מהי מהות האתר

ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

למה אם מישהי מראה לה את זה, או אומרת לה שמה שהיא אומרת לא באמת משקף את מה שקורה, זה נחשב להתייחסות לא מכבדת?
אין בעיה עם הנ"ל, אני התייחסתי לחלק מסוים מדברים שנכתבים, לא להכל באופן גורף...
ובעיקר התייחסתי לכך שכל הטיעונים כבדי המשקל שמעלות נשים ממפלגת "דפי הבלוג והתמיכה" לא נענם לגופם,
אלא בכך שיש דברים חשובים יותר על הפרק... וזו הסתכלות מוטעית כי הרי כל אחת תופסת משהו אחר כחשוב, וזה שורש המחלוקת.
היידי*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2011, 15:08

מהי מהות האתר

שליחה על ידי היידי* »

היי, אז כמובן שהמרגיעון כרגע באווירה טובה והזכיר לנו ש כולנו משפחה אחת_
אציג עצמי באופן חלקי: חלק מהדיון האחרון היה קשור לבלוג שפתחתי. כרגע הוא יושב ב בלוג התפתחות (הועבר לשם לצורך האיחוד). אני באתר כבר כמה חודשים טובים, וכותבת גם בכינוי אחר לעתים. לצורך הבלוג פתחתי לי שם אחר. אז אני לא חדשה כמו שזה אולי נראה ולא לגמרי מנותקת ממה שהולך פה.
קראתי את רוב הדברים שנאמרו פה וסליחה אם אני חוזרת או לא נותנת קרדיטים. רק רוצה להגיד כמה מילים ותחושות, ככה נקי ולא ממקום של ביקורת אלא שיקוף של רגשות:
שתי התייחסויות לשמות של דף: בשינוי שם דף שנפתח (דף בלוג שלי נניח, לצורך העניין. קראתי לו בשם X ונאלצתי עכשיו להיות תחת שם Y) - יש תחושה של איבוד חלק מהזהות שלי*. בנוסף, נתתי דוגמא בבלוג שלי נניח לשם הקורץ שאני מאוד אוהבת מועצת החירום לנקבות היסטריות וכמה חבל אם היו צריכים לתת לו שם סתמי במקום (נניח נשים לא מבינות גברים או כל דבר אחר). אחד הדברים הראשונים שמשכו אותי באתר לפני כשנה היו השמות הכל כך יצירתיים ומפתיעים פה! מנגד, אני מבינה שלצורך התייעלות ואירגון באתר יש צורך לעשות שינויים. אבל אולי כדאי לתת את הדעת על כך שמשהו מהיצירתיות והחן שבאתר המקסים הזה קצת הולך לאיבוד (ועוד כותבות כתבו את זה ממש מעליי וסליחה שאני לא זוכרת מי). לחשוב איפה עובר הגבול? אולי כדאי לדאוג שבאינדקס דברים יהיו ממוינים במקומות הנכונים, אבל כן לאפשר חופש לשם של הדף (נניח, בואו נגיד שאני ילדה וההורים שלי החליטו לקרוא לי לביאה יפה. אז נכון שזה נשמע שם של מישהו שהוא בכלל אריה, אבל עמוק בפנים לביאה יפה יודעת שהיא שייכת למדור בני האדם. אז זה בסדר! ואם יש לה ספק, בדף האינדקס הובהר לה שהיא במדור בני האדם)
אני מציעה לשים את ההודעה בדבר "אי פתיחת דפי בלוגים חדשים שלא קשרים ישירות לנושאי הליבה'" במקום מאוד מאוד גלוי*. שיהיה קישור לצד כל חלון שבה אנו רושמים הודעה. קישור שקורא לכל מי שפותח דף חדש לעבור דרכו. שלא יקרה מצב שזה יתפספס. גם כותבים ותיקים לא מצליחים לעקוב אחרי השינויים פה, כי הם רבים. זה מצוין לפרסם את זה בככר השוק גם מדי פעם, אבל זה לא מספק בעיני.
אני אמנם מהצד ה"נפגע" אבל רוצה להזכיר שאמרתן שזה פיילוט ניסויי (נכון?) אז לציין גם בצורה מאוד ברורה שכעת אנו בתקופת ניסיון (לשים הודעה, שוב במקום גלוי לכל ולהגיד מתי הניסוי הזה יסתיים*). בינתיים להמשיך לאפשר לאנשים לכתוב את דעותיהם כל הזמן... ולא יקרה כלום אם יתרחשו שינויים תוך כדי ושינוי נהלים... אבן שמדרדרת עדיף לא לנסות ולעצור אותה בכח אלא לאפשר לה להתגלגל מכח הכבידה שלה...
  • אני מציעה להמנע משימוש במילה "מפלגה"... זה צרם לי לקרוא אותה, וזה רק מפלג בינינו.
@}
היידי*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2011, 15:08

מהי מהות האתר

שליחה על ידי היידי* »

אני אשמח אם תעבירו לכאן את הדיון האחרון מ את חמה לכולם ורק אלי את קרה - הרבה מהדעות שם חשובות כדי שכולן יקראו ואני מסכימה עם דברים רבים שנאמרו שם בהודעות האחרונות מהיום...מצטטת את לילה טוב: _אני מסכימה עם במבי ואהבת.
והולכת ותזמורת וקרוטונית..
בשביל הרקורד_
א_ל_א_ן*
הצטרפות: 12 דצמבר 2004, 15:51
דף אישי: הדף האישי של א_ל_א_ן*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

עורכות יקרות שלי- נדמה לי שעליתי על הפתרון. (לפתיחת הדפים המרובה מידיי)
אם תרצו לשמוע- תגידו לי- ואני אחזור לכאן...
טיפ*
הצטרפות: 08 יולי 2011, 23:00

מהי מהות האתר

שליחה על ידי טיפ* »

במבי, למרות שאני קרובה יותר לדעותייך, אני מוכרחה לחלוק עלייך-
לא ניתן מספיק זמן לניסוי.
עכשיו זה שלב הריג׳קטים.שמקנה שההחלטה שהעורכות יעזרו בהעברה לדף מתאים, לצד הפרסומים המחזוריים בככר השוק- אולי ישפרו את הצרימה שנוצרה מחסימת פתיחת דפים חדשים.
הלוואי.
המשימה של איחוד דפים ואינדוקס זו משימה ענקית. לכן אם הוגדר פרק זמן לביצוע- כדאי לתת הזדמנות אמיתית.

אנשים בורחים מהאתר
חשבתי שהבעיה הפוכה.
הצטרפו יותר מדי משתתפים.
מי שייסד את באופן בסה״כ רצה לתת קהילה לאנשי חנ״ב.
באופן טבעי, האתר גדל מאד והשתנה.
התרשמתי שיש לא מעט וותיקות שהיו מעדיפות שבאופן יחזור להיות קטן כמו שהיה פעם.
קצת מזכיר את ״מלכוד הקמצנות״ שתואר בדף ״להאכיל את השכונה״:
מה גבוה יותר בסולם העדיפיות- להיות מכניסי אורחים או לקנות רק מזון אורגני?

אלאן, אני אשמח לקרוא, למרות שאני לא עורכת.

@} כל-כך חבל לכולנו, כשאין שלום בבית..
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אם תרצו לשמוע- תגידו לי- ואני אחזור לכאן...
טדליק_נהנאנע*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 00:10
דף אישי: הדף האישי של טדליק_נהנאנע*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי טדליק_נהנאנע* »

רציתי להעיר או "להאיר" שאני כותבת באתר כ4 שנים, (אמנם לא 8, אבל גם לא חדשה לגמרי) ולפעמים (לעיתים רחוקות מאד) גם אני כותבת תחת ניק אחר, חדש.
יש כאן קוראים / ות שמכירים אותי ולא תמיד מתאים לי שידעו מי אני כשאני משתפת בצרות למיניהן (ראה ערך טדליק הריונית בשנית או תעתועי הטבע).
ובתקופה האחרונה אני אכן בקושי מגיעה למחשב, כך שלא בהכרח הייתי עולה על כל דיוני העריכות שלהלן.
א_ל_א_ן*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

בבואנו לפתוח דף חדש- אנחנו עושים כמה דברים-
1 בחירת שם לדף- פעולה זו פועלת בשני פרמטרים- האחד, היא מגדירה את הנושא הספציפי עליו אנחנו רוצות לדון, והשנייה, היא מעוררת את סקרנות הקוראות, כשהן פותחות את מה חדש המפורסם, או הידוע לשימצה (בקהילת המכורות)
2 אנחנו מעמיסים על שרת האינטרנט, ועשויים להפיל את השרת.
אז מה עושים, כדי ששני הדברים יתאפשרו, משום שבזה בעצם גדולתה של הרשת הזו שנקראת אינטרנט- כל אחד מעניין, כל אחד סופר, כל אחד יכול לעשות מה שבא לו. חופש ביטוי זה שם המשחק!
אני לא אשת מקצוע- אבל יש לי רעיון- האם ניתן ליישם אותו?
האם אפשר שהעורכות, שעורכות כאן יומם וליל, יצמצמו דיונים. יש כאן דפים שתוכנם מוצנע בתוך + ורק בלחיצה על הפלוס הזה נפתח הדיון שבהם.
למשל דף שנפתח בשנת 2004 בנושא הנקה שנקרא למשל- קשה לי עם הציצי והדיון שבו המשיך והתגלגל עד 2008, והנה עכשיו ב2011 יש עוד מישהי שקשה לה עם הציצי- הודעתה תודיע בראש הדף- ותפתח דיון באמת, ולא תופיע בקרקעיתו של דף מהפרהיסטוריה של האתר
אבל לא די בזה- היא רוצה כותרת אחרת- למשל- בעלי ממשיך לאכול, כשאני מניקה... תהיה תת כותרת- שם תהיה כתובה הכותרת האישית והחדשה,
איך ליידע את ציבור הקוראות על פתיחתו המרגשת של הדף החדש?
לבד מ- מה חדש יהיה דף ששמו, למשל, היישר מעולם הפייסבוק- על מה אנחנו חושבות היום
ייכנסו לדף- כמו לכיכר השוק ושם ימצאו את כותרות המשנה- אחרי כותרת המשנה- יופיע הדף הקדום- אשר ייפתח רק בלחיצה עליו.
האם משהו מדבריי יכול להיות בר יישום?
אחד_אחד*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2011, 10:16

מהי מהות האתר

שליחה על ידי אחד_אחד* »

מה שמופיע קצת מעל מה שאני כותבת זה
יש לך מה להוסיף?
אפשר לפתוח דף חדש , או לכתוב כאן בדף מהי מהות האתר:

אז אני מבינה שהכוונה היא שמי שפותחת דף חדש תלך לקישור אבל הרושם המיידי הוא שאפשר לפתוח דף חדש. ואז, מיד היא חוטפת על הראש.

טעון תיקון.
סוף_מעגל*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 18:09
דף אישי: הדף האישי של סוף_מעגל*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

הממ, מעניין פה.

הייתי שמחה אם הצד של "העורכות" כאן היה באמת ובתמים מנסה להבין את ההגיון הקיים בטיעונים שמנגד (שמעלות עדינה, נקודות, במבי, אהבת ועוד) ולא פוסל אותם אחד לאחד ומדגים באותות ומופתים את חוסר הרלוונטיות שלהם... זו דינמיקה שמתישה את כל אלה שלא יודעות לעצב מילים ולשלוט בניסוחים,

אבל ככה זה עובד, ולא רק באינטרנט.
כלומר, אני מבינה את הבקשה להתאמץ ולהבין ממי שאמור להשתכנע, אבל מי שמבקש לשכנע צריך להתאמץ יותר, לתפיסתי.

תראו, יש פה בלגן אטומי. צריך לסדר. מי שלא לוקחת חלק בסידור צריכה לתמוך במי שמסדרת. אולי אם היו יותר מתגייסות לסדר, לקטלוגים, לאיחודים ולמחיקות של מה שנחוץ למחיקה, אז האתר היה נראה המהלך הנוכחי היה נראה אחרת. אבל זה לא ככה, וכן יש פה אינפלציה. אז לא נראה לי שצריך לחסום את הקול שרוצה לסדר ולהבליט את נושאי הליבה.

ועוד יותר מזה, מי שגובה תשלום על חברות בקהילה אינו תומך (וגם לא מתנגד, אתר חופשי - לא?) בעריכה. אז אולי אין פה בלגן אטומי?
שאלת השאלות, בעיני, היא אם האתר הזה תקדימי. אולי יש אתרי חופש דומים מבוססי ויקי שאפשר ללמוד מהם כיצד להתנהל כשהקהילה גדלה?

האם אפשר שהעורכות, שעורכות כאן יומם וליל, יצמצמו דיונים. יש כאן דפים שתוכנם מוצנע בתוך + ורק בלחיצה על הפלוס הזה נפתח הדיון שבהם
אבל את זה בדיוק מנסים לחסוך... את פעילות העורכות הרבה ממילא... (או שלא הבנתי אותך)
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

יש הבדל בנפח על השרת אם דיון אחר מכיל לשם הדוגמא : 10 דפים לעומת שני דיונים קצרים של 5 דפים? הם לא שווים מבחינת הנפח?

