כסאות בטיחות לרכב

תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

מנסה לעזור |Y|

רציתי להוסיף טיפ להורים טריים (עם תקציב מוגבל) שמתכוונים לקנות סלקל:
רוב הסלקלים מתאימים רק עד 9 קילו. מאחר ועד גיל שנה הילד חייב לשבת הפוך, אם הוא מגיע למשקל הזה לפני גיל שנה, אי אפשר להמשיך להשתמש בסלקל; כסא בטיחות משולב, כזה שמתאים עד 18 קילו וגם אפשר לעגן נגד הכיוון, מאד יקר (באזור 1000 ש"ח) וכסא בטיחות רגיל שעולה הרבה פחות (אפשר למצוא גם באזור ה300-400 ש"ח) עדיין לא מתאים, כי הילד לא יכול עדיין לשבת עם הפנים קדימה.

אני ממליצה (כאם לילד שעבר את ה 9 קילו הרבה לפני גיל שנה :-P), לבדוק מראש אם התינוקות במשפחה נוטים להיות גדולים במיוחד או רבעי עוף (אני למשל שקלתי 12 קילו בגיל שנה...) ואם כן, כדאי לחשוב מראש על האופציות הבאות:
  • לקנות סלקל שמתאים עד 13 קילו (יש עכשיו סלקלים כאלה של מקסי קוזי בשילב, אני שלמתי על שלי 500 ש"ח) ואז לעבור בגיל שנה לכסא בטיחות רגיל. הסכום שתוציאו על שניהם יהיה שווה ערך פחות או יותר לעלות של כסא אחד משולב.
  • לקנות כסא משולב שמתאים מגיל 0 עד 18 קילו (או יותר) ולוותר על הסלקל (אבל אז חשוב לבדוק שהכסא יהיה נוח לתינוק שרק נולד, שאפשר להשכיב אותו ושאפשר לחגור אותו בנוחות גם במושב הקדמי).
  • לקנות סלקל במטרה שישמש רק לכמה חודשים, ואחר כך לקנות כסא משולב. כדי לחסוך בקניית הסלקל אפשר לקנות דגם זול, או יד שניה, או לשאול.
מנסה_לעזור*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מנסה_לעזור*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי מנסה_לעזור* »

תודה רבה למי שערך/ה את הסיכום.

הקוסקו אלפא אומגה מתאים מ-2.5 ק"ג ועד 36 ק"ג ועולה החל מ-850 ש"ח (אולי ניתן למצוא במבצע יותר זול) וניתן לעיגון הפוך לפחות עד 13 ק"ג (יש להם דגם גם עד 16).

המלצה שלי: לקחת בהשאלה סלקל גם אם 'רק' עד 9 ק"ג - ממילא במשקל הזה כבר לא מסתובבים עם סלקל ביד כך שאני לא רואה יתרון לסלקל עד משקל גדול יותר (אלא אם ההורים חזקים במיוחד).
עוד נקודה על סלקלים: יש סלקלים שבאים עם בסיס שמעוגן לרכב והסלקל 'נינעץ' בתוכו ונישלף בקלות. מאוד נוח אבל כדאי לקנות כזה שניתן לחגור גם ללא הבסיס - חשוב במיוחד כשיש שתי מכוניות כשהורה אחד נוסע עם הרכב ומתעורר צורך לנסוע עם התינוק ברכב אחר (והבסיס ...).

אם מתוכננים ילדים 'צפופים' אז עדיף (כלכלית) לקנות כסא עד 18 בלבד ועוד בוסטר - אפילו רגיל.

לכיסא שהוא גם בוסטר יש יתרון שניתן להטות אותו דבר שבבוסטר רגיל, גם עם משענת גב, לא ניתן. זה מזכיר לי עוד נקודה שנוטים לפספס: אסור להטות משענת של בוסטר ע"י כרית מאחורי הגב.
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נועה_בר* »

כסא בטיחות משולב, כזה שמתאים עד 18 קילו וגם אפשר לעגן נגד הכיוון, מאד יקר (באזור 1000 ש"ח) וכסא בטיחות רגיל שעולה הרבה פחות (אפשר למצוא גם באזור ה300-400 ש"ח) עדיין לא מתאים, כי הילד לא יכול עדיין לשבת עם הפנים קדימה.

אנחנו קנינו בזמנו כסא עד 18 ק"ג שהיה במבצע (באייס ) - שילמנו 200 ש"ח, כסא שאפשר להרכיב גם נגד כיוון הנסיעה (וגם בחגורת האמצע במושב האחורי), וכך נסענו זמן רב מאוד. יש כאלו כסאות רגילים ופשוטים. שווה לחפש.
אנסה לחפש מחר את הדגם ולרשום כאן.
בבעיה*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2007, 22:38

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי בבעיה* »

נתקלנו בבעיה מבאסת
קנינו סלקל לבננו בן החודש, והחגורת בטיחות בדייהטסו הישנה שלנו (93') פשוט לא מספיק ארוכה! כך שהכיסא יושב קצת גבוה מידי- ז"א לא "שוכב" אלא קצת מידי "יושב". מעבר לבטיחות זה גם פשוט נראה לא נח לילדון כי הראש שלו לא מונח בנוחיות לאחור אלא קצת נוטה קדימה, ואני יושבת להחזיק לו את הראש כל הנסיעה.
ניסינו במוסכים להחליף חגורות אבל הם הסבירו לנו שלא מתעסקים ברצועות כי זה ענייני בטיחות וביטוחים וכו.
אוטו חדש? לא באופק. סלקל חדש? אפשרי כמובן אבל הבעיה תישאר גם לגבי סוגים אחרים, לא?
בינתיים אנחנו פשוט די לא נוסעים כי אין לנו פיתרון.
מישהו נתקל בבעיה???
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

בבעיה, יש איזה דרך לעקוף את זה, נדמה לי שגם אצלנו בקושי סגרנו את החגורה אבל עם הרבה כוח ובאמת הסלקל לא היה ממש מונח טוב.. אשאל את בנזו.

ולכולם.

לא קראתי את כל הדף (כרגיל)אבל שני דברים לי אליכם:
  1. למה כמעט ואולי אפילו כל מושבי הבטיחות של תינוקות/ילדים קשים כמו אבן??? הם אומנם נראים כאילו הם
מרופדים מאוד אבל כשלוחצים עליהם הם קשים כאבן. ולחשוב שעל זה ילד/תינוק צריך להיות שעה-שעתיים עם כל
הטלטלות והקפיצות... (להזכירכם אנחנו גדלנו על המושבים הרגילים של האוטו, אז לא ממש חווינו..).
  1. אני ריסקתי את הרגל בצורה קשה מכרית אוויר שנפתחה על הרגל שלי (הרגל הייתה למעלה בתנוחה הנשית הידועה).
מזהירה את כולכם. אל תרימו בשום צורה את הרגליים בזמן נסיעה זה מאוד מסוכן!
כרית האוויר עצמה מאוד מאוד מסוכנת ואני מכירה מישהי שבזמן שנהגה עשתה תאונה והיא נפצעה בפרצוף מהכרית.
בכל אופן משפחתי (אחים), פשוט ניתקו את כרית האוויר שליד הנהג (זה אפשרי ומותר) ואני גם בדרך.
עוד לא שמעתי אף פעם מחקר או הסבר למה החליטו לשים את הכריות אוויר האלה? האם הן יותר מגינות או יותר
מסוכנות? בכל אופן רק שתדעו שזה נפתח כמו פצצה!! וזה ממלא את האוטו במין אבק כזה (בתי נשמה אותו בזמן
התאונה וכשהיא התחילה לבכות יצא לה מלא אבק מהפה..)

סעו בזהירות
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

האם הן יותר מגינות או יותר מסוכנות?
יותר מגינות.

ריסקת את הרגל מהכרית אבל נשארת בחיים...
בלי הכרית אולי בכלל לא היית שורדת.

