שמנים ארומתרפיים בהריון

פלונית_שואלת*
הצטרפות: 12 פברואר 2006, 18:15

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי פלונית_שואלת* »

תודה בת ההרים: תגידי צריך לשטוף את השמן אח"כ?
או שאפשר להשאיר, ואם הוא חודר לנרתיק האם זה בסדר? (השמן)
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

לא מה פתאום. להשאיר ככה.זה בסדר גמור. הרי מטרת השמן היא....לשמן! (-: תכיני לך בקערית כל פעם כמות קטנה לעיסוי(נניח 2 כפות),טיבלי אצבעות ועסי.בהנאה.
יסמינה*
הצטרפות: 22 פברואר 2006, 22:10

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי יסמינה* »

קיבלתי מתנה מחברה מוצרים של אינקולינה ביודפת
יש שם דולה שמכינה שמנים להריון ולידה ריחות משגעים והמוצרים משדרים מקצועיות
בת_ההרים*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

תתחדשי ותהני {@
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

יש מה לעשות עם סימני מתיחה לאחר הלידה ועם צלקת של הקיסרי?
בת_ההרים*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

לפלונית,
כדאי לך לקרוא בעיון את הדף הזה בעיקר לגבי סימני מתיחה. וגם להסתכל בדף המקביל של ארומתרפיה ושמנים כי יש שם הרבה התייחסות לצלקת של קיסרי.
מנג_בין*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 01:00
דף אישי: הדף האישי של מנג_בין*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי מנג_בין* »

חברה שלי נמצאת בשבוע 30 להריונה וסובלת מאף גדוש+נזלת.
במה עדיף להשתמש בשמן אקליפטוס או רוונסרה?
תודה.
בת_ההרים*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אך ורק ברבנסרה. וכדאי גם לעשות שטיפות סינוסים בסיליין(מי מלח).
יו_יו_בקנדה*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2005, 08:12
דף אישי: הדף האישי של יו_יו_בקנדה*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי יו_יו_בקנדה* »

אני בהריון שבוע 22
יש לי שמן גוף של וולדה "ורד הבר" האם הוא בטוח לשימוש לעסוי ולטבילה באמבט?
המון תודה.
בת_ההרים*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

תסתכלי על המרכיבים בשמן. וכאן יש בראש הדף רשימת שמנים שאסורה לשימוש בהריון. אם אחד מהם מופיע ברשימה של השמן של וולדה-עשדיף להמנע כדי להשאר על הצד הבטוח. לדעתי השמן הזה יהיה בטוח.
שמן_עץ_התה*
הצטרפות: 28 אפריל 2006, 07:13

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי שמן_עץ_התה* »

בוקר טוב בת ההרים
אני בשבוע 23 וסובלת מפטריית שמרים מציקה ביותר.
האם אני יכולה לטבול באמבט עם שמן עץ התה?
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי שרון* »

שלום
אני בשבוע 18 וסובלת כמעט מתחילת ההריון מעצירויות.
האם יש פתרון ארומטרפי?
בת_ההרים*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

שרון עדיף לדעתי פתרון תזונתי/נטורופתי.
הריון נפלא.
טלי_שבוע_25*
הצטרפות: 17 מאי 2006, 11:37

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי טלי_שבוע_25* »

למי שגרה באזור אילת אני מטפלת בשמנים ובצימחי מרפא אם אתן צריכות משהו או רוצות מידע צרו קשר ב 0546200318 פתרון לעצירות :עיסוי עדין של שלוש דקות צד שמאל מתחת לבטן לכיוון המפשעה יתכן שתחושי בגושים עסי אותם ואת בשירותים בדקות הקרובות ובנוסף זרעי פשתה כף במיים רותחים לחכות שיתקרר ולאכול את הזרעים והריר שמתקבל מרכך ומסכך ולוכד את הצואה את כבר תיראי תרגישי טוב והקלה מהירה.
פלוני_אלמונית*

שמנים ארומתרפיים בהריון

טלי כדאי לך לפרסם את זה בדף המלצות מטפלים אלטרנטיבים וגם בדף ככר השוק.
ותגידי,יש באילת דולות?
ענת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 07:30

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי ענת* »

שלום,
אני בשבוע 11 ויש לי גירוד מציק ביותר בנרתיק. בדר"כ כשיש לי גירוד/פטריה אני שמה טיפת גרניום וטיפת ילג ילג על התחתונים והכל נעלם כלא היה. הפעם שמתי רק טיפת גרניום. האם זה בסדר? אני כמובן לא רוצה להשתמש בתרופות ונרות. יש פיתרון אחר מומלץ יותר?
בת_ההרים*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

הי ענת,
בשעה טובה.
לעיתים רבות הגירוד מקורו הוא הורמונלי ולא פטרייתי.לכן היה כדאי לך לודא שבאמת מדובר בפטריה ולא "סתם" לטפל על עוור.
בכל מקרה בהריון אסור לעשות שטיפות פנימיות.מותר להשתמש בנרות לנרתיק עצמו. את לא חייבת משהו קונבנציונלי. יש נרות על בסיס קלנדולה --מעולים.
אני אישית לא הייתי משתמשת בשמנים אתרים בשליש ראשון.
חבצלת_החוף*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2006, 16:42

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי חבצלת_החוף* »

