משתלטת על הבית ועל עצמי

בעלבוסטע*
הצטרפות: 29 מרץ 2021, 21:38

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 237 שהיה אתמול... ולא כתבתי
אני שמטתי את הרסן יותר מדי מבחינת האתגר.
אתמול היו כלים וכביסה כמובן.

היום בבוקר קמתי לריצפת סלון גדושה במאות פריטים על הריצפה!
מ א ו ת חלקי משחק, לגו, ניירות, שברי משחק, וגם אוכל... קרקרים שבורים, נייר טואלט... מטבעות, הרבה מטבעות.

הצטברות של 4 ימים שדחיתי את המבצע ודרשתי מהילדים והרמתי ממש מעט...

היום בבוקר, שניה אחרי שמזגתי לכולנו חלב כשהילדים עוד משפשפים עיניים אמרתי להם שהם יקבלו ביצת הפתעה אם יצברו 100 נקודות... ידעתי שזה לא יהיה חמש דקות אלא 20 דקות במינימום.

וכאן ישבתי אני עם ההפוך החם שלי בספה וחילקתי משימות. האחד אוסף את הלגו והשני את המגנטים כשאני סופרת עד עשרים. במשימה אחרת כל אחד צריך להביא לי עשר ניירות לזבל. במשימה נוספת - אחד אוסף ספרים והשני נעליים.... וכן הלאה....

בסוף המשימה אחרי שהם החזירו לנקום מ א ו ת פריטים (!!!) כל שנותר לי זה לטאטא את הריצפה ולזרוק שתי שקיות זבל.

אם זה לא צעד קטן לילדים, צעד גדול לאמא, אני לא יודעת מה כן :-D

כמובן שהם קיבלו ביצת הפתעה כל אחד ועוד אחת חצי חצי בונוס.

ומיד לא אכפת לי שהם מקבלים תגמול. בעולמנו אנחנו לא עושים דבר בלי תגמול ומדי פעם הם מסדרים כי צריך, או כי חשוב לשמור על המשחק או כי כולנו מתגייסים וזה כיף או מיוזמתם. העיקר שכל הדרכים מובילות לרומא ושסדר ונקיון נקשרים בחוויה טובה ולא בצעקות איומים ובאסה.

אחרי זה העמדתי סיר עם ירקות שורש - חלק נכנסו לתנור עם מלח חשמל זית ואחרים- לפשטידה להמשך השבוע.
רחצתי כלים ועוד מעט כביסה.
ורק עשר בבוקר ;-)
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 239 לאתגר
קצת כביסה כמובן ומלבד זה לא עשיתי הרבה בבית. יום עמוס בעניינים אחרים טובים ושגרתיים.
מזכירה לעצמי - לא להפריע לילדים באמצע משחק גם לא בשביל אוכל. אם הם שקועים עמוק כל דקה רווח נקי של פנאי עבורי וחבל :-D
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 240 לאתגר
רחצתי כלים.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 241 לאתגר
הכנתי ארוחת ערב מושקעת, הכל טרי, סלט ירקות, סלט אבוקדו וביצים, סלט כרוב הלימון. קציצות מטוגנות, ביצים קשות, לחם ולקינוח מנגו וארטיק קרח.
אני שמחה על כל ערב כזה.

קניתי להם כמה ערכות לגו לאחרונה, חיקויים זולים אבל עושים את העבודה (גם אם מעט קשה יותר) ונהייתה שיגרה עצמאית שלהם של ערבים סביב לגו. כן ירבו.

שיגרה נוספת זו ההליכה הארוכה מהמסגרות הביצה, כל עוד מזג האויר מאפשר אנחנו צועדים בערך קילומטר וחצי הביתה זה נהדר מכל בחינה שהיא.

בבית גם רוקנתי אשפה, כביסה, כלים. אני שמחה על רוטינות טובות מסביב לנקיון.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 242 לאתגר
גם היום צעדתי 3 קמ נוספים מעבר לשיגרה.
הבית מתמלא מטוסים, מכוניות, ודמויות מלגו.
כבר שבועיים וחצי שאני עומדת במחוייבות שלי (שלא כתבתי כאן) לא להגיע לכעסים קיצוניים עם הילדים.
זה מרשים בהתחשב בעובדה שכבר חודש בערך אולי חודש וחצי שאנחנו בכלל ללא מסכים. להוציא ימים בודדים שהבנים שיחקו בטאבלט.
התזונה - יום אסל יום בסל. ללא שינוי מהותי.
הבית - בלגן חוגג אבל כלים-כביסה-אשפה-שירותים פחות או יותר מבוצעים אחת ליום יומיים.
ומזג אויר - אין כמו מזג אויר טוב כדי להעלות אצלי אנרגיות ושמחת חיים.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 243
כביסה ותו לא.
ושוב הליכה של 3 קמ בנוסף לשיגרה.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 244 לאתגר
התחלתי בלרוקן אשפה.
אח''כ לסלון, גרפתי את כמויות הקישקושים בריצפה - לפח. נשארו ערמות של משחקי הרכבה מפוזרים על השטיח הילדים או אני מסדר בהמשך.
קירצפתי את שולחן האוכל.
רחצתי כלים וניקיתי את חדר השירותים.
בערב אפעיל מכונת כביסה.
בין לבין הזמנתי קניות והכנתי ארוחת בוקר.
הבנים נשארו איתי במקום במסגרות ובנו עוד שני דגמי לגו.
שבת שלום לכולן
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 245 לאתגר
כביסה, כלים קצת סדר בחדר הילדים
והרבה מנוחה
שבוע טוב לכולן :-)
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 246 לאתגר

כבר שבוע לא יודעת כמה - בלי מסכים איה תענוג
כבר שבוע שלישי בלי כעסים קיצוניים על הילדים
כל יום 3 קמ הליכה נוספים לשיגרה
מבחינת הבית היום רחצתי כלים וניקיתי אשפה
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

בעלבוסטע היקרה,
בעיניי סביר מאוד, שיש קשר הדוק בין ה"בלי מסכים" לבין ה"בלי כעסים", כי כשהילדים בקריז לקבל את מנת המסך הבאה, ההתנהלות שלהם מחרפנת את אמא ביתר קלות.
מה דעתך?
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 247 לאתגר
כביסה.
שוב 3 קמ של הליכה.
קניתי לילדים דגמי לגו בכמויות מחנות הסטוק. לא צריך רק לגו מקורי, החיקויים מצויינים זולים במאות אחוזים.
היום הם ישבו שעות רצופות עם הפסקה לאוכל על ארבעה דגמים שאמורים להתחבר לדגם אחד.
למרות שניסיתי לבקש שילכו לישון ודי.
עוד מעט אסדר את ארון הבגדים שלהם.

תפילה לאם יש סיכוי שזה קשור מאוד. גם הקריז הזה שאת מדברת עליו וגם מנגד היכולת וההרגל לצלול למשחקים בינם לבין עצמם שהשתכללה עוד יותר ולכן הם פחות צריכים אותי להתערב.

הלוואי וגם אני אגמל. המצבים שבהם אני בעיקר עצבנית ברגע אלו המצבים שמנתקים אותי באמצע משהו שקשור לטלפון או לגלישה גם אם משהו שטותי אני יוצאת מאיזון.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 248 לאתגר
שוב 3 קמ הליכה.
כביסה ופירוק לגו (כן תפקיד חדש בבית כבר תקופה וכנראה שנכנס לרוטינה - או סידור לגו או פירוק דגמים כדי שיוכלו להרכיב מחדש או מיון חג)
ריקון אשפה

ממחר אני נותנת להם דמי כיס לכל אחד מקווה להחזיק מעמד. אחרי שהתרופה האחרונה נפרצו הגבולות ויש דרישה מאוד מהם כמעט יומיומית לקנות משהו וחטיף ו אז בשלו התנאים לדמי כיס.
60 שח לשבוע לכל אחד. שיכללו כל הוצאה שהם רוצים מארטיק ועד משחק.
זה לא הרבה בהתחשב בזה שכל יום אנחנו קונים ארטיק גלידה אבל ילמדו.

