רוני של 4 בבית

אנונימי

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי אנונימי »

איזה מקום נעים פה, לכתוב את כל ההגיגים שלי... פתחתי כבר בלוג באיזה פרדס אחד, שיש בו פרסומות לכל מיני מוצרים שלא רק שאנחנו לא צורכים אותם, אנחנו אפילו מתנגדים לשיווקם הבלתי הוגן. אז עזבתי אותו נעים מאד - רוני. יש לי 3 גמדות וגמד, ועכשיו אנחנו עוברים תהליך של מעבר לחינוך ביתי. הגמדות הראשונות, הראשית והמשנית, היו אמורות לעלות לכתות ג' ו-א' (בהתאמה). לא יקרה. השלישית עברה כמה חודשים במשפחתון וגם היא יוצאת משם אחר כבוד. והגמד - הוא על הציצי. בדרך כלל.
רציתי לכתוב על תהליך התנקות שאנחנו עוברים בתקופה האחרונה, מאז המעבר הביתה והיציאה מהמסגרות. הילדות שלי ממש מראות סימני גמילה מובהקים - כולל התפרצויות, צעקות, והתקפי בכי בלתי מוסברים על דברים כל כך קטנים שצריך לעתים מיקרוסקופ כדי להבחין בהם. לוקח להן זמן להפנים, למשל, שלא צריך לצעוק כל כך חזק בשביל שמישהו ישמע אותך, או יתייחס אליך. כמה עצוב לי לחשוב שזה מה שעבר עליהן בשנים האחרונות :-( הקטנה שלי, מחמל נפשי, ציפורי גוזלי האהובה, ממש רואים איך בחודשים הספורים ששהתה בגנון/משפחתון כמה שעות בכל יום כבר הספיקה לפתח לה התנהגות לוחמנית, קולנית, ואפילו רוע בסיסי שכל מטרתו להראות: אני יכולה עליך, תזהר ממני. אני משתדלת להרעיף עליהן הרבה אהבה עכשיו. המון חיבוקים, המון נישוקים, המון ציצי לילדים הרלוונטיים... לפעמים חיבוק זה כל מה שצריך כדי להרגיע ילדה כעוסה ורוגזת. לפעמים זה לא מספיק. לפעמים גם אני כעוסה ורוגזת, כמו בפעמים שהמפקחת מתקשרת ומעיקה לי על הנשמה, כי אין אצלנו מספיק פינות סוציודרמטיות.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי ורד_לב* »

היי מותק, כיף שהצטרפת!
תכנסי לדפים: הבעות בצ'יק צ'ק ו טריקים וטיפים בצ'יק צ'ק
שם יש כל מיני הצעות {@
סלט_פירות*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 14:09
דף אישי: הדף האישי של סלט_פירות*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי סלט_פירות* »

דרלינג! כיף שאת פה.
(())
מחכה לקרוא את הגיגייך.
נשיקות לילדודס.
ג_ל_י*
הצטרפות: 03 דצמבר 2008, 11:49
דף אישי: הדף האישי של ג_ל_י*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי ג_ל_י* »

אהלן וברוכה הבאה.
ג_ל_י*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי ג_ל_י* »

|תמר|
אמא_לאסף_יואב_עידו_וליבי*
הצטרפות: 06 פברואר 2009, 20:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_לאסף_יואב_עידו_וליבי*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי אמא_לאסף_יואב_עידו_וליבי* »

היי רוני (())

מקווה שתכתבי הרבה, כי נעים לקרוא אותך.

<ואולי, רק אולי, תעשי לי המון חשק לדבר הזה שנקרא חינוך ביתי. מה אני מקשקשת? חשק יש, "אומץ" אין
>
דניאלה
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי טלי_מא* »

אוה, הנה את.
אני פה!
:-)
רוני_של_4*
הצטרפות: 24 יולי 2009, 14:26

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי רוני_של_4* »

איזה יופי לגלות שאני לא כותבת רק לעצמי :-P וגם לגלות שחלק מאמוטיקוני הפרדס תואמים לאלה שכאן :-D תודה שבאתן. אני כמעט בטוחה שאני מזהה את כולכן - גלי, נפגשנו ביום חמישי? וסלטפירות - אתם בחוצלארץ? אם כן, אז אני יודעת ואיזה יופי לגלות פה אנשים מוכרים... {@
ריחות_של_יסמין*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ריחות_של_יסמין*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי ריחות_של_יסמין* »

היי רוני!
כיף לראות אותך כאן
ולקרא על התהליך הזה של גמילה ממסגרות...מעניין!
סלט_פירות*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 14:09
דף אישי: הדף האישי של סלט_פירות*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי סלט_פירות* »

סלטפירות - אתם בחוצלארץ?
כבר זיהית.
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

ברוכה הבאה
@}@}@}
ואותי את מזהה? (-:
דורה_החוקרת*
הצטרפות: 02 אוגוסט 2009, 09:10

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי דורה_החוקרת* »

חזקי ואמצי, לוקח זמן - אבל משתלם...
העיקר- לנשום נשימה עמוקה ולדעת שכל הסימנים הנ"ל יחלפו לאט לאט אם לא יהיה להם צורך בהם! כמו בכל שינוי דרוש זמן הסתגלות , ונשמע שאת בדרך הנכונה.
ולמפקחת-ללמוד כמה מילים "מערכתיות" אהובות עליהם עם תיבול במילים לועזיות מורכבות :-), ויחד עם קצת "קוליות" - גם היא תרד לך מהזנב.
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי הילה* »

הי רוני, את לא מכירה אותי אבל אני בהחלט מזהה את שמך מטיולי בפרדס. זוכרת גם את ההתלבטות בענין ושמחה לקרוא על ההחלטה. מאחלת לכם הרבה טוב ושמחה בבית, שתהיו שלמים עם ההחלטות שלכם ותראו אותן נושאות פרי.
את מוזמנת לעדכן כאן מפעם לפעם מה שלומכם שם בבית... בהחלט נעים כאן @}
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

ואותי את מזהה?
בטח שמזהה אותך קוסמת :-) לא באתן ביום חמישי! תבואו ביום שני? לגן השעשועים בעין עירון. אמרתן שנחמד, אז ננסה |עץ|...
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

"אמא, אני צריכה קצת זמן בית"
כך הבכורה, בת 8.