איזה דף מעניין-מגלה אותו עכשיו בחודש שישי לאחר מריחת שמן קמפור מדולל עים שמן נבט חיטה כפעמיים בשבוע -על הבטן במשך כחודשיים.למה הכוונה בנוגע לרעילותו?אני צריכה לדאוג?
אני_פורים*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2006, 16:04

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי אני_פורים* »

כמו בהריון דוקם, גם הפעם זכיתי בקישוט על הפנים - מסיכת הריון :-) כל האזור מסביב לפה ואף אדום, יבש והעור מתקלף. יש משהו שאפשר לעשות עם זה?
ושאלה נוספת - לגבי שמן לבנדר - נכוויתי ביד ומרחתי שמן לבנדר (יותר מפעם אחת). האם יש בעיה עם זה (אני בסוף השליש הראשון)?
בתודה רבה מראש @}
בת_ההרים*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

לגבי הלבנדר-אין בעיה.
לגבי העור-הייתי מחפשת איזה קרם טבעי שיש בו שמן קמומיל וקלנדולה. משהו של עומר הגליל או ניחוח טבע,למשל.
from_Australia*
הצטרפות: 20 אוגוסט 2007, 15:15

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי from_Australia* »

Is it safe to use levender , lemon and eucaliptus as a mouth wash? I'm 22 weeks pregnant
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי יעל* »

ראיתי ששמן גרניום מותר בהריון, אני לא רוצה להיות קטנונית ;-) אבל - מה עם רוז גרניום?
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

שטיפת רצפה, אני נוהגת לשטוף רצפה עם חומץ ולהוסיף לדלי משהו כמו חמש/שש טיפות שמן עץ תה ושלוש/ארבע טיפות שמן רוזמרין בגלל הפרעושים של החתולים (זה מעיף אותם לקיבינימט והרבה יותר בריא מכל ריסוס כמובן), אני עושה את זה מתחילת ההריון (שבוע 26 ) עד כמה זה נוראי? אני שוטפת את הרצפה בידיים יחפות (בלי כפפות) אז יש מגע מסויים עם העור וכמובן שנושמים את הניחוחות באופן אינטנסיבי תוך כדי. מה אומרים המומחים? להפסיק?
בהתהוות*
הצטרפות: 03 ספטמבר 2007, 15:50

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי בהתהוות* »

שלום,
אני בהריון ראשון, כרגע בהודו, באזור מאד יבש (שבוע 17). העור שלי מאד מיובש, בעיקר ברגליים וכמובן שגם בכפות רגליים. יש פה בעיקר שמן משמש. יש רעיון למה יכול לעזור?
בהריון*
הצטרפות: 23 דצמבר 2004, 21:29

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי בהריון* »

שלום, אני בהריון שליש 3. סובלת מאד מקנדידה בנרתיק ומעצירויות (ולכן התחלה של טחורים) .
ראיתי בספר ניחוחות מרפא: לקנדידה - שטיפות עם חומץ+ שמן לבנדר+ שמן עץ התה+ שמן רוזמרין , הכל מהול במים חמימים.
לעצירויות - שמן שקדים + פצ'ולי לעיסוי על הבטן וגם שמן שקדים+ ברוש+ גרניום לעיסוי הרגליים.
מה דעתכן/ם?
יעל*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי יעל* »

המון שאלות בלי תשובות, אולי מישהי שמבינה רוצה לקחת קצת פיקוד?
לא יודעת כל כך את מי להזמין, נראה לי שבת ההרים לא בעניני איטרנט לאחרונה :-)
חופש_גדול*
הצטרפות: 20 יוני 2007, 12:44
דף אישי: הדף האישי של חופש_גדול*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי חופש_גדול* »

לקנדידה בנרתיק בהריון:
אפשר למרוח שמן עץ התה ולבנדר בעזרת האצבע. חשוב לקנות שמנים מאיכות טובה מאוד. אסור לעשות שטיפות נרתיקיות בהריון בכלל.
לבנדר מתאים גם למריחה על טחורים. אפשר לעשות אמבט ישיבה במים פושרים ומטה (לא חמים) ולשים במים שמן עץ התה ושמן לבנדר. לטפטף את השמנים על חצי כפית מלח (כדי להמיס אותם) ואז לערבב במים.
לקחת פרוביוטיקה (חיידקים טובם בכמוסות). יוגורט לא מספיק טוב.
עצירות - בד"כ נובעת משינויים הורמונליים. לא לעסות את הבטן. לשפר את התזונה - לאכול שפע של סיבים תזונתיים - ירקות, פירות, דגנים מלאים. לשתות הרבה מים ולוודא שצורכים מספיק שומן. זרעי פשתן טחונים או מושרים במים / יוגורט למשך הלילה.

