כניסה להריון בזמן הנקה

גליה*
הצטרפות: 16 יוני 2004, 23:06

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי גליה* »

הי..ילדתי לפני כחצי שנה. קיבלתי שלושה חודשיםאחרי הלידה מחזור ומאז כלום...האם זה ייתכן שהמחזור,ברגע שקיבלתי,יכול שוב להפסיק?או שאני צריכה לקנות בדיקת הריון? אני בהנקה מלאה..
גליה*
הצטרפות: 16 יוני 2004, 23:06

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי גליה* »

עדיין לא קיבלתי מאז המחזור הראשון שלושה חודשים אחרי לידה...כלומר,איחור של כמעט חודש וחצי..יש מצב שאני בהריון או שזה נורמלי שוסת באה ונעלמת בהנקה מלאה? (עם הגדולה מאז שקיבלתי שלושה חודשים אחרי לידה קיבלתי חודש בחודשו בהנקה מלאה) אשמח לשמוע אתכן.
ויק*
הצטרפות: 24 אפריל 2013, 23:35

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי ויק* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום לך ....אני ממש רוצה להיכנס שוב להריון ...יש לי ילד בן 7 חודשים שעדין יונק, לא קיבלתי מחזור מאז הלידה .וחזרתי לאותו משקל שהייתי לפני הלידה ואולי טיפה פחות . את יודעת להגיד לי מה אני צריכה לעשות ...?
מייחלת_למילוא_הבטן*
הצטרפות: 16 יוני 2013, 22:52

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי מייחלת_למילוא_הבטן* »

שלום, הבן שלי בן שמונה חודשים. הפסקתי לקחת גלולות סרזט לפני כחודש. מאז לא חזר לי המחזור. הוא יונק החל מהשעה 17:00 ועד 5:00. לא יונק ביום. מתי לדעתכן הוא יחזור? איך אפשר לזרז?
אבישג_א*
הצטרפות: 25 נובמבר 2006, 22:44
דף אישי: הדף האישי של אבישג_א*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אבישג_א* »

ראיתי את הדף ונהיה לי שחור בעיניים, אוי ואבוי אם אכנס להיריון בזמן הנקה

מיחלת, באמת מוזר שאין לך מחזור (לי זה נשמע מגניב אבל אני מבינה שאותך זה מבאס) - אפשרות שעולה לי בראש - אולי את בהיריון ?
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

אמת מוזר שאין לך מחזור למה מוזר ?? להרבה אמהות מיניקות אין מחזור למשך כשנה לפחות. אמנם יש כאן מקרה עם הפסקה גדולה בין הנקה להנקה (אם הבנתי נכון מהבוקר ועד אחר הצהריים לא יונק ?) ובכל זאת...
אבישג_א*
הצטרפות: 25 נובמבר 2006, 22:44
דף אישי: הדף האישי של אבישג_א*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אבישג_א* »

כן, גם אני לא מקבלת תקופה ממושכת, אבל כפי שכתבת
אמנם יש כאן מקרה עם הפסקה גדולה בין הנקה להנקה.
ונראה לי שזה מאוד משפיע
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

דווקא הנקות לילה משפיעות יותר על אי-פוריות מאשר הנקות יום.
לכן אם הפעוט יונק הרבה פעמים בלילה, גם אם הוא לא יונק ביום, נשמע לי מאוד הגיוני שלא יהיה מחזור.
לנשים שרוצות להחזיר את המחזור, אבל לא רוצות להפסיק להניק, מציעים לנסות גמילת לילה בלבד, אבל כיוון שהיונק שלך יונק רק בערב ובלילה, וכיוון שהוא כה צעיר, זה יהיה בשבילו שינוי מאוד משמעותי... כמעט גמילה.
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

דווקא הנקות לילה משפיעות יותר על אי-פוריות מאשר בהקות יום. זהו , זה מה שחשבתי והנה תמרוש ניסחה את זה בשבילי.
מייחלת_למילוא_הבטן*

כניסה להריון בזמן הנקה

אני לא בהריון, בדקתי. אני חושבת שאולי זה קשור לעובדה שנטלתי גלולות במשך חצי שנה? מישהי יודעת תוך כמה זמן זה צריך לחזור?
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