חוץ מזה האם לא נהיה קשה לפתוח דף כשהוא ארוך במיוחד?
ממ*
הצטרפות: 11 ינואר 2006, 19:32

מהי מהות האתר

שליחה על ידי ממ* »

אז אולי אין פה בלגן אטומי?

סוף מעגל, אני מוצאת שזו שאלה מיתממת במקרה הטוב, ומזלזלת במקרה הרע.
נשים רציניות ביותר, רבות מאוד, מהכותבות הפעילות פה, ועורכות פה, טוענות כבר שנתיים שאי אפשר למצוא פה את הידיים והרגליים, שיש פה עומס של אלפי דפים, שיש כפילויות, שקשה לחפש, שדפי אינקס לא עולים, שיש אינספור דפים קצרצרים שלא התפתח בהם כל דיון, שנפתחים פה דפים על שאלות שמתאימות ל{{}}ככר השוק או לדפים ייעודיים, שאי אפשר להפריד המוץ מהתבן, שנושאי הליבה מסתתרים מאחורי דפי תמיכה ומודעות.
ואת טוענת שהן חיות במציאות מדומה.
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי טלי_מא* »

שיש פה עומס של אלפי דפים, שיש כפילויות, שקשה לחפש, שדפי אינקס לא עולים
נסו ללחוץ על המילים הבאות -
דף בלוג
דף_ למחיקה
דף זמני
דף הזוי

ואחר כך נסו לחפש מילה בחיפוש. לא משנה איזו.
נגיד המילה - תינוקות.
חפשו אותה בחיפוש ואחרי שתמצאו לכו לחיפוש בתוך הדפים וחפשו אותה שם.
סוף_מעגל*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 18:09
דף אישי: הדף האישי של סוף_מעגל*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

ואת טוענת שהן חיות במציאות מדומה

שימי לב לדברים שנאמרו בלשון סרקסטית בדף אחר, ולא על ידי:
השתוממות מה עולה למראה השתלחות של נשים באחותן כאשר זו מבקשת תמיכה. בשם הסדר. בשם החוק... כי האתר עמוס.

בתגובה למשפט הזה, כתבתי כאן, בלשון קצת סרקסטית, אני מודה, ש:
מי שגובה תשלום על חברות בקהילה אינו תומך... בעריכה. אז אולי אין פה בלגן אטומי?

מצטערת ששמעת היתממות/זלזול, בעוד התכוונתי לההפך מכך.
אני חושבת שהעורכות עושות פה עבודת קודש, וצר לי שעבודה זו לא זוכה לתמיכה גורפת.
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי במבי_ק* »

טלי, לי יש מחשב די מעאפן שעובד מאוד לאט. חישפתי עכשיו דרך מפתח נושאים - בדפי הליבה (הנקה וכו') - ועלה לי מאוד מהר.

למה מישהו צריך לחפש את הביטויים האלה ?:
_דף בלוג
דף_ למחיקה
דף זמני
דף הזוי_
טלי_מא*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי טלי_מא* »

מה חיפשת במבי?
האם עשית חיפוש בתוך הדפים עצמם ולא רק בכותרות?
חיפוש בכותרות עובד. חיפוש בתוך הדפים לא עובד.
במבי_ק*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי במבי_ק* »

לא עשיתי חיפוש של מילה, אלא דימיתי מצב שבו אני רוצה למזל לקרוא משהו על הנקה - הלכתי למפתח נושאים ובחרתי אתהדף שמתאים לי, וזה היה ממש קל. הכי חושב זה שם דף מתאים. חיפוש של מילה באמת איטי, כבר הרבה שנים. אבל התיוג במדורים מאוד יעיל.

האמת היא - שאם היה כפתור "תייג" ליד ה "צטט" וה"גריין" - היה אפשר לתייג על הרגע דפים, וזה היה מאוד יעיל.
ח_אלפשה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2005, 11:00

מהי מהות האתר

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

חיפוש בתוך הדפים לא עובד.
כנראה שהחיפוש לא מספיק יעיל.
אין פה ביקורת על יונת, אף אחד לא מצפה ממנה לממש אלגוריתמים של גוגל.
אבל מצד שני, אפשר להטמיע חיפוש של גוגל באתר.
החיפוש הזה עובד מהר מאוד:
חיפוש המילה יונק בכל הדפים
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

מהי מהות האתר

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

לא הבנתי למה צריך לחפש "הנקה" - מונח כללי שקיים ברוב דפי האתר (אם לא כולם ;-) ) מיניקה שיש לה בעיה ספציפית מחפשת "גודש" או "אין חלב" או "תאומים" כל בעיה שהיא. מילים כאלה כן מופיעות בשמות דפים, ואז כן יעזור לה להיכנס אל הדפים שעלו בחיפוש בלי שתצטרך לחפש בתוכן הדפים.
במבי_ק*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי במבי_ק* »

נכון. בדיוק. אם מפתח הנושאים מסודר טוב - זה הכלי הכי חשוב ושימושי.
טלי_מא*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי טלי_מא* »

_חיפוש בתוך הדפים לא עובד.
כנראה שהחיפוש לא מספיק יעיל._
אם מצמצמים את כמות הדפים הוא עובד בסדר גמור.
ויש דפים שאפשר לצמצם.

נכון. בדיוק. אם מפתח הנושאים מסודר טוב - זה הכלי הכי חשוב ושימושי.
אני לא מסכימה. זה רק אחד הכלים. והוא לא עומד בקצב של ריבוי הדפים.
והכלי של החיפוש עובד רק בחיפוש בכותרות הדפים, ולא בתוכן.

היה אפשר לתייג על הרגע דפים, וזה היה מאוד יעיל.
והכלי של התיוג בכלל לא עובד כי יש יותר מידי דפים.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי יונת_שרון* »

כמה תגובות (וסליחה שאני לא מכסה את כל מה שעלה):

הרעיון של להקים קבוצת צ׳יק צ׳ק נפרדת לבלוגים ודפי תמיכה: אפתח קבוצה כזאת בשמחה, אם יהיו כאן מתנדבים שיקחו עליה אחריות. כתבתי את זה כבר איפשהו למעלה, עם פירוט של מה נכלל באחריות הזאת. אישית, אני לא מאמינה שהתומכים המשובחים באמת יתאספו שם ויספקו את התמיכה שבגללה אנשים באים לכתוב כאן. אבל אולי אני טועה.

הודעה ברורה על הניסוי: אוסיף משהו כזה ל-דף חדש. (לא כרגע, אבל אנסה עוד היום.)

חיפוש גוגל: דורש תשלום נוסף בשביל שיכסה את כל הדפים באתר ולא רק את אלה שבמקרה הם אינדקסו. לא זוכרת סכומים, אבל אולי פעם נעשה את זה.

אפשרות להכניס בקלות דף למדור (במבי, אני משערת שלזה התכוונת כשכתבת ״לתייג״): אני חוששת שזה עלול לגרום לתוצאה ההפוכה -- להפוך את המדורים לחסרי סדר וקשים להתמצאות. כי הוספה למדור מכפתור כמו ״גריין״ לא תדע איפה במדור לשים את הדף.
אבל אולי אפשר לחשוב עוד על הרעיון הזה ולפצח את הממשק.
א_ל_א_ן*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

פתאום אני חושבת, לא יותר פשוט לעשות שני אתרים.
אחד באופן טבעי
ואחר באופן טבעי ארכיון... ובו כל מה שכתבנו עד היום...?
שבטבט_מצוי*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2011, 17:28

מהי מהות האתר

שליחה על ידי שבטבט_מצוי* »

הצעה ממישהי שלא קראה את כל הדף....
הצעה בהמשך ל במבי אולי לשים תגיות כמו בגוגל=של המייל. זתומרת ללחוץ על תייג ואז לבחור תווית מרשימה- הנקה\תזונה\חינוך בייתי\חצילים... בתפיסה שלי יכול להיות יותר מתגית אחת, שתתממש ככה כמו דף_ למחיקה או משהו אחר עם קו תחתון.

וגם כשאני באה לכתוב, יש פה הודעה
"אפשר לפתוח דף חדש, או לכתוב כאן בדף מהי מהות האתר:"
אז לשנות- לא לפתוח דף חדש.
כי זה די מזמין לפתוח דף חדש, התפתתי לפתוח דף בית וירדתי מזה אחרי שקראתי פה.

ועוד הצעה
אולי יש אותה כבר
שאם מגיע מישהו חדש<אני?> לא לכנות אותו שרץ או טרול- אפשר לכנות אותו איש שמתחשק לו להתבטא ברשת - אשלל"ב. פשוט אפשר לא לענות לו אם לא מתחשק. אם לא מתחשק לי לבוא כשהילדים שלי קוראים לי בפעם המאה זה באמת לא אשמתם . זה לא עושה אותם שרץ.
וקראתי פה דף על מישהי שכתבתה על ילדה שלה עם ODD ורמזו שהיא טרול רק כי היא מייד לא כתבה. אבל יש פה אנשים עם ילדים קטנים, ועוד מליון דברים, או ילדים גדולים שתופסים את המחשב.
זהו
ואחרי חודש\חודשיים שהוא לא כותב פשוט למחוק אוטומטית- לשים טיימר כזה- שמוחק דפים שלא כתבו בהם חודשיים אבל להודיע מראש. מבקר יקר, יש מנגנון שמכניס דפים לארכיון אחרי חודשיים שלא כתבו בהם.
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

מהי מהות האתר

שליחה על ידי רוזמרין* »

שבטבט יקרה,
יש כאן המון דפים מופלאים שלא כתבו בהם חודשים ושנים. לעומת זאת, לדעתי כמובן, יש כאן המון דפים שהם "טראש" ויש להם המון תגובות. איך הייתי שמחה שהם ייעלמו לי מהעייניים...

ורמזו שהיא טרול רק כי היא מייד לא כתבה
תראי, גם לפתוח דף חדש כי נורא לחוץ לך, וגם לא להתייחס לתגובות (או בכלל לא להכנס ) זה כמו לחרבן במרחב הציבורי ולהשאיר את הטנופת.

מנגנון שמכניס דפים לארכיון אחרי חודשיים שלא כתבו בהם
נו, ואם זה בארכיון זה לא מעמיס על האתר והשרת?

אני יודעת שהאמירות שלי הן כעסניות בנושא הזה אבל, דחילרבקום, באמת נמאס לי מכל ההשתפכויות האלה שמייצגות בעיניי אשפה. לא רק שאת (או אתה או הוא) פותחים דף חדש (=לכלוך) , גם לא מנקים וגם כועסים על אלה שבאים ומנקים אחריכם (= העורכות). לא חוצפה?
שבטבט_מצוי*

מהי מהות האתר

לא יודעת למה את כועסת, לא פתחתי שום דף..
בארכיון זה פחות מעמיס ואחרי חודשיים בארכיון הדף נמחק. אז כן, פחות מעמיס.
ומה שכתבתי על דפים שלא כתבו בהם, מדובר על דפים מהסוג שפותחים חדש.
בעיני לחשוב שדף חדש=לכלוך זה קצת צר. ולא צריך לנקות אם דף משמיד את עצמו אחרי כמה זמן לבד.
עורכת_עבר_עצבנית*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2011, 14:12

מהי מהות האתר

שליחה על ידי עורכת_עבר_עצבנית* »

ארכיון? על מה אתם מדברים?
בואו נפתח פורום באופן טבעי בתפוז וזהו.
את כל מה שכאן אפשר למחוק ושלום על ישראל.
יונת_שרון*

מהי מהות האתר

באמת יש הרבה שיחות שכל הערך בהן הוא רק בזמן שהן קורות, ואחרי כמה זמן הן כבר לא רלוונטיות לאיש.
אלה בדיוק השיחות שלדעתי אין להן מקום כאן (או לפחות לא צריכות לתפוס כל כך הרבה מקום). זה מתאים יותר לתפוז או לשלל פלטפורמות אחרות.
במבי_ק*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי במבי_ק* »

יונת, מדברת על ממשק בדומה לזה:

יש כפתור "תיוג" (בראש הדף?). וכשלוחצים עליו נפתח דף הנושאים, כך שכל מה שנשאר זה להקיש על כתפור אחר "תייג" שנמצא ליד ראשי הפרקים ברשימת הנושאים. אני לא רואה סיבה לבלגן יותר מאשר בפעולה מניואל. זה רק יהיה יותר קל ושימושי, והרבה נוספים ירתמו לתיוג.

בנוסף - אני לא יודעת למה את חושבת שמי שיקרא ויכתוב בפלטפורמת בלוגים הוא "נחו" ביכולותיו או באכפתיות שלו ממי שגולש באתר הזה (למשל). הרי פה לא גויסה משטרת ערכים, אלא זה משהו שמשתתפיםלקחו על עצמם. זה גם חלק מהאג'נדה הצ'יק-צ'קית. תני צ'אנס ובואו נראה לאן זה מוביל. עולה צורך חזק - למה להפחית בחשיבות שלו? לדעת רבים מאיתנו שיתוף ותמיכה זה צורך אנושי בסיסי. וברגע שזה לא פוגע בבאופן - הויכול הנ"ל יכול פשוט להיפתר. מה דעתך?
במבי_ק*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי במבי_ק* »

"נחו"

נחות. :-)
עורכת_עבר_עצבנית*

מהי מהות האתר

תוצאה אפשרית של תיוג (אינדוקס) בקלות:
כל דף חדש שייפתח יתויג (יאונדקס) מיד, לפני שיבדקו אם יש בו צורך בכלל (כלומר אם אין כבר דף באותו נושא), ואז במקום איחוד בין דפים זהים וקישור בין דפים דומים יהיו רשימות בלתי נגמרות של דפים בדפי האינדקס (לא שעכשיו אין). יהיה עוד יותר קשה לבחור דף שבו רוצים לקרוא או לכתוב, אז יפתחו דף חדש שמייד יתויג... וחוזר חלילה.
במבי_ק*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי במבי_ק* »

עורכת, את באמת עצבנית? אני מצליחה לצלוח את כל זה מבלי להתעצבן בכלל ועם תחושה של דיון לגיטימי. מענין אותי מה מעצבן.