עד עכשיו נדרשתי לשעשע, להסיע, לארגן מפגשים, תכניות, ועניין. חודש יולי היה עמוס לעייפה וכמעט שלא היינו בבית. הילדות דרשו עוד ועוד עיסוקים. היינו חוזרות הביתה ממפגש בוקר, אחרי שהיינו בחוץ שעות ע"ג שעות, והן היו מתלוננות ש"לא פגשנו חברות היום, אמא אני יכולה להתקשר ל....??". ופתאום האמירה הזאת - אני צריכה קצת זמן-בית. רצתה - קיבלה :-)
הום סקולינג מול אנסקולינג.... יש לי כל הזמן מחשבות. אני מניחה שאנחנו איפשהוא באמצע. אולי יותר לכוון של האנ מאשר של הסקולינג 8-).... ובכל זאת לא לגמרי בלי הדרכה והכוונה (או שאני לחלוטין לא מבינה את נושא האנסקולינג, מה שבהחלט אפשרי). בכל אופן, אני מרגישה שזה יהיה לא נכון לתייג אותנו או לשים אותנו בתוך קופסה שעליה מודבק בגדול "אלה עושים אנסקולינג" או לחילופין "אלה מחנכים בבית".... מה שאני מרגישה הכי נכון לעשות זה לתת לילדים להוביל את הדרך שלנו, ובהגיע עניין כלשהוא אז לחזק אותו ולספק להן את הדרכים להגיע לעוד מידע לגביו, ולעשות איתן דברים בנושא הזה. מצד שני, אני מרגישה לא בנוח עם חוסר מסגרת מוחלט, ולכן החלטתי על כמה דברים בינתיים (והכל פתוח לשינויים כמובן...):
  • לימוד קריאה וכתיבה הוא חובה אצלנו בבית, אבל לא בגיל ספציפי או בקצב מיוחד אלא בהביע הילד/ה עניין אנחנו מתחילים והולכים בקצב שלה. אני לא מכריחה אבל אני כן מציעה כשנראה לי שיש זמן פנוי או חשק לעשות משהו, גם אם היא לא הביעה בעצמה את הרצון, וכל פעם אנחנו עובדות קצת. כרגע זו מאיה.
  • מידי חודש אנחנו יושבים ביחד כולנו ועושים הצבעה על הנושאים המיוחדים שנחקור החודש. בשלב ראשון הצעתי כמה נושאים ובחרנו בכל אחד מה מעניין אותנו. לפי זה נמשיך ונלמד ונחקור ביחד.
  • מידי שבוע נלך לספריה וניקח ספרי קריאה ועיון, לפי עניין אישי ולפי הנושאים שבחרנו לנו לחקור באותו חודש.
  • נצטרף לסיורים שמעניינים אותנו, בשאיפה סיור מאורגן אחד בשבוע.
  • מפגשים חברתיים פעמיים בשבוע, בנוסף כמובן לפגישות אישיות עם חברים בין לבין (מפגש = כמה משפחות ביחד, ולא רק "ללכת לחברה" שאת זה יש לנו בטונות).
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

נושאים ללימוד החודש

כפי שנבחרו על ידי בני ובנות המשפחה, בבחירות שוות ודמוקרטיות 8-)
  • סופר ומשורר: ע. הלל, רבי שלום שבזי (הצעה של אבא, הן הצביעו! שיהיו בריאות הילדות שלי).
  • אמן: עידו אברמסון (תודו שאתן לא מכירות את האמן הזה, ובצדק - זה אחי :-D הוא צלם).
  • כלי נגינה:item]סיטאר 0 693[/po].jpg&imgrefurl=http://iritltd.com/product/693&h=378&w= ... NNuUfBOzAx uSF4[/po]=&ei=0oR1SoafDM2PsAbOwsnyCw&sa=X&oi=image result&resnum=6&ct=image (עוד הצעה של אבא, שהתקבלה ברוב קולות).
  • בעל חיים:חתול (תמרי רצתה, גם לה מגיע).
  • תרבות/עם: יפן
  • צמח: תמר.

נשמח לרעיונות לגבי הנושאים הנ"ל. כרגע מתוכנן ביקור במוזיאון טיקוטין בחיפה (תרבות יפן), השתתפות בסדנה ואירוח יפני בעין הוד, פגישה עם חברים יפניים ביום רביעי הקרוב :-9 וגם השתתפות בסיור בנושא יהדות תימן, ביקור בירושלים אצל אחי שיראה לנו קצת על צילום, חדר חושך, טכניקות וכד', וכמו כן ביקרנו הבוקר בספריה ובאמתחתנו ספרים בנושא בעלי חיים (וחתולים בפרט), וספרים של ע. הלל.
טלי_מא*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי טלי_מא* »

וואו, אתם עסוקים!
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

וואו, אתם עסוקים!
מעורר השראה!
אנחנו יותר באנסקולינג הומסקולינג מה שבא...
מדי פעם אני נתקפת צורך עז ללמד משהו ותמיד יש לי קהל תומך.
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

וואו, אתם עסוקים!
רגע, זה לכל החודש, זה... לא למחר ומחרתיים :-)
בינתיים בוטלה הנסיעה לירושלים לאחי, מכיוון שהמכללה סגורה ולא יהיה חדר חושך להראות לנו כיצד מפתחין... אז הוא יבוא אלינו ביום שישי ויסביר לנו על עבודת הצלם והשלבים שהצילום עובר משלב הרעיון בראשו של הצלם ועד להדפסה וכל מה שבאמצע.

מעורר השראה!
אני?? קטונתי, יקירתי. הכל חוזר עלייך - כשקראתי את התכנית שלכם זה נתן לי יופי של השראות (())
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

סבא וסבתא הציעו להזמין את מאיה אליהם לשבוע. הם גרים בציריך.... לפני שנתיים יובל נסעה, היא היתה באותו הגיל. לבד. עם דייל שהעלה אותה והוריד אותה מהמטוס, והיתה מאוד גאה. הגיל, אגב, הוא 6 שנים. מאיה קצת חוששת, היא פחות עצמאית מיובל והיא לא בטוחה שתשרוד לבד את הנסיעה של 4 שעות במטוס לבד בלי אמא או אבא. היא ביקשה לקחת איתה את יובל :-] שזה הדבר הכי מתוק שנשמע בביתנו לאחרונה (כי הן רבות. המון. וזה משמח אותי לשמוע שהן בעצם דווקא רוצות אחת את השניה). ועוד משהו נחמד - היא יכולה לנסוע בספטמבר ואף אחד לא ידאג שהיא תפסיד ביצפר :-D

אז יש לנו כמה בעיות:
  1. חשבתי שמאיה תרצה לבד, כי כיף להתפנק לבד עם סבא וסבתא לפעמים...
  2. הם יכולים לקנות רק כרטיס טיסה אחד ואנחנו נצטרך את השני... לא בטוח שיש לנו כסף לזה.
  3. סבתא קצת מאוכזבת, נראה לי, היא רצתה לפנק את מאיה :-9
shir007*
הצטרפות: 03 אוגוסט 2009, 06:51

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי shir007* »

I'm enjoying reading you. added you to my favorites:)
Keep updating!!!
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

רגע, זה לכל החודש, זה... לא למחר ומחרתיים
לי זה נשמע טונות על טונות לחודש אחד, לגמרי הומסקולינג בלי ה- אנ, אבל אולי זו רק אני. אני הייתי בוחרת נושא אחד או שניים מכל אלה שהעליתם והולכת איתם חודש. הילדים צריכים גם זמן בין לבין, לתת לדברים זמן לשקוע ואויר בין נושא לנושא, ככה נראה לי. ואני בכלל לא בחינוך ביתי אבל זה מהניסיון הצנוע שלי כאמא וכמורה בכל מיני גילאים (כבר שנים בתיכון וגם שם מתבלבלים מעודף מידע והבנות שלך צעירות עדיין).

