מלכוד המתנות הגדול

ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

סתם. מסרגת בין א' לע'..
את? שמוכנה לצאת למסע צלב על הגרש באליזבת באדינטר? מה יגידו איזובי הקיר?

בד"כ "מתנדבים" מבינים עוד פחות מה זה "לעזור" לבעלי חיים או "להגן" עליהם
אבל יאללה, טחנו את העניין. יותר טוב ממתנות, זה בטוח. הצ'יפ ממילא כבר על הדולפין המסכן, וזה לא שכל ילד מקבל דולפין משלו, אז בקטנה...
<אבל להגיד שזה לא יפה ככה לעקוב אחרי דולפינים. אבל אם כבר יש... אז כמו כביש שש. :-P>
:-)
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא לא, אני כרגע בעד לעקוב אחרי דולפינים וחיות אחרות. התועלת לדעתי עולה על הנזק כרגע.

בד"כ "מתנדבים" מבינים עוד פחות מה זה "לעזור" לבעלי חיים או "להגן" עליהם
נו, אל תהיי כזאת! תקראי באתר שלהם.
ש_חף*
הצטרפות: 25 פברואר 2009, 15:50

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי ש_חף* »

הכלכלן ג'ואל וולדפוגל תוקף את הקדחת האמריקאית של קניית המתנות לחג ומוכיח בספרו החדש שמדובר במוסד מאורגן להשמדת ערך. הספר שלו הפך לרב־מכר ומתנה לוהטת

הסיפולוקס הוחלף 40 שנה אחר כך במכשיר הסודה סטרים, סיר הפלא של 1960 הומר באייטיז בסיר פונדו, כלי הפיירקס הפכו לסט הכנת סושי. מתנות החג של 60 השנים האחרונות מתעדות היטב את החלום הבורגני הישראלי, שלא מתרחק הרבה מהמטבח

ועוד בכלכליסט, הידוע בכינויו הקפיטליסט! מי היה מאמין?
בערך_מוחלט*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 09:13

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי בערך_מוחלט* »

מתנות - זה הרבה כאב ראש ומבחינתי שיבטלו את המנהג הזה ברוב האירועים. אבל מה לעשות שלפעמים "צריך" ולפעמים באמת רוצים. אולי אם כל אחד יגיד מה הוא היה רוצה לקבל מתנה אפשר יהיה לקבל רעיונות. אם מתקשים להזכר, אפשר למנות מתנות שהייתם רוצים לקבל בהווה, בעברכם, המתנה הכי יפה\מרגשת וכו' שקיבלתם, המתנה הכי יפה שנתתם וכו'. כדי שזה ישאר באמת הדברים ש-הכי הייתם רוצים אז עדיף לא לרשום יותר מ3 פריטים... טוב יודעים מה, קחו פריט רביעי מתנה. |מתנה|.
דניאלה*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 15:27

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי דניאלה* »

אני אוהבת לקבל זיכויים ושוברים:
לעיסוי, לטיפול איזשהו, לקנות ספרים או בגדים
(ליומולדת האחרון קיבלתי משתי חברות כרטיס זיכוי לקנות בגדים ב"זארה". שווה).
אלה דברים שאני לא כל כך מפרגנת לעצמי וככה אני מקבלת אותם וזה כיף.
חוץ מזה זה עדיין משאיר לי חופש לבחור, אם מדובר במוצר ולא בטיפול.
בשביל מישהי בררנית שכמותי, שגם די נהנית מחוויית הקנייה, זה פתרון טוב.
בערך_מוחלט*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 09:13

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי בערך_מוחלט* »

כמו שאמר האוס: מתנות מאפשרות לנו להדגים בדיוק כמה מעט אנחנו יודעים על אדם. ושום דבר לא מעצבן אדם יותר מאשר זה שמכניסים אותו לקטגוריה הלא נכונה.. חשבתי שעל עצמנו נדע דווקא הכי טוב מה אנחנו רוצים ונקבל מידע מדויק ואמין. וגם זה יאפשר לנו לדעת מה אנחנו רוצים :-).
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי אילה_א* »

אני הייתי רוצה עזרה בנקיון וסידור הבית שמישהו ישלם לעוזר מנקה עבור הבית שלי זאת מתנה נפלאה שאין לי סיכוי לקבל
בשמת_א*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי בשמת_א* »

בדיוק האוס מצוטט כאן בראש הדף עם המשפט הזה...

