טיפול בפצעים פתוחים וחתכים

אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

~ראו גם: חיסון טטנוס / במה להיעזר לפני ואחרי ניתוח (גם לחתכים של ניתוח) / טיפול בחתך לידה / טיפול בצלקת / טיפול בכוויות
ועוד ב-מדור מחלות ואתגרים בריאותיים, תחת הקטגוריות 'עור' ו-'פצעים והיפצעות'~

(על אקנה, פצעונים וחצ'קונים ראו גם במדור הנ"ל)

תום*
הצטרפות: 29 מאי 2005, 02:53

שליחה על ידי תום* »

פתרון מיידי לחתכים מדממים (לא אם נניח נקטעה יד, אבל כן לדימומים קשים למדי, שמצריכים כמה תפרים - בדוק!!!)

סבתא שלי הייתה שמה לי קפה שחור (רגיל, טחון, בלי הל או מים - רק האבקה) ממש בתוך הפצע.
הקפה היה משיג כמה פעולות:
1) מחטא
2) עוצר את הדם
3) מדביק את שפות הפצע ביחד.

היום יש גם לבתי חולים דבק במקום תפרים, אבל כשהייתי קטנה עוד לא היה.
עד היום אני מחזיקה תמיד קפה טחון בהשג יד, לצרכי עזרה ראשונה לבן-זוגי ולי.
זה עובד נפלא, והבעיה היחידה היא שבמשך כמה ימים הגלד לא מאוד אסתטי, כי הוא מעורב בגרגירי קפה.
הצלקות שנשארות אח"כ הן קטנות יותר, לדעתי, מצלקות של חתכים שנתפרו.

<תום הייתה תוםבוי, נפצעה המון ועורכת כרגע סקר השוואתי על-פני גופה, משווה פציעות ישנות>
ענת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 07:30

שליחה על ידי ענת* »

שלום !
חיפשתי וחיפשתי באתר איך אפשר לטפל בפצע, חתך, ולא מצאתי... האם יש דף שכזה?
ואם לא, אם למישהו יש עצה איך לטפל בחתך ברגל שנגרם מנפילה על סלע, הרבה חתכים לא עמוקים במיוחד אבל העור אדום וכואב, נראה לא כ"כ טוב.
האם למרוח משהו,(קרה לפני 5 ימים), ללכת לרופא (טטנוס),לחכות..?
אשמח לתשובות , תודה :)
אנונאימא*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2007, 22:14

שליחה על ידי אנונאימא* »

ענת,
עד עכשיו לא שמת על הפצע שום דבר?
אם לא קיבלת חיסון טטנוס בעשור האחרון, בהחלט ראוי לשקול את זה.
אם זה נראה לא כ"כ טוב אני ממליצה למרוח ויטה מורפן (משחה שקונים בכל בית מרקחת).
להבא, רצוי למרוח פולידין ביום שזה קורה ואפילו לחבוש קצת.
או לחלופין - שמן עץ התה.
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

ענת, יש הדפים חיסון טטנוס ו-טטנוס סביל שאלה דחופה.

אבל מקריאה ראשונית הבנתי שחיסון טטנוס ניתן במצבים של פצע עמוק.
והבנתי שלא זה מה שיש לך.

אצלי עזר מאוד לפצעים - לוונדר, ושמן אובליפיחה.

נדמה לי שגם מה שממליצים למרוח על חתכים אחרי ניתוח יכול לעזור.
תסתכלי ב-במה להיעזר לפני ואחרי ניתוח.
ענת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 07:30

שליחה על ידי ענת* »

תודה לכולם על התשובות לגבי פצעים :)
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שליחה על ידי אילה_א* »

ענת טטנוס פורץ תוך 24 שעות מהפגיעה
ולכן אין שום טעם לקבל אנטי טטנוס חמישה ימים אחרי הארוע
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

שליחה על ידי אפרת_מ* »

פצע עם מוגלה - מה לשים/לעשות???

פצע שטחי יותר שפשוף מפצע - מטיול אופניים - שאמא שלי אפילו שמה לי עליו פולידין או משהו רגיל שכזה - ואני בהמשך שמתי עליו קלנדולה עם פרופוליס שמיועד למטרה זו - כבר עם מוגלה רצינית וכואב.
שמתי ללילה את משחת העיניים שהקטנה פעם קיבלה (ושמתי לה חלב אם - אולי גם לזה פשוט חלב אם??).
ניסיתי שמן עץ התה, לבנדר, שום דבר לא נראה שממש עוזר, והמרפק כבר כואב. אוף!!!!
עצותיכם הנפלאות יתקבלו בשמחה בדפבית: אפרת מ
נור_ק'ה*
הצטרפות: 10 ינואר 2008, 08:41
דף אישי: הדף האישי של נור_ק'ה*

שליחה על ידי נור_ק'ה* »

האם ניסית למרוח ולסגור? אם יש מוגלה כנראה שיש זיהום. איך העור נראה מסביב? אם מתחיל לעלות פס אדום במעלה הזרוע- חייבים רופא (האגדה אומרת, כי אני לא יודעת אם זה אמיתי, שברגע שהפס מגיע ללב מתים. זה נשמע הזוי, אבל אף פעם לא חיכיתי לבדוק)?
יש משחה של פרופוליס עם לבנדר. אני הייתי מורחת וסוגרת עם חבישה.
שבלולה*
הצטרפות: 15 יולי 2010, 23:42

שליחה על ידי שבלולה* »

נשמע שהפצע קצת דלוק... לשים עלי כרוב בלילה- עוד לא קרה לי שלא עזר
הכי פשוט וזול
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

שליחה על ידי אפרת_מ* »

תודה שמתי המון קלנדולה עם פרופוליס וזה בכלל לא הזיז והמצב רק החמיד עד למוגלה.
ושמתי גם סגור.
בסוף הלכתי לבית מרחקת ושאלתי את הרוקח על מה הוא ממליץ. ויטה-מרפן ליומיי אינטנסיבי. ומראש אמר שאולי כבר צריך אנטיביוטיקה, ואם אחרי יומיים לא נפטר אז רופא. אז אני שמתי לא כ"כ אינטנסיבי אבל אחרי יומיים הכל היה יבש :-)
תודה.
נור_ק'ה*
הצטרפות: 10 ינואר 2008, 08:41
דף אישי: הדף האישי של נור_ק'ה*

שליחה על ידי נור_ק'ה* »

העיקר שעבר.
היה חשוב לתת לזה להתייבש
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

