שיטת אייפק

בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שיטת אייפק

שליחה על ידי בשמת_א* »

מסכימה עם רונצ'ה, ומוסיפה שהקיצוץ במקרה שלך הוא כמובן רק שלב התחלתי בדרך להחזרת כל המקוצצים אחרי הניקוי.
וחשוב לומר, שמטפלי אייפק משתדלים שלא לעשות קיצוצים כאלה, ואם כן, אז רק לכאלה שמוכנים לקחת את זה על עצמם.
בעיקרון מה שהמטפל יגיד אחרי איבחון הוא, שאלה ואלה האלרגנים שעלו בטיפול.
ככל שהסימפטומים יותר חריפים ויותר מקשים על חיי המטופל, תהיה המלצה להימנע עד כמה שאפשר מאלרגנים.
רבים מהאלרגנים הם כאלה שאי אפשר בכל מקרה להימנע מהם (שילובים עם גורמים בתוך הגוף, גורמים סביבתיים וכו').
לגבי אלרגנים במזון - תהיה המלצה להימנע מהם עד כמה שאפשר.
אני מדגישה: זו יכולה להיות רק המלצה .
לעולם לא מדובר באיסור.
זו תמיד החלטה של המטופל, שאחרי האיבחון נעשית בידיעה מה הגורמים לאלרגיה אצלו, ואיך הוא סובל מהאלרגיה.
המטופל יכול לבחור לאכול כל מה שהוא רוצה, ולקבל את ההמלצות בדיוק במידה שהוא רוצה.

ניסוח כמו "המטפלים הורידו את כל התפריט" פשוט לא ייתכן.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שיטת אייפק

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

האם אייפק יכול לעזור לצליאק?
בשמת_א*

שיטת אייפק

שליחה על ידי בשמת_א* »

האם אייפק יכול לעזור לצליאק?
כדאי לשאול מטפל אייפק.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שיטת אייפק

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

חשבתי שמישהי כאן אולי תדע. בכל מקרה, תודה.
בשמת_א*

שיטת אייפק

שליחה על ידי בשמת_א* »

יש להם באתר פורום לשאלות, כדאי לחפש ופשוט לשאול שם. או אולי לעשות חיפוש, בטח מישהו כבר שאל.
רונ_צ'ה*
הצטרפות: 20 מאי 2005, 23:08
דף אישי: הדף האישי של רונ_צ'ה*

שיטת אייפק

שליחה על ידי רונ_צ'ה* »

רק מעדכנת, שאחרי חודש וקצת של טיפול לא לחוץ במיוחד (פגישה שלישית בשבוע הבא) אני מרגישה שיפור מאד משמעותי. קודם כל הצלחתי לקלף מעל עצמי 4 קילו שמאד רציתי להוריד, ולא הצלחתי, אבל זה שולי לעומת המצב הפיזי - אני מרגישה טוב, אני ישנה יותר טוב, הבעיה הרפואי שבגללה התחלתי את הטיפול הולכת ונעלמת, וזה הכי טוב.
מאד מרוצה.
שלומית*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 16:37

שיטת אייפק

שליחה על ידי שלומית* »

רונצ'ה אצל מי את מטופלת? את ממליצה?
בשמת_א*

שיטת אייפק

שליחה על ידי בשמת_א* »

איזה יופי, רונ צ'ה ! התקדמות מדהימה!
בשמת_א*

שיטת אייפק

שליחה על ידי בשמת_א* »

אבל מרגישה חייבת להוסיף:
זה מקרי. כלומר, כנראה שהדברים הראשונים שעבדו עליהם היו במקרה גם פקטורים מרכזיים בבעיות שרונצ'ה באה איתם. זה לא בהכרח מה שכל אחד יחווה, כי הטיפול נעשה לפי שני סוגי סדרים: קודם כל, לפי הסדר של האייפק (קודם כל גורמים פנימיים בתוך הגוף, אחר כך מזון, ורק אחריו גורמים סביבתיים, למשל), ובתוך סדר זה, המטפל יבדוק בתחילת כל טיפול לפי הסדר אם המטופל "מסכים" (שואלים את הגוף של המטופל, לא את ההחלטה שלו) לטפל בגורם הבא-בתור לפי האיבחון, או בזה שאחריו, עד שמגיעים למה שהגוף מסכים לטפל בו באותו טיפול.
אם כן, אם הגורמים שיוצאים ראשונים לטיפול מילאו תפקיד מרכזי ב"בעיות", ייראה שיפור מהר.
לעומת זאת, אם אלה רק גורמי-בסיס, בעוד שגורמים שיגיעו אליהם בהמשך הדרך הם יותר מרכזיים - יכול להיות שבמשך כמה טיפולים לא יורגש כל שיפור מהותי.
כמו כן, הרגשת השיפור תלויה במטופל. יש מטופלים שלא יבחינו בשינויים, אף על פי שהשינויים קרו. למשל, מסתבר שמטופלים רבים שוכחים במהירות "מה היה קודם" ברגע שזה נפתר. לדוגמא, מטופלים שמתחילים לישון מצויין בלילה שוכחים לעתים קרובות שהם באו עם בעיה של נדודי שינה. רק אם המטפל שואל אותם ספציפית: "באת עם בעייה של שינה כזאת וכזאת, האם יש איזה שיפור בזה?" אז פתאום הם נזכרים.
רונ_צ'ה*

שיטת אייפק

שליחה על ידי רונ_צ'ה* »

איזה יופי, רונ צ'ה ! התקדמות מדהימה!
תודה רבה בשמת, אתמול קראתי על מסכת המאבקים שלכם, ועל ההצלחות של השיטה אצל שי. שמחתי לראות שמצבו השתפר כל כך.
''צפונית''*
הצטרפות: 27 פברואר 2005, 16:31

שיטת אייפק

שליחה על ידי ''צפונית''* »

חברים שלי אובדי עצות,
יש להם ילד בן שנה וחצי עם אסטמה חמורה ובעיות נשימתיות, שכבר כמעט שנה on and off על סטרואידים, הילד נפוח כולו וחוצמזה לוקח עוד מ-ל-א תרופות נשימתיות בכמות המקסימלית ביותר המותרת לילד בגילו.
לאחר שאת שיטות הרפואה הקונבנציונאליות הם מיצו עד תום (פשוטו כמשמעו - ערכו את כל הבדיקות והטיפולים האפשריים והעלו חרס) הם מחפשים כיוון שונה לטפל בו. הם התחילו לטפל בילד בהילינג ורייקי וזה גם לא עוזר.
חשבתי להציע להם את שיטת האייפק עליה קראתי כאן ואין לי מושג עליה פרט למס' המלצות שקראתי פה ושם.
האם נראה לכם שזה יכול לעזור?
או אולי יש רעיונות לשיטת ריפוי אחרת - כל הצעה תתקבל בברכה
רונ_צ'ה*