סבתא קצת מאוכזבת, נראה לי, היא רצתה לפנק את מאיה
זה מזכיר לי דברים אחרים. ההורים שלי מאד אוהבי ילדים. גם תינוקות. אחרי הלידה מאד רצו לעזור לי. לעזור משמעו: לקחת את התינוקת לטיול בעגלה- אי אפשר היה היא הסכימה רק מנשא, להאכיל אותה, היא רק ינקה וכשכבר השארתי פעם בקבוק שאוב הפכה לסרבנית בקבוקים לחודשים וכו' וכו'. העזרה האמיתית שהצטרכתי היתה אוכל, שטיפת כלים תליית כביסה ואת זה אף אחד לא העלה בדעתו שאפשר חלילה להעניק לי (טוב, אוכל ביקשתי לעיתים, זה התחום של אבא שלי).
מה שאני רוצה להגיד במשל הזה (מצטערת אצלי תמיד מסקנות מגיעות עם סיפור אישי קודם) זה שמאד נחמד שסבתא רוצה לפנק את מאיה, אבל נשמע שלמאיה זה לא מתאים. אם אין לכם כסף לכרטיס נוסף הייתי מוותרת. לי אישית זה נשמע די הרבה בשביל ילדה בת 6 ולא כל ילדה בגיל הזה יכולה לעמוד בזה, אפילו אם תיסע עם אחותה על אחת כמה וכמה בלי.
ואחרי שסיימתי לדחוף את האף שלי לעניינים לא שלי, אני אגיד שמאד משמח לראות אותך כאן, כי אני כבר מזמן לא כל כך בפרדס ובעיקר לא במקומות בהן נתקלנו זו בזו בתכיפות (כבר לא מניקה ולא כל כך התחברתי להורות טבעית). אני מניחה שאת לא מזהה אבל אם תשאלי כאלה שגולשות גם בפרדס אז יגידו לך.
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

אני לא יודעת אם זה טוב או לא טוב. מצד אחד, אני שמחה לגלות שמכל דבר אנחנו לומדים, ומכל התנסות אנחנו מפיקים. מצד שני, בהרגשה שלי יש משהו לא נכון ולא טבעי בלחפש כל הזמן את התועלת החינוכית במקום פשוט להנות וזהו.
מזדהה...
אהבת_עולם*

רוני של 4 בבית

נהניתי לקרוא את כל הרעיונות שלך ושל בני הבית.

אני גם תוהה אם זה לא הרבה מדי לחודש אחד, אבל זה בהחלט עושה חשק.
(ואפילו אין לי ילדים :-))
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

אני גם תוהה אם זה לא הרבה מדי לחודש אחד

זה נשמע טונות על טונות לחודש אחד

האמת היא שכשהסתכלתי על זה כרשימה, גם לי זה נראה טונות. אני מוצאת את עצמי חושבת כלמיני מחשבות כמו: "אולי אני אשכנע אותן ללמוד על...." ו"אולי אני אגיד להן שעכשיו יושבים לקרוא על...." וכל זה בשביל להספיק את החומר :-0 לא ולא. לא ככה אני רוצה. איזה מזל שאפשר לחזור בי מהעניינים האלה, ולהאט את הקצב, ואין לי "תכנית לימודים" שאני חייבת או שהן חייבות להשלים בזמן....

ומה עם מאיה?

מה שעם מאיה זה שכרטיס ליובל לא בא בחשבון כרגע - גם גילינו שכל כרטיס לציריך עולה כעת 750 דולרין ותקילין, גם החלטנו שלמאיה מגיע זמן אישי לבד בלי שאחותה הגדולה גונבת לה את אור הזרקורים, וגם דיברנו עם מאיה הרבה והיא החליטה שהיא רוצה לנסוע בעצמה ולעשות כיף רק היא וסבאסבתא. מכיוון שהיא נשמעת מאוד החלטית בעניין הזה, ומכיוון שזה רק כיוון אחד ובחזרה הם חוזרים איתה, אני מרגישה (והיא מתעקשת) שהיא יכולה ושהיא רוצה. אז הפור נפל - היא תיסע לבד ותבלה שבוע עם הסבים שלה, ויובל נשארת בבית. אמנם מרירה, אמנם לא מפרגנת לאחותה בגרוש, אמנם מנסה לסחוט אותנו רגשית שאנחנו מונעים ממנה דברים.... אבל היא תתגבר :-9
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

אני מניחה שאת לא מזהה אבל אם תשאלי כאלה שגולשות גם בפרדס אז יגידו לך
לא מזהה.... אבל עכשיו סקרנית ביותר :-D אם את עוד מטיילת בפרדס מידי פעם, שלחי לי מסר :-)
רוקדת_לאור_ירח*

רוני של 4 בבית

זה יכריח אותי לטייל בפרדס ואפילו להחליף לניק קודם...

נשמע יופי עם מאיה, אם היא ככה בעניין.
אתי_של_הבנים*
הצטרפות: 24 יוני 2009, 20:04

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי אתי_של_הבנים* »

הי רוני
לאחרונה ללא זמן לגלוש + מחשב קצת תקוע אבל מבקרת פה בזכותך
עושה לי חשק גם לחינוך ביתי אבל זה יחכה כרגע
דווקא עכשיו יהל הולך להתחיל פעם ראשונה גן (יהיה בן חודש לשלוש בספטמבר) וירדן ימשיך בגן חובה
מפחדת מהבצפר... והי אני בבית אני יכולה ללמד אותם הרבה יותר טוב לא?
בכל אופן בנתיים אסתפק בלקרוא אותך ולהתמוגג מכם
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

זה יכריח אותי לטייל בפרדס ואפילו להחליף לניק קודם.

לא תזרקי לי איזו עצם? את יכולה לזרוקותה למייל שלי: ronnieibclc בג'ימייל דוט קומ. רק אם בא לך. אם לא - גם סבבה :-)

אתי - איזה כיף לראות שגם את פה!! ראיתי את התמונות המהממות שלכם, אתם כל כך יפים שזה מעורר קנאה! |L|
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

טוב, אז מאיה מתרגשת נורא ומחכה בקוצר רוח. יש לנו לוח חודשי מחיק במטבח שעליו אנחנו מסמנים תאריכים מידי חודש, ואת התכניות היומיות הכלליות שלנו, שנדע... אז היא עושה X גדול ואדום כל ערב על אותו היום, ואת יום הטיסה שלה סימנו בפרחים. היא נהנית לספור את הימים, לחשב כמה נותרו לה, ולבדוק את התאריכים ואני כמובן לא יכולה להתעלם מהתועלת הלימודית המצויינת - גם חיבור, גם חיסור, וגם לומדת על החודשים והתאריכים 8-). תגידו, זה עובר מתישהוא, הצורך הזה לדעת כל הזמן שאנחנו לומדים משהו? שאנחנו מפיקים תועלת מהחיים?
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

שלום כיתה א'

מאיה רואה את כל החברות שלה מתכוננות לכתה א': הן רוכשות מחברות וילקוטים נוצצים וחדשים (ויקרים!!!), מקבלות קלמרים שווים עם כלמיני הפתעות בפנים, ואוספות את הספרים לשנה הבאה. היא רוצה גם - לא מפתיע. אז קניתי לה קלמר חדש, ומחברת של בראץ :-S (חבל שאין אחד |מקיא|) ועפרונות ומחק ומחדד ומספריים ונייר דבק, וגם דבק סטיק וטושים צבעוניים. גם מכתביות קניתי לבנות, כי הן עסוקות לאחרונה בלכתוב מכתבים לסבתות/בנות דוד/חברות שלהן, ולשלוח בדאר (מה לומדים מזה: כיצד פועל הדאר, כיצד נשלחים דברי דאר - קיבלו הסבר מאוד מעניין ומחכים על משלוח דואר אויר לסבתא השוייצרית מאת מאיר איש הדאר החמוד שלנו - וגם איך משלמים ומחשבים עודף, כתיבה, ניסוח מכתב, ציור ואמנות |יש|). מאיה לקחה את תיק הגן של השנה שעברה וסידרה לה ילקוט נחמד. אני אציע לה גם את הילקוט של יובל שקנתה (ובסוף לא השתמשה כי בעוונותיה היא בחרה בברבי, ובכיתה מישהי אמרה לה שברבי זה מפגר ומאז היא לא רצתה יותר :-/). בקיצור הילדה בעננים. היא תיקח את זה לסבתא.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

