טלפונים סלולרים מזיקים לבריאות

רחלי_בהרל*
הצטרפות: 04 יוני 2004, 10:30
דף אישי: הדף האישי של רחלי_בהרל*

שליחה על ידי רחלי_בהרל* »

אני מנסה לכתוב נכון את שם האתר ואז הוא מתהפך לי. בכל אופן שם החברה הוא iirec והסיומת היא co.il
ורד, אשמח לשמוע את דעתך בעניין. מעניין שכמעט אף אחד לא שמע על הרדידים האלה ולא ממליץ עליהם חוץ מהחברה עצמה...
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

שליחה על ידי מיכל* »

קיבלתי באי מייל:

10 כללי בטיחות לטלפון הסלולרי

לשכת הרופאים של וינה החליטה להזהיר את כל האוכלוסיה האוסטרית מפני הסיכונים - השפעות שליליות מהקרינה הסלולרית.

לשכת הרופאים פרסמה לאחרונה 10 כללים רפואיים המתייחסים לטלפונים הסלולריים. להלן הכללים:
• כעיקרון, יש לנהל שיחות טלפוניות כמה שפחות ולאורך זמן קצר ככל האפשר. מומלץ שילדים ונוער מתחת לגיל 16 יימנעו מלנהל שיחות בטלפון סלולרי;
• אין להחזיק את הטלפון הסלולרי בקירבת הראש בזמן קישור השיחה;
• אין להשתמש בטלפונים סלולריים בכלי רכב (מכונית, אוטובוס, רכבת) - הקרינה שם גבוהה יותר;
• בעת שליחת SMS יש להחזיק את הטלפון הסלולרי רחוק ככל האפשר מהגוף;
• בעת שיחה בטלפון סלולרי יש לשמור מרחק של מספר מטרים מאנשים אחרים - הקרינה פוגעת גם בהם;
• אין לשחק משחקים און-ליין (GPRS) בטלפון סלולרי;
• דיבוריות חוטיות גם הן מעוררות חשד - הכבל מוליך את הקרינה ודיבורית אלחוטית: LAN או UMTS יוצרות עומס קרינה גבוה;
• אין להחזיק את הטלפון הסלולרי בכיס המכנסיים - הקרינה עלולה לפגוע בפוריות הגברית;
• יש לכבות את הטלפון הסלולרי במשך הלילה. במידה ואין אפשרות כזו, אין להשאירו באזור המיטה;
• אין להשתמש במכשיר טלפון סלולרי בחדרי המתנה - הם מקרינים ומפריעים.
המקור:
אתר האינטרנט NFC

ב ב ר כ ה,
יוסי יאסדי
ממונה בטיחות מחוזי
מחוז דן פתח - תקוה
המחלקה לארגון ושיטות וממונה בטיחות
רחוב בן גוריון 54 רמת גן
טלפון: 6102326 פקס: 7511837
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

כן...אני באופן אינטואיטיבי מחזיקה את הטלפון רחוק ממני, עד שאני לא רואה שהצד השני התחבר...גם לא נושאת בכיס, שמה רחוק מהמיטה...אבליש לי שאלה...האוזניות החדשות האלה, שפועלות בלי כבל (שמים אותם על האוזן) - הן גם מסוכנות?
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

שליחה על ידי נועה_בר* »

אתמול סיפרה לי חברה שרופא השיניים שלהם אומר שהוא נפגש הרבה באנשים עם סרטן הלסת !! מפחיד.
שאלה_חשובה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2006, 22:10

שליחה על ידי שאלה_חשובה* »

אני משתמשת די הרבה בסלולרי, כי הוא מהעבודה שלי, לפעמים אני מדברת שיחות של 20 דקות עד חצי שעה, ומשתדלת שזה יהיה עם אוזניה ( אמרו לי שאוזניה מסרטנת יותר- האם מישהו יודע משהו על זה?)

בכל מקרה-
בשבוע הבא משדרגים לנו בחברה את המכשירים-
אני יכולה לבחור איזה מכשיר שאני רוצה, כמעט.
רב העובדים בחרו מכשירים משוכללים- של דור 3.5

אני מוטרדת, כי אמרו לי שעבור איכות הסביבה-
עדיף להשתמש במכשיר עד דור 2, ולא בדור 3 או 3.5.

אני ממש לא מבינה בזה, אבל כן יודעת שחשוב לי לא לפגוע בסביבה. וגם חשוב לי למנוע קרינה מיותרת,
כי הרבה מבני משפחתי "מסורטנים" אז פוחדת להכנס גם לסטטיסטיקה.

בקיצור: שאלותיי הן:

האם יש באמת הבדל מהותי בין דור 2 לדור 3 או 3 וחצי? מבחינת איכות הסביבה? ומבחינת הקרינה המסרטנת?
זה סינית בשבילי, אני ממש לא מבינה בזה, אז מאד אשמח להבהרות והמלצות.

ואם על הדרך, מישהו רוצה הלמליץ על מכשיר ידידותי לסביבה ולמשתמש, אודה לכם מאד :-)
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

שליחה על ידי with_passion* »

אוקיי זה כבר הרבה מעבר למיינסטרים... כתבה ב-YNET:

==כל האמת על המחקרים שמראים שאין נזק מסלולרי
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

שליחה על ידי איתי_שרון* »

כדאי גם לקרוא את האותיות הקטנות:
כמו כן, נשים שילדיהן נחשפו לסלולרי במהלך ההיריון התאפיינו בהתנהגויות מפוקפקות נוספות בתחום הבריאות -הן נטו פי 2.21 יותר לעשן סיגריות בתחילת ההיריון.
אז איך יודעים אם שלל ההתנהגויות החריגות של הילדים נובעות מהטלפון הסלולרי או מה"התנהגויות המפוקפקות הנוספות" של האם?
הקטע הזה:
החוקרים כינו את הממצאים החדשים "מפתיעים", והוסיפו כי הקשר הסטטיסטי שנמצא בין החשיפה לטלפון נייד במהלך ההיריון לבין ההפרעות ההתנהגותיות בילדים אינו בהכרח קשר של סיבה ותוצאה. מלבד החשיפה לקרינה מסוכנת, הסבר חלופי לממצאים הוא שנשים המשתמשות בטלפון הנייד באופן אינטנסיבי אינן משקיעות מספיק זמן בילדיהם, וכך מעלות את הסיכון שלהם לסבול מהפרעות התנהגותיות בילדות.
כבר בכלל גרם לי להבין שמי שמפוקפק פה זה החוקרים והמחקר שלהם...
נועה_בר*

שליחה על ידי נועה_בר* »

_בשורות רעות:
שמעתם על האינטרנט האלחוטי? משם תיפתח הרעה._
אפשר עוד קצת פרטים בבקשה?
האם משתמשי המחשבים הניידים בכלל יכולים להגן על עצמם ? באיזה אופן ?
נועה_בר*

שליחה על ידי נועה_בר* »

ישנן דרכים ללמד את הגוף להלחם בקרינה ביתר שאת
ספר.. ספר...
תודה @}
רועי_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 18:34
דף אישי: הדף האישי של רועי_שרון*

שליחה על ידי רועי_שרון* »

על פי הפרסומים המדעיים, הבעייה הגדולה שיש לנו עם קרינה היא הרדיקאלים החופשיים שמשתחררים ברקמות עקב חשיפה לקרינה.
אביטל א, אתה יכול להפנות לפרסומים האלה? מעניין אותי לקרוא אותם. בזמנו גם עדי רן וגם אני חיפשנו פרסומים כאלה ולא מצאנו בכלל.
רועי_שרון*

טלפונים סלולריים מפוצצים פופקורן .... אני צחקתי - אבל אולי זה לא כל כך מצחיק.
כנראה שצחקת בצדק. הסרטונים האלה הם תעלול פרסומת של חברת Cardo שמייצרת אוזניות אלחוטיות. ובאמת הם הצליחו עם התעלול הזה יפה מאד: מעל ל-6 מיליון אנשים צפו בסרטונים.

זה דומה לסרטון המפוברק שעשו לפני שנתיים לגבי בישול ביצה באמצעות טלפונים סלולריים. בזמנו זה היה בדיחה ואולי זה מה שנתן את הרעיון לאנשי הפרסום בקרדו.
והנה קטע משעשעש למדי שבו מנסים אנשי תוכנית בריטית למדע פופולרי לבשל ביצה עם 100 טלפונים סלולריים.
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

שליחה על ידי with_passion* »

טוב.. אכן תעלול מבריק... גם אני הולכתי שולל.. מתקן..
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

רגע רגע... לפני שכולם מספרים כיצד הם הולכו שולל!

