מחזור לא סדיר

וסת ומחזור חודשי באופן טבעי
אנונימית*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 17:57

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי אנונימית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני בת 13 וקיבלתי מחזור לא מזמן
לפני 17 ימים הופיע הדימום הקודם שלי והיום הופיע לי עוד אחד.
הפרק זמן הזה נורמלי?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי בשמת_א* »

בגיל כזה, מאוד שכיח שהמחזור לא סדיר בהתחלה. יהיו כל מיני רווחים, קצרים מדי, ארוכים מדי, ייקח זמן עד שזה יסתדר. {@
אנונימית*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 17:57

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי אנונימית* »

היי
אני בת 13 ובמאי השנה קיבלתי מחזור...
עד עכשיו רק פעם אחת המחזור שלי הופיע אחרי 28 ימים וכל השאר אחרי 17 ימים, 22 ימים וכדומה
זה אומר משהו?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי בשמת_א* »

אנונימית, אולי כדאי שתקראי את הדף? בדיוק מעל השאלה שלך יש תשובה.
אמא_לעתיד*
הצטרפות: 21 יולי 2002, 13:54
דף אישי: הדף האישי של אמא_לעתיד*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי אמא_לעתיד* »

אני בת 28 ומאז ומעולם המחזור שלי לא היה סדיר.. מגיע פעם בשלושה ארבעה חודשים, אפילו הייתה פעם שלא קיבלתי 9 חודשים. בגיל 20 התחלתי לקחת גלולות ומאז ועד היום כמובן שקיבלתי מחזור מתוקתק כמו שעון.

לפני חודשיים הפסקתי עם הגלולות ומאז לא קיבלתי מחזור.. היו לי הפרשות חומות כהות במשך 4 ימים אבל זה לא התפתח למחזור..
אני מאוד רוצה להיכנס להריון, אבל כבר מתחילה לחשוש.. איך אכנס להריון כשאני לא יודעת מתי הביוץ?
מתי בכלל הוא יקרה יכול להיות שיקח עוד חודשים..
הלכתי לרופא נשים והוא אמר שהוא לא רואה שיש לי בעיה של שחלות פוליציסטיות (שדווקא בגיל 20 הרופא הקודם שהיה לי עשה לי אולטרסאונד והחליט שכן יש לי)
אני מודאגת כי לא יודעת מה יש לי.. אני כל כך רוצה מחזור מסודר ורוצה כבר להיכנס להריון.

הרופא בכלל לא התרגש מזה שאין לי מחזור מסודר ואמר לי להמשיך לנסות לבד להיכנס להריון ולחזור אליו עוד 7-8 חודשים ואם לא אכנס להריון עד אז אז הוא יתן לי כדורים.. ביקש ממני להוריד לחץ והבטיח שזה יקרה מתישהו בקרוב כל עוד אהיה רגועה (ואני לא מצליחה להירגע חושבת על זה כל היום)

מישהי יודעת מה אפשר לעשות כדי להחזיר את הביוץ? זה קרה למישהי?
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

כמה הבהרות:

א. "מאז ומעולם לא קיבלתי מחזור סדיר" - זה לא כזה הרבה זמן. מתי התחלת לקבל? זה טבעי ודי נפוץ שבשנים הראשונות הוא לא סדיר, ובשנות העשרים מסתדר.
ב. כבר שמונה שנים שלא היה לך שום מחזור הורמונלי טבעי, אלא רק דימום גלולתי. זה משהו אחר לגמרי. כך שאי אפשר להגיד ש"היה לי מחזור מתוקתק". לא היו לך שום מחזורי פוריות בשנים האלה, כי הגלולות מנעו אותם.
ג. אחרי גלולות, טבעי שלוקח זמן לגוף להתכיל מחדש על מחזור הפוריות שלו. זה יכול לקחת כמה חודשים וזה נורמלי. אם הנורמלי שלך היה פעם ב-3-4 חודשים, אז לא הייתי בכלל מתחילה לצפות לקבל אותו לפני 4-5 חודשים מרגע שהפסקת עם הגלולות. גם חצי שנה, בסיטואציה הזאת, נראה לי סביר.
ג. ללמוד לזהות ביוץ זה אחד הדברים היותר נחמדים שיש (אצלי, בכל אופן). אני ממליצה בחום על שיטת בילינגס ועל שיטת מודעות לפוריות - ללמוד לעשות מעקב הפרשות ולזהות הפרשות פוריות, הפרשות לא פוריות והפשרות של ימי הביוץ. אני פחות מליצה על מדידות חום כי זה די מטריח, וגם פחות אמין. למעקב ההפרשות יש אמינות גבוהה מאוד, וזו שיטה שמומלצת על ידי ארגון הבריאות העולמי.
ד. אם את רוצה להיכנס להריון, זה בדיוק הזמן המתאים להכין את הגוף להריון - לעשות מקצה שיפורים להרגלי החיים שלך, בדגש על אכילה מזינה ועשירה, ותנועה / פעילות גופנית תומכת ומחזקת.
למיטב זכרוני, פעילות גופנית טובה מסייעת למערכת ההורמונלית של הגוף לעבוד טוב יותר.
ה. אל תנסי להיות רגועה, רק ה"מטלה" הזאת מכניסה ללחץ :-D פשוט תטפלי בעצמך היטב, תתחילי להיות קשובה יותר לגוף ולצרכיו ולתנודות הטבעיות שלו, ותשלימי עם זה שזה תהליך ושזה ייקח קצת זמן.
לדעתי האישית, גם אין מה "לנסות להיכנס להריון" עד שתלמדי לזהות הפרשות (אבל להתעלס בכיף, תמיד אפשר ;-))

בהצלחה!
פוסי*
הצטרפות: 28 יולי 2020, 00:51

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי פוסי* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

יש לי שאלה, אני בת 38. המחזורים שלי מעולם לא היו סדירים אך נעו בין 25-30 יום. בעבר נכנסתי להריונות בקלות. בהריון האחרון לקחתי דקלקטין ומאז להרגשתי הפוריות ירדה (זה קשור?) לאחר 2.5 שנים נכנסתי להריון שנפל ומאז (כ10 חודשים) המחזור מאד לא סדיר הוא התקצר והתארך וב3 החודשים האחרונים הוא נע בין 35-37 יום מה שמעולם לא קרה לי. א. יש משהו לעשות כדי להחזיר אותו לשפיות? ב. למה זה קורה? מה זה אומר? ג. זה משפיע על הפוריות? תודה!
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי פלונית* »

על רוב השאלות לא יודעת לענות..

מחברה אני יודעת שדיקור עזר
(נראה מוטב מדקר/שמתמחים בנושא. אם את מאזור זכרון אז חנה קמחי מומלצת)
שליחת תגובה

חזור אל “וסת ומחזור חודשי”