תופעות לוואי אחרי חיסון

פלונית_לעכשיו*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2006, 22:08

תופעות לוואי אחרי חיסון

שליחה על ידי פלונית_לעכשיו* »

אני מאלה שבדרך כלל כן מחסנים-
זאת אומרת את ילדיי חיסנתי.
בני הצעיר, קיבל את החיסון של גיל חודשיים לא טוב.
עדיין אני מתלבטת מה לעשות.
אנא- תארו תופעות לוואי של אחרי חיסון המחומשת. אולי אני מגזימה את המצב לעצמי- אולי ממעיטה בחומרתו לעצמי. כבר לא ממש יודעת מה...
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

תופעות לוואי אחרי חיסון

שליחה על ידי במבי_ק* »

גם אצלנו. אחרי המנה השניה של המחומשת (זו פעם ראשונה שאני נותנת, ואני מתחרטת על ההחלטה) - תגובה קשה מאוד. בפעם הראשונה לא היתה שום תגובה. בפעם השניה - אחרי כמה שעות הפעוטה (בת שנה ועשר) נמעכה קשות, בכתה מלא, כל תזוזה ושינוי תנוחה על הידיים - צרחות. גם ברמה הפיזית - כאב לה נורא. וגם ברמה הרגשית - לקח כמה ימים טובים, בטח יותר משבוע, עד שהיא התייצבה יחסית וחזרה לעצמה. ואת ההשפעות היותר מינוריות קשה לי לאפיין, כי בסך הכל היא חזרה לעצמה. אבל בפירוש היתה תוגבה שלילית קשה, שאני אף פעם לא נתקלתי בדומה לה עד עכשיו.

החלטתי כן לחסן במחומשת כי עם שני הגדולים חיסנו רק לפוליו וטטנוס-דיפטריה (כי מגיע יחד) וצהבת A. זה נמשך עד מעבר לגיל 6, וזה כבר היה ממש קשה רגשית. חשבתי שהמחומשת תקצר לנו את התהליך. אבל עכשיו אני מתחרטת ולא מתכוונת להמשיך איתה. הייתי אומרת שאני כועסת על עצמי, אבל זה יותר מורכב מזה. כאילו - טיעונים לכאן ולכאן, וכך החלטתי. אבל כאמור אני לא ממשיכה עם זה. אשלים לה את הטטנוס והפוליו. וצהבת A - כי יש לי פראנויות של קריסה של המערכת הסניטרית בארץ ושנדע על זה רק אחרי שזה יהיה מסוכן. וגם - הילדים הולכים לבית ספר ומשתמשים בשירותים ציבוריים. לא יודעת - אני פוחדת מצהבת, גם אם זה לא הכי ראציונלי.
פלונית_לעכשיו*

תופעות לוואי אחרי חיסון

צהבת חינתי, ולא היו תופעות לוואי.

אשלים לה את הטטנוס
איך תשלימי לה את אלו?
במבי_ק*

תופעות לוואי אחרי חיסון

שליחה על ידי במבי_ק* »

איך תשלימי לה את אלו?

לא יודעת. אני אברר. כנראה בנפרד כמו שעינו עם הגדולים, אני צריכה לברר מה ההשלכות של זה.

