ניתוח להסרת שקדים פוליפים

מתרצפת*
הצטרפות: 12 מאי 2015, 20:13

שליחה על ידי מתרצפת* »

אוסיף שמעולם לא הייתה לה דלקת ריאות והדיבור שלה מצוין (הרבה הרבה מעבר לגילה)
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

היא רק לפעמים נוחרת? האם יש לה דום נשימה בשינה? זה יכול להסביר שינה עמוקה במיוחד (למשל תינוקת שישנה לילה שלם מגיל צעיר).
מתרצפת*

שליחה על ידי מתרצפת* »

היא רק לפעמים נוחרת? האם יש לה דום נשימה בשינה? זה יכול להסביר שינה עמוקה במיוחד (למשל תינוקת שישנה לילה שלם מגיל צעיר).

כשהיא ישנה מאד עמוק היא נוחרת. את האמת שעכשיו שמזג האוויר חמים, הנחירות הרבה יותר שקטות מאשר בחורף. אם כי, הגננות בגן העירו לי לאחרונה כמה פעמים שהיא נושמת "קשה" ולכן לקחתי אותה לבדיקה.

דום נשימה - לא נראה לי. איך מזהים את זה? בכל מקרה, לא נשלחנו לאבחון רפואי בנושא. כשהייתה תינוקת ישנה עם בייבי סנס, שאף פעם לא צפצף (חוץ מאלף הפעמים ששכחתי לכבות אותו :-))

שינה עמוקה במיוחד - שוב, קשה לי לדעת. לא חושבת שזה המצב. בתור תינוקת קמה כל 3 שעות לינוק ולאט לאט הפערים נפתחו, לא משהו יוצא דופן.
תפוח_אדמה*

דום נשימה בשינה זה מין השתנקות מתוך שינה. נחירה, שפתאום מפסיקה, ואז יש כמה שניות ש הילד לא נושם, ואז הוא טיפה מתעורר ויש שאיפה קולנית של אוויר. זה לא קשור לבייבי סנס.
את יכולה לכתוב sleep apnea ביוטיוב ובטח יש סרטונים של זה.
תפוח_אדמה*

היא נושמת מהאף או מהפה? אמורים לנשום מהאף. אם האף כל הזמן סתום זה לא תקין.
מתרצפת*

שליחה על ידי מתרצפת* »

לפי התיאור לא חושבת שיש לה דום נשימה בשינה. הייתי בטוח שמה לב להשתנקויות כאלה.

יכול להיות שהיא נושמת יותר דרך הפה (האף שלה לא סתום בנזלת, אולי סתום בפוליפ מאחורה...) - יש דרך טובה לבדוק את זה ולדעת בוודאות?
<סליחה על השאלות הטיפשיות, אני לא מבינה כלום בנושא הזה>
נניח שהיא נושמת בעיקר דרך הפה אבל לא נראה שזה מפריע לה להתנהלות היומיומית, זה מצדיק ניתוח? ייתכן והפוליפ ייעלם מעצמו והנשימה תסתדר?
טלי_ב*
הצטרפות: 12 נובמבר 2012, 12:07
דף אישי: הדף האישי של טלי_ב*

שליחה על ידי טלי_ב* »

נניח שהיא נושמת בעיקר דרך הפה אבל לא נראה שזה מפריע לה להתנהלות היומיומית, זה מצדיק ניתוח? ייתכן והפוליפ ייעלם מעצמו והנשימה תסתדר?
נשימה מהפה מצריכה להיות עם פה פתוח חלק גדול מהזמן, מה שמשנה את מבנה הלסת לאורך זמן.
הבעיה עשויה להיפתר עם הזמן, במיוחד אם הפוליפ לא גדל וחלל האף הרי כן גדל. אבל עד אז הנזק ללסת עלול להיות בלתי הפיך.
לדעתי - מצדיק ניתוח. אבל אני גם חושבת שהרופא היה צריך להסביר את זה ולא לתת רק תשובה כללית שלא ממש מסבירה כלום. אולי תשאלי עוד רופא, שיהיה גם טוב אבל גם קצת יותר קומוניקטיבי.
תפוח_אדמה*

