בעקבות הסדנא בקיבוץ הזורע דיון בנושא אבחון אנרגטי

משה_אלבאום*
הצטרפות: 31 מרץ 2005, 15:31
דף אישי: הדף האישי של משה_אלבאום*

שליחה על ידי משה_אלבאום* »

למשתתפי הסדנא בנושא עבודה עם הורים שהתקיימה אתמול אצל משה אוריאל, תודה רבה על הסדנא הטובה והמהנה שעברנו ביחד. נהנתי מאוד מנוכחותכם ולהעבירה. מקווה שתרמתי משהו מניסיוני.
בהצלחה בהעמקת הידיע בעבודה עם הורים ובכלל.
טליה*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2001, 19:11

שליחה על ידי טליה* »

למשה.
נהנתי לפגוש אותך בסדנא . היה מהנה ומעניין .
נזכרתי בימים טובים מן העבר . מקווה להמשך פורה .
תודה למשה אוריאל על היוזמה ועל האירוח.
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

משה תודה על הסדנה המרתקת, המהנה ואפילו המרגשת. למדתי שוב כמה טיפול בשיטה מחייב ראייה רחבה ואמיצה.
אהבתי.
להתראות.
אוריאל*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2010, 12:45

שליחה על ידי אוריאל* »

מאוד נהניתי לארח את כולם וללמוד שוב ממשה את הגישה הישירה לשיחות והדרכות הורים,
החלק של ההסברים והדוגמאות מהטיפולים היה מעולה ונתן המון תובנות ודרכי פעולה להתמודדות עם הנושא.

החלק הפחות מלמד לדעתי היה עם העבודה האנרגטית כאמצעי עיקרי לבירור המצב במשפחות,
היה פחות מלמד כי זו הצגת יכולת נדירה של יחיד, המטפלים לא היו שותפים לתהליך, רק צופים,
פסיביים לגמרי וקצת המומים.
מרים*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2002, 02:34

שליחה על ידי מרים* »

משה שלום.

כל שלוש שנות לימודי את השיטה עברתי טלטלה ע נ ק י ת. מאדם שעוסק במקצוע תלוי חשיבה רציונלית ומתמטית וכאדם בעלת אינטליגנציה גופנית נמוכה עד אפסית הגעתי לאלבאום לגמרי במקרה. בגיל 55 ביום שמש אחד, מצאתי בתיבת הדואר שלי דף פרסום והרשמה לקורס. היות וחיפשתי משהו ללמוד החלטתי להרשם.
שנה ראשונה אכלתי חצץ. תרגלתי יום יום, בכיתי מכאבי שרירים אבל התמדתי.......ו
בשנה השניה "גיליתי" את כל העלבונות, הדחייה וחוויות טראומטיות שחוויתי בילדותי ובבחרותי. בכיתי מכאבי לב ורחמים עצמיים אבל התמדתי........
בשנה השלישית בכיתי כבר קצת פחות............ (שנה רביעית עדיין לא הסתיימה לגבי.)

מודה ומתוודה ללמוד את 'שיטת אלבאום' לעסוק בה ולא להכיר את אביה מולידה נתפס בעיני כמו ללימוד נהיגה בסימולטור (בלי מכונית "על אמת" ובלי כביש). זאת בראש וראשונה הייתה הסיבה שבגללה הגעתי לסדנא.

כרגע אני כ-12 שעות לאחר הסדנא . אני עדיין מרגישה עטופה בשכבה עבה של טוב, של אנרגיה מרפאה.

המפגש אמש היה יוצא מן הכלל מבחינתי. קיבלתי הבנה טובה יותר לחידוד ודיוק של זויות תנועה. התחדדה אצלי הבנת הגישה למטופל והצורך לשיתוף הורים בטיפול (דבר שקודם לא ייחסתי לו את המשקל הראוי).

בדרך חזרה הביתה נסעתי עם אחת מהמשתתפות בסדנא. כחלק משיחת חולין שאלתי אותה על שלושת ילדיה. שאלתי לשמותיהם ואחד לאחד הם "הופיעו" לפני ויכולתי לתאר לה ב ד י ו ק איך הם נראים . שתינו נשארנו פעורות פה. זאת הפעם הראשונה שחוויתי עוצמה אנרגטית שכזאת. וזה לקחתי איתי מהמפגש אמש.

אני רוצה להגיד תודה גדולה.

באהבה מרים ואנה
עידו*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2002, 08:11

שליחה על ידי עידו* »

משה שלום
תודה רבה על הסדנא בצפון היה ממש מלמד ממקד ומפרה. אומנם לצערי לא יכולתי להשאר עד הסוף אבל הפקתי ולמדתי המון והיה שווה כל דקה.
אני ממש אשמח אם נוכל להמשיך ומדי פעם להביא סדנאות לצפון ופונה פה באתר למטפלים מהצפון -כדאי שנתאגד ביחד להעשרה עצמית כי חבל שזה יהיה כרוך תמיד בנסיעות מיגעות. אם נתארגן ביחד נוכל להביא סדנאות וההשתלמויות צפונה.
מי שרוצה להצטרף לרשימת תפוצה של מטפלי אלבאום בצפון שישלח לי מייל [email protected]
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

עידו, שלום וברכה!
וברוך הבא לבלוג :-).
נשמח לראותך משתתף בדיונים המעניינים בבלוג.
בהצלחה,
אורנה פרידמן
משה_אלבאום*

חזרתי, ואני מתחיל להשתחרר מה ג'טלג, לאט כתמיד, אבל המוח מתחיל לאט לאט לרצות לקרא ולכתוב, להתעניין. עדיין אין לי את הכוחות להעמיק בדבר כלשהו, אבל מחר או מחרתיים זה כבר יהייה בסדר.

שמחתי מאוד על שלושת הסדנאות שזכיתי להעביר, אצל משה אוריאל, בקיבוץ הזורע ובמושה בית חנן. כל סדנא עסקה בנושא אחר, ובכל אחת עבר מסר אחר.

תודה רבה לכל המשתתפים, נהנתי מאוד מהתהליכים השונים ומהחוויה הנעימה שעוברת על הקבוצה ועליי בסדנאות.

הסדנא אצל משה אוריאל, הייתה בנושא עבודה עם הורים. נראה שזהו נושא חשוב במיוחד, ושמחתי על ההיזדמנות שמשה ביקש לארגן סדנא בנושא. הסדנא עברה מהר מדיי, הנוכחים גילו עיניין ורמה גבוהה ומיקוד רב בנושא. אשמח להעביר סדנאות נוספות בנושא. תודה רבה לך משה על היוזמה ועל הקניית המקום.

הסדנא בקיבוץ הזורע עסקה במיקוד טכניקות טיפול. הסדנא לא זרמה בקלות והיה קשה מאוד לרכז את האנשים ובעקבות כך גם לרכז את עצמי. נראה לי שלמרות זאת, הצלחנו לייצר ביחד תהליך שבו הנוכחים הצליחו לקבל מהסדנא מושג ברור במה הכוונה במיקוד הטיפול.

הסדנא בבית חנן עסקה בנושא החישה והאבחון האנרגטי. לתחושתי זאת הייתה סדנא טובה, המשתתפים התייחסו ברצינות רבה לנושא תחושת האנרגיה כחומר, ולכל מקום בו הובלתי את הקבוצה, רוב המשתתפים הצליחו להתקרב לנושא המועבר עד לרמת מגע ממשי באנרגיה. אהבתי לראות ולחוות את זה אתכם. (אסור לשכוח שאינטליגנציה אנרגטית הוא התחום האהוב עליי ביותר)
מה שמצא חן בעיניי יותר מכל היה שהרוב המוחלט של משתתפי הסדנא הצליח לאבחן אנרגטית (מרחוק) נכון ובמדוייק את המטופל שהבאתי למרות שלא ראו אותו מעולם ולמרות שהוא לא היה בחדר אלה באנרגיה שלו בלבד. כל הכבוד.

שוב תודה רבה על כל מה שעשיתם בסדנאות השונות.

