סוף מעגל

אנונימי

סוף מעגל

שליחה על ידי אנונימי »

נעים מאוד, אני סוף מעגל, המגדלת בהנאה, גם בבית וגם מחוץ לו: שני בנים, כלבה, בעל, ואת עצמי :-D.

סיפורי הלידה שלי מתועדים בדף : שני סיפורי לידה אמא אחת.

כתובת דואר אלקטרוני: daphna ב post.tau.ac.il

דפים שהשתתפתי בהם בימים האחרונים:
[<-stats.pl?table=TITLE&format=list&filtera=$title&records=27&time=14&sort=-T]

דף בית אישי

דפים למעקב ב-מה חדש:
מחלת קרוהן
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

סוף מעגל

שליחה על ידי ענת_גביש* »

אני רואה שאת מקפידה על "בית נקי" אז תמחקי אחר כך אם בא לך- רק רציתי להגיד שנתקלתי בכמה תשובות שלך על הנקה וממש היה תענוג לקרוא. גם מרגיע, גם מרגיש מקצועי ומלא גם בידע וגם בנסיון. מקווה שאת עובדת בזה.
(תהיתי לגבי השאלה האחרונה של הצילו בדף הגברת ייצור החלב לגבי שאיבה בערב: האם אין לשאיבה הזו שום השפעה על ייצור החלב בטווח הארוך? האם השאיבה לא פוגעת בכלל?)
סוף_מעגל*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 18:09
דף אישי: הדף האישי של סוף_מעגל*

סוף מעגל

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

הי ענת

למרות שהחמאת לי מאוד (וואו, תודה), טעית פעמיים :

קודם כל אין לי מדיניות בית נקי. מה שקרה זה שפתחתי את הדף הזה לפני מספר חודשים רק בכדי להיפטר מסימן השאלה המעצבן הזה ליד השם ומאז שכחתי ממנו (מדף הבית) לחלוטין. לא מזמן נכנסתי לפה ממש במקרה וגיליתי שלמרבה המבוכה כתבו לי פה לפני חודשים רבים ולא עניתי כי פשוט לא חשבתי על האפשרות המוזרה הזאת של לבקר בדף הבית שלי... אז מחקתי כדי להימנע מהמבוכה... די פולני מצידי הייתי אומרת :-)

שנית, אין לי שום קשר מקצועי לנושא ההנקה. הייתי קוראת לזה תחביב בו אני עוסקת באינטנסיביות רבה מאז שהקטנצ'יק (שנתיים וחודשיים) נולד. בתחילת דרכי כמניקה נפגעתי קשות מחוסר הידע והניסיון של אנשים מסביבי בנושא ההנקה, והטראומה הותירה אותותיה בצורת ניסיונות רבים ונישנים לזרוק קצוות חבלים לכל מי שרק מבקשת.

כל מה שיש לי להגיד בנושא, אם כך, נובע מתוקף ניסיוני האישי, וקצת התעניינות חובבנית בתחום. יחד עם זאת, אני חושבת שמדובר בעיקרון, שברגע שמבינים אותו מבינים את כל הנושא (לפחות לצורך ניהול עצמי של הנקה). אי לכך אני מרשה לעצמי לענות לשאלתך לגבי השאיבה, וזאת דעתי הפרטית בהחלט :
להערכתי מניקה טריה (דוגמת הצילו) צריכה להימנע לחלוטין משאיבה, ללא קשר לשעה ביום. השאיבה משבשת אצלה (בדיוק כמו ששיבשה בזמנו אצלי) את מנגנון האיזון הטבעי של הגוף, ולכן יקח לגופה זמן רב יותר להתרגל ל"עסק". לשאיבה יש השפעות סותרות, שבשלבים מסויימים עשויים לגבור אלו על אלו. מי שמתנסה בהנקה לראשונה, עשויה כמו הצילו וכמוני בזמנו לנסות לחשב את "תפוקת" החלב לפי הכמות הנשאבת הנמדדת. בימים, בשבועות ואפילו בחודשים הראשונים, הכמות הזאת היא מאוד קטנה וגורמת בתורה לתיסכול ותחושת "התייבש לי". תוסיפי לזה תינוק צורח ברקע וקיבלת מתכון בטוח לבעיה. יחד עם זאת, שאיבה היא סימון לגוף להגברת ייצור החלב, על אף שסימון חלש ביותר יחסית ליונק בשר ודם. אבל היפה הוא שאין צורך בשאיבה לשם הגברת ייצור החלב לכשעצמו. הגוף יודע לייצר בדיוק כמה שנדרש. לכן לדעתי שאיבה מתאימה רק למי שכבר מניקה מספר חודשים הנקה מבוססת ורוצה להכין מלאים לזמני היעדרות.
לא ברור לי כשאת שואלת האם השאיבה לא פוגעת בכלל למה את מתכוונת. בעיני שאיבה משולה לדברים רבים שהקידמה מביאה אלינו - יש בהם תועלת רבה, כמו גם עלות (לאו דווקא כלכלית כמובן). ברור שנסיעה במכונית פוגעת בי (זיהום אויר, סיכון לתאונות דרכים), אבל תפקוד בעולמי ללא מכונית נראה לי בלתי אפשרי. אני מניחה שהוא אפשרי לאלה שעבורם העלויות שציינתי עולות על התועלות...
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