לא כל חתך מצריך חיסון נגד טטנוס. חיידקי טטנוס לא נמצאים בכל מקום.
מתוך ויקיפדיה:
"חיידקי המחלה נמצאים באדמה, במיוחד חקלאית, וכן במעיים ובצואה של סוסים, כבשים, בקר, עכברושים, חתולים, שרקנים ובתרנגולים. נבגים נמצאים בקרקע מזובלת, על העור החי, מתחת לציפורניים ובהרואין מזוהם."
כלומר, אם נפצעים מסלע בטיול במדבר - צריך לטפל בפציעה (ניקוי, חיטוי, חבישה לפי הצורך) אבל לא צריך לרוץ לקבל חיסון.
לעומת זאת במקרה של פציעה בתחום ה"ציביליזציה" - בעיקר באזור חקלאי או במקום שיש בו חיות מחמד - עדיף כן לקבל חיסון או לוודא שיש כיסוי חיסוני תקף.
גל_הגלגל*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2010, 22:24
דף אישי: הדף האישי של גל_הגלגל*

שליחה על ידי גל_הגלגל* »

שלום! רציתי לרענן ולהרחיב את הידע בדף הזה, בעיקר משום שאני זקוקה לו כרגע ואפילו אם אין לי ממש מה להוסיף:) נראה לי דף חשוב
חזרתי עכשיו מהריינבו:):) שם דאגתי לספק לעצמי חתך עמוק ורחב בגב כף הרגל, ברגע של חוסר ערנות....
חבשתי עם פולידין וגזה, בינתיים עברו כ30 שעות מאז הפציעה במהלכן זה ממש לא כאב. נזהרתי שלא לעקם או למתוח אבל יחסית לחומרת הפצע הוא כמעט ולא הורגש. עכשיו הגעתי הביתה ובעזרת מים חמים קילפתי את הגזה שנדבקה לפצע. נראה בסדר, אם כי יש לי חשש שמתחיל זיהום קטן. זה לא נפוח או אדום אבל נראה שמתעוררת איזו נפיחות בקצוות, ואני מקווה לתפוס את זה מבעוד מועד. מה עושים עכשיו? קיבלתי המלצות שכל עוד אני לא רואה התפתחות של זיהום, להשתדל לא לשים שום חומר, כדי לא לדכא את הפעילות התקינה של המערכת החיסונית שלי באזור.
מה ההמלצות שלכם להמשך טיפול? אם אשים משהו אני מעדיפה שיהיה טבעי לחלוטין.
סתם רעיון אינטואיטיבי - חשבתי לשים פרוסות של שום על הפצע. נראה לכם הגיי(ו)ני...??
עדולי*
הצטרפות: 05 יולי 2010, 12:38

שליחה על ידי עדולי* »

אם יש לך שיח אלוורה בסביבה -
קטוף עלה, שטוף קצת במים להוריד את האבק.
בסכין חדה חצה את העלה לאורכו ומרח את הג'ל הצמיגי על הפצע וסביבותיו.
אפשר גם לשמור במקרר ליום-יומיים (אח"כ האפקט נחלש).
עושה פלאים.
נראה לי שלא כדאי לשים שום ישירות על הפצע. אם אתה רוצה לחטא, אפשר אולי עם חליטת מרווה או זעתר. מנסיוני האלוורה עושה את ה-כל יחד - גם מחטאת וגם מרפאת.
רפואה שלמה! :)
גל_הגלגל*

שליחה על ידי גל_הגלגל* »

לא פגשתי אלוורה עד עכשיו, אבל זו עצה טובה:)
בכל אופן, תמיד נחמד להתפלא מחדש מיעילות הלוונדר:
כבר כמה ימים אני חובשת עם גזה שטופטפה ב3 טיפות שמן אתרי לוונדר והתוצאה מלבבת. הפצע (הממש עמוק וממש חשוף!!!) לא מזדהם כלל, טפו טפו טפו. בערב אני שוטפת עם סבון עץ התה טבעי, ושמה גזה בלי כלום.
בינתיים נראה טוב! לפעמים מרב השימוש האוטומאטי בלוונדר נראה לי שיש איזו הגזמה סביבו. ואז יש קטעים כמו זה ואני נוכחת מחדש כמה הוא עוצמתי. וכמובן שזו גם מערכת חיסונית בריאה, לפני הכל...
דני_וולפשטיין*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2010, 18:24
דף אישי: הדף האישי של דני_וולפשטיין*

שליחה על ידי דני_וולפשטיין* »

כאשר את בשטח, כמו בריינבו, מרווה היא הדבר המיידי והזמין ביותר לעיתים קרובות. לשטוף מאבק אם אפשר, ללעוס קצת בפה ולשים על הפצע. לעיתים קרובות זה עושה פלאות.
וכמו שאמרת - תלוי גם במצב הגוף - לעקוב היטב שלא מזדהם
עשב_השדה*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 02:52
דף אישי: הדף האישי של עשב_השדה*

שליחה על ידי עשב_השדה* »

יש מוצר תותח של חברה שניקראת פוראוור ליבינג פרודקטס
על בסיס אלוואה וורה פעיל
נקרא אלופרסט עזרה ראשונה מדהימה בכל פציעה לא עמוקה מאד, שטיפלתי
ואצלי ילדים שלפעמים נפצעים ומשתפשפים
מומלץ
עשב_השדה*

שליחה על ידי עשב_השדה* »

וגם אבקה של גרין מגמה או כל מוצר דומה של חברות אחרות על בסיס עשב שעורה
מרטיבים במעט מים ומורחים את הבוץ של האבקה הירוקה
אפשר גם לחבוש
מושך החוצה כל זהום כמעט
אפילו כזה ששום משחה לא הרגיעה
מזרז החלמה
עשב_השדה*

שליחה על ידי עשב_השדה* »

וכמובן שמנים ארומטיים כמו לבנדר, שמן עץ התה וקלנדולה
אבל את זה בטח יודעים כאן
ענת_מחיפה*
הצטרפות: 25 יוני 2006, 11:13
דף אישי: הדף האישי של ענת_מחיפה*

שליחה על ידי ענת_מחיפה* »

רציתי לשתף, כי אחרי מה שחויתי וקראתי, הבנתי שהידע של כולנו דל.

יש חבישות מתקדמות, הגזות זה פסה.
הידרופייבר - לא ניסיתי.
הידרוקלואיד (הידרוקול) - אני עכשיו עם זה, זה מדהים. לפצעים פתוחים (ירד 1ס"מ ברוחב ביומיים ונראה מה הלאה).
סקרבן - אני הולכת לנסות אחרי שיסגר הפצע, אמור למזער צלקות.

גילו שגזה בחבישה נושמת ויבשה היא לא טובה.
החבישות החדשות הן סגורות, שומרות לחות ולכמה ימים, וזה מה שהפצע צריך כדי לרפא את עצמו מהר הרבה יותר וגם יותר טוב.

