תנוחות נשיאה

אנונימי

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אנונימי »

ענת_גיגר*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2001, 01:47
דף אישי: הדף האישי של ענת_גיגר*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

יש לי בעיה: יותם מעדיף לשבת עם הפנים קדימה ולא רוצה את תנוחות בטן לבטן. אבל כשאני מניחה אותו ככה בתינוכיס ואנחנו יוצאים הוא נרדם די מהר ואז הראש נופל קדימה וביד אחת אני צריכה להחזיק אותו. במנשק זה עוד יותר בעייתי, כי הוא ממש גולש הצידה גם כשהוא ער, אבל לפחות במנשק אפשר יחסית בקלות להעביר אותו לתנוחה אחרת.
יש מנשא שפותר את זה?
חשוב לציין, הוא בן 3 חודשים.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אני מערסלת כשליבי נרדמת, גם אם זה בתינוכיס וגם אם זה בסלינג.
בתינוכיס אני פשוט מורידה את הכיס, ומסדרת ככה שתשכב. אחר כך מחזירה את הכיס לכיסוי.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי ורד_לב* »

כשהם נרדמים בתנוחה הקדמית, אפשר להעזר באחת מהרצועות, כדי להכניס מעט את הראש ולתמוך בו. אומני ישנה כך הרבה פעמים, כשהיא שעונה בגבה עליי והראש נתמך ע"י הרצועה. זה בתינוכיס, כן?
ענת_גיגר*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2001, 01:47
דף אישי: הדף האישי של ענת_גיגר*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

רעיונות טובים. אני אנסה.
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

החמודון היה אתמול בן חודש (מזל טוב , מתוק).
עד לפני שבוע היה לו נוח בתנוחת ערסול במנשא 6 מטר שלנו ופתאום יום אחד הוא גדל לו וכאילו לא נכנס ככה יותר.
הוא התחיל למתוח חזק את הרגליים וליישר אותן כשהכנסנו אותו וממש לא נוח לו יותר ככה.
שינינו את התנוחה לבטן אל בטן ודי נוח לו אבל גם לא ממש.
יש למישהו הצעות על תנוחה אחרת?
ואיך אפשר בכל זאת לעשות שיהיה לו נוח בערסול?
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

בדיוק דיברנו על זה ב המלצות מנשאים
_אפשר לשאת בתנוחת ערסול עד למקסימום המותר עפ"י הוראות היצרן (12-15 ק"ג?).
אנחנו השתמשנו במנשאי צד אבל באותה תנוחה, ושני הילדים יכלו בנוחות לישון ככה או להתפנק עד גיל שלוש. לפי העדפות הילד, אפשר שהרגליים יעברו מתחת למנשא אל המותן - בתנוחת בטן אל בטן יותר מאשר ערסול - רק להקפיד שהטוסיק אחוז היטב במנשא - או יפשילו את הרגליים מעל לחלק העליון (אבל שלא יוציאו יד/יים במקביל כי אפשר ליפול.). בכל מקרה את יכולה לנסות מול המראה כל מיני תנוחות, תוכלי בקלות לראות מה מתאים ובטוח._
ניסיתי וזה הצליח לי
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

עד לפני שבוע היה לו נוח בתנוחת ערסול במנשא 6 מטר שלנו ופתאום יום אחד הוא גדל לו וכאילו לא נכנס ככה יותר.
שלשום ערסלתי את הצ'יקולה והיא בת 11 חודש. אני חושבת שעם קצת מאמץ הייתי מצליחה לערסל שם גם את אבא שלה.
הילד שלך לא גדול מדי, הוא פשוט לא רצה להיות מעורסל.
נסי שוב. אולי פשוט היה לו מצברוח כזה.
בטן אל בטן בגיל חודש? נשמע לי קצת מוקדם מדי...
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי בשמת_א* »

בטן אל בטן זה מגיל 0, לא?
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

בטן אל בטן בתנוחה אופקית, לא אנכית.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אם_פי_3* »

תנוחת הערסול מאד חשובה, ותינוק שלא אוהב אותה, זה עשוי להעיד על שרירים אחוריים חזקים מדי (ביחס לשאר) - לעיתים קרובות אלו יהיו תינוקות שיזדרזו מאד לעמוד ואולי גם לזחול (בעיקר על שש, פחות קומנדו) - וזה לאו דווקא חיובי כל כך. חשוב להרגיל את התינוק לתנוחה. כמובן, בעדינות - כל פעם קצת, עד שהוא מודיע שזה מספיק לו, אבל לא לזנוח את התנוחה בגיל כל כך צעיר.
אפשר לערסל גם בידיים, בערסל (אמיתי או מאולתר, מסדין) וכדומה - וזה מאד מומלץ.
אביטל*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2003, 11:53

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אביטל* »

לגבי תנוחת הערסול
האם הראש של התינוקת והרגליים שלה צריכים להיות פחות או יותר באותו הגובה
או שהראש ליד החזה שלי והרגליים קצת יותר למטה.