שיטת אייפק

שליחה על ידי רונ_צ'ה* »

שלום צפונית:-)
איך שאני רואה את זה, להזיק זה לא יכול, ובטח שלא יזיק כמו כמויות של תרופות וסטירואידים. בסופו של דבר מדובר בשילוב של טכניקות אלטרנטיביות שונות, ולפעמים מדובר פשוט במציאת השילוב שמתאים לילד. אישית, מה שאני אוהבת בשיטה, היא שכל הטיפולים מרוכזים אצל מטפל אחד, ואין צורך להרוץ בין מטפלים או להתאים בין הטיפולים.
אני ממליצה לך להכנס לאתר של העמותה (הוא מופיע כאן בראש העמוד) לקרוא קצת גם על השיטה וגם על המטפלים ולפנות את החברים לחומר - הרעיון הוא למצוא מטפל שיתאים להם ולילד, וזה עלול לקחת טיפה זמן, כי לא תמיד המטפל הראשון מתאים, ואז פונים לעוד מטפל - עד שמוצאים את מי שנראה שבאמת יכול לעזור.
מבחינתי, החודש וחצי האחרונים שבהם אני בטיפול היו נהדרים, ופתאום - ממצב בו עמדתי על סף ניתוח מאד פולשני ולא נעים, אני מרגישה כמעט בריאה לחלוטין - וזה בעיני הישג עצום.
אז שוב - לפחות לברר לא יכול להזיק:-)
בשמת_א*

שיטת אייפק

שליחה על ידי בשמת_א* »

צפונית, באסתמה קלאסי לטפל באייפק.
המוקד של השיטה הוא טיפול באלרגיות.
לחברים שלנו בחינוך הביתי יש ילד שבעצם "הבריא" מאסתמה בעקבות טיפול אייפק.
אני מציעה ליצור קשר עם עדי שאנן (להשאיר הודעה בשבילו בטלפון 03-7440888 ולבקש שיחזור אליהם), ולהתייעץ איתו. הוא "צפוני" וגם מכיר את כל המטפלים בארץ (כי הוא הכשיר אותם) אז אפשר לקבל ממנו המלצות למי לפנות במצב כזה. יש גם לפחות שני רופאים שאני מכירה שלמדו את השיטה.
שולה*
הצטרפות: 03 מאי 2004, 10:32

שיטת אייפק

שליחה על ידי שולה* »

האם מישהו מכיר טיפול מוצלח בשיטה זו בהיפראקטיביות?
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שיטת אייפק

שליחה על ידי פלונית* »

יש גם לפחות שני רופאים שאני מכירה שלמדו את השיטה
האם יש רופאים "קונבנציונליים" באזור המרכז שמטפלים באייפק?
אני מבררת לא כי כ"כ משנה לי שרופא קונבנציונלי יטפל, אלא כי טיפול אצל רופא יאפשר לי לקבל החזר עלויות מאד משמעותי מהביטוח.
מתפללת_לנס*
הצטרפות: 01 דצמבר 2005, 19:17

שיטת אייפק

שליחה על ידי מתפללת_לנס* »

אני אשמח לשמוע דעות מתוך התנסות או הכרות קרובה לגבי טיפול אייפק בסוגייה נפשית טהורה- נטייה לדיכאון וניתוק-מתוך מה שביררתי יש הצלחה גם בתחומים האלה,אך אשמח לשמוע ממקור ראשון!
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

שיטת אייפק

שליחה על ידי אביב_חדש* »

האם מישהו מכיר טיפול מוצלח בשיטה זו בהיפראקטיביות?
כן! הבן שלי לא מאובחן ככזה, אבל אם נעבור אבחון, סביר להניח שזה מה שיצא. החלטנו ללכת לטיפול אצל מישהי עם המלצות והיה מעולה! שיפור מיידי, הרבה עבודה בבית, עבודה משפחתית אינטנסיבית בעקבות השינויים שעברו עליו. אני לא יכולה להגיד לך שהוא לגמרי השתנה, אבל יותר שקט מבפנים. שקט לנו יותר במשפחה.
woman*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 13:42

שיטת אייפק

שליחה על ידי woman* »

to mitpalelet- try ilana leshem for emotional problems
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

שיטת אייפק

שליחה על ידי אמא* »

אני מאד עייפה ומותשת, האם אפשר לטפל בזה בשיטה?
בשמת_א*

שיטת אייפק

שליחה על ידי בשמת_א* »

אמא, מציעה להרים טלפון למטפל/ת בשיטה ולהתייעץ. בעיקרון התשובה היא כן, אבל זה תלוי במקרה הפרטי.
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

שיטת אייפק

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

אני מאד עייפה ומותשת, האם אפשר לטפל בזה בשיטה?
כן,
הדבר הראשון שעלה אצלי באבחון הוא מחסור במלטונין ואחרי טיפול בכך הצלחתי סוף סוף להרדם בקלות, לישון טוב ולהתחזק.
ענת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 07:30

שיטת אייפק

שליחה על ידי ענת* »

האם מישהו מכיר טיפול מוצלח בשיטה זו בטיקים ?
יש לי בן שסובל ממצמוץ בעין וטיקים בפנים.
אשמח לקבל דעות . אני גרה במרכז ואולי גם המלצה של מטפל\ת.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שיטת אייפק

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

משהו מכיר מטפל טוב מאיזור מצפה רמון או ב"ש?
הרועה_בגיא*
הצטרפות: 13 נובמבר 2006, 17:43
דף אישי: הדף האישי של הרועה_בגיא*

שיטת אייפק

שליחה על ידי הרועה_בגיא* »

למישהי יש ניסיון עם השיטה בטיפול בטראומת הפלות חוזרות ?
אלרגנית_מיואשת*
הצטרפות: 05 ינואר 2007, 16:03

שיטת אייפק

שליחה על ידי אלרגנית_מיואשת* »

אני מחפשת מטפל/ת (כן, ממש מעדיפה אישה) שמתמחה באלרגיות המשפיעות על דרכי הנשימה (בחודשים האחרונים היו המון מחלות ריאה, והרופא שלי רואה בסיס אלרגני), ואם אפשר - גרה באיזור המרכז (אני לא נורא ניידת).
פנים בבקשה להמלצה מעדי שאנן, אבל עליכם אני סומכת יותר:-)
המלצות יתקבלו בברכה
אלרגנית_מיואשת*
הצטרפות: 05 ינואר 2007, 16:03

שיטת אייפק

שליחה על ידי אלרגנית_מיואשת* »

תודה בשמת:-)
מיכלונת_פה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2006, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלונת_פה*

שיטת אייפק

שליחה על ידי מיכלונת_פה* »

מישהי יודעת איך אפשר להגיע לטיפול אייפק דרך סטאג'? (כלומר בחינם או בזול... :-) )
בשמת_א*

שיטת אייפק

שליחה על ידי בשמת_א* »

את מתכוונת אצל סטאז'רים?
או שאת מתכוונת ללמוד בעצמך ולטפל בעצמך? (זה לא בחינם (-: )
אני רואה שהסטאז'רים מתמחים אצל עדי, כלומר הם לא עובדים לבד בלי הדרכה והשגחה כשהם עוד לא מוסמכים. אבל אולי תשאלי את עדי בעצמו? לדעתי הוא הכי יידע לענות לך.
מיכלונת_פה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2006, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלונת_פה*

שיטת אייפק

שליחה על ידי מיכלונת_פה* »

מתכוונת אצל סטאז'רים?
(רוצה אולי גם ללמוד את זה פעם, אבל כשיהיה כסף...)

