תשוקה עזה של אשה נשואה להיות עם אשה

מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

שליחה על ידי מישהי* »

אני בת 40, נשואה 10 שנים, שלושה ילדים,
לפני נישואי קשר טוטאלי עם חברה מגיל 16. קשר של המון שנים שכולל הכל: אינטימיות טוטאלית, משיכה מינית מטורפת, אהבה, סקס, אינטימיות נפשית.
העניין ששתיינו הרגשנו שעל אף הקשר הזה יש משהו עקר. רצינו גם גברים בחיים ולהקים משפחה עם גבר. שתינו נמשכנו גם לאבר הגברי, ורצינו גם לפגוש את גבר חלומותינו.
התחתנו באותה שנה. גם היא אמא ל-3, גם בת 40...עוקבת אחרי בכל...:-)
מאז נישואינו הקשר נשאר כחברות אינטימית אך מין מחוץ לתמונה לגמרי.
אני מרגישה שהיא נמשכת אלי, אבל יותר בקטע של טיזינג, לא משהו שבאמת יכול להתממש.
גם אצלי יש פערים ענקיים.
אני יכולה לחלום עלינו, סצנות ארוטיות ממש, סקס מטורף, ועדיין כשניפגש אפילו לא נשיקה חטופה, להפך, יש בי מן סוג של דחייה כלפיה מבחינה פיזית. לא נוגעות זו בזו.
אני מודעת ביכולת שלי להדליק אותה ולסחוף אותה אחרי, אבל הנישואין, והמשפחות שהקמנו, והנאמנות מעל לכל.
אז למה אני מספרת את כל זה?
כי בעיקר מאז שמלאו לי 40 יש בי איזו תחושה חזקה מאוד שאני צריכה לחיות את החלום ולא לידו. שהחיים קצרים מדי בשביל להתבחבש בהם.
אני גם מנסה לברר עם עצמי את רצונותיי:
אוהבת את משפחתי.
זקוקה ליציבות של בן זוגי (שאין לו מושג על ה"עבר" שלי עם חברתי..).
נמשכת לגוף של גבר חד משמעית על כל אבריו...
ו...רוצה מאוד גם קשר עם אשה.
ממש זקוקה לזה. זקוקה לגעת בגוף של אשה, לענג ולהטריף אשה, מסוגלת לזה בגדול ומתגעגעת לתחושת העוצמה שיש לי עם אשה, ליכולת לענג עד כלות, לדיבור הנפשי, לרבדים העמוקים והרב שיכבתיים שיש בדיאלוג עם אשה...
וכך אני מסתובבת עם עצמי, מפוצצת ביצרים ובתשוקות ולא ממש יודעת מה לעשות...
עצות??? דווקא אשמח לקבל.
תודה!
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

_נמשכת לגוף של גבר חד משמעית על כל אבריו...
ו...רוצה מאוד גם קשר עם אשה.
ממש זקוקה לזה. זקוקה לגעת בגוף של אשה, לענג ולהטריף אשה, מסוגלת לזה בגדול ומתגעגעת לתחושת העוצמה שיש לי עם אשה, ליכולת לענג עד כלות, לדיבור הנפשי, לרבדים העמוקים והרב שיכבתיים שיש בדיאלוג עם אשה...
וכך אני מסתובבת עם עצמי, מפוצצת ביצרים ובתשוקות ולא ממש יודעת מה לעשות..._

מזדהה מאוד מאוד.
ואיך שתיארת את הקשר עם אישה ממש מטריף, ומעורר בי כמיהה גדולה.

כרגע אין לי זוגיות עם גבר. ועם אישה עדיין לא הייתה לי. אך רוצה את שניהם מאוד. ולא יודעת איך אפשר לבחור.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

כרגע אין לי זוגיות עם גבר. ועם אישה עדיין לא הייתה לי. אך רוצה את שניהם מאוד. ולא יודעת איך אפשר לבחור.
נראה לי שקודם כל כדאי לנסות ולהתנסות: אין חכם כבעל נסיון, לא?? ובכן..התשובה היא: לא בהכרח.
הנה אני במצב שהחכמה לא הביאה אותי למצב של פיתרון, להיפך. אני בסוג של מילכוד:
קודם כל אני נאמנה לבן זוגי.
במקביל התשוקות ויצרים לא מרפים, אך אני לא מעוניינת לשתף אותו בהם.
גם בגלל ההשלכות שעשויות להיות לזה, וגם כי אני חושבת שגם בזוגיות יש עניינים פרטיים שכדאי שהאדם ישאיר לעצמו. העבר של האדם טרם היותו כחלק מזוג - זה חלק מזה.
יש לי משפחה והיא מרכז עולמי, ולא אפרק אותה בשום פנים ואופן.
אבל התשוקה הזאת, להתחפר בתוך גוף ונפש של אשה, לא מרפה.
אני מניחה שאין פה תגובות, כי תכלס אין מה לייעץ במצב כזה.
ואני גם לא בטוחה שהדף הוא מתאים.
בכל מקרה תודה שהגבת אלי, אהבת עולם יקרה.
אהבת_עולם*

_קודם כל אני נאמנה לבן זוגי.
במקביל התשוקות ויצרים לא מרפים, אך אני לא מעוניינת לשתף אותו בהם._

יש גברים שקשר עם אישה לא נראה להם כמו בגידה.
אני לא יודעת איך בן זוגך תופס את זה. אבל אולי כדאי לגשש?
יכול להיות שהוא יסכים?
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

בן זוגי הוא אדם נוקשה ומפתיע כאחד.
נראה לי שכל זמן שאין לי משהו קונקרטי ל"הצהיר" עליו, חבל לתקן משהו שלא שבור, אם את יורדת לסוף דעתי..
אני חושבת שאם הייתי מתאהבת במישהי כרגע, (מה שנראה לי עכשיו מופרך מהיסוד, מכיוון שהפער בין המציאות האפורה לפנטזייה הבוהקת שלי הוא כה גדול),
הייתי משתפת אותו.
אהבת_עולם*

אני חושבת שאם הייתי מתאהבת במישהי כרגע

הרצון שלך להיות עם אישה זה ממש ברמה של 'התאהבות'?
כי אם זה משהו נעים כחוויה - זה נראה לי יכול לא לאיים על הזוגיות, אלא לחיות לצידה, אפילו בהסכמת בן הזוג.
אבל התאהבות? אני כבר לא יודעת...

את חושבת שאפשר?
לו נניח תאורטית שזה היה בסדר מבחינתו - את חושבת שאת מבחינתך היית יכולה לקיים את זה לצד זה?
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

את חושבת שאפשר?
אין לי מושג
נוצה*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2004, 22:24

שליחה על ידי נוצה* »

מישהי יקרה,
קצת יותר מבוגרת ממך, בלי שום נסיון עם נשים עד ללפני קצת שנים, שעד אז יכולתי להזדהות לחלויטין עם דברי אמא ל 5 ואחרות, שלא רק שלא נמשכו פיזית אינטימית לנשים אלא גם לא לשום מגע איתן. אולי לחיבוק כן, אבל לא ללכת מחובקות ברחוב למשל.
והנה, קרו דברים, והתאהבתי באישה.
סוף הסיפור הוא שבתוך זוגיות מדשדשת, ההתאהבות הזו היתה פצצה גדולה שהובילה לפירוק הזוגיות, וגם הקשר עם מושא ההתאהבות התפרק במקביל.
אבל עד שזה קרה גילית עולם של אפשרויות מרתקות.
של משפחות בהן יש גברים שמתוך אהבתם הרבה לנשותיהם, בוחרים לאפשר לה גם קשר זוגי עם אשה אחרת.
או שמעלימים עין. לכאורה הם לא יודעים מכלום ומקפידים לשמור על המצב ככה.
הגרעין המשפחתי נשמר, ובני הזוג יכולים לקיים זוגיות ביניהם וגם עם שותפים אחרים.
לא כל הגברים יכולים לכך.
יש כאלה שבמיוחד קשה להם כשבת זוגם מתאהבת. יש כאלה שקשה להם לחשוב על בת זוגם במיטה עם בן אדם אחר.
יש כל מיני.

לגבי תחושותי הפרטיות - מה "שעושה לי את זה" זה שילוב של חיבור רגשי, של המהות, של האישיות, יחד עם נתונים פיזיים מסויימים.
התאהבתי בעבר בכמה וכמה גברים, אבל ההתאהבות באשה האחרונה, היתה אחרת. עוצמות אחרות, חיבור אחר, נוכחות אחרת.

החיים לא פשוטים...

שיהיה לך בהצלחה!!!
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

החיים לא פשוטים...
נוצה, אני חושבת שסיכמת יפה :-)
האם יש לך גם ילדים בתוך החיים?

הנה, קרו דברים
תמיד מעניין אותי איך ממצב של אנטי מתהפכות היוצרות.. רוצה לספר?
אני ממש מעריכה את זה ששיתפת אותי. אכן מורכבות רבה.
אין לי מושג איך בן זוגי היה מגיב אם הייתי מספרת לו.
אני חושבת שבגלל שהוא אדם דרמטי עם קצת רגשי נחיתות הוא בטוח היה חווה את זה כפגיעה באגו הגברי שלו.
למרות שמבחינה פיזית הוא לגמרי מספק אותי, יש את הבורות הנפשיים האלו, שרק אלוהים יודע מי ומה ימלא לי אותם.
לא נראה לי שגבר מסוגל לחיבור אמיתי ריגשי עם אשה.
לא מאמינה בזה, לא נתקלתי בזה, אבל זה כמובן לא אומר שזה אינו קיים.
אני מעמידה עצמי במקומו, אם היה בא ומספר לי משהו כזה לא הייתי מסוגלת לקבל בשום צורה ואופן.
הפגיעה באגו שלי היתה אדירה ובלתי ניתנת לתיקון.
אבל העובדה שלי עם עצמי היא:
אני רוצה גם אשה על כל הרבדים בתוך החיים שלי.
וזה בא ממש בגלים. צורך אדיר בכל הרמות, ותקופות של אדישות וחוסר גירוי אפילו מהמחשבה.
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

שליחה על ידי אחת* »

למישהי, נשמע לא פשוט ובכל זאת אפשר לראות פה הזדמנות למינוף, למשל לנסות ולמצוא את מה שחסר במערכת היחסים, עצם הסתרת התשוקה פוגעת באינטימיות שאת כה חפצה בה.
אני חושבת, על סמך נסיון אישי שהסתרת דבר כה משמעותי לא מאפשר לקשר להגיע למימוש מלוא הפוטנציאל.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

עצם הסתרת התשוקה פוגעת באינטימיות שאת כה חפצה בה
הי אחת. בינגו. את אומרת משהו שאני חווה על בשרי, אך הסיכון שבווידוי הזה גדול מדי בשבילי.
אני עלולה לאבד את מה שיש לי עם בן זוגי. אני עלולה למעשה לפרק את משפחתי, שזה בעיני קודש הקודשים שלי.
זאת באמת בעיה ללא מוצא, כמו שאני רואה אותה כרגע.
אני לא אדם מדחיק, כך שאין לי אפשרות לשקר לעצמי בעניין המשיכה המסויימת לנשים, ומצד שני אני נאמנה וישרה כך שאין לי אפשרות לקיים משהו מקביל בסודי סודות.
אחת*

שליחה על ידי אחת* »

מישהי יקרה, את חושבת שעצם גילוי התשוקה תגרום לזוגך לפרק את המשפחה? זו הרגשה מאוד קשה...
אני מאמינה שלפעול מתוך פחד זו האופציה הפחות טובה בדרך כלל.
אולי תתחילי מלפתור עם עצמך את האשמה והבושה על הבחירות שלך, להודות לכך שהגעת למקום בו את רוצה להתקדם. עשית את המיטב שיכולת עד עתה. השלב הבא הוא לראות מה את יכולה לעשות עכשיו.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

לנסות ולמצוא את מה שחסר במערכת היחסים
אגיד לך מה הבעיה, אני יכולה לשים בדיוק את האצבע על מה שחסר, אבל עדיין הקושי עצום ב"לספק את הסחורה".
במקרה שלנו תחומי העניין שלנו הלכו והתרחקו עם חלוף השנים, וכך גם פערים בצרכים הרגשיים.
אני לא ממש בטוחה שאפשר לעשות מינוף משמעותי. אולי משהו קוסמטי, אבל לא במהות של האישיות של כל אחד מאיתנו. אנחנו אנשים כבר "אפויים" בגיל הזה..
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אנחנו אנשים כבר "אפויים" בגיל הזה..
המממ. אני לא מסכימה עם הקביעה הזאת בכלל. זה עניין של גישה ולא של גיל.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

מישהי יקרה, את חושבת שעצם גילוי התשוקה תגרום לזוגך לפרק את המשפחה? זו הרגשה מאוד קשה...
גם אם משפחתינו לא תתפרק בפועל, יהיה שבר. שבר שאינני מאמינה שיוכל להתאחות.
גם בן זוגי וגם אני, ששונים מאוד זה מזו, דומים בחוסר הרצון הבסיסי שלנו לפרק דברים.
אני יכולה להעיד על עצמי שכמעט כל אנרגיות החיים שלי בשנים האחרונות זרמו אל בניית המשפחה, ובעיקר אל הילדים.
קשה לי לדמיין מצב שבגלל תשוקה אגואיסטית שלי, במשפחה שלי תחווה טלטלה. אין מצב מבחינתי.
מצד שני, קשה להתעלם מן התשוקה העזה, ומן הצורך שלה לנהל אותי.
כשאני מרגישה צורך להיות עם אשה, על כל מה שזה אומר, הצורך הוא אמיתי וברור.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

אני לא מסכימה עם הקביעה הזאת בכלל. זה עניין של גישה ולא של גיל.
בשמת א, אני מדברת על עצמי, ועל הבדלים שמושרשים עמוק.
אם את רוצה ויכולה לעקור שורשים ולשתול במקומם חדשים - אשריך.
אני לא במקום הזה. יש לי יכולות גבוהות, ובהרבה תחומים, אך רמונט יסודי של האישיות שלי? לא נראה לי.
אחת*

שליחה על ידי אחת* »

אני גם חוויתי משבר בשנה האחד עשר לנישואי, גיליתי שבן זוגי הסתיר ממני דברים ועשה דברים שהיוו מבחינתי פגיעה בקשר ובאמון.
עברה עלינו טלטלה שכללה מחשבות אודות פרידה. ובנקודה מסוימת,
גם מתוך רצון לשמור על שלמות המשפחה (גם אנחנו הורים לילדים, גם אני השקעתי במשפחה את השנים הללו) החלטנו להשאר ביחד באהבה, כל אחד נפתח לשלב החדש , של תקשורת חדשה וויתור על דפוסים שפוגעים בעצמינו ובזוגיות.
ויתרנו על המחשבה שזה בלתי אפשרי לבנות משהו חדש על בסיס הישן, ויתרנו כי זה מה שרצינו יותר מכל.
אצלינו זה עבד. אני מאחלת לך שגם אצלכם.
מגיע לך להנות מקשר טוב ומספק עם עצמך, ילדייך וזוגך.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

הי אחת, ממש מעודד אותי לשמוע שזה אכן אפשרי. שינוי כזה כנראה דורש רצון עז שלא לפרק את הקיים.
האם עשיתם זאת בכוחות עצמכם? או שנעזרתם בייעוץ זוגי וכד'?

כל אחד נפתח לשלב החדש , של תקשורת חדשה וויתור על דפוסים שפוגעים בעצמינו ובזוגיות.
ולא נשארו משקעים?
אני שואלת עצמי אם אכן הייתי מסופקת בכל צד ועניין בזוגיות שלנו, האם גם אז היה עולה הצורך להיות עם אשה? כי עובדה שכשהכרנו, ונמשכנו זה לזו, אשה בכלל לא היתה על הפרק שלי, וכך גם לאורך השנים.
מה שכן, התרחקנו מאוד, כל אחד גם נוטה היום לתחומי עניין שונים בקמצוץ זמן פרטי שעוד נשאר לנו, ושנינו אנשים שאוהבים גם להיות לבד (לא בודדים), ונוצר מצב שעל אף המשיכה הפיזית, תחום העניין העיקרי והיחידי שלנו הוא הילדים היקרים. וזהו. לי קשה מאוד לחיות עם זה. אני אדם שבד"כ מוצף רגשית, ואני פשוט טובעת לפעמים. זאת ההרגשה.
בגלל שבעבר הרחוק היתה לי מערכת יחסים ארוכת שנים ואינטימית עם אשה, אני יכולה להשוות מתוך נסיון, ומה לעשות השוני אדיר.
עם אשה כל הסקס למשל "הופעל" ממקום רגשי עמוק. מה שאין לי עם בן זוגי. אם אני צריכה לתמצת אפילו בצורה דרמטית את התחושה שלי היום:
אני לא ממש מאמינה באהבת אמת בן גבר לאשה. וואו, זה נשמע רע, אבל בכנות? זה מה שאני מרגישה.
אהבת_עולם*

אני ממש מבינה על מה את מדברת. גם אני שואלת עצמי לפעמים אם אפשרי חיבור אמיתי בין גבר לאישה.
העולמות כלכך שונים. גם כשנדמה שמבינים זה את זה - נראה לי שבעצם לא באמת מבינים.

