוסר ברזל

שליחה על ידי בשמת_א* »

הדבר העיקרי שעכשיו צריך לעשות ובמהירות כי זה קריטי זה למלא את המחסני ברזל שלו.
גם לדעתי.

לגבי השאלות אלי: ראי בקשה מיוחדת של בשמת.
אסנת_ש*
הצטרפות: 12 מרץ 2002, 18:32
דף אישי: הדף האישי של אסנת_ש*

חוסר ברזל

שליחה על ידי אסנת_ש* »

סירטון על תוספת ברזל.
http://www.youtube.com/watch?v=V265pGgs ... re=channel
אנמית_בהווה*
הצטרפות: 06 יולי 2009, 21:23

חוסר ברזל

שליחה על ידי אנמית_בהווה* »

מוזר.
פתאום באמצע החיים (35) אנמיה...
הפריטין נמוך והברזל נמוך כמוכ' ההמוגלובין, ההמטוקריט ה MCH ו MCV נמוך.

לא בהריון, לא אחרי לידה, או הנקה.

הרופא אמר זה בגלל שאת אשה ומאבדת דם כל חודש.
אבל זה היה נכון גם לפני 3 חודשים ואז לא היתה אנמיה.

לפני שאני לוקחת תוספי ברזל או אולי בנוסף.
האם יש אופציות אחרות?
המלצות להעלאת הברזל בגוף?

>זה גם אישי וגם אנושי<
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

חוסר ברזל

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

סלק.
לאכול הרבה סלק.
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

חוסר ברזל

שליחה על ידי טלי* »

אחרי שקראתי את כל הדף (אולי פספסתי הודעה או שתיים בדרך), ראיתי שיש המון מידע על כדורים ותוספים ודי הרבה מידע על מאכלים שיש בהם ברזל, אבל לדעתי יש מחסור במאכלים שמפריעים לספיגת ברזל. הכי הכי חשוב לגבי ברזל (וגם לגבי שאר הויטמינים והמינרלים) זה השילובים!

כבר נכתב פה שויטמין C מסייע בספיגת ברזל (נמצא בפרי הדר, תות, קיווי, ירוקים, עגבניות ועוד המון דברים)

מה שמפריע לספיגה זה מוצרי חלב (כמובן שמחיות אחרות ולא חלב אם), עדיף לא לצרוך בכלל, ואם כן אז לא באותה ארוחה עם תוספי הברזל או מזון שעשיר בברזל.
חיטה מלאה ועוד דגנים מלאים, לא זוכרת בדיוק את הסיבה, כדאי לפחות ארוחה ביום לא לאכול לחם.
תה ובמיוחד תה ירוק, יש בהם חומר שמפריע מאוד לספיגת ברזל, אפשר ומומלץ חליטות צמחים ללא תה.

אני טבעונית, כשהיה לי המוגלובין נמוך, השינוי היחידי שעשיתי היה לא לשתות תה ירוק שעה לפני ואחרי האוכל (ואז הפסקתי בכלל) וארוחה ביום בלי לחם. מאז כבר כמה שנים יש לי המוגלובין 13.5 ואני תורמת דם פעמיים בשנה.
yael_o*
הצטרפות: 23 מרץ 2009, 01:52

חוסר ברזל

שליחה על ידי yael_o* »

לי היתה אנמיה גם לפני כמה שנים כשעוד אכלתי מוצרים מהחי ובהם בשר, וגם לא מזמן עלתה אנמיה בבדיקות דם אחרי מעבר הדרגתי לתזונה מהצומח.
אני לא יודעת מה התזונה השגרתית שלך, אבל אחת ההשערות שלי לגבי המחסור אצלי הוא שאמנם הוספתי הרבה פירות לתפריט, אבל כמעט ולא ירוקים מעבר לחסה (זה החלק היותר מסובך, ופחות נגיש בחלק מהמקומות). מצד שני, הבנתי שיש צורה מסוימת של ברזל שאמנם זמינה בשפע בצומח אבל לא זמינה לגוף לניצול אפקטיבי, ככה שאני לא יודעת באמת מה יהיה השיפור בהוספת מאכלים עשירים בברזל מהצומח.
כמובן, יכולות להיות סיבות נוספות - קפאין כמו שאמרו פה (לא רק בתה, גם למי שרגיל לשתות קולה עם האוכל, לאכול שוקולד מריר אחרי האוכל), נטילה ממושכת של גלולות (אגדה? אמת? לא נברתי לעומק..), 'התאוששות' אחרי תרומת דם, אינטרקציה עם מינרלים אחרים שאולי אנחנו צורכים בכמויות גדולות בתזונה הנגישה היום, ואולי גם בעיות ספיגה של מזונות מסוימים...
בכל מקרה כדאי לקרוא קצת מידע טכני על ברזל, אולי זה ייתן לך כיוון..
קלייר*
הצטרפות: 12 יולי 2008, 00:15

