דיון בנוגע לעריכות מדור טבעונאות

עורכת*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2005, 21:38

שליחה על ידי עורכת* »

צ'מעי, ממש חם פה.
כי פה גם מבשלים, אופים, מטגנים ומאדים, ולא אוכלים רק..(כל אחד והמילה החביבה עליו: טרי, גולמי, לא מעובד, נא...)
ממ*
הצטרפות: 11 ינואר 2006, 19:32

שליחה על ידי ממ* »

נראה לי שכדאי לכן לבדוק עם עצמכן אם ההתנגדות ל"נא" אינה נובעת מעצם העובדה שהוא הביא אותו. אני חשה מכן (בשמת, מיכל) מיאוס ביחס לנושא:
אני יכולה להעיד על עצמי, שכשאופק הפציע באתר, קראתי בשקיקה את כל דבריו, בהיותי טבעונית וחובבת אוכל גולמי. אבל, מההתחלה, השימוש בביטוי "נא" לא מצא חן בעיני כלל וכלל, בלשון המעטה.
  1. יש פה טעות סמנטית ופרגמטית. הסיומת "נא" כפי שמופיעה במלים שונות בעמודי "הטבעונאות" ("תזונא" למשל) היא מכוערת, מוטעית ומטעה, לא מתאימה כלל וכלל לעברית וליופיה.
  2. הסיומת המלאכותית הזאת מתעלמת מסיומת הא' שקיימת בעברית מימים ימימה. סיומת הא' היא סיומת שמקבילה לסיומת ה'--קופסא, דוגמא, כסיומת נקבית כללית. בשימוש ב"נא" בתזונא יש הטעייה בנוגע לסיומת א', ובעצם סילוק של השימוש המקורי והיפה בסיומת א'.
  3. זאת החרבה של השפה ויופיה. שפה היא תרבות. חוסר כבוד למרכז של השפה הוא לא תרבותי (במובן של דורך על תרבות קיימת). כל מטפורה, גם הפואטית ביותר, מתבססת על שימוש קשיח בשפה, ולא תתקבל אם תחריב את השפה במקום לטפח אותה. מטפורה מרחיבה שימוש ולא מחסלת שימושים (בניגוד לתזונא שמחסלת את השימוש המקורי בסיומת א', ותופסת מקומו באמצעות שעשוע לשוני מכוער).
  4. כמובן, שלאחר מכן גם הבחנתי בהקבלה בין חוסר הרגישות לכללי השפה העדינים והתרבותיים לחוסר הרגישות לכללים העדינים והתרבותיים של אתר באופן טבעי.
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

יש לי ספר מתכונים מצויין, בעיקר בגלל שיטת הארגון המבריקה שלו, פחות בגלל המתכונים... :-P שבגללו אני כל הזמן חותרת לרעיון הזה. הוא מחלק את המזון לפי קבוצות - מרקים, גלידות, עוגות, סלטים, כריכים, מאפים, וכו' וכו' ואם למתכון יש ייחוד הוא נותן אותו בסימן לצד המתכון - צמחוני, טבעוני, מקרוביוטי, וכו'.
בסוף הספר יש אינדקס שמאפשר גישה למתכונים צמחוניים בלבד למי שמעוניין בזה. או טבעוניים. בעיניי זה מבריק. כל המידע נגיש לכולם, גם אם אתה לא צמחוני, אתה עדיין יכול לאכול סלט ופלאפל ולא לחפש את זה תחת צמחונות, ומאידך, אם אתה צמחוני, אתה יכול למצוא את דרכך בקלות.
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

אפשר לעשות לינקים למתכון מסויים שנמצא בדף אחר, נכון? אז אפשר לעשות דפי אינדקס כאלה?
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

אני מבקשת שתעצרו את פעולות העריכה והשינויים עד שאופק יחזור לכתוב.
הוא צריך זמן .
ניב_רפאל*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 12:45

שליחה על ידי ניב_רפאל* »

אני מבקשת שתעצרו את פעולות העריכה והשינויים עד שאופק יחזור לכתוב. .

מצטרף לבקשה.
מאוד צורם שאנשים מרשים לעצמם להרוס כך עבודה שלא הם עמלו ויצרו.
קיזי_הילדה_הצוענייה*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 18:33

שליחה על ידי קיזי_הילדה_הצוענייה* »

_אני מבקשת שתעצרו את פעולות העריכה והשינויים עד שאופק יחזור לכתוב.
הוא צריך זמן_

אני לא מבינה מה ההבדל בין העריכות האלה לבין עריכות של כל דף אחר באתר. הבעיות הועלו כבר מזמן, הגיע הזמן לפעול.

