שני ילדים חדר אחד

מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

שני ילדים חדר אחד

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

רציתי להתייעץ לגבי חדר הילדים. כבר שנתיים בערך אנחנו מדברים על להעביר את בת ה4 ממיטת התינוק(בגודל, ללא סורגים) . לאחרונה היא התחילה לבקש מיטה יותר גדולה(לא כי קטן לה פיזית, אבל היא מאד נחושה).
כבר התיעצנו עם כל מני גורמים מקצועיים ואפילו היינו בחנויות ואצל נגר אבל אנחנו לא מרגישים לגמרי שלמים עם הפתרונות.
מעניין אותי איך אצליכם מסתדרים שני הילדים בחדר אחד? חדר שאמור לשמש הן לשינה והן למשחק.
עד לא מזמן לא הפריע לי שהחדר בעיקר לשינה ומשחק הוא בכל הבית. לאחרונה, החברים שמגיעים אצל הגדול עשויים להיות אנרגטים ורועשים ויש זמנים שהייתי מעדיפה שישחקו בחדר וישאירו את הסלון לאנשים אחרים.
הפונקציונליות שאמורה להיות בחדר היא שתי מיטות נוער, ושולחן כתיבה.(יש ארון בגומחה) . חשבנו על מיטה אחת גבוהה מהאחרת ותחתיה שולחן כתיבה. היינו אצל נגר היום וקיבלנו הצעה במחיר 6000 שקל(סביר?לא סביר?אין לי מושג. יהיה עשוי מסיבית מצופה פורמייקה- מיטה גבוהה, שולחן וארונית איחסון) .
מצד אחד זה ענה על הדרשות היבשות , מצד שני, זו מפלצת עץ בחדר. הייתי רוצה שהרהיטים יתפסו מינימום מקום בתחושה. קצת מתנגש עם העובדה שיש צורך בלא מעט איחסון .
אשמח לשמוע איך זה אצלכם.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שני ילדים חדר אחד

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אנחנו גדלנו שני ילדים בחדר (ועוד שני ילדים בחדר ליד), ובמפורש בילינו לא מעט זמן משחק בחדר עצמו.
מה שכן, גרתי בבית עם חדרים גדולים ומרווחים... אני חושבת אולי 3X3 מטר, אבל אני גרועה מאוד במידות... כך שהיה מקום לשתי מיטות (אחת ליד כל קיר), ובקצה מיטה אחת שולחן כתיבה (לאחי הגדול), והבאמצע השאיר מספיק מקום למשחק.

עוד נקודה: לא היו לנו המון צעצועים תופסי מקום. להערכתי, המשחקים של שנינו ביחד תפסו בערך 4 מגירות גדולות (מגירות נעליים) וזהו. ואולי עוד חצי מדף. (לא כולל הדובונים שלי שהיו על המיטה, וספרים שתפסו עוד כמה מדפים). בשונה ממה שאני רואה בהמון בתים אחרים כיום, שבהם צריך ארון קיר שלם רק למשחקים, שלא לדבר על האביזרים הגדולים יותר כמו עגלה לבובה וכו'.
(מי אמר ספריית צעצועים ולא קיבל? יש בכלל בישראל דבר כזה?)
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

שני ילדים חדר אחד

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

6000 ש"ח לסיבית ופורמאייקה?! שלא תעזי ללכת על זה...
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שני ילדים חדר אחד

שליחה על ידי אילה_א* »

למה לא ללכת על מזרנים על הרצפה ?
בן כמה הילד שאמור להשתמש בשולחן כתיבה? כי ממה שאני רואה מעט מאוד ילדים אכן משתמשים בשולחן כתיבה כדי לכתוב עליו .
וקופסאות לאיחסון צעצועים
ומדפים לספרים נראה לי שזה כל מה שילדים צריכים
אה ושטיח והורים שאוהבים אותם
כובע_קסמים*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2008, 22:52
דף אישי: הדף האישי של כובע_קסמים*

שני ילדים חדר אחד

שליחה על ידי כובע_קסמים* »

אצלנו שני הילדים (6 ו - 4) ישנים באותו החדר, לא מאוד גדול. יש להם מיטה שבליה נפתחת וביום נסגרת.
לא אוהבת דברים מעל הראש, לכן מיטת קומותיים, מיטות מוגבהות ומתחת שולחן לא בא בחשבון אצלי.
מה שכן, יש לנו חצר, ואם באים חברים אז הם יכולים לשחק בחדר/סלון/חצר.
אין שולחן כתיבה בחדר, יש מן שולחן קטן מאיקאה. בדר"כ כשמציירים/כותבים זה על שולחן המטבח.

