כיצד לחסוך מים

אקולוגיה באופן טבעי
זאב_ב*
הצטרפות: 14 דצמבר 2007, 15:35
דף אישי: הדף האישי של זאב_ב*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי זאב_ב* »

עוד טכניקה לאיסוף מים מכיורים-

אפשר להתקין מיכל לאצירת המים מתחת לכיור ולחבר אליו את הצינור שמנקז את הכיור.
את הצינור שמוביל אל הביוב אפשר לסתום כנגד ריחות ומטרדים שונים, אנו עושים זאת עם שקית ניילון וגומיה.
אפשר להתקין מתאם בין צינור הניקוז למיכל אם צריך- יש סיפון גמיש, או צינור ביוב צר, אנו משתמשים בבקבוק פלסטיק 1.5 ליטר, שמשמש כמשפך, בכיור אחר המיכל מגיע ממש עד הצינור הקצר שמחובר לכיור.
המלצה- ההתקנה של המיכל היא זמן מצוין לנקות היטב את כל מה שהצטבר בצנרת הניקוז של הכיור.
המלצה נוספת- על מנת למנוע התרבות חיידקים במיכל המים אפשר להכניס שום וגם לרוקן בתדירות מספקת- אם זה מסריח אז זה טיפ'לה באיחור.
זאב_ב*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי זאב_ב* »

חשוב חשוב: מים עומדים מאפשרים התפתחות חיידקים, בעיקר אם אנחנו מכניסים/ות אליהם חיידקים במכוון- שטיפת ידיים, מקלחת, וכולי,
שטיפת האסלה עם מים שיש בהם מלאן חיידקים אמנם מנקה את הגושים מהאסלה אך לא תורמת לבריאות המשתמש/ת- תחשבו על כל השפריצים שעושים את דרכם ממי האסלה ועד לטוסיק ולפתח הצינור, שהוא, אנחנו
שמש_בחורף*
הצטרפות: 25 מרץ 2008, 11:03

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי שמש_בחורף* »

יפה!
לא כבד לסחוב את הבקבוקים הענקיים האלה, כשהם מלאים?
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

מה יותר חסכוני במים- מכונת שטיפת כלים, או לשטוף את הכלים בידיים?
דנה_ה*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 22:21
דף אישי: הדף האישי של דנה_ה*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי דנה_ה* »

קראתי איפשהו שמדיח כלים צורך כעשירית לעומת שטיפה רגילה
נקודות_ורודות_אגדיות*

כיצד לחסוך מים

מה את אומרת? אז שווה לקנות מדיח? לא שיש לי כרגע מקום במטבח, אבל בבית הבא....
אני סובלת משטיפת הכלים הזו מאוד! מכיוון שהמים שאני משתמשת לשטיפת הכלים, באים מדוד חשמל (אין דוד שמש), אז בכלל - אני אפילו לא ממש חוסכת בחשמל.
איך באמת עובד חימום המים במכונה הכלים? זה לא צורך המון חשמל?
או...אני מתחילה לפנטז על מכונת כלים.
יש דף על זה? האם כדאי לקנות קטנה או גדולה (אם מדובר במשפחה של שלוש נפשות)
דלית_ב*
הצטרפות: 18 נובמבר 2005, 17:43
דף אישי: הדף האישי של דלית_ב*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי דלית_ב* »

מה יותר חסכוני במים- מכונת שטיפת כלים, או לשטוף את הכלים בידיים?
תלוי בכמה מים את משתמשת בשטיפה ידנית.
נקודות_ורודות_אגדיות*

כיצד לחסוך מים

עוד שאלה:
אני לפני קניית מערכת סינון למים (נשבר לי לסחוב מים הבייתה),
אוסמוזה הפוכה מבזבזת מים?
רני_כשר*
הצטרפות: 15 יוני 2001, 01:21
דף אישי: הדף האישי של רני_כשר*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי רני_כשר* »

רעיון נוסף לבית משותף הוא להסתפק באיסוף מי הגשם למיכל מתנפח של 20 עד 40 מטר-מעוקב
אני לא מבין למה צריך מיכל כל-כך גדול אם הוא ממילא משמש בחורף בלבד. מספיק מיכל אחד של 5 קוב או 4 מיכלים של 1.5 קוב כ"א, + משאבה וצנרת - לדעתי, בלי התקנה סה"כ לא יותר מ-6,000 ש"ח. תוסיף גם התקנהשירות וכד', תגיע ללא יותר מ-8,000 ש"ח.

