ארומתרפיה ושמנים

גליה*
הצטרפות: 16 יוני 2004, 23:06

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי גליה* »

זהו לא ממש השמן המתאים לכך. אקליפטוס רדיאטה הוא השמן המומלץ לנזלת וקשיי נשימה בתינוקות. ניתן לשים טיפה על הכרית וטיפה על דש הבגד שלו בזמן עירות. בנוסף ניתן לאדות במבער בחלל האויר. ניתן גם לשים ממש טיפונת על האצבע שלך ואיתה למרוח על מבואות האף, בצד החיצוני של הנחיריים. אם זה נעשה מעט אדום- למרוח על זה ויטמין E.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מחפשת מתכונים חדשים ומרעננים לשמנים לקראת החורף וקרמים לבריאות וטיפוח.
אשמח להחליף מתכונים ולשמוע המלצות חדשות.

ועוד משהו, מאיפה אתם, המטפלים, מזמינים את השמנים שלכם???
צופה_מכוכב*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2004, 09:47
דף אישי: הדף האישי של צופה_מכוכב*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי צופה_מכוכב* »

גליה, תודה.
אז בכל זאת, למה השמן הזה מיועד? אני נעזרת בו כשלי סתום האף...
תמי*
הצטרפות: 12 נובמבר 2001, 14:43

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי תמי* »

היובש בגרון הפך לדלקת. והאמת שאני ממש סובלת יש למישהי פתרון?
טל_טיבי*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2004, 18:48
דף אישי: הדף האישי של טל_טיבי*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי טל_טיבי* »

ועוד משהו, מאיפה אתם, המטפלים, מזמינים את השמנים שלכם???

פלוני - בתחילת הדף ישנם כמה מקורות לקניית שמנים טובים בצירוף מספרי טלפון ואתר אינטרנט אם יש כזה.

צופה מכוכב - שמן עץ התה אינו מומלץ לשימוש עם תינוקות. הוא משמש למגוון רב של עניינים ובעיות. כולל הגלה על גודש במערכת הנשימה - אך לא אצל תינוקות.

תמי - ליובש בגרון הייתי משתמשת בסירופ שעשוי מבצל ודבש, ולאו דווקא בשמנים. ו/או בסמבוכול.
|L|
אנאמה_מילר*
הצטרפות: 09 פברואר 2006, 18:36
דף אישי: הדף האישי של אנאמה_מילר*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי אנאמה_מילר* »

גליה -
את גליה מהקורס של עידית?
אנאמה_מילר*

ארומתרפיה ושמנים

מחפשת מתכונים חדשים ומרעננים לשמנים לקראת החורף וקרמים לבריאות וטיפוח.

מצרפת קישור מתוך אתר של זוג חברים. יש שם כל מיני מתכונים אז חפשי לך אם משהו מעניין מכל זה...

depart]קישור id[/po]=30158&detail id=283403&rootTXT=174769&levelNUM=4&rootCatTXT=003.002
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

שלום!

יש לי שאלה על שמן חוחובה. אני קונה שמן חוחובה של חברת קמילוטרקט, ומשתמשת בו בערך הלכל - לשיער במקום קרם לחות, לפנים במקום קרם לחות וכו'. השאלה שלי - האם זה בריא וטוב? אני לא משתמשת בשום קרם בכלל. א ני בת 25, ואמרתי אולי באמת צריך לתת לחות לפנים....קרמים של כל חברות הקוסמטיקה אנני לא אוהבת - קשה לי מבחינה רגשית אפילו למרח אותם על הפנים. לכן נראה לי שמצאתי שיטה "טבעית". אשמח אם תגידו אם אני פועלת נכון, ומה הם חסרונות ויתרונות שמן חוחובה

תודה רבה!!! :-)

נ.ב: אגב, אפשר למרח את הקרם באיזור העיניים? אני יודעת שהעור שם יותר רגיש ויותר דק, וגם יש לי כבר קמטוטי הבעה קטנים :-(
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי יעל* »

מבקשת המלצות על שמנים ארומתיים למהלך הלידה. שמעתי על לוונדר ומרווה מרושתת. למישהו עוד המלצות? מהר כי אוטוטו.
פלוני_אלמונית*

ארומתרפיה ושמנים

שלום!
יש לי שאלה על שמן חוחובה. אני קונה שמן חוחובה של חברת קמילוטרקט, ומשתמשת בו בערך הלכל - לשיער במקום קרם לחות, לפנים במקום קרם לחות וכו'. השאלה שלי - האם זה בריא וטוב? אני לא משתמשת בשום קרם בכלל. א ני בת 25, ואמרתי אולי באמת צריך לתת לחות לפנים....קרמים של כל חברות הקוסמטיקה אנני לא אוהבת - קשה לי מבחינה רגשית אפילו למרח אותם על הפנים. לכן נראה לי שמצאתי שיטה "טבעית". אשמח אם תגידו אם אני פועלת נכון, ומה הם חסרונות ויתרונות שמן חוחובה

תודה רבה!!!

נ.ב: אגב, אפשר למרח את הקרם באיזור העיניים? אני יודעת שהעור שם יותר רגיש ויותר דק, וגם יש לי כבר קמטוטי הבעה קטנים
כוכב_מעז*
הצטרפות: 17 נובמבר 2006, 22:41
דף אישי: הדף האישי של כוכב_מעז*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

הדף נהדר :-) אני נכנסת רק עכשיו לעולם הארומתרפיה, ויש לי מספר שאלות:

1) שמן זית - כשמן נשא, או כטיפוח השיער.הקרקפת. איזה שמן זית כדאי לקנות? הייתי רוצה משהו באיכות טובה, אך איני יודעת איך לבחור...
2) אינטנסיביות ותדירות - אם אני אכין לעצמי קרמים עם שמנים אתריים, האם עדיין לא כדאי להשתמש בהם על בסיס יום-יומי?
3)חיפה - לאילו חנויות טבע בחיפה תמליצו להיכנס? אין באפשרותי לעבור את כולם, או אפילו את הרוב, ולכן אשמח על המלצה של חנות טבע טובה, עם מבחר מוצרים גדול....
אשמח לשמוע את דעתכן :-)
כוכב_מעז*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

ועוד שאלה...
אם אני מערבבת שמן בסיס מסויים עם שמן אתרי, ורוצה לשמור אותם. צריך איזושהו בקבוק מיוחד? לא מפלסטיק/כהה וכו'? אני רוצה להכין לי תערובת כזו, וכל יום למרוח במקום קרם לחות, עם הוספת קצת מים לפני

תודה!

מקווה שבכל זאת תהיה לי תשובה
אנאמה_מילר*

ארומתרפיה ושמנים

אני קונה שמן חוחובה של חברת קמילוטרקט, ומשתמשת בו בערך הלכל - לשיער במקום קרם לחות, לפנים במקום קרם לחות וכו'.

