חיסון שעלת

מודאגת_וחוששת*
הצטרפות: 10 ינואר 2015, 01:36

חיסון שעלת

שליחה על ידי מודאגת_וחוששת* »

תפוח אדמה תודה רבה! לגבי אופי המחלה אצל מחוסנים, אני ראיתי דווקא מחוסנים שחטפו חזק ביותר אז לא הייתי מסתמכת על זה בכלל...
ואם*
הצטרפות: 26 דצמבר 2014, 14:40

חיסון שעלת

שליחה על ידי ואם* »

לגבי אופי המחלה אצל מחוסנים, אני ראיתי דווקא מחוסנים שחטפו חזק ביותר אז לא הייתי מסתמכת על זה בכלל...
זה אכן אנקדוטלי וקשה יותר לביסוס.
מה שכן - כל מי שלא חלה במחלה היה מחוסן, כך שעם העובדה שהחיסון מפחית משמעותית את הסיכון לחלות במחלה יותר קשה להתווכח.
אני חושבת שמה שצריך להוביל את ההחלטה במקרה הזה הוא האם את מוכנה לחלות במחלה/שילדייך יחלו במחלה.
אם כן - לדעתי הגיוני לא להתחסן.
אם לא - אולי שווה להתחסן.
אני נגיד מוכנה שילדיי יחלו באבעבועות רוח או בחזרת, אבל לא מוכנה שיחלו בפוליו או בשעלת (קריטריון אישי שלי כמובן),
ולפי זה אני בוחרת באופן סלקטיבי את החיסונים
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

חיסון שעלת

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

בדף מחלת שעלת יש עדות של רופאה מלפני כמה שנים שטענה שהיא ראתה שילדים מחוסנים חלו קשה יותר מהלא מחוסנים.
לדעתי אין ממש דרך לדעת. לדעתי יש תת אבחון של המחלה, כלומר חלק גדול מהמקרים מאובחנים כסתם שיעול, וזה ממה שאני רואה סביב, שלפעמים יש שיעולים אצל ילדים שנראים כמו שעלת ומאובחנים כאסטמה למשל (שעוברת פתאום אחרי חודשיים...), או כוירוס. לא תמיד עושים בדיקות לאבחן בוודאות.
המחלה אכן מסוכנת בגילאים הצעירים ביותר, שבהם עדיין לא מחסנים, וכשהחיסון עדיין לא מגן.
מודאגת_וחוששת*

חיסון שעלת

כל מי שלא חלה במחלה היה מחוסן? הא?? מה, כאילו אי פעם בעולם כל מי שלא חלה היה מחוסן? לא הבנתי את הטענה. יש הרבה אנשים לא מחוסנים שמעולם לא חלו.
ואם*

חיסון שעלת

שליחה על ידי ואם* »

כל מי שלא חלה במחלה היה מחוסן? הא?? מה, כאילו אי פעם בעולם כל מי שלא חלה היה מחוסן? לא הבנתי את הטענה. יש הרבה אנשים לא מחוסנים שמעולם לא חלו.
הטענה היא שבחשיפה לאורך זמן במקום ספציפי אחד, מתוך די הרבה ילדים, כל מי שלא חלה במחלה היה מחוסן. כל הילדים שלא היו מחוסנים - כן חלו (והיו הרבה יחסית, מן מסגרת אלטרנטיבית שמספר המחוסנים בה נמוך יחסית לנורמה). המסקנה ההגיונית הייתה שהלא מחוסנים, מן הסתם, רגישים הרבה יותר למחלה בחשיפה ממושכת אליה.
ואפשר להרגיע את הטון. אני לא כאן לתקוף אותך
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

חיסון שעלת

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אנחנו במשפחה חווינו כבר שלושה גלים של שעלת כאן באזור. בשני הגלים הראשונים אף אחד מאיתנו לא חלה (חלקנו מחוסנים וחלקנו לא). בגל השלישי חלינו כולנו והשתעלנו עם כל הלב בלי הבדל גיל, חיסון, ומין.
מודאגת_וחוששת*

חיסון שעלת

תודה על ההמלצה הפטרונית לגבי הטון שלי.
אם כבר דיברנו על מידע אנקדוטלי, ניתן להוסיף אל הרשימה את הסיפור על בית הספר האלטרנטיבי שלכם. כל אחד רואה דברים ״באופן מובהק״ אחר לחלוטין לפחות לפי מה שניתן לקרוא פה ובשאר דפי השעלת, ומתצפיות של אנשים שונים ואפילו מפי רופאים שונים, כך שככל הנראה אי אפשר לקבוע בוודאות מוחלטת שום דבר לגבי המחלה הזאת ואופי החיבון שלה.
ואם*

