קוסמטיקה טבעית

פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

ל"רגי שה" ולכל השאר גם:
שמתי לב שכולכם דיברו כאן על שמנים וחמאות ותערובות שלהם, אבל רצוי לשלב עם שמנים אתריים כדי ש"יקחו" את הלחות פנימה לעור.
  • כפי שידוע שמנים אתריים חודרים את השכבה העליונה של העור ושמנים צמחיים(שמנים נשאים) לבדם לא מסוגלים לעשות זאת. יש אפילו שמנים שלבד על העור ממש לא מומלץ והם גם מתחמצנים על העור וסותמים נקבוביות כמו שמן שקדים ולכן חשוב מאוד לשלב עם שמן אתרי.
פלוני_אלמונית*

קוסמטיקה טבעית

ההודעה מעלי מאיילת מושל ממחשב אחר
שי_האופה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2011, 08:44
דף אישי: הדף האישי של שי_האופה*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי שי_האופה* »

נכנסתי לאתר בקישור,
מרכיבי הקרם לא מופיעים שם.
דעתי אינה מבוססת על "אמונה"!
דעתי מבוססת על ידיעה.
ושוב, אך בפעם האחרונה,
אם יש למישהו את כל המרכיבים של הקרם שלו הטבעי, אשמח ללמוד משהו חדש גם אני.
אם אין לכם רשימת מרכיבים מלאה, כיצד את משוכנעים כי הוא טבעי ?
כי מישהו אמר ?
רגי_שה*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2011, 20:53

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי רגי_שה* »

תודה
המלצות בקשר לאיזה שמן אתרי לערבב עם איזה שמן נשא?
בשמן אבוקדו השתמשתי, הזכרת לי שהוא עשה עבודה לא רעה חוץ מלהשאיר אותי קצת ירוקה :-)
פלוני_אלמונית*

קוסמטיקה טבעית

מעוניינת לדעת איך לרכך את השיאה כך שאוכל לערבב אותה עם שמן אחר (שקדים, קוקוס), שיהיה אחיד. תודה
תעלומה*
הצטרפות: 20 אוקטובר 2011, 08:25

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי תעלומה* »

וואו, שי, אתה קשה...
הנה רשימת המרכיבים המדויקת שמופיעה גם בקישור. לא מבינה איך אפשר לקרוא בלי לראות אותה...

בסדרה זו יש 7 קרמים, שכולם מכילים חמאת שיאה אורגנית ושמן שקדים / שמן מקדמיה אורגני בכבישה קרה / שמן בוראז' אורגני בכבישה קרה. לכל אחד מהם יש תוספת ייחודית, המעניקה לו ריח שונה: והנה דוגמה לתוספות שיש בקרם הראשון

קרם התחדשות אורגני - בתוספת שמן קלנדולה, בוראז', אובליפיכה, רימונים, וניל, קמומיל, לבנדר ונרולי. מכל ריכוז גבוה של חומרים פעילים ומתאים גם לעור מבוגר.
והדברים שלך כן מבוססים על אמונה ולא על ידיעה. יש פשוט משהו שאתה לא יודע ולכן לא מאמין בו. זה לא הופך אותו ללא קיים ולא הופך את מה שאתה מאמין בו לידיעה.
משהו באופן שבו אתה כותב מקומם אותי. אף אחד לא צריך להוכיח לך שום דבר. אם משהו מסקרן אותך לך וחפש את המידע בעצמך. פשוט מעצבן אותי שקרם נקי מכל חומר משמר שאני עושה בו שימוש יוצג כאן כלא אמיתי או לא קיים ולכן אני מביאה אליך את המידע אבל זה לא אמור להיות ככה. זו גישה מעצבנת.
תשובה*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2007, 09:13

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי תשובה* »

תעלומה ובשמת, שי לא קשה, הוא צודק. מה שכתוב באתר זו לא רשימת מרכיבים אלא רשימת דוגמה של מה שהקרם מכיל. יש הבדל בין שני הדברים. רשימת מרכיבים היא רשימה מדויקת וכוללת של כל מה שנמצא בקרם.
מה שכתוב באתר זה דוגמאות ממה שהקרם מכיל. ייתכן שכל הרשימה היא של מה שיש בקרם ולא יותר, אבל זה לא מצויין באתר. מאוד יכול להיות שבקרם יש מרכיבים נוספים שאינם מצויינים באתר.
אם יצרנית הקרם רוצה לדייק ברשימת המרכיבים באתר, שתרשום את רשימת המרכיבים כפי שמורה משרד הבריאות ואז לא יהיה כאן ויכוח.
תשובה*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי תשובה* »

פשוט מעצבן אותי שקרם נקי מכל חומר משמר שאני עושה בו שימוש יוצג כאן כלא אמיתי או לא קיים ולכן אני מביאה אליך את המידע אבל זה לא אמור להיות ככה. זו גישה מעצבנת.
שי לא יודע מה הקרם מכיל כי הוא לא מחזיק אותו ביד כמוך, אלא קורא מהאתר שהמידע בו לא מספק את התשובה אותה חיפש.
תעלומה*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי תעלומה* »

תראה את התגובה שלך, מפרקת אותה כי זה ממש מעצבן.

ושוב, אך בפעם האחרונה, - מה אתה מאיים? ועל מי?

אם יש למישהו את כל המרכיבים של הקרם שלו הטבעי, אשמח ללמוד משהו חדש גם אני. - אם אתה חושב שאתה יכול ללמוד משהו זה סימן שהידע שבו אתה אוחז הוא אמונה ולא ידיעה. אם אתה יודע אין לך מה ללמוד. שתי הגישות לא מסתדרות.

אם אין לכם רשימת מרכיבים מלאה, כיצד את משוכנעים כי הוא טבעי ? - יש. והיא הוצגה לך. לא מצאת אותה. לא נורא.

כי מישהו אמר ? - כן. ומי שאמרה אמינה מאוד בעיניי. בטח לא פחות אמינה ממך שטוען שזה לא יכול להיות. האינטרס שלי לפקפק בך, אותך איני מכירה, גדול בהרבה מהאינטרס שלי לפקפק בניבה, אותה אני כן מכירה. והאמירה המתריסה הזאת לא נעימה. מסבירים לך שיש קרמים ושהם נוצרים על ידי חברות קהילה מוכרות. תן קצת קרדיט ותביע פקפוק בטון אחר. בטח אם אתה רוצה שמישהו ימשיך להקשיב לדברים שאתה אומר.
תעלומה*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי תעלומה* »

אם יצרנית הקרם רוצה לדייק ברשימת המרכיבים באתר, שתרשום את רשימת המרכיבים כפי שמורה משרד הבריאות ואז לא יהיה כאן ויכוח.

