סריגה בהתכתבות

טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לדעתי כל שרוול הוא מלבן. כתוב ככה גם בתיאור הדוגמה.
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אז עוד יותר קל. :-)
<לקח לי זמן, זה לא שזה בתשלום כמו שזה חלק ממגזין, נכון?>
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

עוד יותר קל אפילו. מחברים את הידיים בסוף, אפילו לא תוך כדי סריגה. שכחי ממה שכתבתי קודם. פשוט תופרים ת'חתיכות זו לזו בסוף.
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

זה מה שגם אני חשבתי, השאלה היא אם עושים שם בהתחלה של השרוולים שורות של purl או מה וכמה נראה לכן. יש להם בכלל במגזין הזה דוגמאות שוות ביותר, יש שם סוודר לילדים שלמות ממנו (שלא לדבר על הצבעים האלו של הנורו שעושים לי חידודין חידודין, לצערי אסתפק במה שחנות הצמר שלנו מספקת ... ומצאתי אחת לא כל כך גרועה פה ממש ממול).
טרה_רוסה*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

שלא לדבר על הצבעים האלו של הנורו שעושים לי חידודין חידודין
:-D
לפני כמה זמן ראיתי דוגמה לשמיכה סרוגה מנורו, וחישבתי שיעלה לי 800 שקל לסרוג אותה..אחר כך גם הבנתי שזה מגרד קצת.
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

נורו? מגרד? לא לי, ויש לי עור מאד רגיש. נורו הוא לא הצמר הכי רך ועדין, אבל הוא מדהים ביופיו, כשהשוס האמיתי הוא חילופי הצבעים (הם עושים מעברי צבעים מדהימים, ורצפים מאד ארוכים, אז זה יוצא פסים לא אחידים נורא מיוחדים כאלה.) והוא אחד המתלבדים הכי טובים שיש.
אם זו השמיכה הזאת שנראית כמו דגים משתלבים, אז באמת לא חייבים נורו בשבילה. היא ממילא כזאת מיוחדת וצבעונית, שלא חייבים בה החלפות. הוא 100% צמר צבוע בצורה איכותית ומגיע מיפן.

אם חנות הצמר לא מספקת (אין נורו בארץ לצערנו, אלא אם זה בסטשים פרטיים של אנשים (לא אומרת שמות :-)) אז אפשר להזמין כמה חברות יחד ב WEBS ולחלק את דמי המשלוח.
טרה_רוסה*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אם את מזמינה, אני אצטרף.
מעניין אם ביפן זה יותר זול?

אם זו השמיכה הזאת שנראית כמו דגים משתלבים, אז באמת לא חייבים נורו בשבילה.
כן, זאת. הזלתי עליה ריר איזה יומיים. נראה לי שהיא הכי יפה עם נורו, הסתכלתי ברוולרי אצל כאלה שסרגו בצמר אחר.
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

נראה לך שהגעתי חזרה לארץ בלי נורו??? אני לא צריכה עוד צמר, תודה לאל, יש לי מספיק למצור ימי ממושך... (ובאמת הכי מדהימים שנוצרו אי פעם, אני לא אפרט כדי לא להזיל ריר על המקלדת בעצמי)

השמיכה הזאת באמת הכי יפה עם נורו, אין מה להגיד. אבל בגלל שהיא ממילא מלאה אלמנטים, אז אפשר גם בצמרים אחרים. זה לא יהיה אותו אפקט, אבל מי שלא ראה אותה עם נורו יתלהב מאד גם.
אגב, אם יש לך מישהו שנוסע לניו יורק מדי פעם, אז יש שם חנות אחת עצומה על ברודווי בצפון מערב העיר שיש בה הכל. את יכולה להזמין מWEBS ושיאספו לך. יש שם מבצעים לא פעם.
כשעוד עבדתי בהייטק היינו שולחים דברים למשרד של החברה, וכשמישהו שהכרנו נסע ביקשנו שיאסוף לנו. זה עבד יופי :-)
טרה_רוסה*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

יש לי ביקור מיפן בקרוב..
ילדת_טבע*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

אם חנות הצמר לא מספקת (אין נורו בארץ לצערנו,
בדיוק, נורו באמצע חדרה... פנטסיות רטובות בשנת בצורת. מקסימום חיקוי תורכי מאקריליק... לא, סתם, אני סתם משמיצה, בחנות הזו אפשר למצוא גם 100% צמר בכל מיני צבעים (ולא רק בכחול כמו שמצאתי בחנות אחרת וגם זה היה שאריות של איזה הזמנה מיוחדת מלפני כמה שנים) אבל כן, הכל תוצרת תורכיה.
נורו בחדרה... זה טוב!
דווקא מצאתי צמר די יפה למטרה הזו, לא בטוחה שהוא יתן תוצאה דומה אבל הוא מתאים לאותן מסרגות אז בטח יהיה בסדר (או שזה יהיה סוודר לחיפושית).
חתולת_בית*
הצטרפות: 16 דצמבר 2007, 16:16
דף אישי: הדף האישי של חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי חתולת_בית* »

מה הייתן אומרות שהדרך הכי טובה להכניס רוכסן? כי בהוראות של הסוודר ששמתי כאן לפני כמה ימים כתוב "sew zipper". אחלה, מה שנקרא, thanks for the tip.
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

