תחבושות רב פעמיות

אנונימי

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם: מדור נשים וסת ופוריות | מדור אקולוגיה | דיון וקישורים על ה-keeper בדף טמפון רב פעמי
קישורים לעמודים ברשת בעברית
  • אתר שבו ניתן לרכוש תחבושות רב-פעמיות וקיפר; ועוד אחד
  • כתבה על תחבושות במעריב און ליין
  • קישור לפורום "נשים מדברות על הכל" ששירה ו- אילנה אילן השתתפו בו
  • כתבה על התחבושות ב- ynet
  • כתבה על יתרונות בריאותיים של תחבושות מכותנה.
תפירת תחבושות רב פעמיות
גזרה עם כנפיים
גזרה עם כנפיים וכיס
עוד גזרה עם כנפיים וכיס
גזרה פשוטה

{- יצרניות של תחבושות רב-פעמיות בארץ

"המייסדת שירה לוריא, היום לימור בריף" - rose pads,תחבושות לבנה לשעבר.
החברה הראשונה והוותיקה לייצור תחבושות רב פעמיות- תחבושות לווסת , לאחר לידה, לבריחת שתן וליומיום
ניתן לקנות ישירות בחנות הוירטואלית www.rosepads.co.il
[email protected]
אצל לימור בזכרון יעקב 04-6373627

כותנה - מוצרים טבעיים מכותנה אורגנית www.cottna.co.il
המוצרים עשוייםמ100% כותנה אורגנית
תחבושות לווסת,תחבושות יומיומיות, תחבושות לדליפת שתן, תחבושות יומיומיות שחורות ולבנות, תחבושות לאחר לידה,רפידות הנקה, שמיכות לתינוק,בגדים, ועוד.
0522802900
04-9986493
אלונה
[email protected]
www.cottna.co.il

את המוצרים של אלונה אפשר למצוא גם אצל 'נולי'
www.nuli.co.il/151521

סהרה - תחבושות בד - (שרה הרמון sarah harmon) - http://sahara.amirim.com
אמירים blissland1234 [@] yahoo.com 04-6990661

אתר עננה תחבושות הגיניות רב פעמיות
אקולוגית, טבעית, נעימה ונשית
מיוצרות בדרגות ספיגה שונות גם לפי הזמנה.
שלומית: 052-5857671 [email protected]

תחבושות רב-פעמיות מיובאות
שריתה שריתגיילמואס - 100% כותנה אורגנית וטבעית (בצבע האמיתי הלא צבוע)
[email protected] 035225138 0544-899458

"פרולוג'ק"www.naturebaby.co.il
תחבושות מכותנה אורגנית של ImseVimse בגדלים שונים
054-5343695, [email protected], www.naturebaby.co.il
תגובות על התחבושות של שירה:
  • אני משתמשת בתחבושות ליום יום, וזה פשוט מרגיש נפלא. נעים ונוח. (אביב חדש)
  • נדמה לי שכמו את החיתולים הרב פעמיים, עדיף לכבס את התחבושות ללא מרכך מכיוון שהוא אוטם את הסיבים וכך הם לא סופגים טוב. (אביב חדש)
  • אני משתמשת בתחבושות של שירה. היא מייצרת אותן ב-3 גדלים, אז יש פיתרון גם לימי "heavy duty". הן מאד נעימות ובטוחות לשימוש. מאז שהתחלתי להשתמש בתחבושות בד לא רציתי לחזור לתחבושות חד פעמיות או טמפונים (מלבד בבריכה או בים כשאין ברירה) (שירלי גורפיל)
  • עברו כבר שני מחזורים עם תחבושות הבד, וזו שמחה גדולה . ממליצה בחום לכולן. (ענת גביש)
  • כבר עברה שנה מאז שהתחלתי להשתמש בתחבושות של שירה ואני מצטרפת להמלצה החמה של ענת! (ויויאן מיוחס)
  • הי שירה, קניתי ממך תחבושות לפני כמה חודשים ואני ממש מאושרת מהם. עכשיו עברנו לגור בקניה ולקחתי אותן איתי וממשיכה להשתמש בהן בכיף גדול. תודההההההה על שאת מכינה דברים ניפלאים כלכך! (אורית אוקו ערוסי)
  • כחודש אחרי לידה, סוף סוף קניתי את התחבושות הרב-פעמיות. איזה טוב זה היה - כל כך הרבה יותר נוח ונעים מהתחבושות החד-פעמיות. אני מצטערת שלא היו לי אותם מהתחלה. (המכשפה הצפונית).
  • לפני חצי שנה התחלתי להשתמש בתחבושות רב פעמיות(חברתי ואני קנינו ביחד כדי לעודד אחת את השניה ולעבור את השינוי יחד, את התחבושות קנינו משירה), מאז הוסת הפכה לחגיגה, טקס ממש,ישנם כמה סיבות בגללם נראה לי נכון יותר להשתמש ברב פעמי קודם כל התחושה שהיא הרבה יותר נעימה, החומר ממנו עשויה תחבושת חד פעמית וכל הבישום שמוסיפים לה לא נראים לי כל כך בריאים בעיקר לאזורים כמו אברי מין (בחצי שנה האחרונה יצא לי להשתמש פעם אחת בתחבושת חד פעמית, באותו רגע הבנתי בברור שאני לנצח עם הרב פעמי), מהבחינה האקולוגית (שלא נדבר על האפשרות להשתמש במים שבהם הושרו התחבושות להשקיית הצמחים- פשוט מדהים שאפשר להפיק תועלת גם מזהֱ). ולסיום הצעה קטנה אם אתן באמת רוצות להפוך את העניין לחגיגה (מומלץ ביותר לאמהות שרוצות שבנותייהן ישתמשו בתחבושות האלה) אפשר עם חוט ריקמה לעטר את הכנפיים של התחבושת, אני הוספתי לשלי פרחים, ולסיום תודה שירה והיידד על האתר מלא החיים הזה, ווסת נעים לכולן. (יעל)
  • סיפרתי לבעלי על התחבושות הרב פעמיות ועל השימוש במיים בגינה. ואז הוא אמר:"חשבתי שבגינה אורגנית אין שימוש בהורמונים":-D (מונו נוקי)
  • עולמי השתנה! אין גירויים. ההרגשה נפלאה. לראשונה בחיי ציפיתי למחזור. רציתי אותו. ופלא פלא, הכאבים היו הרבה פחות חזקים ונגמרו הרבה יותר מהר. תוך כדי מחזור נאלצתי להשתמש פעם אחת בתחבושת חד-פעמית ותוך חצי שעה הרגשתי גירוי בעור ותחושה מאוד לא נעימה. תחושה שליוותה אותי שנים ולא קישרתי שזה בגלל תחבושות חד-פעמיות... התחבושות של שירה לא זזות מהמקום, מתכבסות בקלות, ועם מי השריה השקתי עציץ עקשן שבמשך שנים לא מוכן להצמיח יותר מחמישה עלים. אני מאוד סקרנית לגבי המשך ההתנהגות שלו (-8. שירה, המון תודה ואהבה! |L| }{ (מאמא מאוהבת)
{- טיפול בתחבושות:
  • תחבושות למחזור – להשרות במים קרים ולאחר מכן לכבס רגיל - במכונה זה מתקה טוב יותר אבל אפשר גם ביד.. ניתן להשקות עציצים עם מי השריה (מספרים שזה עושה פלאים לצמחים!).
הערה (ציטוט של שירה): כביסה ביד יותר שוחקת את התחבושת מאשר המכונה (המכונה רק חובטת וכביסה ביד משפשפת).
  • אין צורך להרתיח את התחבושות - כביסה ב- 30-40 מעלות מספיקה. בנוסף לזה הרתחה מכווצת ושוחקת את הבד, אבל למי שרוצה להרתיח- אפשר, התחבושת עמידה להרתחה.
  • עדיף לא להשתמש במרכך כיון שהוא פוגע בכושר הספיגה של הבד. כנ"ל לגבי הגיהוץ.
  • באחסון כדאי לקפל את התחבושות ולסגור עם התיקתקים – הן יתיישרו עקב כך.
אנונימי

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי אנונימי »

עבר כבר זמן מה מאז, אבל אני חייבת לספר.
הייתי במפגש המשתמשות, למרות שעוד לא השתמשתי... והיה מדהים. יותר נכון היה לקרוא לזה "מעגל נשים על וסת".
היה מעגל, והיו סיפורים, ומצאתי את עצמי מספרת סיפורים שבכלל שכחתי שאני נושאת אותם בגוף שלי, ודיברנו על האוהל האדום ועל איך היינו רוצות שתראה חגיגת הוסת הראשונה שלנו או של הבנות שלנו. מדהים כמה שהתרבות שלנו אינה מפרגנת למאורע החשוב הזה, ולהופעתו בכל הפעמים הבאות, כמה מיאוס, בושה והסתרה חווינו בקשר לגוף שלנו ולדרך שבה הוא מנקה את עצמו ומכין את עצמו לפריון.
מיכל פארן סיפרה על כך שתרבויות שחוגגות את הוסת ומכבדות את דם הוסת הן הרבה פחות אלימות מהחברות שאינן עושות זאת. וזה הזכיר לי מקרה שקרה לי לפני אי אלו עשרים שנה:

הייתי בטריפ התקופתי (פעם בשנה בערך) ופתאום באמצע הטריפ קיבלתי מחזור. זה היה במועד הצפוי, אבל לא הייתי מוכנה לאפקט שהיה לזה בטריפ.
זה היה כל כך מדהים ומזעזע לראות את הדם שיצא ממני, ופתאום קפצו לי לראש הציורים של משה גרשוני שהיה כותב בזמנו על הציורים באצבע כאילו עם דם: "שלום חייל", "אני חייל" וכיוצ"ב. ופתאום הבנתי שאם גברים היו פשוט רואים דם, פעם בחודש, היו הרבה פחות מלחמות בעולם.

