שמונה ימים בפארק הירדן 2007

פיצה_והתוספות*
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 22:52

שליחה על ידי פיצה_והתוספות* »

_להפוך את המאמצים הללו למנוף כלכלי
אינשאללה!!! אולי הם יוכלו (אחרי שיקנו מכונית, יסעו לחו"ל ויבנו בית בהרצליה פיתוח) גם להחזיר לנו את העלון!!
באהבה רבה,
קולה_
טה דם !!! התחלנו...
היופי בבאופן טבעי הוא שמותר לחשוב אחרת מאחרים ואפילו (!) להביע את זה בקול רם. לא חייבים להסכים. לא מפסיקים לאהוב ולא חייבים לריב בגלל שלא מסכימים. אני מאוד מכבדת ואוהבת את רני ואת העשיה שלו ויחד עם זה לא מסכימה עם כל מעשיו ולא מפחדת להגיד את זה.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

פיצה, מנוף כלכלי זה לא, לצערנו.
כל השנים המארגנים גובים תשלום על אירגון המפגש, ולמיטב זכרוני גם התעריף לא עלה כבר כמה שנים.
כמו כן, אני מזכירה לך שאף אחד לא הולך ומחפש אותך.
אנשים משלמים מתוך רצון טוב ונכונות, מיוזמתם.
ואני מוסיפה בתור אחת שטיפ טיפה יודעת (לא הרבה אבל מספיק) - האירגון של המפגש עולה להם כסף. יש הרבה דברים שאנשים לא יודעים, פשוט משום שמעולם לא אירגנו אירוע בקנה מידה כזה ולא עשו את מה שדרוש לשם כך. מי שעושה - יודע שהדברים עולים כסף.
לצערי, הם לא ממש מחזירים את ההשקעה כל שנה. קהילת באופן איננה קהילה שופעת כסף, והמחיר שהם גובים צנוע מאוד.
אני מאוד הייתי רוצה שמשפחות כשר ושיפרון ירוויחו כבר כסף מהעבודה הרבה והקשה שהם משקיעים בכל ענייני באופן טבעי. לדעתי, כולנו נרוויח מזה הרבה מאוד.
פיצונת_עם_כוון*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2007, 22:08

שליחה על ידי פיצונת_עם_כוון* »

פיצה,
לדעתי זה שלא לקחו כסף כל השנים על הארגון ועל האחריות זו הטעות.
ואני ממש שמחה שהשנה זה עולה כסף וחבל שלא עולה יותר.
כי אם התשלום עבור הארגון מרחיק אנשים שמצפים לקבל הכל חינם אז יותר טווב שאלה לא יבואו.
ממילא באים יותר מדי...

תארגני שנה אחרי שנה אירועים בסדרי הגודל האלה ואחר כך תלכי למכולת ותשלמי באהבה שהמשתתפים באירועים מרגישים אלייך.

כשר ושפרון - תמסחרו את זה כמה שאפשר, תתפרנסו מזה, ותגבו את מה שמגיע לכם.

אנחנו בכל מקרה נגיע, גם אם התשלום יהיה כפול מהתשלום לפארק הירדן עצמו.

פיצה, אנחנו נאהב אותך בכל לבנו, גם אם תישארי בבית - ואם הסיבה לכך היא התשלום לכשר ושפרון, נאהב אותך בביתך יותר מאשר בפארקנו.
באהבה רבה.

פיצונת
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

וחבל שלא עולה יותר
פיצונת, אני רק רוצה להזכיר שתמיד הסכום לתשלום הוא בגדר הצעה.
מי שמעוניין ויכול לשלם יותר - בוודאי יבורך.
יוקו*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2007, 15:32

שליחה על ידי יוקו* »

כי אם התשלום עבור הארגון מרחיק אנשים שמצפים לקבל הכל חינם אז יותר טווב שאלה לא יבואו.
יפה אמרת.
פיצונת_עם_כוון*

כן בשמת אני מבינה את כל העניין אבל חושבת שהם צריכים להרוויח כסף מהפעילות שלהם.
אפילו אם יבואו חצי (אז גם יהיה פחות צפוף).
אנשים עובדים, לוקחים אחריות ומתפנים למען הארגון הזה וזו צריכה להיות ה פרנסה שלהם.

נמאס לי כבר מזה שאנשים התרגלו לקבל חינם ועכשיו הם דורשים את זה...

ואני יודעת שאפשר לשלם יותר, אני משלמת את אותו הסכום שאני משלמת לפארק הירדן (יכולתי להזמין את פיצה אבל עדיף שתישאר בבית).
מה שמרגיז אותי זה לא אלה שאין להם מספיק לשלם אלא אלה שיש להם אידיאולוגיה של לא לשלם.
סיפורי_פוגית*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2006, 22:37
דף אישי: הדף האישי של סיפורי_פוגית*

שליחה על ידי סיפורי_פוגית* »

באמת? היית פעם במפגש בפארק?
LOL
אשכרה, לא מבינה את הלחץ של כל המגיבים (שהם לא רני) מזה שמישהו מעז להעלות על דעתו לעשות איזה שינוי...
כאילו, מה? עשינו יותר מדי שינויים בחיים שלנו שעוד אחד עלול למוטט אותנו? (הוצאנו את הילדים מבית הספר, לא מלנו אותם ועוד ועוד).
דווקא ההסבר האחרון של רני שופך עוד קצת אור על כל הסוגיה, שלא היה שם קודם.

אנחנו בכל מקרה, כנראה שנגיע השנה לפחות ימים משנים קודמות, מסיבות אישיות לחלוטין שאין להן שום קשר למזג האויר.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

האם יש איזושהי תוכנית לשמונת הימים?
יוקו*

שליחה על ידי יוקו* »

למה שלא נעשה הצבעה לגבי התאריכים?
יוקו*

שליחה על ידי יוקו* »

למה לדחוס את המפגש בין סיום החופש לתחילת ראש השנה?
מה זה משנה אם מתנתקים מהעסקים לפני החגים או אחריהם?
יוקו*

שליחה על ידי יוקו* »

רני, יישר כח.
אמן.
חלילה לא רוצה להרפות את ידיו של רני.
מותר לשאול שאלות?
"החסרונות הם היתרונות" - וואללה לא חשבתי על זה.
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

שליחה על ידי אמא* »

למה שלא נעשה הצבעה לגבי התאריכים?

יוקו, למה שלא נעשה הצבעה לגבי פרויקטים פרטיים שלך? למה שלא נתערב לך בעניינים? למה שלא נמשיך להציק לך אפילו תסבירי שוב ושוב את ההחלטה שלך לגבי פרויקטים אישיים שלך (למרות שאת ממש לא חייבת לעשות את זה)? למה שלא נציק לך שוב כשתגידי שההחלטה התקבלה ולא פתוחה לדיון? למה שלא נתערב לך בחיים?

להסביר לך למה? כי זה לא עניינינו. כי אנחנו מכבדים אותך. כי זה שבנאדם הוא נחמד וסבלני זה לא אומר שמותר לנו להתערב בהחלטות שלו.
זה פרויקט פרטי. ואיפה שלא ביקשו את העצות שלך, אל תתני אותן.

יאללה מספיק!!!
אמא*

שליחה על ידי אמא* »

אנשים עובדים, לוקחים אחריות ומתפנים למען הארגון הזה וזו צריכה להיות ה פרנסה שלהם.
אבל פיצה מחפשת כיוון אומרת שאנשים צריכים לעבוד בשבילה בחינם.
איזו בושה, משפחת כשר קורעת את התחת בשביל הקהילה כבר שנים, מבזבזת מכספה, אבל כשהיא רוצה אולי לא להפסיד ואולי אפילו קצת להתפרנס מעבודה קשה שכל כך הרבה אנשים נהנים ממנה, אז זה לא נראה לפיצה.
יוקו*

שליחה על ידי יוקו* »

איזו כוחניות! איזו עדת גלמים.
אני בטוחה שרני די מאוכזב מהמעריצים הסמאים שלו.
פרוייקטים אישיים?
להתערב?
פרוייקטים פרטיים?
ההחלטה לא פתוחה לדיון?
צריכים אישור מיוחד בכדי לתת עצות?
אמא'לה - למה את צריכה להכניס את האופי הדיקטטורי שבטח שורר בביתך לעולמם של אחרים?את לא יכולה להתגבר על הטראומות האישיות שלך? לא נורא! נעזור לך.
תני לאנשים להתבטא בחופשיות, לשאול שאלות ולנסות להשפיע ולשנות. אל תסתמי את הפיות של אנשים.
פלונית_מפחדת*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 12:35

שליחה על ידי פלונית_מפחדת* »

פלונית מפחד לינץ'...