מאוד צורם שאנשים מרשים לעצמם להרוס כך עבודה שלא הם עמלו ויצרו
אין כאן שום הרס, יש כאן שינוי של הצורה ולא של התוכן.
עורכת_מתנדבת*
הצטרפות: 02 מרץ 2008, 18:50
דף אישי: הדף האישי של עורכת_מתנדבת*

שליחה על ידי עורכת_מתנדבת* »

מתוך תנאי שימוש באתר:
החומר באתר הוא נחלת הכלל. כל מה שאתם כותבים כאן יוצא לרשות הרבים, כמו דיבור שיוצא לחלל האויר וכל מי ששומע יכול לעשות בו אחר כך כרצונו. לכן אין להכניס לאתר חומר שיש עליו זכויות יוצרים! אתם מוזמנים להכניס חומר משלכם, אבל מרגע שהוא על האתר כל אחד חופשי להוסיף עליו, לשנות אותו, למחוק חלקים ממנו או את כולו. אם אתם רוצים להציג חומר שיש עליו זכויות יוצרים, אתם יכולים להכניס קישור לאתר אחר בו ניתן לקרוא אותו או להפנות למקור.
מיץ_פטל*

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

החומר באתר הוא נחלת הכלל
ידוע.
וזה עדיין מרגיש כמו לניץ'.
אז חכו קצת. חיכתם עד עכשיו. אפשר עוד. הדפים לא בורחים לאף מקום.
קיזי_הילדה_הצוענייה*

חיכתם עד עכשיו. אפשר עוד. הדפים לא בורחים לאף מקום.

כן, אבל יש להכות בברזל בעודו חם. עכשיו מדברים על זה ויש מוטיבציה לערוך, אם נחכה הדברים יישכחו ולא ייעשו (או גרוע מזה, כל הסצנריו יחזור על עצמו בעוד כמה חודשים ושוב יהיה צורך להסביר ולדון במשך ימים שלמים).
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

חיכתם עד עכשיו. אפשר עוד. הדפים לא בורחים לאף מקום.

כל הסצנריו יחזור על עצמו
המשפט השני הוא המדוייק. כל זה נידון בהרחבה כבר כמה וכמה וכמה פעמים. ומה יצא מזה? כלום.
ניב_רפאל*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 12:45

שליחה על ידי ניב_רפאל* »

סבלנות בבקשה,כל כך הרבה יצירתיות ,והתלהבות ,אולי תפנו אותה לדפים שיקרים ללבכם.
או שאולי אני טועה והמוטיבציה באה ממקום אחר?
אולי כדאי לשאול מאיפה באה המוטיבציה הזאת ?
אלטר_אגו*

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

זה מה שניסו להסביר פה כל כך הרבה פעמים: הדפים האלה יקרים לליבנו.
פלוני_אלמונית*

האתר הזה כולו
דפים שיקרים לליבנו.
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

או גרוע מזה, כל הסצנריו יחזור על עצמו בעוד כמה חודשים ושוב יהיה צורך להסביר ולדון במשך ימים שלמים
ושוב יהיה מי שיבקש שנחכה רק עוד קצת...

האתר הזה כולו יקר ללבנו, כל הדפים וכל המילים...
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

הוא צריך זמן ._
אין לי מלים.
הוא כמו כל אחד כאן באתר. הוא לא הממונה הראשי על הדפים שעורכים, זה לא פרטי שלו, האם זה מובן?
שלא לדבר על זה שחיכו לו שנה. "אין לו זמן". זה פשוט לא ייאמן שאפשר לבוא עכשיו ולכתוב דבר כזה.
עורחת*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2008, 15:35

שליחה על ידי עורחת* »

_אין לי מלים.
הוא כמו כל אחד כאן באתר. הוא לא הממונה הראשי על הדפים שעורכים, זה לא פרטי שלו, האם זה מובן?
שלא לדבר על זה שחיכו לו שנה. "אין לו זמן". זה פשוט לא ייאמן שאפשר לבוא עכשיו ולכתוב דבר כזה_
פלוני_אלמונית*

וחוץ מזה, תשמרו לכם במחשב מה שאתם רוצים שלא ייערך.
אין_סבלנות*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2008, 12:04

שליחה על ידי אין_סבלנות* »

אולי עדיף שכל מתכוני הגרנולה ירוכזו ב (ראשו של) דף אחד, ובראש הדף יופיע כיתוב כלשהו על האפשרות למצוא בדף הזה מתכונים - ללא סוכר, ללא חימום, ללא גרעינים, ללא ביצים, ללא חלב, ללא גלוטן, ללא בשר, ללא שומן, ללא צימוקים, ללא מסטיקים, ללא חומרי מאכל, ללא חומר משמר, ללא ציפוי תרמי, ללא ציפוי פלסטי, ללא חומרי ריסוס והדברה

_צ'מעי, ממש חם פה.
כי פה גם מבשלים, אופים, מטגנים ומאדים, ולא אוכלים רק..(כל אחד והמילה החביבה עליו: טרי, גולמי, לא מעובד, נא...)_
D-: D-: D-:
אין_סבלנות*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2008, 12:04

שליחה על ידי אין_סבלנות* »

אולי כדאי לשאול מאיפה באה המוטיבציה הזאת ?

ניב רפאל, תרגע בבקשה!!
אני לא יודעת כמה זמן אתה באתר... אבל לא שמת לב שלאדם מבחוץ כל דיון פה ייראה ארוך נורא, עם המון מילים מיותרות, אולי קצת טרחני???
יש פה אנשים ובעיקר נשים- ש"חופרים" במעשיהם ומחשבותיהם . יש פה מוטיבציה אינסופית:
לעזור לזולת, לחלוק בידע, במחשבות, בתהיות, ברגשות, לתמוך, לכבד , להשתפר, ללמוד אחד מהשני- ליצור קהילה. ומכאן המוטיבציה.
אני בכלל מתקשה להאמין שכל הדיון הזה עלה שוב, אחרי שני דיונים כל כך ארוכים שנעשו בעבר.