חוסר ברזל

שליחה על ידי קלייר* »

שלום!
זקוקה להתייעצות קלה. בהריון, שבוע 32, צמחונית. לפני חודש וחצי עשיתי בדיקות דם, ההמוגלובין היה נמוך והפריטין בנורמה. הכפלתי את כמות הברזל שאני לוקחת (ברזל עדין, חברה בשם בייסיק) ואני ממשיכה "כרגיל" עם חומצה פולית, בי 12 ופרנטל. בבדיקות דם שעשיתי השבוע גיליתי שההמוגלובין עלה ל12.2 אבל הפריטין ירד ל-13. האם כדאי לקחת עוד ברזל?(אני כבר לוקחת 2 טבליות ביום, שזה המקסימום שכתוב על האריזה) או לעבור לברזל הקונבנציונלי, היותר "חזק" אך גם יותר אגרסיבי לבטן? האם בכלל צריך לעשות משהו, או שכל עוד ההמוגלובין תקין אני "בסדר"?
אבדוק גם עם הרופאה, אבל אשמח לתגובתכן.
תודה ויום טוב!
שואפת_לארבע*
הצטרפות: 31 יולי 2009, 00:35
דף אישי: הדף האישי של שואפת_לארבע*

חוסר ברזל

שליחה על ידי שואפת_לארבע* »

למיטב ידיעתי אין לך מה לדאוג. כאשר מאזן הברזל בגוף הופך חיובי ההמוגלובין הוא הראשון שעולה. רק בהמשך מתמלאים גם המאגרים (פריטין, טרנספרין). נכון שכולם אוהבים להגיע ללידה עם מאגרים אופטימליים (במיוחד הרופאים..) אך מכיוון שברזל הוא תוסף בעייתי ביותר, אני לעולם לא לוקחת כמויות גדולות שלו (מה גם שהבנתי שאת לוקחת גם את הבייסיק וגם פרנטל, שגם בו יש ברזל).
בקיצור, לדעתי פשוט להמשיך לעקוב. לשים לב לרמות המוגלובין ופריטין וגם לראות שרמת MCV אינה בירידה משמעותית. בהצלחה!
שואפת_לארבע*

חוסר ברזל

עוד דבר חשוב- תבדקי אם רמות ה- MCV הן תקינות/נוטות לטווח תחתון. אם לא (כלומר- אם הן בטווח עליון) החסר שלך אינו בברזל!
שיר_ה*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2006, 13:50
דף אישי: הדף האישי של שיר_ה*

חוסר ברזל

שליחה על ידי שיר_ה* »

הי קלייר, לא מצויה בסוגיה של עלית המוגלובין וירידת פריטין. בכל אופן, אם תרצי לבדוק תוסף טבעי אחר (אם כי בהחלט לא זול לצערי) אני בהריון ומשתמשת בפלורדיקס שהוא תמצית צמחית נוזלית. ההמוגלובין שלי מצויין ואני מרגישה מצויין...ואת הפריטין לא בדקתי לאחרונה.
לגבי המחיר, כדאי להשוות בחנויות. יש פערים גדולים בין חנויות טבע שונות. אני יודעת על חנות זולה יחסית ביקנעם ובנתניה. אם רלוונטי לך, צרי קשר בדף שלי ואפרט.
וגם, יש לו עלי השפעה מצערת אחת, שהוא מכתים את השיניים...אבל שווה את הבריאות וגם לא פרמננטי...והבנתי שזה די נדיר. רוב בריאות
קלייר*