אמא וכל שאר המתלהמים: אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.
או שהכניסה בתשלום - ואז לגיטימי לדון ולהתדיין על כל מה שמפריע.
או שהכניסה בחינם - ואז המשפחות המארגנות מארחות אותנו וכל החלטה היא שלהן בלבד. לנו האורחים נותר רק להסיר את הכובע בפני מאמציהן ולהגיד להן תודה.

שתי האופציות לגיטימיות לחלוטין בעיני, אגב.
יוקו*

שליחה על ידי יוקו* »

אה, ופיצה את ממש לא בכיוון ...
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

או שהכניסה בתשלום - ואז לגיטימי לדון ולהתדיין על כל מה שמפריע
לדון זה תמיד לגיטימי. מה שלא לגיטימי זה לצפות שתהיה קבלת החלטות דמוקרטית או קולקטיבית, או איזוהי דרישה קולקטיבית שמוגשת להנהלה, בכל הנוגע לארגון אירוע פרטי.

יש פה מדור מפגשים שלם - מה הבעיה לפתוח שם דף ולהודיע שאתם נפגשים לפני החגים, או אחרי סוכות, באיזו שעה שרוצים, בכניסה לפארק ראש העין או איפשלא יהיה, והמפגש פתוח לכולם חינם?

אגב, 40 שקל ליום למשפחה - זה התעריף? על זה הוויכוח? זה לא חורג בהרבה מהתשלום לילד אחד בכניסה לכל משחקייה מצ'וקמקת באזור המרכז, שבה הילדים מבלים שעתיים בערך, לא כולל ארטיקים לכולם בסוף.

<גילוי נאות: אני לא באה, וזה לא עקרוני!>
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

יש פה מדור מפגשים שלם - מה הבעיה לפתוח שם דף ולהודיע שאתם נפגשים
במחשבה שנייה, אני חושבת שזה מה שמעצבן גם בדף הזה וגם בדף התשלום על האתר - כל באופן כולו, מהקמת האתר דרך מפגשי אמהות ועד סדנאות בלי חיתולים, הכל בנוי על יוזמות אישיות של אנשים שקמו ועשו (ואחרים שהצטרפו אליהם). וכאן פתאום אנשים דורשים ותובעים שיעשו בשבילם.

<חזרתי למנהגי לא לכתוב בשם בדוי. ברור ששוב אצטער על זה>
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

שליחה על ידי טלי* »

ובכל זאת , הייתי שמחה אם משפחות כשר ושפרון היו משתפים אותנו בידיעה מהן ההוצאות הכספיות שכרוכות באירגון כזה מיפגש המוני . מעבר לגנרטור שהיה חידוש בשנה שעברה . לא בצורה מפורטת עד קטנות , אבל בגדול . כך היינו יודעים יותר על מה אנו משלמים , מעבר לרצון הטוב כלפי שתי המשפחות היקרות האלו שבזכותן יש לנו איכות חיים כה מיוחדת .
כך היו נמנעות תגובות כאלו של אי נוחות לשלם , כביכול תשלום על עצם ההשתתפות .
כמו שרני טרח להסביר קצת יותר את שיקוליו על אירגון המיפגש בתאריך הזה דווקא , וכך לי לפחות היתה הרגשה נוחה יותר לגבי התאריך .
פיצונת_עם_כוון*

או שהכניסה בתשלום - ואז לגיטימי לדון ולהתדיין על כל מה שמפריע.
באמת?
למשל, אם אנחנו נכנסים לפסטיבל אז אנחנו יכולים לפני שאנחנו נכנסים להתדיין עם מנהלי הפסטיבל, על גובה התשלום ולדרוש גם את דו"ח ההכנסות וההוצאות של הפסטיבל, ובסוף אנחנו יכולים להצביע ולאשר או לא לאשר את קיום הפסטיבל?

הכניסה בתשלום ומי שלא מוצא חן בעיניו שלא יבוא - כמו בכל מקום.
פיצונת_עם_כוון*

טלי,
חיכיתי לשטות הזו.
מה פתאום שיפרטו?

אני אגיד לך על מה צריך לשלם להם.
על זה שהם שם.
על זה שבלעדיהם - לא יתקיים הפסטיבל הזה.
זהו, רק על זה - זה מספיק.

כשאת הולכת להופעה בפארק הירקון את מבררת מה ההוצאות של המארגנים?

לא נוח לך - אל תבואי...
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

• אנחנו מתכננים לשהות במפגש בפארק בארבעת הימים האחרונים- 7-8-9-10 - נשמח להטות את אוהלנו בסמוך לחברים - מי בא?
  • משפחתנו גדלה ונראה שאוהל לארבעה ששימש אותנו יהיה מעט צפוף- האם יש למישהו המלצות על אוהל ל6-8 ואם כן איפה קונים, בארץ? וממה להמנע?
  • נשמח לשלם על הארגון, הטרחה והאהבה הרבה שמושקעת בארגון ובניהול הקהילה.
פלונית_מפחדת*

למשל, אם אנחנו נכנסים לפסטיבל אז אנחנו יכולים לפני שאנחנו נכנסים להתדיין עם מנהלי הפסטיבל, על גובה התשלום ולדרוש גם את דו"ח ההכנסות וההוצאות של הפסטיבל, ובסוף אנחנו יכולים להצביע ולאשר או לא לאשר את קיום הפסטיבל?

קודם כל, לא מדובר כאן על פסטיבל ערד. מדובר על מפגש קהילתי של אנשים שמכירים זה את זה, אם לא אישית לפחות וירטואלית. אז אם יש למי לפנות, או לפחות במה שמאפשרת את הדיון, למה לסתום פיות? ירצו המארגנים, יקראו ויתרשמו. ההחלטה בכל מקרה בידיהם. אבל כניסה בתשלום הופכת את האירוע לסוג של מוצר, וככזה - ללקוח יש זכות דיבור.

גם מארגנים של פסטיבלים גדולים מתעניינים מן הסתם בפידבק על האירוע שארגנו כדי להפיק לקחים לפעם הבאה.

אני לא מצפה מהמארגנים לקפוץ לדום ברגע שמציעים משהו אחר ואפילו לא לקרוא כאן, אני מצפה רק שיתנו למי שיש לו משהו להגיד להתבטא בחופשיות בלי העליהום הזה. מה, מותר רק להגיד דברים טובים על המפגש?

(כל זה כמובן לא תקף במידה וגביית התשלום נועדה לצמצם את כמות המשתתפים... אבל אם זה כך עדיף בעיני להפוך את האירוע לפרטי לגמרי ולהודיע עליו רק במייל למי שמכירים אישית)
עוד_פלונית_מטעמי_חששות*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 15:49

שליחה על ידי עוד_פלונית_מטעמי_חששות* »

פיצה מחפשת כיוון וסיפורי פוגית - העיזו להגיד דעתם בגלוי - ואיזה עליהום נהיה עליהן!!!
מרגיעון "מה את רוצה?"
קודם כל לשלוח חיבוק אוהב (()) לשתיכן.
וחוץ מזה - להגיד שכן - זה נכון שיש כאן מארגנים. ושהם משקיעים ממרצם וזמנם. ונכון שהם האחראיים - וזכותם להחליט שזה התאריך וזהו זה, כי זה מה שמתאים להם מבחינה עסקית, חברתית ומשפחתית. ואז נבחר אם נצטרף או לא.
במקביל זו קהילה שלאנשיה יש זכות להגיד אם מתאים להם להגיע או לא. לבקש תאריך חלופי (שכן - ישלמו בעבורו כשיגיעו), ולהביע מחאה כאשר לא נראה להם המינוף הכלכלי.
אני מעדיפה שיאמרו זאת בפה מלא - מאשר שישתקו והמפגשים יתרוקנו להם מאנשים יקרים כאן בקהילה.
כל הזמן מדברים כאן על סובלנות וסבלנות - אבל כנראה רק כשזה מתאים - כל אחד כשזה מתאים לו. חבל.
ובהמשך ל"מה את רוצה" - רוצה את האתר בחזרה במקום המפרגן והמכיל - ושנותן מקום לכל הדעות.
וכאן בדף הזה דווקא רני כשר ענה בצורה מכבדת ונעימה יותר מכל ה"סנגורים" שמן הסתם הוא לא בחר לעצמו...
פיצונת_עם_כוון*

אבל כניסה בתשלום הופכת את האירוע לסוג של מוצר, וככזה - ללקוח יש זכות דיבור.
סליחה, אבל ללקוח יש זכות לא לבוא, לא לרכוש את המוצר, והזכות הנוספת שלו זה להתלונן.
האם את מתלוננת?

גם בפסטיבל ערד, או בכל פסטיבל שהופך למסורת הרבה אנשים מכירים זה את זה וגם את המארגנים.
אני לא מאמינה שהתשלום הוא כדי להקטין את מספר המשתתפים זה לא מתאים לכשר ושפרון וגם אני מעדיפה שיבואו הרבה (אפילו שצפוף קצת) אבל אם התשלום ימנע את אלה שעקרונית לא משלמים מלבוא - אני אהיה שמחה מאוד.

