צריכה אקולוגית

אנונימי

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי אנונימי »

לאחר ההרצאה של אצל טליה שניידר בנושא צריכה אקולוגית, רציתי לחלוק אתכם חלק ממה שלמדנו ולפתוח דיון בו אנשים יספרו על הקשיים וההצלחות בניסיון לחיות על פי עקרונות צריכה אקולוגית. נעזור אחד לשני להתגבר על הקשיים הלוגיסטיים ונחלוק מידע הנחוץ.

קודם נגדיר צריכה אוקולוגית:

ללא ארעי"ות

צריכה אקולוגית היא ללא ארעי"ות:
|>|

א

ללא אריזות - קונים במשקל
|>|

ר

ללא רעלים - קונים אורגני
|>|

ע

ללא עיבוד - קונים גולמי
|>|

י

ללא יבוא - קונים מקומי
|>|

ת

ללא תאגידים - קונים מעסקים זעירים

אבל איך?

הכל מתחיל במרכולת:
V לא קונים מוצרים באריזות פלסטיק כולל גבינות, יוגורטים ועוגיות - מכינים לבד. זה כולל קטשופ, גלידה, משחת שיניים וסבון.
V משתמשים במוצרים ברי קייימא - חיתולים רב פעמיים, תחבושות רב פעמיות, שקיות בד, כלים רב פעמיים בטיולים.
V קונים פירות וירקות אורגניים. אם אפשר מגדלים לבד וחולקים עם אחרים מהיבול. מחליפים תפוזים תמורת אגוזים.
V מעדיפים דברי עץ על פלסטיק - אטבי כביסה, קסמי אוזניים, צעצועים וכו'.
V מכבסים עם אגוזי כביסה או קונים נוזל של חברה אקולוגית.
V מתארגנים כקואפרטיב וקונים ביחד מוצרים אורגניים כדי לחסוך כסף ואריזות.
V מנקים רק עם חומרים ידידיותיים לסביבה כמו טיידי או inside]אקובר cat[/po].asp?top cat=3&category=576&cat id=585#tag585 ומזמינים כמות גדולה לחסוך באריזות.
V קונים כחול-לבן אפילו אם זה עולה יותר.
V מחפשים ליד הבית מאיפה לקנות כמו חוות קטנות - חלב טרי, ירקות, נגריות וכו'. חוסכים בדלק של תעבורה, אריזות, מרוויחים תנובה טרייה וגם מכירים את השכנים.
V קונים/ מקבלים בגדים, צעצועים ורהיטים יד שנייה ומעבירים לאחרים מה שאתם לא צריכים.
V עטי פארקר במקום עטים מפלסטיק.
V צבעי פנדה ועפרונות ולא מרקרים.

Instead of "Recycle, Reuse, Reduce," we need Refuse and Reduce

טליה דברה גם על כך שמחזור זו לא הדרך - התהליך של מחזור מזהם, המוצרים שנוצרים בדרך כלל יקרים מדי לקנות. צריך פשוט לא לצרוך פלסטיקים, במיוחד הקשיחים.
בנוסף, הרעיון של שימוש חוזר הוא בעצם עיכוב הפסולת: בסוף הפסולת מגיעה לחירייה רק בעיכוב של זמן. זה לא מספיק להשתמש בשקית ניילון פעמיים, צריך שקיות נייר או בד.
בעצם הנכון הוא קודם כל להפחית! להפחית את הצריכה של כל המזהמים.
מבחינת סדרי העדיפות מהטוב ביותר לגרוע: ניר|>|קרטון|>|פח|>|נילון עדין|>|נילון קשיח|>|קלקר|>|פלסטיק
טוב, זה מה שאני זוכרת עכשיו. למשתתפים האחרים, אודה למלא מה שאני לא זוכרת. נראה איך החיים שלנו ישתנו בהתאם...
הוספתי קצת גם מזכרוני- לגבי סדרי העדיפות אני לא בטוחה מה יותר גרוע קלקר או פלסטיק קשיח, בכל מקרה עדיף להמנע משניהם. (רונית)
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי בשמת_א* »

שבאו מעט מאוד משפחות
קודם כל תודה על הדיווח. נורא רציתי לבוא אבל היתה לי ישיבה. מקווה לבוא להרצאה הבאה.
בכל אופן שמחתי לגלות שהרבה מזה אני עושה.
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

איך מכינים משחת שיניים? איך מכינים סבון ללא סודה קאוסטית?
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי אילה_א* »

אם במשחת שיניים עוסקים אז האמת הכואבת היא שמספיק לצחצח את השיניים עם מברשת ואין שום צורך במשחה
תשאלי כל רופא שיניים
>אילה יודעת אבל לא מממשת<
גלינה_המכשפה_הצפונית*
הצטרפות: 31 ינואר 2004, 17:41

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי גלינה_המכשפה_הצפונית* »

ניסיתי ליישם ביום חמישי את העקרונות של ללא ארעי"ות בקניות של סוף השבוע. הלכתי עם הבנות לחנות טבע. הבאתי איתי שקיות ניילון ושקיות בד. שמתי את כול הקטניות ודגנים בשקיות שהבאתי. הבעיה של חלק מהשקיות היו בהן חורים אז שמתי שתיים ביחד. אז לא היו לי מספיק שקיות. התלבטתי האם לא לקנות או להתפשר על שקיות מהחנות - קניתי. המוכרת הייתה מאוד בסדר, לשמחתי ולא אמרה מילה כי הרגשתי שלא אוכל ללכת לכול חנות כך. אחרי הדגנים והקטניות הסתובבתי בחנות וחפשתי דברים לא ארוזים בפלסטיק - אי אפשר לקנות עוגיות, פסטה, טופו, גבינות ..... בסוף שוב התפשרתי וקניתי 3 חבילות טופו. איפה אפשר להשיג טופו לא באריזה (במשקל)? איפה ניתן להשיג עוד שקיות בד לקניות? חייבים להקים קואופרטיב - מי בעניין?
אז הלכתי לירקן. העמסתי הכל על קרטון ויצאתי בלי שקיות!!! הייתי יותר שמחה רק שזה לא אורגני.
גלינה_המכשפה_הצפונית*

צריכה אקולוגית

עוד שאלה, אני רוצה להכין סבון, מאיפה לקנות את שמן הזית?
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי ורד_לב* »

גוני, כפי שכתבת זה לא כ"כ קל ליישום.
גם כשקונים במשקל יש אריזות ושקיות ואז מה... מה עושים איתן הלאה? חוזרים איתן לחנות? וכפי שציינת בחלק מהם יש חורים ואי אפשר להשתמש בהם בהמשך, אז רק בשביל העקרון לא לקנות דברים? זה באמת בעייתי :-/
אז נכון, אפשר לבוא עם השקיות מהבית, או להשתמש בשקיות בד, או בקרטונים.
אני בהחלט משתדלת לעשות את זה בכל פעם שאני קונה, אבל שוב, זה לא קל.
עד לא מזמן הייתי אורזת את כל קניות הסופר בקרטונים- קל למחזר אותם, יש פחי מיחזור/איסוף, אפשר לשרוף. בקיצור עדיף, לא? אממה, פתאום נהיה לי ממש כבד, עם בטן ענקית, עוד ילדה שצריכה שיסחבו לה דברים ובד"כ דודו לא בבית כשאני יוצאת לקניות.... מה עשיתי? זנחתי את הקרטונים לבינתיים. מתוך מודעות מלאה :-) אין מה לעשות... יש התפשרויות שחייבים לעשות.
אז את רוב הקניות הגדולות- ירקות, פירות וכו' אנחנו קונים אורגני ובאמת יש מינימום שקיות כי הכל בא בקופסאות הקרטון וטרי ובלי תאגידים, ישר מהשדה וכו'.
ואני מחזירה אליהם את הבקבוקים של אקובר שימלאו מחדש ואת תבניות הביצים וכו'.
אבל צריכים גם דברים אחרים...
בקיצור, אני חושבת שזה טוב לפתח מודעות לענייני הצריכה, אבל לכל אחד יש את הקומבינות שלו ואת הקווים האדומים שלו.