רוזמרין לא כדאי בהריון - עלול להעלות לחץ דם וזה לא משהו שאת רוצה בשליש אחרון.
ברוש מעולה לטחורים אבל אגרסיבי מדי להריון.
גרניום מתאים. עיסוי הרגליים יכול לעזור לעצירות ופחות חשוב עם אילו שמנים, אבל חשוב לדעת איפה מותר ללחוץ ואיפה לא. אז הכי טוב ללכת לטיפול רפלקסולוגי ומקסימום לבקש הנחיות להמשך עיסוי בבית.
שירי_ים*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 11:25
דף אישי: הדף האישי של שירי_ים*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי שירי_ים* »

שמן נבט חיטה של ארומה לייף תוצרת איטליה.
מקור מומלץ?
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

ממש אסור למרוח לבנדר / עץ התה בנרתיק! עץ התה הוא שמן אגרסיבי מאוד, לבנדר הוא שמן מייבש ומאוד לא מומלץ לרקמות ריריות (כמו הנרתיק). (אני ארומתרפיסטית ומדברת על סמך מידע מבוסס. אני יודעת שהרבה אנשי רפואה טבעית שלא למדו ארומתרפיה ממליצים על העניין, אבל זהירות!)
מה שכן- תקחי פרוביוטיקה, מינונים מוגברים, וגם תפזרי מהכמוסות בנרתיק. פמינה של אלטמן מצויין בדיוק לבעיה הזו.
כמוכ' נראה לי שהבעיה נגרמת מהעצירות- אז טפלי בה (ההמלצות של חופש גדול טובות. השומן- 2 כפיות שמן זית עם מיץ לימון בכוס מים חמימים על הבוקר- מצויין לעצירות).
אם תזדקקי לעוד עזרה- בשמחה.

שירי ים- למה נבט חיטה?
יעל*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי יעל* »

ואו, ענבל, שמעתי המון דעות סותרות, חלקן כתובות כאן
תרצי לפרט? כלומר או להסביר למה יש שממליצים על לבנדר או עץ התה בנרתיק ובכלל על העור?
מאד מענין אותי כי אני ניסיתי בהצלחה את שניהם בשמן נשא -אמנם בלי הריון- וראיתי שכאן בדפים הרלוונטיים כתוב נגד שמן נשא בנרתיק- כנראה בדף אחר
אבל לא נגד לבנדר או עץ התה בנרתיק, ואני אשמח להבין יותר מה עומד מאחורי הדעות המנוגדות

אגב אני שואלת שוב, מישהי יודעת עם רוז גרניום מותר בהריון, או בכלל משהו על רוז גרניום?
ענבל_נתן_בר*

שמנים ארומתרפיים בהריון

על העור אין שום בעיה עם לבנדר. אבל לבנדר מייבש, את יכולה לראות את זה גם כשאת שמה סתם על גב היד, את רואה אחרי כמה דקות שהאיזור יבש יותר. רקמה רירית היא רקמה שלא אוהבת יובש. המצב היחידי שהייתי ממליצה על לבנדר באזור הוא בתפרי לידה, עם דבש או שמן נושא. אבל גם אז יש שמנים יותר טובים. עקרונית אין בעיה עם שמן נשא בנרתיק. (תלוי איזה..) אבל לדלקת יש טיפולים טובים ויעילים גם בלי שמנים אתריים, למשל עם פרוביוטיקה בנרתיק וגם דרך הפה, בשילוב תזונה ועוד.

שמן עץ התה הוא שמן חזק ואגרסיבי, למרות שהוא נחשב לשמן שניתן למרוח ישירות על העור. אני לעולם לא אשתמש בו ללא דילול על העור אלא אם כן זה מקרה חירום ואין שום דבר אחר בנמצא.. שוב- את יכולה על פי חוש הריח להרגיש כמה שהוא לא עדין. הוא פוגע מאוד בריריות. ובלי דילול גם בעור. יותר מכך- הוא לא מומלץ אפילו לשימוש באמבט.

שוב, הדעות רבות, יש גם המון אנשי מקצוע ולא תמיד כולם מקצועיים. תמצאי לך מישהו מוסמך שאת בוטחת בו ובידע שלו, ותשימי לב להשפעה שיש לשמנים על גופך ותחושותייך.

לא נתקלתי ב'רוז גרניום'. האם זהו שמן שמעורבים בו גרניום וורדים? רוז וגרניום מותרים בהריון, לא בשליש ראשון, וגרניום רק לשימוש מקומי.
בהצלחה
יעל*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי יעל* »

יתכן שזה ערבוב
זה מה שכתוב על הבקבוק:
pelargonium graveolens/pelargonium rosa

אגב אני בשוק לגבי מה שכתבת על שמן עץ התה..
אבל אני אגיד לך למה, כי הוא חבר כזה טוב שלי, את יודעת למה אני מתכוונת?
אני מניחה שיש כאן ענין של גופך ותחושותיך , אני לא חושבת שעץ התה עשה לי רע אף פעם, הגילוי שלו היה תגלית היסטרית בשבילי
ואחרי שהבנתי שהוא עוזר לי כל כך התחלתי לאהוב את ריחו- זה לא מרגיש לי עכשיו "חזק מדי".
מצד שני אני לא קנדידית מזה המון זמן (מאז עץ התה..) ולכן לא השתמשתי בו, גם לא באמבטיה
מדי פעם כשאני מרגישה איזה משהו "לא נכון" אני שמה באמבטיה, אבל ת'אמת- תמיד עם שמן אחר, שקדים או משמש או קוקוס או ערבובים,( אני בינכה שמה תמיד שמני נשא באמבטיה כי אני לא משתמשת בקרמים וכאלה והאוויר פה יבש, וזה מרגיש לי נעים.)
אין לי בסביבה מישהו שמבין בזה וכל הידע הוא מספרים, ואפילו זאת אין לי בעברית כך שיתכן שאני מדלגת על שורות וכולי..
אבל דבר אחד יש לי וזה אינטואיציה, אני סומכת על עצמי שאני ארגיש אם שמן מסוים לא יתאים לי או יהיה יותר מדי, שהריח שלו לא יהיה לי נעים.
הנסיון היחיד שלי עם הנחיה שהרגשתי שקידם אותי עם שמנים זה "מדיטציה" כזאת, ואני לא ממש טיפוס לזה, אבל עבודה על התפיסה של האיכות של השמן ושל התקשורת של הגוף איתו, אני ממש מרגישה פלצנית לכתוב את זה ואני צריכה לזוז
מקווה שאני ברורה או לפחות לא-יותר-מדי-לא-ברורה
בכולופן, תודה על העזרה :-)
ענבל_נתן_בר*