לאחר המפגש, כשהגיעה הוסת הבאה שלי הרגשתי מוקפת נשים מופלאות בחיפוש עצמי ואהבה עצמית הולכת וגוברת, והרגשתי שהמפגש הזה הפך למין אוהל אדום קטן משלי, בתוכי, מקום שאפשר לשוב אליו לקבלת תמיכה ואהבה בעת הצורך.

ועוד משהו יקר, מחזק ומפרגן ששמעתי השבוע בהקשר הזה:
לנשים יש את היכולת ללדת את עצמן כל חודש מחדש.
אנונימי

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי אנונימי »

שלום, אני רוצה לספר משהו לכם ולשירה, סיפור שקצת מביך אותי לפבלק, נורא פרטי אך עם זאת של כולן.
כתבתי אותו, לפני כחצי שנה, ביום הראשון שבו השתמשתי בתחבושת רב פעמית.
כתבתי אותו עם נמענת ברורה,שירה לוריא היוצרת שלהן, אבל הוא מעולם לא נשלח אליה.

"באתי לכתוב כאן את סיפורי, את הסיפור של היום הזה ואת השמחה שיש לי בתחתונים...

בחודשים האחרונים אני ממציאה לעצמי פתרונות-מחזור ופוגשת את הנושא של הגיינה נשית מזוויות שונות.
יותר אחורה- פגשתי אותך בבומבמלה של... לא יאומן- בדיוק 3 שנים! נדלקתי על ה"תחבושת- לבנה", לא יודעת למה לא רכשתי.
כן יודעת. זה דבר שצריך להבשיל בתוכך. כך אני מבינה היום.

בנתיים עבר עלי הרבה.
בין השאר טיול בעולם, שבו הקפדתי לכבס את בגדי כולם, בעיתות מחזור ובעיתות ביוץ ומה שביניהם, ביד, לבד, גם במדינות הכי מודרניות.
באותה תקופה הושפעתי אנושות מ"עקרון הרצף", והבנתי אותו אף יותר לעומק במפגש שלי עם בני העמים השונים שפגשתי בטיולי.

אני במסע של היכרות מחודשת עם הטבע, עם הירח, עם הבטן שלי.

כבר מזמן הבנתי שאין לטמפונים מה לחפש בגוף שלי (נדמה לי שאת שכנעת אותי סופית..) ובחודשים האחרונים קרו שני דברים מנוגדים-
פתאום מצאתי את עצמי משתמשת בצמר גפן!
ומאידך, כמה מבאס-
התחלתי לעבוד כמודליסטית (ציירים מציירים אותי)- מה שהולך יד ביד עם אותן התחברויות מחודשות עם עצמי, טבעי וגופי.
אך העיסוק החדש והמרגש אילץ אותי לחזור להזכר בידיד ישן ולחוץ- ה ט מ פ ו ן , דבר שכנראה חידד עוד יותר את הרצון להפרד ממנו, ולמצוא לי משהו בדיוק מתאים.

אני היום במחזור- ואני אספר עכשיו את סיפורו של היום הזה.
במקרה לא היה לי צמר גפן בבית.
במקרה היו יומיים שוטפים של מחזור שדווקא בהם עבדתי כמודל ודוקא בהם הייתי תקועה עם טמפון.
אתמול חזרתי הביתה אחרי יום של התרוצצויות (כל כך לא מתאים ליום של מחזור!!) וכל מה שרציתי הוא להשתחרר, לשחרר, להיות.

התקלחתי, הדלקתי טלוויזיה, שלפתי גופיית- כותנה מהארון, התיישבתי על כרית כשביני לבינה הגופיה בתפקיד הסופגת. ודיממתי לתוכה. עירומה לגמרי. בראשי "הקש" שמשמש מצע-ספיגה בספר המופלא "האהל האדום". כשהלכתי לישון, שמתי את אותה גופיה בתחתונים.

קמתי מאוחר מדי הבוקר, חייבת לרוץ לעבוד. ולא כמודל.
במהירות ההתארגנות מצאתי את עצמי מחטטת במגירת הלבנים הכֹּה- צבעוניים שלי, ובמן הברקה שבחיים לא חשבתי עליה קודם, מצאתי גרב מתאימה וחסרת בת- זוג, ושמתי אותה כתחבושת.

זהו, הבנתי שזה הזמן. כבר המון זמן אני מסתובבת עם הטלפון שלך, חברה יקרה, מופיעה אצלי בזיכרון של הפלאפון כ-tachboshet, וזהו. במחזור הנוכחי אני רוצה להשתמש כבר בתחבושת הרב פעמית.
את ההמשך את מכירה, התקשרתי אליך, דיברנו, הלכתי לחנות בדיזינגוף וקניתי.

אחותי, אכן יש לי שמחה בתחתונים. אני מרגישה שחזרתי הביתה.
עד שאני לא אמצא לי איזה אוהל עם נשים שמעבירות יחדיו את ימי הוסת בישיבה על הקש, אני חושבת שזה הדבר הכי שמח שקרה לי בנושא המחזור.

זה נעים, זה מתיישב על הגוף. נֹח, מרגיש כהמשך של הגוף ולא כגוף זר.
וכבר הספקתי לנקות אחת, כך שכבר ראיתי כמה זה פשוט ומהיר, הייתי בשוק איך היא התנקתה מהר.

ברור שלא אסיים את המכתב בלי להודות לך על המוצר והיצירה, והחלוציות.
על שדרך המוצר שלך אני יכולה לראות מסע קטן שעברתי, תהליך.
יופי."

כך כתבתי לפני חצי שנה |#| .
אם_הבנים_שמחה*
הצטרפות: 11 מאי 2004, 23:14
דף אישי: הדף האישי של אם_הבנים_שמחה*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי אם_הבנים_שמחה* »

יש לי שאלה למשתמשות.

כל כמה זמן מחליפים?
כדי לעבור מחזור שלם צריכמון תחבושות חד פעמיות. איך זה עם רב?
אורית_אוקו_ערוסי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של אורית_אוקו_ערוסי*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי אורית_אוקו_ערוסי* »

כל כמה זמן מחליפים
תלוי בזרימת הדם. אני ,בימים של דימום כבד, לפעמים צריכה להחליף כל שעתיים-שלוש.
מאז שקניתי את התחבושות הנ"ל אני לא המשתשת ביכלל בחד פעמיות. (אלא אם כן אני יוצאת מהבית לאורך זמן-כולל לילה). אני גם מכבסת תוך כדי, כי אצלי זה נימשך שבוע לפחות.
יש כמה סוגי תחבושות, בעוביים שונים, לדרגות דימום שונות.
את מכירה את הוסת שלך ויודעת כמה דימום יש, ולאורך כמה ימים.
צריך ליקנות כמה ולנסות . אני בהתחלה קניתי ,ואז ראיתי שלא מספיק, אז הזמנתי עוד כמה.
איך זה עם רב?
אין לי מושג!...
מאמא_מאוהבת*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2003, 01:27
דף אישי: הדף האישי של מאמא_מאוהבת*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי מאמא_מאוהבת* »

ל אם הבנים שמחה ,
ביומיים ראשונים הולכות לי 4-5 תחבושות ליממה, אחרי זה התדירות יורדת.
לא יודעת להגיד אם הדימום שלי כבד, קל או בינוני - כנראה משהו די בינוני.

