משחקים להנאה ולגיבוש

רוני_בלוני*
הצטרפות: 10 מאי 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רוני_בלוני*

משחקים להנאה ולגיבוש

שליחה על ידי רוני_בלוני* »

אני אנצל את העובדה שיש כאן הרבה הורים שיש להם זמן פנוי.

זה לא סוד ששתי הבנות שהמתוקות שלי (6, ורבע לשמונה) לא תמיד מסתדרות זו עם זו.
תרבות הדיבור בבית היא בעייתית. הבכורה מתקשה עם גבולות וחוקים והקטנה עצבנית בעלת פתיל קצר, פרפקציוניסטית.
עדיין כל אחת מחפשת את מקומה בבית וכל אחת היתה מוכנה להיות בת יחידה (לצערי !!), קנאיות בצורה איומה ויחד עם זאת תחרותיות.
  1. אני מחפשת איזשהו משחק (יכול להיות חינוכי בקופסא או אחר) עם חוקים פשוטים (מסובכים לא יעברו),
אפשר גם סתם פעילות מהנה משותפת. שאוכל לשחק עם בנותי.
חשוב שלא יהיה במשחק מנצח אחד, מטרתו העיקרית גיבוש והנאה.
---אני לא מחפשת משהו שקשור בפעילות יצירה, את זה אנחנו עושים המון יחד ולחוד!

ואם כבר גיבוש:
יש לנו בבית מסורת שכשמגיעים מבית הספר, ליד שולחן האוכל כל אחת מספרת לפי התור דבר אחד רע שקרה לה בבית הספר ודבר אחד טוב. וזה כדי לעודד אותן לדבר על מה שקורה איתן במהלך היום.
אבל לאף אחת מהן אין סובלנות וזו מתפרצת לדברי זו.
  1. אני מחפשת אם כך רעיון נוסף (כמו המסורת הזו שלנו), שיעזור ללמד ולבצע מהי סובלנות, ולנסות להביא אלינו הביתה תרבות דיבור יעילה יותר. זה קשה! יש מישהו שעולה לו משהו לראש??
אין_כמו_משפחה*
הצטרפות: 14 מאי 2006, 15:45
דף אישי: הדף האישי של אין_כמו_משפחה*

משחקים להנאה ולגיבוש

שליחה על ידי אין_כמו_משפחה* »

• תאטרון בובות - יש לי בבית אוסף רציני של בובות כפפה : משפחה ,חיות טובות ורעות וכ'ו. אפשר להציג סיפורים מוכרים: מיץ פטל , סינדרלה
ואפשר להכין מחזמר ביחד (בלי הבובות) להציג את השירים מפרפר נחמד או משטוזים שהילדים כבר מכירים ואוהבים.
סבלנות- אפשר להחליט שבחוקי המשחק של התאטרון אפשר לדבר רק כשדמות סיימה לדבר, אחרת המשחק נפסל...
ענת_ב_פ*
הצטרפות: 10 נובמבר 2004, 09:18
דף אישי: הדף האישי של ענת_ב_פ*

משחקים להנאה ולגיבוש

שליחה על ידי ענת_ב_פ* »

אני ממליצה מאוד על משחק הקופסא "היער הקסום". הבסיס הוא משחק מאוד פשוט, אבל התחכום הוא שהמשתתפים צריכים להשתמש ברגש, הקשבה ומתן עזרה. המשחק קשור למוזיאון הילדים בחולון. @}
אמא_בגובה_דשא*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:31
דף אישי: הדף האישי של אמא_בגובה_דשא*

משחקים להנאה ולגיבוש

שליחה על ידי אמא_בגובה_דשא* »

יש משחק קופסא בשם "אסיף" (אאל"ט) שבו המטרה של כולם ביחד היא לסיים לאסוף את כל היקרות מהגינה לפני בוא הגשם. אני לא בטוחה אבל נדמה לי שזה של קודקוד.
רוני_בלוני*

משחקים להנאה ולגיבוש

אולי יש שם נוסף למשחק אסיף?? לא מצאתי שום דבר עליו בגוגל.
אמא_לשלושה*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 11:59
דף אישי: הדף האישי של אמא_לשלושה*

