מברוכ שו איסמה איסמו

יעל_ש*
הצטרפות: 17 ינואר 2009, 23:56

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי יעל_ש* »

לא יודעת להביא מקורות.
אבל יודעת לומר שנוהגים לנסות ולהשתמש לפחות פעם ביום בשם המלא,
או אם נותנים שני שמות,
להקפיד ולפחות פעם ביום להשתמש בשניהם.
סיהרא*
הצטרפות: 08 ינואר 2012, 08:52

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי סיהרא* »

זו הוראה של הרב מרדכי אליהו זצ"ל, לפי מה שידוע לי.
גילית_ט*
הצטרפות: 20 דצמבר 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של גילית_ט*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי גילית_ט* »

אשמח להמלצות לשמות לבנים
יעל_ש*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי יעל_ש* »

אשמח להמלצות לשמות לבנים
מזל טוב ושפע נחת וחלב!
תני כיוונים...
נדיר או רגיל?
מה את אוהבת ואפשר בסגנון?
מה חשוב לכם?
מה כבר יש בבית?
יעל_ש*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי יעל_ש* »

ובינתיים,
כמה כיוונים (ואת מוזמנת לשלול חופשי, גם מזה אפשר לקבל כיוון ככה שנוכל לעזור יותר...)
לביא, נבו, אביתר, נעם, שלו, כרמי, בארי, דוד, יער, אמיתי, יאיר, ענר, מאורי, לב.
גילית_ט*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי גילית_ט* »

יש לנו אפיק יהאב ירדן, נשמח למשהו חדש ולא נפוץ
יעל_ש*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי יעל_ש* »

איזה שמות מקסימים יש לכם.

מכירה ילד נפלא בשם תואם Toam זאת המילה העברית להרמוניה.
אולי יתאים גם לכם?

בארי מתחבר לי מאוד (אפיק וירדן הם שמות מים, ובארי- הבאר שלי, גם הוא מקור מים אבל מכוון למקום פנימי ומתחבר לי לסיפור הלידה הנהדר שלך...) זה גם שם תנכ"י.
גם מעיין-חיים מתחבר לי אבל הוא קצת דוסי.

נווה לא מאוד נפוץ אם כי לא חדש וזורם טוב עם המסרים בשמות הנעימים שלכם.

לאפיק וירדן מתחברים כמובן גם ים ואשד וגם מטר אם הוא נולד ביום גשום במיוחד...
ולטעמי גם שאר שמות המקומות (נפוצים יותר או פחות זה עניין של סביבה...) סיני, ארבל, נגב, כרמל, שילה...
גילית_ט*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי גילית_ט* »

יעל ממש רעיונות יפים, צריכה למצוא הסכמה עם הבנזוג
מיקי*
הצטרפות: 31 מאי 2002, 21:02

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי מיקי* »

אני מאד אוהבת עילם, לא יודעת בדיוק את המשמעות, אבל משום מה נראה לי מתאים לשמות שלכם.
גילית_ט*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי גילית_ט* »

יש שם שפרושו עידן חדש?
יעל_ש*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי יעל_ש* »

יש שם שפרושו עידן חדש?
מכירה ילד בשם נאו (כמו מטריקס),

עבריים יותר הם דור או דורי
http://shironet.mako.co.il/artist?type= ... &wrkid=882

משמעויות שמתאימות לתפיסת העידן החדש יכולות להימצא גם בשמות מורי ולב.

ונראה לי שיש סיכוי ש נעמה ו טוהר תדע לייעץ בעניין הזה.
לילי_לוטוס*
הצטרפות: 16 פברואר 2013, 11:09

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי לילי_לוטוס* »

אני קוראת את הדף הזה כבר שלושה ימים:) קיבלתי הרבה רעיונות אבל גם חשק להיעזר, אשמח לשמוע מחשבות שלכם.
מצפים לבת, אחרי שני בנים.
לבנים שמות שקשורים לטבע, לא נפוצים ברמה של שלושה בכל כיתה אבל אפשר להגיד שרגילים.

אוהבים שמות עם צליל נעים, משמעות בעברית, איפהשהו על הרצף בין לא-נפוץ-מדי לבין מוזר-ומיוחד-אבל-לא-מכביד.
אני במיוחד הייתי שמחה למצוא שם שקשור לגשם ועננים (אין לי הסבר הגיוני... אבל היא תיוולד בקיץ, אז בטח נשתוקק למשהו מרענן.)
מטר שם שאני מאד אוהבת (והיה מיועד לבן השני רוב ההריון), אבל בסוף הרגיש לבן הזוג שלי קשה איכשהו. לולא כפל המשמעות המצער היינו קוראים לו יורה (לפי הצעה של הבכור).
לא חשבתי על גשם כשם עד שראיתי את זה כאן כאופציה, אבל לא בטוחה שאני מתחברת, גם במשמעויות הנוספות עולה לי גשמי, מגושם...
רביב יפה, כדי לשקול אותו ברצינות צריכה להשתחרר מזה שזה לקוח (גבר דתי) שאני עובדת אתו ולעשות סוויץ' לתינוקת קטנה, לא בטוחה.
אבל הכי הייתי רוצה למצוא משהו עוד יותר אזוטרי עם משמעות דומה...

ועוד משהו: הבן הגדול נחוש בדעתו שלתינוקת קוראים לילה.
אני מאד מאד אוהבת את השם הזה, עם הצליל והמשמעות וזה שהוא גם בערבית וגם נייד לאנגלית.
אני רק תוהה אם זה לא עלול להיות כבד עליה איכשהו - מבחינת הרמות גבה מהסביבה, ומבחינת זה שהיופי של השם הוא איכשהו... גותי, אם זו המילה הנכונה. לי טוב עם זה, אבל מה איתה? כילדה קטנה? או אחר כך?...

יש לי רשימה של שמות שעלו אבל אני לא רוצה להעמיס וחלק מהם בכלל לא קשורים למה שכתבתי.
גוונים*
הצטרפות: 23 מרץ 2010, 16:12

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי גוונים* »

אני במיוחד הייתי שמחה למצוא שם שקשור לגשם ועננים
מה עם סתיו? כמעין הבטחה לגשם והעננים שיבואו במהרה? אני מאד אוהבת את השם הזה לבת - הוא תמיד נשמע לי מאד עדין וחינני.

