תכנון טיול קרקעי לגרמניה וחזרה

אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

אהלן וסהלן,

בקיץ הקרוב אני מתכנן לנסוע עם החברה לטיול של 6-8 שבועות באירופה, עם מספר דגשים:
בלי טיסות*, וכמה שפחות הפלגות ואוטובוסים - להשתדל להתנייד בעיקר ברכבות. (אנמק אם זה מעניין מישהו/י)
עם שקי שינה ואולי אוהל קטן. שינה אצל אנשים מארחים ובמקומות ציבוריים / בטבע. לא בבתי מלון ואכסניות*. שנינו טבעוניים, אבל לא מפונקים*. חשוב שמבחינת המזון המסע יהיה אפשרי בכל מקום שנעבור בו. כרגע אני לא בטוח לגבי אוסטריה למשל, מכיוון שאני לא בטוח שבכלל יש שם אוכל חוץ מבשר.

אז למעשה מה שאני מחפש כרגע זה מסלול מעניין, ידידותי לטבעוניים (לא מפונקים), מישראל למערב גרמניה ובחזרה, ברכבות (והפלגה או שתיים בים התיכון).

התכנון הראשוני שלי:
ישראל,
קפריסין (בהפלגה),
תורכיה (בהפלגה),
תקופה קצרה ונחמדה בתורכיה, וממערב תורכיה לעבור ליוון (רכבת),
ומשם ברכבות -
אלבניה, מונטנגרו, בוסניה והרצגובינה, קרואטיה, סלובניה, אוסטריה, גרמניה

ובכיוון חזור
ברכבות - צרפת, שווייץ, איטליה
ואז שיט מדרום איטליה לישראל או לתורכיה ומשם לישראל

מצד שני אולי עדיף במקום לעבור לאורך הים האנדריאטי (איזור יוגוסלביה לשעבר), דוקא לעבור בבולגריה, רומניה והונגריה, צ'כיה וסלובקיה?
ואולי כל הלו"ז הזה צפוף מדי?

אשמח לקבל רעיונות והערות,
וגם סתם תמיכה והתלהבות
תודה!
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

וגם סתם תמיכה והתלהבות
קודם כל תמיכה והתלהבות: זה בדיוק החלום שלי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ביני לבין עצמי (אפילו השמעתי פעם לבןזוג משהו על זה) אני מתכננת לצלצל לאוניות לברר כמה עולה לשנע משפחה של ארבעה ואם יש אפשרות להצטרף לאניית משא או משהו. מתכננת לברר את לוחות הרכבות באירופה ואת העלויות (בשנות השמונים חציתי כמה פעמים את אירופה ברכבות, כולל נסיעה בלילה ברכבת לא בקרונות שינה - כך מרוויחים עלות של מלון בלילה, עושים את הנסיעה בשעות שממילא "מתבזבזות", וקרונות השינה היו יקרים ולא בהישג ידי. אבל זה קשה קשה). חולמת לי על המסלול. מתבאסת כל פעם מחדש שאין שלום עם לבנון וסוריה כי זה חוסם לנו את המעבר הקרקעי לאירופה...

אני אשמח מאוד אם תספר כאן את תוצאות בירוריך על המחירים והמסלולים והתנאים באוניות לקפריסין, תורכיה ואיטליה (אלה בדיוק המסלולים החלופיים שלי).
לא יודעת מה להגיד לך על הדרך בתוך מזרח אירופה כי מעולם לא הייתי שם.

כרגע אני לא בטוח לגבי אוסטריה למשל, מכיוון שאני לא בטוח שבכלל יש שם אוכל חוץ מבשר.
אתה צוחק, נכון?
זו ארץ אירופית לגמרי רגילה. ולא ראיתי שהם אוכלים בעיקר בשר. הם יותר בקטע של גבינות קשות מסורתיות. אגב, במזרח אירופה נדמה לי שעדיין החלב לא מפוסטר (צריך לברר את זה, כי אם הם הצטרפו כבר לאיחוד האירופי אז יכול להיות שהתקנות שלו כבר הרסו את זה) ולכן מוצרי החלב שם, בטח בכפרים, "חיים".
כמו בכל ארץ אירופית, אפשר לקנות שם פירות וירקות בסופרמרקטים שהם וריאציה על מה שיש בתל אביב, ויש ימי שוק בככרות בערים או בכפרים. כדאי לברר אם יש ימי שוק קבועים או כל יום (אינטרנט על כל ארץ, תיירות, חוברות בשגרירויות בארץ - כל שגרירות מחזיקה חוברות תיירות על הארץ שלה, ותמיד יש מישהו בשגרירות שישמח לענות על שאלותיך כגון "איך אפשר למצוא את השווקים בככרות? האם הם מתקיימים רק פעם בשבוע או יותר?".
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