חוץ מזה אני קונה משחקים הפתעות וממתקים בבית בעצמי אבל נראה לי שלתקופה הקרובה זה לא יקרה לידם כדי שלא יתבלבלו וייכנסו איתי למשא ונתן סביב מה יוצא ממני מה מהם.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 249 לאתגר
שוב הליכה של 3 קמ
כלים, כביסה, החלפת מצעים, ארוחת ערב מושקעת שבקושי נגעו, ועוד ערב משפחתי סביב הלגו שבו אני מציינת כאילו אין אנדרלמוסיה בבית בכלל.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 250 לאתגר
כלים, מיון מחשקים מריצפת הסלון יחד עם הבן שלי.
שוב 3 קמ.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 251 היה אתמול, לא רשמתי וכנראה שגם לא עשיתי הרבה בבית.
יום 252 יום שבת, כלים, כביסה, בישולים.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 253 שום דבר לא עשיתי בבית.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 254
כלים, אשפה.
הספקתי לעשות סידורים דחופים בדרך הביתה ולקנות הר של קופסאות אחסון ללגו. הפכנו למעצמת לגו. חיקוי לגו כמובן אין סיבה לקנות את המקורי כשיש חיקויים מצויינים במקסטוק בעשירית המחיר.

היום הלכתי רק 1.5 ולא 3. אתמול חוויתי נפילת מתח הרגשתי שאני כמעט מתעלפת כי שילבתי בירה, הליכה והחזרת הילדים מהגן. בכניסה לבית הפנים שלי בערו מחום, נכנסתי למקלחת והזרמתי מים קרירים על הראש רגע לפני שהרגשתי שאני מתעלפת.
אז היום העדפתי פחות.
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי יולי_קו »

פחות בירה? ;-)
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יותר בירה :-D

יום 255 לאתגר
לא צעדתי היום לא היה לי זמן.
כביסה ואשפה
והבלגן חוגג
בבית ובראש
אני אוהבת את הסתיו, שמתחיל לבוא עלינו.
מצפה לרוחות הקרות ולמדרכות השטופות ממי הגשמים.

גשם... רד כבר גשם... כי העיר כבר עייפה

בעיקר מצפה לשינוי מצב הרוח שלי לטובה ולאנרגיות מחודשות
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 256 לאתגר
הלכתי 1.5 קמ
עשיתי כביסה
וזהוווו

איזה כיף שסתיו יא אללה!!!
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 257 לאתגר
הלכתי 1.5 קמ
כביסה...
ו... זהוווו
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 258 שהיה אתמול - לא עשיתי דבר בבית הייתי בדאון רציני.
דכאון.

היום יום 259 לאתגר
סידרתי שני מדפים בארון הילדים. העברתי חלק מארון החורף ומיינתי למסירה.
עשיתי כביסה, כלים וזרקתי פגי תוקף ושאריות מחצי מקרר. רוקנתי אשפה.
נטו דכאון ונטו צריכה טיפול תרופתי.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 260 לאתגר
3 כביסות (!)
כלים ואשפה
העפתי כמויות של פגי תוקף לאוכל מהמקרר
הכנסתי מדף אחד להשרייה באמבטיה
ואת פח הזבל גם השקעתי מים וסבון
קצת ניקיתי שירותים

צריכה לרענן את האתגר ואת האנרגיות
עוד לא יודעת איך.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יש משהו בבלגן שמדרבן עוד בלגן
ויש משהו במקום מסודר שמדרבן יותר סדר.
ואני ביחס לעצמי כן התקדמתי, אין יום שאין עשייה, לעיתים מינימלית לעיתים יותר, אבל יש שיפור של עשרות אחוזים מההתחלה.

ועדיין - זה כמו לדחוף אוטו כבוי במעלה ההר. כמו עוד תחומים בחיי. הדיאטה, הדיכאון, חלקים מסויימים בהורות ועוד.

ואני מבינה כבר מזמן שיש לי גם דכאון/חרדה וגם הפרעת קשב. מאובחנים. ודאיים. אני יודעת שהם מתווספים להרגלים קיימים שחלקם לא טובים.

ומה אני עושה עם כל זה.
חרדה אגב נמצאת בבסיס התנגדות לשינויים אצלי. לא לתקן את המשיח לא להכניס מנקה לא להזמין כבלים לא ולא.

השבוע הבנתי שהבית הזה פחות משש-שמונה שעות ביום של סדר וניקיון לא יספקו מראה נעים. לא שואפת לתפקידים מבהיקים וארטנות מקופלים לעילא אלא סתם לחדרים מסודרים ריצפה נקייה, חדרי שירותים אמבטיה ומטבח נקיים. סדר סביר, כזה שיש בלגן קצת על המזנון או נעליים זרוקות או ארון מטבח מבולגן, אבל הבית אפשר להתנהל בו בנעימות - בשביל זה צריך 6 שעות ביום במינימום פה.
זה כי
אני לבד וזה רק אני אין בן זוג לעשות כביסה להוריד אשפה לעשות כלים או לקלח את הילדים...

זה גם כי יש ילדים קטנים

זה גם כי אנחנו המון בבית עם קורונה ובלי קורונה, ה מ ו ן בבית

זה גם כי כמה שאעבוד על הרגלים עדיין קיים מרחק ענק בין מה שהטמעתי לבין מה שעוד צריך כדי לשמור על סדר. למשל יש יותר מקומות מוגדרים לכל חפץ הרבה יותר מבעבר. יש יותר רוטינות סדר וניקיון. אבל כאמור תמיד ייערמו שקיות בגדים וארגסים בכניסה לבית ויישארו לנצח, תמיד דברים יפלו לריצפה ואני אתייאש מלהרים עד שיהיה בלתי נסבל והמשחקים של הילדים - רחוק מאוד מלהנחיל פה סדר מיד אחרי כל משחק

אני צריכה להכניס דלק ומנוע כדי שהמכונית הזו תתרומם. לא רק בבית, בכלל בחיים. אני מעדיפה פחות להצהיר ויותר לעשות כי הגעתי לנקודה שבה אני משתדלת כל פעם מחדש התזונה בבית בהורות בחיים... ודברים משתפרים אבל לא מספיק.

קבעתי לי כל שבוע לממש צעד אחד שמטרתו להכניס דלק למערכת. כבר התחלתי טיפול פסיכולוגי.
אני צריכה כמובן כדורים גם.
אח''כ אולי מנקה (יאפ) גם לפעמים בחודש שתייצר סדר שיהיה יותר קל לשמר וגם להקל עלייך - אף אחד לא עושה עבורי דברים בבית חוץ ממתנות ענוגות של הילדים - ניהול החיים ואחזקתם עליי, ומהמקום הזה יותר קל לי להתחבר למנקה מאשר מהמקום של אני יכולה אבל לא מתאמצת מספיק ואם רק אתמץ לא צריך מנקה...
וכמובן להמשיך הליכות ופחות לגעת כרגע התזונה כי אין לי כח גם לזה
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

תובנות תובנות סדר בינתיים צריך עם או בלי דלק...
אז היום כלים כמובן, אשפה, קניות שסידרתי חלק בארונות

ואנחנו בבית כבר יום שלישי רצוף - אחד מאיתנו הרגיש לא טוב.

מה שכיף בחלקים בבית שהם מסודרים 'הם מרחיבים את הלב. כל פעם שאני פותחת את המדפים המסודרים בארון הבגדים - משמח לראות סדר. זה לא רק מעלים בלגן או מקל על אירגון, זה משמח. זה חדש לי אגב. בית נאה תמיד מרחיב את הלב אבל לא ידעתי כמה כל פינה מסודרת ואסתטית עושה את זה.
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי רוזמרין* »

השבוע הבנתי שהבית הזה פחות משש-שמונה שעות ביום של סדר וניקיון לא יספקו מראה נעים.
לפני המון שנים ניקיתי בתים, ובית אחד זכור לי היטב. הם ביקשו שאבוא פעמיים בשבוע, וכל פעם כזאת הבית היה ערמה אחת של טינופת -כלים לא מנוקים בכיור, בגדים מלוכלכים זרוקים בכל מקום, צעצועים מפוזרים במרחבי הבית (הענק), כביסה לא מקופלת. תוך 4 שעות העמדתי להם מסדר המפקד, אבל היתה בעיה אחת קטנה - כשחזרתי אחרי 3 ימים לניקוי השני, כל הטינופת חזרה למקומה "הטבעי".
הסיבה היתה שלאף אחד מיושבי הבית לא היו הרגלי שמירה על הסדר והניקיון (והיו שם 2 הורים מעל גיל 50, 2 בחורים מעל גיל 20 וילד אחד ביסודי).