וכמובן גם טל הוא שם הקשור למשקעים :-) אבל ממש לא אזוטרי...

אני מכירה מישהו שקרא לבתו לילה, אני מודה שכששמעתי את השם עלתה לי קונוטציה של משהו אפל וכבד...

מה עם שמות אחרים שקשורים למים אבל לא במשמעות של גשם? פלג, מעין, מפל וכד'?
לילי_לוטוס*

מברוכ שו איסמה איסמו

לגבי סתיו - מצד אחד קלעת, מצד שני - כבר תפוס אצלנו (-:
בינתיים לא מצאתי משהו שהתחברתי אליו בין שמות המים. אני אוהבת עיינה אבל בן הזוג פסל.
כנראה שיש לי קצת הטיה לחושך...
אחותי אומרת שאני מנסה ליצור סדרה על התימה it was a dark and stormy night
גוונים*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי גוונים* »

סדרה על התימה it was a dark and stormy night
אני מאד מזדהה גם הלב שלי נוטה בערך לתימה הזו (אצלי זה לא לילה אלא שעת בין ערביים או לפנות בוקר סגרירית ומסתורית)

השמות שמתחברים אצלי אסוציאטיבית למקומות האלה וחלקם אהובים עלי מאד (לא כולם קשורים למים אבל אצלי איכשהו הם מאותה משפחה) הם:
אופק, עילם, ערבה, מטר, נהר (חולם בנ') שחר, סהר, סער.
אופק הוא אחד השמות היפים בעיני בעולם אבל כמעט לא מצאתי עד היום שותפים להרגשה שלי שזה שם כל כך מיוחד, עמוק, מדהים.

שמות נוספים יפים לבנות בעיני (אמנם ממשפחות אחרות אבל לא בהכרח חייבים לשמור תמיד על תימה) הם:
שקד, כליל, אחינעם, עמליה, אלין
לילי_לוטוס*

מברוכ שו איסמה איסמו

טוב, את לא משאירה לי ברירה אלא לחשוף P:
הבנים הם סהר וסתו.
כך שהתחברת לתימה/לטעם בצורה נפלאה.
ערבה, מטר ונהר (נוהר?) ברשימה, ערבה במקום גבוה. גם לי אין מושג איך הוא קשור, אבל עובדה...
שחר דומה מדי לסהר, לדעתי. אופק פסול קשות על ידי בן הזוג (יש פסילות שלו שעדיין ברשימה שלי כי זה לא מרגיש לי ממש סופי, אבל זו פסילה מלאה).
עילם זה ממש ממש בן, לא?
ותודה שאת עוקבת איתי אחרי התימה הלא-ברורה שלי...
לילי_לוטוס*

מברוכ שו איסמה איסמו

אם לא הייתי חושבת שזאת היסחפות קלה, הייתי מוסיפה את השם "סגריר".
גוונים*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי גוונים* »

טוב, אני הימרתי על סער :-) אז הייתי ממש קרובה!
מתלהבת ממש מהדמיון האסוציאטיבי שלנו וגם מזה שיש בעולם עוד כמוני שנמשכות למקומות האלה (באזורי אני נחשבת קצת פסיכית, גשם, סגריריות וסערות גורמים לי לעליצות והתלהבות מעומק הלב, האיש שלי עדיין מסתכל עלי בהשתאות כל פעם שאני מתחילה לקפץ פה בבית בשמחה ככל שמזג האויר בחוץ יותר סוער, אני לא מצליחה להסביר לו את המשיכה מעומק הלב לאוירה הזו).

טוב, ערבה מאד אהוב עלי ובאמת הולך טוב עם התימה שלכם. לדעתי אפילו מתחבר יותר טוב ממטר משום מה.
עילם זה באמת מאד לבנים, אבל יש את ארבל שאיכשהו קצת קרוב, אצלי הוא מאותה משפחה, ויפה גם לבנות.
באמת מוזר שהרבה לא מתחברים לשם אופק, עוד לא הבנתי למה (גם האיש שלי לא) יש את אפיק שהוא פחות אבל עדיין מאותה משפחה, אבל האמת שגם הוא פחות לבנות.

אם לא הייתי חושבת שזאת היסחפות קלה, הייתי מוסיפה את השם "סגריר".
לגמרי!

(ותביני אני אפילו לא בהריון עדיין (בקרוב בשאיפה) אבל בגלל שכל כך בא לי שלילדים יהיו שמות בדיוק מהתימה הזו, והאיש שלי ממש לא בכיוון, זה כבר עכשיו בדיונים אצלנו... אני חושבת שהכי סביר מבחינתו עד כה זה סהר... )
לילי_לוטוס*

מברוכ שו איסמה איסמו

אני ממש אתך, גם אותי משמח מזג אוויר כמו שיש עכשיו.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אולי קשת?
לילי_לוטוס*

מברוכ שו איסמה איסמו

אני אוהבת את המשמעות של קשת אבל פחות את הצליל.
וברור לי שאף אחד לא יטעה בזה כשזה יהיה שם, אבל אני מסתכלת על המילה הזו ורואה קשת-הבנה, קשת-יום...
בעייתית, אני יודעת.
דניאלה*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 15:27

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי דניאלה* »