אילה, אם מישהו שואל אותך מה את רוצה ליומולדת, הנה יש לך תשובה (-:
אמא_בבית*
הצטרפות: 21 דצמבר 2003, 15:17
דף אישי: הדף האישי של אמא_בבית*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי אמא_בבית* »

אני הייתי רוצה טיול לחו"ל.
בזמן האחרון יש לי קדחת נסיעות, נורא בא לי לראות מקומות חדשים, להיות קצת במקום אחר.
אולי זה קשור לזה שהילדים גדלו קצת או לשיגרה רבת השנים.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי אילה_א* »

זהו שכנראה שאף אחד לא שואל אותי מה אני רוצה ליום הולדת
ואמא שלי כותבת לי צ'ק
מיכל_צמות*
הצטרפות: 31 מאי 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של מיכל_צמות*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי מיכל_צמות* »

ואמא שלי כותבת לי צ'ק.
לי נשמע כאילו הצ'ק הזה מיועד למנקה... אולי אפילו יספיק ליותר מפעם אחת (:
פלופית_אלומית*
הצטרפות: 05 דצמבר 2010, 14:56

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי פלופית_אלומית* »

אני רוצה במתנה מנוי לכל החיים ל:
שיעורי יוגה
מכבסה
מפעל הפיס
בלבוסטה*
הצטרפות: 04 יוני 2008, 13:16

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי בלבוסטה* »

_על טל ועל מטר, לטיול יצאנו כלנית מצאנו.
הרימונים הנצו, האחו טללי בוקר,
השיבולים בקמה שחו, ניצנים נראו בארץ!_
את מכירה את המשפחה שלי?

וואו איזה דף מעניין יש לי המון מה לכתוב. אני כבר 4 שנים נושמת עמוק למראה המתנות שלא התאפקו מלהביא לבני. וכמובן שכבר שנים ארוכות נאלצת לשאת את תוית ה"קמצנית" רק כי אני חושבת שלהביא לאנשים ריבה תוצרת בית לראש השנה זה הרבה יותר נחמד מקרם ידיים בריח וניל או תבנית מהחוברת של ישראכרט. או כי אני חושבת שאין שום משמעות לסכום המוצא על מתנת יום הולדת, ושילדה בת 4 בהחלט תהנה מכמה מדבקות. האמת שאני מהאנשים שמאמינים בקניית מתנות רק כשמוצאים משהו שמתאים בול, ולא לפי תאריכים.

השיא היה בשנה שעברה - ביקשתי מגיסי שיכין לנו מטבח משחק משאריות של עץ וכיוב אבל אמא שלי לא התאפקה וקנתה כזה מעפן מפלסטיק מ250 שקל. מיותר לציין שהזוועה מאוד פופולרית בקרב אורחינו (שלכולם בבית רק מטבחי עץ ממוחזרים וכיוב), ובעיקר הכפתור שעושה רעש בזמן הבישול. כמובן שאורחים שביתם מלא פלסטיק לא מעיפים במטבח מבט שני.

ממש השבוע היה יום הולדת לאחייני והכנתי לו עוגה מדהימה בצורת רכבת עם קטר וארבעה קרונות. אנחנו חשבנו שזה מתנה, אבל הילד שלנו אמר - מה פתאום, מתנה זה משהו שנשאר!
די מצחיק.

עוד אנקדוטה - ביום ההולדת 4 שלו, שהיה גם יום ההולדת הראשון שחגגנו לו, עשינו טיול וסיפור, היה ממש כיף! נתנו לילדים נרתיקים מבד שהכנו ביחד, ובהם מפוחית (וגם סוכריה על מקל), וגם חולצות שהכנו בעצמנו (והיו קשורות לסיפור). חלק מהמתנות שהוא קיבל היו נחמדות (ספר, חומרי יצירה, משחק של מסמרים ולוח שעם) וחלק ממש זוועה (משאית פלסטיק של בני שנתיים, ערכה להכנת כדורים קופצים מסיליקון). הוא שמח בהכל, אבל המתנה הכי הכי שימושית עד כה זה הCD של טיול בארץ התוים, מי שזוכר - 20 שח ושעות של הקשבה והנאה. אני משתדלת לבקש רק דברים שיתאימו לו או שהוא רוצה אבל לא כולם שואלים... הכי מצחיק היה שילדה (שאצלם לא חוגגים ימי הולדת) הביאה לו 3 בובות קטנטנות של חתולים.. אנחנו חשבנו שזה נורא חמוד כי זה אמנם שטותי אבל לפחות לא גרנדיוזי.
לצערי הקטע של לא לזכור מרוב מתנות לא עבד ואנחנו תקועים עם מכונית+שלט שפשוט לא מעניינת אותו, אבל הוא גם לא הסכים להעביר אותה הלאה לבן דוד שמאוד אוהב דברים כאלה, כי הוא קיבל את זה מתנה וזה שלו...

