סריגה בהתכתבות

חתולת_בית*
הצטרפות: 16 דצמבר 2007, 16:16
דף אישי: הדף האישי של חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי חתולת_בית* »

יש הגבלות בתחום ה-blocking? באיזה צמר כדאי להשתמש או שזה לא משנה? אני רוצה לעשות "מיטה" לחתולים ובהוראות כתוב שאפשר להשתמש ב: "any bulky weight 100% wool yarn that will felt". הכוונה כאן לצמר אוריגינל בלבד? או שאני יכולה לרמות ולהשתמש גם באקריליק ושות'?
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

העניין הוא שאני ממש אשמח להשתמש בשאריות צמר שכבר תופסות חצי מהבית, אז השאלה היא האם הערבוב בין מלא סוגי צמר ישנה אח"כ ב-blocking המאסיבי שזה צריך לעבור על מנת להיות מיטת חתול סמי-קשיחה.
וגם קראתי איפה שהוא, שצמר לבן לא עובר blocking טוב. זה נכון? מישהי יודעת?
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

ניצן יצא לי!!
|יש| איך פספסתי? אני שמחה בשבילך!

חתולה, את מתכוונת לליבוד לדעתי, לא לבלוקינג. felting vs blocking ליבוד זה מה שקורה לגרבי צמר כשבטעות מכניסים אותן לכביסה רגילה. מתכווץ מאד ומתקשה. קראתי להם איפשהו פה למעלה "מחממי עפרונות". בלוקינג זה כשמגהצים חתיכה סרוגה כדי לשוות לה צורה יותר תואמת לשאר החלקים. <נגיד, אם השרוולים יצאו קצת קצרים, אפשר למתוח אותם טיפ טיפה ולגהץ ואז לחבר.

התופעה הזאת קורית בגלל מבנה הסיבים של הצמר הטבעי. אי אפשר ללבד צמר סינתטי. אפשר ללבד במידה פחותה צמרים מעורבים. אבל הצמר הכי טוב לליבוד הוא צמר כבשים טבעי 100%. לכן, לשאלתך, לא יכולה לרמות. מצטערת.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום לך .
אם הבנתי נכון אפשר לשאול אותך שאלות לגבי סריגה. אז אם זה אפשרי לדעת משהו לגבי זה. אני היום התחלתי ללמוד סריגה, ומה שלמדנו הוא קודם כל
העלאת עיניים בשתי מסרגות. אני ממש ברמה של מתחילים. ורק לאחר מכן תירגלנו לסרוג את העיניים. הבעיה היא כשניסיתי לתרגל בבית שכחתי הכל.
לא זוכרת איך מעלים עיניים. וגם לא זוכרת איך שמים את הצמר עצמו על היד כשהצמר הוא על יד שמאל בין האגודל לאצבע משהו כזה, וביד ימין המסרגה.
אך לא זוכרת איך שוב שמים את החוט צמר עצמו על היד. את העיניים דוקא כן זוכרת אך רק ההתחלה קצת קשה לי אם תוכלי לומר לי אשמח מאד.
האימל שלי הוא.[email protected]
אשמח לתשובתך בהקדם. המשך ערב נעים ולילה טוב בברכה רונית.
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

רונית, הציצי בראש הדף, יש שם הסברים מפורטים כולל הפניה לסרטונים רלבנטיים.
אל ייאוש, עם מעט תרגול זה יהפוך במהרה לטבע שני.
הצלחה!
@}
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

לא יכולה לרמות
אןף!! באסה.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

זו תהיה חתיכת מיטה יקרה! (אלא אם החתול פרסי ותאספי את השיער שלו כמה שנים ותסרגי מזה :-D)
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

אמת שזה לא יצא כל כך יקר, קניתי 4 כדורים של 60 מ' כל אחד ב-7 שקלים לאחד. (או שזה כן יקר? אני לא ממש מבינה בצמר אמיתי...)
טוב, בסדר, אני מודה: הייתי צריכה רק 3 כדורים, אבל הצמר היה כל כך יפה שלא התאפקתי...
וחוץ מזה, התכנית היא שזו תהיה מיטה משותפת לשני החתולים, אז זה ממש שניים במחיר אחד!! :-D
פלוני_אלמונית*

סריגה בהתכתבות

שלום לך ניצן
תודה שחזרת אלי. ממש עזר לי הסרטון על ההתחלה של העלאת עיניים.
זה ממש היה ברור ובדיוק כמו שהמנחה הראתה לנו.
כעת אינני זוכרת איך סורגים את העיניים והיסתכלתי בלינק השני אך זה לא
כמו שהיא הראתה לנו.האם יש עוד דרך להראות איך סורגים עיניים?היסתכלתי בשאר
הסירטונים והשאר כבר יותר מורכב. למדתי רק העלאת עיניים והסריגה של העיניים. האם זו השיטה כמו
שהיא מראה? אשמח מאד אם תוכלי לחזור אלי בתשובה,ואו להפנות אותי ללינק אחר שמראה אם יש. ושוב תודה לך על עזרתך אני מעריכה זאת מאד.
בברכה רונית.
טרה_רוסה*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אמת שזה לא יצא כל כך יקר, קניתי 4 כדורים של 60 מ' כל אחד ב-7 שקלים לאחד. (
זה לא יקר, אבל אני גם לא בטוחה שזה יספיק. אולי אני טועה. קחי בחשבון שהליבוד מקטין מאוד את מה שסרגת.
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

תודה טרה,
המתכון סופר מדויק, ולוקח בחשבון כיווץ משמעותי, אז נקווה שיהיה בסדר, מקסימום, נקנה עוד. או שפשוט אשתמש קצת בשיער חתול...
סתם, כאלה מכוערים החתולים שלי (אבל חמודים!) שבחיים לא הייתי עושה מהם מיטה. מקסימום מחזיק מפתחות, וגם זה לא בטוח.
;-ׂ)
טרה_רוסה*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

התכוונתי מהפרווה שנושרת, כן?

צמר מפרוות חתול

another]סריגה מפרוות כלב way to love your pet[/po].html
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

7 שקלים ל100 גרם? זה זיל הזול. <הכל יחסי, כן? ;-)>
הליבוד אכן מקטין מאד מאד. אבל סביר שהמידות נכונות. את תמיד יכולה לסרוג טסט קטן ולראות את מידת ואופן הכיווץ.