וחוץ מזה יש לי שאלה:
אתה (או אתם), מדבר בשמו? הוא ביקש ממך לבקש עוד זמן?
ואם כן, למה עוד זמן? מה יקרה בזמן הזה בינתיים? מה ההבדל בין היום לעוד שבוע?
(שואלת בתמימות- לא בציניות)
ממ*
הצטרפות: 11 ינואר 2006, 19:32

שליחה על ידי ממ* »

_אין לי מלים.
שלא לדבר על זה שחיכו לו שנה. "אין לו זמן". זה פשוט לא ייאמן שאפשר לבוא עכשיו ולכתוב דבר כזה._
עורכת_מתנדבת*

ניב רפאל,
מאיפה באה המוטיבציה הזאת ?

הדפים האלה יקרים לליבנו.
האתר הזה כולו יקר ללבנו, כל הדפים וכל המילים...

אתה מבין?
ע_ע_ע*
הצטרפות: 07 מרץ 2008, 17:36
דף אישי: הדף האישי של ע_ע_ע*

שליחה על ידי ע_ע_ע* »

סליחה שרק עכשיו (רק עכשיו מצאתי סבלנות :-P) וסליחה שקצת חוזרת על עצמי (אמנם מדף אחר):

"נא" איננה מלה נרדפת ל"לא מבושל".
"נא" = מבושל (/ מטוגן / אפוי) למחצה.
גרנולת שמש היא גרנולה קלויה למחצה.
גלידה נאה מהצומח היא גלידה טבעונית מבושלת קלות :-P (או שמא מטוגנת?)
תמליא נא הוא תמליא שנאפה זמן קצר מדי (אגב, אהבתי פאי חי)
וכו' וכו'
בגלל זה טוענים שזה לא חידוש אלא טעות.

.

בשמת |Y| על כל מה שכתבת כאן

.

הוא צריך זמן_

:-0 :-0 :-0
אין לי מלים.

האמת שיש לי הרבה מאוד מלים. אבל עדיף שאני לא אתחיל.
מירב_ב*
הצטרפות: 07 ינואר 2005, 14:37
דף אישי: הדף האישי של מירב_ב*

שליחה על ידי מירב_ב* »

טוב, חזרתי.
בענייני השמות.
בדקתי במילון אבן שושן השלם, ועל פיו:
נא= צלוי למחצה, מבושל למחצה ואפוי למחצה.
אז שוב אני תוהה עד כמה הביטוי "עוגיות נאות" שגוי.
אולי עוגיות חיות או עוגיות חיוניות?
לחם חי= כינוי ללחם שנאפה מקמח המכיל בתוכו את כל החומרים המזינים שבחיטה או בדגנים האחרים.
ירק חי = ירק הנאכל כשהוא בלתי מבושל.
ואפילו קדירה חיה= סיר שהמים או המזון שהושם בתוכו עדיין לא רתח או לא נתבשל.
גולמי= לא מעובד.
חיוני= שיש בו חיים ורעננות.
חיוניות= כוח החיים, ויטאליות.

מה לגבי "מזון פרא"?
או אולי "מזון שמש"?
ואולי בכל זאת "מזון חי" או "מזון חיוני"?
משתפת במחשבות:
כבר כתבתי קודם שאני חושבת כי מדור טבעונאות סה"כ די מסודר. שמות כל הדפים בקרוב יהיו ברורים ונוחים לחיפוש, התמונות הממחישות הופכות לקישורים, הבאנרים הורדו.
נדמה כי כבר עכשיו נוח, נעים ומזמין יותר לקרוא במדור. לא?
דף האינדקס מדור מתכוני אוכל חי מאגד דפי מתכונים תחת כותרות מרכזיות באופן שמקל על הקריאה ועל ההתמצאות. גם אם ניתן לקבץ את המתכונים על פי חלוקה נושאית מעט אחרת, או לאחד דפים בעלי תוכן דומה (לדוגמה, מזון שמש = קרקרים, פת, גרנולה, פוקאצ'ה וכדומה), עדיין מבנה האינדקס נוח ויעיל לשימוש.
כמי שמכירה את המדור היטב, לעיתים אני נכנסת מראש לדף האינדקס הנוכחי, ומוצאת את מבוקשי בקלות. אבל גם מחפש/ת חדשים שיקלידו בלשונית החיפוש את המילה "מתכונים", יוכל להגיע לדף מתכונים טבעונאים, וכך גם בחיפוש לפי מפתח נושאים, ומשם הדרך לאיתור מתכון היא קצרה.
אני נהנית לקרוא ולכתוב במדור טבעונאות כמו שהוא, התרגלתי כנראה. המחשבה לאחד את דפי המתכונים החיים בדפי המתכונים האחרים, בהחלט פחות מושכת בעיניי מכמה סיבות.
האחת, מדור מתכונים עמוס וזועק לארגון וסדר מחדש (בעיניי לפחות), ואני חושבת כי כדאי קודם לסדר ולערוך אותו טרם מצרפים אליו מתכונים חיים ש"יטבעו" בים המתכונים שיש שם.
סיבה שנייה היא ההכרות והנוחות במתכונתו הנוכחית של מדור טבעונאות, שמשרת לא מעט קוראים וקוראות הנהנים מהסדר והארגון הנוכחיים.
סיבה שלישית, לאחר איחוד של חלק מדפי המתכונים החיים, ייוותרו ממש מעט דפי מתכונים ביחס לכמותם כעת. אולי כדאי בכל זאת להשאירם במדור, ולתת הפנייה מ{{}}מדור מתכונים למדור טבעונאות ולהפך.
עוד עניין, הוא תמיכה. מדור טבעונאות מהווה בית חם ותומך לקוראים ולכותבים שעוברים תהליכים אישיים (תזונתיים) שהם לא ממש הזרם המרכזי. אם יועברו כל המתכונים החיים למדור מתכונים, מה יהיה דינו של מדור טבעונאות? מה יקרה לדיונים הנלווים (הארוכים והקצרים) לכל מתכון/לכל מאכל?