היינו אצל נגר היום וקיבלנו הצעה במחיר 6000 שקל
נשמע מטורף לחלוטין, וגם לא איכותי בכלל.
אנחנו קנינו מיטה נפתחת מקיבוץ עין חרוד שעלתה בערך 2000 ש"ח מעץ מלא.
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

שני ילדים חדר אחד

שליחה על ידי אוד_ליה* »

גם אני חושבת שלרוב בדר"כ כשמציירים/כותבים זה על שולחן המטבח.
(ואצלנו בבית היה לי חדר משלי עם ספריית תלמיד מגיל 12 בערך, היה לי יותר כיף לשבת בפינת האוכל...)

אני דווקא אוהבת את הקטע של המיטות ומתחת שולחן, או מיטת קומותיים (בעין, ז"א אוהבת את המראה)- אבל לא קניתי כי ילדים (ובמיוחד שלי) נוטים לקפוץ משם וזה עלול להיות מסוכן, הילדים שלי גם ככה באופן קבוע עם סימן של מכה, הוא רק מחליף צבע ומיקום מידי פעם... ;-) ולי לא מתאים להיות שוטרת ולהגביל- אני נותנת להם לטפס (בגבול הסביר- נגיד חוץ מאשר במטבח)- איפה ומתי שהם רוצים...

גם אצלי יש מיטה נפתחת, של עמינח אבל קניתי בחנות מפעל שמייצרת להם (שגיליתי במקרה)- אצלי יש מקום בחדר אבל תמיד טוב שיהיה עוד מקום... <גילוי נאות: החלק התחתון של המיטה צמוד למיטה שלנו בחדר השינה, ושם הם ישנים. החלק העליון מתפקד כמיטה לאורחים מזדמנים בחדר הפנוי שנקרא חדר הילדים...>

אוף טופיק:
כשיגדלו הילדים ויצאו מהמיטה שלנו, אני מתכננת על מיטת גלריה (ככה זה נקרא?)- ראיתי כזו בבית של חברים ונדלקתי- שהמיטה בגובה של בנאדם ומתחת יש או חדר ארונות או פינת עבודה או ספה לשבת ולקרוא וכו'... אצל החברים המיטה הייתה ממש מעל לדלת (ז"א שמי שנכנס לא ראה אותה, אלא אם הסתכל למעלה)- ואז כל החדר היה פנוי וריק לשימוש היומיומי...
עם ילדים זה לא פרקטי גם בגלל הסיכון וגם כי כל היום סובב סביב שינה או הנקות או סתם לקפוץ על המיטה D-:, אבל כשיגדלו... זה ממש פרקטי ויפה לטעמי. (כמובן שמתחת למיטה צריך להיות מאווווד מואר כדי שיהיה שם נעים...)
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

שני ילדים חדר אחד

שליחה על ידי אוד_ליה* »

ועוד משהו- לא ברור אם הבית הוא שלכם או שכור- כי אם הוא שלכם ויש לכם סלון קצת גדול- אפשר לתחום חלק ממנו לצורכי חדר משחקים. אצלנו- דירה שכורה- הדיירים הקודמים סגרו, באישור בעל הבית כמובן, חלק קטן מהסלון, נגיד מטר ומשהו על כמעט 2 מטר, בגבס. אצלם זה שימש כחדר שינה, אצלי זה משמש כחדר משחקים. בכלל אני בעד להפריד בין חדר שינה לחדר משחקים (ככל הניתן)- גם חדר השינה תמיד מסודר ונעים ומוכן לשינה, וגם בחדר המשחקים אין רהיטים שמפריעים.