אני אשאל את עדי. תודה.
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

שיטת אייפק

שליחה על ידי אחת* »

מישהו מוכן לספר כמה עולה טיפול באייפק כדי לדעת אם זה בתקציב?
האם מישהו כאן התנסה בניקוי בנושאים נפשיים כמו חרדות וכולי?
אינדי_אנית*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2006, 22:38
דף אישי: הדף האישי של אינדי_אנית*

שיטת אייפק

שליחה על ידי אינדי_אנית* »

אני הלכתי לטפל באקזמות, ופתאום הפסקתי לפחד מנהיגה והתחלתי לנהוג אחרי ששנים כבר יש לי רשיון ותמיד פחדתי.
מיכלול_ה*

שיטת אייפק

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

המחירים נעים סביב ה200-250 שקלים לטיפול. לפחות לפי המטפלים שבררתי אצלם. העניין הוא שקשה לדעת מראש כמה טיפולים תצטרכי. אני אישית באתי בגגל רגישויות פיסיות, אך יצא שצריך לטפל קודם בדברים רגשיים. רק עכשיו אחרי כמה חודשי טיפול הגוף מוכן לטפל בדברים פיסיים. אצלי הטיפול מאוד עזר, מיתן ואולי אף פתר בעיות רגשיות שחשבתי שלא ניתן לטפל בהן - למשל התפרצויות כעס.
(שולי)auka*
הצטרפות: 30 מרץ 2007, 13:46

שיטת אייפק

שליחה על ידי (שולי)auka* »

מה ההבדל בין שיטת אייפק לבין בייקום?איזו מהם טובה יותר לטיפול באלרגיות? (אלרגיות על רקע עונתי כמו עכשיו)
(שולי)auka*
הצטרפות: 30 מרץ 2007, 13:46

שיטת אייפק

שליחה על ידי (שולי)auka* »

אולי זה נקרא שיטת ביו-קום?
מישהו מכיר משהו?
מיטל_מ*
הצטרפות: 03 מרץ 2006, 17:29
דף אישי: הדף האישי של מיטל_מ*

שיטת אייפק

שליחה על ידי מיטל_מ* »

מחפשת המלצה על מטפל/ת לפעוט עם בעיות עצירות ( שמשלבים ככל הנראה מרכיב נפשי של פחד ) באיזור הצפון(נהריה, כרמיאל, ראש הנקרה וכ"ו ).
תודה @}
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

שיטת אייפק

שליחה על ידי נעמה* »

אשמח לחוות דעתכן -
האם טיפול בשיטה יכול להושיע בבעיות כמו פטריה על העור?
תודה מראש על תשובתכן :-).
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

שיטת אייפק

שליחה על ידי אלמונית* »

האם מישהו כאן יודע אם שיטת אייפק יכולה להקל / לסייע במקרה של צליאק?
בתודה!
חברה של אמא לילד עם צליאק.
פלוני_אלמונית*

שיטת אייפק

קראתי הכל! לעולם לא שמעתי על השיטה, אני ממש אלרגית ואכן אנסה, אבל יש לי שאלה.
הבן הגדול שלי מתלונן המון על כאבי בטן, ובדר"כ או שלא יוצא לא מס' ימים ואז מתלונן שכואב הטוסיק... או שיש שלשול, לפעמים גם צואה רגילה. אני כל הזמן התייחסתי לזה כבעיה של חוסר נוזלים (כי הוא לא שותה הרבה), אבל האם לדעתכם זה שווה בדיקה בשיטה הזו?
מיכלול_ה*

שיטת אייפק

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

בטח שווה בדיקה. עוד כיוון זה בידקת טפילים או קנדידה שגם יכולה לגרום להטרדות בבטן. ובכלל רוב הרופאים יקראו לבן אדם שסובל ממערכת העיכול "תסמונת המעי הרגיז" או "הרגיש". ויש על זה כמה דפים באתר שאולי בהם יהיה מידע שיעזור לך לעזור לו. מניסיון אישי ארוך שנים, כאבי בטן מבטאים פעמים רבות רגשות מודחקים ומעצורים רגשיים.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שיטת אייפק

שליחה על ידי אילה_א* »

מישהו יכול לתאר אפילו תיאור כללי
מה קורה בטיפול הזה?
הללו_יה*
הצטרפות: 31 יולי 2005, 22:43
דף אישי: הדף האישי של הללו_יה*

שיטת אייפק

שליחה על ידי הללו_יה* »

האם משהן יודע אם אייפק יכול לעזור בטיפול בפסוריאזיס?
אמא_ללי*
הצטרפות: 19 נובמבר 2007, 06:48
דף אישי: הדף האישי של אמא_ללי*

שיטת אייפק

שליחה על ידי אמא_ללי* »

_מישהו יכול לתאר אפילו תיאור כללי

מה קורה בטיפול הזה?_
יכולה לנסות. מקווה שלא תצא לי מגילה.
האבחון הוא באמצעות מבחן שרירים (קינסיולוגיה) - את מושיטה יד קדימה, המטפל שואל כל מיני שאלות (לפעמים גם בלחש או במלמול, את לא בהכרח שומעת או מבינה) תוך כדי מין לחיצה על הזרוע שלך, והתשובה מתקבלת מהתגובה של השריר. היד יכולה להתנגד ללחיצה או לא להתנגד, וככה בעצם מתקבל המידע.
אני התחלתי עם האייפק בשביל אלרגיות - הפגישה הראשונה היתה רק מיפוי של הדברים והרגישויות שצריך לנקות. לאחר מכן בעצם בעזרת בדיקה מתמדת עם הכלי הזה של מבחן שרירים הטיפול מתקדם - כל פעם "שואלים" את הגוף מה הדבר הבא שצריך לעבוד עליו, על כמה דברים אפשר לעבוד בפגישה אחת, וכו'.
לפעמים עובדים על דברים פיסיים, לפעמים על דברים רגשיים. לפעמים עולים דברים מהעבר.
לרוב המטפל כותב על פתק כל מיני דברים שעלו בבדיקה (גם מתוך כל מיני טבלאות ודפים), ואז גם מסתכלים על הפתק ביחד ומדברים עליו, וגם עושים משהו פיסי תוך כדי החזקת הפתק (למשל - לחיצה או תיפוף על נקודות של מרידיאן מסוים למשך כמה דקות. גם ההנחיות של איפה צריך ללחוץ וכמה עולות מתוך הבדיקה עצמה).