נראה לי שנוח לה בתנוחה הזאת (היא יכולה לישון ככה, וזה קצת מרגיע את ההתפתלויות מהקוליק) אבל אני חוששת שאני שמה אותה לא נכון וגורמת נזק לטווח ארוך.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

החמודון היה אתמול בן חודש (מזל טוב , מתוק).
מה - כבר???

ופתאום יום אחד הוא גדל לו וכאילו לא נכנס ככה יותר
לפעמים אצלינו, היא לא אוהבת שהרגליים שלה מוגבלות ע"י המנשא.
נסי אותה תנוחה, אבל הרגליים "תלויות" מחוץ ל"ערסל".

או שהראש ליד החזה שלי והרגליים קצת יותר למטה. ככה.

בטן אל בטן זה מגיל 0, לא?
כן, אבל בקשירת "שק" - כך שהמנשא מחזיק את כל הילד, ולא המשקל של הילד נישא על האגן שלו.
קושרים את זה מסביב לילד, להבדיל מקשירת המנשא ואח"כ "השחלת" הילד.
אמא_מתחדשת*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2003, 22:36
דף אישי: הדף האישי של אמא_מתחדשת*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אמא_מתחדשת* »

תנוחת הערסול מאד חשובה, ותינוק שלא אוהב אותה, זה עשוי להעיד על שרירים אחוריים חזקים מדי (ביחס לשאר) - לעיתים קרובות אלו יהיו תינוקות שיזדרזו מאד לעמוד ואולי גם לזחול (בעיקר על שש, פחות קומנדו) - וזה לאו דווקא חיובי כל כך
מעניין, באמת ככה אצלינו. במנשא 6 המטר לא הסתדרתי כ"כ עם הערסול (מנשא צר מידי ולא מספיק אלסטי + אמא לא מספיק מוכשרת :-s) . כשהוא היה בן חודשיים וחצי קיבלתי סלינג ולקח לי זמן להרגיל אותו לעירסול - כשהוא גילה שיש שם ציצי זה השתפר :-). בכל אופן הוא אכן התחיל לזחול על שש ולעמוד מאוד מהר.

_בטן אל בטן זה מגיל 0, לא?
כן, אבל בקשירת "שק" - כך שהמנשא מחזיק את כל הילד, ולא המשקל של הילד נישא על האדן שלו.
קושרים את זה מסביב לילד, להבדיל מקשירת המנשא ואח"כ "השחלת" הילד._
גילה, את יכולה לפרט קצת? אני השתמשתי בנשיאה "השחלת" הילד (מקווה שלא עשיתי נזק...) אבל אשמח לדעת איך כן לעשות, לילד הבא ...וגם בשביל חברה.
תבשיל_קדרה*

תנוחות נשיאה

גילה, את יכולה לפרט קצת?
קצת קשה במילים בלבד...
צורת הקשירה דומה לתנוחת הגב, רק על הבטן.
להפגש?
שנצלם בבית?
אם נגיע ללצלם, אומר לך, ואשלח.

כשאני חושבת על זה - אולי אפשר לקשור כרגיל, אבל להשחיל את הילד בלי שהבד עובר בין רגליו, ועם רגליו מקופלות. (ואז את ה"חגורת בטיחות" לשים מקופלת, והוא "בתוכה") אני מובנת?
בהזדמנות אנסה.
אמא_אדמה*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

אני חושבת שאני צריכה לראות את זה.
במפגש הבא אני אבקש מכן הדגמות.
נורית_מ*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 17:51
דף אישי: הדף האישי של נורית_מ*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי נורית_מ* »

כרמית,
תנוחת הערסול אכן מאוד חשובה. קצת קשה לערסל תינוק שמתנגד/מתקשה לעגל את הגב. במקום לנסות לערסל אותם אפשר להחזיק אותם בטן (של תינוק) על אמה (של אמא) ולטפוח בעדינות על הגב. הטפיחות מזכירות לתינוק לשחרר שם את השרירים ואפשר להרגיש לאט לאט את הגב מתעגל ואת המשקל שלו מונח היטב לאורך היד וגם הראש יורד.
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

כשהצעירה עדיין היתה גורה זעירה ומעורסלת, עצרה אותי קשישה מקסימה ואחרי שוידאה שזו אכן תינוקת ולא בובה, אמרה לי "אח, אם לא הייתי עכשיו בת שמונים..."