חיבוק גדול לכולכם.
אוריאל*

שליחה על ידי אוריאל* »

הסדנא עברה מהר מדיי, הנוכחים גילו עיניין ורמה גבוהה ומיקוד רב בנושא. אשמח להעביר סדנאות נוספות בנושא.

משה,

לגבי הסדנא שהיתה אצלי, דעתי שונה, בעיקר לגבי החלק המעשי שהיה בחלקה השני,
כפי שכתבתי פה בבלוג לפני כמה ימים, החלק הראשון של הסדנא היה מעולה, ללמוד את הגישה הישירה שלך לשיחות והדרכות הורים,
ולהבין את ההסברים והדוגמאות מהטיפולים היה מצויין ונתן המון תובנות ודרכי פעולה להתמודדות עם הנושא.

החלק השני בו הועלו מקרים טיפוליים אמיתיים היה בעייתי מבחינתי - עכשיו אני מצטט את עצמי...

_החלק הפחות מלמד לדעתי היה עם העבודה האנרגטית כאמצעי עיקרי לבירור המצב במשפחות,
היה פחות מלמד כי זו הצגת יכולת נדירה של יחיד, המטפלים לא היו שותפים לתהליך, רק צופים,
פסיביים לגמרי וקצת המומים._

הסדנא היתה מיועדת למטפלות ומאבחנות ותיקות, לתת להן כלים מעשיים להתמודדות עם הקשיים שעולים בטיפול בהקשר המשפחתי,
מאחר ולאף אחת מהן, וגם לי, אין את היכולת של השימוש ביכולת האנרגטית כפי שאתה מציג אותה, כל העניין היה לא מלמד.

הנושא טעון ושווה בדיקה, בזמן הזה, שהשיטה נמצאת בהקפאה מבחינת האפשרות ללמד אותה נראה לי זמן מצויין למחשבה ולדיון על הנושא,

אצלי לפחות עולות דעות שאלות כמו:

א)כמה מטפלים שסיימו את לימודי השיטה מבינים ומסוגלים לטפל אנרגטית ברמה שאתה דורש ? -

אינטליגנציה אנרגטית = הפעלת האינטואיציה וחלקים רבים נוספים ברמה מבוקרת , מודעת ומופעלת ברמה רצונית, נכון ובמדויק

ב) מי מלבדך מסוגל לנסות ללמד את הנושא האנרגטי בהקשר של השיטה וברמה שתקדם את הלומדים? ומה זה אומר שאין אחד/ת כזה?

ג) האם בכלל אפשר ללמד נושא כזה בסדנאות ובקורסים ולהבטיח שבסיומו של קורס כזה הלומדים יוכלו לעבוד ברמה שהוצגה?

התשובות שלי לשאלות הראשונה והשניה שנובעות מהיכרות של 10 שנים עם עשרות אנשים מהשיטה הם אפס, או מאוד קרוב לאפס, לא מכיר את כולם..
ממה שראיתי הבנתי שהרוב המכריע של המטפלים והמאבחנים לא מסוגלים לאבחון ולטיפול אנרגטי, השימוש באינטואיציה ובתחושות בטן מפותחות ככל שיהיו
לא מהווים גורמים שיכולים לקבוע דברים לגבי מטופלים ודרך הטיפול בהם. (יש בשיטה מספיק כלים אובייקטיביים לנהל טיפול מוצלח.)

אני גם לא מאמין שאפשר ללמוד את הנושא הזה בסדנאות בקורסים ומתוך ספרים,זו פרנסה טובה להמון אנשים, התוצאות עלובות אם בכלל.

אשמח מאוד להתייחסויות מצד הקוראים הרבים, הכותבים וכמובן גם מצדך.
חלי*
הצטרפות: 01 דצמבר 2004, 22:34

שליחה על ידי חלי* »

לאוריאל,
כפי שאנו יודעים, כל אחד נולד עם יכולות אנרגטיות. השאלה, מה עשינו עם זה?
אני מאמינה באינטואיציה ובתחושות שלי, הרבה פעמים בדקתי אותן והיו נכונות, אך היו גם פעמים שטעיתי. לכן אני אומרת שאסור להיות בטוחים ולהזהר.
אם בטיפול קיימת תחושה מסויימת, להביע את התחושה בשאלה: נדמה לי ש.....אך יכול להיות שאני טועה, קח את הנושא ותחשוב עליו.

לגבי משה, היכולת קיימת ובנוסף תירגל רבות, בכדי להגיע לתוצאות כפי שראינו בסדנה. אני לא חושבת שניתן ללמד את הנושא האנרגטי. או שזה קיים ואז לתרגל אותו ולשפר את היכולות או שזה לא נמצא.
אוריאל*

שליחה על ידי אוריאל* »

חלי,
כפי שאנו יודעים, כל אחד נולד עם יכולות אנרגטיות
לא בטוח שכולנו יודעים, אני לפחות לא יודע.

יש סיפור מפורסם מהמקורות שאומר שהעובר בבטן אמו רואה מקצה העולם עד קצהו, כל הידע האפשרי גלוי לפניו,
הצרה היא שבלידה הוא שוכח הכל, עבודת החיים היא להיזכר.
טליה*

שליחה על ידי טליה* »

למשה א.
"_החלק הפחות מלמד לדעתי היה עם העבודה האנרגטית כאמצעי עיקרי לבירור המצב במשפחות,
פסיביים לגמרי וקצת המומים._"

אין ספק שהיכולת של משה לאבחן אנרגטית דורשת כישרון , אינליגנציה אנר' והמון ניסיון .בהחלט מעורר התפעלות .
השימוש בכלי איבחוני זה למי שלא מודע או חסר ניסיון יכול לתסכל מאוד.
כל הנושא של עבודה עם הורים היה צריך לתת מענה פרקטי בהתמודדות היום יומית בקליניקה , התחום האנרגטי כפי שהציג בפנינו , משה,
יכול היה לפתח בנו צורך ללמידה והתנסות בתחום . אך לא לתת לנו כלי טיפולי עם מטופל והוריו.(לא נראה לי שהיתה כוונה כזו)

"כמה מטפלים שסיימו את לימודי השיטה מבינים ומסוגלים לטפל אנרגטית ברמה שאתה דורש ? -"
השאלה לא רלוונטית . לא מדובר פה במה שנדרש מאיתנו ע"י משה . כל מי שעוסק בעבודה אנרגטית מגיע לרמות התפתחות שונות .
היכולת שלי בעבודה האנרגטית (_ מאוד מוגבלת)באה לידי ביטוי ביכולת החישה בעיסוי .אני מרגישה מקומות חסומים , זרימה לא תקינה וכו'. לפעמים בהבזקי תמונות ומראות כמו בתסריט שאני מקבלת תוך כדי טיפול. לצערי , הדברים מגיעים אליי ללא שליטה .(לא תמיד כשאני מעוניינת ורוצה).
ברוב הפעמים , זוהי תחושה של הגוף שאני חשה סביבי .לפעמים היא עשויה לרומם אותי ולפעמים לשאוב ממני אנרגיות .
דבר חשוב שלמדתי מנסיוני , בכדי להתחבר לחישה האנרגטית , עליי לוותר על ההגיון , הפחד, הספק והיידע .כל אלה מעכבים את הזרימה האנרגטית. יש צורך בהרבה מאוד התנסויות ותירגולים וזאת לא היה אפשרי לעשות בסדנת ההורים שהתקיימה אצלך .ישנם אנישים שהמידע זורם אצלם בטבעיות ללא למידה ......
שמעתי שישנן סדנאות ללמוד חישה אנרגטית בשיטה של ר, רוזן שפיתח את שיטת העיפעוף ונקראית החוש השביעי .
משה_אלבאום*

הייתי שמח לקרא תגובה על נושא האבחון האנרגטי שאוריאל כתב עליו, מאחד מהמשתתפים בסדנא בנושא האינטליגנציה והחישה האנרגטית.

אוריאל, נכון שמה שהראתי בסדנא שעסקה בהורים היה מעבר ליכולתם של רוב המטפלים בשיטה, כי מעולם לא לימדתי איבחון אנרגטי. הפעם הראשונה שבה לימדתי את נושא האבחון האנרגטי הוא בסדנא האנרגטית שהתקיימה בבית חנן לפני שבוע. מסתבר שרוב המשתתפים הצליחו לאבחן אנרגטית ברמה טובה, למרות שזו הייתה רק סדנא אחת.