מה שאת עושה, לבד לגמרי, זה להנחיל לך ולילדייך שיגרה חדשה של ניקיון וסדר. בגיל שלהם, ובמצבך שלך, זה די והותר שהכלים, הכביסה והשירותים נקיים. גם אני הקפדתי רק על זה כשהיינו זוג צעיר עם ילדים קטנים. לאט לאט אפשר היה להרחיב גם לקיפול כביסה יומי וטאטוא.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

זה מרגיש ככה.
תודה על השיתוף. זה מעודד
לא הבנתי מה קורה איך זה שאני יחסית לעצמי מתאמצת יום יום וזה חוץ מכמובן בישולים ומקלחות, ולנגב משהו שנשפך כל הזמן נשפך משהו על השולחן או הריצפה או לתקן משחק או להרכיב משחק חדש, או לפתוח לילדין כל מיני, צריך לפתוח אריזה או מכסה או קופסא או לקפוץ שוב לקנות משהו ולסחוב קניות ו.. ו... שוב לזרוק פגי תוקף מהמקרר ושוב מדף מלוכלך במקרר ולרוקן תיקים מפיקניק או מטיול קצר...
ולנקות את המסנן של המייבש ולדאוג להחזיר פאזלים ולגו וכל מיני עם חלקים קטנים שאחרת יאבדו...
ולהחליף מצעים
ולסדר ארונות

ויש פה רשימה לא נגמרת וזה לא מתבטא בסוף במראה של הבית. אני יושבת בבית שעולה על גדותיו מבלגן ולכלוך. מנקה מנקה מנקה מקווה שאצליח להביא מנקה ולהתגבר על ההסתייגות.
ההסתייגות שלי גם נובעת מזה שמקובל שאני מפוזרת יש כסף בבית שטרות בכל מיני מקומות בתיקים שונים בבגדים שונים צ'קים ששכחתי להפקיד במעטפות בכל מיני חורים, הילדים משחקים לי בארנק מוציאים כסף וכמובן - עודף שתמיד אני זורקת בשקית של הסופר.

זה כסף שגם אם אני נוטה כמעט תמיד להאמין בבני אדם אני לא בטוחה. דבר נוסף בטעות היא יכולה לזרוק לי צ'קים במעטפה או לזרוק שקיות עם עודף גם של שטרות. זה לא נראה לי מחיר סביר לשלם ומצד שני אין דרך שאצליח לעבור בכל הבית ולמצוא את האוצרות האלה.זב יכול להתחבר גם בין ערימת ציורים של הילדים או סתם בארגז משחקים או מתחת לספה מצאתי שקית כסף שהילדים החליטו לאסוף מכל הבא ליד ועוד ועוד...

לגבי היום יום 262

הכלים דווקא שטופים כבר פעם שלישית היום
כביסה תיכף.
בישלתי סיר ענק של ממולאים

הבן שלי עדיין איתי בבית במחלה.

מבחינתי הכל נחשב אותו הדבר - התעסקות פיזית בבית ובילדים. ואני לא זז טבלת את זה אבל אין ברירה.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

ו... קבעתי תור לפסיכיאטר! יאללה כדורים!!!
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי פלונית* »

בטעות היא יכולה לזרוק לי צ'קים במעטפה או לזרוק שקיות עם עודף גם של שטרות.
מי?

בהצלחה אצל הפסיכיאטר!
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

כתבתי שיש לי הסתייגות כי מנקה עלולה לזרוק לי כסף בטעות.

ותודה :-)
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי פלונית* »

אה, נכון. פספסתי. אולי לחפש מנקה שיש עליה המלצות? זה לא פותר את הבעיה לגמרי אבל אולי מוריד את הסיכון.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

כן, אולי לנקות ולסדר פעם אחת הכל ולמקם כספים במקום נורמלי. אבל זה הביצה והתרנגולת כי אני לא באמת מצליחה ליישר קו עם כל הבית.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 263 היה אתמול
עדיין עם ילדון חולה בבית ואחיו
היו כלים שעשיתי, אשפה...
בית בבלגן אטומי
כמעט שבוע בבית כולנו איך לא
לאורה*
הצטרפות: 07 מרץ 2005, 21:59

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי לאורה* »

קשה לי להאמין שמנקה תזרוק שקית מלאה כסף או מעטפה סגורה. לגנוב זה כבר עניין אחר...
כל הכבוד על הטיפול והפסיכיאטר :)
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני הפלונית שהמליצה לך על היוטיוברית שמלמדת דרכים להתנהל עם הפרעת קשב, היא העלתה השבוע וידאו שבו היא מסבירה איך הבית שלה מאורגן.
אחד הטיפים שהיא נתנה היה לשים בכל חדר שנוטה לבלאגן קופסה בגודל של הבלאגן ואז לאכסן את כל הבלאגן לתוכו.
יש לה גם קופסה בסלון בשביל דברים ששייכים לחדר שינה, היא שמה אותה על המדרגות בסלון וכל פעם שיש משהו לקחת לחדר שינה שמה בקופסה, בסוף היום לוקחת את הקופסה לחדר.
ככה הבית שלה נראה מסודר גם בימים שהוא מבולגן מאוד.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

זה מה שאני עושה כל הזמן אבל אז אני לא מגיעה למיין את הקופסאות האלה :-D

דרך אגב אם מעניין אותך תקראי על קצרי שינה וארוכי שינה. זה גם קשור להפרעות קשב ולשעות שבהן אנחנו צלולות יותר.

מאוד עודד אותי לדעת שהצורך שלי בשעות שינה ביום (כשלא מתאפשר אז פשוט לאות כזו בבוקר) והעירנות בלילה זה גנטיקה ולא עצלנות בכלל.

וההמלצה היא לנסות לסנכרן את החיים סביב זה. אני במילא עושה את זה כל החיים אבל עכשיו אני מבינה שלא צריך דווקא בבוקר לתקתק או את הדברים שקשה לי איתם דווקא לעשות בערב מאוחר או בלילה שאני באמת מפוקסת יותר.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

ואם להעמיק....

כל החיים אני מוצאת את עצמי ערה בלילות ועייפה בבקרים. גםבמסגרותשחייבו את ההיפך אז הייתי עצבנית עייפה ורוצה רק שקט בבוקר ואילו בלילה היה לי כל כך כיף ממש שמחה וערנות.

תמיד חשבתי שאם רק אשתלט על עצמי אוכל לנהל חיים נורמליים. אבל זו גנטיקה וצריך להקשיב לה. זו גנטיקה מוכחת במחקרים של מומחים במדעי המח והפסיכולוגיה, לא תיאוריה וזה זהה בכל המדינות, הגזעים והמינים. יש טיפוסים וצריך להתאים את אורח החיים בלי אשמה לגנטיקה כמה שאפשר

היא טענה הדוקטורית שציפיתי בהרצאה שלה שארוכי השינה שנאלצים לקום בבוקר, מתפקדים צלול רק כעבור ארבע שעות לעומת קצרי השינה שקופצים מהמיטה עם אור ראשון וערניים מאוד.

ארוכי השינה סוחבים איכשהו ונזקקים לשנת צהריים אם מתאפשר בעוד שקצרי השינה עלולים להתעורר ממנה הפוכים לגמרי.

קצרי השינה בשבע בערב כבר מיצו את היום זוחלים למיטה בתשע עשר.

ארוכי השינה דווקא אז מתחילים להתעורר לחיים.

ארוכי השינה גם נרדמים אחרי 40 דקות בממוצע מהכניסה למיטה וקצרי השינה מיד. ארוכי השינה במחקרים שבדקו את איכות השינה נמצאו הישנים שינה לא איכותית.. חיברו להם אלקטרודות ומצאו אי סדירות בעומק השינה אם לתמצת.
הם נחשבים יצירתיים בהרבה מקרים השינה ואילו האחרונים נחשבים תקתקנים, ואנרגטיים.

היא ציינה ש-80 אחוזים הם באמצע והם נוטים לאחת הקצוות ויש עשרים אחוזים בהתפלגות זהה לקצוות.

אני זיהיתי את עצמי בקצה של הקצה כמובן של ארוכי השינה וככה כל המשפחה שלי ואכן התיאורים מאוד מתאימים.

כל החיים לא הבנתי למה לא לומדים מהצהריים למשל האוניברסיטה למה אין מבחנים מפוצלים כי בבוקר הייתי מעוכה.

היא ציינה שיש מקומות בחול שיש ביס ספר בוקר וצהריים וההישגים פנומנליים.

מענין מה זה אומר על ילדינו שצריכים שנים רבות גם בגן וגם בבית הספר לתפקד בשעות הפוכות להם.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 264 לאתגר
שתי כביסות, אשפה ועייפות רק מלראות את הבלגן.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 265 שהיה אתמול

טיאטתי בסלון ומיינתי. יותר נכון גרפתי ערימות ענק.
ניקיתי שירותים
העליתי 2 ארגזי קרטון של משחקים לארון
מיינתי עוד ארגז אחד חלקו הגדול לפח
רחצתי כלים

אני קצת חולה גרון וכזה.

נפגשתי עם הפסיכיאטר אמר שיחשוב על איזה טיפול תרופתי אני צריכה וישלח לי בימים הקרובים.