לא נראה לי שדף חדש יתוייג מייד. יתוייג אחרי שיקבל אופי, כמו כל דף אחר. ויפתח עם או בלי להתחשב אם יש או אין - כמו כל דף אחר, בתלות במי שפותח אותו ובנורמות שלו (בלי שיפוטיות, זה גם ענין של היכרות וכו'). עולה לי רעיון להוסיף ליד ה"תיוג" גם "מיזוג" וזה - למזג עם דף באותו הנושא. למשל - כאבים בהנקה, אחרי שממצה את עצמו, ימוזג עם דף דומה ישן יותר. במהלך דיון שבו עוזרים לפותח/ת הדף - אפשר לפנות אליו ולהציע לו לעשות זאת, או להציע עזרה.
עורכת_עבר_עצבנית*

מהי מהות האתר

עורכת, את באמת עצבנית?
האמת שלא, אני בעיקר מתוסכלת. אבל מתוסכלת לא מתחיל ב-ע'... ;-)
עורכת_עבר_עצובה*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2011, 18:52

מהי מהות האתר

שליחה על ידי עורכת_עבר_עצובה* »

את יודעת מה, ככה זה יותר מדויק.
במבי_ק*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי במבי_ק* »

אז את ע ע ע ?

עורכת עם עתיד
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני מצליחה לצלוח את כל זה מבלי להתעצבן בכלל ועם תחושה של דיון לגיטימי
זה בגלל שאת לא עורכת. ובגלל זה גם לא חוטפת. וגם אולי לא מבינה כמה עבודה הושקעה כדי שהאתר ייראה סביר. כי אם לא היתה מושקעת עבודה אז גם את היית טובעת.
במבי_ק*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי במבי_ק* »

תראי, את - אלמונית.

אני חושבת שזה דיון לגיטימי ומעיין אותי אם מי ששמדבר איתי עצבני על עצם הדיון, או על אנשים אחרים שמתשלחים, כי אני לא משתלחת אלא מדברת.

וזה נכון - נאי בוחרת לא לערוך, וכל אחד אחר יכול לבחור בדיוק כמוני. כל אחד תורם בדרכו, גם אם זה בדעה מעצבנת שהוא טורח לנסח ולהציף, כי משהו חשוב לו. אז מספיק עם הצדקנות. אני נהנית מהאתר, ולדעתי האתר גם נהנה ממני. ומי שרוצה שהאתר יהנה ממנו אחרת - שיפעל כרצונו.
לילה_טוב*
הצטרפות: 24 נובמבר 2002, 23:01
דף אישי: הדף האישי של לילה_טוב*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי לילה_טוב* »

טוב, לא הצלחתי לקרוא הכול. בעצם נכנסתי לכתוב משהו, כי דיברתי עם חברה אתמול, כותבת ותיקה ואהובה באתר, שלא פותחת דפים שהיא רוצה לפתוח, שימו לב, בענייני חינוך ביתי, רק כי נבהלה מזה שיש התנגדות לפתיחת דפים חדשים, ובהיותה טרוטת וכו', אין לה כוח לחפש דפים ישנים שאולי מתייחסים לנושא.
אז זה מה שקורה - לא נפתחים דפים בענייני חינוך ביתי בגלל כל הבלגן הזה. לתשומת לבכן.

ממה שקצת קראתי - מזדהה עם כל מה שהולכת כתבה. לא מבינה איך שוב יש כביכול הסכמה על מהלך למרות שבפירוש אין עליו הסכמה. וגם קצת קשה להסיק רוב רק ממי שיש לה אנרגיה לדיוני עריכה.
וליונת - אני מתעניינת באנשים יותר מבנושאים. ככה זה - אנשים הם שונים, אמרה פה מישהי. כדאי לקחת בחשבון גם את זה כשמחליטים שייפתחו דפים רק בנושאים ולא באנשים.
רוזמרין*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי רוזמרין* »

לילה טוב, אני יכולה לחשוב על פתרון אפשרי לחברתך. אם אין לה חשק לחפש דף קיים, היא יכולה להעלות את הבעיה בדף הבית שלה ובמקביל, לספר בקצרה בכיכר השוק ולהזמין לשוחח איתה בדף שלה.
מצד שני, אם יש לה זמן וכוח לפתוח דף חדש שכולל שיחות עם אנשים, איך אין לה זמן לחפש דף מתאים? מה עוד שרוב הסיכויים שהיא גם תמצא דף שכבר יש שאלות ותשובות בנושא ואולי לא תצטרך לשאול... כבר חיסכון ניכר בזמן וכוח.
ההולכת_בדרכים*

מהי מהות האתר

_שבטבט יקרה,
יש כאן המון דפים מופלאים שלא כתבו בהם חודשים ושנים. לעומת זאת, לדעתי כמובן, יש כאן המון דפים שהם "טראש" ויש להם המון תגובות. איך הייתי שמחה שהם ייעלמו לי מהעייניים..._
רוזמרין, אני חייבת לציין שהתגובה הזו גרמה לי להתכווץ... קודם כל מהו דף מופלא ומהו טראש - הדעות חלוקות כנראה. אם יש תגובות בדפי ה"טראש" כנראה שהם נוגעים באנשים. לא הייתי ממהרת לזלזל. אני מבינה את רצונך האישי שהם ייעלמו לך מהעיניים, אבל זה סופר פוגעני בעיני לכתוב זאת כאן. עושה לי עצוב בלב :-(

תראי, גם לפתוח דף חדש כי נורא לחוץ לך, וגם לא להתייחס לתגובות (או בכלל לא להכנס ) זה כמו לחרבן במרחב הציבורי ולהשאיר את הטנופת.
ממש לא חושבת, קודם כל הדימוי מבאס (לא אמרנו שנשתדל בדיון הכל כך סוער ורגשי הזה לפחות לשמור על לשון נקיה?), ושנית יש מצבים שאדם לא יכול להגיב מייד מכל מיני סיבות שלא קשורות לחוסר כבוד שלו אל המגיבים, ובמקרה הספציפי ההוא אכן הכותבת חזרה לדף והתפתח דיון פורה וחשוב בהשתתפותה המלאה.

אני יודעת שהאמירות שלי הן כעסניות בנושא הזה אבל, דחילרבקום, באמת נמאס לי מכל ההשתפכויות האלה שמייצגות בעיניי אשפה. לא רק שאת (או אתה או הוא) פותחים דף חדש (=לכלוך) , גם לא מנקים וגם כועסים על אלה שבאים ומנקים אחריכם (= העורכות). לא חוצפה?
בעיני ההתנסחויות שלך הן לא רק כעוסות אלא גם לא נעימות בצורה שקשה לי לשאת. השתפכויות הן לא "אשפה" ולא "לכלוך", וזה חוסר רגישות מוחלט מצידך לכתוב את זה כאן אחרי שהרבה מאיתנו ציינו למה זה מועיל וחשוב עבורן, ולעיניהן של כל פותחות הדפים האחרונים שבוודאי קוראות כאן ואני רק יכולה לנחש מה הן מרגישות למקרא המילים... זה אבסורד שקהילה שלמה "חייבת תודה" למי שמנקות לפעמים גם לכלוך שיקר ללבנו... כן, בהחלט יש לי המון תודה לכל מי שעורכת ובבקשה לא להפגע, אבל יש מצבים שבהם הנקיון לוקח דברים שחלקנו רוצים שיישארו, אז במצב כזה עלינו לציין זאת ולמחות, ולא לקבל את הדין ולומר יפה תודה!

כן, גם אני לפעמים רואה דפי השתפכויות המוגשות כגוש מילים לא קריא, עם סגנון שלא מדבר אלי. ואז אני לא מגיבה. אין בי שום כעס על מישפותחת דף כזה וכותבת. אם משהו לא נראה לנו כקהילה - האחריות עלינו - להצביע ברגליים. ואם דיון התפתח בדף למרות שחלק מאיתנו חשבו שהוא "טראש" אז מה לנו כי נלין? מסתבר שהנושא תורם לחלק מהמשתתפות, ולנסות להגביל את זה בכוח זה ממש מגוחך בעיני.

דרך אגב, נראה לי שהטרול שהסתובב כאן בקיץ שעבר ממש הצליח במשימתו. בפותחו המון דפי "טראש" שכאלה עם השתפכויות קורעות לב בסגנון טלנובלה, שכולן היו זיוף ווניגנו על רגשות אמיתיים של אנשים אמיתיים, הוא פשוט גרם לחוסר אמון וחוסר סובלנות מדהימים בין יושבי באופן. חבל :-(
רוזמרין*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי רוזמרין* »

הולכת יקרה, אל תתכווצי בבקשה. נכון שהשתמשתי במילים חריפות אבל אני עדיין מנסה להיות מובנת.
אני מתכוונת שנמאס לי, ממש באופן אישי, מכך שהאתר הספציפי הזה הופך לפורום של תפוז. אין לי בעיה עם פורום כזה ואני אפילו קוראת לא מעט פורומים. יש לי בעיה שבוחרים לעשות את זה כאן , מהטעם הפשוט שבאתר הזה יש נושאים כל-כך מעניינים וחשובים (נושאי הליבה, מה שנקרא) ודפי התמיכה פשוט מטביעים אותם.

אני מודעת לכך שהסיבה שבוחרים לעשות זאת דווקא כאן היא תחושת השייכות והתגובות האינטלגנטיות של אנשי הקהילה. אבל המגיבות האינטלגנטיות כבר הגיבו בצורה כזו או אחרת במאות דפים אחרים, דומים, והן לא יחזרו להגיב שוב ושוב בכל דף. לכן, וזו הצעתי שלי, כדאי שמישהו המעוניין בעזרת הקהילה, יחפש טוב טוב את התשובות הקודמות וינסה לראות אם הן עוזרות לו. מותר גם לקרוא בשקט בלי לשאול שאלות ולהחכים גם מבלי לספר את הבעיה הנורא ספציפית שלך (נדמה לי שכבר כתבתי על זה פעם).

ואם, בכל זאת יש צורך לשתף אז:
היא יכולה להעלות את הבעיה בדף הבית שלה ובמקביל, לספר בקצרה בכיכר השוק ולהזמין לשוחח איתה בדף שלה.
שבטבט_מצוי*

מהי מהות האתר

רעיון פרוע למדי
דף שיתוף קולקטיבי שיקראו לי כואב כלי עכשיו וצריך עצה!!
פעם היה דף קצת דומה כמו צ'אט. . דף חי כזה שכל מי שכואב לו, מציק, לילד יש חום וכואבת האוזן יכול לכתוב. הדף הזה ימחק מעת לעת. אלא אם יתפתח בו דיון רלוונטי למשהו שכדאי לשמור. אולי זה יתן פתרון למי שחייב לשפוך ולמי שחייב שלא יפתחו עוד ועוד דפים.
אני נגד שדיונים יהיהו בדף הבית של מישהו, כי כאמור לא תמיד רוצים להזדהות וכל אחד יפתח 100 דפי בית.
טיבה של אידיאולוגיה\גישה רחונית היא שהיא מתבטאת גם גם במה עושים עם נעליים משומשות, ואיך מקנחים נזלת וומה שמים בעציץ.
ההולכת_בדרכים*

מהי מהות האתר

הולכת יקרה, אל תתכווצי בבקשה. נכון שהשתמשתי במילים חריפות אבל אני עדיין מנסה להיות מובנת.
תודה על הנסיון @}

אני מתכוונת שנמאס לי, ממש באופן אישי, מכך שהאתר הספציפי הזה הופך לפורום של תפוז.
אני לא מבינה את זה, בחיי... אני גולשת לא מעט בפורומים של תפוז ושם בכלל אין מקום לתמיכה כמו שיש כאן. הדיונים בתפוז הם ענייניים לגמרי, מישהי שואלת איפה אפשר להשיג משהו, או משתפת במידע ובכלל אין מגילות של סיפורים אישיים או דיון בהם. המבנה של השרשורים בכלל לא מעודד את זה, כי למי יש כוח לקרוא משהו אישי כשבשביל כל תגובה צריך ללחוץ על השורה ואח"כ לקפל אותה... ובגלל זה אני אוהבת יותר את באופן ובתפוז משתתפת רק כשיש לי שאלה או תשובה עניינית (מי מכירה מיילדת בית בדרום או מתכונים לעוגה בלי קמח חיטה, מה לעשות עם פספוסי פיפי וכשהתינוק צורח מגזים... זו רמת השיח שם, טכנית לחלוטין)

אבל המגיבות האינטלגנטיות כבר הגיבו בצורה כזו או אחרת במאות דפים אחרים, דומים, והן לא יחזרו להגיב שוב ושוב בכל דף.
המציאות מראה שחלק ניכר מהמגיבות האינטילגנטיות מגיבות שוב ושוב בדפים החדשים (בלי שמות :-)).
ודווקא דף עם שם ישן יוצר פחות תגובות, גם אינטיליגנטיות, וחבל.