הי רוני גם אני כאן קוראת אתכם...
אומ_איליי*
הצטרפות: 24 פברואר 2008, 22:20
דף אישי: הדף האישי של אומ_איליי*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי אומ_איליי* »

פחח זה היה ממש חכם:-)
זו הייתי אני
סוקומה_וויקי*
הצטרפות: 28 נובמבר 2008, 13:56
דף אישי: הדף האישי של סוקומה_וויקי*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי סוקומה_וויקי* »

גם אני קוראת ונהנית. עוד!
טלי_מא*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי טלי_מא* »

הצורך הזה לדעת כל הזמן שאנחנו לומדים משהו? שאנחנו מפיקים תועלת מהחיים?
אני עוד מחכה ש{{}}זה יגיע.
אני חושבת שצריך לכתוב דברים כאלה בבקשה לפטור, ואין לי מושג מאיפה להתחיל ולגשת לנקודת המבט הזאת על החיים.
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

אני עוד מחכה שזה יגיע

אני אגיד לך מה... הבעיה היא לא בזה שלומדים משהו. נהפוך הוא - העולם הוא כתת לימוד ענקית ואנחנו לומדים המון מכל התנסות שלנו. ללמוד אנחנו נלמד כך או כך - בין אם נשב ונחשב כל היום מה למדנו ואיך עשינו את זה, ובין אם נשחרר את העניין הזה ופשוט נהנה מהעניינים :-) זה מה שמציק לי. אבל זה מתחיל להציק לי קצת פחות, כי אני מבינה שאולי כזאת אני - פריקית של שליטה שצריכה להגיד לעצמה שהכל בסדר :-9

שלום גם לכן אומ איליי (שמזהה (())) וסוקומה וויקי (שעדיין לא) ותודה על ההקשבה :-)
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

בקיצור הילדה בעננים.
גמאנחנו ביצענו רכישה של ילקוט (אמנם של גן כי מה כבר צריך לסחוב בו? מים ובובות?) לשניהם, קצת מחברות מארי החתולה ועפרונות, טושים, צבעים, שתמיד רצים אצלנו.
זה עושה לכולנו הרגשה טובה, והרכישה הגדולה היתה של חוברות קיץ שקנינו כחוברות לימוד- חשבון, עברית ועוד. הם נהנים לעבוד בחוברות ואני, אין לי הסבר למה אני יוצאת כזו מותשת מהעבודה שלהם על החוברות...זה מה זה סוחט!
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

הם נהנים לעבוד בחוברות
נהנים לאללה. גם מאיה נהנית, ואני שחררתי (למרות שחשבתי שאני לא אתלהב מהעבודה על החוברות, אבל כל עוד היא נהנית אז סבבה). יש לנו חוברות של כתיבה וקריאה שאנחנו עכשיו מתמקדים בחוברת של הפתח-קמץ. עד שהגיעו חברים מאמריצ'קה שהביאו עמם טושים כל כך מיוחדים (שמשנים צבע, שהופכים למכחולים, ש...ש...ש...) ודפי צביעה כל כך שווים (שהם לא סתם דפים אלא הטבעות ואז הציור בעצם מוגבה והנה בת הים הקטנה בולטת וניתן למששה!) ונטשנו את החוברת. היא בטח תחזור אליה אחרי שתמצה את המתנות החדשות.

אין לי הסבר למה אני יוצאת כזו מותשת מהעבודה שלהם על החוברות
האמת שאני לא. ואם אני רואה שהיא או אני לא נהנות מזה, אני פשוט מציעה להניח לזה לקצת. אבל בסה"כ זה לא מתיש אותי כל כך.
טלי_מא*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי טלי_מא* »

הבעיה היא לא בזה שלומדים משהו.
בטח.

הבעיה היא בזה שאני לא מתמללת לעצמי את הלמידה שלהן.
מה אני אגיד לקב"סית?

לא נורא - השבוע הכנו קבלת חג לראש השנה. בטח אפשר למצוא שם איזה 7 מיומנויות וידיעות חשובות
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

מה אני אגיד לקב"סית?

מה קב"סית?? כבר קב"סית?
טלי_מא*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי טלי_מא* »

מאיזה גיל?
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

מגיל גן חובה. כמה זה, 5? (זה גם לא ממש גיל, זה שנתונים)
טלי_מא*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי טלי_מא* »

מינואר, יעני?
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

לא יודעת מה הם בדיוק גבולות השנתונים. יכול להיות שינואר. אין איזו ילדה בת גילה שאתם מכירים שבמסגרת?
כשההיא תהיה אמורה לעלות לגן חובה אז זה הזמן שלכם לבקש אישור.
בכל מקרה, כשיגיע הרגע, נעזור לך לתרגם ללימודית את החוויות היומיומיות שלכם.
נטע ילידת 12.2004 ולדעתי בשנהל הקרובגה היא ב"טרום חובה".
טלי_מא*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי טלי_מא* »

בכל מקרה, כשיגיע הרגע, נעזור לך לתרגם ללימודית את החוויות היומיומיות שלכם.
אה, לא יכולת להתחיל עם זה?
נרגעתי.
הקוסמת_מארץ_עוץ*

רוני של 4 בבית

תגידו, זה עובר מתישהוא, הצורך הזה לדעת כל הזמן שאנחנו לומדים משהו? שאנחנו מפיקים תועלת מהחיים?

נראה לי שכשתיווכחי שהם לומדים כל הזמן - בלי שום הכוונה מאיתנו אז יהיה קל לשחרר את זה...
@}@}@}
אהבת_עולם*

רוני של 4 בבית

תגידו, זה עובר מתישהוא, הצורך הזה לדעת כל הזמן שאנחנו לומדים משהו? שאנחנו מפיקים תועלת מהחיים?
מכירה את זה מאוד גם מעצמי מול עצמי, וגם מהעבודה שלי כמטפלת.

נהנית לקרוא.

{@
אומ_איליי*
הצטרפות: 24 פברואר 2008, 22:20
דף אישי: הדף האישי של אומ_איליי*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי אומ_איליי* »

לדעתי את מרגישה צורך "לענות" בעצמך על שאלות שטרם נשאלו אבל יגיעו בהמשך מאנשים שירימו גבה על הבחירה שלכם בחינוך הביתי ולכן תוהה בכל פעולה שאתם עושים מה למדתם מזה...
אנחנו לומדים כל הזמן גם בדברים ומקומות שהיינו בהם כבר
רוקדת_לאור_ירח*

רוני של 4 בבית

_בכל מקרה, כשיגיע הרגע, נעזור לך לתרגם ללימודית את החוויות היומיומיות שלכם.
אה, לא יכולת להתחיל עם זה?
נרגעתי._
הגזמת. תבואי אלי אני אתמלל לך. מה עם מיומנויות זיהוי הצמחים לליקוט ומיומנויות הבישול? רק זה נראה לי יכול לתפוס חצי עמוד בדפים. שלא לדבר על זה שיש לך לפחות עוד שנתיים.
< עד שהגענו לגיל של "עוד שנה אישורים" התחלתי להרהר על חינוך ביתי לאור שמחת החופשה הגדולה. מצד שני, אצלי מחשבות יכולות לקחת גם 5 שנים נוספות>
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

מינואר, יעני?
לא, מספטמבר. כי זה שנתון (לא הנוכחי - בנוכחי היא עוד רק בת 4 וחצי... כלומר לא היתה נכנסת לגן חובה עכשיו אלא לטרום, לו היתה....)
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

נראה לי שכשתיווכחי שהם לומדים כל הזמן - בלי שום הכוונה מאיתנו אז יהיה קל לשחרר את זה...