האייפק הוא כלי מאד מאד רחב, אפשר לעשות בעזרתו המון דברים. זה תלוי גם בנכונות של המטופל, בקשר הטיפולי שנוצר, בכלים הנוספים שעומדים לרשות המטפל.
לתפיסתי, במקורות הפיסיים של הבעיות יותר קל לטפל באמצעות אייפק "טהור", ההיבטים הרגשיים הם הרבה יותר מורכבים ויותר תלויים בדברים הנוספים שכתבתי.

אני עברתי בעזרת האייפק ניקוי אלרגיות שלקח 8 פגישות ובמהלכו נפטרתי מאלרגיות מגוונות שליוו אותי לאורך שנים והחמירו לאחר הלידה הראשונה.
כמה חודשים לאחר מכן חזרתי אל אותה מטפלת, ובשילוב של אייפק ושל עוד הרבה כלים נוספים שהיא מטפלת באמצעותם עברתי תהליך רגשי הרבה יותר עמוק ורחב (פה ושם גם עלו דברים פיסיים במהלכו, אבל המוקד של העבודה היה רגשי).

אילה א אם יש לך עוד שאלות בקשר לזה את מוזמנת גם לפנות אליי בדפבית. זה נשמע הזוי לגמרי, אבל זה פשוט עובד :-)
פלוני_אלמונית*

שיטת אייפק

אני סובלת מפריחה חריפה בכל הגוף כבר כמה ימים,(אלרגיה). אני מבינה שבשיטה מבררים את המקור הנפשי, וכך גם בשיטת הביו -אנרגיה. האם יש למשהו תובנות/ניסיון למה עדיף לפנות? (התקציב מוגבל ביותר..) תודה!!
פלוני_אלמונית*

שיטת אייפק

איך ולמה הדף הזה נעלם מ מה חדש ???
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

שיטת אייפק

שליחה על ידי נועה_בר* »

מכיוון שקראת לי, אנסה לענות. למרות שאין לי הרבה מה לתרום, לצערי.
למה עדיף לפנות? (התקציב מוגבל ביותר..)
אם את מחפשת לבדוק מקור נפשי, הייתי מציעה לך קודם כל לשאול את עצמך - מה יכול להיות הגורם ?
יש לנו תשובות. וגם אם הן לא מייד נמצאות, כדאי להתחיל בשאלת השאלות.
עצם השאלה והבירור עם עצמך יכול להעלות דברים מתת מודע למודע. וזה בטוח תהליך מבורך.

עוד עניין הוא הצורך המיידי שלנו להעלים תופעות ולסלק סימנים שהגוף שולח לנו.
יש סיבה. אפשר להתחבר רגע, לפני שמזדעזעים ונתקפים פחד מהדבר, ולהיות שם עם התופעה, ולהבין שיש סיבה.

לכן, חיפוש הסיבה ראוי וכדאי.
אני חלילה לא מציעה לא לטפל, וודאי שלא לסבול. אבל אם נבין שיש סיבה, אולי הפתרון יהיה נכון יותר, מהיר יותר.

אם באמת המקור הוא נפשי, יש סיכוי מצויין להחלמה מלאה.
למה עדיף לפנות ? לא יודעת. כל דבר שנוגע בגופנפש מתאים.
אם את באזור המרכז, את מוזמנת לשלוח לי דוא"ל. במסגרת טיפולי הסטאג' שלי ( :-D אני עדיין שם ) אני מוכנה לטפל בך במחיר מצחיק.

מחכימון: כולנו זקוקים לחיבוק.
אז חיבוק לך, לי ולכולם.
והרבה בריאות.
מבליחה_מדי_פעם*
הצטרפות: 31 דצמבר 2008, 17:18

שיטת אייפק

שליחה על ידי מבליחה_מדי_פעם* »

בדיוק לאחר שקראתי את כל הדף והרהרתי במוכנות שלי לנסות את השיטה, נתקלתי בכתבה ב"זמן השרון". הכתבה, מאת אלה ברייר, נקראת "אלרגי לאלרגיות", ומתארת את ד"ר מיכה צינמן ושיטתו NAET. מה שהפתיע אותי הוא שלמרות הדמיון (אם לא הזהות) בין NAET לאייפק, ד"ר צינמן לא הזכיר את האייפק, וטען לבלעדיות וחדשנות. מישהי יודעת משהו על השיטה וההבדל בינה לבין האייפק?
לא מצאתי את הכתבה אונליין, אבל הנה שני לינקים לשיטה:
http://www.naet.co.il/
http://www.naet.com/
מטפלת_אייפק*
הצטרפות: 11 יוני 2008, 15:19

שיטת אייפק

שליחה על ידי מטפלת_אייפק* »

למבליחה
שיטת אייפק היא שיטה שפיתח ד"ר אורי קניג בהיתבססות על שיטת naet אותה פיתחה ד"ר דוי נמפודריפד בשנות השישים בארצות הברית והובאה לארץ בסוף שנות ה90 על ידי עדי שאנן. שתי השיטות משתמשות במבחן שרירים לאיבחון ואכן יש דמיון בינהן כוון שאייפק היא מעיין פיתוח (מאוד מאוד מאוד) מתקדם.
ההבדל הוא בכלים המשמשים לטיפול ובמגוון הנושאים בהם ניתן לטפל. חבל שהד"ר לא התעדכן. מה שכן גם שיטת naet היא שיטה יעילה מאוד אבל בגלל דרך הטיפול לוקח לרוב יותר זמן לראות תוצאות. מקווה שעזרתי לפזר את הערפל.
מבליחה_מדי_פעם*
הצטרפות: 31 דצמבר 2008, 17:18

שיטת אייפק

שליחה על ידי מבליחה_מדי_פעם* »

היי מטפלת,
באתי לבדוק, וראיתי שאכן, לא הודיתי לך על התשובה. אז תודה.
לאט_אבל_בטוח*
הצטרפות: 17 יוני 2009, 22:48
דף אישי: הדף האישי של לאט_אבל_בטוח*

שיטת אייפק

שליחה על ידי לאט_אבל_בטוח* »