אני כמובן יוצאת מנקודת הנחה כי לאחר כל הדיונים, קיימת הסכמה רחבה להשארתו של מדור טבעונאות/מדור "תזונה חיה" באתר. @}
הוא מחלק את המזון לפי קבוצות - מרקים, גלידות, עוגות, סלטים, כריכים, מאפים, וכו' וכו' ואם למתכון יש ייחוד הוא נותן אותו בסימן לצד המתכון - צמחוני, טבעוני, מקרוביוטי, וכו'.
הרעיון שלעצמו נשמע בהחלט יעיל וידידותי למחפש. אבל האם כשיש טקסט נפרש, אפשר לחפש בתוכן הדף (דרך פונקציית "חיפוש" בדפדפן) ולמצוא גם טקסטים שבתוך ה"פלוס"? למשל, אם אני רוצה מתכון למרק שיש בו קישואים, אבל רוצה למצוא את הקישואים כרכיב במרק ולא רק "מרק קישואים" ככותרת של טקסט נפרש. (שאלה שנשאלה ע"י קרוטונית).
להיכנס לדף בעריכה ולמחוק את כל התוכן (אבל יש גם מחיקת דפים).
עורכנית, כדאי לבדוק לפני שמוחקים דף או משנים את שמו, אם השם מופיע בתוכן של דפים אחרים דרך הפניות לכאן. כלומר, לבדוק אם שינוי השם או מחיקת הדף (במקרה של אינדקס) לא משפיעים על הבנת התוכן בדפים אחרים.
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

... כך או כך, לשנות את השם מדור מתכוני אוכל חי.
או לקבץ בתוך מדור מתכונים (שאמנם זקוק לעריכה דחופה, אותה התכוונתי להתחיל זה מכבר, אבל סוגיה טכנית דבילית ומעצבנת מונעת ממני לערוך עריכה מסיבית.) או למצוא שם יותר סביר ותואם את שאר המדורים באתר (מדור בלה בלה ככה בתור התחלה...)

אבל האם כשיש טקסט נפרש, אפשר לחפש בתוכן הדף (דרך פונקציית "חיפוש" בדפדפן) ולמצוא גם טקסטים שבתוך ה"פלוס"? למשל, אם אני רוצה מתכון למרק שיש בו קישואים, אבל רוצה למצוא את הקישואים כרכיב במרק ולא רק "מרק קישואים" ככותרת של טקסט נפרש. (שאלה שנשאלה ע"י קרוטונית).
בשואש חיפוש לא נכנס לטקסט נפרש. אבל זו לא בעיה של האינדוקס או החיפוש. אם אני מבינה נכון הטקסט כולו נטען עם עליית הדף (כולל תמונות), רק לא מוצג ולכן לא ניתן לחיפוש. זו בעיה של טקסט נפרש, ואולי לא צריך לכווץ מתכונים (למה בעצם?)
כעקרון אם מחפשים מרק קישואים יותר סביר בעיניי, במקום לכתת רגליים במפתח הנושאים, פשוט לחפש חיפוש בתוכן הדפים. זה לא חיפוש בלתי סביר בעיניי, ולא כזה כבד.
עורכת_מתנדבת*

המחשבה לאחד את דפי המתכונים החיים בדפי המתכונים האחרים, בהחלט פחות מושכת בעיניי
בעיני השיטה כרגע מציגה התבדלות.
אני חושבת ששילוב רב יותר דווקא עשוי להציג את האופציה ה"חיונית" כאפשרית יותר. אני חושבת שכך היא תוכל להיות מעשית יותר עבור רבים.

ועוד, מה עם מתכונים ללא סוכר, האם להם צריך מדור נפרד?
וללא גלוטן?
ומתכונים צמחוניים?
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

לדוגמה, מזון שמש = קרקרים, פת, גרנולה, פוקאצ'ה וכדומה
או! אני מאוד רוצה שכולם יהיו יחד. כשחיפשתי, הסתחרר לי הראש מלמצוא מה שרציתי וכל הזמן היתה לי הרגשה שאיפשהו מסתתר עוד מתכון שהוא האמיתי ורק בדף שאני לא יודעת לזהות...

יש המון מתכונים מצויינים שמסתובבים באתר בדפים שלא קשורים באופן כללי לאוכל ואין שום אפשרות להגיע אליהם אלא במקרה גמור. אוליי כדאי לבקש מכל אחד שרואה מתכון כזה, להעתיק אותו למדור המתאים ולציין במקור שהמתכון הועתק, מה דעתכן/ם?
רעיון מצויין!
איפה ראית כאלה?
ואולי צריך לפני זה לחשוב על מה שאמרה מירב ב, לסדר את כל דפי המתכונים...