חוצמזה: קניתי over-the-shoulder של heart-to-heart כי התינוכיס לא נוח לי, והגורה לא מוכנה לשבת לי אל המותן אלא רק בתנוחת בטן אל בטן. כשהיא רוצה לראות עולם (רוב הזמן...) היא מתפתלת וכמעט נופלת החוצה. מה עושים?
ה_עוגיה*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אינקו, מה עם לקחת אותה על הגב? (באיזה קובבה מקומי או המנשא הקוריאני שהוזכר לאחרונה ב המלצות מנשאים)
אמא_מתחדשת*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2003, 22:36
דף אישי: הדף האישי של אמא_מתחדשת*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אמא_מתחדשת* »

שאני חושבת על זה - אולי אפשר לקשור כרגיל, אבל להשחיל את הילד בלי שהבד עובר בין רגליו, ועם רגליו מקופלות.

גילה, הכוונה שהרגליים מכופלות לתנוחת עובר אל תוך הבטן שלי?
ועוד שאלה האם העיקרון במנשאים המערביים (ברחו לי כרגע השמות) שמאפשרים בטן לבטן אחר מתינוכיס? מה זה אומר בעצם כך שהמנשא מחזיק את כל הילד, ולא המשקל של הילד נישא על האדן שלו. ?

>רותי מגלה בורות נוראה :-]<
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

אינקו, מה עם לקחת אותה על הגב?

האובר שלי מצויין, רב תכליתי ומולטידיסציפלינרי - אבל מה לעשות שהפיצלוכית הקטנה מושכת לי בשיער בהנאה רבה (ודי בכוח) כשהיא מאחור???
הפתרון הזמני שלי הוא לקחת אותה בתנוחת בטן אל בטן ולהעלות את שולי האובר כמה שיותר גבוה, כך שהיא כולה בתוך ה"שק". בתנוחה הזו אנחנו מתנשקות ללא הפסק כמו זוג טינאייג'רס מוכה הורמונים...
תבשיל_קדרה*

תנוחות נשיאה

גילה, הכוונה שהרגליים מכופלות לתנוחת עובר אל תוך הבטן שלי?
כן.
אבל אני חושבת שזה לא כ"כ בטיחותי.

זה אומר בעצם כך שהמנשא מחזיק את כל הילד, ולא המשקל של הילד נישא על האגן שלו
טוב, קודם כל - כתבתי אדן, התכונתי לאגן.
כשאת מחבקת תינוק רך, את מחזיקה בעצם את כל הגב שלו. ילד כדות את כבר יכולה "להרכיב" על המותן. מדוע אינך יכולה להרכיב על המותן תינוק? כי היא לא מצליח לשבת.
זה אותו הבדל.
ישיבה בתוך מנשא מערבי, או התנוחות בתינוח בהן התינוק "רוכב" על ה X (לא משנה אם זה בטן אל בטן או פנים החוצה), היא ישיבה: הילד מחזיק את הגב שלו בעצמו, (רוב) המשקל שלו על האגן. נשיאה בתינוכיס בתנוחת שק עוטפת את הילד, מחזיקה את האגן, הגב, הכתפיים שלו - בדומה לחיבוק.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי בשמת_א* »

שהפיצלוכית הקטנה מושכת לי בשיער בהנאה רבה (ודי בכוח) כשהיא מאחור???
גם הפרצוץ הקטן פה היה עושה אותו הדבר!
מעניין שמאז שהסתפרתי קצוץ זה דווקא נעים לי... מסאז' בראש...
אמא_חדשה*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2003, 17:49

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אמא_חדשה* »

אפשר בגיל חודש וקצת לקפל לו את הרגליים לכמו ישיבה מזרחית ולהצמיד בטן אל בטן בתוך מנשא?
אמא_אדמה*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

כשהוא נרדם, בכיף אני מערסלת אותו במנשא אך כשהוא ער הוא לא אוהב את זה ומיישר ומותח את הרגליים.
באיזה עוד תנוחה אני יכולה לשאת אותו?
הילית*
הצטרפות: 29 דצמבר 2003, 12:22

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי הילית* »

האם לא טוב לשאת בחודש הראשון באובר דה שולדר בטן אל בטן?
מלבד זאת, בבטן אל בטן הראש שלה בחוץ וזה לא נוח לי כל כך, כי בעצם יד אחת לא פנויה ואז זה כמו לשאת אותה על הידיים בעצם. בערסול היא מרגישה קצת אבודה. אולי כי היא קטנה עדיין? (המנשא מדיום והיא שוקלת 3300 כרגע, בת שבועיים).
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

הילית, נדמה לי שבשביל בטן אל בטן התינוק צריך להחזיק את הראש בצורה יציבה.
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי חוט_השני* »

הילית, אולי יהיה לך יותר נח בהתחלה עם מנשא בד ארוך או עם מנשא לופי .
תנוחת ערסול היא באמת הטובה ביותר לגיל הזה ובמנשאים אלו זה מרגיש לדעתי באמת יותר עוטף, מגן, ומשאיר שתי ידיים פנויות לגמרי. (קצת כמו להישאר בהריון)
בהמשך אובר דה שולדר הוא באמת הכי הכי הכי נח גם בערסול גם בטן לבטן וגם בלוטוס.
הילית*
הצטרפות: 29 דצמבר 2003, 12:22