חוסר ברזל

שליחה על ידי קלייר* »

הרבה תודה על התגובות.
בדקתי וה- mcv גבוה. אז החסר אינו בברזל? מה זה אומר? משהו אחר חסר? על מה מעיד פריטין נמוך, אם לא על ברזל?
אני מכירה את הפלורדיקס. חושבת שנתתי לביתי שסבלה מחוסר ברזל, בסביבות גיל שנה. יקנעם ונתניה פחות רלוונטי, אני בת"א. מכירה כאן חנות טבע זולה(אגב, בזבוטינסקי פינת אבן גבירול, אם מישהו מחפש), אכנס לבדוק.
שואפת_לארבע*

חוסר ברזל

MCV גבוה מעיד על חוסר ב- B12 או פולית (סביר יותר שזה B12 כי פולית את כבר לוקחת). חוסר כזה גורם גם הוא לאנמיה שאינה קשורה לחסר בברזל! תבקשי מהרופאה בדיקת B12 וכל רמה מתחת ל- 300 היא נמוכה (גם אם בתוצאות המעבדה כתוב אחרת). תוסף צריך להיות תת לשוני ולא בבליעה כי הספיגה במערכת העיכול היא בעייתית לעתים ויתכן שמכאן נובעת הרמה הנמוכה.
פלונית*

חוסר ברזל

שליחה על ידי פלונית* »

לחוסר בברזל גם חליטה של עלי סרפד יכולה מאוד לעזור
יש בכל חנות טבע ואפילו בסופר פארם.
אגב ברזל קונבנציונלי קיים תכשיר בשם פריפול (ברזל+פולית) שמניסוני האישי וגם מחברות, לא גורם לתופעות הידועות לשמצה.
קלייר*

חוסר ברזל

שליחה על ידי קלייר* »

שוב תודה!
בינתיים גם דיברתי עם הגניקולוגית שאמרה שהתוצאות בסדר...
בגלל זה אני מעדיפה לבדוק בעצמי ולא "לסמוך" עליה...(בשבוע שעבר היא ממש כעסה עלי שאני לוקחת אחריות על ההריון שלי ושהיא מרגישה מיותרת!!! - איזה עולם הפוך יש לה בראש, אבל בטח יש באתר דף אחר, שבו יותר מתאים ל"דבר" על זה)
שואפת_לארבע*

חוסר ברזל

מרוב מאמץ לנתח את מצבך התעלמתי מהעובדה שלמעשה הוגלובין תקין ובעצם אין בעיה.. (מקרה מובהק של הפרה, העגל וההנקה...)
בקצור- שמחה שהכל בסדר!
חולצה_לקטית*
הצטרפות: 06 יוני 2006, 00:21
דף אישי: הדף האישי של חולצה_לקטית*

חוסר ברזל

שליחה על ידי חולצה_לקטית* »

לי המליצו על חליטות סרפד נגד המוגלובין נמוך (אני בעיצומו של הניסוי, טרם נאספו ממצאים לפרסום).
בנוסף, אני יכולה להעיד על כך שאכילת שזיפים מיובשים מהווה עוקף-עצירות במקרים של נטילת תוספי ברזל.
עוד מהתחום הזה - קטניות.
ליאת_טאוב*
הצטרפות: 06 פברואר 2003, 21:21
דף אישי: הדף האישי של ליאת_טאוב*

חוסר ברזל

שליחה על ידי ליאת_טאוב* »

אני סבלתי נורא בהריון מכל סוגי הברזל שניסיתי (כולל פלורידקס, פריפל, סולגר, לא ניסיתי ביוקר ואת של שרון קוצר).
העשרתי את התזונה שלי מאוד במזונות מכילי ברזל - עלים ירוקים, ירקות ירוקים, חמאת שומשום (זה מה שאני זוכרת כרגע) עם ויטמין C - מיץ לימון בעיקר.
גם השתמשתי הרבה בסיר ברזל בבישול (בדיוק הזמן לעבור לבישולי חורף!)
אמונה_בה'*
הצטרפות: 10 יוני 2009, 16:20

חוסר ברזל

שליחה על ידי אמונה_בה'* »

האם משהו מכיר את דובוני הברזל של חברת פלוריש (הדס)?