למיטב ידיעתי כל מה שכתוב יש בקרם ושום דבר חוץ מזה. מה זה אומר לכתוב כמו שמשרד הבריאות מורה?
באתר כתוב במפורש, ושי היה רואה זאת לו טרח לקרוא קצת, שלא מוספים לקרם שום חומרים משמרים שהם. מה יותר ברור מזה?
ניבה כותבת כך באתר שלה,

"המוצרים שלי לא מדוללים במים / ג'ל ולכן גם אין צורך להוסיף להם חומרים משמרים. עם כל הכבוד לאיכויות הנפלאות של המים, למה לשלם עליהם כל כך ביוקר אם אפשר לקחת אותם בזול מהברז? במקום קרם עם 70% מים, אני מציעה לכם קרם עם 100% שמנים צמחיים טהורים, אשר יעניקו לעורכם גמישות וחיוניות, יזרזו את קצב בניית הרקמות, יאטו את תהליכי הבלאי וההזדקנות של העור ויעשירו את התאים בחומרי ההזנה המשובחים ביותר הקיימים בטבע."

אני בעד לפקפק בכל דבר אבל לא בצורה הזו, לא מול הנשים האלה. ואני גם בעד ללכת לחקור קצת ברצינות לפני שמכריזים על משהו שמישהי מתפרנסת ממנו בכבוד כעבודה בעיניים.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי בשמת_א* »

גם ניבה שקד וגם עפרה עדין כאן באתר
כיוון שראיתי ששי האופה לא מבין מה זה דף בית אישי אני מבינה שהיה כאן בלבול.
שי האופה הוא דף בית אישי.
שתי מלים או יותר שביניהן קו תחתון מהוות שם דף, וגם קישור לאותו דף.
אם תיכנס לדף שנקרא דף בית אישי (על ידי הקלקה על המלים האלה, שהן קישור) תוכל לקרוא מה זה ולהבין קצת יותר את האתר.
לכן: ניבה שקד = דף הבית האישי של ניבה שקד, שהקלקה עליו תביא אותך לדף שלה ותוכל לקרוא את דבריה.
עפרה עדין = דף הבית האישי של עפרה, שהקלקה עליו תביא אותך לדף שלה ותוכל לקרוא את דבריה.
כמו כן, שתיהן כתבו בדף הזה.
אם תקרא את הדף הזה, שאתה בעצמך כותב בו, מראשיתו, במקום להיכנס לדף מלא ולכתוב בו כאילו אתה הראשון, תגלה שאתה מתפרץ באתר הזה לדלת פתוחה וכותב מתוך אי-ידיעה.
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

נו, דבר אחד טוב יצא מהוויכוח פה, וזה שנכנסתי לאתר שבקישור ועכשיו גם לי בא לקנות את הקרמים של ניבה :-D .
בעיניי הפירוט באתר ברור מאוד.
תעלומה*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי תעלומה* »

בעיניי הפירוט באתר ברור מאוד.
או! תודה. כבר התחלתי לחשוב שאני משוגעת... :-)
ותמי, כדאי לך כדאי לך כדאי לך. קרם ההתחדשות הוא משו משו.
אני שונאת קרמים מושבעת אבל לזה התמכרתי לגמרי.
נועה_ברוך*
הצטרפות: 18 יוני 2004, 15:22
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברוך*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי נועה_ברוך* »

לא קראתי את כל ההודעות האחרונות אבל על זו שמעלי - של תעלומה אני חותמת בשתי ידי @}
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

תודה רבה לכולכן! איזה כייף להיכנס לאתר ולראות את כל המחמאות לי ולעפרה עדין !

אני מדפיסה את כל המדבקות של הקרמים במדפסת הבייתית שלי, כך שאם יש שינוי קטן בהרכב הקרם, אני מייד מדפיסה את המדבקות המעודכנות וכמובן מעדכנת גם באתר.

אפשר לרשום את הרכיבים בלועזית, כמו שמשרד הבריאות דורש, אבל עד עכשו עשיתי את זה רק כשהגשתי את המוצרים לאישור משרד הבריאות. אני כותבת את כל הרכיבים בלי יוצא מן הכלל, והכל בעברית. זה לא חידון, זה קרם. אין סיבה שתצטרכו להביא מילון בשביל לתרגם את הרכיבים.

שי, זה נכון שיש כאלה שכותבים רק חלק מהרכיבים. נניח כותבים רק את השמנים שיש בקרמים ושוכחים לציין שהקרם שלהם מדולל במים - ולכן בהכרח מכיל גם חומרים משמרים ואמולגטורים (שמחברים בין המים לשמן). ואחר כל עוד כותבים על הקרם שלהם "100% טבעי".... לכן כתבתי דף שלם שמסביר איך אפשר לזהות אותם בבדיקה בייתית פשוטה, בלי צורך בתשלום למעבדה: http://www.shaked-natural.com/index.php?tPath=[po]4 42[/po]

כרגע יש לי וירוס באתר, אז אם זה לא יעלה אני אסביר בקיצור: שמן צף על מים. לכן אם אתה מערבב היטב (בכוס יין גבוהה וצרה) כפית מהקרם ועוד כף של שמן זית מהמטבח, אז במקרה שיש מים בקרם - תראה שנוצרות 2 פאזות. הקרם הלבן (עם המים) למטה - והשמן הצהוב למעלה.
אם אין מים בקרם (כמו בקרמים שלי שמכילים אך ורק שמנים צמחיים), תראה ששמן הזית אמנם דילל את הקרם והפך אותו ליותר נוזלי (פחות חמאת שיאה יחסית לשמנים הנוזליים), אבל נשארה פאזה אחת ולא נוצרו שכבות מופרדות.

ובשורה התחתונה: חיידקים ופטריות לא יכולים לחיות בלי מים. אם הקרם מכיל רק שמנים - אין צורך להוסיף לו חומרים משמרים, כי במילא לא יכולים להתפתח בו חיידקים. השמנים יכולים להתקלקל רק מסיבה אחת - התחמצנות מהחמצן שבאויר או מחשיפה לאור וחום (קרינה שיוצרת אפקט מחמצן). רוב השמנים מכילים באופן טבעי נוגדי חימצון ולחלק מהמוצרים אני מוסיפה עוד ויטמין E נוסף.