אם אי אפשר לחפש מלה שמתחבאת בתוך טקסט נפרש, זה רע מאוד. גם אני מחפשת מתכון לפי מרכיב ולא לפי כותרת )-:
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

שליחה על ידי טלי_מא* »

אם אי אפשר לחפש מלה שמתחבאת בתוך טקסט נפרש, זה רע מאוד. גם אני מחפשת מתכון לפי מרכיב ולא לפי כותרת
אי אפשר בדפדפן, אפשר ב"חיפוש מלא בתוכן הדפים", שבחיפוש.
אבל אז צריך לחפש איפה זה בדף.
קיזי_הילדה_הצוענייה*

אבל אז צריך לחפש איפה זה בדף.

כן, אבל המילה שחיפשת מופיעה בצהוב, לא?
טלי_מא*

שליחה על ידי טלי_מא* »

כן. מודגשת.
אבל כדי לגלות איפה היא תצטרכי לפתוח את כל הפלוסים.

אולי במקום פלוסים כדאי לשים את הכל במינוסים?
שמי שרוצה תוכל לסגור ולקצר את הדף כדי לדפדף בו ביתר קלות?
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

הלו! לא להתחיל להעביר שום מתכונים מדפי בית אישיים! (כלומר, לא של "המבקשת" אלא של ה... "נעתרת בשמחה" ההיפותטית!)
יש אנשים (לא נוקבת בשמות.. אבל דאאאאהההאאאאאא :-)) שכותבים מתכונים בדף הבית שלהם בתגובה לשאלות של אנשים, כי למשל, החלוקה הנושאית של מדורי המתכונים לא נראית להם... הם מכינים מזון וממציאים מתכונים בהנאה ובכיף, ונחמד להם לחלוק את זה עם מי שבא לו לעשות גם או לקרוא בדף הבית, (כלומר, כולם) אבל לא מתאים להם לשים את זה ב מדור מתכונאים או מתכונים קוסוקפיים. התגיות שמדביקים להם על אוכל שהם מכינים, לא מתאימות להם... אז כל עוד זו שיחה אישית, הייתי קודם כל שואלת אם זה בסדר לערוך.
<אני? רגישה לנושא?? מה פתאום! :-)>
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אולי כפתורון ליד תיבת החיפוש שייקרא "פרוש טקסט לחיפוש בדף" ?
צריך להיות מאד קל לפרוש את הדף לבקשת המשתמש.

יונת!!!! מה דעתך?
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

(אתם חושבים שהיא שמעה אותי?)
ע_ע_ע*

שליחה על ידי ע_ע_ע* »

תגלי לי איך עושים את זה!!!???!
טלי_מא*

שליחה על ידי טלי_מא* »

פשוט לשים מינוס במקום פלוס.... D-:

{- את ההערה הזו אפשר לכווץ על ידי לחיצה על המינוס
ניצן,
אני מעדיפה למצוא פתרונות במסגרת הקיים, בלי להידרש לפעולות של יונת....
מה את אומרת?
קיזי_הילדה_הצוענייה*

רעיון טוב.
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

מסכימה בקשר לדפים חדשים. אבל אז מפסידים את כל האסתטיקה ונוחות הגלישה שיש בזה שהכל סגור ואפשר לוותר גם על המינוס :-)
בעקרון, פונקציונאליות של לפרוש הכל ולפתוח הכל מקובלת בממשקים עם פרישה.
מירב_ב*

שליחה על ידי מירב_ב* »

בעיני השיטה כרגע מציגה התבדלות.
אני חושבת ששילוב רב יותר דווקא עשוי להציג את האופציה ה"חיונית" כאפשרית יותר. אני חושבת שכך היא תוכל להיות מעשית יותר עבור רבים.
ועוד, מה עם מתכונים ללא סוכר, האם להם צריך מדור נפרד?
וללא גלוטן?
ומתכונים צמחוניים?
מתכונים חיים/נאים או כל מילה אחרת שנחליט, הם הכול יחד - הם מתכונים ללא גלוטן, ללא סוכר ולרוב גם צמחוניים (אלא אם מראש מדובר במתכון עם בשר). יש משהו ייחודי במתכונים חיים, ניסיתי להסביר זאת קודם. יש בהם רכיבים חיוניים והם בטוחים/"נקיים" מבחינת אותן רגישויות ואלרגיות שכיחות - ללא סוכר, ללא חלב, ללא ביצים, ללא גלוטן.
כל כך מכבד ומכיל בעיניי להכין קרקרים חיים ולכבד את כל הילדים במפגש חינוך ביתי ללא יוצא מן הכלל; והאימהות, תמיד מרוצות ומאושרות מהעניין.

המחשבה כי מדור טבעונאות/תזונה חיה מציג התבדלות היא די בעיניי המתבונן. אני אישית לא חושבת ומרגישה כך, וגם לא חווה את "הרגשת הבדלנות" כקיימת או כמהותית בקרב קוראות באתר שהן גם חברות טובות (כמובן שזה לא מעיד על אחרים שחושבים כך ואינם בקשר עימי (-: ). כך שהמחשבה וההרגשה לגבי הבדלנות היא כנראה סובייקטיבית ואולי, ואני אשתדל להיות מאוד זהירה בניסוח דבריי, היא קשורה בהתנהלות הקודמת של המדור (-:

מבחינה טכנית, אני חושבת שעל מנת להציג את האופציה ה"חיונית" כאפשרית וכמעשית יותר, הטמעת המתכונים החיים בתוך דפי המתכונים האחרים היא לאו דווקא הדרך היחידה להשיג זאת.
  • שמות ברורים וקליטים של הדפים ושל המדור תורמים לכך.
  • עיצוב שקט שמותאם לרוח האתר תורם לכך.
  • מעורבות הקהילה בכתיבה ובעריכה של המדור תורם לכך.
  • מגוון דעות שנשמעות תורם לכך וכדומה.
בנוסף, מנקודת מבט אישית וקהילתית, עדיין חשוב בעיניי לתת את הדעת לחוסר הסדר והארגון הנוכחי ב{{}}מדור מתכונים, וגם לעניין התמיכה שציינתי -
מדור טבעונאות מהווה בית חם ותומך לקוראים ולכותבים שעוברים תהליכים אישיים (ותזונתיים) שהם לא ממש הזרם המרכזי. אם יועברו כל המתכונים החיים למדור מתכונים, מה יהיה דינו של מדור טבעונאות? מה יקרה לדיונים הנלווים (הארוכים והקצרים) לכל מתכון/לכל מאכל?
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שליחה על ידי יונת_שרון* »

שמעתי, לא צריך לצעוק. :-)
באבטיפוס המקורי לטקסט נפרש, היתה מסגרת קטנה עם אפשרות לפרוש הכל או לקפל הכל, כשעברנו מהאבטיפוס לגירסה לשחרור, זה היה אחד הדברים שניקינו. (למי שתוהה למה: כי זה סוג של קינפוג, ולכן משמש רק 10% מהמשתמשים, ומטעה את המפתחים/עורכים לחשוב שהם דאגו גם ל-90% האחרים).

המסקנה שלי (כבר ממזמן) היא ש-צ'יק צ'ק לא בנוי טוב למתכונים. אני כבר יודעת מה הפיתרון, ואם הייתי כותבת היום הכל מחדש הייתי מממשת אותו, אבל כפי שהתוכנה בנויה היום זה לא מציאותי.
מירב_ב*

שליחה על ידי מירב_ב* »

כל כך מכבד ומכיל בעיניי להכין קרקרים חיים ולכבד את כל הילדים במפגש חינוך ביתי ללא יוצא מן הכלל; והאימהות, תמיד מרוצות ומאושרות מהעניין.
חזרתי לרגע קט כדי להוסיף כי אין בי ציפייה שמישהי מחברותיי תכין את הקרקרים החיים, זו אני שמכינה ומכבדת את כולם (-: מבחינתי פירות וירקות תמיד עדיפים, והם "קלים יותר להכנה".
<לא קשור לדף, אבל רציתי להוסיף>
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

כך שהמחשבה וההרגשה לגבי הבדלנות היא כנראה סובייקטיבית ואולי, ואני אשתדל להיות מאוד זהירה בניסוח דבריי, היא קשורה בהתנהלות הקודמת של המדור מאד יתכן שאת צודקת, אבל אני לא יודעת עד כמה אפשר לעשות את ההפרדה בשלב הזה.
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

מירב ב,
|Y|
אני חוזר על כל מה שכתבת, במיוחד בהודעה מ- (26.08.2008 17:25)
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

_כאשר את רק קוראת חומר בשפה אחרת, אבל התרבות שלך והשפה שלך הן עבריות, והן חזקות אצלך, אז את לא "מנסה למצוא מלה בעברית לתרגם".
את שואלת את עצמך: מה אני רוצה לומר? ואת אומרת אותו בעברית. לא כתרגום. כמשהו שאת רוצה לומר._
בשמת,
אבל לחלק מהביטויים [1] באנגלית מעולם ה- raw food כן נדרש תרגום לעברית.
למשל המושגים raw vegan או raw veganism .
למרות שעומדת בסימן שאלה מידת ההתאמה של המילה "נא", ולמרות שלפעמים זה נראה כמו עברית תרגומית,
עדיין מאוד נוח לומר "אני טבעונאי", או "אני מנסה את הטבעונאות", או "הזרם הטבעונאי", בהקשר של "תזונה צמחית שלא עברה חימום/הקרנה/פיסטור,זיקוק/תהליכים כימיים תעשייתיים" (בטח שכחתי משהו).
רוצות מילה אחרת? סבבה. אבל דרושים פה ביטויים שמסתדרים היטב עם התחביר העברי, וזה לא פשוט בכלל.

ניצן,
יש אנשים_ ... _שכותבים מתכונים בדף הבית שלהם בתגובה לשאלות של אנשים, כי למשל, החלוקה הנושאית של מדורי המתכונים לא נראית להם...
אני מסכים איתך שהפרדה לחלוטין ע"י חלוקה נושאית היא רחוקה מאופטימלית, אבל נראה לי שעם הטכנולוגיה הקיימת (צ'יק צ'ק), החלוקה הזאת היא פתרון לא רע.
כי כאמור, נראה ש- צ'יק צ'ק לא בנוי טוב למתכונים. למשל אם רוצים תיוגים על כל מתכון, צריך דף לכל מתכון.