מה שמטריד אותי בסיפור שלך, זו העובדה שאת מעולם לא סיפרת לו על הקשר שהיה לך בגיל 16.
זה לא אותו הדבר כמו לספר עכשיו שאת רוצה להיות עם אישה. שזה אולי עשוי לאיים עליו.
למה לא סיפרת לו אז על משהו שהיה בעבר?

ואני תוהה איך אפשר להיכנס לתוך זוגיות אמיתית, כשמסתירים דבר כזה.
אם כבר מהתחלה היה חוסר יכולת לשתף בהכול ולהיות פתוחים בהכול, האם זה לא אומר שכבר אז היה חסר משהו באינטימיות ביניכם?
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

הי אהבת עולם, לא סיפרתי לו מכמה טעמים:
קודם כל אני מאמינה שכדאי להשאיר כמה דברים לעצמך, ולא להיות עם כל הקרביים בחוץ כל הזמן. גם כשאתה בזוג.
היו לו חיים לפני, היו לי חיים לפניו, מה שהיה היה. לא מצאתי טעם לחפור.
דבר שני החברה הזאת היא עדיין החברה היחידה הכי הכי טובה שלי, כמו שאמרתי בלי כל האספקט הפיזי, שהיה לנו בעבר.
כיום ולאורך השנים, כשאנו מתראות, אין אפילו מגע קל שבקלים, אפילו דחייה פיזית סמוייה מסויימת בינינו.
גם היא כאמור נישאה, וגם בן זוגה לא מעלה על דעתו את הרמה האינטימית של הקשר שהגענו אליה טרום הכרותם...
עכשיו, מה שהופך את העניין סבוך יותר:
אם אספר לבן זוגי שהיה לי קשר אינטימי עם אשה, הוא בודאי יתעניין עם מי, ואני בגלל שאינני יודעת ורוצה לשקר, אצטרך לספר לו במי מדובר...
עכשיו החברה שלי בשום אופן אינה מעוניינת ש"זהותה" תחשף גם כי בין השאר בן זוגה בידידות מאוד טובה עם בן זוגי...(וואלה זה נשמע כמו טלנובלה, או שרק נדמה לי? :-))
לא הרגשתי לכל אורך השנים שהאינפורמצייה הזאת חוצצת בינינו מלהגיע לעומקים, וגם אם הייתי מספרת לו על כך כחלק מעברי, אני יודעת שהוא היה יכול להכיל זאת ולקבל ולאהוב (?) אותי כמו שאני, אבל אני בטוחה שהיה נכנס לאיזו חרדה או מחשבות בכל פעם כשהיינו נפגשות שתינו, או במפגשים בפורמט של כל המשפחה גם עם הילדים..
בקיצר, הזוגיות בינינו כן אמיתית, ובאינטימיות בינינו לא חסר מרכיב שהוא יכול לתת ולא נותן,
מה שחסר באינטימיות בינינו זה מה שהוא לא יכול לתת..!
בלגינה_איסטרא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2010, 22:53

שליחה על ידי בלגינה_איסטרא* »

מזדהה חלקית.
מעולם לא היה לי קשר עם אשה, עד לפני שנתיים שלש לא יכולתי בכלל לחשוב על כזה.
בשנה שנתיים האחרונות המחשבות החלו לצוץ. מחפשת את הקרבה והאינטימיות שיכולות להיות בקשר שכזה, ולא מוצאת אותן בקשר עם הזוג.
מתקשה לדמיין כאלה עם כל בן זוג ולא רק איתו ספציפית.
אבל גם לא רואה את עצמי עושה שום דבר מחוץ למסגרת. (מלבד לפנטז אולי).
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

מה שכן, התרחקנו מאוד, כל אחד גם נוטה היום לתחומי עניין שונים בקמצוץ זמן פרטי שעוד נשאר לנו
היית רוצה לתקן את זה?
כי אם כן, אז לדעתי אפשר.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

_היית רוצה לתקן את זה?
כי אם כן, אז לדעתי אפשר._
איך??
אהבת_עולם*

בדיוק עכשיו הייתה תוכנית של עדי אשכנזי 'מה זה השטויות האלה' בנושא סקס.
בין השאר, היא הלכה לבר של לסביות, ולמרות הצהרתה הנחרצת שהיא לא בעניין, כמה בחורות שם עגבו עליה. לאט לאט היה נראה שבכל זאת מתח מיני נבנה שם, ובסוף גם הייתה ממש נשיקה.

בשנייה שהנשיקה הזו קרתה עלו לי דמעות בעיניים !
ככה, פתאום !

כנראה מרוב כמיהה.

ועכשיו כל הגוף שלי ב-'בזזזזז'. ממש פיזית.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

הי אהבת עולם, למה שלא תכווני עצמך להתנסות מהסוג הזה? מה יש לך להפסיד?
אחת*

שליחה על ידי אחת* »

אני חושבת שנכנסת למלכוד מתוך הנחה, שאינה בהכרח נכונה , שזוגך אינו מסוגל להתמודד עם עברך, עם תחושות שעולות בך וכולי... בתחילת הקשר, כשהיית כולך נוכחת בהווה היחסים הכל זרם על מי מנוחות , אך עם כרסום השגרה ועומס החיים בקשר החלו עולות בך תחושות מן העבר שבטרם אשר מרחיקות אתכם יותר ויותר. האמונה כי יש דבר מה שהוא לא יכול לתת אולי נובעת מחומת הסוד שעלתה בינכם.
האמונה שאין אהבת אמת בין גבר לאשה יכולה לנבוע פשוט מגעגועים ואידיאליזצית קשר העבר, שלא סבל מפגעי הזמן, אולי זה רק מקרה שהקשר היה בין נשים והיית מתגעגת במידה שווה לאקס מיתולוגי, פשוט כדי לברוח מאפרוריות החיים.

באשר לשאלתך ולא נשארו משקעים? אז אני יכולה לומר שיש נסיגות , אבל הרבה עליות והרבה עבודה על הקשר, וסה"כ המשברים חיזקו והעלו את הקשר בדרגות אינטמיות וסיפוק יותר ממי המנוחות.
האם נעזרנו בייעוץ? אני קראתי את לבסוף מוצאים אהבה עוד לפני, ונעזרתי ברעינות ששאבתי משם.
כמו כן קראתי חלק מספריה של ביירון קיטי ונעזרתי בשיטת החקירה שלה.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

הי אחת, אני דווקא חושבת שבן זוגי כן היה מתמודד עם "עברי". הוא כן אדם מקבל ומכיל, וכשהוא לא מתמודד הוא מתנתק מהאינפורמצייה, שכשחושבים על זה זאת גם התמודדות...
בכל אופן אני לא מרגישה שמשהו בעבר שלי הוא בעייתי או דורש התמודדות מיוחדת. אנשים מתנסים בהרבה עניינים לפני שהם מתמסדים, וזה לגיטימי ונכון בעיני. לא כל פרט צריך להיות גלוי ומוצהר. אין בי בושה/אשמה או תחושה שמשהו לא תקין בהתנהלות שלי עד ההיכרות איתו, ושמטעמים אלו לא סיפרתי. לא שיתפתי אותו רק מהטעמים שכבר ציינתי למעלה.

_עם כרסום השגרה ועומס החיים בקשר החלו עולות בך תחושות מן העבר שבטרם אשר מרחיקות אתכם יותר ויותר. האמונה כי יש דבר מה שהוא לא יכול לתת אולי נובעת מחומת הסוד שעלתה בינכם.
האמונה שאין אהבת אמת בין גבר לאשה יכולה לנבוע פשוט מגעגועים ואידיאליזצית קשר העבר, שלא סבל מפגעי הזמן, אולי זה רק מקרה שהקשר היה בין נשים והיית מתגעגת במידה שווה לאקס מיתולוגי, פשוט כדי לברוח מאפרוריות החיים._
יכול להיות שהניתוח שלך נכון. אני צריכה לברר עם עצמי עד הסוף אם זה נכון או לא.

וסה"כ המשברים חיזקו והעלו את הקשר בדרגות אינטמיות וסיפוק יותר ממי המנוחות.
אשריך!

אני קראתי את לבסוף מוצאים אהבה עוד לפני, ונעזרתי ברעינות ששאבתי משם.
אם כך את האדם היחיד ששמעתי עליו שהצליח לשנות דברים באמת, באמצעות ספרים.
אני סוג של ספרייה מהלכת, שואבת המון אינפורמצייה מספרים, ומנסה מאוד ליישם אותה במציאות חיי,
אך ללא הצלחה ממשית. תמיד יש אצלי חזרה לא רצונית לדפוסים התנהגותיים בעייתיים.
(בכל מקרה לספר הזה ספציפית לא התחברתי בכלל).
ובכל זאת אני יודעת על בשרי שכשהרצון בשינוי הוא טוטאלי, שינויי קבע כן קורים.
תודה על השיתוף וההתייחסות שלך.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

אני באמת באיזו צומת בחיים כרגע, מנסה לעמוד בכנות מול עצמי.
יכול להיות שזה בגלל שהגעתי אל הגיל הזה- 40, ויכול להיות שזה בגלל שאני עובדת לצד אנשים זקנים מאוד, שקרובים אל סוף חייהם,
וחלק מהם אכן נפטרים מן העולם, ואני רואה איך הכל ממשיך הלאה מבלי להעצר.
וכל זה מעורר אצלי שאלות:
מה עשיתי עד עכשיו? מה עוד לפני? האם אני באמת מממשת את מלוא הפוטנציאל האנושי שיש בי? האם אני מסופקת בחיי? האם הגעתי לנקודה שרציתי להגיע אליה?
האם לתשוקה העזה שמציפה אותי בגלים להיות בקרבה אינטימית בכל דרך ומובן לאשה, יש סיכוי בחיים שלי כמו שהם כרגע, מבלי להרוס ולחבל במשפחה שלי?
התשוקה היא אמיתית. היא לא כל הזמן מציפה אותי, אך כשהיא כן מציפה אותי היא לא אשלייה.
אני יכולה ממש לחוש את הצורך הזה בכל תא בנשמה ובגוף.
כוכב_נגה*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2007, 18:14
דף אישי: הדף האישי של כוכב_נגה*

שליחה על ידי כוכב_נגה* »

עוקבת אחרי הדף הזה. אמנם אולי לא קראתי הכול.
מזדהה מאוד עם הרבה דברים.
גמני אוהבת נשים@} ולצערי לא הזדמן לי להיות במערכת יחסים שלמה עם אישה. התנסויות היו, יש ועוד יהיו. אבל כמהה לקשר שלם ואולטימטיבי.
נשים, תלכו על זה! אין לזה תחליף.
(-:
נוצה*

שליחה על ידי נוצה* »

אני שואלת עצמי אם אכן הייתי מסופקת בכל צד ועניין בזוגיות שלנו, האם גם אז היה עולה הצורך להיות עם אשה?
גמני שאלתי את עצמי את השאלה הזו, ופעם אחר פעם התשובה שעלתה היתה חד משעית: לא. לו הייתי מקבלת מענה על הצרכים שלי ממנו, מענה שאני יודעת בוודאות שהוא יכול לתת, אם כי זה דורש ממנו תעצומות נפש שהוא לא בהכרח מוכן להתאמץ עבורן - לא היה עולה בי הצורך להיות עם אשה.
האם זו מסקנה שתהיה נכונה גם עבורך? לא בהכרח בכלל.
אני גם כן מכירה כמה גברים (כמה, לא 1!) שאיתם הייתי יכולה להגיע לרמות קרבה אותן אני מבקשת, אבל הם נדירים.

לשאלתך, כן, יש לי ילדים.

לגבי מה שכתבה אחת
אני יכולה להעיד על עצמי, עדות לא אובייקטיבית בעליל, שאני כן לומדת מפנימה ומשנה הרגלים בזכות עבודה אישית עצמית בהשראת ספרים ושיחות עם חברות.

יחד עם זאת, המסקנה הכוללנית והגרופת שלי על כל האנשים שבעולם היא ש
אין שום אפשרות לגרום למישהו להשתנות באמת, אם הוא לא רוצה להשתנות בעצמו.
ובהמשך למה שבשמת כתבה בנושא - כמו שאני מבינה את המצב, אם את רוצה להשתנות, או לשנות הרגלים, את יכולה לעשות את זה, אבל זה לא אומר שבן זוגך ישתנה בעקבות זאת,
ובהמשך למה שצפריר ואורנה כתבו בנושא, בהקשר של העבודה הזוגית שנעשית בהשראת הנדריקס, שאמנם עדיף ששני בני הזוג ירצו בתהליך ובשינוי, אבל שמספיק שאחד מהם יעשה שינוי בעצמו, ובן הזוג יישמך לתהליך, כמו שמעברולת, שבן זוג אחד מוביל, נמצא קרוב ללב המערבולת, והשני נמצא בשוליה, כך שחווה פחות תנועה אבל משהו כן משפיע עליו הוא מושפע ומשתנה בהתאם - אז אינ לא מסכימה עם האמירה הזו.
ז"א, יש כאלה שאצלם זה עובד בצורה הזו, אבל יש גם כאלה שאצלם זה לא עובד בכלל.
בן זוג אחד יזוז והשני ישאר תקוע עמוק עמוק בביצה שלו, מה שיגדיל את הפער בין בני הזוג.

מישהי,
לגבי הדילמה הפרטית שלך.
אני מזדהה ברמות שקשה לי לתאר.
למזלי הרב, אני לא מסוגלת לחיות בשקר לאורך זמן, וגם לא יכולתי להימנע מלחפש קשר וגם למצוא קשר שיתן מענה על הצרכים שלי, וזה גרם בסופו של דבר לפירוק החבילה המשפחתית.
אז עצתי לך - תשקלי טוב טוב מה לעשות, קחי בחשבון מה באמת עלול לקרות והאם את מוכנה לשלם את המחיר.
אני מתכוונת שגם לוויתור על תשוקה שלך יש מחיר, שאני ממליצה לך לבחון אותו לעומק ככל האפשר.

אולי אולי אולי, אם תמצאי קשר של חברות טובה קרובה ועמוקה עם אשה אחרת, לא חברתך הטובה שהיתה גם בת זוגך פעם, תוכלי לקבל מענה על הצרכים העמוקים מבלי שתצטרכי בהכרח לממש את התשוקה פיזית יחד איתה?

שולחת חיבוק מברכת בשבת שלום שלווה שקט נפשי ואהבה.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

הי נוצה, מאוד מעריכה את מה שכתבת לי. ואני רוצה להתייחס אל הדברים.
אני אתחיל מהסוף:

אולי אולי אולי, אם תמצאי קשר של חברות טובה קרובה ועמוקה עם אשה אחרת, לא חברתך הטובה שהיתה גם בת זוגך פעם, תוכלי לקבל מענה על הצרכים העמוקים מבלי שתצטרכי בהכרח לממש את התשוקה פיזית יחד איתה?
אני הופכת עם עצמי את השאלה הזאת הרבה פעמים, ואני מוצאת שאני קטנת אמונה בנוגע לחברויות אמת בגילאים שלנו.
אני יודעת שזה נשמע פסימי, אבל כל כך נדיר בעיני למצוא מישהי/ו שבאמת יכיר אותי לפני ולפנים, על כל ניואנס הכי קטן שלי. האם זה יתכן בכלל??
אותה חברה שלי, שכיום כפי שאמרתי אין בינינו שום יחסים פיזיים אינטימיים, מכירה אותי לעומק לאורך ולרוחב... אני לא צריכה לדבר, אני לא צריכה לצייץ, היא יודעת מי אני ומה אני בכל ניואנס.
אני יכולה לחייך בטלפון והיא תדע את זה. מילה אחת שהיא תגיד אני אקלע בול למה היא מרגישה באותו הרגע, והיא אוהבת ומקבלת אותי בדיוק כמו שאני.
אני גם יכולה לומר בוודאות שהיא באמת האדם היחיד עלי אדמות שאין לי בושה ממנו בכלום. אין דבר שלא עשינו זו ליד זו, זו עם זו. קבלה מוחלטת, כימייה טוטאלית. שיגעון אמיתי.
כיום כשאנחנו מדברות או מסמסות זו לזו, כי היא גרה גם בעיר אחרת, מה שמוסיף על הריחוק, היא יכולה פתאום לשלוח לי איזה מייל מתגרה, או להשתמש בשפה כזאת של טיזינג.
היא יכולה גם לספר לי שחגגנו כל הלילה בחלומות שלה, ואני מאמינה לה, ואני במקביל יודעת, שנכון להיום אין מצב שיהיה בינינו משהו פיזי. אין לי משיכה אליה, ונראה לי שההיפך הוא הנכון.
איפה אני אמצא אדם שיכיר אותי ברמות כאלה וארגיש אליו משיכה? איפה?? היא ואני היינו נוכחות זו בחייה של זו כשקרו לכל אחת מאיתנו הארועים הכי משמעותיים בחיים: מוות של הורים למשל.
אפשר להגיד שעיצבנו זו את זו, כשלשתינו לא היתה נוכחות הורית שתעשה את זה.
אז אחרי ההשתפכות הזאת אני שואלת אותך או אותי: זה אפשרי? אפשרי באמת להתחיל מהתחלה בגילי המופלג (:-)) ולהגיע לרמת קירבה כזאת?