לכן כל עוד הקרם לא מכיל ג'ל כלשהוא או תמציות צמחים מימיות כלשהן - כלומר לא מכיל מים בכלל, אין צורך לשמר אותו והוא מחזיק מעמד לפחות שנה ולרוב אפילו כמה שנים באיחסון במקום חשוך בטמפרטורת החדר כשהמכסה סגור.
ניבה_שקד*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אהלן איילת, את צודקת לגבי השמנים האתריים. הם נכנסים ממש לעומק העור ועושים עבודה מדהימה. יחד עם זה, גם השמנים בכבישה קרה הם לא רק נשאים לשמנים האתריים. הם מכילים ריכוזים גבוהים של ויטמינים וחומרים פעילים וגם הם חודרים לעור, רק לאט יותר. כשאת מורחת למשל שמן מקדמיה, את יכולה לראות שבהתחלה העור מבריק ואחרי זמן מסוים הברק פוחת, אחרי שהוא נספג לעומק.

בקשר להתחמצנות השמנים - יש באמת שמנים עם נטייה להתחמצן מהר, אבל גם להם לוקח לפחות כמה חודשים להתחמצן ודווקא שמן שקדים הוא בכלל לא מאלה שמתחמצנים מהר.

בקורסים מסויימים מלמדים בטעות שהשמנים אוטמים את העור, אבל מקור הטעות הוא בחוסר ההפרדה בין "השמנים המינרליים" (שזה בעצם תוצרי נפט) לבין השמנים הצמחיים. השמנים הצמחיים לא אוטמים את העור (חוץ משמן חוחובה) והשמנים המינרליים כן אוטמים. למשל: וזלין, פטרולטום וכל שאר השמות שנותנים לתוצרי הנפט.

ככה שאין שום בעיה למרוח שמנים צמחיים בכבישה קרה על העור. הם עושים עבודה יעילה בשיקום העור אפילו בלי עזרת השמנים האתריים.
פלוני_אלמונית*

קוסמטיקה טבעית

בכל אופן לפי מה שאני למדתי שמן שקדיםבאופן ספציפי רצוי למהול בשמן אתרי( ואף לערבב עם עוד שמנים נשאים בריכוזים שונים בהתאם לסוג השמן כדי ליעל את האפקטיביות של החומרים הפעילים) כי יש לו נטייה להתחמצן על שטח העור. (לא התכוונתי לשמנים מינרליים בכלל לא קיים בלקסיקון שלי ( : וכן שהוספת שמנים אתריים מייעלת את החדירה של החומרים הפעילים ואת האפקטיביות של השמנים ).

אני בד"כ אוהבת לעשות תערובות מגוונות בהתאם לצרכי המשתמש למשל לעור רגיש-שמן מקדמיה, המפ, קלנדולה, נר הלילה ואובליפיחה(1עד 3 %),, לחך, שמן חוחובה עד 10%,ארגן גם קצת(עד 6%) וגזר(3% בד"כ) בריכוזים קטנים ויטמין E בד"כ 1% וכו'..

הכל תלוי מה המטרה שלי ולפיה אכין את התערובת.
אני ממש מרגישה שאני יוצרת יצירת אומנות ויש לי ממש הנאה צרופה מכל התהליך של הכנת המוצרים שלי. כל פעם יש לי סיעור מוחות עם עצמי ואני עושה כל מני נסיונות עד שאני מגיעה למוצר שאני מרוצה ממנו.

אני מאוד אוהבת לשלב במוצר כמה שיותר חלקים של הצמח, לכן אני מכינה תערובות מושרות יעודיות מצמחי מרפא ותבלינים יבשים לכל מני מוצרים וככה כל פעם כשאני צריכה לחדש מלאי כבר יש לי תערובת של שמנים צמחיים+שמני תשרית ייעודית מוכנה לשימוש מיידי .
פלוני_אלמונית*

קוסמטיקה טבעית

לגבי סבון על בסיס סלק בזמנו היה ניתן לקנות ג'ריקן במחיר די טוב אצל שלוס בתל אביב
וגם אולי אמצא כאן תשובות לכמה שאלות:
1)כמה זמן מחזיק שמן שקדים.הוחזק בארון חשוך אבל אתמול התחלתי לחשוד שאולי פג תוקפו
2)לגביי חברת אורנג' בים מה מכיל וניסויים על בע"ח-על המוצרים לא רשום בברור שלא נערכים ניסויים אבל בררתי בטלפון והבטיחו לי בבטחון שלא נעשים ולא ייעשו ניסויים לצורך הכנתם של המוצרים.האם זה מספיק?מישהו מכיר?
תודה
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי פלונית* »

מישהיא ממליצה על קרם פנים (שקוראים לו ביוטי,, משהו, אני חושבת, בשפורפרת בצבע ורוד) של הימליה ?
תשובה*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי תשובה* »

אפשר לרשום את הרכיבים בלועזית, כמו שמשרד הבריאות דורש, אבל עד עכשו עשיתי את זה רק כשהגשתי את המוצרים לאישור משרד הבריאות. אני כותבת את כל הרכיבים בלי יוצא מן הכלל, והכל בעברית. זה לא חידון, זה קרם. אין סיבה שתצטרכו להביא מילון בשביל לתרגם את הרכיבים.
זו שפה מוסכמת. ובעיני כשהרכיבים מפורטים לפי דרישת משרד הבריאות אני מייחסת רצינות ליצרן, אני לא זקוקה לתרגום לשפה עממית. אני זקוקה למקור השוואה. ואם כל היצרנים מפרטים מרכיבים בצורה מסויימת, אני יכולה להשוות ביניהם בקלות.
הריונית_בשבוע_17*
הצטרפות: 10 דצמבר 2011, 18:28

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי הריונית_בשבוע_17* »

היי לכולם! הייתי מעוניינת לדעת איזה מרכיבים בקרמים אסורים בהריון, אני משתמשת בלחות לפנים שקניתי מספורה ( אני חיה בפלורידה) ופתאום אני קוראת ויטמין A עלול להזיק לעובר במהלך ההריון, בבקשה אשמח לדעת
מה אסור ומה מותר מבחינת הרכיבים של הקרמים, פנים גוף עיניים וכו׳. וגם אני מעוניינת להשתמש במוצרים טבעיים בלבד אך אני לא יודעת איפה אפשר להשיג אותם פה, האם אוכל לעשות הזמנה מהארץ לחול? או מישהי מכירה מקום שאוכל לקנות ממנו פה במיאמי( רוקחות או חנות העיקר שיהיה טבעי) תודה רבה :-)
ניבה_שקד*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