סוף מעגל

שליחה על ידי ענת_גביש* »

לא ברור לי כשאת שואלת האם השאיבה לא פוגעת בכלל למה את מתכוונת.
התכוונתי, שבניגוד ליניקה שמעודדת עוד ועוד ייצור חלב, השאיבה לא ממש עושה את זה לאורך זמן, כי הגירוי אינו זהה ליניקת תינוק, (כך חשבתי וזה בעצם מה ששאלתי), ולכן אולי שגרה כזאת (של שאיבה בערב באופן קבוע במקום הנקות לילה) עלולה לפגוע בטווח הארוך בייצור החלב. (לא התכוונתי ברמות האחרות שכתבת עליהן...)אבל מאחר וענית כבר ש:
יחד עם זאת, שאיבה היא סימון לגוף להגברת ייצור החלב, על אף שסימון חלש ביותר יחסית ליונק בשר ודם. אבל היפה הוא שאין צורך בשאיבה לשם הגברת ייצור החלב לכשעצמו. הגוף יודע לייצר בדיוק כמה שנדרש. לכן לדעתי שאיבה מתאימה רק למי שכבר מניקה מספר חודשים הנקה מבוססת ורוצה להכין מלאים לזמני היעדרות.
אז אל תרגישי לא נוח אם תפקדי את הדף הזה רק עוד חודשיים (-:
סוף_מעגל*

סוף מעגל

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

לא, מעכשיו אני פה כל יום :-). בתקווה שתהיו פה גם אתם...
> לומדת מלקחי העבר <
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

סוף מעגל

שליחה על ידי איתי_שרון* »

אני לא יודע מספיק על התאוריות שלו, בכל מקרה נראה לי תמוה שבן אדם שכל כך מתנגד לנשק אטומי מכריז גם שהוא רוצה לנסוע ולהשתקע בארה"ב, אבי-אבות-הטומאה בקטע של הנשק הגרעיני...
כך שאני חושד שהמשנה שלו בנושא היא לא ממש סדורה, בכל מקרה הרבה פחות סדורה מזו של קווין בכל נושא שהוא :-) .
אבל אולי כדאי לתת לו קצת זמן ולשמוע יותר מאוחר מה יש לו להגיד... אולי בכל זאת 18 שנה בכלא נתנו לו זמן לסדר את המחשבות בנושא.
עוברת_אורח*
הצטרפות: 15 פברואר 2003, 19:04
דף אישי: הדף האישי של עוברת_אורח*

סוף מעגל

שליחה על ידי עוברת_אורח* »

תודה על ההצעה, אבל תחום העיסוק שלי לא נושק לאינטרנט (זה רק היה רעיון משובב של יונת לקשור אותו לשם...)
@}
עוברת_אורח*
הצטרפות: 15 פברואר 2003, 19:04
דף אישי: הדף האישי של עוברת_אורח*

סוף מעגל

שליחה על ידי עוברת_אורח* »

תחום העיסוק שלי הוא פילוסופיה של הלשון. זה לא עיסוק אמפירי (כלומר אינו מתייחס לטקסט מסוים) אלא לשפה עצמה - איזה מן סוגי דברים אפשר לומר בה ומה היישומים של כל סוג. איזה מן מידע, אם בכלל, מספק לנו כל סוג ועוד.
את זה נראה לך מעניין, אשמח להרחיב. כתבתי קצת על הנושא הזה בדף של מייק בר רב אשי.
שמיכת_טלאים*
הצטרפות: 27 ינואר 2004, 14:42

סוף מעגל

שליחה על ידי שמיכת_טלאים* »

הי - ראשית, אני לא יועצת הנקה- סיימתי קורס מדריכות הנקה. אני לא יודעת לגבי קשר בין היכולת לכלכל את העובר - אני בספק ביחס לכך כי ככל הידוע לי העובר מתקיים כמו מין פרזיט שלוקח מגוף האם את כל מה שהוא צריך. כלומר - רק כאשר לאם יש חוסר מוחלט בחומר הדרוש לו העובר לא יקבל אותו, ואני משערת שזה נדיר ביותר. ידוע שגם אימהות בתנאים האיומים של מחנות ריכוז וגטאות ילדו תינוקות בריאים במשקל תקין. מצד שני, יש קשר בין בעיות הורמונליות הידועות קודם להריון לבין אי-יכולת להיניק, ונצפו קשיי הנקה אצל נשים שסבלו מבעיות פיריון - רוב הבעיות הללו נובעות מבעיות הורמונליות, ומאחר שתהליך ייצור החלב הוא הורמונלי, בעיות הורמונליות מעידות על סיכון לקושי בייצור חלב. אולי שרון ג תוכל להאיר את עינייך יותר.
חוה_ש*
הצטרפות: 31 ינואר 2004, 23:02
דף אישי: הדף האישי של חוה_ש*