_עוד משהו: הבן הגדול נחוש בדעתו שלתינוקת קוראים לילה.
אני מאד מאד אוהבת את השם הזה, עם הצליל והמשמעות וזה שהוא גם בערבית וגם נייד לאנגלית.
אני רק תוהה אם זה לא עלול להיות כבד עליה איכשהו - מבחינת הרמות גבה מהסביבה, ומבחינת זה שהיופי של השם הוא איכשהו... גותי, אם זו המילה הנכונה. לי טוב עם זה, אבל מה איתה? כילדה קטנה? או אחר כך?..._
אמנם אני משוחדת וחושבת שלילה זה שם קסום,
אבל חייבת להגיד שדווקא מנקודת המבט של ילדה קטנה לא צריכה להיות לזה שום משמעות שלילית.
המשמעויות והקונוטציות של השם הן בעיקר כל מני דברים תרבותיים שונים שאנחנו כמבוגרים מלבישים עליו.
זה מזכיר לי שהבנות שלי, כשהיו קטנות, ראו ציורים של גוגולת ושלד. בהתחלה נדהמתי מזה שזה לא מרתיע או מפחיד אותן.
אחר כך הבנתי שזה ברור מאליו - הקונוטציה השלילית של האייקון היא בסך הכל תוצאה של תרבות וחינוך.
כך זה גם עם שמות, ובעיקר עם שם כמו לילה.
בלילה כשלעצמו אין שום דבר רע, רק שאנחנו רגילים "להלביש" עליו משמעויות אפלות, נסתרות וכו'.
הדס*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 18:28

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי הדס* »

לקשת יש גם משמעות שלילית, של כלי מלחמה.
ענן הוזכר פה?
גוונים*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי גוונים* »

ענן הוזכר פה?
ענן לבת? אם כבר אז יער שזה שם מקסים אבל מאד לבן לדעתי.
אפשר יערה שגם הוא מאד יפה בעיני, אבל לא מאותה משפחה.
עדי_א*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 23:06
דף אישי: הדף האישי של עדי_א*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי עדי_א* »

לילה
הגיטרה של אריק קלפטון. אני בעד.
עדי_א*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי עדי_א* »

סער ב- ע' - שם סופר בעייתי בעיני. גם מהכרות עם אדם מבוגר עם שם כזה, שכשמו כן הוא.

אני מציעה לך את השם של הבת שלי - גפן. לא יותר מידי נפוץ, לא מוזר, מצלצל יפה ובעברית.
וגם אגב מתאים לקיץ, עת בציר הענבים.
אני גם אוהבת ששרים בפסח: " והנה סתיו עבר סתיו עבר חלף לו, הגפנים סמדר נתנו ריחם"

אה, וזה גם בנקבה. לדעתי יש בזה משהו חסר אוריאנטציה בלקרוא לבנות בשמות שהשם עצם הוא בזכר, לדעתי. וגם להפך. לא מצליחה להבין איך זה הפך למקובל.
לילי_לוטוס*

מברוכ שו איסמה איסמו

דניאלה, תודה לך! את צודקת, לילדה עצמה לא אמורה להיות אסוסיאציה שלילית לזה, בטח שלא כשזה השם שלה. אני רק תוהה אם בגלל שאצל חלק מהמבוגרים זה מעורר תגובה שלילית, זה עלול איכשהו לחלחל אליה. אני האחרונה שמקבלת החלטות לפי זה שאולי זה לא ימצא חן בעיני מישהו מתישהו... ובכל זאת כאן אני עדיין בודקת כמה זה משמעותי.

הדס, ענן זה איכשהו ישיר מדי (אמרתי שאני בעייתית...). כמו שאני מעדיפה סהר על ירח ורביב על גשם - הייתי רוצה למצוא איזו מילה תנכית, ארמית או לא יודעת מה שמשמעותה ענן. אני מרגישה שהעברית שלי לפעמים לא מספיק עשירה בשביל הדברים האלה - לא גדלתי בארץ - אני מסתדרת מצוין בשפת היומיום אבל אין לי את הידע ברבדים של השפה שהיה מאפשר לי לשלוף משהו כמו שאני מדמיינת, ואני לא יודעת אם בכלל קיים...

יערה זה גם יפה :)

עדי, אבל מבטאים את זה אחרת - אם אני חושבת על אותו הקשר, אצל קלפטון זה ליילה, סגול בלמד הראשונה. היום חשבתי על זה שאם השם יכביד עליה היא תוכל לבטא אותו ככה, אבל זה בכל זאת שם אחר, לא?
הדס*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי הדס* »

אבל זה באמת מקובל כבר אלפי שנים. יעל, הדס, ורד. אפילו שם כמו אחינעם הוא זכרי, כשחושבים על זה.
נראה לי שזה הפך למקובל כי פשוט אין מספיק שמות עצם נקביים בשפה, אז מאגר השמות הטבעי לבנות די דל.
הדס*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי הדס* »

התגובה לעיל - לעדי.
עדי_א*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי עדי_א* »

תשמעי: http://www.youtube.com/watch?v=ZtxO1gwbHPQ
פשוט מקסים.
לילי_לוטוס*

מברוכ שו איסמה איסמו

עדי - גפן שם מקסים בעיני, אני חושבת שבן הזוג אמר שלא מתאים לו אבל צריכה לבדוק אתו שוב, לא חשבתי על ההקשר הקיצי.
תודה על הקליפ!

עניין שמות העצם הזכריים לא מפריע לי - כמו שהדס כתבה, חלק מהשמות הפרחוניים והעדינים ביותר הם כאלה וזה באמת כל כך מושרש. יש שמות שמתחברים לי יותר לבן (או לבת) אבל זה די לא רציונלי ולא עקבי עם ההגיון הדקדוקי.
יעל_ש*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי יעל_ש* »

ועוד משהו: הבן הגדול נחוש בדעתו שלתינוקת קוראים לילה.
מעניין,
אצל בתי, למרות שבבטן חשבתי שהיא בן, היתה בי תחושה שאם היא בת היא קצת לילה.
אבל כשהיא נולדה, בת לגמרי, אופטימית לגמרי, מיד ידענו, שלמרות שהשם הזה לא עלה קודם, היא ההתבהרות של הלילה - הלא נודע העוברי, והיא לגמרי ליבי.
ואני מכירה עוד תחושת לילה שהתבהרה לרובי.
בקיצור, לילה בעיני זה שם נפלא עם נטיות התבהרות בלידה....
ושני השמות: גם ליבי וגם רובי מתחברים לי יופי לסהר וסתו.
יעל_ש*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי יעל_ש* »

ומה עם ים?
עדי_א*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי עדי_א* »

יעל, הדס, ורד
יעל - החיה? זה זכר? וואלה.
הדס - גם הופתעתי עד מאוד
ורד - נראה לי שזה עניין של חידוש של השם שושנה - שזאת מילה בנקבה.