חיסון שעלת

שליחה על ידי ואם* »

תודה על ההמלצה הפטרונית לגבי הטון שלי.
קצת חצוף מצדך, לכתוב באופן ישיר כתגובה אליי בטון שגובל באלים ואז להגיד שאני "פטרונית" כשאני מבקשת להרגיע.
כל אחד רואה דברים ״באופן מובהק״ אחר לחלוטין לפחות לפי מה שניתן לקרוא פה ובשאר דפי השעלת, ומתצפיות של אנשים שונים ואפילו מפי רופאים שונים, כך שככל הנראה אי אפשר לקבוע בוודאות מוחלטת שום דבר לגבי המחלה הזאת ואופי החיבון שלה.
בהחלט ולכן אני לא רואה סיבה לדבר אליי בחוצפה ובאגרסיביות כזו.
תרמתי את נקודת מבטי הפרטית ואת נסיוני האישי,
טרחתי להדגיש שהיא אנקדוטלית וסובייקטיבית ולא התייחסתי אלייך לא בפטרונות ולא בהתנשאות, למעט בקשה לדבר אליי יפה אחרי שלדעתי הגזמת.
שושנת_העמקים*
הצטרפות: 22 פברואר 2015, 01:09

חיסון שעלת

שליחה על ידי שושנת_העמקים* »

חדשה כאן, כתבתי המון והכל נמחק..
בני בן השנתיים וחצי עם שעלת, לא מחוסן..
יש גם תינוקת בת שנה, חוששת מאוד מהדבקה
מבקשת עצות למעשה
תזונה, הומיאופתיה, רפואה סינית, ארומתרפיה
האם לחסן את התינוקת?
איך להקל על בני את ההתקפים? למנועם?
איך להמנע מסיבוכים??
האם יש לחסנו בהמשך או שהמחלה מחסנת?
איך למנוע הדבקה של כל יושבי הבית?
כמה זמן אחרי אנטיביוטיקה חוזרים לגנון?
האם לתת משאף? סטירואידים? או חלילה?
כל דבר יתקבל בברכה, הוא ממש מסכן..
אלמוני_פלוני*
הצטרפות: 28 מרץ 2004, 20:01

חיסון שעלת

שליחה על ידי אלמוני_פלוני* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מה בקשר לחיסון שעלת בהריון כדי שהעובר יחוסן?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

חיסון שעלת

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מצטרפת לשאלה.
חודש שביעי, קיבלתי הפניה מרופא אבל הוא לא ממש ידע לענות לי על השאלות שלי.
אם מישהו יודע קצת על החיסון הזה- מה רמת היעילות שלו, מה רמת הבטיחות שלו לעובר, מה היו הנסיבות המדויקות שבהן נפטרו משעלת 3 התינוקות בשנים האחרונות (ינקו או לא וכד')- אשמח מאוד לקבל מידע.
תודה!
דניאלה*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 15:27

חיסון שעלת

שליחה על ידי דניאלה* »

אני התחסנתי בהיריון.
החיסון אינו כדי שהעובר יחוסן (לא חושבת שיש דבר כזה),
אלא כדי שהאמא לא תידבק בעצמה, כי אז הסיכויים להדביק את התינוק בלידה או אחריה מאוד גדולים
דלית_ב*
הצטרפות: 18 נובמבר 2005, 17:43
דף אישי: הדף האישי של דלית_ב*

חיסון שעלת

שליחה על ידי דלית_ב* »

מתוך הדף באתר עמותת חסון

"אחת ההמלצות שנכנסו בשנים האחרונות הינה ההמלצה להתחסן כנגד שעלת במהלך השליש השלישי לכל הריון. המטרה הינה לגרום לתגובה חיסונית ולייצור נוגדנים אשר יעברו לעובר ויגנו עליו עד למתן החיסון הראשון כנגד שעלת בגיל חודשיים.