סוף מעגל

שליחה על ידי חוה_ש* »

איפה הגן הזה? כאן זה מאוד לא מקובל והרבה אנשים מניחים מראש שאני יעשה אפליות ולא יתן לילד שלהם את מה שהוא צריך בגלל שהבת שלי נמצאת גם היא בפעוטון. איך ההורים האחרים מגיבים?
חוה_ש*
הצטרפות: 31 ינואר 2004, 23:02
דף אישי: הדף האישי של חוה_ש*

סוף מעגל

שליחה על ידי חוה_ש* »

הדברים שאת כותבת הם נכונים והגיוניים. זאת אחת הסיבות שאני כל כך מתעקשת שהבת שלי תהיה איתי, מאחר ואני בטוחה בעצמי ובמה שיש לי לתת לילדים, אז למה שהבת שלי תקבל פחות טוב? אבל מסביבי זה מפריע להרבה אנשים שהיא איתי. לא הצלחתיל הבין את הכתובת שלך. אני לא כל כך מבינה בזה. אם תוכלי לכתוב לי למייל שלי. אני מופיעה שם בשם אחר "מייל" yael harb@walla.co.il
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

סוף מעגל

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

פתור.
הבעיה: המילים דף בית אישי היובראש הדף, לכן מנגנון העברה אוטומטית העביר אותך ישר לדף דף בית אישי.
הפתרון: החלפתי בין שתי השורות הראשונות בדף.

תהני {@
ב_דרך*
הצטרפות: 04 מרץ 2004, 16:52
דף אישי: הדף האישי של ב_דרך*

סוף מעגל

שליחה על ידי ב_דרך* »

שמעתי שמאוד נהניתם, אפשר להזמין מקום במפגש הבא ? אפשר לראות תמונות מהטיול ?

הי. אין צורך בהזמנת מקומות מראש... פשוט להגיע. תתעדכני ב מפגשים באזור חיפה (המפגש הבא - יום שלישי הקרוב בסביבות תשע וחצי בחורשה שצמודה למלון הר הכרמל).

תמונות מהטיול - שלחתי לך קישור למייל.

יש לך בלונדיני מקסים!
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

סוף מעגל

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

שלום !
אשמח להכיר אותך- הבלונדיני שלך הלך ממש יפה וכל הזמן חיפש עיזים ובסוף הוא מצא.
אז את באה מחר למפגש בוקר?
(אגב, שאלתי את האבא מה שם המשתמש שלו באתר והוא הגדיר את עצמו כ"לא כותב". אני שמחה שאת כן:-])
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

סוף מעגל

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

הי @}
אנחנו נפגשות גם אחרי צהריים ואז את מוזמנת בשמחה.
ובפארק הירדן, כמובן. תגיעו?
Pלונית_אחרת*
הצטרפות: 05 יולי 2004, 00:12

סוף מעגל

שליחה על ידי Pלונית_אחרת* »

הי , ראיתי שאלתך אצל איתי שרון החלטתי לנסות.

גלובליזציה (בהקשר הארגוני אני מניחה שאליו כיוונת) היא התהליך בו ארגונים "מאבדים" את הקשר למדינה בה הם נמצאים והופכים ל"אזרחי העולם" ובתרגום:
ארגונים בעבר היו קשורים למקום הפיזי בו הם היו (ייצרו, נתנו שירות וכו') ככל שהתחבורה וטכנולוגיות התיקשורת מתפתחות קטן האילוץ הגאוגרפי וארגונים הופכים לגלובליים - בשני מובנים מרכזיים:
1) הם מתכננים במקום אחד, מייצרים בשני ומוכרים בשלישי וההנהלה בכלל יכולה לשבת במקום רביעי
2) יש להם סניפים בכל העולם
זה בגדול. אם תרצי עוד אפרט.

ההשפעה על ארגונים - הניהול מאוד משתנה (לדוג' מנהל איזור באינטל יושב באירופה ומנהל אנשים בישראל) השיווק משתנה - צריך למכור את אותו מוצר לשווקים שונים / לעשות התאמות של המוצר (מקדונלדס לא מוכרים פרות בהוצו ומוכרים מקבב כשר בארץ), העסקת העובדים משתנה וכו. יועצים ארגוניים שעוסקים ב"פערי תרבות" מתפרנסים יפה (-:

הרבה ביקורת על הגלובליזציה נוסעת מכך ש
1) נמחק הייחוד של מדינות (המערב הקפיטליסטי / צרכני משתלט על העולם כולו. 2) המערב העשיר מנצל ארצות מתפתחות (נייק מייצרים בסין ומשלמים מעט לעובדות שז. האדם שלהן מופרות) 3) עובדי המערב נפגעים - מפטרים את עובדי המתפרות בק. גת כי יותר זול להעסיק פליטים סורים בירדן.

יש המשיבים לביקורת שעדיף לסינית המיסכנה להרוויח 1.5$ מאשר לא להרוויח בכלל
Pלונית_אחרת*

סוף מעגל

באיזו מסגרת את כותבת את העבודה? יש לך מייל? שנוכל להעביר לדיון פחות ציבורי אשמח לעזור - לפחות בהפניות וברעיונות.
תוכלי לכתוב לי המייל שלי בעמוד הבית שלי.