מה שמטעה לפעמים את משתמשי המים האפורים הבלתי מטופלים הוא, שבשנים הראשונות לשימוש במים אפורים בלתי מטופלים הגינה דווקא פורחת! אין מטעה מזה!
במקרה כזה צריך לווסת את הההשקייה כך שלא תהיה רק ממים אפורים. לדוגמא, בחורף אפשר להפנות מי גשם מהגינה (לא מהגג, כי את מי הגג כדאי לאסוף ולהשתמש לאסלות) וכך לשטוף את הקרקע, ואולי בקיץ לערבב עם המים האפורים גם מים רגילים (כלומר, מי-ברז). וגם, להקטין את כמות הדטרגנטים שמשתמשים בכל מכונה.
לדעתי, כמות המים במכונת כביסה לא תמיד מצדיקה את הטורח בשימוש בהם. מכונת כביסה צורכת בערך כמו מקלחת אחת. עדיף להתאמץ להשתמש במי המקלחות ולוותר על מקלחות כמספר הפעמים שעושים בשבוע - אותו חיסכון בפחות מאמץ.
רני_כשר*
הצטרפות: 15 יוני 2001, 01:21
דף אישי: הדף האישי של רני_כשר*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי רני_כשר* »

אני לפני קניית מערכת סינון למים (נשבר לי לסחוב מים הבייתה)
מה קרה למים שלך? את חייבת מים מבוקבקים?
אוסמוזה הפוכה צורכת אנרגיה רבה כדי לפעול, וגם מבזבזת מים (המים עם המזהמים והמינרלים נשטפים לביוב). לא בטוח שזה אקולוגי. המים לרוב לא טעימים וחסרי מינרלים לחלוטין.
נקודות_ורודות_אגדיות*

כיצד לחסוך מים

מה קרה למים שלך? את חייבת מים מבוקבקים?

המים שלי כמו המים שלך: פלואור,כלור, כמיקילים (?), טעם מ-ז-ע-זע, ואף פעם לא ברור לי מתכות כבדות לא מתכות כבדות ולפעמים התחיידקות של המים ממזהמים אלה ואחרים.
בכל מקרה רק לאחרונה יצא דוח של מבקר המדינה שלא קראתי אותו לאשורו, אלא רק את הכותרות שמדווחות שהוא מתריע שמי השתיה ברוב האיזורים בישראל מתחת לכל ביקורת.
למה, אתה שותה מים מהברז? (טוב, כניראה שכן, אני זוכרת שצפריר כתב איפשהו שהוא שותה מי ברז)
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

תודה זאב, נדלקתי על הרעיון של הבקבוק מתחת לכיור. מה אתם עושים עם המים האלה? מדיחים את האסלה?

אני חשבתי לאגור את מי הכביסה במיכל, לשאוב למיכל מוגבה, ולהשתמש בהם להדחת האסלה. כך אפשר לנצל את המים האפורים הללו כל השנה, גם בחורף, ואין בעיה עם חומרי אבקת הכביסה שלא טובים לגינה (למה אבקות כביסה אקולוגיות כל כך יקרות?). מה דעתכם?
זאב_ב*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי זאב_ב* »

מ עכ שו , תודה, בתמונות יש שני גדלים של מיכלים-
הקטן מיכל של 10 ליטר- אז הוא שוקל כ-10 קילוגרם כשהוא מלא
הגדול מיכל של כ-20 ליטר, ואותו אני מרוקן לפני שהוא מלא- בגלל המשקל

