מיסטיקה הסוד ובליפ

משה_אלבאום*
הצטרפות: 31 מרץ 2005, 15:31
דף אישי: הדף האישי של משה_אלבאום*

מיסטיקה הסוד ובליפ

שליחה על ידי משה_אלבאום* »

כתבה מגניבה, תודה על ההפניה. נראה שכל הדרכים (בתני שהולכים בהן) מובילות לאן שהוא, לא כך??
תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

מיסטיקה הסוד ובליפ

שליחה על ידי תמר* »

" אבל המיסטיקה הייתה בעיני בריחה נוירוטית אל הפנטזיה של מי שנכשל במאבק היצירתי."
אהבתי.
מאמר יפה, תודה מ.
מ_אוריאל*
הצטרפות: 09 יולי 2005, 17:17

מיסטיקה הסוד ובליפ

שליחה על ידי מ_אוריאל* »

אני אהבתי במיוחד את הקטע הזה, רק בלי הכאילו- (בתחילת המשפט האחרון)

_"הנקודה העיקרית היא שהמאפיין המיוחד ביותר של תודעת הנצח הוא שהיא אינה מיוחדת.
תחושתי היא שאין טבעי מכך שתודעה אישית תהיה מודעת לבסיס שלה,
ואילו חמישים ותשע השנים הראשונות של "תודעתי הנורמלית", בלי להכיר את אותו בסיס,
נראים כעת כחלום בהקיץ.
כאילו כושפתי מלידה לסיוט קולקטיבי של אינדיבידואלים נפרדים הנאבקים ביקום מנוכר על הישרדות, סיפוק וחשיבות"._
משה_אלבאום*

מיסטיקה הסוד ובליפ

אני אהבתי את כל הכתבה. איזו גדלות רוח ללא יומרות. איזו יכולת להבדיל בין התודעה הנורמלית לכללית. אהבתי מאוד את יכולת ההסבר הזורם והברור.
תמר*

מיסטיקה הסוד ובליפ

שליחה על ידי תמר* »

המאמר הזה מעלה שאלה שאולי תישמע קנטרנית אבל היא עולה כל אימת שאדם קולט תובנות לגבי עצמו בעקבות איזה סטירה שהוא חטף מהחיים.
איך זה שאדם "מתעורר" רק אחרי זעזוע שממחיש לו את גודלו היחסי האמיתי מול השמיים והים?
40, 50, 60 שנה של חיים טובים ופתאום להבין שהכל הבל?
על איזו נקודה נניח את האצבע ונאמר - מכאן הדרך? כי חיים טובים זה לא מטרה, זו הדרך עצמה.
אולי כדאי להאט קצת את הקצב...להקיץ בזריחה ולנוח בשקיעה, ובחושך - לישון. לדעת לזהות את מזג האוויר - בנשימה. להתייחס למושג "זמן" כאל משהו בלתי נגמר, כפי שהוא באמת. להקדיש יותר להתבוננות מסביב , לאו דווקא פנימה (כי אז התנועה במרחב תהיה אף יותר מדויקת. יותר מענגת).

ומה בסך הכל קרה לו (לכותב המאמר) - כו-לה נקלע לסוטול (חד פעמי לחלוטין) של סוכריה טבולה במורפיום וקוקאין.
משה_אלבאום*

מיסטיקה הסוד ובליפ

לא כל כך נראה לי שאדם "מתעורר" פתאום, אלה הוא "ניזכר" פתאום. הידע והתקשורת היו שם כל הזמן, אבל משהו או מישהו גרמו לשכחת היכולות. הילדות הינה הזמן הקשה ביותר של האדם. אנחנו נוהגים לשכוח את העובדה הזו. הינקות עוברת על האדם כשהוא מודע לחלוטין, יודע כל הזמן במדויק מה הוא רוצה ומעוניין, אבל תלוי לחלוטין בחסדי הבנת מגדליו. גם ההורים הטובים והרגישים ביותר, אינם מבינים פעמים רבות מה רצונו וצרכיו של הילד. כשההצטברות של הכאב גדלה, חייבים לסגור את היכולות על מנת לשרוד. זהו לדעתי מה שקורה לנו בינקות.
באופן אישי, סגרתי את היכולת לחוויית התודעה האנרגטית ליקום בגיל שבעה חודשים עקב טראומה מתמשכת. רק בשנים האחרונות הצלחתי לשחזר חלק ממה שהיה לי בינקות (אני כבר זוכר את היכולות, אבל איני מסוגל עדיין להפעילן ברמה מודעת). רק המעבר בזיכרונות וניקויים, מאפשר לי להיפתח ליכולות.
במקרה המסופר, הוא עשה את הניקוי בבת אחת כתוצאה מטראומה (כאילו) . לדעתי הוא עשה המון עבודה לפני כן, והסמים רק חיברו את התודעה שהוא סרב במשך שנים להתחבר אליה. הרי ידוע שככל שהמדענים טובים יותר, הם קרובים יותר להבנה של החיבור האוניברסאלי.
נראה כיום שמה שצריך לעשות הוא, להשקיע בחינוך ההורים עוד לפני שהם הופכים להורים. נראה שרק ידע רב, רגישות ופתיחות רגשית ואנרגטית של ההורים, יכולים לספק לתינוק את התנאים שיאפשרו לו להשאיר את יכולותיו פתוחות.
השאלה לדעתי היא מה יעשה תינוק בעולמנו הנעים והנוח, וללא אלימות עם יכולות פתוחות????????????
משה_אלבאום*