שמנים ארומתרפיים בהריון

אני בשוק לגבי מה שכתבת על שמן עץ התה.. כי הוא חבר כזה טוב שלי
סבבה! אפשר להיפגש עם חברים בבית, בבית קפה, בגינה או במיילים... אפשר להיפגש איתם כל יום ואפשר פעם בחודש... וכן, זה גם בסדר להרים להם טלפון כשממש צריכים. אל תוותרי עליו אם הוא חבר, אבל דעי את המינון וההסתייגויות..
יעל*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי יעל* »

העלית חיוך על פני בבוקר משמים זה :-)
אם_המנזר*
הצטרפות: 16 ספטמבר 2007, 20:33
דף אישי: הדף האישי של אם_המנזר*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי אם_המנזר* »

הי,
האם יש שמן ארומתרפי מיסמין?
טל_טיבי*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2004, 18:48
דף אישי: הדף האישי של טל_טיבי*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי טל_טיבי* »

כן יש שמן יסמין.
אך לא להריון .!!!
כן לשלבי הלידה.
גזוז*
הצטרפות: 05 אפריל 2008, 13:20

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי גזוז* »

הפסקתי להניק את ביתי בת השנתיים + כשהייתי בחודש שני להריון ומאז הפיטמות שלי נראות כאילו הן על סף היתפוררות ממש כמו פרח יבש (סליחה על התאורים) האם ישנו שמן שאוכל למרוח על העור כדי לתקן נזקים. תודה
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אני הייתי מנסה חמאת שיאה. היא מדהימה ויודעת לעשות הכל. אפילו לסגור סדקים בעקבים. היא פחות נוחה לשימוש משמן נוזלי, אבל משקמת את העור בכמה רמות מעל כל שמן אחר. (חוץ מרוז - היפ, שהוא מאד יקר). חמאת שיאה רגילה יש בכל בית מרקחת וחמאת שיאה אורגנית ניתן להשיג דרכי. (אני מניחה שהמחיר יהיה זהה, כי אצלי אין פערי תיווך).
בהצלחה, ניבה.
דרטנית*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2008, 21:30

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי דרטנית* »

אני ממש לא מבינה הרבה בשמנים ארומתרפיים, אבל שמתי לב לסתירה מסויימת בין שני דפים באתר. כאן כתוב שאסור להשתמש בציפורן בזמן ההריון, ולפחות לפי האנציקלופדיה לשמנים ארומתרפיים שיש לי בבית, זה אכן נכון. מצד שני, בדף על כאבי שיניים בהריון ממליצים להשתמש בציפורן לצורך הקלת הכאב. אני בהחלט מכירה את השימוש הנ"ל לציפורן (ולצערי, עם בעיות השיניים שלי, השתמשתי בציפורן לצורך זה פעמים רבות), אבל אני לא יודעת אם כדאי בזמן הריון, בהתחשב באזהרות הגורפות נגד השימוש בציפורן. יש למישהו דיעה מנומקת בנושא (ואולי עדיף - ידע) ? למרות שכאב השיניים שיש לי כרגע הצליח להשכיח את כאבי הגב שיש לי בחודש האחרון (אני כבר בתשיעי) הייתי מאוד שמחה לדעת על דרך לא מזיקה להעביר הכאב.
מור*
הצטרפות: 02 מאי 2002, 01:34

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי מור* »

רציתי לדעת מדוע שמן אקליפטוס לא מומלץ לנשים בהריון?
נבט_חיטה*
הצטרפות: 14 מאי 2005, 23:13
דף אישי: הדף האישי של נבט_חיטה*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי נבט_חיטה* »

מנסה שוב לשאול שאלה למביני עניין:
מותר להשתמש בשמן ארניקה של וולדה באזור הגב התחתון בהריון -שבוע 29?
אני סובלת קשות מנקודה מציקה (כאמור בגב התחתון) שמשדרת לי לרגל ומקשה עליי את ההליכה.
פלוני_אלמונית*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שאלה למקצועיות ולמנוסות: אני מעסה ורפלקסולוגית (זו פרנסתי) ועובדת עם שמנים (איכותיים - של חברת מדווס) כבר מעל שנתיים. כרגע בתחילת ההריון, שבוע 6. מאז תחילת ההריון משתמשת לטיפולים רק בשמן שקדים+ויטמין E +לוונדר. האם לדעתכם כדאי להמנע מלטפל עד סוף השליש הראשון: אשמח ואודה להצעותיכן. תודה ושבת שלום.
רוניתה_פיתה*
הצטרפות: 31 מרץ 2008, 03:49
דף אישי: הדף האישי של רוניתה_פיתה*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי רוניתה_פיתה* »