טרה רוסה, נחמד לקרוא, עם המים האלה אנחנו משקים את הגינה (יש לנו שירותי דלי), השקיה ישירה על הקרקע ולא על הצמחים. המים מסתננים קצת לפני שהם מגיעים לצמחים
בקשר למכונת כביסה-
בכל מכונה יש שימוש של כ-60-80 ליטר, אז תצטרכי מיכל אגירה מאוד גדול- תלוי בכמות הכביסה שאת עושה
מכונת הכביסה מצוידת במשאבה שמזרימה את המים החוצה- אפשר לבדוק אם היא מספיקה להעלות את המים לגובה הרצוי לך ובקצב המתאים
מים עומדים הם מצע גידול לחיידקים- אם שוטפים איתם את האסלה בעצם מעבירים חיידקים למקום שראוי שיהיה נקי מחיידקים- בשל הקירבה לפתח גופנו וההשפרצות האקראיות המלוות ב-פלופ.
ההתמודדות עם חומרי הכביסה- בהורקה לאסלה את מעבירה את ההתמודדות למישהו אחר, אבל ההשלכות יגיעו גם אלייך, בצורה כזו או אחרת.
כביסה באמצעות סודה לשתייה היא זולה, נוחה ובעלת השפעה נמוכה על הסובב, ובמקום מרכך אפשר להשתמש בחומץ- קנוי או עשוי- יש על כל אלו פרטים ןהסברים במגוון אתרים וגם כאן בבאופן.
נקודות_ורודות_אגדיות*

כיצד לחסוך מים

בשל הקירבה לפתח גופנו וההשפרצות האקראיות המלוות ב-פלופ.

D-:
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי רוזמרין* »

כביסה באמצעות סודה לשתייה היא זולה, נוחה ובעלת השפעה נמוכה על הסובב
זאב, אתה יכול לפרט קצת? על זה עוד לא שמעתי.
האם הסודה עושה את אותה פעולה של הסבון? איזו כמות אתה משתמש למכונה? יש הגבלה על טמפרטורה?
אני משתמשת בסודה כדאודורנט וכמשחת שיניים. אשמח להרחיב את השימוש.
שמש_בחורף*

כיצד לחסוך מים

_כביסה באמצעות סודה לשתייה היא זולה, נוחה ובעלת השפעה נמוכה על הסובב
זאב, אתה יכול לפרט קצת? על זה עוד לא שמעתי.
האם הסודה עושה את אותה פעולה של הסבון? איזו כמות אתה משתמש למכונה?_
אני משתמשת בסודה לשתיה כתחליף לחלק מאבקת הכביסה. כלומר, בערך כף גדושה של אבק (רגילה, לא אקולוגית) +2 כפות סודה לשתיה למכונה. בכביסת מגבות - כמות גדולה יותר של סודה לשתיה (זה עוזר נגד ריח העיפוש של מגבות רטובות).
עד עכשיו, כשניסיתי לכבס רק עם סודה לשתיה לא הרגשתי שהיא מנקה מספיק. אני עושה את זה לפעמים אם הכביסה לא במיוחד מלוכלכת.
כמו כן, סודה לשתיה לא נמסה טוב בטמפ' של 30 מעלות, שהיא טמפ' של כמעט כל הכביסה בביתנו. אז לפעמים נשארים פרורים לבנים על הבגדים אחרי הכביסה, וצריך לשטוף אותה שוב. וזה קצת מעצבן.
שמש_בחורף*

כיצד לחסוך מים

אה, ובקשר לאוסמוזה הפוכה - לפי מה שאני יודעת היא מכפילה בערך את כמות המים, כלומר: כדי לשתות כוס מים אחת כוס נוספת יורדת לביוב.
דובונית*
הצטרפות: 05 ינואר 2009, 14:33

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי דובונית* »

לגבי סודה לשתיה:
אמנם מעולם לא ניסיתי, (זה נראה לי כמו הפרויקט הבא...), אבל אולי אפשר לפתור את בעיית טמפרטורת ההמסה על ידי המסתה בכוס מים רותחים טרם הכביסה ואז שימוש באבקת הסודה כ"נוזל כביסה", מה דעתכן? יכול לעבוד?
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי רוזמרין* »