אורי רם מאונ' בן גוריון כותב לא מעט על הנושא [ומשתמש גם בביטוי גלוקליזציה (עולמקומי) שיכולה להתיחס להתאמה המקומית של ארגונים בינלאומיים]
יש קורס באו"פ - ניהול בינלאומי בטוח יש שם חומר שיכול לעזור לך - הספריה שלהם נמצאת בצומת רעננה צפון
Pלונית_אחרת*

סוף מעגל

לא ציינתי אבל אורי והלינק הם בגישה ביקרותית (מי נפגע מהגלובליזציה, האם ואיך ניתן להפחית את הפגיעה מי הארגונים שפועלים נגדה, מה השפעות שלה על מדינת הרווחה וכיו"ב) , הקורס באו"פ הוא בגישה מייבת - ניהולית (איך להתיעל בעולם גלובלי, איך להתאים את עצמך בעולם גלובלי, מה היתרון לארגון/לעובדים /למנהלים וכיו"ב)
Pלונית_אחרת*

סוף מעגל

בנתיים עלה לי עוד רעיון... שווה לבדוק באינטל - הם עובדים כארגון גלובלי והם אוהבים שת"פ עם האקדמיה
Pלונית_אחרת*

סוף מעגל

תודה על האיחולים (- :
איך מתקדמת הכתיבה?
בל*
הצטרפות: 08 יוני 2003, 21:45

סוף מעגל

שליחה על ידי בל* »

היי זה שם יפה מאוד.
אני מאוד רוצה לבנות אתר אבל אני לא יודעת איך את יכולה לעזור לי?)-:
סוף_מעגל*

סוף מעגל

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

בל - לא הבנתי - את מתכוונת דף בית אישי ?
Pלונית_אחרת*

סוף מעגל

להתערב זה מצויין (-:
שאלתי משום שקראתי שהליכה וכפיפות בטן גורמות נזק אם עושים אותן קרוב מידי ללידה - נזק לגוף לא להנקה. וזה בעצם מה שאני מנסה לדעת.
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

סוף מעגל

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

מחקתי הערתך מחמת הפדיחה, לא לפני שתיקנתי בהתאם...
תודה!
|פרצוף מפודח|
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

סוף מעגל

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

תודה, @}

(אם אעלם לשעות, זה רק בגלל שנתקעתי בעריכה. את יודעת כמה זמן לוקח לדף הזה לעלות?!? :-))
Pלונית_אחרת*

סוף מעגל

אני עוד מנסחת לגבי מה שכתבת לי בבלוג על אמא אבא ומה שבינהם ומצחיק הנה זה מתקשר גם לדיון על סיבות לאי הנקה (-:

אבל כבר אני אומרת שמאוד התחברתי ל ממש לא "שלם". נוטה ל"מהורהר" שכתבת - גם אצלי זו איזו מין מחשבה חמקנית שלעיתים מתחדדת ולעיתים בורחת ואני מתקשה לתפוז אותה חזרה במיוחד שאני לא חדת מחשבה בימים אלו (בכי בקהל שמצר על שנכשלתי במבחן כי כישרון החירטוט שלי נפגע )

מה מה עלה בדעתי ללמוד עוד תואר?
עין_הסערה*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2001, 11:34
דף אישי: הדף האישי של עין_הסערה*

סוף מעגל

שליחה על ידי עין_הסערה* »

תודה על מה שכתבת לי ב מה קורה לבת שלי.
האם יש חדש בעניין המחקר? דיברת עם האנשים ששלחתי לך?
Pלונית_אחרת*

סוף מעגל

את לא יכולה ככה פתאום להחליף שם :-D רציתי לכתוב לך השבוע על ספר בנושא ניהול בינ"ל שיצא בהוצאת האו"פ ולא מצאתיך (כתבו אורלי יחזקאל ועודד שנקר)

ולגבי פריקית מוזרה - אם אנחנו שתיםאז אולי אנחנ ופחות מוזרות?
או לפחות נהנות מתודעה כוזבת (-:
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

סוף מעגל

שליחה על ידי יערת_דבש* »

אני לא יודעת איך קראולך קודם, אני מבינה ששינית שם.
אבל הניק החדש עשה לי חיוך כי הוא שם של אחד השירים המרגשים שיש.
מודעת?
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

סוף מעגל

שליחה על ידי סיגל_ב* »

_גמני.
< ואפילו שהילד שלי בגן >_
וואו, תודה רבה מעומק הלב על הבעת התמיכה!
זה מרגיש מאוד נעים ומחזק.
@}
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

סוף מעגל

שליחה על ידי סיגל_ב* »

גזרי ושמרי, למקרה שימאס לך להיות קיצונית המחמד של האתר
:-D
תודה!
<את חמודה...>
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