מיסטיקה הסוד ובליפ

תמר, את צודקת לחלוטין בנושא הקצב וההסתכלות. תודה.
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

מיסטיקה הסוד ובליפ

שליחה על ידי מיכל* »

למי שעוד לא יצא לו לראות: הסרט "הסוד". איך אנחנו יוצרים את המציאות שלנו.או הקשר בין היקום למציאות האישית שלנו.
http://www.hasod.co.il/hasod.htm
תמר*

מיסטיקה הסוד ובליפ

שליחה על ידי תמר* »

הללויה!!!
משה_אלבאום*

מיסטיקה הסוד ובליפ

מצויין, תודה רבה מיכל. מגדיר נהדר את כל מה שרציתי ולא ידעתי להגדיר במדויק.
משה_אלבאום*

מיסטיקה הסוד ובליפ

ככל שאני שומע את הנאמר, אני נזכר בחלקים גדולים מתוך מה שנאמר על ידי לסטודנטים ברגעים שונים. אני חייב לזכור בעצמי את כל מה שהרגשתי ואמרתי לאורך החיים. זה מחבר אותי ישירות לליבה של הסרט והעשייה.
מהיום אני מתחיל מחדש את העשייה שהנחתה אותי בבניית הידע שלי. ההליכה אחר מה שאני אוהב לעשות ולהגשים. תמיד יכולתי לדמיין עשר שנים קדימה, בגלל זה, זה הפך למציאות. עד שהגיע הרגע בו הצפתי את עצמי ביותר מדי גירויים שלא אפשרו להמשיך ולקיים את הראייה הצלולה של מה שאני רוצה.
מיכל, שוב תודה ענקית.
משה_אלבאום*

מיסטיקה הסוד ובליפ

מעניין לראות עד כמה הפסקה הקודמת שדנו בה, קשורה ישירות לנושא הסרט. (וחלק גדול ביותר מהפסקאות הקודמות, והקודמות לפני כן וכן הלאה)
שרי*
הצטרפות: 15 דצמבר 2001, 22:10

מיסטיקה הסוד ובליפ

שליחה על ידי שרי* »

מיכל, תודה על התזכורת המעוררת
מיכל*

מיסטיקה הסוד ובליפ

שליחה על ידי מיכל* »

שמחה שנגע בכם..למי שמעוניין, ישנו הסרט הבליפ.הרעיונות משיקים אם לא זהים. בבליפ מנסים להסביר את הנושא מהכיוון המדעי: פיזיקה-תורת הקוונטים, חקר המוח ועוד.
http://bendov.info/bleep/bleep.html
אין לי הקישור לסרט המלא. זה קישור לאתר הישראלי. מומלץ מאוד לקחת ולראות את הסרט.
ובנימה אישית, למי שכבר ראה את הסרט הבליפ: אותי אישית, הסרט החזיר בבת אחת אחורנית לילדות-נערות. פעם היתה לי התחושה (היום זה מרגיש מגלומני משהו) שהעולם סובב סביבי. כל דבר אותו אני עושה: חשבתי עליו קודם, כבר עשיתי אותו, חלמתי אותו. המחשבה היתה מאוד מציאותית ואפילו מפחידה: הקיום של העולם ושל הסובבים אותי קשור בי, בתודעה שלי, בכיוון שאני נותנת. זה כל כך בודד. האחריות מאוד כבדה.
לימים, יצאתי מהמקום הזה. התרחקתי ממנו והתחמקתי ממנו.ממה שהוא יכול לגרום.
היום, אני מנסה למצוא את האמצע. ללמוד לעשות שימוש בידע ובתחושה, אבל לא להשרף תוך כדי השימוש...
מיכל*

