אזהרות מוהלים

חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי חוט_השני* »

המלצה נגד דר. ג'קסון (מוהל/רופא)
הוא מל את בנה של חברתי והיה לא רגיש עם בדיחות מעצבנות ( לדוגמא, לקרוא במבטא אמריקאי ולזכור שמולו אמא מתייפחת :"ראית איך התינוק בכה רק לפני הברית ולא בזמן הברית? הוא פשוט בכה "תורידו ממני כבר את העורלה הזאת".:-( )
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי יעלי_לה »

ממליצה בחום על מאיר שקול. ותיק, מנוסה, מיומן. איש מקסים, סבא חביב וחם כזה, משדר תחושה מאוד מאוד נעימה. מל כמה וכמה בנים במשפחה המורחבת שלנו, והחוויות היו פחות או יותר זהות בכל הבריתות. אוריה לא בכה בכלל, וקיבלתי אותו בחזרה מהר מאוד, חבוש ומחותל. לא היתה חווייה טראומתית לא לי ולא לו (ככל שאני יכולה לדעת מבחוץ...)
אורה*
הצטרפות: 27 יוני 2005, 09:22

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אורה* »

אני ממליצה על מוהל מקסים מדימונה וקוראים לו אלון שלום. הוא היה אמפטי ורגיש ונחמד והעיקר, עמיתוש כלל לא בכה והכל נגמר די מהר (בלי כימיקלים בלי הרדמות), הסביר לנו הכל בסבלנות ואפילו חזר למחרת בבקר לבדוק מה המצב (מרחק שעה נסיעה). ממש התרשמנו לטובה. הברית היתה אצלנו בבית, במושב , מאוד אינטימי .
עלי_מרווה*
הצטרפות: 27 פברואר 2004, 02:21
דף אישי: הדף האישי של עלי_מרווה*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי עלי_מרווה* »

ממליצה בחום על מוהל מקסים מראשון לציון בשם ר' קוחונובקי שאליו התוועדינו הודות להמלצות חמות מחברים.
המוהל צעד בשבילנו למעלה משעה הליכה (בשבת) וביצע את מלאכתו במהירות, דייקנות ועדינות. ליווה אותנו מאי ועד ת', יומ-יום החל מהלידה ואד שבוע אחרי הברית, כאשר בא לקלח ולטפל בקטן. הגוזל לא בכה אחרי הברית בכלל! בביקורת אצל רופא הילדים קיבלנו שבח על המלאכה.
אנונימי

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אנונימי »

דף זה נפתח לטובת חברי וחברות הקהילה שבחרו למול את בניהם.
לדיונים לגבי עצם הבחירה אם למול תינוקות ראו מדור בלי ברית מילה.
דף מוצנע
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

אזהרה מפני רופא מוהל מוכר בחיפה
ברדיו הארצי לפני כמה שבועות -
תינוק מת אחרי שהנ"ל ערך לו ברית. התינוק איבד הרבה מאוד דם.
ואז הסתבר כמה הרבה פאשלות, מומים, ובעיות שדרשו תיקון - עשה הנ"ל. הזהרו.
אלונ_צ'יק*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2003, 22:48
דף אישי: הדף האישי של אלונ_צ'יק*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אלונ_צ'יק* »

אזהרה מפני רופא מוהל מוכר בחיפה

אני ה-מ-ו-מ-ה.
בדיוק אתמול רציתי לכתוב אזהרה לגביו בדיוק על הסיפור הזה..
הרופא (שמו אינו מופיע כאן בשל חשש ללשון הרע) מל את בני, הדם לא נקרש, לחץ לו על האיבר כחצי שעה תוך כדי לחיצות על הבטן (לטענתו בכה לא בגלל הכאב אלא בגלל גזים) מי שמע על כאלו גזים בגיל 8 ימים? ובכלל לפני הארוע ביקש לבדוק את התינוק, הלכתי לשתות כוס מים לפני כדי לא להתעלף, פתאום שמעתי צעקה, התברר שעשה את הפריעה בלי להגיד ובלי נוכחות שאף אחד. הארוע התחיל המשיך ונגמר בטראומה גדולה. גם אחרי "הארוע" בני בכה כשעתיים בלי להירגע.

בחרתי למול אותו כי חשבתי שזה נכון אז, במבט לאחור והיום עם זכרון הטראומה שקשה לי להרפות ממנה אני לא יודעת אם עשיתי את הבחירה הנכונה.
רוצה_להיות_אני*
הצטרפות: 15 מאי 2005, 23:58

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי רוצה_להיות_אני* »

רוצה להמליץ לכבד אדם מאמין מספיק, כדי לנסות להבין (ולא להסכים, זה אפשרי) מה מביא אותו למול את בנו.
איל*
הצטרפות: 15 ינואר 2003, 03:10

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי איל* »

תגובה ל רוצה להיות אני
גם אני לא מבין.
בגלל זה הבן שלי שלם :-)
ixmix*
הצטרפות: 16 אפריל 2006, 19:42

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי ixmix* »

ואולי במקום לתת את הילד למישהו שחותך ממנו חתיכה, נחשוב שוב...
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי סיגל_ב* »

בר עדש,
אני מתנגדת להעברת התגובות שיוצאות נגד המילה כאן בדף, לדף אחר.
מי שכתב כאן, בחר לכתוב כאן והשמיע את קולו. זה דף שנוי במחלוקת בקהילה, ואין שום סיבה שהוא יישאר סטרילי ונקי.
זה אתר באופן. לא ניתן לצפות שיישמע רק קול אחד בדף הזה, שהוא דווקא קול המילה.
גם בדפים שהם יותר באופנים מובהקים, נשמעים קולות שונים ומגוונים, כפי שצריך להיות כאן.
אשמח אם תשאיר את הדברים כפי שהם.
תודה.
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי בר_עדש* »

סיגל ב,

אני מקבל את מה שכתבת למעלה. הבעיה היא שעל כל פיסת מידע בנוגע למילה יש מיד דיון בו נכתבים מחדש הרבה דברים שכבר נכתבו כאן ובדפים אחרים. התוצאה היא שאורחים המגיעים לכאן מבחוץ, וגם רבים ממשתתפי האתר, מתקשים למצוא את המידע שהם מעוניינים בו. לרוב הם גם לא מזהים את המידע שאנשים בקהילה היו מעוניינים להעביר להם (מעבר לכך שכריתת העורלה נוגדת את רוח האתר). בזמנו אני ניסיתי לערוך את דפי המילה כך שהמידע יהיה יותר נגיש, אך עדיין יש הרבה עבודה לעשות בנידון (לא היה לי מספיק אומץ למחוק).

ההצעה שלי היא להעביר בכל זאת את הדיון האחרון ואת הדיונים הבאים שיתפתחו כאן לדפים המתאימים (או ל דף וכחני התורן) ובמקום זאת לנסח בתחילת הדף את קולו של באופן לגבי ברית מילה (במקום ההודעה הזמנית שאני השארתי שם) כולל הפניות לדפים אחרים.
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי סיגל_ב* »

ההצעה שלי היא להעביר בכל זאת את הדיון האחרון ואת הדיונים הבאים שיתפתחו כאן לדפים המתאימים (או ל דף וכחני התורן) ובמקום זאת לנסח בתחילת הדף את קולו של באופן? לגבי ברית מילה (במקום ההודעה הזמנית שאני השארתי שם) כולל הפניות לדפים אחרים.