אני אשמח מאוד אם תספר כאן את תוצאות בירוריך על המחירים והמסלולים והתנאים באוניות לקפריסין, תורכיה ואיטליה
גם אני!

ביני לבין עצמי (אפילו השמעתי פעם לבןזוג משהו על זה) אני מתכננת לצלצל לאוניות לברר כמה עולה לשנע משפחה של ארבעה ואם יש אפשרות להצטרף לאניית משא או משהו.
באחד האתרים שמסבירים על נסיעה באניות מסע, שהגעתי אליהם דרך הקישורים של אופק, כתוב בפירוש שזה אך ורק למבוגרים... אבל אולי יש יוצאי דופן. תמיד שווה לנסות ולשאול.

ובקשר לטבעונות - כל עוד אתם מתכוונים להכין את האוכל שלכם בעצמכם, לא צריכה להיות שום בעיה בשום מקום. אחרת, כלומר במסעדות למיניהן ובתור אורחים, דוקא שמעתי שהכי בעייתי במקומות כמו ספרד ודרום צרפת. אבל התוצרת המקומית מעולה!
רחל_ברמן*

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

אה, ועוד רעיון - תנסו למצוא אולי קהילות אלטרנטיביות בדרך, squatters או קהילות כפריות אקולוגיות וכאלה. בד"כ יהיה להם איפה לארח תמורת קצת עזרה בפרוייקטים שלהם למשל, יש להם מודעות לטבעונות, ובכלל זה יכול להיות מגניב. בעידן האינטרנט זו לא צריכה להיות בעיה למצוא, והם גם הרבה פעמים יוכלו להפנות אתכם מאחד לשני.
אורי_יורמן*

מתבאסת כל פעם מחדש שאין שלום עם לבנון וסוריה כי זה חוסם לנו את המעבר הקרקעי לאירופה...
כנ"ל
ולי גם אסור לעבור בירדן ומצרים מסיבות צבאיות, הרבה אחרי שאשתחרר...

ובקשר לטבעונות - כל עוד אתם מתכוונים להכין את האוכל שלכם בעצמכם, לא צריכה להיות שום בעיה בשום מקום. אחרת, כלומר במסעדות למיניהן ובתור אורחים, דוקא שמעתי שהכי בעייתי במקומות כמו ספרד ודרום צרפת. אבל התוצרת המקומית מעולה!
התכנית שלי באופן אישי זה לסחוב בתיק 2 קילו תמרים ו3 קילו אגוזים (ולמלא את המלאי מדי פעם). זאת אחלה צידה לדרך, למקרה שנהיה בעיר שבה כן נהיה במצב "בעייתי".

תנסו למצוא אולי קהילות אלטרנטיביות בדרך, squatters או קהילות כפריות אקולוגיות וכאלה. בד"כ יהיה להם איפה לארח תמורת קצת עזרה בפרוייקטים שלהם למשל, יש להם מודעות לטבעונות, ובכלל זה יכול להיות מגניב
מצד אחד חשבנו על זה, מצד שני יש גם רצון לטייל במקומות "רגילים".
נניח, לעשות woofing במשך שבוע איפשהו, זה גם "מבזבז" שבוע מתוך המעט מאוד זמן שגם ככה אין לנו.