אצלי: זיהמו לי את השד (FNA) , כירורגים לא הפנו לאף אחד חוץ מלסכינים שלהם לניקוז.
אחרי ניקוז טבעי עם משחת פוסידין - שאינני יודעת עד היום האם יש תחבושות שהיו עוזרות, כי כל אחד אומר תסתכלי קדימה,
נוצר פצע עמוק עם עור מת של 3 על 4.
למזלי, פניתי לרופאת עור שהפנתה לכרורגיה פלסטית ושם זכיתי להכיר את התחבושות החדשות והתחלתי לקרוא.
דרך אגב, הכל היה תוך מלחמה להמשיך להניק, ובנתיים ידי על העליונה.

בין השאר גיליתי כי:
האחיות בקופ"ח מכירות את התחבושות.
יש מרפאת פצע בקופה (לפחות במכבי)
רופאים כירורגים אוהבים לחתוך (אבל את זה כבר ידעתי)
אפילו לפציעת ילדים יש המלצה על תחבושות אלו
ראו: המלצה של פרופ' יהודה אולמן בשאלות ותשובות תחת בי"ח מאיר לילדים ברמב"ם.

ידע זה כוח, וכנראה עלינו לדרוש לקבל טיפול מודרני, במקום משחות שיכולות להזיק וגזות שמיבשות את העור.

ממליצה לפנות לאחיות ומרפאת פצע

בהצלחה לכל הפצועים :-)

ענת
זוג_צעיר*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 15:19
דף אישי: הדף האישי של זוג_צעיר*

שליחה על ידי זוג_צעיר* »

אצלנו פותרים את הדברים הקטנים עם מים וסבון ואת הפצעים הרציניים, כאלו שרופא היה שם עליהם פרפר, אנחנו סוגרים ברגע עם קפה שחור.

קפה שחור היה הפתרון של סבתא שלי לפציעות הרציניות יותר (אצבעות חתוכות עם דימום מסיבי, סנטר פתוח וכו'): תמיד שומרים קפה שחור (באבקה, בלי הל) במקפיא. במקרה הצורך שוטפים את הפצע ומיד שמים עליו המון קפה שחור. יש לזה כמה השפעות:
  • עצירת הדימום באופן כמעט מיידי
  • חיטוי (שום דבר לא צומח בעניין הזה)
  • הדבקת קצוות הפצע - סגירה אפקטיבית ומהירה של הפצע.
אח"כ לא חובשים אלא מחכים שיתייבש. החסרון העיקרי הוא שלכמה ימים יש גלד מכוער של דם קרוש מעורבב עם גרגירי קפה. זה חום ופחות אסתטי מדבקים ביולוגיים חדישים, אבל זה זמין תמיד וכך אני יודעת מה אני מכניסה לגוף שלי.

זו תרופת הסבתא האפקטיבית ביותר שאני מכירה לפצעים והיא מעולם לא אכזבה אותי ואת בן זוגי, ונפצענו לא מעט.

בכל מקרה, אם עבר זמן, יש פצע שלא טופל והוא מזוהם אני ממליצה מאוד על ויטה-מרפן, זו המשחה הטובה ביותר למיטב נסיוני.
שביל_החלב*
הצטרפות: 23 נובמבר 2010, 06:25

שליחה על ידי שביל_החלב* »

ג'ל קלנדולה - הקלנדולה גם מאחה רקמות קרועות וגם מחטאת! לשים הרבה...
הערסית_מהשכונה*
הצטרפות: 05 אפריל 2005, 12:16
דף אישי: הדף האישי של הערסית_מהשכונה*

שליחה על ידי הערסית_מהשכונה* »

היי, אני מרכיבה משחות 'עזרה ראשונה'מצמחי מרפא (הערסים נפצעים הרבה :) משמני תשרית כגון : קלנדולה, היפריקום, סימפיטום, לוונדר, אובליפיחה ושמנים אתריים רלוונטים......מי שרוצה את המשחה הפלאית הזו אצלו בבית שיתקשר איתי דרך דף הערסית ...

ואנא... פליזזז...תצאו כבר מהמיתוס של הקפה הזה על הפצע...חוץ מלעצור דימום (בזכות התכונות המצמתות של הצמח) הוא לא ממש יעיל...!
לילך_רוכל*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 12:10
דף אישי: הדף האישי של לילך_רוכל*

שליחה על ידי לילך_רוכל* »

חלב אם, כמובן הוא תרופת הפלא הראשונה במעלה
אם אין, אצלנו משתמשים בדבש מעורבב עם שמן לבנדר
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

שליחה על ידי חוט_השני* »

גם כורכום יעיל בחיטוי פצעים
אורלי*
הצטרפות: 08 יולי 2002, 18:53

שליחה על ידי אורלי* »

זקוקה לעצה לגבי טיפול בחתך פנימי בפה שנגרם מנפילה- הילד שלי נפל ופצע את עצמו בפה עם השיניים.
האם אפשר לשים שמן לבנדר בתוך הפה?
אשמח להמלצות...
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

לא. לבנדר בתוך הפה צורב ולא טעים! הלבנדר מתאים רק לשימוש על פצעים פתוחים שהם לא באיזור העיניים או הפה. אבל אפשר לטפטף 2 טיפות שמן לימון אתרי לכוס מים ולגרגר. זה יוצא טעים! (או פשוט להשרות קליפת לימון / תפוז בכוס מים חמים, לחכות קצת שיתקרר ואז לגרגר). צריך לטעום קודם כדי לוודא שזה לא ריכוז גבוה מידי של לימון (כלומר שזה לא צורב), לפני שנותנים לילד.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אבקש את עצותיכם היקרות
סבתי היקרה סבלה במשך כמה חודשים מפצע שלא נרפא ברגל, כמו שיש לחולי סכרת, אך היא לא חולת סכרת, הפצע נוצר מחסימות בכלי הדם, לפני כחודש וחצי היא עברה ניתוח לתיקון כלי הדם שלאחריו הפצע היה אמור להתאחות, ובאמת המצב מאוד השתפר, אך לא התאחה לחלוטין, בנוסף עכשיו יש את הפצעים שנוצרו מהניתוח עצמו וגם הם עדיין לא החלימו (כאמור לפני חודש וחצי).
הפצעים מזוהמים ובמצב לא טוב, היא בטיפול רפואי ואנטיביוטי שכרגע לא נראה שעוזר.
אשמח לשמוע רעיונות, אבל כאלה שיש לכם נסיון אמיתי ואתם יודעים שבאמת יעזרו, היא ניסתה כבר המון דברים שלא עזרו, קנתה תרופות וצמחים באלפי שקלים.
שנת בריאות לכולם!
פלוני_אלמונית*

פצעים מזוהמים ובמצב לא טוב
הומאופתיה קלאסית תוכל מאוד מאוד לעזור! יש רמדיס מצוינות שיעבדו במהירות וביעילות במצבים כאלו.
אבל זה לא לעניין להגיד לך שם של רמדי לקנות בבית מרקחת כי יש כמה אפשרויות וצריך להתאים ספציפית לסבתך מצב הפצעים וכו'... וגם תצטרכו הדרכה ומעקב צמוד אחרי המצב כדי לראות שאכן יש שיפור.
בשביל זה תצטרכי לפנות להומאופת/ית. ממליצה לך לא לחכות!
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

