לידה טבעית בבי''ח

אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי אפרת_מ* »

וכשהיו מעירים לי שהבדיקה לבד הייתי מסבירה שחשוב לי להישאר איתו,
זה בניגוד לחוק!
פרט למקרי חרום שמצריכים ניתוח/החייאה וכד' שלא נדע מצרות!
אז בכל מצב, תמיד, כל מטופל זכאי לנוכחות של אדם אותו הוא בוחר.
אם הוא קטין, הוא כמובן זכאי לנוכחות של אחד מהוריו/אפוטרופוס או מישהו שהם בוחרים, בעיקר אם לא יכולים להיות נוכחים בעצמם.
משום מה בבי יולדות שוכחים את החלק הזה בחוק. וזו חוצפה שאין כדוגמתה.
את לא צריכה להתנצל, לא להסביר, פשוט לומר - עפ"י חוק זכויות החולה, בני/בתי זכאים לנוכחות אדם נוסף בעת כל בדיקה שהיא.
גם אם זה אומר שהתינוקיה תהיה מוצפת הורים.
או במילים אחרות - אין לצוות שום זכות לדרוש שהוריו יעזבו את הילוד.
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי אפרת_מ* »

אני מתעתדת ללדת בבית חולים בארה"ב לידה שנייה (הראשונה הייתה בבית)
בארה"ב ישנם שלל מרכזי לידה, הגישה בהם טבעית והולכת לקראת היולדת, ללא השוואה בכלל ביחס למה שקורה בישראל.
כדאי לבדוק מה המצב במדינה הספציפית בה את נמצאת.
בנוסף, נהוג שם שהמיילד הוא הרופא שאיתו ביצעת את מעקב ההריון, ולא רופא שנמצא במיון באותו הרגע במקרה,
כך שגם אפשר להגיע לתאום והבנה עמוקים יותר מאשר - הנה הגעתי, קבלו תוכנית לידה כתובה.
בהצלחה.
כורעת*
הצטרפות: 27 אפריל 2012, 20:34

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי כורעת* »

תודה על התגובות לגבי לידה בארה"ב
מי שמבוטחת בחברת הביטוח שלי (קייזר) צריכה ללדת במרכזים של החברה, כך שאם אני לא רוצה לנסוע יותר משעה, אין לי אפשרות בחירה היכן אלד (חוץ מהאפשרות הפרטית בתשלום) ואין הבטחה שמי שמלווה אותי במהלך ההריון תהיה במשמרת כשאלד.
יש לי תוכנית לידה שכוללת פירוט מדוקדק של "תאזינו בדופלר פעם בכמה זמן ותעזבו אותי בשקט"
אז השאלה שלי היא יותר ספציפית בנוגע להתקדמות של הלידה - האם יש ליולדת דרך להבחין בין פתיחה 4 לפתיחה 7 (לדוגמא) - האם התחושות שונות?
חלומות_מתגשמים*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2011, 13:26
דף אישי: הדף האישי של חלומות_מתגשמים*

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי חלומות_מתגשמים* »

האם אפשרות של בדיקה עצמית באה מבחינתך בחשבון?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

האם אפשרות של בדיקה עצמית באה מבחינתך בחשבון?
מה זאת אומרת בדיקה עצמית?
כורעת*
הצטרפות: 27 אפריל 2012, 20:34

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי כורעת* »

תודה על ההפנייה! איזה דף מעניין!
אחרי שקראתי את כולו נראה לי שאני לא בכיוון של בדיקה עצמית.
קודם כל כי אני לא מנוסה בזה ולא מעוניינת להתחיל להכיר את צוואר הרחם עכשיו (שבוע 36) כי בסוף ההריון הקודם הרופא שבדק אותי בשבוע דומה (בלי לשאול אותי אפילו, זה היה בעת בדיקת GBS) גרם לדימום וזה היה ממש לא נעים.
קיבלתי מהדף בדיקת פתיחה עצמית בלידה כמה עצות מצוינות ונראה לי שאני באמת אלך על לסמוך מאוד על תחושת בטן, כשמרגישים שרוצים לצאת אז לצאת.
תודה!
שביל_בצד*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2007, 12:17
דף אישי: הדף האישי של שביל_בצד*

