לידת בית ומענק לידה

גלי_לבנדר*
הצטרפות: 25 מאי 2009, 14:26
דף אישי: הדף האישי של גלי_לבנדר*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי גלי_לבנדר* »

(שלום
אם יש דף בעניין אשמח אם יעבירו את ההודעה שלי)
אני ממש לפני לידה ראשונה ומתכננת ללדת בבית אם הכל ילך טוב טפו טפו

תכננו ללכת לבית חולים אחרי, בשביל לקבל את מענק לידה.
(כסף הוא עניין גדול בשבילינו כרגע.)

שמעתי על נשים שלא הלכו לבי"ח אבל שלחו מכתב לביטוח לאומי שלא קיבלו את המענק, ושלחו להן את הכסף ללא שאלות.
מישהי יכולה לנדב מידע

או לחילופין-
האם מישהו יודע על בית חולים ביזור ירושלים שלא מחייב אישפוז של 12 שעות?

אשמח לשמוע סיפורים ורעיונות
תודה
ירושלמית*
הצטרפות: 16 מרץ 2003, 20:56

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי ירושלמית* »

אנחנו שלחנו מכתב לפני שנתיים וקיבלנו תשובה שלילית. לא שמעתי על ירושלמית שקיבלה (אולי אני טועה וזה תלוי בפקיד).
גלי_לבנדר*

לידת בית ומענק לידה

אפשר לשאול מה כתבתם?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אף אחד לא יכול לאשפז אותך בניגוד לרצונך אלא אם כן את פסיכית ויש צו בית משפט. הגיע הזמן לשחרר את התפיסה המוטעית של 12 שעות - זו פיקציה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

לצערי לא יכולה לעזור פרקטית. בלידה הראשונה התפניתי לבי"ח ממילא. בלידה השנייה לא טרחתי לנסוע לבי"ח כלל (אבל סכום המענק בלידה שנייה קטן הרבה יותר).

אישית, איך שאני מרגישה היום, הייתי מוותרת על האלף שקל האלה ולא הולכת לבי"ח. נכון, זה המון כסף. אבל תחשבי על עבודה ממש מבאסת שמציעים לך לעשות. ממש מבאסת, אבל משלמים לא רע. היית מסכימה? אולי. ואם זה היה חצי יום אחרי הלידה, היית מסכימה? אני לא. אז אותו הדבר לגבי אשפוז. לצאת מהבית החמים וללכת לבי"ח, להיתקל את-לא-יודעת-במי מהצוות, לקחת סיכון שיהיה יחס עוין, למלא טפסים ולחכות בתור, זו עבודה מבאסת. שלא לדבר על חשיפת תינוק בריא לחידקים שם.

שיהיה בשעה טובה, וידיים מלאות.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

תחשבי על עבודה ממש מבאסת שמציעים לך לעשות. ממש מבאסת, אבל משלמים לא רע. היית מסכימה? אולי. ואם זה היה חצי יום אחרי הלידה, היית מסכימה? אני לא. אז אותו הדבר לגבי אשפוז. לצאת מהבית החמים וללכת לבי"ח, להיתקל את-לא-יודעת-במי מהצוות, לקחת סיכון שיהיה יחס עוין, למלא טפסים ולחכות בתור, זו עבודה מבאסת. שלא לדבר על חשיפת תינוק בריא לחידקים שם.

מותר לגריין?
גלי_לבנדר*

לידת בית ומענק לידה

אני מבינה ומסכימה כמעט לגמרי.
כי כשהכסף לוחץ, אני אקח כלמיני עבודות שמשלמות יפה, שאחרת בטח לא הייתי לוקחת.
ונכון, אני עוד לא יודעת איך זה, מעולם לא ילדתי.
ובכלזאת..
בייחוד אם אפשר לקבל את הכסף מבלי להתאשפז.
וזה בעיקר מה שרציתי לשאול:

באיזה ביתחולים אין צורך באישפוז של 12 שעות
וגם מקבלים יחס לא עויין

או - האם מיהי מירושלים שלחה מכתב ואכן קיבלה את המענק..