ולנתק את הכרית ליד הנהג זה לבחור לא להגן על מי שיושב שם.
בסטייסטיקות שונות [אין לי כוח לחפש קישורים - סליחה] מצאו שהמושב ליד הנהג הוא המושב שבו נפגעים הכי הרבה בתאונות
[חוץ ממושב בנהג - שבו אין ברירה - תמיד יושב מישהו] ופגיעות הכי קשות.
לכן למשל אני מסרבת בכל תוקף להושיב שם את ילדיי למרות שגם אצלנו באוטו יש אפשרות לנתק שם את הכרית אוויר.
אנונימי

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אנונימי »

מצאו שהמושב ליד הנהג הוא המושב שבו נפגעים הכי הרבה בתאונות

לכן למשל אני מסרבת בכל תוקף להושיב שם את ילדיי למרות שגם אצלנו באוטו יש אפשרות לנתק שם את הכרית אוויר.
|Y|
מיכלי_לי*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2007, 18:28
דף אישי: הדף האישי של מיכלי_לי*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי מיכלי_לי* »

קנינו סלקל לבננו בן החודש, והחגורת בטיחות בדייהטסו הישנה שלנו (93') פשוט לא מספיק ארוכה! כך שהכיסא יושב קצת גבוה מידי- ז"א לא "שוכב" אלא קצת מידי "יושב". מעבר לבטיחות זה גם פשוט נראה לא נח לילדון כי הראש שלו לא מונח בנוחיות לאחור אלא קצת נוטה קדימה, ואני יושבת להחזיק לו את הראש כל הנסיעה.
נסי להניח מגבת מגולגלת מתחת לכיסא באזור הרגליים כדי להטות, אם זה לא עובד כדאי לחכות עד גיל שלושה חודשים ולקנות כיסא שאפשר לחבר עם הגב לכיוון הנסיעה (גם לנו בעבר היתה בעייה לפני שנאלצנו להחליף רכב דומה)

ולעניין שונה - האם ביונדאי פמילי אפשא להכניס מאחור בוסטר עם גב, כיסא בטיחות וסלeל ביחד? משהי נסתה?
נקודות_ורודות_אגדיות*

כסאות בטיחות לרכב

לפו ולהילה.
צר לי,אבל לא !הכרית אוויר בשום צורה לא הצילה חיים במקרה שלי. מה שקרה זה שאוטו נכנס בנו מאחור בעוצמה רבה כשאנחנו עמדנו. בשלב הזה הכרית לא נפתחת ואז נכנסנו באוטו שלפנינו ואז נפתחו הכריות אוויר.
מה שקרה זה שהרגל שלי הייתה למעלה ולכן זה קרה . אם הרגל שלי הייתה למטה הייתי יוצאת ללא פגע, כמו שאר בני משפחתי עם הכרית או בלי. (המכה לקדימה לא הייתה כזו קשה, אלא המכה של הכרית אוויר היא זו שסיבכה את העניינים.)
מנסה_לעזור*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מנסה_לעזור*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי מנסה_לעזור* »

קנינו סלקל לבננו בן החודש, והחגורת בטיחות בדייהטסו הישנה שלנו (93') פשוט לא מספיק ארוכה
זו הסיבה שמומלץ לבדוק את הכסא טרם הקניה. פעם היו חגורות הארכה לחגורות של הרכב. אני לא יודעת אם זה עדיין קיים והאם זה בטיחותי - כדאי לשאול ב'בטרם'. נסו לחבר את הסלקל כשהוא קצת אנכי ולאחר מכן להשכיב אותו בכח - להרים את איזור הרגליים ולהוריד את החלק של הראש.

מזהירה את כולכם. אל תרימו בשום צורה את הרגליים בזמן נסיעה זה מאוד מסוכן!
זו בהחלט צורת ישיבה מסוכנת וטוב שאת מזהירה אחרים. מזל שהברך לא פגעה בפנים שלך.
כשיושבים עם הרגליים למעלה, גם בספסל האחורי כשאין כריות אויר ממול, בתאונה חמורה עלולים להיפגע בפנים, לשבור את האגן ואף להחליק למטה אל הרווח בין הכיסא הקידמי והאחורי ולהיפצע בצורה חמורה ביותר - במיוחד אם לא חגורים מאחור. כשחגורים ויושבים עם הרגליים למעלה - אפשר להחליק ולהיפגע מהחגורה באיזור הגרון (החגורה 'עולה' ועלולה לחנוק).

רוב הילדים שניפגעים בתאונות כאשר היו חגורים - זה בעקבות שימוש לא נכון בהתקני הבטיחות. שימוש לא נכון עלול להגביר את הנזק לעומת שימוש נכון.

_עוד לא שמעתי אף פעם מחקר או הסבר למה החליטו לשים את הכריות אוויר האלה? האם הן יותר מגינות או יותר
מסוכנות?_
עובדה שהיום יש יותר כריות מבעבר. התחילו מהנהג כהגנה בפני פגיעה מההגה והיום גם יש כריות להגנה בפני פגיעות צד. הבדיקות הן במבחני הריסוק שעושים לכלי רכב. התקן האירופאי יותר מחמיר - בודקים גם פגיעות צד בעוד שבאמריקאי בודקים רק פגיעות חזיתיות.
זה ענין של סטטיסטיקה רק שכאשר אדם נמצא בחלק הקטן שלה - הוא שם ב-100%. (כמו בגלולות: הן מגינות ב-98% אבל עוד לא שמעתי על מישהי שהיתה בהריון ב-2%:-D). יש מיקרים שבהם דווקא מי שהיה חגור נפגע קשה (כמ למשל ברכב שהידרדר במדבר יהודה ומי שלא נחגר 'עף' החוצה' וניצל ומי שנחגר נהרג) אבל בכ"ז עדיף חגור.
לא הייתי מנתקת את הכרית הנוספת כי חוץ מהבטיחות של הנוסע זה עלול לשבש את המנגנון כולו - גם של הכרית שנשארת.

_מצאו שהמושב ליד הנהג הוא המושב שבו נפגעים הכי הרבה בתאונות
לכן למשל אני מסרבת בכל תוקף להושיב שם את ילדיי למרות שגם אצלנו באוטו יש אפשרות לנתק שם את הכרית אוויר._
בדיוק כך. כנ"ל לגבי הילדים הגדולים שלי שכבר 'מותר' להם (וכווווול החברים יושבים מקדימה... ).
פלונית_כרגע*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2004, 14:10
דף אישי: הדף האישי של פלונית_כרגע*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי פלונית_כרגע* »

אני הולכת לאיבוד עם כול הכיסאות האלו! למישהו יש המלצות או אי המלצות על כיסא לגיל שנה ברמת מחירים של כ- 500 ש"ח?
מההמלצות שלמעלה- המקסי קוזי יקר בטירוף והאוונפלו מדליון כבר לא ממש קיים...
מישהו יודע משהו על הכיסאות של סיגמא? יש עכשיו על שניהם מבצע בשילב (עם כול סלידתי מהחנות הזו..)
תודה על כול שביב מידע!
עולם_קטן*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2005, 21:56
דף אישי: הדף האישי של עולם_קטן*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי עולם_קטן* »

המקסי קוזי יקר בטירוף
ואצלנו גם דהה מאוד, תוך חודשים ספורים כבר היה נראה בן כמה שנים (והוא אפילו לא עמד בשמש יותר מידי!),
ועכשיו, שנתיים מאז שקנינו אותו, הריפוד באזור הרגליים נשחק ונקרע,
בהתחלה כל הבד באזור זה הפך להיות כמו רשת ובחודש האחרון ממש נקרע והריפוד מתחיל לצאת.
בקיצור מאוד לא מומלץ, גם יקר וגם דוהה ונשחק במהירות!
(תיכננו להשתמש בו לשני הילדים, מבאס אותי לקנות כסא נוסף לקטנה,
אולי מישהו יודע אם אמורה להיות איזו אחריות על הכסא היקר הזה? (800-900 ש"ח)
או אם יש דרך לתקן את זה? אולי פשוט לתפור טלאי?
אתי*
הצטרפות: 15 פברואר 2004, 01:37

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אתי* »

אולי מישהו יודע אם אמורה להיות איזו אחריות על הכסא היקר הזה?

איפה קנית?
לשילב יש שירות לקוחות מעולה, ושווה לנסות שם.
נור_ק'ה*
הצטרפות: 10 ינואר 2008, 08:41
דף אישי: הדף האישי של נור_ק'ה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נור_ק'ה* »

יש לי המלצה טובה- כסא בטיחות שגם קיבל ציונים טובים במבחני בטיחות וגם בכלל לא יקר (יחסית)- סקנרה של קוסקו.
הכסא עולה בין 250 ל-400 ש"ח. יש לו 2 מצבי ישיבה והוא מתאים מגיל 0 ועד 18 ק"ג.
אין לו ריפודים מיוחדים שמעלים את המחיר. הוא מאוד נוח להתקנה ובטיחותי.
היבואן הוא פג- ישראל ובחנות העודפים שלהם במשמרות- ניתן למצוא בדר"כ במחיר מצויין.
לנו יש אותו ואנחנו מאוד מרוצים.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי בשמת_א* »

לשילב יש שירות לקוחות מעולה, ושווה לנסות שם.
גם לנו קרה דבר כזה עם המקסי קוזי, שהוא כסא מצויין ואנחנו מרוצים ממנו מאוד, כבר כסא שני מאותו סוג, 10 שנים לפחות.
הלכנו עם הריפוד שהתקלקל ועם הקבלה/האחריות לשילב, שם קנינו אותו, והתברר שזו היתה סידרה שדהתה ופשוט החליפו לנו לריפוד חדש. בלי שום בעיות.
הריפוד החדש איתנו עד היום, נשחק רק טיפ טיפה, כי כשקנינו כסא חדש, שמרנו את הריפוד שיהיה לי להחלפה כשאני מכבסת.
רוניתה_פיתה*
הצטרפות: 31 מרץ 2008, 03:49
דף אישי: הדף האישי של רוניתה_פיתה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי רוניתה_פיתה* »

קליפס אבטחה שמצמיד את החגורה מלמעלה לזו שלמטה (בחגורת 3 נקודות) ומונע את מתיחת/שחרור החגורה.
מי יודע איפה קונים?
עולם_קטן*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2005, 21:56
דף אישי: הדף האישי של עולם_קטן*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי עולם_קטן* »

תודה בשמת, ננסה.
(לא נראה לי ששמרנו את הקבלה, אולי רק את חוברת ההוראות... וגם נקנה לפני שנתיים, אבל אנחנו אופטימיים (-: )
נקודות_ורודות_אגדיות*

