מילת תינוקות

אנונימי

מילת תינוקות

שליחה על ידי אנונימי »

יעלה יקרה,
מציעה לך לנסות לדובב את בעלך, לדבר על כל מה שמפריע לו בהקשר הזה (ובכלל).
לחזור על דבריו כך שידע בוודאות שהבנת מה הוא אומר. אם זה נשמע לו מגוחך שאת חוזרת על דבריו, תסבירי לו שזה נעשה כדי לוודא שאת מבינה את כל מה שהוא אומר.
אחרי שתסיימי את השלב הזה, תשאלי אם הוא מוכן להקשיב לך.
בהנחה שכן, ספרי מה את מרגישה בענין. פחות מה את חושבת, ויותר על רגשות, שזה דבר שאי אפשר להתווכח עליו.
גם על הרגשות שלך כלפי הסרוב המוחלט שלו לדון בנושא (אם הבנתי נכון; למשל, מרגישה אולי שהוא לא מעריך אותך, לא מקבל אותך, לא מכבד אותך? אני זורקת רעיונות. לא באמת יודעת)
בקשי שיגיד מה הוא הבין.
ותשאירי פתוח. מקסימום, תבקשי שיחשוב על זה.
כשיתחיל להיות לך רלוונטי, ענין העשיית ילד נוסף, תעלי שוב את הנושא.

הרבה פעמים, עצם הדיבור, ובעיקר, עצם ההקשבה לבן הזוג, הקשבה מלאה כזו, נותנת לו הרגשה מספיק טובה כדי לאפשר לך להביע את עצמך כך שהוא ירצה להקשיב גם, ולהיות מספיק פתוח כדי לשנות את דעתו. או שאת תשני את דעתך. ברצינות. חשוב לשמור על פתיחות אמיתי, וזו שלך חשובה יותר.

מציעה את זה לך, כי הנימוקים החברתיים נראים לי כאלה שאפשר יחסית בקלות לוותר עליהם, והדרך הזו עשויה להיות יעילה מאד.

<אצלנו זה עבד, בוורסיה קצת שונה, אבל עבד :-) >
יעלה*
הצטרפות: 23 יוני 2002, 16:23

מילת תינוקות

שליחה על ידי יעלה* »

<אצלנו זה עבד, בוורסיה קצת שונה, אבל עבד >
סליחה על החטטנות אבל אם זה אפשרי אשמח לעוד איזה פרט.
אחד כבר מלתי וממש לא בא לי לעבור את האקט הפרמטיבי-צדקני הזה שוב.

העניין שהכי הפליא אותי היא העובדה שאת הליך ההתלבטות עברנו ממש לבד, וכשהתחלנו לדחות את הברית ולא בדיוק קבענו מועד אז בעלי בחר להתלבט בכל רם עם משפחתי.
הצדקנים האלו (שאחי אפילו לא עשו עלייה לתורה בזמנו) אמרו שזה חלק מהמסורת וזה חשוב וכו'.
אין להם שום קשר לדת אבל את המצווה הזו - היחידה בלי דרך חזרה- הם החליטו שצריך לקיים, ולא פחות, אלא על הבולבול של בני.

דליתוש ב - אם הנוכחי זות הייתה מטרתי אך הצלחתי לדחות זאת רק בשבוע וחתכנו. לא מהמרת שוב...
אנונימי

מילת תינוקות

שליחה על ידי אנונימי »

יעלה,
מכיון שאני לא נוהגת לכתוב על נושא זה באתר, מפאת נסיון לשמירה על הפרטיות של ילדי,
מעדיפה לא להיכנס לזה כאן.
אשמח לדבר איתך אם תרצי.
054-4544135
אנונימי

מילת תינוקות

שליחה על ידי אנונימי »

אולי המשבר שלי יישמע לחלקכם מוקדם ומוגזם אבל אני לא מפסיקה לבכות כבר כמה שעות.

אנחנו מתכננים הריון בעוד כמה חודשים ולי ברור שלא אחתוך איברים מגופו של בני ללא סיבה.
פתאום בשיחה כמעט אקראית התברר שבן זוגי מרגיש הכי הפוך שאפשר ממני ולא מוכן לקרוא על זה או לתת לי צ'אנס.

הסברתי לו את השיקולים שלי, שבעיני זה אכזרי וברברי וחסר הצדקה. אמנם הוא מגיע ממשפחה מסורתית אבל אין לזה שום קיום ביומיום שלנו, אז באקט כל כך נוראי פתאום כן ?!.

אין לו בעצם שום סיבה שאפשר להתמודד איתה, רק ענין המסורתיות של משפחתו ושהוא לא יהיה מסוגל לראות ולגעת (!) בתינוק שלם. זה לא יהודי בעיניו ובטח לא ילד שלו.

זה הגיע למצב שכמעט יצא לו מהפה שבכלל נשקול את ענין ההריון !!.

אני הרוסה, לא מסוגלת לדמיין ברית לילד שלי ובטח שלא לראותו חתוך.

איך בכלל יוצאים מדבר כזה עכשיו?
ונא לא להגיב ב"מוקדם לחשוב על זה, אולי יש לכם בת" כי א'- יש לי תחושה חזקה של בן ו-ב' נגיד לא נדבר על זה ובאמת יהיה בן. מה יהיה אז?
אמא_נמש*
הצטרפות: 17 אפריל 2006, 20:31
דף אישי: הדף האישי של אמא_נמש*

מילת תינוקות

שליחה על ידי אמא_נמש* »

לפני ההריון שלי אמרתי לחברה לפני לידה את כל הסיבות
למה היא כן צריכה לעשות ברית
בילד שלי הכל השתנה וגם אצל בן זוגי אותו הדבר קרה
לחברה אגב נולדה בת
גם אצלנו בהריון הוא אמר לי שאולי זו תהיה בת
ואת ההמשך את מוזמנת לקרוא
עניתי לך בדף בית שלי
אנונימי

מילת תינוקות

שליחה על ידי אנונימי »

וואי, קשה לאללה.
למזלי, התחושה שאת מתארת כאן, חוויתי אותה כל כך מזמן, שעכשיו זה כבר רק זכרון מעומעם, ובכל זאת חשתי ממש כאב פיזי מלקרוא את דברייך ולהזכר בזה.
אין לי פתרונות קלים ופשוטים.
מה שאני עשיתי עם מצב שהיה כנראה פחות קשה משלך, מתואר בקצרה בתשובתי ליעלה.
אולי כדאי לך להתייעץ עם אנשים לא באופן וירטואלי. אני יכולה לחשוב בעיקר על רונית מקה"ל, רני כשר ואולי אנישם של תקשורת מקרבת כמו ארנינה קשתן, כדי לקבלכלים של תקשורת יעילה יותר, שיכולו לשמש אותך ספציפית במקרה הזה אבל גם בכל מקום אחר כמו בזוגיות, בהורות וכל השאר.

חיבוקים ותקוות שיפתר על הצד הטוב לך ביותר!
(())
אנונימי

מילת תינוקות

שליחה על ידי אנונימי »

תודה לתגובות.
בן זוגי לא מוכן לשמוע או לקרוא מידע הנוגע לברית והשיחות ביננו הן כבר לא שיחות אלא ויכוח כואב ודרמטי שלא הולך לשומקום.

הוא אמר שאם כך, הוא עוצר לגמרי את ענין המחשבות על הריון ולא נמשיך עם זה בכלל.

עם כל הצער והכאב שאני נמצאת בו, אני מעדיפה תינוק נימול משום תינוק ובזה כרגע עומד הדיון.

צריכה חיזוקים אם כי די ברור לי שלא אמצא אותם כאן בדף. תודה על ההקשבה.
אנונימי

מילת תינוקות

שליחה על ידי אנונימי »

למה זה מה שברור לך? נהפוכו!
אנחנו בדיוק כאן כדי לתמוך בך. לפחות אני. הכאב גדול וכבד, ואין סיבה שלא תוכלי לחלוק אותו איתנו. איתי.
בכל מקרה, להרפות זו פעולה עם פוטנציאל חיובי גדול. אז אם זה המצב כרגע, בו את נאלצת להרפות - אני מציעה לך ללכת על זה. לגמרי. עד הסוף.
בלי חרטות, בלי חשבות על אם היית מתחתנת עם בן זוג אחר, בלי כלום. ריק.
גם אם זה נשמע דבילי ולא הגיוני.

כדי להאיר לרגע את המשך הדרך, אז שתדעי, שלדעתי הפרטית והלא מוסמכת, אמא מיוסרת על זה שמלה את בנה, לא טובה בעיני יותר מאמא שהבינה את הבחירה שהיא עומדת בפניה, וויתרה מתוך ויתור.
הכי חשוב זה אמא תהיה שלמה עם עצמה ועם הבחירות שלה ככל יכולתה, כי הבטחון הכרוך בכך מוקרן לכל התא המשפחתי, כולל לעובר, כולל לתינוק שנולד.
וחוץ מזה, שדברים עשויים גם להשתנות.
(())
אנונימי

מילת תינוקות

שליחה על ידי אנונימי »

אל דנטה , מחקתי את תגובתך הלא ענינית שכמובן אין לה אחיזה במציאות. "תודה" על התמיכה.

בשמת א , כנראה שבן זוגי שונה מבין זוגך. הוא מקדים תרופה למכה ואומר את הדברים שהוא אומר עוד לפני שיש הריון בכלל כי ברור לו מראש שהוא לא מוכן לוותר בענין וזה קו אדום שהוא לא מוכן לחצות. חשוב לי לציין שזה הקו האדום היחיד שלו והוא בנאדם פתוח ומבין ענין. כאן זה ענין של מורשת ומסורת ומשפחה בשבילו ולמרות הזעזוע העמוק שלי אני לא מתכוונת להעביר הריון, לידה או תקופה שאחרי לידה בכעסים, האשמות או משקעים וחלילה לבדוק אם הוא מממש את דעתו שהוא לא מסוגל לקבל ילד שלם.