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי שביל_בצד* »

אני לקראת לידה שלישית אחרי לידת בית.
הפעם אלד בבית חולים, מכמה סיבות שלא אפרט כאן, רק את הסיבה הרפואית אומר- המוגלובין נמוך.
עם זאת, אני מעוניינת בלידה טבעית בלי התערבויות, ואני מתכוונת גם בלי בדיקות: בשום פנים לא מעוניינת בבדיקות פנימיות, ולגבי מוניטור- לא רואה בו ערך גבוה, אבל אם לא ארגיש שהוא מגביל אותי בתנועתיות, לא אתנגד.
אני קצת חוששת מהצורך "להיאבק" על כך שאני לא רוצה שום התערבות, אבל נראה לי שעם ההתנגדות להתערבויות כימיות (אפידורל, פיטוצין וכו') וגם עם תנועתיות ותנוחת לידה לבחירתי צוות בית החולים יוכל להשלים בקלות, אבל אני חוששת שהם יתעקשו על בדיקת פתיחה וניתור כתנאי להיכנס לחדר לידה בכלל ולא יסתפקו בעדות שלי שאני בלידה.

האם נראה לכן שזה יהווה בעיה בקבלה שלי? אם זה היה לגמרי תלוי בי הייתי מגיעה ברגע האחרון עם ראש בין הרגליים, אבל יש לי נסיעה לבית חולים וחוץ מזה אולי דוקא עדיף כן להגיע קצת קודם כשאני במצב של לדבר ולהבהיר שאני לא מעוניינת בכל הפרוצדורות גם בלידה וגם אח"כ עם התינוק.

תודה
פלוני_אלמונית*

לידה טבעית בבי''ח

לאיזה בית חולים את מתכוונת להגיע?
שביל_בצד*

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי שביל_בצד* »

או סורוקה או ברזילי
פלוני_אלמונית*

לידה טבעית בבי''ח

באיזה שבוע את? אולי עוד אפשר להעלות את ההמוגלובין? בעיקר כי זה חשוב, ויחזק אותך.
בין שניהם הייתי ממליצה על סורוקה.
לכל בית חולים יש את הפרוצדורות והנהלים שלו. אבל בכל בית חולים מוניטור ובדיקות פנימיות הן בנוהל.
תצטרכי להגיע מלאת אסרטיביות, ויש סיכוי טוב שתצטרכי להיאבק על זכויותיך.
הייתי מנסה למשוך בית כמה שאפשר, ודואגת שהמלווים שלי ידעו לעמוד על זכויותי בזמן אמת.
אולי הייתי מנסה למצוא מקום בקרבת בית החולים שאת יכולה לשהות בו עד להתקדמות הלידה?
רוב הסיכויים שמהר מאוד יתייגו אותך כשתגיעי, ותצטרכי לחתום על הרבה טופסי ויתור על פרוצדורות שאת לא רוצה שיעשו.
והצהוב- ההבדל בין עבדות לחירות הוא היכולת לעמוד מאחורי מעשייך, בעבר, בהווה ובעתיד
שביל_בצד*

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי שביל_בצד* »

אני בשבוע 40, די ניסיתי כל ההריון להעלות את ההמוגלובין, אבל בכל מקרה לידת בית היא לא אופציה.
הכנתי את בעלי שילווה אותי שהוא יצטרך להיות אסרטיבי, אבל הדגשתי את זה בעיקר בהקשר של התינוק לא עוזב אותנו לרגע ולא עושים לו כלום בלי הסכמה מפורשת שלי.
לא בטוחה שהוא מספיק פייטר בשביל להלחם על הנושאים האלו לפני הלידה- בעיקר עם התחושה של "אנחנו שבויים שלהם" - אני תוהה מה הם יעשו כדי להכריע אם אפשר להכניס אותי לחדר לידה, עד כמה שאני יודעת צריך פתיחה מסויימת, האם יש עוד קריטריונים?