לא מומלץ כל כך דווקא שמן חוחובה מכיוון שהוא שעווה נוזלית ולא שמן. אמנם יש לו תכונות טובות והוא מגן על העור, אך חשוב להשתמש בו בשילוב עם עוד שמני בסיס ולא לבד מכיוון שהוא אוטם את נקבוביות העור.
לכן, קני לך איזשהו שמן בסיס צמחי נוסף לדוגמא: זרעי ענבים, גלעיני מישמיש, שקדים וכו'.. והוסיפי אליו חוחובה עד ל10%. זאת אומרת משהו כמו 40CC שמן בסיס ו10CC חוחובה.
בהצלחה
אנאמה_מילר*

ארומתרפיה ושמנים

שמן זית - כשמן נשא, או כטיפוח השיער.הקרקפת. איזה שמן זית כדאי לקנות? הייתי רוצה משהו באיכות טובה, אך איני יודעת איך לבחור...

כל שמן זית בכבישה קרה איכותי יתאים.

אינטנסיביות ותדירות - אם אני אכין לעצמי קרמים עם שמנים אתריים, האם עדיין לא כדאי להשתמש בהם על בסיס יום-יומי?

תלוי איזה שמנים אתריים את שמה שם. בעקרון אם המינון נמוך והשמנים מתאימים לך - לא צריכה להיות בעיה בשימוש יומיומי.
אנאמה_מילר*

ארומתרפיה ושמנים

כוכב מעז - עדיף לשמור תערובות ארומטיות בבקבוקי זכוכית כהים על מנת וישארו טריים לאורך זמן.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

בעיית כביסה:
יש לי בעיה של ריח גוף חזק (לא שלי :-P) שנשאר גם אחרי הכביסה (במכונה, במים פושרים, עם נוזל כביסה אקולוגי, ללא מרכך).
אני רוצה להשתמש בשמן אתרי כדי לבשם את הכביסה, כזה שמתאים גם לילד בן שנה וקצת (שגם הבגדים שלו נכנסים לאותה מכונה), ישאיר ריח טוב ויהיה מספיק דומיננטי לכסות ריח גוף חזק במיוחד. יש דבר כזה?
אני רוצה גם לדעת איך הכי מתאים להשתמש בו- לטפטף על הבגד עצמו? לשים בתא של המרכך? של נוזל הכביסה?
אשמח להמלצות מהמומחיות.
פלוני_אלמונית*

ארומתרפיה ושמנים

אנאמה מילר, המון תודה לך!!! הנה קיבלתי תשובות לשאלותי :-)
אתחיל ליישם את עצותיך כבר השבוע :-)
נץב: על אילו חבות שמנים היית ממליצה? האם Primavera (נרה לי שהשם הנוסף שלהם הוא- ארומה לייף) הוא איכותי מספיק? המון תודה :-) וחג שמח! :-)
כוכב_מעז*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

זאת הייתי אני מקודם :-)
פלוני_אלמונית*

ארומתרפיה ושמנים

אחי אחרי חתך עמוק מאד וגדול ביד, ניתוח ותפירת גידים )-:
איזה שמן אפשר לשים כדי לסייע להחלמה, איך וכמה?
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אני ממליצה על שמן לבנדר. אפשר לשים אותו ישירות על העור או על התחבושת, ללא דילול. הוא מחטא, משכך כאבים, מעודד התחדשות תאים מהירה, כך שהצלקות כמעט נעלמות, ואין שום הגבלה בשימוש בו (כולל לנשים בהריון). לא בכמות ולא במשך הזמן. כדאי לך לקנות מראש 100 מ"ל, כי זה גם הרבה יותר חסכוני, וגם כי הלבנדר שימושי להרבה מטרות אחרות (את יכולה להסתכל באתר שלי ב:"שימושים נפוצים בלבנדר" - www.shaked-natural.com). אחת הלקוחות שלי קונה אותו בליטרים שלמים לבית האבות שהיא מנהלת, כי הוא החומר היחידי שמצליח לטפל בפצעים הכרוניים של הקשישים הסיעודיים שלה, בניגוד לכל המשחות הרפואיות, שהיא קנתה בבית במרקחת ושלא עזרו להם.
החלמה מהירה! ניבה.
טל*
הצטרפות: 19 מאי 2002, 22:45

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי טל* »

אני חדשה בתחום ואני היום מתחילה קורס של ארומותרפיה,מאוד מעניין אותי התחום.
רציתי לשאול שאלה שמסקרנת אותי יש חברות שמוציאות לשוק כל מיני קרמים טיבעיים או צללית טיבעית ויש שם חומרים שאני לא בטוחה שהם טיבעיים
אלה סינטטים כמו kaolin , zink oxide... איך ניתן לדעת שהם חומרים טיבעיים או סינטטים?
תודה
טל
נועה_היפואית*
הצטרפות: 07 ינואר 2007, 09:44
דף אישי: הדף האישי של נועה_היפואית*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי נועה_היפואית* »

מישהו כאן יודע אם אפשר להשתמש בשמנים אתריים על חתולים?
החתולה שלי עוברת עיקור היום והייתי רוצה להקל עליה את ההחלמה...
ניבה_שקד*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי טל,
אני מפנה אותך לאתר שלי לתפריט הימני: "איך יודעים מה באמת טבעי". יש שם הסבר לגבי הקרמים. לגבי שני המינרלים שהזכרת - לא ידוע לי על בעייה איתם, אבל אין לי ידע מספיק מעמיק לגביהם. בכל מקרה - הם טבעיים. (אבל זה לא אומר כלום. טיטניום דיאוקסיד, שמשמש להגנה מהשמש, חשוד כמסרטן, למרות טבעיותו...)
מיניקה*
הצטרפות: 30 יולי 2005, 20:01

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי מיניקה* »

יש לי יובש וגירוד מעצבן עד בלי נשוא מתחת לשדיים, יש לכן רעיו ןמה יעזור?
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי בת_ההרים* »

את בטוחה שזו לא פטריה?
מיניקה*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי מיניקה* »

יכול להיות שכן, איך יודעים?
בת_ההרים*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי בת_ההרים* »

מממ...יודעים.לפי המרקם של העור,לפי התקפי הגירוד.אני פשוט לא רוצה להמליץ לך על שמן למקום ובסוף יש פטריה ואז השמן רק יחמיר את הבעיה.
אולי לגשת לרופא עור?או רופא/ת משפחה ידידותי/ת?
מיניקה*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי מיניקה* »

קצת מתביישת לחשוף את החזה........ יש לך רעיון לאשה נעימה וחכמה שתוכל לעזור(בעלת מקצוע או בעלת נסיון)?
אני מניחה שזה קורה כי המקום לא מאד מאוורר אבל פרט לניתוח להקטנה לא בטוחה איך אפשר לאוורר:-O
בת_ההרים*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי בת_ההרים* »