רציתי לספר לכם ממקור ראשון שאנשים שאני מכיר הצליחו להפעיל מכונת גילוח (של פיליפס) ע"י זה ששמו לידו את הסלולרי הצבאי של מירס:
תמונה
רועי_שרון*

אני מטיל בזה ספק. מכונת גילוח דורשת זרם חזק בהרבה מזה של טלפון סלולרי. עבדו עליך.
אורי_יורמן*

מישהו אמר שהמכונה עבדה בהספק מלא? אני מדבר על זה שהיא הסתובבה קצת ועשתה רעש
אורי_יורמן*

בכל מקרה סיקרנת אותי לחקור על מקורות הסיפור
(הבנתי שזה משהו כמו חבר של חבר, שזה בעצם לא ממש מקור ראשון (אבל לא רחוק מזה). אני אשאל היום)
נורית_מאור_שביט*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2005, 12:57
דף אישי: הדף האישי של נורית_מאור_שביט*

שליחה על ידי נורית_מאור_שביט* »

הכנת פופקורן בעזרת סלולרי
קיבלתי את זה היום במייל.
זה מחריד!!!
יוני_א*
הצטרפות: 18 דצמבר 2003, 00:53
דף אישי: הדף האישי של יוני_א*

שליחה על ידי יוני_א* »

לגבי הכנת פופקורן בעזרת סלולרי
מתוך האתר לא רלוונט
http://info.org.il/irrelevant/item.php/ ... 0996662086
האם אפשר להכין פופקורן בעזרת הקרינה של הטלפון הנייד ? (המלצה: לא להעביר)

נכנס למאגר ב 17 ביוני, 2008
[ שליחה בדואר ] [לתגובה בפורום]

המקור כפי שהוא מופץ ברשת
מסתובב סרטון שבו רואים ארבעה טלפונים ניידים מצלצלים שגורמים לגרעיני תירס להתפקע ולהפוך לפופקורן
הסבר
התשובה לשאלה בכותרת היא "לא". על פי הערך popcorn בוויקיפדיה, חלקו הפנימי של גרעין התירס צריך להגיע לטמפרטורה של 180 מעלות כדי שהוא יתפקע. שימוש בטלפון סלולארי לפעמים יוצר תחושה של חום באוזן אבל לא מגיע לטמפרטורה כזאת. אז למה נוצר והופץ הסרטון?
זה הוא סרטון הומוריסטי שנוצר על ידי חברה שמייצרת אזניות bluetooth לטלפונים סלולאריים. בעיני זה הוא סרטון איום ונורא כי הוא מצליח בגלל תחושת הפחד שיש לאנשים מטכנולוגיה בכלל ופחד מטכנולוגיה סלולארית בפרט. פרסום הוא לא תחום שלוקח על עצמו להיות אחראי מבחינה חברתית, אבל כאן, מבחינתי, נחצה עוד גבול. (ואפילו אם תבקשו יפה לא תקבלו את שם החברה. תחפשו ותמצאו לבד. אין לי שום כוונה לעשות להם פרסומת.)
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

דווקא בענייני קרינה יש לאן לברוח. כמה עשרות מטרים מאנטנה סלולרית או מעמוד מתח גבוה, זה החלט מרחק ביטחון, וחצי מטר מהטלפון הנייד שלנו, בזמן שיחה, או ממסך המחשב, זה גם מרחק ביטחון טוב. פשוט מדברים ברמקול ושמים את הטלפון על השולחן או על משטח כלשהוא בזמן השיחה. הרבה יותר מדאיג שחושפים אותנו לדברים שאי אפשר לברוח מהם: שנכנסים לנו לגוף עם האויר שאנחנו נושמים או עם המיים שאנחנו שותים.
צל_הימים*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2007, 09:20

שליחה על ידי צל_הימים* »

דווקא בענייני קרינה יש לאן לברוח. כמה עשרות מטרים מאנטנה סלולרית או מעמוד מתח גבוה, זה החלט מרחק ביטחון, וחצי מטר מהטלפון הנייד שלנו, בזמן שיחה, או ממסך המחשב, זה גם מרחק ביטחון טוב

התרחקות ממקור הקרינה, גם מועטה הינה משמעותית. אני לא מכיר בדיוק את הנוסחה (פניה לאנשי הטכנולוגיה לבוא ולבאר), אך יש כאן עניין של החלשות עצמת השדה המגנטי בשורש ריבועי ככל שמתרחקים.
יומנה_של_דולה_צעירה*
הצטרפות: 15 מאי 2005, 10:46

שליחה על ידי יומנה_של_דולה_צעירה* »

אני מצטטת מהמהדורה המודפסת של עיתון הארץ מהיום (25.7.08 )
"אזהרה חסרת תקדים-בינתיים רק במזכר פנימי של מכון אמריקאי מרכזי" "חוקר סרטן: אל תחכו למחקרים, היזהרו מהטלפונים הסלולרים" להלן כללים מרכזיים:
  1. עדיף להשתמש במכשיר סלולרי מהדור השלישי שפולט פחות אנרגיה.2. אוזניות בלוטות' פולטות קרינה רבה, עדיף אוזניה חוטית. 3. גם טלפון אלחוטי ביתי פולט קרינה רבה עדיף להימנע מהשימוש בו 4. טלויזיות crt ומסכי מחשב ישנים פולטים קרינה 5. כדאי לישון הרחק משקעים חשמלים, בפרט כשמחובר אליהם מטען סלולרי.
אני קצת מופתעת מסעיף מס' 1, חשבתי שדור שני פולט פחות קרינה.
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

טלויזיות crt
מה זה?
אני קצת מופתעת מסעיף מס' 1, חשבתי שדור שני פולט פחות קרינה
אם אינני טועה בגלל שיש פחות קליטה לדור שני הטלפון צריך להתאמץ יותר כדי למצוא רשת.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

גם טלפון אלחוטי ביתי פולט קרינה רבה עדיף להימנע מהשימוש בו
באסה. איך אפשר לחזור אחורה? אני רגילה לדבר עם חברות ובינתיים לתלות ולהוריד כביסה, לשטוף כלים, להחליף חיתול...
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

אני קצת מופתעת מסעיף מס' 1, חשבתי שדור שני פולט פחות קרינה

דור 1 שידר בעוצמה החזקה ביותר, כי היתה זו טכנולוגיה של רשתות מכשירי קשר של שנות ה-80, דומה לתחנות רדיו.
דור 2 היה בעצם המעבר לשידור בקידוד דיגיטלי. צמצום עוצמת השידור החלה במכשירים בטכנולוגיית CDMA , והלאה בפיתוחים שהתבססו עליה. בגדול, טכנולוגיה זו שידרה "מתחת לסף הרעש" של כלל אמצעי השידור המקיפים אותנו. לכן היתה ירידה משמעותית בעוצמת השידור לעומת דור 1.
לגבי דור 3 אני כבר לא בעניינים, ואם כבר יש חזרה לעוצמות שידור גבוהות, זה כנאה כדי להתמודד עם כמות המידע העצומה שעובר, וגם זאת, רק כאשר משדרים ווידאו, קבצי מוזיקה או גלישה אנטנסיבית באינטרנט.
יומנה_של_דולה_צעירה*

באסה. איך אפשר לחזור אחורה? אני רגילה לדבר עם חברות ובינתיים לתלות ולהוריד כביסה, לשטוף כלים, להחליף חיתול...
אני מדברת בטלפון קוי, וכן, אי אפשר לעשות כלום תוך כדי. לפעמים מצלצלים אלי לנייד ואז אני שמה אותו ברמקול, מניחה היכנשהו ותולה כביסה.
אבל שיחות מאוד קצרות יוצאות מזה, שום שיחת נפש :)

לגבי דור 3 אני כבר לא בעניינים, ואם כבר יש חזרה לעוצמות שידור גבוהות, זה כנאה כדי להתמודד עם כמות המידע העצומה שעובר, וגם זאת, רק כאשר משדרים ווידאו, קבצי מוזיקה או גלישה אנטנסיבית באינטרנט.
טוב, אז לסיכום מה שהבנת ממה שנכתב עד כאן הוא: כדאי לעבור למכשיר דור 3, אבל לא להשתמש בפונקציות המיוחדות, רק לדבר רגיל וזהו. נכון?
יומנה_של_דולה_צעירה*

אז לסיכום מה שהבנת
סליחה, טעות כתיב, רציתי לכתוב : מה שאני הבנתי
עומר_ס*
הצטרפות: 20 פברואר 2004, 11:51
דף אישי: הדף האישי של עומר_ס*

שליחה על ידי עומר_ס* »

עדיף להשתמש במכשיר סלולרי מהדור השלישי שפולט פחות אנרגיה
ממש לא נכון לפי מיטב ידעתי. הבעיה היא שאין מה לצטט מחקרים, כי כולם סותרים אחד את השני.
ניתן להשוות דגמים ונתוני קרינה מהאתר הרשמי של nokia (למשל) http://sar.nokia.com/sar/index.jsp
ולראות שבאופן כללי ככול שהטלפון מתקדם יותר - הוא פולט יותר קרינה. למרות שיש יוצאים מהכלל רבים

אם כבר יש חזרה לעוצמות שידור גבוהות, זה כנאה כדי להתמודד עם כמות המידע העצומה שעובר, וגם זאת, רק כאשר משדרים ווידאו, קבצי מוזיקה או גלישה אנטנסיבית באינטרנט
לא נכון לפי מיטב ידעתי. בכל שיחה המכשיר מחפש את האות החזק ביותר, ומעדיף לעבוד תמיד עם הדור הכי מתקדם שלו.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני החזרתי את החוט הארוך לטלפון הקווי של בזק.
אז אני יכולה ללכת בבית עם הטלפון הקווי, ולדבר בו תוך כדי רחיצת כלים ותליית כביסה. אבל נכון. יותר מסורבל ובעייתי.
אני עושה את המאמץ כי הבנתי שהאלחוטי מסוכן.
פחד*
הצטרפות: 27 יולי 2008, 22:40

שליחה על ידי פחד* »

אולי פשוט להתאבד, מרוב פחד?
עומר_ס*
הצטרפות: 20 פברואר 2004, 11:51
דף אישי: הדף האישי של עומר_ס*

שליחה על ידי עומר_ס* »

אני החזרתי את החוט הארוך לטלפון הקווי של בזק
החזרתי את כוסות הלבן!
ללא חשמל, ללא קרינה - חומרים טבעיים בלבד :-)
טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

וואו, הזכרת לי נשכחות :-)
אני החלטתי לרכוש שני טלפונים לא אלחוטיים, לחבר אחד ליד הספה ואחד ליד המיטה, וכן, פשוט לשבת ולדבר בלי לעשות עוד עשר דברים.