לא יכולה לתת לך רעיון יותר טוב מזה :-\ בשיעורי תפירה לתפור רוכסן זו לא המשימה הכי קלה. אבל נראה לי שאפשר לתפור איזה רוכסנון ככה, בתפירת יד עדינה לסוודר, לא במאה אחוז מושלם ובלי תקלות, אבל אז מה. לא?
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

זה מה שעשיתי, רק רציתי לדעת איך המקצועניות עושות את זה. יותר נכון, בשלב הזה כבר לא היו לי כוחות לעבוד יותר על הסוודר הזה, ואני גם כל כך גרועה בתפירה, אז העברתי אותו כלאחר כבוד לבנזוגי, שיתפור לבד... בכל זאת- זה הוא שהולך ללבוש אותו!! יאמר לזכותו, הוא עמד במשימה בגבורה ואכן ביצע תפירת יד עדינה (ואלגנטית!)
טרה_רוסה*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

מסתבר ש"קללת הסוודר" זו אמונה תפלה בינלאומית :-0
שמש_בחורף*
הצטרפות: 25 מרץ 2008, 11:03

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי שמש_בחורף* »

ש"קללת הסוודר" זו אמונה תפלה בינלאומית
מה?
הסבר, בבקשה.
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

קללת הסוודר - למיטב ידיעתי - אומרת שלסרוג סוודר לבן-זוג זה תחילת הסוף של הזוגיות.
ואני רוצה להגיד על זה שסרגתי סוודר לבן-זוגי לפני כשנתיים. אכן היתה התמודדות קשה עם סוגיות סריגה וזוגיות, ולמיטב ידיעתי כל ההתמודדות נעשתה ביני לבין עצמי ולבין הצמר. הבן-זוג עדיין בן-זוג. זוגיות ששורדת את מבחן הסוודר היא כנראה זוגיות שורדת, זה כמו ברירה טבעית.
באותו סוודר תפרתי רוכסן, באמת בתפירה ידנית. הטיפ היחיד שאני יכולה לתת הוא לשים לב, שיש נטייה להקפיד שהתפר יראה יפה (או לא ייראה כלל) בצד החיצוני; אבל כשלובשים את הסוודר, אם אין לו מחשוף וי או משהו כזה, החלק העליון נשאר פתוח ורואים את הצד הפנימי של התפר, אז כדאי לפחות בחלק העליון להקפיד שהוא ייראה יפה ואחיד ומכונתי דוקא מבפנים. :-)
שמש_בחורף*

סריגה בהתכתבות

זוגיות ששורדת את מבחן הסוודר היא כנראה זוגיות שורדת, זה כמו ברירה טבעית.
אני עם האיש 29 שנים וכשהיינו בערך שנתיים יחד סרגתי לו סוודר.
אז אני לא מאמינה בקללה הזו.
אולי זו קללה לסוודר עצמו, כי אני לא יודעת איפה הוא ומה איתו. :-S
אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

זה בדיוק מדגים את הטענה שלי! הזוגיות שלכם שרדה את מבחן הסוודר, ואכן התגלתה כזוגיות שורדת. אז זו לא בדיוק קללה, זה מבחן.
יש לזה הסבר הגיוני לגמרי: את מוציאה את נשמתך על סוודר יפה לאהובך, אלפי עיניים שאת סרגת כל אחת ואחת באהבה, והוא אומר: "וויי, מגניב", ודוחף לארון. פער ציפיות ביג טיים.
שמש_בחורף*

סריגה בהתכתבות

אלפי עיניים שאת סרגת כל אחת ואחת באהבה, והוא אומר: "וויי, מגניב", ודוחף לארון. פער ציפיות ביג טיים.
הוא הלך איתו כמה וכמה פעמים, וזה רק אומר כמה הוא אוהב אותי, כי הסוודר הזה לא היה משהו בעין בלתי מאוהבת.
(ואולי גם היה לו קר)
אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

בדיוק! ולכן הוא הזוגיות השורדת!
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אתן משעשעות לאללה.
רציתי להוסיף אספקט - לפעמים את - מוציאה נשמתך, והוא - לארון, וגו', ואז יום אחד האדם בצד השני מתחיל לסרוג בעצמו, ופתאום הסווודר (הפרוורביאלי) מקבל איזו עדנה והערכה מחודשת, והפרחים פורחים, והציפורים מצייצות, והחיים נהיים הרבה יותר טובים.
(יש פה גם השאלה? מהפתאום. ;-))
אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

האדם בצד השני זה בשום פנים ואופן לא אני, נכון? :-P
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

מהפתאום!
ההשאלה היא שלפעמים, כל מיני דברים שעושים עוברים כאילו לא עשינו כלום, עד שמבינים אותם דרך הרגליים. (ללכת מייל בנעליים וכל זה.)
זה יכול להיות הכי דבילי כמו לקלוט כמה חייזרי זה לרכוב 200 ק"מ ביום במשך כמה שבועות במהירות ממוצעת של יותר מ40 ק"מ לשעה כולל אלפים ולחשוב שהטור דה פראנס משעמם, עד שרוכבים פעם אחת עם מדים וקולטים שהעלייה באמצע השכונה גומרת אותנו אחרי שלוש דקות במהירות ממוצעת של 8 קמ"ש... או שמישהו מכין בשבילנו ארוחה מדוגמת, עד שמנסים פעם אחת להכין מרק קובה, או סוודר. ואז הכל נראה באור חדש.
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