מייחלת:
א. כן, לפעמים לוקח לגוף זמן לחזור למחזור הטבעי שלו אחרי נטילת גלולות. למיטב זכרוני, חודשיים זה לא בלתי סביר.
ב. אם את מיניקה בלילות, גם זו סיבה טובה מאוד לגוף לא לבייץ. זה לא הכרחי (יהיו נשים במצבך שכן יבייצו) אבל זה ידוע ורגיל ונורמלי.
ג. על אחת כמה וכמה, אם את גם מיניקה וגם הרגע הפסקת גלולות - שלא יהיה לך מחזור.
ולשאלתך:

מישהי יודעת תוך כמה זמן זה צריך לחזור?
לא, אנחנו לא יודעות. אף אחד לא יכול לדעת. בעניין הזה יש שונות ענקית בין נשים.
אם את רוצה עצה, אז לדעתי יהיה סביר לחכות עוד חודש-חודשיים.
אם המחזור לא יגיע עד אז, נראה לי שאפשר להסיק מזה שהוא לא חוזר בגלל שההנקות מונעות ביוץ.
(איך אפשר לדעת בוודאות שזה מההנקה? לא יודעת. אולי רופאי נשים יידעו)
ואז, אן זו ההנקה, אז אפשר לחשוב מה את רוצה לעשות: להשלים עם זה שהגוף שלך לא רוצה להעמיס על עצמו גם הנקה וגם הריון, ולדחות את הניסיון להיכנס להריון, או לשקול גמילת לילה או גמילה מההנקה בכלל, שבשאיפה תביא להחזרת הביוץ.
מייחלת_למילוא_הבטן*

כניסה להריון בזמן הנקה

חתיכת דילמה... תודה בכל אופן :)
הדסי*
הצטרפות: 14 יוני 2012, 11:14

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי הדסי* »

האם הנקה חלקית מונעת הריון?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

וואי אני גם רוצה...
פלוני_אלמונית*

כניסה להריון בזמן הנקה

יש פה משהו?שאלה: תינוקת בת שנה וחודשיים, מניקה בערב ובלילה... יכול להיות בגלל הנקת לילה יש מחזור ללא ביוץ?
מרת_פרת_משה*
הצטרפות: 24 ספטמבר 2014, 15:36
דף אישי: הדף האישי של מרת_פרת_משה*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי מרת_פרת_משה* »

חברות יקרות שנכנסו להריון תוך כדי הנקה-
ספרו לי, אנא מכן, איך ידעתן? ומתי?
כלומר- המחזור עושה מה שבא לו, אי אפשר לסמוך על הגעתו או איחורו. ציצים- נפוחים מדי פעם וכואבים מדי פעם גם ככה. הרגשת הריון- אממ.... לא יודעת. מתקשה לסמוך עליה לבדה.
נו, אז אולי פתאום בחודש שביעי- שמיני ככה אגלה שאני בעצם שוב בהריון?!
קונדומים, פור גוד סייק! מה יכול להיות רמז יותר עבה להריון שיחכה קצת!?
שמנדובה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2014, 18:24

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי שמנדובה* »

מעת לעת עושה פיפי על מקלון... כל עוד אין וסת. בסיבוב הזה העולל בן כמעט שנה ווסת - אין. בקודם זה לקח שנתיים בדיוק. מה שכן, אצלי כשהווסת חוזרת אז היא חוזרתמדוייקת למדי, וזה מדד טוב. גם תחושות מסויימות שעולות בגוף בהריון כבר מוכרות לי היטב (בחילות, פטמות רגישות באופן מיוחד, ריבוי גרעפסים - אצלי!).
מרת_פרת_משה*
הצטרפות: 24 ספטמבר 2014, 15:36
דף אישי: הדף האישי של מרת_פרת_משה*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי מרת_פרת_משה* »

תודה שמנדובה (אגב, הניק שלך משמש ככינוי חיבה נפוץ ועתיק יומין במשפחתנו. אני מרגישה שקיבלתי תשובה מאיזו בת דודה... כיף).
בהחלט יש
תחושות מסויימות שעולות בגוף בהריון
אצלי מדובר בצימאון חריג, תשוקה למלח, מעין ''כבדות'' בבטן התחתונה, גירודים בכל מיני איזורים בגוף, מצב נפשי מסוים...
ולכל אחד מהם יכולות להיות עוד כמה סיבות חוץ מהריון. הווסת אכן לא חזרה ממש עדיין (הקטנה רק בת חצי שנה!) אבל מדי פעם עושה כאילו שהיא מתכוונת לבוא.
האמת, להשתין על מקלון גם לא כל כך מרגיע אותי, את שני ההריונות שהיו עד עכשיו לא זיהה שום מקלון.
טוב נו, אני אחכה עוד קצת ואז אשתין על מקלון, אזלזל במסקנותיו, ואלך לבקש בדיקת דם. מה בוער? הרי גם ככה לא צריך להפסיק להניק או משהו...
בת_מלך*
הצטרפות: 22 דצמבר 2007, 22:16
דף אישי: הדף האישי של בת_מלך*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי בת_מלך* »

