פלסטיק שולטטטטט

לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

בכתר פלסטיק מקבלים כל פלסטיק שהיה כלי פלסטיק, לבד מהעובדה שהם נותנים זיכוי לרכישה ע"פ משקל הפלסטיק (ואני מחזירה להם אותו שישמרו כי אני לא קונה פלסטיק תמורת פלסטיק) וגם תיקנו לנו ישבנון שהבאתי למיחזור כי נשברה לו האסלה - החליפו את החלק השבור, הכניסו למיחזור את השברים ולא לקחו כסף! הם ממש בסדר.
בכפר שלנו יצא פרסום שאפשר כל פלסטיק שהוא מלבד פיויסי להכניס לכלובי המיחזור. אפילו פתחו פתחים מיוחדים שיאפשרו הכנסת בקבוקים של חומרי כביסה וקופסאות פלסטיק. אמרו שאפשר לשים גם שקיות. ליד שמו פחים לנייר בלבד וגם לקרטון.
יש_לי_אוצר*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2008, 22:27
דף אישי: הדף האישי של יש_לי_אוצר*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי יש_לי_אוצר* »

לחיתולי הבד המשומשים מחוץ לבית
אני קושרת שקית בד מחוץ לתיק ומכניסה אליה את כל הדרוש כביסה.
יש_לי_אוצר*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2008, 22:27
דף אישי: הדף האישי של יש_לי_אוצר*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי יש_לי_אוצר* »

לחיתולי הבד המשומשים מחוץ לבית
אני קושרת שקית בד מחוץ לתיק ומכניסה אליה את כל הדרוש כביסה.
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

לוטם
אז מי שנתן לכם את ההסבר לא בדק מספיק לעומק עם אביב. אני תכף אנסה להעתיק את ההודעה שקיבלנו אצלנו בישוב מאביב
נקודות_ורודות_אגדיות*

פלסטיק שולטטטטט

לוטם
אז מי שנתן לכם את ההסבר לא בדק מספיק לעומק עם אביב. אני תכף אנסה להעתיק את ההודעה שקיבלנו אצלנו בישוב מאביב
נקודות_ורודות_אגדיות*

פלסטיק שולטטטטט

לוטם להלן התשובה שקיבלנו מאביב:

אנחנו גאים להזמין אתכם למאה העשרים ואחת -
מצטרפים למהפכת המיחזור!

העתיד, כמו שאנו רואים אותו, נמצא בפרטים הקטנים, בעשייה למען איכות הסביבה, בדאגה לכדור הארץ.
אזרח ממוצע בישראל מייצר מדי יום 1.8 עד 3.5 ק"ג אשפה. כמות זו גדלה בשיעור של בין 4% ל- 5% כל שנה. הצפי הוא כי בקרוב יאזל המקום
להטמנת פסולת בישראל.

כאן אנחנו נכנסים לתמונה.

מיכלים לאיסוף בקבוקי פלסטיק הוצבו תחומי עמק יזראל.
אתם מתבקשים להשליך את בקבוקי הפלסטיק הריקים למיכל.
לידיעתכם, את הבקבוקים שנאספים מעבירה חברת אביב תעשיות מיחזור בע"מ למפעל המיחזור.

מיכל האיסוף כולל:
מתקן לאיסוף שקיות (לא למיחזור! מיועד להנחת השקיות בהן אוספים הבקבוקים)
פתח לבקבוקי פלסטיק גדולים (חומרי ניקוי בבקבוקים, בקבוקי שמפו וכד').
במיכלים ניתן לשים בקבוקים העונים להגדרה של 'בקבוק עם פקק' (בקבוקי שתייה, שמפו, שמן, חומרי ניקוי וכד'), ריקים. אין לשים מיכלי פלסטיק אחרים.

'אביב תעשיות מיחזור' הינה חברת מיחזור הפלסטיק הגדולה בישראל, הפועלת כבר למעלה מ- 10 שנים באיסוף בקבוקים ומיחזורם. לחברה הסכמים עם למעלה מ- 160 רשויות מקומיות, מרמת הגולן שבצפון ועד אילת בדרום, בהם מוצבים מעל ל-7,500 מכלים לאיסוף הבקבוקים, הממוקמים בקרנות רחוב, מרכזי מיחזור ואתרים ייעודיים.

למידע נוסף היכנסו לאתר: www.avivplastic.co.il
נקודות_ורודות_אגדיות*

פלסטיק שולטטטטט

לוטם להלן התשובה שקיבלנו מאביב:

אנחנו גאים להזמין אתכם למאה העשרים ואחת -
מצטרפים למהפכת המיחזור!

העתיד, כמו שאנו רואים אותו, נמצא בפרטים הקטנים, בעשייה למען איכות הסביבה, בדאגה לכדור הארץ.
אזרח ממוצע בישראל מייצר מדי יום 1.8 עד 3.5 ק"ג אשפה. כמות זו גדלה בשיעור של בין 4% ל- 5% כל שנה. הצפי הוא כי בקרוב יאזל המקום
להטמנת פסולת בישראל.

כאן אנחנו נכנסים לתמונה.

מיכלים לאיסוף בקבוקי פלסטיק הוצבו תחומי עמק יזראל.
אתם מתבקשים להשליך את בקבוקי הפלסטיק הריקים למיכל.
לידיעתכם, את הבקבוקים שנאספים מעבירה חברת אביב תעשיות מיחזור בע"מ למפעל המיחזור.

מיכל האיסוף כולל:
מתקן לאיסוף שקיות (לא למיחזור! מיועד להנחת השקיות בהן אוספים הבקבוקים)
פתח לבקבוקי פלסטיק גדולים (חומרי ניקוי בבקבוקים, בקבוקי שמפו וכד').
במיכלים ניתן לשים בקבוקים העונים להגדרה של 'בקבוק עם פקק' (בקבוקי שתייה, שמפו, שמן, חומרי ניקוי וכד'), ריקים. אין לשים מיכלי פלסטיק אחרים.