מה עם רופאה?אין לי מושג מה להגיד לך.אני לא יודעת אפילו מאין את.
מיניקה*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי מיניקה* »

פשוט לא ידעתי אם לגשת למישהו שהוא יותר רופא(ת) עור או ליועצת הנקה ....
אם זו פטריה, אפשר לשים באיזור זה שמן עץ התה?
תודה
אורלי_ש*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 22:32

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי אורלי_ש* »

יש לי שמן ציטרונלה ורציתי לדעת אם אפשר לשים אותו ישירות על העור וכמה טיפות לילד בן 4 שירגיש מאוד לעקיצות יתושים.
ועוד שאלה
קרם רסקיו רמדי , האם זה עוזר לפצעים בפנים (חצ'קונים) ?
בת_ההרים*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי בת_ההרים* »

יש לי שמן ציטרונלה ורציתי לדעת אם אפשר לשים אותו ישירות על העור
לא.
על עקיצה קיימת למרוח לבנדר טהור.
קרם רסקיו רמדי , האם זה עוזר לפצעים בפנים (חצ'קונים) ?
מנסיוני?לא ממש.
ניבה_שקד*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי אורלי,
מצטרפת להמלצת בת ההרים לגבי הלבנדר. אנחנו משתמשים בלבנדר גם להרחקת יתושים: מורחים את כל החלקים החשופים בעור בלבנדר, והיתושים לא מתקרבים, עד שריח הלבנדר נעלם.
אדם*
הצטרפות: 24 אפריל 2004, 10:36

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי אדם* »

שלום אני מנסה ליצור מישחה מחמאת שיאה והיא הופכת לגרגרים לאחר יום
תודה
לי_אורה*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 19:07
דף אישי: הדף האישי של לי_אורה*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי לי_אורה* »

מבקשת עצה לאפטרשייב טבעי לעור די רגיש. חשבתי על שמן שקדים מתוקים כשמן בסיס, ואליו להוסיף שמנים ארומטיים. למשל: לבנדר. מה עוד כדאי? משהו שקצת יחטא, ירגיע את העור. נו, מה שגברים רוצים להרגיש על עור הפנים לאחר שהם מתגלחים.

או אולי, פשוט למרוח לבנדר וזהו?
לי_אורה*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי לי_אורה* »

בספר על ארומתרפיה שיש לי כתוב שכדאי להכין אפטרשייב מתערובת של וודקה+מים מינרליים+שמנים אתריים. מה דעתכן? לי זה נשמע חריף מדי.

ואולי: מעט וודקה או אלכוהול אחר+שמן שקדים מתוקים+שמנים אתריים +מים מינרליים? (שהשמן שקדים ינטרל את האלכוהול? או שאולי בכלל לא צריך אלכוהול?)

או אולי: שמן שקדים+שמנים ארומטיים וזהו?

ואילו שמנים ארומטיים כדאי? והאם כדאי גם שמן קלנדולה?
לולה*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2004, 12:58

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי לולה* »

אם יש חצ'קון האם נכונה השמועה שירפא אותו שמן לבנדר?
הילה_גביש*
הצטרפות: 10 מרץ 2007, 21:04
דף אישי: הדף האישי של הילה_גביש*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי הילה_גביש* »

איזה שמן או תערובת שמנים אפשר לשים על כלב כדי להרחיק זבובים,פרעושים וקרציות? הזבובים משגעים אותו עוקצים ועושים פצעיםוהוא ממש מתוסכל כבר..אם היה יכול לדבר היה צועק ה צ י ל ו!!!!
ניבה_שקד*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

לולה - הכי יעיל - להתחיל עם סבון טבעי, כדי ליבש את החצ'קון, ואח"כ לשים לבנדר (שמחטא ומזרז את שיקום העור).

הילה גביש - גם לכלבה שלי אני שמה לבנדר. אם זה באופן נקודתי - על פצעים, או להשמדת והרחקת פשפשים וקרציות שמציקים לה, במקום מסויים שמגרד לה - היא מקבלת את זה בשמחה וזה עובד נפלא. (הורג קרציות בשניות ודוחה חרקים). אם זה טיפול גורף לכל הגוף - היא מחפשת דרך להפטר מהריח ומתחילה להתפלש באדמה. לכן אני עושה לה רק טיפולים נקודתיים.
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי שרון* »

מה אפשר לעשות נגד היתושים האלה? ("אפשר להזמין הזדמנויות?!")
בבית יש כילה, אבל מה בחוץ? הילדים נאכלים (כשלובשים בגדים ארוכים, נעקצים בפנים...)
ניסינו "לוס מוסקיטוס" ושמן ציטרונלה, היתושים ממש לא מתרשמים. האם יש עוד משהו שיכול לעזור, לפני התותחים הכבדים?
לי_אורה*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי לי_אורה* »

האם יש עוד משהו שיכול לעזור
כן, מרחי שמן לבנדר על הפנים ועל כל המקומות החשופים (זה אחד משני השמנים האתריים היחידים שמותר למרוח ישירות על העור, ללא שמן בסיס).
ניבה_שקד*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי שרון,
הבעיה עם שמנים כמו ציטרונלה, היא שצריך לערבב אותם בשמן נשא, ואז היעילות שלהם פוחתת. אני מציעה משהו שעובד מצויין על היתושים של עמק החולה: שמן לבנדר אתרי נקי, לא מעורבב עם שום דבר. צריך למרוח בכיסוי מלא (לא נקודתי) על כל האזורים החשופים, והיתושים לא יתקרבו כל עוד ניתן להריח את השמן. אח"כ צריך למרוח שוב. צריך להזהר לא למרוח בסמוך לעיניים.
אין עליו. הלבנדר פשוט יודע לעשות הכל!
דורה*
הצטרפות: 29 ספטמבר 2003, 22:53

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי דורה* »

יש לי ענף של אלוורה שהמליצו לי לשימוש לעור הכיצד משמרים את הנותר ללא הקפאה !
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי שרון* »

תודה רבה על התשובות. אנסה את הלבנדר.
טובי_י*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 06:09

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי טובי_י* »

מישהי יודעת על שמן /לחות לעור פנים סופר רגיש (כזה שנהיה אדום מהכל) לא לילדים - לאישה?
נועה_ברוך*
הצטרפות: 18 יוני 2004, 15:22
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברוך*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי נועה_ברוך* »

הי טובי, עבורך?
בדף בית שלי יש קישור לחברה "סבון הברון" את מוזמנת להתרשם מהמוצרים שלהם באתר. אין עדיין פרסום לקרמים ועוד מוצרים לגמרי טבעיים שכבר נמכרים (מפה לאוזן), את מוזמנת לדבר איתי אם את רוצה 050-8821287
אביבית*
הצטרפות: 03 נובמבר 2004, 13:12

