תכנית טלויזיה חשובה נגד אנטיביוטיקה

ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

משהו שלא הצלחתי להבין: האם אפשר להתעלם מחידק סטרפטוקוק שאובחן במשטח גרון ולא לתת אנטיביוטיקה?
לא.
_אפשר לא לתת אנטיביוטיקה.
אבל לא הייתי אומרת "להתעלם". יש דברים אחרים שאפשר לעשות כדי לחזק את הגוף שיתגבר על החיידק._
בשמת, בבקשה לא להטעות את הציבור, זה מסוכן.
הגוף יתגבר בעצמו על החיידק, ברוב המקרים, אלא מה, יכולים להיות סיבוכים קשים כמו פגיעה בלב ואחרים. לכן, תמיד נותנים אנטיביוטיקה אם יש סטרפטוקוק.
ההולכת_באתרים*

ועוד דבר, לא צריך לקחת את הכל לקיצוניות. האנטיביוטיקה במקור היתה דבר טוב. היא הצילה חיים. הבעיה היא לא בשימוש באנטיביוטיקה אלא, בשימוש יתר באנטיביוטיקה. זה הבדל גדול.
אביטל_1*
הצטרפות: 22 יוני 2004, 23:13
דף אישי: הדף האישי של אביטל_1*

שליחה על ידי אביטל_1* »

תודה על ההמלצות. אבל איך זה שבהולנד במישאל רחוב המנחה שואלת את העוברים ושבים אם טופלו פעם בחייהם באנטיביוטיקה וב-99% התשובה שלילית. מה, בהולנד אף פעם לא חוטפים סטרפטוקוקים?
ההולכת_באתרים*

אין לי מושג מה היה בהולנד. בכל אופן זה איזור גיאוגרפי אחר ויתכן שהבעיות שלהם אחרות. אולי הם לוקחים את הסיכון של הסיבוכים, אין לי מושג. מה זה משנה? העיקר הוא שמסטרפטוקוק מבריאים לבד אבל עלולות להישאר "מתנות". לכן ההמלצה בארץ היא לתת אנטיביוטיקה. בחישוב של סיכון מול תועלת הסיבוכים גרועים יותר.
הבעיה היא כשיש מחלה וירלית ואז לוקחים סתם אנטיביוטיקה. עוד בעיה היא דלקות גרון חוזרות כתוצאה מסטרפטוקוק. הילד מקבל עוד ועוד אנטיביוטיקה והמחלה חוזרת. במקרים כאלה שוקלים כריתת השקדים. יש מחקרים המדברים על מצב של נשאות של סטרפטוקוק בשקדים ואז המחלה מתפרצת מדי פעם (החיידק יושב בתוך התאים). זה לא ברור עדיין. בכל אופן זה כאין וכאפס לעומת השימוש בחקלאות וכו'.
ההולכת_באתרים*

איפה שרון ג' ואמא ל-5? זה בדיוק הדיון בשבילן.
אנטי_אנטי*
הצטרפות: 17 ינואר 2006, 08:34

שליחה על ידי אנטי_אנטי* »

יכולים להיות סיבוכים קשים כמו פגיעה בלב ואחרים
כן, זאת שיטת ההפחדות של הרופאים. גם אחרי שלוקחים אנטיביוטיקה במקרה של סטרפטוקוק הוא יכול לחזור, הרי האנטיביוטיקה לא מחסנת נגד החיידק, אז מה שקורה בפועל הוא שכל הזמן אתה על אנטיביוטיקה. הגוף נחלש. מה גם שמשטחי הגרון הם לא מדוייקים. פעם תצא חיובי ופעם שלילי, תלוי איזה אחות לקחה לך משטח. לבת שלי לדוגמא כשהיתה בת ארבע או פחות, הגיעה איזה ברוטלית אחת ולקחה לה משטח גרון בגסות ובחוסר רגישות. רק מלהגיע למעבדות האלה אתה מקבל סטרס נוראי.
מסכימה עם בשמת - לקחת אחריות על הגוף שלנו ולדאוג לתחזוקה שוטפת ולהזין אותו במזון המתאים לו.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