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי הילית* »

חוט השני - ניסית אובר דה שולדר בטן אל בטן עם רגליים מחוץ למנשא? בגיל יותר גדול?
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי חוט_השני* »

הילית,לגבי איזה גיל את שואלת?
אני לא השתמשתי כמעט בבטן לבטן אבל חברה שלי למשל הלכה כך עד גיל 8-7 חודשים.
פפריקה_הונגרית*
הצטרפות: 17 מאי 2006, 01:14
דף אישי: הדף האישי של פפריקה_הונגרית*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי פפריקה_הונגרית* »

בס"ד
רציתי לשאול- יש לי תליני, וניסיתי איתו תנוחת קנגורו- שזה בעצם רגליים במזרחית, גבו אליי, והוא פלט (הי'ה די הרבה אחרי האוכל- משהו כמו שעה וחצי...?) אבל הוא החזיק את הראש שלו, שעון עליי, ולא נשמט קדימה, בן 6 שבועות- האם לחכות קצת עם תנוחה זו?
וגם, במנשארי, שמתי אותו בתנוחת רגלי צפרדע, פניו אליי, אבל זה מעלה בי חשש שהפיסוק גדול מדי, ומוקדם מדי... ?
כרגע, אני משתמשת באובר דה שולדר בערסול, וגם בתליני ככה, ובמנשא בד (שעד עכשיו הי'ה לי נורא נורא חם ועכשיו חוזרת אליו) בתנוחת בטן אל בטן מאוזנת- רגלים במזרחית, וראשו על החזה שלי, מופנה כלפי מעלה (גם מניקה אותו כך, לפעמים, כשאני מחוץ לבית).
האם יש תנוחות נוספות שאני יכולה כבר לגוון איתו? אני כמובן משנה צדדים, הוא לא כל הזמן לאותו צד.... אבל רק בערסול, מאוזן..... (לא שנרשמו תלונות מצד מר אפרוח......)
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

חשש שהפיסוק גדול מדי
אין דבר כזה, וזה בהסתמך על ראש מחלקת אורתופדית ילדים בהדסה. להפך- הפיסוק בריא לתינוק.
תנוחות עם הגב אליך קצת פחות מומלצות, אבל אם זה מה שנוח לו, והוא מספיק יציב, לדעתי זה בסדר. שלי הסכים להנשא רק כך עד גיל 2-3 חודשים. וזו גם תנוחה מצוינת לגזים.
ראי גם נשיאת תינוקות מגיל אפס.
נשמע לי שאת מגוונת הרבה גם ככה, למה בעצם את מחפשת עוד תנוחות? האם למישהו מכם לא נוח?
פפריקה_הונגרית*

תנוחות נשיאה

בס"ד
שאת מגוונת הרבה גם ככה ? אממ- זה בעצם ערסול, או מזרחית וראש מופנה כלפי מעלה- זה גיוון? כי לא עשיתי מאז את הקנגורו, (כי הוא פלט) ותנוחת צפרדע אני חוששת כי הוא יצא ממנה עם פיסוק 180 מעלות..... הרי הוא צמוד, ובעצם זה לא פיסוק- זה פיסוק ........ זה גיוון ? (תוהה, לא צינית!)
תזמורת_הים*

תנוחות נשיאה

אני נושאת את שלי תמיד באותה תנוחה. כשהיה קטן יותר, היתה תנוחה לשינה ותנוחה לערות. זהו. כמובן שאפשר לגוון כמה שרוצים, אבל לדעתי מה שחשוב הוא למצוא תנוחה שנוחה לשניכם, לא משנה אם יש אחת כזאת או חמש.
לגבי הפיסוק- חוזרת שוב, הפיסוק הרחב הזה מצוין בשבילו. שאלי אורתופד ילדים. ראי גם את הנאמר בענין ב- מנשאים ואורתופדיה. . להרבה ילדים מערביים יש בעיות במפרק הירך כתוצאה מחוסר פיסוק. אם הוא מרוצה ולא מביע חוסר נוחות, אין סיבה להמנע מתנוחת רגלי צפרדע!
פפריקה_הונגרית*

תנוחות נשיאה

בס"ד
אין סיבה להמנע מתנוחת רגלי צפרדע! אורית, סליחה על הניג'ס- אתמול ניסיתי שוב את רגלי צפרדע ונזכרתי למה אני נמנעת ממנה- הורדתי את החיתול, ו..... אברו הי'ה ממש מעוך!!!!! יש מישהי עם נסיון בנושא? אולי הצמדתי אותו יותר מדי אליי? אולי אני שמה אותו עליי לא נכון?
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אל_דנטה* »