[1]
ויש כמובן גם ביטויים כמו raw foods בהקשר הלא בהכרח צמחי, וברור לי שעל זה חלק מהמהומה.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

מתכונים חיים/נאים או כל מילה אחרת שנחליט, הם הכול יחד - הם מתכונים ללא גלוטן, ללא סוכר ולרוב גם צמחוניים
נכון, ולכן הם מבחינתי תמיד תמיד מתאימים לילדים ולי.
(מירב ב, לגבי הסדנה שאת מתכננת: קרקרים חיים הם הדבר הראשון שהייתי רוצה ללמוד. או יותר נכון, שיראו לי ויחזיקו לי את היד כשאני מנסה בחיל ורעדה לעשות משהו שאחרים נדהמים לשמוע שיש מה ללמוד בו P-: "אבל בשמת, זה כל כך פשוט!" כן, לאחרים... אני למשל חושבת שלקרוא שבדית זה ממש פשוט. הנה, אני עושה את זה בקלי קלות P-: ).
חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

שליחה על ידי חני_תה* »

ממליצה לקרוא את הביוגרפיה של בן יהודה "דבר עיברית".
גם הוא עשה הלחמים, גם הוא נתקל בהתנגדות עזה אבל ראו, היום אנחנו מדברים בשפתו.

לפעמים יש צורך להוסיף פירושים למילים.
אולי הגיע הזמן להרחיב את הגדרת המילה נא במילון ולהוסיף את הפירוש: חי, חיוני.

דרך אגב, באבן שושן אין התייחסות ספציפית לבשר בהגדרת המילה נא.

מסכימה עם כל מה שנורית מאור שביט ורחל ברמן כתבו לגבי המילה נא ולגבי ההתנגדות למילה זו.
חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

שליחה על ידי חני_תה* »

פתרון לבעיות חיפוש הוא תיוג
עורכת_מתנדבת*

מתכונים חיים/נאים או כל מילה אחרת שנחליט, הם הכול יחד - הם מתכונים ללא גלוטן, ללא סוכר ולרוב גם צמחוניים

מירב,
נדמה לי שפספסת את הנקודה שלי, שהיא:
למה לערוך מדור לפי מתכונים חיים?
למה לא לערוך מדור נפרד למתכונים צמחוניים (ובהם מתכונים חיים), או למתכונים ללא גלוטן (ובהם מתכונים חיים, אבל גם אחרים), ו למתכונים ללא סוכר (ובהם מתכונים חיים ואחרים)?
הרי לבטח יש יותר המחפשים לפי הקריטריונים האלה.
חלוקית_נחל*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 08:01
דף אישי: הדף האישי של חלוקית_נחל*

שליחה על ידי חלוקית_נחל* »

למה לערוך מדור לפי מתכונים חיים?

המדור כבר קיים אין צורך להשקיע בבנייתו, מישהו גם השקיע בעריכה מחודשת שלו, לדעתי, כעת, הוא יותר נוח לשימוש מבעבר ותודה לעורכ/ת/ים/ות @}

באופן ענייני, כרגע יש מדור טבעונאות המכיל מתכונים בצורה מסודרת, מדור צמחונות וטבעונות שאינו מכיל מתכונים למעט מתכונים לתחליפי חלב ומדור מתכונים שמכיל שלל מתכונים לפי סוג אוכל, סוג מנה, סוג בישול וכו'. מדור הצמחונות טבעונות ותיק יותר ובכול זאת לא התפתח בו תת מדור של מתכונים. יתכן והצורך לכך לא מהותי? אולי קיימים מקורות מידע נוספים בעברית שעונים על הצורך הזה?
המתכונים החיים חדשניים להרבה אנשים, ואני ביניהם, ולכן מעוררים עניין ושאלות רבות על אופן ההכנה וכו. אני מוצאת את עצמי מתלהבת פעמים רבות מעצם החדשנות של זה לגבי. המקורות האחרים הם בעיקר באנגלית ולכן אני חושבת שכעת קיומם הנפרד כן עונה על צורך כלשהו שקיים בקהילה שלנו.

יתכן והחשיפה לתזונה זו הייתה אגרסיבית, שיווקית ולא מותאמת לאופי האתר להרגשתם של רבים אבל כעת, אם מנסים לערוך בצורה עניינית ללא רגשות מן העבר, המטרה היא להפוך את השימוש במתכונים באתר לנוח יותר, ידידותי יותר, וקל להתמצאות. האם ניתן לשים קישור של מתכון חי בדף המתכונים הרגיל? נניח, בדף על גרנולה לשים קישור לגרנולה חיה וכך מי שחפץ להכין גרנולה יוכל להחליט באיזו דרך לבחור?
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

למה לא לערוך מדור נפרד למתכונים צמחוניים (ובהם מתכונים חיים), או למתכונים ללא גלוטן (ובהם מתכונים חיים, אבל גם אחרים), ו למתכונים ללא סוכר (ובהם מתכונים חיים ואחרים)?
לזה אני התייחסתי קודם, כשדיברתי על הצרכים שלי עם ילדים אלרגיים:
  • אני לא חושבת שיש מספיק ביקוש באתר לכל המדורים הנפרדים לצרכים המיוחדים
עורכת_מתנדבת*

אני לא חושבת שיש מספיק ביקוש באתר לכל המדורים הנפרדים לצרכים המיוחדים

גם אני לא.
לכן איני בטוחה שכדאי לסווג לפי אופי המתכון, גם לא את המתכונים החיים.

אם מישהי מחפשת מרק עגבניות, האם לא כדאי שהאופציה החיה והקרה תעלה אצלה לצד שאר המרקים?