משחקים להנאה ולגיבוש

שליחה על ידי אמא_לשלושה* »

יש את המשחק טוויסטר שאני מאוד אוהבת אותו (אני לא זוכרת איך קוראים לו בעברית).
זה מין שטיח מניילון שעליו מצויירים עיגולים בארבעה צבעים, יש מנחה שמחזיק ביד לוח עם מחוג מסובב אותו ונותן הוראות למשתתפים כמו: יד ימין על עיגול אדום,
למשתתף הבא יוצא רגל שמאל על עיגול כחול וכן הלאה, מותר להזיז רק את האיבר שיצא לך ואם המשתתפים האחרים מפריעים לך אז צריך למצוא דרך לא דרך כדי להגיע לעיגול בצבע המתאים.
זה משחק לא תחרותי אין לו סוף מוגדר, פשוט תענוג אמיתי במיוחד לימי החורף הגשומים.
אמא_בגובה_דשא*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:31
דף אישי: הדף האישי של אמא_בגובה_דשא*

משחקים להנאה ולגיבוש

שליחה על ידי אמא_בגובה_דשא* »

יכול להיות שאני טועה לגבי השם של המשחק. אני אנסה לברר לך מחר.

אמא לשלושה, את מתכוונת ל"פלונטר"?
אכן משחק מקסים. במקרה של שתי אחיות אפשר לשחק בו רק ביחד עם אחד ההורים, כי צריך אדם שלישי שיהיה פנוי לסובב את החוגה.
אמא_לשלושה*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 11:59
דף אישי: הדף האישי של אמא_לשלושה*

משחקים להנאה ולגיבוש

שליחה על ידי אמא_לשלושה* »

אמא לשלושה, את מתכוונת ל"פלונטר"?
כן! תודה.
במקרה של שתי אחיות אפשר לשחק בו רק ביחד עם אחד ההורים, כי צריך אדם שלישי שיהיה פנוי לסובב את החוגה.
לכן כתבתי:

יש מנחה שמחזיק ביד לוח עם מחוג מסובב אותו
נוסעת_סמויה*
הצטרפות: 29 נובמבר 2004, 10:10
דף אישי: הדף האישי של נוסעת_סמויה*

משחקים להנאה ולגיבוש

שליחה על ידי נוסעת_סמויה* »

_יש לנו בבית מסורת שכשמגיעים מבית הספר, ליד שולחן האוכל כל אחת מספרת לפי התור דבר אחד רע שקרה לה בבית הספר ודבר אחד טוב. וזה כדי לעודד אותן לדבר על מה שקורה איתן במהלך היום.
אבל לאף אחת מהן אין סובלנות וזו מתפרצת לדברי זו._

רוני יקרה, אפשר להציע לך משהו?
אפשר לעשות שינוי קטן במנהג הזה, ולבקש מכל אחת לספר רק על דבר אחד נחמד שקרה לה היום. למה? כי ההתבוננות שלנו מאוד משפיעה על החוויה. כשמנסים להיזכר במשהו טוב, מצב הרוח משתפר והיום כולו נזכר כ'טוב', וכשמנסים להיזכר במשהו רע, זה משפיע על מצב הרוח בהתאם. (ואגב, כדאי שגם את תצטרפי ותספרי על דבר נחמד שקרה לך היום).
יכול להיות שההתנגדות של הבנות שלך למנהג הזה תפחת אם הוא יהיה להן נעים יותר (וגם קצר יותר). כמובן שצריך לתת מקום גם לדברים הפחות נעימים, אבל - לדעתי - לא בדרך הזו.