לא יודעת.
זה באמת דף קשה לעיכול לרבים כאן.
יש כרגע רגשות סוערים על עצם קיומו של הדף.
תן למילים להיאמר ולרגשות למצוא ביטוי ונראה לאן זה זורם.
גם עוד לא ברור בכלל שהדף הזה יישאר על כנו או במתכונתו הנוכחית. הדיון על כך עדיין נמשך.

בלי קשר, נראה לי כדאי לנסח פתיחה אחרת לדף. אני אנסה את כוחי.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אני בכלל רואה שיש פה יותר המלצות מאזהרות.
אז מה נסגר עם הדף הזה?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

מי שכתב כאן, בחר לכתוב כאן והשמיע את קולו. זה דף שנוי במחלוקת בקהילה, ואין שום סיבה שהוא יישאר סטרילי ונקי.

|Y|

הפתיחה (בנוסח שאני רואה עכשיו) נכונה, אם כי מי שבא ממש מבחוץ לא יבין מדוע יש התנגדות דווקא לדף שנקרא בשם זה :-) אבל אי אפשר להסביר את כל הסיפור הארוך.
בר_עדש*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי בר_עדש* »

_יש כרגע רגשות סוערים על עצם קיומו של הדף.
תן למילים להיאמר ולרגשות למצוא ביטוי ונראה לאן זה זורם._
|Y|

המחלוקת כרגע, כפי שאני מבין, היא האם יש מקום להמלצות על מוהלים באתר. יש הסכמה שאת האזהרות צריך להשאיר.
בסופו של דבר צריך לקבל החלטה האם להשאיר את ההמלצות או למחוק. המצב הנוכחי - להשאיר את ההמלצות ולהטביע אותם במלל אחר - לא נראה לי פיתרון רצוי.

לאחר מחשבה, נראה לי נכון למחוק את ההמלצות. ההנחה שלי היא שאם אורח כאן יהיה מעוניין בהמלצה על מוהל דוקא מחברי האתר, הוא יכתוב שאלה באתר (ויקבל מבול תגובות סוערות...) או יפנה אישית לאנשים בעמוד הבית או בדוא"ל. בכל מקרה, אם אנשים מעוניינים בבעל מקצוע (מיילדת, רופאה, מטפל, יועצת וכיו"ב) הם בדרך כלל לא מסתפקים בהמלצות כתובות אלא פונים אישית לממליצים.
רוצה_להיות_אני*

אזהרות מוהלים

_גם אני לא מבין.
בגלל זה הבן שלי שלם_

האחד לא מחייב את השני. אם אתה לא מבין, כנראה שאתה לא מאזין.
אתה לא חייב להסכים או לקבל כדי ל-ה-ב-י-ן.

<גם הבן שלי יהיה שלם, בע"ה, על פי דרכי ואמונתי>
רוצה_להיות_אני*

אזהרות מוהלים

לאחר מחשבה, נראה לי נכון למחוק את ההמלצות.
ולי נראה נכון למחוק בכלל.
קצת מוזר להשאיר אזהרות ללא המלצות, אם רוח האתר בעצם מזהירה ממוהלים בכלל
@}
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

נכון. נראה לי נכון למחוק את כל הדף, המלצות ואזהרות כאחד, כי אזהרה נגד מוהלח אחד היא פתח דרכו יש "אישור" לבחור מוהל אחר, בעוד שבדרכי הבחירה צריכה להיות "לא למול" :-D
בר_עדש*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי בר_עדש* »

קצת מוזר להשאיר אזהרות ללא המלצות
כלל לא מוזר. האזהרות הללו יכולות להציל תינוקות ומשפחות מאסונות.
המלצה מתפרשת כתמיכה באקט המילה, ולכן מקוממת עליה רבים כאן. לא כך לגבי אזהרה.
לגבי רוח האתר - לשם כך יש את ההודעה למעלה (לאחר מחיקת ההמלצות אני מקווה שיהיה אפשר להוריד ממנה את השורה הראשונה).
דליתוש_ב*
הצטרפות: 14 דצמבר 2004, 11:40
דף אישי: הדף האישי של דליתוש_ב*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

אזהרה נגד מוהל אחד היא פתח דרכו יש "אישור" לבחור מוהל אחר
מסכימה מאוד. לכן לדעתי כדאי שיהיו גם המלצות. יש אנשים שבכל מקרה יבחרו מוהל...
יתכן ויבחרו מוהל גרוע שפשוט עוד לא נכתבה נגדו אזהרה וחבל.
לדעתי טובת הילדים צריכה לעלות על הכל וכדאי שיהיו גם וגם.

אפשר לשים אזהרה כללית בתחילת הדף בסגנון:
אזהרה- מוהלים חותכים עורלות של תינוקות. בד"כ ללא הרדמה ותמיד ללא צורך רפואי. ראו הוזהרתם.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי שרון_ג* »

לדעתי טובת הילדים צריכה לעלות על הכל
|Y|
בר_עדש*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי בר_עדש* »

מסכימה מאוד. לכן לדעתי כדאי שיהיו גם המלצות. יש אנשים שבכל מקרה יבחרו מוהל...
גם אני מסכים. אבל אז זה אומר להשאיר בדף מתחת להודעת הפתיחה (לדעתי הנוכחית מצוינת, אך אם מישהי רוצה לנסח משהו יותר חריף - בבקשה) רק אזהרות והמלצות, ולהעביר את כל שאר המלל לדפים אחרים. זה דורש הסכמה מרוב חברי הקהילה לכך ש טובת הילדים צריכה לעלות על הכל. האם יש סיכוי להשיג הסכמה כזו?
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לדעתי אין שום ערך בהמלצה אישית למוהל.
גם אם ביצע את הפרוצדורה ללא סיבוך אצל מישהו מסוים, זו לא ערובה לך שאותו מוהל בדיוק לא עשה פאשלה יום קודם אצל תינוק אחר.
פנדורה*
הצטרפות: 18 אפריל 2006, 16:45

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי פנדורה* »

אני לא מסכימה איתך טרה רוסה
אם יש מוהל שמהל בניהם של אנשים רבים והוא ידוע בקהילה מסויימת , יש ערך להמלצה עליו. כמובן אם הממליץ הוא אדם ידוע בקהילה ולא סתם עובר אורח. זה חשוב מאד גם כיוון שכדי להיות מוהל אדם חניך של מוהל אחר ומתלמד על תינוקות:-(
בר_עדש*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי בר_עדש* »

_לדעתי אין שום ערך בהמלצה אישית למוהל.
גם אם ביצע את הפרוצדורה ללא סיבוך אצל מישהו מסוים, זו לא ערובה לך שאותו מוהל בדיוק לא עשה פאשלה יום קודם אצל תינוק אחר._
כבר נכתב על הערך שיש להמלצות באתר הזה, ושאי אפשר למצוא במקומות אחרים. אני, לפחות, מצפה מהכותבים כאן להיות ביקורתיים מספיק כדי לשים לב לעבודת המוהל, ולא רק לתוצאה, ולנמק את ההמלצה שלהם.