בקיצור - הרבה מחשבה לשנה הבאה.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

ביומולדת שערכנו למרכזית לא מזמן, כל המתנות היו משומשות או עבודת יד (של ילדים).
הייתי מבסוטה אש (וגם כלת השמחה התלהבה מאוד. לא מזה שזה משומש אלא מזה שקיבלה בגדים וצעצועים וספרים).
אלו מנהגי המקום, לא הנחיה שלנו (אני מאוד מקווה שאכן מנהג ולא צירוף מקרים)
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

אני הייתי רוצה עזרה בנקיון וסידור הבית שמישהו ישלם לעוזר מנקה עבור הבית שלי זאת מתנה נפלאה שאין לי סיכוי לקבל.

ליום ההולדת - אני מקבלת מאמא שלי בגדים ונעליים (רעיון שלה, ויוצא נחמד לעשות שופינג עם אמא).
מהסבתות צ'קים שהם בהגדרה כסף למנקה ו/או בייביסיטר, כדי להקל עלי. בדיוק מה שאני צריכה.
בשמת_א*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי בשמת_א* »

ליום ההולדת - אני מקבלת מאמא שלי.
רק כשקראתי את זה נזכרתי שאני לא מקבלת מתנות מהורי ליום ההולדת... איזה מזל.
לי ולאחותי יש הסכם, שאנחנו לא מביאות זו לזו מתנות ליום ההולדת. וכמובן אותו כנ"ל עם גיסי (האיש שלה). גם האיש שלי ואני לא מביאים זה לזו מתנות ליום ההולדת, אלא מוצאים דרך לחגוג את יום ההולדת - לרוב במשותף, כי בין יום ההולדת של האיש לזה שלי מפרידים 9 ימים...

אם אני רואה משהו שממש מתאים לאחד מהורי, או לאחותי, או לגיסי, או לבעלי, אני קונה להם. וגם הם לי.
אבל לא בגלל שצץ התאריך בלוח השנה!
זה לא קורה הרבה, כי באמת, אנחנו לא צריכים כלום.
פעם נתקלתי במין מגש עץ שמוצמד לכרית, כך שנוח לכתוב על הברכיים כשיושבים במיטה או על הספה. ישר קניתי גם לי וגם לאחותי, וזו היתה המתנה הכי מוצלחת שאי פעם קניתי לה. היא משתמשת בזה המון, זה ממש מתאים לצרכים שלה.
אמא שלי לא אוהבת מתנות בכלל ולא יודעת לקבל אותן. אז אם אני מביאה לה משהו (הפסקתי מזמן) זה רק משהו שהיא ממילא צריכה. או אפילו משהו שהיא ביקשה שאקנה כי אני בדיוק מתכוונת לעבור בחנות שהיא לא תגיע אליה בקרוב, ואני אומרת לה שזו מתנה כשאני מביאה לה. גם זו מתנה מאוד מוצלחת, כי זה משהו שהיא רצתה וגם התכוננה נפשית לקבל (-:

אבא שלי כל הזמן מביא לילדים מתנות קטנות, כי הוא פשוט רואה את הדברים האלה וישר חושב על הנכדים. הוא גם היה מביא לי ולאחותי כאלה דברים כשהיינו קטנות. זה מסוג הדברים שאי אפשר לעמוד בפניהם: פנקסונים קטנים עם כריכה חמודה, עפרונות יפים וחמודים, איזה מחק בצורה מעניינת, פנס קטן.
גילי_חן*
הצטרפות: 25 יוני 2010, 13:45
דף אישי: הדף האישי של גילי_חן*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי גילי_חן* »

גם אצלנו לא קונים כ"כ מתנות זה לזה. הגדולה מקבלת לרוב כסף מהמשפחה ומאיתנו בד"כ ארוחה במסעדה לבחירתה (או כל דבר אחר.)
מסתפקים בעוגה חביבה. אמא שלי תמיד (ועדיין) קונה לכולנו מתנות ביומולדת. בעלי בוחר לרוב מתנות בעלות אופי "רגשי" - למשל אלבום תמונות שהכין לבד או שיר/ברכה שהוא כותב.