זה טוב גם למבוגרים?
אלייה*
הצטרפות: 07 פברואר 2010, 11:31

חוסר ברזל

שליחה על ידי אלייה* »

היי .
קיבלתי תוצאות של ספירת דם אתמול- פריטין 9....ההמוגלובין בסדר, נראה לי )12.1). אני בשבוע 30 להריון. הבנתי שזה נמוך ממש הפריטין. אני לוקחת כבר כחודשיים תוסף ברזל רך של אלטמן...
כנראה שזה מחסור עוד מלפני ההריון....
אני מודאגת כי אני מתכווננת ללדת במרכז לידה טבעית וחוששת שלא יקבלו אותי אם הפריטין לא יעלה.
מה אני יכולה לאכול או לשתות בחודשיים הנותרים לי להריון, "שיקפיץ" לי את רמת הברזל מהר???
תודה מראש@{@}
רוניתה_פיתה*
הצטרפות: 31 מרץ 2008, 03:49
דף אישי: הדף האישי של רוניתה_פיתה*

חוסר ברזל

שליחה על ידי רוניתה_פיתה* »

אלייה{{}},
למיטב ידיעתי לא מתייחסים לפריטין כמדד לבטיחות הלידה, אלא להמוגלובין (ו-12.1 בהריון זה מצויין ++ (-:{{}})
הפריטין שלי גם נמוך בהריון הזה, ואפילו טיפה ירד בבדיקה נוספת בהמשך ההריון. המיילדת אמרה לי שזה צפוי, הפריטין הוא החלבון של "מאגרי" הברזל, ואין לצפות שבתקופה כזאת (הריון) הגוף יוביל ברזל למאגרים. זה משהו שצריך לטפל בו לאחר הלידה (להמשיך לצרוך ברזל). כרגע זה מצויין שלצורך התפקודי (המוגלובין) - יש לך די והותר ברזל כדי לצלוח את אובדן הדם הנורמלי בלידה.
<מקווה שאני לא מסלפת כאן עובדות. זה מה ש{{}}אני יודעת>
אלייה*
הצטרפות: 07 פברואר 2010, 11:31

חוסר ברזל

שליחה על ידי אלייה* »

תודה רוניתה פיתה יקרה, זה ממש מרגיע... כי הרופאים מלחיצים.("מאגרי זה נורמלי בהריון ושהעיקר זה ההמוגהברזל שלך ריקים") הם לא מסבירים לי שזה קורה בהריון והעיקר זה ההמוגלובין...
בשמת_א*

חוסר ברזל

שליחה על ידי בשמת_א* »

אכן, המוגלובין 12.1 נחשב מעולה ללידה.
שתהיה לידה טבעית וקלה ואמא ויילוד בריאים ושמחים!
הריוניתי*
הצטרפות: 12 פברואר 2010, 05:27

חוסר ברזל

שליחה על ידי הריוניתי* »

תודה יקרה!@}@}
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

חוסר ברזל

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

האמת היא: שרק תוספת מסויימת היא תשובה חלקית , מאחר שתזונה רגילה כפי שאוכלים כיום היא השורש לכל
הבעיות והחוסרים, לכן שינוי אחד בלבד אינו טיפול מהשורש.
למשל: אכילת חיטה- החיטה נצמדת לדופן הקיבה ומונעת ספגת ויטמינים, לכן גם אם אוכלים כמו מספקת
של ברזל עדיין יכול להיות חוסר.

לכן דרוש שינוי מקיף כדי לפתור את הבעיב מהשורש, וישנם שיטות תזונה שונות,
למשל שיטת ה RAW FOOD
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

חוסר ברזל

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

פלורדיקס אוזל מהמדפים. נמסר שלא ימצא במלאי. יש המלצות לתחליפים???
אנונאימא*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2007, 22:14

חוסר ברזל

שליחה על ידי אנונאימא* »

טבליות של ביוקייר (biocare). יקר בערך באותה מידה, אולי קצת יותר. נספג מדהים.
ינשופית*
הצטרפות: 25 ינואר 2005, 18:25

חוסר ברזל

שליחה על ידי ינשופית* »

לא מצאתי בדף...
מה נחשב המוגלובין נורמלי לילד בן 4.5?
עשינו היום בדיקה יצא 13.3
תודה
אנונאימא*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2007, 22:14