מקווה שמישהו יציץ פה:
בתי בת שנה וחודש. מאז גיל 5 חודשים לערך יש לה מין פריחה על הרגליים. נראה כמו חררה, קצת יבש. היא קצת מתגרדת אבל לא בטרוף. לפעמים יותר מגורה לפעמים פחות אבל באופן כללי המרקם של הרגליים שלה, למגע ולמראה, תמיד מחוספס. רופא עור ראה טען שזה סוג עור רגיש, ועם השנים זה יתמתן. רופא הילדים ראה ואמר שזה אטופיק דרמטיטיס (אני לא חושבת כך). אמיר קלאי, מרפא סיני המתמחה בבעיות עור ראה ואמר שזה מקרה קל של אטופיק. המשחה הצמחית והפורמולת צמחים הסיניות שרקח לה לא הועילו. אני ובעלי, מרגישים שזה קשור לכלבה שלנו, אולי אלרגיה לפרווה או לרוק שלה
האם אייפק יכול לעזור באבחון וטיפול בבעיה?
ואם כן האם יש מטפל מומלץ לעבודה עם תינוקות ובעיות עור. אנחנו גרים בצפון ת"א אבל מוכנה להרחיק בשביל מישהו\מישהי טובים במיוחד

תודה
לאט_אבל_בטוח*
הצטרפות: 17 יוני 2009, 22:48
דף אישי: הדף האישי של לאט_אבל_בטוח*

שיטת אייפק

שליחה על ידי לאט_אבל_בטוח* »

אולי בכל זאת ? מקפיצה שוב למה חדש
בשמת_א*

שיטת אייפק

שליחה על ידי בשמת_א* »

האם אייפק יכול לעזור באבחון וטיפול בבעיה?
כן.

ואם כן האם יש מטפל מומלץ לעבודה עם תינוקות ובעיות עור. אנחנו גרים בצפון ת"א אבל מוכנה להרחיק בשביל מישהו\מישהי טובים במיוחד
יש אתר של מטפלי אייפק. את יכולה לחפש.
ואת יכולה להתחיל מעדי שאנן, לדעתי הטלפון שלו מופיע בדף הזה, תחפשי.
פילוני_בלוני*
הצטרפות: 24 יוני 2009, 23:37

שיטת אייפק

שליחה על ידי פילוני_בלוני* »

מחפשת מטפלת באיזור הגליל העליון (צפת,כרמיאל,כפר ורדים וכו) יש המלצות?
המליצו לי על מישהי שכבר לא עושה אבחון ע"י מבחן השרירים אלא עובדת עם מטוטלת?
מה דעתכם?
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

שיטת אייפק

שליחה על ידי קוראת* »

ואני רוצה לציין, שהייתי בטיפול אייפק מאוד ארוך במרפאה ברמת אביב (של עדי, אבל לא אצל עדי). וזה לא עזר לי, אפילו לא במעט. צר לי.
עדי_שאנן*
הצטרפות: 27 נובמבר 2009, 02:54
דף אישי: הדף האישי של עדי_שאנן*

שיטת אייפק

שליחה על ידי עדי_שאנן* »

תודה רבה לך, קוראת, אני מבין את הצורך שלך להגיב כך.
לצערי, כמו בכל דבר, לא תמיד מצליחים ולא כל אחד מתאים לשיטה, לפחות לא בכל זמן נתון. עם זאת, אחוזי ההצלחה שלנו גבוהים מאוד. אגב, אם אם לא היה כל שינוי, מדוע המשכת? אני תמיד אומר למטופלים החדשים, שאם אין כל שינוי תוך 10 טיפולים, יש לשקול את הפסקתו.
אם תרצי לפגוש אותי לפגישת התייעצות, בה ננסה להבין מה קרה והאם יש סיכוי ליצירת שינוי בכל זאת, או להפניה לדרך אחרת, אשמח ולא אגבה על כך תשלום.
בהצלחה בדרכך ושבת שלום,
עדי
י_ע_ל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2009, 15:45

שיטת אייפק

שליחה על ידי י_ע_ל* »

אשמח מאוד אם מישהו שעבר טיפול ו/או מבין בתחום יוכל לומר לי האם השיטה מתאימה לטיפול בבעית שינה בתינוק בן 9 חודשים ?
והיכן אוכל לקבל המלצות על מטפל/ת טוב בצפון? תודה לכולם!(-:
דנדי*
הצטרפות: 26 מאי 2008, 10:34

שיטת אייפק

שליחה על ידי דנדי* »

שלום,
יש לי מס' שאלות בנושא, אני מעוניינת ללמוד את התחום.
  • האם מטפל אייפק יכול לטפל בעצמו?
  • האם מטפל אייפק יכול לטפל בילדיו/משפחתו או שהוא יכול להשפיע על התשובות?
  • מה עוד נלקח מקינסיולוגיה יישומית, פרט לשיטת האבחון, הבנתי כי בקינסיולוגיה יישומית גם כן מרפאים אלרגיות - שמעתם על כך?
  • מהו בדיוק ההבדל בין אלרגיות לבין אי סבילות, האם מאכל שאוכלים וגורם לליחה - זוהי אי סבילות, ומאכל שאוכלים וגורם לניפוח הפה - זוהי אלרגיה? או שמדובר במשהו אחר?
  • האם יש משמעות למישהו שאין לו רקע טיפולי בשום תחום ללמוד אייפק? כלומר אם אי אפשר להוסיף טיפולים נוספים פרט לאייפק, כגון הומאפטיה, רפלקסולוגיה וכו'
תודה מראש על כל התשובות

יעל - מהי בדיוק בעיית השינה? (אני לא מומחית בעניין פרט לניסיון כאם, אבל אולי אוכל לעזור, אז תפרטי רק אם מתאים לך).
עננים_בקפה*
הצטרפות: 16 מאי 2009, 21:53
דף אישי: הדף האישי של עננים_בקפה*

שיטת אייפק

שליחה על ידי עננים_בקפה* »

מיטפל אייפק יכול לטפל בעצמו, אבל לא מומלץ כוון שאנחנו מוטים כלפי עצמינו. כמובן שבמקרה חרום או במצב שהוא עזרה ראשונה בסיסית אין בעיה, טיפול ריגשי עמוק עדיף לעבור אצל קולגה.

אותו כנל לגבי בני משפחה. וירוס של ילד שלך שונה מטיפול בטראומות ילדות של הורה.

משתמשים בכלים נוספים מקנסיולוגיה אבל משלבים גישות טיפול נוספות.

אלרגיה היא מצב קליני ספציפי בו מופרש היסטמין וגורם לתשרשרת תגובות ספציפית. אי סבילות הוא מצב של תגובה שלילית שלא תמיד עונה על ההגדרה הקלינית של אלרגיה. לגבי ליחה יש מאכלים שמיטבעם מעודדים ליחה ובמצב של אי סבילות לאותו חומר התופעה תהיה מוגברת

ניתן ללמוד אייפק ללא רקע טיפולי אבל יהיה צורך בהשלמות באנטומיה פזיולוגיה ותחומים נוספים

ניתן לשלב טיפולים נוספים בטיפול אייפק לפי הצורך ולפי בדיקה במבחן שרירים.