אולי אנסה לחפש אצל חברים בבאר שבע אפשרות להיות אצלם כמה שעות עד הרגע הממש אחרון, אבל זה בא בחשבון רק אם זה בזמן נורמלי ביום...
הריון_עודף*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2012, 13:27

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי הריון_עודף* »

לידה שנייה ילדתי בתל השומר. הייתי במעקב של היריון עודף, ולמעשה בבדיקות השגרתיות של היריון עודף הסתבר שאני בלידה פעילה, פתיחה חמש. הועברתי כלאחר כבוד לחדר לידה. שם כבר דיי הניחו לי לנפשי ללדת. את כותבת שאת בשבוע 40, עוד שנייה גם את בהיריון עודף ובטח תצטרכי להגיע לביקורת, אולי תנסי את הפטנט הזה? הם כל כך מבולבלים שפתאום הגיעה יולדת לא בצינורות הרגילים שהם מאפשרים לך לעשות את מה שאת צריכה לעשות.
הריון_עודף*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2012, 13:27

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי הריון_עודף* »

וגם, יכול להיות שתפגשי צוות מקסים וסבלני שיעזור לך. זו גם אופצייה. אם את בכל מקרה הולכת ללדת בבית חולים עדיף להתמקד בכך שהדברים יהיו טובים ויהיה שיתוף פעולה ויהיה באמת באמת בסדר. שתהיה לידה קלה וטובה!
פלוני_אלמונית*

לידה טבעית בבי''ח

רב הנסתר על הגלוי. אי אפשר לדעת מתי הלידה תתחיל, ואי אפשר לדעת איך תתפתח. ולכן קשה לתכנן את המהלכים.
ובכלל, זה לא ממש הרגשה נעימה להיכנס לבית החולים בהרגשה שנכנסים לגוב אריות, ובתחושה של מלחמה מול הצוות.
הצוות בסורוקה מאוד מאוד מיומן, וראה כבר הרבה דברים.
אז דווקא הייתי ממליצה "לבוא בטוב". להשתדל לעשות הכל בצורה נעימה, לחייך (אם אפשר, בין הצירים נגיד), לבקש דברים בצורה נעימה, הרבה פעמים זה יעזור ולא ייצור אנטי מול הצוות, ואפילו יכול לגרום גם למיילדות הכי קשוחות לחייך בחזרה ולשתף פעולה.
האם יש עוד קריטריונים?
בדרך כלל מוניטור, אורך של הצירים והמרחק בינהם, ופתיחה הם הפרמטרים.
את מכירה את עצמך הכי טוב, ובמיוחד שזו לא לידה ראשונה.
שביל_בצד*

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי שביל_בצד* »

הצוות בסורוקה מאוד מאוד מיומן, וראה כבר הרבה דברים
זו הסיבה שאני נוטה לסורוקה, לא רוצה להיות אישיו או להתפס כ"המשוגעת".

אני יודעת שיש שם צוות מיילדות די גדול ושאם אני אומרת שאני מעוניינת בלידה טבעית ישתדלו להצמיד לי מישהי עם גישה מתאימה (למרות שבאמת אי אפשר לדעת, וזה סיכון שאני מודעת אליו)
אבל דוקא העניין עם הבדיקות הפנימיות מפריע לי כי זה ווטו מבחינתי, ואני תוהה מה תעשה האחות בחדר קבלה (לאור סיפורים על נשים שהגיעו ללדת אבל היתה להן רק פתיחה 2 אז הן לא יכלו להכנס לחדרי לידה, אז נראה שזה מעין מדד חשוב מבחינתם)

טוב כנראה שאבקש מהם להסתפק במוניטור (אחד בקבלה זו פשרה מקובלת מבחינתי....)

וכמובן מקבלת את העצה לבוא בחיוך!! תודה.
פלוני_אלמונית*

לידה טבעית בבי''ח

אם החלטת שאת לא עושה, אז אל תעשי, אבל לצערי הם לא יעשו לך חיים קלים, בגלל זה ממליצה למשוך כמה שיותר זמן בבית ולהגיע בלידה פעילה שלא יהיה שום ספק.
במקרה הכי גרוע.... תלדי במיון יולדות :)
בהצלחה!
ב_נ_מ*
הצטרפות: 01 נובמבר 2012, 16:29

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי ב_נ_מ* »