תודה על ההרגעה לגבי אוסטריה ושאר אירופה בכלל מבחינת אוכל...
אורי_יורמן*

ועוד משהו
לגבי מקומות להתארח,
כן יש לי כוונה להשתמש בעובדה שיש בעולם רשימות של אנשים שמוכנים לארח אצלהם אנשים מחו"ל:
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

וואו, נשמע כיף גדול! אבל נשמע לי לו"ז צפוף מדי לשמונה שבועות, לא? בעיני עדיף להיות יותר זמן בכל מקום ולחוות אותו לעומק, מאשר להיות ביותר מקומות. כמה זמן לדעתך יגזלו המעברים ממקום למקום באניה וברכבת?
עינ_התכלת*
הצטרפות: 14 מרץ 2007, 22:05
דף אישי: הדף האישי של עינ_התכלת*

שליחה על ידי עינ_התכלת* »

יכולה (ואף אשמח) לעזור במידע לגבי איטליה
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

שליחה על ידי בר_עדש* »

לגבי אוטובוסים ורכבות:
א. אוטובוסים הרבה יותר זולים. הרכבות הבינלאומיות באירופה עולות בערך כמו הטיסות באותם קוים
ב. מנסיוני טיול באוטובוסים יותר מעניין מטיול ברכבות, משום שאתה פוגש שם אוכלוסיה הרבה יותר מגוונת, כולל תרמילאים אחרים (שאין להם כסף לרכבות\טיסות).

לגבי הזמן: 6-8 שבועות נשמע קצר מידי למסלול שבחרת.
אם זה ממגבלה כספית - נסיעה באוטובוסים תוכל לחסוך לך כסף לעוד כמה שבועות טיול.
עינ_התכלת*
הצטרפות: 14 מרץ 2007, 22:05
דף אישי: הדף האישי של עינ_התכלת*

שליחה על ידי עינ_התכלת* »

הרכבות הבינלאומיות באירופה עולות בערך כמו הטיסות באותם קוים
הרבה, הרבה יותר מהטיסות

לדוגמא - טיסה מילאנו - פאריז בין עשרים לחמישים יורו הלוך חזור
רכבת - כמאה יורו לכיוון (לפעמים יש מבצעים ואז אפשר להשיג בחמישים יורו לכיוון - בשעות לא נוחות)

בנוסף, מוסיף האיש שלי, בקשר ללישון בחוץ, יש מקומות מוסדרים ומותרים לקמפינג - בדרך כלל בתשלום ודי בטוח שאסור לישון סתם במקומות לא מוסדרים. עכשיו נשאר רק לחשוב האם יש אכיפה של זה.

ובעודי כותבת אני נזכרת שיש אתר אינטרנט גרמני שמסדיר טרמפים בכל אירופה בין אנשים (שוב, בתשלום - אבל יוצא הרבה יותר זול מרכבת או אוטובוס) המטרה שלו היא גם להפחית את זיהום הסביבה כי ככה גורמים ליותר אנשים לסוע ברכב אחד. אם זה מעניין אני יכולה להביא קישור
אוק*
הצטרפות: 18 יוני 2006, 11:36

שליחה על ידי אוק* »

שינה אצל אנשים מארחים ובמקומות ציבוריים / בטבע
כולי קנאה. לפני כמה שנים עשיתי כזה טיול באירופה של קרוב לשנה, מספרד ועד סקוטלנד, ויש לי המלצה טובה למקום לינה חינם בערים הגדולות: בתי קברות.
אם זה לא מפריע לכם, אז זה פתרון טוב יותר משינה בגנים ציבוריים שם אתם חשופים גם לשודדים וגם לשוטרים.
נשמע כיף גדול! :-9
צל_אם_זיי*
הצטרפות: 01 מרץ 2008, 17:20

שליחה על ידי צל_אם_זיי* »

לא בטוח לגבי אוסטריה למשל, מכיוון שאני לא בטוח שבכלל יש שם אוכל חוץ מבשר.
יו מאסט בי קידינג... הוי אוסטריה, מצאנו שם המון ירקות ופירות, חלקם כמובן מיובאים, אבל יש הכל ובשפע וגם מחלקות מכובדות של ירקות ופירות אורגניים, בכל סופרמרקט.
גם מוצרי חלב אורגניים יש בשפע, אם כי אני לא יודעת אם טבעונים אוכלים "חלב מעובד" ובעצם, לצד כל מוצר מצאנו את אחיו האורגני במחירים שפויים לחלוטין.
חוצ מזה, זו בדיוק העונה של הברייז למניהם, קטפנו ביער אוכמניות, תותי יער וחמוציות בשפע.
תהנו.
רחל_ברמן*

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

הרכבות יותר זולות מהטיסות למרחקים יחסית קצרים (נניח, רוטרדם-פריז, או רוטרדם-ברלין, למרות שזה כבר גבולי). למרחקים ארוכים זה מתהפך. אבל אם מוכנים להתחייב מראש, המחירים יכולים לרדת בצורה דראסטית. ויש כמובן את כל כרטיסי ה-eurorail למיניהם, שאם מתכוונים לסוע הרבה, יכולים בהחלט להשתלם.