_אבקש את עצותיכם היקרות
סבתי היקרה סבלה במשך כמה חודשים מפצע שלא נרפא ברגל, כמו שיש לחולי סכרת, אך היא לא חולת סכרת, הפצע נוצר מחסימות בכלי הדם, לפני כחודש וחצי היא עברה ניתוח לתיקון כלי הדם שלאחריו הפצע היה אמור להתאחות, ובאמת המצב מאוד השתפר, אך לא התאחה לחלוטין, בנוסף עכשיו יש את הפצעים שנוצרו מהניתוח עצמו וגם הם עדיין לא החלימו (כאמור לפני חודש וחצי).
הפצעים מזוהמים ובמצב לא טוב, היא בטיפול רפואי ואנטיביוטי שכרגע לא נראה שעוזר._
פלונית, למדתי הרבה מאוד, במסגרת עיסוקי הקודם, על פצעי סכרת ופצעים כרוניים שמתקשים להגליד. לא נראה לי שהומיאופתיה תשחק פה תפקיד בכלל (אבל אני בד"כ לא מחסידי ההומיאופתיה).
ממה שאמרו לי כמה וכמה מומחים בתחום, הגורם הכי חשוב בריפוי פצע הוא תחזוקה והיגיינה שוטפת. רוב הפצעים מזדהמים ומידרדרים ומחמירים פשוט בגלל שלאדם נמאס (וזה מובן) לנקות, לחבוש, להקפיד על כך במשך חודשים. אבל ברוב המחקרים נמצא שבין ההשפעה של תרופה חדשנית X לסגירת הפצע, לבין קבוצת הביקורת (=אנשים שרק ניקו וחבשו בלי שום תרופה) היה הבדל ממש קטן בתוצאות. זה מצד אחד מעודד, ומצד שני מייאש כי זה אומר שגם החומרים הפעילים הכי מתקדמים בתחום ריפוי הפצע עוזרים רק במידה מוגבלת.
מעבר לזה, יש כמה וכמה פתרונות בפיתוח כרגע, לא מעט מהם (ואפילו המוצלחים שבהם) שייכים לחברות ישראליות ורק מעטים מהם קיבלו אישור לשיווק. לדעתי להרים טלפון לבי"ח גדול (שיבא נניח) ולברר שם (ביחידת ריפוי פצע או אצל רופאי סכרת מומחים), איזה מחקרים מתבצעים כעת - אולי היא תוכל להשתלב במחקר, או לקבל אישור לתרופה חדשה שתעזור מעט יותר. אם ממש תרצי שמות של חברות בתחום כתבי לי אישית. רפואה שלמה.
ב_עילום*
הצטרפות: 25 יוני 2005, 16:36

שליחה על ידי ב_עילום* »

לגבי הפצעים- שמעתי ממקור שני על טיפול באוזון (שזה co3)
וגם על טיפול באמצעות תאי דם לבנים

נדמה לי שהם עדיין לא בסל התרופות למרות שיש הליך להכניס את הטיפול (באוזון) לסל התרופות

רפואה שלמה
פלוני_אלמונית*

פעם פעם, כשהייתי בת 16, נפל כדור באולינג על הרגל שלי. היה לי המון המון זמן פצע שלא התרפא. חייתי אז בצרפת. הרופא שהלכתי אליו, אמר שאני צריכה להיות כל הזמן עם גרב ולשמור על הפצע סגור. (ההפך מההגיון). הפצע היה על הקשת של הרגל, בחלקה העליון של כף הרגל. בכל אופן יש סיכוי שזה אכן עזר. הלכתי עם נעליים וגרביים.

ועד כמה שאני זוכרת, יש חומרים שמזרזים גידול תאים בגוף. אני רק ממש לא זוכרת מה הם...
נקודות ממחשב אחר
פלוני_אלמונית*

תודה רבה על התשובות בקשר לטיפול בפצעים.
מצטערת שנוצר ויכוח בגלל השאלה.
אציע לסבתי את הטיפולים ואבדוק אם תרצה לנסות.
היא בטיפול הומאופטי ונראה שיש שיפור במצב אך עדיין לא מספיק.
היא שומרת על הגיינה ומטפלת וחובשת את הפצעים.
שוב תודה
גל_הגלגל*

שליחה על ידי גל_הגלגל* »

יש חומרים שמזרזים גידול תאים בגוף.
תזונה מותאמת למצב תחולל פלאים. במצב כזה, בו הריפוי ממש איטי ולא סביר, אני ממליצה בחום גם על תוספים כדי לתת דחיפת האצה למנגנוני הריפוי של הגוף. תזונה קלילה- להימנע ממאכלים מאוד כבדים כגון בשר ולהרבות בעלים (לאכול עם שמן זית), תעזור לגוף לחסוך אנרגיה ולהפנות אותה לסגירת הפצעים.
מבחינת התוספים- משליפה מהירה אני מכוונת לתוספת אבץ, ובמינונים יחסית גבוהים (ז"א פשוט לא מינימלים) ויטמינים C, E
אם ישנה אנמיה או רמה "מספקת בלבד" של ברזל בדם ובכבד- להוסיף ברזל ולדאוג לספירת דם אידיאלית. גם שתיית מים משחקת כאן תפקיד חשוב.
נא לזכור שבבדיקות הדם של קופות החולים הערכים האופטימלים הם המינימלים המאפשרים תפקוד תקין! ז"א רצוי לשאוף שרב הערכים יגעו בגבול הגבוה שלהם (וזאת הכללה גסה, שמתייחסת רק לערכים שהגבול הגבוה שלהם הוא אכן הרצוי, לעומת הגבול הנמוך..)
כדאי לבחון החלפה של האנטיביוטיקה בשימוש בתכשירי כסף- לחלוטין תלוי במצב הפצעים והגוף, כמובן.
מהכיוון החיצוני- מריחת שמן לבנדר מסביב לפצעים, בגבולות היכן שהעור בריא. אפשר גם פרופוליס- להיזהר מצריבה אפשרית בשל תכולת האלכוהול.
שתיית תה לבנדר, רוזמרין, זעתר.