מקווה שעזרתי.
דנדי*

שיטת אייפק

שליחה על ידי דנדי* »

תודה רבה עננים, עזרת לי.
האם אייפק יכול לטפל גם באלרגיה וגם באי סבילות?

ניתן לשלב טיפולים נוספים בטיפול אייפק לפי הצורך ולפי בדיקה במבחן שרירים.
אבל אפשר גם בלי?

דנדי
עננים_בקפה*

שיטת אייפק

גם וגם

בהחלט אפשר גם בלי, בדרך כלל זה בלי
דנדי*

שיטת אייפק

שליחה על ידי דנדי* »

תודה רבה
שלולית_י*
הצטרפות: 08 יוני 2008, 09:57
דף אישי: הדף האישי של שלולית_י*

שיטת אייפק

שליחה על ידי שלולית_י* »

פתחתי דף בשם שיעול שלא מרפה, ובו תיאור של בעיות נשימה (יתכן רגשיות) של בתי.
אין לי נסיון עם אייפק ואשמח לשמוע אם היא יכולה לעזור.
אם למישהי יש מה לתרום אשמח מאד לשמוע.
תודה.
ציפ_ור*
הצטרפות: 30 דצמבר 2010, 21:12
דף אישי: הדף האישי של ציפ_ור*

שיטת אייפק

שליחה על ידי ציפ_ור* »

האם אייפק יכול לטפל במחלת הנשיקה? האם יש למישהו ניסיון עם זה?
עננים_בקפה*

שיטת אייפק

אייפק יכול לטפל גם בגורם עצמו, במקרה הזה הוירוס שגורם למחלה, אבל גם, ובעיקר, לעזור בשיקום שאחרי. אם יש לך שאלות אני בדף בית
אמא_בגבעתיים*
הצטרפות: 24 מרץ 2010, 15:04
דף אישי: הדף האישי של אמא_בגבעתיים*

שיטת אייפק

שליחה על ידי אמא_בגבעתיים* »

האם אייפק עוזר לסבוריאה בקרקפת?
פלוני_אלמונית*

שיטת אייפק

חייבת לשתף,
הייתי בטיפול אייפק, (היא מטפלת בשלל טכניקות, גם אייפק)
לבן הקטן שלי, בן שנה וחצי היו התקפי זעם מטורפים כבר כמה חודשים טובים,
הגענו למצב שהוא מעביר כמעט יום שלם בבי ובצרחות.
מאז שנולד הוא היה תינוק מאוד מאוד מאוד צמוד וחרדתי.
הלכתי לטיפול ארוך אצל דרמה תרפיסטית, היו לי המון תובנות, הרגשתי שאני מתקדמת מאוד- אבל המציאות נשארה תקועה.
החיים בבית היו בלתי נסבלים.
הלכתי לעוד מטפל בפסיכותרפיה גופנית, והיה לי מאוד משמעותי, אבל לבן שלי זה ממש לא הזיז...
ובסוף הלכתי אליה.
קראתי עליה המלצונת באתר, ומשום מה החלטתי ללכת עליה.
הייתי לפני שבוע,
כשהייתי אצלה זה היה נראה לי לעיתים כמו פארודיה על מטפלים הוליסטים.
עם כל הדיבורים האנרגטיים והתנועות ידיים באויר, והשאלות לשרירים שלי.
ביקשתי ממנה שלא תסביר לי מה היא עושה, כי הרגשתי שכשהיא מסבירה, זה רק מרחיק אותי ומנכר אותי.
ומאז- זה פשוט פעל כמו קסם.
זה לא יאומן.
אני עדיין לא מאמינה.
אבל בחיי- זה פועל!!!!!!!
הבן שלי רגוע ומקסים וכייפי.
ובעיקר- החיים בבית שלווים כ"כ.
יש לנו עוד 2 פגישות עליו, ואני מאוד מקווה שלא אתאכזב, אבל כרגע,
גם בעלי שהיה מ א ו ד סקפטי- פשוט לא יכול להתכחש לתוצאות.
אני מודה שזה גם מטריד אותי הקסם הזה.
מה, ככה זה עובד בעולם?
בלי עבודה פנימית תהליכית?
אפשר פשוט לעשות קסמים והכל נעלם?
אבל בעיקר, אני פשוט מאושרת.
מי שרוצה פרטים נוספים, מוזמן לכתוב למייל שלי, כי אני לא כאן הרבה.
kobiesh בתוך walla.com
לואיזה*
הצטרפות: 31 יולי 2005, 17:19

שיטת אייפק

שליחה על ידי לואיזה* »

אפשר פשוט לעשות קסמים והכל נעלם?
תמשיכי לעדכן אותנו?
מחזיקה לך אצבעות שזה ימשיך, לא חשוב איך זה עובד...
אמא_ללי*
הצטרפות: 19 נובמבר 2007, 06:48
דף אישי: הדף האישי של אמא_ללי*

שיטת אייפק

שליחה על ידי אמא_ללי* »

_אני מודה שזה גם מטריד אותי הקסם הזה.
מה, ככה זה עובד בעולם?
בלי עבודה פנימית תהליכית?
אפשר פשוט לעשות קסמים והכל נעלם?_

אייפק עושה הרבה עבודה פנימית, רק שהיא לא תמיד מודעת. ולפעמים דווקא טיפול אייפק מניע תהליך עמוק של עבודת מודעות, כל פעם זה משהו אחר :-)
כיף לשמוע על כזאת הצלחה!
עננים_בקפה*

שיטת אייפק

קסמים הם אכן דבר מטריד, אבל אל תתנו לזה להפריע לכם :-)
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

שיטת אייפק

שליחה על ידי אום_שלום* »

אשמח להמלצה למטפל/ת אייפק בעמק יזרעאל
עננים_בקפה*

שיטת אייפק

לא מכירה בעמק יזרעאל עצמו אבל יש את דפנה משולם בבית קשת, אותי בזיכרון, דורית שור בכפר ורדים, ומטפל שאני לא זוכרת את שמו בטבעון. נסי גם בIPEC.CO.IL ןIPECTHRAPY.COM יש שם רשימות מטפלים. אם את צריכה יעוץ וכאלה דברי איתי.
צחי*
הצטרפות: 08 ספטמבר 2004, 12:47

שיטת אייפק

שליחה על ידי צחי* »

הייתי אצל שלוש מטפלים שונים בשיטת אייפק ללא שום תוצאה חיובית אלרגיה לניקל אצל כל אחד מהמטפלים הייתי לפחות בין 8-10 טיפולים לא פחות וכלום לא עזר
צחי*
הצטרפות: 08 ספטמבר 2004, 12:47

שיטת אייפק

שליחה על ידי צחי* »