סוף מעגל

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

אהלן
ב"פנג שווי" יש לעיתים המלצות שנראות לנו הגיוניות כמו למשל לבדוק אם התמונות בבית שלנו משרתות את המטרות שלנו בחיים...יש לזה איזשהו רציונל ,ולעיתים יש המלצות שמבוססות על ידע עתיק שהגיע מסין כמו כוונים: דרום-מוניטין והצלחה,דרום מערב זוגיות וכן הלאה...אבל הדברים עובדים.פשוט עובדים.
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

סוף מעגל

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

אז ככה
קודם כל צריך לוודא שזה דרום מערב במדוייק (עם מצפן)
אם אין בעיה בזוגיות הסינים אומרים ש"לא מתקנים כד שאינו שבור" אם בכל זאת התחום דורש שיפור אז רק שתדעי שתנור במקום הזה נראה לי יותר טוב מאשר מקרר שם...
אם את יכולה על הקיר שמעל התנור לשים סימבול זוגי או תמונה זוגית או פיסלון...משהו שיתאר את הזוגיות הדרושה (לפרטי פרטים כלומר לא לשים משהו חסר או פגום)
אם את רוצה לחזק את התחום הזה את יכולה "לחזק" את כל הפינות הדרום מערביות בבית במיוחד בחדר השנה...
בהצלחה
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

סוף מעגל

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

חדלתי לכתוב פה לעת עתה,
מידי פעם בודקת אם כתבו לי בדפבית.
אפשר להשיגני במייל, נדמה לי שיש לך האמיתי שלי, אם לא אפשר לזה שבראש הדףבית שלי
אשמח
Pלונית
סבתא_לשמונה*
הצטרפות: 02 יוני 2005, 20:32
דף אישי: הדף האישי של סבתא_לשמונה*

סוף מעגל

שליחה על ידי סבתא_לשמונה* »

סליחה שלא ידעתי שזו את ולא אתה.
בין אם משקל יתר ובין אם משקל חסר - שניהם מיותרים ושניהם סיבה טובה לא להזדהות - מהגם שרוב משתתפי האתר אינם מזוהים, כל אחת ואחד מסיבותיהם. (-:
סבתא_לשמונה*

סוף מעגל

ועוד משהו - אני לא סלבריטאית ורחוקה מאוד מהחוג הנוצץ - התפקידים שלי היו דווקא בכיוון ההפוך.
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

סוף מעגל

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

איפה זה היה, מתי זה היה, מה היה לפני זה...
ככל הידוע לי לא מדובר על מקרה אחד ספציפי. זה קרה בקיבוצים רבים. מדובר על הקומקום החשמלי כסמל.
לפני היות הקומקום החשמלי הפרטי, חברי הקיבוצים לא נהגו לאכול בחדריהם (את בודאי יודעת שדירתם הסתכמה בחדר אחד. בעבר הרחוק יותר - בלי שירותים, בעבר הקרוב יותר - עם שירותים). הם אכלו את כל הארוחות, כולל ארוחת-מנחה (ארוחת-ארבע, הארוחה הקלה של אחה"צ) בחדר האוכל המשותף.
כשרכשו החברים הראשונים קומקום חשמלי לחדרם, והתחילו לאכול שם ארוחת-מנחה, נתפס הדבר כפירוק השותפות והביחד האופייניים לחברה הקיבוצית דאז: אכילה בנפרד בחדר הפרטי, רכוש פרטי, דגש על הפרטיות ולא על הכלל.
לדעתי הקומקום החשמלי לא גרם למגמה הזאת אבל הוא בהחלט היה אחד הביטויים הראשונים שלה, בתחילתה. וככזה הפך לסמל.
אפשר לומר שאותם "נביאי הזעם" צדקו, מבחינתם. הם בהחלט ראו את המגמה והבינו את התהליכים.
השאלה אם התהליך הזה שלילי או חיובי היא שאלה ערכית, וכל אחד עונה עליה על פי ערכיו החברתיים.

מוקי צור אכן היה פעם מזכיר התק"ם, אבל הוא ידוע בעיקר כהוגה דעות והיסטוריון של הקיבוץ וההתיישבות.

(אגב, אפילו נפגשנו פעם פנים אל פנים - אבל זה היה מזמן, אם תרצי אתאר לך את האירוע)
אשמח אם תרמזי לי, כי אין לי מושג מי את.
סבתא_לשמונה*

סוף מעגל

כבר בראשית שנות החמישים היו קומקומים חשמליים בבתים בהרבה קיבוצים וייתכן שאפילו מוקדם יותר אבל כדי לאכול ארוחת מינחה היה צורך להביא מצרכים מחדר האוכל. ארוחת מינחה היתה בדרך כלל לחם, ריבה ותה. זו תקופת הצנע כאשר יש מחסור במצרכים בכל הארץ.
יוני_א*
הצטרפות: 18 דצמבר 2003, 00:53
דף אישי: הדף האישי של יוני_א*

סוף מעגל

שליחה על ידי יוני_א* »

אנא קראי את תגובתי לדברייך ב ערכם של מבחנים
יוני_א*
הצטרפות: 18 דצמבר 2003, 00:53
דף אישי: הדף האישי של יוני_א*

סוף מעגל

שליחה על ידי יוני_א* »

תודה, העברת י את ההודעה שלך לדף זה (ערכם של מבחנים)
אמא_בהלם*
הצטרפות: 08 אוקטובר 2005, 17:35
דף אישי: הדף האישי של אמא_בהלם*

סוף מעגל

שליחה על ידי אמא_בהלם* »

התפיסה שלי היא שהניתוח הסיט את מהלך החיים שלי מדרך המלך לשביל עפר, וכוחות נפשיים עצומים נדרשו ממני בכדי לשוב לאותה דרך המלך שלי.