אני לא תזונאית ולא נטורופתית:) מומלץ להיוועץ באנשי מקצוע, מן הסתם.. אני רואה שאת כבר עושה זאת.
רפואה שלמה!
פלוני_אלמונית*

לפלונית שלסבתה יש פצעים-
לסבא שלי היו פצעים כאלו שנוצרו גם כן מזרימת דם לא תקינה וכלי דם סתומים.
גילינו טיפול מדהים שמאד עזר לו (לצערי עבור אחת מרגליו זה כבר היה מאוחר מדי, הוא נאלץ לעבור בה קטיעה אבל את הרגל השניה זה הציל). מישיבה איתו בקליניקה ראיתי המון אנשים שזהמאד עזר לם, בינהם חולי סכרת ועוד.
הקליניקה ברעננה באיזור התעשיה, כל טיפול עלה כמה מאות שקלים. בהתחלה הוא הגיע פעם או פעמיים בשבוע ובהמשך לעיתים רחוקות יותר.
אם את רוצה שאברר יותר פרטים להתקשרות אנא כיתבי פה ואחפש.
פלוני_אלמונית*

_הקליניקה ברעננה באיזור התעשיה, כל טיפול עלה כמה מאות שקלים. בהתחלה הוא הגיע פעם או פעמיים בשבוע ובהמשך לעיתים רחוקות יותר.
אם את רוצה שאברר יותר פרטים להתקשרות אנא כיתבי פה ואחפש._
אשמח מאוד לקבל פרטים נוספים!
שום_כתוש*
הצטרפות: 01 מרץ 2005, 06:29
דף אישי: הדף האישי של שום_כתוש*

שליחה על ידי שום_כתוש* »

בנוגע לסבתא החביבה עם הפצע ברגל:
  1. אם היא עושה מה שרופא כלי דם אומר ולא עוזר, בנוסף לטיפול המשלים יש לחשוד שמדובר בbcc שזה בעברית "כיב מכרסם" סוג של גידול מקומי שמטעה לעיתים.
  2. אם אפשרות זו נשללה, להפנות ל טיפול בניקוז לימפתי על יד פזיותרפיסט/ית שהוסמכה לכך (הטיפול בסל השירותים של הקופות) לא מדובר במסז' לימפתי שיכול להועיל אך לא לפתור את הבעיה.
  3. בנוגע לתזונה: לאכול הרבה ירוקים וכתומים. (אלא אם לוקחת מדללי דם שלא הולכים טוב עם ירוקים) ולהשלים תזונה עם מולטי ויטמין. אך רק שינוי תזונתי אינו מספיק!
  4. טיפולים נוספים: טיפול באוזון,תא לחץ, חבישה ביולוגית ועוד...
לשאלות נוספות אפשר למצוא את הפרטים שלי דרך דף הבית שלי.
גילוי נאות: אני פזיותרפיסטית שברזומה שלי מספר פצעים בני שנה ויותר ש"סגרתי" תוך חודש וחצי- חדשיים, אחרי סוללה של רופאים. הטיפול הוא קונבנציונלי, מוכך מחקרית ויש מספר לא מבוטל של פזיותרפיסטים/יות שעברו קורס לניקוז לימפתי וקורס מתקדם בטיפול בפצעים קשיי ריפוי בכל הארץ.
פני אלי, ואעזור לך למצוא מטפל/ת מתאים.
פלוני_אלמונית*

לסבתא האלמונית
המרכז הוסקולרי לרגל סוכרתית
דר יוסף סטראזשינסקי פרופ' לרפואת משפחה ומוחה לאוסתאופטיה 09-7443789
כאמור לסבי לא היתה סכרת, אבל עזר לו מאד מאד, ועדיין פעם בכמה חודשים כשמתגלה פצע סבי מגיע למס טיפולים וזה עוזר לו כמו ששום דבר אחר לא עזר.
בהצלחה ורק בריאות!
ענת.
נועה_ברוך*
הצטרפות: 18 יוני 2004, 15:22
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברוך*

שליחה על ידי נועה_ברוך* »

לגבי הפצעים- שמעתי ממקור שני על טיפול באוזון (שזה co3)
נדמה לי שאני כבר כתבתי פה פעם על אוזון לטיפול בפצעי סכרת (לא זוכרת באיזה דף), אני יודעת ממקור ראשון שזה מאוד עזר! צריך להתמיד לאורך זמן.
בריאות @}
סו_סו*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 14:24
דף אישי: הדף האישי של סו_סו*

שליחה על ידי סו_סו* »

בקשר לפצעים שלא נרפאים: לאבא שלי ז"ל היה פצע זיהומי ברגל שלא עבר. שום אנטיביוטיקה לא עזרה לו. אמא שלי שמה לו כורכום פעמיים ביום על הפצע וכעבור מס' ימים הכל חלף. אני הייתי מנסה את זה קודם. חוצמזה יש גם את האופציה לטפטף איסולין על הפצע (אינסולין= החומר שמכניס את הסוכר לתאים. חולי סכרת נעורים וחולי סכרת קשה מזריקים את החומר מס' פעמים ביום). בהצלחה
שום_כתוש*
הצטרפות: 01 מרץ 2005, 06:29
דף אישי: הדף האישי של שום_כתוש*

שליחה על ידי שום_כתוש* »

זה נכון: אםהפצע לא מזוהם (לא שחור או ירוק) אין מה לשים אנטיביוטיקה. גם הפרשה צהובה מהפצע אינה מוגלה, אלו הם תאים מתים ואינם מזוהמים. להפך, הם "החבישה הביולוגית" של הפצע.
כורכום הוא חומר אנטי דלקתי, אם הפצע דלוק (שגורם לנפיחות) שימוש בחומר אנטי דלקתי (משחה אנטי דלקתית למשל קוטיזון ר"ל) יכול לעזור לסגירה של הפצע. אך כורכום,יש לזכור, לעיתים מגיע עם כל מני מרעין בישין מהחנות, או שתפס כל מיני מיקרובים אצלכם על המדף... ואז יש סכנה לזיהום. אז יש לנקוט בזהירות כשבוחרים בשיטה זו.
אגב, שמעתי שבקרוב יהיו שורשי כורכום טריים (בדומה לג'ינגר) בחנויות. כי אוטוטו העונה! שווה לנסות להשתמש למשל לדלקות גרון, שלפוחית השתן וכלהג'יפות שמגיעות בחורף...
פפריקה_הונגרית*
הצטרפות: 17 מאי 2006, 01:14
דף אישי: הדף האישי של פפריקה_הונגרית*

שליחה על ידי פפריקה_הונגרית* »