לגבי יומולדת של אחרים: משתדלת לשאול מה צריך ומאד שמחה כשעונים במדויק.
בגילאי 5 ומעלה הייתי שואלת את בתי מה היא חושבת שחברתה היתה רוצה לקבל ומאפשרת לה לבחור את המתנה.
גיליתי, שכאשר ילד בוחר מתנה לילד אחר, חברו, הוא יבחר לרוב דברים שונים ממה שאנחנו נבחר. וזה נראה לי אחלה.
קודם כל, הם מכירים טוב יותר אחד את השני אבל בעיקר מכירים זה את זה אחרת ממה שאנו מכירים אותם או יותר נכון חושבים עליהם.
וגם, הילד נהנה הרבה יותר להביא מתנה שהוא בחר (קנה או הכין). כך הוא חלק מהעניין.
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

_אם אני רואה משהו שממש מתאים לאחד מהורי, או לאחותי, או לגיסי, או לבעלי, אני קונה להם. וגם הם לי.
אבל לא בגלל שצץ התאריך בלוח השנה!_
גם אני מאלה שקונים בלי קשר לתאריכים (כי מצאתי משהו בדיוק בדיוק בשביל אותו אדם) אבל קונה גם בתאריכים :)
מיכל_צמות*
הצטרפות: 31 מאי 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של מיכל_צמות*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי מיכל_צמות* »

טוב, אמא שלי קוראת לעצמה סבתא מתנות, אז אתם יכולים להבין שאצלנו במשפחת המקור נותנים מתנות. במיוחד בימי הולדת ותאריכים מיוחדים.

אני מתה על המרגיעון שיצא לי כאן - "היא לא מקשיבה לך? הקשב איך היא לא מקשיבה לך, ואז הקשב לה.

זה בדיוק זה - המקום של ההקשבה. מה שלא מתאים משתדלת לא לקחת הלאה, ומה שכבר השתחל לו, הרבה פעמים אני מוצאת בדיעבד שהוא מתאים.
בכל מקרה, לי כילדה אמרו שלא יפה לבקש מתנות, ולא יכולתי לבקש את מה שרציתי, אלא רק להגיד תודה על מה שקיבלתי. הילדים שלי מבקשים את מה שהם רוצים ליום ההולדת - ואם זה משהו גדול - אז הם מקבלים אותו מכל המשפחה ביחד, ואם דברים קטנים, אז כל אחת מביא להם משהו. ומדבקות - זו גם מתנה טובה, במיוחד מדבקות "שוות" כאלו עם כמה שכבות. שמחה שהילדים לא מחונכים לזה שלבקש מה שרוצים זה "פויה" וצריך לעשות כאילו ממש מרוצים ולא משנה מה מקבלים. כן, הם יודעים שצריך לכבד את מי שנתן להם, אבל כשהילדה שלי מרשה לעצמה להגיד "המתנה הזו לא לטעמי" אני מרוצה.
נעמי_בן_שיטרית*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 22:15
דף אישי: הדף האישי של נעמי_בן_שיטרית*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי נעמי_בן_שיטרית* »

_אני אומרת - חלאס!
יבוטל מוסד ימי ההולדת._

אני בעד.
לא זוכרת תאריכים ולא מעניין אותי לזכור.
מתנות כבר שנים אני לא קונה לאף אחד.
פשוט יצאנו מהמשחק.

גם הילדות שלנו מעולם לא קיבלו מאיתנו מתנות ליום ההולדת.
הן מקבלות מה שהן צריכות או מבקשות בלי קשר לתאריכים.

לא חגגנו להן עד שהן התחילו לבקש זאת.
יום ההולדת שלהן זה ציון הגיל המשתנה עם עוגה ונרות ואורחים ומשחקים.
מבחינתנו אין לזה קשר למתנות.

לצערי הן מקבלות מתנות מאחרים. 90% מהמתנות הן חפצים מיותרים מפלסטיק שנזרקים לפח בשלב כלשהו.
כאשר הן הולכות ליום הולדת של חברים הן מביאות להן מתנה, כי כך נהוג בחברה שלהן, אך הן לא קונות אלא נותנות חפץ משלהן.