כסאות בטיחות לרכב

לא קראתי פה למעלה, ואולי חוזרת על הנאמר אבל תגידו לי למען השם:
מה הבעיה של יצרני המכוניות לעשות במכונית מערכת חגורות מקבילה לזו של המבוגרים- לילדים??????
למה זה כבר לא קורה ??(פשוט החגורה צריכה להיות מחוברת ממקום נמוך יותר ואז החגורה לא עוברת על הצוואר (שהרי בגלל זה נולדו הכיסאות המאוסים הללו)) .
כבר שמעתי ממישהו שנסע במונית בלונדון, שבעל המונית פתח לו כיסא לילד שמתקפל אל תוך גב המושב של המכונית. אבל מה יותר פשוט מלעשות מערכת חגורות כזו שתתאים גם לילדים???
זה כל כך ישתלם לחברת מכוניות , כי באופן וודאי יעדיפו את המכונית הזו.
אם למישהי פה יש קשרים עם חברות מכוניות, מוזמנת לפנות אליהם ולתת להן את ההמלצה החמה הזו.
פלונית_כרגע*

כסאות בטיחות לרכב

טוב קניתי כסא!
אז אלה רשמי למעונינות:
ב"דוקטור בייבי" מוכרים כיסאות מתוצרתם בלבד (ברמת המחירים שביקשתי) כאשר הפער בינם לבין "שילב" במחיר זניח לדעתי - 50 ש"ח (בשילב יש מבצע כעת..).
אני בחרתי בסוף בכסא מסוג סיגמא דיסקברי (?) שמחירו 549 כעת.
המוכר המליץ כמובן על ה"מקסי קוזי" שאצלי נפסל מכיוון שאי אפשר לקשור אותו הפוך ואצלי הילדים מגיעים למשקל של 9 קילו הרבה לפני גיל שנה..
וההכרעה בין 2 סוגי הסיגמא לבסוף היתה שיש יותר ריפוד ויש מגיני צד בסוג היקר יותר.
יכלתי לקנות משהו דומה "בדוקטור בייבי" אבל שם יש אחריות רק לשנה וב"שילב" ישנה אחריות ל3 שנים בפער של 50 ש"ח זה לקח.
בפרמטרים של בטיחות שניהם עמדו בכבוד במבחני ריסוק וכמובן לשניהם יש תו תקן ישראלי ואירופאי.
מדהים לגלות שהכיסאות עשויים מפלסטיק וקלקר ומשלמים יותר על תוספת הקלקר.
לא היה לי כוח להמשיך ולחפש (בדקתי גם באינטרנט) רציתי כבר לגמור עם זה , כמות הכיסאות היא כמעט אין סופית.
מקווה שלא נצטרך לבדוק את כול הדברים הנ"ל במבחן המציאות..
נור_ק'ה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נור_ק'ה* »

דווקא בדקתי לפני כמה ימים באתר של מקסי קוזי והיה כתוב שם שהכסאות שלהם מתאימים גם לנגד כיוון הנסיעה
פלונית_כרגע*

כסאות בטיחות לרכב

דווקא בדקתי לפני כמה ימים באתר של מקסי קוזי והיה כתוב שם שהכסאות שלהם מתאימים גם לנגד כיוון הנסיעה
טוב , לי המוכר אמר שלא.
חוצמזה המחיר הרגיש לי מופרך לגמרי , גם הסכום שהוצאתי בסוף נראה לי עצום.
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

מישהו מכיר התייחסות לבוסטרים בנושא עם/בלי משענת?

כלומר, בוסטר כזה שנקשר עם חגוקת הבטיחות והילד קשור עם הרצועות של הבוסטר עצמו.
יש כאלו עם עיגון 5 נק'?
יותר בטוח עם משענת או בלי?

לא הצלחתי למצוא מידע שיסדר לי את העסק...
תודה
בלה*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2003, 23:13

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי בלה* »

_כלומר, בוסטר כזה שנקשר עם חגוקת הבטיחות והילד קשור עם הרצועות של הבוסטר עצמו.
יש כאלו עם עיגון 5 נק'?
יותר בטוח עם משענת או בלי?_
צויליך, יש כאן לדעתי איזה בלבול במונחים. בוסטר זה מה שילדים גדולים- מעל 18 ק"ג ועד גיל 9 - יושבים עליו, ומיועד להתאים את הגובה שלהם לגובה חגורות הבטיחות של הרכב. בבוסטר נחגרים עם חגורות הבטיחות של הרכב עצמו. כך שאם אתה מדבר על 5 נקודות עיגון ועל כך שנחגרים עם החגורות של הכיסא, אזי אתה מתכוון למושב בטיחות. אבל הזכרת אפשרות של בלי משענת, אז יצאתי מבובלת קלות..... ;-)
הנה הקישור המתאים:
בטיחות ברכב מאתר בטרם

אז בוא תבהיר למה התכוונת ואני אנסה לעזור מניסיוני עם הבוסטרים שיש לנו. (-:
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

טוב, ואז מצאתי את האתר האמריקאי הזה שמסביר את האפשרויות.
למדתי שם ש
בוסטר מגביה את הילד ומכוון את חגורת הבטיחות למקומות הנכונים.
בוסטר עם גב נועד לספק תמיכה לראש הילד ולצווארו, במקרים של מושב רכב עם גב נמוך, ללא משענת ראש. הקו האדום הוא קו האוזניים.
מושב בטיחות שמתפרק למעין בוסטר עובד דומה, רק שהוא מעוגן לרכב כמו כל מושב בטיחות, והילד מעוגן למושב עם מע' הרצועות שלו.

שעדיין משאיר לי את התהיות:
האם יש יתרון למושב בטיחות לעומת בוסטר?
או יתרון לבוסטר בעל גב, שמכוון גם את חגורת הבטיחות של החזה?
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

תודה בלה ,
לא ראיתי את ההוספה שלך.
האם בוסטר יגן אופטימלית (בהשוואה למושב בטיחות) על בת 3.5 , דקה וארוכה?
5 נק' עיגון יחלקו מכה טוב יותר מחגורה רגילה, לא?
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

_האם יש יתרון למושב בטיחות לעומת בוסטר?
או יתרון לבוסטר בעל גב, שמכוון גם את חגורת הבטיחות של החזה?_

אתה מתכוון לבוסטר עם גב עם רצועות משלו, כן?
יש לנו אחד כזה.
היתרון של כיסא בטיחות הוא בזוויות הטיה. אפשר לשחק עם זה כשהילד נרדם (משתמשים בפונקציה הזאת די הרבה. בעלת הכיסא נרדמת בנסיעות).
במקרה שלנו הבוסטר נופל מהכסא בקלות הקשירה של הילד (זה שכל רצועה נקלפסת עצמאית מאפשרת לבעלת הכיסא לקשור עצמה), קלות הקשירה של הכיסא לאוטו ובריפוד. מניחה שיש בוסטרים עם קשירות פשוטות, צריך לחפש.
הבוסטר זול יותר ויכול להפוך לבוסטר נטול גב בהמשך.

לגבי אורך - יש כסאות ויש כסאות.
ככלל - בוסטרים ארוכים יותר אבל יש כסאות ארוכים.

אני מוצאת שרצועות פנימיות עדיפות על בוסטר שמכוון את חגורת הרכב לגובה המתאים משתי סיבות:
  1. בטיחות: 5 נקודות עדיפות על 3
  2. נוחות: כשיש מאחור 3 התקנים, שימוש בחגורת הרכב כדי לקשור את הילד עשוי להיות קשה מאוד (רחוק ועמוק).
כשהמרכזית עזבה את המדליון (הקצר, למרות שנדמה לי שמיועד עד 18 קילו) קנינו לה קוסקו-סאמיט והוא נפלא. קשירה פשוטה הן של הילדה לכיסא והן של הכיסא לאוטו, נעים, בעל זוויות ישיבה שונות, ארוך (!), נח. זה כיסא לכמה שנים (יכול להיות שמתאים מגיל לידה? צריך לבדוק).
ה_עוגיה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אגב, 5 נקודות עדיפות בעיני לא רק בגלל חלוקת מכה. איכשהו נראה לי שחגורה רגילה לא יכולה לשמור טוב על ילד מלהתעופף בזמן התהפכות.
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

הצצתי בסאמיט. ניראה מעניין! מחר מחקר...
POOH_והתוספות*

כסאות בטיחות לרכב

לגבי בוסטר 0 סדיוק חקרנו את העניין בשביל להחליט לגדולה.
לא קנינו חדש אבל כסא בוסטר [כזא שיש לו חגורות פנימיות והוא מחובר לאוטו] טוב עד משקל מסויים.
אם הילד עבר את המשקל הוא פשוט לא יגן עליו כנראה במקרה תאונה ואז חייבים לעבור לחגירה בחגורה של האוטו ואז המושב הוא רק להגבהה.