כנראה שבן זוגך רצה עקרונית למול אבל לא בהיסטריה כי עובדה שזה עבר. כך לא המצב אצלנו.
למה דווקא את זאת שצריכה לוותר? אני בכלל לא רוצה להיות איתו במצב של "מי מאיתנו מנצח" . אני יודעת שאקבל את ילדי גם אם יהיה חתוך (יהיה לי מאוד מאוד מאוד קשה !!!) שהכאב ורגשי האשם יעברו לי מתישהו (אני מקווה) ואילו דבריו נחרצים וסופיים.
בכל אופן אני לא מתכוונת לנקוט באולטימטום כי אז גם לא יהיה הריון.
אנונימי

מילת תינוקות

שליחה על ידי אנונימי »

בשמת, אני מוסיפה:

אם הוא רוצה לדעת למה, הנה חומר קריאה (למשל, כל גיליונות "אף מילה"). אני לא רוצה לדבר, ואני בכלל לא מוסמכת להסביר.
האיש שלי לא רוצה לדעת למה. הוא אמפטי ומבין את הסיבות והכאב אבל זה לא מתנגש עם הדעה שלו. להיפך, הוא לא מעונין לקרוא או לדון בענין.

לא איפשרתי. הרי את לא חושבת שאפשר להזמין לי מוהל הביתה ולקחת לי את התינוק (שכל היום על הגוף שלי)?
אני כמובן לא מעונינת להגיע לזמן אמת ולראות מה מתפתח עם זה. יותר הגיוני לסיים את הנושא לפני.
אנונימי

מילת תינוקות

שליחה על ידי אנונימי »

somebody,
קראתי את דברי אל דנטה, ויכולה להבין ממה נפגעת.
יחד עם זאת, גם אם דבריו לא רלוונטיים בכלל לסוג הקשר שלך עם זוגך, הדף הזה הוא לא דף בלוג שלך, אלא דף שעוסק בנושא הזה באופן כללי, ולעניות דעתי, יש בדבריו משהו שבהחלט יכול להאיר מקומות שעבור אחרות ואחרים שנמצאיות במצב דומה, לא זכו למחשבה עמוקה מספיק.
אני יכולה להגיד שאצלי למשל, התגובה שלו בהחלט עשויה להיות רלוונטית לסוג התקשורת והקשר שיש ביננו. מצאתי את עצמי חושבת על הדברים שלו, על מה היה ביננו כשגלינו שיש לנו עובר זכר, על התהליך של קבלת ההחלטה, על ההמשך ועל איפה אנחנו עומדים היום.
זה עורר בי מחשבות משמעותיות, ואני מאמינה שיש אחרות ואולי אחרים, שהארה זו יכלה לתרום להם.
אני לא מחזירה את הדברים.
מציעה שתחשבי על זה ותראי אם יש אפשרות להחזיר אותם ערוכים בצורה כזו שלא יהוו איום עליך, או שלא יפגעו בך בדרך כזו ואחרת, ואולי תראי אם אפשר ככה בכל זאת להשאיר אותם. מה דעתך?

אני די עייפה, ומוטרדת מאד מכל המצב בצפון ובכלל, כך שאם התנסחתי בצורה שפוגעת בך - אני מתנצלת. לא זו כוונתי.
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

מילת תינוקות

שליחה על ידי אל_דנטה* »

אני מתנצל אם בדברי היתה פגיעה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מילת תינוקות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

Somebody יקרה,

זה באמת נשמע לא קל.

איך יוצאים מדבר כזה?
באמת את יכולה לקחת פסק זמן, ואולי לדסקס עם עצמך את המצב החדש שנוצר. ברור שהתגובה של בעלך הפתיעה אותך מאוד, בגלל שבתחומים אחרים הוא דווקא פתוח וכו', ואת לא ציפית לאמירות כאלה.
אז למה לא להניח לוויכוח, להגיד "בסדר" ולעבור לנושא אחר, ולעבוד על העניין עם עצמך, בתוך עצמך? להתבשל במצב החדש שאת נמצאת בו, לחשוב על האפשרויות שלך בתוכו, לבדוק לאורך זמן (חודש-חודשיים) איך את מרגישה, מה את רוצה לעשות ומה את חושבת.
את הרי עדיין לא בהריון. ולמרות שאת מאוד רוצה הריון, אפשר לחכות עוד חודש...

בינתיים כדאי לך לחפש עוד תמיכה לרגשותייך ומחשבותייך, אם בדפים אחרים על מילה ואי-מילה (מדור בלי ברית מילה) ואם במגע ישיר עם אנשים.

החיים מאוד דינמיים ומשתנים.

אולי הוויכוח הזה תפס את שניכם בלתי מוכנים אליו (הוא הניח מראש שאת תרצי ברית, את הנחת שהוא יסכים לוותר עליה) וכך, חלקית מעוצמת ההפתעה, נגררתם פתאום לעוצמות רגש גבוהות ולהקצנת עמדות, ולתחושה שאתם ראש-בראש?
SOMEBODY*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2006, 21:55

מילת תינוקות

שליחה על ידי SOMEBODY* »

לצערי עשיתי טעות והטעות היתה כן לדון בענין במקום להגיד "בסדר" ולהעביר את זה. ז"א, בשמת, הגישה שלך מאוד נכונה בעיני כי אם כבר היה פה תינוק אני מאמינה שבן זוגי לא היה חוטף אותו באישון לילה למטרת חיתוך (או "לא נקשר אליו") אבל לצערי אנחנו כבר לא שם כי הוא - בלי הבטחה שלי לברית- לא מוכן שניכנס להריון.

ואני לא יכולה להבטיח לו שכן ואח"כ לא כי זה ממש לא נכון בעיני.
התקווה שלי היא שכשיהיה התינוק, בן זוגי פתאום יבין כמה זה מופרע ופרמיטיבי לפגוע בו.

ליאת, אמנם הדף מוגדר כ דף וכחני ולא דף תמיכה, אבל יש את הענין הזה- פסיכולוגיה בגרוש אם תרצי- בו כל קושי או דיון הופך להיות יותר ממה שהוא. אני מבינה שאני מסבירה ברור. אבל לפעמים סיגר הוא רק סיגר, כמו שאומרים.
אני מתכוונת, בהמון דפים פה ראיתי שמישהו מציין איזה ענין שיש לו ומקבל- במקום מה שביקש או התייחסות ענינית- עצה שכדאי לו לבדוק את הזוגיות/ יחסיו עם ההורים או כל מיני כאלה. וזה די מעצבן.
וכיון ש אל דנטה לקח בחשבון שדבריו לא נכונים ולא קשורים הוא נתן לי את האופציה למחוק.

אני נמצאת כרגע במצב בו אני זקוקה לסוג של עידוד ותמיכה ובוודאי לא רעיונות לקשיים נוספים.

פלוני אלמונית , תודה.
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

מילת תינוקות

שליחה על ידי אל_דנטה* »

דווקא מכיוון שאני גבר, ולמרות האמונה שלי בשיווניות אני יכול לומר לך שפוגע ככל שזה ישמע לגבר, הוא צריך להסתפק בתשובה בנוסח "תשמע מתוק, אתה לא סוחב 9 חודשים בבטן -חורף וקיץ- תינוק, אתה לא יצאו לך טחורים, אתה לא תסבול לידה, אתה לא תהיה צמוד לתינוק שאת הצרכים הפיזיים שלו רק אני אוכל למלא במשך 6 החודשים הראשונים לחייו. אם אתה רוצה לחתוך משהו - צא תגזום עצים או אם אתה רוצה לעזור, קח מחברת ותרשום שמות".

פיספסת את כוונתי בתשובה הראשונה שלי, לא פסיכולוגיה, לא גרוש, ולא ההורים שלך. אם מישהו מביא לך אולטימטום ולא מוכן אפילו לדבר - אז...
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מילת תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

בהצלחה! (())

[כיוון שדברי נקראו, אז מחקתי אותם, מסיבות של פרטיות]
SOMEBODY*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2006, 21:55

מילת תינוקות

שליחה על ידי SOMEBODY* »

אל דנטה , תודה על ההבהרה. עכשיו הבנתי ואתה כל כך צודק...
אלא ש... איך מחזירים גלגל לאחור ?
אנונימי

מילת תינוקות

שליחה על ידי אנונימי »

לפחות באתר, אפשר על ידי עריכה.
בחיים - יותר קשה.
מי_לה*
הצטרפות: 12 אוגוסט 2006, 18:04

מילת תינוקות

שליחה על ידי מי_לה* »

אני די חדשה פה, ןקצת צרם לי חוסר הסבלנות שבא פה לידי ביטוי.

משפטים כמו
אזהרה זאת בקשר למוהל נכתבת תוך ידיעה שהורים המלים את בנם פוגעים בו פיזית ונפשית ומבינים כי הם פרימיטיבים ובכלל מה הם עושים פה שילכו לתפוז, תודה ?

אז אנלא יודעת אם זה הדף המתאים אבל בכל זאת חייבת לכתוב...

ובעיני לא פחות חמור עישון האם בהריון!!! רואה כבר דרך המסך את הגבות המורמות וכו'

האם ידעתם שעישון גורם ללידת תינוקות קטנים?
האם ידעתם שכל ילד רביעי אשר היה חשוף לאם מעשנת, מפתח הפר אקטיביות , בעיות קשב וריכוז?
האם ידעתם שעישון בהריון גורם לבעיות עור, אסטמה, פגיעה במער' החיסון הטבעית?

אני מודעת לעובדה שלא חדשתי דבר , אבל מה שצורם הוא שאפחד לא באמת נותן את הדעת(סליחה על ההכללה), ולמרות כל הסיכונים הנ"ל
ישנן נשים רבות שממשיכות לעשן ולא רק סגריות...

אני מלתי את בני, והוא הכי שלם בעולם!!!
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

מילת תינוקות

שליחה על ידי צוויליך* »

מי לה יקרה שבוע טוב !