אם הוא לא בוכה או מראה מצוקה אז כנראה שלא כואב לו.
כשלא נוח לך ואת מרגישה שהמנשא צמוד מדי ומהודק עליך יתר על המידה אז ייתכן והוא מהודק יתר על המידה.
תזמורת הים צודקת, תנוחת הצפרדע היא מצויינת עבור תינוקות! באתר של דידימוס ( http://www.didymos.de/english/[po]index e[/po].htm ( אפשר לקרוא דעות של מומחים בנושא.
כנסי לאתר והקליקי על tying methods ואז למטה - facing outwards יש לינק לחשיבות תנוחת הצפרדע.
לא הייתי דואג לאיברו של הקטן בגלל המנשא. (יותר הייתי דואג מחיתולים חד פעמיים ומוהלים!)
אל_דנטה*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אל_דנטה* »

דוגמא לעל הכיף כיפאק:
תמונה
תזמורת_הים*

תנוחות נשיאה

אברו הי'ה ממש מעוך!!!!!
:-D אל דנטה צודק (והוא גם בן, אז הוא יודע אפילו יותר טוב מאיתנו על מה הוא מדבר ;-))- אין מה לדאוג. אם משהו היה מפריע לצוציק הוא היה מודיע לך. לידיעתך, האיבר נמעך גם כשסתם מחזיקים על הידיים. זה מה שקורה כשהילד בלי חיתולים, מגלים כל מיני דברים מוזרים...
פפריקה_הונגרית*

תנוחות נשיאה

בס"ד
מחיתולים חד פעמיים ומוהלים
לגבי הראשון בטיפול הדרגתי....
לגבי השני- א.- מאוחר מדי ;-) ב.-אני מהמגזר הלא נכון לדיון בנושא זה....... ;-)
דבר שני- בתמונה הנשיאה על הצד, אני נושאת אותו בטן-אל-בטן- זו צורת פיסוק אחרת (כאן הוא יכול לסגור את הרגליים על המותניים, ועל הבטן- זה כמעט 180 מעלות.....)
אל_דנטה*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אל_דנטה* »

אני נושאת אותו בטן-אל-בטן- זו צורת פיסוק אחרת (כאן הוא יכול לסגור את הרגליים על המותניים, ועל הבטן- זה כמעט 180 מעלות.....)

אומנם המדיום הזה עדיין איננו מאפשר לנו לראות אחד את השני (נמתין לווב 03 בסבלנות), ולכן אינני יכול לומר שום דבר בנחרצות ובוודאות, אבל מה שאת מתארת נשמע נורמלי וסבבה ולא נשמע שיש בעיה. הדבר היחידי שאינו מומלץ הוא נשיאה של תינוק עם הפנים החוצה וזאת משום שהתנוחה הזו מפעילה לחץ לא סביר על עמוד השידרה של התינוק. לגבי פיסוק - אין בעיה.
אנונימי

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אנונימי »

אל דנטה ואורית ס,
צר לי אבל אני חולקת על דעתכם.
לדעתי קיפול צפרדע הוא סבבה, אבל פיסוק - לא.
עד שהוא לא מפסק בעצמו, בניחותא, לא נכון לדעתי לפסק לו.
הוא יכול להיות בטן אל בטן גם עם קיפול צפרדע. או מעין ישיבה מזרחית.
ובאופן כללי, אם אפשר לערסל, זה הכי טוב. עד גיל חצי שנה בטח. אפילו מומלץ לפתות את המתנגדים, להגליש אותם לתנוחת ערסול מתנוחת נשיאה על הכתף.
שיהיה בהצלחה.
אף_חצוף*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 21:08
דף אישי: הדף האישי של אף_חצוף*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אף_חצוף* »

פפריקה הונגרית , רגלי צפרדע או ערסול הן תנוחות מצוינות בגיל הזה, אל תחפשי לגוון, כי יש תנוחות שיכולות להזיק כמו שנאמר.
כשיגדל קצת ויתחיל לפסק בעצמו, אז גם תנוחות עם פיסוק יהיו רלוונטיות, אל תתעקשי, וכל זמן שנוח לו ולך בתנוחות הנוכחיות, תהני.
לגבי האיבר המעוך, אל תדאגי, ככה זה. :-)
תזמורת_הים*

תנוחות נשיאה

לדעתי קיפול צפרדע הוא סבבה, אבל פיסוק - לא.
מה ההבדל בין צפרדע לפיסוק? אני מדברת על התנוחה בתמונה שאל דנטה הביא. הרגליים שם מפוסקות לגמרי.
שוב חוזרת ומציינת שדעתי מבוססת על קביעה חד משמעית של ראש מחלקת אורתופדית ילדים בהדסה, ואני יודעת מעוד מקורות שהפיסוק לא רק שאינו מזיק, הוא חשוב להתפתחות טובה של מפרקי הירכיים.
אנונימי

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אנונימי »

רגלי צפרדע מכופפות בקיפול, שטבעי לילד מהרגע שהוא נוצר (הם נראים בתמוחת קיפול גם בצילמוי אולטראסאונד, בתוך הרחם).
מאידך, פיסוק הוא משהו שלרוב מתפתח בהדרגה.
כשהמפתח של הפיסוק הוא כזה שמאפשר לשאת את הילד על המותן עם רגליים מפוסקות סביב גוף הנושא - סבבה.
אם צריך לפסק לו אותן לא בפיסוק הטבעי, לא במפתח (חיריק ב-מ) הטבעי של הילד - לדעתי זה עלול להזיק.