זהו, שנוכחתי בכך, אבל הצורך הזה בלתי נשלט. זה יותר עמוק מההגיון.... זה בקישקעס :-9 מה גם שאני דווקא כן חושבת שיש בהחלט מקום למודעות והכוונה וחשיפה, שמגיעות מאתנו כלפי הילדים, רק המינונים שונים והאופן שונה לחלוטין (כבר אמרתי שהגזמתי לגמרי עם רשימת המכולת בפוסטים שם למעלה?)
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

_לדעתי את מרגישה צורך "לענות" בעצמך על שאלות שטרם נשאלו אבל יגיעו בהמשך מאנשים שירימו גבה על הבחירה שלכם בחינוך הביתי ולכן תוהה בכל פעולה שאתם עושים מה למדתם מזה...
אנחנו לומדים כל הזמן גם בדברים ומקומות שהיינו בהם כבר_

נכון נכון נכון.

<ולעצמי - לשחרר, לשחרר, לשחרר>
ריחות_של_יסמין*

רוני של 4 בבית

רוני, אפשר שאלה...:-]
אני נורא סקרנית...
מעניין אותי התהליך...איך פתאום אחרי שהילדות כבר כמה שנים בביה"ס
הגעתם למסקנה שחינוך ביתי הוא הדרך?
האם הילדות היו שותפות לתהליך הזה?
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

רק באה להגיד שלום, פעם הבאה אקרא ממש.
המון המון בהצלחה ובנעימות לכולכם.

(())(())(())(())

(מכירה אותך וירטואלית מהפרדס)
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

_איך פתאום אחרי שהילדות כבר כמה שנים בביה"ס
הגעתם למסקנה שחינוך ביתי הוא הדרך?
האם הילדות היו שותפות לתהליך הזה?_

זה חילחל. לאט אבל בטוח. במהלך השנה השניה של יובל בבית הספר, פתאום התחלנו להבין כל מיני דברים. למשל - שאנחנו לא מסכימים עם הדרך שדברים נעשים, ועם כל הרעיון החינוכי. למשל, שהילדה כמעט ולא לומדת בבית הספר דבר ואת הכל אנחנו צריכים ללמוד מחדש בבית, פשוט כי בכיתה לא רואים אותה. וזה שהמורה לא רואה את הילדה ממטר, כי היא לא ילדה שמפריעה אלא שקטה וחולמנית... והפתרון של המורה היה "אולי צריך לתת לה ריטלין" :-0 על שום מה ולמה? על ילדה שבסה"כ משעמם לה במה שאתם עושים בכיתה?!..... חלפו שבועות וחודשים ולאט לאט מצאנו את עצמנו יותר ויותר לא מרוצים, לא מסכימים, מחפשים פתרונות אחרים. הבנו שיש הרבה דברים שמפריעים לנו, לא רק לימודית, ושלילדות שלנו מגיע יותר. חקרנו קצת את עניין מוסדות החינוך האלטרנטיביים אבל די מהר ירדנו מזה כי הבנו שבית ספר זה בית ספר, וכנראה שלא מתאים לנו המוסד הזה בשלב זה של גידול ילדינו. ובאמת - קראנו המון המון המון המון ובסופו של דבר המסקנות התחילו לחלחל. פעם שאלו אותי ממש כמו שאת "מה קרה לכם שאתם רוצים להוציא ממסגרות" ועניתי "המסגרות קרו לנו". ככה חשתי בדיוק - המסגרת עצמה היא זו שלימדה אותי שהיא לא מתאימה לי. זה נראה לי אבסורד לשלוח ילדה לבית הספר ובבית להתנגד לחלוטין, גם מול הילדה, למה שמתרחש שם. לא יכולנו לשתוק, ובהחלט העברנו ביקורת והתנגדנו לכל מיני דברים בבית הספר, חוקים לא הגיוניים, וכד'. ואמרנו את זה לילדה והיו לנו חוקים משלנו שבעינינו עלו על חוקי בית הספר, והמורים לא ידעו איך לאכול את זה כמובן. אז בסופו של דבר הוחלט שהן תצאנה, ונעביר את הקיץ בבית - בלי קייטנות וכד' - ולאחריו כבר לא נחזור לבית הספר. ואני חייבת להגיד שכל יום שעובר עלינו בבית, גם הימים הקשים והמרים (ויש כאלה, כפי שיודע כל הורה באוגוסט) מחזקים את ההחלטה שלנו יותר ויותר. חייבת לרוץ, אמשיך אח"כ :-)
אהבת_עולם*

רוני של 4 בבית

מה זה הפרדס הזה שכולם מדברים עליו? (זה מין סלנג ל'תפוז'? :-P)
ריחות_של_יסמין*

רוני של 4 בבית

תודה רוני, תהליך של פקיחת עיניים :-)
מרתק, מעוררת הערכה, היכולת שלכם לשקול מחדש באופן בקורתי, את כל הדרך...
ולעשות כזה שינוי.
לשמחתי לי היה ברור עוד לפני היות הפיצפון שאני מעדיפה לא לשלוח אותו ל"מסגרות", דווקא בעקבות עבודה שלי בבתי ספר וגנים.
את השם להרגשה הזו קיבלתי לפני כשש-שבע שנים כשקראתי במדור "מצב משפחתי" במוסף של הארץ ( השער האחורי שמראיינים בו כל פעם משפחה אחרת) שם היה ריאיון עם משפחה (לא זוכרת את שמם) שמחנכת בחינוך ביתי ושם שמעתי לראשונה על אנסקולינג, ונדלקתי:-)
ועכשיו מה שנותר זה ליישם!:-P

איך הבנות מרגישות עם התהליך הזה? הן רוצות לצאת מבית הספר?

אהבת עולם נראה לי שאכן זאת הכוונה, ככה אני הבנתי את זה בכל אופן...:-]
תמרוש_רוש

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

_הבעיה היא בזה שאני לא מתמללת לעצמי את הלמידה שלהן.
מה אני אגיד לקב"סית?_
אוי, טלי :-) (())(())
רוצה שאני אתמלל לך את הלמידה של הפשוש שלי? רק בשביל ההשראה, אני מתכוונת. אנחנו עכשיו עוסקים בפיזיקת חומרים בגיל שנה וחצי :-D.
(בדרך כלל בזמן רחיצת כלים אני נתקפת חשק עז לקחת את העיסוק הביתי הזה ולנסח אותו בשמות ובהגדרות הכי מפוצצים שהאנושות הדביקה על העולם, ולהגיש את זה לאיזה משרד חינוך דמיוני בתור תכנית לימוד. והכי מצחיק שזה נכון! פיזיקת חומרים ופיזיקה בכלל, בגיל שנה וחצי, ואני לא מגזימה בגרוש)
תמרוש_רוש

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

(סופסוף בשביל מה אני מרפאה בעיסוק? "ניתוח פעילות" זה אצלנו בדם)
ליאה*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 18:21

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי ליאה* »

רוני שלום,אני ממש שואבת עידוד ממך ומחוזקך.אני נמצאת כרגע בצומת ברור כבר עכשיו שלגדול (בן 5) לא תתאים-הוא יעלם ויטבע ולא יראו אותו (ככה בכל אופן אני מרגישה) ויש בי רצון עז להחזיר אותו הביתה -הוא היה איתי עד גיל שנתיים.
כרגע אני עוד בודקת את עצמי האם אני באמת מסוגלת להכיל את זה,האם אני באמת יכולה לתת לו מה שאני רוצה.
מצד אחד ילד עם קושי בהסתגלות ופתיחות ויכול להיות שלהיות במסגרת זה הדבר הכי נכון לו,מצד שני האם לא יותר נכון בבית כאשר התחרות וההשגיות אינן קימות....בקיצר אני מבולבלת.
והנה השאלה הגדולה-האם ההת עושה את זה עם לא היתה סביבך חברה תומכת ועוד הורים וילדים בבית?
תודה לך
(אנחנו נפגשנו בצילומי התוכנית של גיא ואורלי-אני אמא של נעמה)
ליאה
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

איך הבנות מרגישות עם התהליך הזה? הן רוצות לצאת מבית הספר?