בגרמניה יש גם דיל רכבות בסופי שבוע, 25 אירו נדמה לי לנסיעה כל היום (או אפילו כל הסופש?) ברכבות לא מהירות. לסוע מרחקים ככה זה אומר להחליף הרבה רכבות פרבריות, אבל זה בכל אופן די מגניב, בעיקר משום שגרמניה זו אחת מהמדינות הכי יקרות לנסיעות רכבת.

בקשר לאתר של הטרמפים - אני גם נתקלתי באנשים שעושים את זה, אני אנסה למצוא. זה בתשלום אבל רק השתתפות בדלק, ככה שזה יוצא ממש מחיר נמוך וגם פוגשים אנשים.
אורי_יורמן*

בר, זאת לא בעיה של מחיר. חברה שלי צריכה לחזור לעבוד אחרי קצת פחות מחודשיים (אפשר למתוח את זה לחודשיים).
לפי דעתי לנסיעה ארוכה באוטובוס יש אימפקט סביבתי יותר גדול מלנסיעה ברכבת. אשמח אם תביעו את דעתכם בנושא. אני פותח את הנושא עכשיו לדיון בדף החופש לנוע על פני הארץ והים ללא טיסות, אז אפשר לדבר על זה שם.

עוד משהו
אני מבין מרחל שאם אני נוסע מרחקים קצרים בין מדינות שכנות, אז הרכבת כן משתלמת (יחסית לטיסה). האם כך הדבר?

יש לי כמה חברים מהג'אגלינג שהתנסו בטיולי תרמילאים (ושינה בחוץ בערים הגדולות וכו') באירופה. אשאל אותם לגבי הפתרונות לקמפינג.

תודה עד כה, תמשיכו כך! :-)
טנא_מלא_כוכבים*
הצטרפות: 03 דצמבר 2007, 18:12
דף אישי: הדף האישי של טנא_מלא_כוכבים*

שליחה על ידי טנא_מלא_כוכבים* »

מציעה את עזרתי במה שקשור לתכנון הטיול בתורכיה.
מצטרפת מנסיון כ-לא-אוכלת-בשר, ומנסיון טיול של הזמן האחרון, לכך שאין בעיה למצוא ירק ופרי באוסטריה.
נשמע מגניב, בהצלחה.
אלה_לי_לה*
הצטרפות: 07 נובמבר 2007, 10:20
דף אישי: הדף האישי של אלה_לי_לה*

שליחה על ידי אלה_לי_לה* »

רק עכשיו ראיתי

והתלהבתי!

אוי אורי, זה נשמע נפלא
פרצוף מתמוגג ברצינות תהומית

איזה כייף לך ולרוטב !
אורי_יורמן*

תודה לכל המגיבים והמגיבות
אלה, ראיתי את תגובתך רק עכשיו, כלכך נעים לקרוא!
אורי_יורמן*

נכון לעכשיו, חברה שלי מתפנה בסביבות ה25 ביולי, וצריכה לחזור לעבודה ב1 בספטמבר,
מה שאומר שנוכל לטייל ביחד רק חודש בערך.

יכול להיות שאמשיך בחו"ל איזה חודש בלעדיה. יהיה לי קשה יותר מזה.

כרגע מסלול הטיול המתוכנן המשותף שלנו די דומה למה שכבר כתבתי בדף -
הפלגה לתורכייה/יוון, משם ברכבות לגרמניה, בכנס הג'אגלינג 2-9 באוגוסט, ומשם לאט לאט מזרחה חזרה לישראל.
יכול להיות שבדרך חזרה לישראל בסוף אוגוסט, נתפצל בתורכיה - חברה שלי תמשיך לישראל ואני אחזור לכיוון מערב אירופה עד סקוטלנד, ואז ברכבות אחזור לישראל.