עוברת תקופה מורכבת.
לפחות שהבית ייראה נעים.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 266 לאתגר
כאבי גרון וכאלה
זרקתי אשפה פעמיים.
אין כמו לפנות מהבית חפצים.
שבוע טוב לכולן
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 367 לא היינו בבית כל היום
בפיקניק
יום שמח ללא התעסקות בבית...
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

כמובן שאתמול היה יום 267 ולא כמו שכתבתי.
היום יום 268 לאתגר
הספקתי ללכת לקסטרו ולצאת עם 8 מכנסי טרנינג לילדים, 3 מכנסי טרנינג וקפוצ'ון עבורי הכל ב- 350 שח (!!!). שילוב של קנייה במה שנמצא במבצעים בלבד פלוס הנחת יום הולדת של 20 אחוז.

קניתי גם בדלתא שני סטים של טרנינגים לילדים.

הכנסתי הכל לשתי כביסות עם חומץ.

העברתי את המרשם מהפסיכיאטר לרופאת משפחה.
מי שלא יודע דיכאון מה הוא לא יבין כמה קשה לבצע פעולות קטנות ואפורות כאלה שבדרכ נמתחות חודשים אם בכלל.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 269 לאתגר
כלים וכביסה.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 270 לאתגר
כביסה עשיתי. זהו.

אני מבינה שאין מנוס ושוב צריך לגייס כוחות, מוטיבציה, לארגן את הסביבה, ולהעמיד דיאטה.
צריכה ןנמנעת, בורחת עוד קצת. זה לא רק הטעמים והאהבה לאוכל טעים ועשיר, זה החופש. בדיאטה נלקח ממני החופש. צריך להיות מחושבים.
צריך למנן.
צריך לתכנן.
צריך להתפשר.
צריך להתאפק.
צריך להתרגל מחדש לטעמים פחות עשירים, פחות עמוקים, פחות משביעים.
צריך לקוות ולצפות לירידה ולהבין שהעתיד ייראה רק רע יותר מבחינת כמות הקלוריות וההרכב שלהן שאוכל לאכול.
צריך להפסיק להשתמש שאריות של הילדים.
צריך להפסיק לקנות אוכל מוכן.
צריך לוותר על אוכל רחוב - אהבה ונחמה ענקית בחיי.
צריך לרעוב לפעמים לא משנה מה אוכלים יש רעב לא מוכר.
צריך להיות בשליטה - מי רוצה להיות בשליטה כל הזמן?
צריך.
:-(

תמורת מה?
הרגשה קלה יותר.
מראה טוב יותר.
בריאות טובה יותר.
תחושה של מסוגלות וסיפוק.
הרגלים טובים יותר לכל המשפחה.
בטחון עצמי גבוה יותר. קשה להודות אבל זה בהחלט משפיע על הבטחון.
להפסיק את ההתמכרות לטעם הבא, לאוכל המנחם הבא.
להרגיש שליטה.

כאילו לקחת עולם של מאוויים מאוד בסיסיים - שצריך לקצץ לו כנפיים תמורת אידאות.

אני ענקית. כבדה. חנוק לי. לא יפה לי.
וכמה מנחם בכל הרכות הזו בבטן בזרועות בחזה. כמה נעים למרות הכובד להיות בגוף של א י ש ה ו- א מ א.

צריכה כוחות מעצמי על נטייתי הגנטית וההורמונלית להשמנה. הלוואי.
ניקי_ניים*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2008, 23:04
דף אישי: הדף האישי של ניקי_ניים*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי ניקי_ניים* »

בלבוסטע יקרה
תודה על השיתוף
עם שמעתי משפט חכם שאמרה דון DAWN בעלת ערוץ היוטיוב , THE MINIMAL MOM,
בתרגום חופשי מאנגלית: "כל חפץ שנכנס הביתה הופך להיות חלק ממלאי שעלי לנהל ולטפל בו".
כשהמלאי בבית גדול גם רשימת המטלות שלנו והדרגות שלנו בבית גדלה, כי יש כל כך הרבה דברים לדאוג בקשר אליהם ולטפל בהם לכן מומלץ להפחית את המלאי למינימום או לפחות לרמות שאני מסוגלת לטפל בהם בהיותי מי שאני -עם רמות הקשב שלי, הסבלנות והכוחות שלי ומטרות חשובות נוספות שיש לי בחיים מלבד רדיפה אחרי סדר.
ואז השגרת הטיפול בבית שאת מקיימת צריכה לטפל בהרבה פחות חפצים. ולוקחת הרבה פחות זמן מאמץ ואנרגיה.
בנוסף דברם חשובים - מאוד מומלץ לתת להם מקום מוגדר וללמד את עצמנו שרק לשם החפץ הזה הולך.
אין מצבורים של דברים בכל הבית אלא מקום קבוע לכל דבר. איך קובעים מקום? - שאלי את עצמך אם הייתי זקוקה לחפץ הזה, מהו המקום הראשון שבו הייתי מחפשת? זה רעיון של DANA K WHITE
אני למשל החלטתי שהמפתחות שלי נמצאים רק בתא של המפתחות בתיק שלי (שם נמצאים כל המפתחות ויש שם אך ורק מפתחות), או שהם נמצאים בדלת של הבית. זהו אין אופציות נוספות. אני לא מרשה לילדים לשחק במפתחות / ארנק כדי שדברים חשובים לא ייעלמו. לימדתי את עצמי לאכוף את ההחלטה הזו באדיקות. ולא לוותר - כי ברגע האמת והלחץ אני לא אזכור איפה זה.

אני איתך במסע הזה וגם במסע של הירידה במשקל......
איכשהו הם גם נראים לי קשורים אצלי באיזשהו אופן....

תודה על השיתןף והדרך המדהימה שאת עושה
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

ניקי אני גם מרגישה שהעומס של חפצים ופריטים בבית מכביד ביותר ממובן אחד.
אני גם מאוד בעד מינימליזם בבסיס. מאוד מזדהה עם מה שכתבת.
מבחינת בגדים, מכשירים חשמליים, אקססוריז וכו' אנחנו מאוד מינימליים ברכישות שלנו ובשימוש שלנו. לא כאלה שנדרשים לגיוון רב. יוצא שאני תמיד נדבקת לשניים שלושה מכנסיים, שניים שלושה זוגות נעליים וכו' - וזהו.

למרות זאת בניגוד גמור לכמות שאנחנו משתמשים בה בפועל - כן יש לי מצבורים בבית - מיד שנייה שאני מקבלת או רכישות און ליין לא טובות או כאלה שמיצינו וצריך למסור. רק בגלל אלה יש לי בבית פי 3-4 פריטים ממה שאני משתמשת.
כן, הגיע הזמן להיפטר מכל אלה.

אם מיטות את הבלוג ההוא אני מצאתי שלאחרונה צפיה בסרטונים מהירים של נשים שצתקתקות סדר ומיון בבית - מגבירים אצלי מוטיבציה. כמה דקות ואני שם.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

הנה מתחילה מחדש.
דיאטה, טייק 4.
לא מאהבת מרדכי אלא משנאת המן.

דיאטה עם נקודות יציאה. לא יודעת מה זה אומר בדיוק אבל יהיו פה נקודות יזומות של עצירה שחרור רסן וחזרה למוטב, רק כי אין לי כח למרתון אבל אני חייבת אז לפחות ננוח באמצע.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

בגיל מסויים את לא בוחרת בדיאטה, אלא הדיאטה בוחרת בך.
נהיה כבד לעכל ארוחות שחיתות, נהיה לא נח ולא נעים לאכול הרבה או מטוגן מדי או חריף מדי. נהיה פחות כיף.

לכן אני משתאה לראות בחורות בנות 20-30 שבהתנדבות מצמצמות את התפריט שלהן רק כדי להיות שדופות.
תאכלו ותהנו ותהיו מלאות
יום אחד כל זה לא יהיה מנת חלקכן
כי מישהו קבע כנראה בתוכנית העל שלו שככל שמתבגרים צריך לצרוך פחות
להשאיר יותר לדורות הבאים?
לא ברור

בכל מקרה כן יש טון ממורמר
דיאטה ועוד שנייה לפני חנוכה
זה כמו לטוס ליפן בהריון. לראות את כמויות הדגים הנאים ולא לגעת...
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי רוזמרין* »

_לכן אני משתאה לראות בחורות בנות 20-30 שבהתנדבות מצמצמות את התפריט שלהן רק כדי להיות שדופות.
תאכלו ותהנו ותהיו מלאות
יום אחד כל זה לא יהיה מנת חלקכן
כי מישהו קבע כנראה בתוכנית העל שלו שככל שמתבגרים צריך לצרוך פחות_
תימצתת היטב :)
אני רק מוסיפה שלמרות צימצום האוכל הנכנס בארוחות, איכשהו זה לא מצמצם את היקפי הבטן...באסה. אולי אני צריכה לחכות לגיל 70 או 80 כדי להתחיל להצטמצם.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 271 לאתגר
סידרתי את הספה
ניקיתי את חדר השירותים
רחצתי כלים
כביסה
הלכתי 3 קמ
התחלתי דיאטה כאמור
תבנית עם ירקות שורש וכרוב בתנור שימשה אותנו לארוחות צהריים וערב
בין לבין כריכים עם ביצה וירק. יוגורט נחמד. כאלה.