נדמה לי שאני כתבתי את המצוטט - האם קראת את השאר?
המשפט סרקסטי ומנסה להציג את הדיעות המתנגדות לקיום דף אזהרות מוהלים ע"י שיכתוב. הצגה זו מנסה להראות את הבעיה: שהתנגדות זו באה לעקוף את זכות ההחלטה של ההורים בנושא המילה (ולזכותם לדעת על מוהלים מסוכנים).

אני אישית לא הייתי מל את בני, אבל אני מכבד את דעתך ומכיר בלגיטימיות של בחירתך, וכמובן דף כזה עשוי להיות חשוב כמקור מידע.

וחוצמזה, עישון בזמן הריון הוא נושא מעט שונה, לא?
לא קשור לדת ולאמונה או כל מסורת שהיא... (אלא אם כן אתה אינדיאני רודף שלום)
ניתן להפסיק עישון, מילה היא ארוע בלתי הפיך וכו'.

אגב, הדף התפתח ואולי יעניין אותך צורת התבטאות מעצבנת שבא אם איני טועה בעקבותיו.

ואסיים במרגיעון - שיהיה לך יום מאושר!
צוויליך*

מילת תינוקות

שליחה על ידי צוויליך* »

טעיתי - הוא בא בעקבות הדף איך לזהות משפחתון מתעלל
אבל בכ"א אולי יעניין אותך בהקשר להוספה שלך.
שבוע טוב
מי_לה*

מילת תינוקות

שליחה על ידי מי_לה* »

שלום צוויליך,
קראתי כמעט את כל הדף, הציטוט שהבאתי נשמע בואריאציות שונות ומשונות
ההתייחסות היתה לעניין הפגיעה הפיזית, הברבריות והפרימיטביות שבנושא.

לא היתה לי כל כוונה להוציא את דברייך מהקשרם...

בעניין העישון, אם האם לא מפסיקה לעשן גם הסיכונים הופכים לבלתי הפיכים לא?!

הדוגמא של העישון, היא אחת מיני רבות לדברים שאנו עושים כלפי ילדינו במודע או שלא במודע...

ועוד דבר אחרון- כמה בנים אתה מכיר שבקשו "להחזיר" עורלה? לעומת זאת כמה בנים כן מבקשים לבצע את הפעולה הברברית והפרימיטיבית
שנקראת "ברית מילה"?

אני בטוחה שאתה יודע את התשובה... וזאת היתה נקודה למחשבה!

אגב, אין לי אתך שום וויכוח ןאני לא מנסה לעשות פרובוקציות רק אולי עוד נקודה למחשבה בלי לזרוק סיסמאות לחלל האוויר
(צוויליך דבריי בפרוש אינם מכוונים כלפייך)

לילה טוב
צוויליך*

מילת תינוקות

שליחה על ידי צוויליך* »

אם האם לא מפסיקה לעשן גם הסיכונים הופכים לבלתי הפיכים לא?!
בטח ובטח... גיסתי שתחיה, הודיעו לי בשבוע שעבר שהם בהריון. אתמול היו בבדיקה. מה אמר הרופא? שאני חייבת להפסיק לעשן. נו מה...
לא הפתעה גדולה. בהריון עם אחייניתי #1 היא המשיכה לעשן. נקווה שהפעם...שלא יהיה ספק, אני איתך לגמרי בנוגע לעישון קבוע והריון.
היה דיון איפשהו באתר על עישון ספוראדי של מריחואנה ושם דווקא הלכתי וחפרתי עד כמה שיכולתי משגת (לא פשוט לי למצוא מחקרים רלוונטיים וגם להבין אותם - כשאגדל אהיה שרון ג (-; ) והממצאים היו דלים מאד (כנגד הנ"ל).
והנה בהנקה הסתבר שהקייס אחר, כי בכל עישון התינוק יונק פי כמה וכמה חומר פעיל דרך החלב, מאשר האם סופגת דרך הריאות.

לא פשוט, הגוף הזה, אה?

אגב, מי לה , בנוגע לבנים שלא מבקשים להחזיר את עורלתם...
יש אימרה שכניראה שהחיים אחרי המוות כ"כ טובים, הרי אף אחד לא חזר משם.
זו אינה אופציה פרקטית - האפשרות לא קיימת. כמו לרצות לעוף בשמי התכלת ללא עזרים טכניים. נחמד לרצות, עדיף להשקות את הגינה (-: פשוט לא יקרה בשלב זה של התפתחותנו האבולוציונית.
מעניין כמה אנשים היו הולכים על ניתוח כזה!
את יכולה לדמיין לעצמך - רשת מרפאות אריאל - ניתוחי אף, הרמות חזה, מתיחות צוואר, השבת עורלה.
"ושבה עורלה לגבולה"

<מושך מעצור חרום והולך לאכול>
<מרגיעון: כולנו זקוקים לחסד>
<צוויליכון: ואני כרגע לספגטי>
מי_לה*

מילת תינוקות

שליחה על ידי מי_לה* »

_את יכולה לדמיין לעצמך - רשת מרפאות אריאל - ניתוחי אף, הרמות חזה, מתיחות צוואר, השבת עורלה.
"ושבה עורלה לגבולה"_

קרעת אותי מצחוק!!!

לגבי זו אינה אופציה פרקטית לא יודעת, אין לי תשובת מחץ בשבילך,
הכוונה היתה שאפחד לא ממש מתלונן שחסרה לו עורלה... (לפחות מהגברים בסביבתי)

טוב מסתבר כי הנושא אינו פשוט (ולא שגיליתי את אמריקה או משהו כזה) אז אולי עדיף לעבור לענייני ספגטי?!
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

מילת תינוקות

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

שאפחד לא ממש מתלונן שחסרה לו עורלה
את פשוט לא מכירה. יש כאלה.
אולי יענין אותך לעיין קצת ב-מדור בלי ברית מילה כדי להבין קצת מה עומד מאחורי הטיעונים נגד הברית.
מי_לה*

מילת תינוקות

שליחה על ידי מי_לה* »

שלום לך תזמורת הים,
קראתי והפנמתי!

כל מה שניסיתי לומר הוא, שאנחנו עושים המון דברים במודע, כלפי ילדיינו, מעשים שהם בלתי הפיכים(גם ברמה הנפשית),
ואיכשהו ההורים הנ"ל לא נקראים ברברים ונדליסטים או רחמנא ליצלן פרימיטיבים.... יש לי מן התחושה שהכל מתקבל בסלחנות פרט לנושא הברית.

אין לי שום רצון לפתוח את הנושא שוב, יש מספיק דפים על הנושא

אז אסיים בנימה אופטימית חייה ותן לחיות
אמא_שמלה*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2006, 16:29

מילת תינוקות

שליחה על ידי אמא_שמלה* »

מסכימה עם כל מילה מי לה!
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

מילת תינוקות

שליחה על ידי עדי_ל* »

אני אישית לא הייתי מל את בני, אבל אני מכבד את דעתך ומכיר בלגיטימיות של בחירתך.

צוויליך, לי קשה היום, מאותה נק' מוצא ממנה לא מלתי, לראות במילה מעשה לגיטימי. אני יודעת שיהיו רבים שלא יסכימו לדעתי ועם דברי ואני מבקשת מראש לא לקרוא אותם כנכתבים ממקום שמעוניין לפגוע במישהו מהחברים כאן. הם לא.

הלגיטימיות למעשה המילה : אני תוהה ומתלבטת בימים האחרונים לגביה. האם מילת תינוקות הינה מעשה לגיטימי?
לפני חודשים ספורים בלבד הייתי במקום בו התלבטתי אם למול..
היום לא מבינה איך . איך הייתי שם, איך התלבטתי.
תוהה איך הייתי שם, אבל עובדה - כרוב האנשים חשבתי שבני יעבור מילה.
אבל היום, זר ומוזר לי הטקס או האקט הזה (ברית מילה, או מילה - ממניעים דתיים או חברתיים).
(כמעט) כולם עושים מעשה הזוי (בעיני ) : חותכים בבשר התינוק חסר האונים. פוגעים בו, מכאיבים לו, מוסרים אותו לידיים זרות לעשות בו מעשה אכזרי (בעיני?) וזה בכלל לא משנה לצורך העיניין אם זה הפיך או לא, או אם יזכור או לא...

כל זאת בשם מצוה דתית - למה להכאיב לו בשם מצוה כלשהיא?
או - בשם "מצוה" חברתית - בעיקר פחד שלנו ,המבוגרים, להתמודד עם ביקורת ושונות. קושי להיות מאותגרים מחשבתית ומעשית ולא לעשות מה ש"כולם עושים" .

איך זה קורה שחברה שלמה עושה מעשה כזה ? בעיני זו ממש "טעות אנוש" , כי לומר שכולם אכזריים זה לא הגיוני ולא נכון. ובכל זאת - נעשה מעשה אכזרי (שוב - בעיני) ע"י אנשים רבים, הורים טובים לילדיהם, אוהבים ומגוננים.
איך הפך ה"וירוס" הזה למחלה כרונית?
מרגיש לי ממש כמו עיוורון שלנו כלפי התינוק. היתכן שבגלל שזוהי סיטואציה מורכבת היא מסמאה את העין ואת הלב ?

_כל מה שניסיתי לומר הוא, שאנחנו עושים המון דברים במודע, כלפי ילדיינו, מעשים שהם בלתי הפיכים(גם ברמה הנפשית),
ואיכשהו ההורים הנ"ל לא נקראים ברברים ונדליסטים או רחמנא ליצלן פרימיטיבים.... יש לי מן התחושה שהכל מתקבל בסלחנות פרט לנושא הברית_

אני חושבת שכולנו משתדלים שלא לעשות מעשים כאלו. לא תמיד מצליחים, אבל נדמה לי ומקווה שהם נעשים שלא במודע ותוך רצון ועשייה תמידיים לשנות ולהשתפר.
לא, לא הכל מתקבל בסלחנות : התעללות בכלל, ובילדים בפרט, מכל סוג שהוא, איננה מתקבלת בסלחנות.
חיתוך בשרם - נמנה בין הללו. (הלא כן? )
ולכן, הלגיטימציה לכך אינה ברורה לי.