אני לא מומחית, אבל רפלקסולוגית בעצמי (ולמדתי גם ארומתרפיה, אך כאמור, לא מומחית).
לגבי טיפול בכלל - אני חושבת שכדאי לך להקשיב לתחושותייך. לדעתי אין פה אמת מוחלטת לכאן או לכאן. לי לא התאים לטפל כמעט בכלל בשני ההריונות. בשליש הראשון ממש קיבלתי "חלושס" בכל טיפול (וזה לא היה פיזיולוגי לדעתי), מעין קושי לנשום, ובכלל לעמוד על הרגליים. אז הבנתי את הרמז...
לגבי התמציות האתריות - ממה שאני יודעת, אם את מורגלת בשימוש בהן, הן לא אמורות לעורר מדי גם בשליש הראשון (זה מה שנאמר לי, לגבי תערובת שאני משתמשת לצחצוח שיניים). הייתי נמנעת מה"אסורים לשימוש בהריון". גם פה, התחושות שלך יכולות להוביל את בחירתך. שיהיה הריון קל ונעים. @}
ניבה_שקד*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי פלונית,

השליש הראשון של ההריון הוא שליש ההפלות. אם יש בעיה - הגוף מפיל את העובר ומפנה מקום לעובר חדש ובריא. ברוב המקרים אין לזה שום קשר לשמנים אתריים (חוץ מאלה שאסורים בכל ההריון ואסורים לתינוקות, שהם באמת יכולים להזיק), אבל בכל קורס לארומתרפיה יגידו שהכל אסור בשליש הזה, כדי לא ליצור שם רע למקצוע, אם במקרה מישהי מפילה אחרי שימוש בשמנים אתריים. פשוט עניין של כיסתוח. כל עוד זה רק לבנדר אמיתי, ועוד מהול בשמן שקדים, אני אישית - הייתי משתמשת בו גם בשליש הראשון.
פלוני_אלמונית*

שמנים ארומתרפיים בהריון

לרוניתה ולניבה תודה על האכפתיות ועל ההיענות!!!
חוחית*
הצטרפות: 24 ינואר 2008, 14:06

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי חוחית* »

בטרימסטר הראשון - מומלץ להמנע משימוש בשמנים אתריים. זה שלב שאנחנו לא רוצים שחומרים כה חזקים כמו שמנים אתריים יתערבו לנו בתהליכים.
האם הכוונה רק לשימוש ישיר או שגם שמנים אתריים בכמות קטנה שמהולים בהרבה שמן נשא (נניח שקדים) מסוכנים בשליש הראשון?
רוניתה_פיתה*
הצטרפות: 31 מרץ 2008, 03:49
דף אישי: הדף האישי של רוניתה_פיתה*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי רוניתה_פיתה* »

ההתייחסות לשמנים אתריים בהריון (שוב, למיטב ידיעתי המוגבלת) היא בכל אופן שימוש (כולל הרחה אפילו).
וממילא את רוב השמנים האתריים לא מומלץ לשים ישירות על העור, גם כשלא בהריון, אלא רק כאשר הם מהולים (אלא אם כן בביטוי "בשימיוש ישיר" התכוונת ללקיחה פנימית, שאז אני משערת שההגבלות אף יותר מחמירות).
ענבל_נתן_בר*

שמנים ארומתרפיים בהריון

הכוונה היא לכל שימוש, אפילו שמן עדין כמו לבנדר מסוכן.
חוחית*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי חוחית* »

תודה רוניתה וענבל, מפסיקה להשתמש כבר מהיום.
אני נוהגת להשתמש בשמן שקדים עם כמה טיפות לבנדר וגרניום במקום קרם פנים. כנראה שאצטרך לוותר על הריח האהוב ולהשאר רק עם השקדים.
האם בסוף שליש ראשון אפשר לחזור להשתמש בשמנים אתרים? כמובן במתינות.
חוחית*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי חוחית* »

בעצם, יש עוד מוצרים שאני משתמשת בהם על בסיס יום יומי ויש בהם שמנים אתריים (או לפחות אמורים להיות), סבון טבעי של "לבנדר" וגם קרם דיאודורנט שלהם.
למישהו הבהרות לגבי מוצרים שכאלה שבהם השמנים מן הסתם עברו עיבוד כלשהו?
תודות @}
בהריון_גם*
הצטרפות: 16 פברואר 2010, 18:38

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי בהריון_גם* »

סבון טבעי של "לבנדר" וגם קרם דיאודורנט שלהם
מצטרפת לתהייה. משתמשת בדיאודורנט של לבנדר ובסבונים טבעיים המכילים שמנים אתריים.
פלמונית*
הצטרפות: 31 דצמבר 2003, 14:46

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי פלמונית* »

לבנדר מזרז הופעת מחזור, ולכן מומלץ להימנע ממנו בשליש הראשון. וגם מגרניום.
לימלים*
הצטרפות: 02 דצמבר 2010, 20:32

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי לימלים* »