האם זו מסקנה שתהיה נכונה גם עבורך? לא בהכרח בכלל.
גם אני לא בטוחה שהמסקנה הזאת נכונה עבורי.
מה עוזרת לי הידיעה שאולי אי שם בעולם יש לו גבר שיכול לתת לי 100% את מה שאני רוצה?? זה תיאורטי לגמרי. אין לי את הגבר הזה במציאות. לא פגשתי גם מישהו שמגיע קרוב לזה.
כמעט הרוב המוחלט של הגברים שפגשתי עסוקים בריכוז עצמי נרקסיסטי (וזה כולל אבא, אח, בן זוג וחברים טובים..).

אני גם אגיד את זה אולי בוטה:
אני יכולה לקום בבוקר, להתלבש, להרגיש את עצמי סקסית בטרוף, להיכנס לאוטו בדרך לעבודה (שכל מה שקורה בה זה אנטיטזה מובהקת למה שאני מרגישה), לשים לי מוזיקת ריקודים מהאייטיז, שאותי מאוד מייחמת, ולרצות פשוט ל... אשה. ככה. בפראות טיבעית . ממש בצורה הכי בוטה.

האם את מוכנה לשלם את המחיר
אז זהו. שלא.
לפרק את המשפחה בגלל היצרים שלי, זה לפרק את עצמי באיזה שהוא מובן.
מצד שני אני כובשת את ייצרי,
ועדיין אני יודעת שכל אנרגייה סופה להשתחרר באיזה אופן.
אי אפשר להחזיק בוואקום אנרגיה נפשית ופיזית ותשוקה כזאת לא ממומשת לאורך זמן.
זאת פצצה מתקתקת.
אני למעשה פצצה מתקתקת :-)
נוצה*

שליחה על ידי נוצה* »

תראי,
אני בת אדם מאמינה.
מאמינה שאם רוצים באמת, אפשר להשתנות, אפשר להשפיע, אפשר לעשות, אפשר להיות.
אבל אני חושבת שאת מאד שונה ממני בהקשר הזה.
(למשל, כתבת שמלבד אחת את לא מכירה אנשים שמשתנים ושאת יודעת שאת לא תשתני או משהו דומה?)
ובעיקר, אני כן מאמינה שאפשר בגילך המופלג ( :-) ) למצוא חברה קרובה באמת, שתתן מענה ממשי על עיקר הצרכים.
מאידך, אני מבינה שאולי את מבינה משהו על עצמך שאני לא מבינה לגבי עצמי - שההשתוקקות הפיזית שלך לאישה, לא תקבל מענה גם אם תמצאי חברה כמו שתיארתי, כי על מנת שלא לחבל במחוייבות הראשונה שלך כלפי המשפחה, לא תלכי את הצעד הנוסף והוא הצעד אליו את משתוקקת.
מכל המלל המגובב הזה, יש לי מסקנה:
מכיון שאת לא מאמינה שזה אפשרי, למה שלא תנסי?
או שתתחילי לחפש לפחות.
שהרי אם אמונותייך נכונות, בלאו הכי לא תמצאי ולא תצטרכי להתמודד עם הדילמה.
וביננו, הרי גם לי ברור שהסיכוי למצוא הוא לא גדול בכלל.
מאידך, והיה וכן תמצאי, אז לפחות תוכלי להתמודד עם מציאות ודילמות אמיתיות ונוקבות ולא עם תיאוריות תיאורטיות למהדרין...

הבעיה העיקרית היא שאין לי שמץ של מושג איך מכבים את המתג של הפצצה המתקתקת.
בהקשר שלי נדרש מתג אחר שאינני מוצאת.

אז שוב כל שנותר לי זה לסיים בחיבוק (()) של הבנה והזדהות.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

הי נוצה,
מכיון שאת לא מאמינה שזה אפשרי, למה שלא תנסי?
בואי נגיד שאני לא לא מאמינה באופן מוחלט. פשוט סקפטית קצת. זה לא פשוט כפי שאת יודעת.
הרדארים שלי בהחלט פתוחים, ואני מתבוננת סביבי, העניין הוא שחוץ מלהתבונן לא נראה לי ש"אחפש" באופן אקטיבי.
בשביל לחפש אקטיבית אני צריכה להגיע עם עצמי להחלטה חד משמעית שזה הכיוון, ואז אוטומטית אני יודעת שאתרחק מבן זוגי, מכיוון שאני אדם טוטאלי, אינני יכולה להתנדנד, ובטח שלא לשחק משחקים.
אני מחליטה ועושה. עושה יסודי ובד"כ גם משיגה את כל מה שאני רוצה כשהדברים תלויים בי.
הסיטואצייה שלי כרגע היא בהחלט רצון לחוות, אבל לראות איך זה מזדמן אלי מבלי מאמץ מצידי, ואני בוחרת יותר בלהיות פאסיבית, שאם לומר בכנות, פאסיביות רחוקה מהאישיות שלי שנות אור...
כן. יש פה גם חששות וחוסר אמונה, אבל מצד שני קרו לי ניסים ונפלאות לאורך החיים שבהחלט מספקים לי את האמונה שהכל יתכן אם מכוונים את המחשבה והתודעה שדברים יקרו.
כמו שכתבה לי אחת, שאת דבריה אני עדיין בוחשת עם עצמי, יש פה איזה רצון לברוח מאפרוריות החיים, אין ספק.
וגם סביבת היומיום שלי לא מאפשרת איזו הכרות בכיוון הזה.

והיה וכן תמצאי, אז לפחות תוכלי להתמודד עם מציאות ודילמות אמיתיות ונוקבות ולא עם תיאוריות תיאורטיות למהדרין...
וואלה. פה באמת נכנס הפחד של פירוק המשפחה. פחד אימתני.
אמרת שיש לך ילדים. אשמח אם תפרטי איך הם התנהלו/קיבלו את המצב. את כמובן לא חייבת לשתף. אבין אם לא.
ותודה על החיבוק, תמיד נעים לקבל חיבוק גם אם הוא וירטואלי :-)
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

קראתי חלקית...
לי נשמע שבלי קשר לתשוקות שלך,
כדאי לך לבחון טיפול זוגי לכם. המשיכה לתשוקות ותחושת חוסר הסיפוק יכולות להעיד על חוסר מאוד גדול שיש בזוגיות שלך עם בן זוגך - וזה חוסר שניתן לנסות לטפל בו ולמלא אותו.
וייתכן שגם במהלך הטיפול יעלה נושא התשוקות שלך. ולכי תדעי לאן זה יוביל אותך, אתכם. נראה לי האופציה הכי טובה עבורך כרגע.

אני מציעה לך לפנות ל- חני בונה.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

תודה פלונית. יתכן ואת צודקת.
בזמנו הצעתי לו, והוא לא התלהב. הוא חווה את זה כפגיעה באגו שלו, מכיוון שבעבר הוא היה איש טיפול בעצמו, אז איך יכול להיות שהוא יהיה בצד שכנגד??
אין ספק שזהו דפוס שתוקע. וכאן אני מתחברת למה שנוצה כתבה:
אין שום אפשרות לגרום למישהו להשתנות באמת, אם הוא לא רוצה להשתנות בעצמו.
נוצה*

שליחה על ידי נוצה* »

אתחיל מהסוף:
אני לא מאמינה בטיפול זוגי.
~לא רק כי ניסיתי וניסינו פעמים רבות והתוצאות היו זניחות, לא רק כי אצל רוב מכרי המצב דומה. מעוד סיבות ובראשן _אין שום אפשרות לגרום למישהו להשתנות באמת, אם הוא לא רוצה להשתנות בעצמו.
_ שכשמגיעים לטיפול זוגי קשה נדירמאד ששני בני הזוג יבואו עם רצון אמיתי וכן לשינוי ולשיפור. והיה וכן שניהם באים מהמקום הזה, אז לאצריך טיפול זוגי. אפשר להקשיב, להתחבר ולדבר, לעשות וללמוד בעצמכם.~
אולם אני מצטרפת בחום להמלצה על חני בונה - פני אליה אישית בעצמך עבור עצמך. אני מאמינה שהיא יכולה להוביל אותך לעשות הבדל, לעשות יותר טוב עבורך.

הילדים שלי לא חלק מהסיפור. ז"א ברור שבהרבה מובנים הם כן, אבל לא בשום רמה מודעת או מדוברת.
מבחינתם ומבחינתי, הוריהם נפרדו כי לא טוב להם יחד.
אין לי קשר זוגי עם אף אדם אחר ואני נפגשת עם חברות וחברים מדי פעם - דבר הגיוני וסביר שאין בו מה שיעלה חשד שמדובר במשהו "אחר". ובאמת אין כרגע שום דבר אחר.
אם אי פעם יהיה, עם אשה (לא פוסלת את האפשרות של אותו גבר תיאורטי נדיר ומיוחד:-) ), מבחינתי זה יהיה אותו הדבר כאילו יווצר קשר עם גבר.

יש לי קושי מאד גדול בלהחשף.
אשמח לשתף אותך בתובנות מחברים וחברות שעברו דברים דומים אם תרצי אבל אצטרך למצוא פלטפורמה בה לא אסתכן בלחשוף אותם או אותי.
כשיהיה לי רעיון, אכתוב פה.
אם לך יש רעיון, תכתבי לי את.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

כמעט הרוב המוחלט של הגברים שפגשתי עסוקים בריכוז עצמי נרקסיסטי (וזה כולל אבא, אח, בן זוג וחברים טובים..).
אני לא יכול להעיד על הגברים. אני כן יכול להגיד שהמשפט הזה חל בהחלט על נשים. אז אולי בזה יש שיוויון .
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

אני כן יכול להגיד שהמשפט הזה חל בהחלט על נשים. אז אולי בזה יש שיוויון .
:-)
יש בהחלט הרבה נשים כאלה. הרבה אנשים כאלה. אני ספציפית הייתי מוקפת כל חיי בגברים כאלה.

נוצה, העניין עם טיפול זוגי שנראה לי, מבלי נסיון כמובן, שמטפל טוב יכול לשקף לזוג מה שאולי הם לא מבחינים בו ותוקע אותם חזק.
אולי גם לספק איזה ארגז כלים לתיקון על הדרך... אבל יכול להיות שבמציאות גם הטיפולים האלו מאוד אפרוריים. אין לי שמץ של מושג.
חני בונה אכן אדם מקסים, היה לי דיבור איתה בעבר על נושאים לגמרי אחרים והתרשמתי ממנה מאוד לטובה.

יש לי קושי מאד גדול בלהחשף.
כמוני כמוך. מאוד חרדה לפרטיות שלי.

_כשיהיה לי רעיון, אכתוב פה.
אם לך יש רעיון, תכתבי לי את._
אני מאוד אשמח.
לא יודעת איך... לא יכולה להשאיר פה לא כתובת מייל, לא טלפון,
מה עוד אפשר??
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

בסופשבוע הזה יצא לי להיות לבד בטבע במשך כמה שעות טובות, כמו שאני אוהבת.
זה זמן איכות פרטי מעולה בשבילי, להקשיב למה שקורה בתוכי, מה צף, מה שוקע, מה מרעיש.
טחנתי עם עצמי המון שאלות. הנה מדגם קטן:
האם החשק/רצון/יצר שלי להיות גם עם אשה הוא לא סוג של לוקסוס שמבטא שובע?
האם לא נכון לחיות את החיים כשהספל אינו מלא תמידית על גדותיו?
למה לא להסתפק בחלקי, להגיד תודה על הקיים ולעצור פה?
האם החיפוש שלי אחרי קשר עם אשה לא נובע מתוך רצון לרומם את האגו שלי??
כשהייתי ביחסים עם בת זוג חוויתי הערצה, הערכה ואהבה ללא גבול, מעין סוג של פולחן אישיות באיזו שהיא רמה,
האם אין פה רצון ברור שלי לשחזר את תחושת העוצמה שהרגשתי בגלל שכיום אני לא במקום שמרגיש ככה?
האם באמת תיתכן אהבת אמת בין גבר לאשה?
למה כל כך קשה לי להאמין שזה אפשרי?
למה כל כך קל לי להאמין שזה אפשרי בין נשים?
האם אני באמת נמשכת לנשים?
אם כן אז למה בדיוק?
אולי זה סוג של יצר שאני אמורה לדכא ולא לתת לו דרור??
אני יודעת שאלו הן שאלות אישיות שלי לעצמי,
אבל עדיין אשמח לקבל תובנות/תשובות/הערות/הארות/מחשבות.
אני באמת במצוקה בעניין, ומי שיבחר להתייחס בתום לב, תבוא עליו בירכתי..!
עוד_אישה*
הצטרפות: 25 יולי 2006, 23:08

שליחה על ידי עוד_אישה* »

אני מזדהה חלקית עם מה שכתבת.
גם לי היה קשר עם אישה בעבר. ובחרתי להתחתן עם גבר. היה כיף עם אישה, אבל לא מספק מכל הבחינות.
היתה תקופה שזה מאוד הטריד אותי. פתאום רציתי לממש יותר את הצד הזה שלי.
לקחתי זמן שדווקא די נהניתי מהצלילה הזו למטה. היתי קצת בדאון, ופינטזתי הרבה. הרשיתי לעצמי.
האמת שלא חשבתי לרגע לפרק את המשפחה שלי או להרוס. אבל פינטזתי.
אחרי כמה חודשים כאלה הגעתי למסקנה שזה לא שונה (עבורי) מהרצון להיות עם גבר אחר.
שבנישואין אני מוותרת לא רק על נשים אלא על כל הגברים. גם אם זה מדליק לחשוב על משהו אחר.
הגעתי למסקנה שזו פנטזיה. ולא משהו שאני רוצה לממש. וזה בסדר כפנטזיה.
בהדרגה זה עזב אותי.
ואח"כ המשכתי לפתח ולהעשיר את הקשר עם בן זוגי.
היום אני רואה את זה פשוט בתור עוד חלק שבי, זה כבר לא מפריע לי.
פה ושם מפנטזת ונהנית מזה. גם שיתפתי את בן זוגי בחלקים, הוא מוצא לי ברשת סרטים על זה.
למשל יש סרט מדליק עם שרון סטון - שלושה סרטונים קצרים בנושא של לסביות. נהנינו מזה יחד.
גולי*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2006, 18:35

שליחה על ידי גולי* »

זה סתם שובינזם זול.

_כמעט הרוב המוחלט של הגברים שפגשתי עסוקים בריכוז עצמי נרקסיסטי (וזה כולל אבא, אח, בן זוג וחברים טובים..).
אני לא יכול להעיד על הגברים. אני כן יכול להגיד שהמשפט הזה חל בהחלט על נשים. אז אולי בזה יש שיוויון_

זה סתם שובינזם זול.
נשים זה רק נתינה אין קץ. חושבות תמיד על הזולת והן למעשה קורבנות חברתיים ומשפחתיים. אנחנו לא סובלות מנרקסיזם
זה רק הגברים שלא מתייחסים אלינו ומשפילים אותנו כמו סמרטוטות רצפה.
די כבר לדרוך עלינו בגישה שובניסטית לא מכבדת.
פלונית*

שליחה על ידי פלונית* »

אם החשק/רצון/יצר שלי להיות גם עם אשה הוא לא סוג של לוקסוס שמבטא שובע? - לאו דווקא. ייתכן שזה ביטוי לצורך. הצורך אמיתי. רק לא הכרחי שדווקא אישה תספק אותו. יכול להיות שאולי (אולי - אבל שווה לבדוק לא?) שבן זוגך יוכל לתת לך את זה. 8מחשבה מסעירה, לא? :-)
האם לא נכון לחיות את החיים כשהספל אינו מלא תמידית על גדותיו? - אין צורך לתכנן את החיים. הם קורים ממילא. לפעמים הספל ככה ולפעמים ככה. כרגע פשוט להקשיב לסימנים שבתוכך שמעידים שאת זקוקה לשינוי בתוכך/ במערכת הזוגית, כי כרגע את לא מסופקת.
למה לא להסתפק בחלקי, להגיד תודה על הקיים ולעצור פה? - כי את לא מסופקת. כי את לא שלווה. כי חסר לך משהו. אני לא אומרת שאת צריכה ללכת לשכב מיד עם אישה. אני אומרת שאת צריכה להקשיב לזה שיש לך צורך בשינוי, ולנסות לברר מה לא עובד אצלך בחיים כרגע. הכל בסוף חוזר אליך עם עצמך. הכל הכל.
האם החיפוש שלי אחרי קשר עם אשה לא נובע מתוך רצון לרומם את האגו שלי?? אולי. אבל אולי תגלי שאת יכולה לרומם את האגו שלך גם באמצעות בן זוגך? או בעיקר... בעיקר! באמצעות... עצמך?
כשהייתי ביחסים עם בת זוג חוויתי הערצה, הערכה ואהבה ללא גבול, מעין סוג של פולחן אישיות באיזו שהיא רמה,
האם אין פה רצון ברור שלי לשחזר את תחושת העוצמה שהרגשתי בגלל שכיום אני לא במקום שמרגיש ככה? כן. בהחלט אפשרי. מה רע בזה לרצות להיות נחשקת, אהובה ומוערכת? כמובן כמובן כמובן שהכל מתחיל ונגמר בך. האם את אוהבת את עצמך? מעריכה את עצמך? חושבת שאת סקסית בטירוף?
האם באמת תיתכן אהבת אמת בין גבר לאשה?
למה כל כך קשה לי להאמין שזה אפשרי?
למה כל כך קל לי להאמין שזה אפשרי בין נשים?
האם אני באמת נמשכת לנשים?
אם כן אז למה בדיוק?
אולי זה סוג של יצר שאני אמורה לדכא ולא לתת לו דרור?? לא מאמינה בדיכוי של כלום. כן מאמינה לתת מקום לקולות מבפנים לעלות. לחשוב מותר - הכל. טוב לשים את הדברים על השולחן. זה יזיז אותך למשבצת שבה תתחברי יותר אל עצמך. את עכשיו בתחילתו של מסע אל עצמך. תנצלי את ההזדמנות ותהני ממנה.