היי
ראיתי את השורה הזו בדף צריכה עזרה במניעת ניתוח קיסרי

זה זמן מה שאני חושדת שזה מה שעובר עלי. אבל לא בטוחה כי איכשהו אני נמצאת עדיין על שביל העפר אבל לשמוע את זה מנוסח כך ממישהי אחרת ריגש אותי מאוד

כל טוב
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

סוף מעגל

שליחה על ידי מי_מה* »

כתבתי את ההסבר בדף שלי. מוזמנת לבקר. (הדף קצת ארוך וההסבר מופיע לקראת הסוף)
אלודאה_בלבן*
הצטרפות: 13 ספטמבר 2005, 00:47
דף אישי: הדף האישי של אלודאה_בלבן*

סוף מעגל

שליחה על ידי אלודאה_בלבן* »

סלךחתי, בודאי.
וגם אני הייתי סקרנית מאד :-)
ברוכה הבאה בצל בלוגי, אשמח לביקורים נוספים....
שי_רי*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2005, 10:31
דף אישי: הדף האישי של שי_רי*

סוף מעגל

שליחה על ידי שי_רי* »

סוף מעגל (11.01.2006 17:54):
אני דווקא ממליצה.
אני מניחה שכמו כל מוצר חשמלי יש כל מיני סוגים וכל מיני יצרנים. כדאי לבחור אחד טוב, זה הכל.

שלום סוף מעגל,
היכן קנית אטמור? ואיך מתקינים ובכלל תוכלי לספר אם את עדיין מישתמשת בזה ואיך זה עובד?

רוב תודות
שי_רי*

סוף מעגל

שליחה על ידי שי_רי* »

ערב טוב,

תודה רבה על התשובה. זה נישמע כמו פיתרון נהדר. נורא שמחה לשמוע שזה מספיק טוב אפילו במיקלחת ולא רק בכיור.

אנחנו גרים באזור ממש קר ויש רק דוד חשמלי. בקיבוץ משלמים מעט עלשימוש בחשמל בלילה אז מה שאנשים עושים פה זה להדליק כל לילה את הדוד למשך כל הלילה ואז במשך היום יש מים חמים אבל מבאס אותי לחשוב שהדוד יפעל כל הלילהזה נראה ליביזבוז נוראי.
שוב תודה
וחורף חם ונעים
שי_רי*

סוף מעגל

שליחה על ידי שי_רי* »

תודה רבה :-)
חן_נושי*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2005, 14:29
דף אישי: הדף האישי של חן_נושי*

סוף מעגל

שליחה על ידי חן_נושי* »

היי סופמעגל,
ילדתי בלניאדו. הם מאפשרים לקיסריות ללדת במרכז הטבעי בתנאים מקדימים שונים (בדיקות תקינות וכו').
אם זה רלוונטי מבחינת המרחק (אני לא יודעת היכן את גרה), התקשרי אליהם ודברי עם פנינה - אחראית המרכז לידה.

חשוב לדעת שגם בחדר לידה רגיל לחלוטין אפשר לעשות ויבק (הרי בסוף בכלל ילדתי ברגיל). צריך פשוט תמיכה טובה מסביבך - שהמלווים שלך יידעו כמה חשוב לך ללדת נרתיקית, וכמובן -המון רצון!
וזה שווה את המאמץ, כל כך שווה.

באמת בהצלחה, מחזיקה לך אצבעות.
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

סוף מעגל

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אהלן, עניתי לך אצלי. {@
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

סוף מעגל

שליחה על ידי אל_דנטה* »

הי, יש אימייל בדף הבית שלי, אם תשלחי מייל אשלח לך את הטלפון שלנו ותוכלו לדבר. :-)
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

סוף מעגל

שליחה על ידי אל_דנטה* »

אהלן שוב. מסרה איבי כ שבדף מחלת קרוהן היא כתבה פחות או יותר את כל הסיפור שלה
ואם את רוצה ומעוניינת את מוזמנת להתקשר אליה בכל זמן. הטלפון יוצא עכשיו במייל אליך
שוכנת_הצוק*
הצטרפות: 11 מרץ 2007, 14:47

סוף מעגל

שליחה על ידי שוכנת_הצוק* »

סבבה.
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

סוף מעגל

שליחה על ידי יעלי_לה »

_(קוראים לזה בשפה שלי "הרמה להנחתה", אני הולכת לכתוב פה כמה דברים לא כל כך PC ואין לי בעיה אם פותחת הדף תמחוק אותם אם זה נראה לה לא במקום)
קודם כל זה בסדר גמור מצידי שאת חושבת כך_