את יכולה לתאר מה התופעות שהיו אצלכם?
פלונית_לעכשיו*

תופעות לוואי אחרי חיסון

הוא בכה באופן שונה מהרגיל, היה לו חום.
היה לו למשך יומיים כמעט, המון רוק בפה- תופעה שלא חזרה אחר כך, בשום צורה.
בגיל 4 חודשים הגעתי לחסן שוב, איחרתי קצת, והודעתי על כך, לכן "קיבלתי עונש" לחכות כמעט בוקר שלם בטיפת חלב, מה שנתן לי הזדמנות לחשוב נלאה.
בינתיים דיברתי עם אמא, שחיסנה את הילדה שלה, בפעם הקודמת איתנו, והיא אמרה לי שלבת לא היו בכלל תופעות לוואי.
איכשהו, התעקשתי בסופו של דבר לחסן נגד דלקת קרום המוח- כחיסון הראשון- במידה ואני מפרידה לשלושה חיסונים, ולמה דווקא בו- כי אין בו תופעות לוואי.
כשיצאנו מהטיפת הוא הרגיש טוב, אחרי 4 שעות בערך הוא התחיל עוד פעם עם בכי לא אופייני, נלחצתי ממש, הילדים הגדולים הרגיעו אותי- הנקתי אותו אחרי 3 שעות חזר לעצמו.
אז שמחתי, שזה הולך לנו טוב, ושעכשיו אני פשוט אפריד את החיסונים וזהו- אבל אחות טיפת חלב אמרה לי שהחיסון הזה שהוא קיבל- אקטיב- לא אמור בכלל לגרור תופעות לוואי...
אז עצרנו הכל.
היא שלחה את הסיפור הזה למשרד הבריאות, שאחרי 6 חודשים בערך- אמר שזו תגובה שגרתית, ולתת אקמול ולהמשיך לחסן- ואז כאמור נתתי חיסון נגדצהבת, שלא עשה לו שום תופעות, וכאן אני עומדת- מחפשת תובנות.
קיץ- אני רוצה לקחת לבריכה, ולא יודעת מה לעשות.
במבי_ק*

תופעות לוואי אחרי חיסון

שליחה על ידי במבי_ק* »

בינתיים דיברתי עם אמא, שחיסנה את הילדה שלה, בפעם הקודמת איתנו, והיא אמרה לי שלבת לא היו בכלל תופעות לוואי.

זה לא אטמר כלום. מה שחשוב ואומר משהו שלבן שלך (ולבת שלי) היתה תגובה קשה, ולפי זה צריך לפעול. לא מול כל אלה שלא הגיבו. הרי זה ידוע שסטטיסטית מעט נפגעים, אבל זה לא אומר כלום על באיזה צד של הססטיסטיקה את.

אז שמחתי, שזה הולך לנו טוב, ושעכשיו אני פשוט אפריד את החיסונים וזהו- אבל אחות טיפת חלב אמרה לי שהחיסון הזה שהוא קיבל- אקטיב- לא אמור בכלל לגרור תופעות לוואי...

זה לא נקרא שהולך לכם טוב :-0 (סליחה על הישירות, אני באותו מצב בערך). מה שאחות טיפת חלב אומרת - יופי טופי, היא לא אמא של הילד, היא לא ראתה את התגובה, היא לא יודעת מה זה תגובה נורמלית... כי היא לא רואה את הילדים. אנחנו מכירות אותם, ואנחנו יודעות מה חריג. יכול להיות שזו תגובה נקודתית חריגה בלי השפעות לטווח ארוך (הלוואי), אבל זה ממש חוצה לומר שזה לא חריג. אני חיסנתי כבר בכמה חיסונים וכמה ילדים - וזו תגובה חריגה.

מבחינתי מה שזה אומר זה לשים לזה לב. אני עדיין צריכה לבדוק איך להתנהל עם זה הלאה.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

תופעות לוואי אחרי חיסון

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

קחי לבריכה. אין קשר בין הבריכה לחיסונים.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

תופעות לוואי אחרי חיסון

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

יש לך ילד עם רגישות. התגובה של מ.הבריאות לא מפתיעה אותי. מן הראוי לציין שאני לא הייתי ממשיכה בחיסונים.
אפרת*
הצטרפות: 08 יולי 2003, 12:18

תופעות לוואי אחרי חיסון

שליחה על ידי אפרת* »

אצלנו התחלנו בגיל שנה רק טטנוס ופוליו. בינתיים שלושה חיסונים. כעשרה ימים/ שבועיים אחרי כל חיסון היא חולה.
בפעם השלישית הבנתי שזה באמת לא מקרי. כמובן שבטיפת חלב יצחקו עליי
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

תופעות לוואי אחרי חיסון

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אין קשר בין הבריכה לחיסונים.
חד משמעית.