מעבר לכך, הרי אני תמיד השתמשתי באבחון האנרגטי בהדרכות, גם כשהדרכתי אותך. חלק גדול ממה שאמרתי לך ולאחרים היה כתוצאה ישירה ממה שראיתי באבחון האנרגטי. זהו חלק חשוב ביותר לדעתי מהיכולת של המאבחן, מטפל, מדריך.

אני מצטער שלא לימדתי את הנושא עד היום, אך אני זוכר בפרוש שפעמים רבות הפניתי למורים אחרים כגון נדר בוטו או מאיר יהל ז"ל ללימוד של שנוא.
חלק פנו והרוב לא.

בפעמים הבאות בהן אגיע לישראל אנסה להעביר סדנאות נוספות בנושא האנרגטי, אשמח לראות את כל מי שמעוניין ללמוד את הנושא. לדעתי, להבדיל מדעתך, נושא האבחון האנרגטי הוא כל כך פשוט, שכל אחד יכול ללומדו.
כל מי שמסוגל להרגיש אנרגיה בכפות ידיו,יכול בקלות ללמוד אבחון אנרגטי. עד היום נראה שכל (או רוב) מי שלימדתי אותו לחוש את האנרגיה בכפות ידיו, אכן חש אותה. לכן ומסיבה זו כל אחד יכול ללמוד את הנושא החשוב, פשוט והמדוייק הזה.

_יש סיפור מפורסם מהמקורות שאומר שהעובר בבטן אמו רואה מקצה העולם עד קצהו, כל הידע האפשרי גלוי לפניו,
הצרה היא שבלידה הוא שוכח הכל, עבודת החיים היא להיזכר._

בנושא ההיזכרות במה שהעובר יודע. כל אחד יכול, רק צריך לאפשר את הנושא ללא פחד. אני זוכר למשל שאתה חוויתה חוויות אנרגטיות חזקות מאוד בכל מיניי מצבים בחייך. אני מאמין שבעקבות הידע שבך, תוכל ללמוד איבחון אנרגטי בקלות רבה אם רק תפתח לכך. בנושא המטפלים והמאבחנים האחרים, כל אחד צריך לקחת אחריות על הידע שלו.

כל התלמידים של רפי רוזן אמורים לדעת לאבחן אנרגטית (כולל נדר בוטו ומאיר יהל ז"ל) ניתן ללמוד מהם או להמתין לסדנאות הבאות שלי.
אוריאל*

שליחה על ידי אוריאל* »

משה, טליה,

אני מחכה לעוד תגובות
משה_אלבאום*

_יש סיפור מפורסם מהמקורות שאומר שהעובר בבטן אמו רואה מקצה העולם עד קצהו, כל הידע האפשרי גלוי לפניו,
הצרה היא שבלידה הוא שוכח הכל, עבודת החיים היא להיזכר._

אוריאל, הידע של התינוק המחובר מקצה לקצה של העולם, הוא כזה כי זהו מצבה של הנשמה בין הגילגולים. הילד לא חייב לשכוח הכל, זה תלוי בעיקר בדרך חינוכו והאווירה בה גדל.
נכון שבתקופת החיים בה אנו חיים, העידוד והתנאים אינם בדיוק לטובת הנושא.

בכל הזיכרונות על מה שעברתי בין הגילגולים שאני נושא בזיכרוני (בזמן שבין מוות ללידה מחודשת)) , המודעות מתפשטת מקצה לקצה של היקום ומחוברת להכל. כאדם, המוח האנושי מוגבל לספיגה של חלק קטן בלבד מהידע, אך במידה ונישארים מחוברים למקורות, הידע הוא די רחב.

גם אני ממתין לתגובותיהם של משתתפים נוספים.
אוריאל*

שליחה על ידי אוריאל* »

משה, אם ניצמד למקורות נראה שהעובדה שהתינוק שוכח הכל קשורה לחוק רוחני,
מלאך בא ונוגע לו מעל לשפה העליונה ומשכיח ממנו את הידע בכוונה תחילה.
סיפור נחמד, כל אחד עושה איתו מה שרוצה.
שרי*
הצטרפות: 15 דצמבר 2001, 22:10

שליחה על ידי שרי* »

בקשר לדיון האנרגטי, בין משה למשה, זה ממש מדגים יפה את הדיון הפנימי שיש בין ההמיספרות.
תלוי לאיזו מהן נותנים את הבמה.
מה שקיבלתי מהסדנא זה שאם אני מסכימה להקשיב לאנרגיה אז אני לא מדברת (בטח לא דרך ההמיספרה השמאלית),
אני פתוחה לקבל ומוותרת על השליטה,
ואז קולטת ומתאמנת לתרגם לשפה שאני מבינה. ופה נדרשת עבודה.
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

משה אוריאל וכל מבקרי האתר,
דיברנו על כך פנים אל פנים אך חשוב לי לומר זאת גם בפורום הזה.
אני מאמינה גדולה באיבחון וטיפול באמצעות אנרגיה. לאחר סיום לימודי באלבאום העמקתי בתחום ולמדתי אצל נוגה גזית שאספה וערכה את דפי הלימוד והמידעה של רפי רוזן לכדי חוברות לימוד ועבודה. אין לי ספק בכלל שאנרגיה קיימת, וככזו, אם גם אנחנו קיימים, נוכל לחוש אותה. כמו כל דבר חדש שלומדים ומצריך תרגול, כזו העבודה האנרגטית. הקושי היחדי שלנו כיצור חושב הוא שבכדי להכיל מידע זה צריך לתת לשכל לשבת בצד ופשוט להתחיל לעבוד.
בטיפולים שלי אני עובדת הרבה עם הביואורגונומי בעיקר בהתמודדות עם פחדים, עבודה על טראומות, עבודה משפחתית, מערכות יחסים בין המטופלים אלי ובתוך צוות העבודה (הורים, אחים, חברים וכו') ומחלות פיזיות ונפשיות. אני מאוד שמחה על ההזדמנות שניתנה לי להחשף לעולם עשיר זה ולתרום מעט מחלקי לשיקום שדות האנרגיה המקיפים כל גוף פיזי מרמת התא הבודד בגוף ועד פיסגת האוורסט...
ה' בהיכל קודשו,
ה'בשמים כסאו,
עיניו יחזו
עפעפיו יבחנו בני אדם.
תהילים י"א פסוק ד'.
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

צער לי שלא יכולתי להשתתף בסדנאות השונות נראה כי הרשמים חיוביים.
כולי תקווה שבעתיד תתקיימנה עוד סדנאות.
:-)
אוריאל*

שליחה על ידי אוריאל* »

להמשך הדיון אני ממליץ בחום על שימוש מוגבר בהמיספירה המתאימה..
תחשבו רגע בהגיון, שאלתי שאלות פשוטות ביותר, יש בשיטה דרך טיפול אנרגטית שמשה טורח באמונה רבה ללמד כבר 20 שנה בערך, יש לו קריטריונים ברורים לרמה הנדרשת מהמטפלים, ובצדק, אני טוען שאין מי שעומד ברמה הזו, לא כמטפל ולא כמורה ושואל אתכם מה לדעתכם זה אומר, זהו, פשוט.

דברו עובדות, בבקשה, תחושות אמונות והצהרות שאין עובדות מוכחות מאחוריהן לא מועילות לדיון, רק מסיטות אותו מהעיקר,

עוד כמה תהיות ושאלות:
משה,
לאור הדברים האחרונים שלך איך אפשר להסביר את העובדה שבתחילת כל סיכום אבחון בשיטה
יש הצהרה שהנ"ל עבר אבחון שילוב אינט' אנרגטית לשאר האינט'? ומה ההבדל העקרוני בין טיפול אנרגטי לאבחון אנרגטי,
איך אדם יכול לטפל אנרגטית ברמה שאתה דורש ללא אבחון אנרגטי כלשהו?