בעקבות המלצות אלו בוצע מחקר בנושא אשר מצא כי אצל תינוקות אשר אימותיהן התחסנו לשעלת בזמן ההריון היו רמות גבוהות יותר של נוגדנים בדם, בתקופה שבין הלידה לבין החיסון הראשון, מאשר אצל תינוקות אשר אימותיהן לא התחסנו כלל במהלך ההיריון (יש לציין שזוהו רמות נוגדנים כנגד שעלת בגופם של תינוקות אלו גם כן). התגובה החיסונית של התינוקות ל- 3 מנות החיסון הניתנות בשגרת החיסונים היו שונות בין הקבוצות כאשר בקבוצה אשר בה האם התחסנה במהלך ההריון, התגובה החיסונית היתה נמוכה יותר בהשוואה לתינוקות אשר אמם לא התחסנה במהלך ההריון, דבר המצביע על הפרעה מסוימת ביצירת התגובה החיסונית אצל תינוקות לאמהות אשר חוסנו במהלך ההריון6. המשמעות היא שתינוקות לאימהות שחוסנו במהלך ההריון מוגנים פחות מתינוקות לאימהות שלא חוסנו במהלך ההריון.

החיסון לשעלת מכיל זן אחד מתוך 2 הזנים הגורמים למחלת השעלת ויעילות החיסון במניעת המחלה מוטלת בספק בקרב הרופאים והחוקרים בתחום."
מה*
הצטרפות: 15 ספטמבר 2007, 13:02

חיסון שעלת

שליחה על ידי מה* »

עוד נתונים, הפעם מאתר משרד הבריאות
(אגב אני אישית מאוד לא סומכת על הנתונים של עמותת חסון, לאחר שקראתי ספר שלהם ומצאתי אי דיוקים מקוממים.
זה לא אומר שצריך לסמוך בעיניים עצומות על משרד הבריאות, אבל אפשר מהדברים להבין לפחות את הרציונל מאחורי החיסון):

שעלת היא מחלה מסוכנת במיוחד לתינוקות עד גיל חצי שנה. סיבוכי המחלה הם קשים וכוללים דלקת ריאות (יותר מ-5%), ירידה במשקל, דלקת מוח חדה (encephalitis) ואף מוות. יותר משליש מהתינוקות החולים מתחת לגיל שנה מאושפזים בשל המחלה, חלקם ביחידות לטיפול נמרץ.
משנת 2006 ועד 2013 נפטרו 9 תינוקות משעלת בישראל.

חיסון נגד שעלת לתינוקות נכלל בתוכנית חיסוני השגרה של גיל הילדות בישראל, אבל המחלה עדיין שכיחה. בשנת 2012 חלו בשעלת 322 תינוקות עד גיל שנה . זו עליה של 100% יחסית ל-2011.

החיסון נותן את ההגנה הטובה ביותר שיש נגד המחלה, אבל אפשר לקבל את המנה הראשונה של החיסון רק החל מגיל חודשיים. החסינות מתפתחת בהדרגה לאחר קבלת מנת החיסון ודרושות מנות חוזרות בגיל 4 חודשים, 6 חודשים ושנה כדי שהתינוק יפתח חסינות מספקת. לכן תינוקות בחודשי חייהם הראשונים, אינם מוגנים באופן מלא נגד שעלת. באנגליה החלו לחסן נשים הרות באוקטובר 2012. בשנת 2012 באנגליה 14 תינוקות מתו משעלת, ואילו בשנת 2013 רק 3 תינוקות מתו מממחלה זו, כולם תינוקות מתחת לגיל שניתן היה לחסנם, ואף אחת מאמהותיהם לא היתה מחוסנת.
יעילות חיסון אמהות נגד שעלת במניעת המחלה בתינוקות עמדה בתקופה זו על 89%.
דלית_ב*

חיסון שעלת

שליחה על ידי דלית_ב* »

הרציונאל מובן מאליו.
השאלה היא האם הוא תקף בפועל או שהוא משאלת לב של חברות התרופות והאנשים המוזרקים.
כי ברור שיש סיכונים במחלה, אבל ברור שיש גם סיכונים בחיסון. עוד ברור שלחברות התרופות והממסד יש אינטרס מובהק לחקור רק כיוון אחד של הסיפור ויותר מזה, להביא לידיעת הציבור רק צד אחד של הסיפור.
לגבי שעלת, גם תינוקות שאימותיהן חוסנו חלו במחלה, וגם מחוסנים חולים בה.
אם יש חוסר שקט אני חושבת שחיסון הומאופטי יכול לעזור. לפחות אין בו אלומיניום.