רוצות, רוצות! הן שמחות כרגע במה שאנחנו עושים, ואני מקווה שזה יימשך כך. זה לא אומר שכל ימינו עליזים וורודים... אבל גם בתוך הקושי, האור שלי הוא שזה הקושי שלנו וההתמודדות היא שלנו ולא של מישהו מבחוץ או של הילדות עם אותה ישות חיצונית...

מה זה הפרדס הזה

כן. זה תפוז.
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

האם ההת עושה את זה עם לא היתה סביבך חברה תומכת ועוד הורים וילדים בבית?

הי ליאה (()) תראי, לפני שהגענו להחלטה הסופית לא ממש הכרנו יותר מידי משפחות חנ"ב באזור שלנו. למען האמת - הכרנו משפחה אחת בטווח המיידי (20 דקות מאתנו) ושאר משפחות חנ"ב שהכרנו היו רחוקות מכדי להיות בקשר יומיומי רציף. אבל בתוך תוכי ידעתי שיש עוד משפחות, אנחנו רק צריכים להיות מספיק עקביים ולמצוא אותם. בחיי שהפכתי את זה לפרוייקט, וחיפשתי וחיפשתי וחיפשתי בכל מקום אפשרי, ויצרתי קשרים גם עם מי שרחוק מאתנו ולאט לאט מצאנו ואספנו אנשים נחמדים שכיף לנו איתם ושמחנכים בבית. וגם גילינו שכמעט בכל איזור בארץ יש משפחות חנ"ב, מקסימום נוסעים טיפה אבל יש ואפשר למצוא ולגלות אותם די בלי בעיה ברגע שנכנסים לקהילה הזאת. היה לי חשוב לארגן מפגשים קרובים לבנותיי, וכך עשיתי ועכשיו "סידרתי לנו" 2 מפגשים בשבוע, ועוד יום סיורים, והשבוע מתמלא בלי בכלל שנשים לב :-)

חברה תומכת?? אין דבר כזה. בעקרון אני רואה שאנשים סביבי מאוד נדהמים, מתפעלים ומשתאים, אבל בסופו של דבר חושבים (חלק אומרים לנו וחלק לא אבל אני רואה עליהם) שנפלנו על השכל. מתוך המשפחה שלי, אחותי היחידה שממש תומכת ומבינה כי היא היתה שם (היתה בבית עם בתה עד גיל 4 ורק השנה הלכה לגן וגם היא כל הזמן בהתלבטויות, דומות לשלך אגב). ההורים שלי היו בטוחים שסוף העולם הגיע. ההורים של בעלי הם אנשים שמקבלים אותנו תמיד כמו שאנחנו, אפילו כשלא מלנו את יותם אמו הדתיה חייכה ואמרה "אתם ההורים, אתם המחליטים". אני לומדת להעריך ולאהוב אותם יותר ויותר מיום ליום. ומי שהיה איתי במאה אחוזים לאורך כל הדרך הוא בן זוגי שיחיה. יש לנו בעיקר אחד את השני, וזה מספיק בתור התחלה כי אנחנו שלמים עם הדרך הזו לחלוטין. עכשיו כשאמא שלי רואה שאנחנו לא רק רובצים בסלון ובוהים בזבובים כל היום, והילדות לא מוזנחות וחסרות מעש, היא מתחילה להבין שיש דברים בגו ופחות מתנגדת לעניין. ברור שהיא היתה ועדיין מעדיפה שילכו לבית הספר.... ואת החברים האחרים בחנ"ב כאמור, ליקטנו לנו ומצאנו אחרי שכבר היתה החלטה.

מאיפה אתם? אם את בכיוון, אולי כדאי שתחפשי ותדברי עם משפחות חנ"ב אחרות באזור שלך? אפשר למצוא פה בבאופן, לא מעט, תחת דפים של מדור חנ"ב, מפגשים באיזור. תכתבי ואני אגיד לך... אם אני זוכרת נכון אולי איזור משגב רלוונטי לכם? כמה זה רחוק מכם? יש שם הרבה משפחות :-)
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

מאיה נסעה

אתמול היא טסה להוריי. האמת - עד שלא קיבלתי את שיחת הטלפון שהיא בידיהם, לא הייתי שקטה. אבל היא הגיעה והכל בסדר, ובחזרה הם באים ביחד איתה :-) היא כל כך התרגשה ושמחה, וכהרגלה בקודש מצאה לה שלל חברות על הטיסה... הילדה הזו חברותית ברמות על.

גם יובל נסעה

היא אצל ההורים של גבי מיום רביעי. היום הם לוקחים אותה ואת בת דודתה לים המלח לסופ"ש. הייתי צריכה שבועה והצהרה בכתב שהם לא מתכוונים לנסוע דרך כביש הבקעה - זה הכביש החביב עליהם לנסיעות לכוון הזה :-S וגם הבטחה שלא להלעיט את הילדה בממתקים רבים מידי. אני אוהבת את ההורים שלו, אבל לפעמים יש להם כל מיני רעיונות משונים כמו לנסוע בכבישים מסוכנים, לשתות בירה תו"כ נהיגה ולא להבין למה זה לא טוב, ולדאוג בכל פעם שהם מגלים שהילדה כבר חמש דקות תמימות לא הכניסה שום דבר לפה, או להתפלא למה היא לא אוכלת ארוחת ערב כאשר שעה קלה קודם לכן היא קיבלה טבלת שוקולד שלמה וברכת דרך צלחה.

וגם תמר יצאה מהבית

גבי החליט לקחת אותה איתו הבוקר לסיבוב. וכך נשארתי אני עם ילד אחד קטן על הידיים, מנוזל ומסכן שישן עליי עכשיו ולא רוצה לרדת, פלוס המון זמן פנוי שמזמן לא היה לי.... הנה, ככה סוף סוף יש לי זמן לכתוב :-)
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

פגישה עם המפקחת

היתה לי פגישה איתה ביום ראשון. האמת? יצאתי בהרגשה ממש טובה הפעם. הרגשתי שהיא הבינה אותי ושאני הבנתי אותה. הרגשתי ממנה שהיא היתה בעדי, ולא נגדי. וזו היתה הרגשה טובה. החלטתי שאני באה אליה בחיוך ויוצאת בחיוך - וכך היה. חייכתי, נעמתי, הסברתי בסבלנות, הקשבתי בסבלנות לדבריה. היתה שם עוד איזו דוקטורה אחת שהיתה פחות נחמדה, אבל הבלגתי... היה טוב! נראה איזו תוצאה נקבל בדאר...
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי ורד_לב* »