חוסר ברזל

שליחה על ידי אנונאימא* »

זאת תוצאה טובה.
דנדי*
הצטרפות: 26 מאי 2008, 10:34

חוסר ברזל

שליחה על ידי דנדי* »

שאלה - לא עשיתי ספירת דם לאף אחד מילדי בגיל שנה (6, 3, 1.5).
לא נתתי לאף אחד מהם ברזל.
כולם ינקו עד גיל 1.5, הקטן עוד יונק.
בכל פעם שמגיעה לטיפת חלב שואלים לגבי זה.
ברוך השם אין להם בעיות משקל/אכילה/שינה/מצב רוח.
האם לדעתכן אני צריכה לקחת את כולם לבדיקה?
תודה
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

חוסר ברזל

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

אני מציעה כן לעשות. זו בדיקה סופר- פשוטה, דקירה קטנטנה באצבע, שלא כואבת (במיוחד אם יונקים תוך כדי). רק שימי לב שאת לא עושה את הבדיקה כשהם עם איזה צינון, כי זה מעוות את התוצאות.
הרבה פעמים יש אנמיה שרק מתחילה ועובר הרבה זמן עד שרואים סימנים של ממש (עייפות, חיוורון, בעיות ריכוז וכו')- ואז כבר יש פגיעה.
אמא_בגבעתיים*
הצטרפות: 24 מרץ 2010, 15:04
דף אישי: הדף האישי של אמא_בגבעתיים*

חוסר ברזל

שליחה על ידי אמא_בגבעתיים* »

שלום לך מיכל שחסר לה ברזל

היתה לי בעיית חוסר ברזל בהריון ואחרי הלידה אז אשתף אותך בניסיוני
א. כדורי ברזל עלולים לגרום לכאבי בטן, במיוחד האפקטיביים שבניהם בעלי מינון ברזל גבוהה
וגם לוקח מספר חודשים עד שהם משפיעים,
ניתן במקום לקבל ברזל בעירוי. הרבה יותר אפקטיבי ללא תופעות ללואי. צריך להתעקש כי הקופה לא ששה להוציא על כסף, זה טיפול יקר לעומת כדורים

ב. מבחינה תזנותית הרבה וויטמין סי לאכול ביחד עם מאכלים עשירים בברזל
למשל פלפל צהוב עם הודו אדום

ג.לא לאכול מאכלי חלב עם בשר שעתיים לפני ואחרי, כי זה פוגע בספיגת הברזל

בהצלחה!
פלונית*

חוסר ברזל

שליחה על ידי פלונית* »

כדאי לבדוק חידק הליקובקטור שאוכל ברזל מהגוף
אפשר להתעיץ עם דר גיל שחר רופא שהעיר את תשומת ליבי לענין
ספירולינה.
מעולה.
אם תרצי טל של דר גיל
אשלח לך.
המון ירוקים סלק ותוסף עדיף הסירופ של פלורודיקס בלי השמרים והדבש.
גיליתי שגם משפיע מצב קרקוע וה"בחיים ושיש קשר להצון להיות כאן בחיים בשמחה...
בהצלחה
מיטל*
הצטרפות: 07 ינואר 2005, 08:52

חוסר ברזל

שליחה על ידי מיטל* »

בס"ד

תגובה למיכל - חוסר ברזל

עייפות יכולה להיגרם מסיבות רבות שרק על ידי תשאול ואבחון ניתן להגיע אל השורש,
רמות פריטין נמוכות מעידות על אנמיה שמקורה באיבוד דם או בירידה ברמות הברזל,
כסטודנטית לנטורופתיה וכמישהי שבעצמה סבלה מפריטין נמוך
אני יכולה להמליץ לך על מספר דברים שיכולים לסייע לך בהעלאת רמות הברזל
דבר ראשון אני ממליצה לך לקחת תוסף של ברזל עדין או ברזל רך שנמכר
בחנויות טבע, הוא טבעי לחלוטין ולא גורם לתופעות לוואי כך שאין לך ממה לחשוש
בנוסף אני ממליצה לך לשתות משקה כלורופיל שמעבר להיותו מנקה את הכבד
הוא בונה דם ויעיל מאוד לסובלים מאנמיה
כמו כן , רצוי שתוסיפי לתפריט היומי שלך מזונות המכילים ברזל כגון:
ברוקולי, עלים ירוקים, תרד, טחינה, שקדים ואם את אוכלת בשר אז כמובן שבשר הודו אדום
יכול להועיל.
בנוסף רצוי שתוכלי מזונות שמכילים ויטמין סי כי ויטמין סי עוזר לברזל להיספג יותר טוב בגוף.
מקווה שעזרתי לך ואני מאחלת לך שתתחזקי במהרה,
אם יש לך שאלות נוספות את יכולה לפנות אליי.
[email protected]
אמ.*
הצטרפות: 25 פברואר 2010, 13:37