'אביב תעשיות מיחזור' הינה חברת מיחזור הפלסטיק הגדולה בישראל, הפועלת כבר למעלה מ- 10 שנים באיסוף בקבוקים ומיחזורם. לחברה הסכמים עם למעלה מ- 160 רשויות מקומיות, מרמת הגולן שבצפון ועד אילת בדרום, בהם מוצבים מעל ל-7,500 מכלים לאיסוף הבקבוקים, הממוקמים בקרנות רחוב, מרכזי מיחזור ואתרים ייעודיים.

למידע נוסף היכנסו לאתר: www.avivplastic.co.il
שקיעות_של_פטל*
הצטרפות: 07 מרץ 2005, 01:20

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי שקיעות_של_פטל* »

עד לפני כמה חודשים האינפורמציה באתר של אביב היתה מאוד לקויה. בדף איסוף אמנם כתבו שאפשר להשליך רק בקבוקים אבל בדף אילו חומרים ציינו רק סוגי חומרים, ולא את הצורה שבה הם מגיעים.
המון אנשים (כולל אני, למשל) נכנסו לדף החומרים והבינו שאפשר להשליך לכלובים כל מוצר מהחומרים הרלוונטיים. השמועה נפוצה ברחבי הארץ (אני יכולה לספור על הרבה רגליים וידיים את האנשים שאני אמרתי להם לזרוק כאלו דברים).

היום, בעקבות הבלבול שנוצר, האינפורמציה יותר מדוייקת וברורה. רק בקבוקים . מה לעשות...
שקיעות_של_פטל*

פלסטיק שולטטטטט

עד לפני כמה חודשים האינפורמציה באתר של אביב היתה מאוד לקויה. בדף איסוף אמנם כתבו שאפשר להשליך רק בקבוקים אבל בדף אילו חומרים ציינו רק סוגי חומרים, ולא את הצורה שבה הם מגיעים.
המון אנשים (כולל אני, למשל) נכנסו לדף החומרים והבינו שאפשר להשליך לכלובים כל מוצר מהחומרים הרלוונטיים. השמועה נפוצה ברחבי הארץ (אני יכולה לספור על הרבה רגליים וידיים את האנשים שאני אמרתי להם לזרוק כאלו דברים).

היום, בעקבות הבלבול שנוצר, האינפורמציה יותר מדוייקת וברורה. רק בקבוקים . מה לעשות...
נקודות_ורודות_אגדיות*

פלסטיק שולטטטטט

אני עברתי בדיוק אותו תהליך כמוך שקיעות (גם אני קראתי, גם אני התבלבלתי ובילבלתי אחרים).
אני לא מבינה למה הם לא טורחים לפרסם באופן מסודר, אפילו על הכלובים עצמם. בכל מקרה כואב הלב שוב למלא את הפח הרגיל בכל כך הרבה פלסטיק...
נקודות_ורודות_אגדיות*

פלסטיק שולטטטטט

אני עברתי בדיוק אותו תהליך כמוך שקיעות (גם אני קראתי, גם אני התבלבלתי ובילבלתי אחרים).
אני לא מבינה למה הם לא טורחים לפרסם באופן מסודר, אפילו על הכלובים עצמם. בכל מקרה כואב הלב שוב למלא את הפח הרגיל בכל כך הרבה פלסטיק...
אם_אוהבת*
הצטרפות: 03 אפריל 2008, 21:52

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

מה פתאום קונה, גם ככה יש יותר מידי בחינם שמתגלגלות אלינו. מסיימים ממה שצברנו בעבר לפני שנכנסנו למשמעת שקיות לצורך אשפה בלבד ולומדים להסתדר ללא שקיות. להשתמש בשקית בד שתיהיה בתיק לכל מצב ועוד אחת לבגדים רטובים ומלוכלכים של הקטנה, מזון בתוך קופסא וכדו'.
אם_אוהבת*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

מה פתאום קונה, גם ככה יש יותר מידי בחינם שמתגלגלות אלינו. מסיימים ממה שצברנו בעבר לפני שנכנסנו למשמעת שקיות לצורך אשפה בלבד ולומדים להסתדר ללא שקיות. להשתמש בשקית בד שתיהיה בתיק לכל מצב ועוד אחת לבגדים רטובים ומלוכלכים של הקטנה, מזון בתוך קופסא וכדו'.
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ירח_לבן* »

אני שואלת כי אני פשוט לא מצאתי פתרון לשקית הזבל - אנחנו ממחזרים לזבל את כל השקיות שאנחנו מקבלים בכל מקום ובכז תמיד מגיעים למצב שלא נשארו לנו שקיות לזבל (לא קונים כמובן). כך שיוצא שאנחנו ממש צריכים את שקיות הסופר/שופינג.
אם יש למישהו הצעה (קראתי את כל הדף ולא מצאתי כזו) אשמח.
חוץ מהצעות כמו לרוקן את הזבל לצפרדע וכאלה שלא רלבנטיות עבורנו.
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ירח_לבן* »

אני שואלת כי אני פשוט לא מצאתי פתרון לשקית הזבל - אנחנו ממחזרים לזבל את כל השקיות שאנחנו מקבלים בכל מקום ובכז תמיד מגיעים למצב שלא נשארו לנו שקיות לזבל (לא קונים כמובן). כך שיוצא שאנחנו ממש צריכים את שקיות הסופר/שופינג.
אם יש למישהו הצעה (קראתי את כל הדף ולא מצאתי כזו) אשמח.
חוץ מהצעות כמו לרוקן את הזבל לצפרדע וכאלה שלא רלבנטיות עבורנו.
אם_אוהבת*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

לצערי גם אני לא יודעת איך להסתדר ללא שקיות לצורך אשפה. לפחות צמצמנו את השימוש ליתר הדברים. בעלי עדיין מפקשש פה ושם ומביא שקיות הביתה אבל אני מזכירה לו כל פעם מחדש וזה מתחיל להתחלל פנימה. גם אמא שלי צרכנית שקיות לא קטנה אך אותה אני לא יכולה כבר לשנות, ניסיתי זה לא עובד. אז כששולחת לי לפעמים מצרכים בביקורים שלנו או שלהם תמיד תדאג לעטוף הכל בשקיות כפולות. כך יוצא שלמרות הכל תמיד יהיו לנו עוד שקיות לזבל הביתי.