אני נהיית רעבה די מהר, תוצר של תקופה מושחתת לאחרונה מבחינת אוכל של אוכל כבד עשיר ובכמויות. גם סטרס. גם קיבה שגדלה. וגם כנראה ההליקובקטר חזר לבקר אותי... שזה רעב תדיר ככה זה מרגיש. ועוד לא הזכרנו דכאון. אבל נעמוד בזה. יש ברירה?

אני אזכיר לעצמי כל יום פה סיבות שונות למה אני עושה דיאטה. צריך. זה כזה מחיר כבד לפחות נזכור בשביל מה.

כדי להיות בריאה יותר
כדי להצליח לשבת על הדשא או איפשהו נמוך בלי להבין שאני לא מצליחה לקום
כדי להיות אמא מצודדת ולא מוזנחת עבור הבנים שלי
שבת שלום לכולן
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

רוזמרין בטח כבר נתקלת בזה שבטן זה גנטיקה פלוס ממש לחיות על אדי דלק כדי שיהיו אפס אחוזי שומן באזור.
אני מכירה אחת שיש לה בטן שטוחה ושרירית אפילו ואני מרחמת על מה שהיא עושה כדי להגיע לזה. תהני בהיקף שלל ותהני מהאוכל. בגיל 70 -80 גם ככה חוש הטעם מעאפן, מערכת העיכול חורקת, וכל ההגבלות סוכר ומלח לא משאירות הרבה.

תהני ע כ ש י ו :-)
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

ואני מדמיינת שכל יום אני מורידה 140 גרם שומן. שזה גודל של תפוח.
זה מוחשי. לקשור את הויתור על משהו מפתה בירידה מוחשית.

נכון שבהתחלה יורדים נוזלים, חלבונים, ושרירים - והשומן יורד אח''כ אבל ככה אני מדמיינת 140 גרם ביום של כל מיני שמתמקים לי מהגוף.
140 ביום זה בערך קילו בשבוע. שזה הקצב ירידה שלי בהתחלה בממוצע.
לאורה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי לאורה* »

נשמע שאת מתמודדת עם הרבה וגם לוקחת על עצמך לא מעט...
מה את עושה כדי להתמלא באנרגיה? נראה לי שכדאי שתחשבי גם על זה, כדי שלא תתרוקני ותתייאשי מכל הצריכים והמטלות.
אם האוכל מהווה מקום של פורקן, נחמה ופינוק עבורך וזה ויתור עצום להתחיל בדיאטה הייתי חושבת מה יכול לבוא במקומו מבחינה רגשית. מה ירגיש כמו נחמה ופינוק ופורקן שהוא לא אוכל. למשל - לקבל עיסוי, לשבת בים או בחיק הטבע, ללכת לסרט, לפגוש חברות... גם אם זה קצת יקר יותר וצריך לקחת בייביסיטר. הרי רק עם מטלות אי אפשר לחיות...
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

לאורה זה מה שמדאיג אותי
כהרגלך את מפצחת מניעים פסיכולוגיים מאוד מדוייק.

האוכל באמת מהווה המון בשבילי וגם הנטייה הגנטית החזקה להשמנה משיבה מלחמה בדמות רעב ועצבני גבוהים - ולא סביר שאצליח להחזיק מעמד לאורך זמן בלי חוויות משמעותיות שיהיו תחליף. או כדורים/זריקות שכרגע לא באים בחשבון.

אני מחפשת קבוצת תמיכה לדיאטה פרונטלית לא און ליין. לא מצאתי בעיר שלי בשעה שאני יכולה.
נראה מה עוד.
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי פלוני* »

בעלבוסטע,

אין כמוך !
מכל מיני סיבות הכניסה שלי לאתר היא בתדירות ממש נמוכה.
ואת , עדיין כאן, נחושה ומתמידה
וזה מעורר מחדש את ההערכה שכבר בטאתי כאן.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

שבוע טוב ומבורך

פלוני תודה על הפרגון :-)
יום 272 לאתגר
כביסה. כלים.

היינו בפיקניק ודאגתי להגיע אחרי כריך של ביצה קשה גבינה לבנה ועגבניה. אני תמיד אוכלת כריך קטן בבוקר - רק שהפעם אכלתי אותו ממש לפני שיצאנו כדי להגיע שבעה.

ייאמר לזכותי - שהילדים השאירו חצאי עוגות במפיות ועדיין לקחתי זרקתי לפח במקום לאכול... מחזה שלא נראה כמוהו לפחות שנה :-D

אם לא הייתי בדיאטה כנראה שהייתי טועמת מהפשטידותהנדיבות שהיו שם, בשקט הייתי אוכלת גם שתי חתיכות טובות משתי עוגות, סלט פסטה עשיר... מה עוד היה... חתיכות מלאווח בעגבניה... בשקט גמור הייתי יוצאת משם פלוס 1,500 קלוריות. מדהים.

במקום זה לקחתי כוס עם כמה רצועות מלפפון. לפני שהלכנו - לקחתי ביס בגודל כפית מהעוגה העשירה שהיתה שם.
זהו. 80 קלוריות במקרה הטוב.

ואפילו לא רעבתי.
בבית הכנתי קערת סקיני פסטה מוקפץ עם ירקות ולקינוח גביע יוגורט עם שני תמרים חתוכים ונס קפה.

הלכנו 2 קמ - הלוך חזור.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

וכמעט שכחתי אבל 3 סיבות יומיות למה אני עושה דיאטה:

כדי להיכנס לבגדים חדשים כמעט ממידות קודמות שלי

כדי למנוע סיבוכים בריאותיים

כדי להצליח להתנהל פיזית בלי להתעייף מהר
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 273 לאתגר
כלים.
ונוספו שעות על הכנת ארוחות וכלים. וכלים.

נכנסה דיאטה - התווספו שעות במטבח. ירקות לא מקלפים וחותכים את עצמם לבד. אולי אתחיל לקנות את החתוכים למיניהם, מה שתמיד נראה לי מוזר אבל יש בזה הגיון.

בכל מקרה, הלכתי היום 3 קמ.

ובפינת השלוש סיבות יומיות ללמה טוב לי לעשות דיאטה:
כדי שאוכל לצאת ולהיכנס מאוטו בעיקר נמוך בלי מסורבלות
על אותו משקל - לקום חושבת במקומות נמוכים בלי קושי
כדי שארגיש יותר יפה
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 274 לאתגר
כלים. אשפה.

הלכתי 3.5 קמ היום.

בפינת 3 הסיבות היומיות ללמה טוב לי להתמיד בדיאטה:
כדי להרגיש חיונית
כדי לדעת שאני אוכלת בריא יותר
כדי לגרום לכל הבית לאכול בריא יותר
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 275 לאתגר
כלים. כביסה. סידור חלק מהקניות מהסופר.
הלכתי 1.5 קמ היום.
חולה. צננת... מהסוג שהכל בסדר רק האף לא מפסיק לנטוף ואין סבלנות לאף אחד.
שלוש סיבות יומיות למה טוב להתמיד בדיאטה:
כדי להרגיש מיידית פחות כבד בבטן
כדי להרגיש שליטה על עצמי
כדי להרגיש קלילות של נעורים
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

הממ
גיליתי ששקילה בלי מכנסיים (טרנינג או ג'ינס קל) מפחיתה בערך 500 גרם לפעמים 600 גרם תלוי במכנס... איך ממשיכים מפה :-) מצד אחד כיף לגלות שאנחנו שוקלים כנראה פחות ממה שחשבנו.
מצד שני... כל פעם נתפשט לפני שקילה...
:-0
ארבע בבוקר... לאחרונה אני מתעוררת רעבה בשעה הזו כמעט כל לילה. בעבר זה לא קרה לי.