אני הבנתי שהמכשירים של דור 3 גרמו לכך שהיו צריכים להתקין הרבה יותר אנטנות חזקות, כדי להעביר את התכנים הכבדים יותר, אז אולי זה לא כל כך מוסרי להשתמש בהם.

ויש לי צג CRT. ואני יושבת מולו כל היום!! אבל מה, עכשיו אני אקנה מסך חדש?? לא בא לי להוציא מלא כסף עכשיו :-(

לפחות בעלי הבין סוף סוף שבאמת עדיף להוציא את הסלולרי מהכיס (אבל אולי בזכות זה נולדו לנו 3 בנות? ;-))
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

שימו לב:
הסרטון על הפופקורן מפוברק, כבר דיברו על זה בחדשות באיזו הזדמנות. וברור שהכי פשוט זה לשבת ולנסות לבד.
גם אני חזרתי לטלפון קוי עם חוט ארוך. מסתובבת בכל הבית איתו. אין ספק שפחות נוח, אבל מתרגלים. ומה זה נוחות לעומת בריאות??
ראיתם שמשרד הבריאות יצא היום בהודעה שצריך להרחיק את הסלולר מילדים?
ומה איתנו?? ואני שאלתי את עצמי כמה שנים עכשיו יקח להם לספר לאנשים שטלפון אלחוטי מתנהג כמו סלולר וגם הוא מקרין ומסרטן..
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

ושוב הסתייגות, אני כבר לא מצוי בתעשיית הסלולאר כמה שנים, אך קצת ביאור לגבי הנאמר:
  1. בכל שיחה המכשיר מחפש את האות החזק ביותר, ומעדיף לעבוד תמיד עם הדור הכי מתקדם שלו:
גורם ראשון לעצמת השידור של המכשיר, הוא המרחק מאתר השידור: ככל שהאתר רחוק יותר, האות של המכשיר צריך להיות חזק יותר כדי לשרוד את המרחק (signal attenuation).
לגבי התאמת דור ומשמעותה, לא יודע. אגב, דור 3 משמע תמיכה בהעברת מידע רב כמו ווידאו וקבצים.
  1. אני הבנתי שהמכשירים של דור 3 גרמו לכך שהיו צריכים להתקין הרבה יותר אנטנות חזקות, כדי להעביר את התכנים הכבדים יותר:
כדי להעביר את כל המידע הזה, המכשיר צריך לשדר ביותר "ערוצים" בו זמנית, באיכות שידור גבוהה יותר, ואם מוסיפים לזה שיבושי קשר עם אתר השידור, יש צורך בהגברה משמעותית של עוצמת השידור.

עוד ביאור: הביטוי פולט קרינה קצת מטעה. הוא נותן לחשוב שמדובר על תוצר לוואי של עבודת המכשיר, כמו חום ממנוע. הקרינה היא שידור המידע עצמו - יצירת ערוץ הרדיו עליו עובר המידע, בין אם שיחה קולית או תקשורת נתונים.

ולגבי מסך CRT, אותם מסכים שמנים מלפני עידן ההשטחה: זהו בעצם "תותח אלקטרונים" שיורה אותם היישר אל מי שיושב מולו.
טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

זהו בעצם "תותח אלקטרונים" שיורה אותם היישר אל מי שיושב מולו.
:-~

ז'ראר, כשלא מדברים בסלולר אז אין קרינה?

המשרד לאיכות הסביבה מזהיר מפני מטענים של סלולרי
נורה_קטנה*
הצטרפות: 03 יולי 2007, 18:31

שליחה על ידי נורה_קטנה* »

לפי מה שאמרו היום בתוכנית הבוקר, ממליצים לא לדבר במעלית וברכבת ובכלל במקומות שבהם הקליטה לא טובה. ככול שהקליטה לא טובה הטלפון משדר בעוצמה גדולה יותר.
אמרו גם שהמרחק של הטלפון מהגוף מאוד משמעותי. לדבר ברמקול במרחק של בערך 20-30 ס"מ מהגוף וזה כבר כמעט לא מגיע לגוף.
עניין נוסף הוא שדיבוריות ה-bluetooth גם מקרינות ועדיף אוזניות עם חוט.
טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

מה עושים אם בבית אין קליטה טובה? :-~ ואם אין רמקול בפלאפון? אוף.
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

טרה, ראיתי את שאלותיך, קצר בזמן - later.
ט*
הצטרפות: 27 ינואר 2003, 23:58

שליחה על ידי ט* »

מה עושים אם בבית אין קליטה טובה? :-~ ואם אין רמקול בפלאפון? אוף.
לא מדברים בסלולר.
עוברים לדבר רק בטלפון קווי.
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

כשלא מדברים בסלולר אז אין קרינה?
מה שמכונה 'מצב stand by':
כאן בוצע הצעד המשמעותי מדור 1 ל-2: מ-'ביפ' בודד למטרת זיהוי/מיקום ששודר כל כמה שניות, עברנו לשידור רציף של אות סינכרון מתמשך. כמו בקו אינטרנט מהיר.
מאז, אין הבדל מהותי מדור 2 ל-3, אלא רק התקדמות ושיפור ביכולת של הרכיבים האלקטרוניים לחלץ את המידע מתוך סך השידור, כך שניתן להוריד את עוצמתו - מה שגם מגדיל את הספק הסוללה.

מה עושים אם בבית אין קליטה טובה?
אמורים להיות מעין מגברים שמתקינים בבית. אולי לא להיט מהיבט 'הזיהום האלקטרומגנטי' אך לפחות כן מקיים את קו התקשורת. משמעותי בעיקר כאשר אין טלפון קווי. לכל רשת הפתרון שלה, יש לפנות למוקדי השרות.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

ועדיף אוזניות עם חוט.
כאלו שיש להן רמקול קטן?
עדינה_ניפו*
הצטרפות: 10 ספטמבר 2003, 17:33
דף אישי: הדף האישי של עדינה_ניפו*

שליחה על ידי עדינה_ניפו* »

תסלחו לי על הבוטות אבל אני פשוט לא מבינה איך אנשים נאורים מסתובבים עם טלפון סלולרי?
זה דבר שכל כך פשוט להניח בצד ולהיפטר ממנו, מה קורה לכם?
אני באמת מעוניינת להבין.
האם זה לא ברור שמכל הבחינות המכשיר הזה מזיק?
אני באמת בן אדם עם סובלנות והבנה ואני לא חושבת שאני קיצונית בעוד תחומים בחיים שלי אבל בעניין הזה אני נשארת פשוט המומה שאוכלוסיה שלמה מסתובבת עם דבר מיותר לחלוטין ומזיק כל כך!
יש משהו שאני לא מבינה כאן?
אני הרי במיעוט, אולי האדם היחיד בישראל שמעולם לא רכש פלא-פון, "פלא"?! אז נראה לי שיש משהו שאני באמת לא "קולטת" כאן!
זאת התמכרות קשה יותר מהרואין, אלכוהול...? אני לא רואה אוכלוסיות שלמות מסתובבות מכורים לסמים...

שוב, סליחה על הבוטות אבל בער לי!
נורה_קטנה*
הצטרפות: 03 יולי 2007, 18:31

שליחה על ידי נורה_קטנה* »

_ועדיף אוזניות עם חוט.

כאלו שיש להן רמקול קטן?_
כן. יש אוזניות רק לשמיעת מוזיקה ויש כאלה עם מיקרופון.

עניין נוסף הוא שהטלפון פולט הכי הרבה קרינה ברגעים שאחרי שלוחצים snd (לפני שמתחילים לשמוע שזה מצלצל) וקצת לפני שזה מתחיל לצלצל אצלנו כשמקבלים שיחה.
אני באורנג' וכשהטלפון ליד הרמקולים של המחשב אני יודעת מתי עומדת להכנס שיחה לפי הרעש שזה יוצר ברמקול לפני שהטלפון מצלצל בפועל. זה נרגע כשעונים וכשמרחיקים את הטלפון מהרמקולים.
טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

כן עדינה, זה מסוג הדברים שאחרי שיש לך, קשה לחזור אחורה. קצת כמו אוטו.
אני נשארתי שנים בלי סלולרי, ואז בעלי עבר עבודה וקיבל סלולרי חדש. נשארנו עם הסלולרי הישן , ו , כמובן שהתחלתי להשתמש בו. אני לא מדברת בו הרבה, אבל זה כל כך נוח שיש, שלא רוצה להיפרד ממנו.
עדינה_ניפו*

כן, אני כנראה אף פעם לא אבין לעומק מכיוון שאין לי כזה ואף פעם לא היה לי ואני לא מתכוונת אי פעם לרכוש אחד.