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי אביבית* »

אני מחפשת שמן הדס לבליעה לא אתרי אשמח אם מישהו יגיד מאיפה אני יכולה להשיג אני גרה במרכז
תודה
יעל*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי יעל* »

שלום למומחיות השומניות הבאופניות!
יודעות מהן התכונות של שמן שומשום כנשא? (עלי לומר שאני בחו"ל, יש לי במטבחי שמן שומשום אורגני מגרמניה ואין לו בכלל ריח של שומשום... כלומר הוא איכשהו קליל יותר ממה שאני מכירה מהארץ) סתם בא לי להתנסות איתו.
אגב עברתי עכשיו על כל הדף, ויש לי שאלה- נאמר כאן שחייבים נורא להזהר בטיפול בשמן עץ התה בתוך שמן צמחי כשיש קנדידה נרתיקית. אבל אני לא מבינה... דווקא לי זה נורא עזר. לא הלכתי למטפל ולא כלום, כי אני מכירה את עצמי שנים ויודעת לזהות קנדידה כשהיא מתדפקת על (שפתי?...P-:) ורק השתמשתי לי בעץ התה באמבט וגם במריחה בתוך שמן צמחי טבעי (דווקא לא שקדים, אפרסק במקרה) והכל עבר ומאז לא חזר (כבר שנה כמעט, טפו טפו טפו). אז מה הבעיה? אני יודעת שאומרים למהול במים לא בשמן, אבל כשניסיתי לא כל כך אהבתי את התוצאה, מה שאהבתי במריחת תערובת שומנית זו ההרגשה הטובה והנעימה, אפילו מנחמת, סליחה על ההתפלצנות.. זה הרגיש לי נכון. האם יש שם איזשהו נזק שאני לא חושבת עליו?
טוב ואם אני כבר מנדנדת, אולי זו שאלה ל"קוסמטיקה טבעית" אבל אזרוק אותה גם פה. אני ובן זוגי נוהגים להתאמבט לנו מדי ערב- זמן איכות וחוסך מים... אני מנסה כל מיני מרקחות במי האמבטיה, סבון הוא לא אופציה בשבילי. אבל שתי שאלות מציקות לי
אחת, מה משמעותם של מלחי האמבטיה? בשביל מה זה טוב? אני מניחה שאוכל להכין אותם בעצמי די בקלות אם אשתכנע שיש להם מטרה בחיים.
שניה, האם באמת, כפי שנרמז פה לא אחת, יש משהו מזיק בזריית שמנים ארומטיים סתם כך ללא הצדקה למי האמבטיה על בסיס קבוע? אוסיף שמדובר ב10 טיפות מקסימום, בד"כ פחות, ושבד"כ זה יהיה שמנים שונים, על בסיס חשק אקראי. אני אניח שאין בזה נזק, עד שיכתב אחרת... ;-)
תודה ריחנית
ניבה_שקד*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי יעל,
מאד מוזר שדווקא לשמן שומשום אורגני אין ריח של שומשום ושהוא קליל. יכול להיות שאחרי שגידלו את השומשום האורגני, התעללו בשמן שהפיקו ממנו, והעבירו אותו תהליכים שגרמו לו לשכוח מאיפה הוא בא. (בסוף מקבלים שמן מזוכך במקום שמן אמיתי). אם זה השמן המקורי, הוא מגן מקרינת השמש למשך כמה שעות, מרפא עור אדום ורגיש, מונע יובש ומזין את העור. המקורי גם מעולה למאכל. המזוכך אמנם מונע יובש, אבל חסר את התכונות הנוספות.
בקשר לשמני אמבט - 10 טיפות זה ממש לא מזיק, כל עוד משתמשים רק בשמנים שאין לגביהם הגבלות שרלוונטיות לכם. יש שמנים שאסורים לפני חשיפה לשמש, שמנים שאסורים לבעלי לחץ דם גבוה או לנשים בהריון... את מוזמנת לשאול ספציפית לגבי השמנים שאתם אוהבים.
יעל*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי יעל* »

הי ניבה תודה
באמת אולי התעללו :-( אבל איך אדע? זה שמן יקר שאמור להיות טוב ואמין - לחברה קוראים נטורטה naturata והיא מופצת כאן ע"י דמטר, חברה אירופית שמתעסקת עם מוצרים ביודינמיים (ולא "רק" אורגניים). כתוב על השמן שזו כבישה קרה מגרגירי סומסום מתוצרת ביודינמית. (מכאן ארשה לעצמי להסיק שאוכל לעשות בו את מה שזממתי ולרקוח איתו משהו כתחליף למסנני קרינה) - האם אני צודקת שאם כתוב כבישה קרה זה אומר שלא התעללו ?
רק ש-מה לעשות- אני מישראל, ורגילה כבר שלארומה שלשמנים שאפשר להשיג כאן (גם שמן זית מתוצרת הכי מעולה) אין, פשוט אין את זה.
בקשר לאמבטיה- (אם את מזמינה אז כמובן שאשמח לשאול ספציפית :-) )
אז כמו שכתבתי אני משתמשת מדי פעם בעץ התה (כשמתחילה לחוש בתחילתה של פעילות חשודה :-| ) אבל בד"כ המאגר שלי הוא השמנים הבאים- פטצ'ולי, רוזן אטר (רוזה דמשקה יחד עם סנטלום אלבום סליחה על התעתיק העברי אין לי כח לעבור כל הזמן בין השפות), רוז גרניום (כן גם אני עברתי תקופה עם חשק עז לריח ורדים...), ג'וניפר ברי, מנדרין או תפוז מתוק (מעדיפה מנדרין כי התפוז מעקצץ לי בעור גם בכמויות מזעריות!), מרווה מרושתת, כמובן לבנדר...
היו לי גם מנטה, ולבונה, שהיו חביבים עלי מאד, אני צריכה לחדש את המלאי אבל החנות שקניתי ממנה נסגרה :-( ולא יודעת עדין מה התוצרות ואיך וממי לקנות.
בהנחה שבמילא אצטרך לעשות קניה בקרוב- איזה מאלו היית שמה בקרם הגנה מהשמש, אם בכלל? אני שוקלת לקנות גם חמאת שיאה ע"פ מה שקראתי בדפי באופן.. ואולי לערבב בין השניים איכשהו (עצות?)