בעניין האישי שלי, מה שספרתי לך לא היה קשור בשום דרך לשימוש בטכניקות של חישת אנרגיה ,עפעוף, וכו',
מבחינתי ההגדרה היא - חוויות רוחניות אישיות, כמו שיש לרבים ששומרים אותן לעצמם.

נושא האבחון האנרגטי הוא כל כך פשוט, שכל אחד יכול ללומדו.
מניסיוני זה לא נכון, אני יודע שאתה בכנות מאמין בזה ועובד קשה להוכיח את זה, אבל העובדות מלמדות אחרת, סיפור אישי,
אגב מאיר יהל ז"ל, הייתי אצלו בטיפול מתמשך, אין מילים לתאר את החוויה החיובית אבל הזמנית שעברתי, היה נהדר.
אחרי כשנה הלכתי ללמוד אצלו בהמלצתו החמה,
היינו5 ,אחת פרשה אחרי השיעור הראשון, אני פרשתי אחרי השיעור השלישי, הבנתי שזה לא מושך אותי,לא בשבילי,
מאחר ושילמתי על כל הקורס מראש ומאיר כמובן לא ויתר, החלטנו על שעורים פרטיים עד שאתפוס את השיטה שלו,
הוא, הבן שלו ואני ישבנו במשך מספר פגישות, קרובים מאוד, עפעפנו ועשינו תנועות ידיים עד שהעיניים שלנו כמעט נפלו לרצפה, התוצאה, כלום.
היה איתי בסדנא עוד מטפל בשיטה, הוא סיים את הקורס, כשפגשתי אותו לאחר כשנה אמר לי שגם לו לא יצא כלום מהקורס.
על השניים האחרים אין לי מה לומר,חוץ מזה שלא נראה לי שהם בכלל הבינו איפה הם נמצאים ומה קורה בכלל.

אז כפי שכתבתי קודם יש אנשים אמיתיים בעלי יכולת אנרגטית אמיתית ,הם כנים, ישרים ומתאמצים להעביר את הידע,
מעטים מאוד מסוגלים ללמוד, הרוב המכריע לא מוכשר לזה.

התחום מוצף כמעט עד אפס מקום בשרלטנים, עבריינים ופסיכים רגילים, כל כך אנושי לבקש ולרצות כוחות על, ותמיד יש מי שינצל את המצב.

טליה,
כמה מטפלים שסיימו את לימודי השיטה מבינים ומסוגלים לטפל אנרגטית ברמה שאתה דורש ?_

את עונה לי,

השאלה לא רלוונטית

אם הרמה שמשה דורש מהמטפלים ומהמאבחנים לא רלוונטית אז כל מה שאני כותב פה לא רלוונטי.

שני,
התחום לא חדש להמון אנשים, אנשים מתחרבשים סביב נושא האנרגיות שנים רבות ללא תוצאות משביעות רצון,
הבעיה היא לא שימוש מופרז בשכל אלה חוסר שימוש בו.

אני יודע שיש אנשים בעלי רמת יכולת רוחנית/אנרגטית גבוהה, זה לא רלוונטי לדיון שעוסק בהיבט האנרגטי בשיטת אלבאום,
ובחוסר יכולתם של המטפלים והמאבחנים בתחום.

אם אני מסכם לעצמי את מה שכתבו פה כמענה לדברים שכתבתי נקבל מגוון של דעות וגישות אבל לא תשובות לשאלות פשוטות,
מה זה משנה אם אני או אחרים מאמינים או לא באנרגיות, או אם פוחדים, משתמשים בהמיספירה השמאלית יותר מדי,
לא מתאמנים מספיק, לא פתוחים , לא רוצים , וכו' וכו'.
העובדה הפשוטה היא שאין מטפלים ומאבחנים שמסוגלים לטפל או לאבחן ברמה שמשה דיבר ומדבר עליה,
והיא הרמה הדרושה ע"מ לשרת את המטופל באופן נכון.

אם מטפלים ומאבחנים בשיטה לא יהיו מודעים לעצמם על המקום בו הם נמצאים, ריאלית בלי דמיונות
מבחינת יכולותיהם המעשיות וימשיכו להשלות את עצמם לא תהיה שום התקדמות אמיתית.
משה_אלבאום*

אוריאל ולאחרים המתקשים בנושא האנרגטי.

ראשית, אני מבין לליבך, איני מתכוון לתסכל אדם כלשהו בדרישות שלי לעבודה האנרגטית.

שנית, ישנו הבדל עצום בין אבחון אנרגטי, ואיבחון של רמת האינטליגנציה האנרגטית של האדם.

אבחון רמת האינטליגנציה האנרגטית של ילד או מבוגר, באה על מנת לבדוק עד כמה הקליטה הבלתי אמצעית של האדם משפיעה על חייו. עד כמה מצב רוחם של האחרים משנה את מצב רוחו מבלי שהוא שולט בכך, עד כמה הוא מודע לאחרים מבלי שהוא יכול להתנתק מהם.
כשזהו המצב, והקושי אינו נובע מרגישות ייתר של החושים (כפי שוקרה פעמים רבות) חייבים ללמד את האדם מה מצבו ולהסביר לו את רמת קליטתו וההבדל בינו לאחרים. ללא הבנה מעין זו, הילד/מבוגר ימשיך לא להבין את הקשיים שלו.

אבחון אנרגטי הוא נושא אחר לחלוטין. האבחון האנרגטי הוא היכולת של המאבחן האנרגטי לזמן את האנרגיה של אדם אחר ולבדוק על פי מצב האנרגיה שלו מה מצבו הבריאותי, רגשי, גופני ואנרגטי.

היכולת לאבחן אנרגטית חשובה מאוד, אך היכולת לאבחן את מודעותו וההשפעה האנרגטית של האדם על פי בדיקת הרגישות שלו לסביבתו כפי שצריך לעשות באבחון, אינה אותו הדבר ואינה קשורה ליכולתו של האדם לאבחן אנרגטית.

באבחון הסטנדרטי, כל מאבחן אמור לבדוק עד כמה הילד/מבוגר רגיש למגע אנרגטי, עד כמה הוא מודע להשפעות מצב רוחם של האחרים עליו ובכלל. את הבדיקות הללו עושים באמצעות התקרבות איטית של ידי המאבחן לזרועותיו של המאובחן ממרחק של כמטר, באמצעות מגע והבנת ההשפעה של מגע האחר על המאובחן ובעיקר מצב רוחו של האחר על המאובחן, באמצעות התקרבות איטית לגופו של המאובחן בהליכה ממרחק של כשלשה מטר כלפיו, באמצעות תשאול יסודי וכל דרך היכולה לרמוז למאבחן מה המצב של הקלט האנרגטי של המאובחן.

כל אחד יכול לעשות את המבדק הזה, ואין צורך בידע או ביכולת אנרגטית כלשהי על מנת לבצע את הבדיקה הזו. כשהמאובחן בעל רגישות אנרגטית, הוא יושפע מיידית מהתקרבות האחר עד למצב (הקיצוני) בו המאובחן נלחץ מיידית מהתקרבות המאבחן, נשימתו נעצרת והוא מרגיש לחץ בחזה או בחילה. את הלחץ המאובחן יכול להרגיש מקרוב וגם ממרחק של שלשה מטר ממנו ויותר גם.

אני מקווה שבזה הצלחתי להסביר קצת יותר את ההבדלים והצרכים השונים. במידה וצריך הרחבה, אנא שאלו שאלות ממוקדות ואסבירו בהתאם.

בנושא היכולת לאבחן כפי שרפי רוזן או מאיר יהל יכלו לאבחן, אני איני יכול לאבחן ברמתם או ברמה קרובה אליהם. היכולות שלי בסיסיות מאוד ומה שאני מלמד בנושא הוא בסיסי ומאפשר יכולות בסיסיות. חלק נכבד מכל העבודה של רפי ומאיר אינה מובנת לי ואיני בעל יכולות בזה.
למרות זאת, הבסיס שכן ברור ומובן לי, מאפשר לדעת דברים בסיסיים וחשובים על המאובחן ואותם אני מנסה להעביר ולשדל מאבחנים לנסות וללמוד את הידע הבסיסי החשוב הזה.