כמו עם הסיגריות,
מהרגע שהפסקתי (בעל כורחי, בהריון הראשון שלי הם פשוט עשו לי בחילה מטורפת) אני לא מעזה אפילו לקחת שאכטה מהפחד שלא תהיה דרך חזרה... (וזה אחרי 7 שנים כבר)!
עדינה_ניפו*

אגב, גם בלי אוטו הייתי יכולה להסתדר לא רע בכלל, צריך פשוט לשנות קצת את אורח החיים, אני באמת בקושי נכנסת לאוטו שלנו לשמחתי הרבה!
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

קניתי בויצו היום שני טלפונים עם חוט.
אחד מהם מזכירה משוכללת, עם רדיו שעון מעורר HOLD ו3 כפתורים עליהם כתובM1 M2 M3 , אבל- בצד השני לא נשמע קול.
Tאולי צריך ללחוץ על כפתור או שמקולקל.
שווה לתקן?
אם_אוהבת*
הצטרפות: 03 אפריל 2008, 21:52

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

חייבת לדעת עד כמה זה ודאי שהאלחוטי מקרין או שרק סוגים מסויימים כי פיתחתי הרגלים חדשים, במקום דיבור בפלאפון ( מזה כמה זמן) מדברת באלחוטי בנוכחות התינוקת שצמודה אליי ללא דאגות ועכשיו, לאחר מה שקראתי קשה לי עם הידיעה ואאלץ לנסות לדבר בטלפון עם חוט עם כל הקושי של חוסר ניידות.
מה לגבי שימוש במכשיר כמשחק? הקטנה אוהבת ללחוץ על הלחצנים של האלחוטי ולהכניס לפה את המכשיר. עד עכשיו לא מנעתי ממנה כי לא חשבתי שזה נורא כמו פלאפונים שמקרינים גם בלי לדבר.
נקודות_ורודות_אגדיות*

אם אוהבת, וודאי ביותר.
אם היה לי מושג איך להעלות כתבה שקראתי (לא באינטרנט), הייתי מעלה כדי שכולם יוכלו לראות. זה גרוע כמו הסלולר ובעיקר כשהאלחוטי לא יושב בתושבת שלו , כי אז הבסיס משדר כל הזמן אל המכשיר.
בקיצור, בכתבה כתוב שמי שחייב להשתמש בו, ירחיק את הבסיס ממקום בו יושבת המשפחה ולשים אותו בתושבת בגמר כל שיחה.
הכי פשוט, תקני טלפון רגיל וחוט מאוד ארוך (6 מ' ויותר) וזה הכל. מתרגלים להסתובב בבית עם המכשיר ולהניח אותו כל פעם במקומות מוזרים כדי לפנות את הידיים. אני כמעט בתפקוד מלא ככה (כולל שטיפת כלים) והילדים....התרגלו להיזהר מהחוט. (הם עדיין מאוד קטנים).

ולי יש שאלה ז'ראר:
מה אתה אומר? שמסכי המחשב מקרינים ברמה שזה מסוכן?? כאילו באותה רמה של הסלולר?
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

שמסכי המחשב מקרינים ברמה שזה מסוכן?? כאילו באותה רמה של הסלולר?

כאן אנחנו נכנסים לדקויות של התמחות בתחום גלי רדיו, שזה לא התחום שלי. הקשר שלי הוא תשתיות סלולאר וטלפוניה. כשאנו בוחנים את סוגיית "הקרינה" יש שני היבטים: האחד ברור וחד משמעי שהוא עוצמות ותדרים מדידים, והשני יותר חמקמק וקשה למדידה ולכן נתון בוויכוח והוא ההשפעות על המטבוליזם. יש אורכי גל שידוע בוודאות מה הן ההשפעות על הגוף, כגון קרני אלפא-בטא-גמא, אולטרה סגול...

אך לגבי השדה החשמלי שמייצרים מכשירים, ובכלל זה משדרים של ציוד תקשורת, יש סמטוחה צפופה של מידע, מידע לכאורה ומידע מטעם. אז אני לא יודע לומר האם מסך טלביזיה/מחשב מהסוג הישן, לפי טכנולוגית השפופרת הקתודית הינו מזיק ובאיזו מידה, אך כן ניתן להצביע על אופן פעולתו לעומת טכנולוגיות אחרות כגון של מסך פלזמה או LCD, שהוא "ירי" של אלומת אלקטרונים אל עבר המסך, שם הם מייצרים את התמונה, ומשם הם ממשיכים הישר אל היושב ממול, לא יודע באיזה תדר ובאיזו עוצמה.

לגבי מכשירים אלחוטיים ביתיים, הם אמורים לשדר נמוך יותר מכיוון שהם "מדברים" עם תחנת בסיס קרובה. לכן גם טווח הקליטה התקינה מוגבל, לעומת מכשיר סלולאר שאמור לכסות מרחק של קילומטרים. אפשר לעשות את הבדיקה כאשר נוסעים באזורים לא מיושבים, ולראות בעיניים את המרחק מתחנת הבסיס, או למדוד עם מד האוץ של המכונית.

נקודה נוספת, שעם התפתחות האלקטרוניקה בשנים האחרונות והמודעות בקרב הציבור וריבוי המחקרים, כן יש נטייה של היצרנים להוריד עוצמות שידור ופליטת קרינה עד למינימום הנדרש לתפקוד תקין.

<מקווה שהפוסט הזה לא יחובל ע"י שיבושי קליטה או כל צרה אחרת, טכנולוגית או אנושית>>
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

מאמר שנופל בול על מה שנכתב כאן לאחרונה. קצת ארוך, אך נותן יסודות, ובשפה שווה לכל נפש:
ביתכם הוא מבצרכם? גם המקרר והטלוויזיה הם מלכודות קרינה; המיקרוגל - מפלצת קרינה חסרת מעצורים
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

בדף הזה - אנטנות סלולריות - התנהל דיון מעניין בסוגיה, עם תשובה דומה מאוד לתשובתי מלמעלה. שווה אולי לאחד את הדפים, ולמצוא שם יותר ענייני.
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

ועכשיו בכלל גיליתי שיש את מדור מודעות קרינה.
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

ומתקפת הנגד לא איחרה לבוא: למי יש אינטרס שנפחד מהסלולרי .
מה עומד מאחורי הפרסומים על סכנותיו של הטלפון הסלולרי, ומי בעצם מרוויח מזה?

מרוב מחקרים לא רואים את היער

כל מי שאי פעם עשה דיאטה יודע, שלמחקרים וממצאיהם יש נטייה מופלאה לסתור את עצמם שוב ושוב. האם כדאי להפריד בין פחמימות לחלבונים, לוותר לגמרי על הפחמימות, או לאכול אותן רק בלילה?

כל מחקר יגיד לכם אחרת. אם להשליך על המקרה הזה, אז רק לפני כמה חודשים, פורסם בעיתונות מחקר ענק שקבע כי השימוש בטלפון הנייד מסרטן. שם, הומלץ בחום דווקא כן להשתמש באוזניית בלוטות'. הפעם מומלץ להתרחק ממנה. למה אתם בוחרים להאמין? (אגב, פרסום המחקר לא ממש השפיע לרעה על דוחות חברות הסלולר, שצפויים גם בתום המחצית הראשונה של 2008 לפוצץ את התקרה).
ריחות_של_יסמין*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ריחות_של_יסמין*

שליחה על ידי ריחות_של_יסמין* »

אותי מפחידה במיוחד הקרינה באוטובוסים, האם מישהו יכול להפנות אותי למקור מידע מהימן על הנושא?
איזה זמן ניסיתי לבקש מאנשים באוטובוס לא לדבר, אבל התייאשתי...
חשבתי לעשות עצומה ולבקש ממשרד התחבורה לאסור על השימוש בטלפונים סלולריים בתיחבורה הציבורית אבל אני מרגישה שזה דורש בדיקה מקדימה יסודית יותר.
פלוני_אלמונית*

תודה על הדף והמידע, מעניין כמה קרינה חטפתי עכשיו מקריאת כל הדף הזה...
מכשיר בייביסיטר לתינוק (כמו ווקי טוקי) דגם די ישן של פישר פרייס האם פולט קרינה?
טלפון אלחוטי מדגם ישן של פנסוניק יש לנו אותו 5 שנים, לא נראה לי דיגיטלי גם בעייתי מבחינת קרינה? תודה
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

מכשיר בייביסיטר לתינוק (כמו ווקי טוקי) דגם די ישן של פישר פרייס האם פולט קרינה?

אם הוא משדר אות אל מכשיר שני שמשמש כמקלט, אז כן, יש קרינה. שידור=קרינה. אך לא כל קרינה היא קטלנית. עצם המונח 'קרינה' הינו רחב מאוד. לכן יש להתייחס לפרמטרים מדוייקים: תדר (אורך גל), עוצמה - שמבטאים ב-Gauss, ושעוצמתה משתנה לפי מרחק האדם ממקור הקרינה. ושוב אני רוצה להדגיש את מה שכבר נכתב כאן לאורך ולרוחב: אין מידע ברור וחד משמעי לגבי השפעת שדות חשמליים על רקמות הגוף. לעומת קרינה כגון אולטרה-סגול(UV) שידוע שהיא מייננת, משמע שוברת את הקשרים בין האטומים ברקמות, וכאשר זה מגיע לשבירת ה-DNA... מתקבלים העתיקי DNA משובשים, שעלולים לייצר תאים מעוותים, להלן סרטן.

