קורס בניסים

מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

קורס בניסים

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

הרבה זמן אני רוצה לפתוח דף באתר שעוסק בקורס בניסים.
לספר על הדרך הרוחנית (הקצרצרה) שעשיתי עם החומר הזה, על השינוי והטוב שהוא הכניס לחיי.

הקורס נכתב בהכתבה פנימית, ואני מחוברת עליו מהבטן, לא מהראש, אולי בגלל זה כ"כ קשה לי לכתוב עליו.

אני מביאה לפה כמה מילים שנכתבו באתר זמן מדבר

"אי אפשר לאיים על שום דבר ממשי.
שום דבר לא-ממשי אינו קיים.
בזאת שוכן שלום האלוהים."

"קורס בניסים" הוא ספר פסיכולוגי, פילוסופי, רוחני, שמציע דרך אל האמת. הוא כתוב כמו קורס ועל כך שמו. הוא כולל חלק עיוני המסביר את עקרונותיו, תרגול מעשי המכיל 365 שיעורים לתרגול יומי, ומדריך למורים שמדגיש את היותנו תלמידים ומורים של שלום ואהבה בעולם הזה.
"קורס בניסים" הוא עוד דרך, אחת מני רבות, המדברת על שני רגשות שמתוכם האדם פועל - פחד ואהבה. האחד כוזב, השני אמיתי. זיהוי מחשבות פחד והחלפתן במחשבות של אהבה הוא הבסיס של דרך זו.
ה"קורס בניסים", אחד הספרים החשובים של העידן החדש, הוא ספר לימוד המכיל חומר עיוני עמוק. הוא נכתב תחת השראה, במעין הכתבה פנימית. כתיבתו נמשכה שבע שנים והוא מכיל כ-1000 עמודים. הוא תורגם ליותר ל-14 שפות ומלאכת התרגום נמשכת ל15 שפות נוספות. את הקורס לומדים תלמידים בכל העולם. הספר יצא לאור בעברית בהוצאת גל, בתרגומם של אבי יסעור ורות ש"ק יסעור.
סיפור כתיבתו של הקורס בניסים חשוב, והוא מהווה תזכורת למה שאפשר לעשות כששניים חוברים יחד מתוך הסכמה לריפוי.
הלן שקמן וויליאם סתפורד, שני פרופסורים לפסיכולוגיה רפואית באוניברסיטת קולומביה בניו יורק הם אלה האחראים לחשיפתו של הקורס בניסים. השניים עבדו יחד באותה מחלקה. מערכת היחסים ביניהם לוותה במתח וקושי רב. וכמו כולנו, הם השקיעו תשומת לב רבה מדי בערכי העולם הזה.
יום אחד ביל, שהיה ראש המחלקה של הלן, הודיע לה במפתיע כי הוא עייף מרגשות הכעס והתוקפנות ביניהם וביקש שימצאו "דרך אחרת". הלן נענתה לקריאתו והסכימה לעזור למצוא אותה. הקורס הזה הוא אותה דרך אחרת.
כך מתארת הלן את האירועים שהתרחשו טרם כתיבת הספר: "שלושה חודשים מפתיעים קדמו לעצם הכתיבה, ובמהלכם הציע ביל שארשום את החלומות עתירי הסמלים ואת תיאורי הדימויים המוזרים שנגלו לי. אף שבאותה תקופה כבר הייתי מורגלת יותר בבלתי צפוי, עדיין הופתעתי מאוד כשרשמתי "זהו קורס בניסים". זו היתה היכרותי הראשונה עם הקול. הוא לא השמיע קול, אך כאילו הכתיב לי מין הכתבה פנימית מהירה שאותה רשמתי בקצרנות במחברת. הכתיבה היתה מבצע שיתופי אמיתי בין ביל וביני, ואני בטוחה שחלק גדול ממשמעותו טמון בכך. אני רשמתי את מה שהקול "אמר", ולמחרת הקראתי זאת לביל שהדפיס לפי הכתבתי. ללא עידודו ותמיכתו לעולם לא הייתי מסוגלת למלא את משימתי".