לגבי הפצעים ברגליים של סבתא-
קודם כל- בעיית זרימת דם יכולה להיווצר מחסר ויט' B שמהווים גורם חשוב בהתכווצות/התרחבות כלי הדם- גמישות הדפנות של כלי הדם מאוד חשובה לזרימה.
ממליצה על קומפלקס B, וגם מגנזיום שקשור גם הוא לנושא.
בנוסף-
מנסיון אישי-
לבנדר- במידה והפצעים ממש חשופים אז לבנדר על שמן נשא- כגון שמן זית (שאני אוהבת, כי לא מהווה זרז לפטריות, שיכול להיות נושא רגיש ברגליים....)
נגיד 10CC, ו5 טיפות לבנדר- ופשוט למרוח במקום החומרים האנטיביוטיים-
הלבנדר עצמו הוא חומר אנטיביוטי אבל טבעי, שלא פוגע בשכבת החיידקים הטובים שעל העור (מה שבעצם פוגע בהחלמה, כי הם חלק מתהליך ההחלמה והאנטי' הורגת אותם.)
הוא גם מחטא,
וגם מאחה את הפצע
(במידה ותרצי פירוט של כוויה נוראית שקרתה לאחד הבנים שלי, ונעלמה תוך זמן קצר מאוד, וללא כאבים, והכי חשוב ללא צלקת כלל
אשמח לשוחח איתך בדפבית שלי)
בכל מקרה-
לאחר השטיפה ללא סבון (שמכיל חומרים רעילים וגם מסיר שכבת חיידקים ושומנים חיוניים לעור ולגוף בכלל)
לייבש קצת, באוויר
לטפטף את השמן, ועל זה לחבוש עם גאזה נקיה, ללא חומרים נוספים!
תקפידי לקנות שמן לבנדר נקי, ולא איזה משהו ריחני מחנות מדיטציה וכאלה....
רפואה שלמה!!
ניבה_שקד*

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אנחנו שמים שמן לבנדר גם על פצעים פתוחים בלי שום דילול. הוא לא צורב כמו שמנים אתריים אחרים ואפילו עוזר לעצור את הדימום תוך שניות, בנוסף לחיטוי ולהבראת הפצע.
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

שליחה על ידי מצ'רה* »

אני חושבת שאפשר להכין שמן לבנדר בדרך הבאה: שמים חופן פרחים יבשים בבקבוק, מכסים בשמן זית מכבישה קרה, ונותנים לזה לעמוד בשמש שבועיים (בקיץ עדיף אולי בצל).
לפני השימוש מסננים.
אנחנו מכינים בדרך דומה שמן אזוב שעושה עבודה טובה על פטריות וסדקים בכפות הרגליים.
שיר*
הצטרפות: 23 פברואר 2003, 13:59

שליחה על ידי שיר* »

רוצה להכין תערובת שמנים לחתך גדול ויפה שמתקשה להיסגר (באזור שזז הרבה), ובנוסף מפריש קצת מוגלה.
יש לי די הרבה שמנים אתריים ושמני בסיס בבית, אבל לא מצליחה לחשוב מה הכי מתאים.
אשמח לעזרה.
עדולי*
הצטרפות: 05 יולי 2010, 12:38

שליחה על ידי עדולי* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

לבנדר בד"כ מחטא יופי וגם תורם להגלדה.
אפשר לנסות "להדביק" את החתך עם פרפריות מסלוטייפ רפואי (יענו לויקופלסט).
גגלי את העיניין.
רפואה שלמה!
אורי*
הצטרפות: 11 דצמבר 2003, 15:31

שליחה על ידי אורי* »

שלום,

אני טכנאי במקצועי, לא עובר יום בו אני לא נחתך!
אני מטפל במכשירים שונים במסגרת העבודה ,פותח מכסים, עושה שימוש רב במברגים שיש להם נטיה "לקפוץ" לחתוך ולפצוע את ידיי.
מדובר בחתכים שונים, עמוקים יותר ועמוקים פחות .

אני לא יכל לעבוד עם כפפות כי מדובר בעבודה עדינה.

האם תוכלו להמליץ על משחה שתפקידה לחטא ולרפא חתכים במהירות וביעילות ?

תודה
פלוני_אלמונית*

ג'ל קלנדולה!! (בבתי מרקחת הומאופתים)
אמהית*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2007, 20:51

שליחה על ידי אמהית* »

הילדה (2.5) נפלה ופצעה את השפה העליונה עם השיניים. ירד הרבה דם והמקום נפוח מאד. איך אפשר להקל? לחטא? הוזכר פה מי לימון או תפוז, מה הם עושים?
פלוני_אלמונית*

אנטיסור זה ממש עוזר לפצעים קשי ריפוי
ניבה_שקד*

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

האם תוכלו להמליץ על משחה שתפקידה לחטא ולרפא חתכים במהירות וביעילות ?

שמן לבנדר אתרי מחטא ומרפא הכל במהירות ויעילות. אסור להשתמש בו בסביבות העיניים וגם בחתכים באיזור הפה הוא לא מומלץ. אבל בכל שאר הגוף - הוא מעולה!
Nofeshet_tipsha*
הצטרפות: 30 יוני 2012, 11:14

שליחה על ידי Nofeshet_tipsha* »

נופשת בתאילנד, הלכתי לעשות פדיקור. הטיפול במקום בו הייתי היה כימי, קילוף עור אינטנסיבי שקילף ופצע לי באופן עמוק כף רגל שנגועה בפטריה. כועסת עלצמי שלא קמתיבאמצע ומנסה לחטא במי חמצן ופולידין ומשחת היליסלבה של וולדה. הפצעים הקטנים נסגרים לאט והגדול בקשת כףהרגל פעור כהה ומעט נפוח מסביב. אנסה חלב אם,
אשמח להמלצות , עדיין בתאילנד..
פלוני_אלמונית*

את יכולה להשיג ג'ל קלנדולה? זה ממש למצבים כאלו!
הרגע_שלפני*
הצטרפות: 19 דצמבר 2006, 22:04
דף אישי: הדף האישי של הרגע_שלפני*

שליחה על ידי הרגע_שלפני* »

הגדול בקשת כףהרגל פעור כהה ומעט נפוח מסביב.
זה לא נשמע טוב, אם הייתי במקומך הייתי רוצה שיראה את זה רופא. תאילנד או לא תאילנד יש רופאים ויש ביטוח שמשלם. תרגישי טוב.
תמי*
הצטרפות: 12 נובמבר 2001, 14:43

שליחה על ידי תמי* »

נחתכתי ביד מכוס זכוכית. מסתבר שהחתך היה עמוק, ועשו לי 11 תפרים, כעת היד חבושה. הומלץ לי להחליף את התחבושת מדי יום, ולפני החבישה למרוח פולידין. יש לכם רעיון למשחה נוספת, אולי טבעית, לאיחוי מהיר של התפרים ולריפוי טוב יותר?
מיה*
הצטרפות: 09 ינואר 2003, 16:07

שליחה על ידי מיה* »

הי תמי,
הומאופתיה נפלאה במקרים כאלו! מלבד הרמדי שלוקחים דרך הפה אני מאוד ממליצה לך גם לקנות ג'ל קלנדולה (שיכיל רק קלנדולה) ולמרוח חיצונית מתי שאפשר. הקלנדולה נפלאה לאיחוי הרקמות וחיטוי המקום.
את מוזמנת להתקשר ואחרי כמה שאלות קצרות אתן לך מרשם לרמדי הומאופתית מתאימה.