עדיין לא מצאתי דרך להפטר מן העטיפות של המצרכים הקנויים. אנחנו עושים משלוח ממקור מסויים של מוצרים אורגניים ולצערי הרבה מן המוצרים עדיין עטופים בפלסטיק כגון תאנים ועלים. יש אפשרות לקנות קטניות ללא שקיות אך זה דורש מאיתנו לפצל את הקניות למספר מקומות וזה כבר לא לענין, במיוחד כשיש צורך בתשלום של דמי משלוח או שימוש בדלק בנסיעה ברכב.
כך יוצא ששוטפת ואוגרת כמויות של פלסטיק ולא יודעת מה לעשות איתו.
אם_אוהבת*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

לצערי גם אני לא יודעת איך להסתדר ללא שקיות לצורך אשפה. לפחות צמצמנו את השימוש ליתר הדברים. בעלי עדיין מפקשש פה ושם ומביא שקיות הביתה אבל אני מזכירה לו כל פעם מחדש וזה מתחיל להתחלל פנימה. גם אמא שלי צרכנית שקיות לא קטנה אך אותה אני לא יכולה כבר לשנות, ניסיתי זה לא עובד. אז כששולחת לי לפעמים מצרכים בביקורים שלנו או שלהם תמיד תדאג לעטוף הכל בשקיות כפולות. כך יוצא שלמרות הכל תמיד יהיו לנו עוד שקיות לזבל הביתי.

עדיין לא מצאתי דרך להפטר מן העטיפות של המצרכים הקנויים. אנחנו עושים משלוח ממקור מסויים של מוצרים אורגניים ולצערי הרבה מן המוצרים עדיין עטופים בפלסטיק כגון תאנים ועלים. יש אפשרות לקנות קטניות ללא שקיות אך זה דורש מאיתנו לפצל את הקניות למספר מקומות וזה כבר לא לענין, במיוחד כשיש צורך בתשלום של דמי משלוח או שימוש בדלק בנסיעה ברכב.
כך יוצא ששוטפת ואוגרת כמויות של פלסטיק ולא יודעת מה לעשות איתו.
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אצלנו יש איסוף פלסטיק ונייר מהבית כל שבוע, יחד עם האשפה ועם הקומפוסט (למי שאין אפשרות לעשות זבל בחצר או בתקופות שיש כמויות נורא גדולות (בשלכת)) אני לא יודעת איך נתמודד כשנחזור לישראל. :-S
כנראה שהתשובה היא בעיקר צמצום.

בקשר לאריזות ול{{}}שקיות פלסטיק במספרים,
כבר היום רוב מה שאנחנו קונים אנחנו קונים בלי שקיות - זורקים ירקות ופירות ישר לעגלה. אבל יש דברים ארוזים (כן, גםן טריים. מלפפונים, אפונה, כאלה מין.) זה הרגל שסיגלתי לי עוד בארץ, בחנויות האורגניות. בד"כ לוקחים את זה בקלות או ממש מפרגנים. לא לפחד להעז...
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אצלנו יש איסוף פלסטיק ונייר מהבית כל שבוע, יחד עם האשפה ועם הקומפוסט (למי שאין אפשרות לעשות זבל בחצר או בתקופות שיש כמויות נורא גדולות (בשלכת)) אני לא יודעת איך נתמודד כשנחזור לישראל. :-S
כנראה שהתשובה היא בעיקר צמצום.

בקשר לאריזות ול{{}}שקיות פלסטיק במספרים,
כבר היום רוב מה שאנחנו קונים אנחנו קונים בלי שקיות - זורקים ירקות ופירות ישר לעגלה. אבל יש דברים ארוזים (כן, גםן טריים. מלפפונים, אפונה, כאלה מין.) זה הרגל שסיגלתי לי עוד בארץ, בחנויות האורגניות. בד"כ לוקחים את זה בקלות או ממש מפרגנים. לא לפחד להעז...
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

אני זורקת אשפה לפח בלי שקית, מורידה את כל הפח ומרוקנת אותו לפח של הבניין. לא טוענת שזה פתרון נוח: אי אפשר לזרוק את הפח בדרך החוצה, אלא צריך לצאת במיוחד עם הפח ולחזור, בעיה בשביל אם יחידה לילדים קטנים שכמותי; הזבל הרטוב נדבק לפח וצריך להוריד אותו ביד; כשאני שוטפת את הפח יורד ממנו לכלוך שנשאר באמבטיה, ואם אני אזרוק אותו מייד חזרה לפח הוא שוב יידבק לתחתית וחוזר חלילה, אז אני מחכה שהוא יתיבש ורק אז מוציאה אותו מהאמבטיה וזורקת (מזל שאנחנו לא משתמשים באמבטיה לצורכי אמבטיה).
אלטר_אגו*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

אני זורקת אשפה לפח בלי שקית, מורידה את כל הפח ומרוקנת אותו לפח של הבניין. לא טוענת שזה פתרון נוח: אי אפשר לזרוק את הפח בדרך החוצה, אלא צריך לצאת במיוחד עם הפח ולחזור, בעיה בשביל אם יחידה לילדים קטנים שכמותי; הזבל הרטוב נדבק לפח וצריך להוריד אותו ביד; כשאני שוטפת את הפח יורד ממנו לכלוך שנשאר באמבטיה, ואם אני אזרוק אותו מייד חזרה לפח הוא שוב יידבק לתחתית וחוזר חלילה, אז אני מחכה שהוא יתיבש ורק אז מוציאה אותו מהאמבטיה וזורקת (מזל שאנחנו לא משתמשים באמבטיה לצורכי אמבטיה).
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אם יש למישהו הצעה (קראתי את כל הדף ולא מצאתי כזו) אשמח. אולי לבקש שקיות משומשות מהשכנים.....
פלוני_אלמונית*

פלסטיק שולטטטטט

אם יש למישהו הצעה (קראתי את כל הדף ולא מצאתי כזו) אשמח. אולי לבקש שקיות משומשות מהשכנים.....
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אם הזבל הרטוב נדבק לפח זה סימן שחסר לך קומפוסטר בחצר.
ה_עוגיה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אם הזבל הרטוב נדבק לפח זה סימן שחסר לך קומפוסטר בחצר.
פלוני_אלמונית*