כדאי שמישהו המעוניין בעזרת הקהילה, יחפש טוב טוב את התשובות הקודמות וינסה לראות אם הן עוזרות לו. מותר גם לקרוא בשקט בלי לשאול שאלות ולהחכים גם מבלי לספר את הבעיה הנורא ספציפית שלך (נדמה לי שכבר כתבתי על זה פעם).
לפעמים אדם זקוק לספר על הבעיה הספציפית שלו. ויש בכך עניין לאנשים רבים אחרים בקהילה, וחלק אף אומרות שיותר קל להן להתחבר לדף חדש עם סיפור חדש... אז אולי זה לא דבר כל כך פסול בעצם? זו לא אקסיומה... היו פה בשנה-שנתיים האחרונות כמה דפים נפלאים, שהיום היו נמחקים באיבם (סתם לדוגמה, הדף של למה ככה)

דף שיתוף קולקטיבי שיקראו לי כואב כלי עכשיו וצריך עצה!!
בעיני מפספס את המטרה, אני בחיים לא הייתי משתפת בדף כזה ולא נכנסת להגיב בדף כזה כי הערבוב פשוט עושה לי תחושה לא טובה.
וגם בדף כזה אין ספייס לסיפור להתפתח, הלאה, עוברים לסיפור החם הבא... בהההה :-P
נקודות_ורודות_אגדיות*

מהי מהות האתר

אבל המגיבות האינטלגנטיות כבר הגיבו בצורה כזו או אחרת במאות דפים אחרים, דומים, והן לא יחזרו להגיב שוב ושוב בכל דף.

אני מתלבטת אם להשאיר את הציטוט ולתת לך לבד לחשוב על מה שכתב כאן.
מי אלה אותן אינטליגנטיות?? זמנן יקר? האתר שלהן? אם האתר סגור לכמה אינטליגנטיות אז יאללה כבר, תסגרו את האתר ודי.
אבל האינטילגנטים בעלי האתר לא ממש באותה גישה ובגלל שהם נותנים לדברים לזרום, תופסים פה בעלות על האתר.
יש אינטליגנטיות חדשות, אחרות, שיכולות להגיב למי שרוצה לפתוח דף. אי אפשר להשאיר את האתר פתוח ולאמר שהוא בעצם לא.
זה כל כך מצחיק וכבר כתבתי את זה:
רוצים להיות יענו דמוקרטיים ופתוחים ולא מעזים לחשוב על האפשרות לסגור את האתר . תכלס בשטח האווירה אצל חלק מן הגולשות פה היא ההפך מפתיחות. לא יעזור כלום.
יחס אליטיסתי, מתנשא ומתבדל.
ברור לי לגמרי שזה לא כל האתר ואני מהמרת שזה אפילו המיעוט , רק הבעיה היא שהמיעוט הזה עושה הרבה רעש.
כל עוד אפשר לפתוח דפים - דפים ייפתחו.
אם זו בעיה, היא צריכה להיפתחר בדרך אחרת.
רוזמרין*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי רוזמרין* »

נקודות, בסה"כ לא הייתי מובנת לך. נסיון הפרשנות שלך נכשל- זו לא היתה כוונתי.

_המציאות מראה שחלק ניכר מהמגיבות האינטילגנטיות מגיבות שוב ושוב בדפים החדשים (בלי שמות ).
ודווקא דף עם שם ישן יוצר פחות תגובות, גם אינטיליגנטיות, וחבל_
הולכת יקרה, זה לא נכון בהכרח. אני, למשל, נכנסת כמעט לכל הדפים במה חדש אבל מרובם יוצאת תוך שניה. אם מישהו הוסיף שאלה/תגובה/לינק וכד' וזה מעורר אותי להגבה אז אני אעשה זאת. אצלי זה תלוי גם בתוכן וגם בסגנון.

מה שקרה לי, ואולי לעוד כמה "קוטריות", זה שבמקום 70% דפים מעוררי עניין בשבילי, היום יכולים לעבור ימים שלמים ללא עניין. ברור שזה דבר מאד מצער בשבילי אבל אולי זה משמח מישהי (נקודות?הולכת?) שדווקא אוהבת את הדפים של היום.
מיכל_בז*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 16:49
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בז*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי מיכל_בז* »

מה שקרה לי, ואולי לעוד כמה "קוטריות", זה שבמקום 70% דפים מעוררי עניין בשבילי, היום יכולים לעבור ימים שלמים ללא עניין. ברור שזה דבר מאד מצער בשבילי אבל אולי זה משמח מישהי (נקודות?הולכת?) שדווקא אוהבת את הדפים של היום.

איזה דפים? האתר מת. אין דפים, אין עידכונים, כלום לא קורה.

זה רק אוגוסט?
מה קורה פה?
ממ*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי ממ* »

רוצים להיות יענו דמוקרטיים ופתוחים
זה פשוט לא נכון. זאת טעות שלעולם חוזרת. האתר הזה הוא אתר עם אג'נדה. יש לו סדר יום, יש לו מטרה, יש לו נושאי ליבה. הוא לא נועד להיות דמוקרטי ולא צריך להיות דמוקרטי.
אין לדמוקרטיה פה כל ערך. אם ישתלטו על האתר תומכי קפיטליזם וצרכנות ויהפכו אותו ללוח מודעות, והם יהיו הרוב, אז לפי שיטתך זה בסדר. אבל זה לא בסדר.
בכלל, השימוש ב"דמוקרטיה" במבנים מסוג זה סותר בדרך כלל את הדמוקרטיה הכללית.
דמוקרטיה תלויה במגוון ובהגנה על המיעוטים במדינה שיאפשרו את המגוון. מגוון מתאפשר כשארגונים של מיעוטים כמו האתר הזה לא נכבשים על ידי המיינסטרים.
קהילת החינוך הביתי והמורחבת יותר שעוסקת בנושאי הליבה פה היא מיעוט שבמיעוט. הם אמורים להיות הרוב פה.

לכנות את הניסיון לשמור על הייחוד של האתר הזה יחס אליטיסטי, מתנשא ומתבדל. זה פשוט חוסר הבנה גם של דמוקרטיה מדינית וגם של החשיבות שבארגונים ייחודיים בתוך הדמוקרטיה הכללית ששומרים על ייחודם ומאפשרים לאנשים שונים למצוא מקום במגוון לא דכאני.
נקודות_ורודות_אגדיות*

מהי מהות האתר

לכנות את הניסיון לשמור על הייחוד של האתר הזה יחס אליטיסטי, מתנשא ומתבדל.

לא, לא, לא. את עושה הקשר משלך וטוענת שאלה דבריי - לא טוב. אני לא טענתי שההתנשאות מתבטאת בנסיון לשמור על יחודיות האתר. יש פה יחס כזה בהמון הקשרים והתבטאויות ואני לא בטוחה שאני רוצה ממש להתחיל להיכנס לפרטים, דוגמאות בוודאי לא שמות.

לגבי הנסיון עצמו לשמור על הייחודיות של האתר.
את לא יכולה להגיד לכולם שהם ברוכים הבאים לסלונך והם יכולים לדבר כאוות נפשם. ואז תוך כדי שהם מדברים, לאמר להם שלא אלה הדברים שרצוי שיאמרו ושאולי ידברו על משהו אחר.

את רוצה נושאי ליבה? דברי עליהם., מה את מצפה? שמישהו אחר ידבר ואת תשבי כקהל?
אני לא מבינה למה מפריע לך שיש פה עוד 20 דפים שלא מעניינים אותך. שיהיו. את תיכנסי למקומות שמעניינים אותך.
אין כאלה? תצרי אותם.

מיכל בז,
את בוודאי לא עקבת אחר דמותי לאורך השנים פה באתר. אני ממש לא מהבלוגריות - לא ככותבת ולא כקוראת. יש פה ושם בלוגים של נשים שאני מכירה ואני עוקבת, אבל הנושאים שאותי מעניינים לרוב הם דווקא דפי הנושא. וגם בזה אם תעקבי אחרי תראי שאני כמעט לא נמצאת בדפים של : "איך את אוהבת את זה במיטה" ודומיו.
אבל - אין לי שום בעיה עם הדיונים והבלוגים שלא מעניינים אותי. כל עוד יש כאלה שמתעניינים יופי להם. אין לי רצון לשלוט בכל "החדרים". אין לי צורך להיות "מובילה" של תכנים. אין לי צורך כזה. ואגב- אני גם הרבה משתעממת פה. אבל אני לא משליכה את זה על אף אחד אחר. השיעמום שלנו הוא תמיד באחריותנו בלבד.

ממ - שום דבר לא דכאני פה. בוודאי שלא במכוון . אם את מוצאת לנכון לראות בזה דיכוי - זה אצלך בראש. מישהו השתיק אותך? אמר לך לא לדבר על חיתולים/פישפושים/הנקה וכו'?

למה אתן מבזבזות כל כך הרבה אנרגיות על הדיבור הזה? במקום זה לכו להתדיין על דברים שמעניינים אתכם. או לכו לבעלי האתר ותאמרו להם שאתן רוצות אתר סגור. הם לא רוצים. אז זה אני יודעת. אז תקימו אתר אחר סגור.

מבחינתי היה אפשר לדרוש כסף מכולם ולשלם לעושים במלאכה כולל עורכת וכדומה. גם את זה לא רוצים.
אז תהנו ממה שיש.
מיכל_בז*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 16:49
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בז*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי מיכל_בז* »

היי נקודות, רק להבהרה, לא דיברתי אלייך באופן ספציפי, הציטוט שהתייחס אלייך ואל הולכת הוא של רוזמרין.

אני פשוט באמת לא מבינה לאן כולם נעלמו ותוהה אם ככה זה כל שנה באוגוסט. כי מה חדש לא זז.
יונת_שרון*

מהי מהות האתר

במבי,
הבנתי למה התכוונת בכפתור תיוג. אבל תחשבי איך יראו אחרי זה דפי המדור שאליהם מתייגים. מבינה על מה אני מדברת?

בנוסף - אני לא יודעת למה את חושבת שמי שיקרא ויכתוב בפלטפורמת בלוגים הוא "נחות" ביכולותיו או באכפתיות שלו ממי שגולש באתר הזה (למשל).

אני חובבת גדולה של בלוגים ולא מבינה למה את חושבת שאני רואה בכותבי הבלוגים נחותים. נהפוכו.
רק מה, ארוח בלוגים כאן הוא בעייתי.
ברור לי שלא כולם רואים את הבעיה. כי הבעיה היא לא רק במה שיש, אלא יותר במה שאין. אני רואה את כל אלה שכבר לא נכנסים לכאן, את כל אלה שעוברים על מה חדש ולא מוצאים שום דף שקשור אליהם בשום צורה, את כל אלה שהייתי שמחה שיכתבו כאן אבל הם לא.

תני צ'אנס ובואו נראה לאן זה מוביל.

התכוונת צ׳אנס לניסוי? או לבלוגים? כי הבלוגים ודפי התמיכה קיבלו צ׳אנס כבר אי אלו שנים, והתוצאה בעייתית.

לדעת רבים מאיתנו שיתוף ותמיכה זה צורך אנושי בסיסי. וברגע שזה לא פוגע בבאופן - הויכול הנ"ל יכול פשוט להיפתר.

אני חושדת שזה כן פוגע. הנפח שזה תופס לא משאיר מקום (מנטלי) לדברים אחרים.

לילה,
וליונת - אני מתעניינת באנשים יותר מבנושאים. ככה זה - אנשים הם שונים, אמרה פה מישהי. כדאי לקחת בחשבון גם את זה כשמחליטים שייפתחו דפים רק בנושאים ולא באנשים.

אני לא בטוחה שאני מאמינה לך. אני חושבת שאת מתעניינת באנשים שקרובים ללבך, וגם בנושאים שקרובים ללבך. אנשים (נפלאים ונהדרים) אפשר למצוא גם בפורום גינון או סתם בשיטוט מקרי בבלוגיאדה. זה לא סיבה להגיע דווקא לכאן.

הולכת,
דרך אגב, נראה לי שהטרול שהסתובב כאן בקיץ שעבר ממש הצליח במשימתו. בפותחו המון דפי "טראש" שכאלה עם השתפכויות קורעות לב בסגנון טלנובלה, שכולן היו זיוף ווניגנו על רגשות אמיתיים של אנשים אמיתיים, הוא פשוט גרם לחוסר אמון וחוסר סובלנות מדהימים בין יושבי באופן. חבל

אני חושבת שהוא חשף בעיה שהיתה קיימת כבר קודם: המשיכה שלנו לטלנובלות רגשיות על חשבון תוכן ענייני. מאוד מפתה להיות מעורבים בטלנובלות, באינטרנט כמו בטלוויזיה. זה עדיין לא הופך את זה לבריא.