כנראה שההרגל הקודם של לאכול ארוחות עתירות קלוריות ושומן (גם) לפני השינה - היה מחזיק אותי עד הבוקר. עכשיו כשאני אוכלת הרבה פחות, אמנם משביע ועתיר חלבונים ובאמת אני דואגת לאכול יופי - זה לא מחזיק מעבר ל6-7 שעות גג. אני מתעוררת, בודקת את הילדים, מכינה לי פרוסה עם גבינה וחוזרת לישון.
ענ_בל*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2004, 22:30
דף אישי: הדף האישי של ענ_בל*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי ענ_בל* »

אם ככה, טוב שאת אוכלת משהו קטן וחוזרת לישון.
יולי_קו

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי יולי_קו »

את יכולה להשקל אחרי מס. 2 :-)
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 276 לאתגר
יום עמוס ולבית לא התפניתי, אבל כן במסגרת סידורים הלכתי 2.7 קמ
ושמרתי גם כשהתארחתי על מסגרת סבירה של ארוחה.

3 סיבות יומיות למה טוב להתמיד בדיאטה-
  1. להרגיש כבר עכשיו 50 אחוז יותר אנרגיה (שהתפנתה על חשבון מערכת העיכול, מי שלא אכלה לאפה, צ'יפס דיאט קולה ושוקולד לא תבין לעולם, אם כי גם לאכילה מושחתת יש שכר נאה בדמות סימום מערכות משמח)
  2. לייצר סל קניות שמעורר בי גאווה - הרבנ ירקות, פירות מוצרים בריאים ואחוז זעום שלא
  3. להרגיש שהמנגינה משתנה... "עוד חוזר הניגון שזנחת לשווא.... "
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

ענבל - הרבה זמן לא ראיתי אותך פה, איזה כיף :-)

יוליקו מקריאה בגוגל מסתבר שהכי טוב להישקל נטול הכל. נטול בגדים, וכל המסביב :-0
יולי_קו

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי יולי_קו »

בדיוק בגלל זה עדיף להישקל אחרי שמחרבנים.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

מציינת לעצמי ובכלל-

שלהגיע שבעה (לא מפוצצת, שובע כזה שמחזיק שעתיים שלוש, כמו כריך עם ממרח דל קלוריות וירק) לכל מקום, פיקניק, ארוחה משפחתית, אפילו סיבוב בקניון, לעבודה, או יציאה עם הילדים לגינה... - מאוד מאוד מאוד עוזר.

היום היה לי יום שקצת הרגשתי רעב גדול יותר מבימים הקודמים. הגוף מגיב לירידה שהתחילה -בנגברת רעב על מנת כביכול להחזיר את מה שאבד... הצלחתי לעמוד בזה, אבל היה קל יותר אם הייתי מקפידה לאכול צפוף יותר כדי למתן את הרעב.

ישראל 2021 ואנחנו רעבות. כן. מרוב שפע - אנחנו חוזרות על עצמנו רעב. לא משנה שנאכל חשובים ונאכל מלא סיבים וגם חלבונים ושיחובים שמשהיעים אותנו. עדיין בדיאטה יש הרבה רגעים של רעב במהלך היום.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

שבוע לדיאטה.
ירדתי 1.600
תודה לאל על הכח להתמיד.
היום היה היום הראשון שהרגשתי שאני מחזיקה את עצמי. רעב יותר גדול. תשוקה למתוק שלא היתה ככה בשבוע הזה. אכלתי בננה תאנה ומעדן.
וממשיכים.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 277 לאתגר
כביסה עשיתי.
כאב ראש מחשיפה גבוהה למסכים.

שלוש סיבות יומיות למה טוב בדיאטה:

חוסך כסף - כמעט ולא אוכלים בחוץ

אקולוגי - כתוצאה מהנל גם שימוש מופחת באריזות קרטון, ניירות, ח.פ. ושאר צרות של אוכל בחוץ/משלוחים/ חטיפים וכו'

הקניות האימפולסיביות עוברות ממאפיות - לירקנים... מי קנתה מלון ותירס באמצע סידורים רק יום אחרי קניות בסופר :-D
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 278
היום ניקיתי כלים, כביסה.
הלכתי 3 קמ.
בישולים קניות וסידורים יום שישי שעייםו אותי לגמרי בצהריים.

בעזרת הדיאטה... וואו מה נהיה... כל היום הייתי רעבה. לא תשוקה למתוק לא רצון לארוחה מסויימת, כלום. ממש חוסר חשק לאכול ומנגד אוכלת פרוסה בבוקר ועוד פרוסה ואחרי שעתיים (!) ר ע ב כאילו אני בתום. אוכלת מנה בשרית קטנה ברבע לחמניה - מחזיק לשעה... (!) רעב רעב רעב. מה קורה?! אוכלת קסטה עתירת חלבון וסוכרנוםחמימה - אולי זה ירגיע .. ושוב אחרי שעה ר-ע-ב....
אוכלת קופסת תירס קטנה,פרוסת פסטרמה קלמנטינה....

אחרי שעה מי מנחשת... רעב ועוד איזה רעב.

ואני לא רוצה לאכול.. אוכלת רק כי מציק בבטן.

בשעה שתים בצהריים קלטתי שאני כבר על אלף קלוריות מה שבדרכ אני מגיעה רק בערב.

הכנתי מחבת עם כמות של ירקות מוקפצים עם סקיני פסטה ברוטב סויה. כלום קלוריות אבל צלחת ענקית עם הרבה סיבים והתבשיל חם... ואולי הצטברות של כל היום וקצת נרגע.

אולי זה הקשב שגדל אצלי, ואולי זה הגיל שגורם לרעה מטורף סהכ ביום השמיני לדיאטה. וזו כל התורה כולה אצל אישה שגנטית נושאת נטייה להשמנה, כזו שההורמוני שובע- רעב משתוללים אם הם לא מקבלים אלף קלוריות שלוש פעמים ביום.
וגם כנראה שילוב של שנים במשקל גבוה שמשפיע על גודל הקיבה וכן מוסיף לתעתע במנגנוני השובע-רעב.

אבל זו התמודדות. ממש התמודדות. זה גם קשור לעניין הפעילות. פעילות פיזית מגבירה רעב כי הגוף מאבד יותר הורמונים הרעב, ברלין ושות' מתאמצים להחזיר את מה שאבד.

אני כותבת לעצמי כדי לתת לעצמי סדר, ושליטה. שאני מסוגלת לשלוט בזה.

זה מזכיר לי את הרעב שיש בהריון. רעב מטורף

וכמובן היום יותר מתמיד - 3 סיבות למה טוב לנו דיאטה:
כדי שכשנסחוב קניות כבדות ונזיע - יעבור לנו בראש - שזה לגמרי יכול להיחשב פעילות גופנית לעניין הוצאה קלורית בדיאטה

כדי לאכול יותר ירקות מאי פעם

כדי להסתכל בזוית העין במראה ולדעת שיום יבוא ("יום יבוא הוא יבוא, הוא יבוא... במהרה בקרוב הוא יבוא... זה היום... " ) וכל הבטן הזו כבר לא תהיה שלך...
יולי_קו

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי יולי_קו »

כתבת הרבה על אוכל, אבל את לא מזכירה שתיה. את שותה? מים, חליטות צמחיות חמות או קרות (מרווה, נענע, לואיזה, היביסקוס,…), מים מוגזים? חשוב מאוד לליחלוח, למניעת התייבשות, עוזר לכליות להפריש רעלים, וגם נותן תחושת מילוי קלה. עדיף לא לשתות משקאות מתוקים או מיצים, כי הם מושכים לכיוון המתוק או מכילים סוכר. אני אוהבת מים עם קצת לימון, ולפעמים כמה עלי נענע מעוכים בתוכם.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

אני שותה לרוב מים ונס קפה נטול קפאין.
גם בירקות שאני אוכלת הרבה - יש הרבה מים.

את צודקת כרגיל... :-) צריך להשתדל לשתות הרבה. זה יכול לעזור קצת.

אבל הרעב שלי נובע מירידה בכמות ובהרכב הקלוריות בארוחה. לפני זה יכולתי להיות שבעה למשך בערך 4-6 שעות רק אחרי ארוחה מושחתת עתירת קלוריות במיוחד.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

הפסקתי לבשל עם שמן.

בעבר הייתי מסתבכת, מפרידה מזון שהכנתי לילדים ולאורחים שבו הייתי נדיבה בשמן.

היום זה נגמר. בדג או עוף יש מספיק שומן. בירקות וכו' לא צריך אפשר גם לטגן בצל למשל כבסיס לתבשילים ק במים, אידוי או במיקרו כמה דקות.
פחות שמן זה גם פחות טעם אז מעשירים בתבלינים, וירקות.

אם ממש מרגיש לי שצריך - אז כפית אחת שמעניקה מספיק לסיר שלם.

לגבי ויטמינים מסיסים בשומן - יש מספיק שומן בכל ארוחה. גם במוצרי חלב ביצים, עוף וכו' וגם בפחמימות, אגוזים וכו'.