אני מתעצבנת מהנימה הזו שמצפה שיהיה בחינם.

ואני אהיה שם, על בטוח גם אשלם וגם אהנה מכל רגע - כל השנה אנחנו מחכים לימים האלה.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

כל השנה אנחנו מחכים לימים האלה
אכן, גם אנחנו.

כל שנה אנחנו גם קונים עוד משהו בשביל פארק הירדן (אנחנו משפחה לא-מטיילת, לא-מתמצאת-בקמפינג, אך ורק בפארק הירדן). השנה קנינו כבר בלוני גז נוספים כי האיש למד לבשל ברצינות שם וגילינו שצריך עוד גז.
עוד דברים שצריך:
  • רצוי מזרונים לשינה, כי יש שם אבנים קטנות וכואב לישון בלי מספיק ריפוד מתחת.
  • רצוי אוהל נוסף לאוכל ולציוד (אנחנו משתמשים באוהל הקטן של הילדים, אבל זה פיתרון בעייתי כי הם רוצים גם לישון שם. מצד שני, תמיד הם חוזרים לישון איתנו באוהל הזוגי (-: ).
  • רצוי להביא דברים יבשים שלא מתקלקלים מהר, כמו פסטה, אורז, בצל וכדומה.
  • חשוב לארגן תאורה ללילה, כי אין שם תאורה ומרגע שמחשיך - כל כך חשוך שלא רואים כלום. חייבים פנסים ומנורות מכל מיני סוגים. העששיות עם הנרות הקטנים לא ממש עובדות.
מתכוונים להגיע גם השנה מההתחלה, כנראה לחמישה ימים כמו בשנה שעברה.

גם לפארק הירדן צריך לשלם, בכניסה. למה על זה אתם לא מבקשים דו"ח על ניהול הפארק? פירוט הרווחים שלהם? זו החלטה שלנו. הפארק עולה כסף, המפגש עולה כסף, כל אחד יחליט לעצמו אם זה שווה לו את המחיר או לא.
פלונית_מפחדת*

אני מתעצבנת מהנימה הזו שמצפה שיהיה בחינם.

לא מצפה שיהיה בחינם וכבר ציינתי זאת בהודעתי הראשונה. מצפה רק שיתנו לדיון כאן להתנהל מבלי לקפוץ על כל מי שמעז להגיד משהו שנוגד את מה שאת וחברותייך חושבות.
אדמה_טובה*
הצטרפות: 15 אפריל 2004, 13:14
דף אישי: הדף האישי של אדמה_טובה*

שליחה על ידי אדמה_טובה* »

בעיני הויכוח על התאריכים, ההתדיינות עם המארגנים, הצעות השינוי למיניהן והויכוחים על התשלום - נובעים מבלבול. בלבול הקשור לשאלה האם יש כאן קהילה מאורגנת, או ארוע פרטי.
אנחנו רגילים מפעילויות של שינוי חברתי, שנוצרים מבנים ארגוניים, כמו עמותות, או קהילות מאורגנות. בארגונים האלה - ההתנהלות בדרך כלל דמוקרטית, ובדרך כלל מלכ"ר: ללא כוונות רווח. כנראה שיש ציפיה כזו גם מקהילת באופן, אלא שאין זה מצב הדברים. כאן יש התנגדות חזקה ועקבית לארגון ומיסוד. כולם פרטים, הקשרים וולונטרים ובקהילה אין מחויבות הדדית או התארגנות. רק רצון טוב.
אנחנו לא רגילים לזה.
אפשר להתווכח עם זה.
אפשר ללמוד מזה.
כדאי להכיר בזה, למניעת אי הבנות.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

הצילו !איזה פלא,חשבתי שפה כולם שאנטי שאנטי בלאגן נשיקות וחיבוקים ומסתבר שלא ממש. גם שאנטי יכולים להיות עצבן וממש לא נעימים ובעיקר מזה פלצפנים כולה מפגש סעו כבר וזהו מזה כל החפירה הזו?
נוגי_נוג*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 22:03

שליחה על ידי נוגי_נוג* »

אני חדשה מאוד כאן,
מה הוא בדיוק המפגש (מה הוא כולל...)?
האם גם אני מוזמנת?
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

האם גם אני מוזמנת?
כל אחד שרוצה - מוזמן.

מה הוא בדיוק המפגש (מה הוא כולל...)?
נפגשים באיזור מסוים בפארק הירדן (מוסבר למעלה?), כל שנה בתאריכים שנקבעים כמה חודשים מראש (תאריכי השנה כתובים למעלה).
רוב האנשים מגיעים לפחות ללילה אחד, וזה אומר ציוד קמפינג: אוהל, משהו לישון עליו, אוכל וכו'.
בזמן השהות אנחנו מבלים חלק ניכר מזמננו בתוך מי הירדן, בגלל החום ובשביל החברה (יושבים במים ומפטפטים (-: ). יש כמה פינות חמד בירדן, חלק מתאימות לאלה עם התינוקות, לחלק מגיעים אלה שרוצים לשבת במים בעירום, וכו'.
יש גם "מעגלים", שהם שיחות בנושאים שאנשים מזמנים. על הדשא המרכזי.
לפעמים יוזמים עוד פעילויות. כמה פעמים יזמו שירה בציבור בערב, יש משפחות שעושות מדורה ביחד, כל מיני.
בשנה שעברה אחת ממשתתפות האתר (שאם היא רוצה, מוזמנת לגלות את עצמה (-: ) ביקשה מ-רני כשר להביא טלביזיה כדי שאפשר יהיה לראות שם את הגמר של כוכב נולד D-: אז גם זו היתה פעילות חברתית שעשינו בפארק הירדן.
אפשר להכיר באופן אישי את מי שפוגשים בדרך כלל רק וירטואלית.
אבל יש לא מעט אנשים שמגיעים לפארק הירדן ולא נכנסים בכלל לאתר, כמו שהרבה מכותבי האתר לא מגיעים לפארק הירדן.
פלוני_אלמונית*

לגבי החושך - למה לא לתכנן ללילות שיש ירח מלא?

<מנסה להמשיך את הנימה המעשית של בשמת כדי לצאת מהפלונטר של ויכוחים לא נחמדים בדרך לשום מקום שעושים קשר לא נעים במעיים>
שרית_אמיר*
הצטרפות: 27 ינואר 2004, 17:51
דף אישי: הדף האישי של שרית_אמיר*

שליחה על ידי שרית_אמיר* »

אז עכשיו תור פיצה להיות על המוקד-
יאלה בואו נרגום באבנים שלוש ארבע.
זהו- אין יותר פיצה הנושא עלה ונעלם.
(-:
פיצה העלתה שאלה- נו אז מה? עם לרני יש מה לענות תאמינו לי רני ילד גדול יודע קרוא וכתוב והיה וימצא לנכון גם יענה ( אגב שרני עונה הוא לא משמיץ או משתלח- רני עונה ענינית ובצורה מכובדת).
מה שעצוב כאן זה החוסר כבוד לכותב/חושב/מביע דעה שונה - חלאס טיפה כבוד טיפה יכולת קבלה.
אגב פיצה חברה טובה שלי - ולא ממש נראה לי שהסכום הוא הענין כאן- אז לכל הנדיבים תודה.
וחוץ מזה למה אני "כאילו" מגוננת על פיצה - כי אני חושבת די דומה לפיצה.
אבל אין סיבה בבת אחת לעשות עליהום על שתיים אז בואו ונמשיך לקטול בחברותא את פיצה (-:
יוקו*

שליחה על ידי יוקו* »

יפה. אז עכשיו גם לפיצה יש סניגור.ממש חגיגה.
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

_בעיני הויכוח על התאריכים, ההתדיינות עם המארגנים, הצעות השינוי למיניהן והויכוחים על התשלום - נובעים מבלבול. בלבול הקשור לשאלה האם יש כאן קהילה מאורגנת, או ארוע פרטי.
אנחנו רגילים מפעילויות של שינוי חברתי, שנוצרים מבנים ארגוניים, כמו עמותות, או קהילות מאורגנות. בארגונים האלה - ההתנהלות בדרך כלל דמוקרטית, ובדרך כלל מלכ"ר: ללא כוונות רווח. כנראה שיש ציפיה כזו גם מקהילת באופן, אלא שאין זה מצב הדברים. כאן יש התנגדות חזקה ועקבית לארגון ומיסוד. כולם פרטים, הקשרים וולונטרים ובקהילה אין מחויבות הדדית או התארגנות. רק רצון טוב.
אנחנו לא רגילים לזה.
אפשר להתווכח עם זה.
אפשר ללמוד מזה.
כדאי להכיר בזה, למניעת אי הבנות._

מה שיש כאן, זה קהילה המסתופפת סביב גרעין שמרכזו שתי משפחות, אשר מזה 12 שנה, מתעקשות לארגן מפגשים, שמאפשרים שהייה בצוותא של משפחות.