"הצלחה" של הניתוח היא אמנם לא סיבה להמלצה, אך דברים אחרים, כמו הקפדה על סטריליות (שאת לא רואה, למשל, בסרט שהביאה שרון ג), חבישה שנופלת עם הגלד (ואין צורך להסיר אותה), יחס אנושי לתינוק, פחות כאב לתינוק (למשל, אם התינוק לא הראה סימני כאב אחרי הברית), והתחשבות בהורים. יש גם ערך להמלצה אם היא הגעה מבעלת מקצוע רפואי, ו\או ממישהי שבדקה מספר רב של מוהלים לפני שבחרה במוהל מסוים (כזו היתה ההמלצה שאני קיבלתי על המוהל שבחרנו - והוא אכן עמד בקריטריונים שמניתי).

אם מוהל לא עמד בקריטוריונים האלו, או באחרים שחשובים להורים, זה המקום לכתוב אזהרה.

אם יש מוהל שמהל בניהם של אנשים רבים והוא ידוע בקהילה מסויימת , יש ערך להמלצה עליו
מאד תלוי באיזו קהילה מדובר. באופן כללי, לא הייתי סומך על המלצה כזו. היו מקרים של מוהלים ידועים ומקובלים מאד בקהילותיהם, שהתגלה (מאוחר מדי) שמדי פעם היו להם "תקלות", וההורים של הקורבנות הסתירו זאת מבושה.
שרון_ג*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי שרון_ג* »

אם יש מוהל שמהל
מוהל שמל, כן?
מי שמהל משמע שדילל במים...
שרון_ג*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי שרון_ג* »

שאת לא רואה, למשל, בסרט שהביאה שרון ג
הסרט שהבאתי קצת יצא מהקשרו.
הבאתי אותו כדי להראות שגם כשזה כואב שניה זה נורא.
לי בכל אופן.
ההוא דווקא הדגים אח"כ איך הוא מחטא את הכלים, ואיך עבר קורסים בחדר ניתוח...
פנדורה*
הצטרפות: 18 אפריל 2006, 16:45

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי פנדורה* »

סליחה
שרון_ג*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי שרון_ג* »

:-D
לא צריך להתנצל. סתם הציק לי בעין. ואני, נודניקית שכמוני, הייתי חייבת לתקן.

<אם יהיה לי כוח אני אכנס אח"כ לעריכות, ופשוט אתקן שם ואמחק את כל התכתובת>
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי צוויליך* »

לפני שהולך לישון

לכעוס על פרסום אזהרות ממוהלים לא מקצועיים
כי זה נשמע כנותן לגיטימציה למילה,
כמו לכעוס על חינוך למין בטוח
כי זה יעודד מין לפני הנישואין.

ראוי שגם מי שמתנגד למילה
יכבד את מי שהחליט למול את בנו.

אחרת בעתיד נתקשה לנהל דיון על איזה מח' יולדות
מערימה מכשולים בפני ביות,
כי זה עלול לעודד לידה בבי"ח.

זה ניראה לי גס ומתנשא!
רוב ההורים - גם בקרב גולשי האתר - מלים את בניהם.
אז מה, ברוגז? לכתוב בראשית כל הוספה אזהרה זאת בקשר למוהל נכתבת תוך ידיעה שהורים המלים את בנם פוגעים בו פיזית ונפשית ומבינים כי הם פרימיטיבים ובכלל מה הם עושים פה שילכו לתפוז, תודה ?
דליתוש_ב*
הצטרפות: 14 דצמבר 2004, 11:40
דף אישי: הדף האישי של דליתוש_ב*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

לדעתי כדאי שיהיה דף חוות דעת על מוהלים. אין כרגע שום גוף שאוסף נתונים לגבי מוהלים ובריתות ואין להורים מקורות מידע לגבי מוהלים מלבד מפה לאוזן.
זה שאני ואחרים חושבים שההורים טועים, לא צריך להפריע לנו לנסות לעזור לתינוקות, הם לא אשמים בשיקול הדעת של הוריהם, משרד הבריאות והקהל הרחב באופן כללי, הם (כרגע) רק קורבנות תמימים.
יש לקוות שכאשר הם יהיו הורים לתינוקות זכרים יהיה יותר מידע זמין ואמין לגבי מוהלים (ומילה בכלל) כך שאם הם יבחרו להמשיך את המסורת, הם בתורם יסכנו את ילדיהם כמה שפחות. (נכון נכון, לא למול הכי בטוח P-: לי לא צריך לספר).

איסוף מידע מהימן הוא אינטרס חברתי בעיני , ללא קשר לדעתי בנושא.

כדי שהדף יהיה אמין ככל הניתן, רצוי לדעתי שיהיה שם מלא של המוהל וציון מספר פרמטרים רלוונטיים לגביו, שבכל מקרה כדאי שהורים יבדקו לפני הברית (גם אם הם בוחרים לא לכתוב אותם כאן):
הכלים בהם השתמש (סניטציה, חדות, כפפות, האם השתמש בשפורפרת למציצה או לא).
אלחוש- כן/לא/איזו/יעילות
נוכחות הורית ליד התינוק- האם היה שלב בו המוהל היה לבד עם התינוק?
יחס להורים ולתינוק (רצוי לפרט)
נוכחות לאחר המילה (באותו יום וביום המחרת)
שכר
התרשמות כללית
ועוד..
לא חובה לציין אם זו המלצה או אזהרה, אפשר להשאיר את זה לשיקול דעת הקורא/ת.

רצוי שיהיה מניק עם דף בית לפרטים נוספים ופשוט לאמינות.

ותקווה מניפולטיבית לסיום:
מקווה שכל המתנגדים לדף שכזה ימצאו בליבם מקום לתינוקות שאולי יחסך מהם כאב בעזרת דף שכזה.
אולי אפילו יהיו כמה שיוחלט כבר לוותר להם על כל העסק וזהו :-)
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי יעלי_לה »

בראוו, צוויליך! סוף סוף דברי טעם!!!
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

כמו לכעוס על חינוך למין בטוח כי זה יעודד מין לפני הנישואין השוואה טובה...אותי שכנעת :-)
וברצינות-שכנעת אותי שכן כדאי לדבר על זה <עשיית ברית מילה> כאן באתר ולא להתעלם מהתופעה שממילא רווחת כל כך במדינתנו.