ואל תתבאסי שהדף לא מניע כפי שהיית מצפה.
אך תשכחי שאת עכשיו בתהליך של גילוי ולימוד של משהו חדש שממלא אותך התלהבות ונראה לך כ"כ חשוב, אבל אולי לאנשים אחרים יש קצב אחר, או שנגעו כבר בנושאים האלה והגיעו למסקנות שלהם, או שהם בתוך התהליך שלהם... לכל דבר קצב משלו |*|
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי יערת_דבש* »

אבל לכל אחד יש את הקומבינות שלו ואת הקווים האדומים שלו
אני חושבת שזהו תהליך למידה.
אי אפשר הכל בבת-אחת.
זה אפילו נראה לי לא בריא.
אז כל פעם מנסים קומבינות אחרות וכל פעם לומדים קצת.
מיכלול_ה*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

אני מנסה המון דברים ליישם אבל גם עדיין לא מצאתי פתרון לנושא השקיות. אני כן מנסה לשים ירקות מכמה סוגים באותה השקית ואני משתמשת בשקיות עוד כמה פעמים עד שהן מוצאות את דרכן לפח. למשל תמיד יש בתיק כמה שקיות ישנות כדי לארוז את החיתולים הרב פעמיים או לשים בהם חיתולים חד פעמיים. אני יודעת שיש לי עוד הרבה מה לעשות כדי לשמור על הסביבה אבל אני יודעת שאני עושה את הכי טוב שאני יכולה כרגע ובכל פעם אני מוסיפה עוד משהו חדש לאורח החיים. למשל לאחרונה החלטתי לקנות לבית רק מוצרי ניקוי וקוסמטיקה אקולוגיים מצמחים ועדיף כאלו שיוצרו בארץ.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

הסתובבתי בחנות וחפשתי דברים לא ארוזים בפלסטיק - אי אפשר לקנות עוגיות, פסטה, טופו, גבינות
אני חשבתי שהכוונה לקופסאות פלסטיק - מעטיפת ניילון כמעט אין להימלט.
אגב, יש עוגיות שארוזות בשקית נייר (של לחמי למשל, אם כי הן די יקרות). וכמובן שבכל קונדיטוריה אפשר לקנות עוגיות במשקל, ארוזות בנייר.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

פסטה יש בשווקים במשקל.

ומה לגבי שימושיות של אריזה? לדוגמה, אם אני רוצה לקנות חמוצים, אעדיף צנצנת זכוכית על פני קופסת שימורים, כי בצנצנת אני משתמשת אח"כ.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי אילה_א* »

אני נפטרתי מרגשות האשם הקשורות לשקיות הניילון באופן הבא
שקיות קטנות שקופות לאיסוף קקי של הכלבה
שקיות לבנות לאיסוף האשפה
שקיות צבעוניות :ל שקיעות של פטל
היא מכינה מהן סלים יפיפים
ראו בדף שלה
ורד_לב*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי ורד_לב* »

טרה, בשווקים לא זכור לי שראיתי פסטה מלאה במשקל. בחנות טבע אצלנו דווקא יש, זה נחמד. אבל...גם אותה אורזים בשקית :-S אז מה עשינו בזה? אז נכון, זו שקית שאפשר לעשות בה שימוש חוזר וכו' ולא כמו שקיות הפלסטיק של חברות למיניהן ובכ"ז.....
הפלסטיק השתלט על העולם!
גמני מעדיפה לקנות באריזות זכוכית, אבל לא לכל דבר יש.... :-S
לוונדר_סגול*
הצטרפות: 24 ספטמבר 2004, 16:05
דף אישי: הדף האישי של לוונדר_סגול*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי לוונדר_סגול* »

אפשר לבוא עם השקיות מהבית, או להשתמש בשקיות בד, או בקרטונים. או סל !
זוכרים? יש דבר כזה גדול, עם ידיות?
במושב שגרתי בו כבר תמיד היו צוחקים, הנה באה לוונדר עם סל הקש שלה..
מראה פסטורלי משהו, מאוד נוח, שימושי וחסכוני. ויש כמובן גם סלי פלסטיק, ההם עם החורים.
את הירקות לקחתי ביד בלי שקית, ומהשקילה הם עברו לסל.

הבית שלי מתמלא בקופסאות הפלסטיק מהעוגיות שאני קונה, ואני שוקלת לאפות כמות ולמכור אותן בשיקשוק בקופסאות ממוחזרות, רק כדי להעביר אותן הלאה...
פעם היה בניצת הדובדבן עוגיות במשקל, אבל כבר אין... ולא תמיד יש זמן/חשק לאפות לבד...
את הקרטונים של הביצים אורגניות אני גם אוספת ופעם מצאתי מישהי שנורא שמחה לקבל אותן כדי לארוז בהן את הביצים שהתרנגולות הטילו לה בחצר. שמחה גדולה.
ומי שרוצה עוד צנצנות זכוכית, שתגיד לי.
שקיעות_של_פטל*
הצטרפות: 07 מרץ 2005, 01:20

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי שקיעות_של_פטל* »

אבל...גם אותה אורזים בשקית אז מה עשינו בזה?

א. כמו שכבר ציינת - אפשר לעשות בה שימוש חוזר (או להביא אותה מהבית)

ב. זו שקית שאין עליה הדפסה - כלומר היא טיפ-טיפה פחות לא ידידותית לסביבה. (הדפסה = צבעים וגם עוד עבודה)

ג. נכון. הפלסטיק השתלט על העולם!
גלינה_המכשפה_הצפונית*

צריכה אקולוגית

בקיצור, אני חושבת שזה טוב לפתח מודעות לענייני הצריכה, אבל לכל אחד יש את הקומבינות שלו ואת הקווים האדומים שלו.
לפני הסדנא, ידעתי את רוב הדברים שטליה אמרה - היא לא חידשה לי הרבה. פשוט התעצלתי. אנ חושבת שרוב האוכלוסיה אינה חושבת כלל בכיוון ובאמת לא רוצים מודעות. לי, ולאחרים פה באתר, יש מודעות אבל עדיין אנחנו לא פועלים. הייתי רוצה שהדף הזה יעסוק במסע ליישם את העקרונות.
ברונית_ב*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 14:16
דף אישי: הדף האישי של ברונית_ב*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי ברונית_ב* »

הבית שלי מתמלא בקופסאות הפלסטיק מהעוגיות שאני קונה, ואני שוקלת לאפות כמות ולמכור אותן בשיקשוק בקופסאות ממוחזרות, רק כדי להעביר אותן הלאה...