בחדר המשחקים יש לנו מדפים לאורך הקיר הצר יותר, לכל גובה הקיר, והם דיי צרים, ככה שלא חוסמים את החדר ומצד שני מאפשרים לאפסן קופסאות משחק וספרים. (העומק שלהם מספיק לאחסן קופסה ממוצעת של פאזל/ משחקי חשיבה, ועוד טיפה- משהו כמו 40 ס"מ +-). המדף התחתון מעט גבוה כך שיש למטה מקום אחסון לצעצועים שמצריכים יותר מקום. כל הרצפה עם שטיחים, ויש שם גם טלוויזיה על הרצפה עם DVD.
לפעמים הם מביאים משחק לסלון, אבל ה"בלאגן" העיקרי נמצא בחדר משחקים (כולל מטבח ואורגנית קטנה שקנו להם פעם ליומולדת)...
וככה אם אין לי כוח לסדר אחרי יום קשה יחסית, אני פשוט סוגרת את הדלת והבלגאן נעלם... הם בעקרון אחראים לסדר שם ואני נכנסת פעם בשבוע ועוזרת להם.

אני ממש מרגישה שנעים שהאזור של המשחקים "מתוחם"- למרות שאני לא מאוד מקפידה על כך, אבל באופן כללי אין בלאגן של צעצועים בבית אלא מידי פעם איזה צעצוע (למשל מכונית שיצאה למסע ארוך ונשכחה איפהשהו)- שיש לו מקום בבית וקל לסדר את הבית. בדירה הקודמת הייתי כל לילה לפני שהם הולכים לישון עובדת קשה לאסוף את כל הצעצועים מהבית (עם עזרה מהם כמובן אבל עדיין...), ואם לא היה לי כוח אז היינו הולכים לישון בבלאגן וקמים לבלאגן וזה היה ממש לא כיף...

ראיתי גם בבית של אחד השכנים שהם עשו את אותו הדבר בחדר השינה- היה חדר שינה גדול יחסית והם סגרו חלק ממנו לחדר משחקים. אולי זה מתאים עם ילדים יותר גדולים אבל שלי לא ישחקו רחוק ממני (בני שנה וחצי ו-3), ואצלי החדר היה נשאר מיותם לדעתי, וכל הצעצועים היו מגיעים שוב לסלון...

בקיצור- אפשר לעשות את זה עם כל נישה פנויה בבית, לא צריך שיהיה גדול. לסדר חדרון שהוא בעיקר "מתחם המשחקים", ומותר להוציא ממנו מידי פעם צעצוע או שניים, אבל עיקר הבלאגן נשאר שם. למשל משחקים כמו פאזל או לשחק ב"מטבח" הם משחקים בחדר, אבל משחקים שמתרוצצים איתם (למשל מכוניות או חיות) הם מוציאים לסלון ומחזירים ישר בסיום המשחק לחדר המשחקים.
מונו_נוקי*

שני ילדים חדר אחד

תודה על מה שכתבתם
אודליה, תוכלי לתת את הפרטים של המפעל?
המחיר הוא 6000 כי מדובר במיטה , וגם ארונית איחסון ושולחן כתיבה והכל לפי מידה. יש בעיה מעצבנת של עמוד בניין, כך שהפינות הן לא פינות רגילות-אלא יש מגרעת, מקווה שאני ברורה
מה שהתכוונו זה מיטה אחת רגילה והשנייה גלריה(לא ידעתי שקוראים לזה כך)
http://images.google.com/imgres?imgurl= ... FLXHEINO81 LG[/po].jpg&imgrefurl=http://www.igotkidsfurniture.com/store/[po]product info[/po].php%3FcPath%3D200%26products id%3D1220&usg=__sry0Wa3s7jqoqc9SZFMAevOLE o=&h=350&w=500&sz=35&hl=iw&start=18&sig2=kC6ZK XeU-N-emZXDuJkPA&um=1&tbnid=EGx3aLeid6umDM:&tbnh=91&tbnw=130&ei=8QOpSYiaJ9OR gbttIjmDw&prev=/images%3Fq%3Dloft%2Bbed%26um%3D1%26hl%3Diw%26rls%3Dp,com.microsoft:*:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7GGLR%26sa%3DN