פלסטיק שולטטטטט

אולי לשפוך את המים המלוכלכים לאסלה במקום באמבטיה.
או לרכז את הזבל הפחות רטוב בתחתית.
פלוני_אלמונית*

פלסטיק שולטטטטט

אולי לשפוך את המים המלוכלכים לאסלה במקום באמבטיה.
או לרכז את הזבל הפחות רטוב בתחתית.
שמש_בחורף*
הצטרפות: 25 מרץ 2008, 11:03

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי שמש_בחורף* »

או לעשות מה שהיו עושים בילדותי: לצפות את הפח בעיתונים.
שמש_בחורף*

פלסטיק שולטטטטט

או לעשות מה שהיו עושים בילדותי: לצפות את הפח בעיתונים.
פלוני_אלמונית*

פלסטיק שולטטטטט

אבל אז זורקים עיתונים במקום למחזר נייר.
פלוני_אלמונית*

פלסטיק שולטטטטט

אבל אז זורקים עיתונים במקום למחזר נייר.
שמש_בחורף*

פלסטיק שולטטטטט

זו לא כמות כזו גדולה. ממילא בארץ לא מצליחים למחזר את כל הנייר (מפעלי נייר חדרה מעדיפים למחזר נייר של מדינות אירופאיות כי זה יותר רווחי, ותמיד יש אצלם המון נייר שלא מתמחזר)
בעיני שימוש נוסף עדיף ממיחזור.
שמש_בחורף*

פלסטיק שולטטטטט

זו לא כמות כזו גדולה. ממילא בארץ לא מצליחים למחזר את כל הנייר (מפעלי נייר חדרה מעדיפים למחזר נייר של מדינות אירופאיות כי זה יותר רווחי, ותמיד יש אצלם המון נייר שלא מתמחזר)
בעיני שימוש נוסף עדיף ממיחזור.
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

פה יש שקיות מתקמפסטות (תוך 30 יום היתה שקית.) זה מה שאנחנו עושים בשביל האשפה הכללית. כרגע מה שיש בה זה שאריות בשר ומגבונים <הכלב לא מסוגל לאכול בשר בלי לשלשל אח"כ. זה לא כלב, זה הצהרת הון, גברת קרקר.>
<וכן. מגבונים זה החטא שלי. יש לי חטא. אחד! אבל חרא חטא. בלי זה, ועם כלב נורמלי, לא היתה לי שום אשפה כללית!>
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

פה יש שקיות מתקמפסטות (תוך 30 יום היתה שקית.) זה מה שאנחנו עושים בשביל האשפה הכללית. כרגע מה שיש בה זה שאריות בשר ומגבונים <הכלב לא מסוגל לאכול בשר בלי לשלשל אח"כ. זה לא כלב, זה הצהרת הון, גברת קרקר.>
<וכן. מגבונים זה החטא שלי. יש לי חטא. אחד! אבל חרא חטא. בלי זה, ועם כלב נורמלי, לא היתה לי שום אשפה כללית!>
נקודות_ורודות_אגדיות*

פלסטיק שולטטטטט

פיתרון לשקיות זבל
זה לא הכי נוח, כפי שאלטר אגו כתבה- אבל מי שזה בנפשו וככל שגדלה המודעות- מוכנים להתאמץ יותר.
לי יש שלושה פחים בבית:
  1. פח לכל היבש שלא מתמחזר (פח גדול שהולך לפח רק כל כמה ימים)- כמעט ואינו מתלכלך.
  2. פח של כל האורגאני- לקומפוסטר של שכנים
  3. פח של רטוב שלא הולך לקומפוסטר (הזבל שבכיור- עם סבון לא אקולוגי, שאריות בשר, נייר רטוב, ועכשיו גם נכנס פלסטיקים עם שאריות מזון)
פח שתיים ושלוש הם פחים קטנטנים שעומדים על השיש ליד הכיור.
ואז קל לשטוף את השאריות שאלטר אגו כותבת עליהם בכיור של הכלים (הרבה יותר נוח)

הפסקתי לגמרי להתשמש בשקיות לזבל. מה שכן יש שקיות ניילון מלוכלכות שאני זורקת לצערי לפח.
את הניקיון אני אוספת ומעבירה לאיריס בן צבי (הם משתמשים במה שאפשר וחלק הם מעבירים לתעשיית צינורות)

מעניין למה באמת לא עושים מיחזור שקיות מסודר.(כמו הבקבוקים)
נקודות_ורודות_אגדיות*

פלסטיק שולטטטטט

פיתרון לשקיות זבל
זה לא הכי נוח, כפי שאלטר אגו כתבה- אבל מי שזה בנפשו וככל שגדלה המודעות- מוכנים להתאמץ יותר.
לי יש שלושה פחים בבית:
  1. פח לכל היבש שלא מתמחזר (פח גדול שהולך לפח רק כל כמה ימים)- כמעט ואינו מתלכלך.
  2. פח של כל האורגאני- לקומפוסטר של שכנים
  3. פח של רטוב שלא הולך לקומפוסטר (הזבל שבכיור- עם סבון לא אקולוגי, שאריות בשר, נייר רטוב, ועכשיו גם נכנס פלסטיקים עם שאריות מזון)
פח שתיים ושלוש הם פחים קטנטנים שעומדים על השיש ליד הכיור.
ואז קל לשטוף את השאריות שאלטר אגו כותבת עליהם בכיור של הכלים (הרבה יותר נוח)

הפסקתי לגמרי להתשמש בשקיות לזבל. מה שכן יש שקיות ניילון מלוכלכות שאני זורקת לצערי לפח.
את הניקיון אני אוספת ומעבירה לאיריס בן צבי (הם משתמשים במה שאפשר וחלק הם מעבירים לתעשיית צינורות)

מעניין למה באמת לא עושים מיחזור שקיות מסודר.(כמו הבקבוקים)
עיפרון_פחם*
הצטרפות: 09 יוני 2007, 23:13

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי עיפרון_פחם* »

גם פה יש שקיות זבל מתקמפסטות (לא יודעת תוך כמה זמן). בשופרסל.
יש שם גם שקיות סנדביצ'ים מנייר. לדעתי הן לא טובות לכריכים, כי הלחם מתייבש בהן. אבל אולי אתם יכולים להשתמש בהן לצרכים אחרים. מתקמפסטות ומתמחזרות במיחזור הנייר.
עיפרון_פחם*
הצטרפות: 09 יוני 2007, 23:13