אורית,
התנוחה בתמונה שהביא אל דנטה, לא מראה אם יש או אין פיסוק. לפחות אני לא הצלחתי לראות איפה ממוקמות הברכיים, האם הרגליים חובקות את גו הנושא או לא.
אני לא מכירה את האורתופד שאת מעבירה את דבריו. לא מנסה לפסול את דעתו. מאידך, אני אישית גם לא מקבלת אותה. יתכן שלו הייתי מדברת איתו באופן אישי הייתי משתכנעת אחרת. לא נראה לי, אך זו אפשרות.

אני מביעה את דעתי. לא רופאה. בת אדם. אמא. משתמשת במנשאים חמש שנים וקצת. לומדת את הנושא חמש וחצי שנים.

{@
אל_דנטה*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אל_דנטה* »

אני לא רוצה להעתיק קטע שלם מאתר דידמוס כדי לא לפגוע בזכויות יוצרים, אבל שם, תחת לינק The frog leg position - Adaptation for being carried הם כותבים שזו העדפה אישית של ההורה ושל התינוק אם לפסק או לא. הכי חשוב להסתכל על התינוק - טוב לו או לא?
ואם ההורה מרגיש שזה לא טוב עבורו, אז גם אין סיבה לפסק. מנסיוני אני יודע שאין אפשרות להרגיע או להתהלך בסבבה עם מנשא כאשר אינך מרגיש ביטחון, ונכון שיש עוד הרבה תנוחות אחרות. והכי נכון: הם גדלים כל כך מהר שתוך מיצמוץ אחד הם כבר לא בעניין של מנשא אלא רק רוצים להתרוצץ עם החברים הפושטקים שלהם ולשתות בירה.
תזמורת_הים*

תנוחות נשיאה

הכי חשוב להסתכל על התינוק - טוב לו או לא?
|Y|
הם גדלים כל כך מהר שתוך מיצמוץ אחד הם כבר לא בעניין של מנשא אלא רק רוצים להתרוצץ עם החברים הפושטקים שלהם ולשתות בירה.
:-D

ליאת,
אני לא מזלזלת באינטואיציה שלך או של כל אמא אחרת.
ברם חשוב לי לציין, לטובת אמהות שטרם גבשו דיעה חד משמעית, שיש בהחלט גיבוי רפואי חד משמעי לטובת תנוחת רגלי צפרדע מגיל אפס. בנוסף, למי שלא מייחס חשיבות לדיעה של רופא קונבנציונלי רחמנא ליצלן, אפשר לציין שבאפריקה ובאסיה נושאים את התינוקות ככה מגיל אפס (או חודש, אחרי שהאמא קמה ממשכב הלידה). שמעתי על אמא אתיופית, ששלחו אותה לשים גבס לתינוק כי היה לו עודף גמישות במפרקי ירכיים או משהו כזה, והיא אמרה כן כן והלכה לדרכה ולא עשתה כלום, ובבדיקה חוזרת הפלא ופלא- לא היה זכר לבעיה, פשוט כי בינתיים היא נשאה את התינוק במנשא אתיופי (מנשא מסורתי)- בתנוחת רגלי צפרדע, כמובן.
כמובן שאם האמא מרגישה עם זה לא בנוח, אז מערסלים וגמרנו. הענין הוא שיש תינוקות שלא אוהבים ערסול, ואני חושבת שצריך לזרום עם התינוק, ולא להכריח אותו להיות בתנוחה שנראית לנו מתאימה עבורו (בין אם זה ערסול, צפרדע או מה שלא יהיה) אם הוא לא אוהב אותה.
אנונימי

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי אנונימי »

מסיכמה אתכם לגמרי (במיוחד כשאתם מדברים על תנוחות רגלי צפרדע ולא על פיסוק)
פפריקה_הונגרית*

תנוחות נשיאה

בס"ד
מישהו מנוסה בארגו/סלגוזל? כי המנשא נראה לי שמחזיק אותם נורא נורא נמוך, ושהם תלויים חופשי מדי מהכתפיים ומעלה, ואין להם תמיכה , במיוחד אם עייפים- לא יודעת- התמונות נראות לי ל אטרקטיביות (באתר) אולי אני טועה? כי הקונספט חמוד נורא- אבל הביצוע נראה לי קצת....... מפוספס.......
ה_עוגיה*