נכון שישנם אנשים שלא מצליחים להתחבר לנושא, באותו האופן בו ישנם אנשים שאינם מצליחים להתחבר לכל נושא אחר.
עבורי הנושא קל מאוד ובא בקלות, אני אוהב אותו מאוד והוא עונה לצרכים האישיים שלי.

ניתן לעבוד בשיטה ברמה גבוהה מאוד גם ללא עיסוק באבחון אנרגטי ברמה הפעילה, למרות שלא ניתן לטפל בילד בעל אינטליגנציה אנרגטית ברמה גבוהה מבלי לדעת מה חייבים להסביר לו ומה חייבים להראות לו.
עבור הטיפול במקרה כזה לא חייבים לדעת להפעיל את האינטליגנציה האנרגטית ברמה שלי או ברמה קרובה, אלה להבין בתיאוריה ולדעת להסביר את הנושא.

חשוב לזכור שהטיפול ב "חישת אנרגיה" אינו מצריך את הידע באבחון אנרגטי בכלל.
אוריאל*

שליחה על ידי אוריאל* »

משה,
תודה על ההסבר, חלק מהדברים חדשים בשבילי, כמו תמיד יש מה ללמוד ואתה עושה את זה מצויין.
הדברים העיקריים שכתבתי לא הופנו אליך ולא אל כישוריך, לא מדובר בך.

אחרעי מה שכתבת השאלות עדיין רלוונטיות
מי עוד בשיטה מסוגל ללמד נושא זה? האם אנשים חושבים שאפשר ללמד נושא זה בקורסים?
כמה מטפלים שסיימו את לימודי השיטה מבינים ומסוגלים לטפל אנרגטית ברמה שאתה דורש ? (או דרשת בעבר הלא כל כך רחוק..)

אינטליגנציה אנרגטית = הפעלת האינטואיציה וחלקים רבים נוספים ברמה מבוקרת , מודעת ומופעלת ברמה רצונית, נכון ובמדויק

מאחר ואני לא עוסק בעבודה אנרגטית אין סיבה לתיסכול, ניסיתי, לא התאים, המשכתי.

לא חייבים לדעת להפעיל את האינטליגנציה האנרגטית ברמה שלי או ברמה קרובה, אלה להבין בתיאוריה ולדעת להסביר את הנושא.

לדעתי זה אחד המקורות המרכזיים לתפיסות השגויות של השיטה והמטפלים כחבורת אנשים חביבים שממלמלים שטויות במקרה הטוב,
ושרלטנים במקרה הרע.

אני חושב שאדם שמחובר לנושא כמוך יכול להסביר את הדברים בכוח האמת הפנימית שלך, שנובעת מניסיון מעשי, הדברים ברורים למי ששומע או קורא אותם ,

מטפלים ומאבחנים שלא התנסו מדקלמים מנטרות ומשפטים שלך כאילו זו אמת ששייכת להם, זה שקר, כך זה נתפס אצל השומע החצי אינטליגנטי, הכל כאילו.

בעניין הסדנאות, סבבה לקבל תגובות מחמיאות, הנושאים שהעברת בסדנאות חשובים ביותר לאור מצב השיטה היום,
אני יכול רק לדבר על מה שהיה אצלי ועשיתי את זה די בהרחבה, לצערי לא הגיבו מספיק משתתפים
אני תוהה לגבי השאר, בשאר הסדנאות, ובכלל,
כולם מבסוטים? כולם מרגישים שלמדו את מה שצריך? כולם מבינים לעומק?
אין אחד או אחת שיצאו מסדנא כלשהי קצת מאוכזבים?, אולי גם קצת מבולבלים?,

ביום שאנשים יתחילו לכתוב דעות אחרות וגם ביקורת המתכוונת לתקן ולא רק לשלוח פירגונים, לבבות וחיבוקים ,
נדע שיש לשיטת הטיפול החשובה הזו סיכוי לשרוד.
משה_אלבאום*

אוריאל

גם אני אשמח לקבל אינפורמציה ראשונית מהמשתתפים ובכלל. גם לי חסרה ביקורת (איני מאמין שהיא לא קיימת).

אני מסכים איתך שזה אחד מהפרמטרים המראים על רצינות העוסקים בשיטה ומקצועיותם.

אני לא כל כך בטוח בביקורת החריפה מאוד שלך לגבי כל הלומדים את הנושא האנרגטי. ראיתי לא מעט אנשים היודעים לטפל בחישת האנרגיה, ראיתי מטפלים היודעים להסביר במדוייק את הצרכים של המטופל הסובל מרגישות אנרגטית, ראיתי מטפלים שהצליחו ללמוד את האיבחון האנרגטי בקלות ובמדויק.

לדוגמא:

בסדנא האנרגטית בה לימדתי את האיבחון האנרגטי, כל אחד התבקש להביא את האנרגיה של אנשים שונים על מנת לאבחנם.
הרוב הצליח להביא אדם זה או אחר ולבדוק אותו ברמה בסיסית.

לאחר שכולם הרגישו פחות או יותר את הנושא, הבאתי מטופל שלי למרכז החדר על מנת שהמשתתפים יוכלו לאבחנו, מבלי שאמרתי עליו דבר.

רוב המשתתפים הצליחו למצא בחמש הדקות בהם נתתי להם לאבחן אנרגטית, שיש לו בעייה קשה בברך השמאלית, שכל הצד השמאלי שלו מתפקד לא נכון בעקבות כך.
מספר משתתפים גם הצליחו לאבחן שהוא סובל מקשיים בבטן התחתונה ושניים אבחנו גם שהוא סובל מבעיות נשימה.

כל הנושאים הללו נכונים ומדוייקים. אני לא אמרתי דבר עליו עד שהסבב בו המתרגלים המספרים את מה שמצאו לא הסתיים.
לי זה נראה כהוכחה שניתן ללמוד את הנושא בקלות. בסדנא היו בסביבות 25 משתתפים וותיקים וחדשים.

נכון שאת האבחון האנרגטי לימדתי לאחר יום שלם בו התנסו בחוויות אנרגטיות שונות דרך הגוף ודרך חישת אנרגיה. סביר להניח שבמידה ומעלים את רמת המודעות האנרגטית של המתאמן, ניתן ללמדו לחוש את האנרגיות.
הקושי העיקרי הוא להשתיק לפרק זמן מסויים את החשיבה הראציונאלית. במידה ומצליחים, ניראה שזה אפשאי.

חוויות רוחניות שייכות כולן לאינטליגנציה האנרגטית. הן יכולות לשמש כלי המוביל את האדם לחוש את המציאות האנרגטית של האדם והקיום.
עבורי, ללא חוויות רוחניות רבות שעברתי, נראה לא הייתי יכול להיות מודע לאינטליגנציה האנרגטית כפי שאני מודע אליה ומקבלה.

למזלי, היו לי מורים שפתחו בפני את הנושא, כמו רפי רוזן בקורסים שלמדתי אצלו, מאיר יהל (דרך העבודה האישית בינינו בקרטה) דואיט ג'ון ווילסון באמצעות הדגמת החוויה הישירה של העולם האנרגטי כבסיס לעולם הלחימה.
כל אחד מהם טרם את חלקו.
בנוסף לכך, תרגלתי מאות או אלפי שעות טכניקות מתוך הספרים של קרלוס קסטנדה (שעבור רבים אלו סיפורים בלבד) ומתוך מדיטציות שונות כגון של מנטק צ'יה, אושו רודולף שטיינר ואחרים.

אני מאמין גדול שעל מנת להיפתח לחיים האנרגטיים חייבים לעבור את המחסומים שסמנו בלידה או בינקות.