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי עיפרון_פחם* »

גם פה יש שקיות זבל מתקמפסטות (לא יודעת תוך כמה זמן). בשופרסל.
יש שם גם שקיות סנדביצ'ים מנייר. לדעתי הן לא טובות לכריכים, כי הלחם מתייבש בהן. אבל אולי אתם יכולים להשתמש בהן לצרכים אחרים. מתקמפסטות ומתמחזרות במיחזור הנייר.
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

_# פח לכל היבש שלא מתמחזר (פח גדול שהולך לפח רק כל כמה ימים)- כמעט ואינו מתלכלך.
# פח של כל האורגאני- לקומפוסטר של שכנים
# פח של רטוב שלא הולך לקומפוסטר (הזבל שבכיור- עם סבון לא אקולוגי, שאריות בשר, נייר רטוב, ועכשיו גם נכנס פלסטיקים עם שאריות מזון)_
את יכולה לפרט לגבי היבש?
את פסולת הטאטוא אפשר לזרוק לקומפוסט. את השאריות מהכיור בוודאי (זה כולל גם שאריות בשר קטנות, אבל מכיוון שזה לא קומפוסטר שלך, לא אמליץ לך לשים להם את זה בלי הסכמתם, חלילה.) אין שום בעיה לקמפסט נייר. אלא אם זה נועד ממש לגידול ירקות אורגניים טהורים... אין שם כמעט בכלל רעלנים וזה חומר אורגני שמתקמפסט מצויין. <שמתי פרטים יותר מפורטים ב יצירת קומפוסט פעם.>
למה לא להחליף סבון? אצלנו יש בקבוק ספורט כזה, שאני שמה בו פחות מרבע סבון והשאר מים, ככה אני משתמשת בו פי ארבעה יותר זמן. כמו כלום.
פלסטיקים עם שאריות מזון אני פשוט משרה בכלי ואז זורקת לפלסטיק. עם מי ההשרייה אפשר להשקות או לשפוך לקומפוסט-בור שירטיב וירווה וישפר את הקומפוסט...
בקיצור, אם את מעוניינת, אפשר לעשות עוד הרבה בלי הרבה מאמץ.
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

_# פח לכל היבש שלא מתמחזר (פח גדול שהולך לפח רק כל כמה ימים)- כמעט ואינו מתלכלך.
# פח של כל האורגאני- לקומפוסטר של שכנים
# פח של רטוב שלא הולך לקומפוסטר (הזבל שבכיור- עם סבון לא אקולוגי, שאריות בשר, נייר רטוב, ועכשיו גם נכנס פלסטיקים עם שאריות מזון)_
את יכולה לפרט לגבי היבש?
את פסולת הטאטוא אפשר לזרוק לקומפוסט. את השאריות מהכיור בוודאי (זה כולל גם שאריות בשר קטנות, אבל מכיוון שזה לא קומפוסטר שלך, לא אמליץ לך לשים להם את זה בלי הסכמתם, חלילה.) אין שום בעיה לקמפסט נייר. אלא אם זה נועד ממש לגידול ירקות אורגניים טהורים... אין שם כמעט בכלל רעלנים וזה חומר אורגני שמתקמפסט מצויין. <שמתי פרטים יותר מפורטים ב יצירת קומפוסט פעם.>
למה לא להחליף סבון? אצלנו יש בקבוק ספורט כזה, שאני שמה בו פחות מרבע סבון והשאר מים, ככה אני משתמשת בו פי ארבעה יותר זמן. כמו כלום.
פלסטיקים עם שאריות מזון אני פשוט משרה בכלי ואז זורקת לפלסטיק. עם מי ההשרייה אפשר להשקות או לשפוך לקומפוסט-בור שירטיב וירווה וישפר את הקומפוסט...
בקיצור, אם את מעוניינת, אפשר לעשות עוד הרבה בלי הרבה מאמץ.
שקיעות_של_פטל*

פלסטיק שולטטטטט

אני פשוט משרה בכלי ואז זורקת לפלסטיק
'לפלסטיק' כלומר לכלוב הבקבוקים? או שאולי לא הבנתי.

אם כן שימי לב שהכלוב נועד אך ורק לבקבוקים.
שקיעות_של_פטל*

פלסטיק שולטטטטט

אני פשוט משרה בכלי ואז זורקת לפלסטיק
'לפלסטיק' כלומר לכלוב הבקבוקים? או שאולי לא הבנתי.

אם כן שימי לב שהכלוב נועד אך ורק לבקבוקים.
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

שימי לב שאני גרה בארה"ב.
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

שימי לב שאני גרה בארה"ב.
שקיעות_של_פטל*

פלסטיק שולטטטטט

שימי לב שאני גרה בארה"ב.
נכון. שכחתי. כיף לך... (מבחינת הפלסטיק, בעיקר :-))
שקיעות_של_פטל*

פלסטיק שולטטטטט

שימי לב שאני גרה בארה"ב.
נכון. שכחתי. כיף לך... (מבחינת הפלסטיק, בעיקר :-))
נקודות_ורודות_אגדיות*

פלסטיק שולטטטטט

הי ניצן
מעבר לסבון הלא אקולוגי (ולגבי הסבון הכן אקולוגי גם יש לי אי אלו ספקות) ולבשר שהם ביקשו ממני לא לזרוק.
מה את עושה עם שקיות מלוכלכות? לגבי אריזות פלסטיק- אז כפי שכתבתי פה למעלה :חברת אביב הודיעה שהיא ממחזרת בקבוקים בלבד, אז מה אני עושה עם כל אריזות הפלסטיק של המזון?? ומה עושים עם מקלות אוזניים וכאלה? השתמשת בצמר גפן עם מישחה כלשהי, איפה זורקת? יש לך זכוכית לזרוק- איפה? ועוד ועוד.
נקודות_ורודות_אגדיות*