בוסטר [רק הגבהה] עם גב או בלי גב - למיטב הבנתי זה בעיקר עניין של נוחות.
אם כי שמענו טענות [שלא הצלחנו למצוא להם סימוכין בשום מקום ונשמח אם מישהו יאיר את עינינו בסימוכין כאלה] שלחלק מהבוסטרים עם הגב
יש יותר הגנת צד במקרה תאונה מה שאין לבוסטר בלי גב.
נור_ק'ה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נור_ק'ה* »

לנו היה סאמיט. קנינו כי הגדול היה גדול מידי לכסא וקטן מידי לבוסטר- היינו מרוצים, מה גם שבמבחני ריסוק הוא קיבל ציונים טובים.
בלה*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2003, 23:13

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי בלה* »

מהניסיון שלנו בוסטר עם משענת עדיף בהרבה - הילדים תמיד אומרים שזה הרבה יותר נוח וגם יש איפה לתפוס את החגורה מתחת לצואר שלא תשפשף את הילד (יש חריץ מיוחד לחגורה).
אם הילדה בת השלוש וחצי עוד לא הגיעה ל-18 ק"ג הייתי משאירה אותה בכיסא שקושר עם חמש נקודות, זה בטח יותר בטוח.

נסיעה טובה!
bi_cycle*
הצטרפות: 28 יולי 2008, 20:03

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי bi_cycle* »

כסא בטיחות שמותקן נכון (לא זז יותר מ-2.5 ס"מ, חגורות מהודקות לגוף הילד) בטיחותי בהרבה מבוסטר, גם אם הילד שוקל יותר מ-18 ק"ג (זהירות! סרטים קשים לצפיה :-( )
http://www.youtube.com/watch?v=azgBhZfcqaQ
http://www.youtube.com/watch?v=y2LFo8vVi04

יש המון מידע נוסף כאן:
http://www.car-seat.org/index.php

ובעברית
http://www.beterem.org/template/default ... &maincat=6

ההרצאה של סטיבן לוויט היא כמו לומר שססטטיסטית לנסוע עם או בלי חגורת בטיחות זה בטיחותי באותה מידה מכיוון שמספר האנשים שמתים בתאונות כשלא היו חגורים זהה למספר האנשים שמתים כשהיו חגורים.
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

ההרצאה של סטיבן לוויט היא כמו לומר שססטטיסטית לנסוע עם או בלי חגורת בטיחות זה בטיחותי באותה מידה מכיוון שמספר האנשים שמתים בתאונות כשלא היו חגורים זהה למספר האנשים שמתים כשהיו חגורים.
זה לא מה שהוא אומר. תקשיבי שוב.
הסטטיסטיקה שהוא משתמש בה אכן בעייתית, אבל לא כמו שאת מציגה. הוא מודע לכך ומנסה לבדוק את ההשערה שעולה מניתוח המידע שזמין לו בדרכים אחרות. ומה שהוא אומר בסוף, לגבי העתיד של אבטחת ילדים במכוניות, נכון לגמרי.
אבל עזבי, אם את שואלת אותי, הדרך הכי טובה להגן על ילדים היא לא להכניס אותם למכונית.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

ומה שהוא אומר בסוף, לגבי העתיד של אבטחת ילדים במכוניות, נכון לגמרי.
אפשר לקבל תקציר?
bi_cycle*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי bi_cycle* »

הדרך הכי טובה להגן על ילדים היא לא להכניס אותם למכונית.

גם הכי טוב לא לשבת במושב הנהג כי סטטיסטית זה המקום הכי מועד לפורענות ברכב..

אם כבר נוסעים ברכב, מכיוון שהילדים שלי אינם סטטיסטים, הם יסעו קשורים היטב בכסאות בטיחות תקניים שמעוגנים לרכב בצורה נכונה.
נכון, ההסתברות שניפגע בתאונה בנסיעה היא נמוכה מאוד, אבל אם חו"ח תקרה תאונה כסא בטיחות יגן על ילדי יותר טוב מכל אופציה אחרת.

אגב, הטענה שהורים מבזבזים ה-מ-ו-ן כסף על כסאות בטיחות היא מגוכחת. מחיר הכיסא לרוב הוא זניח לעומת סכום ההוצאות על הרכב,
והכסא היקר ביותר הוא לא בהכרח הטוב ביותר. כסא זול שעומד בתקן אמריקאי/אירופאי שעוגן לרכב על פי הוראות היצרן ומתאים לגילו,גובהו, ומשקלו של הילד
יהיה בטיחותי בהרבה מכיסא יקר שנעזה בו שימוש לא נכון.
עמית_גל*
הצטרפות: 29 מרץ 2005, 13:34
דף אישי: הדף האישי של עמית_גל*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי עמית_גל* »

האמונה ש"כסאות בטיחות תקניים שמעוגנים לרכב בצורה נכונה" זה הדבר הבטוח ביותר לתינוק בנסיעה ברכב איננה מובנת לי. הרי התקנים נקבעים על ידי בני אדם. זה לא אלוהים. ואותם בני אדם שקובעים תקנים כאלה קובעים אותם במקרה הטוב על סמך סטטיסטיקות דוגמת אלה שסטיבן לוויט משתמש בהן, ובמקרה הפחות טוב, נתונים גם לדעות קדומות, לחצים פוליטיים ולחצים מגופים בעלי אינטרס כלכלי או אחר.
מה שכן אין ספק שקובעי התקנים עושים עבודה טובה למדי של פרסום וחינוך בהחדרת האמונה הזו. לו רק היו משקיעים מאמצים דומים לחינוך לנהיגה נכונה ועוד כמה דברים כאלה חיינו היו טובים יותר.
bi_cycle*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי bi_cycle* »

זו לא אמונה
והתקנים נכתבו בדם ..(סליחה על הקלישאה..)

http://www.kyledavidmiller.org/pages/4211/[po]Car Seat Safety[/po]:_5-point Harness is Safest.htm
אמא_של_דגיגונת*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2007, 11:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_דגיגונת*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אמא_של_דגיגונת* »

זה ממש לא מה שהוא אומר (להיפך, המידע שהוא מציג דוקא מראה שיש הבדל בין ילד חגור לבין ילד שאינו חגור מבחינת שיעור התמותה בתאונות)

אפשר לקבל תקציר?
לפי הבנתי, לויט טוען את הדברים הבאים:
  • ניתוח של מקורות מידע על תאונות מראה כי כסאות בטיחות לרכב אינם יותר יעילים במניעת מוות בתאונה מאשר חגורה פשוטה של רכב (חגורת כתף אלכסונית) עבור בני שנתיים ומעלה.
  • במבחני ריסוק שבוצעו על ידי צוות המחקר של לויט עצמו (שלא ממומן על ידי חברת כסאות לרכב אלא במימון של מחקר אקדמי) נמצא כי חגורת בטיחות פשוטה היא יעילה כמעט כמו כסא בטיחות (הכסא קיבל ציון 450 במבחן הריסוק והחגורה קיבלה ציון 500 במבחן הריסוק, בשני המקרים מדובר בציון טוב).
  • לגבי העתיד של אבטחת ילדים במכוניות, אני לא בטוחה שלזה התכוונה רחל ברמן אבל בסוף ההרצאה לויט מתאר דרך נוספת לחגור ילדים: מושב "בילט אין" ברכב שלא מצריך הוצאה נוספת אלא הוא חלק מהמושב האחורי עצמו (יש תמונה בהרצאה עצמה).
נור_ק'ה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נור_ק'ה* »

יש משהו ששמעתי לפני כשנה בתוכנית טלויזיה של אופרה ווינפרי.
היתה שם אמא שבתה נהרגה בתאונת דרכים כשהיא ישבה איתה בלימוזינה בדרכם חזרה מחתונה, כאשר נכנסה בהם מכונית שנהגה איבד את השליטה והיא מספרת שהיא היתה בהלם, ישבה בצד, מחזיקה את הראש של ביתה. כן, כן, הראש- נערף לה הראש. היא בטח לא היתה ישובה על בוסטר. והאמא המסכנה ישבה והחזיקה את הראש המושלם של הבת שכבר היתה מחולקת לשניים.
אופרה שאלה אותה- איך ממשיכים לחיות?
ואני, כבר שנה לפחות שהתרחיש הזה לא יוצא לי מהראש. הוא אמנם לא יושב שם באופן קבוע, אבל אחת לכמה זמן- הוא עולה וזה פשוט זוועתי בעיני.
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

שייואו, איזה פחד.
בינתיים קיבלנו יד2 מהשכנה בוסטר עם גב של ד"ר בייבי.
אני צריך לבדוק מה אמרו עליו במבחנים.
צריך גם לשקול את הילדה.

תודה לכל המגיבים!
bi_cycle*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי bi_cycle* »

ושב "בילט אין" ברכב שלא מצריך הוצאה נוספת אלא הוא חלק מהמושב האחורי עצמו (יש תמונה בהרצאה עצמה).