רעיון מבריק!
גלינה_המכשפה_הצפונית*

צריכה אקולוגית

_אז את רוב הקניות הגדולות- ירקות, פירות וכו' אנחנו קונים אורגני ובאמת יש מינימום שקיות כי הכל בא בקופסאות הקרטון וטרי ובלי תאגידים, ישר מהשדה וכו'.
ואני מחזירה אליהם את הבקבוקים של אקובר שימלאו מחדש ואת תבניות הביצים וכו'._
ורד לב איפה אתם קונים פירות וירקות והמוצרים של אקובר?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

צריכה אקולוגית

איפה אתם קונים פירות וירקות והמוצרים של אקובר?
לא יודעת איפה ורד קונה, אבל "ארץ אורגנית" מקבלים חזרה אריזות מוצרים (למשל בקבוק שמן זית מזכוכית) ומאפשרים למסור להם, בכל קנייה, כל מה שיש למחזור (בקבוקים, סוללות ריקות וכולי).
אמלי*
הצטרפות: 15 ספטמבר 2004, 14:23

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי אמלי* »

עוד כמה טיפים למעוניינים...
איך משיגים שקיות בד? ציפיות ישנות של כריות... אוספים מכל החברים...
אופציה להריוניות/ בעלות בעיות גב/ שלא רוצות להיסחב עם ערמה של קרטונים: זוכרים את עגלות השוק הישנות? סבתא שלי הייתה הולכת עם אחת כזו לשוק תלפיות... שני גלגלים ורגל... זה נפלא! העגלת שוק שלי תמיד בבגז' ובתוכה ימבה שקיות שאני משתמשת בהן שוב ושוב ושוב ... אם לא מאחסנים בבית את הפירות והירקות בתוך השקיות הן לא נקרעות ולא מתלכלכות... ואם מתלכלכות אפשר לכבס (זה טיפ מטליה...)
לא לקחתי שקית ניילון חדשה כבר חודשיים! (מאז שסיימתי קורס פרמקלצ'ר...)
כיף כיף...
בהצלחה!
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי יערת_דבש* »

בהשראת הדף, הלכתי היום לירקן עם שקיות מהפעם שעברה.
כל פעם הייתי צריכה להזכיר לעצמי לא לתלוש אוטומטית מחבילת השקיות, כשיש בידי שקיות ישנות..
היה כיף.
שרה_לה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2002, 10:38
דף אישי: הדף האישי של שרה_לה*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי שרה_לה* »

פטנטים שלנו-
קניות מגיעות הביתה בקרטונים. ירקות ופירות נשקלים בתפזורת ומועמסים לתוך הקרטון, (לפעמים, למורת רוחן של הקופאיות)
הקרטונים הריקים משמשים כפח אשפה. מכיוון שכל הנוזלים ושאריות האוכל מחולקות בין התרנגולות ושאר הולכי על ארבע, הקרטון מסוגל לעמוד בכמה ריקונים ומיחזורי תפקיד.
קרטונים של ביצים מוחזרים לצרכניה של המושב, לשמחתו של המנהל. ועכשיו, כשהתרנגולות התאוששו מהחורף, הן חזרו להטיל, מה שמצמצם את קניית הביצים.

אני מחפשת דרך למלא מחדש קטשופ, חרדל, מיונז וכו' (בסדר, הבנתי שאפשר להכין לבד. הלאה)
או- לרכוש בכמויות גדולות, שגם אז נוצרת בעית המיכל המרוקן.
גם- אשמח לשמוע איפה אפשר לקנות פסטה וקטניות בתפזורת. באיזור שלנו.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

_אני מחפשת דרך למלא מחדש קטשופ, חרדל, מיונז וכו' (בסדר, הבנתי שאפשר להכין לבד. הלאה)
או- לרכוש בכמויות גדולות, שגם אז נוצרת בעית המיכל המרוקן._
יש חנויות שמתמחות יותר במכירה סיטונאית ושם אפשר למצוא מוצרים "פשוטים" (לא אורגני או מותגים) באריזות גדולות, כמו קטשופ, חרדל, מיונז, חמוצים, טחינה, אורז, חומץ וכן הלאה (מחירים לדוגמה: ג'ריקן חומץ פשוט - 7 שח, דלי 5 קג מיונז - 25 ש'ח). בצפון אפשר למצוא בכפרים ערבים. בתל אביב אני מכירה חנויות מהסוג הזה ברחובות הצדדיים שיוצאים משוק לוינסקי . דווקא האריזות שלהם די שימושיות, ג'ריקנים של 4 ליטר ודליים עם מכסה וידית. בלוינסקי אפשר גם לקנות תבלינים בשקיות פשוטות ועוד המון דברים בתפזורת, כמו פירות יבשים, פסטות וכו.
ורד_לב*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי ורד_לב* »

שרה לה בפרדס חנה יש את "הירוקה" שהיא חנות טבע עם הרבה דברים אורגניים ולא אורגניים במשקל. אז אולי פעם ב- כשאת בסביבה.
חוצמזה, יש כמה חנויות של דגנים וקטניות במשקל, כמו בשוק- לא אורגני.
בחיפה יש שוק, לא? בטוח יש שם הכל במשקל.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

הממ... בואו נראה מה מצבי ביקום:

לא קונים מוצרים באריזות פלסטיק
רחוקה מאוד מלהגיע לזה. רק עכשיו עברתי לדירה עם מטבח נורמלי והתחלתי להחיות את כשרונות הבישול הנושנים שלי.

משתמשים במוצרים ברי קייימא - רב פעמיים
הרוב יש. ילדים עדיין אין - אין לי מושג מה יהיה אז עם החיתולים. המפץ הגדול של חיי...

קונים פירות וירקות אורגניים. מגדלים לבד
יש. לא מגדלת בעתיד הקרוב - לא רואה איך - גדול עלי כרגע. (חוץ מנענע ובזיליקום. אבל אפילו בצל ירוק לא הצלחתי להנביט בצנצנת עם מים, כמו שאבא שלי תמיד היה עושה. יש למישהי רעיון למה?

מעדיפים דברי עץ על פלסטיק - אטבי כביסה, קסמי אוזניים, צעצועים וכו'.
קטן עלי. גם אין קיסמי אוזניים בבית.

מתארגנים כקואפרטיב וקונים ביחד מוצרים אורגניים כדי לחסוך כסף ואריזות.
עוד אין מספיק קשרים חברתיים.

מנקים ומכבסים רק עם חומרים ידידיותיים לסביבה, לחסוך באריזות.
לי יש פתרון פשוט יותר - לא מנקה... :-). מצד שני אנחנו כמעט ולא מלכלכים (אין ילדים). עוברים בהדרגה לחומרי ניקוי מתפרקים.

קונים כחול-לבן
מחפשים ליד הבית מאיפה לקנות כמו חוות קטנות
קונים אוסטרלי. על המון אריזות כתוב "מיוצר באוסטרליה ו/או בבעלות אוסטרלית". צריך לאמץ את זה גם בארץ, לדעתי.
חוץ מזה יש לידינו חווה אקולוגית עם חלקות גידול ירקות לתושבים מהסביבה - לך תדע איזה עוד אוצרות יש שם. הרבה פוטנציאל. אבל עוד לא ממש נכנסנו לשם - רק ביקרנו וגילינו את המקום.

קונים/ מקבלים ונותנים בגדים ורהיטים יד שנייה
קלי קלות. וגם נורא כיף.