שלום לכולן,
אני שבוע 12 ויומיים, הכל נראה תקין אבל מצאו לי GBS. חשבנו על לידה בבית אבל התקנות החדשות של משרד הבריאות לא מאפשרות למיילדות לתת אנטיביוטיקה בבית, מה שככל הנראה יחזיר אותנו לאופציית הבית חולים. אנחנו מעוניינים בלידה טבעית ופעילה וקיבלנו המלצה חמה על פוריה בטבריה. מישהי ילדה שם ויכולה לשתף אותנו? מה דעתכן? אנחנו גרים בכרמיאל כך שהאופציות - אם לא פוריה - הן צפת ונהריה. לגבי נהריה שמענו שהם מאוד שמרנים וגם אין להם ביות מלא, כך שזו לא באמת אופציה. אשמח לשמוע...
מעוברת*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2012, 20:46

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי מעוברת* »

גם אני מהאזור, ובודקת עכשיו אפשרויות (בדף קריטריונים בבחירת בתי יולדות תוכלי לראות התייעצויות שלי מהיום ואתמול).
בזיו (צפת) יש שני חדרי לידה טבעיים (חינם, הבנתי שעם קריטריונים קצת מחמירים), ולכן אני נמשכת לשם יותר מלפוריה (למרות שכך אני אולי מפסידה את דנה ה האחת והיחידה).
מראש בכלל בניתי על האנגלי בנצרת, שיש להם שם של המקום הכי נעים בארץ ללדת בו פחות או יותר. ירדתי מזה בצער השבוע, כשביררתי והסתבר לי שלא יהיה לי שם מזון כשר.
אמא_של_איסתרא_ובלגינא*
הצטרפות: 10 אפריל 2002, 21:51
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_איסתרא_ובלגינא*

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי אמא_של_איסתרא_ובלגינא* »

איפה ללדת במרכז?
לידה ראשונה בילינסון2002- מלקחיים תפרים וכו׳
לידה שניה מאיר 2005- סבבה , אבל הם הרגו את אבא שלי לפני חצי שנה לא מסוגלת לחזור לשם.
לידה שלישית 2009- טורונטו מדהימה עם מילדת

לידה רביעית צפויה 1/2013

אני עם gbs הילדים שלי תמיד צהובים כך שבבית בלתי אפשרי.

איפה כן ?
כוכבית_בוקר*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2009, 17:29
דף אישי: הדף האישי של כוכבית_בוקר*

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי כוכבית_בוקר* »

אני הייתי מאד מרוצה מהיחס וטיפול בלניאדו (נתניה). עברתי שם גם לידת מלקחיים, וחתכו כמובן, אבל איפשרו ביות מלא, שאלו כל דבר- על לשטוף את התינוקת, על חיסונים, ויטמין וטיפות עיניים ולא עשו שום עניין כשאמרתי להכל לא. בכלל, צוות מסור מאוד ומקצועי. ויש גם חדרים טבעיים ששמעתי שטובים.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

מצאו לי GBS
אולי תרצי לוותר על האנטיביוטיקה למרות החיידק, וללדת בבית. הסיכון ממש נמוך, עד כדי כך שהנזק על בדיקת GBS לכלל הציבור ומתן אנטיביוטיקה לכל הנשאיות, עולה על התועלת שבמניעה הנדירה של הסיכון לתינוק. לכן לא בודקים לכלל הציבור, אלא רק למתעקשות.

אני מעוניינת בלידה טבעית בלי התערבויות
אני הייתי מבקשת פגישה עם מנהל מחלקת חדרי לידה. כדאי להתייעץ עם זהר כרמי מהאתר "זה כבר בדקה". שווה לך את ההשקעה (ממילא חסכת על לידת בית...).
אמא_של_איסתרא_ובלגינא*
הצטרפות: 10 אפריל 2002, 21:51
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_איסתרא_ובלגינא*

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי אמא_של_איסתרא_ובלגינא* »

תודה טליה, אבל באיזה בי"ח?