מיסטיקה הסוד ובליפ

שליחה על ידי מיכל* »

מדהים.. כרגע ראיתי שהסרט הבליפ ישודר ביום שני הקרוב ב 22:05 בערוץ 15 ב hot.
משה_אלבאום*

מיסטיקה הסוד ובליפ

הנהדר במציאות (והלא כל כך לפעמים) הוא שהיא שילוב של כל מי ומה שאנחנו ועוד הרבה יותר.
משה_אלבאום*

מיסטיקה הסוד ובליפ

הסרט על האדם הזה לללא רגליים וידיים, מראה עד כמה האמונה של האדם מובילה.
אדם באמונתו יחיה קם וחיי לנגד עינינו במלא העוצמה. זה מחבר ישירות לסרט הקודם.
משה_אלבאום*

מיסטיקה הסוד ובליפ

הכוונה היא לסרט "הסוד".
משה_אלבאום*

מיסטיקה הסוד ובליפ

אשמח לקרא תגובות על הסרט "הסוד". האם מצליחים להפעיל את הדרך הזו? האם היא נראית בכלל נכונה והיגיונית? האם ישנן הצלחות שנרצה לשתף את כולם בהן?
מבחינתי זוהי דרך טובה מאוד לארגון החיים. האם גם עבורכם?
שרי*
הצטרפות: 15 דצמבר 2001, 22:10

מיסטיקה הסוד ובליפ

שליחה על ידי שרי* »

לא התכוונתי לקטר על הנושא האנרגטי אלא להפך.
בקשר ל"הסוד" אני מעבירה את הסרט לכל מי שאפשר. יחד עם זאת נראה לי שצריך יותר מזה כדי להפנים דפוסי חשיבה חדשים. צריך ממש חינוך מחדש של החשיבה וכמובן אינטגרציה של כל המערכות כדי לתת לה תוקף. בעצם צריך להיות נוכח כדי להיות אפקטיבי אחרת זה מפוזר ולא ממוקד. ולהיות, כתנאי מקדים ליעילות כוח המשיכה זאת כבר עבודה בפני עצמה. מידע זה לא ידע וידע זה עדיין לא הוויה. אה?
משה_אלבאום*

מיסטיקה הסוד ובליפ

שרי לא נשמעת מקטרת, אבל אולי הרגשת כך :-)
בנושא הסוד, אני מאמין שצדקת לגמרי. ללא אינטגרציה בין המערכות, נראה כקשה ביותר להצליח לגרום למערכת להגיב.
למשל, מי שלא ניקה את עברו מההדחקות, ומתחת לפני השטח מאמין שהוא אינו ראוי להצלחה, גם אם יפעיל את המחשבה בדרך החזקה ביותר, נראה לי שלא תהיינה לו תוצאות טובות מספיק.
נראה שרק השילוב בין המחשבה הרואה את הרצון בבהירות, הרגש המרגיש את התוצרים הרגשיים של מה שמבקשים,והיכולת להכיל ולקבל את מה שביקשנו, מהווה יחידה אחת בעלת חיבור בלתי ניתן להפרדה.
כך לפחות אני רואה את הנושא.
נראה שנושא האינטגרציה בין האינטליגנציות בנוי בשביל תהליך הביצוע של הסוד במדויק.
לוונדר_סגול*
הצטרפות: 24 ספטמבר 2004, 16:05
דף אישי: הדף האישי של לוונדר_סגול*

מיסטיקה הסוד ובליפ

שליחה על ידי לוונדר_סגול* »

הי משה,
יש את באופן:ה סוד, שם תוכל להתעמק בסרט עם המשתתפים בו.
אני מעתיקה אליו את מה שכתבת פה:
_בנושא הסוד, אני מאמין שצדקת לגמרי. ללא אינטגרציה בין המערכות, נראה כקשה ביותר להצליח לגרום למערכת להגיב.
למשל, מי שלא ניקה את עברו מההדחקות, ומתחת לפני השטח מאמין שהוא אינו ראוי להצלחה, גם אם יפעיל את המחשבה בדרך החזקה ביותר, נראה לי שלא תהיינה לו תוצאות טובות מספיק.
נראה שרק השילוב בין המחשבה הרואה את הרצון בבהירות, הרגש המרגיש את התוצרים הרגשיים של מה שמבקשים,והיכולת להכיל ולקבל את מה שביקשנו, מהווה יחידה אחת בעלת חיבור בלתי ניתן להפרדה.
כך לפחות אני רואה את הנושא.
נראה שנושא האינטגרציה בין האינטליגנציות בנוי בשביל תהליך הביצוע של הסוד במדויק._
זה מאוד מדוייק וכדאי שכולם שם יהנו מזה גם.
:-)
משה_אלבאום*