ולגבי עמותת חסון ואי דיוקים. פניתי אליהם פעמיים לגבי תהיות והשגות שהיו לגבי נתונים שפורסמו באתר שלהם וקיבלתי תשובות מפורטות עם מראי מקום ובסבר פנים יפות.
באיזה ספר מצאת אי דיוקים? אני אשמח לפנות אליהם לגבי זה.
מה*

חיסון שעלת

שליחה על ידי מה* »

לגבי שעלת, גם תינוקות שאימותיהן חוסנו חלו במחלה, וגם מחוסנים חולים בה.
זה אמנם נכון (אני מניחה) אבל כמו בהרבה מקרים, גם כאן החיסון מעלה מאוד את הסיכוי למופע קל של המחלה במקום קשה.
כשמדובר בתינוקות קטנים, זה עשוי להציל חיים
אם יש חוסר שקט אני חושבת שחיסון הומאופטי יכול לעזור. לפחות אין בו אלומיניום.
אני אישית לא מאמינה בהומאופתיה, למעט אפקט הפלסיבו שלה אולי (שעליי גם הוא לא עובד),
אבל כמובן - כל אחד ומה שמרגיע אותו
באיזה ספר מצאת אי דיוקים? אני אשמח לפנות אליהם לגבי זה.
אני לא זוכרת את שמו, קיבלתי אותו בהשאלה לפני כתשע שנים, זה ספרון קטן עם כריכה אדומה או צהובה, ובין היתר הוא מפרט את כל החיסונים שמשרד הבריאות ממליץ עליהם
(חלקם כבר מן הסתם לא רלוונטיים היום).
האמת היא שאני לא זוכרת ממנו הרבה, למעט העובדה שהיו הרבה מאוד אי דיוקים ביחס לטענות של משרד הבריאות.
הוא ניתן לי כדי לשקול לעומק את עניין החיסונים מידי קרובת משפחה שלא מחסנת את ילדיה,
ובפועל הסיט סופית את דעתי לטובת חיסון הילדים (שהוא סלקטיבי אמנם אבל החלטנו לחסן לכל מה שעשוי להיות מסוכן ממש לדעתנו)
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

חיסון שעלת

שליחה על ידי פלונית* »

כל אחת צריכה לעשות את השיקולים שלה,
אין דין תינוק בריא ויונק במנשא כתינוק ניזון מפורמולה, ומופקד במעון,גן ילדים וכו
מה*

חיסון שעלת

שליחה על ידי מה* »

זה אמנם נכון אבל גם תינוק יונק ובריא עשוי להידבק ממחלות כמו שעלת, בעיקר אם יש לו אחים גדולים במסגרות. אני לא חושבת שאפשר להסתמך על זה שתינוק יונק ולא במסגרת לא יידבק, אם זו הכוונה
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

חיסון שעלת

שליחה על ידי פלונית* »

נכון, תינוק יונק יכול להדבק, אבל הנוגדנים של אמו מסייעים לו לעבור מחלות בקלות.
מאחת שגידלה מספר ילדים ללא אנטיביוטיקה(טפוטפו)
דלית_ב*

חיסון שעלת

שליחה על ידי דלית_ב* »

אוקי, תודה
מה*

חיסון שעלת

שליחה על ידי מה* »

היי מה
אני משתמשת בכינוי הזה כבר כמה חודשים באתר ואשמח אם תשני את שלך.
גם אני מתעניינת בימים אלה בחיסון השעלת ועוד לא גיבשתי דיעה.
מה*

חיסון שעלת

שליחה על ידי מה* »

אני משתמשת בכינוי הזה כבר כמה חודשים באתר ואשמח אם תשני את שלך.
גם אני...
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

חיסון שעלת

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

מה, יש שתי מה?
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

חיסון שעלת

שליחה על ידי יעל* »

מה? מה? תפוח אדמה :-)
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

חיסון שעלת

שליחה על ידי מצ'רה* »

יעל D-:
מה*

חיסון שעלת

שליחה על ידי מה* »

מה? מה? תפוח אדמה
גדול!
דנה_בננה*
הצטרפות: 03 יולי 2005, 15:48
דף אישי: הדף האישי של דנה_בננה*

חיסון שעלת

שליחה על ידי דנה_בננה* »

במידה ואני מעוניינת לחסן את ביתי בת ה 8 שלא חוסנה מעולם נגד שעלת, למי עליי לפנות?
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