רציתי לדעת המחזור חזר לי כבר פעם שלישית אך כל חודש מאחר בשבוע או שבועיים עדיין מניקה לו מלא האם אפשר להיקלט במצב הנתון היא יכולה נקי שחוזרת מהגן ובלילה שהיא ישנה לא תמיד
בת_מלך*
הצטרפות: 22 דצמבר 2007, 22:16
דף אישי: הדף האישי של בת_מלך*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי בת_מלך* »

אשמח לקבל תשובהז
פלוני_אלמונית*

כניסה להריון בזמן הנקה

הי אני חדשה פה
יש לי גוזל בגיל 7 חודשים יונק מלא בלילה פעם 1 .
ואני ממש רוצה הריון נוסף תוך כדי יש משהי שיודעת איך אפשר . אשמח לקבל כל מידע
שמנדובה*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי שמנדובה* »

אם יש ווסת, סביר להניח שאפשר גם להכנס להריון. אם עדיין אין ווסת, אפשר ״לעזור״ לה על ידי הפסקת הנקות לילה אבל רק אחרי גיל שנה, ואפשר גם להקשיב לגוף שאומר לנו שהוא כנראה עדיין לא מוכן להריון נוסף :-)
פלוני_אלמונית*

כניסה להריון בזמן הנקה

אין ווסת ואני לא מניקה בלילה מ10-9 ועד 3-4 כך מגיל חודש כי הוא ישן .אבל למה הדגשת רק לאחר גיל שנה ?תודה
שמנדובה*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי שמנדובה* »

עד גיל שנה לא מפסיקים הנקה בלילה ביזמתך, אלא אם כן התינוק בעצמו לא מתעורר ואז זה בסדר. כשהתינוק קם לינוק בלילה חשוב להניקו ולא למנוע ממנו לפחות עד גיל שנה. זה צורך של ממש.

בכל מקרה התינוק שלך צעיר מאוד וזה ממש נורמלי שאין עדיין וסת בשלב הזה. יכול להיות שהגוף שלך עדיין לא מוכן לעוד הריון :-)
שמנדובה*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי שמנדובה* »

לא בטוחה שיצאתי ברורה: אם התינוק שלך ישן זה מעולה, שישן כמה שהוא רוצה ותני לו לינוק כשהוא מתעורר. אם הוא קם ורוצה לינוק, אז כמובן לא למנוע ממנו הנקה, הוא צעיר מאוד בשביל זה.
פלוני_אלמונית*

כניסה להריון בזמן הנקה

שמנדובה
תודה רבה לך באמת עזרת לי והצדק הכן בדבריך.
רק שאני רוצה עוד תינוק כיוון שהגדול שלי נפטר ממות בהריסה לפני שנתים ואני פשוט רוצה בית מלא ילדים ,
אין לי מה לעשות אלה לשמוח בקיים ולהתאזר בסבלנות.תודה בכל אופן
שמנדובה*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי שמנדובה* »

אוי פלונית (()) לבי איתך ועם משפחתך על אבדן תינוקך :-( ולחלוטין מובן הרצון שלך. זה יגיע בזמנו.
בננה_צהובה*
הצטרפות: 14 ספטמבר 2016, 14:23

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי בננה_צהובה* »

שלום,
הבן שלי בן שנה ושלושה, יונק די הרבה במשך היום, וגם בלילה מתעורר פעם או פעמיים לינוק.
אני מאוד רוצה להיכנס להריון.
מוכנה להפחית לו בכמות ההנקות, אבל מצד שני - אני לא רוצה שבהנקות שאני כן אשאיר לו - יתמעט החלב. (אני במלחמה תמידית על כמות החלב, בערך מאז שהוא היה בן חודשיים וחצי)
איך אפשר לעשות את זה?
יש למישהי רעיון?
תודה רבה.
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