בכלאופן תודות על התגובות. אני לוקחת לתשומת ליבי ומשאירה הכל פתוח
אנונאימא*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2007, 22:14

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי אנונאימא* »

שרהלה, תוכלי לכוון באופן יותר ספציפי? זה בלוג נורא ארוך, ובחיפוש של הדפדפן לא מופיע שם הצירוף מענק לידה. במה רצית לשתף אותנו שמופיע שם?
קלמנ_טינה*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2007, 12:57
דף אישי: הדף האישי של קלמנ_טינה*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי קלמנ_טינה* »

איזה כיף!!
פעם ביובל אני נכנסת לקרוא חדשות באינטרנט, והנה דווקא היום נפלתי על החדשות המשמחות האלה
שעיקרן: הביטוח הלאומי יודיע שבקרוב נשים שיילדו בבית יקבלו מענק לידה!

(אם כי, באופן הזוי, חייבים ללכת להיבדק בבית חולים בתוך 36 שעות, מה שלטעמי קצת מוציא את העוקץ מהעניין).
אני לא רציתי לשמוע בכלל מלצאת מהבית אחרי הלידה. אבל הי, לאט לאט!
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

זו עבודה מבאסת
ועוד יש לקחת בחשבון, שיחד איתך, עובד גם התינוק.
גם הוא צריך לצאת מהבית החמים וללכת לבי"ח_ יחד איתך _חצי יום אחרי הלידה.
לדעתי, שהבעתי בעבר, יש פה בעיה עם חוק עבודת נוער.

עכשיו יש חדשות מסעירות! מותר לצאת לבית החולים יומיםי וחצי אחרי הלידה! יש!!!
רוני_של_4*
הצטרפות: 24 יולי 2009, 14:26

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי רוני_של_4* »

כתבתי את דעתי על החוק החדש בדף נחמד לראות מסביב... יש שם דיון קטן בנושא הזה, אולי אפשר להעביר גם הנה (לא יודעת לערוך...). דעתי כאן מאוד נחרצת: החוק הזה הוא בדיחה. הוא לא שיפור של שום דבר. הוא רק הנצחת המצב הקיים, בוורסיה קצת אחרת. בעיניי זה מגוחך, ועבור רוב יולדות הבית גם לא רלוונטי :-(
שרה_לה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2002, 10:38
דף אישי: הדף האישי של שרה_לה*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי שרה_לה* »

החוק הזה הוא בדיחה. הוא לא שיפור של שום דבר. הוא רק הנצחת המצב הקיים
כמובן.
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

אני מחפשת נתונים בנוגע מענק לידה בעבור לידות בית.
לא הבנתי מהדף מה הם הקריטריונים הרשמיים (לא אלה שבמזל קיבלו) לקבלת מענק לידה בלידת בית.

1. מה המצב כיום? מה הם הקריטריונים לקבלת מענק לידה לאשה שילדה בבית?
  1. האם יש קישור רשמי לאתר של ביטוח לאומי או משהו שמפרט את הקריטריונים?
  1. מישהי יודעת מה קורה עם הצעת החוק הזו http://www.inn.co.il/News/News.aspx/201125 ? איפה זה עומד?

תודה!
גלית*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2001, 00:23

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי גלית* »