אני משתמשת בסודה לשתיה כתחליף לחלק מאבקת הכביסה
לא הבנתי. לאיזה צורך את משתמשת בה? אם כבר שמת אבקת כביסה אז מה הסודה מוסיפה?
אני, אגב, משתמשת בנוזל כביסה של אקובר ומעניין אותי אם אפשר להשתמש במים להשקייה. האם החומרים שלהם באמת לא בעיתיים לגינה?
שמש_בחורף*

כיצד לחסוך מים

לא הבנתי. לאיזה צורך את משתמשת בה?
כדי להפחית את כמות אבקת הכביסה. הסודה יחד עם קצת אבקת כביסה מנקה יותר טוב מקצת אבקת כביסה בלי סודה. חלק מהלכלוך היא כן מפרקת, אך לא הכל.
מה דעתכן? יכול לעבוד?
נראה לי שכן, רק טיפה יותר עבודה.
דובונית*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי דובונית* »

קטן עלייך...
שמש_בחורף*

כיצד לחסוך מים

אם את אומרת...
דובונית*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי דובונית* »

:) בוודאי.
שמש_בחורף*

כיצד לחסוך מים

שאלה לכל אלה שמציעים להתקלח פחות: (זה לאו דוקא בדף הזה, ראיתי את זה בכל מיני דפים אבל השאלה נראית לי מתאימה יותר לכאן)
איך אתם עושים את זה? אני מבינה שאפשר לא לרחוץ תינוק כל יום, ואולי כשנמצאים כל היום בבית אפשר לא להתרחץ. אבל נגיד, בני עשרה מזיעים ועתירי הורמונים? בנות עשרה בזמן מחזור? ילדים בגיל הגן שמתגלגלים בארגז החול? מבוגרים שחוזרים מסיבוב סידורים/יום עבודה בעיר, עם ריחות של אגזוז מהרחוב, טיגון וסתם זיעה? (כל אלה דוגמאות שגרתיות ויומיומיות ממשפחתי/שכונתי)

אני שואלת ברצינות. ומבקשת תשובות אמיתיות, כדי לקדם את תחום החיסכון במים בביתי..
אנא אל תפנו אותי לדף אוי אני אמא מזניחה כי שם כמעט כל הילדים שמדובר על לא לרחוץ אותם הם צעירים למדי (נראה לי).
מרפסת_ולימונדה*
הצטרפות: 27 מאי 2009, 14:12
דף אישי: הדף האישי של מרפסת_ולימונדה*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי מרפסת_ולימונדה* »

בני עשרה מזיעים ועתירי הורמונים?
שטיפה קצרצרה -- ממש 30 שניות, במים קרירים בלי לחכות לחמים, רק כדי לשטוף פנים-בית-שחי-מפשעות ויאללה לצאת. מרענן, כייפי, ושוטף את הזיעה.

בנות עשרה בזמן מחזור?
כנ"ל, עם עיכוב של עוד 10 שניות על שטיפת האישורים האינטימיים בקצת יותר מים...

ילדים בגיל הגן שמתגלגלים בארגז החול?
כנ"ל, אבל בתוך האמבטיה עם הפקק סגור, ועם עוד 10 שניות לשטוף את השיער במים קצת יותר, ואז לתת להם להמשיך ולשחק ב-10 ס"מ מים שבאמבטיה עד שנמאס... (כולם ביחד בו"ז, כמובן)

מבוגרים שחוזרים מסיבוב סידורים/יום עבודה בעיר, עם ריחות של אגזוז מהרחוב, טיגון וסתם זיעה?
שוב, כנ"ל.

בכלל, אצלנו יש בידול משמעות, גם בשפה היומיומית, בין "שטיפה" (30 שניות) לבין "רחצה" (מקלחת מלאה, משהו כמו 5 דקות).
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