איזה כיף זה זמן לבד פתאום באמצע היום, אה?
אצלי אומני אצל הוריי, רפאל ואיילה נרדמו (הוא חזר מהבריכה עם אבא) ואבא קפץ איתם מייד למיטה גם.
ואני נותרתי עם עצמי...
תענוג!
תמרוש_רוש

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

יצאתי בהרגשה ממש טובה הפעם.
|יש||יש||יש|
כיף לשמוע
ליאה*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 18:21

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי ליאה* »

תודה רבה.
לא ממש משגב שם זה כבר סיפור אחר.....מעמק יזרעאל ועוד מקיבוץ,כרגע הפחד העיקרי שלי הוא הקיבוץ והאם אני לא מקפחת את הילדים חברתית.כל ואני חוזרת ואומרת כל ילדיי הקיבוץ נכנסים למערכת החינוך גג בגיל חצי שנה ליום מלא-בין ארע לחמש אחה"צ.
אולי צריך לעזוב את הקיבוץ......
שוב תודה
ליאה
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

קיבוצים זה באמת לא פשוט... אני מתארת לעצמי שאפילו על השנתיים בבית עם הילדים מפרצפים לכם :-9 כמה רחוקים אתם מכפר תבור והאיזור? גם שם יש קבוצה גדולה למדי ומשפחות חנ"ב לא מעטות.

אני חושבת שבסופו של דבר, זו לא החלטה פשוטה ומה שהכי משחק תפקיד זה אתם ורק אתם. אם את תחליטי שזה מה שאת רוצה, אז את תמצאי את הדרך לעשות את זה גם מתחת לבלטות. גם אם זה אומר לעזוב את הקיבוץ, או לא לעזוב אותו וללמוד לחיות עם הביקורת שמסביב. לי זה דווקא נראה שבקיבוץ קל למצוא את החברה גם בלי מערכת של בי"ס, כי בכל רגע נתון שתפתחי את הדלת יהיו שם ילדים ואפשר להשתלב בחיי הקיבוץ גם אחה"צ ובסופי שבוע, ולמצוא פעילויות יום אחרות. אבל אולי אני אופטימית מידי....
רוקדת_לאור_ירח*

רוני של 4 בבית

הי ליאה, אנחנו בגן, אבל רק 4 ימים בשבוע ורק עד הצהריים, כרגע עם הרהורים להפחתות נוספות בהמשך. אנחנו מכירות (נפגשנו ביוגה אחרי לידה קצת, הגדול שלך כמה חודשים יותר מהבת) . נשמח להיפגש צהריים/אחה"צ, אמנם לא הכי קרוב בעולם, אבל מאמינה שאפשר להתגבר על זה אם רוצים.
הקוסמת_מארץ_עוץ*

רוני של 4 בבית

הי
קיבלת את הס.מ.ס אתמול?
מייד אחרי ששלחתי שבק הטלפון אז אין לי מושג אם קיבלת...
חוצמזה, לא מצאנו בית ואנחנו נעבור לחודש הקרוב לקיבוץ לוחמי הגיטאות לדירה שהתפנתה למשפחה...
מקווה שאצליח להגיע (שעה נסיעה!!!)
@}
טלי_מא*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי טלי_מא* »

כמה רחוקים אתם מ{{}}השבט החדש בנווה איתן ?
סנורקה*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2009, 00:30

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי סנורקה* »

היי רוני
כ"כ מרתק ומעניין לקרוא........
בתור אמא חדשה אני חייבת לציין שאני לומדת ממך המון, העולם שלי הולך ומעשיר ואני ובן זוגי מגלים ומעצבים את עצמינו כהורים לילדה מדהימה(גם אם קצת אחרת ממה שהסביבה שלנו רגילה.....)
עוקבת אחרייך עוד מהפרדס (: בינתיים אין צורך בצו הרחקה........
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

הי סנורקה :-) לא מזהה בינתיים... תני סימן זיהוי ?
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

מאיה חזרה ביחד עם הוריי.... אנחנו עסוקים מאד ביחד. מצד אחד זה כיף להיות יותר עם המשפחה המורחבת, ומצד שני יש דברים שמעיקים עליי ביותר.

למשל - נראה שאמא שלי לוקחת על עצמה להשתדל לא לעזור לי בכל מיני סיטואציות, כדי לייאש אותי מרעיון החנ"ב :-9... כאילו שזה דברים שאני לא עושה גם ככה לבד ובעצמי יום יום, וביקור של 10 ימים שלה ישבור אותי :-D אם היא רואה שהילדות רבות או צורחות, היא פשוט מתעלמת. גם (ובמיוחד!) אם אני באמצע האכלה של יותם, והיא רואה שלקח לי רבע שעה לארגן את עצמי עם ילד עצבני, חלב שצריך לחמם, ועכשיו התיישבתי ואני איתו ועם הבקבוק והצינורית כולי מסובכת, והילדים מתחילות לצרוח.... חלילה היא לא תקום, ותעזור. לא ולא. היא תתן להן לצרוח עד שאני אקום ואטפל בעניינים.

או למשל - היא עושה לי פרצופים שקטים אך לא מרוצים, לפי עדות פולניה, בכל פעם שאני מזכירה את הנושא שהילדות לא תלכנה לבית הספר. היא רצתה לקחת אותן לסרט והצעתי שיחכו עוד שבוע שיהיה שקט ורגוע.... הפרצוף הרועם שקיבלתי העיף אותי 3 מטר אחורה :-9

אבל - בסה"כ היא בסדר. היא דווקא נהנית להיות עם הילדות וללמד אותן כל מיני דברים, ומתגאה בכך (למרות ההבטחה והאיום מלפני חודשיים: "אני לא אלמד אותן שום דבר, אל תסמכי עליי, זה לא התפקיד שלי!!" (כאילו מי בכלל ביקש ממך....) ובסה"כ כיף להן עם סבא וסבתא וטוב לנו שהם פה :-)
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

סתם רציתי להגיד שאנחנו מתגעגעים...
סנורקה*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2009, 00:30

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי סנורקה* »

הניק שלי שונה בזה בתפוז....
הייית אצלי לייעוץ הנקה (ועזרת הרבה מעבר) שהקטנה הייתה בת כמה ימים, ומאז נעזרתי בך עוד מספר פעמים.
מעניין ומחזק לראות שיש גם דרכים אחרות מאלו שאני גדלתי בהן וגישות שלא הכרתי, שאנחנו מוצאים שהן מתאימות לנו הרבה יותר.
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

אין, אין מצב שהיא תפרגן. חלילה לה להגיד מילה טובה. אני מתחרפנת מזה. איזו מין אמא זו, שלא יכולה לפרגן לבת שלה? לנכדים שלה? ואני יודעת שלפעמים דווקא יש לה כמה מילים טובות להגיד עליי, אבל בד"כ היא לא תגיד אותן לי אלא לאחותי (שבפעם האחרונה שאלה אותה למה היא לא אומרת את זה לי אבל תשובה יותר טובה לא היתה לה לתת לה). אני חושבת שקשה לה עם ה-1 בספטמבר. הלילה הם ישנו אצלנו ובבוקר מאיה שאלה אם החברות שלה כבר התחילו את ביה"ס. מהרגע שנשאלה השאלה היא לא הפסיקה לפרצף. צריך להוציא מחוץ לחוק את הפירצוף הפולני הזה.
וגבי לא מבין למה זה פוגע בי ומעסיק אותי בכלל. מבחינתו, שכל העולם יקפוץ, ובכלל אנחנו צריכים לעבור הכי צפונה שאפשר כדי להתרחק, אם אפשר אז עם עדיפות לצפון אמריקה :-D
אבל זה מעצבן אותי, הביקורת הסמויה הזאת. החיפוש בכח אחר הדברים השליליים, בלי יכולת להסתכל על מה טוב. ואולי אני בעצמי עושה את זה גם עכשיו, מחפשת את השלילי?
תזכורת לעצמי: תחפשי מה שטוב, לא רק מה שמעצבן אותך באמא שלך. היא אוהבת את הילדים מאוד, היא בסה"כ רוצה בטובתם, אפילו אותך היא אוהבת קצת...
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

