תשלום למיילדת בית

אנונימי

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי אנונימי »

דף שפוצל מהדף מימון-לידת-בית (שנמחק) ומהדף מיילדות בית
הריונית_רועמת*
הצטרפות: 09 דצמבר 2001, 15:22

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי הריונית_רועמת* »

לי נדמה כי שירות המיילדות בבית הוא לעשירים בלבד ושמדובר בקרטל.
מבירור קצר עולה כי התשלום הננקב בדולרים (מה זה שכ"ד?) הוא 1000$ להוציא 100 שקלים עבור כל מפגש מעקב ואותו סכום עבור פגישת גישוש/הכרות עם המיילדת.
נו טוב, רפואה פרטית עולה כסף א-ב-ל תחשבו מיהן רוב הקלינטורה של אותן מיילדות, בד"כ משפחות שגם מחנכות מן הבית וניזונות ממשכורת אחת.
אנחנו לא עשירים גדולים בחומר והיינו מוכנים להוצאה כספית עבור חוויה של לידה בבית אבל כשלאחר הלידה צריך לפרנס ילדים קטנים -עד כאן!
אמרה לי אחת המיילדות המוכרות (ברשימה כאן באתר) "טוב, אם את רוצה לוותר על החוויה".
מ-ר-ג-י-ז!!! נו מה?! בטח שאני נאלצת לוותר על החוויה ורק משיקולים כספיים.

נדמה לי שאם השירות היה ניתן במחיר הוגן (וידועות לי הוצאות הביטוח ושאר), יותר נשים היו הולכות על זה ומן הסתם מפרגנות יותר.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי עדי_יותם* »

התשובות שאני הייתי נותנת: המיילדות לא קובעות יותר ממס' מסוים של לידות בחודש (אילנה נדמה לי 8 מקסימום?) ושיין פחות? כשמחשבים את ההכנסה החודשית זה לא כ"כ הרבה; צריך לקחת בחשבון הוצאות של ביטוח, ציוד, מס הכנסה וכמובן שנות ההכשרה והלימודים;
יש אחוז מסוים של לידות שמזמינים מראש, משריינים, ובסוף בכ"ז יולדים בבי"ח, בלי המיילדת.
יש לידות של שעתיים, אבל יש גם לידות של 48 שעות. זו אחריות גדולה בכל מקרה, ומאמץ פיזי גדול במקרים רבים.
עוד רעיונות? ...
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

שיין לוקחת רק 3 לידות בחודש. אילנה לוקחת נדמה לי 6 לידות בחודשמקסימום. לידה עלולה להימשך שעות על שעות וכל הזמן הזה המיילדת לרשות היולדת, והביטוח זה לא צחוק.
ובלידה הקודמת ילדנו בלידה פרטית במשגב לדך עם אילנה, ושילמנו די הרבה כסף (לא זוכרת כמה, הוא טוען 600 דולר ולא מבין למה זה עולה היום יותר גם בדולרים) גם לה וגם עוד איזה 800 ש"ח כמעט לבית החולים (זה היה אז עוד לפחות 200 דולר). אז מה החידוש הגדול של תשלום למיילדת בלידת בית?
השזיף*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2003, 20:42

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי השזיף* »

אני מחפשת מיילדת לטעמי. זהו הריוני הראשון. אני באמת הייתי רוצה מישהי עם "נשמה".

אגב, למה כולן חייבות לקחת 200 ש"ח על פגישת היכרות? זה קצת לא הגיוני. אם יש מישהי שלא עושה זאת, זה נראה לי עדיף.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

לא כולן עושות זאת.
נועה_ברקת*
הצטרפות: 30 יוני 2002, 17:11
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברקת*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי נועה_ברקת* »

למה כולן חייבות לקחת 200 ש"ח על פגישת היכרות?
מה, נראה לך שהיא צריכה להיפגש איתך בחינם? למה? ואם תחליטי לא ללדת איתה, אז היא הקדישה לך זמן ותשומת לב על חשבונה? מיילדות בית לא עובדות כתחביב, זה המקצוע שלהן והזמן שלהן יקר, כמו זמן העבודה שלך ושלי.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי אביב_חדש* »

ובנוסף ל-נועה ברקת, חלקן מקזזות את הסכום אם בחרת בהן ללידה בסוף.
השזיף*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי השזיף* »

כן, נראה לי שהיא צריכה להיפגש איתי בחינם. אני בודקת אותה, ואם לא תהיה לי כימיה איתה אני עשויה לעבור כמה וכמה מיילדות. זה יעלה לי המון כסף. כל הסיפור של לידה בבית הוא נורא יקר. לא כל אלה שרוצות ללדת בבית הן בורגניות שבעות עם וילה של 3 דונם בגליל. חלקן לגמרי תפרניות. מעצבן שבשביל לעבור חוויה טבעית צריך לשלם ים כסף. כמו לקנות מים מינרליים במקום לשתות מהמעיין.
סליחה אם עצבנתי מישהו.
ושוב_מהתחלה*
הצטרפות: 25 ינואר 2003, 12:24
דף אישי: הדף האישי של ושוב_מהתחלה*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי ושוב_מהתחלה* »

מעצבן שבשביל לעבור חוויה טבעית צריך לשלם ים כסף
אבל הכעס שלך לא מופנה לכתובת הנכונה!
במדינה בה לידה ממומנת מהקופה הציבורית - ראוי שכל לידה תמומן כך.

ספציפית לגבי מילדות בית שגובות כסף על פגישת הכרות - אילו הן לא היו גובות כסף על פגישות כאלה, כדי להשתכר ברמה שנראית להן סבירה - מחיר כל לידה אצלן היה גבוה יותר. מי שהיה משלם על פגישת ההכרות שלך, היתה יולדת אחרת, אצל אותה מיילדת. את היית מממנת את פגישות ההכרות של שאר המגששות אצל המילדת בה את בוחרת.
שתי הדרכים לעשות את החשבון (ע"י המילדת) לגיטימיות.
את מעדיפה אחת מהן. זכותך. אבל לך אין סיבה להרגיש שעושקים אותך.
שרהלה*
הצטרפות: 16 נובמבר 2002, 10:12

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי שרהלה* »

התלבטתי אם להטריח את עצמי מהבילוי שלי ליד בריכת השחיה הפרטית, לטפס לקומה השניה בוילה התלת מפלסית שלי, כדי להוציא את העוזרת ולבקש מהמזכירה שלי שתדפיס לי תגובה. בסוף פיטרתי את כולם, כי הרי יש לי מאתיים שקל מכל פגישה, ויש לי המון זמן.
מיילדות שלוקחות תשלום עבור פגישת יעוץ, לא שונות מכל בעל מקצוע אחר. הרעיון שכל מה שטבעי צריך להיות גם זול, הוא נחמד. אבל גם מיילדות רוצות לחיות. גם מיילדות בית צריכות לשלם במכולת. זמן שבו אני יושבת עם זוג לפני לידה שווה כסף. זה זמן עבודה, לא פגישה חברתית. אם הילדים שלי זקוקים למשהו ממני, הם יחכו עד שאני אסיים, כי אני עובדת. אם אותו זוג החליט ללדת עם מיילדת אחרת, סתם בזבזתי את זמני היקר.
אני מסכימה שללדת בבית זה עסק יקר. אז תצעקי. תדרשי מהמדינה לממן לך את זה. אבל אל תפני את כעסך למי שבעדך.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

כמו שכבר נכתב, זה עניין של סדרי עדיפויות. נכון, זה יקר נורא. יקר עד כדי כך שזה היה אחד השיקולים המשמעותיים (והבודדים, אגב), נגד. למרות שאני לא גלילית עשירה אלא גלילית-דלפונית-קיבוצניקית-עם-הורים-קיבוצניקים-גם-כן (לא גליליים) - הצלחתי למצוא את הכסף. החלטתי שזה מספיק חשוב לי בשביל להשקיע את הכסף. לעומת זאת, מכירה בחורה, שיש לה יותר כסף מלי, שפסלה את רעיון לידת הבית בגלל נושא התשלום, אבל מוכנה להשקיע סכום דומה בשביל להיות מלכת המדבר. כמו שאמרתי - סדרי עדיפויות.
השזיף*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי השזיף* »