חני בונה אכן תתאים ביחד או לחוד. פרגני לעצמך אותה.
נוצה*

שליחה על ידי נוצה* »

בדרך כלל בטיפול זוגי אכן אפשר לקבל שיקוף וגם כלים.
אבל! צריך להיות מוכנים לשמוע, לראות ולקבל.
מכיון שביוםיום שלנו אנחנו בלאו הכי משקפים הכל לעצמנו ולבן הזוג והוא לנו, מה שנשאר לעשות זה לרצות להתבונן בזה למרות הפחד.
להישאר עם התמונה. עם הכאב.
ולאפשר לעצמנו לכאוב, עד שנוכל לפרוק ומשם אולי גם לזוז.
אני מצאתי שבטיפולים הזוגיים, מישהו מאיתנו עבד והשני נגרר. אם שניים באים עם נכונות מוכנות ורצון לשינוי - אז יש יותר סיכוי שדברים יקרו.
אחרת - עשי בעצמך. תובילי.

אין לי תשובות או התייחסות חדשה לנקודות שהעלית.
אשמח לשמוע מה התשובות שאת נותנת לעצמך עליהן.
אני יודעת מה קורה אצלי, וזה שונה ממה שאת מעלה.

גולי,
אם מישהו מנסה לדרוך עלייך, אולי את יכולה לקום וללכת?
כמובן שיש מקומות בהם אי אפשר, אבל הרבה פעמים רק נדמה לנו שאי אפשר, ולמעשה, כל שנדרש זה לבחור ללכת משמם, לבחור לא להיות קרבן.
גם הגברים הם קורבנות של החברה שלנו.
וגם נשים רבות הן נרקיסיסטיות.
ויש גברים רבים שהם לא.
ככה זה בהכללות.
מזמינה אותך: ספרי מה את חווה באופן אישי, מה את מרגישה, מה הצרכים שלך. תתחילי באישי, בקטן. קטנה.
נראה לי שמה כל הגברים ו כל הנשים פחות מענין ופחות משמעותי לחיים שלי ושלך.
רוני*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 23:19

שליחה על ידי רוני* »

תודה נוצה
_אם מישהו מנסה לדרוך עלייך, אולי את יכולה לקום וללכת?
כמובן שיש מקומות בהם אי אפשר, אבל הרבה פעמים רק נדמה לנו שאי אפשר, ולמעשה, כל שנדרש זה לבחור ללכת משמם, לבחור לא להיות קרבן_

הייתי רוצה ללכת אבל זה בכל מקום תמיד דורכים עלינו ומשפילים אותנו בכל מקום. הם חושבים שאם את אישה אז מותר להם לעשות הכל.
זה במקום העבודה שלי ויש לי בוס גבר וכשאני צריכה להתלונן אז אני מגיעה לגבר והוא מצדיק את הגבר באופן אוטומטי. וזה מעגל סגור. ואם אני יפתח פה אז יתנכלו לי ויגידו פתאום שאני לא עובדת טובה ויחפשו לי בקטנות.
וזו הבעיה שאנחנו כמו סמרטוטים שלהם ויש להם אגו נרקסיסטי בשמים ואנחנו רק קורבנות שנותנות ונותנות את הנשמה ובמקום זה מקבלות יחס משפיל ומזלזל. גם הבוס שלי תמיד מקטין אותי ליד כולם והוא עושה את זה בכוונה.
אבל אנחנו סובלות בשביל הפרנסה.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

וואלה. פה באמת נכנס הפחד של פירוק המשפחה. פחד אימתני.
אני אשתף אותך במה שאני מרגישה ממך, ואת תקחי מזה מה שמתאים ותזרקי את כל היתר, בסדר?
אני מרגישה שהמצב שלך היום בנישואין הוא כזה, שעולה בך רצון לפרק אותם כי הם לא טובים לך.
בכוונה ניסחתי בצורה קיצונית, אבל מפה אדייק ואומר, שזה לא רצון מלא, זה קו של תחושה שעולה בך, בגלל צער ואכזבה ותיסכול וחוסר שביעות רצון ממה שקורה לך ולבן זוגך. כרגע, מה שיש לך לא ממלא את כל הצרכים שלך, והתגובה שלך לתיפקודיות החלקית של הנישואין היא שעלה סוג של רצון "לשבור את הכלים".
הרצון הזה עומד בסתירה קשה לפחד מפירוק המשפחה.
זה כמו שלפעמים אדם עובר משהו מאוד קשה, שברון לב נגיד, והוא רוצה למות? אבל הוא לא באמת רוצה למות, אלא רק למות קצת? רק למות לחמש דקות, אולי שכולם יצטערו וירצו אותו בחזרה, או למות קצת רק כדי לא להיות שם לרגע אבל הוא לא באמת רוצה לא להיות לגמרי, רוצה לא להיות בצורה מוחלטת - אבל מייד לחזור. את מבינה אותי?

אז אני מרגישה שמה שעלה בך זה הרצון "לפרק קצת".
כמו למות קצת.
וברגע שהרצון הזה נעשה גלוי בתוכך, נבהלת ממנו נורא.
ואז יש מלא התנגדויות:
לא, אני טוטאלית, זה או בעלי או אשה. אי אפשר.
לא, אני אוהבת את ילדי, אני לא יכולה לעשות להם את זה.
לא, אני לא יכולה להתכחש לצורך שלי להיות עם אשה.
אבל לא, אין אף אשה שאני רוצה כרגע.
ולא, אני לא רוצה לפרק את המשפחה.
ולא, אני לא מסוגלת לבגידה. זה או או.
ולא, אני לא מסוגלת להשתנות לשום כיוון אז אי אפשר לטפל בזה.
ולא, בעלי לא מסוגל להשתנות לשום כיוון אז אי אפשר לטפל בזה.
ולא, הנישואין שלנו בלתי ניתנים לשיפור ולתיקון, אז אי אפשר לטפל בזה.
בקיצור, יש לך בעיקר התנגדויות. שגורמות בעיקר לזה שמה שלא יהיה, את תקועה במקום בלתי אפשרי שבו מה שלא יהיה את לא יכולה לקבל מה שאת רוצה.
ככה תקעת את עצמך במקום של מי שרוצה גם למות קצת וגם להישאר בחיים ולא יכולה לזוז לא ימינה ולא שמאלה. לא לבלוע ולא להקיא.

ביחסים עם בת זוג חוויתי הערצה, הערכה ואהבה ללא גבול, מעין סוג של פולחן אישיות באיזו שהיא רמה
מצטערת, זה נורא עצוב בעיני שאת רואה בזה פולחן אישיות.
מה שחווית נקרא אהבת אמת כמו שהיא צריכה להיות, וזה מה שאת גם זקוקה לקבל מבן הזוג שלך, הגבר. ונשמע שהוא לא מסוגל לתת, או לא יודע לתת, או שניהם. ואלי הוא יכול ללמוד. במיוחד אם הוא יבין שבלי שינוי הוא מאבד אותך. שאת מתחילה להחליק לו בין האצבעות.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

_אשמח לשמוע מה התשובות שאת נותנת לעצמך עליהן.
הי נוצה.
התשובות שאני נותנת לעצמי לא בהכרח חד משמעיות, אבל הבירור שאני עושה עם עצמי הוא הכי מקיף שעשיתי עד כה בחיי.
הדיבור פה גם עוזר לי לראות זוויות שבד"כ מעלות אבק.
_האם החשק/רצון/יצר שלי להיות גם עם אשה הוא לא סוג של לוקסוס שמבטא שובע? אולי, אבל מה שבטוח אני לא בשובע. אני ברעב שאין לו תחתית.
האם לא נכון לחיות את החיים כשהספל אינו מלא תמידית על גדותיו? לא יודעת. לכשלעצמי אני רוצה בגלגול החיים הזה למקסם את הפוטנציאל האנושי שלי בכל צורה ואופן.
למה לא להסתפק בחלקי, להגיד תודה על הקיים ולעצור פה? שמחה בחלקי. אומרת תודה על כל רגע. לא רוצה לעצור פה...
האם החיפוש שלי אחרי קשר עם אשה לא נובע מתוך רצון לרומם את האגו שלי?? אולי. מה שבטוח זה שעצם המחשבה מסעירה אותי מאוד: מינית רגשית ומנטלית.
האם אין פה רצון ברור שלי לשחזר את תחושת העוצמה שהרגשתי בגלל שכיום אני לא במקום שמרגיש ככה? לגמרי כן. כיף להרגיש כל כך מוערכת ושווה בכל מובן ואופן, ולהרגיש שזה בא ממקום אמיתי.
האם באמת תיתכן אהבת אמת בין גבר לאשה? בכנות-לא מאמינה בזה. אבל עדיין מודעת לזה שזה אפשרי..
למה כל כך קשה לי להאמין שזה אפשרי?כי לא הרגשתי זאת באמת כלפי אף גבר, ולא באמת הרגשתי זאת מאף גבר
למה כל כך קל לי להאמין שזה אפשרי בין נשים?כי זה אפשרי. כי חוויתי זאת על בשרי.
האם אני באמת נמשכת לנשים?כן ולא. יש נשים שדוחות אותי, ובחיים לא אגע בהן, ולא אתקרב אליהן. יש כאלו, בדומה לגברים שממש מדליקות אותי ובא לי להיות איתן. משהו באישיות כובש או דוחה. תלוי מאוד במי מדובר. זה לא משיכה לאברים. זאת משיכה לכלל הבת אדם. וכשאני חשה את זה, זה מאוד מאוד חזק. זר לא יבין זאת, רק מי שחוותה זאת בעצמה...
אם כן אז למה בדיוק? חוכמה, חוש הומור, סקסיות שבאה לידי ביטוי בנתונים פיסיים מסויימים שלחלוטין עושים לי את זה, שפע יצירתיות בכל מובן ואופן
אולי זה סוג של יצר שאני אמורה לדכא ולא לתת לו דרור??_ ובכן...לא מאמינה בדיכוי!!!!!!!!

אני יודעת מה קורה אצלי, וזה שונה ממה שאת מעלה.
אני מאוד אשמח לדעת מה קורה אצלך. וגם מה שונה. אני מבינה שאולי זה לא הפורמט, אז איפה כן?? :-)

בשמת א, תודה על מה שכתבת לי.
בפעם הראשונה כשקראתי מה כתבת, עוררת בי התנגדות פנימית...(אמרת התנגדויות? :-))
בפעם השנייה ראיתי שבסך הכל די קלעת בול.
יש בי התנגדויות, כי באופן טבעי אני אדם אנטגוניסט שלא מקבל שום דבר בחיים כמובן מאליו, אבל זה לא רק התנגדויות, יש עוד דברים.
בעיקר כעס. הרבה כעס. אני כועסת הכי הרבה על זה שבן הזוג שלי לוקח אותי כמובנת מאליה.
אני לא!!!!!!!!! אני באמת על סף שבירת כלים.
הוא יכול לשבת עם ידידים או בעיקר ידידות שלו, לשטוח בפניהם על כוס קפה את התאוריות החברתיות האמפטיות שלו, לעוץ להן/ם את העצות שלו,
ואפשר לראות איך הם/ן מתעלפות מהערצה לתבוניות הרבה שלו ולהבנה לעומק שלו את היחסים האנושיים על מורכבותם העדינה...
ואני?? כל כך בזה לו. רבאק! עניי עירך קודמים! איזה זיוף אחד גדול הוא, כך אני חושבת לי. באיזו בועה צבועה הוא חי.
כשאמרתי לו פעם, הוא ענה לי: מה את רוצה? איתך זה מצב חסר סיכוי. מה שלא אעשה אף פעם לא תהיי מרוצה. תמיד תהיינה לך טענות וביקורת.
ובזה הוא צודק. אני באמת לא יכולה לקבל אותו אחרי 10 שנים כמו שהוא. הרבה דברים תחת ההגדרה הזאת "כמו שהוא" לא נעכלים אצלי: הנרקסיזם, הריכוז עצמי ברמות מטורפות, האדישות.
אם להיות כנה עם עצמי, גם אם נלך לטיפול זוגי ופתאום הוא יתחיל להתנהג אלי יפה ולהגיד לי 3000 פעם כמה שהוא אוהב אותי וכמה שאני מדהימה, האמת? אני לא אאמין לו אפילו לא לרגע.
אז הוא צודק. באמת צודק. מה שלא יעשה זה כאילו כבר אבוד לו מראש.
מה שכן, הוא אמר לי משהו שאני מאוד מסכימה, ומאוד ריגש אותי בדיוק שלו. ברגע אחד של גילו לב, כשכבר דיברנו זה עם זו, הוא אמר: את יודעת מה הכי מפריע לי? שהפסקנו להיות חברים...!
וואלה. כשהוא אמר את זה 20 אסימונים נפלו לי בו זמנית. בינגו. הוא קלע בול. אנחנו כבר לא חברים יותר. האם יש דרך חזרה?? אין לי מושג.
אני יודעת שפעם, לפני שהתחתנו היינו חברים טובים.
זה היה הבסיס.
חברות .
היום אני רק יודעת שלולא הילדים היקרים שלנו, היינו פונים כל אחד לדרכו. יותר מדי פערים. יותר מדי תחומי עניין שונים.
אני כיום במקום שבו יותר נעים לי להיות לבד מאשר איתו.

ואלי הוא יכול ללמוד. במיוחד אם הוא יבין שבלי שינוי הוא מאבד אותך. שאת מתחילה להחליק לו בין האצבעות.
אני באמת מרגישה עצמי מחליקה.
אני כותבת פה ומחליקה..
:-(
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

_כשאמרתי לו פעם, הוא ענה לי: מה את רוצה? איתך זה מצב חסר סיכוי. מה שלא אעשה אף פעם לא תהיי מרוצה. תמיד תהיינה לך טענות וביקורת.
ובזה הוא צודק_
לדעתי, הוא לא צודק.
זה סתם תירוץ.
תירוץ עלוב וריק.
את אומרת שהוא צודק, ובזה מאשימה את עצמך, ובזה מאפשרת לו ומרשה לו להמשיך לוותר עלייך.
מה יקרה אם תחזרי אליו ותגידי לו, אתה יודע, פעם אמרתי לך ככה וככה, ואז אמרת לי ככה וככה, וחשבתי על זה, והגעתי למסקנה שאתה לא צודק.
לא נכון.
זה לא מצב חסר סיכוי איתי.
זה לא נכון שמה שלא תעשה אף פעם לא אהיה מרוצה.
זה לא נכון שתמיד יהיו לי טענות וביקורת.
אני רוצה, כמו כל אשה, שתוכיח לי שאני שווה.
שתוכיח לי שאתה אוהב אותי.
שתוכיח בזה שתתאמץ.
if you behave in a more gentlemanlike manner
כלפי, תוכל לזכות בחברות שלנו בחזרה.
אבל אתה צריך להתאמץ בשביל זה, וזה התפקיד שלך להתאמץ. זה התפקיד שלך לחזר, להוכיח את אהבתך, להראות שאיכפת לך. אם יש לי עוד טענות, סימן שלא קלעת.
האהבה לאשה אצל גבר מהסוג שאף פעם לא מקבל תלונות באתר הזה, היא סדרה של ליטופים.
האהבה לאשה אצל גבר מהסוג שאשתו אומללה ונובלת, היא סדרה של מבחנים.

המטרה שלך היא לקבל את כל הנקודות. אם הורדתי לך נקודות, תתאמץ ותחזור שוב. יש מועד ב ומועד ג ומועד ד ומועד ה ומועד ו וכך הלאה גם מועד תשע"א.
(אנחנו נשים. אלה מאיתנו שחיו אי פעם עם גבר, מוכנה לחתום לך שנתנו לו יותר מ-771 צ'אנסים. אם חיינו איתו כמה שנים, אז גם ה תשע"א, 5771 צ'אנסים)

אתה לא רוצה להתאמץ ולעשות מועד ב'?
המסקנה שלי היא שאתה לא אוהב אותי.
אני לא שווה את המאמצים שלך.
וויתרת עלי.
לא איכפת לך ממני.
אני לא מספיק חשובה.
קצת קשה לך, כי אתה לא רגיל, אז אתה כבר מסתלק ומפסיק לנסות אפילו.
אז
אני מאבדת את הערך העצמי שלי כאשה.
אני מאבדת את הערך העצמי שלי כאדם.
אני מתחילה לנבול במקום שאפרח לידך בכל צבעי המרהיבים.
ובסוף אני לא רוצה אותך יותר.
זה לא נשאר סטאטי.
אני ארצה להתגרש, או אני ארצה גבר אחר, או אני ארצה אשה אחרת. אני אלך לחפש את החברים שלי.
זה לא שוויתרת אבל אני אקמול ואנבול ואמות.
יש גם כאלה, דרך אגב.
אבל יש כאלה שלא מוכנות למות בשום צורה, וכל פנימיותן מתחילה להתקומם. להתמרד. להתפרץ.
אני חושבת שאת מאלה.
את לא מוכנה לוותר על עצמך.
התכווצת, התכווצת, התכווצת, התקטנת, התנמכת, התמעכת - עד שהגעת לנקודה שבה הנשמה שלך (או איך שלא תקראי לזה) הבינה שעוד דקה כבר לא יישאר מה להציל,
וזו הדרך שלך להתחיל לגדול מחדש ולחזור לעצמך.