השיטה לא עובדת שלא ימכרו לכם סיפורים ואני לא מושתל פה כמו רוב המגיבים ומספרי הסיפורים למיניהם מי שרוצה יכול לקבל את שמות המטפלים שטיפלו בי בשיטת אייפק כולם מתגאים באתר שלהם להלן IPEC כמטפלים בכירים (חחח) אנשים עשו לעצמכם תובה רדו מהשטות הזו לי זה לא עזר הלוואי שלכם זה יעזור
טדליק_נהנאנע*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 00:10
דף אישי: הדף האישי של טדליק_נהנאנע*

שיטת אייפק

שליחה על ידי טדליק_נהנאנע* »

לנו זה עזר מאד וממשיך לעזור, תודה.
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

שיטת אייפק

שליחה על ידי מישהי* »

האם ידוע על טיפול אייפק שהעלים מיומה?
כמו כן, טוב לטיפול בדכאון. תקיעות?
רמי*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2006, 18:26

שיטת אייפק

שליחה על ידי רמי* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

עברתי מספר טיפולים באייפק שהתחילו "במבחן שרירים" לאחר המבחן התחילו הטיפולים שכללו תיפוף על הגב במשך כמה דקות כך נשמשכו להם הטיפולים
בערך 7 במספר בלי שום שינוי בהמשך המטפל השתמש במכשיר שיוצר רטט מתחת לעיניים גם שום שינוי...
לא יודע מה זה האייפק הזה אבל הכיס בוודאי יודע 300 ש"ח לטיפול X 7 טיפולים = 2100 שהלכו לפח
אנשים עזבו אותכם משרלטנים כאלה זה לא עובד

נ.ב רוב הכותבים פה שמפארים את הטיפול הם מטפלים בעצמם רק כמה צדיקים אמיתיים כותבים את האמת לאמיתה שכל אחד יעשה מה טוב לו.
פלוני_אלמונית*

שיטת אייפק

האם אייפק יכול לעזור עם חרדות? לנקות חרדות?
מישהו מכיר את מיכל שרביט האם היא מטפלת באייפק או שאני טועה?
אשמח לקבל פרטים ממי שיודע איך בדיוק עובד טיפול כזה וכמה זה עולה וכמה זמן זה נמשך? (אני צריכה להכין כמה אלפים בצד?כמה מאות? אין לי מושג)
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

שיטת אייפק

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

מישהו מכיר את...
אני לא מכירה בעצמי, אבל שמעתי המלצות מחברה. נדמה לי שמדובר בכ-300 ש"ח לפגישה, אך אין לדעת כמה פגישות תידרשנה.
התרשמתי ש מטפלת באייפק ואולי משלבת שיטות נוספות.
קול_פעמונים*
הצטרפות: 12 אוגוסט 2013, 10:13
דף אישי: הדף האישי של קול_פעמונים*

שיטת אייפק

שליחה על ידי קול_פעמונים* »

יש לנו ניסיון מצויין עם אייפק לגבי אלרגיות עם הבן שלי (תינוק).
כתבתי על זה לא מזמן בדף של תפילה לאם.
למיטב הבנתי טוענים שהאייפק עובד גם בתחום הריגשי, אבל אין לי ניסיון בטיפול כזה.
הטיפול עצמו הוא הזוי לגמרי, ממש וודו.
לדעתי, אין לך מה להתעמק לגבי איך הוא מתבצע ,כי בכל מקרה זה יראה לך מופרך ולא מובן.
העניין הוא שזה עובד. אז אני לא מתווכחת עם התוצאות, ורק מודה לקב"ה ששלח לי את הדרך הזו במקום שאין לרפואה המערבית מה לעשות (רק להזיק לצערי).
אנחנו מטופלים אצל עדי שאנן שהוא ה"מאסטר" של השיטה. זה עולה אצלו- 550 לאבחון ועוד 330 לטיפול.
בחרתי ללכת אליו כי רציתי להיות בטוחה שאם הטיפול לא יצליח זה לא יהיה בגלל רמת המטפל, ואוכל לעבור הלאה בחיפוש אחר פיתרון.
אפשר גם להתקשר אליו והוא יפנה אותך למטפל.
נדרשים הרבה טיפולים. כמה הרבה? לדעתי עשרות.
אנחנו בטיפול פעם בשבוע למשך 9 חודשים בינתיים, אז את יכולה לעשות את החשבון.
מה שכן, אצלנו ראו תוצאות אחרי 2 טיפולים, אז לא הרגשתי שאנחנו צריכים להמר על סכום גדול בלי יכולת לדעת אם זה בכלל משפיע.
כמובן, כיוון שהטיפול הצליח, הוא שווה לי הרבה הרבה יותר ממה ששילמתי עליו. הוא הצלה אמיתית בשבילנו.

אם את רוצה לשאול שאלות נוספות, אני פה {@
תכלת_שמים*
הצטרפות: 01 מאי 2008, 18:25

שיטת אייפק

שליחה על ידי תכלת_שמים* »

בשמת א, אני חושבת שראיתי שכתבת שמאוד נעזרת באייפק, ורציתי לשאול אותך, עברתי כבר שני מטפלים באייפק (אצל המטפלת השניה הייתי רק פעמיים) ואני לא יודעת איך לדעת שזה באמת עובד? שזה לא סתם עבודה בעיניים?
שזה לא כל מיני וודו? מקווה שאני מובנת
אשמח לשמוע לדעתך.
תודה {@
בשמת_א*

שיטת אייפק

שליחה על ידי בשמת_א* »

בגדול:
זה וודו. לגמרי.
עבודה בעיניים? אני אישית לא נתקלתי עד כה במטפל/ת אייפק רמאי/ת, זה דווקא טיפול מאוד מאוד מובנה. מאוד שיטתי. העבודה מאוד ברורה ומסודרת, אין יותר מדי משחק למטפל. זה לא כמו קריאה בקפה שאפשר להגיד מה שרוצים - יש דרך עבודה מסודרת ומה שיוצא בה, זה מה שיוצא. אני מניחה שיש מטפלים יותר טובים ופחות טובים, אבל בגדול, הטכניקה מאוד ברורה.
יחד עם זאת גם קורה שטיפול "נופל". את זה המטפלים היו אמורים להגיד לך: כמו הנחיות אחרי הטיפול שצריך להקפיד עליהן, גם צריך לשים לב אם הטיפול "נפל" וליצור קשר מיידי לצורך תיקון.
זה עובד, אבל לא כל מטפל מתאים לכל מטופל, לא כל טיפול עובד מייד, לא תמיד אפשר לדעת מה עבד אחרי הטיפול, עדי שאנן אומר שאצל מבוגרים אחוזי ההצלחה נעים סביב ה-80% כך שלפעמים הטיפולים עובדים ולפעמים לא.