אני עדין מחכה בסקרנות לדעותיכן בקשר לטיפול בקנדידה בשמן עץ התה הנתון בשמן בסיס צמחי- כלומר מה הנזק בכך
יעל*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי יעל* »

אוי ושכחתי לומר אנחנו שני מבוגרים בריאים טפו טפו אין זכר בינתיים למחלות ולהריונות...
אני בד"כ נוטה לרצות להשתמש בשמנים שמרגיעים טיפוס לחוץ ונוירוטי שכמותי, ושאולי נותנים, מהמקום הרגוע, אומץ או כח רצון (לכן מתנסה עם ג'וניפר ברי). כמובן שאין לי הרבה ידע בנושא... (כלומר יש ספר, אבל ידע בקשר לתכונות הספציפיות של כל שמן בכך אני לא בקיאה) אז את כל החיבור עם השמנים אני עושה בשיטה הפשוטה של - להריח בעיניים עצומות, ולדמיין לעצמי מה יש לשמן זה לתת לי...
הבנזוג נוטה להשתמש בשמנים ש-אני אומרת לו להשתמש ;-)
גילית_ט*
הצטרפות: 20 דצמבר 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של גילית_ט*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי גילית_ט* »

האם מישהו יודע האם אפשר להשתמש בשמן פשתן לשיער?
ניבה_שקד*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי יעל,

לא נראה לי הגיוני ששמן שומשום קליל ובלי ריח של שומשום יכול לסנן את קרני השמש. הוא בטוח עבר איזושהיא טראומה בדרך לבקבוק. אני מנסה לחלוב מידע מהיצרנים, אבל אף אחד לא מוכן לפרט. מה שברור מהתשובות שלהם, זה שיש שמן גולמי בכבישה קרה, ושמן מזוכך בכבישה קרה, וזה ממש לא אותו דבר. הגולמי לא עובר שום תהליך חוץ מכבישה, והמזוכך עובר עוד תהליכים והוא יותר זול. זה שהוא גדל באופן ביודינאמי, לא אומר כלום על מה שעשו לו אח"כ.
למה שלא תבקשי שישלחו לך מהארץ שמנים? נראה לי שזה יכול להגיע במצב טוב. לי אין סטוק של שומשום, אבל יש חנות אורגנית בכרכום שמוכרת שמן שומשום אמיתי למאכל (סמיך עם ריח). אפשר לפנות אליהם ולבקש שישלחו לך בדואר, באימייל: [email protected] (אורנה ודוד מימרן). תבקשי שישלחו לך את המחירון עם הפירוט של כל המוצרים. יש להם מגוון טוב.

ואז אפשר להכין מסנן קרינה משילוב של שמן שומשום אמיתי וחמאת שיאה (רצוי אורגנית, כדי להיות בטוחה שגם היא אמיתית). זה עובד למשך כמה שעות, בערך כמו מקדם הגנה 10. תערבבי את שניהם בסיר כפול, כשבסיר החיצוני יש מים חמים כמו של אמבטיה. טמפרטורה גבוהה יותר תהרוס את השמנים. (לא על הגז!) כשזה מתחיל להתרכך, תערבבי עם בלנדר הרבה זמן, תוך כדי השהיה שלהם בסיר הכפול. מידי פעם צריך להחליף את המים שהתקררו במים חמים חדשים (בסיר החיצוני, ולהזהר שלא תגיע אף טיפת מים אל התערובת שבסיר הפנימי). לסיום - שימי הכל בצנצנת זכוכית גדולה וסגורה הרמטית, ושמרי במקום קריר ומוצל. תעבירי ממנה בכל פעם כמות קטנה לצנצנת קטנה - לשימוש יומיומי. גם ללבנדר יש יכולת הגנה מסויימת מקרינה, אז אפשר להוסיף גם אותו, אם כי לא ברור איך זה יצא ביחד עם הריח של השומשום.

לגבי קנדידה - יותר מקובל לערבב את עץ התה עם יוגורט (אמיתי, לבן, בלי חומרים משמרים, שמכיל את חיידקי האצידופילוס הידידותיים, המשמשים כ"אויבים טבעיים"). את התערובת מחדירים עם טמפון, פעמיים ביום. את כמות עץ התה צריך לנווט בהתאם לתוצאה. בערך 5-15 טיפות ל- 100 גר' יוגורט, אמורות להספיק.

לגבי השמנים באמבטיה:
עץ התה - אין מגבלה וטוב למניעת פטריות.
לבנדר - אין מגבלה.
כל שאר השמנים - מקסימום 10 טיפות לאמבטיה מלאה.
כל השמנים ההדריים + מנטה ומליסה- גורמים לכתמי פיגמנטציה במגע עם השמש. הם מתאימים רק לאמבטיות בלילה ולא בבוקר.
בתחילת ההריון רצוי לא להשתמש בשמנים אתריים בכלל, וגם אח"כ יש הרבה שמנים שאסורים. (מרווה, ג'וניפר וכו'). הם יכולים לגרום להפלות!
אני מניחה שהתכונות הטובות של השמנים מן הסתם רשומות בספר שלך, ושהאינטואיציות שלך מספיק מחודדות כדי להרכיב לעצמך את הרכב השמנים האופטימלי עבורך. (-:

לגילית - שמן פשתן מומלץ על ידי ספריות לשיער. רק צריך לזכור שהוא מתחמצן במהירות (חצי שנה אחרי הייצור), אז תסתכלי על תאריך התפוגה / הייצור שמוטבע על הבקבוק.
יעל*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי יעל* »

תודה רבה
בעיקר על הטיפ על ההדריים- אני מאד אוהבת את ריחם ולכן מוסיפה אותם כמעט לכל הקרמים הרקוחים שלי
למרבה המזל (???) עוד לא רואים פה מי יודע מה שמש (........צפון רחוק רחוק)
כמובן שלא ציינתי- מאחורי מאבקים רבי שנים עם קנדידה, ולכן כמובן שניסיתי גם יוגורט. וחומץ תפוחים ודיאטה ומה לא.
שמן עץ התה הנתון בשמן נשא הוא הדבר הראשון שניסיתי שבאמת עזר לי, (טוב נו, והיו גם גורמים אחרים שהשתפרו בחיי...) לכן התפלאתי על האיסור ה"גורף" שנכתב עליו למעלה. אבל אני מניחה שמה שנכתב היה יותר בכיוון שהטיפול הוא אישי ועליו להיות מותאם אישית.
רונה_אלמונית*
הצטרפות: 16 מאי 2007, 16:39

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי רונה_אלמונית* »

שלום לכם
אשמח מאד אם תוכלי להנחות אותי כיצד להקל על בתי בת העשרה חודשים שקבלה אבעבועות רוח
האם ניתן למנוע את הדבקת אחותה בת השנתיים וחצי?
תודה מראש
רונה
יעל*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי יעל* »

טוב עכשיו שכבר השמש ממש פה, אני מאד רוצה לנסות את המתכון שנתת לי ניבה
אבל מאחר שעלי להשיג שמן שומשום פחות מעובד, ועברתי על פני הדפים ונתקלתי בעוד שמנים שדובר בהם לאותה מטרה
אני שואלת את עצמי האם לא עדיף לי להשתמש בשמן אחר- נדמה לי שאת פעם המלצת למישהי בדף קוסמטיקה על שמן נבט חיטה, או שקדים. האם אלו יהיו פחות טובים להגנה מהשמש?
ומה עם שמן זית?
(שאלתי שאלה דומה גם בדף קוסמטיקה תוצרת בית, שם גם שאלתי על הוספת ויטמינים. אשמח לשמוע את דעתך, או דעתכן, ובכלל...)
סיפורי_פוגית*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2006, 22:37
דף אישי: הדף האישי של סיפורי_פוגית*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי סיפורי_פוגית* »

האם ניתן למנוע את הדבקת אחותה בת השנתיים וחצי?
למה למנוע?
אבעבועות רוח זו מחלת ילדות, אם היא תחלה יהיה לה חיסון לכל החיים, לא יותר עדיף?
יעל*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי יעל* »

ניבה, שוב אני...
מעתיקה את מה ששאלתי עכשיו בקוסמטיקה תוצרת
וגם שם אמרו לשאול אותך P-:
:
"אוקיי, נסעתי העירה וחזרתי עם תובנות!
ועם חומרים....