רונית, יש כמה דרכים לסרוג. עכשיו הזמן להשקיע בדרך האחת שתלווה אותך לאורך השנים הרבות שתסרגי ;-) אני ממליצה מאד מאד על השיטה הקונטיננטלית. אם המורה שלך מלמדת את השיטה האנגלית, אולי כדאי להיות תלמידה סוררת ומורה.. ;-)
ר_ו_ב_י_נ_א*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2005, 14:42
דף אישי: הדף האישי של ר_ו_ב_י_נ_א*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ר_ו_ב_י_נ_א* »

שקלים ל100 גרם? זה זיל הזול
מדובר ב100% צמר? גלי איפה קנית!!
אני זוכרת שקראתי איפה שהוא על איזו חנות יד 2 באיזה קיבוץ בצפון שממחזרים צמר מסוודרים שהם פורמים ומוכרים ממש בזול - מישהי יודעת על זה משהו? אני לא מצליחה לשחזר איפה קראתי על זה...
צוף_של_העולם*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2008, 19:23
דף אישי: הדף האישי של צוף_של_העולם*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי צוף_של_העולם* »

בנות, זה דף מקסים
רוצה לשאול: מישהי יודעת איך סורגים באצבעות?
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

מישהי יודעת איך סורגים באצבעות?
הבת שלי יודעת. היא סרגה לי כבר כמה צעיפים כאלה, צרים וארוכים. אני בעצמי לא יודעת, אבל נדמה לי שהעקרון הוא משהו כזה: עושים לולאה על כל אצבע, ואז לולאה שניה על כל אצבע, ומעבירים את הראשונה מעל השניה ומפילים אותה. עכשיו יש לולאה אחת על כל אצבע. שוב עושים לולאה שניה על כל אצבע וחוזר חלילה.
ואם עושים הפסקה באמצע, שומרים את הסריגה על מזלג!
אם צריך, אני אברר את זה עם הבת שלי יותר לעומק.
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

זה אמנם היה זיל הזול אבל חנות מזה הזויה! של זוג זקנים כאלה שביקרתי בה רק פעם אחת מזמן מזמן וזכרתי שהם היו ממש חביבים. עשיתי איזה סוודר מצמר ישן והוא נגמר לי ממש לקראת הסוף, אז הגעתי לשם והם ממש יצאו מגדרם לנסות להתאים לי איזה צבע דומה. (המלצתי על החנות כאן פעם, צמר מתי באבן גבירול ת"א) אבל הפעם כשהגעתי, אז קודם כל הם אמרו לי שאין בכלל צמר אוריגינל, ואז פתאום אחרי כמה דקות כן היה, ומליון סוגים (סניליות?). כשסיימתי לקנות שאלתי בביישנות אם כשאני נתקעת לפעמים בסריגות אני יכולה לבוא ולעוץ עצה וקיבלתי תשובה חד משמעית: לא. כאן זה לא שנקר. אוקיי...
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

אבן גבירול 98, מול גן העיר.
אה, ובדיוק כרגע בדקתי, וצר לי לאכזב, אבל זה כדורים של 50 גרם...
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

למה צר לאכזב? מבחינתי זה אומר שקנית צמר איכותי (לא בגלל המחיר, בגלל שצמר איכותי נדיר שמוכרים במאה גרם, להוציא זן אחד בערך - סופר צ'אנקי סינגל פליי. זתומרת צמר מאד עבה, בלי ליפופים של סיבים פנימיים, רק סיב אחד.)
טרה_רוסה*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

קניתי שם פעם את הצמר הכי יפה שסרגתי איתו...מין ירוק-סגול-שחור מתחלף מהמם.
אמא_בבית*
הצטרפות: 21 דצמבר 2003, 15:17
דף אישי: הדף האישי של אמא_בבית*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אמא_בבית* »

כעת אינני זוכרת איך סורגים את העיניים
סריגת עיניים "ימין" : http://www.mako.co.il/women/fashion/sty ... 0c10acRCRD
סריגת עיניים "שמאל" : http://www.mako.co.il/women/fashion/sty ... 0c10acRCRD
אני ממליצה גם על שאר הסירטונים שבאותו אתר. אפשר ללמוד לסרוג דוגמאות שונות, להוסיף ולהוריד עיניים מהסריגה ולסרוג במסרגה אחת. מומלץ!
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

ניצן, אני רוצה בבקשה קצת טיפים לגבי הצב ההוא:
באמת עשית אותו ב-dpn's של 3.25 mm? זה נראה לי כל כך קטן! וטרחת להחליף בין מסרגות של 3.5 ו-3.25 כמו שהיא אומרת בהוראות? זה לא נשמע לי כל כך קריטי...
עוד הארות שיש לך אולי לחלוק יתקבלו בברכה
אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

צוף-של העולם{{}}, בדקתי וחזרתי עם תיקון:
נניח שיש לולאה על כל אצבע, והחוט נניח בצד של הזרת. עכשיו מעבירים אותו לצד של האצבע ככה שהוא עובר לרוחב ארבע האצבעות. ואז עוברים אצבע-אצבע, ומעבירים את הלולאה שיש עליה מעל החוט, ומורידים אותה אחורה מהאצבע, והחוט החדש יותר ככה לולאה חדשה. וחוזר חלילה. לא בטוחה שהסברתי ברור, צריך לנסות ולראות איך זה עובד...
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

חתולת, נראה לך? צעצועים אני סורגת בחמש. הצב הזה הוא מצמר מדהים, שסרגתי איתו קפוצ'ון מהמם בחוט כפול במהירות מדהימה. נהניתי מכל רגע. אממה? פתח הכובע יצא לי צר מדי. אז פרמתי את הכובע, ואז נפרם לי הצוואר, אז כבר פרמתי הכל. |אוף| אשכרה פרמתי סוודר שלם קומפלט מלמעלה עד למטה. היום אני לא יכולה אפילו לחשוב על לעשות דבר כזה (כי אני הרבה פחות סורגת מפעם...)
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

אוי ואבוי! זה נשמע כמו חוויה קשה
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

אבל לפחות יצא צב יפה. אני מאוד אוהבת את השילוב של הצבעים.
אז איזה סוג צמר התאמת למסרגות 5? שאמור להתאים ל-5 או פחות? (כדי שיצא צפוף)
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

בעקרון צעצועים סורגים בחוט שמתאים למסרגות יותר עבות ממה שסורגים איתן בפועל. זה כי לא רוצים שהמילוי יבצבץ, רוצים סריגה צפופה.
את הצב לדעתי גם סרגתי בחוט כפול, זה מאד עזר בקטע של הצפיפות. יוצא סריג עבה יחסית ותפרים מלאים ולא רופפים.
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

לאחרונה נהייו לי כאבים בפרקים של כפות הידיים, בעיקר בפרקים של האצבע השלישית והרביעית, עם קשר הדוק לכמות סריגה רבה, ובייחוד בגלל שעשיתי כמה דברים קצת יותר מסובכים ושדורשים קצת לחץ (פיזי מתון) על העבודה עם המסרגות.
זה קורה לעוד בנות? זה בסדר? או שאני מפתחת דלקת פרקים כרונית וחשוכת מרפא טרם עת (גיל 25...)?
<בטון נאנח: הו, אני מרגישה שהולך להגיע גשם>
מה דעתכן?
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

תפרים = עיניים?
תפרים. מה שמקובל בעברית לכנות "עיניים" אללה יודע למה... :-P

זה קורה לעוד בנות?
כן, כשסורגים הרבה. או שאת מחזקת שרירים, או שאת מחזיקה בצורה לא טובה שמעוותת לך את היד ומכאיבה. נסי לסרוג יותר משוחרר ולא להיות עם יד נוקשה.
זה בסדר?
כשהגוף כואב? בד"כ זה סימן שמשהו לא בסדר :-) אבל תלוי איזה כאב זה. <זה כמו לידה או כמו עקירה בלי הרדמה? :-D>