שלום נשים יקרות! (חיפשתי את הדף עם התאריך הכי עדכני...כדי שיהיה סיכוי שיראו את ההודעה שלי...)
לפני שנה ושבעה חודשים ילדתי בבית את בני הבכור איתמר. ברגע שלמדתי על החוק האפלייתי שלפיו לא נותנים מענק לידה ו"דמי אשפוז" ליולדות בית, הגשתי תביעה מול הביטוח הלאומי בבית הדין לעבודה בתל אביב.
היה דיון, עו"ד שלומי פרידמן שמייצג אותי בצורה מופלאה ובהתנדבות (!!!) הגיש סיכומים לבית הדין ובהם הוא טוען שהחוק "אינו חוקי" ושהוא אפלייתי למהדרין ולכן, דורש מהביטוח הלאומי לשלם לי מענק לידה ואת דמי האשפוז שבית החולים היה מקבל לו הייתי יולדת בין כתליו.
לסיכומים צירף ד"ר אבנר שיפטן את חוות דעתו ובית הדין זימן אותו ל"דיון" בנושא חוות הדעת שנתן - ביום ראשון ה-22/5 בשעה 9:00 בבית הדין לעבודה בתל אביב ברח' שוקן 25.
אולי תצטרפו אלי כ"התקבצות מחאה/תמיכה"???
נירית שפירא מ"נשים קורות ללדת" מנסחת הודעה לעיתונות ותעניין בזה את כלי התקשורת בתקווה שירצו לבוא לסקר.

אשמח לתגובותיכן ואתן מוזמנות להתקשר!

גלית גורא-עיני
052-3986528
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי אפרת_מ* »

ובמה בדיוק עושות המתקבצות? (ברצינות).
גלי_לי*
הצטרפות: 14 מרץ 2009, 21:32
דף אישי: הדף האישי של גלי_לי*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי גלי_לי* »

אשמח להצטרף, מצטרפת לשאלתה של אפרת
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי ציל_צול* »

גלית, חזקי ואמצי. הייתי שמחה להיות שם איתך אבל אין לי אפשרות.
אני אשמח מאוד אם יצטרפו אליך תומכות לאולם הדיונים להפגנת עוצמה של יולדות בבית.
אם יראו שאת לא לבד ושיש עוד רבות כמוך אולי זה ישפיע.
אני אודה לך מאוד אם תעדכני כאן מה היה.
כל כבוד על הנחישות ובהצלחה.
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

כל הכבוד!!
(אולי בהזדמנות זו תצליחו גם לטרפד את החוק שמנסים להעביר, שמבטל קצבת ילדים למי שלא מחסן לפי הנחיות טיפת חלב)
ע_ע_ע*
הצטרפות: 07 מרץ 2008, 17:36
דף אישי: הדף האישי של ע_ע_ע*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי ע_ע_ע* »

כתבה ב-Xnet על הנושא ועל הדיון בבית המשפט היום
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

מתוך הניוזלטר האחרון של מפלגת התנועה הירוקה:
אנחנו ממשיכים בקו זה ופועלים גם בנושאים נוספים, בהם : אנרגיה חלופית, שיוויון זכויות לנשים היולדות בבית, אכיפה בנתיבי תחבורה ציבורית ובריאות הציבור בחיפה

|Y|

(זכרו את התנועה הירוקה כשיהיו בחירות! הם לטובתנו!)
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

תצליחו גם לטרפד את החוק שמנסים להעביר, שמבטל קצבת ילדים למי שלא מחסן לפי הנחיות טיפת חלב)
מקווה שלא יטורפד!
שולה*
הצטרפות: 03 מאי 2004, 10:32

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי שולה* »

מקווה שלא יטורפד!
למה?
טדליק_נהנאנע*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 00:10
דף אישי: הדף האישי של טדליק_נהנאנע*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי טדליק_נהנאנע* »

(זכרו את התנועה הירוקה כשיהיו בחירות! הם לטובתנו!)

הם לא רק לטובתנו, הם משלנו... ;-)
מחלבות_גד*
הצטרפות: 04 ינואר 2012, 09:56

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי מחלבות_גד* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום יולדות בית יקרות.
אני מתלבטת האם ללדת בבית (אני רק בשליש ראשון, אבל אני כל הזמן משחזרת את לידת בני הבכור, שלמרות היותה חוויה עוצמתית ומופלאה, התרחשה בבית חולים, עם כל הלחצים הנלווים.
הייתי שמחה לקבל את חוות הדעת שלכן וגם איך מתמודדים עם העלויות הלא מבוטלות.
איך נגמר המשפט של גלית?
תודה רבה לכולכן!
שרה*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2002, 21:53