טלפון אלחוטי מדגם ישן של פנסוניק יש לנו אותו 5 שנים, לא נראה לי דיגיטלי גם בעייתי מבחינת קרינה? תודה

שאלות פרטניות מהסוג הזה לא יכולות לקבל תשובה חד-משמעית. מה שניתן לעשות זה לחפש ע"ג המכשיר האם רשומים תחומי התדרים ועוצמות השידור של המכשיר. ועם המידע הזה להסתובב במחקרים על השפעת נתונים אלו על הגוף... אכן, זה בעייתי כפי שזה נשמע. אין אף "מומחה" שיכול לתת תשובה חד-משמעית.
איילת_א*
הצטרפות: 22 נובמבר 2005, 00:26
דף אישי: הדף האישי של איילת_א*

שליחה על ידי איילת_א* »

מישהו יודע האם יש הבדל ברמת הקרינה שפולטים מכשירים מדור מתקדם יותר?

למשל מכשיר מדור 2.5 או 3 לעומת מכשיר מדור 2?
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

שליחה על ידי אפרת_מ* »

יש הבדלים בקרניה בין כל המכשירים גם כאשר הם מאותו הדור, גם כאשר הם של אותו היצרן.
אפשר לדרוש לקבל מידע (נמצא בחוברת המידע על המוצר שנמצאת באריזה של כל מוצר) על רמות הקרינה של המכשירים כחלק מבחירת המכשיר. יעשו לשניה פרצוף, אבל יספקו לך את המידע (זה מה שאני עשיתי בפעם האחרונה).
ואגב, בניגוד למה שפעם פורסם, דיבורית אישית מקטינה משמעותית את הקרינה (לא אם תצמידי את המכשיר עצמו לגוף כמובן, ואז במקום בו הוצמד עדיין תהיה אותה הקרינה). ראיתי במו עיני הבדלים של הקרינה עם דיבורית אישית ובלעדיה - אין בכלל מה להשוות.
אביטל_צ*
הצטרפות: 16 אפריל 2004, 17:49
דף אישי: הדף האישי של אביטל_צ*

שליחה על ידי אביטל_צ* »

דיבורית אישית
האם הכוונה לרמקול שיש בחלק מהטלפונים ?
או לאוזנייה שמתחברת ?
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

שליחה על ידי ירח_לבן* »

אפשר לדרוש לקבל מידע (נמצא בחוברת המידע על המוצר שנמצאת באריזה של כל מוצר) על רמות הקרינה של המכשירים כחלק מבחירת המכשיר. יעשו לשניה פרצוף, אבל יספקו לך את המידע (זה מה שאני עשיתי בפעם האחרונה).
כן, העניין הוא שזה קצת מסובך כי יש תקן אמריקאי ותקן אירופאי וזה מספרים מסקאלות אחרות לגמרי וקצת קשה להשוות.
ח_אלפשה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2005, 11:00

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

ראיתי במו עיני הבדלים של הקרינה עם דיבורית אישית ובלעדיה - אין בכלל מה להשוות.
מעניין. איך ראית את ההבדלים?
אירית_בנגל*
הצטרפות: 14 פברואר 2006, 12:31
דף אישי: הדף האישי של אירית_בנגל*

שליחה על ידי אירית_בנגל* »

הי,
החלפנו את הטלפונים האלחוטיים בבית לקווייםורוצים להשאיר אלחוטי אחד. האם מישהו יכול להמליץ על טלפון אלחוטי שיוצר מינימום קרינה (חברה ודגם או כל סימן זיהוי שיש)

תודה תודה,
אירית
אפרת_מ*

שליחה על ידי אפרת_מ* »

דיבורית אישית - אוזנייה שמתחברת למכשיר. דיבורית ברכב שיש לה אנטנה חיצונית אמורה להוריד עוד יותר את הקרינה.

איך ראיתי את ההבדלים? מעבדת מחקר שפעם השתייכתי אליה לקחה חלק במחקר על השפעות קוגנטיביות של הקרינה. היה להם ציוד בדיקה. כאשר שאלתי את אחד המעורבים לגבי הפרסומים שהיו אז בעיתונות שלא כדאי להשתמש באוזניות אישיות, הוא ענה שזה לא נכון (שרק אם יש קצר, או חוט חשוף שנוגע באנטנה, בקיצ' משהו לא תקין באוזניה יחד עם צירוף נדיר - אז תהיה קרינה גבוהה יותר), והלך לחדר הסמוך להביא מד קרינה נייד והדגים לי על הסלולרי שלי את ההבדלים.

כשאני ביקשתי לבדוק את רמות הקרינה - אז למכשירים השונים ביניהם התלבטתי היו מדדים על אותה הסקאלה. ובכל מקרה אפשר לבדוק בכל סקאלה מה נחשב לגבוה ולנמוך ועדיין זה יעזור לך לעומת אי קבלת מידע כלל, גם אם קשה להשוות את הנתונים לגבי שני מכשירים ספציפיים.
אפרת_מ*

שליחה על ידי אפרת_מ* »

ואביטל לגבי רמקול במכשיר - אם את מחזיקה אותו ביד - אז ליד שלך עדיין תגיע קרינה גבוהה.
לגבי קרינה לפניםולמח - השאלה היא כמה את מרחיקה את המכשיר. ככל שהמכשיר רחוק יותר פיזית מהגוף הוא יספוג פחות קרינה.
יש לא מעט אנשים שפשוט מרחיקים כמעה את המכשיר, או שמים אותו קרוב לפה עם רמקול - ברור שהמח יספוג פחות קרינה מהצמדה לאוזן - אבל לא יודעת עד כמה משמעותי זה יהיה.
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

פרק נוסף בסאגת המאבק על דימוי קרינת הסלולאר - סקירה ב-NRJ על כתבת תחקיר בנושא, וגניזתה: מה הן מסתירות? הסרט הגנוז של חברות הסלולר ולהלן קטעים נבחרים למתעצלים :-):

" שילון וצוות התחקירנים לא חסכו מאמץ: הם צילמו עשרות מומחים בישראל, נסעו לצלם גם באנגליה, בפינלנד וברוסיה. הכל זרם לפי התוכניות, חוץ מדבר אחד: החומר שאליו נחשף במהלך התחקיר והדברים ששמע מהמומחים גרמו לשילון להגיע למסקנה שהשימוש בטלפון הסלולרי מסרטן ומסוכן לבריאות. "

" בכל הנוגע לאנטנות, הממצאים של שילון מחזקים את טענות חברות הסלולר: הוא עורך מדידות באמצעות מומחה קרינה שמדגים איך ככל שמתקרבים לאנטנה, הקרינה מהמכשיר הפרטי נחלשת. הוא גם עורך מדידות בסביבתן של כמה אנטנות גדולות שהצבתן עוררה סערה, ומראה שערכי הקרינה נמוכים בהרבה מהתקן. "

" שילון מראיין שורה של מומחים וחושף את המחלוקות שמפלגות את עולם המדע: פרופסור מהטכניון מציג מחקרים שלטענתו מוכיחים שהקרינה מאיצה סרטן, לעומת פרופסור מאוניברסיטת תל אביב שטוען שהכל עורבא פרח (אך גם עובד בשירות חברות הסלולר).

הסרט מעניק ביטוי הוגן לכל העמדות, אך ברור מי שכנע יותר את יוצריו. את זמן המסך המשמעותי ביותר מקבלת ד"ר סיגל סדצקי מבית החולים שיבא, שמשתתפת במחקר הבינלאומי הענק "אינטרפון", שמקיף 16 מדינות, וממצאיו הוכיחו את הקשר בין שימוש אינטנסיבי בסלולר לבין התפתחות גידולים באותו צד של הראש. "

" כשהסתיימה העבודה צפו בכירי הסלולר בקלטת והחליטו לנצל את העובדה שהם בעלי הזכויות על הסרט כדי לגנוז אותו. "

"דן שילון ודובי קרויטרו סירבו להגיב, בטענה שהם חתומים על הסכם סודיות ומנועים מכל התייחסות לעניין. "

|#| ומתוך מאמר פרשנות על אותו סרט: לא עשה הנחות לחברות הסלולר :
" קורנשטיין גילה שקרינה סלולרית מחוללת תהליכים במטען הגנטי של התא שעלולים להוביל להתפתחות סרטן; דוברת ושכטר הוכיחו כי הקרינה הסלולרית גורמת עיוות ונזקים בעיניהם של עגלים. "

" פרשת הסרט הסלולרי הגנוז מהווה גם עדות עגומה למצבה של התקשורת בישראל. התוכן השיווקי פלש לכל חלקת ריאליטי או בידור בטלוויזיה, ומתברר שהוא מנסה להידחף גם אל עולם התחקירים. לזכותם של דן שילון ודובי קרויטרו ייאמר שהם עמדו על זכותם לחופש עיתונאי-וגם קיבלו אותו-ושבניגוד למצופה לא כופפו את מסקנות הסרט ולא עשו שום הנחה למממנים.