וזו דרך.
יש עוד ועוד ועוד לגדול.

זה פוסט חצי אפוי, שוב, קחי מה שמשרת אותך, תזרקי את כל היתר.

(מה זה הציטוט באנגלית?
אליזבת בנט למיסטר דארסי. ג'יין אוסטן, גאוה ודעה קדומה.
תקראי מה עירית לינור כותבת באחרית הדבר שלה, מדוע אליזבת סרבה להצעת הנישואין הראשונה של דארסי, ומדוע הסכימה לשנייה. מאוד מעניין, מאוד נראה לי רלבנטי לך ברגע זה).
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

הי בשמת א, מאוד מאוד (וכמובן שלא מפתיע) התחברתי למה שכתבת.
במיוחד ל
את לא מוכנה לוותר על עצמך.
לזה.
אני באמת לא מוכנה לוותר על עצמי.
אבל עם כל התנופה למעלה של מה שכתבת, ואהבתי את העוצמה והאנרגייה והכוחות,
יש פה גם עניין של ביצה ותרנגולת.
כי אני לא יכולה שלא לראות גם את החלק שלי במשוואה.
אני בקורתית מאוד.
הרבה רותחים נשפכים עליו ממני, וזה לא תמיד באשמתו, ולא תמיד בפרופורציות למעשיו.
הוא אדם שקשה לו מאוד עם ביקורת. האסטרטגייה שלו היא התנתקות.
הוא פשוט לא יכול לעמוד מול עוצמות הכעס והפרץ שלי.
קשה מאוד לבוא אליו אחרי התפרצות זעם ספונטנית ולא נחמדה שלי, ולחפש את נעימותו/קרבתו/אהבתו.
אני בכנות לא יכולה שלא לראות גם את החלקים שלי במשוואה.
אינני טלית שכולה תכלת.
מה היה שם קודם? מה גרם למה?
לא יודעת.
אני כן יודעת שאני ללא ספק הדמות הדומיננטית במשפחה שלנו. הדמות החזקה שמושכת את כולם על גבה.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא חשוב מה היה שם קודם.
מה שחשוב הוא, שאם הוא רוצה אותך הוא צריך להילחם עלייך.
זה לא יכול להיות הפוך.
קשה לי להסביר למה, גדול עלי מדי.
אז אני רק אגיד שורה תחתונה: זה הוא שצריך להוכיח לך שהוא אוהב אותך.

נכון שבמקביל וכו' גם לך יש עבודה לתקן וכו' וכו' ובלה בלה בלה. אבל זה הכל בשוליים.
במוקד צריך להתפקס: את מבקרת, כועסת וכל היתר כי כל אלה ביטויים של אשה שנחלשת כתוצאה מחוסר אהבה.

הוא צריך להבין שהוא המפתח.
את יכולה להבין, אבל זה הוא שצריך לפעול.
הוא צריך לבחור: רוצה אותך או לא רוצה אותך?
אם לא רוצה, את תעשי מה שאת צריכה לעשות.
אם רוצה - שיוכיח לך שהוא אוהב אותך. כן, עם הביקורת. כן, יספוג את הכעס וילמד איך להתמיר אותו לאהבה. כן, יקשיב לתלונות ויקח לתשומת לבו. כן, יחזיק מעמד!!!!!! את לא מפלצת, את אשה, את אשתו ואם ילדיו. הוא אוהב אותך?! שיהיה גבר! שיחזיק מעמד!!! שלא יילל ויבכה "בוהוו הווו את מבקרת אותי".
שיעמוד בזה ויוכיח לך שהוא אוהב אותך.
אם הוא מפחד ממך, הוא מוכיח לך שהוא לא אוהב, את מבינה?

(שוב, לא אפוי וגו')
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

סחטיין עלייך...:-)
אבל לא פמיניסטי בעליל..

קשה לי להסביר למה, גדול עלי מדי.
אני אשמח אם בכל זאת תתאמצי ותסבירי. אני ממש אודה לך, אין לך מושג כמה.

אם רוצה - שיוכיח לך שהוא אוהב אותך. כן, עם הביקורת. כן, יספוג את הכעס וילמד איך להתמיר אותו לאהבה
אני אעשה סלטות הפוכות באוויר אם זה יקרה.
בשמת, בכנות, איזה גבר את מכירה שיכול להכיל את זה?
אני ממש רוצה לדעת, עם יד על הלב, איזה גבר יספוג את החרא של אשתו תדיר, יכיל את זה ויחזיר אהבה בתמורה?
לא פגשתי גבר כזה בחיים. עיזבי, לא פגשתי אף אדם כזה.
לא יכולה להתנער מאחריות.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

מישהי היקרה
את אומרת שאת לוקחת אחריות על היחסים ביניכם וזה צעד שלך בכיוון
על בן זוגך לקחת אחריות גם הוא ורק קח אם יש רצון לשנות את היחסים הנוכחיים תוכלו לעשות שינוי.
דברי איתו על כך שאת מוכנה לקחת אחריות ומצפה גם ממנו כי יחסיכם או נכון יותר ההדרדרות במצב יחסיכם והאפשרות לשקם את המצב תלוי בשניכם.
אם ייש רצון לתיקון היחסים סיכוןי טוב שיהיה גם שיקום ועל כך אתם צריכים לדון ולהחליט אם שניכם רוצים בשינוי.

ובשמת
איך את יכולה להגיד שהוא צריך לפעול ושזה תפקיד שלו?
למה הוא זה שצריך להוכיח? על איזו תאוריה שוביניסטית את מתבססת?
זה אפילו חסר אחריות לעוץ כך עצות מהמותן.
גם אני אינני מכירה אישית את הזוג אך מנסיוני אין מערכת יחסים יכולה להיות באחריות של צד אחד.
לא מערכת יחסים טובה ולא מערכת יחסים שנמצאת במשבר.

שיהיה הרבה בהצלחה
פלונית_אלמונית*

ועוד דבר
אני הפלונית מלמעלה
יש חברות שבהן הגבר הוא היוזם הוא האחראי לטוב ולרע
אך לא לחברה כזאת אני ואני מאמינה שרוב הקוראות כותבות באתר זה מייחלות לו
אלא אם כן לא לזה התכוונת בשמת....
הרי אנו מייחלות לחברה שוויונית בה כל אחד יכול לקחת אחריות על מעשיו וליצור שינוי ולא לחכות לגבר שיעשה זאת
זה פשוט קצת מרגיז לשמוע....
הילהלה_לנד*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2010, 11:53
דף אישי: הדף האישי של הילהלה_לנד*

שליחה על ידי הילהלה_לנד* »

אוף איתך בשמת,פתחת אצלנו בבית מחדש דיון סוער שכבר מתנהל קרוב לשנתיים.
באת ושמת במילים מדויקות את מה שאני מנסה להעביר לצד הגברי של המערכת כבר כמה זמן.
אז נכון, זה לא מאד פוליטיקלי קורקט,וגם אני עד עכשיו לא ממש מצליחה להבהיר במילים רהוטות למה זה ככה,אבל זה פשוט ככה!!!
כולנו יכולים להתרעם על זה ככל שנחפוץ (בייחוד הגברים שבינינו) אבל בסופו של יום,יש דברים שכמה שלא נתפלסף ונתדיין עליהם יישארו כמות שהם,ככה נוצרנו,לטוב ולרע זה חלק מהטבע הנשי.
קודם כל אתה צריך לעשות אותי מלכה ואחרי זה אני אראה לך כמה מלך אני יכולה לעשות אותך כשאני מרגישה אהובה ומוערכת...
זה אולי לא שיויוני וצודק,אבל אני יוצאת בהנחה שכולנו מעדיפים ללכת בלילה לישון חבוקים ומחויכים ולא לשבת בסלון לבד ובחושך ולמלמל לעצמנו מילים של צדק והיגיון...
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

פלונית יקרה,
בכל כמה זמן יש לנו שיחות שכאלה, תמיד יש הסכמה על כך ששניינו צריכים לפעול לשיפור ולשיקום המצב.
ה"שיפור" ניכר משמעותית משהו כמו שבוע אחרי השיחה, ומשם יש נסיגה איטית קבועה אל המצב הבעייתי.
גם אני כמוך חושבת ש-
אין מערכת יחסים יכולה להיות באחריות של צד אחד
ואני רואה לגמרי את הצד שלי.
צד מלא בביקורת, כעסים (שחלק מהם פשוט מחפשים מטרות ולא נובעים או קשורים אליו, הם ממקומות אחרים לגמרי), חוסר סיפוק נפשי, תחושה תמידית של חוסר אהבה/הערכה שלו אלי, זעם על זה שהוא לוקח אותי כמובן מאליו, תחושה הולכת ומתגברת של חוסר התאמה נפשית בינינו.
בגלל מכלול הרגשות האלה אני מתנהגת אליו לא יפה. לא מחייכת, לא נעימה, לא נחמדה.
ההתנהגויות שלי מכבות אותו לגמרי, וכשזה קורה הוא מתנתק. אז אנו מתנהלים כמו שני זרים, דיירים שגרים באותו הבית, ומגדלים ילדים מקסימים, טהורים, רגישים ותמימים.
לא יודעת אם זה הרצף המדוייק, אבל בטוחה שאם הייתי גבר לא הייתי בחיים יכולה לגלות אמפטייה אל מי שדוחה אותי או מבקר אותי. אני לגמרי מבינה ומזדהה איתו בקטע הזה.
וזאת הנקודה שהיצר כלפי אשה מתחיל לגאות. משהו בי אומר, וואלה. עם אשה עכשיו היו דינמיקות אחרות לגמרי. וזה מתוך נסיון. הייתי מלהיבה אותה טוטאלית, היתה משיכה, היה סקס מדהים, היה דיבור רגשי רווי הומור, היה והיה והיה... והכל כמובן בפנטזייה. אין באמת כיום מישהי כזאת שאני מכירה ושמעוררת בי את זה. אין גם גבר כזה, למרות שבכל מיני אינטראקציות אני בהחלט מעוררת עניין ומשיכה אצל גברים. חד משמעית.
פלונית_אלמונית*

תלכו לטיפול
אם הייתם חברים פעם כמו שאמרת ויש לשניכם רצון להשאר יחד אז פשוט תעזרו בבעל מקצוע שיעזור לכם להתגבר על הסחרור שנכנסתם אליו
ייתכן ועם אישה או איש אחר זה היה אחרת. אפילו די בטוחץ כי כל אחד ואחת הם אחרים.
אולם אם יש לכם עדיין זיק אהבה ורצון משותף להבעיר את האהבה אז זה אפשרי.
אפשרי לנסות. אין בטחונות שזה יצליח אך סיכוי גדול שעם עזרה נכונה כזאת שמתאימה לכם כזוג תצליחו לעבור משבר קשה אפילו אם זה משבר של שנים. זה הכל שאלה של רצון משותף.
פלונית_אלמונית*

לפעמים ביחסים נתקלים בקשיים שקשה לראות את האור בקצה ואז נוטים לברוח לפנטזיות על יחסים אחרים ומושלמים.
ייתכן וזה גם אפשרי אולם כמו שאת יודעת האהבה הסוערת שחווים בהתחלה גם היא שוככת וז צריך לתחזק אותה .
עם גבר או אישה זה לא משנה.
ואז זוהי כבר עבודה שנראה שאת ובן זןגך קצת הזנחתם
אבל אף פעם לא מאוחר מדי
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

מה שבטוח פלונית, זה שכדאי לנסות. לא ניסינו את הכיוון הזה משני טעמים:
האחד- מה לעשות, כלכלי. אין לנו כרגע כסף נזיל (טיפולי שיניים רוששו אותנו לחלוטין).
השני - הוא מרגיש שזה לא יועיל וחווה את הבקשה שלי כפגיעה באגו שלו.
הוא היה בעבר איש טיפול, ומחשיב עצמו ידען גדול בתחום, נותן אוזן קשבת ומייעץ לכל העולם ואשתו.... והנה הסנדלר מסתבר הולך יחף.
קשה לאגו שלו להתמודד עם הפער, ועם הבקשה שלי.
אבל, כמו שאני רואה כרגע את התמונה, לא תהיה לו בררה.
פלונית_אלמונית*

כאן אני כבר נוטה להסכים עם בשמת
אם יש בעיה ביחסים ושהיכם מודעים לכך ורק את מוכנה לעשות צעד בכיוון של לקחת אחריות על היחסים וללכת לטיפול אז כאן הוא באמת צריך להוכיח שהוא מעונין גם הוא ל"עבוד" ואף לעבוד קשה. ביחד איתך אמנם. ולשקם את היחסים שלכם.
את זה הוא באמת צריך להבין. אולי הוא איש טיפול אך גם אנשי טיפול לעיתים זקוקים לעזרה..
ואין זו בושה או פגיעה באגו כי אם צורך של שניכם.
האם לחיות את חייו עם בת זוגו ביחסים עכורים ולא כפי שהוא היה רוצה לחיות אין זו פגיעה באגו ואף הרבה יותר קשה... אמרי לו זאת.
יש כל מיני אופציות זולות ולא דווקא פחות טובות לטיפול.
יש טיפולים מסובסדים ובבתי ספר לטיפול משפחתי וזוגי תוכלו ללכת לייעוץ אפילו בחינם אם אני לא טועה.
אם רוצים אז אפשר.
אבל צריך לרצות וצריך ששניכם תהיו באותה הסירה כדאי שהעא תתחיל להפליג למקומות חדשים וטובים יותר לכם כזוג.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

_גם היא שוככת וז צריך לתחזק אותה .
עם גבר או אישה זה לא משנה._
מאוד מאוד מסכימה.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

לנוצה, ולכל מי שרוצה
לכתוב לי ולא פה,
פתחתי מייל: [email protected]
אפשר גם לפתוח תיבת מייל חינמית ולשלוח לי ממנה, ככה תישמר הפרטיות/אנונימיות של כולנו...!
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אבל לא פמיניסטי בעליל..
יש דברים שלא קשורים לפמיניזם.
מה שאני אומרת גם אינו שוביניסטי.
אני בכלל מסיפור אחר.

אין שיוויון במכות, למשל. אשה שמכה גבר (ולא, אני לא מדברת על הענקית השמנה והגבוהה שיש לה בעל רזה וקטן. כמה קריקטורות כאלה יש?), זה לא אותו דבר כמו גבר שמכה אשה. יחסי הכוחות לא שווים ולא מדובר באותה תופעה.
אני לא מדברת על מראית עין ועל הצגות לציבור.
אני מדברת על הדברים הבסיסיים ביחסים.
באלה, יש ועוד איך הבדלים בין נשים לגברים. יחי ההבדל הקטן...

אני אשמח אם בכל זאת תתאמצי ותסבירי. אני ממש אודה לך, אין לך מושג כמה.
לא יכולה להסביר. באמת.
אבל קצה קצהו של הקרחון: נשים מנגה, גברים ממאדים.
יש הבדלים בין נשים לגברים. בצורת החשיבה, במבנה המוח, בדברים שהמוח שלהם מתפקס עליהם, באינסטינקטים.
לאשה נורמלית, באופן ביולוגי (זה ניסוח שמכוון להסביר שיש גם יוצאות מהכלל) יש מנגנון שהופך אותה לרגישה לסימנים של תינוק. היא קולטת יותר טוב שפה לא מילולית, שפת גוף ועוד ועוד. זה נתון ביולוגי.
לגבר נורמלי, באופן ביולוגי (כאמור יש גם יוצאים מהכלל) יש מנגנונים שהופכים אותו לרגיש לסימני צייד.
לאשה נורמלית, יש אגן שמכוון להליכה איטית ומתאים להחזיק תינוק על המותן.
לגבר נורמלי, יש אגן שמתאים לריצה מהירה.
יש עוד הבדלים, אבל בגדול חשוב לדעת: שיוויון בזכויות בפני החוק ובעולם העבודה - לא אומר זהות. לא במחשבה, לא בצרכים, לא ברצונות, לא במה שמשמח אותך, לא במה שרע לך.

הגבר בנוי ככה, שזה לא הדבר הנכון והבריא למערכת היחסים שהאשה תרדוף אחריו, או שהיא תוכיח לו את אהבתה. בין היתר מפני שהגבר בנוי אחרת.
האשה בנויה ככה, שהיא זקוקה לאהבה ולגילויי אהבה מהגבר שלה, ואם זה לא קיים, רע לאשה. ואם רע לאשה, רע למשפחה. ככה זה בנוי. ככה העולם עובד.
זה לא קשור לפמיניזם. זה רידוד של הפמיניזם לערימה של בורות וטיפשות, לחשוב ש"פמיניזם" זה שגברים זהים לנשים וצריכים להתנהג בצורה זהה.

מישהי פה הזכירה "מלכה" ו"מלך".
אז למשל, הגבר לא אמור ולא צריך להיות מלכה. והאשה לא אמורה ולא צריכה להיות מלך.
האם זה כל כך קשה להבנה?
יש דברים, שבהם לכל אחד התפקיד שלו. זה לא שוביניסטי שהגבר לא מניק, וזה לא שוביניסטי שהגבר מחדיר את הפין שלו לגוף האשה.
זה כן שוביניסטי לראות באקט הביולוגי של הכנסת הפין לנרתיק, סמל לשליטה, לאדנות, לכיבוש או לעליונות. זה שוביניסטי.
אבל זה מטען שהולבש בחברה מסוימת, בתקופת זמן מסוימת, על משהו שמבחינה ביולוגית הוא נייטראלי לגמרי. אין לו ערכיות, אין לו סטאטוס, זה פשוט ככה.