או שאני מפתחת דלקת פרקים כרונית וחשוכת מרפא טרם עת (גיל 25...)?
לא בלתי אפשרי, הגם אם בלתי סביר בעליל.
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

זה הכל בגלל הדובים האלה! כמה k2tg בחורה יכולה לספוג?! וכשמצטרפות לזה בכוונה מסרגות גדולות מידי לסוג צמר, זוהי כנראה התוצאה. חסל דובים לאלתר!
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

כן. ואם אני כתבתי מסרגות גדולות מדי, אז זו פדיחה איומה, את צריכה מסרגות קטנות מדי! :-S
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

כתבתי נכון, אבל יותר מדי נפתולי.
צריך חוט עבה מדי. מסרגות דקות מדי.
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

כן, כן, לזה התכוונתי- זו אני שכתבתי לא נכון (אל דאגה, הדובים יצאו מצוין, תודה על הדאגה! ;-)
פלוני_אלמונית*

סריגה בהתכתבות

או שאני מפתחת דלקת פרקים כרונית וחשוכת מרפא טרם עת קשה לי להאמין, דלקת בגיד הרבה יותר סבירה (והרבה פחות חשוכת מרפא...)
גי'נ_ג'ית*
הצטרפות: 20 דצמבר 2008, 12:29
דף אישי: הדף האישי של גי'נ_ג'ית*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי גי'נ_ג'ית* »

אני סורגת צעיף מאממם בצבע שמנת. הצעיף הכי מזוגזג ומחורר שראיתן מימיכן, אבל אני קוראת לו "אותנטי" :-D
רציתי לדעת אם מישהי מכירה קישור למדריך סריגה בעברית. רצוי עם סרטונים, אבל גם בלי זה בסדר
ושנית, איך למען השם מחליפים חוט באמצע בלי קשירה?
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

עצה:
אני רוצה לסרוג לבנזוגי היקר את זה:
http://knitty.com/ISSUEsummer05/PATTsaranac.html
אני באמת צריכה להשתמש בכל כךהרבה סוגי מסרגות? היא כותבת שם גם 4 מ"מ, גם 4.5 מ"מ וגם 5 מ"מ.
מכיוון שלא כולנו בעלות גאות של הערכה המושלמת :-D , האם ניתן לעגל פינות?
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

אה, ועוד דבר, איך אני יודעת שקניתי עובי דומה של צמר לזה שרשום בדוגמא?
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

בעקרון אפשר לרמות. כן.
כדי לקבל משהו מדוייק, עדיף לא. השאלה היא מה משמעות הדיוק בדוגמה הספציפית. <הולכת לבדוק מה בחרת>
אוקיי, הסתכלתי, לא צריכה להיות בעיה מצד אחד, מצד שני, בפריטי לבוש, שחשוב שיהיו מדוייקים, אולי לא כדאי לשחק יותר מדי.
בקיצור, הייתי מצטמצמת לשתיים לכל היותר, קוראת היטב את ההוראות כדי לדעת למה בדיוק מורידים מספר או מעלים מספר במסרגה... וכך הלאה. <אני מאסכולת הלהבין עד הסוף, ואז להחליט מה שנוח לי. :-)>

כדי לברר עובי צמר, הכי טוב זה לבדוק אורך מול משקל. אם את אמורה לקבל חוט באורך (סתם) מאה מטר, למאה גרם צמר, ויש לך חוט באורך 90 מטר, הוא יהיה יותר עבה.
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

תודה.
יש לי עוד כל כך הרבה שאלות לגבי המתכון, לא הבנתי הרבה ממה שהיא כתבה, אני בטח אטריד אותך בהן כשנפגש |יש|
אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

ג'ינג'ית, זה צמר-צמר, של חיות, או משהו אחר?
אם זה צמר-צמר, אפשר לנסות לחבר שני חוטים יחד ב"ליבוד": לפצל את הקצוות, להרטיב אותם, לחבר אותם יחד ואז לשפשף אותם חזק בין כפות הידיים איזה שתי דקות. עובד קסם. הופך לחוט אחד (אמנם קצת עבה).
פתרון אחר הוא חיבור רוסי, שאותו אני לא יכולה להסביר כרגע, אנסה שוב מחר. ויש עוד כמה...
אמא_בבית*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אמא_בבית* »

מישהי מכירה קישור למדריך סריגה בעברית. רצוי עם סרטונים
ג'ינג'ית, האתר שנתתי אליו כבר כמה קישורים כאן:
http://www.mako.co.il/women/fashion/sty ... 0c10acRCRD
בעברית, לכל הסבר יש סרטון. מאוד ברור.
לחיבור צמר, אני אישית עושה קשר אבל יש שיטה של לפצל את החוט שאת עובדת איתו בערך עשרה-עשרים ס"מ לפני הסוף שלו כלומר אם הוא עשוי ממספר סיבים, להפריד אותם ולגזור אחד מהם. בחוט החדש גם עושים את זה ואז סורגים עם שניהם ביחד רק שהם יותר דקים כי הוצאנו להם חלק מהעובי כך שביחד זה רק קצת יותר עבה מהרגיל.
השיטה הזאת יעילה כמובן רק להוספת חוט מאותו סוג ולא להחלפת צבע.
באופן כללי, בצעיף שהשורות בו קצרות,כדאי להתחיל גליל חדש בתחילת שורה אפילו אם נשאר קצת צמר מהגליל הקודם ואז אין קשרים באמצע הצעיף.
טרה_רוסה*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

שני עוביים של מסרגות זה מספיק.
גי'נ_ג'ית*
הצטרפות: 20 דצמבר 2008, 12:29
דף אישי: הדף האישי של גי'נ_ג'ית*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי גי'נ_ג'ית* »

אהה! אתמול בלילה נרשם משבר סריגה פה בבית. כי אחרי שנים שלא סרגתי (יותר נכון סרגתי בגיל 12 רבע צעיף שלמדתי מספר חביב וזהו), מסתבר שלקחתי על עצמי את אחת המשימות הכי משעממות בסריגה, סריגת צעיף בצבע אחד, שמנת, רק ימין, עם החוט הכי דק עלי אדמות (בעובי של חוטי הכותנה הדקיקים) ועם מסרגה דקה יחסית (5). 50 עיניים עשיתי בשביל צעיף ברוחב ממוצע וזה פשוט לא נגמרררררר :-S
אתמול בלילה פשוט סגרתי אותו בעצבים, עצבים! גם ככה נגמר לי החוט אבל במקום לחכות לקנות חדש היום סגרתי! אז הוא לא באורך לביש, אבל הסגירה עדינה כזו שאפשר לחבר אליה עוד משהו, העיקר שנגמר הדבר הזה!
ואם בסגירות עסקינן אז למדתי לסגור מהאתר עם הקישורים למעלה, באנגלית. פשוט השתקתי את הקול ולמדתי ויזואלית, זה מספיק לבינתיים, מה שאומר שיש תקווה לגויים :-D