טוב בנות, כמו שאמרתי - לא התכוונתי לבאס אף אחד. אני מתוסכלת מכך שאני יודעת שאין מצב בשבילי ללדת בבי"ח, ומצד שני - מאין יבוא הכסף?
אביב_חדש*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי אביב_חדש* »

שזיף - אפשר לחסוך את הכסף. בכל חודש שמים קצת בצד. מעבר לזה, אולי אפשר לבקש מההורים? או במקום מתנות לידה?
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

זה סדרי עדיפויות. מעבר לכך... את לא באמת חייבת להפגש עם 10 מיילדות כדי להחליט.
את יכולה, למשל, להתייעץ כאן. אולי לקבל כיוון על מישהי שמתאימה לך, או שתיים שביניהן תבחרי. יש את העניין של מקום המגורים, של הגישה שלך ללידה ולחיים בכלל, מה את מחפשת במיילדת שלך, מה חשוב לך...
אם תהיה לך אמונה שלמה בזה שאת יולדת בדרך שלך- המיילדת תבוא בקלות וגם הכסף-יימצא.
בהצלחה!
אביב_חדש*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אחרי שהמיילדות אצלנו נבחרו לפי אזור המגורים, בטלפון סיננתי כבר אחת שלא הרגשתי חיבור אליה. לא דרשו ממני כסף על שיחת הטלפון...
תבשיל_קדרה*

תשלום למיילדת בית

מעניין אם ישנן מילדות שיהיו מוכנות לחכות עם פדיון הצ'ק שניתן להן עד כשבועיים לאחר הלידה (או כול זמן אחר שיקבע) על מנת לאפשר ליולדים לגייס את סכום הכסף ממתנות. משהו שאפשר לסכם עליו מראש
אני מאמינה שכן (לא כי אני מכירה את כל המילדות, אלא כי ככה אני חושבת על אנשים (-:).
אם_פי_3*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

מעניין אם ישנן מילדות שיהיו מוכנות לחכות עם פדיון הצ'ק שניתן להן עד כשבועיים לאחר הלידה (או כול זמן אחר שיקבע) על מנת לאפשר ליולדים לגייס את סכום הכסף ממתנות. משהו שאפשר לסכם עליו מראש
גם אני מאמינה שכן, אבל צריך לקחת בחשבון, שהמיילדת אמורה להתפרנס מהכסף הזה, ושלמרות שליולדת זה הרבה כסף, למיילדת זה לא כל כך (בחישוב ההוצאות, המיסים, ואי-ההכנסות שנובעות ממקצוע עם תזמון אקראי) - ושבהחלט יתכן שהשבועיים האלו הם או מינוס אצל היולדת, או אצל המיילדת...
אנונימי

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי אנונימי »

א. בהחלט יש. חלקן אפילו מציעות את זה בעצמן.
ב. יש גם כאלה שבמצבים מסויימים יוותרו על תשלום (לפחות שמעתי על מישהי כזו, אבל לשמחת כולם, היא כן קיבלה את התשלום המלא ודי מהר - חברים התגייסו, ושילמו!)

< כותבת ברבים, כי יודעת על שתיים כאלה! ומאמינה שיש עוד. לא נוקבת בשמות, מפאת פרטיותן. זה לא עניין של מה בכך עבורן וגם לא עבור היולדת, וכשהן עושות דברים כאלה, הן דורשות לשמור על על כך בחשאיות, ובצדק.
מספיק לזכור שהן בני אדם, ומהזן היותר חיובי לרוב, לפחות לדעתי. >

< מי שרק שיקולי המימון מהווים עבורה את המכשול בפני לידת בית, תמצא דרך להתגבר עליו. >
בת_ההרים*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

גם אני יודעת על מיילדת שאמנם לא וותרה על כל הסכום אבל לקחה רק את מה שמכסה את ההוצאות שלה. בכל זאת.,נסיעות וכו'.
יהודית_שפמן*
הצטרפות: 12 יוני 2002, 21:42
דף אישי: הדף האישי של יהודית_שפמן*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי יהודית_שפמן* »

אולי יש מיילדות שיהיו מוכנות לחכות אך יש מי שתבקש מיד בתום הלידה את הצ'ק, גם אם היא לא הייתה שם... אז זה תלוי במיילדת ולגבי הכסף, מי שמחליטה שמגיע לה ללדת בית - הפתרון הכספי יגיע.
יהודית שפמן שמדברת מניסיון
תמר_ס*
הצטרפות: 30 יוני 2003, 10:48
דף אישי: הדף האישי של תמר_ס*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי תמר_ס* »

מישהי ממכרותי ילדה עם מיילדת שלוקחת רק 2500 ש"ח. שאלתי מכרה משותפת שלנו איך זה יכול להיות והיא אמרה "ככה היא, לא לוקחת הרבה".
אז איך זה יכול להיות? אין לה ביטוח? אין לה ציוד?
רונה_בראון*
הצטרפות: 20 אוגוסט 2001, 01:27
דף אישי: הדף האישי של רונה_בראון*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי רונה_בראון* »

עד כמה שידוע לי, המיילדת שגובה כ: 2500 ש"ח ללידה עושה זאת "בזכות" העובדה שאין לה ביטוח. הסכום שמיילדות הבית משלמות עבור הביטוח המקצועי שלהן גבוה מאוד.
אבל לאור החדשות האחרונות, אולי יירד התעריף של כל המיילדות עד סוף השנה? - לא זו הייתה בוודאי "כוונת המשורר" בשאיפה להוזיל את לידות הבית (אלא כמובן, השתתפות המדינה גם בהפנית כספים אליהן ולא רק לבתי החולים!).
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

...איילה, לגבי הכסף - האמת, אני זוכרת היטב, משתי הלידות שלי, שהמיילדת מודיעה שגם אם יש פינוי לבית חולים כבר בהתחלת הלידה אז היא אמורה לקבל את כל התשלום. אני זוכרת שזה הטריד אותי, שאני עלולה בסוף בכלל לא ללדת איתה, ועוד לשלם את כל הכסף! וזה המון כסף!

התשלום שנותנים לה הוא על עצם זה שהיא מפנה עבורך מקום (כשמיילדת לוקחת יולדת, היא לא תקבל יולדת אחרת שאמורה ללדת באותו תאריך, היא חייבת לרווח את הלידות, ולכן מרגע שהיא שומרת עבורך מקום, זה עולה לה כסף). על עצם זה שהיא באה, אפילו אם בסוף לא ילדת איתה בכלל. זה ממש קשה, אבל ככה זה. גם הרופא הפרטי שלוקח אלפי שקלים על סריקת מערכות - את תשלמי לו גם אם הוא פישל בסריקה וגם אם הוא היה מגעיל אלייך...
תשובה ערוכה מתוך מיילדות בית
בת_ההרים*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

זה דיון מאד מעניין עבורי!
בגדול אוכל לומר שהילרי היתה המיילדת בלידה השנייה שלי. כאדם היא אדם מקסים ואמיתי. אני לא בטוחה שהילרי מסתדרת עם לידות מתארכות/ארוכות. היא רמזה את זה, כאשר ביקשתי ממנה להגיע בתחילת הצירים. אולי למיילדת עדיף להיות ברורה לגבי זה מול הזוג שאיתו היא עובדת. במיוחד זוג שזו הלידה הראשונה שלו.

בתחילת ההריון השלישי, חשבתי שהילרי תהיה המיילדת, מתוקף היותה המיילדת בלידה השנייה. ואז בדיוק קרה מה שקרה בלידה של איילה. הילרי לא היתה בטוחה שתמשיך לקבל לידות.

פניתי לגישוש אצל שיין. שיין היא אישה נחמדה. יש לה המון המון ידע, ולכן גם קסם לי הרעיון שתהיה המיילדת. ידע על הומאופתיה וצמחי מרפא וכ'ו. אין לי מילה אחת שלילית לומר עליה כמיילדת. כאדם יש בה משהו לא אמיתי,לפחות בחוויה שלי ושל בן זוגי. לא משהו שאני יכולה להסביר במילים מדוייקות. אלו תחושות.