(טל בן-שחר, מרצה פופולרי לפסיכולוגיה חיובית בהרווארד, סיפר בריאיון להארץ: "אני מציע לסטודנטים, לפני שהם הולכים לישון, לחשוב על כמה דברים חיוביים שקרו להם באותו היום. תתפלא כמה שזה חזק. יש מחקר מאוד מעניין שהתפרסם ב-2002. לקחו קבוצת אנשים וחילקו אותם לארבע תת-קבוצות. חברי הקבוצה הראשונה התבקשו לכתוב כל לילה לפני השינה חמישה דברים טובים שקרו להם במשך היום, חשובים או פעוטי ערך. הקבוצה השנייה היתה צריכה לכתוב חמישה דברים שליליים שקרו לאורך היום. חברי הקבוצה השלישית היו צריכים לכתוב חמישה דברים שבהם היו טובים מאחרים. הקבוצה הרביעית היתה קבוצת בקרה. עקבו אחר הקבוצות האלה במשך שנה וגילו שהקבוצה שתיפקדה הכי טוב בחיי היומיום היתה הקבוצה הראשונה. אנשי הקבוצה היו אופטימיים יותר, מאושרים יותר. הם השיגו את יעדיהם וגם היו פיסית בריאים יותר".)
עיר_ואם*
הצטרפות: 12 פברואר 2006, 14:22

משחקים להנאה ולגיבוש

שליחה על ידי עיר_ואם* »

אנחנו שיחקנו בכדור מסירות. יש מאגר נקודות כללי (נניח מתחילים מ- 20). כל פעם שהכדור נופל, מורידים נקודה. אח"כ הוספנו תחכום שכל 5 מסירות שנתפסו (ברצף) מוסיפות נקודה. מאמץ קבוצתי לא להגיע ל- 0. היה משעשע מאד.
עיר_ואם*
הצטרפות: 12 פברואר 2006, 14:22

משחקים להנאה ולגיבוש

שליחה על ידי עיר_ואם* »

גם אצלי הם הרבה פעמים נכנסים אחד לדברי השני. (6וחצי ושבע וחצי). ממש קרב על האזניים שלי.
אם זה קורה אני מנפנפת בידיים ואומרת אני לא שומעת אף אחד עכשיו. ובאמת לא מגיבה לאף אחד מהמדברים (כן מנסה לתפוס קשר עין כדי להפסיק את השטף....). אחרי כמה שניות הם משתתקים, ואז אני 'מכוונת את התנועה' : "היא התחילה קודם, אז חכה רגע, אני אסיים איתה ואז אתה תגיד מה שרצית". "טוב אמרת קצת, עכשיו תחכי שאני אשמע גם אותו שניה ואז נחזור אליך."
אם זה לא עובד - אני באמת לא מנסה להקשיב לאף אחד מהם. כולל אם הם מתחילים לריב בניהם. כשמשתתקים (=מתחילים גם להקשיב) אז אני מתחילה לנסות למצוא פתרון.
רוני_בלוני*

משחקים להנאה ולגיבוש

אם זה לא עובד - אני באמת לא מנסה להקשיב לאף אחד מהם. כולל אם הם מתחילים לריב בניהם. כשמשתתקים (=מתחילים גם להקשיב) אז אני מתחילה לנסות למצוא פתרון.

זהו שאין שום השתתקות, שתיהן רבות וצורחות (בעיקר הקטנה, תוך שניה פורצת בבכי תמרורים), והגדולה מנסה לתת לה בוקס! והקטנה בצרחות וגם הגדולה!!!!!!!!
אני יוצאת מדעתי, איך מלמדים אותן לשתוק קצת ולדבר לפי התור? להקשיב אחת לשניה? סבלנות וסובלנות?
חשבתי שמשחק משותף או פעילות משותפת תוכל לתת להן גם להנות זו מחברת זו - אפילו לזמן מה.
כל אחת מהן לא חושבת לתת מקום קצת לאחותה, כל אחת רוצה את תשומת לבי המלאה. מה עושה אמא לחמישה ילדים? לשישה? איך מתחלקים לכל כך הרבה??

ובסך הכל הצעתן רעיונות נחמדים וננסה לבצע.

עוד רעיונות, עצות, אשמח לקבל!
קור_את*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2006, 16:53
דף אישי: הדף האישי של קור_את*

משחקים להנאה ולגיבוש

שליחה על ידי קור_את* »

הי רוני,
אצלנו עזר לקבוע תור - אפשר לרשום בלוח השנה, לפי ימי השבוע, מי מתחילה באיזה יום.
כדי שלא יריבו מי ראשונה ביום הראשון, השניה תהייה ראשונה במשהו אחר שאוהבים נגיד למלא מיים לחתול/לגרד לאמא בגב/להדליק ת'טלויזיה.
תכניסי גם את עצמך לסבב.
תמציאו עוד דברים שאפשר לסדר בתור.