פלסטיק שולטטטטט

הי ניצן
מעבר לסבון הלא אקולוגי (ולגבי הסבון הכן אקולוגי גם יש לי אי אלו ספקות) ולבשר שהם ביקשו ממני לא לזרוק.
מה את עושה עם שקיות מלוכלכות? לגבי אריזות פלסטיק- אז כפי שכתבתי פה למעלה :חברת אביב הודיעה שהיא ממחזרת בקבוקים בלבד, אז מה אני עושה עם כל אריזות הפלסטיק של המזון?? ומה עושים עם מקלות אוזניים וכאלה? השתמשת בצמר גפן עם מישחה כלשהי, איפה זורקת? יש לך זכוכית לזרוק- איפה? ועוד ועוד.
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

תראי, המצב בישראל ממש לא אידיאלי, אבל חייבת להיות דרך.
למשל זה:
בכתר פלסטיק מקבלים כל פלסטיק שהיה כלי פלסטיק, לבד מהעובדה שהם נותנים זיכוי לרכישה ע"פ משקל הפלסטיק (ואני מחזירה להם אותו שישמרו כי אני לא קונה פלסטיק תמורת פלסטיק) וגם תיקנו לנו ישבנון שהבאתי למיחזור כי נשברה לו האסלה - החליפו את החלק השבור, הכניסו למיחזור את השברים ולא לקחו כסף! הם ממש בסדר.
שכתבה פה לוטם למעלה.

פה פלסטיק וזכוכית הולכים לאותו מיחזור. כבר הרבה זמן שלא נשברו אצלנו זכוכיות, טפו טפו. אבל אם כן, אז פה למיחזור, חד משמעית. אולי גם בארץ יש מי שממחזר את זה? אולי אם תהיה התארגנות קהילתית לאיסוף יצא מזה משהו טוב?

לא משתמשת בצמר גפן ובוודאי שלא במשחות :-) יש לי מקלות אוזניים מנייר ומכותנה אורגנית שהולכים לקומפוסט בלי שום בלבול.

אני עונה לך אחד לאחד, אבל השורה התחתונה היא שכל אחד איפה שעובר אצלו הקו, עד כמה הוא מוכן להתאמץ (אני אשמח אם תהיה לי אפשרות למחזר זכוכית בארץ, אבל כנראה לא אהיה מהמארגנים הפעילים של דבר כזה. אבל אני מוכנה להיות הוגת דעות :-)) במה שקל לו יותר או פחות. אז לי הכי קל מראש לצרוך דברים שאם הם בשימוש חד פעמי (כמו מנקי אוזניים) שיהיו מתקמפסטים, מראש לצמצם את השימוש בהם למינימום שבמינימום (חבילה מנקי אוזניים קטנה בשנה, נגיד, לכל המשפחה. אין לי צמר גפן בבית.) את מה שמתקמפסט, לקמפסט (אולי אפשר לחזור להשתמש במילה העברית "זבל" במשמעותה הזו?) זתומרת, ניירות, טאטוא, שואב אבק, ג'יפה מהכיור... כמה שיותר. אפשר לעשות בור יעודי למה שלא רוצים להשתמש בו בתור הומוס לצמחים. נגיד, מטפחות אף משומשות מנייר אם לא משתמשים בבד.

אני לא אומרת שזו חובה לעשות את זה. תמיד יהיה משהו יותר טוב לעשות. נגיד, זבלאנושי. <אינשאללה במהרה בימינו!> כל אחד והקוים שלו.
לי כיף לאתגר את עצמי. "איזה פח קטן רוקנו השבוע!!" (אנחנו מרוקנים אשפה פעם בשבוע או פעם בשבועיים. לפעמים קורה שאנחנו נמרחים עם זה חודש...)
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

תראי, המצב בישראל ממש לא אידיאלי, אבל חייבת להיות דרך.
למשל זה:
שכתבה פה לוטם למעלה.

פה פלסטיק וזכוכית הולכים לאותו מיחזור. כבר הרבה זמן שלא נשברו אצלנו זכוכיות, טפו טפו. אבל אם כן, אז פה למיחזור, חד משמעית. אולי גם בארץ יש מי שממחזר את זה? אולי אם תהיה התארגנות קהילתית לאיסוף יצא מזה משהו טוב?

לא משתמשת בצמר גפן ובוודאי שלא במשחות :-) יש לי מקלות אוזניים מנייר ומכותנה אורגנית שהולכים לקומפוסט בלי שום בלבול.

אני עונה לך אחד לאחד, אבל השורה התחתונה היא שכל אחד איפה שעובר אצלו הקו, עד כמה הוא מוכן להתאמץ (אני אשמח אם תהיה לי אפשרות למחזר זכוכית בארץ, אבל כנראה לא אהיה מהמארגנים הפעילים של דבר כזה. אבל אני מוכנה להיות הוגת דעות :-)) במה שקל לו יותר או פחות. אז לי הכי קל מראש לצרוך דברים שאם הם בשימוש חד פעמי (כמו מנקי אוזניים) שיהיו מתקמפסטים, מראש לצמצם את השימוש בהם למינימום שבמינימום (חבילה מנקי אוזניים קטנה בשנה, נגיד, לכל המשפחה. אין לי צמר גפן בבית.) את מה שמתקמפסט, לקמפסט (אולי אפשר לחזור להשתמש במילה העברית "זבל" במשמעותה הזו?) זתומרת, ניירות, טאטוא, שואב אבק, ג'יפה מהכיור... כמה שיותר. אפשר לעשות בור יעודי למה שלא רוצים להשתמש בו בתור הומוס לצמחים. נגיד, מטפחות אף משומשות מנייר אם לא משתמשים בבד.

אני לא אומרת שזו חובה לעשות את זה. תמיד יהיה משהו יותר טוב לעשות. נגיד, זבלאנושי. <אינשאללה במהרה בימינו!> כל אחד והקוים שלו.
לי כיף לאתגר את עצמי. "איזה פח קטן רוקנו השבוע!!" (אנחנו מרוקנים אשפה פעם בשבוע או פעם בשבועיים. לפעמים קורה שאנחנו נמרחים עם זה חודש...)
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי בשמת_א* »

צמר גפן הוא משהו טבעי, זו בסך הכל כותנה. אני זורקת אותו לקומפוסט, וגם טישואים.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי בשמת_א* »

צמר גפן הוא משהו טבעי, זו בסך הכל כותנה. אני זורקת אותו לקומפוסט, וגם טישואים.
אלטר_אגו*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

אם הזבל הרטוב נדבק לפח זה סימן שחסר לך קומפוסטר בחצר. ישר הבנת! אני באמת אשיג לי קומפוסטר לחצר. מיד אחרי שאשיג חצר. :-D

אולי לשפוך את המים המלוכלכים לאסלה במקום באמבטיה. זה יפתור את הבעיה, אבל נראה לי שיהיה לי קשה פיזית לשטוף ולשפוך לאסלה. אני בהחלט אנסה.