אני ממש רוצה לדעת, עם יד על הלב, איזה גבר יספוג את החרא של אשתו תדיר, יכיל את זה ויחזיר אהבה בתמורה?
מה "תדיר". איזה שטויות, יקירתי.
אנחנו מדברים על עכשיו.
עכשיו, אשתך לא טוב לה.
לא רוצה יותר את הזוגיות הזאת.
רוצה אשה.
לא יודעת איך תעבירי לו את הרגשות שלך, הרי את לא רוצה להגיד לו, תשמע, אני לא יודעת אם אני בנויה לחיות עם גבר. יש בי תשוקה לאשה. אז תמצאי דרך אחרת להגיד לו, תשמע, אנחנו כבר לא חברים, אני לא יודעת אם אני אוכל להכריח את עצמי להישאר פה לאורך זמן.
עכשיו, אתה בצומת.
אתה רוצה להילחם על אשתך?
או אתה אומר לה, טוב, תלכי?
עכשיו, את מלאה חרא?
שיספוג את החרא ויקשיב לו. כי בגלל שאת מלאה בחרא הזה, את כל כך כועסת עליו שאת כבר לא חברה שלו.
זה כי הוא לא הקשיב לך קצת קצת.
הוא ברח עד שגדל כזה שק, שעכשיו לשניכם יש תירוץ למה אף אחד מכם לא יעשה שום צעד.
תראי, את אשה.
לי זה אומר שאת יכולה עכשיו לחיות עוד 20 שנה חיים שאינם חיים. לכלוא את עצמך בכלא של "אני לא מסוגלת לפרק את המשפחה" ולהחזיק את כולם בתוך החרא.
כי את חושבת שבעלך עלוב, חלש ופחדן.
למה לא תנסי אותו?
אולי יש בו יותר ממה שאת חושבת?
אולי הוא מוכן לעשות הרבה כדי להחזיר אותך?

ואגב, כל הדיבורים על האחריות שלך לגבי הביקורת וכו' - גם אלה, את יודעת, סתם תירוצים. אבל זה בסדר. מותר לך לפחד, ומותר לך להעלות את כל ההתנגדויות שלך. בסופו של דבר העמדה שלי היא שאת, למען עצמך, מוטב לך לטפל בעצמך ולטפל בביקורתיות המוגזמת שנשפכת עליו שלא בצדק. ובלי קשר, את זאת שנמצאת במצוקה ובדילמה, ואת לא תוכלי להמשיך ככה לאורך זמן. משהו יתפוצץ.
אז לפני שיתפוצץ - הוא רוצה אותך או לא?
ואם הוא רוצה אותך, שיילחם עלייך.
זה לא דבר ענוג ונקי, להילחם.
שלא יחשוב שהוא בא לקבל מסאז' תאילנדי.
אבל שלא יחשוב שהוא גם ימשיך לא להתאמץ ולא לנקוף אצבע כדי לשמור עלייך, ואת גם תישארי שלו.
את כבר עם רגל אחת בחוץ.
את רואה את זה?
give him a wakeup call, when you're ready
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

בשמת א,
קודם כל ולפני הכל - אני ממש מעריכה את תגובתך המושקעת.
אני בד"כ שונאת לגמרי את המרגיעונים שכל כך אוהבים לצטט באתר הזה, אבל הפעם אסטה מההרגל שלי להיות צינית כלפיהם, יצא לי: "נוכחותך חשובה לי מדעתך"...:-)
תשמעי, אני מאוד נלהבת מהטון הלוחמני ומהתוכן מלא התנופה שבו וממנו כתבת. מה לעשות, זה הסגנון שאני אוהבת, ועושה לי את זה לגמרי :-)
לגופם של דברים:
קצה קצהו של קרחון ההסברים שלך - ידועים לי, אבל הם שכלתניים, ואף גבר שאני מכירה, כולל בן זוגי לא יעשה עם הסברים אלו דבר.
המקסימום יהיה הקשבה פעורת עיניים להרצאה, על ההבדלים בין גברים לנשים, שאין בה דבר או חצי דבר עם רגשות, שלא לומר פגיעות רגשית,
שאחרי שאדם חש אותה (גבר או אשה לא משנה), הוא בד"כ אוטומטית נאטם ועובר למצב התגוננות.
לא יודעת איך זה אצלך בזוגיות (מסקרן אותי דרך אגב), אבל אצלי כשאני תוקפת, בן זוגי קודם כל כאינסטינקט בסיסי, משתבלל ועובר למצב התגוננות. יענו, נאטם.
מה שניסיתי לומר לך שלא עולה על דעתי, לא יצא לי לפגוש, לא נראה לי שקיים האדם, שיהיה מוכן לספוג ביקורת/עלבון/תוקפנות וכד', ולהתמיר אותה לאהבה ו/או יחס חם ועוטף.
בטוחה (ותקני אותי אם אני טועה) שגם את לא פגשת מקרוב. אין דברים כאלה.
על כל מה שכתבת בחלק השני של מה שכתבת, אני אומרת אמן ענקי, רק שיהיה לך ברור.

למה לא תנסי אותו?
אני אנסה.

אולי יש בו יותר ממה שאת חושבת?
אולי. לא בטוחה.

אולי הוא מוכן לעשות הרבה כדי להחזיר אותך?
בספק רב.
כמו שכתבתי, אחרי שיחות עומק מעין אלה, שאנו מקיימים במחזוריות די קבועה אני חייבת לציין, משהו כמו פעם בכמה חודשים, תמיד יש איזה מאמץ שניכר מספר ימים והולך ומתפוגג בכרוניקה ידועה מראש.
הוא לא אדם, שאוהב להתאמץ הרבה בשביל אחרים (אגוצנטרי, אמרתי?), מה יגרום לו להבין שהפעם זה הקש האחרון?

בסופו של דבר העמדה שלי היא שאת, למען עצמך,מוטב לך לטפל בעצמך ולטפל בביקורתיות המוגזמת שנשפכת עליו שלא בצדק
מסכימה איתך ופה יש לי המון עבודה. ופה אני נכשלת פעם אחר פעם. גם בהתנהלות שלי יש כרוניקה ידועה מראש, אם להיות כנה עד הסוף.

את לא תוכלי להמשיך ככה לאורך זמן. משהו יתפוצץ
לגמרי. לא סתם אמרתי שאני פצצה מתקתקת. אני מרגישה שהגעתי קרוב מאוד לקצה.

אם הוא רוצה אותך, שיילחם עלייך.
פה אני חייבת להודות שהרגשתי עצב כשקראתי את המשפט הזה.
לא נראה לי שהוא ילחם עלי.
המציאות תיתן את התשובה, אבל כמו שאני כרגע קוראת את התמונה מתוך היכרות רבת שנים איתו, הוא לא ילחם עלי.
הוא יוותר. הוא עצלן. הוא לא אוהב אותי באמת, והוא יצטרך להודות בזה מול עצמו.
וזאת גם הסיבה שכתבתי, שגם אם יגיד לי פתאום כמה שהוא אוהב אותי לא אאמין לו.
הוא לא אמין בעיניי בכל מה שקשור לרגשות. אני מרגישה צביעות, זיוף, ריכוז עצמי. לא מרגישה אהבה.
אתה חייב לאהוב מישהו כדי להילחם עליו, לא?

_את כבר עם רגל אחת בחוץ.
את רואה את זה?_
רואה לגמרי.
לא אוהבת את ההרגשה המתנדנדת.
אוהבת להיות באשר אבחר עם שתי רגליים יציבות על קרקע אוהבת.
פלונית*

שליחה על ידי פלונית* »

מישהי, וכל הקוראות,
בתור אשה הנשואה לאשה, אני חושבת שלא נכון לבטל את הרצון העקרי של "מישהי" (שהוא נושא הדף וכותרתו) כתוצר לוואי של מערכת היחסים הנוכחית שלה. מישהי, לך ולבעלך יש בעיות כי משהו לא עובד. וממה שכתבת, לא נראה לי מופרך להציע שהיותו גבר מהווה חלק מהענין (ויותר מאשר בדר"כ, כמו שהוצע למעלה ואני בדר"כ מסכימה...). יתכן ובאמת יהיה לך יותר טוב להיות במערכת יחסים עם אשה. אני לא מציעה את זה בקלות ראש, רק מחזירה את הדף לכוון המקורי. רק תזכורת לאפשרות הזו.
נוצה*

שליחה על ידי נוצה* »

כשאני קוראת את דבריה החכמים והשמכנעים של בשמת,
אני לא יכולה שלא לחשוב על מישהי שהיכרתי אישית, שבזוגיות שלה היה בדיוק בדיוק את מה שמישהי תיארה שקורה בזוגיות עם בעלה.
ההבדל העיקרי הוא שהמישהי עליה אני חושבת, היתה בזוגיות עם אשה.
לא פעם ולא פעמיים. והמערכות שלה כל פעם הסתיימו, אחרי שנים! בדיוק מאותה הסיבה - תקשורת שלא עבדה והתרחקות הולכת וגדלה, חוסר נכונות להשתנות בעצמה, הזנחה של הזוגיות.

קשה לי לא לתהות לנוכח מילותיה של אשה הנשואה לאשה, אם באמת הקשיים הם כי הוא גבר.
אני תוהה באמת. לא מבטלת את הדברים שמעלי.

אולי זה חלק מהענין הזה שבכולנו יש פן גברי ופן נשי, ובמישהי עליה סיפרתי הפן הגברי בא לידי ביטוי בצד התקשורתי, בעוד האשה אליה את מפנטזת אולי יהיה בה פן גברי מסוים, אבל לא זה.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

קצה קצהו של קרחון ההסברים שלך - ידועים לי, אבל הם שכלתניים, ואף גבר שאני מכירה, כולל בן זוגי לא יעשה עם הסברים אלו דבר.
הוי הוי, חס וחלילה, חלילה וחס.
אני רואה שלא הסברתי את עצמי בכלל.
אין פה שום מטרה לשכנע אותו או להסביר לו שמץ מכל זה.
מה פתאום, חס וחלילה.

אלה היו הסברים לך למה הסדר הנכון של הדברים הוא, שהוא צריך להילחם עלייך כי את עוד רגע נשמטת לו מהידיים.
ואגב, יש לך אידיאלים מאוד יפים (לא לפרק את המשפחה, לא לבגוד וכאלה), אבל מה שבפנים, מה שבתוכך, שאצל אשה הוא יותר חשוב מהקליפה שבה את נשארת בבית, נשארת רשומה כנשואה לו, ובאופן פורמלי - כרגע - לא שוכבת פיזית עם אף אחד אחר, מה שבפנים: את נשמטת. את מחליקה. את כבר בחצי הדרך לעזוב אותו.
כמו שאת יודעת.

זה לא הוא שעוזב אותך, גם אם במובן מסוים הוא כבר עזב.
במובן הזה, שבו הוא כבר עזב אותך, כבר ויתר עלייך - זה המקום שבו את הולכת ממנו. זה המקום של הכעס, הביקורתיות, והרצון באשה. אין חרא שלא קשור אליו כשאת במערכת יחסים, כי גם אם הוא לא המקור הבסיסי, הוא המקור בהווה. הוא זה שנמצא לידך ומעיר תהומות של חסר.

הדבר היחיד שצריך להביא לידיעתו, בצורה כלשהי, זה שהוא בסכנה לאבד אותך לגמרי.
פה אני לא יודעת להנחות איך לעשות את זה בחוכמה. יש גברים שלא שומעים עד שאת לא לוקחת את הילדים ומזוודה ומסתלקת מהבית בלי להגיד לאן, והפאניקה גורמת להם להבין סוף סוף שיש איזו בעיה קטנה...

מה שאני אומרת הוא לך: שהוא עומד לאבד אותך, ושזה הוא שצריך להילחם ולהוכיח לך שהוא אוהב אותך.
אבל אני שומעת אותך לגמרי כשאת אומרת, שלדעתך הוא לא אוהב מספיק והוא לא יילחם.
מה תרצי לעשות אם תחליטי ללכת עם הרגשות שלך ולהעמיד אותו למבחן והוא יוותר עלייך?
(לא יוצאים לדבר כזה בלי לבדוק טוב טוב מה יותר חשוב לך בחיים)

את גם יכולה לעשות שינויים שיהפכו אותך לאשה פחות ביקורתית וכדומה.
אבל רוב הסיכויים שהמקור זה הוא.
שהתהליך היה: הוא לא ביטא מספיק אהבה => את מצאת את עצמך בחסר תמידי של אהבה => את כועסת, ממורמרת, ביקורתית, מלאה חרא => הוא מבטא עוד פחות אהבה => מתרחקים.

הוא לא אדם, שאוהב להתאמץ הרבה בשביל אחרים (אגוצנטרי, אמרתי?),
המממ.
יכול להיות, אם כן, ואני אומרת את זה מאוד בזהירות, שהוא לא אדם שמסוגל כרגע לאהוב.
אדם אגוצנטרי שבאופן עקבי חושב רק על עצמו ולא עלייך, זה לא אדם שאוהב אותך. לפחות לפי הספר שלי.
(את יודעת, "גבר שאוהב יותר" (איך לזהות גבר אוהב), זה גבר די נדיר בישראל. כלומר, גבר שאוהב באמת. שנמצא עם אשה שהוא אוהב, חושק בה, מעריך אותה, מעריץ אותה, אוהב להיות איתה, אוהב להקשיב לה, אוהב לספר לה - הרוב לא כאלה. זכור לי במעומעם מחקר מעניין, שטען פעם שרוב הגברים מתחתנים לא עם האשה שהם מרגישים כלפיה כך.
כלומר, הטענה היתה, שהגבר פגש אשה כזאת.
אבל לא התחתן איתה.
הוא בחר להתחתן עם אחרת, שאותה הוא לא אוהב כל כך.
מחשבה מעניינת.)

בקיצור, לפני הכל, אולי את צריכה לדמיין תסריטים ולחשוב באיזה תנאים ואם בכלל את מוכנה לחיות חיים של חוסר אהבה וחוסר יחס רק מפני שהוא האבא של הילדים שלכם.
אגב, זו רק התפיסה הרומנטית של הנישואין שחושבת שזו מערכת שמבוססת על אהבה.
במשך מאות שנים, לפחות, בחלקים לא מבוטלים של העולם, זו היתה מערכת שכולה עסקה כלכלית לתועלת המשפחה המורחבת, או שותפות סמי-משפטית לצורך גידול ילדים. את האהבה חיפשו במקום אחר.
אשה_בתהליך*
הצטרפות: 28 ינואר 2007, 07:43

שליחה על ידי אשה_בתהליך* »

_אבל רוב הסיכויים שהמקור זה הוא.
שהתהליך היה: הוא לא ביטא מספיק אהבה => את מצאת את עצמך בחסר תמידי של אהבה => את כועסת, ממורמרת, ביקורתית, מלאה חרא => הוא מבטא עוד פחות אהבה => מתרחקים._

אני לא מסכימה עם זה (להפתעתי, כי בדרך כלל אני ממש מסכימה אתך, בשמת).
איך שאני מבינה את הדברים,
בדרך כלל כשאדם מוצא עצמו בחסר תמידי של אהבה, זה מהבית, כלומר המקור זה הוא (הילד שבו). והוא מלביש את זה על בן הזוג.
הנדריקס מסביר את זה יפה...
כוכב_נגה*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2007, 18:14
דף אישי: הדף האישי של כוכב_נגה*

שליחה על ידי כוכב_נגה* »

איזה דף מעולה.
תודה לכל התורמות לדיון האיכותי @}
נהנית מהרלוונטיות שבדיעבד שבו עבורי [-:
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

_את גם יכולה לעשות שינויים שיהפכו אותך לאשה פחות ביקורתית וכדומה.
אבל רוב הסיכויים שהמקור זה הוא._
בשמת, מצד אחד אני קוראת אותך ומהנהנת. מצד שני, זה בערך הפוך מדברים ישנים שכתבת בדף האשם תמיד (אותו גבר שסובל מאשתו הביקורתית).
אני מבינה ששינית את דעתך בנושא באופן דרסטי?
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני מבינה ששינית את דעתך בנושא באופן דרסטי?
אני לא קיבלתי את הרושם שביקורתיות יתר ויתר התיאורים היו אופייניים לקשר האהבה שלה עם החברה.
ל-האשם תמיד ניסיתי בעדינות להסביר שהוא צריך ללמוד לאהוב...
להאיר לו את האימפקט שיש למעשים שלו על אשתו.
הוא היה צריך ללמוד לאהוב אותה ולהתעלם מהביקורתיות.
וגם על הגבר הזה אני אומרת שהוא צריך לאהוב אותה ולהתעלם מהביקורתיות.
בשני המקרים הביקורתיות שלה היא תירוץ לפחד ממנה.
תירוץ ולא סיבה.

קרוטונית, יש מצב שלא באמת הבנת מה אני אומרת לו? P-:

חוץ מזה, זה לא אותו מקרה.
יש הבדל בין לדבר עם גבר ללדבר עם אשה.