יש לך ילד עם רגישות.
ככה נראה.
פלונית_לעכשיו*

תופעות לוואי אחרי חיסון

איך אין קשר לבריכה?
פשוט כל הילדים האחרים שלי חוסנו- והרגשתי סוג של בטוחה.
אמא_שאכפת_לה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2010, 00:17

תופעות לוואי אחרי חיסון

שליחה על ידי אמא_שאכפת_לה* »

אני חיסנתי את בני כיום בן 12 את כל החיסונים. בתי בת ה-3 לא חוסנה בכלל ואני גם לא מתכוונת לחסן אותה. ביחוד אחרי מה שקראתי כאן:
http://www.hisunim.com/book-vaccination.htm
ממש עושה לא טוב לשמוע על תופעות הלוואי הללו...זה מפחיד...מעלימים מאיתנו מידע...אני בטוחה בזה!! ועושים לנו הרבה מניפולציות כדי שנחסן
מכל עבר יש ילדים עם אסטמות מטורפות של הנשימה והעור, איך זה יכול להיות ? כל האוכלוסיה חולה באותה מחלה? ברור שמשהו לא תקין קורה כאן!
הילדה שלי, שלא חוסנה, הייתה ליד ילד לפני חצי שנה, בשעות ההדבקה הכי קריטיות של אבעבועות רוח ולא נדבקה. למה? כי הגוף שלה לא היה עדיין מוכן למחלה ולכן היא לא נדבקה בה. היא חלתה באדמדמת שנחשבת למחלה קלה, נכון, אבל עברה אותה תוך 4 ימים בקלילות. אני מאמינה שהגוף שלה חזק ולא קיבל החלשות של חיסונים.
תחסכו מהילדים שלכם את הסכנות הכרוכות בחיסונים.....אח"כ זה בלתי הפיך. נכון, יש ילדים שאין להם תופעות לוואי, אבל מה עם אלו שיש להם?
אמא_שמחסנת_כי_כך_צריך*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2010, 12:34

תופעות לוואי אחרי חיסון

שליחה על ידי אמא_שמחסנת_כי_כך_צריך* »

נכון, יש ילדים שאין להם תופעות לוואי, אבל מה עם אלו שיש להם?
אם זה רק הבעיה בחיסונים של התופעות לוואי, אז לדעתי זה עדיף על כל המחלות שרק מהשם שלהם אני מפחדת..
לב_אמיץ*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2008, 08:53
דף אישי: הדף האישי של לב_אמיץ*

תופעות לוואי אחרי חיסון

שליחה על ידי לב_אמיץ* »

שרק מהשם שלהם אני מפחדת.
מי שנותן לפחד לנהל לו את החיים, עלול להפסיד.
מייגן_לי*
הצטרפות: 20 יולי 2010, 21:32
דף אישי: הדף האישי של מייגן_לי*

תופעות לוואי אחרי חיסון

שליחה על ידי מייגן_לי* »

אני לא יודעת מה התרבות פה על באופן טבעי בקשר לחיסונים . לדעתי, בהחלת המחלות מפחידות (לא כולם, אבל כמה מהם כן). הביעה בעיניי, לא מדברים על הסיכונים קשורים לחיסונים, וגם לא מדברים על העינין שהם לא 100% יעילים. לא מדברים על החומרים שמגיעים ביחד עם החיסון וכמה אף אחד לא יודע איך החומרים האלא משפיעים על התפתחות של הילד. אני יודעת שכל בחירה שלי מגיעה עם סיכוים. השאלה איזה סיכונים אני מעדיפה. אף אחד לא יכול להבטיח שהילד שלך יהיה בריא לתמיד.
אסור_להטיל_ספק*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2010, 12:38

תופעות לוואי אחרי חיסון

שליחה על ידי אסור_להטיל_ספק* »