תשמעו,
אני מעריכה את הרצון שלכן לא לפגוע באיש. אבל למרבה הצער, אתן כן פוגעות. אתן פוגעות באנשים שמפסיקים להיכנס או לכתוב כי הם כבר לא מוצאים כאן את מקומם. אני מהססת לכתוב ניקים, אבל אני חושבת ששלותיכן בטוח מכירות כמה כאלה באופו אישי. אני חושבת שהקבלה הבלתי מסויגת של כל מי שרוצה לכתוב על כל דבר היא זו שדוחקת החוצה את המעט שרוצים מקום לכתוב על החיים באופן טבעי.
לילה_טוב*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי לילה_טוב* »

יונת,
נדמה לי שממך שמעתי או קראתי את זה שתמיד אלה שלוקחים ללב הם הרגישים והרציניים ואלה שהייתי רוצה שיכתבו כאן. האחרים ממילא יעשו מה שהם רוצים.
תוכן באופני ואנשים באופנים נפגעים בגלל המהלכים האלה. ראי את הודעתי למעלה. וכמו שאמרה גם הולכת - אנשים נפגעים מהאווירה הזאת לפחות באותה מידה שאחרים נפגעים מהכנסת האורחים חסרת הגבולות. ויש כאלה שגם בגללה לא נכנסים.
וכל אלה שלא נכנסים הנה יותר - פשוט המשיכו בחייהם הלאה. אין שום דבר שאת יכולה לעשות שיחזיר אותם לכאן. אז אולי כדאי להפסיק להסתכל אחורה ולהתחיל לראות את כל מי ומה שיש כאן, ויש כאן טוב והרבה.
יונת_שרון*

מהי מהות האתר

אולי. אבל אולי לא. אם לא ננסה -- לא נדע.
במבי_ק*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי במבי_ק* »

אבל תחשבי איך יראו אחרי זה דפי המדור שאליהם מתייגים. מבינה על מה אני מדברת?

אמממ.. לא, לא הבנתי. איך הם יראו? את מתכוונת שיהיה עומס? מה דעתך על הרעיון של כפתור נוסף "מיזוג". ?

התכוונת צ׳אנס לניסוי? או לבלוגים?

התכוונתי לטאב חדש לבלוגים, ולסמוך על זה שיהיו אנשים שיערכו וישמרו, כמו שיש כאן אנשים כאלה. ואז תהיה כאן סביבה נקיה ותוכלי לבדוק את התיאוריה שלך (שאנשים שעזבו יחזרו)

מאוד מפתה להיות מעורבים בטלנובלות,

אני חושבת שהרוב לא טלנובלות, אלא חיים של אנשים...

למה את חושבת שאני רואה בכותבי הבלוגים נחותים. נהפוכו

התכוונתי שאת מחפשת כוח שיטור שיהיה אחראי שם. ואני חושבת ש"שם" זה כמו "פה" והאנשים שיסתובבו שם לא נחוצים ביכולת שלהם לאכפתיות ולשמירה על סביבה נקיה.
רוזמרין*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי רוזמרין* »

וכל אלה שלא נכנסים הנה יותר - פשוט המשיכו בחייהם הלאה. אין שום דבר שאת יכולה לעשות שיחזיר אותם לכאן. אז אולי כדאי להפסיק להסתכל אחורה ולהתחיל לראות את כל מי ומה שיש כאן, ויש כאן טוב והרבה.
אאוצ', זה כואב.
זאת אומרת שאם את יושבת בכיתה ולומדת עם חברייך שיעור בכלכלה ולאט לאט מצטרפים סטודנטים לביולוגיה, אז כשהם נהפכים לרוב- עוברים לדבר על ביולוגיה?
ואם את נדברת עם חברייך להפגש למשחק כדורעף ומגיעים אנשים שאוהבים יותר כדורסל, אז הרוב קובע? למה שלא ילכו למגרש אחר לשחק במשחק האהוב עליהם?
במבי_ק*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי במבי_ק* »

מאוד מפתה להיות מעורבים בטלנובלות

אני חושבת זה מאוד שיפוטי להתייחס לאנשים שרוצים לעשות דרך ולהשתפר או לקבל עזרה ןאוזן קשבת, כאל דמויות מטלנובלה. אני יודעת שזו לא הכוונה שלך.
ממ*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי ממ* »

ממ - שום דבר לא דכאני פה. בוודאי שלא במכוון . אם את מוצאת לנכון לראות בזה דיכוי - זה אצלך בראש. מישהו השתיק אותך? אמר לך לא לדבר על חיתולים/פישפושים/הנקה וכו'?

לא הייתי ברורה. התכוונתי שזה דכאני לא לתת לאתר ייחודי לשמור על ייחודו בתוך המיינסטרים, ולתת למיינסטרים להשתלט עליו.

_את רוצה נושאי ליבה? דברי עליהם., מה את מצפה? שמישהו אחר ידבר ואת תשבי כקהל?
אני לא מבינה למה מפריע לך שיש פה עוד 20 דפים שלא מעניינים אותך. שיהיו. את תיכנסי למקומות שמעניינים אותך.
אין כאלה? תצרי אותם._

אין כל כך צורך להגיב על זה לאור דברי יונת. אבל אני בכל זאת חושבת שזו אמירה מוזרה, לאור טענות חוזרות ונשנות של חברות ותיקות שאומרות שכשהן נכנסות חושך להן בעיניים, לא מרגישות בבית, לא מוצאות את המוץ מתוך בלוגים על גירושים ובגידות וחוסר בחברים, או לחלופין דפי מודעות. אולי את מצליחה למצוא עצמך בתוך הרעש, אבל הן (ואני) לא.
בשביל לקיים תוכן מסוים צריך תנאים סבירים. כיום האתר לא מספק תנאים אלה.

אין שום דבר שאת יכולה לעשות שיחזיר אותם לכאן.
ראשית, זה בכלל לא בטוח. מאוד יכול להיות שאם האתר יחזור להתמקד בחינוך ביתי, פשטות מרצון וכיוצא בזה, אנשים יחזרו כשישמעו על זה וכשיידעו שהדפים האלה מקבלים נראות. בנוסף, צמצום הרעש יכול למנוע מעוד אנשים ללכת.

ולהתחיל לראות את כל מי ומה שיש כאן, ויש כאן טוב והרבה.

מה שיש פה היום לא שונה בהרבה מפורומים בתפוז. יצא לי להסתכל בכאלה לאחרונה, באופן ממש מתקרב אליהם. ואז באמת אין בו צורך. לעומת זה, באופן על נושאי הליבה שלו יש רק אחד. אז עם כל הכבוד לאלה שרוצים דווקא פה לפתוח דף תמיכה על התלבטות בנוגע לבגידה, המחיר על זה הוא ממש עצום.
ממ*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי ממ* »

עוד משהו שמוזר בעיני:
שיטת הקבלה ללא כל סינון של בלוגים ודפי תמיכה שלטה פה זמן רב. הסינון, לעומת זאת, חדש מאוד. האין זה מין ההוגנות לתת לו זמן ראוי לבדוק את תוצאותיו? לדעתי, ברור שכן.
נועה_ברוך*
הצטרפות: 18 יוני 2004, 15:22
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברוך*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי נועה_ברוך* »

אני חושבת שהקבלה הבלתי מסויגת של כל מי שרוצה לכתוב על כל דבר היא זו שדוחקת החוצה את המעט שרוצים מקום לכתוב על החיים באופן טבעי.
יונת, כבר זמן רב שאני מנסה להבין למה אין כאן כתיבה על החיים באופן טבעי.
שואלת את עצמי איפה ולמה האנשים (מסויימים) הפסיקו לכתוב (בנושאים מסויימים)
כרגע קשה לי להאמין שהסיבה לכך היא כתיבה "אחרת" בנושאים "אחרים". או אנשים "אחרים"... באמת, מה זה קשור?
האם באמת דף תמיכה חדש שנוצר צריך להבריח מישהו לכתוב כאן? למה?
הקול של באופן טבעי יכול להיות חזק וברור וזה תלוי בנו, בכל אחד מאיתנו שהאתר חשוב לו.

לשבת במפגש חינוך ביתי ולהתלונן שהאתר "מת" זו לא דרך להשפיע או לקחת אחריות. אז מה לעשות? מי שחשוב לו לוקח אחריות ועושה.
כותב בנושאים שמעניינים אותו ובכך יוצר שינוי
בעת שאנשי באופן טבעי ירצו להשמיע את קולם האתר יוכל להתעורר ולהתאים את עצמו, ואני בטוחה שזה יקרה באהבה גדולה ובלהט רב
שני בלוגים מעניינים יוכלו למשוך פנימה את מי שעומדים בצד ומחכים שהאתר יחזור לקדמותו, או שיש כאן משהו אחר מתחת לפני השטח שעדיין לא התגלה.
האם זה באמת העניין?
איך ניתן לדחוק את מישהו החוצה באתר הזה, גם אם הוא מיעוט הרי יש לו במה וקהל.
אז הקהל לא מוצא חן, או החברים נעלמו, יאללה - נקרא להם! האם הם באמת רוצים לחזור?
נועה_ברוך*

מהי מהות האתר

פיספסתי את ממ :-) אולי יש לה תשובות בשבילי...
נועה_ברוך*

מהי מהות האתר

ממ, אני מבינה לגמרי את מה שאת אומרת, אין לי מושג לגבי פורומים אחרים כי אני לא מתפזרת למקומות אחרים, מרגישה שמצאתי כאן בית, משפחה וחברים, ולכאן אני חוזרת לתקופות שמתאים לי.

בשביל לקיים תוכן מסוים צריך תנאים סבירים. כיום האתר לא מספק תנאים אלה.
אני מסכימה שהתוכן משפיע, ולכן חושבת שכדי לשנות ולהרחיב את התוכן "החיובי" יש להתחיל לייצר אותו.
כל דרך אחרת היא מדכאת או חסרת רגישות לאור העובדה שזהו אתר קהילתי והקהילה נוצרת סביב מה שקיים. מי שנמצא משפיע, זו עובדה.
מי שנמצא רוצה לחלוק כאן, עם הקהילה, את החיים, והחיים, גם אם באופן טבעי מורכבים, יש להם פנים רבות.
הפן השולט כיום אינו מתאים לאנשים מסויימים? יש רצון לשנות? יש להציג פן אחר ולהשמיעו.
אם הוא שייך לחיים באופן טבעי וודאי יתקבל באהבה ובברכה.

מי שהלך וויתר, או הסכים, או מסיבות מסויימות לא מעוניין להשפיע - להשמיע
לילה_טוב*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי לילה_טוב* »

מה שנועה אמרה.
מי שהיתה כאן לפני עשר שנים, לא התבגרה? תחומי העניין שלה לא השתנו? אני יודעת שאותי באופן אישי כבר לא מעניין לדבר על הנקה, פשפושים, לידות, מנשאים. כן מעניין אותי לדבר על צמיחה אישית, זוגיות, התבגרות, חזרה לעולם העבודה.
גם, הרבה נשים פשוט מצאו מענה לזה בעולם האמיתי שהוא לרוב הרבה יותר מספק מכאן, ועל כך יש רק לברך בעיני.
כשלי יש עם מי לדבר, אין לי שום צורך לכתוב כאן. זה תהליך חיובי בעיני.
בעלון אפשר לשלוט בתכנים, אפשר לשלוט בכותבים. אז נהדר, הנה, אתן עורכות עלון. אי אפשר לשלוט כך על אתר פתוח. ובעיני גם אין טעם וסיבה.
אני לא קונה את הטיעון הזה שאי אפשר לדבר על "ענייני ליבה" כי מדברים כאן גם על דברים אחרים.
פשוט דברו על מה שמעניין אתכן. מלאו את האתר בתוכן ראוי בעיניכן, ותפסיקו להתרפק על העבר, שמטבעו, אינו חוזר.
יונת_שרון*

מהי מהות האתר

במבי,
איך יראו דפי המדור אם יהיה אפשר לצרף אליהם דפים בלי להיכנס לעריכת דף המדור: כמו רשימה גדולה, חסרת סדר וקשה להתמצאות.

לגבי קבוצה נפרדת לבלוגים ודפי תמיכה (שאפשר לקשר אליה בצורת ״טאב״ או בצורה אחרת):
את מניחה ששמירת הקהילה זה משהו שיקרה מעצמו. הנסיון עם קבוצות אחרות שנפתחו מראה שזה לא בדיוק ככה. את רוצה לקחת אחריות על קבוצה כזאת?

לגבי השימוש במונח טלנובלות: כיוונתי אותו לא מי שמשתף, אלא למי שמשתתף. הרי כשמדובר במישהו שאת בכלל לא מכירה (גם וירטואלית) אז מבחינתך מה שהוא כותב זה לא פחות בדיוני מאשר מה שכותבים תסריטאים בטלוויזיה. לכן אולי כדאי להיות יותר בררנים בנושאי התוכניות שאנחנו בוחרים.