שתי המשפחות האלה, כשר ושפרון, מתחנכות בחינוך ולימוד ביתי, תריסר אביבים, והחינוך הביתי הוא האטום, שסביבו מתקיימת כל הקהילה הזו, שכן, עיקרו הוא משפחה, ובמובן הזה, המשפחה, היא הדבק, לכל האירועים והפעילות של הקהילה הזו.
זה הגרעין והוא מתרחב אל דרכי חיים אחרות, ונוגע לעולם בעיקר הזה, על פיו המשפחה היא העיקר.

כאן, מקומץ משפחות גדלה הקהילה הזו, כשהיא מתפתחת לכל מיני כוונים, ועדיין המשפחה היא העיקר.

בלי כחל ושרק, ללא הנהגה, יוזמה, התעקשות, ומימון לאירועים האלה, למפגשים האלה, הפיזיים והוירטואלים (האתר) - לא תתקיים הקהילה הזו, לא תתקיים אף קהילה.

וזו ההנהגה.

וההנהגה הזו בוחרת מיקומים, תאריכים ודרך לממן את המפגשים האלה, כמיטב הבנתה.

והמימון הוא גם בעבור עבודתם של העוסקים במלאכה.

ואין כל סיבה שמימון זה ישולם מכיסן של שתי המשפחות האלה.
ומכך - מתבקש הקהל לשלם.

אם הקהל אינו סומך על היושרה ועל השכל הישר של ההנהגה הזו, ועל הגינותה, ומעלה תהיות וספקות, זו בהחלט הבמה לאלה.

ניפגש בפארק, בתאריך שנקבע, בתשלום.

ובשמחה גדולה.

צפריר.
רני_כשר*
הצטרפות: 15 יוני 2001, 01:21
דף אישי: הדף האישי של רני_כשר*

שליחה על ידי רני_כשר* »

הויכוח על התאריכים, ההתדיינות עם המארגנים, הצעות השינוי למיניהן והויכוחים על התשלום
אני לא בטוח שאוכל להסביר לכל התוהים והשואלים לגבי עניינים שונים של אירגון, ניהול והנהגת הקהילה, אבל אנסה, ואני מקווה שלא אעלה על מוקשים סמויים. וזאת למרות שבעקרון אני לא בטוח שאני חייב הסברים על כל דבר, בטח לא הסברים שנוגעים למאזנים הכלכליים של "באופן טבעי".

<יצא מעט ארוך. קחו נשימה>

אירגון והנהגת הקהילה כולל נושאים רבים ושונים, כגון הוצאת עלון (במשך יותר משתים-עשרה שנה), הפעלת אתר (כבר יותר משש שנים, אני חושב), אירגון מפגשים, הוצאה לאור של ספרים וחוברות וחומר "תעמולתי" אחר, עמידה מול התקשורת, ועוד נושאים רבים שלא ניתן לנסח אותם בשתיים-שלוש מילים.
מההתחלה המוטיבציה שלנו לא היתה כלכלית אלא אידאולוגית, וזאת למרות שחלק מהפעילויות דרשו, ועדיין דורשות, הוצאת כספים. את הכספים הוצאנו מכיסנו הפרטי, בשמחה, אולם לא תמיד היה (וגם היום אין) לנו מספיק כדי לעשות זאת. עם הזמן הבנו שכדי שנוכל להמשיך לעשות את הפעילויות השונות, יש צורך באיזון כלכלי, ולכן התחלנו לגבות כספים על הפעילויות. בנוסף, הרגשנו שיחסי גומלין אנרגטיים כוללים גם החלפת אנרגיות בצורה של מטבעות זהב, ולא רק בצורה של מחמאות כסף. אנו מאד רוצים להגיע למצב בו הגוף המשפחתי-קהילתי שנקרא "באופן טבעי" יוכל לפרנס אותנו, כדי שנוכל להשקיע בו אנרגיה וזמן רבים יותר. עד כה לא הצלחנו בכך, ואנו נאלצים לפרנס את עצמנו בדרכים אחרות, הרבה פחות "כיפיות". אם היינו מצליחים להתפרנס מפעילויות "באופן", היינו מוותרים ברצון על פרנסות אחרות, אך עד כה אנו לא מצליחים בכך, לא מתקרבים אפילו, ואפילו, מה לעשות, מפרנסים בעצמנו את "באופן".

הסכומים שדרשנו עד כה על הפעילויות היו תמיד מעט גבוהים מההגדרה "סמליים". לדוגמא, 40 ש"ח למשפחה לשני הלילות הראשונים בפארק הירדן זה 20 ש"ח למשפחה ליום, כלומר 5 ש"ח לנפש במשפחה ממוצעת של 4 נפשות. מהלילה השלישי זה יורד ל-10 ₪ למשפחה ללילה, כלומר 2.5 ש"ח לנפש ליום). אבל, בשל מיעוט המשלמים (לאו דווקא בשל ההענות לתשלום, משום שכמעט כולם משלמים, אלא בעיקר בשל המספר האבסולוטי הנמוך יחסי של המשתתפים) לא תמיד זה מכסה את ההוצאות, ובודאי לא ניתן לקרוא לכך "פרנסה". כך לגבי העלון, כך לגבי דמי ההשתפות באתר, כך לגבי ההוצאה לאור של הספרים ("חינוך ביתי באופן טבעי" ו"תינוקות באופן טבעי"), וכך אפילו לגבי דמי ההשתפות במפגשים. היות שמגוון הפעילויות שלנו הוא רחב, והקופה היא אחת, לעתים פעילות אחת כיסתה על ההפסדים של פעילות אחרת, אולם בשורה התחתונה, לאורך כל השנים, המאזן נשאר מאוזן כלפי מטה. סגירת העלון, למשל, לאחר שהחלטנו שאין לנו אפשרות לממן אותו עוד, הצריכה החזרים כספיים לכל מי ששילם דמי מנוי מראש (ועשינו זאת לכל מי שביקש, כמובן). דמי ההשתתפות ביום העיון האחרון כיסו ישירות חלק מכספים אלו.
פעילויות אחרות, כמו המפגשים, מצריכים אותנו בדרך כלל להוציא כספים שונים הקשורים למשל בטלפונים לתאומים, הוצאות נסיעה והכנה, הוצאות על ציוד מיוחד ועוד, וזאת בנוסף לזמן ולאנרגיה המושקעים בהכנות ובביצוע עצמו. אנו כמובן ניהנים מאד מהאירועים עצמם, אולם אין הנאה זאת גורעת מהשקעת המשאבים השונים, שלא היו מושקעים אילו לא היינו עוסקים בכך.
אפילו האתר הקהילתי, זה שמאפשר לנו את הדיונים הללו, מצליח אולי לכסות את עצמו בקושי בראייה שנתית, אבל התנודתיות בתשלום דמי ההשתתפות (עלייה בתשלומים לאחר תזכורות ודיונים, ירידה משמעותית לאחר הנושא נשכח) גורמת לעתים לקשיי נזילות נקודתיים אותם אנו מצליחים לפתור אך בקושי.

אני מודע לכך שהמסגרת של "באופן" היא מעט שונה ממסגרות מוכרות אחרות. אנו מנסים לשלב עקרונות שונים שנראים לנו חשובים, כגון "תשלום בשמחה" ו"שלם כמה שזה שווה לך" (כמו ב"ריינבו", אבל עם המלצות לסכומים), פעילות ויוזמה של פרטים ולא של עמותה או גוף מסודר, סובלנות מקסימלית, פתיחות מקסימלית (כמו הממשק של אתר זה) ועוד. הארגון אינו דמוקרטי, מהבחינה הזו שכל אחד יכול להביע את דעתו ודעת הרוב היא זו שנקבעת, משום שאנו מאמינים שבצורה זו אין שום סיכוי להזיז משהו. אבל אנו מנסים להיות קשובים לדעות השונות, ועדיין משאירים את ההחלטות בידינו בלבד, גם אם לא ניתן להסבירן בכל פעם. למשל, אם נחליט על תאריך של טיול בעוד חצי שנה, וכחודשיים לפני הטיול יסתבר שהוא נופל בדיוק על חתונה של האח שלי, הרי שנאלץ לשנות את התאריך, ולא בטוח שנרצה לפרט את הסיבה. כך גם לגבי בחירת מקום לטיול (לא נטייל לנחל ההוא שבחודש מרץ מסתובב שם פשפש שהריח שלו גורם לאחד הילדים שלי להקיא) או לגבי בחירת התאריך של שמונה ימים בפארק הירדן 2007 (אה, את זה דווקא כן הסברתי).