ופתאום אני קוראת ויטמין A עלול להזיק לעובר במהלך ההריון

איך הם אומרים שויטמין A יכול להזיק לעובר? אנחנו אוכלים אותו על בסיס יומיומי! אי אפשר בכלל לתאר את החיים שלנו בלי הויטמין הזה.
הנה הרשימה המלאה של מה שאסור ומותר בהריון: http://www.inbalnatan.co.il/articles/%D ... 7%A7%D7%94
ניבה_שקד*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

זו שפה מוסכמת. ובעיני כשהרכיבים מפורטים לפי דרישת משרד הבריאות אני מייחסת רצינות ליצרן, אני לא זקוקה לתרגום לשפה עממית. אני זקוקה למקור השוואה. ואם כל היצרנים מפרטים מרכיבים בצורה מסויימת, אני יכולה להשוות ביניהם בקלות.

מה הבעייה להשוות? אם כתוב rose hip seed oil תשווי את זה ל"שמן רוז היפ". רוב הלקוחות שלי שמחים שזה כתוב בעברית והם אלה שמשלמים על המוצרים. (דרך אגב, יש לי גם מדבקות באנגלית, שמיועדות ללקוחות בחו"ל).

אני לא מכירה הרבה יצרנים שמשקיעים כמוני בשמנים אורגניים בכבישה קרה ובשמנים אתריים יקרים בטירוף כמו ורדים (אבסולוט) ונרולי אמיתי. זה המדד היחידי לרצינות ולא השפה שבה כותבים את זה. איכות השמנים קובעת אם הקרם יהיה יעיל או לא ואם ללקוחות תהיה תמורה לכספם.

בכל השנים שבהן קניתי מוצרים שהיו "כאילו טבעיים", שלא הצליחו לעצור את הקמטים, זה לא ממש עזר לי שהם כתבו הכל באנגלית. וזה אפילו לא היה הכל. הם שכחו לרשום את המים, האמולגטורים והחומרים המשמרים שהם הוסיפו לקרמים... לרמות את הלקוחות אפשר גם באנגלית והרצינות נמדדת במבחן התוצאה. אני לא מתקמצנת על הלקוחות שלי ואני מוכנה להתחרות מול כל חברה אחרת: לקחת נסיינים שינסו את הקרמים שלי על חצי פנים וקרמים של חברות שכותבות את הרכיבים באנגלית - על החצי השני של הפנים ולראות את ההבדל הברור, שכבר אחרי פחות משעה רואים ומרגישים אותו.
פלונית_זמנית*
הצטרפות: 18 דצמבר 2005, 15:46
דף אישי: הדף האישי של פלונית_זמנית*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי פלונית_זמנית* »

צריכה המלצות:
כל מוצרי הקוסמטיקה שלי טבעיים ומכילים שמן, לצורך דיאטה קצת משונה שאני עומדת להתחיל
אחרי שקיבלתי עליה המלצות מאנשים אמיתיים.
בדיאטה אסור לאכול לתקופה מסויימת של כחודש שום דבר שמכיל
שמן וגם אסור להשתמש במוצרי קוסמטיקה המכילים שמן.
מחפשת המלצות ל
  • קרם לחות/ עיניים,
  • קרם נגד פצעונים לעור בוגר( 40) ,
  • קרם נגד פטריה או ליד החיבור בין השפתיים אבל זה לא הרפס, זה אדמומי ולפעמים יש קילופים, יותר דומה לאטופיק
דרמטיטיס של ילדים.. - היום חמאת שיאה קצת עוזרת לזה וגם "בום אסנטיאל" של דקלאור.
  • קרם ידיים
אני מניחה שללא שמן זה אומר שזה לא יהיה טבעי בכלל.. אבל אין ברירה..
אני צריכה את זה לתקופה מסויימת בלבד, רק לשלב של הורדת השמן מהתפריט,
אחר כך הוא חוזר..
תודה!
פלונית_זמנית*

קוסמטיקה טבעית

צריכה המלצות:
כל מוצרי הקוסמטיקה שלי טבעיים ומכילים שמן, לצורך דיאטה קצת משונה שאני עומדת להתחיל
אחרי שקיבלתי עליה המלצות מאנשים אמיתיים.
בדיאטה אסור לאכול לתקופה מסויימת של כחודש שום דבר שמכיל
שמן וגם אסור להשתמש במוצרי קוסמטיקה המכילים שמן.
מחפשת המלצות ל
  • סבון פנים!!
  • קרם לחות/ עיניים,
  • קרם נגד פצעונים לעור בוגר( 40) ,
  • קרם נגד פטריה או ליד החיבור בין השפתיים אבל זה לא הרפס, זה אדמומי ולפעמים יש קילופים, יותר דומה לאטופיק
דרמטיטיס של ילדים.. - היום חמאת שיאה קצת עוזרת לזה וגם "בום אסנטיאל" של דקלאור.
  • קרם ידיים
אני מניחה שללא שמן זה אומר שזה לא יהיה טבעי בכלל.. אבל אין ברירה..
אני צריכה את זה לתקופה מסויימת בלבד, רק לשלב של הורדת השמן מהתפריט,
אחר כך הוא חוזר..
תודה!
ניבה_שקד*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

וגם אסור להשתמש במוצרי קוסמטיקה המכילים שמן.

אז תשתמשי בתה צמחים. פשוט מים מינרליים שמחממים בפינג'אן עד לטמפרטורה של 40 מעלות, ומוסיפים להם נענע / לימונית / מליסה / לואיזה וכו'. זה גם בלי חומרים משמרים וגם בלי שמן, חוץ מקצת שמנים נדיפים מהצמחים, שעוזרים לפצעונים ולפטריות להבריא, אבל זה לא מרגיש שומני.

המים המינרליים זה כדי להימנע מהכלור והפלואורידים, שהם רדיקלים חופשיים שמייבשים ומזקינים את העור. המסננים לא מצליחים לנטרל את הפלואורידים, אז מים מינרליים זאת כרגע האפשרות היחידה הנורמאלית. זה ממש מבאס שיוצאים ממקלחת והעור נעשה יבש בגלל כל הכלור הזה.