בכל מקרה, חמאת שיאה כנראה אין להשיג פה אלא אם מזמינים מבית מרקחת ואז זה ביוקר, אז ויתרתי.
שמן נבט חיטה- הלא הוא אותו שמן שממנו ממצים את הויטמין E שכמעט קניתי, אז בסוף אמרתי שאני במילא לא בלענית גדולה של כדורים, ועדיף שאקנה את השמן. הוא היה אפילו יותר זול... אם הבנתי נכון- יש בו המון ויטמין E, אז בינתיים התוכנית שלי היא לערבב אותו עם שמן חוחובה (שהבנתי שהוא בעל תכונות משמרות, וגם מגן מפני השמש) וגם שמן שומשום, שקניתי מחנות הירקות של המצרי הנחמד- יש לו צבע נכון הפעם... :-)
עכשיו נשאלת השאלה- מינונים? אני חושבת שאעתיק את כל העסק לארומתרפיה ושמנים ואראה מה יש לניבה לומר...
אבל כולי התרגשות! תמיד שנאתי קרמים נגד שמש P-: "
אז זהו, מחכה ל"מתכון"...
יעל*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי יעל* »

אוקיי, התפתחויות בעיתיות בתחום שמן השומשום
לא נעים לי כבר, בעיקר כי המלצת לי להזמין מהארץ- וברור שאין לי סבלנות לכך...
אז מסת-בר שהשמן שקניתי אצל המצרי הנחמד, שיש לו צבע וריח וטעם חזקים כמו שאני מכירה, הוא שמן קלוי
אני מצטטת מהאריזה- from toasted sesame seeds
ומרוב מבוכה חושבת לעצמי שכנראה כל שמני השומשום שאני מכירה למאכל הם קלויים, ובטח זו לא היתה הכוונה כשאומרים על שמן שומשום שהוא טוב להגנה נגד השמש. ואולי סתם עלבתי בשמן של נטורטה ללא סיבה טובה :-(
כן כמובן לשמן הקלוי ריח חזק וטעם וצבע וכל היתר, ואולי מעודי לא ראיתי שמן שומשום בכבישה קרה והוא לא כל כך חזק...
אז באמת, אני כבר מבולבלת... בינתיים הוצאתי את שמן השומשום מהמתכון והכנתי עם חוחובה ונבט חיטה, שמן שקדים וטיפות לבנדר, לא הרבה.
מחר נראה איך זה עובד, אבל עדין אשמח לשמוע אם יש משהו למישהו להוסיף.
ניבה_שקד*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי יעלי,
שמן שקדים / זית לא יעיל להגנה מהשמש, ושמן חוחובה אמנם מגן קצת, אבל הוא גם אוטם את העור. מה שטוב אולי באזורים היבשים של מקסיקו, נגד בריחת לחות מהעור, אבל בארצות קרות ממש חבל סתם לאטום את העור. הוא לא נושם ככה. (אם כי בתערובת זה בסדר). שמן נבט חיטה תמיד טוב, אבל הוא לא מכיל כמות גדולה של ויטמין E. רק עשירית האחוז... אני מציעה לך בכל זאת לבקש שישלחו לך מהארץ את שמן השומשום של "בטר אנד דיפרנט" B&D. הם הכי טובים, והם מייצרים בעצמם, בכבישה קרה ללא קלייה. שמן שומשום גם מכיל ויטמין E באופן טבעי.
בשורה התחתונה - אני מציעה לך לחזור למתכון המקורי של שמן שומשום אמיתי וחמאת שיאה אמיתית, בלי שום דבר נוסף. זה ייתן הגנה יותר מרוכזת מהשמש. השמן שהכנת הוא נפלא כשמן גוף, וגם מגן קצת מהשמש, בזכות החוחובה, אבל אי אפשר להשוות את זה להגנה של חמאת השיאה והשומשום ביחד. אני יכולה לשלוח לך חמאת שיאה אורגנית, שהיא יותר יקרה מהרגילה, אבל אפשר לסמוך עליה שהיצרנים לא ערבבו אותה עם וזלין, מה שמידי פעם קורה בחמאות הלא אורגניות. אני גם יכולה לשלוח לך את השמן שומשום של בטר אנד דיפרנט, שאני קונה לשימוש אישי בחנות האורגנית הכרכום, במחיר שהם נותנים לי, ללא פערי תיווך. את יכולה לשלוח לי מייל ל- [email protected] .
שיהיה יום נפלא, ניבה.
יעל*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי יעל* »

תודה ושלחתי
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי מיכל_בר* »

אור, כמו כל ילד בן 5, נופל ונפצע אחת ליומיים.
בד"כ אני לא עושה כלום עם הפצעים, אבל לפעמים הפצעים נראים רע. מה כדאי לעשות?
האם גם כאן מומלצים לבנדר ועץ התה?
יש פצעים אשר עליהם לא כדאי לטפטף?