נרקיס הזכירה לי ש העניין הוא שאחד המאפיינים שלנו כקהילה הוא המרדנות שלנו, ולעתים המרדנות הזאת מופנית כלפי פנים ולא החוצה. זה נכון, ואני מסוגל לחיות עם זה בלי בעייה. אני רואה שיש לא מעט ש"נעלבים" בשמי, אבל אני חייב לומר להם שבאמת - אני לא. כל השנים אנו מציעים את מה שאנו מסוגלים להציע, וכל מי שרוצה מוזמן לקחת. גם לנו יש מגבלות, וכמובן חסרונות, אבל בכל מקרה אין לנו אפשרות להציע את מה ש... אין לנו אפשרות להציע.

לכן, אנא נסו, כל התוהים והשואלים, לקבל את מה שניתן. אין לי שום בעיה עם ביקורת ושאלות קנטרניות, אך לא תמיד יש לי מה לענות.

התאריכים שקבענו לפארק הירדן נראים לנו הכי מתאימים - ולכן הם נקבעו. המקום שקבענו נראה לנו הכי מתאים - ולכן הוא נקבע. כך גם לגבי התשלום, וכך יהיה גם לגבי המיקום של המאהל, רשת הצל, פחי המחזור וגם הפסל הסביבתי שאנו עומדים להקים בפארק הירדן. אם מישהו יאיר את עינינו ויציע משהו טוב יותר - נשמח ונשנה. אך לפני כן נסו רגע להיות במקומינו, והבינו אותנו כאשר אנו דבקים בהחלטתנו, ולו מהסיבה הפשוטה ש... סתם אין לנו כוח לשנותה. לעתים כל שינוי עלול להוביל לשינויים עתידיים בלתי ידועים, ולא תמיד יש לנו כוח לזה.

זכרו שאפילו לאירוע "בלתי מאורגן בעליל" כמו המפגש בפארק הירדן, יש מישהו שצריך להיות "אחראי" מול צוות הפארק, לתלות את לוח המודעות, לטפל בתלונות של שכנים, לגרש צרעות או חזירים, לארגן (או לדאוג שמישהו יארגן) קבלת שבת, לפנות את פח הקומפוסט כשאף אחד אחר לא עושה את זה, ואפילו לדאוג שבסוף האירוע השטח יהיה נקי קצת יותר ממה שקיבלנו. והמישהו האלה, שעושים זאת כבר לא מעט שנים, בשמחה, לא יכולים, ואולי גם לא יודעים, להיות תמיד צודקים ותמיד חכמים.

אבל לפחות, הם עושים כמיטב יכולתם.
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

אנחו נוסעים היום לטיול ספונטני. שאלה: פארק הירדן מפוצץ בנופשים באמצע השבוע באמצע אוגוסט, או שנראה לכם שיש סיכוי לרדיוס סביר של שקט? נצא בטח עוד משהו כמו שעה- שעה וחצי (בסביבות 9 וחצי) ונשמח לתשובות עד אז.

בעניין הדיון - אני מזמינה את מי שרוצה לבוא היום, ללא תשלום, אבל בשיא החום :-) (וברצינות - הייתי משלמת בשמחה אם הייתי באה לאירוע בספטמבר) (אבל אני לא).
רני_כשר*

שליחה על ידי רני_כשר* »

פארק הירדן מפוצץ בנופשים באמצע השבוע באמצע אוגוסט, או שנראה לכם שיש סיכוי לרדיוס סביר של שקט?
יש לי הרגשה שלא יהיה נורא בפארק הירדן. לאור העובדה שהתחיל אלול, כמות המטיילים באזור ירדה באופן דרסטי, ואני מניח שכך יהיה גם בפארק הירדן. את מוזמנת להתקשר לפארק ולשאול, בטל' 04-6923422.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

נורא רוצים לבוא אבל קצת חוששים מכיוון שאנחנו לא ממש באופן (לא בחינוך בייתי וכד') אבל אט אט מאמצים רעיונות ומשנים אורח חיים. מחפשים חברה פתוחה לרעיונות... נראה...
שרית_אמיר*
הצטרפות: 27 ינואר 2004, 17:51
דף אישי: הדף האישי של שרית_אמיר*

שליחה על ידי שרית_אמיר* »

אמרתי לכם/ן (-: כשרני עונה, הוא עונה ענינית ובצורה מכובדת - יש מה ללמוד ממנו בנושא זה.
נעים לקרוא את תגובתו ולהרהר בדבריו.
ניהול דיאלוג גם באי הסכמה - יכול להיות מפרה ולאו דוקא התנצחות וצחצוח חרבות.

יפה. אז עכשיו גם לפיצה יש סניגור.ממש חגיגה.
יוקו בכייף הייתי סניגורית של פיצה בתנאים הבאים:
א- אם היא היתה צריכה.
ב- אם הייתי מסימת ללמוד משפטים ( וכלל לא התחלתי)
ג- אם היא היתה משלמת לי בהתאם (-:
ושוב בתשלום עסקננו
יום נעים
סמטה_אלמונית*
הצטרפות: 20 אוגוסט 2007, 10:53

שליחה על ידי סמטה_אלמונית* »

רני,
אתה מתוק אמיתי. {}
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

נורא רוצים לבוא אבל קצת חוששים מכיוון שאנחנו לא ממש באופן (לא בחינוך בייתי
הסירו דאגה מלבכם (-:
יש לא מעט משפחות שבאות באופן קבוע כבר שנים לפארק הירדן והן בכלל לא בחינוך ביתי "וכו'".
אין צורך בשום "הגדרה של באופן טבעי".
אולי אני צריכה להסביר מה שכתבתי קודם למעלה,
כל אחד שרוצה - מוזמן

הכוונה במשפט הזה היא: שכל מי שרוצה, כלומר, רוצה לבוא, רוצה להכיר, רוצה להשתייך, רוצה ללמוד, רוצה לראות, רוצה סתם להתעצל בצוותא עם אנשים שלא יציקו לו ב"אז למה אתם..." ו"עד מתי הילד...", רוצה סתם לראות מי הפרצופים שמאחורי השמות - לא חשוב למה ולא חשוב איך, אבל כ-ל מי ש-ר-ו-צ-ה - מכל סיבה שהיא, בלי שום צורך להסביר, להצטדק, לקבל רשות, לקבל הזמנה אישית - מ-ו-ז-מ-ן ונשמח להכיר.
הדף הזה הוא הזמנה לכל מי שמעוניין לבוא.

אבל מלה של בעלת ניסיון: במשך השנים התברר, שחלק ניכר מהאנשים שמגיעים לקהילת באופן טבעי מתאפיינים בסוג מסויים של, לא יודעת איך להגדיר את זה בדיוק אבל נגדיר את זה "ביישנות" רק מפני שזה עוזר להבין. להרבה מאיתנו קשה לפנות למישהו לא מוכר ופתאום לדבר, יש איזה מחסום, לא נעים, לא יודעים איך. אז יותר קל למי שמכין את עצמו מראש להצטרף לאוסף של ביישנים ומוצא את הדרך. דרך טובה להתחיל היא לעצור מישהו עם השאלה "סליחה, איפה רני כשר?" (-:
מה שכן, משפט הפתיחה "סליחה, מה השעה?" לא יעזור שם... אנחנו מסתובבים בלי שעונים...
(עצלנות כבר הזכרתי?)
יוקו*

שליחה על ידי יוקו* »

אך לפני כן נסו רגע להיות במקומינו, והבינו אותנו כאשר אנו דבקים בהחלטתנו, ולו מהסיבה הפשוטה ש... סתם אין לנו כוח לשנותה. לעתים כל שינוי עלול להוביל לשינויים עתידיים בלתי ידועים, ולא תמיד יש לנו כוח לזה.
רני, אם הסיבה היחידה היא שאין כח אז אפשר להאציל סמכויות, אשמח אם תוכל להיעזר בי למשל כדי לנסות להזיז משהו שמסתבר שהוא פחות מתאים. אין צורך לדבוק במשהו רק בגלל שהוא הוחלט. כמשפחות שמחנכות מהבית, דווקא ניתן בקלות למצוא זמן לארגונים טלפוניים וכדומה. אני לא מנסה להתעקש פה או לקנטרן, רק מציעה.
לי זה מאוד ברור על מה ולמה אתם גובים דמי השתתפות, ברור לי מאוד שכל ארגון והנהגת הקהילה כרוכים במשאבים ואנרגיה, והשקעת האנרגיה מצדך כדי להסביר זאת אף מיותרת בעיני. מי שלא רוצה להבין על מה גובים את התשלומים שמבקשים לגבות - שיפקח את העיניים ויראה כמה עבודה מושקעת בכל מפגש שאתם מארגנים. כמה ציוד, כמה נסיון ורצון טוב. אין ויכוח לדעתי וחבל שטרחת והסברת, כי מי שלא מבין תמיד יחשוב שעושים מסחרה על חשבונו.
הרבה מהאנשים שיוזמים ומארגנים מפגשים בחינוך הביתי מתקשים להאציל סמכויות, אולי בגלל שלא נעים להם או בגלל שהם מעדיפים לעשות בעצמם מאשר להתחיל לבקש - וחבל. אפשר לבקש עזרה והיא תינתן בשמחה, אפשר לחלק עומסים.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