נראה לי שיותר קל ככה לשנות את הרגלי הבישול לכל המשפחה ולא להחריג את עצמי. ככה גם פחות לזרוק.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

יום 279 לאתגר
כלים, כביסה, אשפה.
סידרתי את ארון בגדים הילדים. מעניין כמה פעמים בסתיו-קיץ-חורף-אביב בה שנית עלינו החודש - אפשר להחליף את הארון. כבר 3 פעמים החלפתי בגדי חורף, מעבר, קיץ... כאילו שאין בית שלם לטפל בו...

היום חשבתי מה הוספתי לתפריט או כרעתי שגרם לי ליומיים רעבים כל כך,ף. נזכרתי שמשלשום התחלתי להשתמש בממתיק מלאכותי במקום בסוכר בשתייה חמה וכן ברוטב סויה בתבשילים.
מישהי כתבה לי פעם שמלח מעורר תאבון... מצד שני אני תמיד משתמשת בהרבה מלח בדיאטה כי בלי שמן ובלי מלח זה עונש.
כרגע חזרתי לסוכר רגיל בנס קפה... אולי זה משם?
בכל מקרה החלטתי לטפס בתפריט ולהגיע ל1,500-1,800 קלוריות ביום במקום 1,100-1,300 כמו שעשיתי עד עכשיו.
לפחות עד שאראה שהרעב נרגע.

שבוע טוב לכולן :-)
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

וכמעט שכחתי - 3 סיבות למה טוב להיות בדיאטה:
כדי לפנטז שאוכל ללבוש את בגדי החורף בעונה הזן בלי להיראות כמו דוב פנדה

כדי להסתכל במראה ולראות שהנפיחות בפנים יורדת

כדי להגדיל את המודעות למה שנכנס לפה
קתרינה_הגדולה*
הצטרפות: 06 דצמבר 2020, 12:14

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי קתרינה_הגדולה* »

דרך שלי להרגיע את ההשתוקקות לאוכל היא לשתות שתיה חמה, מרק או כוס תה. לא יודעת למה, אבל אצלי זה עובד.
בעלבוסטע*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בעלבוסטע* »

גם היום אני ביום של רעב ואכלתי כמויות של חלבון שלא היו מביישות מתעמלת אולימפית יחסית לשעה הזו.

מסכמת לעצמי טיפים שקראתי מהר בהפסקה ממחקרים שונים - איך לקדם שובע במקום להתעפץ מרעב :

אכילה מצלחת מלאה קטנה עדיפה על פני צלחת גדולה וחצי ריקה. זה משפיע על 20 אחוז מתחושת השבוע.

לשתות לפני אוכל - מרק ואם אין אז מים

לאכול כמו היפנים - בהתחלה מרק בדרכ מיסו, אח''כ ירקות (מוקפצים), אח''כ חלבון, ובסוף פחמימה - כשמתאפשר. ככה רמת האינסולין בגוף נמוכה בגלל הפחמימה שמגיעה רק בסוף.

בין לבין במהלך היום - משקאות חמים/מרק

לפעמים לא רעבים אבל מראה של מזון מפתה מעורר רעב יותר מהכל לפי המחקרים אז - פחות.

צלחת או כוס ורודים מגבירים את המתיקות בלי ממתיק. מספיק להוסיף כמה פירות יער קטנים למשקה והצבע מייצר אשליה של מתיקות גבוהה יותר.

ועכשיו נזכרתי ששכחתי לא להשתמש בממתיק המלאכותי וחבל. אתמול בערב כשלא השתמשתי לא הייתי ככה מורעבת. ננסה שוב.

לחשוב עם עצמי רגע מה המטרה שלי בארוחה הבאה להיות מפוצצת (זה בסדר) לשבוע? להתענג על משהו מתוק? או לאכול ארוחה רעננה וקלה? האם אכלתי כמות יפה וצריך רק לחכות שהרעב יעבור (המח מקבל איתות רק 20 דקות מתחילת האכילה).

אם יש פיתוי שלא כדאי לי - להגיד לעצמי שאפשר גם מחר. הוא יהיה פה גם מחר. לא חייבים כרגע. במקום זה אני מכינה משקה חם.

דמיון מודרך. הכל טוב. עדיף קצת רעב מהרבה עומס על הבטן וסיכונים בריאותיים.

וזה לא טיפ שקראתי אלא ממני - לא רק לא מכניסה לבית שטויות שזה מאסט, אלא גם לא אוכל טעים מדי. למשל גם ארטיק דיאטטי או חטיף דיאטטי שמאוד טעים לי מוציא אותי מאיזון. רמות המתיקות כנראה.

וכשאני כבר מרגישה יציאה מאיזון אז לחזור עי אכילת משהו קטן בטעם מתון. למשל פרוסת צנים עם שכבה של גבינה לבנה פשוטה ונס קפה. משהו שמוריד את הטעמים העזים מהפה.

(מרק מחפשת מתכון למרק משביע אבל לא חומצי כמו רוב מרקי הירקות. אם למישהי יש).
בלבוסטה*
הצטרפות: 04 יוני 2008, 13:16

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 280 לאתגר
הבית עולה על גדותיו אבל אני מינימלית איתו. דברים אחרים דורשים תשומת לב ממני.

היום עשיתי כלים.
הלכתי 1.5 קמ.
רעב ושוב רעב.

לא זוכרת דיאטה כזו בעבר למרות שאני אוכלת טוב. ממש מקווה שזו רק תקופת הסתגלות ונזכור את זה כדי להימנע מלחזור שוב לתקופה הזו.

3 סיבות יומיות למה ממש ממש טוב לנו לעשות דיאטה:
כי מרוב שמשקיעים בהתעסקות בירקות וזו השקעה - כמעט ולא זורקים אוכל שכבר הכנו, אלא מתכננים כמויות והרכב טוב יותר

כדי שהילדים יקבלו מהבית הרגלים טובים יותר

כדי לאכול יותר אוכל ביתי טרי על היתרונות הרבים שלו - חוץ מהדיאטה
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

קרינה, נכון אני גם שותה נס קפה לאורך היום :-) עדיין, זה עוזר לי קצת ולא מספיק

אז... בנסיון להרכיב ארוחות אולטימטיבית להרגשת שובע ונחמה, אני מנסה להרכיב ארוחות משביעות לאורך זמן.
בנוסף לה שהבנתי שלפעמים שובע מגיע יותר מאוחר ממה שחשבתי. לא בסוף הארוחה ולא 20 דקות אחרי אלא אפילו קצת יותר.

הרכבתי כשהיה לי זמן ארוחה עשירה שיכולה לשמש בוקר/ערב גם בטעמים וגם בחלבון ויחסית דלת קלוריות וכדי לשחזר-

חביתה מביצה אחת עם בצל ירוק, פטרוזיליה, 3 פטריות פורטובלו - ללא שמן. סהכ - 100 קלוריות (ירק לא נספר)

עם כף גבינה לבנה בפיתה קטנה מכוסמין (פיתה ביס ששווה 100 קלוריות, סהכ 120 קלוריות) ועגבניה - שלא סופרים.

נס קפה עם קצת חלב וכפית סוכר (40 קלוריות)

ובסוף מעדן יוגורט גו מועשר, אפס אחוז שומן, 20 גרם חלבון - 100 קלוריות

נישנשתי במהלך ההכנה - פרוסת פסטרמה ושני מלפפון - 40 קלוריות

400 קלוריות לארוחה.
34 גרם חלבון בארוחה.

ונאמר סחטיין על תעשיית המזון שמספקת לא רק ג'אנק אלא גם יוגורט מועשר בחלבון, מעדנים שהספקתי לטעום כמו עוגת גבינה ב-150 קלוריות ליחידה, ובטעם מאוד מוצלח (!), פירות יער מוקפאים, חלב דל שומן, אגוזים קלופים, טונה בקופסא, ובכלל שאר המצאות שמקלות את החיים מאוד למי שמבצע שינוי תזונתי. גם ככה לרדת מ-50 אחוזי שומן במנות ממוצעות במסעדה או בבית (כן כן) ל-1-5 אחוז זה קשה ולהוריד פחמימות בעשרות אחוזים... לפחות יש עם מה לעבוד.

בלבוסטה מעודדת את עצמה ;-)
לאורה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי לאורה* »

כל הכבוד!
יולי_קו

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי יולי_קו »

ומה עם לאכול חביתה משתיים או שלוש ביצים?
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

לאורה תודה :-)
יוליקו - כתבתי תגובה שנעלמה - אבל לא ממש הבנתי את השאלה שלך. למה לא חביתת ענק במקום חביתה פלוס יוגורט מתוק סמיך ודל קלוריות? ;-) אם לסכם אז - כי ככה אני רוצה. גיוון ועושר בצלחת (ולפעמים אחרת).