בשמת, בבקשה לא להטעות את הציבור, זה מסוכן.
אני לא מטעה את הציבור.
זה אתר באופן טבעי.
אני מביאה לידיעת הציבור את העובדה ששיטת ההפחדות של הרופאים אינה בהכרח האופציה היחידה. ומי שמעוניין באופציות אחרות, שיילך ויחפש אותן.
אני לא אומרת להתעלם , שימי לב. את זה שללתי בתוקף. זאת התנערות מאחריות.
לעומת זאת, אני כן טוענת שאפשר לקחת אחריות גם על סטרפטוקוק. שזה לא אומר לשבת בחיבוק ידיים, אבל לא אומר שחייבים לקחת אנטיביוטיקה.
סבתא_לשמונה*
הצטרפות: 02 יוני 2005, 20:32
דף אישי: הדף האישי של סבתא_לשמונה*

שליחה על ידי סבתא_לשמונה* »

ראיתי את כל התוכניות עד עכשיו אבל לא הקלטתי. הן מצויינות. ייתכן שאפשר לרכוש הקלטות ישירות מערוץ 2.
בקשר לדלקות גרון - שניים מבני משפחתי שסבלו מדלקות גרון חלו בדלקת פרקים. הם הבריאו רק לאחר שעברו כריתה של שקדי הגרון.
כאשר הייתי ילדה וסבלתי מכאב בגרון (לעיתים רחוקות מאוד) נתנו לי לגרגר מים עם מלח או מיץ לימון נקי. שנאתי את מי המלח ואילו את מיץ הלימון אהבתי ולכן פשוט שתיתי אותו במקום לגרגר... אבל ברצינות, אם אפשר לשכנע ילד לגרגר מי מלח (כפית לכוס מים) או מיץ לימון הגרון מתנקה יפה מאוד בתנאי שעושים זאת תיכף כשמתחיל כאב הגרון ולא מחכים לדלקת ולחום. דבר אחד בטוח - אם לא יועיל גם לא יזיק.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

שליחה על ידי עדי_יותם* »

משהו קטן לגבי הידבקות חוזרת בסטרפטוקוק בגרון שטופל באנטיביוטיקה - כנראה שחשוב לחטא את מברשת השיניים 24-48 שעות (תלוי את מי שואלים) אחרי תחילת הטיפול באנטיב', מאחר שחידקים יכולים להמשיך לחיות ולהתרבות על המברשת, ולהדביק מחדש. אפשר לחטא במדיח הכלים, להשרות באלכוהול, או להחליף. טפו טפו, אין לי ניסיון בזה, אבל נראה לי שאם זה היה רלוונטי, הייתי פשוט שמה את המברשת במדיח אחת ליום, ביומיים הראשונים ללקיחת האנטיביוטיקה, ליתר ביטחון.
סבתא_לשמונה*
הצטרפות: 02 יוני 2005, 20:32
דף אישי: הדף האישי של סבתא_לשמונה*

שליחה על ידי סבתא_לשמונה* »

ל - עדי יותם*
מברשת במדיח תתקלקל והזיפים הנושרים יסתמו את פתח ניקוז המים. אפשר לשטוף ולהשרות באלכוהול לאחר כל צחצוח ולשטוף שנית בגלל הטעם, לפני הצחצוח הבא.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

שליחה על ידי עדי_יותם* »

ראיתי רק עכשיו - במברשות שלי זה לא קרה :-0 בינתיים :-) (אני מעבירה אותן מדי פעם במדיח, בלי קשר לאנטיביוטיקה).
שליחת תגובה

חזור אל “נושאים שקשורים לבאופן טבעי בתקשורת”