תודה :-)

_אני באמת חושבת שכמו שכמו שזה נאור לכבד בחירה של נשים לא להביא כלל ילדים לעולם, חשוב לכבד תכנון של תא משפחתי בהתאם ליכולות ומשאבי ההורים.
מהתיאור הפותח של הדף הזה (אמא שמנסה איכשהוא ל"יישר" קצת את ההתנהגות שלה) נראה לי שהניסיון "ליישר" את הילדה הוא פתטי, ואני באמת חושבת שיש מקום ליישר דווקא את האמא_

תשמעי ברמת התוכן אני די מסכימה איתך, אבל אני כאמור חושבת שזה לא לעניין לומר את הדברים בהקשר - ובעיקר בסגנון! - שבו אמרת אותם. לא בגלל שאת לא צודקת, אלא כי אני מאוד מזדהה עם דבריה של סירופ מייפל: תגובות מסוג זה גורמות לי לא לבקש עזרה באתר כשאני מרגישה צורך. והבקשה היתה לעזרה. לא לשיפוטיות. בדיוק בגלל זה.
יעלי_לה

סוף מעגל

שליחה על ידי יעלי_לה »

בהסתייגות אחת - אני ממש לא חושבת שיש מקום ליישר דווקא את האמא_. לדעתי האישית, זה לא ענייננו לנסות ליישר אותה. ואפשר לתת לה את נושא התכנון המשפחתי כנקודה למחשבה בדרך קצת יותר מכבדת (בעיקר כלפי אמא נחה) מאשר _כדאי דחוף לספר לה על אמצעי מניעה בכדי שלא תפתחי פה עוד דף בעוד שנה "עבור" הרביעי/ת
יעלי_לה

סוף מעגל

שליחה על ידי יעלי_לה »

אהלן,
קראתי ופשוט הנהנתי. מבינה, לא מזדהה, מקבלת. :-) הכל סבבה.
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

סוף מעגל

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

גם לגבי ילדי שלי שמגדלים אותי יום יום בנדיבות אינסופית.

בעיקר טוב להכרה בנדיבות ליבך, שמגדלת את הוריה, ובמובנים רבים, מקיימת את עולמה.

שוב, תודה לך.

<צפריר<
אומניקי_בבית*
הצטרפות: 07 דצמבר 2006, 14:58
דף אישי: הדף האישי של אומניקי_בבית*

סוף מעגל

שליחה על ידי אומניקי_בבית* »

שלום לך,
כתבת לי בדף על משאבות חלב לפני כמה שבועות, ואני חוזרת אלייך עכשיו, אם זה בסדר...
_לא הייתה לי שום בעיה להעביר אותו מבקבוק לציצי בגיל שבועיים (אבל היו בעיות אחרות על הפרק).
אם תרצי, צרי איתי קשר וארחיב._
אז הנה, אני יוצרת קשר... ומבקשת הרחבה של מה שהיה (במיוחד אם נעזרת ביועצת או מישהי אחרת).
העדכון, כפי שמופיע בדף משאבות חלב:
לפני כשבוע, בעודו בן שלושה שבועות, יצא סופסוף התינוקי הקטן משניידר הביתה.
עם זאת, הבעיה שבליבו עוד קיימת, והוא מחובר למוניטור וצינור חמצן בין הפה לאף...
אחותי שואבת כל הזמן הזה, אך לא מגיעה לשמונה פעמים ביום... התינוק שותה מבקבוק את החלב השאוב, ואינו מסכים לשתות תמ"ל..
הבעיה שאחותי עדיין לא מצליחה להניק כמו שצריך. ניסתה כפעמיים שלוש ולא הצליחה. היא אומרת שהוא חלש מדי ומתייאש אחרי כמה זמן ובוכה.
כשנותנים לו בקבוק עם חלק שאוב הוא גומע אותו במהירות. אני חושבת שגם בין היתר הוא לא יונק נכון, לא נצמד נכון..
עם זאת, עכשיו כבר אפשר לעבור להנקה, ואפילו כדאי, כי בין היתר היא צריכה לייצר עוד חלב, וזה לא יתאפשר ללא הנקה...
האמת שהיא בדרך להפסיק עם הכל, כי זה קצת מסורבל ומסובך לה, ואני רוצה בכל זאת לנסות לעזור לה,
כי אני חושבת שההנקה לא רק שחשובה, במיוחד בסיפור כמו שלו, אלא שאני חושבת שיהיה לה "קל" וכיף להניק אפילו יותר מתמ"ל..
אז מה שאני מחפשת בשבילה עכשיו הוא יועצת הנקה טובה, שתסכים להגיע לשוהם, ליד השדה-תעופה, ושמבינה ומתמחה במקרים קצת שונים מהרגיל...
הוא נחשב חלש, בגלל בעיות שיש לו בלב. אבל אני באמת מאמינה שלשניהם תועיל ההנקה גם מבחינת הבונדינג והמגע הפיזי...
אשמח להמלצות שלך על יועצת שכזו, או הפניה לגורמים אחרים.
אני בדף בית או במייל שבראש הדף בית, או בטלפון 02-5793377
המון תודות מראש,
ענבר (אומניקי בבית).
יתרון_האור*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2006, 00:00
דף אישי: הדף האישי של יתרון_האור*