שלום בננה,

אני חושבת, שאם תיניקי באופן קבוע ותקפידי על כל ההנחיות הרגילות לשמירת תפוקת החלב (שתייה, אכילה, מנוחה) - לא צריכה להיות השפעה על כמות החלב בהנקות שתשאירי. כמובן שברגע שתהרי בשעטו"מ יכול להיות בהחלט שהחלב יתמעט.
בכל אופן לעניות דעתי, תוכלי להיכנס להריון גם בלי לשנות כלום, אבל כדי להגביר את הסיכויים נראה לי שגמילת לילה היא הצעד.
@}
בננה_צהובה*

כניסה להריון בזמן הנקה

תפילה לאם - תודה.
שכחתי לציין שמאז הלידה לא חזר לי המחזור, ולכן נראה שההנקה בינתיים כן מעכבת כניסה להריון.
הבן שלי קצת בעייתי בהנקה, הוא לא מוכן לינוק אם החלב לא מספיק זורם, ולכן אני זו שצריכה לדאוג שתמיד תהיה תפוקה טובה של חלב, הוא לא עוזר לי בזה. :-( (אין מצב להניק אותו על ריק או קרוב לזה, אם הוא רעב מאוד, הוא פשוט יצרח עד לב השמים, ואם הוא לא מספיק רעב - אז הוא סתם יתפתל וינסה "לברוח".)
בגלל זה אני חוששת שאם אני אוריד הנקות אני אפגע בחלב של ההנקות שיישארו.
תפילה_לאם*

כניסה להריון בזמן הנקה

מאז הלידה לא חזר לי המחזור,
יש סיכוי טוב שגמילת לילה היא הצעד. :-)

אני לא מומחית מדופלמת בהנקה. רק מיניקה את השישית שלי... (וחלק מהריונותיי החלו במהלך תקופת ההנקה של היונקים הקודמים).
להבנתי, כשאת מורידה הנקות (בהדרגה!), הגוף מתרגל לייצר פחות חלב בזמנים שוויתרת עליהם. אבל אם את מתמידה בהנקות בשעות אחרות, תפוקת החלב בהן אמורה להישאר יציבה.
לי אישית לא ממש היו שעות מוגדרות להנקות. כך שלא היה מצב של "להוריד את ההנקה של 10:00". ואם זה כך גם אצלך - יונק די הרבה במשך היום - אני מניחה שקל יותר להגדיר טווח שעות מסוים שלא תיניקי בו, תימנעי מלהתיישב בצורה מזמינה :-) וכו', ובשאר הזמן תיניקי חופשי לפי דרישה כהרגלכם.
ישראלונה*
הצטרפות: 06 ינואר 2014, 04:55

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי ישראלונה* »

מניסיון שלי, כאשר היו כמה ימים (בודדים) שלא הייתי ליד הילדון (הוא היה בן שנה וחודש) הכמות לא התמעטה. עם הבכור הייתי עובדת מחוץ לבית מעט שעות והיו כמה ימים שהייתי צריכה להישאר 8 שעות במשרד. חודש אחרי זה חזר לי המחזור ולא היה שינוי בכמות. נכנסתי להריון בזמן ההנקה שלו.
עם הקטן, המחזור חזר לי אחרי כשנה (בלי הורדה בהנקות והנקת טאנדם) אבל מה שקשור לכאן הוא שהיה צורך שאני אצא לעבוד במשרה מלאה, הוא היה בן שנה וחמישה חודשים. הגוף וויסת את הייצור (אחרי יומיים עם גודש כבר לא היה מייצר כל כך הרבה) והמשכתי להניק אותו בערב ובלילות. אחר כך עזבתי את העבודה (אחרי שנה וכמה חודשים) ועברתי לשעות נורמליות יותר (חצי משרה) הוא חזר לינוק רגיל (למרות שאנחנו מדברים על פעוט בן שנתיים ותשע.