אלטר אגו הצמר הוא צמר רגיל אקרילן או מה שזה נקרא.
אמא בבית תודה על חיזוק ההבנה שקשרים זה הדבר. אני עושה קשר כפול ומהדקת כמה שאפשר אבל עדיין זה בולט, אני תוהה אם כדאי להשאיר חוט ארוך לקשר ולסרוג אותו לתוך הבד על מנת שהשוונצים לא יבלטו...
לגבי הקישורים שנתת, הם כבר לא פעילים! כשהם היו פעילים הם היו מופלאים, הספקתי לצפות באחד והיא באמת מסבירה מעולה, רק שהורידו אותם מזמן..
טרה_רוסה*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

את יכולה לחבר קצה לקצה ליצירת "טבעת" וללבוש את הצעיף ככה. זה לא נופל.
אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

אז כנראה לא יתלבד. אז יש חיבור רוסי: משחילים קצה אחד במחט, עושים לולאה ומחדירים את קצה החוט לתוך החוט. אני מקוה שזה מובן: מכניסים את חוד המחט לתוך החוט עצמו, ככה שהמחט מתחפרת לה בחוט, ומושכים עד שנוצרת לולאה - לא לסגור את הלולאה עד הסוף.
משחילים את הקצה החדש בלולאה, ועושים אותו דבר עם הקצה השני, ככה שהלולאות שלובות זו בזו.
מותחים עד הסוף כדי לסגור את הלולאות. נוצר חוט אחד מחובר.
יש גם עוד אפשרות, להחליף חוט בלי לקשור, ואחר-כך לתפור את הקצוות לתוך הסריגה. צריך להצליב את החוטים ולחזור (ככה שיהיו לולאות משולבות) כדי שלא יהיה חור.
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

אלטר
זו יותר מדי אינפורמציה בפיסקה אחת :-0
הבנתי את ההסבר עם המחט אבל אין לי מחטים נינג'ות כאלה ובכלל מתח הסריגה שלי מאוד חזק, אני סורגת מאוד הדוק וגם אוהבת למתוח את הצעיפים ולעשות בהם שמות (במהלך הסריגה ולאחריה), ככה שנדמה לי שכל דבר שהוא לא קשר עלול להיפרם או להיקרע (וגם אם לא, אז הנפש הפולניה שלי תהיה מודאגת כל כך שכדאי לקשור וז'הו)

טרה
אחלה הצעה זותי! רק מה, הצעיף יצא הממ, איך לומר, זרוק לאללה, כולו מזוגזג (השוליים לא ישרות ואחידות), עיניים נפלו לי יופי כל כמה שורות (תכלס' זו היצירה הראשונה שלי ועשיתי עליה ניסויים, כמו שינוי מתח סריגה, יצירת לולאות באמצע ומה לא), ולמרות זאת הוא יפה כי סוג החוט והצבע שלא לומר הסריגה הצפופה משווים לו צורה של צעיף אותנטי גזור כזה, כמו הסריגים שנראה שנגזרו ולא נתפרו לגמרי. והוא מתאים לו להיות ארוך וזרוק ונופל סטייל הרואין שיק.
ההצעה שלך היתה יכולה להתאים לצעיף נורמלי אחיד, איכותי לעין ויום יבוא.. :-)
אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

שכל דבר שהוא לא קשר עלול להיפרם או להיקרע
או. אז המלצה יפה שקראתי לאחרונה: כשתופרים את קצוות החוטים לתוך הסריגה, מנסים לעקוב אחרי הצמר הסרוג (כדי שלא יראו), אבל במקום להשחיל את הצמר בין שני חוטים, משחילים אותו דרך חוט, לפחות חלק מהפעמים. ככה הוא נתפס ועושה קשרים קטנים והסתבכויות בלתי נראות, אבל שלא נפרמות בקלות. ואם את חוששת מהיפרמות של הקצוות, את יכולה להשאיר קצוות קצת יותר ארוכים.
בכל מקרה, כדי לתפור את קצוות החוטים לתוך הסריגה, את צריכה מחט שאת יכולה להשחיל בה את הצמר, לא? ודוקא לחיבור רוסי עדיף להשתמש במחט קצת יותר דקה, שיכולה להיכנס לתוך החוט בלי לעבור דרכו.
ג'ינ_ג'ית*

סריגה בהתכתבות

פרמתי את הצעיף.. הראשון שלי.. זה שהוציא ממני הרבה זמן אנרגיה שמחה ועצבים כי תכלס' הוא נראה חובבני. ואז התחלתי לסרוג שוב, בשני חוטים, ויוצא מה-מ-ם והפעם גם מדויק, נטול עיניים שנופלות, ישר כמו פלס, כי הפעם, שמרתי על מתח סריגה עקיב.
מה שקרה זה שניסיתי בצעיף הראשון לעבוד על עצמי, שהרי מתח הסריגה שלי מאוד מאוד הדוק ומתוח ונורא רציתי רפוי למען יושלם במהרה בימינו הצעיף, ככה שלפעמים סרגתי הדוק שזה יואצ לי בטבעי ולפעמים רפוי ברגעים שהעצבים גברו על ההגיון, בצעיף הנוכחי הקפדתי על המתח הקבוע שלי וגם הוספתי טורקיז לשמנת, משארית שנשארה למוכרת ויצא ממש ממש יפה, אבל אממה, יצא צר מדי וכרגע אני ברבע הדרך ונשארה השאלה:
האם לפרום שוב או שיש דרך להוסיף עיניים אחורי זה?
< מישהו אמר מזוכיזם :-0 .. ?>
ג'ינ_ג'ית*

סריגה בהתכתבות

אלטר רשמתי לפניי, בביקור הבא בחנות (אם יישארו לי ידיים ומוטיבציה אחרי כל הפרימות...) אני קונה מחט!
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

ג'ינ ג'ית ,
אני תוהה אם כדאי להשאיר חוט ארוך לקשר ולסרוג אותו לתוך הבד על מנת שהשוונצים לא יבלטו...
זה מה שאני תמיד עושה כבר שנים בכל הסריגות שלי, למרות שאני יודעת כבר שיטות יותר "אלגנטיות". תאמיני לי, לא רואים בכלל. אף אחד לא הולך להסתכל על הצעיף עם זכוכית מגדלת. סוגרת עם שני קשרים, ומכניסה פנימה עם מסרגה אחת, או עם מחט כמו שאלטר רשמה, בלי חוקיות בכלל, ברנדומליות.

וזה פשוט לא נגמרררררר אני זוכרת שגם אני הרגשתי ככה בצעיף הראשון שלי (ובטח גם בשני ובשלישי). אבל מתישהו זה פתאום התחיל לרוץ. אין לי מושג איך, אבל פתאום כבר לא הרגשתי ככה. אז אל יאוש (())

וגם אני פרמתיאת הצעיף.. הראשון שלי.. למרות כל הסנטימנט... את הראשון-ראשון עוד מראש הגדרתי כאימון נטו (הוא גם היה רק ימין מחורר וכו' כמו שתיארת). ואני מתאפקת עד היום מלפרום את הצעיף השני שלי, זה שיצא כביכול "נורמלי" ואחיד, ואני מחשיבה אותו כסריגה הראשונה שלי. אבל תכל'ס ההתאמת צבעים שם כל כך מכוערת (לבן עם בפסים לא אחידים של אדום) שאני מרגישה איתו כמו אוהדת שרופה של הפעול תל אביב או משהו כזה... ולא הולכת איתו בכלל. רק למען הסנטימנט של "אבל זה הצעיף הראשון שלי!" הוא נשאר בארון. גם נוסטלגיה זה חשוב!