נועה,
מסכימה איתך שכדאי לכתוב באופן יזום על נושאים רלוונטיים. עשיתי את זה בהתחלה, כשהיה צריך להפיח רוח חיים באתר. אני מנסה לעשות זאת שוב, אבל עכשיו זה קצת טובע בים של שאר מה שיש כאן, ואני מרגישה שכדאי שיצטרפו אלי אנשים נוספים. מה את אומרת? מוכנה להתגייס? פשוט לבחור יום בשבוע, וביום הזה לכתוב משהו באתר על איזשהו נושא באופני מובהק. יש מצב לעזרה?
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

אני רק לא מבינה למה יצא הקצף דווקא על דפי תמיכה.
קודם כל, למי שלא יודעת, אני בעצמי עורכת ותיקה בדימוס. עשיתי פה כמה עריכות מאד מסיביות- בין השאר הייתי שותפה ליצירה של מפתח נושאים- ואני יודעת בדיוק מה הבעיה עם הבלגן באתר. אין צורך להתחיל להסביר לי איך האתר היה נראה בלי עריכה וכו' וכו'. אני יודעת מצוין.

ועדיין, אני לא מבינה איך מחיקת דפי תמיכה פותרת את הבעיה. או למה דווקא הם יוצרים בעיה.
אני עם הולכת- אם יש מי שמגיב, כנראה שיש להם מקום כאן. מה גם שכשמדובר בתגובות של כותבים כמו עירית לוי אני גם לא מבינה איך אפשר לדבר פה על טלנובלות. יש פה דפי בגידה שהפכו לתהליכים אישיים מרתקים שלגמרי קשורים לרוח האתר (לקיחת אחריות, פרידה מדפוסים קורבניים ועוד).

הבעיה באתר מנקודת מבטי היא שיש פה פשוט הרבה יותר מדי דפים בכלל וזה פועל יוצא ישיר של ריבוי גולשים. פעם נכנסו לפה כמה עשרות אנשים ביום. היום יש כמה אלפים (אני מניחה).

הממשק של באופן נוצר למען קבוצה מצומצמת של גולשים והמטרה היתה להקל עליהם ככל האפשר את הכתיבה פה.
הרבה מהמאפיינים של הממשק כבר לא רלבנטיים היום.
למשל ההזמנה לפתוח דף חדש בכל פעם שרוצים להגיב וקלות הפתיחה. אפילו אחרי השינוי בתיבת ההוספה, עדיין יש הזמנה מאד מפורשת לפתוח דפים חדשים וקל מאד לעשות את זה.
אם באמת רוצים לעשות סדר באתר, לא יהיה מנוס- בעיני- מהטלת הגבלות של הכתיבה/פתיחת דפים באתר באופן גורף. היחס בין הכותבים לעורכים לא יוכל לעולם להיות כזה ששומר על סדר באתר כל עוד כל מי שרוצה יכול להגיע לכאן ולכתוב כאות נפשו.

ההודעה שמופיעה היום ב דף חדש- טוב, פה אני מופתעת שיונת נתנה את ברכתה לדבר כזה.
הרי יונת, את כתבת את הרשימה המעולה "אל תשאלו", עם הדוגמה הנהדרת של החלון שקופץ והאנשים שרק מחפשים על מה ללחוץ כדי להעלים אותו. את הרי זו שתמיד טוענת שאנשים לא קוראים הודעות כאלה. הרי ברור שרוב האנשים ירוצו מיד למטה בלי לקרוא את כל ההסברים וההפניות ויפתחו את הדף. מי שכן יקרא את כל הסעיפים ויתחשב יהיו לפחות בחלקם להיות אנשים שלגמרי התכוונו לפתוח דף רלבנטי, אבל יבהלו.

ובנוסף- הודעה כזאת מנוגדת לדעתי לגמרי לרוח האתר.
זה כמו שבפארק הירדן ישאלו כל מכונית בכניסה אם הילדים בלי חיתול ובחינוך ביתי, ואם לא יבקשו ממנה ללכת לעשות קמפינג במקום אחר "כי אתם לא שייכים לליבה של באופן".
אם פארק הירדן הופך עמוס מדי, לא נכון יותר לקיים מפגש פרטי שאינו מפורסם באינטרנט?
אם האתר עמוס מדי, לא נכון להתחיל לסגור אותו?
יונת_שרון*

מהי מהות האתר

תזמורת, הכל נכון.
וגם באמת נוצרו קבוצות פרטיות ברמות שונות במקומות שונים.
ונשאלת השאלה אם יש עדיין טעם באתר הזה, באתר שכולם יכולים להשתתף בו.
אם התשובה היא לא, אז אפשר לזרוק את המפתחות ולהקפיא את האתר.
אם התשובה היא שיש עדיין טעם, אז יש גם טעם לדבר על האיך. מה דעתך? איך?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

מהי מהות האתר

תזמורת |Y| כל מילה.
במבי_ק*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי במבי_ק* »

את רוצה לקחת אחריות על קבוצה כזאת?

חס וכרפס!

(לא טיפוס מסוג "מנהל" בשום פלטפורמה בחיי, ואין לי שום כוונה להתחיל כאן :-D)
טיפ*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי טיפ* »

:-) הצהוב: בגן העדן הזה יש יתושים
מבאס שהאוירה עכשיו כזו, אבל מסתבר שוב ושוב, שככה זה בני אדם, משחר ההיסטוריה.

הקופליקט אמיתי. כולן צודקות:
  1. מתבקש שתהיה קהילה וירטואלית למשפחות בחנ״ב.
  2. אתר באופן טבעי מאכלס נשים רבות, שלמרות שמשפחותיהם אינן בחנ״ב, הן בהחלט ״שייכות לבאופן״, לפי מה שכתוב ב דף הפתיחה
מצטטת (ומקצרת):
_מה זה "באופן טבעי"?.....
מעבר לעלון עצמו, באופן טבעי זה גישה לחיים שבה....מנסים לגלות את הדרך "הטבעית", למצוא את הטבע האישי שלנו מתחת לשכבות התרבות וללכת לפיו._
(אגב אף מילה על חנ״ב.)

מצטרפת לדעות שהושמעו בעניין קבלת המציאות כפי שהיא בהווה.

צריך לנסות למצוא פתרון מעשי-
שייקל על המצוקה של צד אחד
ולא יצור מצוקה בצד האחר.
בגלל ש״תת באופן״ בעייתי- עלה לי רעיון
(שמתכתב עם הרעיון של במבי)
אבל מתייחס ל עומס על מה חדש.

במקום שיהיה דף אחד של מה חדש,
צריך שיהיו 3-4 (לא יותר), דפי ״מה חדש״ לפי חלוקה נושאית.
איך זה יתבצע?
כשרוצים להוסיף הערה בדף,
חייבים טכנית, למלא רובריקה נוספת- באיזה מ3-4 דפי ה״מה חדש״ , ההודעה צריכה להופיע.
(זורקת סתם, בשביל הדוגמא):
  • מה חדש נושאי ליבה
  • מה חדש שאר החיים (או החיים זה לא רק ציצי ופשפושים).
  • ככר השוק (?ודפי בית?)
  • ?מה חדש בלוגים ודפי תמיכה?
משתתפת תצטרך לסמן x באחת 3-4 הרוביקות בשביל להוסיף את ההודעה

קצת מסרבל, אבל לא נורא מסובך.
ניווט פשוט של התנועה.
אם חשוב למישהי להתעדכן בכל מה שחדש -זה רק 4 דפים.

די להתקוטט. צריך לשתף פעולה בנסיון למצוא פתרון. @}
במבי_ק*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי במבי_ק* »

איך יראו דפי המדור אם יהיה אפשר לצרף אליהם דפים בלי להיכנס לעריכת דף המדור: כמו רשימה גדולה, חסרת סדר וקשה להתמצאות.

למה? איך מקטלגים היום? איך שאני הייתי עושה את זה זה - להיכנס למדור כלשהו (למשל מדור הנקה), לבדוק אם יש דף דומה ואז להוסיף לו את תוכל הדף החדש, ואם לא - להוסיף את הדף החדש תחת מדור הנקה או תת מדור אחר אם יש יותר מתאים.

מה שונה במה שאני מציעה - יפתח חלון שיתן לי תצוגה של כל המדורים ותתי המדורים והדפים (ממש מו חלון הנושאים עכשיו) ואני אבחר לאיפה לתייג או למזג את הדף.

לגבי לקחת אחרית על קבוצה, כמו שאמרתי אין סיכוי שאני לוקחת על עצמי. אבל אני שואלת את עצמי - הרי להרבה אנשים כאן יש עניין ב"טאב" כזה, ולכן יהיה מאוד סביר שימצאו כוחות כאלה שישמרו על סדר. בנוסף, לכל אלה שהדפים האלה מלכלכים את האתר ומונעים מכותבים ותיקים לחזור - תהיה תשובה הולמת - שכולם יהיו שמחים איתה.

ואם משהו מידרדר שם, עושים מה שרואים לנכון לעשות. ממש כמו שפה היו תקופות של כלמיני טיפוסים לא רצויים.

מה שאני כן מוכנה זה לעזור להעביר דפי תמיכה לטאב כזה, אם יהיה.
במבי_ק*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי במבי_ק* »

יונת, איך את מאפיינת את הכשלון של טאב החינוך הביתי שיהה בזמנו?
טיפ*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי טיפ* »

במבי , בטח כתבנו ביחד.
נראה לי שהרעיונות שלנו בני דודים , אבל האתר הזה נוצר בצ׳יק צ׳ק. חשוב בעיני לשמור שההפעלה תהיה פשוטה . שהחלוקה תהיה אלמנטרית וידידותית. אשמח לשמוע את דעתך..

יונת, מקוה מאד לשמוע את דעתך, והאם זו בכלל זו הצעה שניתנת ליישום. 
|*|
במבי_ק*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי במבי_ק* »

קחו למשל את היום, אלה הדפים מהבוקר (כשלושים, השעה 10 בבוקר):

ככר השוק
מהי מהות האתר
מפגשים בעמק יזרעאל
ורד דרור
תחליפי חלב טבעיים
שבט הריינבו
השתתפות באופנית במחאה
מתכונים שפעוטות אוהבים
אני לא מבינה את התינוק שלי
פצעים בפה
תלישת שיער
אמא של טוסיק דבש
גריינים בצ'יק צ'ק
עולם חדש מופלא
חיסונים מבחירה
רופא או רופאת נשים
להיות מאושרת כשהחיים בלבן
דנית צור אלמוג
תחושת חוסר שייכות ובדידות
חנויות יד שנייה למוצרי תינוקות
עד כמה נמוך יתדרדר האתר הזה
הקוסמת מארץ עוץ
מדור קבוצות חינוך ביתי
רעות וצליל
חינוך ביתי במשפחה דתית
דף זכרון לירדן תינוקת שלי אהובה
אין לאנושות בלעדיות על חכמה
שנת החיוניות שלי
נשים בבית ונשות קריירה
נטע ק
טוהר אהבה

2 מתוכם (סימנתי) הם דפי תמיכה. 10%. עכשיו, מי שמביט על הרשימה הזו - האם הוא יכול באמת לומר שדפי התמיכה מציפים ובגלל זה אין לו עניין או דפים שמעניינים אותו?! הבעיה היא הכמות ולא הסוג, ובעיית הכמות היא תוצאה ישירה של כמות הגולשים. אגב, אחוז ניכר מהדפים כאן הם בנושא ליבה.
תזמורת_הים*

מהי מהות האתר

יונת,
אני בהחלט מדברת על האיך.
הפתרון שאני מציעה: הגבלת האפשרות לפתוח דפים. למי?
לדוגמה- רק למשתתפים משלמים.
או רק למשתתפים שבצעו כמות מסוימת של עריכות ביחס לכמות הכתיבה שלהם באתר (=עורכים בפוטנציה).
במבי_ק*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי במבי_ק* »

סליחה, הסימון לא יצא טוב. שני הדפים הם תחושת חסר שייכות ובדידות, ו להיות מאושרת כשהחיים בלבן
במבי_ק*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי במבי_ק* »

מתוכם (סימנתי) הם דפי תמיכה. 10%.

סליחה על המתטמטיקה הגרועה - התכוונתי פחות מעשרה אחוז.
במבי_ק*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי במבי_ק* »

יונת, מה קרה בפועל עם קבוצת העופות אחרי שהעניינים השתבשו שם?
עורכת_עבר_עצובה*

מהי מהות האתר

_במקום שיהיה דף אחד של מה חדש,
צריך שיהיו 3-4 (לא יותר), דפי ״מה חדש״ לפי חלוקה נושאית.
איך זה יתבצע?
כשרוצים להוסיף הערה בדף,
חייבים טכנית, למלא רובריקה נוספת- באיזה מ3-4 דפי ה״מה חדש״ , ההודעה צריכה להופיע.
(זורקת סתם, בשביל הדוגמא):
  • מה חדש נושאי ליבה
  • מה חדש שאר החיים (או החיים זה לא רק ציצי ופשפושים).
  • ככר השוק (ודפי בית)
  • מה חדש בלוגים ודפי תמיכה_
בדיוק אתמול חשבתי על משהו דומה (רק פחות משוכלל ומוצלח).
אם זה אפשרי, לדעתי זה ה{{}}פתרון.
תזמורת_הים*

מהי מהות האתר

לדעתי זה הפתרון.
לדעתי לא. עדיין יהיה קשה לאתר פה דפים לפי נושא, עדיין יהיו המון דפים כפולים.
הבלגן ימשיך לחגוג. יהיה קשה עד בלתי אפשרי לערוך בגלל דפי התיוג הכבדים.
איפה פה הפתרון?
עורכת_עבר_עצובה*

מהי מהות האתר

לא אמרתי שזה פתרון לעריכה. ברור שתמיד יהיה צורך בעריכה כדי למנוע דפים כפולים ובלגן וכו'.
בעיניי זה הפתרון לקונפליקט הנוכחי בעניין רוח האתר.
הרי מי שלא מוצא את עצמו באתר, למעשה לא מוצא את עצמו במה חדש.
תזמורת_הים*

מהי מהות האתר

הרי מי שלא מוצא את עצמו באתר, למעשה לא מוצא את עצמו במה חדש.
לא בהכרח.
יונת_שרון*

מהי מהות האתר

מה שונה במה שאני מציעה - יפתח חלון שיתן לי תצוגה של כל המדורים ותתי המדורים והדפים (ממש מו חלון הנושאים עכשיו) ואני אבחר לאיפה לתייג או למזג את הדף.