הקורס מבדיל בין מה שהוא אמיתי ומה שאינו אמיתי. האחד הוא אהבה השני פחד. האמת היא האהבה והיא תישאר לנצח בלתי משתנה. היא נמצאת מעבר ללמידה ולזמן ולתהליך. אין לה התחלה או סוף. היא פשוט קיימת. הפחד לעומת האהבה מבוסס על עולם התפישה, עולם משתנה, עולם של זמן. עולם המבוסס על פרשנויות ושיפוטים. עולם בו אנו מבססים את אמוננו באובדן, מחסור, פירוד ומוות. הוא בלתי יציב ומשתנה על פי תפישה אישית. הבחירה היא בידינו. שלום או מלחמה? חיים או מוות? אשמה, תקיפה, כעס או אלוהים?
מיכל_שץ*

קורס בניסים

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

האתר של המורה שלי:
אפרת סלוצקי על הקורס בניסים

יש בארץ עוד כמה מורות, רובן צעירות ורובן תלמידות של אחת מה'אפרתיות'
מיכל_שץ*

קורס בניסים

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

אולי אני אעשה מזה בלוג של הקורס.
אסנת*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 21:36

קורס בניסים

שליחה על ידי אסנת* »

מיכל, אני שומעת מדברייך שטוב לך, שמצאת דרך שעושה לך טוב. איזה נפלא!
שאלה לי. כתבת שהספר כתוב בצורה של קורס. אז למה צריך מורה להעביר את הקורס? אי אפשר פשוט ללמוד ממנו לבד?
אני כותבת מסקרנות כי גם אותי הספר מעניין, אז תהיתי אם הוראה הכרחית...
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

קורס בניסים

שליחה על ידי קט_קטית* »

נשמע מקסים :-) {@
זהבי_ת*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2004, 16:19

קורס בניסים

שליחה על ידי זהבי_ת* »

הספר כתוב בצורה של קורס. אז למה צריך מורה להעביר את הקורס?

האמת שלא חייבים.

תלוי מה מתאים.
יש מי שקל לו ללמוד בקבוצה ויש מי שמעדיף לבד.

הספר בנוי כך שאפשר גם לבד.

הספר כתוב בשפה קצת כבדה ולי עזר מאד השתתפות בקבוצה. (למדתי אצל אפרת השנייה).
מיכל_שץ*

קורס בניסים

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

אז למה צריך מורה להעביר את הקורס? אי אפשר פשוט ללמוד ממנו לבד?
האמת שאני ניסיתי, זה מאוד קשה!
כי אומנם יש בספר תרגיל לכל יום - אבל לא כתוב איך לבצע אותו!
יתרה מזאת - הטקסט הוא מאוד כבד, וקשה להבנה...
זהבית, לא הבנתי אצל מי למדת - הבאתי פה מדבריהן של שתי האפרתיות, אז יצאתי מבולבלת מכל העיניין

קצת מאוחר לי, אני מקווה להגיע מחר לכתוב משהו שאפרת אמרה לי שאני חושבת שהוא מהותי להבנה של "למה מורה"
יהודית_שפמן*
הצטרפות: 12 יוני 2002, 21:42
דף אישי: הדף האישי של יהודית_שפמן*

קורס בניסים

שליחה על ידי יהודית_שפמן* »

למה צריך קורס ומורה
לפי הקורס לא צריך ואת יכולה לעשות את הדברים לבד אבל- הקורס מעלה ומציף נמון דברים שאת צריכה לבוא ולהסתכל עליהם. שהמוח שלנו יודע טוב טוב לברוח מהם. ומנחה טוב יכול לעזור לך לראות את הדרך. עבודה בקבוצה היא חזקה עוד יותר בגלל המראות הרבות שהקורס מדבר ואת רואה את זה בקבוצה. מה גם שבספר יש הרבה מאוד דברים שלא היו לי מובנים בפעם הראשונה שעשיתי אותם מושגים כמו: סליחה, מחילה, משפטים מורכבים ועוד.. וכאן מגיעה העזרה.