אבל בויקיפדיה אומרים שהכל שטויות והחיסונים יעילים לגמרי ובטוחים במאה אחוז
מייגן_לי*
הצטרפות: 20 יולי 2010, 21:32
דף אישי: הדף האישי של מייגן_לי*

תופעות לוואי אחרי חיסון

שליחה על ידי מייגן_לי* »

אני אישית לא שומכת על ויקיפדיה למידע שלי. ואין אף רופא שיגיד שחיסונים יעילים ובטוחים 100%. זה שקר. השאלה כמה הם יעילים (כל חיסון יעיל באיחוז שונה, למשל החיסון נגד חצבת"measles" הרבה יותר יעיל מהחיסון נגד שעלת). וגם, איך מגדירים "בטוחים". ואיך חוקרים את הבטיחות.

"הכל שטויות" לא אומר לי הרבה. זה מרופאת הילדים שלנו אמר לי כששאלתי איזה חיסונים הכי חשובים. זה לא בידיוק תשובה לשאלה כל כך מסובכת.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תופעות לוואי אחרי חיסון

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

צריך לחסן את הילדים היו מקרים שילדים לא חיסנו אותם והיה להם מחלות לא צריך לפחד עדיף לחסן אז יש תופעות לוואי וזה עובר כולם עוברים את זה אני בעד חיסונים
פלוני_אלמונית*

תופעות לוואי אחרי חיסון

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

האים סיבוך של חיסון בחודש חודשיים יכול לגרום לדלקת בכיס מרה ??
ביתח בת שלוש וחצי חודשים ואובחן אצלה דלקת בכיס מרה !
עוד שבוע אני אמורה לחסן שוב אני מתה מפחד
נימי*
הצטרפות: 23 נובמבר 2014, 11:00

תופעות לוואי אחרי חיסון

שליחה על ידי נימי* »

כן. זה יכול לקרות. לא בטוח שכדאי לך להמשיך לחסן אותה כרגע.
אמא_צעירה*
הצטרפות: 19 ינואר 2004, 15:18
דף אישי: הדף האישי של אמא_צעירה*

תופעות לוואי אחרי חיסון

שליחה על ידי אמא_צעירה* »

בלי קשר לא מחסנים תינוק בכזה גיל עם בעיה מורכבת בלי לוודא מראש אצל רופא אחראי באמת שהיא מסוגלת להתחסן בלי להפגע יותר
>אני מחסנת בדרך כלל, אבל דוחה את חיסוני החורף בגלל מערכת חיסון חלשה אצל הבת שלי<
פלוני_אלמונית*

תופעות לוואי אחרי חיסון

האם אופייני חום בשעות הערב לתינוקת אחרי חיסון של גיל
4 חודשים?
פלוני_אלמונית*

תופעות לוואי אחרי חיסון

איזה חיסונים הייתן ממליצות לחסן ואיזה חיסונים הייתן מוותרות?
אפרת*
הצטרפות: 08 יולי 2003, 12:18

תופעות לוואי אחרי חיסון

שליחה על ידי אפרת* »

אני חיסנתי לפני יומים את הבת שלי לחסון של גיל 4 חושדים
ואני מצטערתתתת מאד!!!!
להכניס ילדה בריאה לטיפת חלב ולהוציא אותה ככה עם חום חוסר תאבון ובלאגן.
אותי זה שובר... נמאס לי מזה..
חיסון הבא אני כבר יחשוב פעמים מה לעשות..
מספיק היא כ"כ רזה.. אז כל ארוחה שהיא לא אוכלת או מקיאה ישר רואים עליה
פלוני_אלמונית*

תופעות לוואי אחרי חיסון

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

הי
יש לי חברה מחוסנת בשלישית
אחרי חצי שנה מתחילים תופעות לוואי קשות של אלרגיות וזיהום בדם.
עוד לא שמעתי על פתרונות.
יש כאלה?
שליחת תגובה

חזור אל “דפי בית של עורכים שבהם דיונים וטיפים”