היא החליטה לא לקחת את הלידה כשהייתי בשבוע 27 בגלל הויב'ק והבאלגן שהיה לה עם איזו לידה וכ'ו. היה משהו בהתנהלות שלה כלפיי שהיה לא הוגן ואולי קצת מעליב. היא די "סחבה" אותי. אמרה שתחשוב על זה ותודיע לי, ואז לא התקשרה
היא נתנה לי להבין שזהו זה,נגמר. נראה לי לא רגיש מצד מיילדת לנהוג כך באישה הרה שמחפשת מיילדת. ככה נפרדתי ממנה. עם תחושה קצת חמצמצה משהו.

לדעתי היא טיפה "גרידי". למשל בזה שהיא לוקחת המון כסף על להביא בריכה ללידה. קצת מוגזם. שרהל'ה,למשל,לא לוקחת כלום. אפשר גם להתפשר על איזשהו אמצע. אני חושבת שתושבי הדרום לא מרוויחים אותם סכומים כמו במרכז. כאן מתפרנסים מדברים שונים. אולי שיין היתה יכולה קצת להתאים את עצמה לזה. מצד שני, אם באמת יש לה מספיק עבודה במרכז אז למה לה.
כמובן שבדיעבד אני לא מצטערת כי היתה לי לידה חלומית בדיוק כמו רציתי ועם נוכחות מדוייקת של תמיכה ושל מיילדת.כיפאק היי!
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

לדעתי היא טיפה "גרידי". למשל בזה שהיא לוקחת המון כסף על להביא בריכה ללידה. קצת מוגזם. שרהל'ה,למשל,לא לוקחת כלום

למיטב ידיעתי - הבריכה המדוברת היא בריכה שיש בה חלקים סטריליים חד פעמיים ומכאן עלות השכירות הגבוהה שלה (500 ש'?). אף אחד לא חייב לשכור את הבריכה הזאת מהמילדת שלו וכולם רשאים לקנות בריכת אקווריום ב150 ש'.
בת_הים_הקטנה*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2005, 12:28

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי בת_הים_הקטנה* »

אני בהריון ראשון כל החברות שלי ילדו בבית וזה נראה הכי טבעי לי ללדת בבית שלי עם בן זוגי האוהב.
כל החברים והחברות מאוד רוצים לעזור, לתמוך וכו" , ואני קצת מפחדת מ"לידה המונית"...
המיילדת שלי (כנראה) אמרה לי שהיא מבצעת מעקב הריון משבוע 24-25 .מישהי יודעת אם על כל פגישה שאני עושה ומשלמת - זה יורד מהסכום הכולל של הלידה ?
כרמל_האורחת*
הצטרפות: 07 נובמבר 2005, 11:55
דף אישי: הדף האישי של כרמל_האורחת*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי כרמל_האורחת* »

פגישת יעוץ עם בעלי מקצוע אחרים אינה עולה כסף! הם מחזרים אחרי הלקוח כדי לזכות ב"כסף הגדול"! כך זה בבניית בית, בהצעת ביטוח או משכנתא ואפילו בכל חוג יש שעור ניסיון חינם על אותו עקרון. כך שהתחושה שיש 'קרטל' סביב עניין לידות הבית היא בהחלט נכונה. 200 ש"ח לפגישה של חצי שעה זה תעריף בהחלט לא מוצדק!. אפשר לתמוך בלידות בית וגם להעביר בקורת על מילדות הבית.
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי טלי_מא* »

אפשר לתמוך בלידות בית וגם להעביר בקורת על מילדות הבית
כמובן. {@

אבל במקרה הזה: 200 ש"ח לפגישה של חצי שעה זה תעריף בהחלט לא מוצדק!
אולי ההשוואה היתה לאנשי מקצוע שאינם מתאימים. רופאים, יועצים, מטפלים למיניהם דווקא אינם מייעצים בחינם.
השאלה הנוספת היא האם היינו רוצות שבשביל שנוכל לעשות פגישות כאלה אז מה שיבוא אח"כ יהיה באמת ה "כסף הגדול", כלומר - האם היינו רוצות שהשירות עצמו יתיקר כדי שנוכל לוותר על התשלום עבור הפגישה הראשונית?

כך שהתחושה שיש 'קרטל' סביב עניין לידות הבית היא בהחלט נכונה.
היא היתה נכונה אם כולן היו דורשות את אותן סכומים, אבל זה לא המצב. יש מגוון.
אנחנו, למשל, ידענו מראש מי אנחנו רוצים שתיילד אותנו והפגישה הראשונה היתה רק כדי "לוודא ולסגור קצוות" מבחינתנו. נושא התשלום על הפגישה הראשונה בכלל לא עלה (למרות שהיא לא ידעה שהחלטנו מראש ושאלה אותנו על כוונותינו בסוף הפגישה).

אבל, אני אגיד גם - שכשיש מצב שבו מישהו דורש פחות כסף עבור משהו בשוק של יצרנים קטנים וגורם לאחרים נזקים והפסדים, אני לא בטוחה שנכון להימנע מתיאום מחירים על מנת למנוע נפילה של האחרים. את תקראי לזה 'קרטל', אבל לטעמי זה שונה מאוד מהמצב שבו יש מספר חברות גדולות או תאגידים שמתאמים מחירים ביניהם כדי למקסם רווחים.
אבל, כאמור, זה ממילא לא המצב.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

200 ש"ח לפגישה של חצי שעה זה תעריף בהחלט לא מוצדק
מנין לך שמדובר בחצי שעה?
אני ישבתי עם המיילדת (שלא בחרתי בה בסוף) לפחות שעתיים. אני חושבת שמגיע לה כל שקל ששלמתי על השעתיים האלו.
אגב, למיטב ידיעתי היא ורוב המיילדות אם לא כולן מקזזות את הסכום מהתשלום עבור הלידה, כך שמשלמים בפועל רק אם לא בוחרים באותה מיילדת. בנוסף, המיילדת השניה שנפגשתי אתה ידעה שכבר היתה לי פגישת היכרות אחת ולכן סרבה לגבות תשלום על הפגישה למרות שבפועל גם אתה ישבתי שעתיים. אני יודעת בודאות שגם המיילדת הראשונה לא היתה גובה ממני תשלום אם לא היה מדובר בפגישת היכרות ראשונה בהחלט.

התחושה שיש 'קרטל' סביב עניין לידות הבית היא בהחלט נכונה
לדעתך. מנסיוני, כלל וכלל לא.
כל פגישה עם המיילדת שלי אורכת למעלה משעתיים. יהיו משהו כמו 8-9 פגישות כאלה עד הלידה ובנוסף הלידה עצמה והמעקב אחרי הלידה. אם מחלקים את המחיר במספר השעות שהמיילדת מקדישה לי, ומקזזים את ההוצאות שלה על ציוד, נסיעות, השתתפות בכנסים מקצועיים ומי יודע מה עוד, התשלום שהיא מקבלת פר שעה הוא בערך שכר מינימום.

אפשר לתמוך בלידות בית וגם להעביר בקורת על מילדות הבית
נכון. רק כדאי שהביקורת תהיה ענינית.

<תזמורת הים>
תבשיל_קדרה*

תשלום למיילדת בית

פגישת יעוץ עם בעלי מקצוע אחרים אינה עולה כסף!
ניסית רופא? עו"ד?
מאמא*
הצטרפות: 19 דצמבר 2002, 11:34

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי מאמא* »

אנחנו התחלנו בלידת בית וגמרנו בבי"ח, ונשאר לי טעם קצת רע בפה מלשלם למיילדת הבית את מלוא הסכום. אם היתה אפילו הנחה סמלית, זה היה עוזר להרגשה.
אולי גם אפשר לתמחר לידה לפי אורכה. שיהיה איזה סכום בסיסי ליממה הראשונה, ותוספת לכל 6-12 שעות נוספות, והנחה (קטנה!) ללידה שהסתיימה בבי"ח, רק בשביל להרגיש שהמיילדת מבינה את גודל עוגמת הנפש. ואם להיות קטנונית, זה בכל זאת אולי גם חסך לה כמה שעות...
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי יונת_שרון* »

כרמל, אם פגישת ההכרות לא תעלה כסף הרי שהיולדות עם המיילדת (שמשלמות לה את "הכסף הגדול") יצטרכו לממן את פגישות ההכרות של אלה שבחרו לא ללדת איתה בסוף. אני מעדיפה לשלם כסף קצת פחות גדול, אבל לא לממן את ההתלבטויות של אחרים שאני כלל לא מכירה.