חוסר ברזל

שליחה על ידי אמ.* »

יווו
המוגלובין 10.1 פריטין 1.3!
הגיוני?
הריון שבוע 25
מה עושים?
כרגע לוקחת פלורידקס פעמיים ביום 15 CC ו4 סוכריות ברזל של חברת הדס (לילדים) מטעמי קשיי בליעה...
משהו יודע מה עושים?
הרופאה המליצה על "מינון כפול" כהגדרתה ואם לא יעזור, לקבל בעירוי.
אמא_בגבעתיים*

חוסר ברזל

עשיתי את העירויים אחרי הלידה. לא כואב ותוצאה מהירה מאוד תוך שלושה שבועות חזר הברזל לנורמה.
בהריוןלקחתי תוספי ברזל ואכלתי תזונה בריאה ועשירה בברזל ולמרות זאת, עדין היהלי היה המגלובין נמוך בהריון
ואחרי הלידה הוא צנח ל9.
לא היה לי כוח לעמוד על הרגלים. התעלפתי יומיים אחרי הלידה ועד שלא קיבלתי עירוי ברזל לא היה לי כוח לעמוד על הרגלים. ממש, אפילו לא ל5 דקות. טוב שאת מטפלת בעצמך. מנסיוני אנ י מליצה לך בחום לבקש ישר את העירוי.
חוצמזה שמינון כפול יכול לגרום לכאבי בטן ועצירות (לי עשה כאבי בטן איומים).
אמא_בגבעתיים*

חוסר ברזל

Rציתי רק להבהיר, למקרה שזה לא ברור, שהכוונה בעירוי היא אינפוזיה עם ברזל. לא מנת דם, כך שהטיפול למיטב ידעתי לא מסוכן
זארו_סובה*
הצטרפות: 09 דצמבר 2008, 18:28
דף אישי: הדף האישי של זארו_סובה*

חוסר ברזל

שליחה על ידי זארו_סובה* »

פלורדיקס - לי אישית לא עזר כלל להעלות את רמת הברזל. נאלצתי לקחת תוספים פחות "טבעיים"...

טיפ מצוין שקיבלתי מנטורופת ומקל אצלי במידה רבה את תופעות הלוואי של תוספי הברזל : לאכול טחינה או תפוח (או שניהם) לפני שנוטלים את התוסף.
טיפ נוסף: אם המחסור לא חמור ותופעות הלוואי קשות יחסית, אפשר לקחת את התוסף רק פעם ביומיים ולא כל יום.

אני סבלתי מאוד מתופעות הלוואי ומאז שאני מיישמת את הטיפים האלה - הן כמעט נעלמו.
מאמינה_בשפע*
הצטרפות: 08 ינואר 2009, 15:42
דף אישי: הדף האישי של מאמינה_בשפע*

חוסר ברזל

שליחה על ידי מאמינה_בשפע* »

מיטל , תוכלי לתת יותר פרטים מה זה משקה כלורופיל , של איזה חברה וכו' . תודה
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

חוסר ברזל

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

אם את לא יכולה לבלוע, אני מציעה לקחת ברזל נוזלי טבעי איכותי.
בנוסף ליטול פרום של מלחי שוסלר- לא במקום אלא בנוסף- הוא משפר את ספיגת הברזל.
כדאי מאוד להתייעץ עם נטורופתית, כיוון שהרמות מאוד נמוכות!
שליחת תגובה

חזור אל “בעיות נפוצות בזמן ההריון”