בגדול, את לא חייבת ללכת לשום טיפול שאת מרגישה בו שעובדים עלייך, שמרמים אותך, שזה לא עובד לך, שזה לא מתאים לך.
זה עניין מאוד אישי, באמת.
ואני לא איזו מומחית לאייפק או למטפלים. מה שכן, אצלי ואצל ילדי עבד היטב, וגם אצל המון חברים.
שוב, זה לא מבטיח שאצלך זה כן יעבוד. יש אנשים שאייפק לא עובד אצלם ולהם יתאימו שיטות אחרות.
תכלת_שמים*
הצטרפות: 01 מאי 2008, 18:25

שיטת אייפק

שליחה על ידי תכלת_שמים* »

יחד עם זאת גם קורה שטיפול "נופל". את זה המטפלים היו אמורים להגיד לך: כמו הנחיות אחרי הטיפול שצריך להקפיד עליהן, גם צריך לשים לב אם הטיפול "נפל" וליצור קשר מיידי לצורך תיקון.
הממ... לא הבנתי את המושג ולא דיברו איתי על זה.
המטפל הראשון שהייתי אצלו דיבר איתי על לא להרביץ ולא לקבל מכות (החלטתי ביני לבין עצמי שעדיף להימנע מזה).
לא לעשות התעמלות או מקלחת לשעות הראשונות שלאחר הטיפול, כי זה משנה את התדר.
המטפלת השניה אפילו את זה לא אמרה, ובכל אחת הפעמים שכחתי לשאול , אבל הם שניהם עובדים בצורה מאוד שונה אחד מהשני.
בשמת_א*

שיטת אייפק

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא להרביץ ולא לקבל מכות
?
זו בדיחה, נכון?

לא לעשות התעמלות או מקלחת לשעות הראשונות שלאחר הטיפול, כי זה משנה את התדר.
ולא להסתפר או לגזור ציפורניים. ויש עוד כמה הנחיות.
תפילה_לאם*

שיטת אייפק

יש אנשים שאייפק לא עובד אצלם ולהם יתאימו שיטות אחרות.
אם כבר נשאלת, גם אני נדחפת - "אני רק שאלה" - באותו העניין:

את התשובה לשאלה אם אייפק או שיטה אחרת יועילו אפשר לקבל גם כן דרך מבחן השריר, נכון?
מה שאני מתכוונת הוא שאפשר לבדוק זאת מראש, ואם באבחון אצל עדי בשבוע שעבר (כשקרא בטופס שמילאתי, שהגעתי אליו בעקבות המלצתך, חייך ואמר: "אה, בשמת! לא ראיתי אותה הרבה זמן." ואני חשבתי לי בשקט: "וכנראה שטוב שכך.") הוא אמר שנפיק תועלת משיטה שפיתח תלמידו קובי אורבך (שאצלו נתחיל טיפול לאנסטסיה ביום רביעי זה בעז"ה) ואחר כך שילוב עם אייפק, זה אמור לעבוד ולא עלול להגיע מצב, שייאמר לנו: "אה, בעצם אחרי שניסינו חודש-חודשיים-שלושה, נראה שהשיטה לא עוזרת לבתך". אני צודקת?
בשמת_א*

שיטת אייפק

שליחה על ידי בשמת_א* »

נו, כבר שאלתי על זה את עדי (-:
אי אפשר לדעת מראש אם האייפק יועיל.
כן אפשר לשאול אם האייפק מתאים, כלומר לגבי הרגע הזה - אפשר ולמעשה כל מטפל רציני אמור לשאול כחלק מהאיבחון א. האם האייפק הוא השיטה המתאימה ביותר כרגע לטפל באדם זה, וב. האם אני המטפל המתאים ביותר כרגע לטפל באדם זה.
כשאני עשיתי איבחון אצל עדי, והתכוונתי שהוא יטפל בי, הוא בדק ואמר לי שיצא שמישהי אחרת הכי מתאימה לי (עננים בקפה), ולא הוא. וככה הכרתי אותה {@
תפילה_לאם*

שיטת אייפק

הוא אכן שאל וקיבל תשובות, אבל... לא ברורה לי ההבחנה בין יעיל לבין מתאים . כלומר, איזו התאמה יכולה להיות שהיא נפרדת מתועלת?
בשמת_א*

שיטת אייפק

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא כתבתי "יעיל" אלא "יועיל". אולי יש אי הבנה אז אסביר:
אי אפשר לשאול אם הטיפול באייפק יעזור (בעתיד), או יועיל, למטופל. כי זה בעתיד. אנחנו לא יודעים מה יהיו תוצאות הטיפול אלא אחרי שהטיפול הסתיים.
כן אפשר לשאול אם הטיפול באייפק מתאים עכשיו (בהווה). אם זו השיטה הטובה ביותר לאדם הזה ברגע הזה, לצורך הטיפול בבעייה הזאת. ואז אולי תתקבל תשובה "לא, אדם זה צריך טיפול אצל כירורג ולא באייפק" או "לא, עדיף לפנות לדיקור סיני".
הסברתי?
תפילה_לאם*

שיטת אייפק

הסברתי?
עדיין לא לגמרי הבנתי :-0

אם זו השיטה הטובה ביותר לאדם הזה ברגע הזה, לצורך הטיפול בבעייה הזאת.
זה אומר שזאת השיטה שיש לה הסיכוי הטוב ביותר (או לפחות טוב כמו שיטה אחרת) להועיל, ועדיין יכול להיות שהיא לא תועיל? אז מה הקטע?
(וחוץ מזה, נראה לך שזה קורה הרבה שמתקבלות תשובות ממין "לא, אדם זה צריך טיפול אצל כירורג ולא באייפק" או "לא, עדיף לפנות לדיקור סיני" ?)
בשמת_א*

שיטת אייפק

שליחה על ידי בשמת_א* »

ועדיין יכול להיות שהיא לא תועיל?
האמת שאני לא מכירה טיפול שמישהו מבטיח לך שיצליח במאה אחוז 0-: איך אפשר? כן, בכל שיטת טיפול עלול לקרות שהטיפול לא יצליח. ברפואה הקונבנציונאלית עוד יותר מכולם (תמצאי לי את הקרדיולוג שחותם לך באחריות שהטיפול שלו ירפא אותך? אין מצב)

(וחוץ מזה, נראה לך שזה קורה הרבה שמתקבלות תשובות ממין "לא, אדם זה צריך טיפול אצל כירורג ולא באייפק" או "לא, עדיף לפנות לדיקור סיני" ?)
בטח שכן.
אני יודעת באופן אישי.
וגם אצלי. קרה לא פעם שבאתי עם שאלה לטיפול אייפק והמטפל/ת בדקו ואמרו לי "לא, יצא שהאייפק לא מתאים" ואפילו בדקו למעני שיטות אחרות שכדאי.
שליחת תגובה

חזור אל “בעיות נפוצות בזמן ההריון”