לדעתי מתנות הן רכישה של חפצים מיותרים המבוססת על רגשנות.
בזבוז אנרגייה...
במצב של העולם שלנו זה כבר חוסר יעילות הגובל בהרסנות.
חוה_בת_חיים*
הצטרפות: 12 מאי 2005, 22:58
דף אישי: הדף האישי של חוה_בת_חיים*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי חוה_בת_חיים* »

במצב של העולם שלנו זה כבר חוסר יעילות הגובל בהרסנות.
מסכימה איתך לגמרי .
אמי זכרונה לברכה , היתה נוטעת עצים ביער של הקרו הקיימת כמתנה לימי הולדת ואירועים חגיגיים .
עד שהגיעה ל 1200 עצים אשר זיכו אותה בלוח שיש כזה שמציבים בחורשה עם שם התורם ... ולעיתים אנו עושים שם מפגשים משפחתיים .
זה לא היה כל כך קל לילדים (וגם לחלק מהמבוגרים ) אבל השפיע ..
נוצרה איזה אופציה למשהו שנקרא "מתנה רוחנית" המצאה של שיר מבדח וביצועו , ביצוע של קטע נגינה , ועוד כל מיני דברים שכרגע פרחו מזכרוני ..
M_הלבנה*
הצטרפות: 16 אפריל 2010, 10:24

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי M_הלבנה* »

_אם אני רואה משהו שממש מתאים לאחד מהורי, או לאחותי, או לגיסי, או לבעלי, אני קונה להם.
אבל לא בגלל שצץ התאריך בלוח השנה._

אצלי זה גם ככה, אבל לא עם המשפחה אלא עם חברים טובים.

אני מראש מבחינה בין חברים טובים לחברים, כי כשאלו הרגילים מנסים עלי את "ראיתי את זה וישר חשבתי עליך", אני נעשית חשדנית מאד, מתוך הנחה שהם לא בהכרח מכירים אותי אלא מתייחסים לאיזה היבט חיצוני/שטחי בי. ואני עוד יותר חשדנית כשפניהם נוהרות והם מזמררים את מנטרת "ישר חשבו על" בהתייחסם לפיצי. עם זאת, המקרים הללו הולכים ופוחתים. אולי זה בגלל שהבהרתי שכל מה שאינו לרוחי נמסר אחר כבוד ב"אגורה" או שאני מוכרת אותו באיביי.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

לאו בבוטה מ zenhabits מציע אתגר לקוראיו (האמריקאים ברובם) - חגים בלי מתנות חדשות:
http://zenhabits.net/humbug/
קלמנ_טינה*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2007, 12:57
דף אישי: הדף האישי של קלמנ_טינה*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי קלמנ_טינה* »

טוב, אחרי כמה שנים שהצלחנו לעמוד בפרץ, הפעם אנחנו עומדים לפני יום הולדת שבו לבטח נקבל המון המון מתנות, ויש להניח שרובן יהיו מהסוג שאני לא רוצה בכלל להכניס הביתה. לצערי, לא חשבתי בזמן להודיע לקרואים שלא יביאו מתנות בכלל, או שיבחרו משהו מתחשב בילדה ובסביבה (למשל, אם אתם אוהבים אותי ואת הבת שלי - אל תקנו לה בובת ברבי שתגרום לה לשנוא את עצמה ולהתמכר לשופינג). אז הנה זה עומד לבוא, והפעם כלת השמחה כבר גדולה מספיק כדי לרצות את כל המתנות האלה.

מה עושים?
פתרונות שחשבנו עליהם:
  • להציע לה לבחור 4 מתנות שימצאו חן בעיניה, ואת השאר להטמין ופעם ב-- להוציא עוד אחת. כך אין את האפקט החומרני הנורא של המון המון המון עד שכל מתנה מאבדת מערכה.
  • לרמות אותה (כי יהיו המון) ולמסור חלק לצדקה (על הרעיון הזה אני לא מתה במיוחד)
  • להתחרע, כי יומולדת זה רק פעם בשנה (על הרעיון הזה אני במיוחד לא מתה)
הצעות? תודה!
דלעת*
הצטרפות: 13 יולי 2008, 18:10

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי דלעת* »

קודם כל מזל טוב (-:
ושיהיה יומולדת שמח (הכי חשוב)

הפתרון הראשון שלך דווקא נראה לי מצויין

שבת שלום
מרינה_מאוהבת_בים*
הצטרפות: 19 מרץ 2010, 16:31
דף אישי: הדף האישי של מרינה_מאוהבת_בים*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי מרינה_מאוהבת_בים* »

...לא גדלתי בארץ. בפעם הראשונה נחשפתי והזדעזתי מהמלכוד המתנות כשבן דוד בחר מתנת בר מצווה: לחגוג את האירוע באולם (ויתר לטובת זה באופציה של טיול בחו"ל). מניחה שהסיבה היא לחץ חברתי: מי שלא מזמין את ילדי הכיתה לאירוע מפואר פחות מקובל...