במהלך הצילומים והעריכה הם שלטו בתוכן, אבל השליטה יצאה מידיהם ברגע שסיימו לעבוד-והרי שום עיתונאי או מפיק לא משקיע את נשמתו בתחקיר חובק עולם רק כדי שהקלטת שהוציא תיקבר בארון נעול.

באורח פרדוקסלי, מצבו של שילון דומה לזה של אחת המרואיינות שלו, בריטית שפעילה נגד חברות הסלולר. היא מספרת שרוב המחקרים האקדמיים ששוללים את סכנות הסלולר ממומנים על-ידי התאגידים. המחקרים שתוצאותיהם אינן מחמיאות לסלולר, לעומת זאת, נקרעים או נגנזים על-ידי המזמינים והמממנים. תקשורת היא ממלכת השטחיות, אבל מתברר שבכל זאת יש משהו מן המשותף בין תחקיר עיתונאי למחקר אקדמי. "
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

מבקר המדינה מותח ביקורת קשה על הפיקוח בנושא הקרינה הנפלטת ממוקדי שידור - בעיקר של טלפונים סלולריים
חלק קטן מהמאמר, לטעימה:

" בעוד שבעולם מתקיים דיון מעמיק בנושא, בישראל הוא אינו מטופל כלל. בשנת 2006 למשל, התקיים בעיר בנוונטו (Benevento) באיטליה כינוס של "הוועדה הבין-לאומית לבטיחות אלקטרומגנטית". המסמך שגובש בכנס צריך היה להדליק כמה נורות אדומות בקרב העוסקים בנושא שכן חלקו עסק בהשלכות הבריאותיות של הקרינה ובצעדים שיש לנקוט על-מנת להגן על הציבור. אך בישראל, כך על-פי בדיקת המבקר, אף גוף רשמי העוסק בקרינה אלקטרומגנטית לא דן במסמך.

ההתעלמות זו מדאיגה בעיקר על רקע ממצאים רפואיים שעלו בכינוס, כמו למשל הוכחות מניסויים בבעלי חיים ובתרביות תאים שהראו כי חשיפה לשדות אלקטרומגנטיים נמוכי תדר עלולה להגביר את הסיכון לסרטן בילדים, וכן לגרום בעיות בריאות בילדים ובמבוגרים. בכינוס הוצגו גם ראיות המצביעות על עליה בסיכון ללקות בסרטן המוח לאחר שימוש ממושך בטלפונים סלולריים.

המסמך המסכם של הכינוס המליץ על צעדים שיש לנקוט כדי להקטין את הסיכונים וההשפעות המזיקות מחשיפה לשדות חשמליים, מגנטיים ואלקטרומגנטיים על פי עקרון הזהירות המונעת. בישראל, כאמור, איש לא חשב שהמסמך חשוב מספיק כדי לדון בו. "
נקודות_ורודות_אגדיות*

ז'ראר יקר
בישראל יש כמה שמוכנים למצוא את מותם על ערמות רבות של גופות וערמות עוד יותר גדולות של...כסף >:(
(התחלתי להשתמש בהבעה הזו הרבה...)
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

בישראל יש כמה שמוכנים למצוא את מותם על ערמות רבות של גופות וערמות עוד יותר גדולות של...כסף
אני לא חושב שהישראלים חוטאים בזה יותר. בדוגמה שהבאתי אנו אכן נראים רע יותר, אך יש בעולם העיסקי-תעשייתי כ"כ הרבה הזדמנויות לכ"כ הרבה אנשים להיות חזירים :-S .
לא צריך לשקוע בייאוש. כי אם מתייאשים, הפתרון הוא להתעלם. להמשיך להתעלם בעצם, מה שאנו ממילא עושים מדי יום.
מה שחסר לנו זו את התחושה שיש בכוחנו לשנות. יש כאן מעגל קסמים שמזין את עצמו: ככל שיותר אנשים משוכנעים שאין בכוחם להשפיע, מיואשים או אדישים, זה אכן מה שקורה. נבואה שמגשימה את עצמה. ובזמן הזה, אותם אלו שכן מאמינים בכוחם לשנות (להלן החזירים :-)), מכוונים את העניינים למטרותיהם, ובדרך מזהמים לנו ת'חיים בסבבה.

אז מה אני מציע? קודם כל לדעת. למרות התקדים המצער מהפרשה העגומה ההיא עם הנחש בגן עדן, כן להושיט יד ולקטוף את הפרי מעץ הדעת. הסיפור ההוא כנראה נעוץ כה עמוק בתודעתינו שאנו שרויים בחרדת ידיעה. וכאן טמון הקסם: מהרגע שמספיק אנשים יודעים, מתרחשת תופעה אלכימאית מופלאה: מסה קריטית!!!

חזירי התעשייה והמסחר, הם מודעים היטב לתופעת המסה הקריטית. הם יוצרים אותה מדי יום ביומו באמצעות פרסומות וכלל השימוש באמצעי התקשורת, שמשמשת כשופר למטרותיהם. כאשר אחד מבעלי ההון קונה אמצעי תקשורת הוא לא עושה זאת רק בתקווה להרוויח ממכירת פרסומות, אלא בעיקר כדי לקדם את ענייניו ולהשתיק את הקולות הנוגדים אותם. אם הדיונים הללו ימשיכו כאן, עוד מעט נראה מי באמת בעל הבית כאן... :-)
<מתגרה בגורל>
בריא_טבעי*
הצטרפות: 08 מאי 2009, 01:01
דף אישי: הדף האישי של בריא_טבעי*

שליחה על ידי בריא_טבעי* »

בדוגמה שהבאתי אנו אכן נראים רע יותר, אך יש בעולם העיסקי-תעשייתי כ"כ הרבה הזדמנויות לכ"כ הרבה אנשים להיות חזירים phased .

חזירי התעשייה והמסחר, הם מודעים היטב לתופעת המסה הקריטית.

האם אתה מתכוון לשפעת החזירים?
:-)
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

האם אתה מתכוון לשפעת החזירים?
אני קצת דיסלקט, אני תמיד הופך אותיות, ומבלבל בין השפעת ושפעת החזירים.
:-).
בריא_טבעי*

אימייל שקיבלתי היום:
נמצא הפטנט להורדת אנטנות
בגבעתיים הצליחו דיירי בניין להוריד מתקן גישה אלחוטי-אנטנה
לכול דבר, שעד היום היה קשה להורידה בגלל פטורים מהיתר בנייה.
הדבר קרה לאחר שפנו למפקחת על שטחים משותפים בטאבו , וטענו כי תקנון הבנין אינו

מאפשר ניצול שטחים משותפים לשם התקנת אנטנות מבלי שהשכנים הביאו לכך הסכמתם.
בנוסף תקנון הבנין מייעד את הבניין למגורים ולא למסחר ואו שירותיים.
אני מביא כאן תקציר כפי שנמסר לי ע"י עו"ד גילה סמולסקי פייס - דיירת בבניין,
ואחת הלוחמות באנטנה, כפי שמסופרים הדברים על ידה.

דעתי, היא כי חברות ה סלולאר פחדו מתקדים בהם הן לא צד לדיון, ולכן יקשה עליהם
לערער על כך בהמשך, ולכן קפלו את הזנב בין הרגליים מהר.
חשוב כי כמה שיותר וועדי בתים, ואנשים ידעו זאת.
זהו עוד נידבך של התמודדות מול חברות הסלולאר, בו השקרים והרמאויות שלהן
מתגלים.
חשוב להדגיש כי כאשר חברות הסלולאר נתבעות בעקיפין והן לא צד לדיון , כלומר
כאשר תובעים את השכן , חברות הסלולאר מתקפלות היות והן פוחדות מתקדימים שלא
יוכלו לערער עליהן.

גילה סמולסקי - פייס, עורכת דין, מגשרת ונוטריון
Gila Smolsky - Paiss, Advocate, Mediator&Notary

טל: 03-6128020
פקס: 03-6135095
רחוב בן גוריון 2 בית ב.ס.ר. 1 רמת גן 52573 E-Mail: [email protected]