<וואו, לא לישון ממש גומר לי על ההתנסחות>
אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

זה לקח חשוב לזוגיות, זה. אפשר לקרוא לזה, "להעריך את הסוודר". הפרוורביאלי, כמובן. :-)
למה את לא ישנה? לישון יותר טוב מלא לישון.
שמש_בחורף*

סריגה בהתכתבות

הפרוורביאלי
הא?
(כישורי בלועזית לא מתקדמים כמו אלה בסריגה)
(שגם הם לא מי יודע כמה, ביחס לביצועים שרצים פה בדף)
טרה_רוסה*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אני סרגתי בתחילת זוגיותינו סוודר לבעלי. הוא מדד, ואמרשזה לא טוב. השרוולים משונים, גדול, עקום וכו. (סוודר מצויין, אם יותר לי להעיד)
נתתי את הסוודר לאח שלי. עברו מאז 10 שנים, זה הסוודר היחיד שהוא לובש, עום-יום, כל החורף, כבר 10 שנים.
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

את מוציאה את נשמתך על סוודר יפה לאהובך, אלפי עיניים שאת סרגת כל אחת ואחת באהבה, והוא אומר: "וויי, מגניב", ודוחף לארון. פער ציפיות ביג טיים.
זה קטע שאתם בדיוק מעלות את זה. בדיוק חזרתי מבריתה של מישהו מהמשפחה של בנזוגי. ברגע האחרון רצינו לאלתר מתנה, ועלה לי רעיון להביא דובי שסרגתי. הסיבה שמראש היה לי את הדובי הזה, היא כזו - הכנתי לאחי ואשתו דובי כמתנת לידה (אוטוטו טפו טפו טפו), ובגלל שלא רציתי שהילד הגדול יעלב, הכנתי לו גם. הם שניהם יודעים כמובן שאני סרגנית וכמה שאני פָּשְיוֹנֶט בנושא. דובי מספר 1נזנח לאחר שעתיים בדיוק, מילא ע"י הילד אבל גם על ידי ההורים ולדעתי נמצא עד עכשיו בבית של הורי, הסבא והסבתא, היכן שהוא התקבל. אפילו לא טרחו לקחת אותו הביתה. כל כך נעלבתי שלא נתתי להם את דובי מספר 2, זה שאמור היה להיות מתנה ללידה שלהם.
ולכן שכב לי בבית דובי ספייר, ואמרתי, איזה רעיון נחמד, זה זוג במשפחה שאני אוהבת, אני אביא להם את הדובי לבריתה במקום סתם איזה צ'ק. למרות שכמובן שבנזוגי, שהגיע קצת לפני עם המתנה, הדגיש אני יצרתי אותו, לא רק שלא קיבלתי שום מילות הערכה כגון וואו איזה יופי או משהו כשאני הגעתי, אלא גם אפילו לא תודה. ולא רק זה, שנינו התבקשנו להיות הצלמים באירוע ולכן תוזזנו בטירוף עם עשרות אנשים שבאים אלינו בטענות של "רגע, אבל לא צילמת אותי! תביא לראות איך יצא!". וגם על זה לא קיבלנו תודה.
אני לא רוצה להשמע מתפלצנת, ונכון שזה לא אמנות, אבל זה משהו שאני יצרתי גוד דמט. ישבתי שבועיים וסרגתי ופרמתי וסרגתי ופרמתי וסרגתי הכל עד שהוא יצא מושלם, ואני מביאה לאנשים את היצירה הזו שיצאה מידיי... וכלום. פער ציפיות ביג טיים.
אבל הסוודר שסרגתי עכשיו לבן הזוג- רק סיימתי אותו, וכבר הוא לא מפסיק ללבוש אותו ולהשוויץ שזה אני, ומצטט לי את כל המחמאות שהוא קיבל עליו. <אם היה כאן אייקון של טווס הייתי שמה עכשיו>. שנאמר- את המבחן הזה הוא עבר...
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

איזה קטע, רק אחרי שהכנסתי את ההודעה ראיתי שהרגיעון הנוכחי היה "מותר לכעוס"... :-D
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אנשים לא פעם מרגישים שמתנות עבודת יד נובעות מקמצנות.
כשכדור נורו יכול להגיע ל 60 ש"ח ל100 ג' (תלוי איזה נורו, כן?) ויש כאלה שעולים 200 ש"ח ל50ג', אבל גם אם לא,
הלא ממילא צריך כמה וכמה כדי לסרוג מתנה שווה, אז ההרגשה הזאת כל כך מופרכת ומטמטמת... שאולי שווה לציין את זה בקול רם.
יתר על כן, יש חוסר הבנה מסויים שבסריגה את ממש יוצרת את הבד יש מאין ואז תופרת. כמה עתיר אהבה זה להעניק את זה למישהו!
אולי גם את זה שווה לציין.
ולבדוק את המים. אם זה מישו שממילא יזלזל, לא לתת וזהו. לדובי גם מגיעה אהבה.
אנדלוסיה*
הצטרפות: 25 מאי 2006, 00:35

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אנדלוסיה* »

הי לכל המוכשרות היקרות, מזמן לא כתבתי אבל אני קוראת את כל הרפתקאותיכן.
והרי ההתפחויות אצלי:
  1. מנסה להכין את הצעיף הזה לאחי והאמת די מסתבכת.
  2. סרגתי לקטנה שלי פונצ'ו ריבועים במסרגה אחת -- יפה להשתגע. ובסוף עוד העליתי מהצוואר עיניים וסרגתי במסרגות עגולות צווארון קטן כדי להקטין את הפתח. מותר להעלות כאן תמונה קטנה כדי להשוויץ?
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