ובהמשך ל"מה את רוצה" - רוצה את האתר בחזרה במקום המפרגן והמכיל - ושנותן מקום לכל הדעות.
מיכל_אמא_של_ליאור*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2003, 12:14
דף אישי: הדף האישי של מיכל_אמא_של_ליאור*

שליחה על ידי מיכל_אמא_של_ליאור* »

רני ,
מאד מעריכה את רצונך להסביר , ואת ניסיונך לשתף בהרגשות ובמעשים של הפועלים בניהול ובאירגון .
למי שמגיע לפארק ולא יודע על הפעולות שסיפרת , כל הדברים האלו מתקבלים כמובנים מאליו. שקופים , כמו בית מסודר שעקרת הבית טורחת עליו כל היום ולא נראה שהשקיעה כי הבית נראה מסודר ונקי וזה מובן מאליו .
אז אוהבת גם את הנימה הטובה שאתה פונה , ומודה לכם מאד על כל ההשקעה שאתם משקיעים כל השנה , שמשפיעה הרבה טוב על חיי שלי ועל חיי בני .
אז דברי אלו היו מטבעות התודה , בפארק אשמח לתת את מטבעות הזהב .
תודה
מיכל
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

זכרו שאפילו לאירוע "בלתי מאורגן בעליל" כמו המפגש בפארק הירדן
מאוד מאורגן, ואני מעריכה את זה, במיוחד מפני שאני לא הייתי מסוגלת לארגן אותו גם אם הייתי רוצה.
מיכל אמא של ליאור כתבה בצורה מדוייקת:
כל הדברים האלו מתקבלים כמובנים מאליו. שקופים

אני, בתור משתתפת בדף כמו תחזוקת בעל, מאוד רגישה לדברים ש"מתקבלים כמובנים מאליהם" ו"שקופים" למי שלא עושה אבל נהנה מהתוצאות.
לי הם לא שקופים. אני כן רואה את המאמץ שהושקע, ואף מעריכה.
לפעמים חשוב לי שגם אחרים יראו.
כי זה מרגיש לי בדיוק כמו אותו האיש שחוזר הביתה ומוצא את אשתו עם התינוקת בת החודשיים בתוך בית הפוך, ולא מבין למה היא לא סידרה ולמה היא לא אכלה, ולמה לא מצפה לו ארוחה על השולחן: "מה כבר עשית כל היום?"
אמא*

שליחה על ידי אמא* »

למי שמגיע לפארק ולא יודע על הפעולות שסיפרת , כל הדברים האלו מתקבלים כמובנים מאליו. שקופים , כמו בית מסודר שעקרת הבית טורחת עליו כל היום ולא נראה שהשקיעה כי הבית נראה מסודר ונקי וזה מובן מאליו
אני חושבת שאנשים מבוגרים, הורים לילדים, וכו' יודעים גם יודעים שכל ארגון דורש עבודה רבה. לדעתי זה לא מכבד ולא מכובד לבקש ממישהו לפרט את פעולותיו כדי להסכים לשלם לו, כשמדובר בסכום כל כך צנוע. זה חשדני, לא בוטח, פולשני אפילו. וכל אחד, כל אחד, ולא צריך להיות חכם או מנוסה, יכול להסיק במה פחות או יותר כרוך ארגון מפגש גדול. זה ממש ממש פשוט להסיק את זה. אז משום כך, השאלות הן קנטרניות. והביטוי "מסחרה" הוא ממש מעליב.

אם מישהו דורש סכום מאוד גבוה על עבודה, יש מקום לבקש מעט פירוט (או פשוט ללכת למישהו אחר). אבל כשמדובר במשפחה שחיה בפשטות ושמנהיגה קהילה של פשטות מרצון ועושה כל כך הרבה דברים מכספה שלה, זה פשוט, איך להגיד, קצת גס, לבוא אליהם בטענות. ואם מישהו לא יודע מיהם הכשרים, אז, בכלל, לפני שהוא מתלונן שיקרא קצת באתר.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

רני, האם מתוכננים מעגלים כמו שהיו שנה שעברה?
רני_כשר*

שליחה על ידי רני_כשר* »

רני, האם מתוכננים מעגלים כמו שהיו שנה שעברה?
כאמור, אנו מנסים שהמפגש יהיה "בלתי מאורגן". אבל, כשיש בקשות, אנו מנסים לארגן, ובעיקר "דוחפים" את הציבור לארגן. במרכז הדשא מוצב לוח מודעות, ובו יכול כל אחד לפרסם את מרכולתו המעגלית, כלומר: "בשעה 15:00 מתארגן מעגל בנושא "איך להרדים תינוקות לפני 12 בלילה". הציבור מוזמן".
ע"פ הצעתה של אורלי, נתלה שעון מעל לוח המודעות, כך שמי שאינו מסתובב עם שעון יוכל להגיע בזמן.
המעגלים יכולים להיות גם "טאי-צ'י בשעה 08:00" או "טיול ירח לאורך הירדן, יציאה ליד טחנות הקמח" וגם "אליפות דוקים במגרש המשחקים עם שקיעה".
וכל המרבה...
מצד שני, יש כאלו שבאים רק להתפנן בצל או במים, כך שלא תמיד יש היענות רבה.
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

שליחה על ידי חוט_השני* »

"איך להרדים תינוקות לפני 12 בלילה".:-D
למה אתה צוחק? דווקא רעיון!
( לנו לקח מעל שנתיים ללמוד את זה:-P)
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

ברחנו אתמול מפארק הירדן אחרי 20 דקות. אני חושבת שלא נכנסו בכלל לאיזור שבו אתם נפגשים, כי היה מפוצץ מפוצץ. זה היה נראה מדכא מאוד. חיפשנו מקום מחוץ ל"מכלאה" האנושית, ובסוף חנינו ליד הנחל, במקום שהוא בקושי זורם - היה מעופש, כל הזמן עברו לידינו מכוניות, ואחרי כמה דקות הבנו שאין מצב שאנחנו נשארים שם. מה שכן, שכחנו שם בקבוק יין, ששמתי על גדת הנחל (טובל במים) כדי שיתקרר. אם מישהו מכם רוצה לחפש - זה נמצא בערך 50-70 מטר לפני המכלאה, יש מין לשונית כזאת של יבשה שמחברת בין שתי גדות הנחל. זה נמצא בצד הימני של הלשונית - ממש איפה שהלשונית מתחילה (בעיקול בינה לבין המשך הנחל).
יוקו*

שליחה על ידי יוקו* »

היה מפוצץ מפוצץ
כנראה שגם בתאריכים של המפגש יהיה דומה.
הרבה אנשים עושים את "הגשר" הזה.
אני אתקשר לפארק יותר מאוחר לברר על התחזיות.
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

_כנראה שגם בתאריכים של המפגש יהיה דומה.
הרבה אנשים עושים את "הגשר" הזה._

איזה גשר? אנחנו היינו באמצע השבוע, ונראה לי שפשוט אוגוסט זה לא זמן לצאת מהבית למקומות ציבוריים. אני חושבת שדווקא בספטמבר זה אידאלי, ובטח יהיה לכם כיף.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

כנראה שגם בתאריכים של המפגש יהיה דומה
לאו דווקא.
חשוב לזכור שבשביל רוב המשפחות זה השבוע הראשון של שנת הלימודים אחרי החופש הגדול.
פלוני_אלמונית*

כאמור, אנו מנסים שהמפגש יהיה "בלתי מאורגן". אבל, כשיש בקשות, אנו מנסים לארגן, ובעיקר "דוחפים" את הציבור לארגן.
הנה בקשה :-)
מאד נהניתי מהמעגלים שהצלחתי להגיע אליהם בשנה שעברה, ואני זוכרת הענות יפה. אישית הייתי שמחה למעגליםעל פשטות מרצון, פרמקלצ'ר, ומשהו יותר תיאורטי על תזונה בריאה - כל עניין תזונת הציידים-לקטים לעומת התזונה המודרנית, מזון נא, וכו' - אבל עם בסיס תיאורטי מוצק, אם אפשר :-)
לא מארגנת, מאחר שאין לי מספיק מידע, ובגלל הילדים גם לא יכולה להתחייב.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אישית הייתי שמחה למעגלים על פשטות מרצון, פרמקלצ'ר, ומשהו יותר תיאורטי על תזונה בריאה
מה שרני כשר התכוון ב
ובעיקר "דוחפים" את הציבור לארגן
שמעגלים כאלה יהיו אם יהיו בפארק הירדן האנשים שיכולים ורוצים לקיים מעגל בנושאים אלה, ואם הם יסכימו לעשות את זה (כי הם גם יכולים למשל לסרב וללכת לטבול בירדן...).
יולי_פעלולי*
הצטרפות: 19 פברואר 2003, 01:29
דף אישי: הדף האישי של יולי_פעלולי*