מעוניינת לשמוע דעות נוספות . זה מאוד מעסיק אותי בימים האחרונים.
(כמובן שעלה המרגיעון "כשעולה התנגדות שימו לב"...)

לא בטוחה שהמקום לדיון הזה הוא כאן.
אם יש דף מתאים יותר , אפשר להעבירו.
מי_לה*

מילת תינוקות

שליחה על ידי מי_לה* »

ואני שואלת למה בכלל לבוא בבקורת?

למה מלכתחילה הדף נקרא ביקורת על הורים שעושים ברית?
, אבל נדמה לי ומקווה שהם נעשים שלא במודע ותוך רצון ועשייה תמידיים לשנות ולהשתפר.

אז יש הרבה דברים שאנחנו כן עושים במודע (כמו עניין העישון שהזכרתי קודם), שגם הם בלתי הפיכים?

ועוד עניין, איך זה שגם בקרב הנוצרים עניין המילה הפך כמעט בשגרה? ואין להם שום עניין דתי ו/או חברתי
(אני כמובן לא אומרת שכולם אבל התופעה כבר קיימת...)
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

מילת תינוקות

שליחה על ידי מישהי* »

ועוד עניין, איך זה שגם בקרב הנוצרים עניין המילה הפך כמעט בשגרה? ואין להם שום עניין דתי ו/או חברתי.

אני בארה"ב וזה מאוד מאוד לא מדוייק מה שאת אומרת. ראיתי איפשהו קישור להוכחה, אני מקווה למצוא ולחזור.
אנונימי

מילת תינוקות

שליחה על ידי אנונימי »

(על רגל אחת, בלי אסמכתאות, שקיימות לגמרי)
בעולם הנוצרי החיתוך נעשה נפוץ מכל מיני סיבות:
  1. החותך מרוויח מזה לא מעט כסף. מה שמוביל ל:
  2. מצאו שזה יותר בריא (לא מדויק בכלל, אבל משרת את מצבם הכלכלי של החותכים)
  3. אם היהודים האלה כל כך מוצלחים בכל מיני דברים, הם כנראה יודעים מה הם עושים גם בענין הזה.
צוויליך*

מילת תינוקות

שליחה על ידי צוויליך* »

זכורני מהיכנשהו זה או אחר, שמילת תינוקות החלה להיות מקובלת באופן רחב בתקופת המלכה ויקטוריה.
המוסרנות פשתה בכל והמילה נחשבה כתשובה רפואית למחלה ששמה אוננות .
אולי יתקן לי מישהו ויאמר שידוע שהמילה היתה נפוצה בקרב הנוצרים אף לפני כן?

צוויליך, לי קשה היום, מאותה נק' מוצא ממנה לא מלתי, לראות במילה מעשה לגיטימי.
אכן.
קשה! אני מזדהה מאד עם ההרגשה.
אבל אני לא חש שבאפשרותי לנתק את המילה מהקונטקסט התרבותי הקיים.
אני חושב שאנו בשלב של לאפשר לדיעה שונה לחלחל אל השיח, או בכלל ליצור את השיח.
מה שאנו בעצם עושים עכשיו, מה?!
הנה, עדי ל , את בעצמך כותבת שאת לא מבינה איך שקלת למול את בנך.
כלומר היית במקום בו אפשרי היה לבחור במילה. אמנם בחרת שלא! אך הרוב בוחר שכן, אולי מתוך הקושי להוציא את הגלגלים האישיים מהחריצים העמוקים שחרצו בדרך אופני העגלה השבטית במשך דורות רבים.
המרגיעון: הדעה מתחלפת - האדם לא .
איך יפה?
בשמת_א*

מילת תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

והנה בהנקה הסתבר שהקייס אחר, כי בכל עישון התינוק יונק פי כמה וכמה חומר פעיל דרך החלב, מאשר האם סופגת דרך הריאות.
צוויליך, חייבת לתקן:
המריחואנה היא החומר שעובר בריכוז גבוה יותר פי כמה וכמה דרך החלב, מאשר הריכוז אצל האם. לא הסיגריות.
מה שעניין אותי היה לקרוא, שאף על פי שהחומר עובר בריכוזים גבוהים להחריד, ונשאר לפחות שבועיים בדם ובמוח של התינוק (מגוף האם הוא מתנקה תוך כמה שעות בלבד) - מחקרים מסוימים טוענים שאין לזה שום השפעה על התינוק.
יש מחקרים שמצאו קצת השפעה - אבל חיובית. בכל מקרה, סטאטיסטית (לא קשר סיבתי, אבל התינוקות שנבדקו ואמא שלהם כן עישנה הראו תוצאות טובות יותר בכמה מדדים ואלה שאמא שלהם לא עישנה, לפחות לטענת המחקר).
את זה מצאתי מעניין מאוד -
כלומר, אולי זה שהמוח שלהם הוצף בחומר הפעיל במריחואנה בכמויות אדירות לא בהכרח גרם נזק.
אינטואיטיבית, זה לא נשמע לי סביר, אבל אני הייתי מחכה למחקרים נוספים.

הסיגריות עוברות, ודווקא לא בריכוז יותר גבוה מאשר אצל האם, אלא יחסית (לגוף קטנטן, הכמות ענקית). אבל הקייס בסיגריות אחר: עד כמות סיגריות יומית מסוימת, הנזק בעישון מתקזז בתועלת שבהנקה.
מעל כמות סיגריות מסוימת, הנזק מהסיגריות כבר כל כך חמור (שהרי החומר עובר גם דרך החלב וגם דרך האוויר), שכבר עדיף שהאם לא תניק.

_אחר, שמילת תינוקות? החלה להיות מקובלת באופן רחב בתקופת המלכה ויקטוריה.
המוסרנות פשתה בכל והמילה נחשבה כתשובה רפואית למחלה ששמה אוננות ._
צוויליך צודק:
גם באנגליה וגם בארצות הברית (מעוז הנצרות הפוריטנית החשוכה ביותר), המילה הפכה נפוצה בסוף המאה ה-19 בתור פיתרון רפואי למחלת האוננות.
המחלה נחשבה קשה מאוד, ואני מניחה שלחתוך את כל הפין כדי למנוע אוננות נראה להם, אה, אולי רצוי אבל בעייתי-משהו P-:
אני מזכירה, שסירוס גברים היה פיתרון שכיח ל"מחלות" נוספות, והוא משמש עד היום.
הסיבה המשנית שהמילה הפכה להיות פיתרון רפואי נפוץ, היתה פשוט התפתחות הרפואה המודרנית ותפוצת הרופאים, וההתפתחות של "האמונה ברופאים". הרפואה קיבלה בתקופה זו מעמד חשוב בחברה, והפתרונות שלה, שכללו באופן כללי באותה תקופה חיתוכים למיניהם (משהו שנחשב "מתקדם", "מודרני", "מדעי" ועוד כל מיני דברים שבדיוק אז היו בשיא הפופולאריות שלהם ונחשבו ל"התקדמות האנושות") - נעשו אופנתיים ונפוצים.

תוך זמן לא רב התברר לאותם גורמים, שהמילה לא ממש פתרה את בעיית האוננות...
אבל בינתיים כבר השתרש מנהג חדש בתרבות הנוצרית בארצות האלה, וקבוצה הולכת וגדלה של אנשים (הרופאים) הרוויחה ממנו כסף וזכתה בזכותו ליוקרה נוספת (יש משמעות לעובדה שאי אפשר סתם שייוולד לך תינוק - אתה חייב לערב את הרופא כבר בימים הראשונים לחייו כדי שינתח לך אותו, זה הופך את הרופא לאלוהים ממש) בדרכים רבות ומגוונות,
וככה התקבע המנהג,
עד שהתחילו להופיע סדקים שהלכו וגדלו, ואותם רופאים עצמם הפסיקו להמליץ עליו.

יחסית זה היה מהר.
תזכירו לי את הספר שהוכיח במחקר היסטורי מקיף ומעמיק את גודל והיקף הזוועות והנזקים שגרמו הרופאים המערביים במאות השנים האחרונות? ואת כמות האמונות המופרכות-בעליל שהם האמינו בהן, בלי שום בסיס או מחקר?
בינינו, עם כל מחקר כזה הולך ומתברר, ש"רופאי האליל" האמיתיים הם אלה שלנו...
צוויליך*

מילת תינוקות

שליחה על ידי צוויליך* »

מעל כמות סיגריות מסוימת_ ... _כבר עדיף שהאם לא תניק.

יש לך הערכה כלשהי "בסיגריות" (יעני בדואי מסביר מה המרחק לעץ השיטה הגדול בוואדי-!)? מתי כבר כניראה לא כדאי להניק?

אגב, הכוונה ב עישון היתה בנוגע להערה מיד לפני _על עישון ספוראדי של מריחואנה, לא הייתי ברור. בפעם הבאה "ג'וינט".
עם מריחואנה קשה יותר להעריך, מה? אפשר רק להשוות מספרים. איך מחשבים ומשקללים את הזן, הכמויות היחסיות והמוחלטות של החומרים הפעילים, הצירוף של טבק, החוזק (טיב) של המריחואנה, ואללה ועבדאללה...
ו-אני מנחש- מחקר מעשי יכול מקסימום לבצע תישאול של אישה הרה/אם מניקה על ה"בערך", כמה היא מעשנת בשבוע/יום, כמה חומר וכו'. הערכה גסה.
יש סוג שיעשה לתינוק "היי" מסוים, מינורי, וסוג שיפחלץ אותו בעוצמתו. הייתי מניח שאין רשות לשום גוף לתת ג'וינטים "מעבדתיים שקולים ומדודים" לצריכה במסגרת ניסוי.