1. אני חייבת להגיד שלא הבנתי כלום מההוראות, ואני עוד חייבת להגיד שזה נראה לי קצת מזוכיסטי לסרוג צעיף כזה.... אבל שיהיה בהצלחה!
  2. מחכה בקוצר רוח!
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אלטר סרגה פעם משהו באנטרלק. לי יש משהו איפשהו על מסרגות, אבל לא התקדמתי מעבר למשולשים הראשונים.
איך אפשר לסייע? (אם את מתבלבלת אני ממליצה פשוט לרשום המון במחברת ולהשתמש במרקרים על ימין ועל שמאל.)
אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

אלטר סרגה פעם משהו באנטרלק. לא! זה תמיד נראה לי מנג'ס. אולי את מתכוונת לגרביים הראשונות שסרגתי, אלה שהתחילו מארבעה ריבועים קטנים שבסוף התחברו והיו השוליים. אפילו זה בסופו של דבר די עצבן אותי.
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

זה מנג'ס :-)
<אני לא רוצה לבעס, אבל בעיניי זה לא מספיק יפה כדי שאני אתאמץ... :-\>
פספסתי את השאלה! בטח שמותר להעלות תמונה! רצוי אפילו! <שימי באצבעון וזה ממש נעים לעין ולא מציק בשום צורה.>
בלי רווחים - " + שם התמונה " קישור-לתמונה
אנדלוסיה*
הצטרפות: 25 מאי 2006, 00:35

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אנדלוסיה* »

אוף, צילמתי לכן אבל עכשיו ראיתי שלהעלות לפה תמונה זה חתיכת בלגן. יחכה ללילה.
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אוף, צילמתי לכן אבל עכשיו ראיתי שלהעלות לפה תמונה זה חתיכת בלגן. יחכה ללילה.
כבר עבר הלילה? :-|
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

אני רוצה למסור צמר שנסרג כבר לסוודר, ככה שצריך לפרום אותו. זה בצבע כחול-אפור, מאוד מאוד עבה, כי בסריגה עם מסרגות של 10 עדיין יצא דחוס, לדעתי יש שם משהו כמו 4 כדורים. זה לא צמר אמיתי, אבל אני לא חושבת ששמרתי את התוית, אז אני לא יודעת ממה הוא מורכב.
מישהי מעוניינת?
ובכלל, אני חושבת שזה יכול להיות נחמד אם נארגן מפגש-החלפת-שאריות-צמר, הרי לכולנו יש כבר stash שבטח מתפוצץ משאריות של כדורים שלעולם לא נשתמש בהם. לי לפחות, יש כל כך הרבה שאריות כאלה שאני לא יכולה להסתכל עליהם אפילו מחמת המיאוס, שלא לדבר על לסרוג מהם משהו.
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

בטח. אני עורגת אל הצמר שארוז במחסן, אני אשמח לכל מסירה חביבה, ממש מדגדג לי באצבעות כבר כמה זמן.
גם לי יש לא מעט צמר שאמסור בכיף. ברגע שאתאחד עם הסטאש... @}
ילדת_טבע*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

גמני מאוד אשמח להחלפות יש אצלי דברים (גם פרהיסטוריים לדעתי) שלא מדגדגים לי אבל בטוח ידגדגו לאחרות ולהפך, בכלל כל הסטאש שלי בנוי על שאריות של כל מיני.
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

ניצן, אני באמת לא בעניינים בכלל, את בארץ, את בחו"ל? היכן משכנך הנוכחי?
אל_פקה*
הצטרפות: 20 נובמבר 2007, 09:54
דף אישי: הדף האישי של אל_פקה*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אל_פקה* »

ניצן, בזכות המלצתך התחלתי לסרוג במג'יק לופ, ו- וואלה - תודה! ראיתי את האור!
שני כובעי בזק כבר נסרגו, ועכשיו הגיע הזמן להתקדם: יש לך (או לסרגנית אחרת) אולי בשלוף הוראות לכאלה שלא קוראים הוראות לסריגת גרביים במג'יק לופ? משהו כללי כזה שיסביר את העיקרון (בעיקר, כמובן, קטע העקב).
את כל השאר כבר אאלתר...
אל_פקה*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אל_פקה* »

מצאתי! גרביים במג'יק לופ למאותגרי קריאת הוראות:
http://www.cometosilver.com/socks/[po]2mlsocks start[/po].htm
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

התחלתי לסרוג במג'יק לופ, ו- וואלה - תודה! ראיתי את האור!
נכון מעולה? אני שמחה שאת מבסוטה!
בקשר לגרביים במג'יק לופ, תראי, אפשר לעשות פשוט צינורות ארוכים בסריגה רפויה וגמישה. אחרת לסרוג בדיוק לפי אותן הוראות של 5 מסרגות, רק במקום להתייחס להוראות כמו "עד סוף מסרגה שנייה" לשים מארקרים "כאילו" יש לך שם מסרגות...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

תגידו, אולי במקרה מישהי ידעת אם יש חנות צמר שווה בברלין, אני כאן לשבוע וממש רוצה להתארגן סוף סוף על צמר שווה ואיכותי
חתולת בית
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

בטוח יש. אני לא מכירה אישית, אבל אין לי ספק שיש.
אל_פקה*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אל_פקה* »

בקשר לגרביים במג'יק לופ, תראי, אפשר לעשות פשוט צינורות ארוכים בסריגה רפויה וגמישה
זה יוצא לי קצת מעפן. אני אוהבת שהגרביים הדוקים כאלה, יושבים טוב.