ושאלה נוספת: מישחת קלנדולה, למה היא טובה?
ניבה_שקד*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אני מטפטפת לבנדר גם על פצעים פתוחים. הוא מפסיק את הדימום בשניות וגורם לפצע להבריא ממש מהר. אבל זה בתנאי שמטפטפים אותו על הפצע מיד בהתחלה. אח"כ הוא עדיין מחטא ויעיל, אבל כבר לא בדרגת נס רפואי כמו בהתחלה, כשהפצע טרי. אני פשוט שמה בקבוק לבנדר בתיק שלי ובתיק של הבת שלי, כך שתמיד הוא בשליפה.
קלנדולה מצויינת לשיקום עור פגוע, לעור שמן וריפוי פצעי בגרות ובאופן כללי - הופכת את העור לבריא יותר. השאלה באיזה פורמולה זה בא. אם יש חומרים משמרים במשחה, הם פוגעים בעור ואז זה כבר לא יעיל.
מיכל_בר*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי מיכל_בר* »

תודה ניבה.
משחת הקלנדולה היא תוצרת בית-מרקחת אופלטקה, שנחשב איכותי בירושלים. הם מייצרים בעצמם מיני תכשירים, גם הומאופתים.
כתוב על המשחה תאריך תפוגה 07/2010. זה אומר שהם הכניסו חומר משמר?
פרח*
הצטרפות: 31 ינואר 2005, 23:36

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי פרח* »

לפצעים, חתכים
מומלץ למרוח שמן אובליפיחה,
מומלץ ביותר גם למריחה לאחר ניתוחים באיזור התפרים, עדיף כתערובת (קרם) שאדם מוסמך (שלמד ארומתרפיה) יכין עבורכם.
ניתן לקנות השמן בבתי מרקחת ואצל שלוס ואת הקרמים אצל אנשים שעוסקים בארומתרפיה.
ניבה_שקד*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי מיכל,
תאריך התפוגה יכול גם להתאים לתערובת שמנים ללא חומרים משמרים. תבדקי אם זה מכיל גם מים או תמצית מיימית או ג'ל. אם יש משהו בפאזה מיימית בקרם, חייבים להוסיף לו חומרים משמרים. גם לפי המרקם אפשר להרגיש. אם זה מרגיש כמו קרם לחות, סימן שיש מים. אם התחושה שמנונית והוא נספג רק אחרי דקה או שתיים, כניראה שזאת תערובת שמנים בלי מים ובלי חומרים משמרים.
מיכל_בר*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי מיכל_בר* »

תודה ניבה.
אכן הוא שמנוני ולוקח לו זמן להיספג.
יסמין*
הצטרפות: 01 פברואר 2004, 23:08

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי יסמין* »

שאלה מורכבת למביני עניין - לפני כמה ימים נחתכתי באצבע חתך עמוק מסכין מטבח.אחרי שהצלחתי לעצור את הדימום עם קפה (שום דבר אחר לא עזר) יעצו לי לחטא את הפצע עם שמן עץ התה. עשיתי כך אולם מאחר והצטרכתי להמשיך לעבוד חבשתי את האצבע כולה ואפילו עטפתי באצבע גזורה מכפפה חד פעמית כדי שאוכל להרטיב את היד. יומיים לאחר מכן הפצע ברוך השם מחלים יופי אבל כל האצבע התמלאה בנקודות אדומות מגרדות בטירוף. ממש שלפוחיות תת עוריות שהולכות ומתפשטות גם לאזורים שלא היו חבושים באותו הלילה. האצבע כולה נפוחה, אדומה, מגרדת, מזיעה, בקיצור זוועה. זה ממש לא נראה כמו זיהום של הפצע, שכבר נסגר היטב, אלא לתחושתי זו איזושהי תגובה אלרגית לשמן עץ התה... שאלתי היא - מה לעשות? הרופאים רוצים שאקח אנטיביוטיקה אבל אני מעדיפה לתת להרעלה לצאת באופן טבעי ולא לדכא אותה, מה גם שאני באמצע הריון... איך אפשר להקל על הכאבים והגרודים, כמה זמן לתת לגוף להתמודד לבד לפני שבכל זאת אפנה לאנטיביוטיקה, והאם יש איזשהו אנטידוט למקרים כאלו? האם המסקנה שלי בכלל הגיונית - שהשמן טוב לחיטוי אבל אסור לסגור אותו למשך זמן ארוך במגע עם העור... בכל אחד משלושת הריונותי הקודמים היו לי תופעות שונות של בעיות עור, אז אולי זה בכלל צירוף מקרים שזה קרה באותו זמן וזה רק היה טריגר להתבטאות התופעה בהריון הנוכחי...אשמח לשמוע מחשבות ועצות בנושא, תודה, יסמין
סימני_מתיחה*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2007, 18:43

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי סימני_מתיחה* »

איזה שמן יכול להחליף את הנרולי במניעה וטשטוש סימני מתיחה?
ניבה_שקד*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

שמנים שיכולים להפחית סימני מתיחה:
נרולי, נבט חיטה, חמאת קקאו, רוז היפ, לבנדר, חמאת שיאה, מקדמיה. כולם מגמישים מאד את העור ומזרזים את קצב חילוף התאים, ולכן גם את שיקום העור לאחר סימני מתיחה, צלקות וכד'. יש עוד שמנים מאד יעילים לטיפוח עור בעייתי, כמו גרניום, ילנג ילנג, בוראז' וכו', אבל הם פחות בשימוש לבעיות של סימני מתיחה באופן ספציפי.
פלוני_אלמונית*

ארומתרפיה ושמנים

תמיד טוב שיש בבית שמן אקליפטוס. וגם הוא נפלא לשימוש בכל מיני מצבים - התקררויות, כאבי שרירים, מחלות ויראליות (ממש מחסל אבעבועות רוח - מי שצריך שיגיד ואסביר מה לעשות).
יש לי אבעבועות רוח , בן 22. (כן אני יודע אני כשרוני) איך השמן אקליפטוס יעזור לי? את בטוחה בזה? איך משתמשים - לשים על חולצה\סדין או משהו יותר מתוחכם?
טל_טיבי*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי טל_טיבי* »

שמן אקליפטוס נפלא לטיפול באבעובועות רוח.
יש למהול שמן אקליפטוס באלכוהול ולהניח על כל אבעבועה עם מקל לניקוי אוזניים.
התקשר אלי ואסביר בדיוק לגבי מינונים ודרך שימוש
בעצם - רואה עכשיו את התאריך ומקווה שלא איחרתי בתשובה.....
הרבה בריאות....
יהללוך_מלאכים*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2005, 14:07
דף אישי: הדף האישי של יהללוך_מלאכים*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי יהללוך_מלאכים* »

מאיזה גיל אפשר להשתמש בסינרג'י
שירי_ים*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 11:25
דף אישי: הדף האישי של שירי_ים*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי שירי_ים* »

יש לי שתי שאלות בנוגע לשמנים \ משחות:

~ להריון- אילו שמנים כדאי לערבב על מנת ליצור תערובת שתעזור עם המתיחות והגירודים של עור ההריון? (שמן נבט חיטה לבד, די מסריח.)
אגב, קניתי שמן נבט חיטה בסופר פארם, הרוקחת הבטיחה שללא ריח. האם יתכן? (לא רוצה לפתוח סתם, זה יקר..)

~ אחרי לידה- מה אפשר למרוח על החתכים או התפרים , מייד אחרי הלידה ועד להחלמה?