אבל יש לי סעיף נוסף:
מה בקשר ל פשטות מרצון בבאופן טבעי ? האם אנחנו לא קצת מבזבזים מילים לפעמים בלי לעצור ולחשוב שגם הן צורכות אנרגיה?
(מחשבה ראשונית)
אני התחלתי לפעמים לוותר על כתיבת תגובות, כשניסיתי למדוד אותן במדד עלות/תועלת, כשהרגשתי שהתגובה שלי חוזרת על דברים של מישהו אחר, או כשחשבתי שהיא לא כל כך חשובה בעצם. אני גם משתדלת להמעיט בציטוטים ארוכים.
(אבל לא מוותרת על חיבוקים!!)
סירופ_מייפל*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 12:19

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי סירופ_מייפל* »

ממש דף מעניין. תודה.
יש כאן מי שמשתמש באופן קבוע באגוז סבון?
ענת_גיגר*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2001, 01:47
דף אישי: הדף האישי של ענת_גיגר*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

יש כאן מי שמשתמש באופן קבוע באגוז סבון?
אני.
דף נחמד. אנחנו קונים שקי קמח ומחלקים בין שלוש משפחות (שאופות הרבה) ובשאיפה לעשות זאת עם מוצרים נוספים. ובכלל, לעשות קניות יחד עם השכנים זה חסכוני ואקולוגי. מה שעומד להתקלקל במקרר אחד, ימצא שימוש אצל מישהו אחר. מי שהולך לסופר, קונה גם בשביל האחרים.
גלינה_המכשפה_הצפונית*

צריכה אקולוגית

החלטתי שאני קונה סבון כלים בג'רקן כדי לחסוך בפלסטיק. התקשרתי לטיידי הם אינם מוכרים בכמויות מעל 2 ליטר. המזכירה אמרה שיש ביקוש אז אולי בעתיד. דברתי אז אם אקובר - היא אמרה שיש ג'ריקן של 25 ליטר ולהזמין מחנות טבע. התקשרתי ל"ירוקה". היא חזרה אלי להגיד שחסר במלאי אצל היבואן - רק עוד חודש וחצי יהיה לאקובר. אם אני רוצה אני יכולה לקנות ארגז של בקבוקים וזה יצא יותר זול מהג'ריקן :-S . אני מחפשת עוד רעיון - למשהו יש?
לוונדר_סגול*

צריכה אקולוגית

מעדיפים דברי עץ על פלסטיק - אטבי כביסה, קסמי אוזניים, צעצועים וכו'.

ולהשתמש בעץ זה אקולוגי?
לא חראם על העצים?
התלבטות שמלווה אותי כבר ממזמן, בסוגיית ה - גפרורים או מצית.
ורד_לב*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי ורד_לב* »

דברי עם עינת ויובל מהירקניה האורגנית. הם מוכרים אקובר "במשקל" עם בקבוקים שאנחנו מחזירים להם כל פעם. להם יש ג'ריקנים של הדברים שהולכים יותר. 6760959
סירופ_מייפל*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 12:19

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי סירופ_מייפל* »

לא חראם על העצים?
כן גם אני כל הזמן עם אותן התלבטויות.

ונראה לי שאזמין דוגמית מהסבון, והלואי שזה יעבוד.
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

קרטונים של ביצים הולכים אצלנו לקומפוסט.
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

היום סידרתי קצת את המזווה ומצאתי 4 ג'ריקנים ריקים של נוזל ומרכך כביסה , 2 של טיידי ו-2 של אקובר.
הם אצלי כבר כמה שנים ואני לא יודעת מה לעשות איתם.
אין לי לב לזרוק , במיוחד כי כתוב עליהם " ניתן למיחזור" .
מישהו אולי רוצה אותם , למלא לעצמו? הם הקטנים, של ה- 2 ליטר..
(אני עם האגוזי כביסה...)
}...גם אני סובלת מהבעיה הזאת. בתוספת מיכל אקונומיקה ענק. איך למנוע מהבית להפוך לפח אשפה גדול..רונית דיטל :-(
ליאון_טרוצקי*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2005, 04:06
דף אישי: הדף האישי של ליאון_טרוצקי*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי ליאון_טרוצקי* »

יש לי שאלה אולי קצת מטופשת אבל בכל זאת...
מישהו יודע אם שיח טבק יכול לגדול באקלים של רמת הגולן?
ואם כן אז איפה אפשר לקנות זרעים או שתיל או משהו כזה?
וכנ"ל לגבי צמח תה...

תודה :-)
גלינה_המכשפה_הצפונית*

צריכה אקולוגית

_ולהשתמש בעץ זה אקולוגי?
לא חראם על העצים?
התלבטות שמלווה אותי כבר ממזמן, בסוגיית ה - גפרורים או מצית._
תמיד עדיף משהו שמתכלה. תהליך יצור הפלסטיק מאוד מזהם, תומך בתעשית הנפט והתוצר הסופי גם הוא מזהם. לעומת עצים שאפשר לשתול שוב והתוצר אינו מזהם (לרבות עץ שעובר תהליכים כימיים למיניהם). להשתמש בגפרורים. ברור שעדיף להשתמש בעצים משומשים לבנות אבל נראה לי שקשה למצוא אנשים שעובדים כך. זו אותה סיבה שעדיף ספרים משומשים על פני חדשים - חבל על העצים.
גלינה_המכשפה_הצפונית*

צריכה אקולוגית

_מישהו יודע אם שיח טבק יכול לגדול באקלים של רמת הגולן?
ואם כן אז איפה אפשר לקנות זרעים או שתיל או משהו כזה?
וכנ"ל לגבי צמח תה..._
טבק לא מעניין אותי אבל הסתכלתי באינטרנט ולא נראה מסובך.
לעומתו תה, אפשר לגדל באדנית אבל צריך לחכות 3 שנים לפני קטיף והוא לא אוהב חורף קר.
מורינגה_רותמית*
הצטרפות: 26 פברואר 2006, 09:14

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי מורינגה_רותמית* »

קרטונים של ביצים הולכים אצלנו לקומפוסט.
והם מתפרקים בזמן סביר?
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

והם מתפרקים בזמן סביר?
בהחלט. יחד עם כל שאר הדברים הרגילים.

אגב, נזכרתי בעוד משהו:
יש פירות (במיוחד בקיץ) שמוכרים אותם בסלסלות פלסטיק שקופות.
אז אם הן מגיעות אלינו הביתה, אנחנו מוצאים להן כל מיני שימושים (סידור דברים בארונות, אחסון, וכד') אבל את הרוב אנחנו פשוט אוספים, ופעם כמה זמן מחזירים לירקן.
הוא חושב שאנחנו משוגעים (ואולי הוא צודק), אבל הוא אומר שהוא מחזיר את זה ליצרנים (ואולי אפילו מרוויח על זה משהו. שיהיה לו לבריאות).
רונית_דיטל*
הצטרפות: 20 דצמבר 2003, 22:38
דף אישי: הדף האישי של רונית_דיטל*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי רונית_דיטל* »

תירס- איפה משיגים במישקל ללא אריזת הקלקר והנילון?
מוצרי חלב - איפה משיגים חלב פרות אורגני במיכל גדול (אני לא אוהבת את הטעם של העיזים- איפה הבקבוקים של פעם...), האם יש כאן באזור פרדס-חנה איזה משק שמגדל פרות חופשיות
נדמה לי שראיתי פרות מסתובבות באזור גבעת עדה או שחלמתי. אבל בעצם הפרות המסתובבות הן לבשר ולא לחליבה.
יום הולדת שמתקרב ובא הוא מקור אין סופי למזהמים בעיקר מסוג פלסטיק
חשבתי לנסות לבקש מהאורחים מתנות מעץ או מקרטון ואפילו ספרים יד שנייה או חומרים טבעיים שאולי לא חשבתי עליהם
אגב, איזה מין חומר זה דאס?
רונית_דיטל*