או לרכז את הזבל הפחות רטוב בתחתית. חשבתי על זה, אבל זה דורש התארגנות קצת מסובכת בשבילי.

או לעשות מה שהיו עושים בילדותי: לצפות את הפח בעיתונים. עכשיו, זה גאוני. זה ממש מוצא חן בעיני! תודה!
אלטר_אגו*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

אם הזבל הרטוב נדבק לפח זה סימן שחסר לך קומפוסטר בחצר. ישר הבנת! אני באמת אשיג לי קומפוסטר לחצר. מיד אחרי שאשיג חצר. :-D

אולי לשפוך את המים המלוכלכים לאסלה במקום באמבטיה. זה יפתור את הבעיה, אבל נראה לי שיהיה לי קשה פיזית לשטוף ולשפוך לאסלה. אני בהחלט אנסה.

או לרכז את הזבל הפחות רטוב בתחתית. חשבתי על זה, אבל זה דורש התארגנות קצת מסובכת בשבילי.

או לעשות מה שהיו עושים בילדותי: לצפות את הפח בעיתונים. עכשיו, זה גאוני. זה ממש מוצא חן בעיני! תודה!
ה_עוגיה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אלטר, קומפוסטר עירוני תופס בערך 60 על 60 ס"מ. לא צריך "חצר".
ה_עוגיה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אלטר, קומפוסטר עירוני תופס בערך 60 על 60 ס"מ. לא צריך "חצר".
אלטר_אגו*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

ומה עושים אחר-כך עם הקומפוסט?
אלטר_אגו*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

ומה עושים אחר-כך עם הקומפוסט?
מונו_לוגית*
הצטרפות: 12 יולי 2008, 22:34
דף אישי: הדף האישי של מונו_לוגית*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי מונו_לוגית* »

קומפוסט במרפסת בעיר .
אפשר לעציצים ואפשר באישון לילה להטמין בגינה של הבנין :-)
מונו_לוגית*
הצטרפות: 12 יולי 2008, 22:34
דף אישי: הדף האישי של מונו_לוגית*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי מונו_לוגית* »

קומפוסט במרפסת בעיר .
אפשר לעציצים ואפשר באישון לילה להטמין בגינה של הבנין :-)
ה_עוגיה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

כשלי היה קומפוסט מיותר (הקומפוסט הראשון שלי. ואז עזבנו את הבית ההוא) פשוט פיזרתי אותו במקום עם אדמה חשופה, תחת שיחים.
אם סביב הבית יש מדיניות אדמה חרוכה כדאי להצניע אותו (למשל לקבור) או פשוט להזמין מישהו שיש לו גינה שיבוא ויקח.
ה_עוגיה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

כשלי היה קומפוסט מיותר (הקומפוסט הראשון שלי. ואז עזבנו את הבית ההוא) פשוט פיזרתי אותו במקום עם אדמה חשופה, תחת שיחים.
אם סביב הבית יש מדיניות אדמה חרוכה כדאי להצניע אותו (למשל לקבור) או פשוט להזמין מישהו שיש לו גינה שיבוא ויקח.
אלטר_אגו*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

ואללה. נשמע לי אחלה, אבל לא ישים בשבילי.
ואם אני מכירה את עצמי ואת התגובות שלי לאתר הזה, תוך שבועיים יש לי קומפוסטר במטבח (עכשיו אני רק צריכה לארגן לי איזה תינוק כדי לא לחתל אותו).
אלטר_אגו*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

ואללה. נשמע לי אחלה, אבל לא ישים בשבילי.
ואם אני מכירה את עצמי ואת התגובות שלי לאתר הזה, תוך שבועיים יש לי קומפוסטר במטבח (עכשיו אני רק צריכה לארגן לי איזה תינוק כדי לא לחתל אותו).
שקיעות_של_פטל*

פלסטיק שולטטטטט

עכשיו אני רק צריכה לארגן לי איזה תינוק כדי לא לחתל אותו
לא לחתל תינוק שאין לך - זה סופר-אקולוגי :-)
שקיעות_של_פטל*

פלסטיק שולטטטטט

עכשיו אני רק צריכה לארגן לי איזה תינוק כדי לא לחתל אותו
לא לחתל תינוק שאין לך - זה סופר-אקולוגי :-)
פלוני_אלמונית*

פלסטיק שולטטטטט

ואפשר באישון לילה להטמין בגינה של הבנין
אני עשיתי את זה שנים.....
פלוני_אלמונית*

פלסטיק שולטטטטט

ואפשר באישון לילה להטמין בגינה של הבנין
אני עשיתי את זה שנים.....
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

:-)
קומפוסטר במטבח זה אחלה. לא צריך להוציא החוצה כלום. מצד שני? צריך ממש לאזן אותו בעוד שבבור באדמה אפשר לרמות בלי עין הרע... עודפי נוזלים נספגים ולא צריך יותר מדי להתאמץ עם חומר יבש...
קראת כבר את קומפוסט במרפסת בעיר שהפנו אליו פה? באמת מגניב בעיניי...
ניצן_אמ*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

:-)
קומפוסטר במטבח זה אחלה. לא צריך להוציא החוצה כלום. מצד שני? צריך ממש לאזן אותו בעוד שבבור באדמה אפשר לרמות בלי עין הרע... עודפי נוזלים נספגים ולא צריך יותר מדי להתאמץ עם חומר יבש...
קראת כבר את קומפוסט במרפסת בעיר שהפנו אליו פה? באמת מגניב בעיניי...
נקודות_ורודות_אגדיות*