אחרת לסרוג בדיוק לפי אותן הוראות של 5 מסרגות, רק במקום להתייחס להוראות כמו "עד סוף מסרגה שנייה" לשים מארקרים "כאילו" יש לך שם מסרגות...
נכון! (כאפה עצמית במצח)
רגע, אבל בהוראות שאני מכירה צריך להעלות עיניים משני צידי המלבן שישמש כעקב, זה נוח במסרגה עגולה?
בכולופן, מה שנחמד בדוגמה בקישור הזה הוא שאפשר לסרוג את הגרביים מהאצבעות כלפי מעלה, ואז אפשר לבדוק תוך כדי אם מתאים או שוב סרגתי גרביים לפילה ממוצעת.
אבל התחביב שלי זה בובות, ובשביל זה - המג'יק לופ הוא תענוג אמיתי ונטול סרבולים |יש|
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

זה לגמרי אפשרי. זה הכל תלוי באיך הסריגה מחולקת על המסרגות. אם זה מחולק טוב, אז זה עקרונית יותר נוח מלסרוג עקב על 4-5 מסרגות.
אגב גרביים לפילה ממוצעת_ את תמיד יכולה ללבד את זה קלות. זה הופך את הגרביים ליותר עמידים. גם _התחביב שלי זה בובות :-)
אמא_בגובה_דשא*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:31
דף אישי: הדף האישי של אמא_בגובה_דשא*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אמא_בגובה_דשא* »

שאללי:
איך עושים לולאה לכפתור בסריגה בשתי מסרגות?
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

בשורה הראשונה עושים K2TOG ואז YO ובשורה הבאה סורגים רגיל.
בעברית - בשורה הראשונה סורגים שתי עיניים יחד, ואז מעבירים את החוט פעם אחת מעל למסרגה (YARN OVER) בלי לסרוג אותו.
בשורה השנייה סורגים רגיל, כאשר את הYO סורגים כמו עין. ככה יוצא חור.
אמא_בגובה_דשא*

סריגה בהתכתבות

ואם רוציםכפתור גדול יותר פשוט חוזרים על זה עוד כמה שורות?
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

ממש גדול? אז K2TOG YO YO K2TOG
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אם תחזרי על הראשון כל כמה שורות, יצאו לך כפתורים אחד מעל השני. מה שאני כתבתי יעשה לך חור רוחבי גדול יחסית.
אמא_בגובה_דשא*

סריגה בהתכתבות

את 10.
(וגם זריזה) @}
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

טוב אז רציתי להתייעץ על נושא קצת רגיש...
קיבלתי מתנת יומולדת מבן זוגי המקסים-מקסים. הוא ידע שאני מאוד רוצה את Set]הערכה המושלמת ND90306[/po].html
שניצן המליצה עליה, אבל לא יכולתי להרשות לעצמי. הוא התייעץ עם החנות ההיא ברעננה, "צמר גורמה", המעולה ההיא ברוחב אחוזה, והיא אמרה לו שאין לה כזו, אבל שהוא יכול להרכיב סט כזה לבד. בקיצור, אז הוא קפץ לשם והרכיב כזו בעזרתה. אבל אני חושבת שהיא קצת ניצלה את תמימותו ו/או חוסר ההבנה שלו בנושא כי כשהוא אמר לי כמה זה עולה, התפלצתי. הוא קנה לי מסרגות ישרות במידה 3,4,5,6 (מ"מ) ועוד עגולות במידה 8, איזה מספריים דלוקס כאלה של "תופרים", סופר שורות כזה מתוחכם ו-case כלשהוא שמחזיק הכל. אוקי, לא לגמרי מה שרציתי, כי הייתי מעדיפה משהו כמו ה"ערכה המושלמת", שאותן מסרגות יכולות להפוך לעגולות, או ל- DPN's, אבל עדיין מאוד נחמד מצידו וכן השלים לי את הסט במידה מסוימת. ובעיקר הכי ריגש אותי שהוא נתן לי משהו בתחום שכל כך נוגע לליבי, ושהוא ידע שכל כך ישמח אותי.
אבל, כל הסיפור הזה עלה, ואני מקווה שאתן יושבות: משהו שמתקרב ל-800 ש"ח לפי מה שהוא אמר. כי המסרגות עצמן זה "משהו מיוחד מיפן" לפי מה שהיא אמרה וש"כשאני אסרוג איתן אני ארגיש את ההבדל", ככה שכל זוג (!!) מסרגות עולה 75 ש"ח. לא נעים להגיד, אבל אני מחזיקה אותם ביד ולא מרגישה באיזה הבדל. מה גם, שהם מעץ אז אני פשוט מפחדת אימים להשתמש בהם מחשש שישברו- אלו שמידה 3 ממש דקיקות!
אז בקיצור, אני מרגישה ממש לא נח עם זה. מצד אחד הוא כזה מקסים שהוא ככה השקיע מאמץ ומחשבה, אבל מצד שני אני לא מאמינה שהוא הוציא כל כך הרבה כסף על ערכת סריגה, שאני אפילו לא כל כך צריכה אותה... אז האינסטינקט הראשוני שלי היה להחליף את זה, הרי זיכוי של 800 ש"ח בחנות ההיא יספיק לי לשנים לדברים שיהיו קצת יותר שימושיים, אבל שובר לי את הלב להגיד לו שהיא עבדה עליו...אני לא רוצה שירגיש שרימו אותו. הוא היה כל כך גאה בעצמו ומאושר כשהוא הביא לי את זה... וגם אני, זו מתנה שממש נגעה לי ללב, עד שגיליתי כמה היא עלתה ולא האמנתי.
אני יודעת שזה הרבה לבקש, כי זה להתערב ביחסים שבין איש לאישתו, אבל אולי יש למישהי איזה עצה?
ילדת_טבע*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