האם כדאי לקנות מדיח רק כדי לחסוך במים?
אם כן, איזה מדיח?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני שואלת ברצינות. ומבקשת תשובות אמיתיות, כדי לקדם את תחום החיסכון במים בביתי..
בחורף הילדה מדלגת על רחצה פה ושם.
בחודשים החמים? אצלנו בתל-אביב? אין מצב.
איך אנחנו בכל זאת חוסכים במים בחדר האמבטיה:
  • שטיפה קצרצרה מאוד לפני הסבון.
  • סיבון רק של איזורים בעייתיים. למשל, אצל בת מתבגרת: בית שחי אבל לא כפות רגליים, אצל ילד: כפות הרגליים אבל לא בית השחי...
  • שטיפה קצרצרה של הסבון.
  • כשאני עוזרת ברחצה, הרחצה מתקצרת להפליא (אף אחד לא מבזבז דלי מים שלם בגישוש אחרי הידית של הברז בעיניים עצומות ובפנים נוטפות, ואף אחד לא מתעכב לשחק כשהמים זורמים).
  • האיש ואני סוגרים את הפקק כשאנחנו מתרחצים, ומשתמשים במי האמבטיה להורדת מים באסלה כל היום למחרת (בהם, ובמי שטיפת הידיים בכיור).
  • הואיל ובכיור יש גיגית קטנה לאיסוף המים, לצורך הורדת המים באסלה, אז רחיצת הידיים מתקצרת כך: מכניסים ידיים מלוכלכות למים שבגיגית הקטנה, נוגעים בסבון, מסבנים, שוטפים באותם מים שבגיגית, ורק אז פותחים את הברז לשטיפה קצרצרה של הידיים משאריות הסבון.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

תשימו לב שכשמתקלחים(בדוש) אז לרוב משתמשים בזרם מים חזק בהרבה ממה שנחוץ לנו והרוב מתבזבז. רצוי להקטין את עוצמת המים בחצי לפחות כדי למנוע בזבוז.
שמש_בחורף*

כיצד לחסוך מים

תודה על ההתיחסויות.
מרפסת, אתמול ניסיתי את ההצעה שלך לשטיפה. ביום של מחזור.
רק במים קרים (יצאו חמים בהתחלה, התחממו בצינורות (-: ) והכי קצרצר שהצלחתי.
לא נראה לי שהצלחתי להתקלח בפחות משתים וחצי דקות.

בשמת, גם אצלנו אם אני מעורבת במקלחת הילדים היא הרבה יותר קצרה, אבל עם אחת כבר אין מצב, גדולה מדי לפיקוח ורוצה פרטיות, ועם השני - גמכן בקרוב מאד. אז עכשיו זה ענין של שכנוע והטפה מחוץ לדלת.

אצל בת מתבגרת: בית שחי אבל לא כפות רגליים, אצל ילד: כפות הרגליים אבל לא בית השחי...
D-:

בענין עוצמת המים בטוש - אם מתקינים את ה"מקלחוני מסאז'" האלה, העוצמה של הזרם הרבה יותר חזקה, ומשתמשים בעצם בפחות מים. אני חושבת שחסכמים של ברזים עובדים על אותו עקרון (ערבוב אויר במים).
נ_ע_מ_ה*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2006, 13:48
דף אישי: הדף האישי של נ_ע_מ_ה*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי נ_ע_מ_ה* »

אמרו לי שיצאה תקנה חדשה היום: שכל מי שעובר את מכסת המים צריך לשלם 20 שקל על כל ליטר
מישהו יודע לשים קישור עם מראה מקום?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי בשמת_א* »

המממ. מה מכסת המים?
מים*
הצטרפות: 01 יולי 2009, 20:06

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי מים* »

אמרו לי שיצאה תקנה חדשה היום: שכל מי שעובר את מכסת המים צריך לשלם 20 שקל על כל ליטר לא על כל ליטר, על כל מ"ק (1000 ליטר) שמעבר למכסה.

ציטוט: " משפחה של ארבע נפשות, הצורכת יותר מ-30 מטרים מעוקבים (מה שנקרא תעריף ג') מדי חודשיים, תשלם בעד כל מטר מעוקב שמעבר לסף זה 20 שקל, מחיר הגבוה ביותר מפי שניים מהתעריף הנוכחי. "
מים*
הצטרפות: 01 יולי 2009, 20:06

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי מים* »

נ_ע_מ_ה*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2006, 13:48
דף אישי: הדף האישי של נ_ע_מ_ה*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי נ_ע_מ_ה* »