מסכימה עםטלי בהכל.
איך בודקים נשימה מהאף: לוקחים סכין לא חד או סרגל מתכת ושמים מתחת לאף. מבקשים מהילדה לסגור את הפה ולנשום מהאף. מסתכלים על קוטר העיגול שנוצר. צריך להיות קוטר של שלושה סמ בערך באף פתוח.
אמא_של_שושו*
הצטרפות: 17 יוני 2015, 13:10

שליחה על ידי אמא_של_שושו* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום אחרי יומיים אישפוז בבית חולים המליצו לנו לעשות ניתוח בשקד השלישי אני חייבת לציין שאני לא יכולה לראות את הבן שלי סובל בזמן השינה עם הפסקות שינה וגורמות לו לקום והורסות לו את השינה אבל הפחד שלי זה בגלל הגיל: הוא בסך הכל בן שנה ושבועיים ואם זאת קשה לי לראות אותו קם מחנק ובבהלה ובבית חולים ראו אותו בזמן שינה וגם ראה אותנו אף.אוזן גרון שהחליט על ניתוח אחי הקטן עבר את זה בילדותו וברוך ה' הכל בסדר איתו היום אני כל כך רוצה לראות את הבן שלי נושם לרווחה ומצד שני המילה ניתוח בגיל כזה לא נותנת מנוח דעתכם חשובה לי בתודה אמא של שושו
טרי*
הצטרפות: 04 נובמבר 2015, 23:52

שליחה על ידי טרי* »

אנחנו חיכינו ודחינו את הניתוח 10 שנים למרות שלאורך השנים כל רופא שההינו אצלו המליץ גם אחרי מעבדת שינה תקינה לעשות את הניתוח של הפולפים והקטנה של השקדים. הוחלט בסופו של דבר שנעשה תניתוח כי הילדה באמת סובלת בדיבור קשב וריכוז וכו.... יש לכם המלצות על דר נועם פרט
לינוי*
הצטרפות: 24 יולי 2005, 01:44

שליחה על ידי לינוי* »

עברתי תניתוח לפני שבוע שקדים ופוליפים אפשר להגיד רק משהו איד אחרי ההנתוח כאבים עיזים שאי אפשר לעמוד בזה
פילפילונת*
הצטרפות: 10 יולי 2003, 04:15

שליחה על ידי פילפילונת* »

הבן שלי בן שנתיים ושמונה חודשים ונוחר מגיל שנה וחצי בערך לאחר שבר באף של אובחן בזמן (למרות ש 3 רופאים התעקשו שזה לא שבר ושאני היסטרית, ובסוף אנחנו נותרנו להתמודד עם התוצאות) לאחר שרופא האא"ג אבחן ושלח לצילום התגלו פוליפים שחוסמים כמעט את כל מעבר הנשימה, ולאחר בדיקות שמיעה שיצאו תקינות למעט קצת נוזלים, נאמר שיש סיכוי לניתוח, הוא עוקב אחריו כבר שנה, וצילמנו אותו בשנתו ( במקום מעבדת שינה) הילד רק נוחר( חזק יש לציין), אין הפסקות בנשימה, אין התעוררויות והילד ישן עם פה סגור. בגיל כזה עוד לא מאבחנים הפרעות קשב (לדברי מנהלת התפתחות הילד שבחנה אותו) רופא האא"ג ביקש לראות אותו שוב בגיל 3 וציין כי כנראה אין מנוס מניתוח. שאלתי היא האם באמת חייב? למיטב הבנתי פוליפ הוא סוג של גידול, ולא מחייב שאכן יגדל עם הגדילה של הילד ואז המעברים אמורים להשתחרר, אנא עזרו להחליט אני פוחדת פחד מוות מההרדמה. מה לעשות???
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

אנחנו בתהליך ייעוץ לגבי מצב של שקד שלישי אצל ילדה גדולה.
יש צילום רנטגן שמראה חסימה, ויש בדיקת שמיעה המעידה על ירידה קלה בשמיעה.
הילדה "נוחרת" בשינה ובערות.
אני קוראת כאן דיווחים רבים על נזלת כרונית - אצלה המצב הפוך! כשכולם "נוזלים" אצלה הכל בחוץ יבש, אבל היא סובלת ממהלך מחלה ארוך הרבה יותר וקשה הרבה יותר: גרון מאוד כואב, חום גבוה, אפאטיות אפילו, וכל העסק לוקח הרבה יותר ימים יחסית לשאר המשפחה. כאילו הכל כלוא ולא יוצא ומאוד מכביד עליה.
האם מישהו נתקל בתסמין כזה במקרה כזה? אולי יש בעיה אחרת או נוספת?
מתפלמנת_פה*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2016, 16:40