תנוחות נשיאה

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אני מנוסה ביאמו שהוא כמו ארגו. הם אמנם יושבים נמוך אבל יוצא שהעומס הוא על אזור האגן ולא על הגב וזה נראה לי כמו יתרון.
לגבי תמיכה - ככל שהתינוק גדל הוא נתנך פחות וזה נראה לי כמו תהליך טבעי חיובי (תראי לי בן שנתיים שיסכים להיות מכוסה עד העורף).
עם סלגוזל אין לי נסיון אבל שמעתי חוות דעת מרוצות מאוד ממשתמשות ותיקות.
את מוזמנת לקרוא עוד: מנשא ילקוט , מנשא סלגוזל
פפריקה_הונגרית*

תנוחות נשיאה

בס"ד
לגבי תמיכה - ככל שהתינוק גדל הוא נתנך פחות
ברור- אבל בכל זאת הוא נראה לי תלוי רחוק מהגוף (אולי אפשר בעצם לחזק את הרצועות??) וזו הכוונה.
האם עם מנשא מקדם אפשר "לקמבן" תנוחה כזו?
תזמורת_הים*

תנוחות נשיאה

סלגוזל מיועד לתינוקות יושבים, שלא זקוקים לתמיכה באזור הכתפיים.
במנשא ארגו ( או יאמו) כנ"ל, אבל שם נדמה לי שיש אפשרות לתמיכה בכתפיים ובראש אם רוצים. גם הוא מומלץ לתינוקות שכבר מחזיקים היטב את הראש.
בקיצור, שניהם עדיין לא בשביל האפרוח שלך.
התינוק לא אמור להיות תלוי רחוק מהגוף בשום מנשא. כל מנשא אפשר וצריך להדק היטב.
במקדם התינוק יושב בדיוק כמו בתוך ארגו, רק שאפשר לשים בו גם תינוק פצפון כאשר כל הגוף שלו בתוך המנשא, לכן מקדם מתאים מגיל אפס וארגו לא.
פפריקה_הונגרית*

תנוחות נשיאה

בס"ד
שניהם עדיין לא בשביל האפרוח שלך
אני יודעת!! ברור- אבל, את יודעת, הוא יגדל... בע"ה! וחשבתי לבדוק אותו..
אבל אפשר עם מקדם לעשות תנוחת צד? כמו סלגוזל/ארגו/יאמו?
פפריקה_הונגרית*

תנוחות נשיאה

רציתי לשתף על תנוחת הנקה שגיליתי בעצמי, ושהצילה אותי בעיקר בהתחלה... האמת שגם עכשיו!!
תתחילי להניק כשהרצועות X מופרדות לכיוון הכתפיים, והרוחבית למטה על הבטן.בזמן שאת מניקה אותו- כשהמנשא כבר קשור עלייך, שימי רצועת X שקרובה לראש מעבר לכתפו, ואת השניה על האגן שלו, ותפרסי אותן עליו לתמיכה מלאה.
אח"כ שימי את הרצועה הרוחבית בין הרגליים שלו, ומתחת לכתפו. לאט לאט- ובהתאמה של המנשא שלא יימעך או יחנק חלילה- שימי את רצועת הX מעל ראשו, שתחזיק אותו כשהוא יונק. אפשר גם את הרוחבית, אפשר את שתיהן אם את הולכת בזמן ההנקה (!!! כן!!) שלא יזוז יותר מדי. אבל לא חובה.
הרגליים משתלשלות, אבל אפשר להכניס אותן ללוטוס ישר- ז"א - כשהן בהמשך לגבו- לקפל אותן בפיסוק ולהכניס לרצועה הרוחבית.
וכשהוא נרדם, לסובב את ראשו כך שפניו פונים למעלה, וראשו על החזה, ואז יותר נוח גם לשים את הרצועה הרוחבית עליו.
נשמע מסובך- אבל כדאי לנסות. בהתחלה כשהוא הי'ה יותר קטני, החזקתי ליד האף שלו עם האצבע שלא יחנק, עכשיו אני כבר לא צריכה, כי הוא מתאים את עצמו, ואני יכולה לאכול עם שתי הידיים כשהוא יונק....

נסי ותיהני.

לא כתבתי עד עכשיו כי חשבתי שזה במגוון התנוחות, אבל אחרי שראיתי את החוברת, החלטתי לשתף.
בהצלחה!
>קרן קיימת ניסתה....<
תזמורת_הים*

תנוחות נשיאה

אני יודעת!! ברור- אבל, את יודעת, הוא יגדל... בע"ה! וחשבתי לבדוק אותו..
לדעתי עדיף לחכות שהוא יגדל ואז לנסות.