בכל מקרה, במקרה שלך קרם עם חומרים משמרים זאת בכלל לא אופציה, כי החומרים המשמרים מגבירים דרמטיטיס והחומרים המייבשים בקרמים נגד הפצעונים אמנם מייבשים את הפצעים הקיימים, אבל מגבירים הופעת פצעונים חדשים, כי העור מנסה לפצות את עצמו על כל היובש הזה.

יש גם מתכונים באינטרנט למסכות תוצרת בית לפנים בלי שמן, כלומר בלי אבוקדו אלא רק עם ירקות כמו עגבניות וכו'.

את בטוחה שזה בריא חודש שלם להימנע לגמרי משמנים? (אבוקדו, אגוזים, שמן זית וכו'?) נראה לי שבלעדיהם אין לגוף חומרי גלם בסיסיים לבניית קרומי התאים (ואז העור מזדקן) והמעטפת של תאי העצב (ואז יש קשיי קשב וריכוז...) אבל אולי יש מחסנים בגוף לשעת חרום...
פלונית_זמנית*

קוסמטיקה טבעית

ניבה תודה!
רושמת לעצמי..
הטענה היא שצום השמנים הזה גורם לגוף להתחיל להשתמש במאגרים שלו
ודווקא הטענה היא שזה מיטיב עם עור הפנים..
אדווח אם אחליט לעשות את זה..
שוב תודה וכל טוב!
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי בשמת_א* »

הטענה היא שצום השמנים הזה גורם לגוף להתחיל להשתמש במאגרים שלו
??????
לא נראה לי שעולה בקנה אחד עם אף ידע מדעי שמוכר לי...
אבל מחודש לא מתים.
עפרה_עדין*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 14:25
דף אישי: הדף האישי של עפרה_עדין*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי עפרה_עדין* »

היי ניבה ופלונית זמנית
ניבה- עצות נפלאות!!!
פלונית, אני בדעה עם ניבה בעניין הצום משמנים. דווקא צום מפחמימות יגרום לשחרור מאגרים ולא צום משמנים.
ממליצה לך לקרוא את הפוסטים המלומדים של מיקי בן דור. הנה אחד מהם
מהממת_חדשה*
הצטרפות: 12 ינואר 2012, 14:53

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי מהממת_חדשה* »

ממש התבאסתי לקרוא שמים=חומרים משמרים.לפני כחצי שנה השקעתי לא מעט כסף בסירום וקרם לפנים של לבידו ב"נהלל".אמרו לי שהכל טבעי.והנה עכשיו כשהסתכלתי אני רואה שכתוב במרכיבים שבאנגלית בלבד שזה מכיל מים.מה, עבדו עלי? רציתי לשאול 3 שאלות:
  1. איזה קרם מומלץ לקנות טבעי.
  2. האם יש דרך להכין קרם טבעי בבית לפנים.איך ?
  3. יצאו לי כתמים חומים על עור הפנים כמו נמש גדול - מה אני יכולה לעשות בדרך טבעית לנסות להעלים אותם או לטשטש אותם ?
אשמח לעזרה
שי_האופה*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי שי_האופה* »

אמרתי בעבר ואומר זאת שוב
אני לא מכיר קרם טבעי 100% !!!
לא ניתן לייצר קרם שכזה ללא החומרים המשמרים - יתפתחו בו פתוגנים.
כן ניתן לייצר משחות טבעיות (נטולות מים) 100%.
חשוב לקורא בתווית מהם המרכיבים וחשוב לא פחות לקבל את אישור משרד הבריאות לכל תמרוק שכזה.
יש לא מעט יצרנים טובים שנותנים מוצר 100% טבעי והמשחות שלהם יכולות לסייע.
אגב, כל מי שמייצר קרם עם 96% חומר טבעי רשאי לקרוא לקרם "טבעי" זו הבעיה המרכזית לפי ראות עיני.
שירה*
הצטרפות: 16 יולי 2001, 22:53

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי שירה* »

שי, מה ההבדל בין קרם למשחה?
ניבה_שקד*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

סבבה שי. אז נקרא לזה משחה במקום קרם. פשוט למשחה יש קונוטציה רפואית ולכן אנחנו (היצרנים הטבעיים) קוראים למשחות שלנו "קרמים". דרך אגב, יש גם מוצרים שקוראים להם "משחה" והם מכילים מים... אל תסתכל על השם אלא על מה שיש בו...

מסכימה איתך שזאת בעיה שמישהו שמוסיף חומרים משמרים לקרם / משחה רשאי לקרוא לו "טבעי".
שירה*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי שירה* »

אל תסתכל על השם אלא על מה שיש בו...
בדיוק! כשהבנתי שאתה "מכיר" במשחות ללא מים נחת עלי שזה בכלל עניין של מונחים.
מה שניבה מייצרת באמת מרגיש כמו משחה יותר מאשר קרם קליל. וזו המשחה הכי נעימה שהנחתי עליה יד (תרתי משמע).
ושי, הסגנון שלך ממש קשה לעיכול. משהו בו צועק נורא חזק ובפועל מקשה על ההקשבה. מה גם שדי ברור שאתה עצמך לגמרי לא מקשיב וגם זה מקשה לשמוע אותך.
שי_האופה*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי שי_האופה* »

ניבה שלום
אני מבין את כוונתך אך חשוב מאוד לדייק בדברים.
ויש חוקים במדינה וגם מהם אסור להתעלם.
בקרם יש מים!
מים הם מצע להתרבות פתוגנים ולכן לא ניתן לייצר קרם טבעי - יש יצרנים לא מעטים שלוקחים את החוק לטובתם ומרשים לעצמם לכתוב "קרם טבעי" למרות שאין כך הדבר.
וכל מיני אנשים שמאמינים..... כי הם מאמינים ליצרן שלהם אוכלים אותה - כמו אותה אחת שכתבה למעלה (שהיא רכשה בהמון כסף מוצר טבעי ואין הדבר נכון)
במשחה אין מים - זו הגדרת משחה בכימיה ולכן נין לייצר משחה טבעית 100%
אגב נתקלתי גם ביצרנים שמייצרים "קרם טבעי" ואף מגדילים לעשות ומפרסמים את המרכיבים - ושם פתאום את מגלה כי חלק מהמרכיבים אינו טבעי. מה שאולי אומר שהיצרן לא ממש מבין מהו טבעי!
ויש שיטה נוספת בה לוקח יצרן מוצר, חומר טבעי שעבר מניפולציה כימית (או חשמלית או כל מניפולציה אחרת) ומתייחס אליו כאילו הוא עדיין חומר טבעי ומוסיף אותו.
גם זה אינו חומר טבעי! אבל מותר לעשות כך על פי החוק.
לי באופן אישי חשוב כי אנשים המחפשים מוצר טבעי ימצאו אותו ולא ימצאו את מה שהיצרן רוצה שימצאו. זה הכל.
אתן לך גם מקרה אישי. פגשתי בכנס יצרנית קרמים לבעיות פסוריאזיס. היא טענה באוזני כי הצליחה לייצר קרם טבעי 100% ואף נתנה לי אחד לבחון.
כאשר הגשתי אותו לכימאית שלי היא מיד הכירה אותו כי היא עצמה פיתחה אותו והעבירה אותו את אישור משרד הבריאות והיא גם יודעת מה הוא מכיל ואין בו 100% טבעי. אך אותה אשת מכירות לא יודעת מה היא מוכרת והיא פשוט שיננה את מה שאמר לה הבוס להגיד.