ההצעה של דליתוש ב נשמעת מצוינת על פניה...הבעיה היחידה שלי זה עם היא חוות דעת שמתעלמות לחלוטין מהעובדה שיש במילה איזה שהוא סבל לתינוק בכל זאת :-/
כמו ההמלצות בנוסח שיש בתחילת הדף-כשקוראים את זה מקבלים תחושה שוואלה מה הסיפור,זה בכלל לא כואב,והתינוק לא בכה ובכלל המוהל כזה בנאדם מקסים...
יסלחו לי מי שכתבו את ההמלצות האלה-נכון שאתם הייתם שם ולא אני,ושזה הבן שלכם ואתם יודעים עליו יותר טוב ממני-אבל נראה לי שגם מי שבוחר למול בלב שלם
מסיבות כאלה או אחרות מבין שיש כאב בעניין,שזה לא הליך פשוט כל כך.
כשקוראים המלצה כזו בבאופן זה יכול לשכנע בנאדם ששוקל לא למול לסגת מהחלטתו,שכן אפילו ב באופן טבעי אמרו שזה ממש לא כזה עניין :-P
לכן אני פשוט חושבת שאם יהיה דף שיש בו גם המלצות,כדאי שהממליצים ישימו לב לניסוחים ולרוח הנושבת מהם וישקיעו בהמלצה מפורטת ועניינית כמו שהציעה דליתוש ב
<מה יהיה עם הרוח הזאת? איפה כשצריכים אותו?!>
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

אזהרות מוהלים

צוויליך, אני מסכימה לגמרי שיש צורך בדף אזהרות מוהלים ושהוא יכול לסייע להורים רבים להימנע מטעויות קשות.

רוב ההתרעמות באה על ההמלצות בנוסח שיש בתחילת הדף-כשקוראים את זה מקבלים תחושה שוואלה מה הסיפור,זה בכלל לא כואב,והתינוק לא בכה ובכלל המוהל כזה בנאדם מקסים...
כשקוראים המלצה כזו בבאופן זה יכול לשכנע בנאדם ששוקל לא למול לסגת מהחלטתו,שכן אפילו ב באופן טבעי אמרו שזה ממש לא כזה עניין

_אחרת בעתיד נתקשה לנהל דיון על איזה מח' יולדות
מערימה מכשולים בפני ביות,
כי זה עלול לעודד לידה בבי"ח_
השוואה לא נכונה. דיונים על ביות יש באתר לרוב. יותר מדויק להשוות לדף המלצות תינוקיות או באיזו תינוקייה נותנים לבכות יותר .
צוויליך*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי צוויליך* »

רק להבהרונת,
גם אנחנו מתכוונים לא למול את בננו (אם וכש..).
לאור זאת, ובנאמנות למשחקי המילים הזולים שכה אוהב,
אפשר לשנות את שם הדף ל תיזהרו ממוהלים .
:-)
אגב, קומה, למה השוואה לא נכונה ?
הנקודה שראיתי בהשוואה היא שכמו שחולקים מידע על מח' יולדות שלא מעודדות ביות או שאף מנסות למנעו, כך יש לחלוק מידע על מוהלים בלתי מקצועיים ומסוכנים.
אפילו שאני חושב שיש להימנע ממילה ושכדאי ללדת בבית.

חג שמייח לכווווולם
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

אזהרות מוהלים

צוויליך, אם אתה תמשיך לא להבין אותי אני אשלח לך שלושה חתולים שגדלים בלי חיתולים פלוס שטיח חדש :-P
צוויליך*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי צוויליך* »

קומה, הם יפגשו שלושה חתולים נוירוטים רזידנטס ובכלל אנחנו לא מחזיקים משטיחים חדשים!
מיטל_מ*
הצטרפות: 03 מרץ 2006, 17:29
דף אישי: הדף האישי של מיטל_מ*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי מיטל_מ* »

מל את בני, הדם לא נקרש, לחץ לו על האיבר כחצי שעה תוך כדי לחיצות על הבטן (לטענתו בכה לא בגלל הכאב אלא בגלל גזים) מי שמע על כאלו גזים בגיל 8 ימים? ובכלל לפני הארוע ביקש לבדוק את התינוק, הלכתי לשתות כוס מים לפני כדי לא להתעלף, פתאום שמעתי צעקה, התברר שעשה את הפריעה בלי להגיד ובלי נוכחות שאף אחד. הארוע התחיל המשיך ונגמר בטראומה גדולה. גם אחרי "הארוע" בני בכה כשעתיים בלי להירגע._
אני בהלם!דר' ולטמן מל את הבן שלי.הרגשתי שמשהו לא רגיל,פיצ האומלל צרח במשך שעות בלי הפסקה.גם לנו הוא אמר גזים.הוא כרך סביבו חיתולים לוחצים,צרחתי עליו והורדתי את זה מהר למרות זאת נשארו לו סימנים כחולים במשך ימים.
הוא תכנן לעשות את המילה עם סכין רב פעמית.בעלי התווכח איתו.והשיא היה שהוא רצה לעשות את העניין של המציצה של הדם ככה עם הפה בלי קשית או משהו כזה.פה כבר בעלי יצא מהכלים.איזה נוראי כמה הפיצ שלי סבל.
עלק רופא...
אמא_נמש*
הצטרפות: 17 אפריל 2006, 20:31
דף אישי: הדף האישי של אמא_נמש*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אמא_נמש* »

מרב אכפתיות יצא לך קצת מפחיד
אנונימי

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אנונימי »

נשמע נורא
צוויליך*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי צוויליך* »

עריכה "רצינית" ראשונה!! הידד אני.
העברתי את הדיון שהחלה בו מי לה לדף מילת תינוקות .

<מרגיעון: מותר לכעוס >
מי_לה*
הצטרפות: 12 אוגוסט 2006, 18:04

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי מי_לה* »

צוויליך למה לכעוס? האם הכעס מוביל לאנשהו?

ונסיים במרגיעון היומי "זה לא נגדך, זה בעדי"!

בקיצור, בהחלט הרבה יותר מתאים לדף מילת תינוקות
עוד_מעט_אמא*
הצטרפות: 03 נובמבר 2004, 16:46

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי עוד_מעט_אמא* »

החלטנו למול את הבן העומד להיוולד, אבל רוצים שהברית תיעשה ע"י רופא.

מי מכיר ומי יכול להמליץ על רופא-מוהל באזור ראש-פינה / צפת / קרית שמונה?

תודה מראש וחג שמח
סיסאם*
הצטרפות: 07 יוני 2007, 18:26

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי סיסאם* »

תנסי לחפש באתר "גונן על הילד" יש שם רשימה של מוהלים שפישלו בגדול. אני גרה בצפון ומכירה מישהי שהבן שלה כמעט מת מברית מילה. הוא איבד הרבה דם והמוהל פשוט שלח אותה הביתה. אני מכירה עוד אמא שלבן שלה עד היום יש סיבוך מהמילה. ואת זה הוא יתקן כשיגדל. בעבר שוחחתי עם מישהי מכפר ורדים שלקחה מוהל שהוא רופא, והוא חזר בתשובה ולא סיפר לה שהוא בעצם מבצע את המילה לפי ההלכה. הוא לא השתמש בחומר הרדמה. הוא לא השתמש בכפפות, ועשה פריעה בציפורניים. הוא ביצע את המציצה באיבר המין בפה! הבן שלה סבל מהידבקויות רציניות באיבר המין.
אני אישית לא הייתי חותכת כלל אבל...... אם זאת ההחלטה, אז תלמדו טוב, ותקחו את כל החסרונות בחשבון מכיוון שלמילה אין יתרונות כמובן.
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי עדי_ל* »

גם אני שמעתי על מוהל רופא בצפון ששמו הולך לפניו, אבל לא הפישולים הקשים שעשה וגרם לפגיעות חמורות.
אברר עם מי שבנה נפגע מאוד ממנו, אם תסכים שאפרסם את שמו, או לחילופין, שאעביר לך אותו באופן אישי.
אני אישית לא הייתי חותכת כלל אבל...... אם זאת ההחלטה, אז תלמדו טוב, ותקחו את כל החסרונות בחשבון מכיוון שלמילה אין יתרונות כמובן
אלונ_צ'יק*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2003, 22:48
דף אישי: הדף האישי של אלונ_צ'יק*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אלונ_צ'יק* »

ד"ר ולדמן, עובד גם בבי"ח רמב"ם וגם מוהל. אני בטוחה שגם בסיפורים האחרים זה הוא!