ועוד שני דברים: כשרוצים לסרוג רפוי ועם חורים גדולים, אם הסריגה עדיין לא אחידה מאוד רואים את זה, ובגלל זה הייתי מחכה עם זה קצת עד שנהיים קצת יותר מקצועניים וכל תנועה שלך מתלבשת טוב ובטבעיות ודומה לתנועה הקודמת. ככה משיגים אחידות (אני אומרת מנסיון אישי שלי- גם אני ניסיתי בהתחלה לעשות רפוי-שיק שכזה, אבל כהתנועות ידיים/עיניים לא כל כך אחידות ממש רואים את זה, זה הרי כאילו בהגדלה).
ודבר שני, אפשר להוסיף אחר כך עובי לצעיף דק מידי, אבל זה גם קצת סיזיפי (הוראות:
www.knittinghelp.com/videos/knitting-tips ,מה שנקרא mattress stitch באיזור של finishing בדף), ולכן אולי כדאי להתחיל מהתחלה :-( או להחליט שזה צעיף אחד מיני רבים, כי תאמיני לי היום יש לי יותר צעיפים מאשר צווארים להחזיק אותם... ושהשיק של הצעיף הזה עם השמנת זה שהוא גם מגה-צר לימי הסתיו...
יש בלינק הזה גם המון הצעות לאיך לחבר שני חוטים, גם את השיטה הרוסית שדיברתם עליה כאן קודם.

בבההצצללחחחה

אה, ועוד דבר: (וואו, יצא ארוך!) בחנות שבנחלת בנימין, הצמר 100% אוריגינל עולה 10 ש"ח לכדור של 50 גר', מה שעלה לי 7 ש"ח לאותו הברנד בדיוק בחנות באבן גבירול. לכן, רשמית החנות באבן גבירול זולה יותר [הערה לדיון שהיה כאן לפני כמה שבועות]
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

התכוונתי בלינק ששמתי לשאלה שלך האם אפשר להוסיף עובי לצעיף צר מידי (קראתי שוב וזה היה נראה לי לא כל כך ברור מה שעניתי)
ג'ינ_ג'ית*

סריגה בהתכתבות

הו חתולת בית המענה שלך כולו היה מאוד ברור ומועיל :-) תודה!
ואני חשבתי שסריגים עם חורים דווקא מסווים סריגה בלגניסטית (הסריגה שלי מסתמנת כאחידה מאוד, רק שהיא כזו מתוחה והדוקה שהולכת לי היד), חידשת לי ובכלל כל עיצה במקום.

ולגבי פרוייקט הצעיף בסוף המשכתי לסרוג אותו ואני אוטוטו מסיימת. כמובן שהייתי חייבת להכניס פלפל אז לקחתי עוד שארית שנשארה למוכרת בצבע חום שוקולד עם נגיעות קטנות של שמנת (את כל הבררה לקחתי ממנה לצורך אימונים), חוט דקיק וכשאני אומרת דקיק אני מתכוונת בעובי של פעמיים חוט תפירה, קיפלתי אותו לארבע (שזה אומר ליצור 4 סלילים נפרדים של אותו החוט!) והוספתי בסריגה לצעיף! עכשיו יש לי צעיף צר מדי ברוחב, עבה מאוד (מזכיר את השטיחים ההודים בול) שעשוי משלושה סוגים שונים לחלוטין של צמר אבל שנראים זהים לחלוטין:
צמר בעובי ממוצע בצבע טורקיז-אפור מלוכלך ,
צמר בעובי דקיק (3 מ"מ) שקופל לשניים (כלומר סריגה של שני חוטים בו זמנית מאותו הצבע) בצבע שמנת,
וחוט חום שוקולד מקופל לארבע :-0
כמויות הסלילים שהולכים איתי בסריגה הזו מצחיקה.
ולמרבה הפלא הכל עובד טאצ' ווד נהדר, הסריגה יפה, אחידה, כולם נראים באותו העובי ואפילו מאותו הסוג, אויל בגלל הסריגה ההדוקה שלי, כל החוטים המקופלים נראים דחוסים כל כך כך שהם נראים חוט אחד. הצבעים גם משתלבים יופי ובסוף עוד נלבש את זה בניגוד לציפיות :-D

הדבר המבאס היחידי הוא הקשירות שנאלצתי לעשות והרבה, רובם בגלל חבילה ענקית מדי מהשמנת שלא היתה מסודרת מלכתחילה כך שיצרה קשרים ואילו הפרדת שלהם השאירה אותי עם הרבה חלקים מהשמנת ועם צורך לקשור אותם לכדי חוט אחד.
ויש לי שאלה.. שמתי לב שחלק אחד של הצעיף יוצא "בובה" כלומר החיבורים בין הצבעים בשורה עצמה נראים חדים ואילו בצד השני רואים פס דקיק בשורה הראשונה שהחלפתי את הצבע, למשל פס בצבע שמנת בתוך החיבורים עם צבע הטורקיז ואז אחרי עוד שורה של סריגה השורה נראית שמנת לחלוטין. השאלה היא איך זה שברוב הצעיף כל החיבורים עם הצבעים כאמור יצאו נקיים בלי הפס הדקיק בצד אחד של הצעיף ובצד השני לא? מקרה? כי עכשיו בחיבור האחרון זה ייתהפך! אשמח לדעת מה מו ומקווה שהסברתי בסיידר..

אגב, דיברתי היום טלפונית עם רחל מהחנות "חוט ואכות" בבני ברק, היא די מוכרת לטובה באזור, מישהי מכאן היתה אצלה? היא נשמעת לי מוכרנית מדי (דיברנו בפון) ואני מסוגלת לברוח מחנויות כאלה בשנייה שאני דורכת בהן... לא בא לי לנסוע עד לשם רק בשביל ללכת.. מתלבטת בינה לבין ההיא בביאליק במרתף שהיתה חביבה להפליא בפעם הקודמת אבל עם מבחר לא משו.
טרה_רוסה*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

גינגית, אם את רוצה רפוי ואת סורגת הדוק, את פשוט צריכה להשתמש במסרגות עבות יותר לאותו חוט.
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