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי שרה* »

מנסיוני, לכי למפגשים בהם תוכלי לפגוש יולדות בית תינוקות שנולדו בבית וכן מיילדות. את כבר תרגישי ותדעי. אם כי יש לי הרגשה שכבר משהו בך החליט, אם יורשה לי, ואת שואלת איך לממש. הובכן מהאתר למדתי שאפשר לבקש מהמשפחה לחסוך את המתנות הנדיבות של אחרי הלידה , להסביר להם את חשיבות הדבר בעיניך, אם תרצי בכך, ולנתב את הכסף לבחירתך. כל טוב ולידה נפלאה באשר היא
מחלבות_גד*
הצטרפות: 04 ינואר 2012, 09:56

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי מחלבות_גד* »

תודה שרה.
צודקת, יש לי כבר תמונה די מגובשת בראש.
יום נפלא!
פלוני_אלמונית*

לידת בית ומענק לידה

בית חולים היחיד שלא מחייב אשפוז הוא לניאדו למיטב ידיעתי, הם מכירים את הפרוצדורה ולא עושים יותר מדי בעיות.
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי מיכל* »

בבית החולים האנגלי בנצרת הם עושים מאמצים לשחרר מוקדם, אבל המינימום ששמעתי עליו היה 6 שעות (לפחות לא 12), אז אני ויתרתי.
לא ביררתי בכל בתי החולים בחיפה, אבל הם כל כך אנטי, שלא יפתיע אותי שהם לא באים לקראת בכלל.
מים_צלולים*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2009, 17:49
דף אישי: הדף האישי של מים_צלולים*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי מים_צלולים* »

תודה רבה לעונות...אשמח לשמוע מכאלה שהתנסו בבית חולים לניאדו. נשמע מעולה אבל עד כמה אני יכולה להיות בטוחה?
ולמישהי יש מושג מה קורה בצפת?
פלוני_אלמונית*

לידת בית ומענק לידה

קיבלתי מענק לידה!!! הרגע סימסו לי מביטוח לאומי!!!
באתי לסניף ממש לפני שעת סגירה, ואמרתי לפקידה: נראה לי שלא נכנס לי מענק לידה את יכולה לבדוק?
היא בדקה ומאוד הופתעה לגלות שאכן! לא נכנס הכסף :-D
אז היא נתנה לי טפסים, וכתוב שם למלא גם איפה היתה הלידה ומבקשים לצרף מסמכים, אבל תכלס הגשתי לה ממולא חלקי והיא אמרה שהיא תשלים. אז כנראה שלא באמת צריך למלא הכל!
אולי עזר גם שהייתי עם התינוקת ועם עוד שני ילדים ונראתי שאני מסתבכת למלא הכל עם כל הבלגן וזה...
שיהיה בהצלחה לכולם!!!
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

וואו איזה כיף לך מדהים
פלוני_אלמונית*

לידת בית ומענק לידה

פלונית, כמה זמן אחרי לידת הבית הלכת והאם נרשמת קודם במשרד הפנים?
מתלבטת*
הצטרפות: 28 מאי 2003, 11:16

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי מתלבטת* »

הורים שילדו לאחרונה, אשמח אם תעדכנו במקרה שהלכתם לבי"ח אחרי הלידה בשביל בדיקת רופא ומענק לידה ורישום - איזה בי"ח, האם הכריחו להתאשפז ואם כן לכמה זמן. תודה!
אליה*
הצטרפות: 24 יוני 2004, 19:38

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי אליה* »