נצחון במאבק של חניתה 1 על "סלקום" נמצא הפטנט להורדת אנטנות

רקע עובדתי 2005-2008

2005 – הדיירים מגלים לראשונה כי על גג הבית יש אנטנות "סלקום"
  1. באוקטובר 2005 נודע לדיירי הבנין בחניתה 1 במקרה, כי בפנטהאוז של משפחת ירון, בקומה 5, מותקנות אנטנות סלולאריות של חברת סלקום. כשבקשו לעלות ולראות את האנטנות דרך הגג המשותף –התברר להם שהמנעול לגג הוחלף ונמנעה מהם הגישה לגג. כמו כן גילו הדיירים שלארון הבזק חוברו כבלים חשמליים העולים מחצר הבית ועד לאנטנות שבדירת משפחת ירון.
סוף 2005 – העיריה והדיירים מסכלים נסיון של "פלאפון" להקים חוות אנטנות
  1. חודש לאחר מכן, בנובמבר 2005 גילה אחד הדיירים בבית, באקראי כי בחצר הבית חונה מנוף המעלה עשרות קופסאות לפנטהאוז משפחת ירון שבקומה החמישית. אמנם המובילים טענו בפניו כי מדובר ב...מערכת הסטריאו, אך הדייר הבין מיד שמדובר בשנאים וציוד תקשורת.
  1. עו"ד גילה סמולסקי פייס, המתגוררת בבית המשותף פנתה למשרד לאיכות הסביבה, וההתברר לה כי פרט לאנטנות הקיימות של "סלקום" מתעתדת "פלאפון" להקים בבנין "חוות אנטנות".
  1. עו"ד סמולסקי –פייס פנתה לעירית גבעתיים, וזו האחרונה שלחה מיד פקח לשטח שצילם את המתרחש. בעקבות פגישה עם סגן ראש העיר דאז, עו"ד יצחק נטוביץ, והתובעת העירונית, שרונה לוי הגישה העיריה לבית המשפט לעניינים מקומיים בקשה לצו זמני למניעת הפעולות. טענת העיריה היתה כי שימוש בדירת מגורים כ"חוות אנטנות" הינו "שימוש חורג, שלא ניתן לו התר כחוק.
  1. במקביל, ניהלו תושבי השכונה בהנהגתה של עו"ד סמולסקי פייס מאבק ציבורי רחב היקף נגד חברת פלאפון. מעבר לפניה לעיתונות חילקו הדיירים כ-1,000 עלונים לכל דיירי הסביבה וכינסו אסיפה בה השתתף גם עו"ד יצחק נטוביץ.
  1. כמו כן הגישה עו"ד גילה סמולסקי פייס בקשה לצו מניעה זמני בפני המפקחת על רישום מקרקעין בתל אביב (תיק מספר746/05) כנגד משפחת ירון, בו טענה כי שימוש בדירת מגורים כ"חוות אנטנות" סותר את תקנון הבית המשותף, הקובע כי "הדירות תשמשנה למטרת מגורים ו/או מקצוע חופשי".
  1. בעקבות המאבק הציבורי והמשפטי שנוהל כנגד חב' פלאפון נאלצה חב' פלאפון להתקפל. בהודעה בהסכמה שהגישה פלאפון לבית המשפט ביום 29.1.06 מעט לפני מועד הדיון, הודיעה כי היא חוזרת בה מכוונתה להקים את המתקן הסלולארי, והתושבים חגגו נצחון.
  1. ובינתיים, התביעה המקבילה שהוגשה על ידי הדיירים הובאה לדיון בפני המפקחת אורה קניון, ונמחקה עוד בטרם נדונה בעקבות דרישת המפקחת להפקיד ערבות לכל נזק שייגרם לנתבעים, ערבות שדיירי הבית סרבו לתת, והדיירים הסתפקו באותו שלב בנצחון על פלאפון.

ספטמבר 2007 – מסוכל נסיון שני של פלאפון להתקין אנטנות על גג הבית
  1. בעקבות הודעתה של פלאפון לבית המשפט חשבו התושבים שהגיעו אל המנוחה והנחלה – אלא שכעבור שנה וחצי התברר להם כי טעו. בחודש ספטמבר 2007 שוב גילו הדיירים שבפנטהאוז של משפחת ירון נעשות עבודות ושוב מועלה ציוד תקשורת אל הגג, במסווה של שיפוצים. כמו כן החלו עבודות קידוח בתקרת הרכוש המשותף כדי להעביר כבלי חשמל מארון שבחדר המדרגות בקומה 5 לחדר המכשירים על הגג.
  1. כל הסיפור חזר על עצמו: שוב פנתה עו"ד סמולסקי פייס למשרד לאיכות הסביבה, ואז התברר לה, לתדהמתה, שאותה חברת פלאפון אשר התחייבה בפני בית המשפט שלא להקים אתר סלולארי בבית – שוב ביקשה וקיבלה מהמשרד לאיכות הסביבה היתר להקמת אתר חדש. והכל כמובן נעשה בחסותה ובהסכמתה של משפחת ירון אשר פותחת שערי דירתה לרווחה בפני החברות הסלולריות תמורת בצע כסף.
  1. עו"ד סמולסקי-פייס בשם הדיירים, ועו"ד שרונה לוי מטעם העיריה פנו במכתבים חריפים לבאי כוחה של פלאפון. בעקבות האיומים בתביעה הצליחו הנ"ל לסכל בינתיים את הכוונה של משפחת ירון להתיר לחב' פלאפון להקים שוב את האתר הסלולארי.
אנטנה של סלקום הקרויה "מתקן גישה אלחוטי" עדין נמצאת על גג הבית
  1. בעוד הנסיונות של "פלאפון" להקים בבנין חוות אנטנות נכשלו - המשיכה חברת סלקום להפעיל מדירת משפחת ירון אנטנה הקרויה "מתקן גישה אלחוטי".
  1. "מתקן גישה אלחוטי" הינו מתקן שממדיו אינם עולים על 805030 ס"מ, ואשר אינו דורש התר בניה. בירור שנערך בזמנו העלה כי חברות הסלולאר משתדלות להכניס כל אנטנה למעין קופסה בגודל הנ"ל – בין בצורת עציץ, מזגן או פנס תאורה, לקרוא לה "מתקן גישה אלחוטית" ובדרך זו להימלט מהחובה להוציא התר בניה. בשיטה זו ניתן לשים על גג אחד אינסוף אנטנות ללא התר בניה, העיריה לא יכולה לסייע והאזרחים הופכים לחסרי אונים.
  1. בעקבות לחץ של תושבים של השכונה כולה, אשר חוששים מאד מן הקרינה הבוקעת מן האנטנות, הסכים ראש העיר, מר ראובן בן שחר, באדיבותו, לסייע לתושבים ולממן סיוע משפטי של עו"ד ליאור כץ, ממשרד רענן הר זהב, שהינו בעל מוניטין ונסיון עשיר בתחום של הורדת אנטנות.

נובמבר 2008 הדיירים מגישים תביעה נגד משפחת ירון בפני המפקחת
  1. לאחר התייעצויות הוחלט לשוב ולהגיש תביעה אצל המפקחת על רישום מקרקעין, בטענה שמתקן סלולארי, לרבות מתקן גישה אלחוטי, הינו שימוש אסור לפי תקנון הבנין. ביום 27.11.08 הגישו איפוא תושבי הבית ברחוב חניתה 1, באמצעות עו"ד ליאור כץ וכן באמצעות עו"ד גילה סמולסקי פייס, תביעה כנגד משפחת ירון בפני המפקחת, בתיק 500/08.
  1. ביום 3.3.09 הגיעה המפקחת, מירה אריאלי, לביקור בבית משפחת ירון, הנתבעים. בביקור, בו השתתפו גם באי כוח הצדדים וגם נציג של סלקום, ראתה המפקחת את מתקן הגישה האלחוטית ואת הכבלים שיורדים לאורך הקיר. הנתבע, דורי ירון, ניסה להציג את המתקן כמתקן קטן, ולהסתיר את חדר המכשירים שנלווה אליו.
  1. אלא שבעקבות לחץ של עו"ד ליאור כץ על נציג סלקום, נאלץ זה האחרון להודות כי "מתקן הגישה האלחוטית" אינו מתקן העומד ברשות עצמו, אלא מצריך חדר מכשירים, ולחשוף אותו.