מיסטיקה הסוד ובליפ

אכן חשוב לראות ולנסות להבין את הנושא עוד ועוד. איפה ניתן לראותאת ההמשך? }
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מיסטיקה הסוד ובליפ

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

הקישור לסרט של החושים שכרגע עומד על 10 דקות בערך. נראה לי שבקרוב הם יעלו לאתר את הסרט המלא.
אין למצוא סרט אחר...
יפה*
הצטרפות: 20 ספטמבר 2003, 16:10

מיסטיקה הסוד ובליפ

שליחה על ידי יפה* »

ערב טוב, כמה דברים בעניין ה"סוד"..
מדהים לגלות כמה מליוני אנשים מסביב לעולם נשבו תחת ההבטחה של רונדה ביירון.ההבטחה שהכל זמין צריך רק לבקש אותו והוא יתמגנט אליך, משהו השווה לכח המשיכהכמעט.
זה לדעתי לא עובד ככה. וטוב שכך.כי אילו קיבלנו כל מה שרק רצינו היה כאן בלתי אפשרי.מאחר ואנו רק בני אדם החמדנות שלנו אינה יודעת גבולות. תארו לכם את המצב. לכן אני מאמינה שאנו מקבלים את מה שאנו צריכים ולא את מה שאנו רוצים! ככה זה עובד. אם כל הכבוד ל"סוד", זה נראה לי איזה אגו טריפ של מגלת הסוד במקרה הטוב..
משה_אלבאום*

מיסטיקה הסוד ובליפ

יפה לאורך הדורות אנשים העדיפו להאמין בדרך בה הצגת את הנושא. נראה שלפחות ישנו הטעם לנסות ולהפעיל את הנושא לפני שמבטלים אותו. מלבד זאת, מה הרע בזה שלכל אחד יהיה טוב ומה שנראה לו כמתאים ביותר? במציאות כדור הארץ, היכולת הזו יכולה להתקיים למרות הטבע האנושי השליט.
ההבטחה שבסרט אינה שייכת לרונדה בירון, אלה שהיא ואחרים רכזו את מה שכנראה ידוע לאנשים רבים לאורך הדורות ברחבי העולם. זאת לפחות טענתם.
דרך הגב, במידה ומתעניינים בפיזיקה המודרנית, היא עוסקת בדיוק בנושאים הללו בדרכים אחרות ובכילים שונים. הגישות מדברות בעד התפיסה שהעולם הינו הולוגרמה המופעלת בעיקר על ידי התודעה האנושית ותודעת היקום, והתיאוריות שהכל אנרגיה זורמת ומחוברת והתודעה האנושית הינה חלק אינטגראלי שלה, מחזקות את הגישה של הסרט.
נראה שהפלא האמיתי של הבריאה היא "יכולת הבריאה הקיימת, בעצם חוקיות הבריאה".
משה_אלבאום*

מיסטיקה הסוד ובליפ

ומה בקשר לתיאוריות שהמציאות הינה החלום והחלום הינו המציאות. שווה להשקיע בכך את המשאבים הנחוצים על מנת לנסות ולהבין את הנושא לעומקו.
נניח לרגע וזה נכון, האם אלו הידעים לנועה במציאות החלום והינם בעלי אנרגיה מספיקה, יהיו מסוגלים לקבוע מציאות משל עצמם?? נראה כתיאוריה מעניינת ודומה או מתקרבת למדובר בסרט "הסוד" .
יפה*

מיסטיקה הסוד ובליפ

שליחה על ידי יפה* »

אני רוצה לאמר שאלוהים הוא לא נער שליחים שממלא אחר בקשותינו, יש סיבה ומסובב לכל דבר. על כן אינני מאמינה שאנו צריכים רק לדרוש והדברים יתמלאו על ידו.
זה לא עובד ככה. לטוב או לרע.
ובהמשך למה שתמר אומרת.. הרי אין פחד לא נוכל לקום על יוצרינו :-)
יפה*

מיסטיקה הסוד ובליפ

שליחה על ידי יפה* »