אני חושבת שלהרבה ילדים זהו אתגר לארגן בעצמם תור (בפעם הראשונה) ולחכות בסבלנות כדי להשתתף במשהו כל כך נעים @}
(נגיד אם הייה מדובר על מי נכנסת ראשונה לקבל זריקה בטו... התמונה היתה שונה לא? (-: )
אז גילן הצעיר, אולי גם עייפות מהיום בגן/בי"ס + ציפייה לתשומת לבך הבלעדית יכול באמת ליצור התפוצצות.

את כותבת שהגדולה מתקשה עם גבולות וחוקים - האם שמה כתוב שחור על גבי לבן או מדבקות/מגנטים על לוח כל שהוא שיבנה בידיה היצירתיות של אמא (-; יעזור לה להצמד לתור כזה?

<מרגיעון - כל גיל והשמחה שלו>
כלומר - אולי גם פתרון זה יעזור רק לעיתים או לתקופה מסויימת.
לאט לאט הן תבננה את היכולת לקבוע תור לבד, להקשיב, להנות ממשחק משותף ולהמציא כאלו.
קור_את*

משחקים להנאה ולגיבוש

שליחה על ידי קור_את* »

קור את עשתה צ'לאק ויצאה מהאתר.
בזמן ששטפה כלים, נזכרה בקווים הלבנים, בחבלים, ב"לקחת מספר" ושאר השיטות שהמציאו כדי שה מבוגרים ילמדו לחכות לתורם.
וגם ב: "אני היית פה קודם!" ו "אני רק שאלה" שמראים שגם לאלו שעברו מזמן את גיל 8 זה אתגר..
רוני_בלוני*

משחקים להנאה ולגיבוש

שיחה, ערכתי שיחה (מני רבות) עם הבת הקטנה בעניין הצרחות שלה.
והיא אמרה לי : כל הזמן בכתה אני צריכה להיות בשקט....שששש.....שששש.... שקט... שקט.... כמה אני יכולה להיות בשקט??? אז בבית אני צריכה קצת לצרוח!!!!! זה הכל!!!" לא מדהימה???!!

רק נדמה לי שזה היה גם בשנה שעברה, אלא שזה התגבר יותר השנה. אולי צריך לתת לה קצת זמן....

את כותבת שהגדולה מתקשה עם גבולות וחוקים - האם שמה כתוב שחור על גבי לבן או מדבקות/מגנטים על לוח כל שהוא שיבנה בידיה היצירתיות של אמא יעזור לה להצמד לתור כזה?
שחר, לבן - לא כל כך הבנתי!! אפשר הסבר?
קור_את*

משחקים להנאה ולגיבוש

שליחה על ידי קור_את* »

זה המשך להצעה לעשות תור.
אפשר לצייר לוח שנה - משבצות עם על הימים ולרשום את השמות שלהן לפי הסדר.
יום ראשון - רבקה
יום שני - נחמה
יום שלישי - רוני בלוני
יום רביעי - רבקה
יום חמישי - נחמה
וחוזר חלילה

אפשר לשדרג - עם מגנטים או סקוצ' על בד או לא יודעת מה אבל אולי את יודעת כי מקריאה בהודעותיך פה ושם הבנתי שאת יוצרת הרבה.
ולשתף אותן בהכנות וברישום השם אם רוצים או בסמל אחר במקום השם - חיפושית, פרפר...
ואז, הגדולה רואה את שמה במשבצת - אם לא היום אז מחר על בטוח והיא רגועה לגבי זה.
יש חוקים, יש סדר. זה מוחשי.

האם יותר ברור?
רוני_בלוני*

משחקים להנאה ולגיבוש

קור את תודה על ההסבר המפורט :-)
כן אני ינסה גם את זה.