כעת לגבי תקיפותי האישיות
שירה שלום,
הסגנון שלי הוא רק סגנון ואם קשה לך לעכלו תוכלי להינות מהנתונים ולא מהטון (אם הוא צורם לך) לגבי האם אני מקשיב או לא...... אל תאבחני אותי בבקשה ואל תתני לי ציונים.

לגבי בשמת...
לא ממש אתייחס לתגובה מכוערת שכזו,
אני מקווה רק שאת מבינה בכימיה מעט יותר מבעלת תואר שני בכימיה עם שני עשורי נסיון בתחום התרופות והתמרוקים. (אותי אל תשלחי ללמוד)
שירה*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי שירה* »

שי, התגובות שלך מעוררות אצלי באופן קבוע תוקפנות. אי לכך, קשה לי ליהנות ממשהו, כולל הנתונים.
הנתונים מגיעים רק כאשר מצמידים אותך לקיר ומכריחים אותך. עד לשלב הזה כל מה ששומעים זה צעקות.

בלי כל קשר, שמחה שסוף סוף הובהרה שאלת הקרם. בעצם מדובר במשחה. ובא לציון גואל.
אני בעד שימוש במונחים מדויקים ומבינה למה לאנשי מקצוע זה נשמע חשוב מאוד. מה שכן, לו היו הדברים נכתבים בזמן היתה נחסכת פה חתיכת סאגה מיותרת.
שבת שלום לכולכם.
שירה*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי שירה* »

שי, תודה על הנכונות.
כן, אלו סימני הקריאה הרבים וגם ההתעקשות המתמדת על עמדתך בלי לנסות להבין את השאר למרות ההסברים וההצעה שתבדוק דברים מול ניבה או עופרה.
תחשוב על זה, נגיד שהיית משאיר שאלה אצל ניבה מזמן מזמן...
היא היתה עונה, היינו מבינים בשנייה וחצי שיש כאן עניין של מינוחים וכל הויכוח היה נמנע כולל הטונים הצורמים.
ביקשת מידע ומי שהיה לה אכפת עשתה ככל יכולתה כדי לענות עניינית ולהפנות אותך למקורות מידע נוספים.
התחושה היתה שאתה בוחר להתעלם מהמידע ומההצעות ומתעקש על עמדתך בנחישות קצת מוגזמת יחסית למספר הטענות שעלו פה.

שמי שירה כי כך בחרתי. לא כולם חייבים דף בית שבו ניתן לפתח שיחה.

שוב תודה על טיהור האווירה. סופ"ש נעים. @}
דן*
הצטרפות: 26 יולי 2002, 08:06

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי דן* »

שלום לכם רציתי לדבר איתכים על הסבון 26 מינרלים של ים המלח לי יש עור שמן מכתוצאה כך לא חשבתי נכון אז כנראה שמתי את הסבון ולא קרא כלום לא הוציא ליכלוכים או משהו הוא רק עשה לי ןובש נוראי מרחתי קרם לחות לא אזר אז מה כדי לעשות אם אני אמרח וזלין יעשה לי פצעים וגם לפניכן היו לנ פצעים ומלא להיוכים ואז עשיתי את הסבון הזה ואיך שהוא הייצי ביצמי צריך להוצא מהטור שלי בחדיים לשפשף אותו חזק כשביל להוציא ואז היה יובש וצריבה ואז שמתי וזלין לשבוע וחצי ונהיה לי קילוף האם הסבון עשה את זה או הוזלין האם אם לא הןיתי מורח ווזלין הייתי נשאר אם עור יבש וקשה ואז לא הןה קילוף או שהוא עושה איכשהו ביצמו קילוף קיצר עשיתי וזלין מכתצואה יצא קילוף בגלל ששמצי את הסבון טוב היה קילןך הכל טןב ויפה ואז שוב חזר ליהלוכים וקצת פצעים ויובש האם איפשר לעשות שוב פעם קילוף כבר שהיה פעם ולעשוצ שוב בבקדה עיזרולי בבקשה וסליחה על כל הסיפור הארןךךך האם אני יכול שוב םעשות קיחוף בעזרת הסבון והאם נסבון טוב לי לכור בבקשה עיזאו לי
דן*
הצטרפות: 26 יולי 2002, 08:06

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי דן* »

היי זה שוב אני אני בן 15 השנה יענו 16 אז בקשר לקילוף זה איפשרי לכשוצ שוב פעם קילוף אחרי שכהרה היה קילוףף בבקשה עיזרו ליייייי אני כבא מיואש האם הסבום הוא טוב לחפי או לו בבקשה צעזרו לי
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי א* »

שלום, רציתי לשאול על הרכיבים בקרם גוף הארומתרפי של "Lavido"

Aqua
Caprylic/Capric triglyceride
Glyceryl Sterate SF
parfum
Isopropyl myristate
cetyl alcohol
propanediol
PEG-40 sterate
שמות של צמחים
water
potassium sorbate
Linalool
hydroxysohexyl-3-cyclohexene carboxaldehyde
benzyl benzoate
methylchloroisothiazolione
methylisothiazolione

מה מבין הרכיבים אינו טבעי?
ניבה_שקד*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הקרם מבוסס על מים (water, aqua) ושמנים צמחיים (מה שכתבת "שמות של צמחים"). זה מה שטבעי בו. כל השאר - לא טבעי. התוספות האחרות הן אמולגטורים שמקשרים בין המים לשמנים, חומרים משמרים וכו'.
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי א* »

ניבה, תודה. ממש מקומם שזה משווק תחת הלוגו של "אנו יודעים להכין מוצרי קוסמטיקה טבעיים באמת"...
עכשיו_טוב*
הצטרפות: 22 פברואר 2011, 12:07
דף אישי: הדף האישי של עכשיו_טוב*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי עכשיו_טוב* »

לגבי לבידו, עד כמה שידוע לי הם כותבים שמוצריהם הם 97 אחוז טבעיים
או שזה היה תשעים ומשהו אחר..