שלום,
אני בהריון בחודש הרביעי, סובלת מתחילת ההריון מתופעה של אקנה בכל הפנים. שמעתי ששמן עץ התה עשוי לסייע לכך, אך קראתי דעות סותרות לגבי בטיחות שימושו בהריון.
האם הוא עשוי להזיק?
האם אני יכולה למרוח אותו על הפצע ישירות?
האם יש למהול אותו בשמן אחר? במידה וכן, באיזה שמן?
תודה רבה
ענבל_נתן_בר*

שמנים ארומתרפיים בהריון

קישור %D7%90%D7%AA%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%AA%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%A7%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%95%D7%91%D7%94%D7%A0%D7%A7%D7%94
שמנים אתריים בהריון, הנקה ולתינוקות.
שימו לב, שבהריון, הנקה ובילדים צריך להשתמש במוצרים שרקחו ארומתרפיסטים, במינונים מתאימים ועל פי דרכי ההכנה המתאימות לכל מצב.

לימלים- כאן את יכולה למצוא שמן מצויין לאקנה, שניתן להתאים אותו להריון (זו המלצה על מוצר שלי)
גם_אני_בהריון*
הצטרפות: 09 מאי 2011, 04:53

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי גם_אני_בהריון* »

הי,
ני בחודש שישי וקיבלתי מהמטפל שלי שמן של ארומה מדיק בשם "ארומה אינטים". זה הי הלפני כמה חודשים ומאז עברתי לגור בארצות הברית. הוא אמר למרוח את זה על איזור החיץ והוגינה החל מחודש רביעי. אני תוהה באם ממש צריך לעשות מסאז' פרינאום, או למרוח את זה סתם ככה על האזור למנוע פטריות? כל עצה תתקבל בברכה!
תודה.
ענבל_נתן_בר*

שמנים ארומתרפיים בהריון

הי, לא ברור מה יש בשמן ומה מטרתו. האם ביקשת אותו כדי לטפל/ למנוע פטרת? האם הוא שמן לעיסוי פריניאום? אם תכתבי את רשימת הרכיבים, אוכל לעזור לך. אם את לא יודעת מה יש בפנים, פשוט תתקשרי למטפל שלך.
גם_אני_בהריון*
הצטרפות: 09 מאי 2011, 04:53

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי גם_אני_בהריון* »

הי, תודה על ההענות. לא ביקשתי את השמן, המטפל האיורוודי שלי נתן אותו לבעלי מתנה (שני בקבוקונים מתנה לנסיעה) ואמר לו שזה טוב לשימוש החל מחודש רביעי לשמור על הגיינת הנרתיק.
על השמן כתוב: "שמן ארומתרפי לשימון רירית הנרתיק. מרכך, מונע גירויים, דלקות ופטריות".
מבחינת מרכיבים יש בו שמן שקדים, שמן מקדמיה, רוזמרין ורבינון, גרניום, פלמהרוזה, ילנג ילנג.
בעיקרון אני לא סובלת נורא מפטרת וגינלית, אבל הייתה לי קנדידה בקיבה (ויש להם נטיה להיות קשורים), אז אולי בגלל זה הוא חושב שכדאי אקסטרא להגן על האזור בהריון.
את חושבת שזה חכם פשוט למרוח את זה באזור כל יום-יומיים?
האם יש טעם להתחיל בעיסוי פרינאוםלפני שבוע 30 ?
תודה ויום עצמאות שמח!
ענבל_נתן_בר*

שמנים ארומתרפיים בהריון

אם זה לא שבור, למה לתקן?
אם את סובלת מפטרת וגינלית- בהחלט יש מקום למרוח שמן למניעה, כאשר את מרגישה שמתחילה פטרת (ולא סתם כל יום יומיים). מניעה של פטרת וגינלית היא בתזונה נכונה (אם סבלת מקנדידה- אז קודם כל להפחית כמה שיותר את צריכת הסוכרים), בנטילה של פרוביוטיקה, ולא במריחה של שמן כזה. ושמן אתרי רוזמרין אסור בהריון.
בקיצור, אני לא חושבת שזה מתאים.
לשימון הנרתיק (למה רירית? אולי הוא מתכוון לשימון הפרינאום) את יכולה למרוח סתם שמן שקדים או זרעי ענבים (מכבישה קרה)- ואנחנו מדברים על שליש שלישי, כהכנה ללידה (שימי לב- לא שמן נבט חיטה שמעודד פטרת).
פלוני_אלמונית*

שמנים ארומתרפיים בהריון

האם שמן ברוש גוניפר ולבנדר מותרים להריון. אמרו לי לערבב 3 טיפות מכל אחד על שמן בסיס, לכיווץ ורידים ברגלים והקלה על כאב. אשמח לדעתך בנושא.
רעות
טליה*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2001, 19:11

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי טליה* »

שלום, אני בחודש שני וסובלת מכאבים בחניכיים או גם שורשי שיניים. כדי למנוע טיפולי שיניים מרחתי כמה פעמים שמן ציפורן וגוניפר של דר שלוס
שתמיד עוזר לי מאד ומרפא את הדלקות בשיניים, עד שקראתי שאסור. איך בכל זאת יכולה לטפל בדלקות שיניים וחניכיים,בלי להגיע לרופא שיניים?
האם שימוש של ציחצוח עם השמן פעם אחת כל כמה ימים יכול להזיק לעובר?
תודה
יעל*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי יעל* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