עדי, אבל מבטאים את זה אחרת - אם אני חושבת על אותו הקשר, אצל קלפטון זה ליילה, סגול בלמד הראשונה. היום חשבתי על זה שאם השם יכביד עליה היא תוכל לבטא אותו ככה, אבל זה בכל זאת שם אחר, לא?
תראי, אני הסכמתי עם דניאלה על כול מה שכתבה, וזה שזה לאו דווקא כבד וגו', אז לא התייחסתי לזה. אני לא דוברת אנגלית ברמת שפת אם, ואני לא יודעת להגיד מה המשמעות, פשוט אסוציאטיבית אצלי זה מתחבר מעולה. כי באמת, הגיטרה של אריק קלפטון, והשיר הזה שזה יפיפה.

זה גם בזכר. טוב, באמת בעיה העניין הזה. מדהים שכול השמות שעלו אצלנו בבית לבנות הסתדרו דווקא בשם עצם בנקבה.
ואגב, ובשם לילה יש משהו מאוד רך ונעים מבחינת מצלול.
בגרמנית או יידיש זה לדעתי לא הולך טוב, כי יש להם את המשפט: " את מכוערת כמו הלילה". לא שאותי זה היה מטריד, אבל רק שת'דעי.
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי יעל* »

ערבה נורא מתאים. אל תחשבי על זה במובן הגיאוגרפי, אלא על העץ. זה גם קשור למים, כי ערבות צומחות ליד נחלים.
יעל_ש*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי יעל_ש* »

ערבה נורא מתאים. אל תחשבי על זה במובן הגיאוגרפי, אלא על העץ. זה גם קשור למים, כי ערבות צומחות ליד נחלים.
וזה שם יפיפה.
לילי_לוטוס*

מברוכ שו איסמה איסמו

זה נכון שבטח לא נחליט סופית עד שהיא תיוולד. גם עם הבנים לקח לנו כמה ימים/שבועות. אבל, ואני קצת מתביישת להגיד את זה כאן, לא הסתכלתי עליהם ופתאום ראיתי מה מתאים להם. כמעט להיפך, כשהם היו כל כך קטנטנים ושבלוליים כאלה כל שם רציני נראה לי גדול עליהם ומוזר... והתוצאה של העיכוב הייתה בעיקר שהמשכנו לקרוא להם בשמות-בטן השטותיים שלהם גם אחרי שנולדו והם נתקעו איתם עד היום כשמות העיקריים שלהם בבית (לפחות אני כבר לא אומרת את זה ליד החברים של הגדול...). אין לי בעיה עם זה, גם לי לא קוראים בבית בשם הרשמי שלי. בכל מקרה, זה יותר שהגענו ללידה עם כמה אפשרויות חזקות, והנוכחות המוחשית של התינוק הבהירה לנו שכדאי שנחליט כבר... אני לא חזקה ב"פשוט לדעת" דברים. אבל יכול מאד להיות שחלק מהקסם בשם לילה שייך לשלב העוברי, המיסתורי, הנסתר מהעין. כנראה שאני אצטרך לחכות ולראות אם זה עדיין מדבר אלי כשהיא תהיה גלויה (גלויה יותר, בכל אופן).

יעל, עלית בדיוק על הדילמה שלי לגבי ערבה. אני אוהבת אותו בהקשר של הצמח, ובעצם גם בהקשר של המדבר. אבל לקרוא לילדה על שם אזור ספציפי בארץ מתקשר לי למערכת ערכים שונה לגמרי וזרה לי, כאילו ניסיון להיצמד או לקרקע... לא יודעת עד כמה זה תופס להחליט שרק חלק מהמשמעויות של השם נכנסות אלינו.
לילי_לוטוס*

מברוכ שו איסמה איסמו

דרך אגב ליבי זה מתוק מאד מאד! בשבילי, במשמעות הזאת נראה לי שהייתי הולכת על לב. אבל בן הזוג שלי אומר שזה מתאים רק לבן...
רובי נשמע לי לא-עברית, יש לו פירוש נוסף כלשהו?
יעל_ש*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי יעל_ש* »

רובי נשמע לי לא-עברית,
זה באמת לא עברית. וגם אני דבקה בד"כ בעבריים. זאת אחת מאבני החושן (אודם, אם אני לא טועה.)

לא מכירה ליבי אחרות, אבל ליבי שלנו היא אכן לב ענקי.
וכמובן יש את השיר המקסים של אהוד מנור שאחים גדולים יכולים לשיר לה http://www.youtube.com/watch?v=xBxCueFNNKQ (אצלנו לא יכלו כי היא עצמה הבכורה...)
יעל*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי יעל* »

לקרוא לילדה על שם אזור ספציפי בארץ
האזור הספציפי בארץ לא נקרא ערבה אלא ה{{}}ערבה.
במובן רחב יותר, ערבה היא (מהמילון):
"אזור מישורי נרחב וצחיח למחצה, אשר בדרך כלל מכוסה בדלילות בצמחייה עשבית ובשיחים נמוכים. על פי רוב הערבות מצויות בשולי מדבריות או בשולי יערות, והן כמעט אינן מיושבות."
(בית קטן בערבה, ערבות סיביר וכו'...)

אולי זה עוזר :-)
לילי_לוטוס*

מברוכ שו איסמה איסמו

בית קטן בערבה!!
ברור שזה עוזר.
גוונים*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי גוונים* »

לא גדלתי בארץ - אני מסתדרת מצוין בשפת היומיום אבל אין לי את הידע ברבדים של השפה שהיה מאפשר לי לשלוף משהו כמו שאני מדמיינת, ואני לא יודעת אם בכלל קיים...
אני גדלתי בארץ ואני חושבת שהשפה שלי טובה ועשירה, אני פשוט לא חושבת שהמשהו הזה שאת מחפשת קיים בעברית, אני חשבתי על זה המון ועוד לא מצאתי ממש (שם שיהיה תיאור יפה, עדין, מרומז לתחושות שעולות בי כשאני רואה שמי חורף סוערים או מרגישה רוח סתווית סגרירית בעת שקיעה או צינת לפנות בוקר חורפית) כאילו אין מספיק מילים לתאר את האוירה, את החוויה.