איך זה עם רב?
אני מניחה שהתכוונת לתחבושות רב-פעמיות, נכון? ולא לעובדיה יוסף, למשל... P-:
שירה_לוריא*
הצטרפות: 11 נובמבר 2001, 22:38
דף אישי: הדף האישי של שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי שירה_לוריא* »

אם הבנים השמחה שלום

לגבי הרב פעמיות - הכמות משתנה בהתאם לכמות הדימום , ובדרך כלל ביום יומיים הראשונים צריך הרבה יותר מאשר בהמשך.
אצלי שהדימום שלי יכול להיות כבד בימים הראשונים - אני משתמשת בעד 4 תחבושות ליום ( לפעמים פחות)
ומהיום השלישי אני כבר משתמשת בין אחת לשתיים. ובדרך כלל גם עוברת לדקה
בעקרון זה דיי משתנה וכל פעם מחדש אני סופרת כמה תחבושות השתמשתי הפעם.
בדרך כלל זה נע בין 10 ל14( בלי לכבס באמצע).
בדרך כלל אני ממליצה להתחיל עם כמה, לראות מה ההרגלים שלך, כמה את צריכה ואז אם צריך, תמיד אפשר להגדיל את הכמות
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

קיבלתי וקיבלתי (תרתי משמע)
שירה, התחבושות הגיעו ואני ממש בהיי. כל כך נעים לווסת עימן!
לא משפשף כשהולכים הרבה, לא מזיעים כמו בחד-פעמיות, והרבה פחות, אם בכלל, מסריח.
זה, בנוסף לשליטה ביציאת דם הווסת- הופך את זמן הווסת למהנה וטהור ונקי. תודה@}!
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

תודה ענבל
תמיד זה כיף לשמוע
תהני ושיהיה לך כיף איתן
מאמא_מאוהבת*

תחבושות רב פעמיות

היי שירה,
הניסוי של סבתא הניב תוצאות לא משהו. כמו שאמרת, הנוזל ההוא הרבה יותר נוזלי מדם ולכן התחבושת לא הצליחה לעצור את מה שניסתה לעצור.
לוטם_מרווני*

תחבושות רב פעמיות

האם מותר לשים אותן במייבש עם שאר הכביסה?
חבל שהן לא מגיעות עם פתקית הוראות כביסה...
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

גם אם מותר זה בטח מקצר להן את החיים משמעותית
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

ענבל יקרה
יכול להיות ששכחתי לשים לך הוראות כביסה?
כי הן כן מגיעות עם הוראות (שמקופלות קטן בתוך הפאוץ')
אם שכחתי - אז תגידי לי ואו שאשלח לך במייל , או בדואר ( נראה לי עדיף במייל - הרבה יותר מהיר )
בכל מקרה עדיף שתיידעי אותי ישירות למייל שלי כי אני לא נכנסת לאתר באותה תדירות שאני נכנסת למייל
המייל שלי הוא [email protected]
בכל מקרה- עדיף לא לשים במייבש מכוון שמייבש מכווץ כתנה
התחבושות עשויות 100 % כתנה כך שזה בהחלט מכווץ אותן
מצד שני- אם הן גדולות לך מידי , זאת דווקא אפשרות טובה....

בכל מקרה- רצוי שלא .
למייבש יש עוד תכונה שהוא מוציא את החיות של הבד ( כן יש דבר כזה) וזה פשוט שוחק אותו אחרי זמן מה
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

מאשה - נראה לי שלא תהיה ברירה אלא לעשות תחבושות מיוחדות לזה , כי הביקוש הוא גדול
בקרוב
בקרוב
לוטם_מרווני*

תחבושות רב פעמיות

שירה- אבוד, עברו יבוש עדין במייבש... ת'אמת הן נורא ארוכות לי. הייתי נהנית יותר מקצרות יותר, כאמור אני לא ממש מטפטפת עליהן בזכות שליטה בריקון, כך שאני צריכה משהו דמוי תחתונית (כמו של אולדייז רק מבד). יש כאלו? שתיים מתוך הארבע אפילו לא כיבסתי, אני שומרת ככה.
יערה, תמצתי, חופ
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

האוהל האדום ( התכנסות שניה של מפגש משתמשות)

חברות יקרות.
אנו שמחות להזמין אתכן למפגש משתמשות השני .
בעצם מפגש משתמשות ראשון, מכוון שהמפגש הקודם היה להבין בעצם מה זה אומר מפגש משתמשות ועד כמה אנחנו רוצות להמשיך ולהעלות את המודעות האישית והחברתית .
עד כמה אנחנו רוצות לשוב ולקדש את זמן הוסת
עד כמה אנו רוצות להיות יחד בזמן הוסת
עד כמה אנו רוצות להיות קשובות ומודעות בזמן הוסת במיוחד , אבל גם לאורך המחזור כולו
עד כמה אנו רוצות להיות מודעות לזרימת הוסת – לרוקן כשצריך, ולאגור כשצריך
עד כמה אנו רוצות לשוב ולקדש את הטכסים בחיינו
עד כמה אנו רוצות להזכר בידע
עד כמה אנו רוצות לדעת כדי שנוכל להעביר הלאה לבנותינו – דור הנשים הבא
עד כמה אנו מתגעגעות לאוהל האדום – למאהל הנשים שלנו

ועד כמה ועד כמה

מפגש משתמשות הוא בעצם השם שנבחר ליצירת המפגש – גם כי הוא מצחיק , גם כי יש בו אמת – נשים המשתמשות בתחבושות , התחילו ונמצאות בדרך המודעות האחרת להגיינה הנשית.
כמובן שאפשר להיות במודעות אחרת לוסת גם בלי להשתמש בתחבושות בד.
יש משהו אחר במעגל של נשים שכולן משתמשות , או שכולן במודעות אחרת לוסת , זה שונה , זה כיף ואין סיבה שלא יהיה לנו את זה.

מפגש משתמשות הראשון ( שהיה מדהים)הסתיים בצורך רב של כולנו שיהיה לנו את האוהל האדום.

כצעד ראשון , פתחה אחת מהנשים שהיתה במעגל – דף באתר שלנו " האוהל האדום הוירטואלי
מה שנתן את ההצהרה, שהנה האוהל האדום נוכח.

היה ברור שמפגש המשתמשות הבא יהיה באיך מוציאים את זה לפועל, איך מביאים את האוהל האדום לנוכח בחיינו לא רק ברמה המטאפורית והוירטואלית , אלא גם ברמה הפיזית.
מה זה אומר?
כל אחת שחולמת ורוצה שזה יהיה מוזמנת לחשוב על רעיונות , על איך , עד כמה היא היתה רוצה שזה יכיל וישרת אותה , ולבוא כבר עם החלום למעגל.

המפגש הקרוב ( שיערך בפרדס חנה ב8 לספטמבר ) מיועד לכולנו.
למי שמשתמשת בתחבושות בד, למי שרוצה לשמוע על כך, למי רוצה אוהל אדום , למי שרוצה להפגש עם נשים מקסימות ולבלות אחר הצהריים נעים ןמעצים , הוא פתוח לכולנו.

המפגש פתוח לכולן ולכן אתן יכולות לספר על כך לכל מי שהייתן רוצות שתהיה.

פרטים נוספים ניתן לקרוא על כך באתר שלנו:

או בטלפון 04-6373627
או במייל [email protected]

קרוב למועד הארוע נשלח לוח זמנים מדויק, מי שרוצה להיות מיודעת במייל , מוזמנת לשלוח אלינו את כתובתה

הכניסה חופשית , מי שרוצה יכולה להביא מאכל לשיתוף

נשמח לראותכן

באהבה
שירה ואילנה
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי בשמת_א* »

אוי, למה בשמונה בספטמבר? הרי נהיה בפארק הירדן )-: חבל.
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

כן , אני יודעת שזה יוצא על פארק הירדן, פשוט לא היה תאריך אחר.

חבל שלא תהיו, שנה הבאה.....
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

כתבה נהדרת שהתפרסמה היום בy net

לינק של הכתבה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2968022,00.html
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

לכל המאוכזבות שיהיו בפארק הירדן בזמן מפגש משתמשות

גם בפארק יהיה מפגש , באותו זמן ( יום רביעי ה8 לספטמבר)
תעביר את המפגש אילנה (אילן) והוא יהיה בנושא תחבושות והקמת אוהלים אדומים ברחבי הארץ.
אעדכן בקרוב על המפגש וגם אפשר יהיה לקבל פרטים אצל אילנה, שם בפארק הירדן

תודה למי שהציעה שנעשה גם בפארק מפגש.
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

מוסיפה עדכון למפגש שיערך בפרדס חנה:

האוהל האדום ( התכנסות שניה של מפגש משתמשות)

אחיות אנו לדרך....