תודה
עפרה_עדין*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 14:25
דף אישי: הדף האישי של עפרה_עדין*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי עפרה_עדין* »

הי
שמן נבט חיטה ללא ריח: לא שמן חיטה. אז עצתי לך לא לפתוח ולהחזיר.
מצד שני: שמן נבט חיטה מעולה לסימני מתיחה. אפשר להוסיף שמנים אתרים שיטשטשו את ריחו וגם יועילו מאוד למצב : על 25 מ"ל שמן (20 מ"ל שמן אבוקדו ו-5 מ"ל שמן נבט חיטה) להוסיף:5 טיפות נרולי, 5 טיפות לבונה ו-5 טיפות לבנדר (שמנים אתריים).
יש לעסות פעם ביום.
לאחר הלידה:ללא שמנים אתרים באזור המפשעה, מחשש לצריבה באזור. עד להחלמה מלאה.

לידה קלה והריון עוד יותר אפילו.
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

מציעה להחליף את שמן נבט החיטה בויטמין E. הריח המסריח של שמן נבט חיטה מגיע מהתחמצנות שלו, ותמיד הוא יהיה מסריח כי הוא מתחמצן מהר מאוד מאוד. השמנים שעפרה הציעה מצויינים לסימני מתיחה.
לאחר הלידה- לא מסכימה עם עפרה, הכי טוב במקרה של חתכים במפשעה למרוח לבנדר וריוונסרה בדילול מתאים (סה"כ 3-4 טיפות שמן אתרי ל- 10 מ"ל שמן נושא) או בדבש. משכך את הכאב בצורה מדהימה ומסייע לעור להחלים מהר.
שירי_ים*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 11:25
דף אישי: הדף האישי של שירי_ים*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי שירי_ים* »

תודה רבה!!
במקום למהול את שמן נבט החיטה בשמן אבוקדו אפשר גם בשקדים?
ענבל_נתן_בר*

ארומתרפיה ושמנים

עדיף בשמן אבוקדו, או שומשום, אם את לא מצליחה להשיג. שמן שקדים מייבש קצת, והכי טוב לסימני מתיחה זה כמה שיותר לשמן את העור ולא לייבש.
קרן_קיימת*
הצטרפות: 18 יוני 2006, 10:59
דף אישי: הדף האישי של קרן_קיימת*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי קרן_קיימת* »

מחפשת שמן נים
אם מישו יודע על ספק למטפלים שגם שולח בדואר - הכי טוב. אבל אשמח לשמוע על כל אופציה אחרת לקנייה באזור המרכז או השפלה. תודה.
אם_המנזר*
הצטרפות: 16 ספטמבר 2007, 20:33
דף אישי: הדף האישי של אם_המנזר*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי אם_המנזר* »

הי,
האם יש שמן אתרי מיסמין?
טל_טיבי*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי טל_טיבי* »

כן. בהחלט.
שמן נפלא ויקר מאד....
שמן יסמין = "מלך השמנים"!
יעלה*
הצטרפות: 23 יוני 2002, 16:23

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי יעלה* »

זקוקה לעזרה,
הבן שלי בן 4 חודשים, מצונן מאוד, שמתי לו טיפה של שמן אתרי לבנדר על הסדין ליד הראש. הוא קם עם דלקת עיניים. יכול להיות שזה קשור? איך אפשר לעזור לו???
תודה מראש...
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי נעמה* »

שלום!
קראתי כאן פעם עצה איך לעזור לתינוק בכאבי שיניים, אז זה עוד לא היה רלוונטי, אבל היום... זה כבר ממש רלוונטי!!!!
זוכרת קמומיל ומים, אבל לא זוכרת איך בדיוק... קוראת וקוראת ולא מוצאת את זה...
מישהו יכול לעזור לי? להפנות אותי למקום הנכון?
תודה רבה רבה מראש!
ענבל_נתן_בר*

ארומתרפיה ושמנים

נעמה- לא שמנים אתריים. תתחילי מ-
אבקת ציפורן טחונה טרי טרי עם אבקת כורכום טחונה טרי טרי מעורבב עם טיפונת שמן זית. מרחי שכבה דקה על האיזור הכואב. אם לא יעזור- פני אלי למייל (כתוב אצלי בדף הבית) ואמליץ לך על שמנים. (זה למקרה שכלו כל הקיצין..)
איילת_מושל*
הצטרפות: 12 פברואר 2008, 22:43
דף אישי: הדף האישי של איילת_מושל*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי איילת_מושל* »

מעוניינת לרכוש שמן מקדמיה לגוף בכמויות יותר גדולות מ-100 מ"ל במחירים סבירים(בעומר הגליל עם ההנחה שאני מקבלת ברידמן המחיר ל-100 מ"ל הוא כ-50 ש"ח).
מישהו מכיר מקום/ספק שמוכר שמני בסיס איכותיים ונותן הנחה על כמויות?
אני במיל-[email protected]
ענבל_נתן_בר*

ארומתרפיה ושמנים

גל ראן- 'ראן צמחים'
ניבה_שקד*

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

איילת, כתבתי לך למייל את המחירים שלי.
ענבל_י*
הצטרפות: 14 מרץ 2008, 13:07

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי ענבל_י* »

שלום לכולם - התינוקת שלי בת7.5 חודשים הייתה מצוננת מאד וזה עבר לה אבל מאז כנראה שנשאר לה המון ליחה מהמחלה והיא משתעלת מאד חזק בעיקר בלילה (וגם במשך היום) אני דופקת לה על הגב, נותנת לה תה עם מרווה בשביל לייבש, עובדת לה על המרידיאנים אבל הבובה עדיין משתעלת... התחלתי לעשות לה עיסויים בחזה ובגב עם שמן אקליפטוס, קראתי את כל מה שכתוב כאן בדף (גם למדתי ארומותרפיה) אבל אני עדיין מבולבלת, רציתי לשאול עם יש שמן שמומלץ יותר מהאקליפטוס מכוון שאני לא בטוחה לגבי איזה שמן הכי טוב לכיוח ולשיעול אצל תינוקות, תודה לכולם ושבת שלום.
ענבל_י*
הצטרפות: 14 מרץ 2008, 13:07

ארומתרפיה ושמנים

שליחה על ידי ענבל_י* »

שוב אני ...
שאלה נוספת, לפני כיותר מחודש התינוקת עשתה קקי מתוך שינה בלילה וההמשיכה לישון איתו בכיף, כשהיא התעוררה החלפתי לה חיתול והזדעזעתי ממה שראיתי - הקקי פשוט צרב לה את העור, קילף לה אותו עד זב דם, פחדתי לנגב לה מרב שזה נראה רע השתדלתי להיות הכי עדינה שאפשר והיא רק שכבה לה שם וחייכה... מאז אני מורחת לה אין ספור קרמים ומשחות, הפצע תודה לאל עבר והחלים יפה אבל עדיין יש שם כל הזמן אדום ומה שאני לא מורחת לא מרפא את זה לגמרי - יש למישהו עצה מה אפשר לשים לה שם??? ושוב תודה ושבת שלום לכולם.
שליחת תגובה

חזור אל “הריון - כללי”