מעניין באמת ש
אולי זה שהמוח שלהם הוצף בחומר הפעיל במריחואנה בכמויות אדירות לא בהכרח גרם נזק.
וגם
מחקרים שמצאו קצת השפעה - אבל חיובית.
איזה?! יש לך כתובת?
(אמנם לוקח לי חצי שעה של גיגול להעמיד פנים שאני מבין את המושגים המדעיים אבל בכ"ז)

<צוויליך פוזל בהצלבה ומזיל ריר כאיכר בור ונחשל>
<סליחה ממגזר החקלאות>
בשמת_א*

מילת תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

הייתי מניח שאין רשות לשום גוף לתת ג'וינטים "מעבדתיים שקולים ומדודים" לצריכה במסגרת ניסוי.
בדקו תינוקות שהאמהות שלהם עישנו ג'וינט לא למטרות מחקר...
כך גילו למשל, שהריכוזים של החומר בדם גבוהים יותר בהרבה מאשר בדם האם, וגם את משך ההשפעה.
עשו בדיקות דומות גם באלכוהול. יש נתונים מדוייקים: כמה זמן לוקח לאלכוהול להגיע לחלב, כמה זמן לתינוק, תוך כמה זמן זה מתפנה מדם האם, מתפנה מדם התינוק, השפעות, וכו' וכו'.

מתי כבר כנראה לא כדאי להניק?
כמדומני מעל 45 סיגריות ביום, אבל אל תתפוס אותי במלה. אני מתעצלת קשות לקום ולבדוק את המספר בספרים שעל המדף שלי...

לדעתי הפרטים המדוייקים נמצאים בדפים שונים באתר, ואם תחפש באינדקס ב מדור הנקה אז תמצא גם על עישון וגם על מריחואנה, יש שם הרבה מידע.

_מחקרים שמצאו קצת השפעה - אבל חיובית.
איזה?! יש לך כתובת?_
הכל צוטט בדף ההוא על עישון מריחואנה. לך תבדוק. אני לא יודעת מה שווים המחקרים האלה.
אמרתי לך שאני ספקנית.
מריחואנה איננו חומר חיוני לגידול תינוקות. לכן אני חושדת בכל הצפה של הדם והמוח בחומרים שאינם חלק מהצרכים הביולוגיים הטבעיים שלנו. זה דומה לחשד שלי כלפי כספית או פורמלין כחומר מומלץ להחדרה לתינוקות (בחיסונים או במגבונים לחים) ועוד כיוצא באלה.
מחקרים שמוצהר עליהם שמומנו על ידי הגורמים הפועלים למען המריחואנה בעולמנו (ניסוח לא מדוייק), איך נגיד, לא נראים לי נורא אובייקטיביים כשהם עושים מחקר ש"מוכיח" שאין שום השפעה להצפה בריכוזי מריחואנה כבדים (לא זוכרת את שמות החומרים הפעילים) על מוח של תינוק קטן.
קצת מזכיר לי מחקרים של חברות תמ"ל ש"מוכיחים" שאין שום עדיפות להנקה על התמ"ל.

<להעביר את כל הדיון הזה לדף הרלבנטי או למחוק בקרוב>
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

מילת תינוקות

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

במאה ה-19 היו גם רופאים שמלו נשים כדי לגמול אותן מאוננות, מפריג'ידיות ומ"היסטריה".
אדי*
הצטרפות: 05 מאי 2005, 18:02

מילת תינוקות

שליחה על ידי אדי* »

מילה.

זה לא כמו שום דבר אחר. זה חד פעמי.

אף איבר אחר לא נבחר להחתך כקבלה לחברה, חוץ מאיבר המין.
שוב ושוב איבר המין נדמה כמקום מתבקש לחיתוך לסיפוק צרכים חברתיים.

מילה ביהדות היא מקרה פרטי בין מקרים רבים.
כנראה הניתוח הנפוץ בעולם, הוא חיתוך אברי מין של קטינים וקטינות לצרכים טקסיים.

מוזר מאוד שרואים בזה סממן יחודי ליהדות.

רגע. בעצם, היחודיות היא משך הזמן הרצוף שהיא מתרחשת.

הבנתי. אנחנו שיאני עולם בחיתוך אברי מין של תינוקות.
דליתוש_ב*
הצטרפות: 14 דצמבר 2004, 11:40
דף אישי: הדף האישי של דליתוש_ב*

מילת תינוקות

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

כמקום מתבקש לחיתוך לסיפוק צרכים חברתיים

מדהים אותי שיש אנשים שחיתוך איבר המין של התינוק שלהם מספק אותם באיזשהו אופן...

בלי קשר. אני קוראת עכשיו את הספר "האישה העירומה" של דסמונד מוריס. בספר הוא מתאר את שלל הצורות בהן שונו אברים נשיים בהתאם לציווים חברתיים ואבולוציונים.
מעניין שאצל נשים כמה אברים (אף, כפות רגלים, אזניים, איבר המין, צוואר) נחשבו ראויים לחבלות פיסיות ואצל זכרים לא ידוע לי על חבלה כזו בשום איבר מלבד איבר המין.
אור*
הצטרפות: 22 יולי 2002, 01:27

מילת תינוקות

שליחה על ידי אור* »

שאפחד לא ממש מתלונן שחסרה לו עורלה
אני מכירה אישית לפחות שניים כאלה (אחד מהם הוא בעלי). וגם מכירה כמה שלא עברו מילה ושמחים מאוד על כך.
סאלוש*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 12:14

מילת תינוקות

שליחה על ידי סאלוש* »

איך הספר האישה העירומה?
ראיתי בחנות והתלבטתי לגבי ה - 80 ש"ח...
סאלוש*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 12:14

מילת תינוקות

שליחה על ידי סאלוש* »

לגבי התינוק, מקווה שאולי הפרסום על זה יעשה משהו לאנשים...
דליתוש_ב*

מילת תינוקות

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

הי סאלוש, אני די בהתחלה. אני כותבת עליו ב בלוג של דליתוש ב.
פלוני_אלמונית*

מילת תינוקות

וואו איזה מזל. בדיוק אתמול התינוק הנימול שלי חזר מדייט עם פעוטה מפוקפקת.
איך אני שמחה שחתכתי לו את העורלה בגיל 8 ימים.

באופן טבעי לתינוקות יש חיי מין משעממים למדי. למעשה, יש להם יותר סיכוי להדבק מאיידס בעירוי דם אחרי דימום מניתוח מילה מאשר מיחסי מין.
תנו לנער להחליט על אמצעי המניעה המועדפים עליו.
אולי עדיף לא לחתוך תינוקות בשל דברים שקשורים לחיי המין שלהם. זה ממש מביך לראות את הטיעונים האלה.
דליתוש_ב*

מילת תינוקות

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

הצעת החוק "מילה בהסכמה" תהפוך את ניתוח המילה לבחירה אישית.

הצעות חוק בקונגרס וב- 16 מדינות יגנו על תינוקות וילדים זכרים ממילה בכפייה.

כמעט 3,000 מחוקקים קיבלו השבוע בדוא"ל, בפקס ובדואר נוסח של הצעת חוק לפיה גברים לא יוכלו לעבור מילה בטרם מלאו להם 18שנים. נוסח הצעת החוק נשלח למחוקקים על ידי חברי MGMbill.org קבוצה מסאן דייגו המקדמת נושאים של בריאות וזכויות אדם.

מתיו הֶס, נשיא קבוצת MGMbill.org אמר שהצעת החוק נועדה להעניק לגברים שליטה על גופם. "אמנם יש גברים שמעדיפים להיות נימולים, אך יש לא פחות גברים שממורמרים על כך שחלק מאיבר המין שלהם נכרת ללא הסכמתם. אם הצעת החוק של MGMbill תתקבל, יהיה בכך כדי לתקן את חוסר הצדק הזה ולאפשר לגברים לקבל החלטה בעצמם לגבי ניתוח המילה בהיותם בוגרים."

קישור

עוד מהקישור:
"Men should have the same legal rights that women have when it comes to making decisions about their own bodies."

(בארה"ב יש חוק נגד מילת נקבות).
שאלון_ברית_מילה*
הצטרפות: 08 פברואר 2007, 01:00

מילת תינוקות

שליחה על ידי שאלון_ברית_מילה* »

שאלון ברית מילה
השאלון עוסק בסוגיות שונות הקשורות לטקס ברית המילה, כפי שהוא מבוצע היום (2007) בישראל.
מטרת השאלון היא להציג את מגוון הסוגיות ולאפשר לך בחינה עצמית של רמת הידע שלך, בנוגע לסוגיות אלו.
שאלון_ברית_מילה*
הצטרפות: 08 פברואר 2007, 01:00

מילת תינוקות

שליחה על ידי שאלון_ברית_מילה* »

הקישור לעיל הוא למצגת PPS (תנו כמה שניות לקובץ לעלות).