הסיבה לחיבורים המסתוריים שלך שלפעמים רואים אותם ולפעמים לא היא שלמרות שסרגת רק ימין, בעצם יצא לך שורה ימין ושורה שמאל. אני אנסה להסביר:
נכון עשית שורה ימין? עכשיו כשהפכת את הסריגה ובאת להתחיל שוב, השורה ימין שכרגע עשית נראית עכשיו כמו שמאל (כי שורות שמאל וימין אלו תמונות מראה.) אבל עכשיו את שוב פעם עושה ימין, אז יוצא שבעצם השורות שעשית נראות פעם ימין ופעם שמאל, כי כל פעם כשאת מתחילה שורה חדשה, את סורגת אותה על שורה שבדיוק סיימת בימין ,אבל הפכת את העבודה לצד השני שלה, שהוא שמאל. אני מקווה שזה ברור, לכל החברות שלי שלימדתי אותן לקח כמה זמן לקלוט את הפרינציפ.
בקיצור, אז מה שיוצא שיש לך שורה אחת שנראית בולטת ושורה אחת שנראית שקועה, ועוד אחת מעליה בולטת ואחת שקועה וחוזר חלילה.
בגלל זה מתישהו לומדים איך לסרוג שמאל, ואז פשוט סורגים מראש שורה ימין ושורה שמאל: סורגת ימין, הופכת את העבודה, סורגת שמאל, הופכת את העבודה, סורגת ימין וכו'. אז יוצאת סריגה שמצד אחד נראית כמו צמות אחידות (שאלו השורות השקועות שיש לך עכשיו, אלו שנראות כמו ימין) ומצד שני כמו מלא מלא בליטות (שזה השורות הבולטות שלך עכשיו, שמאל).
כשמחליפים צבעים, תמיד לא רואים את ההחלפה- מה שתיארת פס דקיק בשורה הראשונה שהחלפתי את הצבע בשורה של הימין, אלא רק בשורה של השמאל. אז בגלל שלך יצא בסופו של דבר שורה שנראית ימין ושורה שנראית שמאל, לפעמים רואים ולפעמים לא. אם תסתכלי טוב, תראי שאת הפסים הדקיקים שאמרת רואים רק בשורות הבולטות ולא בשקועות- רק בשמאל.
אני מקווה שברור. באתר הגאוני היא מראה את כל הסגנונות האלה: (ימין=knit שמאל=purl)
בדף בלינק " Basic Stitch Patterns" : יש את Garter Stitch , שזה מה שאת עושה, כל הזמן ימין ואת Stockinette Stitch , שזה לסרוג שורה ימין שורה שמאל, יותר למתקדמות:
http://www.knittinghelp.com/videos/knitting-tips
ובקשר לסריגה ההדוקה, בהתחלה תמיד יש נטייה לסרוג הדוק יותר ועם הזמן היד משתחררת והסריגה נהיית רפויה יותר. עכשיו לימדתי חברה ובגלל זה יצא לה צעיף טרפזי, כי בהתחלה היא עשתה מאוד הדוק ועם הזמן היא השתחררה אז הצעיף התרחב, וכמובן שהיא נורא התבאסה ונמצאת עכשיו בדילמה שלך של לפרום או לא לפרום, זו השאלה...
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

(מה את עושה ערה ב-3 בלילה, סורגת?! משוגעת!) :-D
ג'ינ_ג'ית*

סריגה בהתכתבות

ברור! ולא רק שלוש, סרגתי ברצף עד 9 בבוקר ואז לעבודה...
וגם, נראה לי שמצאתי את הדרך הכי טובה להרזייה - שגעת סריגה! לא מתקרבת למקרר (ובקושי שותה שהידיים לא תתלכנה בטעות)! אז איפה לישון, איפה...

ולגבי ההסבר שלך על השמאל ימין (תגידו, זו רק אני שבכל פעם שאני קוראת הוראות סריגה כל הערכתי העצמית כיצור אינטליגנטי מתנדפת מחורי הסריגה בדממה סוערת... ?), גמני חשבתי בכיוון, אבל אם הבנתי נכון... אז יש אפשרות לצר את החוט רק בפעם שהסריגה חוזרת לימין. איך אני יודעת מתי הפעם הזו מגיעה (הולכת לעשות ניסוי... )?
ג'ינ_ג'ית*

סריגה בהתכתבות

לצר= לצרף (חוט בצבע אחר)
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

אה... אני לא בטוחה שאני יודעת, אולי מישהי אחרת כאן תדע יותר טוב, אבל לפי מה שאני מבינה אין ממש מנוס מזה שיראו את החיבור של הצבע. אני גם לא כל כך מבינה למה את מתכוונת יש אפשרות לצרף את החוט רק בפעם שהסריגה חוזרת לימין. לפי איך שאת סורגת, השורה הקודמת תמיד תראה לך כמו שמאל. אם היית עושה דגם של Stockinette stitch (סורי לא יודעת איך אומרים בעברית), כלומר סורגת שורה ימין שורה שמאל, אז כן, כדאי לתכנן את זה ככה שעושים את החיבורים רק כשהשורה הקודמת נראית ימין. אז גם מתכננים בדרך כלל שכל הצד של השמאל (ה"בליטות" בניגוד ל"צמות") הוא בבפנים (בסוודר לדוגמה, בצד הפנימי) ואז לא רואים את מעברי הצבע. במקרים כאלה כשאני מחליפה חוט אני קושרת ואפילו לא טורחת להכניס אותו פנימה, במילא זה בחלק הפנימי של הסוודר אז לא רואים.
אבל במקרה שלך זה קצת אחרת כי תמיד רואים את שני הצדדים של הצעיף, אז לא משנה אם תעברי צבע באופן יפה מצד אחד,יראו את זה בצד השני.
אוף איך אני נהיית עילגת כשמנסה לתאר סריגה (אפרופו כל הערכתי העצמית כיצור אינטליגנטי מתנדפת מחורי הסריגה בדממה סוערת ) אני מקווה שזה ברור כל הג'יבריש הזה שכתבתי
אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

Stockinette stitch
"ימין רגיל" בספר שאני קראתי.
ג'ינ_ג'ית*

סריגה בהתכתבות

אבל במקרה שלך זה קצת אחרת כי תמיד רואים את שני הצדדים של הצעיף, אז לא משנה אם תעברי צבע באופן יפה מצד אחד,יראו את זה בצד השני.
אם מלפפים את הצעיף סביב הצוואר וזורקים את שתי הקצוות על החזית של הגוף - יוצא שרואים רק צד אחד. ז הלא אומר שהצד השני צריך להראות זוועה, הוא צריך להיות מוקפד אבל כן רציתי שבצד אחד כל המעברים של הצבע יהיו נקיים, בלי הפס "המלכלך" את המעבר. זה נראה אחר לגמרי (פשוט תהפכי סוודר ותראי איך זה נראה מהבפנוכו לעומת החיצוני, אם ניקח את הדוגמא שהבאת).
אממה, לא הצלחתי למצוא הסבר איך ליצור מצב שכולם יהיו באותו צד. ניסיתי לספור שורות למשל, זוגי אי זוגי מהפעם הקודמת שחיברתי צבעים בתוך הצעיף, יוצא שאין חוקיות.
ג'ינ_ג'ית*

סריגה בהתכתבות

אה ושכחתי שבכלל נכנסתי לשאול איך עושים פרנזים, בשעה טובה מלאכת הסריגה נסתיימה לה.יש מלא חוטים לשזור לתוך הסריגה מקשרים שעשעתי ואין ספק שלמדתי כמה לקחים מהסריגה הנוכחית שיקוטלגו ויועלו לאתר במהרה בימינו, לסורגת המתחילה (והקלמזית).
אז כרגע אני רוצה לעשות פרנזים, יש לי שלושה צבעים בצעיף כשכל חוט בעובי אחר (דקיק מאוד, דק וממוצע), אם מישהי כבר סרגה כך פעם, אפשר פשוט לשים כמות גדולה יותר מהדקיקים (כמו שעשיתי למעשה בסריגה) וזה ייראה בבלגן של הפרנזים אותו הדבר, או שזה עלול להראות רע (ואז כדאי פשוט ל]רום את החוט העבה ביותר לדקיקים ממנו ) ?
ג'ינ_ג'ית*