עשיתי את הקורס במשך כמה שנים גם בקבוצות וגם לבד אצל מורה מאוד מנוסה. היום אני משתמשת בקורס בדרך עצמאית עם קשר אל אותה מורה לפעמים.
בכל מקרה בהצלחה.
ויום מלא ניסים.
זהבי_ת*

קורס בניסים

שליחה על ידי זהבי_ת* »

זהבית, לא הבנתי אצל מי למדת
אצל אפרת מ זמן מדבר

מיכל שץ - תודה שפתחת דף בנושא.
זהו באמת אחד הקורסים ואחד הספרים החשובים לי ביותר.
זהבי_ת*

קורס בניסים

שליחה על ידי זהבי_ת* »

הקורס פתח עבורי, מימד תודעתי עמוק ומרפא.
אחרי שסיימתי את הקורס, כמעט ולא חזרתי אליו.
אפילו לא לקרוא בו.
אבל המימד הזה הינו כלי אדיר לשינוי וריפוי בחיי מאז.

מדי פעם מקבלים ממנו "דרישות שלום" כמו ע"י אקהרט טול שמצטט אותו.
לוונדר_סגול*
הצטרפות: 24 ספטמבר 2004, 16:05
דף אישי: הדף האישי של לוונדר_סגול*

קורס בניסים

שליחה על ידי לוונדר_סגול* »

אני חייבת הרבה תודה לקורס בניסים
עברתי אותו פעמיים, בהפרש של 15 שנה
עם אפרת שר שלום
אני מאוד ממליצה על הקבוצה שהיא מנחה
יש שם פעילויות נפלאות שמאוד עוזרות להמחיש את המסרים
והוא נבנה יחד עם אבי יסעור שהוא אוצר בפני עצמו.

קורס כזה נמשך לאורך שנה שלמה, נפגשים פעם בשבוע
ובשני המקרים יצאתי ממקום שונה (ומשופר) מהמקום ממנו נכנסתי.
{@
מיכל_שץ*

קורס בניסים

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

איזה כיף שאתן כותבות!

האם מי שעברה את הקורס יכולה לספר בקצת יותר פרטים מה הוא נתן לה?

אני יכולה להצביע על דברים ספציפיים. ממש ניסים אמיתיים שקרו לי:
הדוגמא הכי מפורסמת: הריון מתי שרציתי ומיד ואח"כ לידה מופלאה שלא היתה קורית בלי התמיכה והליווי של אפרת ובלי הכלים של הקורס.
מבחינה אובייקטיבית ורפואית לא יכולתי ללדת אחרי שני ניתוחים קיסריים, פשוט כי לא רצו להרשות לי.
לוונדר_סגול*
הצטרפות: 24 ספטמבר 2004, 16:05
דף אישי: הדף האישי של לוונדר_סגול*

קורס בניסים

שליחה על ידי לוונדר_סגול* »

ניסים...?
אספר על הפעם השנייה
כשהגעתי לקורס הייתי לפני בור גדול ושחור. כל מה שתיכננתי, איך שחשבתי שחיי הולכים להיראות - התפוגג
הייתי נטולת אמון ואמונה, מסוכסכת עם היקום/ קוסמוס/קוקוריקו ולא יודעת איך להמשיך... הייתי בפחד גדול.
בסוף הקורס היה מפגש בזמן מדבר בו מי שיכל לספר על ניסים התבקש לספר.
אני סיפרתי שהנס הגדול שקרה לי הוא שאני כבר לא פוחדת...
עדיין בלי בן זוג, בית ופרנסה, אבל עם אמונה שהכל יסתדר.
ואכן, לא עבר זמן רב והכל בא על מקומו בשלום :-) (לא תמיד בשלום, אבל בא...)
הילי*
הצטרפות: 03 מאי 2004, 12:37

קורס בניסים

שליחה על ידי הילי* »

האם הקורס בניסים עוזר גם בניסים כלכלים? אני מאוד רוצה להרוויח הרבה כסף במהירות. האם הקורס יעזור לי לראות הזדמניות לרווחים? בעבר היקום הציע לי כמה הזדמניות מדהימות ובטיפשוטיתי לא ראיתי אותם. אם תגיע שוב הזדמנות לא הרצה לפספס אותה
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