נכנסתי לכאן כדי לשאול אם יש פתרון טבעי לסבוריאה שהתחילה להתפשט לי על הפנים..
שמעתי הרבה המלצות על סבוקלם תכשיר שהוא מאד לא טבעי אבל לא מוצאת משהו אחר
טבעי שיש לו המלצות. (חוץ מלהוריד סטרס ולאכול יותר נכון.. אני משתדלת אבל כנראה שזה לא כל כך מצליח..)
תודה!
ניבה_שקד*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

_יש ברשותי משחה טבעית על בסיס שמנים וחמאת שיאה ,המשחה נפלאה אבל אחרי חודש שהיא במקרר נהיה עליה שכבה לבנה, הריח והאיכות לא השתנו לדעתי, נאמר לי שזה אולי קשור לשעוות הדבורים או לחמאה שיאה , שקירור מקשה אותן ויוצר שכבה.
יש הסבר יותר מדוייק?_

בדרך כלל תופעה כזאת מתרחשת דווקא מחוץ למקרר, כשמזג האויר מתחמם. חמאת השיאה עם המשקל הסגולי הנמוך מתחילה להיפרד משאר השמנים וצפה מעליהם, ככה שלמעלה יש שכבה יותר לבנה של חמאת שיאה ולמטה יש שכבה יותר נוזלית של שאר השמנים. לדעתי זה קרה לפני שהכנסת את הקרם למקרר, והקירור פשוט הנציח את המצב. שתי השכבות מתאחדות בעירבוב פשוט עם ידית של כפית (כי שתי השכבות הן של שמנים צמחיים).
פלוני_אלמונית*

קוסמטיקה טבעית

אשמח להמלצה על קרם הגנה נגד שמש. כמה שיותר טבעי או פחות מזיק.

הפנים ואיזור המחשוף שלי קולטים שמש מאוד מהר, גם אם אני סתם מסתובבת כמה דקות בעיר.

לשים שמן שקדים/חוחובה וכו' לא כ"כ נח, כי הם מאוד שומניים לשים ככה וללכת להסתובב, או בדרך לעבודה...

מה מומלץ ממה שיש על המדף? תודה :)
עפרה_עדין*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 14:25
דף אישי: הדף האישי של עפרה_עדין*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי עפרה_עדין* »

ממליצה לך לפנים על הגנה מינרלית מטיטניום ואבץ אוקסיד מחלקיקים לא מוקטנים ( לא ננו חלקיקים) . משחה טבעית אני מייצרת בגוון העור ויש גם אבקה ללא משחה שמפדרים
נוודית_חובבת*
הצטרפות: 09 אפריל 2012, 15:15
דף אישי: הדף האישי של נוודית_חובבת*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי נוודית_חובבת* »

מישהי מכירה את החברה והמוצרים field]בקישור product site launch date utc[/po]=-1y&field availability=-1&field browse=2864990011&searchSize=12&searchNodeID=2864990011&searchPage=1&refinementHistory=brandtextbin%2Csubjectbin%2Ccolor map%2Cprice%2Csize name&searchRank=salesrank
דלית_ב*
הצטרפות: 18 נובמבר 2005, 17:43
דף אישי: הדף האישי של דלית_ב*

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי דלית_ב* »

יכולות אולי להמליץ לי על עפרון איפור שחור לעיניים?
תודה @}
פלוני_אלמונית*

קוסמטיקה טבעית

היי לכולם!

אני מחפשת מקום בו אוכל ללמוד קוסמטיקה טבעית. האם יש לכם המלצות למוסד שכזה?
האם אתן עוסקות בתחום כקוסמטיקאיות?
תודהההההה
פלוני_אלמונית*

קוסמטיקה טבעית

שלום לכולם! אשמח לדעת אם יש באזור השרון/מרכז קוסמטיקאיות שמשתמשות בחומרים טבעיים בלבד. לטיפול פנים, מסיכת גוף - פינוק כזה....(-: אני יודעת שבירושלים היה מכון שנקרא משהו כמו "יעלת חן"....מישהי מכירה משהו דומה באזור שלי? (הרצליה)
תודה.
רעות*
הצטרפות: 31 מרץ 2003, 22:28

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי רעות* »

היי ניבה ועפרה, שתיכן מדהימות, גיליתי את האתר לפני יומיים ואני לא מפסיקה לקרוא וללמוד מכן. בלי סוף תודה שאתן חולקות את המידע הכל כך חסר הזה עם הקוראות!!
יש לי כמה שאלות שאודה לכן אםתנחו אותי לגביהן:
אני בהריון ובחנות טבע המליצו לי לקנות שמן בסיס של נבט החיטה לבטן, למניעת סימני מתיחה וכדומה. קניתי שמן של ארומה לייף. האם מספיק למרוח אותו בלבד או מומלץ לשלבו עם שמן נוסף?
קניתי גם חמאת שיאה של עומר הגליל. אם מועיל יותר לשלב- האם ניתן למרוח אותם פשוט אחד על גבי השני ולעסות יחד? אם לא אז איך ומה משלבים?

דבר נוסף- אני בת 29, לפני שנתיים הייתי אצל קוסמטיקאית טבעית בעקבות פצעים שנהיו לי בפנים(בדיעבד-זו הייתה תופעת לוואי של משחה שלא התאימה לי!) הקוסמטיקאית ממש יצרה אצלי חורים, חטטים בפנים כתוצאה מהטיפול. היא עבדה עם סיכה ופשוט חוררה לי את הלחיים והאף. אחרי הטיפול הפנים נראו נורא והיה לי יובש איום וקילופים ופצעים נוספים כאילו העור רק הזדהם יותר. יש לי המון צער מהסימנים הללו. אני ממש לא מחוצקנת ולא הייתי, אם היו פצעים הם באו ונעלמו בלי שום סימן ובטח לא עמוק. אני פדנטית מאוד
ולא יכולה לסבול את זה על הפנים, זה ממש מפריע לי ברמת היומיום. שום משחה קונבנציונאלית שניסיתי לא עזרה, כמו רטין אי, ביוטי קר לצבע עור אחיד ועוד(ניסיתי כל קרם שישפר את מראה העור). עם מייק אפ החורים יותר מודגשים. רואים אותם כשמסתכלים קצת מקרוב, לפנים זה נותן מראה של מרקם לא אחיד. האם יש לכן המלצה לשמנים(ואופן שילובם ושימושם) לפנים שמסייעים במתן גוון עור אחיד, טישטוש ו(הלוואי )העלמת חטטים?