צריכה אקולוגית

יש לי וידוי
יש לי עוזרת בית חדשה והיא ביקשה ממני לקנות 00 ירוק של סנו
עשיתי את זה, אני לא יודעת איך... הרגשתי כמו פושעת.. לא מספיק הרעל שבפנים זה גם מגיע במיכל פלסטיק ירוק וקשיח
היום אחרי שהיא הלכה גיליתי שהמיכל כמעט ריק וזה אחרי שימוש חד פעמי אם כי היא ניקתה מצויין את האמבטיה שנראתה רע.
מבקשת עצות מועילות, מה לעשות עם העוזרת בהמשך ואם בכלל...איך מנקים אמבטיות ובאיזה חומרים אקולוגים
<לחנך את העוזרת או להחליף אותה>
ורד_לב*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי ורד_לב* »

תירס- בעונה בצידי הדרכים, אצל מגדלים. מה קורה כשרוצים לאכול מחוץ לעונה? :-) זו כבר סוגיה בפני עצמה, שהרי התירס גדל בקיץ, זה בכלל לא הזמן שלו (גם מהבחינה הסינית זה לא מתאים לתקופה של עכשיו).
זו נקודה נוספת להעלות לדיון הזה- אכילת פירות וירקות בעונתם...

לגבי פרות בגבעת עדה, כן, עד כמה שידוע לי אלו המסתובבות חופשי באמת מיועדות בד"כ לשחיטה :-S טוב, לפחות הן אוכלות גם עשבים ולא רק תערובות (אומגה 3, אתם יודעים.... ;-) )

לגבי ימי הולדת, מסיבות וכו'- ראשית, אפשר להשתמש בכלים שאינם חד פעמיים, או במתכלים, כמו צלחות הנייר וסכומי העץ (אם יש מישהו שמגיע מהודו...בזמנו קנינו אצל השנטיפים) ועוד דבר שקנינו- וראית כבר- זה סטוק של כוסות פלסטיק צבעוניות לארועים. הן אמנם לא מתכלות, אבל משמשות אותנו בכל הארועים ונשטפות, כך שאין צורך לזרוק לפח....
בעניין המתנות- זה אחלה רעיון, לכוון את המוזמנים ל מתנות מתכלות , דברים שנעשו לבד, יד שנייה וכו'. זו אחלה דרך להעלות מודעות בקרב הסובבים אותך.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

צריכה אקולוגית

מבקשת עצות מועילות, מה לעשות עם העוזרת בהמשך ואם בכלל...
קונים חומר דומה אקולוגי (של אקובר או טיידי), ומרוקנים את תכולתו לתוך בקבוק ה-00 :-)
(טוב, זה לא ברצינות. נדמה לי שלא כדאי לערבב את החומרים האלה).
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מה לעשות עם העוזרת בהמשך

אני מניחה שאם היא ניקתה מצויין את האמבטיה שנראתה רע אפשר עכשיו לשמור על ההישג ולתחזק באצעות חומרים חזקים פחות. יש סיכוי שגם היא יודעת את זה.

( שקיעות של פטל ממחשב אחר.)
פלוני_אלמונית*

צריכה אקולוגית

תירס- איפה משיגים במישקל ללא אריזת הקלקר והנילון?

בשוק

שוב שקיעות..
גלינה_המכשפה_הצפונית*

צריכה אקולוגית

מבקשת עצות מועילות, מה לעשות עם העוזרת בהמשך ואם בכלל...איך מנקים אמבטיות ובאיזה חומרים אקולוגים
אני מנקה עם הנוזל רב-תכליתי של אקובר והאמבטיה נקיה. למה צריך משהו חזק כמו 00? תבקשי ממנה לנקות עם משהו יותר עדין כמו של אקובר. זה הבית שלך ואת משלמת לה, למה צריכה להיות בעיה?
<לי אין עוזרת אז אני לא מבינה ביחסים כאלה>
פלוני_אלמונית*

צריכה אקולוגית

לעומתו תה, אפשר לגדל באדנית אבל צריך לחכות 3 שנים לפני קטיף והוא לא אוהב חורף קר.
ואיפה אפשר להשיג בארצנו את הצמח? ואולי יותר פירוט לגבי אופן הגידול אם אפשר...
תודה :-)
רונית_דיטל*

צריכה אקולוגית

אחרי שיגמר לי הנוזל כביסה של טיידי אני רוצה לעבור לאגוזי כביסה
מה שמפחיד אותי זה הכתמים שהם עלולים להשאיר על כביסה לבנה
ככה קראתי באתר שלהם
אמא_אדמה*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

זה לא כתמים זה יותר מעבר הדרגתי לצבע כהה יותר מלבן...
גלינה_המכשפה_הצפונית*

צריכה אקולוגית

_לעומתו תה, אפשר לגדל באדנית אבל צריך לחכות 3 שנים לפני קטיף והוא לא אוהב חורף קר.
ואיפה אפשר להשיג בארצנו את הצמח? ואולי יותר פירוט לגבי אופן הגידול אם אפשר...
תודה_
אין לי יותר ידע. מה שכתבתי זה מה שמצאתי באינטרנט באנגלית. אנסה לשחזר ולשים הפניות.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

_אחרי שיגמר לי הנוזל כביסה של טיידי אני רוצה לעבור לאגוזי כביסה
מה שמפחיד אותי זה הכתמים שהם עלולים להשאיר על כביסה לבנה
ככה קראתי באתר שלהם_
כבר שבוע (שזה המון כביסות :-) ) אנחנו עם אגוזי סבון. בינתיים ממש נחמד - הכביסה נקיה. אני מכבסת רק את הציבעוני והחיתולים איתם. לבן אני מכבסת עם אבקה רגילה.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

אני בן אדם שלא אוהב לאגור חפצים, מעדיף לזרוק ולקנות כל פעם שצריך ולא לאסוף מלא זבל לשעת הצורך. אני מוצאת עכשיו שלחיות על פי עקרונות אקולוגיים, אני צריכה לשמור - פלסטיקים למיניהם שלא נעים לי לזרוק, שקיות, בגדים שבעתיד יהיו טובים (אפילו לילד הבא), צינצנות זכוכית, אגזי קרטון, עלים ... בעלי טוען שהפכתי ל"אשת זבל" .
אסתר_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2005, 16:21
דף אישי: הדף האישי של אסתר_ל*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי אסתר_ל* »

איזה כיף...........איזה דף, בדיוק בזמן לנו...
סיימיתי את הקורס אצל טליה המדהימה, ואחרי שהבנתי שאי-אפשר לטהר את הבית ביומיים (באמת שניסינו...)
הכנו לנו תוכנית שבועית- כל שבוע אנחנו מתייחסים לחדר אחד בבית,מומלץ להתחיל מ"הקל" כדי ליצור תחושת הצלחה....
לדוגמא מהמקלחת- ובאותו שבוע הכנו סבונים, שמפו, משחת שיניים ועוד כמה קישוטי קיר-לאווירה....-(ונרות,אם כבר אז כבר). הכמות תספיק לחודשים הקרובים...
חדר הבא-מטבח (עדין עובדים, לא נגמר) אם זה יעניין אני יכולה לפרט על כל חדר איך ומה, ואם רוצים מתכונים,בשמחה,
פשוט חייבת לרוץ למעגל נשים סורגות,
מבטיחה עידכונים בהמשך.
והטיפ הכי הכי חשוב לנו- ב ש מ ח ה !!!! זה באמת משנה הכל, והאנרגיות של תיקון העולם חוזרות במידות הנכונות-הביתה...
אסתר
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

צריכה אקולוגית

אם זה יעניין אני יכולה לפרט על כל חדר איך ומה, ואם רוצים מתכונים,בשמחה
כן, רוצים! :-)
אמא_אדמה*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

ובאותו שבוע הכנו סבונים, שמפו, משחת שיניים ועוד כמה קישוטי קיר-לאווירה.