אנו שמחות להזמין אתכן למפגש משתמשות השני .
מפגש משתמשות הוא מפגש הנערך פעם בשנה , לפני ראש השנה .
אנו מאפשרות לעצמנו להיות , לשתף , לתת טיפים לשימוש, וגם להביא כל שנה נושא חדש העוסק בחיבור למהות הנשית דרך מחזור הוסת.
מפגש משתמשות הוא בעצם השם שנבחר ליצירת המפגש – גם כי הוא מצחיק , גם כי יש בו אמת – נשים המשתמשות בתחבושות ובגביעונית (מון קאפ) התחילו ונמצאות בדרך המודעות האחרת להגיינה הנשית.
כמובן שאפשר להיות במודעות אחרת לוסת גם בלי להשתמש במוצרים הטבעיים.
יש משהו אחר במעגל של נשים שכולן משתמשות , או שכולן במודעות אחרת לוסת , זה שונה , זה כיף ואין סיבה שלא יהיה לנו את זה.

מפגש משתמשות הראשון ( שהיה מדהים)הסתיים בצורך רב של כולנו שיהיה לנו את האוהל האדום.

היה ברור שמפגש המשתמשות הבא יהיה באיך מוציאים את זה לפועל, איך מביאים את האוהל האדום לנוכח בחיינו.
מה זה אומר?
כל אחת שחולמת ורוצה שזה יהיה מוזמנת לחשוב על רעיונות , על איך , עד כמה היא היתה רוצה שזה יכיל וישרת אותה , ולבוא כבר עם החלום למעגל.

המפגש הקרוב ( שיערך אחה"צ בפרדס חנה ב8 לספטמבר ) מיועד לכולנו.
למי שמשתמשת בתחבושות בד וגביעונית ( מון קאפ), למי שרוצה לשמוע על כך, למי רוצה אוהל אדום , למי שרוצה להפגש עם נשים מקסימות ולבלות אחר הצהריים נעים ומעצים , הוא פתוח לכולנו.

הכניסה חופשית ,כולן מוזמנות, מי שיכולה מוזמנת להביא מאכל לשיתוף .

מהלך המפגש: (שיערך בפרדס חנה , רח" תמר 2 . טלפון: 6373627-04)
  • 16:00-18:00- שעתיים של מפגש חופשי- הזדמנות לפתח מעגלי שיחה אישיים (" ממשתמשת למשתמשת"), טיפים ומעגל בנושא תחבושות.
18:00- 19:00- ארוחה.
19:00-21:00- מעגל- האוהל האדום נוכח בחיי. נראה יחד איך אפשר להוציא את זה לפועל, איך אפשר להקים אוהלים אדומים בכל מיני מקומות בארץ.*

פרטים נוספים על המפגש באתר של "לגעת אישה" www.elaisha.com
או בטלפון 04-6373627

אפשר להתחיל לרקום את החלומות בפורום שלנו , בדף "מפגש משתמשות שני"
ניתן למצוא בדף גם –מפת הגעה ואפשרויות טרמפים ( מי צריכה ומי מציעה)

נשמח לראותכן
שירה ואילנה " לגעת אישה"
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

שירה !
קראתי את הכתבה ואהבתי מאוד את התמונה, את נראית נפלא, בת 16 או משהו כזה.
הסוף קצת ביאס אותי (ההמלצה שלה שזה כביכול לירוקות כהות בלבד).
אבל יופי של חשיפה!
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

מיכל
מותק

זה תהליך ממש מענין.
התקשורת מלווה את התחבושות מזה 6 שנים.
כל כמה זמן מישהו מתענין בזה, כתוב על זה בעתון ,יש תגובות ( פעם אפילו שזה התפרסם במעריב לנוער התקשרו אליי כמה נערות הביתה והשאירו הודעה עד כמה הן מזועזעות ונגעלות מהענין.
במקביל - התחבושות הוצגו לראשונה בפסטיבל בראשית השני.
אז עוד עשיתי בגדים (" בגדים ממסע אחר") וחלק מהחנות ( אני בכוונה לא משתמשת במילה באסטה , כי זה לא נראה כמו בסטה, אלא כמו חנות...) היה היכל נשים - בו היו התחבושות.
גם אני הייתי שונה בהבנתי אותן ( לפני התחבושות השתמשתי בטמפונים ,לקחתי גלולות, הייתי לגמרי במקום ההוא, בחוסר קשב לגוף- המעבר היה מאד חד- ניסיתי תחבושת אחת והתמכרתי.
וכך במשך איזה 7 חודשים הסתובבתי עם חתיכת בד
מה שהיה מאד לא נוח כי זה כל הזמן התקפל, אבל לא היתה ברירה אחרת כי אי אפשר היה כבר ללכת אחורה, ברגע שמרגישים את הבד , אי אפשר כבר להרגיש את הפלסטיק.
עד שלא היתה ברירה והתחלתי לעשות ( ותודה למיכה שגרם לזה לצאת לפועל)
בקיצור - פסטיבל בראשית ( החשיפה הראשונה של התחבושות) היה בתחילת הדרך , ואני בתחילת הדרך
התגובות היו מאד קשות .
בשנים הראשונות ממש נעלבתי, ממש לקחתי את זה אישית
לקח לי בערך שנתיים עד שהבנתי שהתגובות הן לא אישית אליי, אני רק נמצאת שם בשביל לעורר וכל אחת בוחרת , וזה שלה , לא קשור אליי.
לא ניסיתי לשכנע אף אחת להקשיב ( זה מצחיק אותי שאני חושבת כך כי כשאני מתחילה לדבר על התחבושות לפעמים תוך כדי שאני בנאום הארוך הזה אני רואה את עצמי וזה מצחיק אותי איך אני כמו איזה סוכן נוסע משכנע במופלאות המוצר שלו )
אבל אני משתדלת לספר למי שרוצה , לא לכפות...

טוב, לא משנה....

בנתיים הפסקתי עם הבגדים , אבל מאז כל שנה אני עדיין עם התחבושות בבאסטה משלהם ( בסטה אקולוגית - יחד עם חגית מהחיתולים)בפסטיבל בראשית , וזה הסמן שלי לכך שעברה עוד שנה.
ולמה אני מספרת את כל זה?

כל שנה בפסטיבלים אני רואה את השינוי שקורה , יותר מודעות , יותר פתיחות , יותר תגובות טובות מאשר איכס וכאלה
ובבראשית האחרון ( עברו 5 שנים) פשוט יכולנו להרגיש את השינוי.
זה היה מדהים , נערות התענינו ( שזה מדהים לכשעצמו), היו המון נשים משתמשות שביקרו בבאסטה ( באורח קסם קרה שכל פעם שהיתה מישהי מתלבטת , רוצה לנסות אבל מפחדת, בדיוק אז הופיעה מישהי משתמשת ( או מהתחבושות שלי, או מחו"ל, או שהיא עשתה לבד, זה לא משנה , עוד מישהי מהמעגל ) אפשר היה להרגיש את השינוי.
היתה מין תחושה אחרת באוויר, מין אופוריה ( טוב, בכל זאת פסטיבל )
ומאז , בייחוד בחצי שנה האחרונה השינוי כבר כאן.
אם זה התקשורת שפעם התענינה כל חצי שנה- שנה , עכשיו הכתבות והחשיפה בתדירות הרבה יותר גבוהה.
האינטרנט שפתאם אפשר לשמוע את התגובות ובשורה התחתונה - כמות הנשים שמתקשרות להזמין.
משתמשות וותיקות שמחדשות, נשים ששמעו על זה מחברות ורוצות , כאלה שקונות את זה בתור מתנה .
זה פשוט מורגש , שזהו, זה כאן ויש לזה חיים משלו.

אני חייבת להגיד שזה מרגש אותי כמו אמא שגאה בבת שלה .
זה מה זה כייף.

טוב, נכנסתי כאן להגיגים רציניים , ( זה רק בגלל שלא דיברנו המון זמן , קצת התגעגעתי , אז פתאם מצאתי עצמי מדברת איתך....)