מל את הבן שלנו, הילד דימם במשך שעה, היה זוועה! מזל שאבא שלי רופא וטיפל במקום. פרט לכך אין לי כוחות נפשיים אפילו לפרט.

דבר אחד טוב, לעולם לא אעשה ברית שוב, אם יוולדו לי עוד בנים.
מורן*
הצטרפות: 04 דצמבר 2003, 11:32

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי מורן* »

לכרמל האורחת
באיזה איזור? ואיך יוצרים קשר?
תודה, מורן
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי פלונית* »

חזות חרדית אבל הוא מפתיע בחיוך,

מה?..
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

באתר "גונן על הילד" יש מידע על מקצצים למיניהם.
אני לא חתכתי.
אדריכל_ככר_השוק*
הצטרפות: 03 מרץ 2008, 10:02

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אדריכל_ככר_השוק* »

אזהרה- מוהלים חותכים עורלות של תינוקות. בד"כ ללא הרדמה ותמיד ללא צורך רפואי. ראו הוזהרתם.
|Y|
טדליק_נהנאנע*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 00:10
דף אישי: הדף האישי של טדליק_נהנאנע*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי טדליק_נהנאנע* »

המלצה לזה, המלצה לזה.
שטויות!!!!!
בסופו של דבר עניין של מזל.
אנחנו קבלנו המלצות חמות חמות על שלנו. ממשפחות רבות.
פרופסור כירורג- מוהל, עם נסיון של עשרות אלפי בריתות.
ובכל זאת הילד כמעט מת מדימום.
ואז אמרו לנו- צריך מוהל, לא רופא בלה בלה בלה בלה בלה.
אבל בבית חולים סיפרו ששבוע לפני הגיע תינוק שמל אותו אחד המוהלים בעלי השם/ וותק / ניסיון הכי הכי הכי טוב באיזור.
והיה שבוע שלם בטיפול נמרץ בגלל דימום.
בשלב הזה היה ברור שלא צריך היה לא זה, לא זה, ולא אחרת. פשוט היה צריך להשאיר אותו שלם ובריא.

בקיצור, לא הנסיון ולא השם הטוב, ולא שום דבר מהווה תעודת אחריות לנזק שעלול להגרם לתינוק.
הורים, האחריות עליכם היא לא בהחלטה לאיזה מוהל/ רופא לפנות, אלא אם למול או לא למול את התינוק.
מרגע ההחלטה, אם היא לכיוון קיום המילה, קחו בחשבון שהכל יכול לקרות.
ג'וניפר_והמשפחה*
הצטרפות: 01 אפריל 2009, 22:30
דף אישי: הדף האישי של ג'וניפר_והמשפחה*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי ג'וניפר_והמשפחה* »

מי שמצדד במילה מוזמן להעביר את ההמלצות הנ"ל לדף המלצות מוהלים או דף בעל שם דומה.
מקומן ממש לא בדף העוסק באזהרות.
חלקן נעשה בצורה כל כך שקופה שאני תוהה אם מקומן לא ב-ככר השוק וזהו.

(אני באמת היחידה?)
דלית_ב*
הצטרפות: 18 נובמבר 2005, 17:43
דף אישי: הדף האישי של דלית_ב*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי דלית_ב* »

את לא היחידה גם לי זה צורם.
מלכת_שבא*
הצטרפות: 19 יוני 2011, 18:35

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי מלכת_שבא* »

אני לא מבינה משהו אחד.למה כשיש פשלה אצל מוהלים מדברים על זה כל כך הרבה בתקשורת ובכל מקום משמיצים את המוהל, במיוחד אם הוא רב מוהל, למה בגלל שזו מצווה? בגלל שזה צו אלוקים אז משמיצים את המצווה ומראים כמה לא טוב עושים וכמה המוהלים לא עוברים הכשרה בכלל? גם לרופא שעושה ניתוח בכל מקום אחר יכולה להיות פשלה בין אם זו טעות בשגגה או טעות מתוך רשלנות אז למה המשפט שהוא עובר לאחר מכן אין הדים כל כך גבוהים. התפקיד שלנו הוא לבחור את המוהל הכי טוב ושאנחנו הכי סומכים עליו או ששמענו עליו מחברים/קרובים וכו' רק דברים טובים. מה שיקרה נדע שיכול לקרות לכל אחד עד כמה שזה מצער וכואב. את ארבעת בני מל רב מיוחד מאוד שמבצע את המלאכה על הצד הטוב ביותר בעצם את בני השני הוא לא היה בארץ ולכן שלח אלינו את תלמידו שגם הוא עשה זאת בצורה הכי טובה. ולא רק זה לפי מיטב ידיעתי הרופאים המוהלים אינם בקשר לאחר הברית עם ההורים לבדוק אם הכל בסדר, תקנו אותי אם זה לא נכון! אותו רב שדיברתי עליו מקודם הוא שולח תלמיד מוהל שלו לאחר יום או יומיים לביתו של הנימול ובודק שהכל בסדר.
אבישג_א*
הצטרפות: 25 נובמבר 2006, 22:44
דף אישי: הדף האישי של אבישג_א*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אבישג_א* »

רבים כאן באתר מתנגדים לביצוע מילת תינוקות, כיוון שהם רואים בה הטלת מום בתינוק חסר אונים שאינו יכול להביע את רצונו, וללא כל הצדקה רפואית. עוד מידע על כך ניתן למצוא ב-מדור בלי ברית מילה. דעות נגד מילה ניתן גם להביע בדף ביקורת על הורים שעושים ברית.

איזו כותרת מקוממת ומעוותת
רבים כאן באתר גם מתנגדים להתנגדות לברית מילה
רבים באתר מתנגדים להתבוללות
אז אפשר להעביר את הכותרת הזאת גם לעוד הדפים ?