האם בהריון כדאי להיזהר משימוש בקוסמטיקה טבעית או המכילה שמנים ארומתרפיים?
ניבה_שקד*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

ב- 3 החודשים הראשונים כדאי להמנע משמנים אתריים (למרות שיש כאלה המותרים בהריון, כמו לבנדר). אפשר להשתמש בקוסמטיקה טבעית המכילה שמנים צמחיים בכבישה קרה בלבד, ללא שמנים אתריים.
אירה*
הצטרפות: 05 מרץ 2005, 00:43

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי אירה* »

שלום, האם אתן יודעות לגבי שמן ברגמוט? מותר לשימוש בהריון?
תודה
נוגיטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2012, 07:50

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי נוגיטה* »

האם מותר להשתמש בדאודורנט של וולדה בהריון? קראתי שהוא מבוסס על שמן אתרי של לימון... או משהו כזה?
הייתי מעדיפה לעבור לדאודורנט בלי אלומיניום וזה היה אחד שהמליצו לי עליו. אבל אני יודעת שיש בעייה עם שמנים אתריים בהריון....
לחוצה*
הצטרפות: 24 מאי 2004, 10:34

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי לחוצה* »

שלום, האם אתן יודעות אם יש איזשהו סבון לשטיפה אינטמית שמותר לשימוש בהיריון?
בנוסף, עד היום (חודש שישי) השתמשתי בסבון אינטימי שמכיל שמן עץ התה ושמן קלנדולה. האם זה בעייתי?
תודה.
פלוני_אלמונית*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שלום, האם אתם יודעים אם אפשר להשתמש בזמן ההנקה בטיפות פיור שהם נגד פטריה ברגל?
שיר*
הצטרפות: 23 פברואר 2003, 13:59

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי שיר* »

משהי יודעת אם שמן ‫ציטרונלה‬ מסוכן בהריון במגע ישיר על העור.
נשפך לי ממנו ממש הרבה על הידיים בטעות (אני משתמשת בו באופן קבוע אבל אף פעם לא במגע ישיר עם העור)
ואם כן, האם יש מה לעשות אחרי שכבר נגע בעור..
פלוני_אלמונית*

שמנים ארומתרפיים בהריון

השתמשתי בחליטת קורנית בשליש הראשון של ההריון באופן חד פעמי האם זה יכל לגרום לנזק?
אלמונית_נאוה*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2012, 00:26

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי אלמונית_נאוה* »

במצב של פריצת דיסק בהריון- באיזה שמנים מותר להשתמש?
פלונית_הריונית*
הצטרפות: 26 פברואר 2007, 12:32

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי פלונית_הריונית* »

היי לכן,
באיזה שמן שקדים לעיסוי פרינאום כהכנה ללידה השתמשתן? אני יודעת שלא כדאי להשתמש בשמנים של מאמי קר וולדה בגלל שמכילים בישום וגם מכילים שמן נבט חיטה כפי שידוע לי, מה שיכול להוביל לפטרייה בנרתיק.

הבנתי שאפשר לקנות בסופר פארם / ניו פארם- ראיתי שם שמן שקדים מתוק בכבישה קרה של חברת pure oil ושל חברת ארומה לייף. לא כתוב שזה לעיסוי פרינאום. האם הם טובים?

כמו כן, בעדן טבע מרקט ראיתי את INOIL של עומר הגליל. מכבישה קרה, מתאים לעיסוי פרינאום. יש שם גם ויטמין E. אבל גם לבנדר, ולא רשום שזה שמן מתוק.

יש לחברה הזו גם בקבוק שנקרא שמן שקדים מתוק בכבישה קרה. לא רשום שמיועד לעיסוי הפרינאום כהכנה ללידה.

אז במה לבחור? אני רוצה לקנות מאותו סוג גם לבית (כהכנת הפרינאום ללידה) וגם לבית החולים.

תנקס
פ_רח*
הצטרפות: 18 יוני 2006, 12:00
דף אישי: הדף האישי של פ_רח*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי פ_רח* »

כל שמן שקדים מתוקים מכבישה קרה של חברה טובה יהיה טוב לעיסוי פרינאום.
אפשר גם למהול בשמן שקדים עד 10% שמן נר הלילה בכבישה קרה, עוזר מאד בהגמשה של האיזור.
איילת_מושל*
הצטרפות: 12 פברואר 2008, 22:43
דף אישי: הדף האישי של איילת_מושל*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי איילת_מושל* »

מומלץ שמן מקדמיה ואבוקדו. שמן נר הלילהרק בשליש אחרון כי מעודד פתיחה.
וגם שמן גרניום ולבנדר- ל-30 מל' תערובת שמני בסיס 6 טיפות בנדר ו-6 טיפות גרניום או 12 טיפות מאחד מהם.
בהצלחה
חגית*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 13:02

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי חגית* »

שלום , אבקש לדעת איזה שמנים את ממליצה לי להפחתת נפיחות ברגליים
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי פלונית* »