אני אומרת, לא בודקים שיניים של סוס שקיבלת מתנה. חבקי אותו ואת המתנה שלו ותהני מזה. זה מה שישמח אותו הכי הרבה.
<וכן, נפלתי מהכסא כששמעתי את המחיר בעיקר כשאני השגתי את כל המסרגות שלי (ויש לי אוסף ענקי כבר) מ"עוד שניה בזבל" וכמעט אף אחת לא פלסטיק... נתת לי סיבה טובה עוד יותר ממה שהיתה לי עד כה לא לרצות בכלל להכנס לצמר גורמה הזה, סופר פליצות! בלעחס!>
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

זה מה שישמח אותו הכי הרבה
אני מסכימה, אבל אני לא מרגישה בנח להיות fake איתו, גם כי הוא יקרא דרך זה בשניות, וגם כי, כואב לי הלב על זה... חוסר המודעות הזו אולי משמחת אותו, אבל לא אותי...
גם אצלי (עד עכשיו) כל האוסף היה מ"עוד שניה בזבל"
אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

איזה מתוק.
תראי, אני הייתי שותקת, אומרת לו שזו המתנה הכי נהדרת ומשתמשת בזה עד שיישבר (או לא). אבל עוד מעט תבוא ניצן ותשכנע אותי בהפך. :-)
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אוי ואבוי...
הוא באמת מותק, והיא ממש לא בסדר! >:(
אם היית מזמינה את הערכה, כולל משלוח היא היתה עולה בערך 350 ועולה עשרות מונים על מה שהוא קנה (באחריות. אני יודעת מה הוא קנה, ויש לי את הערכה.)
הייתי מבקשת זיכוי מלא ומזמינה את הערכה. זה גובל בהונאה לדעתי.

<כלומר, אפילו לא הייתי מבקשת זיכוי. למה שתהנה מ800 ש"ח שהיא לקחה בגזלה???>
<סליחה, כן, אבל זה ממש מכעיס שהיא ניצלה אותו ככה.>

בכסף הזה את יכולה לקנות סט שישמש אותך פי כמה יותר מזה, ועוד כמה ספרים פיגוזיים, וצמר שמיימי. לא חבל?!
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

אוי תודה לכולכן, איך אתן מבינות אותי.
וניצן, כל מילה בול. זה בדיוק מה שאני חשבתי כל הזמן, שלקנות את ה"ערכה" היה יוצא הרבה יותר זול, וגם ברור לי שיום אחד אני אקנה אותה, כי מה שהוא קנה לא באמת ישמש אותי במאה אחוז, גם כי אני צריכה יותר מרק מסרגות ישרות, וגם כי אני באמת מפחדת להשתמש בהם (איך אפשר להשתמש במסרגות 3 מעץ דקיקות-דקיקות שעלו 75 ש"ח?!)
הדבר היחיד, שאני יודעת שהוא כל כך יתבאס לדעת ש"עבדו עליו". מצד אחד אני לא רוצה לספר לו כדי לחסוך ממנו את הבאסה, אבל אני גם לא רוצה להסתיר את זה ממנו.
וכן, גם אותי זה נורא מכעיס מה שקרה שם בחנות, אני מדמיינת לעצמי איך הוא בא בטוב לב ובאמת במטרה לשמח אותי, ובגלל שאין לו מושג במחירים סטנדרטיים של מסרגות, ובטח ובטח לא מבין כשאומרים לו למה המרגות האלו יותר טובות מאחרות, היא ניצלה את זה. הוא אמר שגם בעלה היה שם והסביר לו ש"טוב, אנחנו גברים אז אנחנו לו מבינים במסרגות, אבל אנחנו יודעים לזהות כלי טוב כשאנחנו רואים אחד, וזה באמת כלי טוב"...
ניצן_אמ*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

הדבר היחיד, שאני יודעת שהוא כל כך יתבאס לדעת ש"עבדו עליו". מצד אחד אני לא רוצה לספר לו כדי לחסוך ממנו את הבאסה, אבל אני גם לא רוצה להסתיר את זה ממנו.
לגבי זה, זה עניינך הפרטי כמובן. אני הייתי מספרת לבנזוג. הוא היה מתרגז, לא מתבעס.
מארז_אהבה*
הצטרפות: 06 מרץ 2009, 21:45
דף אישי: הדף האישי של מארז_אהבה*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי מארז_אהבה* »