חיסון שעלת

שליחה על ידי יונת_שרון* »

לחברת נטל״י.
אמא_צעירה*
הצטרפות: 19 ינואר 2004, 15:18
דף אישי: הדף האישי של אמא_צעירה*

חיסון שעלת

שליחה על ידי אמא_צעירה* »

אני בהריון סוף שליש ראשון, נודע לי עכשיו ששכני המתוק בן חודשיים פלוס חלה בשעלת, וסיים אנטיביוטיקה של 3 ימים לפני יומיים שלושה.
לא נגעתי בו או באמא/ אחים שלו, והבת שלי לא נגעה בו / באמא שלו. באחים כן.

כמה זה בעייתי וכמה אני צריכה ללכת להתחסן?
<אמאצ שטופת מח של קופת חולים :-( >
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

חיסון שעלת

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

אמאצ, להבנתי המאד בסיסית, לחיסון לא תהיה השפעה אחורה כך שאם הסיבה שאת רוצה להתחסן היא רק בגלל הסיפור הזה לא נראה לי דיש טעם.
אמא_צעירה*
הצטרפות: 19 ינואר 2004, 15:18
דף אישי: הדף האישי של אמא_צעירה*

חיסון שעלת

שליחה על ידי אמא_צעירה* »

אם הסיבה שאת רוצה להתחסן היא רק בגלל הסיפור הזה לא נראה לי דיש טעם.
לא רק בגלל הסיבה הזו, אלא שהבנתי שהמחלה הזו משתוללת ושהיא לא מומלצת בהריון.

נקודה נוספת שמכניסה אותי ללחץ, שבנס גדול עברנו את החורף בלי התקפי קוצר נשימה לנסיכה שלי, ואם היא חס ושלום!!!! תחטוף שעלת, יש לה סיכויים טובים להגיע למקומות לא רצויים (הריאות שלה הן עקב אכילס רציני, היא אסטמטית)
לא כתבתי את הנקודה הזו קודם, עימך הסליחה :-)
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

חיסון שעלת

שליחה על ידי אחת* »

אם את מרגישה שאתן לא מסוגלות להתמודד היטב עם שעלת אז תחסני.
דלית_ב*

חיסון שעלת

שליחה על ידי דלית_ב* »

המחלה לא "משתוללת". יש אנשים שחולים בה, מחוסנים ולא מחוסנים .

מכירה משפחה לא מחוסנת ששלושת הילדים חלו וזה עבר ממש בקלות, כולל על התינוקת בת חמישה חודשים שאפילו לא השתעלה! (כן נבדקה והיתה חולה).
שמנדובה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2014, 18:24

חיסון שעלת

שליחה על ידי שמנדובה* »

הבעיה היא שזה חיסון כל כך לא יעיל... גם המחוסנים נדבקים. וגם לפי מיטב הבנתי, לא נבדק על נשים בהריון, כך שלא ידוע מה תהיה ההשפעה על עוברך. אני אישית לא הייתי מתקרבת לחיסון הזה, לא אני ולא עוברי וילדי.
תהייה*
הצטרפות: 13 מרץ 2003, 23:54

חיסון שעלת

שליחה על ידי תהייה* »

בקשר לחיסון שעלת בהריון-
כרגע אני בהריון, הומלץ לי להתחסן. אני מתלבטת. מעדיפה להימנע מהחיסון.
חשבתי אולי יש אפשרות לבדוק בדם נוגדנים לשעלת, ובמידה שימצא שיש לי נוגדנים- יהיה ברור גם לי וגם לרופאה שאין טעם להתחסן.
מישהו יודע אם אכן קיימת בדיקה כזו ואיזו הפניה עלי לבקש מהרופאה?
פלוני_אלמונית*

חיסון שעלת

היי אני בשבוע 33 וממש מתלבטת אם לקבל את החיסון המשולב של השעלת והטטנוס הבנתי שאי אפשר לקבל רק את השעלת... מה הסכנות של החיסון המשולב בהריון?
פלוני_אלמונית*

חיסון שעלת

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

היי, גם אני בשבוע 32 ואני מאוד מתלבטת לגבי החיסון שעלת יש בי פחד מהחיסון הזה למרות שהרופא לוחץ עליי
שאני התחסן
שליחת תגובה

חזור אל “חיסונים באופן טבעי”