ספרי פרטים.... :-)
גלינה_המכשפה_הצפונית*

צריכה אקולוגית

עשינו יום הולדת לבנות. הזמנתי 50 איש. חשבתי הרבה על איך להתארגן מבלי להפר את הכללים. איך לעשות אירוע בלי כלים חד-פעמיים וכו'. לוויתי כוסות פלסטיק מחברה. יש לה בערך 50 בשביל האירועים שלה. אולי גם אני אקנה בשביל האירועים שלנו בעתיד. היה לי סט נוסף של סכום - אז סכום היה אבל היה צריך לשטוף מידי פעם. זה היה בסדר. ספלים לקפה השתמשנו בשלנו וגם קניתי כוסות חד-פעמיים לקפה מנייר. גם קניתי צלחות מנייר. אני חושבת אולי לקנות יד שנייה צלחות בשביל אירועים אבל איך אחסן 50 צלחות? עשיתי בבית חלק מהכיבוד. בקשתי מחברות להביא גם. רק נתקעתי עם הלבנה. הבאנו סדג' לעשות פיתות עם הילדים. קניתי זעתר ורציתי גם לבנה. רק מצאתי בסופר לבנה בפלאסטיק. חשבתי לרגע להכין לבד אבל גם היוגורטים באים בפלאסטיק. ואז חשבתי לעשות גם יוגורט ... ירדתי מכול המחשבות האלה ופשוט קניתי את הלבנה מקופסת הפלאסטיק. אני חושבת בדיעבד שהייתי צריכה לא לקנות - אז אין לבנה, משהו ישים לב. וזה חלק מהעיניין - פשוט לא לקנות. חרם צרכנות קטן ותמידי. אז בתור פסולת הייתה צלחות וכוסות מנייר, בלונים וקופסה אחת של לבנה - לא רע בעיניי לעומת שנה שעברה.
הכל זה בניגוד למתנות שקבלנו. גם אני עוד לא עושה מתנות בבית (אולי אני צריכה להתחיל). קבלנו מתנות זולות מפלאסטיק (כאלה מסין) - אני לא יודעת מה לעשות איתם עכשיו. כנראה שהם עכשיו שלנו. קבלנו המון ספרים (אני גם בדרך כלל נותנת ספרים). האם יהיה לי את האומץ לתת ספרים יד שנייה בתור מתנות ליום הולדת? לא חבל על העצים? אבל הכי אהבתי שקבלנו ערכת הכנה לגן חובה :-S ולא הצלחתי להבין האם זאת בדיחה מצד החברים או ביקורת מהם על צורת החינוך שלנו או שהם לא שמו לב לאירוניה במתנה.
ורד_לב*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי ורד_לב* »

מהמרת על
לא שמו לב לאירוניה במתנה
בד"כ אנשים לא נותנים לזה את המשקל שאנחנו נותנים. מנסיון :-)
הרבה מזל טוב |בלונים| וסחטיין על כמות הפסולת הלא גדולה.
הצעת ייעול: צלחות עלים! אמנם חד פעמיות, אבל הולכות לקומפוסט ומהוות אטרקציה אמיתית! אנחנו או מביאים מהודו, או קונים מהחבר'ה של השנטיפי שמביאים מהודו. אגב, יש גם סכו"ם עץ חד פעמי, לא זוכרת אצל מי :-S
מיכלול_ה*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

הכל זה בניגוד למתנות שקבלנו.
אני בכלל חושבת שצריך להפסיק עם מנהג המתנות. אני חושבת שלילד מספיק לקבל מתנה אחת יפה ומכובדת ולא המון מתנות מיותרות. העניין הוא שיש אנשים שאם אני אגיד להם לא להביא מתנות לבת שלי הם מאוד יתבעסו כי קניית מתנות והבאתם באריזה זה כיף גדול מבחינתם. אני עדיין לא מעיזה לבקש מבני המשפחה לא להביא מתנות, אז בינתיים אני נמנעת מלקיים אירועים רשמיים שנהוג לתת בהם מתנות. ולגבי משפחתי אחיינים כבר כל כך התרגלו לקבל מתנות שהם ממש מופתעים שאנחנו לא נותנים מתנה בכל פעם שאנחנו רואים אותם. וזה הכי גרוע שהילדים בטוחים שהם צריכים לקבל מתנות ארוזות.

ועוד אפשרות היא לתת לילד חוויה יוצאת דופן, למשל סבתא שלי נתנה לנכד שלה מתנה ליום הולדת 10 טיפול בעוצמת הרכות.
רונית_דיטל*

צריכה אקולוגית

גם אני בהתלבטות בקטע של המתנות- אז העזתי לבקש מחברה שתביא לילדה (היום בת 3) מתנה לא מפלסטיק

אולי גם אני אקנה בשביל האירועים שלנו בעתיד
למה לקנות ולאחסן עוד סטוק פלסטיקים - אם בכל יום הולדת אפשר לאסוף מהחברות

חשבתי לרגע להכין לבד אבל גם היוגורטים באים בפלאסטיק
קיבלתי מתכון מאד פשוט ליוגורט ואני הולכת לנסות אותו
מרתיחים ליטר חלב שקונים כמובן בקרטון אחרי שרתח מכבים את הגז
מוסיפים לו 3 כפות יוגורט ביו, ומשאירים בחוץ (הכוונה מחוץ למקרר) 24 שעות
רצוי להכין בימים חמים וכך חסכנו כמה כוסות פלסטיק ואפשר לאכול לפי מה שבא ולאו דווקא להצמד לכמות שיש בכוסיות הפלסטיק

האם יהיה לי את האומץ לתת ספרים יד שנייה בתור מתנות ליום הולדת?
אולי לפחות אנחנו החברות נחליט שזה מה שאנחנו עושות, אני בעד ולילדה שלי בטח לא משנה בשלב זה
(כל עוד אני לא נותנת ספרים שלה ולקבל זה גם לא משנה לה)
לוונדר_סגול*

צריכה אקולוגית

מה התייחסות לקניית מוצרים מתעשיית בעלי החיים הלא אורגנית - שהיא בפני עצמה מאוד לא אקולוגית?
האם דובר גם על זה בסדנא על הצריכה האקולוגית? לא מצאתי.
ורד_לב*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי ורד_לב* »