שליחה על ידי מתפלמנת_פה* »

בתי בת 10. נוחרת בקול רם ממש, נושמת ביום מהפה.
הומלץ על ניתוח להסרת שקדים ועל הסרת השקד השלישי.
רוצה לשאול האם יש לזה קשר לעובדה שהיא סובלת מהרטבת לילה?
ז"א אם ננתח בעיית ההרטבה תיפתר?
מתפלמנת_פה*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2016, 16:40

שליחה על ידי מתפלמנת_פה* »

אנחנו עומדים בפני בדיקה שתאמר לנו אם יש הפסקות נשימה בשינה מה שהופך את הניתוח לMUST על פניו
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

היי אני בת 21 ועברתי ניתוח שקדים+שקד שלישי , אני כבר שבוע אחרי הניתוח הקשה הזה ועדיין יש כאבים , לא מצליחה לאכול ולדבר ויש המון ליחה שיוצאת בעיקר בלילה מהגרון ומפריעה לישון ולהתאושש.
רציתי לדעת אם מישהו עבר את זה ויכול להגיד לי פחות או יותר מתי יגמר הסיוט הזה , תודה רבה אשמח לכמה שיותר תגובות
מוריה*
הצטרפות: 24 מאי 2006, 19:04

שליחה על ידי מוריה* »

שלום,
בני בן 6, סובל מזה כשלוש שנים מדיבור ״מצונן״ ובעיות בשמיעה. בבדיקה אצל רופא א.א.ג הוא מצא נוזלים באזניים, שקדים מוגדלים ואדנואיד.
ניסינו הומיאופתיה שלא עזרה. קראתי את כל הדף הזה ויצאתי מעט מבולבלת. היינו אצל הרופא היום שהמליץ על ניתוח כריתת הפוליפ, כפתורים וכריתת חלקית של השקדים. אני נוטה לא להסיר את השקדים בשל החשיבות שלהם למערכת החיסונית. העניין הוא שהילד כמעט לא חולה ולא סובל מכאבים. מה שמפריע זה השינה הלא טובה שלו ובעיות השמיעה. אני דואגת שאם לא נגרות את השקדים חלקית, נתחרט על כך.
תובנות?
מירי*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 21:52

שליחה על ידי מירי* »

אני עשיתי לשני הילדים שלי כשהיו בני שנתיים וחצי והיום הם בני 13.5 ו 10 וטפו טפו טפו. הכל עובד מצויין. לאחר דום נשימה חסימתי מלא. ממליצה בחום על דר קראוס. מנתח מעולה בסורוקה כמובן שיש לו גם קליניקה פרטית. בהצלחה!!
רות_ש*
הצטרפות: 02 ינואר 2019, 09:23

שליחה על ידי רות_ש* »

שלום לכולן
בני בן השלוש סובל מהתעוררויות בלילה ונושם לרוב דרך הפה. כמו כן מבחינת אחוזוני גדילה נמצא באחוזון ה11
רציתי לדעת אם אתם שמעתם על מקרים שבהם לאחר הניתוח יש קפיצת גדילה והילד עולה באחוזונים?
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

יכולה לספר לך מעצמי שלאחר נתוח להסרת שקדים התאבון שלי עלה באופן משמעותי....
מאז חלפה לה דלקת הגרון הממושכת ונדמה לי שגם דלקות האוזניים
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

הבן שלי היה תינוק מתחת לאחוזון 10, ילד ישנוני וחולני, בגיל שנה ושלושה חודשים עבר ניתוח להוצאת שקדים ושקד שלישי. לאחר הניתוח עלה יפה במשקל, היה פחות ישנוני וקפץ בהתפתחות, היום בגיל 3 הוא הילד הכי גבוה בגן :-)
שליחת תגובה

חזור אל “דפי בית של עורכים שבהם דיונים וטיפים”