אבל מה הקשר של כל זה לכתבה?
שמרוב שהייתי רגילה לקרוא תגובות של איכס ,והצגה ממש לא מחמיאה של התחבושות על יד עיתונאיות שלא ממש מקבלות את הרעיון, כאן זה היה ממש שונה.
גם התגובות הרבות שהיו המון מפרגנות ומתענינות ( זה הרגיש לי כל כך הרבה שפשוט לא ראיתי את השליליות- לראשונה!)
וזה שטלי ( הכתבת) הגדירה את זה ככה מכוון שהיא לא משתמשת לאורך זמן ויש לה רק תחבושת אחת , ומאחת קשה באמת להתעסק בזה ( אפשר להרגיש את זה אבל לא להעביר כך את כל הוסת)
גם הידע והמודעות שמגיעה מזה , זה לא מיד, זה חלק מהתהליך ( בבראשית השנה הבנתי כמה התקדמתי בידע של רק מהתחבושות - היום ואז בבראשית הראשון)
זה משהו שנרכש ( כמו כל ידע בחיים), אני מאמינה שאם טלי תבחר להמשיך ולהשתמש בתחבושות, אחרי כמה זמן היא תשנה את סוף הכתבה.

אמרה לי פעם מישהי שצריך לתת למשתמשות להתראיין ולספר מהחוויה שלהן.( זה היה בעקבות כתבה שהיתה לא מזמן בnrg כי הכתבת ממש לא יכולה להעביר את זה עד שהיא לא משתמשת תקופה.)
הצעתי לטלי את זה והיא העדיפה שלא( היאהעדיפה להשאיר את ככה) , ובאמת יחסית לאחרות היא היתה ממש במקום אחר.
וכתבה כתבה ממש טובה, ועל כך אני מודה לה מאד.

וזהו.

ועכשיו משהו אחר-אשמח לדבר איתך ( בטלפון)על המפגש משתמשות בפארק הירדן.
בואי ננסה לתפוס אחת את השניה
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

שירה, היה מעניין לקרוא את מה שכתבת על התהליך שעברת. תודה ששיתפת @}
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

תודה שקראת
חיפושית*
הצטרפות: 16 מרץ 2004, 18:29

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי חיפושית* »

שלום שירא,
התחבושות היומיומיות פשוט נפלאות !!!!!!!!!!
הן כ"כ עדינות מתנקות בקלות ונשארות שם , אין דבק שיכאב, ווסליחה על התיאור אבל הריח פשוט אין מה להשוות....
והחיסכון של הכסף אך אך....
כמובן שהכל תקף גם לרגילות אבל להן אני רגילה כבר כמה שנים.... :-)
מאמא_מאוהבת*

תחבושות רב פעמיות

שירה, היה ממש מענין לקרוא את מה שכתבת. תודה @}
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

תודה לכולכן
איזה כיף לשמוע

חיפושית , אני יכולה להשתמש במה שכתבת באתר ( בדף " מה נשים מספרות")
תודיעי לי אם זה מתאים , ואם כן אז אם בעילום שם או לא
בנוגע_למפגש_המשתמשות*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2004, 12:16

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי בנוגע_למפגש_המשתמשות* »

איזה כיף היה.
תודה, תודה לשירה על המפגש ועל פועלך בכלל.
תודה לנשים שהיו.
תודה לרעיונות שנוצרו.

מועד המשתמשות בחומר הכי טוב...
(יערת).
מאמא_מאוהבת*

תחבושות רב פעמיות

גם המעגל של אילנה בפארק הירדן היה מאוד נחמד.
הוא הוקדש לעוד כמה נושאים בנוסף לתחבושות - נשיות, מחזוריות ועוד.
תודה לאילנה ולשירה @}
שולה_חתולה*
הצטרפות: 17 יולי 2004, 22:08
דף אישי: הדף האישי של שולה_חתולה*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי שולה_חתולה* »

שירה,
קודם כל- נהנית מהמסע הזה אל עצמי, ועל החלק שלך בו!
כתבתי לך מייל- אולי אפשר להוסיף לאתר פירוט גדלים ועוביים בסנטימטרים? זה מאוד יעזור לאלו שלא מבינות בתחבושות מפאת שימוש בלעדי בטמפונים :-)
אולי גם טבלת-השוואה לרמות ספיגה של טמפונים, איזה גודל זה כמו "רגולר" וכו' וכו'....
ואם כבר אני מנדנדת, אז גם תמונות של הבדים האפשריים יהיה נחמד למדי :-)
שבוע טוב!
<לאמא של החתולה יש הרבה דרישות...>
חיפושית*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי חיפושית* »

הי שירה,
את יכולה להשתמש במה שכתבתי (רק עכשיו ראיתי...)
שנה טובה ומתוקה :-) @}
חיפושית*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי חיפושית* »

אה אופש שכחתי לציין ,שאני מעדיפה בעילום שם.... תודה.
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

תודה חיפושית
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

לכל המעונינות לפגוש , לראות, לשאול , לשתף מחוויותהן ועוד

בסוכות נהיה עם " בסטה "של התחבושות ב:

פסטיבל בראשית ב"אקו שוק" (30/9-2/10)

פסטיבל " נשימבה" במבצר יחיעם (4,5/10)

פסטיבל סגול ב"שוק הדרווישים" (7-9/10)

נשמח לראותכן

חג שמח
מתנחלת_אלמונית*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2004, 20:28
דף אישי: הדף האישי של מתנחלת_אלמונית*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי מתנחלת_אלמונית* »

בקשו ממני לספר על איך הכרתי את התחבושות הרב פעמיות אז ככה
היה לי בעיה להתמודד עם טמפונים(כן הרגילים) אז חפשתי תחליף שאוכל להשתמש בו לשחיה ואז אבא שלי מצא באינטרנט חומר על הנושא הזה,ואז קנינו משרה את הפעמוניות לכל הבנות במשפחה וזה ממש יעיל! יכולים לשחות איתו ולהיסתובב איתו וכמעט ולא מרגישים אותו והדם לא נוזל החוצה, מיד אחרי השימוש הראשון המלצתי לחברותי על המוצר והם התרשמו אני מקווה שבקרוב הם גם יקנו אותו (אם הם לא קנו עד כה).
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

מתנחלת, את מתכוונת אולי ל טמפון רב פעמי?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

יש לי בעיות נקיון עם התחבושות כתמי הדם נשארים למרות שכמובן שטפתי במים קרים. וכך התחבושת הכחולה עם הכתמים הצהובים היפה שלי הפכה להיות עם כתמים חומים. נסיתי מי חמצן (קליה ודומיהן) וניסיתי אפילו רן ולא יורד - יש רעיונות?
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אני מצטיידת עכשיו לקראת הלידה ותוהה מה לעשות בעניין התחבושות לדימום של הימים הראשונים.
האם עלי להסתדר כמה ימים עם תחבושות חד פעמיות (שגם אם מתעלמים מהשיקול האקולוגי ומשיקולי נוחות ונעימות - יש את הנזק שהן גורמות לגוף)
או שיש איזה פתרון מכותנה?
לקנות כמות גדולה של תחבושות בד עבות רק בשביל כמה ימים זאת הוצאה שנראית לי מיותרת.
האם יש פתרון אחר?
מישהי ניסתה?

יש איזה פטנט של מגבות מקופלות שהעלתה מישהי במעגל בפארק הירדן. האם זה מתאים? (ואם אפשר אז עוד פרטים בבקשה...)

תודה @}
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי אביב_חדש* »

עוגיה - מנסיון אישי, העדפתי להשתמש יומיים-שלושה בתחבושות ח"פ ורק אז להתחיל עם תחבושות בד. גם מבחינת הכח להתעסק עם בתחבושות וגם מבחינת עוצמת הדימום.
אולי פתרון של מגבות מקופלות הוא עדיף יותר אקולוגית.
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

פלונית אלמונית
יכול להיות שהתחבושות לא התנקו מכוון שהדימום של אותו חודש היה כזה שצריך להשאר?
בדרך כלל הדם מתנקה , אבל לא תמיד
לפעמים בגלל התזונה שלנו באותו חודש, לפעמים בגלל הדברים שעשינו ( או לא עשינו) , המון סיבות.
אני דווקא גיליתי שגם אם נשארים כתמים- יש בזה משהו מאד עוצמתי ומחבר, מוסת לוסת, משהו שיוצר את הקשר.
מקוה שזה עזר לך....
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

עוגיה יקרה

מה שאני יכולה להציע, עשיתי ערכות לאחרי לידה - של הרבה תחבושות גדולות ( המיועדות לדימום אחרי לידה) ביחסית מעט כסף

7 תחבושות ב180 ש"ח
בעיקר בגלל הסיבה של לא להתעסק יותר מידי בכביסות ( בטח לא בתדירות גבוהה מידי)

אם בא לך , את מוזמנת להתקשר אליי ואם לא אז באמת תלכי על מגבות
תקחי בחשבון שככל שהמגבות יותר משומשות הן סופגות פחות אז תנסי כמה שיותר חדשות וגם עדיף באמת להשתמש בהם בימים בהם את פחות בתנועה , כי זה לא כל כך נוח ( זה לפחות מה שלי קרה כשקיבלתי וסת בהפתעה מחוץ לבית ולקחתי מגבת מטבח ...לא היה כל כך נוח)
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