זה פתרון נחמד , אבל לא מושלם. זה לא נותן הגנה מפני מכות צד (side impact protection)
וגם לא בהכרח יתאים לכל ילד (גובה הרצועות, עומק המושב)
אני מעדיפה לחגור את הילדים שלי בכיסא שנותן את ההגנה המירבית בהתאם לגילם, משקלם וגובהם, וגם בהתאם לרכב שלנו.
מספר הילדים שנפגעים בתאונות דרכים לא יורד מכיוון ש-90% מכסאות הבטיחות אינם מעוגנים לרכב בצורה נכונה, או שהילד לא קשור נכון, או שאינו קשור כלל. כמה פעמים רואים ילדים קופצים במושב האחורי? או ילדים שיושבים בכיסא עם רצועות משוחררות לגמרי? כיסא בטיחות זה לא אביזר קוסמטי.. ומי שמשתמש בו ככזה באמת סתם מבזבז כסף וילדיו יהיו בטוחים יותר עם חגורות בטיחות פשוטות.
bi_cycle*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי bi_cycle* »

ובקשר לתוצאות מבחני ריסוק וציונים לחגורות וכסאות, אני ממש לא רוצה שילדי יהיו שפני נסיונות
ולכן הם ישארו קשורים בכסא עם 5 נקודות עגינה כמה שיותר זמן עד למגבלות הגובה, המשקל, ותאריך תפוגתו, ואז יעברו לבוסטר לפחות עד לגובה 145 ס"מ ללא תלות בגילם הכרונולוגי.
http://www.youtube.com/watch?v=FoG11ou9Tcw
bi_cycle*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי bi_cycle* »

והנה שרשור מעניין על טענותיו של סטיבן לוויט
http://www.car-seat.org/showthread.php?t=50566
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי הילה* »

סבתא רוצה לקנות לנו מתנה כיסא בטיחות. אני מוצפת מים האפשרויות.אשמח להמלצות לכיסא שהופך גם לבוסטר.
הקטנטוני שוקל 13 ק"ג הוא בן 1.9.אין הגבלה של תקציב. אשמח למשו שקל לסגירה ופתיחה כי עם זה שיש לנו אני מסתבכת בכל נסיעה.
לילה טוב...
ה_עוגיה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

כשהיינו במצבכם (בעצם 9 ח' מאוחר יותר) קנינו קוסקו-סאמיט.
עכשיו (בת רבע לארבע, 17 קילו בערך) נראה שיש לה עוד הרבה זמן בכיסא ואנחנו מרוצים מאוד.
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי ציל_צול* »

ליפעת מהכיכר, כדאי שתעבירי לכאן את השאלה שלך כדי שהתשובות תהיינה מובנות גם לאחרים.
לעצם העניין - תעשי ניסיון לשים את הכרית אחרי שהוא נרדם. יכול להיות שתגלי שזו לא בעיה בכלל. זה הניסיון שלי.
אולי כדאי לשאול ממישהו כרית רק לנסיון ואם תראו כי טוב רק אז לקנות.
יפעת_ו*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2005, 20:29
דף אישי: הדף האישי של יפעת_ו*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי יפעת_ו* »

ברשותינו כיסא בטיחות למשקל 15 ק"ג ומעלה (הוא בן רבע לארבע), הוא די חדש וסכ"ה בסדר
אבל כשהבן שלנו נרדם הראש שלו "נופל" לצדדים והוא הופך ל"עיגול". לא מחזה מרהיב
אני יודעת שיש את הכרית הזו לנסיעות שמחזיקה את הצוואר אבל אין סיכוי שהוא ישים אותה בעירנות שלו, ולשים את זה אחרי שהוא נרדם נראה לי מסובך.
מישהו מכיר את הבעיה ויכול להציע פתרון?
ממש לא בא לנו לקנות כיסא חדש..
יפעת_ו*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2005, 20:29
דף אישי: הדף האישי של יפעת_ו*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי יפעת_ו* »

עניין הכרית לא כל כך אפשרי כיוון שאם אני נוהגת (ולרוב אני נוהגת) אם אעצור בצד לשים לו את הכרית
הוא יתעורר וכן הלאה...
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי ציל_צול* »

מה לגבי לחבר את הכרית בסיכות ביטחון לגב המושב? אולי זה יועיל אם הוא יבין שמעכשיו ככה נראה הכסא שלו? ואולי אפשר גם לבדוק איתו למה הוא לא מוכן לשים את כאשר הוא ער או לנסות להסביר את התועלת שבזה. צר לי שאין לי רעיונות טובים יותר. מקווה שתצליחי למצוא משהו יצירתי.
אנונימי

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אנונימי »

ראש "נופל"
רעיון שאצלנו עבד חלקית:
לקחת מגבת נעימה או חתיכת בד נעימה אחרת, שתהיה מוכנה מגולגלת בהישג יד, ולהניח בין הראש שלו לבין המשענת, כך שהראש שלו נשען עליה, ומחזיק אותה במקום.
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

ואולי כרית כזו עם איזה חיה שהוא אוהב ויבחר בעצמו? יש במילגה מקסימות וביופי של מבחר. ביתי היתה מתה לאחת כזו (אבל לא נרדמת בנסיעות לרוב אז לא תקבל...) הם בני אותו הגיל.
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי ירח_לבן* »

אני יודעת שיש את הכרית הזו לנסיעות שמחזיקה את הצוואר אבל אין סיכוי שהוא ישים אותה בעירנות שלו
אנחנו גם קנינו בוסטר, כזה שמתאים מ9 קילו, וגם אצלנו הראש נופל. עם כרית (שהקטנה מאד מאד אוהבת) ובלי כרית. אני לא חושבת שהבעיה היא בכסא כי בכל כסא שלא נשכב תהיה את הבעיה הזו.
אני גם אשמח לשמוע פתרונות חוץ מהכרית הזו שכאמור, ממש לא עוזרת. או שאולי אני לא שמה אותה נכון?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

היה פה פעם דף על איך מכניסים לרכב פרייבט 3 ילדים עם בוסטר, כסא בטיחות וסלקל
מישהו זוכר איך נקרא הדף??
תודה!!!
נווה_מדבר*
הצטרפות: 29 יוני 2005, 21:19
דף אישי: הדף האישי של נווה_מדבר*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נווה_מדבר* »

אני מחפשת המלצות לכסא בטיחות לרכב לתינוקת רכה (כרגע בסלקל, אך רוצים לרכוש את השלב הבא).
אנו עומדים לקבל את הכסא במתנה מהסבים, ויש לנו אפשרות לחבר לרכב עם איזופיקס.
אמנם רוב הציוד שלנו הגיע בירושות שונות, אך בנושא הזה החלטנו ללכת על כסא חדש.
ההיצע בחנויות עצום ורב, ולכן אשמח להמלצות על מוצרים ספציפיים, אבל גם המלצות לדברים שכדאי לתת עליהם את הדעת - מה חשוב? על מה כדאי להתעקש (בתור אמא חדשה אני לא יודעת עדיין מה נוח ומה כדאי, ונראה לי שזו קניה שתשרת אותנו כמה שנים).
אשמח לעזרתכם....
נקודות_ורודות_אגדיות*

כסאות בטיחות לרכב

שלום יפעת.
אנחנו באותה בעיה. קניתי להם את הכרית סביב הצוואר. היא לא ממש פותרת את הבעיה. איכשהו היא לא ממש תומכת בראש.
הגדולה שמה את זה ומתי שהוא מעיפה והקטן בכלל לא רוצה להסתכל על זה.

רוצה לאמר פה, למרות שכתבתי את זה גם במקום אחר (לא זכרתי את הדף הזה):

כל הכיסאות (אולי אולי יש כמה חריגים) נראים למראית עין רכים אך אם תלחצו עם היד תרגישו כמה קשים הם. זה יוצר חווית נסיעה לא נעימה.
איך פתרתי את זה?
הלכתי לרפד. קניתי משטח ספוג (את העבה יותר), גזרתי בצורה של הכיסא והכנסתי בין הריפוד למושב ולמשענת.
בבוסטר הפשוט, (ללא משענת) גזרתי את הספוג ונתתי לתופרת לתפור כיסוי שמתחבר מאחורי הכיסא עם קשירה, כדי שלא יזוז.
עכשיו גם לילדיי רך בטוסיק ובגב.

ומתי כבר יעשו מערכת חגורות שבנויות לגובה הילדים במכוניות ולא נצטרך את הכיסאות המפוקפקים הללו?
נור_ק'ה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נור_ק'ה* »

היות ואין לך מגבלת מחיר- הכסאות הנחשבים כנוחים ובטיחותיים ביותר הם:
טריומף של אוונפלו (על דגמיו השונים)
ברייטקס
ואלפה אומגה עלית- שהוא כסא שמתאים מגיל 0 והופך לבוסטר בהמשך.
יש עוד כסא של אוונפלו (שכחתי את שמו) שמתאים מגיל לידה ועד 22 ק"ג.
מחירי הכסאות האלו מסביבות 700 ש"ח והלאה ואם אני לא טועה- לכולם יש איזופיקס.
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

חשוב להזכיר

גם אם קניתם את המושב היקר ביותר, רק אם תשתמשו בו בצורה נכונה ילדכם יהיה מוגן ע"י המושב.

חשוב לקרוא את ההוראות! אינטואיציה וחוש טכני ו"כבר עשינו את זה" אינם מספיקים.

משקל הילד, גובהו וגילו, צורת הרכב וגילו, סוג החגורה שמקבעת את המושב ועוד פרטים,
עשויים להשפיע על ההחלטה באיזה מושב לבחור, באיזו צורה לקבע אותו לרכב ואיך לחגור בו את הילד.