קיבלנו את האישור

|יש||יש||יש|
שקט_י*
הצטרפות: 03 מרץ 2005, 20:07
דף אישי: הדף האישי של שקט_י*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי שקט_י* »

הי רוני, נעים לראות אותך כאן.
בהצלחה,ריספקט על האומץ.
מירב של ים נור ופלא (ים המלח...)
תודה על התגובה המעודדת בבלוג.
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

מירב!! אנחנו חייבות לדבר... עונה לך פה ולא בדפבית שלך כי הצצתי וראיתי שהוא לא הכי פעיל... שמחה שאת קוראת אודותינו גם כאן :-)
שקט_י*
הצטרפות: 03 מרץ 2005, 20:07
דף אישי: הדף האישי של שקט_י*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי שקט_י* »

הי, אז בואי נדבר.
יש לי רק נייד ולא קו בזק כרגע.
אני מתרשמת מהמעבר שלכם- הפורה היצירתי והמושקע -הביתה.
מהסיפורים שלך אני מדמיינת את מאיה ויובל ונזכרת איזה רושם הן הותירו עלי ועל ים ונור (גם את סבתא אני אהבתי...) ושמחה עבורן על השינוי המבורך, כל הכבוד לך, לכם.
אהבת_עולם*

רוני של 4 בבית

עונה לך פה ולא בדפבית שלך כי הצצתי וראיתי שהוא לא הכי פעיל...
אה, ואני בדיוק כתבתי לשקטי בדף שלה לפני שראיתי את זה.
<תופסת טרמפ על הדף של רוני :-)>
טליה_טקאוקה*
הצטרפות: 04 מאי 2006, 08:27
דף אישי: הדף האישי של טליה_טקאוקה*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי טליה_טקאוקה* »

הבלוג שלך ממש מעורר השראה, תודה@}
ראיתי שכתבת במעלה הדף (נכנסתי לכאן היום לראשונה) שאתם רוצים ללמוד על יפן. למה דוקא התענינתם ביפן והאם יש דברים שמענינים אותכם ספציפית? בעין הוד היתם אצל נובויה ושיר? (הם חברים שלנו). ראיתי את הלינק שצירפת של השגרירות, לא מכירה את האתר הזה אז תודה- נראה מעניין ויש לי הרבה מה ללמוד על יפן...
אם יש לך שאלות או משהו שמעניין אותכם לגבי יפן אני אשמח לעזור.@}
ג_ל_י*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי ג_ל_י* »

מזל טוב
|יש|
|בלונים|
והמכחימון אומר:
אין ידיעה נקנית אלא בהתבוננות פנימה
רוקדת_לאור_ירח*

רוני של 4 בבית

תתחדשו על האישור!
Manty_T*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2004, 19:14
דף אישי: הדף האישי של Manty_T*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי Manty_T* »

הי רוני!
איזה כיף למצוא אותך פה!!!
נהנתי לקרוא אותך ואשמח לקרוא עוד מחוויותיך המשפחתיות.

נשיקות לכולם (ואחת מיוחדת ליובל)
(())
רוני_של_4*

רוני של 4 בבית

אההה! לא כתבתי המון זמן. בהתחלה האתר היה בחופשה ואז לא הצלחתי למצוא זמן לכתוב. פשוט, מאז שאנחנו בבית, אנחנו כמעט ולא בבית.... מעניין, לא? :-9 העניין הוא, שהבנות ואני אוהבות לעשות דברים ולהסתובב. יש ימים של בית כמובן, אבל רוב הימים אנחנו הולכים לאן שהוא. יש ימים שאנחנו לא בבית מהבוקר עד הערב. הסדר השבועי שלנו כרגע הוא כדלקמן:
  • סופי שבוע (שישבת + ראשון) הם זמנים שמוקדשים בד"כ ללהיות עם אבא. לאחרונה אנחנו מטיילים כל סופ"ש למקום אחר. או שמבקרים סבא-סבתא-דודים, נסענו לצפת וראש פינה, היינו בשבוע שעבר בקמפינג 3 ימים בצפון, ובסופ"ש הקרוב נוסעים לעיר הקודש משישי עד ראשון.
  • בימי שני יש לנו מפגש באזור עם חברים בחנ"ב. זה מפגש שלוקח לנו כחצי מהיום, ובחצי השני יש למאיה חוג בלט והילדות תמיד מחפשות לפגוש עוד חברות אח"כ.
  • בימי שלישי יש בבוקר חוגים לשתי הגדולות. בתקופה הזו זה כל שבוע שני, ועוד מעט זה יחזור להיות כל שבוע. החוגים הם יוגה, ומלאכות. הבעסה הכי גדולה היא שיום שלישי הוא יום שהספריה סגורה בו :-9 אחרת היינו עושים ממנו ליום קבוע של ספריה.
  • בימי רביעי אנחנו הולכים לסיורים במרכז. אתמול היה סיור מעולה על כלי הקשה. אחה"צ יובל הלכה עם חברה להצגת מחול, ושתי הבננות האחרות היו אצל חברות שלהן.
  • ביום חמישי אנחנו לפעמים נפגשים אצל חברה מהאיזור, לפעמים זה רק אנחנו ולפעמים יש עוד. בד"כ זה מפגש שקט ורגוע, בקטנה.
  • וביום שישי שוב חוזר הכל מהתחלה....
פיו! בהתחלה ניסיתי להלחם בזה ולמצוא עוד זמן בית, אבל אז גיליתי שאני סתם נלחמת בטחנות רוח... כי כשאנחנו בבית הן רוצות לצאת, וכשאנחנו בחוץ אז אנחנו נהנים, אז למה לא לצאת? גם אני אוהבת להסתובב, כיף לי. אז הפסקתי להלחם :-)

<את הפוסט הזה אני מבקשת לקחת לתשומת הלב עבור כל מי שטוען שילדים בחינוך ביתי משתעממים בין 4 קירות ביתם... נו באמת>
יוטי_בעיר*
הצטרפות: 05 אפריל 2009, 21:21
דף אישי: הדף האישי של יוטי_בעיר*

רוני של 4 בבית

שליחה על ידי יוטי_בעיר* »

וואו, עם לו"ז כזה, מתי יהיה לכם זמן לפגוש אותנו? ;-)

עבור כל מי שטוען שילדים בחינוך ביתי משתעממים בין 4 קירות ביתם
לדעתי הבעיה היא עם השם- חינוך ביתי , זה נותן לאנשים מיד תמונה של ילדים כלואים בבית, שם מנסים לחנך אותם והמילה חינוך כנראה מעלה אסוציאציות לא טובות.
ואז הם מתחילים עם השאלות המצחיקות האלה: "לא משעמם להם בבית כל היום?" "הם לא צריכים לצאת קצת החוצה?"
למי שאין לי כוח אליו אני אומרת שיש להם טיול בבקר בשכונה וזה מספיק, אפילו הערכתי להם את הרצועה.
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”