אבל אפשר עם מקדם לעשות תנוחת צד? כמו סלגוזל/ארגו/יאמו?
אפשר, כמו בארגו ויאמו- אבל אלה מנשאי גב/בטן ותנוחת הצד לא ממש פרקטית ונוחה לדעתי.
סלגוזל הוא מנשא צד ומן הסתם שם תנוחת צד היא התנוחה העיקרית.
אם את רוצה מנשא צד, לא כדאי ללכת על מנשא ילקוט. אלה מנשאים שונים לגמרי, עם יתרונות וחסרונות שונים. שניהם יכולים להיות מעולים- תלוי מה את מחפשת (נשיאה לפרקי זמן ארוכים או קצרים? בבית או מחוץ לבית? וכן הלאה).
שוב חוזרת, כדאי לחכות שהילד יגדל קצת ואז למדוד אתו ולראות מה נוח ומתאים לכם.
פפריקה_הונגרית*

תנוחות נשיאה

אז ככה, מאז שפשושי לא מרגיש בנוח בערסול, אני נושאת אותו זקוף -או בתנוחת שק (בד ארוך או מקדם) או בתנוחה על המותן בotsbh- כמו בתמונות של המאיה ראפ ופאוצ'. הוא בן 3 חודשים- האם על המותן זה בסדר? למה עליי לשים לב כשהוא על הצד? -אני מקפידה שהמנשא תומך בו עד הברכיים, ומרים אותן, ושהוא מתחת לתוסיק, ושהוא צמוד אליי, ושהראש מוחזק ע"י המנשא כשהוא ישן. (עושה מין קיפול כזה של הריפוד מתחת לרצועת הריפוד השניה, כדי להדק. ) האם יש דברים מסויימים בנושאים האלה שכדאי לי לבדוק יותר במדוייק? -ובכלל איפה אני משיגה תמונות נשיאה לOTSBH ?

שאלה נוספת- במסגרת רצונו לראות עולם- אני בודקת תנוחות- לוטוס הוא לא אוהב (בד ארוך) וגם לא את הקנגורו בתליני. ניסיתי לעשות משהו כמו רגלי צפרדע כשהוא בעצם פונה החוצה- שהX של הבד-ארוך בין רגליו, אבל פרוש עד הברכיים, והן מקופלות לכיוון הבטן, לצדי הגוף שלו, בולטות החוצה כמובן, והרוחבית והחלק העליון של הX מחזיקים אותו אליי, והרצועות מהX עוברות על הכתפיים שלו. (זה מובן??? \-: )
בקיצור- הוא נראה כמו צנחן במצנח רחיפה, יושב לו באוויר, והרגליים מוחזקות ע"י המנשא, והראש לא שמוט כי הוא כבר יציב.... -
האם זה בריא?
תזמורת_הים*

תנוחות נשיאה

אני מקפידה שהמנשא תומך בו עד הברכיים, ומרים אותן, ושהוא מתחת לתוסיק, ושהוא צמוד אליי, ושהראש מוחזק ע"י המנשא כשהוא ישן.
נשמע לי בסדר גמור. אבל בגילו הייתי תומכת את הראש גם כשהוא ער.
לא כל כך הבנתי את התנוחה בבד ארוך (את מה-זה מומחית בתנוחות מאולתרות מורכבות... :-)) אבל אם כל האיברים שלו תמוכים היטב כולל הראש והרגליים, וזו התנוחה שהוא אוהב, לא צריכה להיות בעיה.

יש קלטת וידאו של הדרכה לאובר דה שולדר. אני יכולה לשלוח לך ותחזירי לי אחרי שתראי. אם את רוצה, המייל שלי בדפבית.
פפריקה_הונגרית*

תנוחות נשיאה

את מה-זה מומחית בתנוחות מאולתרות מורכבות...- מחמאה??? או ירידה? :-) (המשפט לכשעצמו הצחיק אותי נורא... רק בשקט כי הוא ישן עליי....)
פפריקה_הונגרית*

תנוחות נשיאה

אבל בגילו הייתי תומכת את הראש גם כשהוא ער. ברור!!
תזמורת_הים*

תנוחות נשיאה

מחמאה??? או ירידה?
בטח שמחמאה :-)
פפריקה_הונגרית*

תנוחות נשיאה

לא כל כך הבנתי את התנוחה בבד ארוך-הX מחזיק אותו בתנוחת פשפוש- זה יותר ברור?
תזמורת_הים*

תנוחות נשיאה

הX מחזיק אותו בתנוחת פשפוש- זה יותר ברור
אה, זה מין לוטוס עם רגליים פתוחות? :-D רק תזהרי לא לשים אותו ככה בלי חיתול כי הוא ישפריץ...
פפריקה_הונגרית*

תנוחות נשיאה

רק תזהרי לא לשים אותו ככה בלי חיתול כי הוא ישפריץ...
LOL!!!
שליחת תגובה

חזור אל “סוגיות מנשאים”