ניתן לקרוא את השאלון גם כאן
פלוני_אלמונית*

מילת תינוקות

תודה על הקישור לשאלון, מאוד מעניין..
צל_ומי_באר*
הצטרפות: 07 יולי 2007, 10:22

מילת תינוקות

שליחה על ידי צל_ומי_באר* »

מצרים סוערת בעקבות מותה של ילדה בת 12, לאחר שבוצעה בה מילת נשים.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3422030,00.html
ויש גם טוקבקים לכאן ולכאן.
צל_ומי_באר*
הצטרפות: 07 יולי 2007, 10:22

מילת תינוקות

שליחה על ידי צל_ומי_באר* »

מחקר הזוי משהו על מלת גברים - החוקרים הגיעו למסקנה שהמילה אינה פוגעת בעונג הגברי.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3431345,00.html
אנה*
הצטרפות: 30 יולי 2002, 22:56

מילת תינוקות

שליחה על ידי אנה* »

לפי הבנתי היהודית והרוחנית
מילת הבנים מעניקה להם את ההגנה הרוחנית הגבוהה ביותר
שממומשת ומגולמת בעולם הגשמי.
דרך_עפר_שם_זמני*
הצטרפות: 31 מאי 2007, 20:52
דף אישי: הדף האישי של דרך_עפר_שם_זמני*

מילת תינוקות

שליחה על ידי דרך_עפר_שם_זמני* »

המילה אינה פוגעת בעונג הגברי מצפייה בסרטים. גילוי מדהים. |אוף|
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

מילת תינוקות

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

_לפי הבנתי היהודית והרוחנית
מילת הבנים מעניקה להם את ההגנה הרוחנית הגבוהה ביותר
שממומשת ומגולמת בעולם הגשמי._
אז באסה לבנות, אה?
פשוט_אלון*
הצטרפות: 07 פברואר 2005, 20:38
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אלון*

מילת תינוקות

שליחה על ידי פשוט_אלון* »

עוד מחקר שיוצא בכלל מנק' התחלה שגויה והיא: המקום היחידי שנותן לגבר סיפוק מיני הוא שם למטה.
לפחות אין את השרטוטים בהם האישה מרגישה בכל הגוף והגבר רק שם.
זה שקר כל-כך גדול, עד שגברים כבר מתחילים להאמין בו ומדחיקים כל הנאה בכל מקום אחר.
העונג הגברי הוא בכל האיברים.
דרך_עפר_שם_זמני*

מילת תינוקות

עצוב, מה שהתרבות שלנו עושה לגברים.
דרך אגב, איזה מין שיקול זה במילה של תינוק: האם זה משפיע או לא משפיע על הנאה מינית?.. אני לבן שלי לא הרשיתי יחסי מין בגיל שמונה ימים.
אתי*
הצטרפות: 15 פברואר 2004, 01:37

מילת תינוקות

שליחה על ידי אתי* »

אז באסה לבנות, אה?

למה רחל?
דווקא מתאים לי, הגנה רוחנית לגברים שבחיי.
מיכל_אקבום*
הצטרפות: 31 יולי 2007, 23:51

מילת תינוקות

שליחה על ידי מיכל_אקבום* »

עצוב לראות שהדבר שסימל יותר מכל עובדת יהדותו של אדם במשך אלפי שנים עולה לדיון האם לקיים או לא, אני חושבת שכל מי שכתב בדף זה הם אנשים רוחניים בעלי חיפוש ורצון לחקור ולחפש אמת ולכן חסר לי האספקט הרוחני בדיון. ישנו הבדל בין זכר ונקבה בהסתכלות היהודית לא רק בעניין המילה, כידוע גברים מחוייבים בהרבה מצוות שנשים אינן, זה נקרא מצוות שהזמן גרמן. נשמת אשה-נקבה מגיעה לעולם בהתעוררות מלמעלה בשונה מנשמת גבר-זכר שם ההתעוררות צריכה להגיע מלמטה ורק אז ישנה התעוררות מלמעלה, האור הגלום בנשמה נשלח איתה לעולם הזה אולם לא נחשף עד שמוסרת העורלה, שוב העניין של העשיה בעולם הזה שמאפיין את העבודה הזכרית גם בקיום מצוות. אני מציעה שכשם שאתם בודקים ושואלים אנשים מצד זה, גשו ושאלו רב או תלמיד חכם, שיוכל לענות לכם על שאלותיכם, אני ממליצה על רבני חב"ד כיוון שהם זמינים ופתוחים לכולם וכיוון שהידע שלהם עשיר בהשקפה יהודית רוחנית וגבוהה.
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

מילת תינוקות

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

איזה מין שיקול זה במילה של תינוק: האם זה משפיע או לא משפיע על הנאה מינית?.. אני לבן שלי לא הרשיתי יחסי מין בגיל שמונה ימים.
התינוק הרי יגדל להיות מבוגר שיקיים יחסי מין, ההשפעה של המילה על ההנאה ממין היא לטווח הארוך, כך לפחות אני מאמינה.

עצוב לראות שהדבר שסימל יותר מכל עובדת יהדותו של אדם במשך אלפי שנים עולה לדיון האם לקיים או לא.
גם על זה יש מחלוקת שניתן לקרוא עליה בדפי המילה השונים
יש מצוות נוספות ביהדות שסמליותן וחשיבותן גדולות מאוד, כגון שמירת שבת, כשרות וכדומה.
אני מבינה שכשומרת מצוות כואבת לך העובדה שיהודים בוחרים להתנער מקיומן, אבל עליית הנושא לדיון ולספקות היא טבעית לא פחות בעניין המילה מאשר בנוגע לכל מצווה אחרת...

חסר לי האספקט הרוחני בדיון
יש באתר המון דפים בנושא המילה. בחלקם התפתחו דיונים ברמה הרוחנית ובחלקם דיונים הנוגעים לרמות אחרות של הקיום.
אני רוצה רק לציין שמי שבוחר לא למול את בנו לא תמיד עושה זאת תוך התעלמות מהפן הרוחני.
יש המאמינים שאת האקט הרוחני ניתן לעשות באמצעות ברית מילים, כלומר תוך עידון הפן הפיזי של הברית והפיכתה לאקט סמלי,
כפי שקרה בעבר הרחוק עם מצוות אחרות, למשל עם מנהג העלאת הקורבנות בעת העתיקה.
אלונ_צ'יק*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2003, 22:48
דף אישי: הדף האישי של אלונ_צ'יק*

מילת תינוקות

שליחה על ידי אלונ_צ'יק* »

עצוב לראות שהדבר שסימל יותר מכל עובדת יהדותו של אדם במשך אלפי שנים עולה לדיון האם לקיים או לא.

בלי שום קשר, גם המוסלמים מלים את בניהם (ולא רק..) כך שזה לא כל כך מייחד אותנו כיהודים.
מורן*
הצטרפות: 04 דצמבר 2003, 11:32

מילת תינוקות

שליחה על ידי מורן* »

האור הגלום בנשמה נשלח איתה לעולם הזה אולם לא נחשף עד שמוסרת העורלה,
D-:
זה גדול! השתכנעתי! אם האור הגלום בנשמה של בני לא יוכל להחשף מבלי קרוע ממנו רקמות בשר מדממות, כך יהיה.
זה ממש חשוב, האור בנשמה. ממש חשוב לי עכשיו לפצוע בדרגת כוויה שניה את התינוק הבריא שלי! הי, לא לכעוס, זה בשביל האור, כן כן, ממש האור בנשמה שלו.
נשמה קשה יש לו. אני צריכה לגרום לו פציעה קשה תוך כאבי עינויים ונזק בלתי הפיך, כי אחרת היא לא תוכל להאיר?
אולי בכל זאת אני אתן צ'אנס לנשמה אנושית להאיר מעצם קיומה. נשמע לי יותר הגיוני.
מיכל_אקבום*
הצטרפות: 31 יולי 2007, 23:51

מילת תינוקות

שליחה על ידי מיכל_אקבום* »

עבודת המידות כמו על הדיבור מאוד חשובה אולם אינה באה כלל במקום מצוות אחרות, כל יום לומדים את ההלכות הקשורות בהקרבת קורבנות ואיננו מבצעים זאת הלכה למעשה כיוון שבית המקדש אינו קיים ולכן לצערנו היום אנו מתפללים במקום. דבר נוסף הרבה דברים באיסלאם הינם העתקה ברורה של דברים ביהדות, כיוון שמוחמד לקח מידידיו היהודים וכך גם עניין המילה אלא שהיהודים מלים בגיל 8 ימים אלא אם יש פיקוח נפש בעניין והאם מישהו שאל את עצמו למה בגיל 8 ימים ? ועל המשמעות שיש לזה ? תשאלו, ותבררו יש הרבה מה. ולמורן היקרה, אל תבהלי, הילדים שלי כמו דורות רבים של יהודים אינם פרימיטיווים או בעלי נכות נפשית, אני רוצה להזכיר לך שבין היהודים נמצאים אנשים גדולים כמו - רמב"ם, רש"י, אריז"ל, בעש"ט ושלא היו דתיים שומרים אבל עדיין נימולו ואני מניחה שמלו את בניהם - כמו - איינשטיין, בן-גוריון, מוזיקאים גדולים כמו פרלמן, שטרן, לאונרד ברנשטיין, והבימאי המוכר - סטיוון ספילברג שהוא דווקא כן גם שומר מצוות כך שכפי הנראה איננו מין עם מסכן של נכי נפש. מעניין לחשוב על כך שרבים כיום מלים את בניהם בגילאים שונים מטעמים היגייניים-רפואיים בגיל מאוחר יותר ובניתוח אני רוצה להגיד לכם מהיכרות עם אדם כזה שהכאבים אחרי שמשככי הכאבים פגים הינם לא קלים ,עדיין אנו מרגישים שונה כיוון שזה לא תינוק חסר ישע בעינינו .
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

מילת תינוקות

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

_למה רחל?
דווקא מתאים לי, הגנה רוחנית לגברים שבחיי._
דווקא לא מתאים לי. גם אם נניח שאני מקבלת את הצורך העלום הזה ב"הגנה רוחנית", לא הסברת לי למה רק לגברים מגיע אותו.
עדי*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 22:19

מילת תינוקות

שליחה על ידי עדי* »

למילת תינוקות יש השפעה שלילית על ההנאה שלהם ממין כבוגרים. זאת המטרה, אם להאמין לרמב"ם.
רמב"ם, מורה נבוכים, חלק שלישי, פרק מ"ט:
(ההדגשות שלי)
"כן, לדעתי, גם אחד הטעמים למילה למעט את המשגל ו להחליש את האיבר הזה, כדי שימעיט לעשות זאת ויתאפק ככל יכולתו . יש שחשבו שמילה זאת באה להשלים חסר במבנה-שמבריאה. אבל כל מי שביקש לערער מצא מקום לערער ואמר: "כיצד יהיו הדברים הטבעיים חסרים ויהיו זקוקים להשלמה מבחוץ, מה גם שמתברר שאותה פיסת עור מועילה לאותו איבר? " אין המצוה הזאת באה להשלים חסר במבנה-שמבריאה, אלא להשלים חסר בבריות. הנזק הגופני הנגרם לאיבר זה הוא המטרה המכוונת . לא נפגם במילה דבר מן המעשים המקיימים את הפרט ולא בטלה בגללה הולדת הצאצאים. אבל מתמעטות בעטיה סערת-היצר והתאווה היתרה על הדרוש. אין ספק שהמילה מחלישה את כוח הקישוי ולעתים קרובות ממעיטה את ההנאה, מפני שכאשר מטיפים דם מן האיבר ומסירים את המגן שלו בראשית גדילתו, הוא נחלש בלי ספק . החכמים ז"ל אמרו בפירוש: הנבעלת מן הערל קשה לפרוש. זאת, לדעתי, הסיבה החשובה ביותר למילה .
מזה*
הצטרפות: 03 אוגוסט 2007, 01:23

מילת תינוקות

שליחה על ידי מזה* »

טוב, הרמב"ם גם חשב שהפיסיקה כמו שתפסו אותה היוונים היא מה שמתקיים בעולם, מה שהופרך כמה דורות אחרי ע"י גלילאו וניוטון.