פרטים קטנים ו"מנג'סים" עשויים להיות קריטיים אם חס וחלילה מגיע ה-money time של המושב בו עליו להגן על הילד מפגיעה ולמזער תוצאות תאונה.
כדוגמה:
  • מושב מורכב מקדימה או מאחורה
  • מושב מורכב פונה קדימה או אחורה
  • כריות אוויר
  • יש/אין מע' עגינה יעודית ברכב
  • מצבי רכינה של המושב
  • מיקום רצועות הכתף
  • שימוש בחגורת מותניים-כתף בלבד לבוסטר
  • הידוק רצועות המושב
  • משקל וגובה הילד - מושב? בוסטר? בוסטר עם גב?
  • חגירה נכונה - במיוחד בבוסטר שם הנטיה לחפף, ילד עם יד שמורידה החגורה אל מתחת לבית השחי
רוב הפרטים המייגעים נוגעים להרכבת המושב. מתמודדים איתם אחת לתקופה. לקרוא בחוברת ההוראות.
מיעוטם נוגעים לחגירת הילד. מוטמעים כהרגל שאינו פתוח לחיפופים, וזה קודם כל דוגמא אישית.

לא למהר להעביר ילד לבוסטר:
זו אינה הכרה בילד כ"גדול" או "בוגר", אלא השלב בו המשקל/גובה הגיעו למקס' המותר עבור המושב לפעוטות.
גם אם חבריו כבר עברו לבוסטר והוא דורש גם. אם חבריו היו קופצים מראש הצוק וגו' (-: .

בוסטר בלי גב - רק אם החגורה כבר עוברת לו באופן טבעי על הכתף והחזה ולא על הצוואר.

ולמה פתאום אני בא ומזכיר?
כי הסתבר לי היום, אגב העברת מושב הבטיחות של הטכנאי הצעיר למיקום אחר,
שאחותו הגדולה הקדימה בהרבה את השלב הבוסטרי בחייה ורק לאחרונה היינו אמורים לעשות זאת.
איך זה קרה לקצין הבטיחות הנורא צוויליך ? מי אחראי למחדל? מי ישלם בראשו?
א. קורה לרבים. צריך להזכיר אחד לשני ולחלוק מידע.
ב. אמא אחראית (טוב, שנינו...)
ג. מי שיושב במושב/בוסטר הוא שישלם, לצערנו.

אנד, היי! , לטס בי קרפול אאוט זר!

צוויל
POOH_והתוספות*

כסאות בטיחות לרכב

יש לאוונפלו גם כסא שנקרא סימפוני אולי לזה הייתה הכוונה כאן -
יש עוד כסא של אוונפלו (שכחתי את שמו) שמתאים מגיל לידה ועד 22 ק"ג.

הקטנה שלנו נוסעת בו מלידה.
ואחותה נסעה בו בגיל מבוגר יותר לכיוון הנסיעה.
נראה שבשני הכיוונים היה נוח לילדות.

כדאי לבדוק קודם כל בטיחות - יש אתר אמירקאי עם דירוג בטיחות של כיסאות שונים [וגם רכבים] צריך לשלם על מנוי לאתר
אבל למיטב זכרוני זה לא יקר מאד ואם הנושא חשוב לך אז שווה או למצוא מישהו שכבר עשה מנוי.
ורק חשוב כשבודקים דירוג בטיחות לשים לב אם זה מתייחס לחיבור latch או חיבור עם חגורת בטיחות כי יש כיסאות שבאחד קיבלו ציונים גבוהים ובחיבור אחר ציונים פחות טובים.

יש כיסאות שהם גם נגד כיוון הנסיעה וגם עם הכיוון - ולכן טובים במקום סלקל מההתחלה או במקרה והילד עובר את מגבלות הסלקל [במשקל/גובה] ועדיין צריך לשבת הפוך לכיוון.
יש כיסאות שהופכים בהמשלך גם לבוסטר - ואז חוסכים קניית בוסטר.
אם מתוכננים עוד ילדים זה לא מאד חשוב בעיני לקנות כסא כזה כי במילא כשהגדול עובר לבוסטר יש ילד קטן יותר שעוד צריך כסא.

אנחנו בדקנו בכסא האחרון שקנינו שגובה הראש מתכוונן כך שכשהילד יגבה/יעבור לשלב הבוסטר אפשר יהיה להגביה בהתאם את משענת הראש.
וגם שהכסא מרופד ונוח.
ודבר נוסף זה נוחות חיבור - הסימפוני למשל קל מאד לחיבור באוטו ולכן גם פשוט להעביר אותו מאוטו לאוטו אם צריך.
נווה_מדבר*

כסאות בטיחות לרכב

תודה לכולכם. ממש עוזר.

פו - שאלה: האם הסימפוני מאפשר לשנות את תנוחת הישיבה כשהקטנה ישנה?
נווה_מדבר*

כסאות בטיחות לרכב

לאחר מחקר לצורך רכישת כסא בטיחות לרכב, אני ממליצה למחפשים מידע בנושא מוצרי בטיחות (סלקלים, כסאות בטיחות, בוסטרים וכו') להכנס לפינה של אבי ורון בפורום הריון ולידה ב- ynet (הפינה מופיעה כשרשור יומי בפורום, שבו נשאלות שאלות והוא משיב).
הוא איש אכפתי, ואב לילדים שהחל במחקר בנושא עבור משפחתו, וכעת מייעץ בפורום - ומתמצא בכל מבדקי הבטיחות בארה"ב ובאירופה, בחוות הדעת של המומחים, ומכיר גם את משמעויות ההבדלים בין הדגמים השונים וכן הלאה. הוא מביא מידע מנומק ומבוסס, שעזר מאד בקבלת החלטה על הכסא שרכשנו.
POOH_והתוספות*

כסאות בטיחות לרכב

פו - שאלה: האם הסימפוני מאפשר לשנות את תנוחת הישיבה כשהקטנה ישנה?
לא. אף אחד מהכיסאות של אוונפלו [עד כמה שידוע לי] לא מאפשר שינוי תנוחה כשהילד בתוכו.
והאמת? לא נראה לי שהייתי קטנה כסא שמאפשר היה מפחיד אותי שמשהו במנגנון יתקלקל וזה ישתנה גם כשלא נרצה [נניח באמצע נסיעה]...
גילית_ט*
הצטרפות: 20 דצמבר 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של גילית_ט*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי גילית_ט* »

איזה בוסטר מומלץ למשקל 18 קג ומעלה גובה משהו כמו 105 ס"מ??
נור_ק'ה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נור_ק'ה* »

תלוי איזה סוג בוסטר את מחפשת.
עם משענת? בלי משענת? עם רצועות פנימיות?
אני ממליצה על 2:
  1. בוסטר עם גב פרוטק של קוסקו- קיבל ציונים מצויינים ועולה בסביבות ה-300 ש"ח.
  2. בוסטר עם גב ורצועות פנימיות- בולרו של אוונפלו- גם קיבל ציונים טובים עולה בסביבות ה-750 ש"ח.
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

מה עושים כשברכב מאחורה יש שני כסאות בטיחות ורוצים להסיע ילד נוסף? בוסטר נוסף לא נכנס. האם יש תחליף לבוסטר? מה עם הגבהה בעזרת כרית קשה שתופרים לה עיגון לחגורת הבטיחות? האם זה עומד בתקן הנסיעה ברכב.
אהמ, יש פה כמה שאלות, יא? (מבטא יקי כבד)
  1. אם 3 כסאות בטיחות/בוסטרים אינן נכנסות, יש לרכוש רכב תחליפי בעל מושבה רחבה יותר!
  2. הבוסטר מגביה ילד כדי שחגורת בטיחות עוברת על כתף ומותן ולא על צוואר ובטן!! יא?? הבוסטר הרגיל אינו מעוגן בעצמו אלא עליו יושב הילד כשהילד בעצמו חגור! אם הילד מוגבה לגובה הנכון - החגורה על הכתף והמותן - באופן יציב - זה עושה עבודה.
  3. האם זה עומד בתקן - ופכן התקן היא דפר רשמי של ממשלה ולפי החוק כל עוד כרית לא עברה מפדקים במכון תקנים כלשהו היא כרית ללא תקן! אך זה סוגיה של חוק ולא של בטיחות!
ואם אין אפשרות להחליף רכב או למצוא מושבי בטיחות/בוסטרים שיכנסו שלושתם לאוטו הקיים, ואתם להחליט לייצר בוסטר, מיצאו חומר קשיח כמו קלקר מהסוג הקשה, או החומר שאורזים בו מכשירי חשמל, כמו ספוג קשה, תחתכו אותו לצורה המתאימה ולא לשכוח - צריך להשאיר מקום להגיע לאבזם של חגורת הבטיחות!
יא?! על חוק אפשר להתפשר, על בטיחות ילד - פחות.

הצוויליך אינו מומחה או מוסמך לבטיחות ילדים ברכב. למרות המבטוא הייקי הוא בסה"כ קשקשן כפייתי וצדקן מוסרני - אי לכך יש לעקוב בזהירות אחר המלצותיו ולעשות (כמעט) בדיוק ההיפך.