אם יש משהו שלמדתי בעניין מתנות בחיי עד כה, זה שאנשים אוהבים לתת אותן וזה כייף לקבל.
זו חווייה שאני ממש לא רוצה להמנע ממנה.
בתור מישהי שבאה מבית שלא התייחסו בו לארועים מיוחדים בחיי אנשים ולא ממש נתנו מתנות, לקח לי זמן ללמוד עד כמה זה חיוני...
נראה לי שווה להשקיע ב מה תהיה המתנה, אם זה מה שחשוב.
איילת_א*
הצטרפות: 22 נובמבר 2005, 00:26
דף אישי: הדף האישי של איילת_א*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי איילת_א* »

דף מבורך ונפלא |Y|

לוונדר יקירתי, הקופסאות הממוחזרות שלך כבר מזמן שליחות לדבר מצווה כְּשֶׁבְּבִטְנָן עוגיות |עוגה| מיבול תנורי שנמסרות הלאה...
בשמת_א*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי בשמת_א* »

למבוגרים (למשל, בחגים, או כשמתארחים) אני מקפידה להביא רק מתנות אורגניות מתכלות: תמרים אורגניים, תירוש, דבש, שמן זית וכדומה.
ככה אני גם תומכת בתוצרת הארץ האורגנית.
מתנות אחרות שהבאתי: כלי קרמיקה מתוצרת חברה שלי, קרמיקאית (ככה גם הבאתי כלים יפים, וגם תמכתי בחברה בחינוך ביתי).
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

דווקא נראה לי מדליק. לי עצמי אין בעיה לקבל דברים מיד שניה במתנה. אם זה משהו מעניין שיש לי מה לעשות איתו אני תמיד שמחה.
מיכלול_ה*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

למבוגרים (למשל, בחגים, או כשמתארחים) אני מקפידה להביא רק מתנות אורגניות מתכלות
אחרי שעשיתי הכרות בין אמא שלי לסבון הכלים של אקובר, נעלמו לה הפצעים בידיים ששום טיפול תרופתי לא ריפא. מאז היא מביאה מתנה את סבון הכלים של אקובר.

אצלנו ככל שספר ישן יותר הוא שווה יותר. המתנה שבן זוגי הכי אוהב לקבל או לתת אלו ספרים יד שנייה. בדרך כלל כאלו שאי אפשר להשיג חדשים. והכי טוב כאלו שהוא לא קנה אלא מצא ברחוב.
פלוני_אלמונית*

צריכה אקולוגית

אצלנו ככל שספר ישן יותר הוא שווה יותר. המתנה שבן זוגי הכי אוהב לקבל או לתת אלו ספרים יד שנייה. בדרך כלל כאלו שאי אפשר להשיג חדשים. והכי טוב כאלו שהוא לא קנה אלא מצא ברחוב
עוד יותר טוב. מהדורות ישנות של ספרים נדירים שאי אפשר למצוא בחנויות רגילות ורק בחנויות יד שניה, ברחוב, אצל אנשים מבוגרים או בחנויות רווחה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

צריכה אקולוגית

עוד יותר טוב_ אם הנותן בגיל של המקבל: _מהדורות ישנות של ספרי ילדים קלאסיים.
tאמא*
הצטרפות: 02 מרץ 2005, 16:22

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי tאמא* »

שאלה לגבי מיחזור פסולת:
ע"י הבית שלי יש גן ילדים וראיתי את המטפלות זורקות את הטיטולים למיכל של מיחזור הנייר. אני תוהה אם לנהוג כך בעצמי או לא מה דעתכן ?
tאמא לא צורכת צריכה אקולוגית ואתכן הסליחה (או עם האוזן והיקום) ובכל זאת משתדלת לעשות את מה שניתן במיחזור.
מיכלול_ה*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

למיטב ידיעתי מיכל מחזור נייר נועד לנייר בלבד. חיתולים לא מורכבים רק מנייר ולכן אסור לזרוק אותם. לא ידוע על אפשרות מחזור חיתולים בארץ. וחוץ מזה מה קורה עד שאוספים את הנייר מהמיכל, עומדים בו חיתולים מלאים בפיפי? דגי מגעיל.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי פלונית* »

לגבי אירועים - רעיון שקיבלתי ביומולדת לפני כחודש וכבר יישמנו בפסח - במקום כלים חד פעמיים או פלסטיק ניתן לשכור כלים בחברות שונות. זה לא יוצא הרבה יותר יקר מחד פעמיים יפים או אקולוגיים, זה יותר חגיגי לא צריך לרחוץ אח"כ, לא צריך לאגור כלים בשביל אירוע פעם ב...

לגבי מתנות - עם כל הכבוד לא הייתי מוותרת בעצמי ולא דורשת מהילד לוותר. כן מנסים לשנות את כל החיים לחומרניים פחות וזה כולל מתנות פחות גרנדיוזיות. אבל לך תשכנע ילד שהחלטנו לעשות שינוי בהרגלי הצריכה ועכשיו הוא צריך לוותר על משחקים שהוא רוצה, דיסקים ועוד, רק כי ביקשנו בשבילו מתנות אקולוגיות (שלא לדבר על להסביר את העניין לסביבה המשפחתית שלנו, נהיה מוקצים סופית). לדעתי זה רק יכול ליצור אנטי. אין ברירה אנו חיים בעולם התלוי בפלסטיק ולמי שעושה שינוי ולא חי כך כבר שנים נכון יותר לעשות את זה הדרגתי. ועוד משהו, צעצוע פלסטיק שישמש להרבה שנים אולי לא מהווה נזק כל כך גדול (פרט לתהליך הייצור). עדיף לשים דגש על הדברים היומיומיים.
רונית_דיטל*

צריכה אקולוגית

עומדת לקנות אגוזי כביסה - מישהו רוצה להתחלק בקנייה?
קרן_שמש*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2001, 16:23

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי קרן_שמש* »

ויפה שעה אחת קודם.
רונית_דיטל*

צריכה אקולוגית

אני
אוקי, התקשרתי והשארתי הודעה
אביה_נו*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2001, 09:03

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי אביה_נו* »

מה לעשות עם העוזרת בהמשך
להאיר את עיניה שבמשפט "חומרים ידידותיים לסביבה" , "סביבה" כולל גם אותה, על ראותיה ועור הידיים שלה. יעני, שהחומרים הרעילים מרעילים גם אותה (הממ... אדי האקונומיקה...) כך שגם לה כדאי חומרים אקולוגיים
(ושתתחיל לדרוש אותם גם בשאר הבתים שהיא מנקה!)
מיכלול_ה*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

כשנעזרתי לאחרונה בעוזרת בית היא דווקא התלהבה מחומרי ניקוי אקולוגיים, היא סיפרה לי כמה היא סובלת מכל החומרים הסינטטיים ואמרה שאגיד למעסיקים אחרים שלה שיקנו חומרי ניקוי ידיותיים לעור הידיים שלה.
רונית_דיטל*

צריכה אקולוגית

מה לעשות עם העוזרת בהמשך

פיטרתי אותה, משהו באנרגיה שלה לא התאים לי לנו
ורד_לב*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי ורד_לב* »

אאל"ט טיידי כן מיצור בארץ.
מיכלול_ה*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

מה לגבי בקבוקי זכוכית?
הצטברו אצלי כמה בקבוקים של שמנים אורגניים מכבישה קרה (בעיקר חמניות ותירס) ואני לא יודעת מה לעשות איתם.
הכי טוב היה אם היה מקום בו ניתן למלא את הבקבוקים מחדש בשמן אותו אני צריכה אבל אני לא מכירה אופציה כזו.
האם ניתן לקנות שמנים כאלו במיכלים גדולים כמו שקונים שמן זית או נוזלי ניקוי של אקובר?
ואם לא מה ניתן לעשות עם כל הבקבוקיים הללו? האם יש מישהו שרוצה לעשות בהם שימוש?
איך ניתן לשטוף את הבקבוקים ברמה כזו שאוכל להשתמש בהם למילוי בדברים אחרים?
בשמת_א*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי בשמת_א* »