סוף מעגל

שליחה על ידי יתרון_האור* »

הי, תודה שענית לי בדף אין מספיק חלב
קודם כל, שמחה בשבילך ששיקמת את ההנקה של בנך!
השאלה הייתה עבור חברה שלי, שמשוכנעת שפשוט הגוף שלה לא מייצר מספיק, התערער לה הבטחון, והיא גם לא הייתה כל כך מוכנה לכל הסיפור.
הייתה לה לידה ארוכה מאוד ורוויית תרופות. אני לא יודעת אם היא תהי'ה מעוניינת ליצור איתך קשר, אבל אולי כמה טיפים?
למשל מה שכתבו שם - להפריד את הבקבוק מההנקה, לא הייתי חושבת על זה.
כרגע המצב הוא כנראה שהתינוקת שלה מצפה כבר לבקבוק, כי גם אחרי הנקה של שעה היא שותה בקבוק. בעצם כל הנקה מסתיימת בבקבוק.
בקיצור, את מוזמנת לפרט פה או בדף ההוא, או אצלי, מה שבא לך. ממש תודה!
קרן_שמש_מאוחרת*
הצטרפות: 14 מרץ 2007, 22:57
דף אישי: הדף האישי של קרן_שמש_מאוחרת*

סוף מעגל

שליחה על ידי קרן_שמש_מאוחרת* »

שלחתי לך הודעה במייל. תודה.
קרן_שמש_מאוחרת*

סוף מעגל

הרבה יותר טוב תודה. ההנקות השתפרו וכך גם מצב הרוח שלה, עם זאת היא עדיין נותנת לו מטרנה כמעט בכל הנקה (מתחילה עם זה כדי להרגיע אותו ואז עוברת לציצי) ובלילה כי שהיא תוכל לישון ואחי יתן לו בקבוק. אני עדיין מסתכלת מהצד בתסכול מסויים אבל מרגישה ש"אי אפשר להכריח את הסוס לשתות מהשוקת". היתה אצלה יועצת הנקה שהשגתי מכאן פעמיים בימים הראשונים. אני יודעת שהם שוקלים לפנות אליה שוב עכשיו כיוון שאחי מוטרד מהעובדה שנראה כאילו האחיין שלי כל הזמן רעב, כלומר ההנקות מאוד צפופות. היא יודעת איפה להשיג את העזרה - אם הנקה מלאה חשובה לה היא תגיע לזה ואם לא, אז לא. אני לא אהיה הדודה הנודניקית :-) תודה על ההתעניינות. כפי שאמרתי מקודם, אני שמחה על ההזדמנות שהיתה לי ללוות אותם מקרוב, מסתקרנת כבר איך יהיה לי.
קרן_שמש_מאוחרת*

סוף מעגל

תודה על ההתייחסות המפורטת והרצינית לאורך כל הדרך. מתישהו אעביר את מה שכתבת לי לדף בנושא. מידע שחשוב שיהיה נגיש גם לאחרות. בטוחה שעזרת גם לי בעתיד. כנראה שעוד תשמעי ממני ממקור ראשון כשיבוא תורי... :-) קרן
קרן_שמש_מאוחרת*

סוף מעגל

ושוב תודה.. כיף לגלות שיש למי לפנות כשצריך @}
קרן_שמש_מאוחרת*

סוף מעגל

אהלן, חוזרת לעדכן. שאני כבר שלושה חודשים אמא לתינוקת יונקת שחבל על הזמן :-) איכשהו אני מרגישה שהתמיכה שנתת לי בזמנו עם האחיין שלי עזרה לי להיות יותר מודעת לכמה הנקה לא תמיד באה בקלות וכמה צריך לדעת להשיג עזרה. שריינתי יועצת הנקה עוד כשהייתי בבית חולים וזה היה אחד הדברים הכי חשובים שעשיתי עבור עצמי. אז תודה! @}
קרן_שמש_מאוחרת*

סוף מעגל

היונקת בת אוטוטו 11 חודשים ועדיין ידה נטויה וציצי בידה :-) תודה על ההתעניינות. לילה טוב @}
אורלי*
הצטרפות: 08 יולי 2002, 18:53

סוף מעגל

שליחה על ידי אורלי* »

הי לך,
ענית לי בדף "תינוק יונק לא עולה במשקל", וכתבת שם על נסיון שהיה לך עם תינוק שהתייבש. את יכולה לפרט? איך זה קרה? איך עלית על זה?
תודה
סוף_מעגל*

סוף מעגל

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

סיפור ארוך, בקצרה - פיפי כהה מאוד יחד עם התנהגות רגועה בצורה מחשידה.
אורלי*
הצטרפות: 08 יולי 2002, 18:53

סוף מעגל

שליחה על ידי אורלי* »

תודה..
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”