צוויל
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

תודה
עכשיו אני מבינה למה דורשים בוסטר ולא משהו אחר.
לא רלוונטי להחליף רכב כי מדובר בהסעה של הבת שלי בימים שאני לא יכולה להסיע אותה לכל מייני מקומות.
חשבתי לקחת בוסטר רגיל ולחתוך לו צד אחד של עיגון כי במילא צריך עיגון רק בצד אחד. ככה יש סיכוי שיכנס ברכב.

אשמח לקבל דעות, תגובות.
נועה_ברוך*
הצטרפות: 18 יוני 2004, 15:22
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברוך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נועה_ברוך* »

כסא הבטיחות שלנו סיים את תפקידו במצב מעולה ומעלה, העניין הוא שאני לא בטוחה מתי נקנה ולכן כל נושא "פג תוקף" בעייתי.
יש תאריך על הכסא 07/06, הוא וודאי לא תאריך הקניה, כך לפחות נדמה לי. האם לדעתכם אוכל למכור אותו, והאם בכלל יש למישהו טעם לרכוש אותו מפאת גילו?
מה אומר החוק בעניין תוקף כסאות בטיחות? הכסא במצב כ"כ טוב וחבל לדעתי שלא יהיה בשימוש.
תודה @}
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

היצרנים נהנים מהטבעת הפג תוקף.
כי אם לא זה, חייו של המושב ארוכים מאד. ולא צריך לקנות חדש.
לי זה נשמע חשוד.
זה פלסטיק מיוחד? סוג שנהיה פריך תוך כמה שנים?
אם הבעיה היא חשיפה לשמש או לחום, ודאי יש סוגי פלסטיק מתאימים לתנאים האלה.
הקלקר שמגן על ילדנו? תמיד שמענו שקלקר מתפרק תוך 37,465,000,000 שנים, פחות או יותר. לא יחזיק 10, אם התכשיט לא יקלף את הריפוד ויחרוץ אותו עם הספיידרמן מפלסטיק שקיבל לחג?
והחוק? מעניין מה החוק אומר.
ניחוש: החוק יאמר שצריך לבדוק מה אומר היצרן, הה הה.

בעתיד: מושבי בטיחות חד פעמיים: מתנפחים, עם הדפס אופנתי של גיבורי ערוץ הילדים, עם תאריך מוטבע כמו על קרטון חלב - "טוב לשימוש עד: 20/01/2011".

אני לא אתבייש למכור.
בטח עוד נתגעגע לימי מושב הבטיחות. במיוחד כשהם יבקשו מאיתנו את האוטו (-: .

צוויל
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

נסי לשאול את אבי ורון בפורום
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

_לאחר מחקר לצורך רכישת כסא בטיחות לרכב, אני ממליצה למחפשים מידע בנושא מוצרי בטיחות (סלקלים, כסאות בטיחות, בוסטרים וכו') להכנס לפינה של אבי ורון בפורום הריון ולידה ב- ynet (הפינה מופיעה כשרשור יומי בפורום, שבו נשאלות שאלות והוא משיב).
הוא איש אכפתי, ואב לילדים שהחל במחקר בנושא עבור משפחתו, וכעת מייעץ בפורום - ומתמצא בכל מבדקי הבטיחות בארה"ב ובאירופה, בחוות הדעת של המומחים, ומכיר גם את משמעויות ההבדלים בין הדגמים השונים וכן הלאה. הוא מביא מידע מנומק ומבוסס, שעזר מאד בקבלת החלטה על הכסא שרכשנו._
(מצוטט מ נווה מדבר לעיל)

צוויל
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אפרת_מ* »

המראה מטעה.

מצד אחד צוויל צודק - היצרנים נהנים מנושא התוקף.
מצד שני - אין אף חומר שהוא עמיד בפני תנאי שמש/חום/לחצים/עומסים וכו'.
להזכיר איזו מעבורת חלל שהתרסקה בדיוק מהסיבות האלו של בלאי חומר?

ואם היו מייצרים כסא עמיד יותר בתנאים האלו שהיה עולה 1000$, אז היית קונה אותו, צוויל?

יש הבדל בין התפרקות ביולוגית של חומר - כך שהוא חוזר להיות מרכיביו הטבעיים, לבין התפרקות/התפוררות/השברות - שקורת הרבה הרבה לפני.
כל מוצר פלסטיק שנשבר עדיין רחוק מאוד מהתפרקות ביולוגית, ועם זאת לא שמיש. להזכיר כמה מהר נשברים משחקי חצר מפלסטיק? והם לא צריכים להתמודד עם עצירות/התנעות/רצועות מושכות לכל מיני כיוונים, ובעיקר אין להם תפקיד אקוטי שבו עליהם יהיה להתמודד עם עומסים כבדים משמעותית מהרגיל (בעת תנועה, המשקל שהוא בתנועה, הופך למסה שהשפעתה היא כשמקל גבוה בהרבה). להזכיר שיש משחקי חצר (של סטפ 2 לדוג') שעמידים הרבה יותר בעת חשיפה לשמש/חום ובכלל בלאי טבעי של משחק - וגם מחירם מרקיע שחקים?

אגב, בלאי של חומר מתחיל גם כשלא נעשה בו שימוש. נסו לחשוב על גומי תחתונים שישב שנתיים-חמש בארון ללא שימוש או עומס.
ולכן לא חשוב מתי הכסא נרכש, אלא רק מתי יוצר.

החוק יאמר בדיוק זאת - מה שהיצרן אומר. כי הוא היחידי שיודע באילו חומרים השתמש לדוג'. החוק יכול להחמיר, אבל לעולם לא יקבע שכסא הוא בתוקף מעבר לתקופה שהיצרן הגדיר שהוא בתוקף.

אם פג תוקף - אין לך מה למכור - לא יהיה מי שירכוש אותו ממך. עם זאת, ייתכן שיהיו אנשים שישמחו לקבל אותו ממך.

וגם אני ממליצה להתייעץ עם אבי ורון.
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

כוונתי היתה שזה מושב, לא מעבורת חלל.
אפרט: מה ההבדל בהדמיית תאונה (עם בובות - test dummies), בה ה"ילד" יושב במושב בן 5 שנים לבין מושב בן 10 שנים.
מוזר לי שלא חולקים מידע תומך-החלפת-מושבים-ותיקים, אם קיים, אלא הנחיה שנראית שרירותית.

והמושב שקנינו היה מהכי יקרים בשוק אז, כאלף שקל בהנחה, כי הוא היה עם הציון המירבי. אפשר גם ב-200 מן הסתם.
היום אני מוצא באתר יד-2 מושבים פירסט-קלאס, לא ותיקים כל כך, במחיר שפוי. גם פיתרון!

צוויל
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

מצאתי ברשת:
חוץ מהזדקנות הפלסטיק, הטכנולוגיה משתפרת ומוטמעת בדגמים החדשים. זו עוד סיבה להחליף מושב.
מממ. מאבק איתנים בין קצין הבטיחות צוויליך לבין האגו צוויליך. מי ינצח?
מעלה לי מחשבות, להונות את הבכורה ולהחליף את בוסטר הגב שלה במשהו עם מערכת 5 נקודות עיגון. כמו מושב.
וגם: לרכוש טנק סובייטי, שלל מ56, במבצע מצה"ל.
בלי ספק, יפתור גם בעיות חניה.
"איפה חנית?"
"שם, על המזדה 3 והיונדאי."

צוויל
bi_cycle*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי bi_cycle* »

מה ההבדל בהדמיית תאונה (עם בובות - test dummies), בה ה"ילד" יושב במושב בן 5 שנים לבין מושב בן 10 שנים.

הנה - ב-britax בדקו כסא ש'ישב במחסן' 10 שנים
http://www.youtube.com/watch?v=wvCRz7BRAM0
נועה_ברוך*
הצטרפות: 18 יוני 2004, 15:22
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברוך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נועה_ברוך* »

להבנתי בוסטר (זה מה שהכסא עד היום שימש עבורנו) הוא בסך הכל הגבהה. החגורות הן של הרכב, ולא שמעתי על תוקף של חגורות אלו :-)
ועל בלאי חגורות אף אחד לא מדבר..
להרגשתי יש כאן מסחרה ברורה וטו לא.

ראיתי את הסרט ולא הבנתי למה התכוון המשורר
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

ראיתי גם.
אחד המגיבים טוען שמערכת הרצועות של המושב עברה דרכו.
לי יש כמה שאלות בנוגע לסרטון ובעיקר:
א. מדוע לא בודק גוף חיצוני. מישו פה משוטט בקונסיומר ריפורט? יודע אם עשו השוואות כאלה, בין מושבים צעירים, בוגרים ו-וותיקים?
במבחני הריסוק של מכוניות מאזדה לא בודקת את מאזדה ושברולט לא מעידה על עיסתה.
ב. מעל רמה מסוימת של פגיעה כלום לא מגן על הילד - ועלינו, מושב או מה. אם בריטקס שיגרו את הבוב במהירות בריחה מהאטמוספירה אל תוך קיר ואז הראו איך מושב ישן מתפרק, ובכן, יו גט מיי דריפט. ראה א. .