פלסטיק שולטטטטט

D-:
נקודות_ורודות_אגדיות*

פלסטיק שולטטטטט

D-:
אלטר_אגו*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

קראת כבר את קומפוסט במרפסת בעיר שהפנו אליו פה? קניתיו אך טרם הספיקותי. אני מודעת לדף הזה ומתכוונת לקרוא אותו כבר בערך שנה. תהליכים פה...
אלטר_אגו*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

קראת כבר את קומפוסט במרפסת בעיר שהפנו אליו פה? קניתיו אך טרם הספיקותי. אני מודעת לדף הזה ומתכוונת לקרוא אותו כבר בערך שנה. תהליכים פה...
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

לא לחתל תינוק שאין לך - זה סופר-אקולוגי D-:
אני מתכננת כבר כמה חודשים לארגן קומפוסטר ולמקם אותו על גג הבניין (הגג משותף), כי נראה לי שבחצר הוא לא יקבל תגובות טובות, ואין לנו מרפסת. את יכולה לבדוק אם זה ריאלי לך. במטבח נשמע לי פוטנציאל הסרחה וזבובים גבוה מדי. ככה באמת אי אפשר לרמות (ואצלנו לא יודעים לא לרמות ולעגל פינות בענייני עבודות הבית. זה טבוע בנו :-P).
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

לא לחתל תינוק שאין לך - זה סופר-אקולוגי D-:
אני מתכננת כבר כמה חודשים לארגן קומפוסטר ולמקם אותו על גג הבניין (הגג משותף), כי נראה לי שבחצר הוא לא יקבל תגובות טובות, ואין לנו מרפסת. את יכולה לבדוק אם זה ריאלי לך. במטבח נשמע לי פוטנציאל הסרחה וזבובים גבוה מדי. ככה באמת אי אפשר לרמות (ואצלנו לא יודעים לא לרמות ולעגל פינות בענייני עבודות הבית. זה טבוע בנו :-P).
אלטר_אגו*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

גם אצלנו... ;-)
אלטר_אגו*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

גם אצלנו... ;-)
פלוני_אלמונית*

פלסטיק שולטטטטט

ממש עצוב לי לשמוע שאי אפשר לזרוק את כל הפלסטיקים למתקן האיסוף של הבקבוקים!
מה אני אעשה איתם עכשיו??
(לצערי האפשרות של לא לקנות מראש היא לא רלוונטית כרגע..)
אוף.
פלוני_אלמונית*

פלסטיק שולטטטטט

ממש עצוב לי לשמוע שאי אפשר לזרוק את כל הפלסטיקים למתקן האיסוף של הבקבוקים!
מה אני אעשה איתם עכשיו??
(לצערי האפשרות של לא לקנות מראש היא לא רלוונטית כרגע..)
אוף.
עוד_אין_לי_כינוי*
הצטרפות: 08 דצמבר 2008, 11:13

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי עוד_אין_לי_כינוי* »

יש כלים חד פעמיים שעשויים מעלים מיובשים ומיובאים מהודו
והדלק של המטוס לא פוגע באותה אקולוגיה?
באופן כללי מקומי זה אקולוגי, אני משתדלת לא לפתור בעייה אקולוגית ע"י יבוא כי זה סתם מראית עין של פיתרון.
עוד_אין_לי_כינוי*

פלסטיק שולטטטטט

יש כלים חד פעמיים שעשויים מעלים מיובשים ומיובאים מהודו
והדלק של המטוס לא פוגע באותה אקולוגיה?
באופן כללי מקומי זה אקולוגי, אני משתדלת לא לפתור בעייה אקולוגית ע"י יבוא כי זה סתם מראית עין של פיתרון.
עוד_אין_לי_כינוי*

פלסטיק שולטטטטט

המוכרת שלפה שקית אמרתי לה בחיוך - "לא צריכה שקית. תודה". והיא ויתרה בלי ויכוח
מצחיק, אחרי שכבר הרבה זמן אני רגילה לקנות ככה (או לארוז הכל בשקית אחת אם אין לי אפשרות אחרת) בכל חנות, בלי לקבל תגובה מהמוכרים, לפעמים אפילו בעידודם. דווקא בחנות אורגנית, באמצע ר"ג, לא מזמן, המוכרת התעקשה איתי לארוז בשקית ולהפריד בין שקית לאוכל לשקית לחומרי ניקוי
עוד_אין_לי_כינוי*

פלסטיק שולטטטטט

המוכרת שלפה שקית אמרתי לה בחיוך - "לא צריכה שקית. תודה". והיא ויתרה בלי ויכוח
מצחיק, אחרי שכבר הרבה זמן אני רגילה לקנות ככה (או לארוז הכל בשקית אחת אם אין לי אפשרות אחרת) בכל חנות, בלי לקבל תגובה מהמוכרים, לפעמים אפילו בעידודם. דווקא בחנות אורגנית, באמצע ר"ג, לא מזמן, המוכרת התעקשה איתי לארוז בשקית ולהפריד בין שקית לאוכל לשקית לחומרי ניקוי
אלטר_אגו*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

_והדלק של המטוס לא פוגע באותה אקולוגיה?
באופן כללי מקומי זה אקולוגי, אני משתדלת לא לפתור בעייה אקולוגית ע"י יבוא כי זה סתם מראית עין של פיתרון._
כן, אבל יש פה עוד שאלה רלוונטית: מאיפה מייבאים את הכלים הלא-מתכלים?
אלטר_אגו*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

_והדלק של המטוס לא פוגע באותה אקולוגיה?
באופן כללי מקומי זה אקולוגי, אני משתדלת לא לפתור בעייה אקולוגית ע"י יבוא כי זה סתם מראית עין של פיתרון._
כן, אבל יש פה עוד שאלה רלוונטית: מאיפה מייבאים את הכלים הלא-מתכלים?
כריסטופית_רובין*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2008, 21:10
דף אישי: הדף האישי של כריסטופית_רובין*

פלסטיק שולטטטטט

שליחה על ידי כריסטופית_רובין* »

התגובההכי משעשעת שקיבלתי ממוכר עד היום: "אל גור גאה בך ":)

ושאלה לקהל הא-פלסטיקי,

קראתי כתבה על שבניו יורק משווקים כרגע בקבוקי שתייה רב פעמיים ממתכת כלשהי,האם יש מקום לקנות גם בישראל?
שליחת תגובה

חזור אל “סוכר ומתוקים”