רק רגע, יש נושא כלשהו באתר הזה שלא רבים המתנגדים לו ? אם כן שתפו אותי

מחכה כמה שעות ואם אין תגובה הולמת אני מחליפה את הכותרת המקוממת לכותרת הבאה : "העמדה הרשמית של האתר מתנגדת לביצוע מילת תינוקות..." - יותר מדויק, יותר נכון, פחות מרגיז.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי יונת_שרון* »

לאתר אין עמדה רשמית, לכן הניסוח שאת מציעה דווקא אינו מדויק כלל.
דווקא הניסוח הקיים מדויק יותר: מבין המשתתפים כאן, יש רבים (ביחס לאוכלוסיה הכללית) שמתנגדים למילת תינוקות (אם כי ודאי לא יתנגדו למילה של אדם בוגר מבחירה).
צוויליך*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי צוויליך* »

אבישג, נסי להשליך אותו טיעון על נושא החיסונים וההתנגדות להם ע"י רבים מבאי האתר.
אני משער שרוב הגולשים מחסנים את ילדיהם ושחלקם גם מתנגדים להתנגדות לחיסונים.
עדיין, זה אתר שנותן ביטוי דרך הלא-מיינסטרימית (מיינסטרים לענייננו: מילה, חיסונים, תמ"ל, חינוך הישגי-תחרותי-מוכוון ציונים וכד').

אל תחשבי שאני לא רואה מה מקומם אותך.
זה החלק של האישיואים העיקריים באתר שלא מתאים לך.
לי, למשל, חשוב מאד שקיים האתר - כשהתחלתי לחשוב על אם לנתח מילדי את העורלה או לא, פה בבאופן קיבלתי את המידע שאיפשר לי לבחור.
באתרים אחרים (כמעט כולם) המידע יטבע בהרי מלל שנאה של המתנגדים למתנגדים.
שם מקובל לצרוח כדי להטביע את הדיעה השונה. פה לא. לכן.

מה את מציעה? כמו הסלוגנים שמודפסים היום על חפיסות הסיגריות - "העישון מזיק לבריאות" ?
היית רוצה למתן את הניסוחים כדי שלא יעליבו אותך? לא נשמע לך פוליטיקל-קורקטנס לפי דרישה?
כמו להוסיף בדפים על החיסונים "משרד הבריאות ממליץ לחסן לפי הוראות ארגון הבריאות העולמי...", ו"המחקרים קובעים שהחיסונים יעילים ובטוחים."
כדי שלא נדרוך על הבהונות של מי שמאמין למשרד הבריאות?

ובנוגע להתבוללות, לא הייתי מביא את האתר כדוגמא למוקד התנגדות להתבוללות (-:
והיו דפים בנושא.

הנה ההסבר:
_מה זה "באופן טבעי"?
"באופן טבעי" הוא עלון דו-חודשי בנושאי חינוך, הורות טבעית וחיים בירוק. העלון יצא לאור על נייר מאז 1995 ועד חודש מאי 2007 וחודש במתכונת אינטרנטית במרס 2010, בכתובת: http://www.beofen-tv.co.il/alon.

מעבר לעלון עצמו, באופן טבעי זה גישה לחיים שבה בוחרים מה לעשות לא רק לפי הדרך המקובלת אלא מנסים לגלות את הדרך "הטבעית", למצוא את הטבע האישי שלנו מתחת לשכבות התרבות וללכת לפיו._

צוויל
אבישג_א*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אבישג_א* »

שם מקובל לצרוח כדי להטביע את הדיעה השונה. פה לא. לכן.
ופה מקובל להשפיל את מי שחושב אחרת - מה העניין של הכותרת המקוממת הזאת חוץ מלהשפיל אותנו ?

תעשה לי טובה צוויל אתה רוצה לומר שלדיעה שלי בעד ברית מילה יש משקל שווה לדיעה שלך נגד ברית מילה ?
אתה רוצה לומר שאני יכולה להביע כאן את דיעותיי בלי שיטביעו אותן ? בלי שיתקפו אותי ? בלי שיונת תעשה עריכה מוקפדת למה שחשוב לכם ?
נכון, האתר הזה נותן מקום לדעות שונות מהמקובל, אבל הוא ממש לא סובלני לדיעות אחרות (בדיוק כמו כל אתר אחר)

לי, למשל, חשוב מאד שקיים האתר - כשהתחלתי לחשוב על אם לנתח מילדי את העורלה או לא, פה בבאופן קיבלתי את המידע שאיפשר לי לבחור.
סבבה, תיהנה, מה זה קשור לבקשה שלי ? - למה אנחנו צריכים להיות מסומנים ? הרי רבים באתר תומכים בברית מילה

_ובנוגע להתבוללות, לא הייתי מביא את האתר כדוגמא למוקד התנגדות להתבוללות
והיו דפים בנושא_
אני לא טוענת שכאן המוקד, כן טוענת שיש רבים כאן המתנגדים לכך.

אם זה הקו של האתר, סבבה, תגדירו את זה כקו של האתר, אם מדובר ברבים יש רבים גם בצד השני.
אבישג_א*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אבישג_א* »

לאתר אין עמדה רשמית, לכן הניסוח שאת מציעה דווקא אינו מדויק כלל.
המדור בלי ברית מילה מופיע כאחד מנושאי הליבה של האתר

דווקא הניסוח הקיים מדויק יותר: מבין המשתתפים כאן, יש רבים (ביחס לאוכלוסיה הכללית) שמתנגדים למילת תינוקות (אם כי ודאי לא יתנגדו למילה של אדם בוגר מבחירה).
יש גם רבים המתנגדים להתנגדות, רבים המתנגדים לפוליאמריה, רבים המתנגדים לבגידות

תכתבי לי כמה "רבים באתר" את רוצה ואני אביא קבוצה שמתנגדת לדפים מסוימים ויאללה נתחיל לסמן דפים שהם מחרידים בעינינו, יש כאן המון דפים שהייתי רוצה לסמן.
פלוני_אלמונית*

אזהרות מוהלים

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

יש גם רבים המתנגדים להתנגדות, רבים המתנגדים לפוליאמריה, רבים המתנגדים לבגידות
רבים ביחס לאוכלוסיה הכללית? כלומר שפה באתר יש יותר מתנגדים לפוליאמוריה מבאוכלוסיה הכללית? לא נראה לי. ולגבי ברית זה כן המצב.
פלוני_אלמונית*

אזהרות מוהלים

אוי נו. אני לא באמת משתתפת חדשה.
אבישג_א*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אבישג_א* »

בואו נשאל את זה כך - חוץ מלהשפיל אותנו יש עוד מטרה לכותרת הזו ?
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אחת* »

ופה מקובל להשפיל את מי שחושב אחרת - מה העניין של הכותרת המקוממת הזאת חוץ מלהשפיל אותנו ?

מעניין ומוזר שככה את מרגישה, מה משפיל בזה?
האם גם כותרת כמו " רבים מהאתר מתנגדים לחינוך ממוסד " נשמעת לך משפילה?
אחת*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אחת* »

להשפיל את מי?
אם תפיסת עולמי שונה מתפיסת עולמך את מרגישה מושפלת?
פלוני_אלמונית*

אזהרות מוהלים

מי זה אותנו? ומה גורם לך לחוש מושפלת?

דלית ב
צוויליך*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי צוויליך* »

אבישג, את יוצאת לקרב? על מה? תקימי אתר שיתמקד בנושאים להם את מסכימה, עם מודרציה תואמת.

המדור בלי ברית מילה? מופיע כאחד מנושאי הליבה של האתר
ואת מופתעת? ממה, באמת?

אני חושב שמה שכואב לך זה שבאתר הקול המתנגד למילה (לדוגמא) הוא הדומיננטי.
ושהמצב המקובל עליך זה שיתקיים אולי דיון בין הבעד והנגד אבל שיהיה ברור שהנגד הוא רדיקלי אבל לא דומיננטי.