אני יודעת שהרבה ילדים לא כותבים על שולחן הכתיבה. גם אני לא הייתי משתמשת אבל אני מאד מקפידה בנושא עם הילדים בגלל ריפוי בעיסוק שכבר עברנו וכולי וכולי........
היום יש שולחן כתיבה בסלון . אני מרגישה שפשוט מתאים לנו , ההורים, לעלות מדרגה ולהתחיל לעשות יותר הפרדה. שחדר השינה יהיה יותר של הורים(אנחנו גם צריכים מיטה ....) , הסלון יותר סלון וחדר הילדים יותר לילדים. אני יודעת שזה פחות ברוח האתר, אבל זה הצורך שלנו כרגע.

יש לנו אפשרות לסגור חצי חדר בסלון, אבל אנחנו מעדיפים בינתיים להשאיר כך. איכך יש יותר איזור לשחק בבית, ויותר פתוח(יש שם נדנדה)
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

שני ילדים חדר אחד

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

אצלנו יש מיטת קומתיים, ומתישהו בקרוב נצטרך לרכוש שולחן כתיבה. הם (4, 6) משחקים הרבה בחדר וגם בסלון. בהחלט יש פעמים שבהם הם מתבקשים לשחק בחדר מסיבות כאלה ואחרות, אבל מכיוון שהוא לא מאוד גדול, אנחנו לא מגבילים אותם רק לשם.
מיטת גלריה כזאת, יש באיקאה, עם בסיס מתכת. כשחיפשנו מיטות קומתיים ביד2, ראיתי מדי פעם שמוכרים אותן גם יד שניה. אם זה מסתדר עם המגרעת, שווה לנסות, כי המחיר הרבה יותר זול (גם חדש, ובוודאי שיד שניה).
מונו_נוקי*

שני ילדים חדר אחד

הי מיצי
אני לא מתכוונת להגביל את הילדים לחדר, ממש לא . אני פשוט רוצה להשאיר את האופציה לשחק שם. בין היתר לאפשר שקט בחלק אחד של הבית ובלאגן בשני:-D
באמת חשבתי לקנות יד שניה. הסתכלתי במודעות ואני אתקשר בצאת השבת. זה לא כל כך מסתדר עם המגרעות, בגלל זה חשבנו להזמין אצל נגר. מצד שני,
אני חושבת על זה שאני בקלות לגמרי מוכנה להמשיך לישון במיטה מתפרקת ,לא לצבוע קירות אחרי שהיתה בהם נזילה והכל מקולף, לחיות בצמצום ולהוציא מחיר מטורף על מיטה רק כדי שהחדר יראה מושלם ויתאים בדיוק.אולי זה מוגזם, אחרי הכל אני לא ברי ואן דר קאמפ......(לטוב ולרע..)
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

שני ילדים חדר אחד

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

אצלנו יש שתי מיטות נוער הכי פשוטות שיש, מסודרות לאורך שני קירות בצורת ריש. בקיר מול אחת המיטות יש כוננית לשפרים ומשחקים, בקיר מול המיטה שניה יש את ארון הבגדים. באמצע יש שטיח ושם משחקים. אנחנו מוגבלים לרהיטים של בעל הבית. לו הייתי צריכה לבחור את הרהיטים הייתי עושה את המיטות קטנות יותר, את ארון הבגדים קטן בהרבה ולמשחקים מגרות ומעך שולחן כתיבה. אצלנו מעיקר מצייריםצ(וגם התחילו לכתוב!) בעיקר על הרצפה, אבל ברור לי שיבוא יום שנצטרך שולחן. גם החבר'ה שלי רצים (אחד מהם כמעט בן שנתיים, אבל יש כבר רצון חזק) מיטות קומותיים, אבל מאד ברור לי שהם יקפצו מהן, אז אני שמחה שלא אנחנו בוחרים את הרהיטים כרגע :-) .
שליחת תגובה

חזור אל “שיפוץ ועיצוב”