חדר מכשירים מוסתר כמו בבית של "אנה פרנק"
  1. חדר המכשירים היה מוסתר מאחורי ארון כבד שכוסה בחפצים, ממש כמו הכניסה לבית של אנה פרנק. לאחר שהוזזו החפצים והארון, התגלתה דלת לבנה ללא ידית. נציג סלקום פתח את הדלת ולעיניהם המשתהות של כולם התגלה חדר שנבנה והוכשר לצרכי סלקום, עם רצפה מיוחדת, כאשר הקירות והדלתות מצופים בלוחות ספוג עבים במיוחד. בחדר היו 8 מצברים, ארונות תקשורת, לוחות חשמל, וציוד רדיו. החדר היה ממוזג על ידי מזגן.
  1. תגובה של המפקחת, הגברת מירה אריאלי היתה "וואו" ונכר היה שהיא היתה המומה. פרוטוקול הדיון כפי שנרשם על ידה מצ"ב.
  1. לאחר הביקור נדרשו הצדדים להגיש תצהירי עדות מטעמם, והתיק נקבע להוכחות ליום 13.5.09.
  1. בתצהיר שהוגש על ידי עו"ד גילה סמולסקי פייס, העלתה הנ"ל שורה של טענות: ראשית טענה עו"ד סמולסקי הנ"ל כי עסק של אנטנות הינו עסק ללא רשיון –המתנהל ללא בקרה ופיקוח ועלול להיות מסוכן.
  1. כועד בית העלתה עו"ד סמולסקי פייס תהיות: מה יקרה אם תפרוץ חלילה שריפה? ברקים? מה יקרה אם יהיה שיטפון (מהגג)? איך ניתן יהיה להיכנס? האם הציוד נבדק על ידי חשמלאי מוסמך? האם מהנדס קונסטרוקציה בדק שהציוד לא כבד מדי כדי להימצא בחדרון על הגג? האם החדר מפוקח על ידי גורם מקצועי אובייקטיבי??? הרי בגלל שהחדר הוא בתוך דירת מגורים, אין אפשרות לפקחי העירייה, וגם לא לפקחי המשרד להגנת הסביבה, להיכנס אליו ולבצע בו ביקורות.
  1. עו"ד סמולסקי –פייס הסבירה כי עסק של אנטנות ומתקני שידור סלולאריים המצוי בתוך דירת מגורים, הינו עסק לכל דבר וענין. עסק כזה מצריך עבודות בניה, התקנה, העלאה והורדה של ציוד, ותחזוקה שוטפת. העלאת הציוד משמעותו רעש בעת הפריקה והטעינה, גרירה, שימוש חורג במעלית, לכלוך וכיו"ב מטרדים שבדיוק אותם תקנון הבית המשותף רצה למנוע.
  1. עו"ד סמולסקי פייס הדגישה שמדובר בעסק דינמי ומתפתח, ורב החשש שאם לא ינתן צו המונע ממשפחת ירון לארח חברות סלולאר בביתה – היא תשוב ותפנה לחברות נוספות.
  1. כן טענה עו"ד סמולסקי פייס כי התקנת אנטנות על גג הבית מורידה את ערך הדירות.
  1. "קשה לי לתאר במדויק איך המרגש לגור בתוך בית בו מנוהל עסק של אנטנות סלולאריות. "ביתי הוא מבצרי" כך אומרים – אך אין זה כך במקרה שלי. במקרה שלי ביתי הוא כמו "שטח אויב". אני צריכה להיות ערנית ודרוכה לכל פעילות ולכל תנועה. אני חיה כל הזמן בתחושה של מתח, מאבק וחשש.
  1. בכל פעם כשיש רעש או קידוח – אני עוברת בין תשעת השכנים האחרים ובודקת אם מי מהם עושה שיפוץ בדירה. אם מתברר שאף אחד לא עורך שיפוץ - אני מיד פונה למשרד לאיכות הסביבה לבדוק אם אין הפתעות, ואם עוד חברה סלולארית לא קיבלה התר הקמה של מתקן סלולרי ומעלה ציוד לגג." כך לדברי עו"ד סמולסקי פייס.
  1. מר גיל פרידן, דייר אחר בבנין, הדגיש בתצהירו כי הוא מוטרד מחוסר הודאות של השלכות הקרינה מהאנטנות וכי הוא סבור שהאנטנות מהוות סכנה בריאותית. "האנטנות פוגעות באיכות החיים שלי ואני חי בדירתי בתחושה לא נעימה" הוסיף.
  1. אמנם התביעה הוגשה נגד משפחת ירון, אך בפועל, בפרונט עמדו באי כוחה של סלקום. הצדדים נהלו מגעים לפשרה, אך המגעים נכשלו.
  1. 5.09 – סלקום מסלקת את האנטנות מחשש לפסק דין תקדימי
  1. בערב ל"ג בעומר, 11.5.09 כמה שעות לאחר שהמו"מ בין הצדדים עלה על שרטון, הגיעו מנופים ומשאיות מטעם חברת סלקום ופרקו בחופזה את האתר והורידו את ציוד הרדיו והתקשורת מן הגג.
  1. התושבים בסביבה כולה היו באופוריה. תושבים רבים הסתודדו ליד המנוף עם מצלמות בידיהם, ואחרים יצאו לחלונות ומחאו כפיים. התרגשות אחזה בכולם. מי שלא ראה את דיירי חניתה 1 ושכונת בורוכוב כולה במעמד הזה – לא ראה שמחה מימיו. אמנם היה זה ערב לג בעומר, אך התחושה היתה של "שמחת בית השואבה"...
  1. ההערכה היא כי "סלקום" העדיפה להסיר את המתקן לפני הדיון, וכך להימנע מהכרעה שיפוטית תקדימית, לפיה בבית משותף בו קובע התקנון כי "הבית ישמש למגורים בלבד" אסור להתקין מתקנים סלולאריים, גם אם מדובר ב"מתקני גישה אלחוטיים" שאינם מצריכים התר בניה.
  1. בדיון שנערך בפני המפקחת על רישום מקרקעין ביום 13.5.09 הצהירו באי כוח הנתבעים כי "הכל פונה אתמול... מהגג, מהחדר, מארון החשמל, מהקירות החיצוניים". כמו כן התחייבו כי "לא יפעילו ולא יתקינו בדירתם והגג הצמוד לה ו/או ברכוש המשותף מתקני שידור סלולאים ומתקני גישה על חוטית".
  1. אף שמדובר על פסק דין לפשרה ולא על פסק דין המהווה תקדים, עו,ד סמולסקי פייס סבורה כי נמצא הפטנט שיכול לסייע לכלל האזרחים במדינה להוריד מתקנים סלולארים מבתים משותפים.
בריא_טבעי*

(סליחה על האימייל הארוך, זה נראה לי ממש חשוב)
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

במדינת מיין שוקלים להזהיר בחוק משתמשים בטלפונים סלולרים מפני סרטן

"המלצות נוספות של הוועדה העירונית הן לוודא כי העירייה רוכשת מכשירים סלולרים נמוכי הספק, ליזום חינוך למודעות נושא הקרינה ממכשירים סלולרים בבתי הספר, ופניה למוסדות המדינה (קליפורניה) והאיחוד הפדראלי (ארה"ב) כדי לאסור שיווק של מכשירי טלפון סלולרי לילדים. "

" בסוף אוקטובר חשף העיתון הבריטי ה"דיילי טלגרף" תוצאות המחקר של ארגון הבריאות העולמי שארך 10 שנים ובו השתתפו כ-12,800 משתמשים בטלפונים סלולרים ב-13 מדינות שונות, ולפיו ישנו קשר מובהק בין התפתחותם של גידולים סרטניים במוח לבין השימוש בטלפון הנייד.

המחקר, על פי הדיילי טלגרף, מצא קשר הדוק בין השימוש בטלפון הסלולארי לארבעה סוגים של סרטן. ביניהם, סרטן המוח וסרטן בלוטות הרוק. "
עלמה_אליעז*
הצטרפות: 29 יוני 2009, 00:42

שליחה על ידי עלמה_אליעז* »

לכל מי שהיה מודאג מקרינה סלולרית, יש חדשות רעות.
RFID היא טכנולוגיה של שבבים שפולטים קרינת רדיו כל הזמן, את השבבים האלו מתחילים להכניס עכשיו לכל דבר שאפשר להעלות על הדעת, זה הולך להחליף את הברקוד, וזה הולך להיות בכל כרטיס שאנחנו משתמשים בו, זה ישמש לזיהוי של מוצרים, מכוניות, כלבים ואנשים.
בתור התחלה, השבב הזה הוא הרכיב המשמעותי בתעודת הזהות הביומטרית החדשה שמנהיגים כאן, ואחרי שהציבור יקבל את זה, יהיה הרבה יותר קל להכניס את זה לכל שאר הדברים.
מה שאומר הרבה הרבה יותר קרינה.

קישור לקבוצה עם מידע לגבי זה בפייבוק
ויש דף פה באתר איך עוצרים את החוק הביומטרי
פלוני_אלמונית*

RFID היא טכנולוגיה של שבבים שפולטים קרינת רדיו כל הזמן
רק חלק מהשבבים פולטים קרינה כל הזמן.
למיטב ידיעתי ברוב השבבים (כולל אלו שאמורים להיות בת"ז) אין סוללה ולכן הם פולטים קרינה רק כתגובה לקרינה שמשודרת אליהם ממכשיר הסריקה.
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

על טכנולוגיית ה-RFID מתוך וויקיפדיה עברית:

" הטכנולוגיה מבוססת על התקנים קטנים (תגיות) המוצמדים לעצם אותו מעוניינים לזהות, ומאחסנים מידע הניתן לקריאה על ידי מכשיר מתאים באופן אלחוטי תוך שימוש בגלי רדיו. קיימות תגיות פסיביות - ללא מקור כוח ואקטיביות - הכוללות סוללה. "

" טווח הקריאה של תג פסיבי תלוי בתדר, בכוח הסורק ובהפרעות של חפצים מתכתיים:

תדר נמוך - טווח קריאה של 3 עד 30 סנטימטרים.
תדר גבוה - טווח קריאה של מטר.
תדר אולטרה גבוה – טווח קריאה של 3 עד 7 מטרים.
טווח הקריאה האפקטיבי של תג אקטיבי הינו לרוב 100 מטרים. "

" שימוש בכרטיסים אלו כבר קיים לצורך בקרת כניסה ופתיחת דלתות, מבלי שהעובד יצטרך להעביר את הכרטיס בחריץ של קורא הכרטיס המגנטי. שימוש נוסף יכול להיות בבדיקת נוכחות של אנשים, כמו תלמידים או חיילים ולדעת באופן מידי מי חסר "

" שימושים נפוצים בטכנולוגיית ה-RFID
מעקב אחר עצמים ובני אדם, לדוגמה: מעקב אחר עדרים, סחורות במחסן, השאלת ספרים.

" תג RFID יכול לכלול בתוכו את כל התעודות והמידע בנוגע לאזרחי המדינה, לדוגמה: איחוד ת"ז, דרכון, רישיון נהיגה בתוספת נתונים אישיים על בעל הכרטיס, כגון - נתונים ביומטריים וסוג דם. "

" שתל תת-עורי לחיות מחמד מאפשר זיהוי חיות אובדות והשבתם לבעליהם . "
שליחת תגובה

חזור אל “רפואה ורופאים”