האם יש מישהו שרוצה לעשות בהם שימוש?
טליה שניידר רוצה אותם, היא משתמשת בהם לבניית קיר למקלחת בחצר.
אמלי*
הצטרפות: 15 ספטמבר 2004, 14:23

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי אמלי* »

מחפשת רעיונות לתחליף לשקיות הפלסטיק הגדולות במעבר דירה. זה משהו שממש קשה לי להסתדר בלעדיו, לכל הדברים הגדולים (תיקים וכדומה) , גם לבגדים תמיד השתמשתי בזה, יש דברים שלא נוח לארוז בארגזים.
אבל אני לא רוצה לקנות שקיות...
(למרות שחייבת לציין שהשקיות מהמעבר הקודם היו בשימוש עוד חודשים אחר כך, עד שהן היו יותר חורים משקית).
ובכל זאת.
רעיונות ישימים ? (ולא יקרים כמובן, נכנסת לקטגורית הסטודנט תפרן).
תודה (-:
מיכלול_ה*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

סדינים - לשים בגדים בתוך סדין ולקשור את הסדין. אפשר גם ציפיות של כריות.
שח_מט*
הצטרפות: 19 יולי 2005, 22:34

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי שח_מט* »

לי יש 5 פחים בבית – אחד שאני אוגר בו נייר, אני מועך הכל אז נכנס הרבה ומרוקן פעם בחודש לפח של מיחזור נייר ככה כורתים פחות עצים לתעשיית הנייר ויש לנו יותר חמצן באוויר מה שמאפשר לנשום יותר טוב.
אחד שאני אוגר בו בקבוקי פלסטיק גדולים- גם אותם אני מועך כדי שיכנסו הרבה לפח- ופעם בחודש בערך לכלוב מיחזור. ככה יש פלסטיק לתעשיה של בגדים מה שמוריד את העלות של של הבגדים וגם מוריד את התלות שלנו בנפט = פחות כסף למחבלים עם הנפט.
פח שלישי שהוא קופסה שבו אני שם סוללות ישנות (רוב הסוללות שלי הן נטענות מה שהרבה יותר משתלם כי כל נטענת שווה 200 רגילות בערך שזה חסכון ענק בכסף) שמדי פעם יש לי או שאני מוצא. פעם בשנה אני הולך לחנות צילום שם יש פח סוללות מיוחד. זה כי כל סוללה שזרוקה בפח רגיל או על האדמה יש בה מספיק חומרים רעילים להרעיל שכונה שלמה בכל מיני שיתוקים ופגמים בתינוקות מה שקורה אבל מעט כי לרוב האנשים יש פילטר ב5000ש"ח בבית אבל למי שאין כזה מסתכן ;)
הפח הרביעי אני שם בו שאריות של אוכל ומרוקן כל יום יומיים לבור שיש לי ומכסה בעלים ועשבים שאני תולש בגינה ככה תוך חודש יש לי דשן ששוה 100-150 ש"ח בחינם (זה טוב למי שיש גינה או מרפסת שאפשר לשים בה מכשיר קומפוסטר..)
ופח אחרון לשאר הדברים = זבל שאת הפח הזה יוצא לי להוציא פעם בשבועיים בערך. אנחנו משפחה של שלוש נפשות... כשכולם יעשו ככה יהיה פחות ארנונה לשלם כי האוטו זבל יבוא פעמיים בחודש ולא שמונה פעמים יהיה יותר חמצן לנשימה, פחות אנשים חולים ופחות כסף למחבלים. אני מציע להתחיל מעכשיו.
עוד עצה מעשית : להשתמש בשקיות בד במקום בשקיות ניילון- לא נקרעות רב פעמיות ניתן לכבס יותר חזקות פחות ייצור פחות זיהום כמה נפלא !
דינה*
הצטרפות: 28 מאי 2002, 16:54

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי דינה* »

זה ממש מקסים שאתה משתף ככה את כולם וגם שם את המידע בכיכר השוק תודה!
אילה*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2004, 11:41

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי אילה* »

מה שאני חושבת עליו בעיקבות הדף הזה הוא שבפעם הבאה שאני באה ל" עדן " , החנות טבע המוצלחת באור יהודה , אני מביאה איתי את בקבוקי השמן , קופסאות לפירות היבשים במשקל , קרטוני ביצים .

בשקית נייר של לחם אני שמתי כבר כמה פעמים לחמניות שאפינו בבית.

והפעם שוס רציני :

ניקוי באמצעות תמיסה של חומץ +סבון כלים אקוור.לניקוי הרצפה בלי שום ריח אחר כך והבהיק כהוגן.(אילה לא נמנית עם המנקות הפרפקציוניסטיות , אבל כיף כשזהמצליח בלי מאמץ ועוד ידידותי לסביבה ).

קראתי בספר " זבל אנושי " , שזה ספר חובה , על שימוש במי חמצן כאנטי בקטריאלי.
הוא כותב שם שאפשר להשתמש בזה לדלי של השירותים , כלומר של הקקי , אני בנתיים צריכה משהו שינקה את האסלה הרגילה שלנו וגם את הכיור מחידקים לא ידידותיים .
איפה אפשר להשיג במיכלים גדולים (1-4 ליטר ), המיכלים הקטנים של הקוסמטיקה יעצבנו אותי עוד לפני שממש חשבתי על זה .

וגם - איך לנקות עובש מהאמבטיה ?
עיר_ואם*
הצטרפות: 12 פברואר 2006, 14:22

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי עיר_ואם* »

נניח שיש לי בבית מלא בגדי ילדים למסירה + מצעים ישנים למחזור + כלי בית וספרים ששנים (או בכלל לא) השתמשתי. כואב לי הלב לזרוק.
מה אפשר לעשות עם זה?
אל תגידו לי חנויות יד שניה או עמותות צדקה. תנו כתובת. איזור פרדס חנה הולך טוב.
וגם איפה החנויות האורגניות האלה בפרדס חנה שאפשר למלא אקובר. <אולי הם ירצו לקחת את הבקבוקים הריקים?>
תודה @}
שח_מט*
הצטרפות: 19 יולי 2005, 22:34

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי שח_מט* »

לאילה - מזמינים בבית מרקחת מי חמצן בבקבוק גדול אני קניתי מסופר פארם
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

צריכה אקולוגית

מי יודע - האם יש פחי מחזור נייר במרכז ת"א, ואם כן איפה?
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

צריכה אקולוגית

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

_נניח שיש לי בבית מלא בגדי ילדים למסירה + מצעים ישנים למחזור + כלי בית וספרים ששנים (או בכלל לא) השתמשתי. כואב לי הלב לזרוק.
מה אפשר לעשות עם זה?_
  • לפרסם ב "באופן" רשימה של הדברים שיש לך. בגדי ילדים, כלי בית וספרים תמיד יש מישהו שירצה.
  • לארגן מפגש החלפת חפצים....
  • לשים בשקיות או בארגזים בצורה מסודרת ליד פח האשפה. יהיה מי שיקח (מניסיון....).
שליחת תגובה

חזור אל “צמצום כמויות הזבל”