אני מנסה להבין: יש בכל דף קישור ״להוסיף למדור״, וכשמקליקים עליו מקבלים את הרשימה מ-מפתח נושאים, בוחרים אחד הדפים שם, ואז... מה? את ההתחלה הבנתי נכון?

לגבי קבוצה לתמיכה: אני לא מאמינה שימצאו האנשים שמוכנים לקחת עליה אחריות, זאת בדיוק הבעיה. יותר מזה, אני גם חושדת ש-עירית לוי לא תהיה שם לאורך זמן (עירית כדוגמה ארכיטיפית, כן?). ואם עירית לא תהיה, ואחריות לא תהיה, מי שירצה תמיכה איכותית גם לא ימצא טעם להיכנס לשם. אולי אני טועה, אבל אני צריכה לפחות שיהיו כמה עורכות שיגידו שהן מוכנות לבקר שם קבוע, לעזור למי שצריך, לטפל במקרי חירום, ולספר לי אם יש משהו שאני צריכה לעשות.

לגבי כשלון הקבוצה של החינוך הביתי: לדעתי פשוט כמות האנשים בארץ לא מספיקה לקבוצה פתוחה בנושא הזה. הקבוצות שעוסקות בנושא ומחזיקות מעמד הן או סגורות, או עוסקות בעוד נושאים (כמו לוגיסטיקה בקבוצות האזוריות, או בכלל ילדים קטנים בבית כמו בויינט), או שניהם.
(את קבוצות העופות נאלצתי לסגור, יותר מדי רפש הצטבר שם)

תזמורת,
_הפתרון שאני מציעה: הגבלת האפשרות לפתוח דפים. למי?
לדוגמה- רק למשתתפים משלמים.
או רק למשתתפים שבצעו כמות מסוימת של עריכות ביחס לכמות הכתיבה שלהם באתר (=עורכים בפוטנציה)._

אני לא רוצה להדיר משתתפים עניים, ואני גם לא רוצה להחניק קולות חדשים. אני כן חושבת לסמן איכשהו הודעות ממשתפים טריים מאוד מאוד (נגיד, פחות מיום) במין ״נהג חדש״, כדי לעודד התחשבות מחד, ולסנן יותר בקלות טרולים וספאמרים מאידך.

לגבי ההצעה של טיפ לפצל לכמה קבוצות, אחת לדפי בית, אחת למודעות, אחת לבלוגים, וכו׳: יכול להיות. אני עוד צריכה לחשוב איך זה יעבוד מבחינה טכנית וממשקית.
מבחינת מה לפצל, אני אוהבת את הרעיון של לפצל דפי בית (אינספור אנשים כבר ביקשו דברים בסגנון הזה) ולפצל מודעות (שבאמת מגיעה להן תשתית טובה יותר מ-ככר השוק). לא בטוחה לגבי השאר.
במבי_ק*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי במבי_ק* »

ואז... מה? את ההתחלה הבנתי נכון?

את ההתחלה הבנת נכון לפחות בערך. השלב השני: נפתח המפתח נושאים, ורק ליד דפים שהם מדורים או תתי מדורים, יש כפתור קטן שנקרא "תייג". לוחצים על הכפתור הזה והדף מתוייג במדור או בתת-מדור, ומפיעה אינדיקציה בארש הדף, משהו כמו, הדף תוייג במדור רפואה אלטרנטיבית. ליד דפים אחרים (רגילים) יש כפתור "מזג" וכשלוחצים עליו הדף מתמזג לתוך הדף הקיים. בדף שמוזג מתווספת הודעה בתחתית, בסגנון - הדף מוזג עם דף קיים בנושא, ומעכשיו ניתן להמשיך לכתוב בו ב: קשה לי בהנקה (משהו בסגנון).

--

לגבי ההצעה של הפיצול עולות חמש קטגוריות עיקריות: מודעות, דפים אישיים, תמיכה, וליבה. יש עוד דפים שלא נכנסים לאף אחת מהקטגוריות האלה, דפים שהם "הוואי" או "שיחות" שיהיה חבל לאבד אותם, בזמנו זה היה אחד הדברים הכי מהנים ומעניינים באתר.

לגבי טאב התמיכה - אני מוכנה לדווח אם משהו מגעיל קורה שם. אבל אני לא מוכנה להתחייב להיכנס לשם באופן קבוע. אבל כשיש לי זמן וחשק (תקופות), אין לי בעיה. בנוסף, תמיד יש את איזור מקלט המשונה.

אפשרות נוספת - לשחרר את הפלטפורמה, לפתוח כמו קבוצה פרטית אבל לא לקחת עליה חסות. בלי קישור מבאופן. נהיה מגעיל? שהברירה הטבעית של ההרכב האנושי שם תעשה את שלה.

בגדול התובנה היא : קטן וממוקד מדי ולא עובד, גדול ומפוזר מדי לא עובד. בתוך זה צריך למצוא את האיזון, ולדעתי זה לא כזה מסובך
ההולכת_בדרכים*

מהי מהות האתר

ממש מוזר לי שאת אומרת את זה, כי מנקודת מבטי עדיין יש פה המון דפים בנושאים רלוונטיים ו/או דפים מעניינים. ואני לא חושבת שאני מייצגת איזו שטחיות רדודה או משהו, אבל כנראה שאנחנו לא אותו הדבר. אני בהחלט חושבת שמה שקורה כאן, כלומר המחלוקת בין שני "מחנות" נשענת הרבה על טעם אישי או אולי תפיסה אישית של מה מעניין ועמוק, ומה לא. והמציאות מראה שיש כאן הרבה כותבות ותיקות ואינטילגנטיות שהמצב הקיים ממש בסדר בשבילן, ולא מבינות על מה הרעש. עובדה. בעיני היו פה המון דפי תמיכה ובלוגים שהתפתחו ועדיין מתפתחים בהם תהליכים יפיפיים, ברוח באופן.
תהליכים אמיתיים של שינוי בחיי אנשים, שהתחילו בדפים שכעת יש דרישה למחוק אותם. ממש ממש חבל לי, באמת.
עוד עובדה היא שיש גם קבוצה אחרת, קבוצה חשובה מאוד, ומנסים למצוא לזה פתרון - שגם הקבוצה הנ"ל תרגיש פה בנוח, בבית, בכיף - ועדיף בלי לבאס את הקבוצה הראשונה :-) בקיצור - דרוש פתרון שיניח את דעת הקהילה, ולא יפגע בחלקים גדולים, ותיקים וחשובים שלה, יהיו אשר יהיו.

אני פשוט באמת לא מבינה לאן כולם נעלמו ותוהה אם ככה זה כל שנה באוגוסט. כי מה חדש לא זז.
מיכל בז, אני חושבת שזה שילוב של אוגוסט (הרבה יוצאים לחופשה משפחתית שנתית), יחד עם מחאת האוהלים (חלק בשטח), וגם זה שהרבה נמנעות כרגע מלפתוח דפים, שחלילה לא ייפגעו באש הצולבת של הדיונים שהולכת כאן עכשיו.

ברור לי שלא כולם רואים את הבעיה. כי הבעיה היא לא רק במה שיש, אלא יותר במה שאין. אני רואה את כל אלה שכבר לא נכנסים לכאן, את כל אלה שעוברים על מה חדש ולא מוצאים שום דף שקשור אליהם בשום צורה, את כל אלה שהייתי שמחה שיכתבו כאן אבל הם לא.
יונת, אני לא מנסה להכחיש את דברייך ואת התופעה שאת מתארת (למרות שבאמת נשמע לי משונה שכותבות כה מופלאות ידירו את עצמן במקום לתת יותר נראות למה שמעניין אותן - אבל אני לא מתיימרת לבטל משהו שאת טוענת בתוקף שקיים). בכל אופן, בגלל שהתופעה זרה לי לחלוטין אני פשוט חייבת לחפור לך ולהבין יותר... כשאני מסתכלת על מה חדש בעיניים (דמיוניות) של באופנית שמתעניינת רק בנושאי הליבה, אני עדיין רואה לא מעט דפים שקשורים לזה. עדיין הרבה כאן כותבות על הריונות לידות ומה שביניהם, שואלות על הנקה ובלי חיתולים, וגם דיונים ודפי תמיכה שיש כאן בענייני זוגיות תמיד היו, ומבחינתי קשורים לנושאי הליבה כי מדובר בהם על תהליכים בחיי המשפחה. אני לא זוכרת שב- 2004 כנכנסתי לאתר מגוון הנושאים היה שונה באופן מהותי. כן היה שונה סגנון הכותבים, ואולי - עולה לי פתאום מחשבה - זה בכלל עניין של דור? אולי האמהות הצעירות של היום, שנולדו 10 שנים מאוחר יותר מהאמהות הצעירות של 2002 מחזיקות סגנון כתיבה שונה? פעם היה כאן יותר הומור ציני ושנון למשל, או כתיבה בסגנון אקדמי-ביקורתי, והיום פחות. מכיוון שזה סגנון שהיה חביב בעיני אבל אני לא כל כך חיה אותו בעצמי אז פחות חסר לי... מעניין יהיה אם יש לך דרך לשלוף לנו יום מייצג מ מה חדש 2005, שנראה יחד מה באמת נשתנה... כי תחושות בטן ש"הכל שונה ומה שהיה פעם כבר לא קיים היום" לא מספיקות כאן בעיני.
הן לא בהכרח משקפות מציאות בעניין עליו אנחנו דנות פה, ולכן יכולות להוביל לפתרונות שגויים.
אחרי מבצע הנקיון הגדול היה כאן גל מסוים ומקסים של דפי ליבה שבשמת וניצן פתחו (אם זכרוני לא מטעני), אבל לא ראיתי נהירה של כותבות עבר בחזרה לבאופן... ככה שעד כה התיאוריה שאת מציגה לא כל כך עובדת אני חושבת...

אני חושדת שזה כן פוגע. הנפח שזה תופס לא משאיר מקום (מנטלי) לדברים אחרים.
אני מהאנשים שהשפע רק מעורר אותם לכתיבה. מבחינתי דברים שאני קוראת בבלוג או דף תמיכה הם מקור מצוין גם לדף דיון ליבתי מרתק <אם רק היה לי זמן לפתוח דפים ולא רק להגיב תגובות מזדמנות אולי זה היה קורה :-)>, ובחלקם אף מתקיימים דיונים מרתקים בנושאי ליבה!

אני לא בטוחה שאני מאמינה לך. אני חושבת שאת מתעניינת באנשים שקרובים ללבך, וגם בנושאים שקרובים ללבך. אנשים (נפלאים ונהדרים) אפשר למצוא גם בפורום גינון או סתם בשיטוט מקרי בבלוגיאדה. זה לא סיבה להגיע דווקא לכאן.
אני חושבת שלילה מתעניינת גם באנשים שהיא בכלל לא מכירה - בסיפור האישי שלהם. למה את לא מאמינה לה? (או לי? :-))
היא לא תמצא סיפורים אישיים כאלה בפורום גינון, ולא תלך לדוג אותם בבלוגיות. נחמד יותר שזה קורה כאן, עם אנשים שנמצאים פה גם בהקשרים אחרים, וכך נוצר קשר או שיח רב מימדי.

אני חושבת שהוא חשף בעיה שהיתה קיימת כבר קודם: המשיכה שלנו לטלנובלות רגשיות על חשבון תוכן ענייני. מאוד מפתה להיות מעורבים בטלנובלות, באינטרנט כמו בטלוויזיה. זה עדיין לא הופך את זה לבריא.
לא יודעת אם זו בעיה להתעניין בסיפורים אישים וברגשות... מה גם שבאמת היו תהליכים מאוד בריאים שקרו בדפי תמיכה ובלוגים למיניהם.
אני ציינתי טלנובלות בהקשר של סגנון הכתיבה האובר דרמטי וקורע הלב שהטרול הנ"ל חגג עליו.