שלום אני בהריון כרגע בחודש השלישי שבהריון הראשון שלי התגרשתי כמו מטורפת וקרעתי לעצמי את העור ניביה לי סימנים של מתיחה אחרי זה עברתי עוד הריון שעבר קצת יותר טוב כי כבר ההיתי ״מוכנה״ לזה כרגע זה הריון שלישי ועשיתי כל מיני טיפולים לסימנים שהיו לי אני לא רוצה שזה יחזור לי ואני מורחת את עצמי בהרבה שמן בלנאום ״שמן בוטנים״ כי הוא נספג ממש טוב לגוף וזה כדי בעצם לרכך את העור שלי .
יש לציין שאני לא שוטפת את עצמי לאחר מכן אני פשוט מתלבשת וזהו ובימים האחרונים קראתי קצת באינטרנט ששמן בוטנים זה לא הדבר הכי בריא ..
אז רציתי לדעת אם יש ממה לדאוג או לא ?
ואם כן אז למה זה מיועד לתינוקות ?
חיים_שלי*
הצטרפות: 09 נובמבר 2013, 20:33

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי חיים_שלי* »

נשים! מה עם שמן זית? הוא נקרא נשא? פשוט יש לנו שמן זית מעולה, ייצור פרטי [10 עצים ענקיים בחצר הפרטית] אפשרי בהריון? על הבטן ובשאר האזורים/בנרתיק?!
פלוני_אלמונית*

שמנים ארומתרפיים בהריון

הי יש לי תינוקת בת 7 חודשים
ואני משתמשת בכל מני שמנים במבער
וגיליתי שלא כולם מותרים לתינוקות
רק
לבנדר
ריוונסרה
אקליפטוס רדיאטה
הדס
קמומיל רומאי

מותר עד גיל 3

האם זה אומר שאם אני אשים כל שמן אחר במבער אני מסכנת את התינוקת?
בלוטית*
הצטרפות: 17 מאי 2013, 09:06

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי בלוטית* »

שלום, הפנים שלי פורחות (חצ'קונים) לאחר הפסקת גלולות. ועכשיו אני בהריון! קראתי המלצות על סבון שמן עץ התה של ד"ר ברונר. האם יש בעיה להשתמש בסבון בזמן הריון?
פלוני_אלמונית*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שלום
אני בשבוע 14 הריון רביעי. מעולם לא היו לי בעיות חניכיים/שיניים אך כנראה שההזנחה בחודשים הראשונים של ההריון עם הבחילות המטורפות והאכילה הלא מסודרת עשו את שלהם.. וכמה שעות אני עם כאבי חניכיים/שיניים מטורפים.
אפילו לקחתי אקמול,דבר שאני לעולם לא עושה.
כשיגיע הבוקר אלך להיבדק אצל רופא שיניים אך עד אז רציתי להקל/למנוע החמרה.
קראתי שמומלץ לערבב שמן עץ התה בכוס מים ולגרגר כמו מי פה ולירוק. כדי להקל על דלקת חניכיים.
האם מותר לגרגר שמן עץ התה בהריון??
אשמח מאד מאד לתשובה מהירה!
פיה*
הצטרפות: 08 פברואר 2009, 15:47

שמנים ארומתרפיים בהריון

שליחה על ידי פיה* »

לא הייתי עושה את זה אישית
אני לא מכניסה כלום לפה בשלב הזה של ההריון. תנסי אולי למרוח לבנדר חיצונית על הלחי
וקחי רסקיון=זה כן אפשר לגרגר
פלוני_אלמונית*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שלום
שמן מקדמיה -
למה הוא טוב?
האם מותר בזמן הריון?
האם יש צורך למהול?
פלוני_אלמונית*

שמנים ארומתרפיים בהריון

היי, האם מותר למרוח שמן נים על הפנים בהריון?
פלוני_אלמונית*

שמנים ארומתרפיים בהריון

תוכלו למצוא את כל השמנים האתריים והצמחיים טהורים לחלוטין אצל "לוי לבל" בתל אביב.
תרשמו בגוגל לוי לבל ותיכנסו לאתר
פלוני_אלמונית*

שמנים ארומתרפיים בהריון

אני בשבוע 6 ומרחתי ללא ידיעה קרם עם שמנים ארומטיים כמו לבנדר ומנטה ועכשיו קראתי את הכתבה. מרחתי את הקרם פעם אחת ולאחר שעתיים שטפתי עם מים וסבון. אני ממש חוששת האם זה ממש מסוכן?
פלוני_אלמונית*

שמנים ארומתרפיים בהריון

לי יש את הפטריה בואגינה ואני משתמשת כבר כמה ימים בשמן עץ התה מעורב עם ג'ל פמינה. מישהי יודעת למה זה מזיק? אני בשבוע 14.. זה מאד מקל ונעים! מאד אשמח לתגובה, כי זה כבר 3 פעמים שהשתמשתי בפנים...
ענבל_נתן_בר*

שמנים ארומתרפיים בהריון

שמן עץ התה לא מתאים לוגינה
פלוני_אלמונית*

שמנים ארומתרפיים בהריון

אני בשבוע שבע עם שיעול וליחה והמליצו לי על שמן אקליפטוס אבל פה כתוב שזב לא מומלץ בשליש הראשון. מה עושים..?
פלוני_אלמונית*

שמנים ארומתרפיים בהריון

יש לי פטריית שמש ואומרים ששמן התה מעביר אותה אבל אני בהריון
יש דרכים חלופיות שאת מציעה ??
שליחת תגובה

חזור אל “הריון - כללי”