טוב, גם לי זה מאוד ברור. שיתבאס או לא, אם הוא הבן זוג שלך ולא איזה מחזר, בסופו של דבר זה הכסף של שניכם. כך שאם תקני בסופו של דבר צמר והשלמות לערכה (לא ידעתי שיש דבר כזה) -- גם זה יירד בסופו של דבר מהחשבון המשותף שלכם. אז תודי לו והכל, מה שאני בטוחה שכבר עשית, אבל חבל להסתיר. זה יחמיץ לך כל דבר שתסרגי בחמש השנים הבאות. קחו את ההפרש ולכו לבלות באיזו מסעדה. איזו חוצפה יא אללה! מקסימום תלכו ביחד לחנות ההיא. זה באמת גובל בהונאה.
ודרך אגב, גברים הרבה פעמים מתבאסים פחות אם הם צריכים לקבל כסף בחזרה.
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

טוב, אז אכן אמרתי לו ומסתבר שהסיפור הוא קצת שונה ממה שתיארתי בתחילה.
הוא אמר שהיא כן הציגה לו את כל האופציות והמחירים השונים (אבל כמובן המליצה בחום דווקא על היקרות אבל זו זכותה המלאה לנסות למכור), ושהוא בחר במסרגות "היוקרתיות" כי הוא רצה לפנק אותי. איזה מתוק. אז הוא טוען שזה לא שהיא ניצלה את תמימותו, אלא שזו היתה החלטה שלו לחלוטין, שברור שהוא הבין שהם היו יקרות, אבל הוא רצה באמת לפנק.
אז החלטתי לרדת מזה, כי הוא אמר לי, עזבי, פשוט תני לבן אדם לפנק אותך ותהני מהמתנה בלי נקיפות מצפון.
איזה מתוק
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

רציתי לומר לכולכן תודה על היעוץ @}
מארז_אהבה*

סריגה בהתכתבות

באמת מתוק.
ואם ככה אז מזל טוב ותתחדשי. ואל תפחדי על הדקות, בטוח שהן לא יישברו לך.
מארז_אהבה*

סריגה בהתכתבות

ואם כבר אני פה.
הבטחתי לאחי צעיף. ניסיתי לסרוג את האנטרלק ההוא והסתבכתי מדי, התוצאה לא הצדיקה את הניג'וס. אחר כך ניסיתי את fall]הדבר המלכותי הזה 2008[/po]/patterns/theodore/charts.aspx, אפילו קיבלתי הדרכה והדגמה מהמאסטרית בכבודה, ובכלל לא יצא יפה כמו בתמונה וגם לא הצדיק את ההאסל המטורף. שהרי אם זה צעיף, זה אומר לסרוג די הרבה, וכל הזמן צריך לספור ולדייק ואי אפשר לעשות את זה בהיסח הדעת.
אז נאלצתי לחשוב על משהו בעצמי, והנה הפתרון שמצאתי.
אני סורגת כמה שורות ימין בהתחלה, ואז שורה ימין, ובשורה הבאה חמש עיניים ימין, השאר שמאל, וחמש אחרונות גם ימין.
יוצא ריבוע של st st עם מסגרת של garter st, ואז שוב כמה שורות ימין לסגור את הריבוע, ואז אפשר לעשות ריבוע בצבע אחר. ככה גם יש איזושהי דוגמה, גם זה לא מתעגל ומתגלגל וגם לא יוצאים מהכלים.
אני די בהתחלה אבל בינתיים יוצא לא רע.
אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

פשוט תני לבן אדם לפנק אותך ותהני מהמתנה בלי נקיפות מצפון.
אוח אני נמסה כאן.
איזה מתוק
אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

טוב, אז גמרתי לסרוג את צמד הסוסים, והגיע הזמן ללבד - להזכירכן, במכונה שלי עם הפתח הקדמי. עשיתי דוגמית מהצמר שנשאר לי, והכנסתי אותו למכונה עם הכביסה הרגילה כדי לראות איך יצא. יצא מלובד לגמרי, לא רואים כמעט שום סימן לסריגה, הגודל די טוב אבל קצת עבה ונוקשה מדי.
הכנסתי את שני הסוסים עם מגבת וכיבסתי בתוכנית הרגילה שלי. בשלב מסויים החלטתי שזה נראה כבר די בסדר, וניסיתי לעצור את המכונה בנוהל הרגיל עם הוצאת מים, אבל המכונה סירבה לוותר לי. לא הצלחתי לשכנע אותה שנגמרה הכביסה. אז עכשיו זה מתכבס לו בתוכנית הכי עדינה ואני לא מעזה לנסות לעצור את זה, כדי לא להאלץ להתחיל עוד תוכנית שלמה מהתחלה...
אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

עדכון: יצא בסדר. |יש|
הקהל_ביציע*
הצטרפות: 12 אפריל 2009, 20:44

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי הקהל_ביציע* »

אל-טר-א-גו! אל-טר-א-גו! (גל)
קול_פנימי_חיובי_ותומך*
הצטרפות: 12 אפריל 2009, 20:44

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי קול_פנימי_חיובי_ותומך* »

כל הכבוד לך! עבדת על זה קשה, אה?
מישהי_שמעניין_אותה*
הצטרפות: 12 אפריל 2009, 20:45

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי מישהי_שמעניין_אותה* »

אולי תעלי תמונה?
אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

יה, יפה מצידכן. בקרוב תמונה!
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