מיה 0507294569
פלוני_אלמונית*

שלום נפלתי והשתפשפה לי הרגל איפה שהברך וזה לא שפשוף רגיל אלא התחיל להתמלאות לי דם ולא הפסיק ושמתי פולידין וזה שרף לי ועכשיו אני צריכה לחכות עד שבוע כדי ללכת לרופאה לראות מה יש לי למישהו יש רעיונות איך לגרום לזה לא לכאוב ולא לשרוף אני מאוד אשמח שתגיבו...
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

ממליצה לבקר במרפאת האחיות בקופ"ח -שיבדקו אם הפצע נקי או מזוהם .יוכלו להמליץ על חומר חיטוי ועל חבישה.
חשוב שהחבישה תהיה שומנית,לפצע מהסוג שאת מתארת עם סוג של שמן סטרילי-כדי שיהיה קל להחליף חבישה וזה פחות נדבק ו'מושך' .מומלץ לרחוץ את הפצע ולהחליף תחבושת כל יום ולפעמים פעמים ביום.
פלוני_אלמונית*

נחתחתי ממשור חשמלי. חתיחה מההגודל נחתחה לי לא כולל העצם. אני משתמש בפולידין על גזה ועותף עם תחבושת וכול כמה שעות אני חוזר על הפעולה האם אני עושה נכון או שיש דרך אחרת לטפל בחתך?
בריג'י_נומושי*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2008, 21:26
דף אישי: הדף האישי של בריג'י_נומושי*

שליחה על ידי בריג'י_נומושי* »

חברים שמעתם על חדר מיון ?

לחתכים פושטים :שוטפים במי ברז קרים רגילים + סבון נוזלי
עוצרים -לוחצים חזק בנייר נקי
ומאבקים בקורקום שמחטא ומבריא :)
רק בריאות !!!
פלוני_אלמונית*

היי נכוותי בפרק היד לא שמתי כלום על הכוויה נוצרה שלפוחית שהתפוצצה וכרגע זה נראה ממש רע זה הזדהם וממש כואב יש איזה פיתרון מהיר???
תודה
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

שליחה על ידי א* »

צריך לשים על זה משחה אנטיביוטית ועדיף משהו על בסיס שומן או סילוורול-משחות עם מרשם רופא.ולחבוש.
עדי_לוי*
הצטרפות: 11 יולי 2013, 18:07

שליחה על ידי עדי_לוי* »

לפצעים קשיי ריפוי אני מכירה מרפאה ברעננה שנקראת המרכז הוסקולרי לרגל סוכרתית של פרופסור יוסף סטראזשינסקי ,הוא מטפל בפצעים במיוחד לחולי סכרת,לכל מי שיש לה הורים חולי סכרת ,או עם פצעים שלא מתרפאים אני ממליצה בחום,רופא וצוות רפואי מדהים,אמי ניצלה מפצע שהידרדר והיה צריכה לעבור קטיעה ,וב"ה הכל נרפא,
פלוני_אלמונית*

אמא שלי נחתכה אתמול מזכוכית וחושבת שניכנסה לה חתיכת זכוכית לאצבע האצבע מאוד כואבת ונפוחה ובמהלך הלילה הרגישה רעד חולשה וחום השאלה אם כדאי לפנות למוקד בקופת החולים (כי שבת היום) או שיש פיתרון אחר? תודה לעונים
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

כדאי לפנות לטיפול רפואי. הסימנים לא טובים.
פלוני_אלמונית*

אתמול חברה שלי הרכיבה אותי על אופניים ובטעות ניכנסה לי הרגל לתוך הגלגל ונהייה לי חתך לא גדול וקצת עמוק ויש כבר מוגלה מיסביב.
חבשתי את זה אבל לא שמתי משחה כי לא ידעתי מה לשים. זה ניראה אותו הדבר מאתמול בצהורים ועד עכשיו ובלילה זה טיפה החמיר ..
יש לכם רעיונות מה לעשות ?
אלמוני*
הצטרפות: 05 אפריל 2004, 01:52

שליחה על ידי אלמוני* »

ביום שישי כלב נשך אותי בברך וישר טחרי הפגיעה לקחו למיון אני כרגע עם תפרים בברך ותפרים ליד הקרסול אני מפחד מכל מי שמתקרב לאזור ויש שאלות: כואב להחליף תחבושת?(מה מחליפים),כואב להוציא תפרים?
אמא_צעירה*
הצטרפות: 19 ינואר 2004, 15:18
דף אישי: הדף האישי של אמא_צעירה*

שליחה על ידי אמא_צעירה* »

משהו שהתחדש לי ביום שישי האחרון:
פתחתי קופסת שימורים וניסיתי לשחרר את המכסה, הצפוי קרה ונחתכתי חתך טיפה עמוק. (לא שטחי ממש) מתחת לציפורן באצבע המורה.
ניסינו כמון שהיה בקופסא של הכורכום ז"ל, (כורכום בדיוק נגמר), והאצבע התמלאה כל הזמן בדם בצורה שלא תאמן (בעיות קרישיות בגילי??? מקווה מאוד שלא!!)
ואז אבא שלי שפך לי על האצבע פלפל שחור שנטחן בבית.... שרף, צרב, קצת צעקתי... אבל עצר את הדם!!
פציעה מוזרה וטיפול מוזר עוד יותר...
אמא_של_חייל*
הצטרפות: 19 דצמבר 2014, 23:33

שליחה על ידי אמא_של_חייל* »

הבן שלי התגייס לפני חודש . מהנעל הצבאית נוצר לו פצע על גבי הרגל הפצע כבר חודש ימים לא נראה טוב . נפוח מסביב ואדום . כמובן שלא נותנים לו לראות חובש . מה עושים ?
אזרח*
הצטרפות: 19 יוני 2005, 14:10

שליחה על ידי אזרח* »

אתמול בבית חולים עשו לי חתך באזור הישבן חבשו לי את זה ועכשיו שאני בא להוציא זה כואב ושורף איך אפשר להוציא את התחבושת מבלי שיכאב?
פלוני_אלמונית*

אולי זה נדבק לך? נסה להרטיב את התחבושת
פלוני_אלמונית*

הי שלום לכולם
יש לי כויה בדרגה מספר 2 ומאתמול זה מגרד לי ללא הפסקה
מה כדאי לעשות
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

שמן אתרי לבנדר, ישירות על הכוויה ולשים עוד טיפה בכל פעם שכואב
שמנדובה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2014, 18:24

שליחה על ידי שמנדובה* »

הנסיון שלי עם כוויות הוא שני דברים שעוזרים: חמאת שיאה בכמויות (אפשר לערבב עם לוונדר) ו/או אלוורה טבעית ישירות מהצמח. גם בכוויות קשות, או שמים כמות נכבדה של אחד מהנ״ל על כל שטח הכווייה, ואז עוד קצת, וחובשים.
שמנדובה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2014, 18:24

שליחה על ידי שמנדובה* »