אצלי ערבה לא מתקשר בכלל לאיזור בארץ. כי אני מדמיינת ערבות, מישורים אינסופיים, פראיים, מסתוריים. האמת, זה גם לא מתקשר לי עם מדבר. באמת שם מקסים!

והנה סתיו עבר סתיו עבר חלף לו, הגפנים סמדר נתנו ריחם
האמת שאני גם מאד אוהבת את השם סמדר.
הצליל שלו נעים בעיני וגם המשמעות (המאד אביבית דוקא).
ואצלכם זה גם ילך טוב בסדרת הס' בהתחלה :-)
לילי_לוטוס*

מברוכ שו איסמה איסמו

גוונים, אני ממש ממש מעריכה את זה שנכנסת איתי ככה לכל הסבך הזה ונתת לי להרגיש כל כך מובנת!

מצחיק, כשהייתי ילדה נדבקתי תקופה מסוימת לשם סמדר (כן, אני מחפשת שם לבת מאז שאני בת ארבע בערך...) אבל ראיתי אותו רק כתוב וחשבתי שקוראים אותו sameder. זה היה נשמע לי יפהפה. כשגיליתי איך הוא באמת הוא היה נשמע לי עדיין יפה אבל פחות מיוחד. התאכזבתי משום מה... היום הוא מתקשר לי רק לחוויית הילדות הזאת, לא יכולה לדמיין אותו על ילדה מוחשית. ואני דווקא אשמח לצאת מה"ס", אני לא באמת רוצה סדרה או תימה (זה שהטעם שלי עקבי זה משהו אחר...).

הדיון הזה מאד עזר לי לסדר מחשבות. עדיין יש לי רשימה ארוכה ומבולגנת אבל אני מרגישה שלפחות יש שני שמות, ערבה ולילה, שאני ממש אוהבת, וזה עדיין משאיר מקום לזה שעד הלידה יגיח עוד משהו שלא חשבנו עליו. אם אני אגיע ללידה עם 2-3 שמות שכל אחד מהם מקובל על שנינו ואהוב, זה יהיה מעולה.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי פלונית* »

(שם שיהיה תיאור יפה, עדין, מרומז לתחושות שעולות בי כשאני רואה שמי חורף סוערים או מרגישה רוח סתווית סגרירית בעת שקיעה או צינת לפנות בוקר חורפית) כאילו אין מספיק מילים לתאר את האוירה, את החוויה.

מלנכוליה!

(סתם, סתם... הייתי חייבת...)
פלונית*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי פלונית* »

אני מכירה מישהי שלילדים שלה קוראים סהר ולילה והם לא ישנים אף פעם. :-)
לילי_לוטוס*

מברוכ שו איסמה איסמו

מלנכוליה - קלאסיקה...
נדמה לי שגם אני מכירה (היכרתי פעם) את המשפחה של סהר ולילה.
האמת שחשבתי על זה שאני אולי אצא קצת מעתיקנית, אבל מקווה שאם כך נחליט וניפגש שוב הם יקבלו את זה כמחמאה (ובכלל סהר שלי היה קודם P-:)
גם אצלנו אף אחד לא מצטיין בשינה...
אני מעדיפה להאמין שאנשים שאוהבים חושך פחות לחוצים על ענייני שינה, ולא שהשם מביא את ה"נזק"...
גוונים*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי גוונים* »

אם אני אגיע ללידה עם 2-3 שמות שכל אחד מהם מקובל על שנינו ואהוב, זה יהיה מעולה.
נחכה לעדכון (או לפחות לרמז) מה יצא בסופו של דבר...
עדי_א*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי עדי_א* »

ערבה שזה לא המדבר זה לא ערבה בוכייה?

אני גם אוהבת סמדר, וזה נקבה עם פירוש יפה בעברית.
רגע*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 17:58

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי רגע* »

רווית
קשור למים.
אולי שם של אחד מחודשי החורף?
וחורף מזכיר לי גם שקדיה - שקד שם יפה.
לילי_לוטוס*

מברוכ שו איסמה איסמו

אני אעדכן בשמחה, אבל יש עוד זמן...

לפי גיגול קצר יש כמה מיני ערבות, וערבה בוכייה הוא אחד מהם. למשל זו שמתייחסים אליה בארבעת המינים נקראת ערבה לבנה.

רווית מרגיש לי שייך לכל שמות ה"-ית" שמתקשרים אצלי לנשים בגיל שלי - קצת ישן כזה ולא מספיק ישן בשביל רטרו...

חודשי חורף לילדה שתיוולד באמצע הקיץ זה קצת משבר זהות, לא?

המון המון תודה על כל הרעיונות, ממשיכה לחשוב...
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי סמדר_נ* »

אני גם אוהבת סמדר, וזה נקבה עם פירוש יפה בעברית.
זה לא נקבה... זה בדיוק כמו כל ה"רתם", "לטם", "יעל", "הדס", "נטע" -- כולם זכרים, מה לעשות.
על השאר אני לא מתווכחת :-)
פלוני_אלמונית*

מברוכ שו איסמה איסמו

מציעה את השם כיסוף, גם כי התחושה שתיארת נחוותה אצלי כמין געגוע מתוק, וגם כי זה קצת דומה לכישוף אם את אוהבת את האפל והמהפנט.
טנא_מלא_כוכבים*
הצטרפות: 03 דצמבר 2007, 18:12
דף אישי: הדף האישי של טנא_מלא_כוכבים*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי טנא_מלא_כוכבים* »