...קולגה לעבודה הזמין מפעיל ליום הולדת לבן שלו בן ה3, כי לכולם מזמינים, כי ילד שהוריו משלמים, מקבל תפקידים שווים בהפעלה...
שוב לחץ חברתי.

כאשר הן הולכות ליום הולדת של חברים הן מביאות להן מתנה, כי כך נהוג בחברה שלהן, אך הן לא קונות אלא נותנות חפץ משלהן.
מסכמה שלקנות זה בזבוז זמן וגם הרסני לסביבה אבל איך הן מתגברות על הלחץ חברתי? איך מתמודדות עם פרצופים של הילדים או הוריהם?
קלמנ_טינה*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2007, 12:57
דף אישי: הדף האישי של קלמנ_טינה*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי קלמנ_טינה* »

חוזרת לדווח:
אז פתחנו את כל המתנות (30!!!)
הילדה בחרה 4 מתוכן בלי היסוסים ובלי ויכוחים.
ואת השאר - למחסן, לפעם אחרת.

היה פתרון מצוין לבעיה "מה עושים עם ההצפה"
וגם דרך טובה ליהנות מכל דבר בעתו
וגם הזדמנות לראות מה היא אוהבת. האמת היא שהיא הפתיעה אותי ובחרה דברים שלא שיערתי שתאהב. לשמחתי, הם היו מוצלחים גם בעיני (משחקי חברה)
דלעת*
הצטרפות: 13 יולי 2008, 18:10

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי דלעת* »

יופי, כיף לשמוע,
כשיגיע הזמן נראה לי שאאמץ את הרעיון שלך...
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

משתפת -

לראשונה מאז נולדו ילדי, בהגיע יום הולדת שנתיים של בני השלישי (!) החלטתי, העזתי ואמרתי למי ששאל מה להביא מתנה. דברים שרציתי שיהיו (ספה קטנה לחדר הילדים, מתלה יפה למעילים ותיקים, מטריות לאחים הגדולים), דברים שידעתי שישמחו וישמשו את הילד ואת אחיו וחבריו (מטבח צעצוע לא-ורוד :-) מאיכות טובה). את שאר הדברים אני מחליפה או מעבירה הלאה. הוא רק בין שנתיים, אז יש לי יד חופשית בנוגע למתנות שקיבל, אבל מבחינתי אני לא נפלתי למילכוד.

עד היום, כשאמרתי שלא צריך להביא מתנה, הביאו מה שרוצים ואנחנו נתקענו עם זה, אם לא התאים. הפעם - כולם מרוצים.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אוף מתנות
קודם כל הכסף של זה. כל כך הרבה כסף על כלום.
והאכזבה שבסוף. גם מצד הנותן וגם מצד המקבל. להצליח לקלוע,להצליח להיות מקורי. כל פעם להוסיף עוד ועוד קצת כסף על מה שהתכוונת כדי שלפחות אם לא קלעת שיוערך הסכום. אוף עם זה.
אני התחלתי לחשוב לפני כל יום הולדת מה אני רוצה ולומר לבעלי. האמת שגם לי עצמי קשה לדעת מה אני רוצה, אבל משתדלת לחשוב על זה טוב כדי שלא יצא שהוא יוציא כסף על סתם. אחרי שהוא קנה כמה דברים לא שימושיים בעליל במשך השנים, התחלתי לומר והוא מרוצה. ואני מרוצה לא להיות במשחק הזה. בשביל מה? אני יודעת שחשוב לו לזכור ולקנות, אין לי צורך לבחון האם הוא מצליח לנחש מה בדיוק אני רוצה.
הבעיה היא שהוא לא אומר מה הוא רוצה (הוא לא יודע) ואז אני צריכה להשקיע ולחשוב מה הוא צריך ושיהיה יעיל. אני מצליחה בחלק מהפעמים. (לרוב זה דברים שהוא ממילא צריך לקנות לעצמו,פשוט לא עושה את זה עדיין, ודוחה ודוחה)