אני עדיין מעוניין מאוד לקרא את הקשיים של אחרים. רק כך אוכל להתפתח ו/או לעזור.
אלישבע*
הצטרפות: 24 דצמבר 2004, 14:05

שליחה על ידי אלישבע* »

משה,
תודה רבה על הסדנא האנרגטית בבית חנן. אשמח לשתף מחוויותי.
אכן כפי שציינת התרגול האנרגטי במשך מספר שעות העלה אצלי את הרמה האנרגטית לרמות חדשות ביום התרגול.
הצלחתי להבין ולטעום למה אפשר להגיע, כיצד התרגול יכול לאפשר את האבחון האנרגטי. ההיכולת לחוות את ניתוק החשיבה ולאפשר למידע להגיע בדרך בלתי אמצעית. אך עם זאת אני מרגישה שהנוכחות שלך אפשרה לנסות כי יכולתי לקבל פידבק ממך או מהמתרגלים הנוספים אם אני סתם מדמיינת או לא.
ואני חושבת שכאן הקושי העיקרי שלי לדעת להבדיל בין המסר האנרגטי או שהחשיבה השטלתה ומובילה למקומות אחרים.
אחרי הסדנא אין לי ספק שזה אפשרי.
חשיבות רבה אני רואה בדברים שאמרת על שמירה על יושר, אטיקה ושימוש נכון בזה.שהכל קיים ביקום ועלינו לדעת כיצד להשתמש בזה.

אהרון צ'חנובר זוכה פרס נובל לכימיה אמר ברב צניעותו: אני תייר בעולמו של הקדוש ברוך הוא, אינני ממציא אלא מגלה מערכות ביולוגיות.

ושוב תודה על הסדנא. ואשמח אם תוכל לתרום לנו מנסיונך כיצד ניתן לשכלל את היכולת לזהות את העיקר מהטפל.
טליה*

שליחה על ידי טליה* »

לגבי הסדנאות של משה.
נראה לי שבסדנאות הבאות שתתקיימנה בעתיד .חשוב יהיה לציין את הנושא המרכזי ותתי הנושאים הנלמדים ולהתמקד בהם בלבד.
בנושא : עבודה עם הורים שזה נושא ענק וחשוב , האיבחון האנרגטי שביצע משה מבלי שיהיו לרוב המכריע של המשתתפים כלים להתנסות זו היה מיותר.
בנוסף, נראה לי שיש חשיבות רבה לסיכום בכתב של ההרצאות .(למרות שישנם כאלה שכותבים)
חוץ מזה , היה מעניין מאוד כפי שציינתי.
משה_אלבאום*

הבהרה קטנה בנושא האבחון האנרגטי בסדנא של העבהודה עם הורים.

בכל מקרה בו שואלים אותי לגבי תיקים שעוסקים בהם וישנן בנושא בעיות הדורשות הבנה עמוקה או דיוק, מלבד הסתכלות ישירה באדם המדובר באמצעות האבחון האנרגטי, אין לי כלים על מנת לדעת במדויק על מה אני מדבר. נכון שניתן להדריך את המטפל בכל מיני תשאולים וטכניקות וזה חשוב מאוד, אך חשוב מאוד עבורי לדבר על נושאים מדוייקים ולתת הנחיות מדוייקות.
תמיד השתמשתי באבחון האנרגטי בהדרכות, ואיני חושב שאני יכול להדריך אחרת.

גם כשההדרכות היו במרכז אלבאום והייתי נפגש אחת לשבוע עם קבוצות גדולות של מטפלים, (מיום הקמת המרכז בשנת 1990 עד לשנת 2001 פעם בשבוע עם קבוצת המטפלים) החלק בו הסתכלתי אנרגטית על המטופל המדובר על מנת להצליח לכוון את המטפל במדוייק, התקיים מהיום הראשון בו קיימתי את ההדרכות ולנוכח כל המטפלים. עבורי ההצגה של היכולת מהווה חלק חשוב בדירבון המטפל/מאבחן לנסות ולפתח את הכלי החשוב הזה.

אני מרגיש כאילו ואני צריך להתנצל על מה שאני עושה ואיני מבין. האם האבחון האנרגטי וההתעסקות בעולם האנרגטי הוא כל כך חריג ורק ליחידי סגולה??? איני מקבל את ההנחה הזו ואיני חושב שזה נכון.
בקבוצות שלמדנו אצל רפי רוזן, הרוב הגדול הצליח די בקלות ללמוד את הנושא.
כשלימדתי חישת אנרגיה, חלק גדול מהלומדים הצליח לעבוד על הספיראלות נכון ובהצלחה טיפולית גדולה. הרי חישת האנרגיה היא הבסיס ליכולת לאבחן אנרגטית.
אני מקווה שאיני לוחץ יותר מדיי על הנושא, אני פשוט לא מצליח להבין.

הייתי מעוניין לקבל פידבק מדוייק יותר מהמשתתפים בסדנא האנרגטית, גם מאלו שכבר כתבו (לא הובנתם מספיק) האם הצלחתם או לא הצלחתם לאבחן אנרגטית ?? אני מקווה לקבל פידבקים בנושא על מנת שלא אשאר מתוסכל כפי שאני כרגע.
אוריאל*

שליחה על ידי אוריאל* »

אני מרגיש כאילו ואני צריך להתנצל על מה שאני עושה ואיני מבין. האם האבחון האנרגטי וההתעסקות בעולם האנרגטי הוא כל כך חריג ורק ליחידי סגולה???

למה להתנצל, מה שאני כתבתי מתייחס למטפלים ולמאבחנים שהלוואי והיו מסוגלים גם ליכולות האלו. הייתי רץ אליהם להדרכות.

לגבי השאלה, אם איכשהו אני לא הובנתי נכון, התשובה שלי היא כן.

בינתיים, בהמתנה לתגובות האחרים (שבטח יש להם דעות בנושא) אפשר להכנס לדף אינטליגנט לא _תקשורתי שם המשכתי משהו מלפני כמה חודשים, אשמח לתגובות.
משה_אלבאום*

שלום מרים, ראשית אני מתנצלן שלא התייחסתי למה שכתבת כאן, פשוט אני עדיין רגיל להתייחס למה שנכתב בבלוג שלי ישירות.

שמחתי לקרא את שכתבת, אני חושב שזכית מאוד ביכולת להתחבר לחוויות אנרגטיות. כל הכבוד.

תודה לך על המאמץ והרצון וההתמדה. כן ירבו חוויותיך ויכולותיך. בהצלחה.
נורית*
הצטרפות: 12 אוגוסט 2002, 05:46

שליחה על ידי נורית* »

לטליה תודה רבה!
מה שכתבת ימריץ אותי להיפגש יותר עם הורים. כנראה שלא הדגשתי את נושא פגישות ההדרכה מספיק בזמן
שבו אני מסבירה לגבי "החוזה הטיפולי".
עד כה ראיתי שקשה לקבוע עם רוב ההורים ולפעמים הם אפילו שכחו...
אילת*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2003, 17:08

שליחה על ידי אילת* »

בחלונית
  • "האנשים אינם מקדישים מחשבה למה שהם רואים בשעת ערנותם, אבל את מה שהם רואים בחלומותיהם הם הופכים במוחם שוב ושוב."
(דיוגנס)*
מתאים לנושא לא?
למשה תודה גדולה על הסדנא היא היתה מלמדת וגם ממש כיף.

, יש מי שיגיד (אני)שמבחינתו להסכים לעבוד עם החוש האנרגטי זה יהיה לאבד את הפחד מהפחד.

ויש מי שעבורו לכתוב בשם יהיה לאבד את הפחד וכן הלאה..מקוה שלאנשים ישאר קצת פחד אנשים ללא פחד .. "יודעים הכל" ולעיתים מזיקים.

מה שברור עבורי שהיכולת לעבוד עם האנרגיה בצורה "מוזמנת" מגיעה רק כשאני מרפה את החשיבה,וזה מה שלמדנו בסדנא לא לדבר על תחושות הרגשות ואולי,אלא לעבוד בטכניקה שתביא את היכולת. מעבר לטכניקה רצוי להרפות.
באופן אישי אני מסכימה לזה אבל יודעת שיש עוד דרך וצורך לתרגל וגם לוודא אם "ראינו" נכון-יש דרך וצריך להרפות.
וד"א גם אחרי סדנא אחרת שבה משה חידד לנו את עבודת הספירלות הצלחתי לעשות עבודה מדהימה עם מטופלת בשיחרור מועקה באזור הסרעפת שממש
פיזית ראיתי איך זה קורה.
ולכן אני יודעת שכשמסכימים ומתמסרים זה עובד.
לשאלתך משה העבודה האנרגטית אינה רק ליחידי סגולה אבל רוב העולם (בסביבתנו) רואה זאת כ"מוזר" ולפני שאנחנו מושכים ספירלות עלינו "לדבר" עבודה עם הגוף.
אולי עכשיו כששרי אריסון מנהלת בנק בעזרת התייעצות עם ישויות וגם נ.דנקנר לא זז בלי ה"רנטגן" יהיה לנו קל יותר?
בקיצור העבודה האנרגטית למיטב ניסיוני היא האחות החורגת כולם יודעים שקיימת אבל מפחדים לדבר על זה.