מאמא, אני לא הייתי רוצה שלמיילדת שלי יהיה אינטרס כספי לגבי אופן התפתחות הלידה. אני מעדיפה שהשיקולים היחידים שלה יהיו ענייניים.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

אני לא הייתי רוצה שלמיילדת שלי יהיה אינטרס כספי לגבי אופן התפתחות הלידה. אני מעדיפה שהשיקולים היחידים שלה יהיו ענייניים.

|Y|

אני חשבתי להציע יותר כסף אם הלידה תהיה מהירה ;-)
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי ורד_לב* »

מאמא, איך אפשר לדעת אם לידה תסתיים בבי"ח?
הרי המיילדת הייתה שם לחלוטין עבורכם...עשתה כל מה שיכלה... (טוב, אני לא יודעת מה הסיפור, כמובן. רק משערת). הייתה כמה זמן שהיה צריך- גם אם זה שעתיים, או יום וחצי.
מה את מציעה? שהיא לא תקבל תשלום מלא על הזמן, העבודה והאנרגיה שהיא השקיעה? כי הסוף היה בבי"ח?
לי זה לא נשמע נכון.
גמני לא הייתי רוצה שהמיילדת שלי תתעסק עם חשבונאות במהלך הלידה, או אחריה.

אך מאחר וזהו מקרה פרטי והתחושות הן שלכם, אולי אפשר לפנות אל המיילדת, לדבר איתה, ולנסות להגיע איתה לאיזו פשרה שמרגישה נכון לכל הצדדים.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

אנחנו התחלנו בלידת בית וגמרנו בבי"ח
והמיילדת לא באה אתכם לבי"ח? כי אם כן, היא מבחינתה הקדישה לך את אותם זמן ואנרגיה שהיתה מקדישה בבית.
ואם לא, אז זה באמת לא בסדר. המיילדת שלי אומרת שעכשיו יצא אפילו חוזר של משרד הבריאות שמנחה את בתי החולים שבמצב של פינוי מלידת בית צריך לאפשר למיילדת שהביאה את היולדת להשאר אתה, כך שמיילדת שלא נשארת אכן ראויה לביקורת (אם כי לדעתי ההיבט הכספי פה הוא יחסית שולי- מה שבאמת לא בסדר הוא חוסר הרצף הטיפולי, ועל זה הנחה לא יכלה לפצות).
אם_פי_3*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

מאמא - מיילדת הבית היתה איתך ככל יכולתה בלידה. חלק מהמיילדות גם מלוות את היולדות לבי"ח, במקרה הצורך (וזה עולה להן בבריאות).
האם את חושבת שהמיילדת עשתה פחות ממה שהיתה צריכה, ופינתה אותך לבי"ח, רק כדי להפטר ממך כבר? ברוב המקרים שאני מכירה, זה לא כך. גם למיילדת ישנה עגמת נפש במצב כזה, - ולא משלמים על זה. לא לך, לא למיילדת.
גם אם היתה לך לידת בית לא משביעת רצון (מבחינת עגמת נפש, לא מבחינת התוצאות), אפילו אם בגלל המיילדת - עדיין מגיע לה כל הסכום.

המיילדת, כמו היולדת, לא יודעת מראש לאיזה "דיל" היא נכנסת. האם לידה קצרה, שאולי היא בכלל לא תספיק להגיע (אבל היתה בכוננות, ותאמיני לי שזה שווה הרבה כסף, ובאה לבדוק את היולדת ואת התינוק, ולעזור ב"מסביב"), או לידה ארוכה, שנמשכת אפילו כמה ימים. תשלום לפי שעות (עם מינימום), מזכיר לי מונית: לא סתם שאתה תקוע בפקק, לחוץ מהאיחור ותוהה האם הנהג "תחמן" אותך ובחר במסלול ארוך יותר, אתה גם צריך לשלם יותר.
למונית, זה אולי מתאים. לקשר עם מיילדת בית, שהוא לרוב קשר עמוק למדי - לא.
תזמורת_הים*

תשלום למיילדת בית

(וזה עולה להן בבריאות).
תלוי למי. שתי המיילדות שדברתי אתן הבהירו לי שמבחינתן מובן מאליו שהן מלוות אותי לבי"ח במקרה הצורך, ואין להן שום בעיה עם זה, ושמנסיונן בפינויים קודמים בתי החולים נוטים לשתף פעולה. מבחינתי זה היה שיקול מכריע- לא הייתי בוחרת במיילדת שהיתה אומרת שהיא לא מלווה, או שהיתה מצהירה שזה "עולה לה בבריאות".
אם_פי_3*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

גם בלי להצהיר, וגם אלו שעושות את זה - הרי רובן אם לא כולן, היו בבי"ח, ויצאו משם. הן יצאו משם עם סיבה. לרוב קשורה לחילוקי דעות מקצועיים מהותיים, מן הסתם. לחזור למקום הזה, ועוד במצב של "כאילו פאשלה" (כי פינוי לבי"ח נתפס ע"י בי"ח ככשלון לידת הבית, גם אם זה לא כך), זה לא פשוט.
מן הסתם, לא כולן מערבות את היולדת בנושא הזה (וזה באמת לא צריך להיות עניינה, ברגע שהמיילדת החליטה שהיא מלווה לבי"ח).
בת_ההרים*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אך מאחר וזהו מקרה פרטי והתחושות הן שלכם, אולי אפשר לפנות אל המיילדת, לדבר איתה, ולנסות להגיע איתה לאיזו פשרה שמרגישה נכון לכל הצדדים
בלידת הבית שבה עברתי לבית החולים,המיילדת הגיעה קצת אחרינו והיתה איתי בלידה עצמה. היא החליטה על דעת עצמה שאינה מעוניינת לגבות מאיתנו את מלוא הסכום שעליו סגרנו מראש. אבל אנחנו דווקא הרשנו מאד מרוצים מהליווי שלה והרגשנו שהתשלום מגיע לה,למרות שלא ילדנו בבית. בסופו של דבר שלמנו לה כמעט את מלוא הסכום,בשמחה.צריך גם לדעת לתת בשמחה.
תזמורת_הים*

תשלום למיילדת בית

אין ספק שפינוי לבית חולים הוא לא מהצדדים הנעימים של לידת בית, לאף אחד מהצדדים המעורבים, וכל מיילדת היתה מעדיפה לסיים את כל הלידות שלה בבית, כמו שהיתה מעדיפה שאף פעם לא יהיה צורך בציוד החירום שלה, שלא יהיו אף פעם סיבוכים מהסוג שלא רוצים להתמודד אתם בבית וכן הלאה. אבל אין מה לעשות, אחוז קטן אבל קיים של לידות בית יגיעו לבית חולים מסיבה זו או אחרת, זה חלק מהמקצוע, וההתמודדות עם הקשיים שעולים מהמפגש עם המערכת הרפואית היא חלק מעסקת החבילה של להיות מיילדת בית.
המיילדת שלי שוחחה אתי ארוכות, ביוזמתה, גם על נושא הפינויים, וגם על הנסיבות שהביאו אותה לעזוב את העבודה בבית החולים. אני גם יודעת שלפחות בבתי חולים מסוימים היו לה חוויות טובות מאד של שיתוף פעולה מצד הצוות הרפואי, כך שהפינוי לא חייב להיות תמיד חוויה שלילית (למרות מדיונים שקראתי פה אני יודעת שלמרבה הצער זה לא תמיד כך).
תזמורת_הים*

תשלום למיילדת בית

ועוד דבר- לדעתי יש חשיבות גדולה מבחינה רפואית לכך שהמיילדת תלווה את היולדת ותוכל לתת לצוות הרפואי תמונה ברורה של מהלך הלידה והסיבה שהיא לא התקדמה או הסתבכה.
אם_פי_3*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

וההתמודדות עם הקשיים שעולים מהמפגש עם המערכת הרפואית היא חלק מעסקת החבילה של להיות מיילדת בית.
המיילדות שמלוות גם בבי"ח, עושות זאת מתוך תחושת אחריות, לא מתוך תענוג גדול. לבקש הנחה על התשלום למיילדת בגלל עוגמת הנפש ליולדת, נשמע לי לא לעניין.
ובעיקר - כל נושא התשלום, צריך להסגר מראש בין היולדת למיילדת.
האם משלמים גלובלי, על הלידה בלי קשר לאורכה, עד איזה שלב לא משלמים (אם מכל סיבה שהיא, רפואית או אישית, החלטתי כן ללדת בבי"ח), וגם מה קורה במקרה של מעבר לבי"ח - הן מבחינת ליווי, והן מבחינת תשלום. (גם אם המיילדת לא מלווה לבי"ח, וזה כן לגיטימי בעיני, אם זה מוסכם מראש, עדיין מגיע לה תשלום מלא, לדעתי - אבל אם היולדת והמיילדת מסכמות משהו אחר - יופי.).
תזמורת_הים*

תשלום למיילדת בית

הנחה על התשלום למיילדת בגלל עוגמת הנפש ליולדת, נשמע לי לא לעניין.
לגבי זה אני מסכימה אתך! להפך, אני טוענת שכן מגיע למיילדת תשלום מלא גם אם הלידה הסתיימה בבית חולים.