אז בינינו לבינינו הסתדרנו. בעלי מרוצה שאני לא משחקת את המשחק הזה.
אבל אנשים אחרים.אוף.
אני בקושי נותנת מתנות, בדיוק בגלל שאין לי מושג מה ונראה לי מיותר ובזבוז לקנות סתם משהו במלא כסף שלא ישמש את המקבל (ובאמת שאין כסף מיותר, חבל לי)
ואני מרגישה ממש קמצנית. כי סביבי הרבה פעמים מביאים מתנות לחג (עוד כלי בלתי נצרך,עוד מפה. יש לי גיסה שיותר מוצלחת בלדעת מה חמותי צריכה. אני ממש לא מכירה את הבית והמטבח מספיק לדעת מה צריך). מרגישה שאני לא עומדת בקודים החברתיים (וגם ככה אני לא עומדת)
אוף עם זה :(

גם שוכחת. באנו לבית חדש של חברים להתאחר. ופשוט שכחתי מזה. ועד עכשו יושב עליי.
באנו ליום הולדת של ילד של חברים בגיל ממש צעיר. לא חשבתי על להביא מתנה.
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי אישה_במסע* »

נשמע שמצאת פתרון שעובד בשבילך, והבעיה היחידה היא שזה יושב עלייך ואת מרגישה קמצנית. מה דעתך על האפשרות לשחרר את התחושות האלו?
טלי_ב*
הצטרפות: 12 נובמבר 2012, 12:07
דף אישי: הדף האישי של טלי_ב*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי טלי_ב* »

פלונית, גם אני ככה, רק שלרוב זה לא יושב עליי (מתי כן? לפעמים יש מקרים שכן הייתי רוצה לקנות אבל שוכחת. גם זה, לא נורא).
יש מספר מצומצם של מקרים שבהם אני עושה את המאמץ ללכת ולקנות משהו, כי אני יודעת שיש לזה משמעות מאוד עמוקה עבור האדם השני ואכפת לי מספיק ממנו כדי לעשות את זה על אף שבעיני זה קצת מטורלל (-:
אני כן לפעמים קונה משהו בלי סיבה מיוחדת, אם נתקלתי במשהו שנראה לי מתאים בול למישהו שאני אוהבת, אבל זה לא קורה המון וזה לא בסכומים גדולים.
גם אני, אגב, לא אוהבת מתנות והכי אני שונאת ששואלים אותי מה לקנות לי, כי אף פעם אין לי רעיון למשהו שאני צריכה וזה מבאס שהמתנה של עצמי הופכת למטלה מעיקה (שאני לרוב פשוט דוחה עד שהעניין נשכח...).
בקיצור, זה אכן לא תואם את הקודים החברתיים, אבל אני לא מרגישה שיש לי הרבה מה לעשות עם זה, אני פשוט ככה. אז גם לדעת - פשוט לשחרר ולהזכיר לעצמך את הדרכים האחרות שבהן את נותנת מעצמך בשמחה לאחרים.
טלי_ב*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי טלי_ב* »

ואיזה פתיח מעולה יש לדף. פעם ראשונה שקראתי אותו.
טלי_ב*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי טלי_ב* »

אה, וקונקרטית לעניין החמות ומתנות לחג, אנחנו פשוט שולחים זר פרחים בבוקר של ערב החג, כשאנחנו מתארחים שם. זו משימה שנמצאת קבוע לבן זוגי ביומן.
לרוב האנשים זה משהו שנחמד לקבל כשהם מארחים ארוחת חג, כי זה באמת מוסיף חגיגיות, הוא מתכלה כך שלא נשאר משהו מיותר אחרי, ולא צריך להיות מקוריים כל שנה (וגם לא לצאת ולחפש, אפשר להזמין מהבית).
הולכת_והרוח_בפניי*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2014, 21:23
דף אישי: הדף האישי של הולכת_והרוח_בפניי*

מלכוד המתנות הגדול

שליחה על ידי הולכת_והרוח_בפניי* »

האוס היתה הסדרה האחרונה שטרחתי לצפות בה (למעט "מראה שחורה"), ועכשיו נזכרתי למה...
אני מעדיפה לקבל כסף ליומולדת, כדי למנוע מעצמי את ערימת השטויות המיותרות - אבל בסוף גם הוא הולך לסופר...
שליחת תגובה

חזור אל “בבית”