תודה בעבור הקישור.
ש_י_ר_י*
הצטרפות: 18 יולי 2008, 15:29
דף אישי: הדף האישי של ש_י_ר_י*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי ש_י_ר_י* »

לפי האתר של החסכמים הם יכולים לחסוך 7.2 קוב מים בחודש. נראה לי שהם הגזימו מעט בזמני המקלחת שהם חישבו, אבל בכל זאת...
מישהו יודע איך ניתן להשיג אותם בלי לקנות אונליין? בעיות עם כרטיס האשראי P-:
איל_גיא_חיים*
הצטרפות: 11 יוני 2009, 15:46
דף אישי: הדף האישי של איל_גיא_חיים*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי איל_גיא_חיים* »

למי יש אנטרס הכי גדול בהפרטת המים?
למי רצון עז להטפלתם?
למי יש עינין להשמיץ את המדינה ואיכות המים?

http://duns100.dundb.co.il/2008/600029698/indexh.asp

http://www.haaretz.com/hasite/pages/ShA ... ntrassID=0

http://www.haaretz.com/hasite/pages/ShA ... ntrassID=0

http://www.globes.co.il/serve/globes/do ... 8&fid=1555
שמש_בחורף*

כיצד לחסוך מים

מישהו יודע איך ניתן להשיג אותם בלי לקנות אונליין?
בזמנו היו בחנויות כאלה כמו הום סנטר - של דברים לשיפוץ ותחזוקה בבית. שווה לשאול שם.
אנונימי

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי אנונימי »

הממשלה מבצעת שטיפת מוח שנועדה להוריד ממנה את הצורך בפתרון הבעיה והאשמת הציבור המסכן.
אמת_וצדק*
הצטרפות: 18 מאי 2006, 02:21
דף אישי: הדף האישי של אמת_וצדק*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי אמת_וצדק* »

"פטנט" שלנו לחיסכון במים באמבטיה, שמתאים לילדים מגיל ישיבה ועד גיל 3 בערך:
ארגז פלסטיק גדול (למשל של "כתר") במידות שמתאימות בדיוק לשמש אמבטיה בתוך האמבטיה. כלומר, שמים אותו בתוך האמבטיה הרגילה (אם על רצפת המקלחת אם אין לכם אמבטיה) וממלאים אותו במים. אפילו אם ממלאים עד גובה הצוואר של הילד, זה ממש חסכוני במים, ולא פחות כיף לילדים.
פפריקה_הונגרית*
הצטרפות: 17 מאי 2006, 01:14
דף אישי: הדף האישי של פפריקה_הונגרית*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי פפריקה_הונגרית* »

האמת שלא קראתי את כל הדף, ואולי זה כבר נכתב...
אנחנו את המים של נטילת ידיים אוגרים לגיגית, (כי אני לא רוצה לפרק, כי יכול להכנס לכלוך למיים, ואני לא רוצה...)
ואותם מעבירים לניאגרה.... מהמים של שטיפת ידיים ונטילה אנחנו פשוט מורידים מים בשירותים...
אם אני זוכרת נכון, הניאגרה אוכלת איזה 60% מהחשבון, לא?
בכל מקרה, יש לי חשבון דו חודשי של 100, הכי גבוה שהיה זה 120, כי עשיתי לילדים "בריכות" באמבטיה, כי היה חם זוועות עולם....
בכלל, אני חושבת, שבכל בית דתי שבאמת שוטפים בהמון המון מים (יחסית) והמים האלה נקיים בסופו של שימוש- חובה כיור מחובר ישירות לאיזה מיכל אגירה, שמיכל האגירה ממלא את הניאגרה. צריך לחוקק על זה איזה חוק או משהו.... :))
קן_לציפור*
הצטרפות: 08 יולי 2005, 23:50
דף אישי: הדף האישי של קן_לציפור*

כיצד לחסוך מים

שליחה על ידי קן_לציפור* »

ראיתי פעם איפה שהוא סרטון ביוטיוב (כנראה) על רעיון אדיר שמחבר בין האמבטיה למיכל האסלה.
מישהו ראה?
אשמח לקישור תודה
שליחת תגובה

חזור אל “אקולוגיה באופן טבעי”