שימי לב שאכן, אם תכנסי להריון, רוב הסיכויים שלא יהיה חלב בסמסטר השני... (הבכור שלי חיכה בסבלנות עד הופעת החלב מחדש כשנולד הקטן והיה יונק על ריק כנראה במשך כמה חודשים)
פלוני_אלמונית*

כניסה להריון בזמן הנקה

כדאי לשקול להמשיך את ההנקה כסדרה ולחכות שהמחזור יגיע באופן טבעי,כאשר התינוק יגדל.
בננה_צהובה*

כניסה להריון בזמן הנקה

תפילה לאם, אם אכן אני אלך על גמילת לילה, מה הכוונה להוריד בהדרגה? לילה אחד כן ולילה אחד לא? (אני לא יודעת עד כמה זה תלוי בי בכלל, אני יכולה לנסות להגדיל את כמות המוצקים שהוא מקבל בארוחת הערב בתקווה שהוא יהיה מספיק שבע ולא יתעורר בלילה לאכול, אבל שום דבר לא בטוח.)
ישראלונה, אצלי המצב פחות יציב מאשר אצלך, וגם ככה קורה לי הרבה שכמות החלב יורדת ואני עושה מאמצים להחזיר אותה. (אם כי ככל שהוא אוכל יותר מוצקים זה פחות קריטי כמובן)
פלוני אלמונית, אין לי זמן לחכות עד שהוא יגדל, אני רוצה הרבה ילדים, ואני אוחזת רק בראשון... :-)
תפילה_לאם*

כניסה להריון בזמן הנקה

אם אכן אני אלך על גמילת לילה, מה הכוונה להוריד בהדרגה?
אה, התכוונתי להוריד בהדרגה, אם את מורידה הנקות במשך היום, אבל אם תחליטי להוריד את הנקות הלילה - שהן, נראה לי, המשמעותיות ביותר בהקשר שרלוונטי לך - מקובל לגמול בבת אחת.
לרוב התינוק ממשיך להתעורר בלילה לפחות לזמן מה, גם אם הוא אוכל ארוחת ערב משביעה ויונק לפני השנה. מסבירים לו במשך היום כמה פעמים, שבלילה ה"חלבי" יישן ושהוא יוכל לינוק כשיהיה אור בחלון. בהתעוררויות הלילה חוזרים על המסר בקצרה, מחבקים, שרים, מציעים מים ו... מכילים. S-:
לא פשוט! לאחרונה גמ"לתי בת כמעט שנתיים וחצי, והיא עדיין מתעוררת ומבקשת לינוק, אבל כעבור כמה לילות קשים לשתינו למדה לקבל את התשובה השלילית, להירדם לצדי ולינוק בבוקר.

אולי תרצי לנסות גמילת לילה הדרגתית בסגנון לילה אחד כן ולילה אחד לא , אבל אני לא בטוחה שזה רעיון טוב אם הוויתורים לסרוגין אינם מיזמת הילד עצמו.

בקשר לכמויות החלב - אני מניחה שלפחות בתקופה הראשונה הן דווקא תגדלנה בהנקת הבוקר הראשונה לאחר ההפסקה של הלילה.
בננה_צהובה*

כניסה להריון בזמן הנקה

זה נשמע בהחלט לא פשוט.
אני אנסה את גמילת הלילה, מקווה שילך בקלות, וכמובן שיעזור לי במטרה המקורית... ;-)
לגבי הכמויות - התכוונתי לכמות הכללית במשך היום, אני מאוד מקווה שהיא לא תיפגע.
תפילה_לאם*

כניסה להריון בזמן הנקה

בהצלחה בכול!
בננה_צהובה*

כניסה להריון בזמן הנקה

מה אני אגיד לכן,
מסתבר שזה יותר קשה ממה שחשבתי...
להפתעתי גיליתי שלמרות העובדה שמאז שהוא נולד אני משוועת ללילות עם שינה רצופה - ברמה הרגשית קשה לי לחשוב שיותר אני לא אניק אותו בלילה. לא יודעת למה, כנראה להנקה של הלילה יש משהו מיוחד משלה...
בינתיים החלטתי להקפיד שבכל לילה יהיו לפחות 6 שעות ללא הנקה, ואת זה אני בינתיים מצליחה ליישם, (ובכלל פתאום שמתי לב שברוב הלילות הוא ממילא מתעורר לאכול אחרי 6 שעות ואני לא צריכה לעשות משהו מיוחד בשביל זה, אני לא זוכרת מה היה לפני שהתחלתי את "גמילת הלילה" הזו)
נראה לכן שזה מועיל משהו?
או שצריך לתת רווח של יותר שעות?
תפילה_לאם*

כניסה להריון בזמן הנקה

ברמה הרגשית קשה לי לחשוב שיותר אני לא אניק אותו בלילה.
אייי... אז אולי תחכי עם זה קצת? (())

הייתי מחפשת מידע בדף איך מפסיקים הנקה לילית
בננה_צהובה*

כניסה להריון בזמן הנקה

אולי תחכי עם זה קצת?
אני מוכנה לחכות מבחינת הלילות עם השינה המקוטעת, אבל לא מבחינת הרצון לעוד ילד...