ואני בטוח שאת יכולה לעשות הבדלה - בקלות - בין "העמדה הרשמית" (ההיפוטתית) של האתר לבין "נושא ליבה".

אתה רוצה לומר שלדיעה שלי בעד ברית מילה יש משקל שווה לדיעה שלך נגד ברית מילה ?
לא רוצה - אומר ובפה מלא וגם מקליד (-: .
אבל את מתפלאת שבקהל המאזינים הקבוע של האתר יש אוזן כרויה לדיעות שלי?
בואי ננהל את הדיון באתר מיינסטרימי - שלא לומר, באתר אמוני - יו גט דה פיקצ'ר. לא יהיה דיון ולא נעליים.

האמירה החשובה - לדעתי - שמוצאת את מקומה באתר הזה, היא לא מחקר העלה ככה או מחקר אחר העלה אחרת -
אלא ההצהרה הלא מתנצלת שיש זכות בחירה.
(מותר לבחור למול את הילד (-; )

צוויל
אבישג_א*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אבישג_א* »

_להשפיל את מי?
אם תפיסת עולמי שונה מתפיסת עולמך את מרגישה מושפלת?_
אם לך מותר לכתוב כאן חופשי ואילו את הדפים שלי מסמנים אני בהחלט מרגישה מושפלת

או בואי נשאל את זה אחרת איך היית מרגישה אם הייתי נכנסת לדף זוגות מעורבים וכותבת שלמרות שרבים באתר מתנגדים לו מכיוון שהוא מהווה פגיעה חמור בחוסנו של עם ישראל ובתהליך הגאולה ובתכלית קיומנו בעולם עדיין מאפשרים לו להתקיים
היה לך נוח לכתוב בדף כזה ? איך היית מרגישה ?

שואלת שוב כי לא קיבלתי תשובה - מה עניינה של הכותרת הפוגענית הזאת חוץ מלהשפיל אותנו ?
ואם לדעתכם זה לא משפיל ולא בעייתי האם אפשר לסמן בכותרות כאלו דפים נוספים באתר שאנשים רבים כאם שחושבים אחרת מכם מתנגדים להם ?
אבישג_א*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אבישג_א* »

_המדור בלי ברית מילה?? מופיע כאחד מנושאי הליבה של האתר
ואת מופתעת? ממה, באמת?_

אני לא מופתעת , זו תשובתי ליונת שכתבה שמדובר ב"רבים" ולא בעמדה הרשמית באתר

אני לא מתנגדת לכך שהטון כאן יהיה נגד ברית מילה בדיונים - אם זה מה שרוב הכותבים חושבים
אני גם לא נגד זה שהאתר יוגדר רשמית נגד ברית מילה, אני כן טוענת שאם יש כותרות רשמיות כאלו אז זה צריך להיות ההעמדה הרשמית של האתר ולא איזה "רבים" עלום שם וזהות.

זה הכל, אתם יכולים להמשיך לשלוט באתר

וצויל, כתבת ממש יפה אבל אני בעומס כאן ובקריזה עליכם אז לא התייחסתי להכל, עמך הסליחה
אבישג_א*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אבישג_א* »

הילדים רעבים, תיכף אשוב
אחת*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אחת* »

האתר מורכב ברובו מאנשים חילוניים, בעלי תפיסה הומנית ועם נטיות למיעוט התערבויות.
ברית המילה היה קונצנזוס עד לפני שנים לא רבות, בזכות דפים כאלו ואתרים בודדים נוספים ברשת, שצדו את עיני התקשורת והעלו את הנושא לדיון, יש היום יותר הורים ששוקלים את המילה לפני הביצוע.
בעיני זה מאוד חשוב וטוב.

אם לך מותר לכתוב כאן חופשי ואילו את הדפים שלי מסמנים אני בהחלט מרגישה מושפלת
את יכולה להעלות את התחושות שלך לגבי הנושא שאת חלק מאתר שרבים מחבריו מתנגדים לביצוע מילה.עד כמה שהבנתי, אף אחד לא סימן את הדפים שלך, למה את מרגישה בעלות על הדף?
התייחסו בכבוד לדברייך ונותנים להם מקום.

מחכה כמה שעות ואם אין תגובה הולמת אני מחליפה את הכותרת המקוממת לכותרת הבאה : "העמדה הרשמית של האתר מתנגדת לביצוע מילת תינוקות..." - יותר מדויק, יותר נכון, פחות מרגיז.
את זה אף אחד לא כתב בדף שלך.

בקיצור, יום חם, סערות הורמונליות ורוחות מלחמה (ועוד לא התחלתי לדבר על הפוליו)

מה דעתך על איזה "WE LOVE YOU אבישג" ונגמור עניין?
אבישג_א*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אבישג_א* »

האתר מורכב ברובו מאנשים חילוניים, בעלי תפיסה הומנית ועם נטיות למיעוט התערבויות.
בדקת סטטיסטית ?
ונניח וכן - רובם מתנגדים לברית מילה ?

למה את מרגישה בעלות על הדף?
הדף שייך לנושאים עמם אני מסכימה, בדיוק כמו שמי שבזוגיות עם לא יהודי תרגיש קשר לדף זוגות מעורבים. ככל הזכור לי הגנו שם בחירוף נפש על הדף ועשו לו עריכות משמעותיות וקפדניות.

אחת, אני אשמח אם תעני לשאלתי במקום לתקוף

איך היית מרגישה לכתוב בדף עם כותרת כמו הנ"ל ?

ואל תדאגי, תנשמי עמוק, אני לא אמחוק את הכותרת המכוערת, אני רק מציעה שהאתר יפסיק להגדיר את עצמו כאתר החינוך הביתי, הוא הרבה יותר מזה.
אבישג_א*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אבישג_א* »

והשאלה השנייה - מה מטרת הכותרת ?

תשובות או שאתם יודעים רק לנתח אותי פסיכולוגית ולהציג אותי באור אווילי ?
אחת*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אחת* »

מצטערת אם יצאתי תוקפנית, אני אתחיל בפרחים
{@ {@ {@

אני רק מציעה שהאתר יפסיק להגדיר את עצמו כאתר החינוך הביתי, הוא הרבה יותר מזה.

אין לי אלא להסכים איתך, ובעצם האתר מעולם לא הוגדר כאתר החינוך הביתי, וכך נפתח דף הפתיחה של האתר:
באופן טבעי" הוא עלון דו-חודשי בנושאי חינוך, הורות טבעית וחיים בירוק. העלון יצא לאור על נייר מאז 1995 ועד חודש מאי 2007 וחודש במתכונת אינטרנטית במרס 2010, בכתובת: http://www.beofen-tv.co.il/alon.
מעבר לעלון עצמו, באופן טבעי זה גישה לחיים שבה בוחרים מה לעשות לא רק לפי הדרך המקובלת אלא מנסים לגלות את הדרך "הטבעית", למצוא את הטבע האישי שלנו מתחת לשכבות התרבות וללכת לפיו.
אחת*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אחת* »

מטרת הכותרת, לתפיסתי היא לערער על הרעיון כי ברית מילה היא פעולה שגרתית, נדרשת והכרחית, אין לה שום קשר לבחירה כזו או אחרת של אדם יחיד, בשל אמונתו.