אני יכולה לחשוב למשל למי שצריך 'רציונל' שלמשל מה שנקרא בטיפול השלכה או הזדהות השלכתית קורה בדרך אנרגטית
ולא סתם הנ"ל מקורם בתקופה הטרום מילולית של התינוק.........חומר למחשבה
יום יפה
משה_אלבאום*

שלום אילת. תודה על תגובתך.

חשוב לקרא עוד תגבות, גם אם תרגישו שזה מיותר כי מישהו כבר כתב על זה בצורה דומה. אל תתקמצנו בבקשה.
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

מאז הסדנא אצל משה אוריאל בנושא מעורבות הורים בטיפול, המטופלים שלי עשו קפיצת מדרגה משמעותית, כל אחד בדרכו.
אין ספק שעבודה בצוות היא אחד המפתחות להצלחת הטיפול. היום אני מבינה יותר את החשיבות של שיתוף הורים (משפחה) בטיפול.
ומפחדת פחות.

אני משלבת עבודה אנרגטית כמעט בכל מפגש, וטיפול אנרגטי משפחתי בין המפגשים. אני מחפשת את הדרך המתאימה לי לשלב תוכן חשוב זה, אני לא מרגישה יחידת סגולה וגם לא חושבת שרק ככזו אוכל להיות מטפלת אנרגטית. אני מתרגלת המון ותמיד זוכרת שגם כאשר סיימתי את לימודי השיטה חיפשתי את הדרך שלי בעבודה הגופנית, גם אז תרגלי המון... והיום אני מרגישה שזה ניכר בחיים שלי וטיפולים שלי.

קשה לי לכתוב כאן
השיחה על הנושא האנרגטי קצת תוקפנית ופחות מאפשרת
אצלי בגוף יוצרת יותר כיווץ מהרפיה
לא מעוררת אצלי יצירתיות וחדווה לכתיבה.

מקווה שתקבלו את דברי כפי שהם, ותנסו לרווח את המילים ולאפשר לעוד אנשים להכנס.
משה_אלבאום*

שני פיקוב אני מתנצל אם מה שנכתב נקרא כלוחמני, כוחני או מאומץ, אין הכוונה לכך. הדיון מגיע לפעמים לטונים קצת גבוהים כי ישנה בעיה אמיתית. כל אחד כמוך המוסיף ומבהיר מנקודת ראותו וניסיונו, עוזר לכולנו להתבגר ולהתגבר על קשיים.

השיתוף שלך ושל אחרים בחוויה האנרגטית, ההסבר שניתן ושיכולים לעבוד אנרגטית ולאבחן אנרגטית, מוסיף לכל אחד מאיתנו וגורם לאמונה המתגברת (כל כך לאט) שזה אפשרי.

למרות היכולת שלי, גם אני צריך לקרא מאחרים על חוויותיהם ויכולותיהם. קשה מאוד להישאר לבד כשלא מצליחים וגם כשמצליחים.
אוריאל*

שליחה על ידי אוריאל* »

תודה למשה ולכל מי שהגיבה על הדברים שכתבתי,
הנושא הרוחני / אנרגטי בהקשרו הטיפולי ובהקשרים הרחבים יותר, הקשורים להתפתחות התקינה של כל אחד ואחת מאיתנו
חשוב לי לא פחות מלכל מי שכתב פה או קרא את הדברים,
חשבתי ואני עדיין חושב שהנושא כפי שנראה היום מזוית הראיה שלי זקוק לניעור רציני.
וכשמנערים עפים כל מיני דברים, אכן פעולה תוקפנית, הלוואי ותהיה יעילה.

דבר אחרון, לפני שאני זונח את ההמיספירה השמאלית הביקורתית והשיפוטית שלי ומחליק בכיף לימנית...

במסורות רבות העוסקות ברוחניות מדברים על התודעה העמוקה שלנו, זו שמעבר לשכל ולמילים,
תודעה זו מדומה לים, הרגשות, התחושות, המחשבות והגוף הם כמו גלים על פני המים,
אנחנו נמצאים במקום עמוק יותר, שאנו מושפע מהסערות, לא נפרד, אבל לא מושפע.
כשאנחנו מתבוננים מהמקום הזה אין צורך בביקורת שיפוטיות ובהתגוננות כי אין הזדהות, פשוט התבוננות על מה שיש.
זה מצב תודעה שמי שחווה אותו לא שוכח לעולם את החוויה.

ועכשיו שיר, של רומי, המשורר הסופי שידע דבר או שניים על עולם הרוח,

להיות אנושי זה מלון אורחים
אורח חדש מידי בוקר.

שמחה דיכאון רשעות,
מודעות חולפת מגיעה
כאורח בלתי צפוי.

קבל אותם בברכה ובדר אותם!
אפילו אם הם קהל של עצבונות,
שמנקה את ביתך באלימות
מכל רהיטיו,
עדיין ,התייחס לכל אורח בכבוד.
יתכן שהוא מרוקן אותך
בעבור עונג חדש.

המחשבה החשוכה,הבושה,הרשעות,
פגוש אותם צוחק בדלת, והזמן אותם פנימה.

היה מלא תודה למי שבא,
כי כל אחד מהם נשלח
כמדריך מלמעלה.
משה_אלבאום*

אהבתי את השיר ואת היחס. אהבתי לא פחות את נושא הניעור הרציני שעבודתנו האנרגטית מחייבת ומחוייבת.

במשפט החכם כתוב "המתנה הגדולה הראשונה שאנו יכולים להעניק לזולת היא להיות לו דוגמא טובה" כריסופר מורלי.

אמנם איני יודע מי האיש, אבל אהבתי את שכתב.

הייתי מעוניין להפריד את נושא הרוחניות מנושא העבודה האנרגטית. איני חושב שזה קשור או שחייב להיות קשור. ניתן לעבוד עבודה אנרגטית ברמה גבוהה מאוד, מבלי להיות בעל יכולות רוחניות גבוהות כלשהן. מבלי שעברנו חוויות רוחניות כאלו או אחרות. כל מה שצריך הוא חופש בדמיון ואפשרות להרגיש את האנרגיה באצבעות הידיים מבחינה טכנית ולחבר בין התחושה באצבעות ליכולת הנדידה של הדימיון.
עבוד זה לא נידרשת רמה רוחנית גבוהה בכלל אלה רגישות בידיים וטכניקה נכונה.

עבורי רמה רוחנית הינה משהו אחר לחלוטין. הרמה הרוחנית מתבטאת לדעתי ביכולת להתבונן במעמקים של התודעה שלנו ושל היקום, תודעה זו כל כך שונה, חוויתית ועמוקה. התודעה הזו חושפת בפנינו את שתיקת העולם ורחשיו המופלאים. את הפשטות של כל דבר בנפרד והכל ביחד ובו זמני. את הרמה הרגשית המשתקת ושורפת ללא רגש מתפרץ. את היופי שלא ניתן לתארו במילים ובכל זאת להיות מודע לכל רובדיו ולהבינו לעומק. את החיבור הקיים בין הרגעי לתמידי. את התודעה המתפשטת למרחבים חסרי גבולות תוך כדי הישארות בגבולות המוגבלים של הגוף והתודעה היומיומית.
את הפשטות המוחלטת אל מול המורכבות המסובכת כל כך של התודעה האנושית המודרכת על ידי הפחד.
את היכולת לחוש באהבת היקום הממלא כל תא ורובד, אל מול חוסר היכולת של התודעה האנושית להתמודד עם החוויה הזו בחיי היומיום.
את היכולת לחיות את החיים בפשטותם למרות הסבל והקושי הסובב אותנו ועובר עלינו.
היכולת להמשיך להאמין בחיוכו של תינוק כבסיס לתמימות בחיים למרות כל מה שעברנו.