שליחה על ידי יולי_פעלולי* »

...לפני שנתיים היה מעגל מקסים - מעגל שתיקה... שנה שעברה לצערי לא היה.
אולי השנה מישהו יסכים להנחות מעגל כזה? (אני עדיין לא מרגישה מספיק בשלה לעשות זאת)
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

דיברתי עם חברה שסיפרה לי שהמפגש של באופן הוא לא איפה שחשבתי, אז בעניין בקבוק היין, אם מישהו רוצה לנסות לבדוק אם הוא שרד עד ספטמבר (הזרם היה נראה עלוב מדי כדי שמשהו יזיז לו והוא היה במקום שלא בטוח שיאוכלס ע"י נופשים, כי זה בצד הדרך). אז - אם נוסעים לתוך השמורה הדרך באיזשהו שלב מתפתלת (כמו u-turn) וחוזרת אחורה. שם יש חניון שחשבתי שאתם נופשים בו. אז היין נמצא משהו כמו 50-70 מטרים לפני החניון הזה. אם נוסעים עם האוטו הנחל ימצא מצד שמאל. יש שם מין לשונית אדמה שמחברת את שתי גדות הנחל. היין שוכב במקום שבו הלשונית פוגשת את גדת הנחל, בצד שממנו באתם. זה בחיבור שמימין ללשונית.
חמו_מה*
הצטרפות: 15 יולי 2007, 14:54
דף אישי: הדף האישי של חמו_מה*

שליחה על ידי חמו_מה* »

נשבעת לכם שהייתי נוסעת לירדן רק כדי למצוא את בקבוק היין המסתורי.
(וגם לראות מי זאת בשמת)
פיצה_והתוספות*
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 22:52

שליחה על ידי פיצה_והתוספות* »

לא הייתי כמה ימים וכבר נהיה בלאגן אמתי. זה קל לשבת ביציע להיות פלמוני, לבקר את האחרים ולצעוק "השופט בן .....".
אילו הייתי חושבת שמגיע לי מפגש בחינם הייתי מגיעה ולא משלמת. פשוט והגיוני.

רני תודה על התשובה. אני מקבלת את דבריך אך איני מסכימה איתם. לדעתי, פעילות חברתית מהסוג הזה אמורה להעשות ללא התחייבות וללא תשלום. בדיוק כפי שארגון של המעגלים, הנחית המעגלים וההשתתפות במעגלים נעשים. הרובד של התשלום מוסיף תחושה אחרת למפגש. רובד של מסחור. לא אחזור על דברי הכתובים למעלה. תהנו ותבלו, תחזרו מלאי חוויות ושמחה :-)
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

הרובד של התשלום מוסיף תחושה אחרת למפגש. רובד של מסחור.
אני מבינה את דברייך, פיצה, אבל אני רוצה בתגובה לתת זווית אחרת, הזווית של הדעה שלי:
הרובד של אירגון מפגש כזה בחינם מוסיף תחושה אחרת למפגש. רובד של ניצול.

להצמיד את המלה "מיסחור" לתשלום הצנוע שמתבקש, בקושי להחזר הוצאות כספיות מוחשיות, נקרא לי מוגזם.
פלוני_אלמונית*

ייייייייייייאאאאאאאאאאאאאאאאאאאללללללללללללללללללללללללההההההההההההההההה

די לריב כל היום.מי שרוצה בא/ה ומי שלא לא.

לא על כל דבר צריך לנהל דיונים שלא יוצא מהם כלום
יאסו_מאסו*
הצטרפות: 11 יולי 2006, 18:04

שליחה על ידי יאסו_מאסו* »

גם לפארק הירדן צריך לשלם, בכניסה. הפארק עולה כסף, המפגש עולה כסף, כל אחד יחליט לעצמו אם זה שווה לו את המחיר או לא. כן בהחלט שווה למרות שבישבילי המחיר זה לא העניין העיקרי.
אים הכניסה לפרק עולה כסף והמיפגש עולה כסף מה הסכום הכולל לשניהם -שורה תחתונה כמה משלמים. אני פשוט מתכננת להגיע וזו הפעם הראשונה שלי .לכן רציתי פרטיםיותר מדויקים

בשמת א מאוד עזרה לי בטיפים באירגון של מה להביא מתוך ניסיון. האים יש למישהוא עוד רעיונות מתוך ניסיון אישי ?
ענת_גיגר*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2001, 01:47
דף אישי: הדף האישי של ענת_גיגר*

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

רני, אפשר יהיה לקנות מכם בפארק פנסים סולריים כמו שראיתי בחנות שלכם?
רני_כשר*

שליחה על ידי רני_כשר* »

רני, אפשר יהיה לקנות מכם בפארק פנסים סולריים כמו שראיתי בחנות שלכם?
אם את רוצה - נוכל להביא. עקרונית אנו לא רוצים למכור בפארק, אלא אם מזמינים במיוחד מראש.
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

האים יש למישהוא עוד רעיונות מתוך ניסיון אישי ?
חפשי בדפי המפגשים בפארק הירדן בשנים קודמות. יש שם המון מידע ותשובות לשאלות.
רועה_חשבון*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2007, 06:13

שליחה על ידי רועה_חשבון* »

אם הכניסה לפרק עולה כסף והמפגש עולה כסף - מה הסכום הכולל לשניהם - שורה תחתונה כמה משלמים
אם תבואי ביום חול (שלישי או רביעי, מוצ"ש, ראשון או שני) תשלמי לפארק הירדן 45 ש"ח לרכב ללילה + 40 ש"ח לבאופן טבעי לשני לילות ראשונים או לילה אחד + 10 ש"ח לבאופן טבעי לכל לילה נוסף על השני לילות הראשונים. בחמישי-שישי המחירים לפארק הירדן הם 50 ש"ח לרכב ללילה.
דוגמאות: באת ליום רביעי בלבד ---> 45 לפארק + 40 לבאופן טבעי. באת לשלישי-רביעי ---> 90 לפארק + 40 לבאופן טבעי. באת לשלישי-רביעי-חמישי-שישי ---> 190 לפארק + 60 לבאופן טבעי. באת לשלישי-רביעי-חמישי-שישי-שבת-ראשון-שני (מה, באת לגור כאן?) ---> 325 לפארק + 90 לבאופן טבעי.
כל המחירים הם לרכב, כלומר לכל המשפחה.
פשטייס?
חגית_נובק*
הצטרפות: 20 מאי 2002, 17:25
דף אישי: הדף האישי של חגית_נובק*

שליחה על ידי חגית_נובק* »

יש לי שני רעיונות למעגלים שאני מוכנה להנחות. (זו הצהרת כוונות, אל תתפשו אותי במילה). האחד הוא מעגל שיעסוק בתקשורת עם עוברים ברחם אימם, והשני הוא מעגל לילי של שירה אינטואיטיבית ויכולות הריפוי הגלומות בה. את שניהם חשבתי לארגן מתוך סקרנות עמוקה, וממש לא בגלל שאני ברת-סמכה בנושאים הללו. מי שסקרן - מוזמן.
מקדים_רפואה*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2007, 23:44

שליחה על ידי מקדים_רפואה* »

שלום,
אודה לכל מי שיוכל לתרום מנסיונו לגבי ערכת עזרה ראשונה שיכולה לסייע בפארק הירדן להתמודד עם עקיצות, פציעות וכד'. מה אתם מביאים עמכם ?
מקדים_ושואל*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2007, 23:46

שליחה על ידי מקדים_ושואל* »

והיכן ניתן לרכוש מוצרים הדורשים קירור בקרבת פארק הירדן (גבינות וכד') ?
אורנה_שפרון*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2001, 22:59
דף אישי: הדף האישי של אורנה_שפרון*

שליחה על ידי אורנה_שפרון* »

משוחחים על הריון ולידה בפארק

מעגל בנושא אחרי הלידה - להתחיל מחדש

בהנחיית שרהלה ואורנה

יתקיים ביום שישי 7.9
בשעה 10:00
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

איזה יופי, כל המעגלים האלה עושים לי ממש חשק להיות שם כבר :-)
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

מקדים רפואה ו מקדים ושואל --
גם לשאלות אלה ניתנו תשובות בדפים על המפגשים הקודמים בפארק הירדן. חפשו ב מדור מפגשים .
נעה_כהנא*
הצטרפות: 20 יולי 2004, 23:31
דף אישי: הדף האישי של נעה_כהנא*

שליחה על ידי נעה_כהנא* »