נ
אבישג_א*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אבישג_א* »

רגע ויש כאן המון דפים שמתייחסים באהדה לבית הספר והם לא מסומנים, רק עכשיו הבחנתי בדף כזה - אפשר להתחיל לסמן אותם ?
זה נושא ליבה, רבים מתנגדים לבית ספר, הקו הרשמי - יאללה לעבודה - יש אישור ?
אבישג_א*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אבישג_א* »

רבים כאן באתר מתנגדים לביצוע מילת תינוקות, כיוון שהם רואים בה הטלת מום בתינוק חסר אונים שאינו יכול להביע את רצונו, וללא כל הצדקה רפואית.
רבים כאן באתר מתנגדים לבית הספר מכיוון שהם רואים בו התעללות בילד ללא כל הצדקה

אפשר להעתיק את הכותרת לכל הדפים שעוסקים בבית ספר ?
עדי_דוש*
הצטרפות: 10 פברואר 2010, 14:06
דף אישי: הדף האישי של עדי_דוש*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי עדי_דוש* »

מה מטרת הכותרת ?
אני הבנתי את זה כך: מטרת הכותרת היא למנוע או לדלל תגובות שהן נגד ברית מילה, ולהבהיר כבר בראש הדף : "כן כן אנחנו יודעים שהרבה מכם מתנגדים לברית מילה, אבל בחייאת בבקשה אל תעמיסו על הדף הספציפי הזה את דעותיכם, כאן זה דף למי שכן בחר למול"

בקיצור, הכותרת הזו דווקא בעדך ובעד הורים שכן מלים שתוכלו לנהל דיון רגוע ולהחליף המלצות / אזהרות לגבי מוהלים מבלי שכל רגע צוויליך (סתם דוגמא כן ?? :-) ) יתפרץ ויאמר לכם "רגע רגע השתגעתם לגמרי ? ! "
אבישג_א*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אבישג_א* »

על דפי תמיכה כותבים פשוט שהם דפי תמיכה ומבקשים לא לנהל בהם ויכוחים, יש דפים כאלה
כאן היה חשוב לכתוב כמה ברית מילה היא דבר גרוע

חוזרת לשאלות שלי - בינתיים כולם נורא נחמדים אבל אף אחד לא ענה לי על אף שאלה :
  1. אפשר לסמן דפי בית ספר ?
  2. איך הייתם מרגישים לכתוב תחת כותרת כזאת ?
  3. מה מטרת הכותרת ? (בעצם עדי התייחסה לזה)
יונת_שרון*

אזהרות מוהלים

כמו שכתבה עדי, הכותרת נועדה לאפשר דיון במוהלים בלי מתקפות על עצם המעשה של המילה. אם הניסוח לא טוב בעיניך, את מוזמנת לנסח אחרת. רק נסי לזכור שיש אנשים שכל דף על מילה מכאיב להם, אולי תנסי לחשוב איזו מין הקדמה היית מכניסה לדף על מתכוני שרימפס כדי שאנשים כמוך לא יפריעו לדיון -- נראה לי שמשהו דומה יכול לעבוד.

לא ברור לי איך יעזור לך להכניס פתיחות דומות בדיונים על נושאים אחרים. האמת שזה נראה יותר כמו גישה של ילד שמאיים שאם לא יתנו לו את הצעצוע אז הוא יפריע גם לאחרים לשחק. את באמת מרגישה שזה תורם לטיעון שלך?
אבישג_א*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אבישג_א* »

רק נסי לזכור שיש אנשים שכל דף על מילה מכאיב להם
ואללה
יש לך מושג כמה דפים באתר מכאיבים לי ? ולעוד אנשים רבים שגולשים כאן ?
את זה את זוכרת ? לא נראה לי, אני לא חושבת שאת באמת מבינה כמה הנושאים האלה יקרים לנו, יקרים וחשובים וקדושים באמת, לא כגימיק.
את מבקשת ממני משהו שאני לא חושבת שאת מקיימת בעצמך.
אבישג_א*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אבישג_א* »

האמת שזה נראה יותר כמו גישה של ילד
באמת חשבתי שאת מדברת אליי כמו לילד קטן
מאוד מנומסת, משתדלת לפייס אבל לא באמת מתייחסת למה שאני כותבת, לא באמת חושבת שיש בהם אמת, שאני לא סתם מחפשת להכעיס, שבאמת קשה לי לראות את הדפים האלה.
יונת_שרון*

אזהרות מוהלים

מאמינה לך. ומעריכה את היכולת שלך לסבול אוכלי שפנים וחזירים וסמולנים עוכרי ישראל. ברור לי שלך קשה יותר לסבול מישהי כמוני, בעוד שלי אין כל בעיה להנות ממישהי כמוך.
ועדיין, אני לא רואה איך זה משפיע על הנושא הנדון כאן.
אבישג_א*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אבישג_א* »

אולי תנסי לחשוב איזו מין הקדמה היית מכניסה לדף על מתכוני שרימפס כדי שאנשים כמוך לא יפריעו לדיון
למה ללכת כל-כך רחוק יונת ? יש באתר המון דפים שמפריעים לי ואנשים כמוני משתדלים רוב הזמן לא להפריע לדיון ואין בדפים האלה שום הקדמה.
למשל זוגות מעורבים למשל נשוי באושר ומאוהב באחרת
רוב הזמן (ואני כל יום באתר) אני עוצמת עיניים נושמת עמוק ועוברת הלאה, בשיא הרצינות.

אז להוסיף הקדמה לדפים האלה כדי שאנשים כמוני לא יפריעו לדיון ?

אני באמת לא מנסה לעצבן, רק מדהים אותי שאת ממש לא מצליחה להבין שכמו שיש נושאים שקשים לך ומצערים אותך כך גם לי יש נושאים כאלה.
אבישג_א*

אזהרות מוהלים

שליחה על ידי אבישג_א* »

מאמינה לך
יופי, תודה, זה מה שרציתי לשמוע, אפשר להירגע (המזגן עובד)

בורחת למחקר (הייתי צריכה לשבת עם בעלי היום על הזמנת חומרים ולסיים כתיבת ממצאים למחקר של המנחה שלי - את האתר הזה צריך להעלות על המוקד אבל לא היום, חם מדי)
יונת_שרון*

אזהרות מוהלים

אני מבינה שיש נושאים שקשה לך איתם. זה ברור לי לגמרי, ואני מעריכה את זה שאת בכל זאת מצליחה ליצור קשר ודיאלוג למרות הדברים האלה.
אבל איך זה קשור למה שכתוב למעלה? איך את מציעה לכתוב כדי שאפשר כאן דיון במוהלים, בלי שצוויליך יפריע עם הערות נגד מילה?
(צוויליך, סליחה על נשיאת שמך, אני מקווה שלא לשווא. סתם לקחתי אותך כדוגמה.)
שליחת תגובה

חזור אל “דפי נבירה עצמית-קהילתית”