רוצה לספר של שיטה חדשה ששמעתי ממשתמשת ותיקה , בנתיים זה נוסה בהצלחה אצל כמה מבנינו:

אפשר לא להשרות את התחבושות במים.
פשוט לתת להן לעמוד כמה ימים ( אני ניסיתי אפילו להשאיר אותן מקופלות ), הדם מתייבש ( כמובן בלי ריח) ואז כמו שהן למכונה במים קרים.
הן מתנקות לגמרי, ממש מדהים.
אז מי שמוכנה לותר על מי ההשקיה , מוזמנת להשתמש בשיטה ולהפיץ אותה הלאה , לכאלה שאין להן אינטרנט
שריתה_שריתגיילמואס*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 00:54
דף אישי: הדף האישי של שריתה_שריתגיילמואס*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי שריתה_שריתגיילמואס* »

תחבושות בד בגדלים שונים ובעיצוב מיוחד מבד כותנה טבעי ולא צבוע שניתן לשתמש ב"תחבושות "אמאדמה" אורגניות מעל התחבושת החד פעמית , כהגנה נוספת לקיפר או בפני עצמם. התחבושות האורגניות ללא כנפיים ונשארות במקום - לכן אין סרבול או שפשפת או גירוי מהכנפיים פשוט באופן טבעי 0544899458 [email protected]
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אז כמו שהן למכונה במים קרים.
נראה לי חבל להפעיל מכונה רק בשביל תחבושות.
אין שום דבר אחר שאני מכבסת במים קרים.
בשמת_א*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי בשמת_א* »

מים קרים זה לא 30 מעלות? שירה, תבהירי בבקשה לאיזו טמפרטורה התכוונת.
אצלי יש כביסות ב-30 וב-40 מעלות. זה תקף לגביהן?
מאמא_מאוהבת*

תחבושות רב פעמיות

השיטה של שירה יכולה לעבוד רק אצל כאלה שמחזיקות מלאי מספיק גדול של תחבושות...
בנות - מי שניסתה עוד - ספרו חוויות :-)
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

הכוונה היא ל30 מעלות.
כמובן שאין מה להעמיד מכונה רק לתחבושות, הרעיון הוא שאם את מעמידה המכונה ב30 מעלות אז תוסיפי את זה.
אצלי הכל אני מכבסת ב30 מעלות.

בכלל, בלי קשר לתחבושות , בדים נשחקים יותר ככל שהים חמים יותר, לכן מומלץ לכבס את רוב הבגדים ב30.

זה נכון שצריך מספיק תחבושות בשביל זה.

אני שמעתי על השיטה מאד נשים שאימצו אותה, מקוה שהן תכנסנה לפורום ויכתבו על זה.
טל_טיבי*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2004, 18:48
דף אישי: הדף האישי של טל_טיבי*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי טל_טיבי* »

בשמת - אצלי הן מתכבסות נפלא במכונה עם 40 מעלות וגם ב- 30.
אני פשוט מייבשת וזורקת למכונה - לא לתחבושות בלבד.
הכל יוצא נקי, ואין הכתמה של שום דבר אחר במכונה.
לקח לי הרבה זמן להעיז דבר שכזה - אבל האמת שזה די פשוט.
המחסום, לדעתי הוא פסיכולוגי בלבד.
כל מה שלמדנו על כמה זה מגעיל וטמא וכו', זה לא שונה מכל בגד מוכתם אחר.
הפתיע אותי מאד שזה יוצא נקי כמו חדש!
שירה - אמרת פעם משהו על "בלי מרכך" -אני כן משתמשת - ולא רואה הבדל. אולי תרחיבי, בבקשה על עניין המרכך?
מאמא_מאוהבת*

תחבושות רב פעמיות

טל טיבי, אולי זה יענה על שאלתך (מעתיקה מראש הדף):

עדיף לא להשתמש במרכך כיון שהוא פוגע בכושר הספיגה של הבד. כנ"ל לגבי הגיהוץ.
רונה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2001, 10:59

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי רונה* »

שריתה ,כתבת שהתחבושות באות על תחבושת חד פעמית.
למה צריך חד פעמית? מה התחבושות האורגניות לא סופגות מספיק?
וחוץ מזה - מה עם כל הענין האקולוגי? בעצם את אומרת להשתמש בתחבושת חד פעמית , אז זה לא ממש מועיל לסביבה בהקטנת הזבל, לא?
טל_טיבי*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2004, 18:48
דף אישי: הדף האישי של טל_טיבי*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי טל_טיבי* »

עדיף לא להשתמש במרכך כיון שהוא פוגע בכושר הספיגה של הבד. כנ"ל לגבי הגיהוץ.

מאמא - תודה על הציטוט. אלא שמניסיוני אין הדבר נכון.
מאמא_מאוהבת*

תחבושות רב פעמיות

טל טיבי, אצלי דווקא מאז שכמעט הפסקתי להוסיף מרכך (בייחוד בכביסה צבעונית) הבגדים מתכבסים יותר טוב ולא נתקעים בהם ריחות ליווי (ולאו דווקא של המרכך..). ואני יודעת שהשינוי נובע אך ורק מצימצום בשימוש במרכך.
>אולי שירה אפילו יודעת על מה היא מדברת :-D<
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

שלום לכולן.

נפתח פתח לכוון חדש.

לצורך מחקר ( שמיועד לקהילת הרופאים) אני מחפשת נשים שסבלו מפטריות ואלרגיות כתוצאה מהחד פעמי והמעבר לתחבושות בד פתר להן את הבעיה.

המחקר הוא אנונימי, הכל נשאר חסוי.

זה יכול להיות צעד מאד משמעותי מבחינת המודעות וההכרה בבעיות שיוצרות התחבושות החד פעמיות ( והטמפונים).

מי שסבלה מזה והמצב השתנה , אשמח מאד מאד לשמוע , או אם היא מכירה נשים אחרות ויכולה לענין אותן.

אפשר לפנות אליי במייל , או בטלפון

04-6373627

המייל שלי : [email protected]

תודה מראש לכולן

באהבה שירה
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

בעקבות שיטת הניקוי החדשה שהועלתה כאן, מישהי שאלה אותי למה לא לשים את זה ישר במכונה ולא לחכות כמה ימים עד שהדם יתייבש.
אני הולכת לנסות את זה בוסת הקרובה, מזמינה עוד לנסות ולהגיד לנו ממסקנותיהן.

אם זה מוצלח , אז זה פותר את בעית הכמות ( שצריך שיהיה הרבה כדי שיספיקו להתייבש)
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי יערת_דבש* »

גיליתי יתרון נוסף בתחבושות:
הן צמודות לתחתונים אך נעות בתוכן. נשמע פרדוקסלי, אבל:
כשצריך הן צמודות, עם הכנפיים והקליפס שמחזיק אותן.
אבל בתנוחות שונות, אפשר להזיז אותן קדימה ואחורה (תזוזה שלא קורית באופן רגיל בזמן הליכה למשל) לפי התנוחה.
למשל, בשינה על הגב, אני מעבירה אותה קצת אחורה, כך גם בנהיגה, שהאגן מוטה טיפה קדימה. ואם מתהפכים על הבטן ומתעוררים מזה, אפשר להעביר אותה טיפה קדימה.
מנסיון!
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

מחפשת שם לתחבושות בד.