זאת היתה כוונתי.. מקווה שלא פגעתי ברגשות של אף אחד.. באהבה
משה_אלבאום*

מיסטיקה הסוד ובליפ

יפה אינך יכולה לפגוע, הרי מלבד האמונה אין לאף אחד שום ידע ייחודי מוכח. ישנן תחושות, תובנות, התגלויות. כל אלו הינן אינדיבידואליות ולא כלליות. לכן גם לאדם שיש ברשותו את הידע הרב ביותר, הידע הזה נכון לגביו בלבד.
גם במידה והידע נכון לגבי קבוצת אנשים, הרי שזה עדיין אינו מחייב קבוצות אחרות. זה היפה בבריאה. כל אחד יכול לברא את עולמו וללכת בדרכו.

"אדם באמונתו יחיה" מה יכול להיות נכון יותר מזה??

בקשר לאלוהים, לא הייתי מתנגד שיהיה נער שליח שלי וימלא כל בקשותיי. מסתבר שלא כך הדבר, לפחות לא עד היום.

נראה שהכוונה בכל הניסיונות להבין את הסוד של הבריאה, היא יותר בכיוון של עד כמה אנחנו מסוגלים לחבור לסיבה ולמסובב ולהשפיע באמצעות הישגנו.
נראה שחלק עיקרי בכל ניסיונות ההתפתחות האנושיים מכוונים לכיוון הזה.

אני אוהב לחשוב ולהרגיש, שהאלוהות זה אנחנו ותודעתנו הינה חלק אינטגראלי שלה. ככל שנשיג מודעות גדולה יותר, כך נחבור ונבין חלקים גדולים יותר שלה.

ואולי אין זה אלה רק חלום (יפה או בלהות, תלוי בכל אחד).
יפה*

מיסטיקה הסוד ובליפ

שליחה על ידי יפה* »

משה כמובן איש והרגשותיו. בעניין "הסוד", ההרגשה האישית שלי היא שמישהו מוכר לי רעיון וזה מה שהפריע לי. מרגע שנכנסתי לאתר של הסוד ההרגשה היא של קבוצה, כת אפילו, עם כוונות שיווקיות מסחריות. אולי אני טועה?!
לחלוטין מסכימה עם עם דבריך למעלה, איש איש ותובנותיו. הלוא הכדור הזה מלא בסודות לא באחד בלבד. אחלה ערב.
יפה*

מיסטיקה הסוד ובליפ

שליחה על ידי יפה* »

טוב חזרתי יש לי עוד "הארה"...

רגע, לפני זה, קיבלתי כאן אמירה בכותרת הצהובה "טוב לבלוע צפרדע מפעם לפעם מאשר להיות חסידה"... ענק!מניין המאגר הזה של החוכמות העדינות האלה..

איך שלא יהיה, לענייננו..
אני אוהב לחשוב ולהרגיש, שהאלוהות זה אנחנו ותודעתנו הינה חלק אינטגראלי שלה. ככל שנשיג מודעות גדולה יותר, כך נחבור ונבין חלקים גדולים יותר שלה

אני אינני חושבת שהאלוהות זה אנחנו.הלוא לא אנו בראנו את עצמנו, יש משהו הרבה יותר עליון מאיתנו בני האדם,אבל בהחלט נבראנו בצלמו, כך שיש לנו משהו ממנו. ולמתי מעט יש חלק יותר גדול ממנו מאשר לרובנו.
משה_אלבאום*

מיסטיקה הסוד ובליפ

לי אישית קשה מאוד לחשוב שאני יודע על האלוהות והמעמדות שבה, ברור גם לי שמשהו ברא אותנו, איני יודע מי ובודאי שאיני יודע אם זה אלוהים כלשהו. זה שייך לתחום האמונה ולא לידע.
אלו שיש להם קצת יותר ידע מלאחרים זה אלו שעבדו בשבילו יותר מאחרים. זה מאפשר אולי להציץ על החיבור הקיים. במידה וניתן להגיע לידע באמצעות עבודה, הרי שהעבודה מחברת אותנו לעצמנו וזה אולי רמז.
תמר*

מיסטיקה הסוד ובליפ

שליחה על ידי תמר* »

http://www.nurturingart.com/shop/[po]essence of god490[/po].jpg
as I contain the essence of God

אלוהים זו מילה
אולי בכלל אנחנו, בני האדם המצאנו אותו
כדי שנהיה מסוגלים להבין ולהכיל
את עוצמת החיים.
תמר*