זוהי רוחניות עבורי. לדעתי אין ולא כלום בין זה ליכולת לטפל אנרגטית. נכון שחוויות כאלו יכולות לשחרר את התודעה על מנת שתצליח להתחבר לתחושה האנרגטית קצת יותר טוב, אך אין זה מחוייב המציאות בכלל.

בהקשר לנושא נוכחות ההורים בחדר הטיפולים ישנו סייג אחד (לפחות אחד) כשילדים נמצאים במצב תפקודי קשה מאוד, ההורה אינו חייב להגיע לכל פגישה כי ההתקדמות הינה בכל מקרה איטית ביותר, כפי שאני מתאר במקרה של המלכה קטרינה. בכל זאת אני קשור קשר יציב עם האם אך איני מחייב את נוכחותה.
כשהמקרים הם קלים כפי שרוב המקרים המה (אלו שסובלים מקשיי למידה, תפקוד והתנהגות למיניהם) והתקדמותם יכולה להיות יומיומית ומפגישה לפגישה, נראה לי כחשוב ביותר שההורה יהייה נוכח בכמה שיותר פגישות, עדיף בכולן.
אוריאל*

שליחה על ידי אוריאל* »

שמח שאהבת,

לסיכום הנושא האנרגטי, לגבי, הצעה לבחינה אובייקיטיבית של המצב.

בימים אלה מתארגנת עמותת מטפלי אלבאום, יוזמה מבורכת לכל הדעות,
בין היתר עלתה ההצעה שליד כל חבר/ה בעמותה יהיו מצויינים הכישורים, הוותק, תעודות השתלמויות, וכו'

לפי מספר האנשים שיכתבו על עצמם ויציגו עצמם - מטפל/ת - מאבחן/ת באנרגיות-

נדע את האמת הפשוטה .

אני מעריך שבתור התחלה יהיו כ500 ברשימה, שם נוכל לראות את המציאות כפי שהיא, מעבר לדעות אישיות.

אני מוציא את עצמי לחופש מהפורום, היה לא קל לכתוב את הדברים, השתדלתי לשקול כל מילה, לא תמיד הצלחתי, סליחה ממי שנפגע/ה

קיץ קריר ונעים לכולם.
משה_אלבאום*

אוריאל שיהייה לך קיץ נעים ומרגיע, מנוחה שלמה. תודה על הדיון בנושא האנרגטי, מקווה שלא יזניחו את הנושא והדיון בו.

נקווה שהעמותה הקמה עלינו לטובה תצליח לרכז בתוכה מטפלים רבים ולהפיק את העזרה והמירב שבביחד. הגיע הזמן.
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

אם כבר מדברים ...אני שמחה לצרף את הלינק לאתר הזמני של "עמותת אלבאום לקידום ופיתוח" העושה צעדיה הראשונים והמרגשים בימים אלה.

מטרת העמותה היא לאגד את הידע ולקדם אותנו למקום שנכון ומתאים לנו, בראש רשימת המבינים בקשיי תפקוד וקשיי למידה לכל גיל ולכל אדם בתבל.

פרטים והסברים בלינק שלמטה.

אנא החזירו תגובה והרשמו לעמותה.

הרשו לעצמכם להעביר את המסר הלאה לכל מי שאתם חושבים (או אפילו שלא) שיוכל לתרום ולהתרם (העמותה מיועדת למטפלים, סטודנטים, הורים למטופלים, מטופלים עצמם, אוהדינו, מורים, אנשי חינוך, פסיכולוגים, רופאים וכל מי שתחום זה יקר בעיניו )

בברכת הצלחה לכולנו

http://sites.google.com/site/elbaumgroup/
משה_אלבאום*

חיבוק ענקי מלא באור, אהבה ורצון טוב להצלחה
טליה*

שליחה על ידי טליה* »

לרויטל .
כל הכבוד ליוזמה .
הצלחה וברכה אור ואהבה .

נ.ב.
כתבתי לכם על הצטרפותי ומשום מה לא קבלתי תגובה.
משה_אלבאום*

עידו
אני מתנצל שלא הגבתי למה שכתבת לפני כשבוע+.
אני מברך על היוזמה לתקשר בין המטפלים בצפון על מנת להצליח להרים סדנאות העשרה.
תודה על מה שכתבת לגבי הסדנא בצפון, עלה והצלח.
משה_אלבאום*

בנושא האבחון האנרגטי, כתבו כאן אלישבע ואחרים בנושא הקושי להפעיל את הנושא שלא בנוכחותי או ללא פחדים מיותרים.

חשוב לזכור שהנושא האנרגטי מובל על ידי ההמיספירה הימנית, וההמיספירה השמאלית תנסה כל הזמן למנוע את העיסוק במה שהיא אינה יכולה לשלוט בו.
הדרכים של ההמיספירה השמאלית למניעת העיסוק באנרגיות נעשה בדרכים רבות מגוונות ומורכבות.

פחד:
מה יהייה אם? ומייד שימוש בפחד וכיווץ או הפסקת הנשימה כדי לגבות את השאלה.
ראייה של כל מיניי דברים מפחידים שלא היה ולא נברא.
ראייה של כל מיני דברים שכן ישנם וחיבורם לפחד מיידי וחזק על מנת שלא להמשיך, כי על הנושאים הללו ההמיספירה השמאלית באמת לא יכולה לשלוט אלה רק להתבונן בהם ולנסות להבינם ו/או לקבלם.
עוררות של כל מיניי פחדים שאין בהם שום דבר אמיתי אבל מורגשים היטב.

מחשבות:
אתה עושה טעות!
אתה יכול להזיק!
אתה עובד על עצמך!!
לא יכול להיות ש....!!!
אתה לא באמת מסוגל......
מי אתה חושב שאתה, אלוהים.......
אתה הולך שולל אחרי כל שרלטן.........

ניתן להעמיס בכל מיניי דוגמאות נוספות, אך אני מאמין שהדוגמאות הללו מספיקות על מנת להבין איך הנושא מופעל על ידיי ההמיספירה השמאלית.
חשוב לשים לב שבהקשר הזה שני הנושאים פחד-חשיבה מופעלים על ידיי ההמיספירה השמאלית ורק על ידה.

הצורך במסגרות ברורות על מנת לקיים את תמונת החיים כפי שנוח לנו וכפי שהתרגלנו והורגלנו, הוא חזק ואכזרי. אך נראה לי שלא כל כך מומלץ להתמכר לו. זה דומה לנסיון לנסוע עם מכונית מירוץ כששני גלגלים שלה חסרים.
אלישבע*
הצטרפות: 24 דצמבר 2004, 14:05

שליחה על ידי אלישבע* »

משה, תודה על ההרחבה.
אכן מרגישה כמו בכניסה לעולם אין סופי שאין בו גבולות וההמיספרה השמאלית מנסה להכניס לאיזושהי מסגרת משלו.
משה_אלבאום*

המיסגרת היחידה שההמיספירה השמאלית יכולה להשתמש בה בנושא האנרגטי היא המסגרת הנוקשה המאפשרת להיכנס ולצאת מתוך המודעות האנרגטית בקלות יחסית. המסגרת הזו והשימוש בה תלוי ברמת האנרגיה של כוח הרצון.
במידה וכוח הרצון פעיל וההמיספירה השמאלית מודעת לו, ניתן להשתמש בידע הזה ובמודעות הזו להבנה מעמיקה והפנמה של ההבנה הזו, שבכל רגע נתון ניתן להתנתק מהחוויה האנרגטית.
משה_אלבאום*

נוגעים בי הצלילים , מאוד מומלץ כהשלמה לדיונים האנרגטיים שערכנו כאן. זווית אחרת וחשובה.
שליחת תגובה

חזור אל “מדיטציות והתבודדות”