ובכל זאת, אם מישהו נכנס שוב לדף שלי: עדיין מחפשת משחק/פעילות נעימה ומהנה לילדים במטרה ללמד אותן ליהנות יחד, משחק שאין בו מנצח אחד או מפסיד!!!
(ורצוי לא יצירה, את זה אנחנו עושים ממילא)
רוני_בלוני*

משחקים להנאה ולגיבוש

אני חוזרת לדף הזה אחרי שנתיים!

כן יש מעט שיפור אצלנו בבית.

הנה המלצה שלי:

לקראת סוף החופש עשינו פעילות יצירתית משותפת. פסיפס. לא משהו קשה מדי.
לקחנו כד שהיה לנו בבית, כד חרס. קנינו אבני פסיפס אלו הזולים שמוכרים בכל חנויות היצירה ודבק.
(האמת מומלץ משטח מעץ ולא חרס). וכל אחת הדביקה כאוות נפשה, החלטנו על כמה חוקים בסיסיים.
עשינו את זה בחצר ושמנו מוסיקה נעימה.... ממש נהננו....

ואם כבר המלצה: אני ממליצה לקנות חלקי פסיפס שקופים מפלסטיק (זה לא ממש אבנים) ולדביק על משטח מעץ.
דבק פלסטי. אחרי שהתיבש, על הכל מורחים רובע ככה עם היד (או עם כפפות). אחרי שהתייבש קצת מנקים וזהו. מוכן.
כשהעבודה יבשה ונקייה, מורחים עם מכחול 2 שכבות סילר, חצי שעה ייבוש ראשון לייבוש שני.

מה שטוב בחלקי הפלסטיק:
  1. הם נדבקים מיד ובקלות.
  2. את החלקים האלה הילדים יכולים להדביק בלי סדר מסויים, ככה חופשי ומהיר.
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

משחקים להנאה ולגיבוש

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

לגבי השיחה בתורות, אפשר להציע טיימר.
לשים שלוש דקות (זה הרבה) לכל אחת ואז להחליף.

גם אני בעד להגיד רק את הדברים הטובים שקרו להם היום. ואפשר להוסיף "משהו טוב שיקרה לי היום או שאני מתכננת לעשות לי היום "

משחקים לא תחרותיים זה משחקי חברה מצחיקים:
כמו לספר סיפור בהמשכים ע"י כך שכל אחת יכולה להוסיף רק מילה אחת.
מסירות עם גרביים מגולגלים וקוראים בשמה של מי שמוסרים לה. כל פעם מוספים אחד..
מופע בידור - כל אחת יכולה להציג קטע , או שיר או ריקוד לפני כולם (להגביל עם טיימר 5 דקות)
מלחמת כריות על המיטה המשפחתית
משחק הניחושים : מישהו חושב על עצם כל שהו והאחרים צריכים לגלות מהו ע"י שאלת שאלות שהתשובה עליהם היא כן או לא. למשל האם זה חי? האם זה שיך למשפחת הרהיטים? האם אפשר לשבת על זה?

בכלל רוני, אחלה דף וגם כל הכבוד על הדרך החשיבה שלך להתמודדות עם הקשיים הללו. מאמצת.
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

משחקים להנאה ולגיבוש

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

מלשין על ללי, הבת הבכורה של שירי בן דב, שלימדה אותנו משחק כיפי לאללה, ל4 משתתפים (את נשואה +2, לא?), בסוף של מחנה הקיץ הטבעונאי שהיה באוגוסט.
משחק מגניב.
הייתי רושם את הפרטים אבל צריך לשאול קודם את ללי אם היא מוכנה לחשוף ככה באינטרנט.
מקום מומלץ "יום גיבוש -
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

משחקים להנאה ולגיבוש

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

תודה על הרעיונות ! האם קיים דף שעניינו משחקי חברה (כמו של 'פעם'...). לצעירים (חמש פלוס מינוס )?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

משחקים להנאה ולגיבוש

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני פחות בילדים, אבל אולי יש לכם דעה, המליצו לי על מגה קרטינג כמקום מגניב לפעילות ימי גיבוש
שליחת תגובה

חזור אל “כינויים ואנשים באתר”