מציעה שניים מהאגף של השמות בלשון זכר שהפכו לשמות לבנות: תמר ומעין.
לילי_לוטוס*

מברוכ שו איסמה איסמו

[ממשיכה לעקוב, איזה כיף]
לכיסוף יש צליל מדהים. אני לא בטוחה לגבי האסוסיאציה - כאילו משהו שתמיד לא ממומש... הממ. מצרפת את זה לדברים לחשוב עליהם.
תמר היה אמור להיות השם של הבכור אם הוא היה בת, זה אחד האהובים עלי. אבל אני מרגישה שהוא הפך להיות נפוץ כל כך שזה קצת מוציא לי את החשק, אולי זה לא צריך לשנות, גם לבנים יש שמות מקובלים בסך הכל, אבל יש איזה סף של תפוצת יתר שמפריע לי כנראה.
מעיין יש לנו במשפחה הקרובה (בת), אז זה בגדר תפוס.
גוונים*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי גוונים* »

אבל אני מרגישה שהוא הפך להיות נפוץ כל כך שזה קצת מוציא לי את החשק
אם אני לא טועה השני או השלישי הכי נפוץ לבנות בשנים האחרונות.
גם לי זה מפריע, כנראה מתוך חוויה אישית, שמי הוא אחד הנפוצים (ונחשב גם לאחד השמות היפים) בארץ בערך מקום המדינה ועד היום. לי תמיד היה לא הכי כיף שלכל מקום שהגעתי היו עוד אחת או שתיים באותו שם. ובכלל קצת קשה לי עם בנאליות (אבל אני בטוחה שזה מאד אישי).

היום פתאום חשבתי על שם הד או הדי, עוד לא גיבשתי דעה, אבל פתאום נראה לי שם מעניין, אז מיד נכנסתי לשתף :-)
יעל_ש*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי יעל_ש* »

היום פתאום חשבתי על שם הד או הדי
המשמעות מאוד לא נעימה בעיני. מרגיש לי כמו צל, משהו שהוא לא בזכות עצמו אלא נלווה.

לכיסוף יש צליל מדהים. אני לא בטוחה לגבי האסוסיאציה - כאילו משהו שתמיד לא ממומש... מתחברת מאוד לתחושה שלך.
לילי_לוטוס*

מברוכ שו איסמה איסמו

נראה לי שאני מסכימה עם יעל ש לגבי הד. או שאולי להד עוד אפשר לתת טוויסט פרשני, אבל הדי זה ממש בעייתי בעיני (ההד שלי...). להדי יש צליל יותר יפה לדעתי אבל הייתי נמנעת בגלל זה.
פלונית*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי פלונית* »

מטר זה מקסים. איכשהוא, במילה "מטר" שומעים את הברכה והטוב שבגשם.
סיהרא*
הצטרפות: 08 ינואר 2012, 08:52

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי סיהרא* »

הערה לגבי הדי- איך את מנקדת? כי הדי, עם חיריק מתחת ל"ה" ופתח מתחת ל"ד", מוזכר בתנ"ך בתור אחד מגיבורי דוד המלך, שגר במקום שנקרא "נחלי געש".
לילי_לוטוס*

מברוכ שו איסמה איסמו

פלונית, אני אתך לגבי מטר, מצחיק כמה שזה אינידבידואלי - אמא שלי ישר אמרה שזה נשמע לה כמו גשם רע וחזק, וחשבה על מטר קללות ויריות... גם לי זה לגמרי מתקשר לגשם ברכה.
יעל*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי יעל* »

אוליבגלל "ותן טל ומטר לברכה"...
פלוני_אלמונית*

מברוכ שו איסמה איסמו

מגלה בורות: מה פירוש השם גוני שראיתי שנותנים גם לבנים וגם לבנות? מה מקורו?
גוונים*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי גוונים* »

לילי לוטוס, את עוד קוראת כאן מדי פעם?
מתה לדעת מה הוחלט בסוף...
גוונים*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי גוונים* »

בגלל עומס מחשבות והתלבטויות בנוגע ללידה,
אני בורחת לא מעט לחשוב על שמות, נושא כייפי שאהוב עלי מאד בלי קשר ועכשיו אפילו יותר.
מרגישה שאנחנו קצת במבוי סתום, האיש ואני לא באותו טעם בכלל.... וגם אני עצמי, יש לי רשימה אבל שום דבר לא מתיישב לי במאה אחוז (כמובן שנחליט רק אחרי הלידה, אבל בא לי להתגבש קצת יותר עם רשימה של כמה שמות 'חזקים' גם אם בסוף ייצא משהו אחר...)
האיש אוהב שמות סטנדרטיים להחריד (אך יפים!) כמו מיכל, נטע, רוני וכד'.
אני מאד מתחברת לשמות ישראליים, קצת של פעם כאלה עם נטייה ברורה לשמות ארוכים על פני קצרים.
שהם _איפהשהו על הרצף בין לא-נפוץ-מדי לבין מוזר-ומיוחד-אבל-לא-מכביד.
אני במיוחד הייתי שמחה למצוא שם שקשור לגשם ועננים_ אבל הלידה צפויה בסוף מאי שזה סוף האביב כזה (אזור חג שבועות, האהוב עלי מכל החגים) ואני לא בטוחה שזה מאד יתאים.
כרגע מחפשת שמות שמעלים אסוציאטיבית תחושה של 'אחר צהרים נעימים בשדה, קרני שמש רכות מלטפות את השיבולים הנעות ברוח הקלילה..' משהו כזה...
אבל בגלל שזה מאד ספציפי ולא עלו לי בינתיים כ"כ הרבה רעיונות שאהבתי התחלתי לחשוב גם על שמות אביביים,
אבל לא רוצה אביב מתפרץ של פריחות ולבלובים (אביב, ניצן, שקד וכד') אלא משהו מרומז יותר..

למישהי בא להרים את הכפפה? :-)
כמובן שאשמח לשמוע בכלל שמות יפים ומיוחדים בלי קשר לכל הבלה בלה בלה הנ"ל :-)

תודה!
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

אוף, כתבתי ונמחק לי...

שמות, נושא כייפי שאהוב עלי מאד בלי קשר ועכשיו אפילו יותר.
מזדהה עמוקות.
מרגישה שאנחנו קצת במבוי סתום
גם עם זה. ואנחנו קרובים יותר ללידה, אמא'לה!
ברוב הפעמים הקודמות עלה השם הנבחר רק ממש ממש בסמיכות ללידה או אף אחריה, ובכל זאת גם לי מתחשק מאוד להתגבש קצת יותר עם רשימה של כמה שמות 'חזקים' גם אם בסוף ייצא משהו אחר...