סריגה בהתכתבות

לפרום*
<קשה לתקן בגוף הטקסט כי הדף כבד ועד שהוא עול הואז נתקע ואללה איסטור להתמודד עם זה אחרי לופ אינסופי של סריגה... )
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

לא ניסיתי. אבל את יכולה לנסות את שתי האופציות, זאת לא עבודה כל כך קשה, זה רק לעשות קשירות של החוטים לסופים של הצעיף. לי אישית נשמע שעדיף לפרום את החוט העבה, אני לא רואה בראש איך זה יכול להסתדר יפה כשיש חוט עבה וחוט דק באותו הפרנז...
פלוני_אלמונית*

סריגה בהתכתבות

לא צריך לפרום. אפשר לקשור חוטים לעיניים ע"י לולאה עם שני זנבות שווים שלתוכה משחילים את שני הזנבות. אפשר גם לעשות לולאות עם יותר מחוט אחד.
ג'ינ_ג'ית*

סריגה בהתכתבות

חתולה התחלתי כבר בפרימה.. בחיי שהצעיף הזה הוא בית ספר. בית ספר לחינוך מיוחד!
גם עבר שתי פרימות מצעיפים קודמים, גם נסרג עם שלושה צבעים בעובי שונה ולכן בכפול ובשילוש חוטים לעיתים בכל עין, גם מלא קשרים, כי שני צבעים נסרגו משאריות קטנות שחוברו להן יחדיו בכלל, וגם אללא איסטור איך שהחוטים מסתבכים כשלא שומרים עליהם כמו שצריך.. ועכשיו, לפרום את הפרנזים. רבאק!
חתולה כשאת משחילה פרנזים, את שמה את כל הצבעים בלולאה אחת? אני מתלבטת לגבי אורך הפרנזים והצבע כבר דקות ארוכות..
אמא_בבית*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אמא_בבית* »

ניסיתי לספור שורות למשל, זוגי אי זוגי מהפעם הקודמת שחיברתי צבעים בתוך הצעיף, יוצא שאין חוקיות.
הפס שאת מדברת עליו, מופיע בצד ההפוך מהצד שאת סורגת בזמן שאת מוסיפה את הצבע החדש. בפעם הראשונה שאת מחליפה צבע, זה לא משנה באיזה צד. בפעם הבאה, את צריכה להסתכל אחורה על הסריגה ולראות שאת רואה את ההוספה הקודמת נקיה. אם את רואה את הפס, תוסיפי רק בשורה הבאה. ככה כל הפסים יצאו באותו צד.
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

את שמה את כל הצבעים בלולאה אחת? כן,
כבר דקות ארוכות..
למרות שכבר עבר לילה שלם מאז ששאלת, אז בטח כבר סיימת מזמן ;-)
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

תוסיפי רק בשורה הבאה. ככה כל הפסים יצאו באותו צד.
וואלה זה נורא חכם לא חשבתי על זה
ג'ינ_ג'ית*

סריגה בהתכתבות

את צריכה להסתכל אחורה על הסריגה ולראות שאת רואה את ההוספה הקודמת נקיה. אם את רואה את הפס, תוסיפי רק בשורה הבאה
זה מה שעשיתי לקראת סוף הצעיף. מה שכן אני בטוחה שיש שיטה פחות מסורבלת מלנסות כל פעם, לפרום אם לא הולך ולהתחיל שוב.
למרות שכבר עבר לילה שלם מאז ששאלת, אז בטח כבר סיימת מזמן
דווקא לא. יש לי יחסה שנאה-אהבה עם הסריגה. פתאום מגיע הרגע שאני אומרת וואט דה פאק הדבר הזה סוחט ממני את הזמן והאנרגיה ואז אני עוזבת בכעס, הולכת לישון (בדרכ" הפלא ופלא זה מופיע כשאני כבר מותשת) ומתעוררת עם חדוות סריגה מחודשת~
פלוני_אלמונית*

סריגה בהתכתבות

יש לי יחסה שנאה-אהבה עם הסריגה.
ממש מזדהה.
רק חבל שעכשיו לקחתי על עצמי פרויקט של שמיכת טאלים משאריות... שמיכה זה דבר מאוד ארוך!!
הטלתי על בסנזוג שלי שלי את מלאכת החיבור של טלאי לטלאי, זה טו מאץ' בשבילי
פלוני_אלמונית*

סריגה בהתכתבות

אופס בסנזוג=הבנזוג
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

אה, ועוד אופס,
זו אני
אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

הו, מחסום הגימור! אני מוכנה לסרוג בחמש מסרגות ועוד מסרגה לצמות; אני מוכנה לסרוג שורות של מאתיים עיניים; אני מוכנה לסרוג במעגל, בריבוע, במתומן לא משוכלל; אבל ברגע שאני צריכה לעשות איזה תפר קטן, הפרוייקט כולו בסכנה. לכן אני תמיד מחפשת דרכים לעשות הכל בלי להוריד מהמסרגות: לסרוג במעגל במקום חזית וגב, לסגור שוליים תוך כדי סריגה, העיקר לצמצם ככל האפשר את כמות התפירה והגימור בסוף.
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

גם אני, יש לי אלרגיה מסגירות. זה מתסכל אותי ברמות. (חבל שלקחתי על עצמי כזה פרוייקט... כי בנזוגי אמנם הבטיח לבצע את החיבורים, אבל שום תזוזה בכיוון עוד לא נראתה). מעניין מה גורם לי לפחד מזה כל כך. סרגתי לאמא שלי סוודר לפני חורף אחד או שניים אם אני לא טועה, ולא סיימתי אותו עד לפני כמה שבועות רק כי לא יכולתי להביא את עצמי לחבר אותו. שנה שלמה הוא ישב לי בתיק-סריגה, כל החלקים כבר סוימו מזמן, אבל פשוט לא יכולתי לחבר.
ג'ינ_ג'ית*

סריגה בהתכתבות

אה! גמני רוצה לסרוג שמיכת טלאים! נראה לי שיש לי משאלת מוות סמויה :-0
אגב מחסומים, יממה כמעט שהצעיף נזנח לצד כמה חוטי צמר שמחכים להיגזר לכדי פרנזים- ומושיע איין.
שם המחסום שלי, כי הרי אם הפרנזים לא יהיו בדיוק באורך שייפה את הצעיף ולא יראה פומפוזי - אני לא אלבש את זה. קשה עם פרנזים לדעת מראש איך ה יראה. רק הערכה כללית כזו. ואם להוסיף לזה את העובדה שנשאר לי אל הרבה מכל סוג צמר, יש מצב שאני אתקע עם חצי צעיף מפורנז וחצי מוזר ואז אני אקלל את הרגע שגזרתי חתיכות ארוכות מדי... והדילמה בעיצומה. מעניין כמה חרדת הביצוע הזו תתקע את הסוודר..
מסתמן שעם המזל שלי אני אצטרך לפרוס לאורך את כל יתרת החוטים וא זלחשב לפי קיפולים שלהם כמה פרנזים באורך מינימלי יצאו ואז לראות אנה פניי... רררררר