ובעיקר - כל נושא התשלום, צריך להסגר מראש בין היולדת למיילדת. האם משלמים גלובלי, על הלידה בלי קשר לאורכה, עד איזה שלב לא משלמים (אם מכל סיבה שהיא, רפואית או אישית, החלטתי כן ללדת בבי"ח), וגם מה קורה במקרה של מעבר לבי"ח - הן מבחינת ליווי, והן מבחינת תשלום.
שוב מסכימה. וזה מחזיר אותנו לעניין פגישת ההיכרות- את כל הדברים האלה צריך לברר מראש כדי שלא יהיו הפתעות לא נעימות ברגע האמת.
תבשיל_קדרה*

תשלום למיילדת בית

ובעיקר - כל נושא התשלום, צריך להסגר מראש בין היולדת למיילדת. האם משלמים גלובלי, על הלידה בלי קשר לאורכה, עד איזה שלב לא משלמים (אם מכל סיבה שהיא, רפואית או אישית, החלטתי כן ללדת בבי"ח), וגם מה קורה במקרה של מעבר לבי"ח - הן מבחינת ליווי, והן מבחינת תשלום
דוגרי, מי מכן דיברה עם המילדת על כל זה?
כמה מאלה שלא דיברו על זה מתחרטות על כך?
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי ורד_לב* »

האמת שלא דיברתי ואני גם לא מצטערת.
אבל זה נכון גם בנושא של הביטוח. גם לא דיברתי ולא נראה לי שיש לי על מה בתכלס....
בת_ההרים*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

לא דיברתי כי לתפיסתי אם יש קשר טוב/זורם עם המיילדת תהיה הסכמה בכל מקרה.
וגם כי אני לא אדם שהכסף מהווה אצלו שיקול מרכזי בחיים. יולדת שהכסף אצלה הוא עניין יותר משמעותי חייבת להעלות את הנושא מול המיילדת.
תזמורת_הים*

תשלום למיילדת בית

אני דברתי, בהחלט. על זה ועל דברים אחרים. גם על הביטוח (שאין).
לא סתם פגישת ההיכרות ארכה שעתיים...
ר_ו_ב_י_נ_א*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2005, 14:42
דף אישי: הדף האישי של ר_ו_ב_י_נ_א*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי ר_ו_ב_י_נ_א* »

אנחנו כן דיברנו על כל האפשרויות : על התשלום, המיילדת דיברה מיוזמתה, על פינוי אנחנו שאלנו (ופסלנו מיילדת אחת שאמרה שהיא לא נשארת איתנו במקרה של פינוי). ואני לא מצטערת על כך בכלל - יש מספיק "לא ידועים" בלידה, וטוב שהדברים שאפשר לסגור מראש סגורים.

אנחנו באמת התפננו בסוף לבי"ח.
המיילדת ליוותה אותנו, סייעה בלידה, נשארה אצלנו עוד קצת גם אחרי כדי לעזור לבנזוג לארוז לי ולתינוק דברים לבי"ח, ובאה עוד מספר פעמים לבדוק אותי ואותו, אפילו יותר פעמים משסוכם.
אני חושבת שהגיע לה התשלום המלא שהיא קיבלה ושילמנו אותו בשמחה.

לשלם פחות כי הלידה הסתיימה בבי"ח - אצלנו, לפחות, הלידה עברה לבי"ח בגלל החלטה רפואית אחראית של המיילדת. האם מגיע לה פחות בגלל שהחליטה לא לסכן אותי או את התינוק שלי? האם היית רוצה ששיקולים כלכליים ישפיעו על ההחלטה הזאת?
1_אילת_2*
הצטרפות: 10 דצמבר 2005, 23:09
דף אישי: הדף האישי של 1_אילת_2*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי 1_אילת_2* »

_ובעיקר - כל נושא התשלום, צריך להסגר מראש בין היולדת למיילדת. האם משלמים גלובלי, על הלידה בלי קשר לאורכה, עד איזה שלב לא משלמים (אם מכל סיבה שהיא, רפואית או אישית, החלטתי כן ללדת בבי"ח), וגם מה קורה במקרה של מעבר לבי"ח - הן מבחינת ליווי, והן מבחינת תשלום
דוגרי, מי מכן דיברה עם המילדת על כל זה?_
אני.
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

_ובעיקר - כל נושא התשלום, צריך להסגר מראש בין היולדת למיילדת. האם משלמים גלובלי, על הלידה בלי קשר לאורכה, עד איזה שלב לא משלמים (אם מכל סיבה שהיא, רפואית או אישית, החלטתי כן ללדת בבי"ח), וגם מה קורה במקרה של מעבר לבי"ח - הן מבחינת ליווי, והן מבחינת תשלום
אני._
גם אנחנו....
תמר_ס*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי תמר_ס* »

אני.
גם אנחנו...._
וגמנחנו.
אם_פי_3*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

דוגרי, מי מכן דיברה עם המילדת על כל זה?._
על נושא התשלום דיברנו, וזה היה ברור מהתחלה, מה כלול, מתי משלמים וכו'.
על נושא הליווי לא דיברנו, ואני מתחרטת על כך, כי הייתי די בלחץ מהנושא, במיוחד שהיה לי ברור שבנזוגי לא ילווה אותי (הוא לא היה אמור להיות בלידה בכלל), וגם לגבי המלווה השניה לא היה לי ברור. איכשהו יצאתי מנקודת הנחה שהמיילדת לא מלווה לבי"ח. בסוף כשדיברתי עם בנזוגי על הנושא, הוא אמר לי שלא לדאוג ואני לא אשאר לבד, אבל זה היה עמום למדי (כנראה התכוון למלווה השניה). לשמחתי, לא היה צורך, אבל זה נושא שלא היה סגור טוב, וחבל.
תבשיל_קדרה*

תשלום למיילדת בית

_לא דיברתי כי לתפיסתי אם יש קשר טוב/זורם עם המיילדת תהיה הסכמה בכל מקרה.
וגם כי אני לא אדם שהכסף מהווה אצלו שיקול מרכזי בחיים._
אבל זה לא שחשבתי "לשאול או לא לשאול?". סתם לא התעסקנו בזה. היה ברור שיהיה בסדר. טפו טפו - היה אכן בסדר.
הריונית_רועמת*
הצטרפות: 09 דצמבר 2001, 15:22

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי הריונית_רועמת* »

וואוו! ארבע שנים חלפו מאז פתחתי את הדף הזה. הרבה דברים השתנו בחיי (אם כי אני שוב בהריון) אבל בנושא הנדון-שום דבר.
מה עם קצת עשיה? האם נשים קוראות (כורעות) ללדת מטפלות גם בנושא מיסוד התשלום למיילדות הבית, מעבר לחיכוך במוסדות הממשלתיים? מה עם מיסוד נושא התשלום? עניין שאנחנו, בתור קליינטיות יכולות לדרוש ולעמוד על כך.
אנחנו צריכות את שירות המיילדות, ונדמה לי שלא אחטא אם אומר שגם הן צריכות אותנו!
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

דוגרי, מי מכן דיברה עם המילדת על כל זה?_
אני דיברתי
ליהיא
אנונימי

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי אנונימי »

אני.
גם אנחנו....
וגמנחנו._

ו...גם אנחנו.
אנונימי

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי אנונימי »

מה עם קצת עשיה? האם נשים קוראות (כורעות) ללדת מטפלות גם בנושא מיסוד התשלום למיילדות הבית, מעבר לחיכוך במוסדות הממשלתיים? מה עם מיסוד נושא התשלום? עניין שאנחנו, בתור קליינטיות יכולות לדרוש ולעמוד על כך.