אני לא אוהבת את השם תחבושת לבנה ( מה גם שהרוב לא עושות את ההקשר בין זה שהלבנה במשמעות ירח).
מחפשת שם שהוא לאו דווקא עם המילה תחבושת בתוכו ( כי ממילא למטה כתוב תחבושת הגייינית רב פעמית)
פתחתי בפורום של אלה אישה דף שנקרא "שמות לתחבושות בדשמות]
מבקשת את כל מי שיש לה רעיון להכנס ולרשום לנו אותו ( אפילו סתם אסוציאציות)
הקישור לדף הוא
לתחבושות בד[/po]"

מודה מראש לכולן
שריתה_שריתגיילמואס*

תחבושות רב פעמיות

רונה, התחבושות "אמאדמה" אורגניות טבעיות ללא צבע וללא כנפיים זה שיטה יעילה ויחודית ומומלצת מאוד לנסות אותם
אני ממש לא בעד טמפונים הסותמים את האשה אפילו לא אורגניות - אני מציעה את הקיפר לפתרון חיצוני אני מציעה תחבושות אורגניות 100% טבעיות בלבד. אבל רונה, רונה יש נשים שזקוקות לתקופת מעבר אז ניתן לשתמש בשכבה הצמוד לגוף שיהיה לפחות נעים וכייפי ואח"כ המעבר תהיה לשימוש בר"פ בלבד...כמובן
שימוש חלקי בר"פ הוא כן מקטין את הזבל לעומת אלה שלא משתמשות כלל בר"פ
וכמובן שאני דוגלת במסע של אקולוגיה נשית ומחזור המחזור כמה שיותר - אבל כל אשה וקצב השינוי שלה
ובעניני אקולוגיה....ניתן לבחור...להיות חלק מהבעיה או חלק מהפתרון [email protected] 0544899458
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

יצא לי השבוע להציץ בתחבושות של מישהי אחרת. היתי באיזה מקום עם לינה ומקלחות משותפות וכו', ומישהי השאירה במקלחת, אז הצצתי לה עליהן, אני אפילו לא יודעת אם הן היו של מישהיי שראלית או מחו"ל, כי היו הרבה אנשים מחו"ל בכינוס.
בכל אופן ראיתי שהן היו תוצרת קנדה והיו בהן שני דברים שמצאו חן בעייני: ראשית, היה להן 3 תיקטקים ולא אחד, שבעיני זה נראה עדיף, אבל אפשר להתווכח. זה בטח יותר מתאים לתחבושות גדולות ועבות כמו שאני בדרך כלל צריכה, כי כשהתקלקל לי תיקתק זה נורא ביאס וכשיש שלושה זה פחות קריטי. מה שעוד ממש מצא חן בעיני, שהיתה שם גומיה קטנה, מעין מתלה. אני זוכרת שהייתי בטבע ושטפתי אותן בדלי וניסיתי לתלות על ענף והיה קשה, וכאן הן היו פשוט תלויות על הגומי על המתלה במקלחות המשותפות, נראה לי נורא נוח, גם לשימוש ביתי.
בינתיים, אני לא מתגעגעת אליהן יותר מדיי, הן מאופסנות להן בביטחה ואני מקווה שלא אזדקק להם הרבה זמן. מה שכן, שירה- שמעתי שיש לך ערכה לנשים אחרי לידה? יש לי עוד זמן, אבל אני אשמח לשמוע עליה, כאן או בדף שלי.
שריתה_שריתגיילמואס*

תחבושות רב פעמיות

נסיתי את שני הסוגים של תחבושות והגומיה זה על מנת להשחיל פנימה תחבושת דקה נוספת אבל זה פתרון ליבוש/ אני מוכרת תחבושות אורגניות טבעיות שלא צבועות ללא תיקתקים כלל זה מיועד גם לאחר לידה זה דגם יחודי והתחבושת נצמדת לתחתון ומאליו מונחת תחבושת נוספת שמתחלפת.מומלץ לנסות-שריתה 0544899458 [email protected]
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

היי יולי

התחבושת של ה3 תיק תקים, אני יכולה להגיד לך שניסיתי כאלה ( עשיתי כמה ניסיוניים) וזה לא היה כל כך נוח.
בעיקר בגלל שהנסיניות אמרו שזה היה להן מגושם מידי בתפעול השוטף.
לגביי התליה - אפשר פשוט לתלות את הכנפיים - לחבר אותן אחת לשניה ( כאילו שהיית סוגרת מתחת לתחתון, אבל בלי התחתון) והן מחזיקות נהדר.
בדרך כלל הרוב רוצות כמה שפחות "אלמנטים" ודברים שיהיו על התחבושת , וגומיה זה עוד תוספת של משהו.
השיטה של הכנפיים שמתחברות בתיק תק היא סבבה והתחבושת ממש לא נופלת.

לגביי אחרי לידה - כן יש ערכה שעולה 180 ש"ח ל7 תחבושות גדולות לאחר לידה ( במקום245 ש"ח).

את יכולה לדבר איתי בטלפון או במייל
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

רציתי רק לעדכן לאלה האוהבות תחבושת ללא כנפיים , גם אצלי ניתן להשיג כאלה ( מה שנקרא " ליינר").
מהנסיון שלי ושל אחרות ראיתי שהרוב מעדיפות אותן כתוספת לתחבושת ולא כתחבושת בפני עצמה ( כלומר- שהכנפיים של התחבושת מעליה יחזיקו אותה ).
בעקרון שאין כנפיים אז זה נצמד לתחתון, והבדים " נדבקים " אחד לשני.
הבעיה היא הרבה פעמים כשמורידים את התחתונים, אז לפעמים התחבושת יכולה ליפול.

אם יש כאלה שמשתמשות בתחבושת ללא כנפיים בלבד, אשמח לשמוע נסיונכן .
נעמי_בן_שיטרית*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 22:15
דף אישי: הדף האישי של נעמי_בן_שיטרית*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי נעמי_בן_שיטרית* »

הי שירה.
האם ה"ליינר" דקות וקטנות יותר מהיומיומיות, או שהן זהות להן רק ללא כנפיים?
תזמורת_הים*

תחבושות רב פעמיות

אפרופו שימוש בליינר כתוספת לתחבושת: יש לי טיפ שקבלתי מהבחורה שקניתי ממנה תחבושות בד: במקום תחבושת עבה משתמשים בתחבושת יומיומית דקה ומתחתיה ליינר ללא כנפיים שאפשר לעשות גם לבד (אני למשל גזרתי מגבת למלבנים בגודל המתאים, והתקבלו 16 ליינרים בעלות של 5 שקלים). אפשר לשים ליינר אחד או שניים לפי עצמת הדימום, התחבושת הדקה מלמעלה מחזיקה הכל עם הכנפיים שלה, שום דבר לא זז, ואפשר להוסיף או להוריד שכבות ליינר במשך היום לפי הצורך. מאד נוח.
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

לא, הן לא דקות וקטנות יותר מהיומיומיות
הלינר זהות בעובי לתחבושת הדקה- 2 שכבות של פלנל ושכבה של מגבת עבה
שריתה_שריתגיילמואס*

תחבושות רב פעמיות

לגבי התחבושות אמאדמה, האורגניות שאני משווקת בארץ, אין שום כנפיים כלל והלינריים לא נכנסים לגומיה ולא יושבים מתחת (מתחת : )) לתחבושת הכנפיתית
עדיף לשתות רד בול וגם לאכול כנפה ולא לקבל שפשפת מהסרבול של הכנפיים}
תזמורת_הים*

תחבושות רב פעמיות

לא לקבל שפשפת מהסרבול של הכנפיים
אני חייבת להבהיר לטובת מי שטרם התנסתה בתחבושות בד ש אין דבר כזה שפשפת מכנפיים של תחבושת בד.
אביב_חדש*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אני חייבת להבהיר לטובת מי שטרם התנסתה בתחבושות בד ש אין דבר כזה שפשפת מכנפיים של תחבושת בד
וואלה!
צודקת. לא חשבתי על זה עד היום.
בשמת_א*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי בשמת_א* »

ולא לקבל שפשפת מהסרבול של הכנפיים
מסכימה עם אורית. לא נתקלתי בשום סירבול של כנפיים, ובטח שלא בשפשפת, לא אצלי ולא אצל חברותי.
זה כמו לקבל שפשפת מתחתונים.

לגבי בלי כנפיים:
לי יש עם אלה כמה בעיות.
א. הן כמעט לא זזות, אבל זה תלוי ברמת הפעילות. בכל זאת עם הכנפיים יש לי יותר ביטחון שלא יזוזו אז אני חופשייה יותר.
ב. לפעמים יש איתן נזילה על התחתונים, וזה תלוי בגיזרה של המשתמשת. כי הדם לפעמים יוצא בדיוק על הצד איכשהו. אם יש כנפיים אז הקיפול של הכנף מתלכלך.
ג. כשמורידים תחתונים קורה שהן נופלות, אם הן נקיות (מה שקורה הרבה בשיטת מירב שרמן (-; ). לא נעים.
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

מסכימה איתך בשמת
לגמרי

בכל מקרה לפי דעתי הליינר ( בלי הכנפיים ) יותר יעיל כשהוא מתחת לתחבושת עם כנפיים ( ואז הוא מוחזק מתחת לכנפיים ) וכך אין סכנה שהוא יפול.
ולכן הוא יותר שימושי בתור עוד שכבת עובי.
אביב_חדש*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי אביב_חדש* »

כשמורידים תחתונים קורה שהן נופלות,
:-P
קרה שהתיקתק נפתח והן נפלו ישר לשירותים...
בשמת_א*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי בשמת_א* »

קרה שהתיקתק נפתח והן נפלו ישר לשירותים
D-: גם לי! גם לי זה קרה! באלה בלי הכנפיים...