שלא תבינו אותי לא נכון:
אכן אני נודניק דעתן עם כוונות טובות בדרך לגיהנום, אבל לא אצטער להשתכנע שצריך להחליף אחרי 5 או 10 שנים. אם זה כך אז זה כך.
הבעיה שלי היא המידע המוסתר. מוסתר זה לא מוצע לצרכן באופן ברור.
היכן הבדיקה הלא תלויה?
מדוע לא מייצרים מפלסטיק עמיד תנאי הרכב? (המושב הרי לא מיוצר כדי שיעמוד במחסן ממוזג חסין קארמה, אלא ב-כן, רכב.

אני פשוט עדיין מרגיש שמנסים לחלוב אותנו חזק איפה שקל - הילדים.
מה, לא תחסנו? P-: לא אכפת לכם מבריאותו של הפעוט שלכם?
חסרי אחריות. קמצנים. תתביישו.

(-:

צוויל
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

אה,
וראיתי גם סרטון בנוגע לבוסטר מול מושב בטיחות, אמצא ואביא.

צוויל
bi_cycle*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי bi_cycle* »

א. מדוע לא בודק גוף חיצוני. מישו פה משוטט בקונסיומר ריפורט? יודע אם עשו השוואות כאלה, בין מושבים צעירים, בוגרים ו-וותיקים?
consumer report לא בודק דברים כאלו , וגם הדירוג שלהם הוא מבוסס consumers, כלומר לא על פי מבחני ריסוק ובטיחות (הרבה כסאות למשל מקבלים דירוג גבוה בגלל שיצאו עם צבע שהאמריקאים נורא אוהבים, בחיי! )

היכן הבדיקה הלא תלויה?
התשובה היא שאין חובת דיווח, לא של יצרנים ולא של ה - NHTSA

אלה שכן מדווחים- תמצא כאן
http://www.nhtsa.gov/Cars/testing/compl ... index.html

ושוב, בקשר לתאריך התפוגה, היה פעם לינק לוידאו למעלה שעשה זום בסוף על הרצועות וראו שהפלסטיק נשבר לגמרי, מה שלא אמור לקרות במבחן ריסוק לכסא תקין.
באותה מידה, גם לקסדות יש תוקף (אני מחליפה כל 3 שנים, יש תאריך יצור בתוך כל קסדה) מאותה סיבה של החלשות החומר לאורך זמן,
וגם לאחר תאונה צריך להחליף קסדות, כסאות בטיחות (גם אם אף אחד לא ישב בכיסא, בגלל המשקל העצמי שלו), וחגורות בטיחות של הרכב. כולם נועדו לשימוש חד פעמי במובן של האימפקט.
אפשר לחפש עוד אינפורמציה על הנושא, יש המון מידע באינטרנט .

ראיתי כבר קסדות אופניים ישנות שנשברו לשניים אחרי מכה לא חזקה מדי, וגם קליפס של רתמת כסא בטיחות שנשבר לגמרי בתאונה במהירות לא גבוהה מדי.
נכון, זה מעצבן לקנות כל פעם כסא חדש כשיש בבית כסא בן 20 שנה שנראה חזק כמו בטון ועלה 1000 ש"ח, אבל בזמן תאונה אני ארצה לדעת שעשיתי את כל שביכולתי כדי לצמצם את הסיכון. לעומת המחיר ועלות ההחזקה של הרכב, לשלם 1000 ש"ח פעם ב-6 שנים זה ממש לא הרבה. גם אם הכסא היה יכול להחזיק מעמד 8 שנים, זה לא שווה את זה.

ובקשר לבוסטר - הנה שרשור מעניין
http://www.car-seat.org/showthread.php?t=5505
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

נכון, זה מעצבן
לא אתעצבן מהקניה, רק מהעירפול, וגם הצורך בהחלפה אחרי תאונה אינו העניין.
אני לא רוצה להיזון מאנקדוטות. רוצה מידע סביר.
רוצה ללכת לישון בשעות נורמליות, אם כבר מתפרע.
לילה טוב.

צוויל
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי במבי_ק* »

במשהו עם מערכת 5 נקודות עיגון. כמו מושב

מה זה?

האם מישהו יודע משהו על להשתמש בכרית הגבהה במקום בוסטר הגבהה?
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

5 נק' עיגון:
2 כתפיים
2 אגן
1 מפשעה
במקום 3 נק' של חגורה רגילה או של מע' עיגון ישנה (2 כתפיים ו-1 מפשעה) או 2 נק' של חגורת אגן במושב רכב אחורי מרכזי.

יתרונות: חלוקת כוח טובה יותר במקרה תאונה, סיכוי נמוך מאד ל"בריחה" מהרצועות בשעת תאונה.
פחות נזק נגרם לאיברים פנימיים ולשלד בתאונה.

מה את מגדירה כרית הגבהה ?
בבוסטר, הילד אמור לעלות לגובה מינימלי של מבוגר כדי שהרצועה של הרכב תעבור לו 1. על האגן ולא הבטן הפגיעה, ו-2. על מרכז הכתף ולא על הצוואר.
הכרית עושה את זה? הילד לא יחליק קדימה או הצידה ממנה? היא לא תאבד צורה/גובה? וכו'.

צוויל
במבי_ק*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי במבי_ק* »

לדעתי הכל זה קנויה להוציא הורים שהעיזו לעשות 3 ילדים בתוך כמה שנים ומנסים נואשות לדחוס את כל קונסטרוקציות הענק האלה לרכב צ רמדי (ואני לקחתי עכשיו מהעבודה את הרכב הכי רחב שיש, פלואנס, וזה עדיין לא מסתדר). אני פשוט מתחרפנת מזה! אין מצב שאני מצליחה לדחוס את 5 נקודוצ עיגון הזה ליד כסא תינוק ועוד 5נקודות-עיגון. גם ככה שני בוסטרים וכסא תינוק זה דחוס עד בלתי אפשרי, ואני מהמקפידים
צוויליך*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

אין ברירה, את חייבת לעבור לעבודה אחרת.
על בטיחות לא מתפשרים.

צוויל
במבי_ק*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי במבי_ק* »

:-D

הכרית עושה את זה? הילד לא יחליק קדימה או הצידה ממנה? היא לא תאבד צורה/גובה? וכו'.

לא נראה לי שיותר מאשר על בוסטר. אגב, הסתכלתי היום על בן השש וחצי שלי, על בוסטר - החגורה עוברת לו על הצוואר!
במבי_ק*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי במבי_ק* »

בגרמניה נסענו במונית שהיה לה מנגנון הגבהה למושב של הילד. כמה פשוט, ככה גאוני. אני לא מבינה למה יצרני הרכב לא משקיעים בזה - זה משהו ששוה להוסיף עליו כסף.
bi_cycle*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי bi_cycle* »

לא נראה לי שיותר מאשר על בוסטר
בוסטר גם מגביה וגם מגן מפני פגיעות צד (ולכן גם לבוסטר יש תוקף)

הסתכלתי היום על בן השש וחצי שלי, על בוסטר - החגורה עוברת לו על הצוואר!

זה אומר שהוא כנראה קטן מדי לבוסטר הזה. זה בוסטר עם גב? צריך להיות בצד של החגורה לשונית שמשחילים דרכה את הרצועה. כדאי לקנות בוסטר עם גב מתכוונן, ואז אפשר לשנות את גובה החגורה כך שתעבור בדיוק על הכתף.
יש עוד הסברים בוידאו כאן
http://video.about.com/babyproducts/Ins ... r-seat.htm
במבי_ק*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי במבי_ק* »

זה בוסטר בלי גב. בוסטר עם גב לא יכנס לנו ברכב. אנחנו פעוטה בכסא תינוק + שני בוסטרים.
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אפרת_מ* »

ברכב מערכת חגורות הבטיחות מעוגנתלשלדה, ובכסא המערכת מעוגנת לפלסטיק, ויכול להיות שמה שכשל אינו החגורה עצמה, אלא החיבור שלה.
ובמהשך למה שנאמר על עצמות הילדים: לגבי בוסטרים - נמצא שבטיחותי בהרבה בוסטר שכולל בתוכו חגורות בטיחות ולא אחד שמשתמש בחגורות הבטיחות של הרכב (משתי סיבות נדמה לי - האחת שהעצמות של הילדים עדיין רכות מדי, והם צריכים עגינת 5 נקודות ולא עגינה על עצמות האגן, והשניה שכאשר הכסא הוא "רק הגבהה" ואינו כולל חגורות בעצמו - הוא בעצם משקל נוסף שפועל על גוף הילד, ודוחף אותו).

לגיבי השאלה החוזרת -למה לא משתמשים בחומר אחר שיהיה לו תוקף ארוך יותר - אני מניחה שאחד מהשניים הוא המצב: או שהפלסטיקים הללו אפקטיביים פחות בספיגת הפגיעה, ולכן מגנים פחות טוב, או (סביר יותר לדעתי) שמדובר בחומרים שיעלו משמעותית את עלויות הייצור.

דוג' מתחום אחר - המזרנים/כריות ה"זוכרים" ויסקו-ג'ל למיניהם - אפשר לקנות כרית כזו ב-40 ש"ח וגם ב-500. לכאורה זהו אותו החומר. רק לכאורה, השוואה של כרית שמחירה 150 לכרית שמחירה 500, מעלה שמדובר ברמות איכות שונות לחלוטין.
שליחת תגובה

חזור אל “הצעות לשיפור האתר”