ולשאלתך,
'אחר צהרים נעימים בשדה, קרני שמש רכות מלטפות את השיבולים הנעות ברוח הקלילה..'
מתחבר מאוד בעיניי לשם "קמה" במלרע. אני מכירה ילדונת כזאת.
אולי גם "אדווה" יכול להתקשר בעקיפין?
ולא היית זו את שהציעה מתישהו את "יערה" ואת "סמדר", שנראים לי מתאימים להתקטלג תחת שמות אביביים_ ? וזה גם די עונה להגדרה של _שמות סטנדרטיים להחריד (אך יפים!)
תפילה_לאם*

מברוכ שו איסמה איסמו

אה, אפשר גם "ראשית". מסתדר עם שבועות, ביכורים ועם היות התינוקת בכורתכם! <מקובל יותר במגזרנו :-)>
ואולי משהו משבעת המינים?
פלוני_אלמונית*

מברוכ שו איסמה איסמו

שיבולת!
יעל*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי יעל* »

קמה, שיבולת, אלומה, רות
אורית*
הצטרפות: 11 מאי 2002, 22:55

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי אורית* »

איזה יופי של שמות העלו כאן: קמה, יערה,אדווה והכי אהבתי את אלומה.
בשעה טובה גוונים ותפילה.
גוונים*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי גוונים* »

ואנחנו קרובים יותר ללידה, אמא'לה!
רוצה לשתף בהתלבטויות? זה עוזר! (בלי קשר סקרנית לדעת את שמות הילדים שלך, אז מנסה למשוך אותך לשיחה על זה... :-) )

לשם "קמה" במלרע
בהחלט אחד השמות ברשימה שלי!!
שתי בעיות - האיש לא אוהב, הוא מרגיש שזה לא שם בכלל..
וגם יש לי חשש שאנשים בארץ בימינו, לא ממש יודעים/יידעו מה זה ולכן יבטאו במלעיל מה שיהפוך את השם למגוחך והיא תצטרך כל החיים לתקן ולהסביר.
מה דעתכן? יש הצדקה לחשש הזה? במצב כיום בארץ מה הסיכוי שרוב האנשים ידעו להגות את השם נכון?
יש כאן במקרה איזו קמה בקהל?

ולא היית זו את שהציעה מתישהו את "יערה" ואת "סמדר", שנראים לי מתאימים להתקטלג תחת שמות אביביים ? וזה גם די עונה להגדרה של שמות סטנדרטיים להחריד (אך יפים!)
בהחלט, גם שניהם ברשימה.
יערה אפילו גבוה במעלה הרשימה כי זה השם היחיד שהאיש חושב שסביר מכל השמות שהצעתי עד כה.
הקושי שלי עם השם הזה הוא לא במשמעות, המקסימה לדעתי, אלא שמשהו בצליל נשמע קשה, הע' והר' בסמיכות ובסוף ובקמץ, נותנים הרגשה של חזק, נוקשה, אני מחפשת מאד משהו עדין ואפילו אוורירי (מסתבר, לא יודעת למה, אבל זה מה שמתאים לי כרגע...) בקיצור, לא מתיישב לי מאה אחוז אם כי לגמרי ברשימה.
וסמדר, כן זה יפה אבל מתלבטת אם לא מיושן מדי...
שיבולת - ממש לא אוהבת, יותר מדי קונקרטי כשם לילדה, לדעתי.. וגם הצליל לא משהו.
אלומה - האהוב עלי מכל כרגע, בראש הרשימה שלי, מבחינתי מעביר בדיוק את התחושה, מתאים לעונה, נשמע עדין ויפה, מיוחד אבל לא מיוחד מדי. האיש פוסל מכל וכל...
מחפשת עוד כאלה... יש? :-)

תודה, ממש הצלחתן להיכנס לראש שלי, אשמח לשמוע עוד רעיונות!
(גם לא קשורים כאמור)
עדי_א*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי עדי_א* »

השם של ביתי: גפן.
פלוני_אלמונית*

מברוכ שו איסמה איסמו

אביגיל?
אורית*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי אורית* »

אלומה - האהוב עלי מכל כרגע, בראש הרשימה שלי, מבחינתי מעביר בדיוק את התחושה, מתאים לעונה, נשמע עדין ויפה,
גם בעיניי. מה עם כרמי, עינב?
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי מצ'רה* »

אני מכירה 2 בנות שקוראים להן קמה. הגדולה ביניהן בת כ 15.
בסביבותינו זה לא נשמע מוזר.
יעל*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי יעל* »

בר, שדמה
תפילה_לאם*

מברוכ שו איסמה איסמו

בשעה טובה גוונים ותפילה.
תודה רבה!

רוצה לשתף בהתלבטויות?
בעלי לא רוצה לפרסם את מין העובר ולכן לא אשתף.
אולי אכתוב את רשימת הקריטריונים המגבילה שלי בהזדמנות.
חלק מההתלבטות הוא בקשר לקרוב משפחה שנפטר שהייתי רוצה לקרוא על שמו, אך מין העובר הפוך ממין הקרוב.
את שמות האחים הגדולים אספר לך בכיף אבל בפרטיות.

וגם יש לי חשש שאנשים בארץ בימינו, לא ממש יודעים/יידעו מה זה ולכן יבטאו במלעיל מה שיהפוך את השם למגוחך והיא תצטרך כל החיים לתקן ולהסביר.
זה טיעון שאני מעלה לפעמים אל מול הצעות של בעלי, ולדעתו בדרך כלל נמצאים בחברה מוכרת ולא צריכים להציג את השם מחדש ולהסביר. ייתכן שזה נכון, אבל עקב ניסיון אישי עם שם נדיר יחסית ששובש רבות קשה לי להתעלם מהטיעון הזה.
אבל ספציפית בקשר ל"קמה" זה נראה לי שם מובן, בייחוד כשהיא מציגה את עצמה בעל פה.
גוונים*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי גוונים* »

בסביבותינו זה לא נשמע מוזר.
השאלה אם כולם (הרוב?) יודעים להגות נכון, עם איזו חוויה הילדה מסתובבת, האם היא צריכה לחזור על השם פעמיים כשהיא אומרת אותו לאדם שלא מכיר אותה? היא צריכה לתקן אנשים שקוראים לה בפעם הראשונה?