לגבי "האם גבר בכלל יכול לאהוב" - בטח שיכול.
אבל ההימור הסטאטיסטי שלי אומר, שלפחות בישראל, לא פחות מ-70 אחוז מכל הגברים פה אין להם שמץ של מושג איך לאהוב.
לגבי הנשים אין לי סטאטיסטיקה, אבל אצלן זה יותר מורכב כי הן כן יודעות לטפל ולטפח, דברים שהם חלק בלתי נפרד מאהבה.
ועדיין, לא כל התמונה.
פלונית*

שליחה על ידי פלונית* »

מישהי יקרה,
הסטטיסטיקה בדפי הייעוץ בבאופן מאז שצפריר לא מייעץ עגומה מאוד.
כל דפי הייעוץ שקראתי כאן בשנתיים האחרונות (לא קראתי הכל) הסתיימו בפרידה.
תחשבי טוב לפני שאת ממשיכה כאן.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

_

אולי זה חלק מהענין הזה שבכולנו יש פן גברי ופן נשי, ובמישהי עליה סיפרתי הפן הגברי בא לידי ביטוי בצד התקשורתי, בעוד האשה אליה את מפנטזת אולי יהיה בה פן גברי מסוים, אבל לא זה._
הי נוצה. לא הבנתי. צריכה הסברים.

אני לא מציעה את זה בקלות ראש, רק מחזירה את הדף לכוון המקורי. רק תזכורת לאפשרות הזו.
הי פלונית, לא שכחתי ממה התחלתי את הדף, ואני שמחה שהוא התפתח, וכחלק מכך התקלפתי והתקלפתי, ואני בדרך לאיזו ליבה של תובנה.
ואני הולכת לעשות משהו עם התובנה הזאת.
אני לא שוללת שום דבר כרגע. אבל אני אבדוק כל דבר ואהפוך כל אבן אם אדע שתחתיה יש עדיין אהבה וחברות, שמכבדות אותי.

בשמת,
אין ספק שעזרת לי ללבות את האש, שבוערת בלאו הכי במדורת הנחישות שלי, לקיים איתו הפעם שיחה נחרצת ושונה מכל השיחות שהיו לנו עד כה.
אז קודם כל תודה.
_בל רוב הסיכויים שהמקור זה הוא.
שהתהליך היה: הוא לא ביטא מספיק אהבה => את מצאת את עצמך בחסר תמידי של אהבה => את כועסת, ממורמרת, ביקורתית, מלאה חרא => הוא מבטא עוד פחות אהבה => מתרחקים._
לא סגורה על זה. לגמרי לא סגורה על זה. ולזה התכוונתי כשאמרתי ביצה ותרנגולת.
מה שלא יהיה חשוב לי להיות הוגנת ומדוייקת ולא להתחיל להעלות באוב מי התחיל עם הנאחס, ולנהל חשבונות.
כיום יש מצב נתון. בואו נראה אותו רגע:
בן זוגי נכון להיום הוא הצייד.
הולך לעבודה מוקדם חוזר מאוחר, מביא כסף שמפרנס את כל המשפחה.
נוקף אצבע מינימלית ביותר בכל מה שקשור לתחזוקת הבית, אם בכלל.
במה שקשור לילדים, כשיש לו זמן משקיע והילדים אוהבים אותו מאוד.
כל הפעילויות שהוא עושה איתם שונות לגמרי ממה שאני עושה איתם, וזה דווקא טוב. יש שלמות.
הוא עושה איתם דברים פאסיביים, ואני אקטיביים. ככה היה, ככה הווה וכנראה שככה גם יהיה.
הוא לגמרי לא הטיפוס הפיזי.
אני לגמרי כן. צריכה פעילות ואקשן כל הזמן.
בואו נראה אותי:
נכון להיום אני גם הלקטית וגם הציידת.
גם עובדת במשרה חלקית מאוד כדי להיות אמא במשרה מלאה מאוד, ובתור שכזאת נותנת (בלי קלישאות) את דמי, בשרי, חלבי, נפשי נשמתי וגופי לילדיי.
עושה את כל העבודות ה"גבריות"בבית: אינסטלצייה, קדיחות, בניות.
עושה קניות, מבשלת, יוצרת וממציאה מליון עיסוקים עם ולילדים.
מתחזקת את הבית, סוחבת...ראבק!!! כמה אני סוחבת אין לכם מושג!
כל המשפחה עלי. לפעמים אני חושבת שאם הייתי צריכה להמציא לעצמי לוגו שיתמצת את המהות שלי,
הייתי יוצרת לוגו שבו רואים אשה שדוחפת עגלה עמוסה במעלה ההר.
זאת היתה התחושה שלי במשך כל שנות ההרינות -לידות-הנקות.
כשהחלטתי שסיימתי להביא ילדים, התחלתי במסע אינטנסיבי לשיקום הגוף שלי.
והנה, פתאום ככל שהתחלתי להחזיר לעצמי חלקים מעצמי, החלה להתעורר התשוקה המטורפת הזאת שבגללה גם פתחתי את הדף הזה.
רצון גם לחזור עם הגוף וגם עם הלב למקום שבו אני אהובה לגמרי, מוערכת לגמרי, לחזור בעצם לסוג של מגרש ביתי.

אם בכלל את מוכנה לחיות חיים של חוסר אהבה וחוסר יחס
לא יכולה. אני כולי רגש. אוקיינוסים של רגש.
אני צריכה להתבשל עוד כמה ימים עם מה ואיך אני הולכת להגיד את זה הפעם. ואיך זה הולך להיות שונה.
חני_בונה*
הצטרפות: 05 פברואר 2005, 19:09
דף אישי: הדף האישי של חני_בונה*

שליחה על ידי חני_בונה* »

החלה להתעורר התשוקה המטורפת הזאת שבגללה גם פתחתי את הדף הזה. רצון גם לחזור עם הגוף וגם עם הלב למקום שבו אני אהובה לגמרי, מוערכת לגמרי, לחזור בעצם לסוג של מגרש ביתי.
מובן לגמרי.
באהבה
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

חני בונה, אם היה לי מספיק כסף את הראשונה שהייתי רצה אליה לייעוץ.. :-)
דיברתי איתך לפני שנים על עניינים אחרים והיית נפלאה.
שתהיה לך שנה מתוקה!
מאחלת לך מכל הלב.
מזדהה*
הצטרפות: 05 פברואר 2004, 21:19

שליחה על ידי מזדהה* »

הסיפור שלך מאוד מאוד מאוד דומה לשלי.
רק שאני לא רק רציתי, אלא גם קיימתי יחסים עם אחר. עם גבר אחר שהוא רך ונשי ומקבל ואוהב.
עשיתי זאת בהסכמת בעלי כבילוי וזה הפך לרומן ממלא ומספק.
ואז, היה ברור לי שאני באמת צריכה להחליט. האם אני נשארת לעשות שינוי או עוזבת.
בחרתי להישאר ולהתמודד, עם החוסר סיפוק, חוסר התקשורת, ההבדלים המהותיים, העומס הבלתי אפשרי על הגב וכו'.
אז אני כותבת בשביל לאומר לך שזה אפשרי.
אנחנו כבר שנתיים בתהליך ארוך ומורכב של שיחות וויכוחים והתנגדויות והתקרבויות.
מה שמדהים הוא השינוי.
אחרי ארבעים שנות חיים ועשרים שנות זוגיות ביחד, אנחנו באמת משתנים.
השינוי הוא כל כך מרענן ונכון ומקדם. אנחנו עולים על דפוסים והתנהגויות שלא הבנו בעבר.

המפתח הוא לדבר.
כל הסודות הקטנים והדברים שלא נאמרים הם אלו שמעכבים את הפתיחה וההתפתחות.
כמובן שיש דרך לדבר. אין צורך לבקר ולהאשים. יש צורך לאומר בברור מה חסר ומה לא עובד.

אבל זה אפשרי רק ממקום של לקיחת אחריות אישית ומחוייבות אישית לשינוי.
כשאת באה ממקום כזה, זה מוריד התנגדויות ויש תוצאות.

את רק צריכה להחליט האם את באמת רוצה אותו ומוכנה לעבור שינוי פנימי.
הכי קל זה לחפש שינוי מבחוץ - לחפש רוך וקבלה ועונג מבחוץ.
הכי מאתגר ומספק זה למצוא את זה מבפנים.

כשתהיי מספיק אמיצה לוותר על האגו ועל תאוותיו,
תתחילי להתחבר להבנות שחסרות לך וליצור שינוי בתוכך.
השינוי שלך ישפיע על התקשורת ויפתח את הפתח להתפתחות זוגית.

בהצלחה.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

_והנה, פתאום ככל שהתחלתי להחזיר לעצמי חלקים מעצמי, החלה להתעורר התשוקה המטורפת הזאת שבגללה גם פתחתי את הדף הזה.
רצון גם לחזור עם הגוף וגם עם הלב למקום שבו אני אהובה לגמרי, מוערכת לגמרי, לחזור בעצם לסוג של מגרש ביתי.
לא יכולה. אני כולי רגש. אוקיינוסים של רגש._
וואו (())
{@ {@ {@
מזדהה*

שליחה על ידי מזדהה* »

_והנה, פתאום ככל שהתחלתי להחזיר לעצמי חלקים מעצמי, החלה להתעורר התשוקה המטורפת הזאת שבגללה גם פתחתי את הדף הזה.
לא יכולה. אני כולי רגש. אוקיינוסים של רגש._

בגלל הציטוט הזה בחרתי בניק "מזדהה".
בגלל התאור הזה, יצאתי לחפש רגש מחוץ לנישואים.
לאחר שכמעט הטבעתי את נישואי עם עודפי הרגש (מים),
בחרתי לחזור לייבש קצת המים עם אויר נקי ולהתחיל גם להבין.
ההבנות החזירו אותי לעצמי באמת.
החזרה לעצמי החזירה אותי לבן זוגי.
קן_לציפור*
הצטרפות: 08 יולי 2005, 23:50
דף אישי: הדף האישי של קן_לציפור*

שליחה על ידי קן_לציפור* »

_הדבר היחיד שצריך להביא לידיעתו, בצורה כלשהי, זה שהוא בסכנה לאבד אותך לגמרי.
פה אני לא יודעת להנחות איך לעשות את זה בחוכמה. יש גברים שלא שומעים עד שאת לא לוקחת את הילדים ומזוודה ומסתלקת מהבית בלי להגיד לאן, והפאניקה גורמת להם להבין סוף סוף שיש איזו בעיה קטנה..._
ויש גברים שלא.
מנסיון.
בשמת, זה שאת מכירה/חווית/ראית - את זה, בכלל לא אומר שזה יקרה לה.
ואגב, מישהי, יתכן וטוב שהפצצה תתפוצץ ולו רק כדי שתחיי את חייך מתוך מה שאת רוצה ופחות ממה שצריך לשמור עליו.

המפתח הוא לדבר מתוך כבוד גם לאחר ומתוך הרצון ליחד.
ולא מתוך איומים, או האשמות או רצון שהאחר יוכיח את אהבתו אליך.
לא מאמינה שמשם זה מגיע, ולצערי אני מכירה את ההשלכות של זה - מקרוב.
היום אני יכולה להגיד שזה כוחני ולדעתי מאד לא יעיל בעומק הדברים.
זה מעורר פחדים ולא שיתוף פעולה.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

_יש גברים שלא שומעים עד שאת לא לוקחת את הילדים ומזוודה ומסתלקת מהבית בלי להגיד לאן, והפאניקה גורמת להם להבין סוף סוף שיש איזו בעיה קטנה...
ויש גברים שלא.
מנסיון.
בשמת, זה שאת מכירה/חווית/ראית - את זה, בכלל לא אומר שזה יקרה לה_
קן לציפור, אני יודעת שקיץ, עומס חום וכל זה, אבל הבנת הנקרא... אנא...
תרגום לעברית:
"יש גברים" = יש כאלה שכן, יש כאלה שלא, מה שבטוח אולי.
יש מיליון אפשרויות, ומכל הניסוח שלי ברור שציינתי בפניה את הקיצונית ביותר בשביל לתת סמן קצה, כאשר הנורמלי הוא פשוט לדבר!

ואני בוודאי בשום מקום לא המלצתי לא על איומים, לא על האשמות וגם לא על
רצון שהאחר יוכיח את אהבתו אליך
כי לא בזה מדובר.
זה לא "רצון שהוא יוכיח".
זה לא שהיא רוצה, שהוא יקפוץ באוויר ויעשה כל מיני הצגות כדי "להוכיח" שהוא אוהב.
מדובר בשאלה, האם ניתן להציל את הנישואין האלה, ועל השאלה הזאת לא תענה רק צד אחת.
יש שני צדדים בנישואין. היא צריכה להחליט אם הוא מספיק חשוב לה ואם הנישואין מספיק חשובים לה בשביל להתאמץ (וכן, גם ליזום שיחה ולהגיד שמשהו מאוד מקולקל ולא עובד בנישואין האלה זה מאמץ, וגם מאמץ לראות בו את כל הדברים הטובים ולהודות על מה שיש במקום לשפוך קיתונות של ביקורת זה מאמץ) - ובמקביל גם הוא צריך להחליט אם היא מספיק חשובה לו ואם הנישואין מספיק חשובים לו בשביל להתאמץ.

וכן, אם אתה גבר אז המאמץ הכי חשוב שלך לאורך כל הנישואין הוא לבטא את האהבה שלך לאשתך במעשים.

זה יותר פשוט לאשה, כי זה חלק טבעי מהיומיום של הרוב המכריע של הנשים. קראתי את מה שפותחת הדף תיארה שהיא עושה. זה תיאור של אהבה, את מבינה? היא משקיעה את הנשמה שלה ואת כל כוחותיה במשפחה. הוא לא.
עכשיו, כמו שצפריר פעם כתב באיזה מקום מאוד בחוכמה, אילו הוא לא היה נוקף אצבע כמעט לטפל בענייני הבית, המשפחה או הילדים, לבד מפרנסה, אבל היה מחזר אחרי אשתו - הלב שלה היה מתמלא, והיא היתה מוכנה לעבוד בפרך פי אלף ממנו. כי ככה היא בנויה.
אבל הוא לא עשה לא את זה ולא את זה.
עכשיו צריך לתקן.
קן_לציפור*
הצטרפות: 08 יולי 2005, 23:50
דף אישי: הדף האישי של קן_לציפור*

שליחה על ידי קן_לציפור* »

בשמת, כל הטיעונים שלך הם סמן קצה כנראה, כי הם נקראים (לפחות בעיניי) מאד נחרצים, מאד יודעים ומאד לא משאירים פתח לזה שאולי יש דברים אחרים. אבל יכול להיות שזה הרוב, ואת זה את יודעת ומלמדת וחוקרת כבר זמן מה. מבינה את עמדתך.
למשל, כשאני קוראת את:
זה יותר פשוט לאשה, כי זה חלק טבעי מהיומיום של הרוב המכריע של הנשים
אז ברור לי שאת מדברת על הרוב.
אותה אשה ש משקיעה את הנשמה שלה ואת כל כוחותיה במשפחה אבל היא ביקורתית, גם כלפי אותו אחד שכביכול לא התאמץ בנישואים, במשפחתיות - זה מתקבל לא אוהב על ידי הצד השני. (ואם מציצים בדף מילים מילים, מבינים שגם זה סוג של אהבה).
ואותו גבר, שאת כותבת: היא משקיעה את הנשמה שלה ואת כל כוחותיה במשפחה. הוא לא. שעובד כל היום לפרנס את המשפחה, יכול להגיד שבדיוק זה הביטוי של האהבה שלו למשפחתיות.
אין לי מושג מי האיש של מישהי, ואם הוא כזה אגוצנטרי, אז אולי זה אבוד. אבל אולי לא.
חיזורים, מה'מעט' שאני מכירה, זה משהו ששני הצדדים - גברים ונשים - זקוקים לו נואשות. לא רק נשים.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

כל מיני דברים עלו וצפו בי במהלך היום הזה ( שהיה כמובן אינטנסיבי עד כלות..), יש כמה נקודות שאני מרגישה צורך לציין וגם כמובן התייחסויות:
מזדהה יקרה,

אז אני כותבת בשביל לאומר לך שזה אפשרי.
מה הבן זוג שלך עשה כדי שזה יהיה אפשרי?

כל הסודות הקטנים והדברים שלא נאמרים הם אלו שמעכבים את הפתיחה וההתפתחות.
להרגשתי צריכים להיות לכל אחד כמה סודות קטנים, כמה חתיכות של זהות פרטית.
אני לא תופסת זוג כזהות משותפת אלה כשתי זהויות נפרדות שנמצאות בדיאלוג תמידי.
נראה לי בריא להשאיר קצת רסיסי זהות לעצמך.
נכון לשני הצדדים. גלגל אחד לא יוביל את הכירכרה לבד.

נכון. אני צריכה להחליט.

_כשתהיי מספיק אמיצה לוותר על האגו ועל תאוותיו,
את חושבת שזה עניין של אומץ?
אני אדם אמיץ לגמרי, תאמיני לי... (אם אספר פה - ישר יזהו אותי :-))
לא משוכנעת שכל התאוות באות מהאגו.

תתחילי להתחבר להבנות שחסרות לך וליצור שינוי בתוכך._
אני כנראה צריכה להיות במקום הזה כדי להבין על מה את מדברת.
את כנראה הרבה קדימה לפני בסולם ההתפתחות. אני עדיין במקום שמשפט כזה ערטילאי לי מדי.