או במילים אחרות, זו בס"כ דעתו האישית של הרמב"ם.
עדי*

מילת תינוקות

שליחה על ידי עדי* »

כלומר, כתבי הרמב"ם נחשבים ביהדות "דעה אישית בסה"כ"? נראה צריך לעדכן כמה יהודים שפיספסו את זה...

אגב, כל אגודות הרופאים המודרניות, מאששות את דבריו.
כמו גם ההגיון- פציעה היא פציעה. קטיעת היא קטיעת איבר. גם אם ההורים משוכנעים שדוקא לתינוקות יהודים בני 8 ימים יש פיסיולוגיה בלתי אנושית.
מזה*

מילת תינוקות

שליחה על ידי מזה* »

נראה צריך לעדכן כמה יהודים שפיספסו את זה...
את הלכות הרמב"ם רוב הדתיים לא מקימים מה גם שכל קבוצת המקובלים ותומכיהם לא מקבלים חלק גדול מדבריו (די בגלל שהוא התנגד לקבלה).
את פשוט צריכה ללמוד יותר מי זה הרמב"ם ומה מקומו ביהדות, הוא רב חשוב אבל לא כל מילה שלו מתקבלת כתורה משמים.

כל אגודות הרופאים המודרניות, מאששות את דבריו.
זה לא נכון!
יש השערות לכאן ולכאן. לומר שכל הרופאים חושבים אותו דבר זה פשוט טעות.
עדי*

מילת תינוקות

שליחה על ידי עדי* »

כל ארגוני הרופאים בעולם שנדרשו לסוגיית המילה קובעים, ללא יוצא מן הכלל, לאחר בדיקה מקיפה של כל המחקרים בנושא, קבעו שאין הצדקה רפואית לכריתת העורלה כדרך שגרה בתינוקות זכרים. חשוב להדגיש כי כריתת רקמה בריאה באופן גורף לאוכלוסייה שלמה של תינוקות בריאים בימיהם הראשונים לחיים כאקט של רפואה מונעת כביכול אין לה שום מקבילה בעולם הרפואה והאתיות שלה מוטלת בספק.

קישור לסיכום על ניירות עמדה של ארגוני רופאים מערביים.
מזה*

מילת תינוקות

שליחה על ידי מזה* »

כן, כל המאמרים שהוא הזכיר טוענים כך.
עדי*

מילת תינוקות

שליחה על ידי עדי* »

אני אשמח אם תצרפי קישורים לניירות עמדה של אגודות רפואיות שממליצות על קטיעת עורלה לתינוקות בריאים.
פלוני_אלמונית*

מילת תינוקות

לדעתי אתם מגדלים דור של ילדים אומללים שיסבלו מאוד כשיגדלו ואני גם מאמינה שהם עוד יתנקמו בכם
דרך_עפר_שם_זמני*

מילת תינוקות

<סרקזם> בניגוד לדור שלנו, שהוא מאושר ומודה להוריו בלי הרף. </סרקזם>
מצטער*
הצטרפות: 10 דצמבר 2007, 01:29

מילת תינוקות

שליחה על ידי מצטער* »

עשינו את זה וישר התחרטנו. זה מרגיש כלכך טפשי. הרי אם היהדות אינה יותר משאריות של מנהגים ברבריים אני בכל מקרה רוצה להתפטר. למה עשינו את זה? פחד מהמקלחות בכיתה ו'. כמה דבילי. עכשיו אנחנו כבר מדליקים נרות על הדרך. והמתוק בן שמונת החודשים שלנו דווקא מתבונן בנרות בעניין. אותו עניין בדיוק שהיה מפגין לו היה בולבולו שלם וכפי שעוצב על ידי האל הטוב והמיטיב. זה שבשמו אנחנו מרצחים והורסים וחותכים בנו ובאחרים. ובתינוקות ובחלשים ובעצמינו מבפנים. הכי עצוב לי לקרוא את כל המצדדים באכזריות הזו - ממש לא משנה לי אם מישהו חתך לתינוק טרי את הבולבול הטבעי שלו משום שלא ידע שאפשר אחרת או משום שקרא רבות ושוכנע מהמחקרים שרצה להאמין להם. כך או כך רק השכל הישר אמור להוביל. ואמור להוביל רק לברית עם אלוהים לא על חשבון נפש אחרת, כל שכן בני יחידי אשר אוהב. והחברה כסיבה? זה טיעון שהוא קלוש מכדי מענה בשבילי.
אם דווקא טקס "הדריסה" הוא זה שהיה שורד מימים פגאניים רחוקים -הטקס שבו בהגיע התינוק לגיל שמונה ימים יש להסיר אשך אחד שלו (שלא פוגע בתפקוד כידוע), להניחו כלאחר כבוד על קרקע תחוחה היטב, למעכו באמונה תוך קריאת שמע , שנאמר "וזרעת בניך בארצך" - מה אז הייתי מחליט? למותר לציין שהמהדרין שבמהדרין מסירין את האשך בשליקה

שום חכם ומקובל, ושום כבוד לעבר הקרוב או הרחוק, ושום פחד מהעתיד - אסור היה שיגרמו לי לחתוך את בני. הרי בני הוא האלוהים שלי, ולא אלוהי. אני מעדיף להיכרת מעל עמי ולא לכרות לבני. איזו חוצפה. ואין דרך חזרה.

אני מצטער על הטמטום הפוגעני שבדברי . אם כי כל מי שנעלב ממני ישכח זאת בעת הניתוק. שנאמר "ושכחת"
zzz*
הצטרפות: 10 דצמבר 2007, 01:35

מילת תינוקות

שליחה על ידי zzz* »

זה נשמע כל כך מגמתי ומומצא שזה מדהים, לאן הגעתם ? :-)
המשיחיות מהצד השני מדהימה לא פחות מהמשיחיות של הצד הראשון.
מצטער*
הצטרפות: 10 דצמבר 2007, 01:29

מילת תינוקות

שליחה על ידי מצטער* »

מגמתי זה כן. מומצא זה לא - זה רגש אותנטי. המילה משיחיות לא מתאימה לאף אחד מהצדדים בויכוח, ומה לעשות שההחלטה לחתוך או לא היא לחלוטין בינארית, וללא קיצוניות גם אין הכרעה.
פלוני_אלמונית*

מילת תינוקות

כאם לשני בנים בוגרים, אני מאד מעריכה הורים שלא מלים את בניהם. לדעתי התחלתם משהו שרק ייגבר ולבאים יהיה הרבה יותר קל. אני משוכנעת שאף אב ואם לא רוצים לגרום לפעוט שלהם כל כך הרבה סבל. גם שילדיי היו תינוקות הרגשתי שזו ברבריות לשמה ושהילדים סובלים מאד, והמבוגרים, צוחקים, אוכלים... חגיגה.... אמרו לי, "מה, כולנו עברנו זאת, לא קרה לנו כלום... זו רק רקמה מתה ולא כל כך כואב....וכך צריך"..... ולכן הסכמתי. אירועים טראומטיים במיוחד.... אני מאד מקווה, שכשיגיע היום, נכדי לא יימולו. דרך אגב, המוהל של בני השני אמר שמילה אינה חוק יהודי אלא מנהג...... כל שאפילו מבחינת היהדות לא חייבים. ועם תגובות הילדים האחרים, אפשר להתמודד כמו עם כל שונות.
נטע*
הצטרפות: 29 דצמבר 2002, 20:18

מילת תינוקות

שליחה על ידי נטע* »

מחקר על סיבוכים ודלקות בעקבות ברית מילה.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3509332,00.html
כנרת*
הצטרפות: 20 ספטמבר 2004, 10:35

מילת תינוקות

שליחה על ידי כנרת* »

שלום. אני מחפשת לראיין הורים (או הורים שבדרך) המתלבטים בעניין ברית המילה. מדובר בתכנית על הורות מודעת "הילד שלי-הילד שבי" ברדיו אינטרנט של ארגון "מהות החיים": www.radio.eol.co.il. אינני מתכוונת להציג עמדה של בעד או נגד אלא את הזוויות השונות לכאן ולכאן, ממקום של התלבטות אישית אמיתית. הקלטת התכנית היא ביום חמישי הקרוב, 17.4 בשעה 12:00 בת"א. אפשר ליצור איתי קשר ב: 050-9557245
תודה!
יעקב_רוזה*
הצטרפות: 15 נובמבר 2008, 23:15

מילת תינוקות

שליחה על ידי יעקב_רוזה* »

בקשר לטעמי הברית שהובאו בשם הרמב"ם. נדמה לי שבשל כל מיני השפעות והקשרים של התרבות הסובבת (בזמנו) וסגנון הניסוח עלולים לטעות ולהתקשות להבין את כונתו המדויקת.
בכל אופן כל טעמי המצוות נועדו להיות חלק מהתורה כביטוי של מסר וקישוט (תבלין="טעם") אך לא כסיבה ממש שכן הם הגיעו אלינו מלמעלה...
נראה לי שלמתעניין בטעמי הברית, מפורש בתורה שהיא אות ה"ברית" (-קשר ומחויבות כמו חתונה רק ללא אפשרות ניתוק אמיתית חלילה) ביננו לה'.
וכן יש תימצות של ההסבר שמאוד מצא חן בעיני בספר "ניצוצות" של הרב יובל פרוינד:
"ברית המילה,
לא באה רק למעט את התאוה המינית,
היא באה לעדן את תאות המין.
הברית באה להוסיף,
אל התאווה הטבעית המינית,
את העדינות האנושית
של האהבה.
כל עוד העורלה נשארת,
הצד הבהמי והחומרי שבנטית המין.
מתגבר על הצד האידיאלי,
ושיכרון חושים מזהם,
את כל הנטיות הנאורות והיפות.
מאותה נטיה שיש בה גם צדדים עליונים,
של אהבה ויצירת העתיד,
נשאר רק אגואיזם מנותק.
ברית המילה היא ההכנה הישראלית המיוחדת,
לקראת העלאת רוח האדם,
לעשות את האדם עדין ומוסרי,
גם בעת שהגוף מתגבר,
להשאיר את האור הרוחני,
גם כאשר היצר סוער.
לכן ע"י ברית המילה,
נמשכת התכונה המינית הטהורה,
המביאה ילדי קודש לעולם-
פרי אהבה טהורה."