בנות יקרות,
האם אתן יכולות להמליץ על צימר ללידה ביתית? מהן העלויות? איך נגמר המשפט של גלית?
אתמול ביקרתי בפעם הראשונה אצל רופא נשים עם הצהרת הריון, זאת הייתה חוויה נוראית שאין כמותה, הרופא היה גס רוח, שלח אותי לבדיקות שלא מובן לי מה פשרן.... לא הסביר כלום, אפילו לא שאני צריכה להיות בצום וכמה שעות, אף שאלה לגבי התחושות שלי, הימנעות מוחלטת ממתן תשובות לשאלותיי לגבי מה מותר ומה אסור... חזרתי הביתה בוכה, לא הצלחתי לישון, הרופא הרס לי את החוויה. אני פשוט רוצה שיניחו לנו...
האם אתן יכולות להמליץ על רופא נשים של כללית במרכז, רופא שמסביר, רופא שעונה, שלא דורש יותר מדי בדיקות וטרטורים?
זו_שאכלוה*
הצטרפות: 19 יולי 2013, 15:53
דף אישי: הדף האישי של זו_שאכלוה*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי זו_שאכלוה* »

היי אליה! בשעה טובה.

קודם ענייני מנהלה: השאלה לא 100% קשורה לנושא הדף. אולי להחליט על לידת בית ? אני לא מספיק בטוחה כדי להעביר בעצמי אז אענה לך כאן בינתיים.

אענה לך, לא בדיוק על השאלות ששאלת (אין לי תשובות עליהן), אבל מקווה אולי לעזור עם תובנות שהיו לי בהריונות - כי מאוד התחברתי לאכזבה שאת מתארת מהרופא. גם אני נתקלתי רק ברופאים שנחוו כגסי רוח, חסרי אכפתיות, ישבו מולי רבע שעה והדפיסו מרשמים לאלף בדיקות, סתם בנוהל שגרתי. מבחינתם לא עם שום כוונה רעה, פשוט ככה הם רגילים בפס הייצור, ואני - שנכנסתי לרופא בהתרגשות כה גדולה - ישבתי מולו והרגשתי פשוט מיותרת בהריון שלי עצמי. יצאתי מאוכזבת וכל כך מבולבלת.

תובנה 1. בדיקות בהריון - כשמן כן הן - בדיקות. לא טיפולים. אין חובה לעבור אף אחת מהן ואין טעם לחוש פספוס על בדיקה שלא עושים. את לא מסכנת את העובר או את עצמך אם לא תעברי את חלקן או כולן. רובן המכריע של הבדיקות בהריון הן בדיקות היתכנות גם ככה, ולא מספקות מידע וודאי לגבי מום כזה או אחר - אלא סטטיסטיקה בלבד, מה שאולי עשוי להיות.

תובנה 2. לא צריך רופא כדי להיות בהריון, כן כן! הריון זה לא מחלה. אם רופאים לא באים לך טוב, את ממש לא חייבת ללכת. את יכולה לעשות איזה בדיקות שנעים לך לעשות (גם ככה לא עושים אותן אצל הרופא הספציפי). אם התוצאה בטווח הנורמה, גם בעצם אין צורך למעקב המשך עם רופא.