כיוון שאנחנו גם מנוסים בצהבת ילודים לכל הילדים(אבל אחים שלי היו צהבות קשות ברמת אשפוז 3 שבועות והחלפת דם)הילד יצטרך בי"ח בכל מקרה
סתיו*
הצטרפות: 13 דצמבר 2004, 13:08

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי סתיו* »

לפני חודש ילדתי תינוקת חמודה בלידה טיבעית בלניאדו,היה מדהים!מה שמאוד עזר לנו הוא שעשינו קורס הכנה ללידה טבעית עם דגש על התפקיד של בן
הוא ידע בדיוק מה לעשות ואיך לתפקד בביה"ח,מומלץ
חצי_סהר*
הצטרפות: 06 דצמבר 2012, 12:37

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי חצי_סהר* »

ילדתי לידה טבעית בבלינסון, בעידוד הצוות הרפואי. אפילו היה שלב שבו התחננתי לאפידורל (כנראה בגלל שהוא זמין) ושכנעו אותי להמשיך בלעדיו. נהגו בי בכבוד ובסבלנות, אפילו שאני הייתי די בלתי נסבלת לפרקים. זו היתה לידת VBAC ועברה בסדר גמור. הטיפ שלי: לבוא ללידה עם ארגז כלים להתמודדות שיתאים לתנאים המשתנים. אני למשל תרגלתי גם לידה פעילה וגם היפנובירתינג, והשיטה השניה היתה מאוד יעילה כשבשלב כלשהו התעקשו על ניטור בשכיבה בלבד. בהצלחה!
אלה_לי_לה*
הצטרפות: 07 נובמבר 2007, 10:20
דף אישי: הדף האישי של אלה_לי_לה*

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי אלה_לי_לה* »

איזה יופי של שדרוג ללידה הטבעית בבית החולים בבריסטול - הכלב צורף ללידה :)
כמובן שיש המון התנגדויות, אבל זה פשוט מקסים, ובעיני הכי טבעי שיש http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L ... ml?[po]utm campaign[/po]=stipsTestOct&utm source=stipsTest&utm mediums=stipsTest
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי מיכל* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

"ארגז כלים " אכן מאוד מומלץ בלידה ,אפשר גם לתרגל עם הבן זוג ואולי אפילו ללמד אותו איך ומה לעשות.
פלוני_אלמונית*

לידה טבעית בבי''ח

אני מקווה שזה מתאים פה. גיליתי שאני בהריון (שני) די בהפתעה. לא תיכננו הריון כרגע, אלא בעוד חצי שנה בערך. שנינו חווינו טראומה לא קטנה מהלידה הקודמת, ובעלי מאוד מאוד חושש מהלידה הנוכחית. אני עוברת טיפול פסיכולוגי שבין השאר מטפל גם בחווית הלידה, ואשתמש בו כרגע כדי להכין ללידה הבאה. אבל הבעל חרד, ומבקש ממני להראות לו שהסיכון הבריאותי בלידה רגילה וטבעית הוא קטן. הוא ממש חושש לסכנות בריאותיות בלידה, ואני יודעת שזה חלק מהטראומה שהוא סוחב, אבל אני מנסה לנסות למצוא מחקרים או הוכחות לכך שלידה טבעית ורגילה אינה מסוכנת לי. יש לי תחושה שזה ירגיע אותו (הוא מדען, וחובב עובדות ומחקרים). יש למישהו אולי הפניות, מאמרים או משהו בסגנון? תודה!
צ'פצ'ולה*
הצטרפות: 01 ינואר 2013, 21:21

לידה טבעית בבי''ח

שליחה על ידי צ'פצ'ולה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

וואו, איזה אתגר (())
רק תעזרי לי להבין: אתם מחפשים עדויות לכך שבאופן כללי לידה זה לא דבר נורא מסוכן, כי הטראומה שהייתה מובילה אתכם באופן טבעי לראות את המאורע הזה דרך משקפיים של חרדה - או שאתם מחפשים נתונים על 'לידה רגילה וטבעית' (אני לא בטוחה לחלוטין שהבנתי מה זה) לעומת סוג אחר של לידה{{}}? ואם האפשרות השנייה (מחפשים נתונים השוואתיים) - האם הכוונה ללידה וגינלית לעומת קיסרית, ללידה לא מאולחשת לעומת מאולחשת, ללידת בית לעומת לידת בי"ח או להשוואה אחרת?

כך או כך, רוב הצלחה ובריאות!
שליחת תגובה

חזור אל “סיפורי לידה”