הבעיה עם הליינר היא שאני רוצה להחליף את אלה עם התיקתק - מה זה עוזר לי שמה שלמטה נשאר נקי? אז מספיק שיש אחת כזאת, אבל דווקא את אלה הייתי רוצה להחליף, כשהתיקתק נשאר כגיבוי.
אני משתמשת בבלי כנפיים בסוף של המחזור, או כשיכבה מעל התיקתק.
בזמן האחרון אני שמה תחבושת כנפיים גדולה ומעליה תחבושת כנפיים קטנה. יש לי פטנטים איך להסתדר עם התיקתקים, וזה עובד טוב (טוב, האמת, מאז שיטת מירב שרמן, אני מסתדרת עם תחבושת אחת בלבד, וגם שם אני רואה בהשרייה שהיה רק דם שטחי ביותר. איזה כיף!)
נעמי_בן_שיטרית*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 22:15
דף אישי: הדף האישי של נעמי_בן_שיטרית*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי נעמי_בן_שיטרית* »

וסת ראשונה עברה עם תחבושות ר"פ.

אחרי 20 שנה של טמפונים (+ חצי שנה עם מונקאפ),
הרשיתי לעצמי להרגיש את עצמי.
הרשיתי לעצמי לשחרר ולהרפות.
נעשיתי מודעת לזרימה, חשתי אותה ואפשרתי לה להיות.

זמן הוסת השתנה משישה ימים לשלושה!
הכאבים שהיו כמעט בלתי נסבלים נעלמו.

לגבי הכביסה, התנקו בקלות ללא השריה מוקדמת, בשלושים מעלות.

ביום הראשון (עם הגדולה) הרגשתי קצת מסורבלת, ובנוסף לכך אישי שאל אותי "מה זה הטיטול הזה".

ואסכם: תודה, תודה שירה !
מאמא_מאוהבת*

תחבושות רב פעמיות

נעמי, איזה כיף לשמוע! מזל טוב! @}
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

תודה נעמי
כיף לשמוע את מה שסיפרת

האמת שזה די מדהים אותי כל פעם מחדש הסיפורים על ההבדל בוסת עם טמפון ובלעדיו.
שמעתי כבר מכל כך הרבה שהכאבים שהיו להן עם הטמפון , עברו.

נימי, מברכת אותך עם תחילת המסע ומאחלת לך התבוננות , לימוד וגילוי מחודש של הגוף והמחזוריות ( בין אם רוצים את זה ובין אם לא, זה קורה אחרי תקופת שימוש בתחבושות).
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

יקרות
מזמינה אתכן שוב להכנס לדף שפתחתי על שמות לתחבושות בד
להביע את דעתכן על מה שעלה ולהציע דברים אחרים אם יש לכן.

מודה מראש
באהבה שירה

הקישור לדף

"http://www.elaisha.com/cgi-bin/chiq.pl?[po]שמות לתחבושות בד[/po]"
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי יעל* »

שאלה על התחבושות הרב פעמיות של שירה
קראתי כאן את התגובות ונפעמתי
אבל יש לי שאלה לשירה או למי שניסתה
מה אתן עושות כאשר אתן יוצאות מהבית?, אפילו בסתם יום עבודה
איך שומרים את התחבושת כשאין לכן תנאים מתאימים לנקות ולייבש אותה?
תזמורת_הים*

תחבושות רב פעמיות

איך שומרים את התחבושת כשאין לכן תנאים מתאימים לנקות ולייבש אותה?
בשקית בד. איך שמגיעים הביתה זורקים את כולן לגיגית מים להשרייה ממושכת ובסוף המחזור למכונה.
יעל*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי יעל* »

שאלה לנשים שעברו מטמפונים לתחבושות
אני משתמשת בטמפונים קרוב ל - 13 שנה. בערך מאז שהתחלתי לקבל מחזור
אני חייבת לציין שזה תמיד היה לי מאוד נוח
אלא שרק לאחרונה התחלתי לחשוש ממה שהחומרים המסוכנים שיש בזה יכולים לגרום לי
ולאחר מה שקראתי כאן על התחבושות הרב פעמיות התחלתי לחשוב על זה.
אבל בשבילי זה לא סתם להחליף תחבושות חד פעמיות ברב פעמיות
אלא מעבר קשה יותר. אף פעם לא סבלתי תחבושות, תמיד זה היה מסורבל, לא נוח ובד"רכ מלכלך
רציתי לשאול את הבנות שעשו מעבר כזה, איך זה היה בשבילן, האם הצליחו להתרגל לזה וכמה זמן זה לקח להן

ועוד שאלה לאורית ס.
אם שומרים את התחבושות בשקית בד כל היום, זה לא מסריח?
תזמורת_הים*

תחבושות רב פעמיות

יעל,
ראשית, תחבושות בד לא מסריחות. תחבושות וטמפונים ח"פ מסריחים, בטח בגלל הכימיקלים שיש בהם.
שנית,
תראי, המעבר לתחבושות בד, או טמפון רב פעמי, או מודעות ווסת לפי שיטת מירב שרמן (שני דפים שאני ממליצה לך לקרוא בנוסף לדף הזה אם את מהרהרת לנטוש את הטמפונים), הוא קשה לכולן. לאו דווקא בגלל ההיבט הלוגיסטי, כמו בגלל השינוי בתפיסה. קחי את הזמן שלך, קראי את הדיונים שיש פה (ואולי יענין אותך לבקר בעוד דיונים ב-מדור נשים וסת ופוריות), ואל תהססי לשאול שאלות.
אני עברתי מתחבושות ח"פ ל טמפון רב פעמי ומאד חששתי, כי כמוך- הסתדרתי עם התחבושות לא רע (כך לפחות חשבתי אז) וטמפונים ממש שנאתי ופחדתי שהטמפון הר"פ לא יהיה לי נוח ולא אסתדר אתו. בסוף- אחרי כמה חודשים של התלבטות, חיפוש מידע באינטרנט והשתתפות בפורומים, החלטתי לנסות וזהו- אין דרך אחרת לגלות אם משהו מתאים לי או לא, נכון? והנה להפתעתי גליתי מהרגע הראשון שהוא מאד נוח, ובכלל לא דומה לטמפונים ח"פ, וחווית הוסת שלי פשוט השתנתה לחלוטין.
יעל*

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי יעל* »

אורית, אני שמחה לשמוע
תוכלי לתאר כיצד השתנתה חווית הווסת שלך? ומבחינת הגיינה, האם באמת זה לא נוזל ולא מלכלך כמו שכתוב באתרים המפרסמים.
וגם כשקראתי על הטמפון הרב פעמי, תהיתי במה זה שונה בעצם מטמפון חד פעמי, מלבד זה שאינו מכיל חומרים בעייתיים
הרי מבחינת הבעייתיות שב"סתימת" הגוף ומניעת התנועות הרצויות בצוואר הרחם, גם הוא "סותם", לא?
מאמא_מאוהבת*

תחבושות רב פעמיות

יעל,
גם אני נדהמתי לגלות שהתחבושות המשומשות שאיחסנתי בשקית בד במשך היום, עד שהגעתי הביתה - פשוט לא הסריחו! שכבו להן בשקט בנחת וחיכו שכולנו נגיע הביתה למקלחת :-)
שריתה_שריתגיילמואס*

תחבושות רב פעמיות

יעל בתחבושות אמאדמה האורגניות יש דגמים שתוכלי לשים גם מעל התחבושת הח"פ
ברגע שתכירי את התחושה הטבעית במגע של גופך ותביני כמה זה מגוחך הבזבוז הפסולת והקנס החודשי
תעברי לחלוטין לר"פ
באופן אישי מומלץ באמת להתרוקן תוך הקשבה מתי ואיך לרוקן את הדם כמו היציאות האחרות
בבית אני מעדיפה תחבושות וגם לזרימה הראשונית והסוף לנקיון כלל מערכתית!
ובחוץ, במשך המחזור, בטבע, ובפעולות דינמיות אך ורק את הקיפר המהפכני והמדהים
ולבטחון ולהגנה יתרה ניתן לשתמש בשיתוף ובמקביל בתחבושות אמאדמה ובקיפר
ופשוט....חבל על כל טמפון...אז תתחילי לחוות ולנסות את הדרך של אקולוגיה נשים שיפה שעה קודם
דרך*
הצטרפות: 28 אפריל 2005, 00:32

תחבושות רב פעמיות

שליחה על ידי דרך* »

מכירות תחבושות חד פעמיות ללא חומר כלשהו עליהן? טבעיות?
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות

יש תחבושות אורגניות חד פעמיות של חברת ניוטראקר
להשיג בבתי הטבע
שירה_לוריא*

תחבושות רב פעמיות