תובנה 3. איסורים בהריון - טוב, פה יש לי נאום חוצב להבות. זה מהר מאוד הופך ל"אוי אני כל כך מיוחדת ועדינה, אני בהריון אז אסור לי את זה ואת זה ואת זה ואת זה, תתחשבו בי ותלטפו לי את האגו". לעתים קרובות זה נסחף למחוזות האבסורד. אז תראי. לשיטתי אין איסורים. את אדם בוגר. ביפן נשים אוכלות דגים נאים וסושי בהריון (במקום איכותי ונקי). בצרפת נשים שותות יין בהריון (מעט. במידה) ואוכלות גבינות כחולות (לא כאלה ב-80% הנחה ממחלבה מסתורית שלא שמעו עליה מעולם). מה יש? יש מודעות. חיידקים ווירוסים (לא כל חיידק וכל וירוס!), שאצלך אולי יגרמו קלקול קיבה, לעובר עלולים לגרום נזקים חמורים. לכן הריון כנראה אינו הזמן המתאים לאכול שיפוד בשר מסתורין בשוק בדרום אמריקה, וגם לא הזמן המתאים להגיד "נו, אז מה אם הדג הקפוא הזה פג תוקף ב-2006 וישב שבועיים במקרר כי שכחתי שהפשרתי אותו". סיגריות ואלכוהול זה לא בריא גם ככה, והריון בטח לא הזמן להתחיל, ובהחלט הזמן לצמצם. אבל אנשים נורררררראאאאא אוהבים לדבר, וכמה שיותר איסורים ככה יותר נושאים לשיחה ויותר תשומת לב להריונית (הריוניות רבות סוחטות כל טיפת תשומת לב שאפשר). אותי זה קצת מבחיל (אולי זה היה בגלל ההריונות :-P ). הנקודה שלי היא שאת לא צריכה לפחד מאוכל כי את בהריון. את צריכה להפעיל שיקול דעת, שהאוכל שלך יהיה נקי ככל האפשר מגורמי מחלות. אם תאכלי מזון כרגיל ותקפידי שיהיה איכותי, שטופל היטב במקומות טובים ונקיים - אני לא רואה סבירות סטטיסטית שיקרה משהו לעובר שלך שלא יכול היה לקרות לעובר של ההריונית ששמרה והקפידה הכי הרבה בעולם (כי כמה שלא תקפידי, תמיד יכול איזה חיידק סלמונלה לחדור לך לאוכל. בטח ובטח אם את רק מקפידה ש"אסור ביצים חיות" ו"אסור דגים נאים" ו"אסור בשר לא מבושל", אבל אוכלת בעל האש המשפחתי ירקות אפויים שעמדו 5 שעות בשמש עם שאריות מיונז וטחינה). עדיף להיות רגועה ושמחה ולהפריש הורמונים טובים לשיליה, לא סטרס.

לסיכום. אולי במקום לחפש רופא שלא דורש יותר מדי בדיקות (מה זאת אומרת רופא דורש בדיקות? שידרוש... אם לא תלכי לעשות אז לא יהיו וזהו זה. מה יעשה, יגיש תלונה במשטרה?), תתייעצי עם אמהות בהלך רוח דומה לשלך, ותגיעי לרופא כשאת יודעת מה את רוצה. התייחסי אליו כנותן שירות - ולא כגורם סמכות. את ההריון את מנהלת! ומרשה לו לייעץ, אם את במצב רוח טוב ;-)

אתן את מה שאני עשיתי בשלושת הריונותי בתור דוגמה, אם מעניין לך. אני קוראת מדבריך שאולי יתאים לך כך.
בהריון הראשון הלכתי לרופא כמו שהייתי רגילה ללכת לרופא - לי יש מצב X, הרופא הינו מומחה במצב X, הוא מבין ויודע. יגיד לי מה לעשות, אעשה והכל יהיה בסדר. מהפגישה הראשונה יצאתי כמוך - מאוכזבת, קצת מושפלת, מבולבלת. עם ערימת ניירות שאין לי מושג מה פשרם, מה עושים ומתי ולמה ואיך. בגלל שאני עצלנית, לא שברתי את הראש עם זה. וככה יצא שפספסתי בדיקות - לא תיאמתי בזמן, או לא תיאמתי בכלל. חלף פרק הזמן האפשרי לביצוע בדיקה, ראיתי שהשמים לא נפלו. לא חזרתי לרופא עם תוצאות הבדיקות שכן עשיתי (כל התוצאות היו בטווח הנורמה), לא הגיעו שוטרים הביתה לעצור אותי.
בחרתי לעשות בדיקות רק פשוטות ולא פולשניות (בעיקר בדיקות דם שלי), אלא אם כן יש אינדיקציה משמעותית שיש בעיה כלשהי (באחד ההריונות עלה הצורך לבדיקה פולשנית ואכן נמצא מום בעובר וגם ביצעתי הפסקת הריון).
בחרתי ללכת ליותר בדיקות בתחילת ההריון, ובסופו בכלל לא.
למעקבים אצל האחיות הלכתי באופן ספוראדי ביותר... לכל היותר 3 מעקבים בהריון, זה השיא שלי.