בשאלה
התכוונתי לשאול - האם רווח של 6 שעות בלילה אמור להיות מספיק בשביל לאפשר כניסה להריון או שצריך רווח גדול יותר?
תפילה_לאם*

כניסה להריון בזמן הנקה

האם רווח של 6 שעות בלילה אמור להיות מספיק בשביל לאפשר כניסה להריון או שצריך רווח גדול יותר?
התנסחת ברור. @} זה רק שאני לא יודעת לענות...

מבחינת הרצון לעוד ילד...
כן... את זה אני יכולה להבין. @} @}
גילה_43*
הצטרפות: 25 ינואר 2017, 06:32

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי גילה_43* »

לא יודעת מה היא כדי לאפשר כניסה להריון,בין הילדה הראשונה לילד השני יש שנה ושבוע והייתי על הנקה מלאה,ובין הילדה הרביעית לחמישית יש שש שנים ולא היתה הנקה ולא אמצעי מניעה
מתיעצת_באתר*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2017, 15:02

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי מתיעצת_באתר* »

שלום חברות יקרות!
ברצוני לשתף במה שאני עוברת ואשמח אם תתחלקו מנסיונכן בעניין.....
הילדה שלי בת שנה ועשרה עוד מעט, יונקת די הרבה ואני מאוד נהנת להניק. כבר כמה חודשים שאנו מנסים להכנס להריון. המחזור חזר חי כבר חמישה חודשים אחרי הלידה. בעלי טוען שכל עוד אני מניקה הסיכויים להריון קטנים מאוד. הוא טוען שגם אם יהיה הריון העובר יכול ליהיות חלש יחסית. לכן הוא רוצה שאפסיק להניק את הילדה, דבר שאני ממש לא רוצה.
האם טענותיו נכונות? ואם כן, אולי צמצום הנקות בלבד יעזור? אנחנו די לחוצים עם הריון אני כבר בת 35......
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אישה_במסע* »

הוא טוען שגם אם יהיה הריון העובר יכול ליהיות חלש יחסית
???
למיטב הבנתי, הטענה הזו נטולה כל ביסוס מדעי. אפילו שבריר של ביסוס מדעי. הנקה יכולה למנוע ביוץ, ואם אין ביוץ, אין הריון. בגלל כל מיני שיבושים הורמונליים של החיים המודרניים, כמו גם הנורמות בנוגע להנקה, המון נשים מקבלות מחזור כשהן מניקות.

מרגע שיש לך ביוץ - מזל טוב! את יכולה להכנס להריון!

כל דיבורי הסיכויים של בן זוגך כבר לא רלוונטיים. כי ההנקה מקטינה את הסיכוי שתקבלי מחזור ולכן לא תוכלי להכנס להריון. מכיוון שקיבלת, הסיכויים שלך הם כמו של אישה לא מניקה, והדיבורים על עובר חלש הם שטויות.

אני לא מומחית מדעית לנושא והכל, אבל אולי תשאלי את בעלך בנוגע לביסוס שיש לו לטענות שלו? אני די בטוחה שאין ביסוס כזה, ושהוא לא ממש מבין איך כל העניין הזה עם פוריות עובד.

באופן בלתי תלוי, גם לזוגות צעירים בלי בעיות פוריות קורה שלוקח שנה להכנס להריון, וזה נחשב לנורמלי. כך שזה לא "כבר כמה חודשים" אלא "רק כמה חודשים" אם להסתכל על זה מנקודת מבט יותר אובייקטיבי.