קורס בניסים

שליחה על ידי אלמונית* »

האם מישהו מכיר וממליץ על מורה שמעביר/ה את הקורס ברמת-גן/גבעתיים?
יהודית_שפמן*
הצטרפות: 12 יוני 2002, 21:42
דף אישי: הדף האישי של יהודית_שפמן*

קורס בניסים

שליחה על ידי יהודית_שפמן* »

מכירה וממליצה על מורה באזור גבעתיים את מוזמנת לפנות לוורה 0774553699 . למדנו אצלה במשך שנתיים מורה מצויינת. את יכולה למסור לה ד"ש.
הילי הקורס עובד גם על הבט הכלכלי לגבי מהירות תלוי בך ובנקודות ההשקפה ששמת על כסף וממון והון. הקורס עובד על המון תהליכים.. אם מעניין אותך לשמוע תפני לורה .
בהצלחה ושנה מלאה ניסים.
יהודית
אתי_אטיאס*
הצטרפות: 04 מאי 2013, 10:39

קורס בניסים

שליחה על ידי אתי_אטיאס* »

אני חייבת לשתף,שהמפגש הראשון שלי עם עצמי,אחרי הרבה שנים של פירוד והתרחקות היה בקורס בניסים,עבודת המודעות הפגישה אותי עם כל מה שחסם ותקע אותי בחיים,ובפרט עלי לציין שהגעתי אל הקורס אחרי משבר גירושים,שהיה מלווה בהרבה כעס,תיסכול,אשמה,כאב,וכמובן חוסר שלוה ושמחה,והקורסהגיע בזמן,הלימוד המעמיק והעבודה על הסליחה ומשמעותה יצרו את הנס-את השינוי בתפיסה ה"שקרית"שהסתובבתי איתה כל חיי,וכמובן שהשינוי הזה הוליך אותי לסליחה לבעלי,לתחושה של שלום,אהבה
מחודשת עד היום,ומכאן סלולה הדרך ,תודה גדולה לאפרת שר-שלום שפתחה בפני את האפשרות שאפשר לבחור אחרת,

,
אפרת_אביטל*
הצטרפות: 13 נובמבר 2017, 09:16

קורס בניסים

שליחה על ידי אפרת_אביטל* »

שלום, שמי אפרת אביטל וגם אני מורה בקורס בניסים. הקורס מציע למידה עצמאית ויש אפשרות ללמוד אותו יחד, בשיעורים משותפים, עם מגוון המורים שיש בארץ. באתר של הקורס בניסים ניתן לראות את כל המורים ואת כל הקורסים.
הקורס מציע לנו דרך רוחנית לעלות על נתיב האור, חזרה הביתה. הוא מציע לנו לרפא את עצמנו באמצעות מערכות היחסים שלנו ובעזרת המורה הפנימית הקיימת בתוכנו, השכינה. השכינה נמצאת בתוך מערכות היחסים, עוזרת לנו לפתוח את שכלנו ולראות את האמת על פני אשליות האגו, העולם הזה. באמצעות הלמידה המשותפת יותר קל לנו להתבונן על הפחד באהבה, לחבק את ההתנגדויות שלנו ולמוסס אותן, לבחור באהבה ולהחליש את האגו. באמצעות שבת אחים גם יחד, אנו מתרגלים את עקרונות הקורס, מחזקים את העצמי הגבוה ובוחרים בו כל פעם מחדש. אחד שיש לו יותר נותן לזה שיש לו פחות ומתחלפים, ככה הניסים באים לידי ביטוי.
הקורס אומר שיש בעיה אחת בעולם והיא מוצגת בדרכים שונות ומגוונות: נפרדות. יש פתרון אחד לכל הבעיות, אשר כולן זהות, והוא: אחדות. בלמידה המשותפת אנו מתרגלים את ראיית האחר כראיית העצמי ומביאים שלום ואהבה לעצמנו.
קדושתי מברכת את קדושתכם. מקווה שתרמתי לשיח.
שליחת תגובה

חזור אל “יהדות ורוחניות באופן טבעי”