דבר אחרון- היה לי יובש מתחת לעין ונשארו מזה כמו חריצים קטנים, קימטוטים, זה לא משתפר כבר כמה חודשים עם הלחות שאני שמה. יש שמן טוב לעיניים לקימטוטים שטוב גם להסרת איפור? הבנתי שיש שמן גזר עם זרעי ענבים, זה הכי מומלץ לעניין הזה? (אגב ניסיתי למרוח בעיניים את הקרם הפשוט של גינקו סאי, לא טבעי כמובן, וכבר שבועיים אני מורחת על כל הפנים והעיניים את המשחהשל צורי(שעשוי מפרופוליס, שעוות דבורים ושמן זית).

אודה לכן כל כך אם תאירו את עיניי בנושאים הללו. תודה רבה!!! רעות.
בת*
הצטרפות: 11 אפריל 2005, 19:52

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי בת* »

היי רעות,
אני ממש לא מומחית אבל ראיתי את מה שכתבת וחשבתי שאולי ויטמין E יעזור לך עם הצלקות בפנים. אפשר לאכול מזונות עשירים בויטמין E, לקחת קפסולות טבעיות של שמן נבט חיטה, או למרוח את השמן ישירות על העור. מקווה שעזרתי..
שמן_שקדים*
הצטרפות: 24 אפריל 2013, 13:02

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי שמן_שקדים* »

מישהו יודע לומר אם שמן שקדים יכול להזיק לחולי פסוריאזיס?
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי פלונית* »

לרעות- נראה לי שלייזר מטפל בחטטים כאלו וגם פילינג עמוק- אבל הפעם תלכי רק לרופאי עור מומחה!!
פלוני_אלמונית*

קוסמטיקה טבעית

שלום!
רציתי לדעת על החומר בוראקס, כל מקום שקראתי עליו אמרו שהוא טבעי, האם הוא טבעי?
משקפיים_ורודים*
הצטרפות: 30 דצמבר 2013, 13:06

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי משקפיים_ורודים* »

המלצה על איפור מינרלי - יש כמה חברות... מי באמת 100% טבעי? ובכלל מי מומלץ?
תודה!!
גו'די_מאירסון*
הצטרפות: 29 אפריל 2014, 05:46

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי גו'די_מאירסון* »

היי בנות, רציתי לספר לכן שסוף סוף מצאתי חברה בישראל שאני יכולה לקנות ממנה שמנים אתריים בלי לחשוש, אני תמיד הייתי מזמינה מאמריקה - שם למדתי ארומתרפיה לפני 25 שנה, יש חברה בישראל קוראים אותה LAVIDO והם אורגניים שזה הכי טוב ובישראל אין פיקוח בכלל על שמנים ולהם יש. שמחה שגם בארץ יש חברות טובות סוף סוף בתחום.
פלוני_אלמונית*

קוסמטיקה טבעית

שאלה בנוגע למייק אפ- טבעי-
אני (לצערי) משתמשת במייק אפ כבר שנים.
לפני כמה ימים סופסוף אזרתי את האומץ כדי לבדוק את רשימת הרכיבים של המייקאפ וכמובן שהזעזדעתי נורא.

בחיפושיי אחר משהו טבעי יותר או לפחות "פחות גרוע", הגעתי לאיפור מינרלי של חברה מסויימת
שטוענת שהמוצרים שלה מאה אחוז טבעיים, חלקם אורגנים וכו'
מקריאה של רשימת הרכיבים הכל היה נראה טוב חוץ משני הרכיבים הראשונים והמרכזיים:
  • טיטאניום דיאוקסיד
  • זינק דיאוקסיד
מקריאה על הטיטניום דיאוקסיד הבנתי שהוא בעייתי וידוע\חשוד כמסרטן
בעיקר כשהוא בא באינטרקציה עם קרינת השמש וגם בשאיפה (האיפור עצמו הוא אבקה דקה ביותר)
שיתפתי את אמא שלי בסוגיה, שהיא רופאה ואישה חכמה מאוד
והיא אמרה לי שזה חומר גרוע מאוד ולהתרחק מזה מהר (אמרה שגם מוסיפים את זה לתוספי מזון ושאר מוצרים קוסמטים ).
שהפנים הם אזור מלא בכלי דם ושהספיגה דרך העור ממנו היא גבוהה ביחס לאזורים אחרים בגוף.

אם ככה נותרתי מבולבלת לחלוטין, אין לי מושג כבר מה יותר גרוע
האם קיים איפושהו בעולם הזה מייק אפ טבעי?
או לפחות כזה שלא מאוד מזיק? או שלא מכיל חומרים כאלו אגרסיבים?

תודה!!
אוריאן*
הצטרפות: 03 ינואר 2018, 01:51

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי אוריאן* »

שלום אם תוכלו לעזור לי דחוף ולהגיד לי מה זה cetearly alcohol כי סוכ לי להשתמש במוצר עם אלכוהול מבחינת אלרגיה ואני ראיתי קרם פנים ל לתינוקות של מוסטלה ואני ממש רוצה אותו אך יש בו את הרכיב שרשמתי האם זה אלכוהול
אוריאן*
הצטרפות: 03 ינואר 2018, 01:51

קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי אוריאן* »

התכוונתי לכתוב אסור
רחלי
הצטרפות: 15 מאי 2024, 08:34

Re: קוסמטיקה טבעית

שליחה על ידי רחלי »

שלום,
הייתה פעם משחת פלא שנקראה אורה, חברתי הייתה קונה אותה מיישוב במדבר יהודה, לצערי חברתי איננה עוד ואני לא מוצאת את המשחה, באינרטנט אני רואה שיש משחה בשם אורה אבל אני לא בטוחה שזו אותה משחה, יש כאן מישהי שמכירה את המשחה שהיית והאם היא אותה אחת שנמכרת כיום ברשת, המשחה שרכשתי בעבר היית בשפורפרת נמוכה ללא מדבקה ממש משהו בייתי כזה.
תודה.
שליחת תגובה

חזור אל “טיפוח באופן טבעי”