נראה לי שהסיבה האמיתית שהיחס הנפשי שלנו למצות המילה כ"כ חזק (ע"ע כן-לא יהודי)
נובעת מכך שאברהם אבינו בושר ששרה אמנו תלד לו את יצחק מיד לאחר שנתן לו
את מצות המילה (בסביבות גיל 90 -100!) כלומר זה רומז לשורש קיומנו כעם. "אושיות האומה"

לכן עם ישראל במשך הדורות מסר נפשו עליה וחגג אותה וכו' עובדה שהוסיפה גם היא קישור בעומקה של הנפש הקולקטיבית שלנו וחיבור כמעט טיבעי אליה. ואף ויחס חריף/ רתיעה מחוסר המילה.

כתבתי את הדברים כדי לשתף בנקודת המבט שלי ושל היהדות כפי שאני חווה אותה.
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

מילת תינוקות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

זה מעניין, אבל הרב יובל פרוינד אינו בהכרח רלוונטי לחיי ולבחירות שלי, גם לא הרמב"ם. אני לא מכירה טענה שנימולים הם עדינים יותר, מבחינה מינית או אחרת, מלא נימולים. אני גם לא רואה איך פעולה כזו על תינוק כל כך קטן יכולה לגרום לשינוי כזה. יותר מזה: אין לי רצון לשנות את אופיים של ילדים, לא בפעולה חינוכית, על אחת כמה וכמה לא בפעולה כירורגית. כמו שלא אתן להם תרופות הרגעה כדי להפוך את הטמפרמנט שלהם ליותר רגוע. אם יצאו לי ילדים לא רגועים, שיהיו לא רגועים.
לסיכום, אני לא שואפת למטרה; גם אילו הייתי, אני לא מאמינה שהאמצעי אפקטיבי; וגם אילו הייתי, אני לא מאמינה שזה מצדיק פעולה כל כך מכאיבה.
יעקב_רוזה*
הצטרפות: 15 נובמבר 2008, 23:15

מילת תינוקות

שליחה על ידי יעקב_רוזה* »

לאלטר אגו תודה, אבהיר את כונתי, אומנם לא כתבתי שנימולים הם עדינים יותר אך יש בזה משהו...

ברור שיש צד שללא העורלה ההנאה נחלשת מעט הרי יש שם עצבים וכו', אך כל תאוה וכח מכוחות החיים צריך להתבטא והחכמה היא לכוון אותו למקום הנכון, תאות המין בשל הצורך הגדול בה וקישורה לנצח כוללת בה בדקות את כל כוחות החיים ומשפיעה עליהם מ י שהחליש מראש את כוחה מעט (במרשם א-לוקי) ייקל עליו לכוון אותה לערך של אהבה וקישור נפשי כשהיא מהווה גורם נמוך שרק משמש ככלי לאהבה ולא חלילה הפוך, מה שמסייע לו בכל שאר חייו להשתמש בתאוות כחומר וכלי להנאות - ערכים רוחניים שלו,

וההנאות רוחניות נותנות הרבה יותר סיפוק מהנאות גשמיות.

ולקשר את כל עולמו הפנימי וכו'... זה ממש לא הוקוס פוקוס כירורגי אלא האדם מעצב את חייו בעצמו אבל זה מציב אותו בנקודת התחלה גבוהה יותר לפי היהדות

אני מקיים את הברית מתוך אמון בעמי ובה'
בעיני "ברית" היא ממש ברית, קשר חי אמיתי וגם אינטימי ומוחלט עם ה'
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

מילת תינוקות

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

_ברית המילה היא ההכנה הישראלית המיוחדת,
לקראת העלאת רוח האדם,
לעשות את האדם עדין ומוסרי,_
לזה התכוונתי ב{{}}טענה שנימולים הם עדינים יותר{{}}.
גם אני אבהיר את עצמי: אני לא עסוקה בתאוה המינית של בני, ואני לא מנסה להשפיע בשום צורה על ההנאה שלו מיחסי מין, לא להגדיל אותה ולא לעדן אותה. זה לא מתפקידי, לא מענייני, וחוץ מזה, הוא בן חמש ואני מאד מקוה שהוא לא עוסק ביחסי מין בשלב הזה. ;-) אני גם לא מנסה להפוך אותו לרוחני יותר או פחות. קיבלתי את הילד שקיבלתי ותפקידי הוא לשמור עליו ולאפשר לו להתפתח בדרכו.
לגבי זה: מי שהחליש מראש את כוחה מעט (במרשם א-לוקי) ייקל עליו לכוון אותה לערך של אהבה וקישור נפשי - ובכן, אני לא מאמינה בזה. אני לא מקבלת מרשמים אלוקיים. בעיני פעולה מכאיבה בתינוק כל כך קטן יכולה רק לקלקל ולא לשפר.
מים_צלולים*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2009, 17:49
דף אישי: הדף האישי של מים_צלולים*

מילת תינוקות

שליחה על ידי מים_צלולים* »

כתבה מהתוכנית של אמנון לוי ברית מילה-מיתוס מול מציאות
דוד*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 20:46

מילת תינוקות

שליחה על ידי דוד* »

אינני מבין את כל התיסכולים וחיצים הנורים לכל הכיוונים נכון אינני אשה כמו רובכם ואולי דווקא עקב כך כגבר יותר קל לי להגיד ש אני שמח שמלו אותי וכמו שכבר כתבו כאן אין טעם לדבר על הפן הרפואי האסטטי וכו' יש כאן עניין של השקפה (כל קודמי טעו אני מהלך בדרך הנכונה ואני אקבע מה יהיה עם בני...) שאלה קטנה לכל הנושא הטבעי הזה, אם כולנו נבראנו שלמים ואסור לחתוך אז מדוע גברים / נשים דואגים להיות חלקים- קרי לחתוך את השער: גברים (בעיקר בפנים) ונשים בכל שאר החלקים (גבות, בית השחי, חזה וכו') מדוע ?! הרי כך נבראנו לא?! אלא מה כל הנושא נדוש כבר אין כאן לא אידאולוגיה טבעית ולא מחשבה גופנית - יש כאן מרידה גם אם היא מודחקת מצד הרוב כאן.
ישנם עוד הרבה תעיות וטעויות בנושא אך בו לפחות נודה על האמת - לדעתי צריך לשנות את שם הפורום לכיצד מביאים ילד אתאיסט לעולם אבל כמו שכבר כתבו לפני, כפי שאתם בוחרים למרוד ככל הנראה גם צאצאיכם ימרדו בכם...
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

מילת תינוקות

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אז מדוע גברים / נשים דואגים להיות חלקים- קרי לחתוך את השער : גברים (בעיקר בפנים) ונשים בכל שאר החלקים (גבות ,בית השחי, חזה וכו' )מדוע ?! הרי כך נבראנו לא?!
בחיך, תביא טיעון יותר רציני.
אפשר לחתוך שיער בלי לפגוע, בלי להכאיב ובלי לגרום דימום. שיער זה לא רקמה חיה.
עורלה כן.
ויש פה באמת לא מעט נשים שלא מורידות שיער מאברים שונים בגופן ;-)
פלוני_אלמונית*

מילת תינוקות

כפי שאתם בוחרים למרוד ככל הנראה גם צאצאיכם ימרדו בכם..

הם לא יכולו למרוד, כיוון שהם מקבלים כלים כדי שיוכלו לחיות תוך כדי מחשבה ולא לפעול בעזרת טייס אוטומטי.
ולכן לא יהיה להם במה למרוד
ורד_דרור*
הצטרפות: 25 אפריל 2009, 21:39
דף אישי: הדף האישי של ורד_דרור*

מילת תינוקות

שליחה על ידי ורד_דרור* »

פעם הכרתי נערה צעירה שההורים שלה נתנו לה חינוך אוהב וכלים טובים, היא אמרה: "אני יודעת למה אתם מגדלים אותי ככה, אתם פשוט רוצים שאני אמרוד בכם ואהפוך לעורכת דין!"
ה_פולניה*
הצטרפות: 23 יוני 2009, 21:34
דף אישי: הדף האישי של ה_פולניה*

מילת תינוקות

שליחה על ידי ה_פולניה* »

היה לי דיון לא מזמן עם מישהי, לגבי חורים באוזניים לתינוקת בת.
היא טענה, שזה סבל והתעללות.
היא סיפרה שכשנולדה ביתה, הופעל עליה לחץ חברתי מאוד גדול לחורר את הילדה, אך היא היתה חזקה ולא חוררה.
אמרו לה - אבל היא בת. אז היא ענתה: " נכון, אבל היא לא צריכה מום בגוף כדי להזכיר לה
את זה..."
אני שתקתי וחייכתי לעצמי. (לא אירוע מתאים להתחיל דיון על הברית...)
שליחת תגובה

חזור אל “התבטאות”