נדמה לי שכרגע נושא התשלום הוא האחרון לעמוד על הפרק. תראי מה עושים למיילדות הבית, מפסיקים להן את הביטוח, אח"כ עושים ציד מכשיפות, בסמוי ובגלוי (ראי דף ציד מכשפות מודרני) ועכשיו מנסים להפסיק את לידות הבית דרך הנשים (ראי ידיעה כוזבת שהתפרסמה בקול ישראל בראשון לנובמבר, על כך שכל אשה שילדה בבית תצטרך להמציא אישור גניקולוג תוך 48 שעות אחרת יחייבו אותה לעשות בדיקה גנטית, הפעם הסתבר שזה רק לנשים היולדות ללא מיילדת, את מוזמנת להכנס לפורום לידות בית בתפוז, היה שם דיון בנושא (נדמה לי שגם כאן, יש בפורום בתפוז הפניה לדף הרלוונטי) http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/ ... d=67736209 )
ראי הפסיקה בנושא של בטי דייויס שאשה שילדה בבית אינה זכאית לדמי לידה וכו' וכו'. את חושבת שנושא התשלום למיילדות הוא-הוא זה שעומד על הפרק עכשיו? אני מודה לכל אחת מהן שממשיכה, למרות כל הקשיים, באומץ רב, ליילד בבית ולא נכנעת למערכת ואני נותנת את התשלום (למרות שמאוד מאוד קשה לנו ואנחנו נותנים אותו מהמתנות, כך עשינו בלידה הקודמת, לווינו את הכסף, נתנו אותו למיילדת 5 ימים אחרי הלידה ואז חיכינו למתנות, שהגיעו). בשמחה רבה למי שמוכנה ליילד אותי חרף כל הקשיים.
זוטא*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2002, 23:40

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי זוטא* »

_דוגרי, מי מכן דיברה עם המילדת על כל זה?
אני._
ו...?! מישהי הצליחה לשנות משהו מבין סעיפי החוזה החד צדדי הזה?
זה מה שכל כך מרגיז, אנחנו באמת צריכות אותן אבל כפי שנאמר לעיל, אם נהייה בטוחות שגם הן צריכות אותנו, ומה שנקרא לא מאהבת מרדכי, או אז, נוכל לעמוד על שלנו גם בכל הקשור לתנאי התשלום למיילדת.
מייס, הנושא כן חשוב, חרף הרושם הפומפוזי שייצרת כאילו לא תהייה מי שתיילד מחר בבית. עובדה, הנושא עולה על הפרק שוב ושוב, זה לא עניין לטאטא מתחת לשטיח.
אנונימי

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי אנונימי »

זוטא,

זה לא לטאטא תחת השטיח, אבל מה אפשר לעשות? זה לא הנושא האקוטי שעומד על הפרק. מילא, לא היתה בעיה עם לידות הבית, עם מיילדות הבית והממסד, אבל יש בעיה ויש אינטרס לגבוה יותר שהיא תשאר ככה ושהמחירים ימשיכו להיות גבוהים כדי שפחות ופחות נשים תלדנה בבית.
כמובן שמצופה מתנועה כמו נשים קוראות ללדת לנסות להלחם על קבלת מענק לידה שיכסה את הוצאות המיילדות ובסופו של דבר, יעלה פחות למדינה מאשר לידות בי"ח, אבל בלתי אפשרי כרגע להלחם על זה. זה כמו שתגידי לרווקה להלחם על מערכת זוגית טובה וללכת ליעוץ כשעדיין אין לה בן זוג. זה עדיין לא רלוונטי.
תבשיל_קדרה*

תשלום למיילדת בית

מיסוד התשלום למיילדות הבית
כלומר? על אילו דברים חשבת?

מישהי הצליחה לשנות משהו מבין סעיפי החוזה החד צדדי הזה?
איזה סעיף בחוזה הזה נראה לך לא סביר? דיברת עם המילדת על זה? ניסית להציע חוזה חלופי?
נונה_בי*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2004, 18:51
דף אישי: הדף האישי של נונה_בי*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי נונה_בי* »

לגבי התשלום לפגישת הכרות-
יצא לי לדבר עם מיילדת במפגש חברתי וקבענו שנקבע פגישה מסודרת במועד מאוחר יותר. חשבתי שזו המיילדת שארצה אבל קבעתי פגישות עם עוד שתי מיילדות.
המיילדת הראשונה שנפגשנו איתה ישבה איתנו שלוש (!!!) שעות. יצאנו ממנה בהרגשה טובה וברורה שזו המיילדת שאנחנו רוצים איתנו. ביטלתי את הפגישה השנייה ומעולם לא קבעתי את הפגישה ההיא, שהיתה אמורה להיות השלישית.
לו הייתי בוחרת לממש את שלוש הפגישות הרי ששתיים מהן היו פגישות שמבחינת המיילדת הן "פארש". זמן ואנרגיות שלא הביאו תמורה. לפחות לא כספית. וזו הפרנסה שלהן. הן לא אמורות לממן את הלבטים והחיפוש שלי ואני לא רוצה לממן את אלה של משהי אחרת.

זו תפיסה תרבותית. חייתי ביפן כמה שנים ושם פגישה או טיפול ראשון עולים עד 150% מפגישות שוטפות. רק אחרי שנעשית התקשרות ברורה ומחייבת המחיר יורד. נותן השרות משקיע ואם בחרת ללכת למקום אחר הוא לפחות לא מרגיש מופסד.

זוטא,
מישהי הצליחה לשנות משהו מבין סעיפי החוזה החד צדדי הזה? מה היית משנה בחוזה? (שואלת באמת).
בשתי שיחות שונות עם המיילדת אמרנו לה מה אנחנו מצפים ממנה, כולל במקרה שבו הלידה עוברת לבי"ח וחלק מהדברים היא גם רשמה. אני לא מרגישה צורך להחתים אותה על זה. אם לא הייתי בטוחה שהיא תעשה כל שביכולתה לעמוד בציפיות הללו הייתי בוחרת במיילדת אחרת.

וגם לדעתי מגיע למיילדת תשלום מלא גם אם הלידה הסתיימה בבית חולים.

אין לי בעיה עם התשלום למיילדת. יש לי בעיה עם המדינה שלא לוקחת לפחות חלק מהמימון על עצמה.
אם_פי_3*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

מישהי הצליחה לשנות משהו מבין סעיפי החוזה החד צדדי הזה?

לא ניסיתי. נשמע לי הוגן בהחלט.

אם נהייה בטוחות שגם הן צריכות אותנו,
בוודאי שגם הן צריכות אותנו. "שוק" יולדות הבית הוא לא כל כך גדול, ואם המיילדת מסתמכת על לידות הבית כפרנסה - היא צריכה מספר יולדות בכל חודש.
אמא_לביאה*
הצטרפות: 14 אפריל 2005, 09:45
דף אישי: הדף האישי של אמא_לביאה*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי אמא_לביאה* »

צריך גם לדעת לתת בשמחה.

תגידו, חשבתן על הרווח שעושים רופאי השיניים???
למה בעצם אני צריכה לשלם על בדיקה? מה, לא מספיק ההון שאני הולכת להוציא על הטיפול עצמו???
זה כמעט מקביל ל
למה בעצם אני בכלל צריכה לשלם למיילדת? מה, לא מספיק כל הכסף שאני הולכת להוציא על מה שיוולד (מתחילת ההריון ועד יום מותי לצורך העניין)???

תגידו לי אתן השתגעתן?
מצטערת אבל המחיר שמבקשת מיילדת הבית הוא המחיר שהיא חושבת שמגיע לה. ובאופן פשוט מאוד, כבעלת מקצוע לכל דבר, מגיעה לה הזכות לתמחר את עצמה.
נכון, מגיע לנו ללדת בבית עם מיילדת ולא לשלם על זה אפילו שקל, מעצם היותנו נשים ויולדות והבה ונריע לנו על האומץ והכאב והתהליך ו.....
תפנו את זה למדינה, לא למיילדות.
זאת העבודה שלהן. הפרנסה שלהן. מי אתן שתגידו לאישה אחרת כמה לגבות על עבודתה??? זה פשוט דיון הזוי לגמרי בעיני.