אנחנו מחפשים טרמפ!
רוצים מאוד להגיע למפגש בפארק הירדן, אך אנחנו נטולי רכב. אם מישהו במקרה מגיע מאזור משגב/כרמיאל/גליל מערבי ונוסע דרך כביש עכו צפת ויש לו/לה מקום באוטו לציוד שלנו או לחלקו מאוד נשמח. אפשר כמובן להשאיר הודעה פה או לשלוח מייל ל- [email protected]
תודה ולהתראות
נורית*
הצטרפות: 12 אוגוסט 2002, 05:46

שליחה על ידי נורית* »

נעה, כמה אתם?
רני_כשר*

שליחה על ידי רני_כשר* »

ראו עידכון לגבי המחירים למעלה.
רני_כשר*

שליחה על ידי רני_כשר* »

מומלץ להביא רשתות צל. הצל פחת בפארק עקב הורדת ענפי אקליפטוסים מסוכנים.
טבעונית*
הצטרפות: 26 אוגוסט 2007, 15:07

שליחה על ידי טבעונית* »

הבנתי שכל אחד מביא מזון משלו, האם כולם צמחונים/טבעונים? האם יש איסור להביא בשר או מוצרים מהחי? או שאני אופטימית מידי...
נעה_כהנא*
הצטרפות: 20 יולי 2004, 23:31
דף אישי: הדף האישי של נעה_כהנא*

שליחה על ידי נעה_כהנא* »

היי נורית,
לשאלתך, אנחנו חמישה. 2 מבוגרים ו-3 ילדים וכמובן ציוד לקמפינג. כל דבר יכול להיות עזרה. אפילו רק מקום לציוד שלנו או לחלקו. כל השאר ייסעו באוטובוס, או שכבר נסתדר איכשהוא. בכל מקרה נשמח לכל עזרה שרק אפשר.
גלי*
הצטרפות: 17 אפריל 2004, 22:06

שליחה על ידי גלי* »

לטבעונית - את אופטימית מידי...
חמי_והדס*
הצטרפות: 03 אוקטובר 2004, 21:07
דף אישי: הדף האישי של חמי_והדס*

שליחה על ידי חמי_והדס* »

נורא בא לי לבוא אבל אנחנו צריכים להיות בדרום חמשוש ולהגיע בשלישי עד פארק הירדן ומשם לרדת עד לדרום הרחוק כבד עלינו ושבוע אחר כך צפוף לנו עם ראש השנה... זה באמת יתחיל ביום שלישי או שהרבה מתכננים להגיע כבר בתחילת השבוע?
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שליחה על ידי אילה_א* »

האם כולם צמחונים/טבעונים?
למה זה משנה לך מה אנשים אחרים אוכלים ?
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

הבנתי שכל אחד מביא מזון משלו
כן, כמובן.
אלא אם כן את רוצה להתארגן עם עוד משפחה/ות לגבי מזון, ויש כאלה שמתארגנים יחד.

האם כולם צמחונים/טבעונים?
ממש לא. למה את חושבת כך?

האם יש איסור להביא בשר או מוצרים מהחי?
ממש לא. למה שיהיה? יש איזשהו פארק לאומי בישראל שאסור להכניס אליו בשר או מוצרים מהחי?

מה שכן, כמה טיפים בנושא:
  • מדובר במקום חם, אין מקררים. לכן, אין אפשרות להחזיק שם בשר. אנחנו, למשל, מכינים מראש שניצלים בבית, מקפיאים אותם, ומביאים כמות מוגבלת בצידנית. חייבים לגמור אותם עד שהצידנית כבר מפסיקה לקרר - בערך תוך 24 שעות.
  • המקום, אה, איך אגיד את זה בצורה שתהיה גם עדינה וגם ריאלית? שורץ צרעות, דבורים, דַבּורים וכיוצא באלה. הם נמשכים באופן מיוחד למזון חלבוני. קרי: בשר של כל חיה בכל צורה (דוגמאות: שניצל, עוף, בשר מעושן, טונה מקופסא), ביצים, וכדומה. ההתנפלות שלהם על צלחת עם חביתה, או על סלט טונה - מדהימה ממש.
  • לכן השתדלנו לאכול יותר מזון מסוג: פסטה ברוטב עגבניות, סלט ירקות, ירקות מבושלים, תפוחי אדמה, טחינה, פיצוחים.
  • אנחנו, בגלל החום הגדול, לא כל כך רצינו לאכול באמצע היום. מצד שני, זה סיפור לוגיסטי לבשל בחושך.
  • יש אנשים שנוסעים, קונים בשר לאותו יום במכולת בחד-נס או במקום אחר, ומכינים אותו באותו יום.
  • אפשר לקנות קרח (ראו בראש הדף) וכך לקרר מים ומצרכי מזון.
  • בפארק יש מתקני מנגל מיוחדים. צריך לקנות פחמים וכו'.
טבעונית*
הצטרפות: 26 אוגוסט 2007, 15:07

שליחה על ידי טבעונית* »

לשואלים, מפריע לי להיות בסביבה של אוכלי בשר ומשום מה חשבתי שרב החברים בקהילה הם צמחונים, לצערי אוותר על הנופש. תודה.
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

מפריע לי להיות בסביבה של אוכלי בשר
חבל... תכלס זה לא שכולם עסוקים במנגל כל היום או שריח הבשר הצלוי נישא באוויר.
אם לא תבואי תפסידי את הסדנאות הטעימות של with passion הטבעונאי (מקווה שיהיו גם השנה)
<גילוי נאות: אני בעצמי צמחונית, אבל אף פעם לא הפריע לי להיות בסביבת אוכלי בשר, אלא אם כן הם הציקו לי בשאלות מטופשות :-)>
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

ומשום מה חשבתי שרב החברים בקהילה הם צמחונים
עד כמה שידוע לי אין מידע סטאטיסטי.
לא על "הקהילה" (למעשה, אין כזה דבר, כי זו לא רשימה סגורה), ולא ספציפית על אותם אנשים שמגיעים לפארק הירדן מתוך הקהילה (ב"קהילה" מאות משפחות, ורק עשרות מהן מגיעות בכלל לפארק הירדן. כמו כן, בכל יום נתון נמצאות בפארק הירדן רק חלק מתוך סך כל המשפחות שיגיעו לקמפינג בשנה מסוימת, כי רוב האנשים אינם מגיעים לכל השבוע כולו, מראשיתו ועד סופו).
זה תלוי באיזה יום מגיעים וליד איזה אוהלים מטים את האוהל.
אבל זה נכון שמוקד המפגש איננו האוכל ואיננו האמונות בנושא האוכל.
אנחנו לא נוהגים להפלות אנשים על רקע זה.
אני מניחה שהמידע הזה לא רלבנטי לך, לפי מה שכתבת, אבל מצאתי צורך להבהיר אותו עבור שואלים אחרים.
מנגנון_אכיפה*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2007, 20:56

שליחה על ידי מנגנון_אכיפה* »

איסור להביא בשר או מוצרים מהחי
על פי סעיף 8.1 סעיף קטן ג לתקנון החברות באגודת החברים הוירטואלית ממשית (מתוקף חוק אגודות שאינם שיתופיות - התשמ"ב) "באופן טבעי"
_"כל נושא ויכוח המהווה במהות או התייחסות קו המגדיר מיעוט בכלל האוכלוסיה הישראלית יהווה קו יסוד בל יעבר בהגדרת אופייה של הקהילה
לפיכך ולפי הגדרת קוי היסוד בסעיף 5 דלעיל כולנו אמהות חינוך ביתי שלא מלו את ילדיהם ואוכלות רק רסק חסות אורגניות בנות הדת הצ'רקסית (האמהות לא החסות)"_
האמת הסעיף הזה הוא קצת בעייתי ,
זאת אומרת ברגע שהתברר שמה שמייחד אותנו מיתר האוכלוסיה הוא חינוך ביתי לא הייתה בעיה ליישר קו ולהוציא את הילדים מבית ספר
אז הגיע העניין הזה של הברית והורים רבים נאלצו לעזוב את הארגון
בשביל הרבה אנשים ההמרה לדת הצ'רקסית היה הקש ששבר את גב הגמל.
אבל מי שנשאר , חזקה עליו שהוא קונפורמיסט מאין כמוהו.

יצא לי מרגיעון
you are all individuals
yes we are all individuals
you are all differenrt
yes we are all different
(i'm not)
מקדים_רפואה*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2007, 23:44

שליחה על ידי מקדים_רפואה* »

אודה לכל מי שיוכל לתרום מנסיונו לגבי ערכת עזרה ראשונה שיכולה לסייע בפארק הירדן להתמודד עם עקיצות, פציעות וכד'. מה אתם מביאים עמכם ?
לא מצאתי את התשובה בארכיון המפגשים :-(. מישהו מסכים להשיב בשנית ?
שליחת תגובה

חזור אל “מסעות בחו"ל”