קשה לי להתעלם מהטיעון הזה.
בהחלט, מכירה לא מעט אנשים עם שמות לא רגילים שחיים עם חוויה של תסכול מהשם שלהם בגלל הצורך להסביר ולאיית כל פעם שאומרים את שמם (לי זה מוכר משם המשפחה) וזה נכון שלרוב נמצאים בחברה מוכרת אבל עדיין יש המון סיטואציות בחיים שבהם מישהו לא מוכר קורא לך בשמך, או שאת אומרת את שמך ולא רוצה תמיד להגיד אותו פעמיים.. רוצה לחסוך לה את החוויה של שם נדיר יחסית ששובש רבות
גוונים*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי גוונים* »

פחות מתחברת לשמות כמו שיבולת, עינב, גפן (רותם, שקד וכד') הם איכשהו ספציפיים, מוחשיים לי מדי.
בר פשוט קצר מדי, דווקא אוהבת את הרעיון מאד אבל השמות הקצרים האלה לא באים לי טוב ובעיקר לא שמות יוניסקס.
שדמה - מעניין! זה באמת שם? לא חשבתי עליו עד כה וגם לא מכירה אף אחת שנקראת כך. הצליל לא רע, נכנס לרשימת השמות שיש לחשוב עליהם (האיש יפסול בטוח, שמות לא מוכרים כ'שמות' הוא לא אוהב).
כרמי? יש כזה שם פרטי? נשמע לי כמו שם משפחה, או כמו שם חיבה לכרם (כרם אני מכירה, אבל בן) יש בו משהו חמוד, אני אוהבת שמות שמסתיימים בי', אבל לא יודעת אם אוכל להתגבר על ההרגשה שמדובר בשם משפחה...
גוונים*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי גוונים* »

אביגיל תפוס אצלנו אבל אוהבת שמות בסגנון הזה!
גוונים*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי גוונים* »

תודה על הרעיונות היפים!
מוזמנות להמשיך :-)
מאי*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2003, 17:18

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי מאי* »

גוונים- קודם כל, לגבי חילוקי הדעות עם האיש, אני ובעלי הגענו לבחירת שם לילדונת כשבראש השמות האהובים עליו מככבים פנינה, בתיה וציפורה, בעוד אני רוצה נוגה, יעלה או הללי...אני מספרת את זה כדי שתדעי שלמרות הכל מצאנו שם יפהפה ששנינו מאוהבים בו, ואפילו הצלחנו לשרוד את התהליך בלי לריב וכדי לנחם אותך שיש פערים התחלתיים גדולים יותר :-)

לגבי שמות אביביים- מה דעתך על סיוון, או זיו? אולי תכלת?

שמות בסגנון אביגיל: אביטל, אחינועם, נעמה...
אורית*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי אורית* »

כרמי? יש כזה שם פרטי? נשמע לי כמו שם משפחה, או כמו שם חיבה לכרם (כרם אני מכירה, אבל בן) יש בו משהו חמוד
כן, מכירה כרמי בן וגם בת, שניהם בני 50 לערך. וכרמי הוא גם שם משפחה של חבר טוב : )
אום_יער_ועוד_אחת_בדרך*
הצטרפות: 23 פברואר 2014, 23:56

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי אום_יער_ועוד_אחת_בדרך* »

לבתי קוראים יער. זה לא היה באף רשימה ומעולם לא על הפרק... :-)

ובזמנו התבדחנו על חורש (בנזוג טוען שהוא לא מוכן שיקראו לה ״אורז״, בפרסית)
ואני מכירה מתוקה בשם ניר.

ניבה וניבי (?)
בארי ופלג
תכלת וכנרת

...אספסת...? זה היה בצחוק שאף אחת לא תפגע

ובבטן קראתי לה אילה. סטנדרטי להחריד אבל נבע מהשיר של יונה וולך

בנקיק נסתר בצוקים
אילה שותה מים
מה לי ולה
אלא צוקי ליבי
אלא מעיין חיי
אלא נסתר
אילה
מה לי ולה
אלא
אהבתי

אולי לא דייקתי בשורות.
לי שירים עוזרים
אפילו שקלתי לקרוא לקטנה שבדרך עבריה על שם איזה שיר...
גם ממני יש בקשות לסטנדרטיזציה הפעם...
נחיה, נלד כמו שאני חיה ונראה
עדי_א*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי עדי_א* »

אם כרמי הולך, מה דעתך על קרני?
טנא_מלא_כוכבים*
הצטרפות: 03 דצמבר 2007, 18:12
דף אישי: הדף האישי של טנא_מלא_כוכבים*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי טנא_מלא_כוכבים* »

אילה, מעין, נעמה, נעמי, אפרת, יערה, עינה, עינת, בת שבע, בת אביב (אני מכירה מישהי בשם הזה), ניצן.
יעל_ט*
הצטרפות: 25 פברואר 2014, 00:08

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי יעל_ט* »

יסמין?
יעל*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי יעל* »

סיון
פלוני_אלמונית*

מברוכ שו איסמה איסמו

דפנה?
מיכל_בז*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 16:49
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בז*

מברוכ שו איסמה איסמו

שליחה על ידי מיכל_בז* »

אוי גוונים אנחנו באותה צרה! בנז ממש איש קשה כשזה מגיע לשמות. צריך להיות מיוחד ומלא משמעות וגם לטעמו שזה בכלל לא הטעם שלי. ואני דווקא כן מחבבת שמות בנאליים, כל עוד הם יפים. אבל גם אני אשה קשה וכל מיני צירופי אותיות עושים לי קשה.

אני מחפשת שם חזק וגאה. כי היא תיוולד אריה וגם ממש ככה אני רואה אותה אצלי בראש. בנתיים השם היחיד שהצלחנו להסכים עליו הוא עלמה, אבל זה עדיין לא ממש זה.
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”