מה שכן, אני מרזה יופי. מאז שהסריגה נכנסה לחיי (שבוע בערך) אני אוכלת פחות. הרבה פחות :-))))
טרה_רוסה*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

גינגית, אני הפסקתי לעשן באמצעות סריגה.
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

גמני רוצה לסרוג שמיכת טלאים!
יאללה בואי, נסרוג ביחד
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

אה, סליחה השתמשו לי במחשב ולכן הופעתי לשנייה כ"סתםמישהו" אבל ערכתי את עצמי פנימה (רק מסבירה כדי שלא תרימו גבות ב"מה חדש")
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

איך עושים רגלן?
זה השיעור הבא שלי
ג'ינ_ג'ית*

סריגה בהתכתבות

יאללה בואי, נסרוג ביחד
נראה לי שזה יעצבן אותי מוקדם מדי מכדי לסיים אז אני אוותר על "ההזדמנות" הזו להתגרות בעצמי.
מה שכן כל עוד אני לא לומדת לעשות קשירות נקיות אני מתבאסת להתחיל עוד צעיף, אני אוהבת צבעים והרבה ועם קשירות וגזירות זה לא נראה חלק וזה מבאס.
אולי במסרגות עבות וחוט עבה זה ייראה פחות?
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אבל לפי מה שאני מבינה אין ממש מנוס מזה שיראו את החיבור של הצבע.
לא נכון
החיבור הכי פשוט לביצוע הוא גם החיבור הכי נקי.
לוידעת אם כבר נתנו קישור (ברור שלknitiinghelp) אבל הנה, ככה עושים את זה:
video]חיבור על ידי קשר כפול player[/po]/play/151/1 באמצע שורה, אבל עובד גם בקצה שורה.

לעניין הסריגה ההדוקה, אני הייתי כזו. יש תקנה. פשוט צריך לתרגל את הידיים ברפיון. לדעתי (הענייה) יש קשר גם למתח גופני אחר. הייתי נושמת עמוק, מזכירה לעצמי להרפות את הידיים, את הכתפיים... הסריגה התרופפה וכך גם הכאבים בידיים... יתר על כן, חל שיפור משמעותי באחידות ובמראה של הסריגה.
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

אני התכוונתי בעניין ה"אין מנוס" לזה שבוידאו רואים שב-WS , זה שכולו שמאל בעצם, המעבר בין הצבעים לא נקי, רואים את הצבע החדש נכנס לשורה הקודמת של הצבע הישן, כי מה לעשות שככה סריגת שמאל עובדת, בניגוד לסריגת ימין. זה מה שהבנתי ש ג'ינ ג'ית שאלה ( שמתי לב שחלק אחד של הצעיף יוצא "בובה" כלומר החיבורים בין הצבעים בשורה עצמה נראים חדים ואילו בצד השני רואים פס דקיק בשורה הראשונה שהחלפתי את הצבע, למשל פס בצבע שמנת בתוך החיבורים עם צבע הטורקיז ואז אחרי עוד שורה של סריגה השורה נראית שמנת לחלוטין ) אז ניסיתי, בשלומיאליות משהו, להסביר למה זה קורה בשמאל ולא בימין. ברור שבמקרה של הוידאו זה לא משנה, כי זה ב-WS, אבל כשזה צעיף זה קצת יותר מבאס, כי רואים את שני הצדדים. אני זוכרת שנתקלתי איפשהו פעם בטכניקה שמסבירה איך להמנע מחיבור הצבעים הלא נקי הזה בשמאל, אבל מצד שני סביר מאוד שגם דמיינתי את זה :-D , אם את יודעת משהו כזה, כמובן אודה.

וחוץ מזה, אני חייבת לומר שאני לא כל כך מבינה למה לטרוח כל כך כמו שהיא מראה בוידאו, אני מסתפקת בלעשות קשר פשוט בין שני החוטים ואפילו לא טורחת להכניס אותם פנימה. זה במילא WS, לא רואים את זה בכלל.

WS=wrong side (פירושים ל ג'ינ ג'ית :-) )

ועכשיו, כשהנושא ירד מליבי, נראה לי שאפשר סוף סוף ללכת לישון (פעם אחרונה שאני מנסה לשחק אותה קלאברית בתל אביב, אבל זה כבר נושא אחר)
נ*
הצטרפות: 02 יולי 2002, 14:44

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי נ* »

ג'ינ_ג'ית*

סריגה בהתכתבות

קניתי צמר מקסים, 3 בורדו ו-3 לבן עבה. אני יודעת לסרוג רק ימין, ואני רוצה לשנות סגנון, שורה ימין ושורה שמאל, או חורים או פטנט (מה זה?), משהו לא קשה מדי ומורכב, ואני לא יודעת למצוא את הקישור באתר עם הסרטונים. אם יש מי שיודעת, אודה מאוד.
ג'ינ_ג'ית*

סריגה בהתכתבות

מצאתי משהו מאוייר ורציתי לוודא, ההבדל בין סריגת ימין לסריגת שמאל זה שבסשמאל מעבירים את החוט מעל מסרגת ימין מצד ימין? ובימין מעבירים מעל מסרגת ימין מצד שמאל?
או שהפכתי ביניהם?

אני גם מנסה לסרוג סריגת חורים, אבל גדולים לצעיף עבה לבן, מצאתי הסבר לסריגת חורים קטנים (סורגים שתי עיניים יחד, לאחר מכן עין אחת נוספת, ואת מעלים עין -הכוונה למורידים עין כלומר מעלימים אותה או למעבירים את הלולאה לצד השני וזהו, לא סורגים אותה? :-0), העניין הוא שיוצאים חורים חביבים וקטנים ואני רוצה משהו ממש מחורר, אודה להסבר אם מישהי יודעת.
אנדלוסיה*
הצטרפות: 25 מאי 2006, 00:35

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אנדלוסיה* »

שלום ניצן
לפני כמה ימים נכנס לי הג'וק של הסריגה. עד שלא הלכתי לקנות צמר ומסרגות לא נחה דעתי. לא סרגתי מגיל 16 (ועברו כבר יותר מ-16 שנים מאז), אבל משום מה זכרתי איך להעלות עיניים ופשוט התחלתי לסרוג, למרות חוסר הכשרון שלי (אני מאלה שיודעות לתפור אבל לא לסרוג ולבשל אבל לא לאפות).
כדי לאמן את היד התחלתי בצעיף -- משהו צר וישר. אממה, עשיתי אותו שורה ימין שורה שמאל (כלומר סטוקינג סטיץ') ועכשיו הוא נורא מגולגל סביב עצמו. דאבל ניטינג נראה לי קצת קיצוני בשביל החורף התל אביבי. ניסיתי לסרוג במסרגה אחת את העיניים הקיצוניות (לאורך) אבל זה לא עזר. מה עושים? אנא הושיעי.
תודה
שליחת תגובה

חזור אל “ניקיון וסדר”