אני מעריכה את הרצון שלכן לא לפגוע באיש. אבל למרבה הצער, אתן כן פוגעות. אתן פוגעות באנשים שמפסיקים להיכנס או לכתוב כי הם כבר לא מוצאים כאן את מקומם. אני מהססת לכתוב ניקים, אבל אני חושבת ששלותיכן בטוח מכירות כמה כאלה באופו אישי. אני חושבת שהקבלה הבלתי מסויגת של כל מי שרוצה לכתוב על כל דבר היא זו שדוחקת החוצה את המעט שרוצים מקום לכתוב על החיים באופן טבעי.
יונת, אני לא מכירה כאלה באופן אישי - עניתי לך בדפבית שלי בנוגע לבדיקה עם באופניות עבר המוכרות לי אישית, אז לא אחזור כאן כי ממילא לילה טוב כבר כתבה וגם כה יוצאת לי פה מגילה :-)
אני לא חושבת שצריך לקבל כל דבר וכל סגנון, אבל חשוב לי לציין שאני אוהבת את דפי התמיכה והבלוגים והם לדעתי תורמים לאתר הן מבחינת תוכן מעניין (כן!), והן מבחינת אווירה קהילתית.

טוב... מאז נוספו פה כל כך הרבה דברים לדיון, אני אמשיך אחר כך...
רוזמרין*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי רוזמרין* »

אני בהחלט חושבת שמה שקורה כאן, כלומר המחלוקת בין שני "מחנות" נשענת הרבה על טעם אישי או אולי תפיסה אישית של מה מעניין ועמוק, ומה לא.
נכון, את צודקת. זה באמת עניין של טעם אישי. אני באמת מוצאת דפי בלוגים ודפי תמיכה שהם תענוג מבחינת עומק ההתייחסות אבל הם כה מעטים. רובם נשמעים לי כמו מפגש אמהות בגינה. אולי בגלל זה התמעטו פה הגברים?

אז יש כאן בעצם שני נושאים במחלוקת. האם להשאיר דף כי הוא מעניין, עמוק ומעורר השראה גם אם הוא דף תמיכה?
האם לבטל כל דף משעמם ומלהג, גם אם הוא שייך לתחום הליבה? ומי יחליט מה עמוק ומה רדוד?
נקודות_ורודות_אגדיות*

מהי מהות האתר

במבי ק,
מעניין שעשית את הרשימה הזו. גם אני הבוקר התחלתי אבל הייתי צריכה לצאת ולכן התעקב.
אני דווקא עשיתי רשימה של דפים מאתמול מכיוון שזו כבר רשימה סגורה:
76דפים עלו. מתוכם 28 דפי בית (שמאוד מפריעים לראות מה יש שם), נשארנו עם 48 דפים.
מתוכם:
8 - בלוגים
4- דפי המלצות (המלצת מובילים, המלצת רופאים וכו')
6 - דפי קהילה (דפים חשובים ביותר, הכוללים מפגשים, נולדו במזל טוב וכו').
4- דפי פנים אתר (מגרש משחקים, איפה מדברים עם העורכים וכו')
13 - דפים העוסקים בענייני בריאות. (שיניים, תחליפי חלב,דיאטה,חיסונים, הריון וכו')
8 - דפי דיון (השתתפות במחאה, קול קורא לבאופנים,רופאים גסי רוח,חשיפה דרך צילום, שינוי תודעתי,גלגולי נשמות,האם ינקתם,מתי לשלוח לגן)
1 - ככר השוק
1 -דף פסול
3 - דפים שלא ידעתי לאן לסווג.(נופש אחר החלפת בתים, משבר במטבח, קומפוסט במרפסת העיר)
יונת_שרון*

מהי מהות האתר

אוף, במבי, אנחנו צריכות להפגש פא״פ. קשה לתכנן ממשקים בהתכתבות שכולה טקסט. אנחנו משתמשות במונחים שונים (טאב לעומת קבוצה למשל) ויש לנו דגשים שונים, שגורמים לי כל הזמן לחשוב שאת לא רואה כל מיני דברים שבעיני חשובים, ובטח זה ככה גם להפך.
ספציפית לעניין ההוספה למדור (מה שאת קוראת תיוג): נגיד שהוספת דף למדור באופן שתארת. ונגיד שעוד 20 אנשים הוסיפו דפים למדור הזה. ואחרי זה עוד 47. איך המדור הזה יראה עכשיו? לא כמו רשימה ארוכה וחסרת סדר ויכולת התמצאות?

לגבי הפיצול, לדעתי זיהינו רק 3 קבוצות ברורות: דפי בית אישיים, מודעות, וכל השאר. הנסיון להפריד דפי תמיכה ושיתוף הוא חדש, ואנחנו עוד לא כל כך יודעים להבחין ביניהם לבין דיונים. סתם דוגמה: האם שאלה לגבי חוסר יכולת אישי לנהל שיחה מעמיקה, היא לא התחלה של דיון על תפישות שבי, או ניכור בחברה המערבית ויצירת קהילה, או על אינספור נושאים רלוונטיים אחרים? אני לא אומרת שאף פעם אי אפשר לדעת, רק שכרגע זה משהו חדש לנו.

לגבי הסטטיסטיקות של דפים: אני חושבת שעדיף לבדוק מה קרה לפני כחודש, לפני שנבהלו מהניסוי החדש. תכף אלך ל-סטטיסטיקה למתקדמים לראות מה אפשר לחלץ משם.
יונת_שרון*

מהי מהות האתר

טוב, ברור שהסטטיסטיקה לא זזה. אם אהיה ערה אנסה בלילה.
במבי_ק*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי במבי_ק* »

אוף, במבי, אנחנו צריכות להפגש פא״פ

עכשיו את מדברת :-D (ואפילו יש לי תוכניות).

ונגיד שעוד 20 אנשים הוסיפו דפים למדור הזה. ואחרי זה עוד 47. איך המדור הזה יראה עכשיו?

לדעתי הוא יראה כמו שהיו מתייגים ידנית (כלומר כמו היום) אבל יותר יעיל כי יתוייגו יותר דפים. כן, הוא יהיה ארוך. אבל זה פועל יוצא של כמות הדפים והגולשים. אפשר תמיד לעשות תתי-מדורים ברמת אחת למטה.

לגבי דף ששייך לשני נושאים - יש כמה אפשרויות. אחת היא תיוג כפול, והשניה היא פשוט תיוג שייקל על מציאת דף כזה, כלומר לפי הנושא היותר מובהק. אני חושבת שכמעט לכל דף יש נושא מובהק.

לפי הזמן של הסטטיסטיקה - האתר גולש על יושביו. שאלה: חיפוש וסטטיסטיקה נעשים על כמות המלל (כלומך סך הטקסטים) או ע"פ שמות הדפים. מה מכביד?
נועה_ברוך*

מהי מהות האתר

מסכימה איתך שכדאי לכתוב באופן יזום על נושאים רלוונטיים. עשיתי את זה בהתחלה, כשהיה צריך להפיח רוח חיים באתר. אני מנסה לעשות זאת שוב, אבל עכשיו זה קצת טובע בים של שאר מה שיש כאן, ואני מרגישה שכדאי שיצטרפו אלי אנשים נוספים. מה את אומרת? מוכנה להתגייס? פשוט לבחור יום בשבוע, וביום הזה לכתוב משהו באתר על איזשהו נושא באופני מובהק. יש מצב לעזרה?

יונת, הבקשה שלך לעזרה היא חשובה.
יש כאן מספיק כותבים וכותבות שהאתר חשוב להן ונושאים באופנים מובהקים לא חסרים, זה רק המיקוד (והעניין) שזקוק להתעוררות.

באופן אישי אני מוצאת את עצמי הרבה יותר מגיבה לקיים ופחות יוזמת, כמי שעוסקת בריפוי ובתהליכי שינוי אני נוטה לתמיכה וליווי.
הייתי מאוד שמחה לכתוב על חינוך, לכתוב על הנסיון האישי שלי, ועל השקפות שהתבהרו, וחלקן השתנו, רק לא מוצאת לכך את הכוחות, יודעת שזה ישאב ממני זמן שכרגע חסר לי..

הייתי רוצה שהקריאה שלך לעזרה תישמע, ויחזרו קולות שאנו מתגעגעות אליהן (נשים-גברים-נושאים), אני לוקחת על עצמי לתקופת ניסיון קצרה, לנסות לעורר דפים חשובים ומעניינים. זה המעט שאני יכולה כרגע בחיי העמוסים.

בנוגע להצעות הפרקטיות לשינויי ממשק, אני מאוד תומכת בהפרדת דפים אישיים ודפי מודעות מדפי תוכן-תמיכה-בלוגים.

אני לא רוצה להדיר משתתפים עניים, ואני גם לא רוצה להחניק קולות חדשים. אני כן חושבת לסמן איכשהו הודעות ממשתפים טריים מאוד מאוד (נגיד, פחות מיום) במין ״נהג חדש״, כדי לעודד התחשבות מחד, ולסנן יותר בקלות טרולים וספאמרים מאידך.
חשיבה נכונה לדעתי.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

מהי מהות האתר

_76דפים עלו. מתוכם 28 דפי בית (שמאוד מפריעים לראות מה יש שם), נשארנו עם 48 דפים.
מתוכם:
8 - בלוגים
4- דפי המלצות (המלצת מובילים, המלצת רופאים וכו')
6 - דפי קהילה (דפים חשובים ביותר, הכוללים מפגשים, נולדו במזל טוב וכו').
4- דפי פנים אתר (מגרש משחקים, איפה מדברים עם העורכים וכו')
13 - דפים העוסקים בענייני בריאות. (שיניים, תחליפי חלב,דיאטה,חיסונים, הריון וכו')
8 - דפי דיון (השתתפות במחאה, קול קורא לבאופנים,רופאים גסי רוח,חשיפה דרך צילום, שינוי תודעתי,גלגולי נשמות,האם ינקתם,מתי לשלוח לגן)
1 - ככר השוק
1 -דף פסול
3 - דפים שלא ידעתי לאן לסווג.(נופש אחר החלפת בתים, משבר במטבח, קומפוסט במרפסת העיר)_
את מסווגת לפי סוג דף או לפי תוכן? קומפוסט במרפסת הוא דף שיתוף מידע בנושא אקולוגי, סופר-נושא ליבה.
החלפת בתים = פשטות מרצון. נושא ליבה לגמרי. וזה גם קהילתי.
המלצות מובילים זה דף קלאסי של מידע שאפשר למצוא בכל מקום אחר. אבל המלצות רופאים - פחות. כי הנחת היסוד היא שאנשי האתר מחפשים אצל רופא דברים מעט שונים. כנ"ל הדף על רופאים גסי רוח.
חשיפה בצילום - זה למשל דף של חברת קהילה, אבל אין בו תוכן באופני בכלל. עם זאת (לא התעמקתי בו) הוא נראה לי דף שיתוף מקסים ומעשיר.
טיפ*

מהי מהות האתר

שליחה על ידי טיפ* »

לגבי הפיצול, לדעתי זיהינו רק 3 קבוצות ברורות: דפי בית אישיים, מודעות, וכל השאר. הנסיון להפריד דפי תמיכה ושיתוף הוא חדש, ואנחנו עוד לא כל כך יודעים להבחין ביניהם לבין דיונים. סתם דוגמה: האם שאלה לגבי חוסר יכולת אישי לנהל שיחה מעמיקה, היא לא התחלה של דיון על תפישות שבי, או ניכור בחברה המערבית ויצירת קהילה, או על אינספור נושאים רלוונטיים אחרים? אני לא אומרת שאף פעם אי אפשר לדעת, רק שכרגע זה משהו חדש לנו.
יונת את מתכוונת לגבי הרעיון לפיצול של האתר (תת טטופן) או רק לגבי מה חדש?

אם הכוונה פיצול של האתר - זו צ״ל חלוקה ברורה. לא להתחיל להתלבט ״רגע הדיון הזה שייך לנושאי הליבה״- כי מהר מאד תמצאי את עצמך לפי אותו הגיון במצב שהאתר נמצא בו היום. בעבר אני גם העליתי את נושא תת-באופן (טאב?).
היום אני לא סגורה על עצמי אם אני לא מעדיפה לבדוק את מה שהצעתי לפיצול מה חדש. לדעתי זה רעיון פשוט שיכול בקלות לעשות סדר.
נכון זה לא פותר את בעיית כמות הדפים. אבל אני חושבת שזה אכן פותר את הקונפליקט הנוכחי. מי שרוצה את באופן של פעם- תוכל פתוח רק את ״מה חדש-נושאי ליבה״. הגולשות שאוהבות את
את מה שקורה עכשיו יכולות לקרוא הכל.

אני מבינה שיש בעיית נפח של השרת- באם אפשר להגדיל?
בלי קשר- ברור שצריך להמשיך עם העריכה המאסיבית של איחוד דפים כפולים וכו. הכללים המנחים פה צריכים להיות דומים לעשיית סדר בבית. (כולל פנג שואי וכו')

<אגב , אפשר להחליט גם לזרוק ולאחסן במקום אחר - דפים ישנים. זה משהו שכולנו עושים מפעם לפעם בבית וזה טוב גם אנרגטית.. אבל זה לא קשור לקונפליקט של עכשיו>

תשמעי, ברור שלא יהיה פתרון אידאילי אבל צריך לנסות להגיע לפתרונות מעשיים ופשוטים.
באופן הוא באופן בגלל הטבעי, נכון, אבל גם בגלל צ׳יק צ׳ק וצריך לזכור את זה.

עוד משהו- אני שמחה מאד על שאף אחת לא נפלה במלכודת של הטרול
שליחת תגובה

חזור אל “דיונים/ויכוחים על עריכות והתנהלות באתר”