וגם, את משתמשת בשיטת המודעות לפוריות כדי לדעת מתי יש סיכויים גבוהים להכנס להריון? לדעתי כדאי, במיוחד אם אתם לחוצים בזמן.
מתיעצת_באתר*

כניסה להריון בזמן הנקה

הי תודה לך אישה, אני לא משתמשת בשיטת טבעית אבל אנחנו שומרים נידה.
שמעתי שבזמן ההנקה השליה או האירית ברחם פחות פוריה או דקה יותר. זה נכון?
אישה_במסע*

כניסה להריון בזמן הנקה

זה נכון?
לא יודעת. מצטערת @} אולי מישהי אחרת תוכל לענות.
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אחת* »

כדאי לוודא מתי הביוץ שלך, אם הוא מתרחש בזמן הנידה , הסיכויים להכנס להריון קלושים.
מתיעצת_באתר*

כניסה להריון בזמן הנקה

אחת, אינני רופאה ולכן לא יכולה לדעת בודאות מתי הביוץ..... לפי הפרשות פוריות נראה לי שהביוץ דוקא מגיע בערך ביום הטבילה בעצם אולי לפעמים יום לפני אבל לא תמיד זה משתנה מחודש לחודש.
השאלה שלי היתה אם להנקה יש השפעה על כניסה להריון למרות שאני מקבלת מחזור.
אחת*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אחת* »

יש מקלוני ביוץ בסטנד ליד מקלוני ההריון.
ודאי שיכולה להיות השפעה, אבל לא קריטית, ויעידו כל הנשים שנכנסו להריון בזמן הנקה (כולל אני,שש פעמים)
גם אנחנו לא רופאים ואין בידינו את הפרופיל ההורמונלי שלך, אבל את יכולה קצת לצמצם בהנקות.
במדריך הישראלי להנקה כתוב"רוב הנשים שמעוניינות להרות בעודן מניקוי לא בהכרח יצטרכו לגמול את תינוק גמילה מלאה. מגילת לילה או הפחתה ניכרת של ההנקה במשך היום. ..עשויות לזרז את חזרת הפוריות"
אישה_במסע*

כניסה להריון בזמן הנקה

עשויות לזרז את חזרת הפוריות
אבל כבר יש לה מחזור! בדרך כלל ממליצים לרווח הנקות לילה בשביל לקבל מחזור. אם היא קיבלה מחזור, בשביל מה הריווח?
מתיעצת_באתר*

כניסה להריון בזמן הנקה

הי אחת, לא ממש ברור חי מה יעזרו לי בדיקות הביוץ. אנחנו ממילא מקימים יחסים מיד אחרי שאני טובלת.....
וכן, כיצד יכולים לעזור צמצום ההנקות לכניסה להריון וגם כמה שבעלי חושש שהעובר לא יהיה חלש?
ותודה לכן על התגובות....
אחת*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אחת* »

א.אם הביוץ מתרחש בזמן הנידה, צריך לשנות משהו בהתנהלות.
ב.צמצום ההנקה מאפשר לגוף לחזור למסלול הורמונלי של ביוץ .
ג. בריאות התינוק מושפעת מהרבה גורמים, לא ידוע לי על השפעת ההנקה בזמן ההריון על בריאות התינוק .אבל ידוע כמובן שהנה משפיעה לטובה על התינוקת שלך.
אמא_של_מוש*
הצטרפות: 15 יוני 2017, 21:53
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_מוש*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אמא_של_מוש* »

אתמול דיברתי עם קרובת משפחה שלי שהיא בהריון (שבוע 15) ומניקה פעוט בין שנה וחצי. היא סיפרה לי שהרופא אמר לה במפורש שאין שום בעיה להניק בהריון.
פלוני_אלמונית*

כניסה להריון בזמן הנקה

טוב בנות תודה לכן..... בינתיים בהחלטה משותפת החלטנו שאמשיך להניק את הילדה ותוך כמה חודשים נשאיר רק את הנקות הלילה והבוקר.
מקווה שנשמע בשורות טובות בקרוב......

מתיעצת באתר
חפציבה*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2015, 15:49

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי חפציבה* »

כל הכבוד!
תעדכני מתי יהיו בשורות טובות!! זה תמיד משמח מחזק ונותן תקווה....
בהצלחה לכם!!
פלוני_אלמונית*

כניסה להריון בזמן הנקה

האם יש אזכור ל "בעיה" כמו שלי פה?:
היונקוש בן שלושה חודשים, ישן לילות שלמים מאז הלילה השני לחייו. מה סיכויי להריון??? להריון שלו נכנסתי בהנקה של בן שנה ושלושה..
שליחת תגובה

חזור אל “תכנון הריון”