שנית, ביוגורט המעושר בחלבון יש
ב-200 גרם: 20 גרם חלבון ו- 100 קלוריות.
לעומת 100 גרם ביצים שזה שתי ביצים יש: 155 קלוריות ורק 12 גרם חלבון.
יום 281
רחצתי כלים. כביסה עוד מעט.
הלכתי 3 קמ.
היום הייתי קצת פחות רעבה ביחס לימים האחרונים. לדעתי בגלל תוספת חלבונים דרך היוגורטים למיניהם וגם כי עליתי בכמות הקלוריות היומית כמו שתיכננתי (לסביבות 1,500-1,700 ביום). גם פחות מתעוררת בלילה לאכול.

גאה בעצמי שאני אוכלת מספיק מתוק במסגרת הדיאטה בלי להתפתות מדי מסביב.

3 סיבות יומיות למה טוב לנו דיאטה:

כדי שהילדים ילמדו דוגמא אישית - אני מוצאת שהבן שלי רואה שפתאום אני קונה רק להם ארטיק ולי לא, או שהפסקתי לבקש לטעום מהם כמו פעם, או במקרה שכן - אני מסתפקת בביס או סוכריה אחת. הוא כבר שאל אותי כמה פעמים - את רוצה עוד? למה לא קנית לך? את לא רוצה עוד? אבל זה כל כך טעים! הבנים שלי כל כך מחקים אותי, זה מאוד ישיר בגלל שאני חד הורית - ואני מקווה שדרך זה ילמדו שאפשר להגיד לא לממתק, גם אם מציעים לך. ושלא כל אכילה חייבת להיות קבוצתית ושלא כל ביקור בקיוסק/ מכולת חייב להסתיים בממתק. אחרי שלרוב אני והם אכלנו אחד מהשני וביחד בטח ממתקים.

סיבה מס' 2 להיום - כדי להרגיש שליטה על חיי. שינוי חיובי דורש כזו התגייסות שאוטומטית הוא מעניק תחושה של שליטה

סיבה 3 להיום - כי נחמד, לא הייתי אומרת כיף, אבל נחמד שהמזון לאורך היום הוא רענן ופרשי בחלקו הגדול לעומת פעם - שהיה כבד ושומני.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 282 לאתגר
רוקנתי אשפה.
כביסה.
הבית בלגן חוגג. כל יום אני אומרת היום אתלבש עליו וכל יום זה מסתכם במינימום תחזוקה.

האתגר הזה מלכתחילה כוון לייצר שליטה בחיים דרך שליטה בבית ואני רואה את האתגרים הנלווים כמקיימים את זה. אם זה תקופה של הוצאת המסכים מחיינו ושקייה במשחקי הרכבה שלשם ניתבתי כוחות.

אם זו תקופה של התמודדות נפשית עם עניינים אישיים

או התגייסויות לדברים אחרים בחיים.

כרגע זו דיאטה שדורשת ממני התגייסות לשינוי הרגלים מסיבי בתמונה, קניות, הכנות, מנטלית... רישומים מדוקדקים, ספורט וכו'.

אז לגבי הבלגן - let it be
זה בלגן חיובי בערך.

3 סיבות מצויינות למה דיאטה טובה לנו:

כי בדיאטה אנחנו דוחפים את עצמנו ליותר תזוזה, יותר ללכת במקום לנסוע, יותר לסחוב במקום להקל וכו'...

כי יותר קל להתעורר בבוקר בציפיה לעלות על המשקל ולגלות במספרים כמה כבר ירדנו

כי כבר לא מתכננים את שעות הפנאי והסידורים לפי איפה נאכל או נקנה אוכל.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

לא יעזור... כל יום שאני אוכלת בו פחות מ- 1,400 קלוריות לערך - אני מתעוררת מורעבת לפנות בוקר.
לא משנה שניסיתי לתגבר חלבונים.
רק תוספת קלורית מקלה יותר.

כנראה שגם תוספת שומנים בתפריט שעוד לא ניסיתי.

בכל מקרה שכחתי לציין שאתמול הלכתי - 4-5 קמ. לסירוגין.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 283 לאתגר
רחצתי כלים.
הלכתי 3 קמ.

3 סיבות יומיות למה דיאטה משמעותית טובה לנו:

זה הופך פיתויים שונים לפחות רלוונטיים

זה שובר מוסכמות - כאמור לא חייבים לקנות משהו טעים בכל כניסה למכולת. לא חייבים לאכול בפיקניק או מסיבה את הכיבוד המשמין. אפשר ורצוי להגיע שבעים בכלל.

כי שותים יותר נוזלים גם ישירות וגם דרך ירקות, משקאות חמים ומרקים כשרוצים להגביר שובע
נ_הר*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2021, 18:01
דף אישי: הדף האישי של נ_הר*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי נ_הר* »

ראיתי שמחקת את התגובה שלי, מצטערת שהיא לא התאימה לך {@
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

לא התאימה? התנסחת בצורה מזוויעה ולא מקובלת (מעבר לזה שאת טועה, עובדתית, אבל לא בגלל זה מחקתי).
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

בוקר טוב
שבועיים בדיוק לדיאטה
רזיתי שני קילו. קצב מצויין שמתאים להתחלה כשיורדים הנוזלים בעיקר.

דיאטה מוזרה, עשיתי כמוה רבות, בדיוק ככה, ממשקל דומה, ואפילו עם מודעות גבוהה יותר כרגע להרכב החלבונים הרב ולעושר התזונתי, הרבה יותר מבעבר - אבל בה אני הכי רעבה שאני זוכרת.

זה מוכיח שלגיל יש השפעה. גיל 40 ההורמונים שמאותתים מהר וחזק יותר על רעב - כך הגוף דואג לחזור ולשמר את הכמות הקלוריות שהורגל אליה - ביתר שאת.

אבל, אני מוצאת את הדרכים להתמודד. ומחפשת מה גורם חשובה הכי אפקטיבי ונכון למסגרת הקלוריות והתזונתית. וגם בעיקר מקווה שכל יום מגדיל את יכולת ההסתגלות.
נ_הר*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2021, 18:01
דף אישי: הדף האישי של נ_הר*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי נ_הר* »

אוקי. מתנצלת. זו לא היתה הכוונה בכלל, אלא בטון חברי ועם דאגה לך ולבריאותך. אבל אני יודעת שאם לא "שומעים" את הטון של המילים זה יכול להתפרש אחרת לגמרי. מאחלת לך הצלחה בדרכך.
בלבוסטה*

משתלטת על הבית ועל עצמי

שליחה על ידי בלבוסטה* »

יום 284 לאתגר
רחצתי כלים.
קניות... כל יום אני עוברת לעשות קניות. זה הגיוני? אין יום שאני לא סוחבת שקיות... או קניות מכולת, ירקן, או כל מיני שהילדים צריכים בגדים, סופר פארם, או משחקים או מוצרים לבית ממקסטוק וכו'
זה חוץ מהזמנות בסופר פעמיים בחודש...
קניות... קניות...
אז כאילו לא הכנסתי את זה לרוטינות בבית אבל זו האמת משימה כמעט יומיומית. חוץ משבת קודש.

היום הלכתי 2 קמ.
אני עצבנית. מרגישה עצבנות של דיאטה. או שככה אני תמיד והדיאטה רק מחדדת.

והיום הכי טוב מבחינת רעב.
אולי הגוף מתחיל להתרגל?
אולי אני התרגלתי לתחושת הרעב?
אולי זה הפרלינים שקניתי בחנות תבלינים, 5 טעימים שערכם 200 קלוריות של סוכר שומן קקאו מצפים אגוז או שקד או ליקר מתוק... ? אולי בוסט של שומן גם מצומצם מעניק שובע... ? למרות שהיו ימים נוספים שנהניתי מחטיפים... אבל זה באמת היה 30 גרם של שומן טעים ומרוכז.

אולי זה שלאחרונה אני אוכלת יוגורטים מועשרים בחלבון 3 פעמים ביום לפחות... הם בהחלט משביעים...
אולי הכל יחד... אבל כבר יומיים שהרעב קיים ונוכח אבל פחות. לו יהי.

3 סיבות יומיות למה ממש כדאי להיות בדיאטה עכשיו:

כי יותר קל לנשום

כי אין בבית יותר משקאות קלים חוץ ממים ולפעמים דיאט משהו

כי הקיבה מצטמצמת...
שליחת תגובה

חזור אל “ניקיון וסדר”