כך שבעצם, בקופת חולים היה רשום רופא X שעוקב אחרי ההריון (ובכל מקום הקפידו לשאול אותי מי הרופא ואני נתתי את השם), ובעצם לא היה לו מושג מכלום כי הייתי אצלו פעם אחת בהתחלה וזהו. הנהנתי, לקחתי את הניירות שנתן לי, ובבית זרקתי את רובם לפח והמשכתי לבד. לא נראה שלמישהו היה אכפת - אני מתכוונת לזה במובן החיובי. הם יודעים שנוכחותם במהלך ההריון ממש אינה מחויבת המציאות, אבל יש מן הסכמה שבשתיקה כזו שרוב הנשים (שלא חשבו מעולם על באופן, האתר או צורת החיים) נהנות מתשומת הלב, אוהבות ללכת להמון בדיקות ומרגישות עם זה נהדר, ובקופ"ח או בתחום הרפואה בכלל ממילא לא מצטיינים בלהסביר את כל האפשרויות באמת (לפעמים אפשר לבחור תרופה א' או תרופה ב')... אז מי שמרגישה עם זה טוב, לבריאות. אם לך הרופא עשה רע, אני רוצה לספר לך שלא חייבים להמירו באחר.
אליה*
הצטרפות: 24 יוני 2004, 19:38

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי אליה* »

זו שאכלוה, תודה רבה לך על הסיפור, על התמיכה על העצות ועל ההבנה!!! מאד עזרת לי!!! :)
תנין_כתום*
הצטרפות: 21 מאי 2016, 11:18
דף אישי: הדף האישי של תנין_כתום*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי תנין_כתום* »

בדיקת ילוד (ומענק לידה במינימום שהייה בבית חולים) לאחר לידת בית
אני אמורה ללדת בקרוב את ילדי הראשון בבית. לאחר חיפושים לא מוצלחים אחרי רופא שיבצע "בדיקת ילוד" דרך הקופת חולים (מאוחדת בסביבת גבעתיים הרחבה יחסית), הגעתי למסקנה שכנראה אצטרך להגיע לבית חולים.
האם למישהו יש ניסיון טוב באחד מבתי החולים במרכז לאחר לידת בית? (נחמדים + לא שיפוטיים + מינימום זמן אישפוז - קראתי כאן שבשנת 2004 היו בתי חולים שקיבלו לנוהל מזורז של שעתיים כמו איכילוב - האם זה עדין קיים?)
בנוסף, אם אני כבר מגיעה לבית חולים לבדיקת ילוד אז אשמח לקבל את המענק לידה - האם בזמן שהיית של פחות מ-12 שעות בבית חולים ניתן לקבל את המענק?
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

למיטב ידיעתי כיום ניתן לקבל את המענק גם בלי לגשת לבית החולים. לדעתי, עדיף לא לגשת לבית חוים אלא לשלם 500 ש"ח לביקור בית של רופא פרטי. הטירטור כל כך גדול וזה כל כך קשה אחרי לידה לקום ולהתנתק מהבית, ולהתחיל לריב עם הצוות הרפואי. בעיני החלק המשמעותי של לידת הבית הוא מה שקורה אחרי הלידה: לא מפרידים אותך מהתינוק, לא מתעקשים על בדיקות לא נחוצות, ההנקה יכולה להתבסס יותר בקלות, ואת יכולה לנוח.
תנין_כתום*
הצטרפות: 21 מאי 2016, 11:18
דף אישי: הדף האישי של תנין_כתום*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי תנין_כתום* »

תודה. יש לך המלצות לרופא שלוקח 500 שח. כל מי ששאלתי עד כה עלה 750...
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