לדעתי האישית, ברבים מהמקרים (רבים אך לא בכולם) שבו יולדת מוותרת על לידת בית בגלל המחיר, זה בכלל לא העניין.
על פניו נראה שכן, אבל תבדקו את עצמכן, האם זה לא ביטוי של הפחד, של חוסר האמונה ביכולת שלכן לעשות את זה? לשלול לידת בית בגלל הסכום שהיא עולה זה הרבה יותר קל מלשלול אותה בגלל שאני חוששת ללדת בבית .
אמירה*
הצטרפות: 13 פברואר 2005, 17:33

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי אמירה* »

אמא לביאה - כל מילה, וכל הכבוד...
זוטא*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי זוטא* »

מי אתן שתגידו לאישה אחרת כמה לגבות על עבודתה??? זה פשוט דיון הזוי לגמרי בעיני.
למה??? את כל כך ממעיטה בערך עצמך?? עצוב!
זה הכל עניין של היצע וביקוש, עניין של מנטליות צרכנית, עניין של כמה אני מעריכה את השקל עבורו אני מזיעה. למה במדינות מתוקנות אחרות זה עובד ואצלנו לא??!! מעלים את תעריפי הפלאפון-אנחנו שותקים, את תעריפי הדלק והנפט-שותקים.
במה שונה שירות המיילדת מכל שרות אחר? בזה שהועלו לדרגת קדושה משום שהן חלוצות? גם אני חלוצה ומרגישה שאת פריצת הדרך צריך לעשות ביחד.
ילדתי בבית ואלד בבית שוב בקרוב (עם מיילדת), אני לא אשלול אותה בגלל עלותה, אבל אני בהחלט חושבת שיש מקום ליחס קליינט-ספק הוגן.
ואין כאן מקום להתערבות המדינה, אני לא באה "למדינה" בדרישות, המדינה זה אני.
כן דמי לידה לא דמי לידה, מה הקשר?
אגב, למה בעצם אני צריכה לשלם על בדיקה? אני תמיד מקזזת את עלות הבדיקה אם יש צורך אח"כ בטיפול, זה נראה לי הוגן.
תבשיל_קדרה*

תשלום למיילדת בית

אין הבדל.
לגבי כל שירות, את מחליטה כמה את רוצה לשלם, הספק מחליט כמה הוא רוצה לקבל, ואם אתם יכולים להגיע להסכמה - מבוצעת עיסקה.

לא ענית על השאלות שלי מלמעלה.
פלונית_זמנית*
הצטרפות: 18 דצמבר 2005, 15:46
דף אישי: הדף האישי של פלונית_זמנית*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי פלונית_זמנית* »

המיילדת שלי אמרה שאם אחד הצדדים מבטל לפני הלידה מסיבות השמורות עימו נשלם רק על פגישות מעקב

המיילדת שבסוף לא יילדה אותי התכוונה, כנראה, להגיד לי אותו דבר. בפועל היא אמרה שאם אנחנו נבטל, נשלם על הפגישות, וזה היה מקובל עלינו לגמרי. על מה יקרה אם היא תבטל, לא דיברנו. בסוף היא ביטלה, ושילמתי לה על הפגישות. אבל לא בלב לגמרי שלם. מה עם הזמן שלי, הנסיעות שלי, המצב המוזר של לחפש מיילדת אחרת בשבוע 36? מי יחזיר לי אותם?
תמר_ס*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי תמר_ס* »

_מישהי הצליחה לשנות משהו מבין סעיפי החוזה החד צדדי הזה?
לא ניסיתי. נשמע לי הוגן בהחלט._
כנ"ל.
אמא_לביאה*

תשלום למיילדת בית

_מי אתן שתגידו לאישה אחרת כמה לגבות על עבודתה??? זה פשוט דיון הזוי לגמרי בעיני.
למה??? את כל כך ממעיטה בערך עצמך?? עצוב!_
אני לא ממעיטה בערך עצמי כלל. נהפוך הוא. אבל אני מכבדת את זכותה של אישה אחרת לתמחר את עצמה כפי שהיא מעריכה את עצמה, בדיוק כפי שאני מכבדת את
זכותי שלי לתמחר את עבודתי שלי לפי שיקולי שלי.
יש סכום שהמיילדת מבקשת. לא נראה לך - תגידי לה. אולי היא תוריד. אבל את לא יכולה "להחליט עליה".
אנשים משלמים הון להומאופטים למשל על פגישה ראשונה. לא שמעתי מישהו פה תוקף את זה או מארגן איזה מרד נגד זה.
זה שירות.
את רבה עם סלקום / פלאפון על עלות השרות שלהם? ניסית להתארגן נגד זה?
נכון, זה סכום גבוה. אבל זה מה שהן גובות. לך זה נראה גבוה ולא הגיוני, להן כניראה שזה נראה הוגן.
אחרת הן לא היו מבקשות אותו.
אפשר לחשוב שהן מתעשרות כקורח מכל לידה נו באמת.

<אמא לביאה נזכרת לפתע בביתה העמוס בכלי כסף וזהב והמוצף משרתים של מיילדת הבית שלה ו>מייד חוזרת בה מדבריה< >
Mise*
הצטרפות: 11 דצמבר 2005, 17:43

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי Mise* »

זה לא נכון שלא באים בטענות להומיאופתים על הסכום שהם גובים :-) או לכל נותן שירות אחר שקשור לעולם הטבעי/רוחני.
משום מה, נראה לאנשים, שמי שנותן שירות טבעי/בסיסי/רוחני לא צריך להתפרנס, ואם הוא גובה תמורה, היא אמורה להסתכם בפרוטות.
תזמורת_הים*

תשלום למיילדת בית

משום מה, נראה לאנשים, שמי שנותן שירות טבעי/בסיסי/רוחני לא צריך להתפרנס, ואם הוא גובה תמורה, היא אמורה להסתכם בפרוטות
בדיוק.

אני בהחלט חושבת שיש מקום ליחס קליינט-ספק הוגן
במקרה של המיילדת שלי, היחס הזה לא יכול היה להיות יותר הוגן.
אני חושבת שזה לא לענין להאשים את כל המיילדות באופן גורף בניצול של מצוקתן של יולדות הבית. אולי יש מיילדות שעובדות בתנאים באמת לא הוגנים, אבל זה לא נותן לגיטימציה להכפיש את כולן.

ואין כאן מקום להתערבות המדינה
בטח שיש. אם ע"פ חוק המדינה היתה מעבירה למיילדת אחרי לידת בית את הכסף שהיא מעבירה לבית החולים אחרי כל לידה בבי"ח, לא היינו צריכות להוציא את הסכום הזה מכיסינו, וכל המיקוח- אם בכלל- היה נעשה מעל לראשינו, בין המיילדות לבין המדינה.
אמא_לביאה*

תשלום למיילדת בית

אני אסביר איך להיות מיילדת נראה בעיני:
תארו לכן, שאין לכן שום שליטה על שעות העבודה שלכן. אין לכן מושג מתי אתן מתחילות לעבוד או מתי מסיימות.
אולי תקבלו טלפון באמצע ארוחת השבת המשפחתית, אולי באמצע יום ההולדת של הבן, אולי סתם בדיוק כשבא לכן להיות בבית בשקט.
ואז אתן יוצאות מהבית, לא ידוע לכמה זמן ולא ידוע כמה קשה / קל תעבדו.
לידה יכולה להימשך 24 שעות ויותר.
אני לא מדברת על האלמנטים הרגשיים נפשיים שקיימים , בלקיחת האחריות האישית הפנימית (ששום ביטוח גם כשקיים לא מכסה במקרה לא טוב...)
זאת שגרת חיים ללא שגרה וזה משפיע לא רק על המיילדת אלא גם על משפחתה וזה לא פשוט לחיות ככה.
ואתן יודעות מה - אולי בעיניכן זה עדיין לא שווה את הסכום.
למיילדות אתן פונות?