ועוד משהו - שוב, מנסיוני האישי בלבד - כשפציעה מסויימת מגרדת, זה סימן להחלמה ואיחוי הרקמות. כך שלמרות שזה מעצבן ומציק, זה בעצם סימן טוב.
קורין*
הצטרפות: 18 ינואר 2005, 22:37

שליחה על ידי קורין* »

דחוףף!! שבת שלום.. לפני 8 ימים חתכתי את האגודל מזכוכית ונהיה לי פצע די רחב ועמוק.. במיון תפרו לי ואמרו לחכות עשרה ימים
הורדתי את התפרים ביום חמישי והכל נראה בסדר אלא שהיום (שבת) אני רואה שהחתך נפתח ולא התאחה כמו שצריך.. יש לציין שלא יוצא לי דם ומכיוון שהחתך היה עמוק נראה שהוא התאחה מלמטה ולמעלה הוא עדיין פחות בסביבות 4 מ"מ
אני מפחדת שזה יזדהם או ישאיר צלקת. חשבתי אולי לחזור לעשות תפרים שוב אך אני כרגע ברומא (לכן הורדתי את התפרים יומים לפני וגם בהמלצת רופא שאמר שאין בעיה) מה לעשות?? לא רוצה שהטיול שלי יהרס בגלל אגודל!!
פלוני_אלמונית*

שלום, שמי רוני והיום בבית הספר נחתכתי ממגש הטושים ללוח שיוצא מן הלוח,(תשאלו את הילדים) כתבתי יומן כיתה ואז כאשר ירדתי מן הכיסא, נחתכתי. אשמח לדעת אם אצטרך זריקת טטנוס, אם כן איפה בגוף? ואם לא, איך אפשר לרפא את זה הכי מהר?? יש לי תחרות בהתעמלות אומנותית ביום שישי.. (עוד יומיים)
פלוני_אלמונית*

הי, נחתכתי אתמול בבוקר באצבע מסכין מטבח, כרגע יש חתך אבל ללא סימן של דם. הבעיה היא ששטפתי עכשיו ידיים עם בון ופתאום שמתי לב שיצא הרבה חלודה במים(גם על החתך..) שטפתי שוב עם סבון ושמתי פולי דין, יש מה לדאוג?
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

חלודה לא באמת גורמת לטטנוס... אם זה מה שכיוונת אליו.
פלוני_אלמונית*

לפני שבוע נחתתי על אבן בים באילת, נוצר חתך שחשבתי שהוא קטן, שמתי פולידין וזה נסגר,
עכשיו הוא כואב ונראה מודלק. כואב ואדום מסביב. מה עושים?
פלוני_אלמונית*

לפני כחודש נחתכתי מזכוכית ברגל. אני לא יודעת אם הפצע היה עמוק משום שלא הלכתי למיון. חבשתי את הפצע והפצע עצמו נסגר. הנחנו שלא נשארה לי זכוכית ברגל.
עכשיו, חודש לאחר מכן, יש לי משהו קשה מתחת לאזור החתך. אני לא יודעת אם זו זכוכית, אך קרובת משפחה שלי שהיא אחות אמרה שאם זו הייתה זכוכית, הפצע כבר היה מודלק. עם זאת, כואב לי שם כשאני לוחצת.
השאלה שלי היא כזאת: יש לי סיבה ללכת לראות רופא? הדבר הקשה הזה צריך להדאיג אותי או שזו צלקת תת עורית? כיצד חתך מזכוכית אמור להרגיש לאחר חודש?
פלוני_אלמונית*

מיץ לימון עוזר בפצעים פתוחים?
רותם_אלמונית*
הצטרפות: 05 דצמבר 2015, 09:19

שליחה על ידי רותם_אלמונית* »

נחתכתי ממסור קטן (פלדת אל חלד) החתך הוא בין הציפורן למרכז האצבע , עצרתי את הדימום, וחבשתי את האצבע. כאשר הגעתי הביתה שמתי פולידין והלכתי לישון. עכשיו שהתעוררתי האצבע שלי נפוחה והדם עדיין יורד טיפה. החתך הוא לא כל כך עמוק אבל הוא בדיוק עד קצה העור. מה אפשר לעשות על מנת להוריד את הנפיחות? ולהרגיע את הכאב באצבע
גיא_אלמונית*
הצטרפות: 01 מרץ 2016, 21:20

שליחה על ידי גיא_אלמונית* »

שלום!
ננשכתי בפנים על ידי כלב. יש לי חתך לאורך בשפה באורך 1.5 ס"מ . השפה הודבקה ונתפרה ע"י כירורג אף אוזן גרון. איזה טיפול ניתן להעניק לאזור לאחר הורדת התפרים על מנת לצמצם עד כמה שניתן הישארות של צלקת.
למ*
הצטרפות: 05 מאי 2010, 12:33

שליחה על ידי למ* »

פעם פעם, כשהייתי בת 16, נפל כדור באולינג על הרגל שלי. היה לי המון המון זמן פצע שלא התרפא. חייתי אז בצרפת. הרופא שהלכתי אליו, אמר שאני צריכה להיות כל הזמן עם גרב ולשמור על הפצע סגור. (ההפך מההגיון). הפצע היה על הקשת של הרגל, בחלקה העליון של כף הרגל. בכל אופן יש סיכוי שזה אכן עזר. הלכתי עם נעליים וגרביים.

תודה על זה - עזר לפצע שלי להיסגר! ללכת דווקא עם גרב עבה על הפצע (כמו תחבושת אלסטית) ולשים קרם לחות כי הפצע היה יבש
(בהתחלה נתתי לפצע "לנשום" מסתבר שזה לא מה שהיה צריך)
אורחת*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2003, 18:19

שליחה על ידי אורחת* »

גיא,
את יכול לנסות למרוח ג'ל aloe vera ישר מהצמח.
זה ממש מצויין. אם אין לך צמח aloe vera אתה יכול לקנות עציץ, לחתוך חתיכה קטנה כמה פעמים ביום ולמרוח את הג'ל
פלוני_אלמונית*

האם מותר להשתמש במשחת אנטיסור על פצע פתוח של שושנת יריחו הפצע מתנקז ומדמם.
מחכה_לעזרה*
הצטרפות: 15 מאי 2016, 08:23

שליחה על ידי מחכה_לעזרה* »

שיחקתי אתמול כדורסל והחלקתי בהתחלה זה היה נראה לי כמו סתם שפשוף אבל עכשיו זה נראה כמו פצע כזה טיפה גלי וזה כואב מאד הפצע נמצא בברך וכבר שמתי פולידין מה עוד אפשר לעשות?
מחכה_לעזרה*
הצטרפות: 15 מאי 2016, 08:23

שליחה על ידי מחכה_לעזרה* »

זאת. שוב אני עכשיו אני כבר שמה לב שהברך שלי מתנפחת ניסיתי הרבה דברים מה אפשר לעשות
שליחת תגובה

חזור אל “פה, שיניים וחניכיים - טבעי”