זה היה לפני כמה שנים... בלידה האחרונה נסעתי לקופת חולים אחרי יומים, בהיעדר רופא זמין לביקורי בית. היתה כזאת בדיקת כסת"ח שיכולתי לערוך אותה בעצמי. היא אפילו לא הקשיבה בסטטוסקופ. אולי שווה להתייחס לזה כאל חלק מהוצאות הלידה.
פלוני_אלמונית*

לידת בית ומענק לידה

מניחה ששאלת את המיילדת שלך... אפשר גם לשאול בקבוצות הפייסבוק הרלבנטיות.
נעמה_וייס_טוהר*
הצטרפות: 09 מאי 2013, 20:40
דף אישי: הדף האישי של נעמה_וייס_טוהר*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי נעמה_וייס_טוהר* »

לפני 9 שנים ילדתי את בני הצעיר מארבעת ילדיי בקצה הערבה . כמהה נשמתי ללדת בבית אבל אבא שלו אז לא הסכים אז נכנסתי לחדר היולדות באילת (הייתי היחידה בכל המחלקה) , הסתגרתי במקלחת כדי שאף אחות לא תתקרב אליי לשים לי מוניטורים וילדתי את בני בעמידה. 3 האחים שלו היו לידי 10 דקות אחרי שיצא לאוויר העולם. פשרה, אבל מילא... אחרי שעתיים כבר הייתי בבית . הנהלת ביה"ח חייבה אותי לשלם 8000 שח דמי אישפוז (כי הם לא קיבלו עבורי את הכסף ממשרד הבריאות , כי לא הסכמתי לאישפוז ) וסרבה לתת לי טופס שחרור לפני שעוברות 24 שעות אישפוז והילד יקבל את כל החיסונים. ואיימו עליי שלא אקבל דמי לידה. הלכתי בכל זאת . אבל אשת אש לווחמת שכמותי לא מוותרת בקלות על ייעודה לשנות סדרי עולם. בזכות התביעה שהוגשה בבג"צ עם הסיפור שלי, נשים יכולות היום לקבל אישור לצאת אחרי שעתיים ולקבל מענק לידה גם אם הילד לא קיבל חיסונים. לקח לממסד האדמה האיטי 9 שנים להעביר חוק אחד . חבל, כי לדעתי זה בזבוז אנרגטי. החוק הזה ממילא לא רלוונטי, כי היום יותר ויותר נשים יודעות שמוטב להן ללדת בבית ולא לקבל את הפרוטות של מענק הלידה . יש דברים ששום סכום חומר בעולם יכול למדוד ערכם. לחופש הבחירה יש מחיר והוא יקר יותר מכסף ממסדי ויהה אשר יהה הסכום שלו. (אני אגב כן קיבלתי את שלי אז, אמנם שנתיים אחרי, אבל קיבלתי. לא יוצאת פריירית... איזו אשה אני, הא? גבר גבר...
31/1/2017 - ח"כ תמר זנדברג מודיעה על החוק שעבר
https://www.facebook.com/tamarzandberg/ ... 796291921/
מוזמנים להעמיק את ההבנה אודות לידה ומשמעותה , באתר שינוי תודעתי
http://www.shinuytodaati.co.il/2012/05/ ... %93%D7%94/
נעמה_וייס_טוהר*
הצטרפות: 09 מאי 2013, 20:40
דף אישי: הדף האישי של נעמה_וייס_טוהר*

לידת בית ומענק לידה

שליחה על ידי נעמה_וייס_טוהר* »

סיפורו המלא על חלקי יחד עם בני לשינוי חוק לידת בית ועוד סיפורי שתי לידות בית שלי שבהן ילדתי מהות רוחנית ללא גוף פיזי, מוטמעים בפוסט: לידה - אתר שינוי תודעתי . תודה ל Nirit Shapira שליוותה אותי אז-לפני 9 שנים ופעלה לקדם את החוק במשך כל השנים במסגרת העמותה למען חופש בחירה בלידה
http://www.shinuytodaati.co.il/2012/05/ ... %93%D7%94/
שליחת תגובה

חזור אל “התבטאות”