שלום לכל הסורגות,
באתי להמליץ בחום על סדנא שאני עוברת בהווה עם יונית קריסטל (זה סתם משהו שמצאתי כשעשיתי עליה גוגל).
בכל אופן, אני עושה סדנא שכוללת שישה מפגשים במוזיאון עין דור, שמתמקדים בלימוד טכניקות של טיפול בצמר הגולמי, טוויתו, צביעה טבעית שלו עם חומרים כמו כורכום, פקאנים וכו', טכניקות שונות של אריגה ולבסוף גם לֶבֶד. כל שיעור אורך 5 שעות והכל הכל עלה 700 ש"ח (כולל כל החומרים), שלדעתי הצנועה זה זול בטירוף. אני ממש נהנית ויונית היא אישה מקסימה עם כמות ידע עצומה שיש לה לשתף. באישורה אני מפרסמת כאן את הפרטים שלה, וגם אם אתן עכשיו לא כל כך בקטע, כדאי לבקש לקבל ממנה מיילים עם עדכונים, כי היא מפיצה דברים מאוד מעניינים (אתמול קיבלתי מייל על קורסים שמעבירים בדואיים, למשל קורסי הכנת גבינות וגם על קורס אריגה בדואית)
חוץ מזה, היא גם מוכרת באופן פרטי צמר מהמם שהיא טווה וצובעת בדרכים טבעיות במחירים מאוד זולים
הפרטים שלה: 04-6787158 או 050-6962403 "המייל" [email protected]
תהנו
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

הצילו! החתול שלי השתין לי על התיק של ה-stash ועכשיו כל הצמר שלי מסריח! מה עושים?
ילדת_טבע*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

הצילו! החתול שלי השתין לי על התיק של ה-stash ועכשיו כל הצמר שלי מסריח! מה עושים?
אוי בעסה...
עוברים לארגז פלסטיק? (זה מה שאני עשיתי במחשבה תחילה והיכרות עם נימוסי החתולים המסמנים שמתגנבים לנו הביתה).
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

תודה, אבל הארגז זה לא הבעיה, זה היה משהו חד פעמי שנפתר כבר. הבעיה היא מה עושים עם הצמר? לכבס אותו? לאוורור? רוב מה שיש שם זה סינטטי וגם כמה כדורי חוט רקמה. אפשר לכבס את זה?
ילדת_טבע*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

סינטטי? בטח שאפשר, כביסה רגילה טמפ' נמוכה. אולי כדאי בתוך ציפה כדי שלא יהיה בלגאן במכונה, אולי אפילו לתפוס כל כדור עם גומיה ככה שלא יפתח.
אוורור לא יועיל כי פיפי של חתול מסריח לנצח פחות או יותר (נראה לי שמתכלה יחד עם קלקר... :-) ).
הלחצת אותי חשבתי שצמר אמיתי, הסיוט הפסיכי שלי. אחד החתולים שמנייקים שלי חירבן על כדור צמר אחד שלי וחשבתי למחזר את החתול...
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

וחשבתי למחזר את החתול... צודקת, למחזר לאלתר או לפחות לזרוק למכונת כביסה- תראי לו מה זה!
ומה אני אעשה עם חוטי הרקמה? טוב, נראה לי שאני פשוט אזרוק הכל למכונה ונראה מה יצא, אני מסכימה לחלוטין שזה יתכלה באותו קצב פירוק כמו הקלקר
ילדת_טבע*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

חוטי רקמה זה כותנה, לא? הבעיה היחידה זה שהם מאבדים צבע בכביסה, נכון? שויין לא? יצא מה שיצא העיקר שיהיה שמיש, בטוח תוכלי לעשות בזה משהו אחר כך.
בהצלחה.
דווחי מה יצא אני במתח.
חתולת_בית*

סריגה בהתכתבות

ובינתיים חשבתי שמלא מהצמר שלי זה כדורים שגללתי על כדורי-חתיכות-עיתון.... יו. איזה סיוט. אין לי מושג איך אני אעבור את המכשול הזה, הצמר רטוב ומגעיל לי מידי לגעת בו ולגלגל מחדש.
כשאני אתגבר על המשוכה, אעדכן. אעדכן גם לאן זרקתי את החתול :-D
ילדת_טבע*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

אעדכן גם לאן זרקתי את החתול
רק שזה לא יהיה לכיוון שלי, כן?!
אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

ניצן, נטולת אינטרנט אך מחשבותיה עדיין איתנו, מוסרת את החדשות הטובות הבאות: ניט פיקס הגיעו לכפר סבא! ניתן להשיג בחנות ברחוב סוקולוב, ליד פינת וייצמן. אם נכנסים מכיוון צומת רעננה-כפר-סבא, פנייה ימינה מוייצמן.
טרה_רוסה*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

מה זה ניט פיקס ?
אלטר_אגו*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

מה שניצן תארה פה פעם: סריגה בהתכתבות (2008-11-15T14:48:56)
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי אילה_א* »

מקווה שמותר וראוי ומקובל להשוויץ פה בדף
הנה לינק ליצירה השניה ביופיה בחיי
שמיכה עבור היצירה הראשונה
http://www.flickr.com/photos/46451362@N00/3645420125/
ילדת_טבע*

סריגה בהתכתבות

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

הצצתי וחייבת להגיד שהראשונה הרבה יותר יפה :-) יש גם סבתא יפה שם אז בטוח שגם אמא יפה יש...
שליחת תגובה

חזור אל “ניקיון וסדר”