אנחנו עדיין מחפשים איך מפליגים לחו"ל.
לפי מה שסיפרו לי, הדרך הכי נוחה זה פשוט לתפוס טרמפים בנמל או במרינה. מקווה שזה עובד.
אשמח לשמוע אם למישהו כאן יש נסיון בנושא.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

ולי גם אסור לעבור בירדן ומצרים מסיבות צבאיות, הרבה אחרי שאשתחרר...
אני מקווה שאחרי 25 שנה זה "פג תוקף" אצלי (-:

הדרך הכי נוחה זה פשוט לתפוס טרמפים בנמל או במרינה
הא? הסבר? פרט? נמק?
שירי_בן_דב*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2001, 14:57
דף אישי: הדף האישי של שירי_בן_דב*

שליחה על ידי שירי_בן_דב* »

אורי, עשיתי פעם את אותו טיול בדיוק, חיפה, יוון, מפטרה לברינדיזי איטליה, משם דרך אוסטריה לגרמניה. אחלה טיול, תהנו
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

שירי, תספרי קצת! איך הגעת מחיפה ליוון? איך עלית על אונייה? כמה ימים זה לקח? מיוון שוב באוניה לברינדיזי? אני הבנתי שמהארץ לברינדיזי זה 6-7 ימים באוניה. איפה ישנת באוניה? כמה זה עלה?
שירי_בן_דב*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2001, 14:57
דף אישי: הדף האישי של שירי_בן_דב*

שליחה על ידי שירי_בן_דב* »

זה היה לפני הרבה שנים, אני מדברת על משהו כמו 1985. ידידינו אורי יורמן היה אז בטח בכתה א או משהו כזה, (אורי, חחחחחח....). היה אז קו קבוע של אוניות מחיפה, לילה אחד לקפריסין, עצירה ל-6 שעות, לקחנו את הסיכון ועשינו טיול טרמפים במשך 6 שעות בקפריסין. נסענו סתם ככה לאן שלקחו אותנו. הגענו לכפר שלא ראינו בו אף תייר, מקום נורא יפה על צוק על הים. אכלנו במסעדת פועלים מדהימה, עד עכשיו יש לי את הטעם בפה, וחזרנו 5 דקות לפני שהאוניה הפליגה. יום אחד נוסף ואנחנו בכרתים, gעשינו הפסקה בעיר תיירותית שמה, לא זוכרת את שמה, גם כן ירדנו וטיילנו בסימטאות, ומשם עוד לילה ליוון, סה"כ 3 לילות. ישנו על הסיפון. לא שוכרת איך קוראים לנמל שסמוך לאתונה, אולי פיראוס? שמישהו יתקן אותי. משם נסענו דרך יוון עד לפטרה. כולם מכירים את האיים ביוון, אבל היבשה מדהימה ביופיה. משם הפלגנו לברינדיזי איטליה. מכיון שלא מיהרנו, נסענו כל הזמן עם מפות של מישלן, עד כמה שניתן היה רק בדרכים המסומנות בירוק, גם אם הן מאוד האריכו את הדרך, כי אלו הן דרכי נוף. לפי מה שזכור לי כל הדרך לא לקח יותר מ10 ימים, והגענו לברלין. חבל שאין את האוניות האלה יותר. הן הפסיקו עם פרוץ האינתיפדה.
>בן דב בונה על הטיול הבא , הפעם ויה דמשק, אינשאללה בקרוב<
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

זה היה לפני הרבה שנים, אני מדברת על משהו כמו 1985. ידידינו אורי יורמן היה אז בטח בכתה א או משהו כזה
אם אני מחשבת נכון נראה לי שאורי היה בחיתולים (זה בהנחה שהוריו לא תרגלו קשב). :-)
אורי_יורמן*

הייתי בן 3 למקרה שזה באמת חשוב :-)
שירי, תודה על הסיפור
רחל_ברמן*

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

מה לעשות עם הדף הזה? אורי, עשית את זה בסוף?
אורי_יורמן*

עשיתי משהו דומה
מבחינתי אפשר למחוק
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

מה פתאום למחוק?
זה דף מלא השראה, ואפשר ללמוד ממנו הרבה.
אהבת_עולם*

אבל אורי, אולי באמת תעתיק לכאן את הסיפור על הטיול שכתבת במקום אחר?
אורי_יורמן*

יש בדף אורי יורמן בלוג משוחרר אבל זה רק איזה חצי מהסיפור
אוכל להמשיך אם יש ביקוש
אהבת_עולם*