_ואין כאן מקום להתערבות המדינה
בטח שיש. אם ע"פ חוק המדינה היתה מעבירה למיילדת אחרי לידת בית את הכסף שהיא מעבירה לבית החולים אחרי כל לידה בבי"ח, לא היינו צריכות להוציא את הסכום הזה מכיסינו, וכל המיקוח- אם בכלל- היה נעשה מעל לראשינו, בין המיילדות לבין המדינה._

בעיני זה שווה.
זה שווה יותר מלבנות בית שלכן, יותר מלשלם לגננת את המון הכסף שנהוג לשלם לה על מנת שתטפל לכן בילד, יותר מלאכול פעמיים בחודש במסעדה ויותר מלנסוע לחו"ל פעם בשנה.
מי שבאמת רוצה - מוצאת את הכסף לזה. כמו לכל דבר אחר בחיים.
כמה כסף הוצאתן על לימודים בחייכן? כמה התמקחתן על זה?
מה, הלימודים יותר חשובים מאיך תראה הלידה שלכן?
קצת פרופורציה וכבוד לעבודתו של הזולת. אל תשפטו לפני שתהיו אתן בנעליים שלהן.
בת_ההרים*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

_מי שבאמת רוצה - מוצאת את הכסף לזה. כמו לכל דבר אחר בחיים
קצת פרופורציה וכבוד לעבודתו של הזולת. אל תשפטו לפני שתהיו אתן בנעליים שלהן_
בדיוק.

בטח שיש. אם ע"פ חוק המדינה היתה מעבירה למיילדת אחרי לידת בית את הכסף שהיא מעבירה לבית החולים אחרי כל לידה בבי"ח, לא היינו צריכות להוציא את הסכום הזה מכיסינו, וכל המיקוח- אם בכלל- היה נעשה מעל לראשינו, בין המיילדות לבין המדינה
עוד בדיוק אחד.
Mise*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי Mise* »

וגם אני מוסיפה על זה בדיוק.
סקרנית*
הצטרפות: 02 אוגוסט 2004, 09:42

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי סקרנית* »

מישהו מוכן לספר אם אחרי שלא משלמים לביטוח, הלידות זולות יותר משהיו פעם?
והתשלום לא זהה אצל המיילדות השונות, כל אחת גובה מחיר אחר. מי שחושבת שהמחיר גבוה מדי שתגיד כמה היא חושבת שהייתה מוכנה לשלם.
אני עשיתי חישוב כזה: המיילדת שלי גובה 200 שקל לפגישה, שזה סכום סביר לדעתי בהתחשב במחיר שעולה פגישה אצל רופא פרטי
לפני הלידה יש 5-8 פגישות ועוד אחת אחרי הלידה שזה כבר 1200-1800 שקל
Mise*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי Mise* »

תשמעי, לא כל המיילדות גובות אותו מחיר.
אני בלידה הראשונה נפגשתי עם המיילדת 4 או 5 פעמים, כל פגישה עלתה לנו 100 ש"ח והלידה עצמה 4,000,
הפעם מצאתי מיילדת (ולא ידעתי את המחירים שלה קודם, חשבתי שהיא לוקחת כמו כולן ואפילו סגרתי איתה מבלי לשאול את המחיר
כי היה לי ברור שהמחיר שלה פחות או יותר כמו אצל כולן, רק בסוף היא אמרה לי את המחיר ונשארתי פעורת פה) שלוקחת חצי מכל המיילדות
ולא גובה תשלום על פגישות איתה. אבל היא משהו יוצא דופן. חוץ מהעובדה שאין לה ביטוח, היא עושה את זה נטו אידאולוגית.
בת_ההרים*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

חוץ מהעובדה שאין לה ביטוח
לאף אחתץ אין כרגע ביטוח. המיילדת הז היא באמת אישה מיוחדת,היא עושה זאת למען היולדות ולמענן בלבד.לא שאני מרמזת שהאחרות לא. אבל האחרות "מכלכלות צעדיהן".
Mise*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי Mise* »

הו, אני מבינה שאת מכירה אותה :-)
בת_ההרים*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

ואני מכירה גם אותך,מפורום אחר (-;
Mise*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי Mise* »

כן? מי את? :-)
Mise*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי Mise* »

בעצם, נראה לי שאני יודעת.
רני_בירק*
הצטרפות: 02 יולי 2001, 22:26
דף אישי: הדף האישי של רני_בירק*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי רני_בירק* »

אולי גם אפשר לתמחר לידה לפי אורכה......ואם להיות קטנונית, זה בכל זאת אולי גם חסך לה כמה שעות...
כן זו היא קטנוניות.
אם כבר מחשבים לא שכחת את שעות הכוננות ?
את הלילות ללא שינה ( תעריף כפול)
נסיעות....

אנחנו צריכות את שירות המיילדות, ונדמה לי שלא אחטא אם אומר שגם הן צריכות אותנו!
מה יש לי להגיד על זה ? אין מילים בפי.
מה אתן מתכוונות לעשות ?
ללחוץ על המילדות להוריד מחירים ?
מה כבר אין לכן מי שהוא בגודל שלכן להשפיל אותו ?
אולי את חברות הסולולר ?
הבנקים ?

אני עשיתי חישוב כזה: המיילדת שלי גובה 200 שקל לפגישה, ....... אחרי הלידה שזה כבר 1200-1800 שקל

תשמעי, לא כל המיילדות גובות אותו מחיר................היא עושה את זה נטו אידאולוגית.

כל החישובים האלו הינם רעש רקע.

כמה אנשים יכולים להרשות לעצמם את הפריווילגיה של לעבוד למען אידיאולוגיה ?
המחירים של לידות הבית כיום הינם מגוחכים
שעות הכוננות ורמת הסיכון האישי שלוקחת על עצמה היולדת הינם גבוהים מאד
אין כמעט מקצוע יותר דורשני ממקצוע המילדות הבית
אחריות עצומה
כוננות מתמדת
שעות עבודה מסביב לשעון
ולא לשכוח את המחיר שנגבה מהמשפחה הסובבת של המילדת
Mise*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי Mise* »

כמה אנשים יכולים להרשות לעצמם את הפריווילגיה של לעבוד למען אידיאולוגיה ?

בהחלט. גם המיילדת שעובדת אידאולוגית אמרה שהתמזל מזלה והכסף של בעלה מספיק להם לחיות והיא מודה על כך שיש לה האפשרות לעשות את מה שהיא עושה ולעזור ליולדות הבית.

_המחירים של לידות הבית כיום הינם מגוחכים
אחריות עצומה
כוננות מתמדת
שעות עבודה מסביב לשעון
ולא לשכוח את המחיר שנגבה מהמשפחה הסובבת של המילדת_

כמובן.
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי טלי_מא* »

_המחירים של לידות הבית כיום הינם מגוחכים
אחריות עצומה
כוננות מתמדת
שעות עבודה מסביב לשעון
ולא לשכוח את המחיר שנגבה מהמשפחה הסובבת של המילדת_
|Y|
זוטא*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי זוטא* »

מבלי לצטט את כל הנ"ל, אך בתגובה לכך- אף אחד לא עושה שום דבר לשם שמיים!
גם אני במקצוע שדורש כוננות של 24 שעות, כולל ערבי שבת וחג, טלפונים באמצע הלילה ומחיר משפחתי. אז? כל אחד והבחירה שלו!
בשורה התחתונה, גם אם מיילדת עובדת רק שלושה ימים בחודש, יש לה הכנסה שלא מביישת את המשתכרים ברף האמצעי-גבוה.
תפסיקו ליצור מהן איקונות עם הילה סביב ראשן. נו, באמת.
תבשיל_קדרה*

תשלום למיילדת בית

גם אם מיילדת עובדת רק שלושה ימים בחודש
שלושה ימים בחודש זה (בקושי) יולדת אחת.
אמא_ל_5*
הצטרפות: 09 יוני 2003, 09:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_ל_5*

תשלום למיילדת בית

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

מישהו מוכן לספר אם אחרי שלא משלמים לביטוח, הלידות זולות יותר משהיו פעם?
לדעתי ההפך - עכשיו הן צריכות להיות הרבה יותר יקרות. כי עכשיו כל מילדת צריכה לשים בצד כסף כדי שיהיה לה ממה לשלם פיצויים אם ישתבש משהו. ולמרבה הצער דברים קורים, גם למילדת הטובה ביותר.
שליחת תגובה

חזור אל “דיוני עריכות עם אופק”