האשה שמבקשת להיות עם עצמה ונדמה לה שעצמה היא מישהי אחרת
?????????????????????????????????????????
למה התכוון המשורר?
אני מבינה שאני אורחת בביתו,
אני מבינה שהוא אורים ותומים פה באתר, שלא לומר גורו,
אך מאין הוא מביא את האבחנה ההזוייה הזאת עלי?
מה, לא מספיק ברור אני מבטאת את רצונותי?

יתכן וטוב שהפצצה תתפוצץ ולו רק כדי שתחיי את חייך מתוך מה שאת רוצה ופחות ממה שצריך לשמור עליו._
קן לציפור יקרה, אינני מסכימה איתך.
אינני רק לעצמי. אני בתוך משפחה. יש לי ילדים. אני צריכה לשמור טוב טוב את הפתילים שלי כבויים, ולשקול היטב את צעדיי.
כשדברים נהרסים הם נהרסים. אין דרך חזרה. בשביל לפרק ולבנות מחדש צריך סיבה הרבה יותר חזקה מחשק.
ואת זה אני אומרת בתור מישהי שהליבידו שלה עובד שעות נוספות...
אם הייתי פועלת רק מריכוז עצמי, תוך התעלמות מהמשפחה, אין ספק שלא הייתי איתו יותר.
המפתח הוא לדבר מתוך כבוד גם לאחר ומתוך הרצון ליחד.
מסכימה לגמרי לגמרי!

יש לי הרגשה שגם השחרתי את בן הזוג יתר על המידה.
יש כמה דברים שלא ציינתי והם חשובים.
(אמנם בשום אופן לא מבטלים את מה שאני מרגישה, וכותבת אבל הם חשובים בכדי להבין שדברים הם לא שחור או לבן).
דבר ראשון שבכל השנים האלו יש רק מקום וזמן אחד שבהם אני מרגישה שהוא אמיתי ורגיש וקשוב לגמרי לצרכים שלי, וזה בסקס..!
הוא מאז ומתמיד היה מתחשב לגמרי בצרכים שלי, ודווקא מבחינה מינית אני מרגישה והרגשתי שיש בינינו התאמה מושלמת.
זה נתון חשוב, כי זה למשל מקום שאני לא מצליחה לזהות קמצוץ של זיוף אצלו.
וזה גם לא מובן מאליו.
ובגלל שאני נהנית ומסופקת תמיד בסקס איתו, ועדיין יש לי תשוקה גם לאשה זה אומר משהו על אותם דברים שהוא לא יכול לתת לי.
אני כרגע לא אפרק כלום רק בגלל זה, אבל חשוב גם לשמור את הנתון הזה בצד.
עוד דבר זה שאני קונטרול פריקית.
הרגלתי אותו במשך שנים שעל פי ישק דבר בבית שלנו, אז מה אני באה אליו בטענות?

אני שמה לב שהוא מרגיש שיש לי עניינים טורדים עכשיו, שכנראה ממשמשים להגיע אליו אוטוטו, והוא מנסה להתעניין/לעזור קצת יותר מהרגיל, ומיוזמתו.
ו...יש גם את החג בפתח, ובו אנו ככל הנראה נפגשים שתי המשפחות שלי ושל חברתי (בת זוגי לשעבר) לקמפינג של כמה ימים יחד...(כור היתוך?)
(אין רגע דל)
ו...אני מתכוונת לדבר איתו. הערב נתתי לו ראשי פרקים. נראה לי שהוא נלחץ.
בנתיים אני נאלמת ומגבשת עם עצמי את כל מה שאני הולכת לומר. אפשר להרגיש את משב הטורנדו המתקרב.. :-)
נוצה*

שליחה על ידי נוצה* »

אולי זה חלק מהענין הזה שבכולנו יש פן גברי ופן נשי, ובמישהי עליה סיפרתי הפן הגברי בא לידי ביטוי בצד התקשורתי, בעוד האשה אליה את מפנטזת אולי יהיה בה פן גברי מסוים, אבל לא זה.
להבנתי, בכולנו יש מכלול של תכונות, מהן כאלה המאופיינות כשנשיות: רוך, חום, יכולת הקשבה טבעית, הבטים של אמהות שכאלה; ומהן, גבריות: חדות, חשיבה ריאלית, דיכוטומיות, תקשורת מינימלית.
להבנתי, מה שהופך בן אדם למושך במיוחד זה שיבו של התכונות האלו שבו, המינונים השונים שיוצרים את המהות היחודית לאדם הזה.
באשה עליה את מפנטזת, אולי יש הבטים גבריים בולטים, לצד הבטים נשיים בולטים, והשילוב הייחודי שבה, זה מה שעושה לך את זה.
[לפחות כך זה אצלי :-) וכל שילוב אחר בו נתקלתי עד כה, לא עשה לי את זה. לא ככה, לא בעוצמה הזו, בעומק הזה]
אם ההבט הגברי הדומיננטי, או אחד מהם הוא כזה שלא תורם לזוגיות, למערכת יחסים, אז יש יותר סיכוי שזה פשוט לא יעבוד.
אם האשה הזו שאני מתארת לא מסוגלת לדבר בצורה מעמיקה כנה ישירה אמיצה ופתוחה על בעיות כשהן עולות, די בדומה למה שקורה אצל רוב הגברים, אז זוגיות איתה תגיע שוב ושוב להתקעות.

מקוה שהפעם יותר ברור, למרות שממש לא בטוחה...

זה שאת לגמרי מסופקת בסקס איתו, זה ששם הוא בהקשבה מלאה אליך - זה ממש מדהים בעיני.
ואם זה לא מספיק ולא מספק ואת עדין משתוקקת לאשה, אני חושבת שהייתי מחפשת ולא מוותרת בשום פנים ואופן עד שהייתי מוצאת דרך לדבר איתו, ולהוביל אותו למקום מאפשר לך להיות איתו, לא לפרק את המשפחה, וגם למצוא אשה איתה תוכלי לקבל מענה על התשוקה יוקדת.

זה יכול לקחת הרבה זמן, אבל אם תצליחי אז אני מאמינה שזה שווה מאד.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

הי נוצה,
עכשיו הבנתי :-) וגם מסכימה עם כל מה שכתבת!
מזדהה*

שליחה על ידי מזדהה* »

מה הבן זוג שלך עשה כדי שזה יהיה אפשרי?
הענין הוא מה אני עשיתי. אני שברתי את הדפוס שלי והוא הגיב.
אני שיניתי את ההבנות שלי ודיברתי אחרת ובמקביל הודעתי שחייבים לשנות.
בהתחלה הוא כעס והתנגד והתנתק, ולאחר זמן מה, כשהבין שאין דרך חזרה הוא הצטרף.
זה היה מבחן האהבה שלו אליי והוא עמד בו.
מבחן האהבה שלי היה לאומר את הדברים מבלי לכעוס ולחכות בסבלנות שיצטרף אליי.

_כל הסודות הקטנים והדברים שלא נאמרים הם אלו שמעכבים את הפתיחה וההתפתחות.
להרגשתי צריכים להיות לכל אחד כמה סודות קטנים, כמה חתיכות של זהות פרטית.
נראה לי בריא להשאיר קצת רסיסי זהות לעצמך._

אני מאמינה בפתיחות מוחלטת. בשבילי אינטימיות זה שהוא החבר הכי טוב שלי.
אני לא מתביישת בכלום ולא מסתירה ממנו כלום. זה מאפשר את החברות הטוטאלית בינינו.
ויותר מזה, זה מאפשר את המצב שמדברים על ה כ ו ל. לא משאירים מקום לחששות לגדול למפלצות.

נכון לשני הצדדים. גלגל אחד לא יוביל את הכירכרה לבד.

מישהו צריך להיות זה שקוטע את שרשרת הדפוסים. כשהשרשת נשברת הכל משתנה.

נכון. אני צריכה להחליט.

זה המפתח כאן.

כשתהיי מספיק אמיצה לוותר על האגו ועל תאוותיו,
את חושבת שזה עניין של אומץ?
אני אדם אמיץ לגמרי, תאמיני לי... (אם אספר פה - ישר יזהו אותי happy)

אני לא יודעת למה את קוראת אומץ.
אני התכוונתי לאומץ לשנות את עצמץ. להסתכל פנימה ולראות איפה את לא פועלת באהבה ולהשתנות.

לא משוכנעת שכל התאוות באות מהאגו.
מה זה תאוות בעייניך?
בעייני תאוות זה חיפוש משהו חיצוני שימלא אותנו.
ככה האגו עובד. אגו מחפש בחוץ ומתמלא מבחוץ.

תתחילי להתחבר להבנות שחסרות לך וליצור שינוי בתוכך.
אני כנראה צריכה להיות במקום הזה כדי להבין על מה את מדברת.
את כנראה הרבה קדימה לפני בסולם ההתפתחות. אני עדיין במקום שמשפט כזה ערטילאי לי מדי.

ההבנות מתחילות להגיע אחרי שהנחת לכעס ולרצון להיות צודקת והתחלת להבונן בתוכך על מה שאת צריכה לשנות.
כשאת מתחילה ליישם את הבנות דברים משתנים.
לפעמים עוזר ללכת לייעוץ וקבל מבט חיצוני ואובייקטיבי.

האשה שמבקשת להיות עם עצמה ונדמה לה שעצמה היא מישהי אחרת
?????????????????????????????????????????
למה התכוון המשורר?

המשורר התכוון (אם יורשה לי) לכך שאת חווה חוסר.
חוסר הוא לעולם הפנימי המקבל שיקוף בחיצוני.
ככה עובדת הבריאה. כמו מראה.
אותם תכונות שאת מחפשת באותה אישה הם התכונות שחסרות לך בתוכך.
התכונות שאת לא מבטאת ולא חווה במערכת היחסים שלך.
תנסי לדמיין שאת הופכת להיות אותה אישה שאת רוצה.
האם בן הזוג שלך לא יגיב אלייך אחרת? האם לא יווצר שינוי במערכת היחסים?
תהיי מה שאת רוצה להגשים בחיים.
אם הוא באמת אוהב אותך, הוא יגיב באהבה לאהבה שתתני.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

הי, אני ממש מזדהה עם המלים של מזדהה (-:
יש לנו אותו אורח מחשבה (-:
נוצה*

שליחה על ידי נוצה* »

מבחן האהבה שלי היה לאומר את הדברים מבלי לכעוס ולחכות בסבלנות שיצטרף אליי.
כמה זמן חיכית? ואם הוא לא יצטרף?
אני חיכיתי וחיכיתי וחיכיתי.
רק אחרי שהוא גילה ששברתי את הכלים, רק אז הוא רצה להצטרף. כשכבר היה מאוחר מדי.
וגם אז, כשעוד היה קצת סיכוי, הוא הצטרף בדרך שלו, שהמשיכה והיתה פוגעת ומקטינה עבורי.

ז"א, יכול להיות שהוא אוהב, אבל אוהב בדרך היחודית שלו. דרך בה הוא מרוצה מעצמו, מהיותו אוהב וחיובי, אבל דרך בה אני לא מרגישה אהובה, דרך שאינה פוגשת אותי.
דרך בה אחד ועוד אחד הם פחות משניים ולא יותר, כמו שבעיני נכון שיהיה, שאחרת - אולי מוטב אחד. אחת.

_להרגשתי צריכים להיות לכל אחד כמה סודות קטנים, כמה חתיכות של זהות פרטית.
נראה לי בריא להשאיר קצת רסיסי זהות לעצמך._
אני לא חושבת ששיתוף בהכל מכל כל מבטל את הזהות העצמית ויוצר בהכרח זהות משותפת. ממש לא.
הזהות שלי נשארה יחודית ברורה וחזקה גם כשהייתי בקשרי חברות ובמערכות יחסים בהם כל כולי היתה גלויה וחשופהבפני החברה הכי טובה למשל.

_אני מאמינה בפתיחות מוחלטת. בשבילי אינטימיות זה שהוא החבר הכי טוב שלי.
אני לא מתביישת בכלום ולא מסתירה ממנו כלום. זה מאפשר את החברות הטוטאלית בינינו.
ויותר מזה, זה מאפשר את המצב שמדברים על ה כ ו ל. לא משאירים מקום לחששות לגדול למפלצות._
מזדהה ומסכימה ומייחלת ומקוה ומתפללת למערכת יחסים כזו, במהרה ובקרוב.
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

_מה זה תאוות בעייניך?
בעייני תאוות זה חיפוש משהו חיצוני שימלא אותנו.
ככה האגו עובד. אגו מחפש בחוץ ומתמלא מבחוץ._
מזדהה יקרה,
את צודקת לגמרי.
יורדת לסוף דעתך. אכן התאוות שלי הן מהאגו שלי, שתמיד כנראה ברעב תמידי.
אותם תכונות שאת מחפשת באותה אישה הם התכונות שחסרות לך בתוכך.
מצטערת, אבל לא קונה. אני דווקא מחפשת ונמשכת אל טיפוס נשי שדומה לי:
חטובה, חזקה, שרירית, ספורטיבית,
אשה שיש בה רוך אין קץ לצד אגרסיביות חיובית (לא אלימות!), מישהי שגם מתנדנדת בין קצוות של עדינות טהורה אל עוצמות טייפון,
טיפוס שצורח את עצמו ערום ועריה תוך כדי פריטה עדינה על נבל (צריך להוסיף דימויים? :-) )
בפירוש יכולה להעיד, שאני כזאת ונמשכת אל טיפוס נשי כזה...
הייתי דווקא שמחה מאוד אם מישהי שאוהבת אשה היתה יכולה לשקף לי קצת דברים שאולי אני מפספסת פה.
למשל חשבתי היום שבעצם מה שאני הכי אוהבת בסקס עם אשה זאת ההרגשה האומניפוטנטית שאני יכולה להטריף אותה.
אבל גם עם גבר אני יכולה לעשות את זה, למה זה לא מרגש אותי באותו האופן? למה עם אשה יש לי ממש סיפוק נפשי מהסקס עצמו?
זה הרבה יותר סיפוק נפשי מפיזי עם אשה.
ולמרות שיש פה לחלוטין עניין של אגו, עדיין אי אפשר להימנע מהעובדה הפשוטה שזה פשוט עושה לי טוב לעשות טוב מוחלט לאשה.
יש ידיעה מדוייקת איפה ואיך לגעת. ידיעה נפשית.
פה יש באמת איזה בור נפשי שמתמלא ועולה על גדותיו בסקס עם אשה. מעניין אם מה שאני מתארת פה מהדהד למי מקוראות הדף.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

<שלא תחשבי שנעלמתי. אני קוראת בעניין ומקשיבה>
<נראה לי שאת אדם שחייב ללכת בעקבות הלב שלו, ובצדק את חוששת שכשכל האש שבלב מתלהטת ואין לה לאן ללכת, עלולה לפרוץ שריפה>
(())
נוצה*

שליחה על ידי נוצה* »

גם אני כאן, קוראת, תומכת מרחוק, סקרנית לקרוא על השיחה שתהיה, על ההתפתחויות.
(())
מישהי*

שליחה על ידי מישהי* »

קראי שוב את דברי שכן פיספסת בגדול.
קראתי שוב. לא ברור לי מה פספסתי. אשמח להבהרה.

כאשר אדם צמא, אין זה הזמן לדבר אתו על פילוסופיה.
?????????????????????
אין לי כל רצון להתפלסף, אך רק יכולה לומר לך כאדם תכלסי מאוד, שדווקא ייעוץ פילוסופי יכול לתת מענה טוב לצימאונות מסוגים שונים.
לי נראה, בכנות, שאתה מתחמק מתשובה עניינית לשאלות ששאלתי אותך בישירות.
וזאת כמובן זכותך המלאה, מכיוון שאינך חייב לי דבר וחצי דבר.

תודות ושנות טובות.
גם לך :-)

בשמת ונוצה יקרות,
תודה רבה על ההקשבה והתמיכה,
מבטיחה לעדכן בהמשך,
מאחלת לכן שנה טובה מלאה באהבה ובשימחה!!
מזדהה*

שליחה על ידי מזדהה* »

_אותם תכונות שאת מחפשת באותה אישה הם התכונות שחסרות לך בתוכך.
מצטערת, אבל לא קונה._

אולי לא הבנת אותי.
התכוונתי שמה שאת מחפשת קיים בך רק שאת אינך נותנת לזאת ביטוי בזוגיות ולכן זה חסר לך.
לכן הצעתי שתנסי לבטא בזוגיות שלך את כל התכונות שאת מחפשת באותה אישה, ותראי כיצד את יוצרת לעצמך את עצמך.

קשה להביע רוך כשכועסים, קשה להביע תשוקה כשלא מסופקים וקשה להביע חיוניות כשמרגישים אטומים.

אבל זה אפשרי כי זה בך. זה חבוי מאחורי החומות שנוצרו. זה הזמן לפרק אותן.

אני הרגשתי שאו שאני מתפרקת או שאני מפרקת את הזוגיות או שאני מפרקת את הדפוסים המעכבים והחוסמים בינינו.
בחרתי באחרון.
עשיתי זאת על ידי פרוק החומות והדפוסים המעכבים שלי.
היתר התפרק כבר מעצמו.

עכשיו אנחנו כבר בשלב הבנייה החדשה ולכן אני כאן להציע לך את האפשרות להשתנות על מנת לשנות.
שליחת תגובה

חזור אל “דיונים/ויכוחים על עריכות והתנהלות באתר”