האמת היא, מרק עגבניות קר זה די מיינסטרים, איפה זה אמור להיות?
זה מתכון חי?
זה סתם מתכון למרק?
מיץ_פטל*

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

_למה לערוך מדור לפי מתכונים חיים?
למה לא לערוך מדור נפרד למתכונים צמחוניים (ובהם מתכונים חיים), או למתכונים ללא גלוטן (ובהם מתכונים חיים, אבל גם אחרים), ו למתכונים ללא סוכר (ובהם מתכונים חיים ואחרים)?_

למי שמתנסה באורח התזונא הזו קל ,נוח וגם משמח יותר שהדפים מופרדים. אם אני רוצה למצוא משהו RAW מעניין להכין לארוחת הצהריים , קל הרבה יותר לעבור בתוך המדור המתאים עם הדפים הספציפים , מאשר לחפש בתוך משהו כללי יותר ולהתחיל לגלגל...

אפשר לשים קישור לדפים הללו במדורים או דפי נושא דומים.

אני לא חושבת שיש מספיק ביקוש באתר לכל המדורים הנפרדים לצרכים המיוחדים- פה יש צורך וביקוש.

לגבי השימוש ב נא בשפה:

העברית היא שפה דינמית. חיה. כל הזמן. אפילו שפת הסלנג', או שפה צבאית או שפת הנייד (סימסתי לו ).....
היא צומחת מהעם , מהתקופה , מהחיים.

_לפעמים יש צורך להוסיף פירושים למילים.
אולי הגיע הזמן להרחיב את הגדרת המילה נא במילון ולהוסיף את הפירוש: חי, חיוני._

מלבד זאת זה מוסיף כל כך הרבה יופי וחיות למילים. לאוכל.הרבה משחק ושחוק.
ובשבילי זה מאוד חשוב.
ריש_גלית*
הצטרפות: 14 יולי 2007, 01:22
דף אישי: הדף האישי של ריש_גלית*

שליחה על ידי ריש_גלית* »

קראתי את הדיון אף שאני לא עורכת באתר (עדיין אין לי ביטחון). ונכנסתי למדורים המדוברים כדי להבין יותר מה הולך. אכן, יש שם עבודת עריכה מטורפת אם רוצים שהדברים יהיו נגישים ופשוטים! ובכל זאת, יש לי הרגשה שמרוב התלהבות עלולים לפספס משהו. בקיצור, אני עם מירב ב, ודווקא משום שאני רק מתחילה להתעניין בתזונה חיה. כלומר, במצבי הייתי שמחה לחפש מתכונים חיים בנפרד ממתכונים "רגילים". אם המתכונים האלה היו צומחים באופן טבעי מתוך דפי המתכונים הרגילים והיו מצטברים, אולי בכל מקרה הייתם רואים כעורכים את ההיגיון בהפרדה שלהם, לא? אולי לא. בכל אופן כרגע, כשהכל נפרד, אני חושבת שזה חסר היגיון להכניס את המתכונים לתוך דפי המתכונים הרגילים, שממילא בעצמם אינם מסודרים במיוחד.

חשובה תחושת התמיכה ב"משונים האלה", גם אם היא לא צריכה להשתלט על כל האתר; וחשובה הנגישות של הדברים. האם אי אפשר לפתור הכל באמצעות קישורים מתאימים?

בקשר לוויכוח על השם: נכון ש"נא" זה לא בעברית יפה אלא ב"תרגומית". ונכון שזה להשריש טעות. אבל... איכשהו אני דווקא מחבבת את המילה הקטנה הזאת בהקשרים האלה. "מזון פרא" נורא פלצני בעיני. מזון חי - אם זה גזר אז כן (כי זה כבר קיים בשפה, אבל האם גזר מבושל הוא בהכרח גזר מת? האם אין לו שום ערך חיוני לגוף האוכל אותו?), אבל אתם בטוחים שאתם רוצים את העוגיות שלכם חיות? אז נכון, נא זה לא לא-מבושל, אלא מבושל למחצה, אבל אפשר להרחיב את השימוש. זה קורה בשפה כל הזמן. לעומת זאת לחי יש כבר כל כך הרבה שימושים, ולהגדיר על דרך השלילה לא רוצים, אז אולי בכל זאת הנא הוא לא כזה אסון? אולי אם מישהו אחר היה מציע אותו, ולא היה ממאיס אותו על חלק נכבד ממשמיעי קולם באתר, הוא לא היה נדחה כל כך בנחרצות?
גם טבעונאות זה לא רע, אם משאירים את ה"נא" בהקשר הרחב. זה יכול לתפוס בשפה, זה קליט, וזאת מלה אחת.

<שולחת מהר לפני שאתחרט והולכת לתפוס מחסה עם איזה נס קפה מת>
ריש_גלית*

שליחה על ידי ריש_גלית* »

למה אין בעיה להגיד על הדג בסושי שהוא נא, או על סטייק טרטר שהוא נא, אפילו שהם לא "מבושלים למחצה" אלא לגמרי לא מבושלים? או שאני לא מבינה מספיק במאכלים האלה (אני לא).
מיץ פטל, כתבנו יחד... ואני מסכימה איתך.
דגנית_ב*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 12:15
דף אישי: הדף האישי של דגנית_ב*

שליחה על ידי דגנית_ב* »

קראתי את הרוב ;-)
אבל אתם בטוחים שאתם רוצים את העוגיות שלכם חיות?
כמעט בכל ספר אפייה מיינסטרימי מתכונים ששמם ללא אפיה או בלתי אפוי, משובצים בין המאפים מאותם מרכיבים - עוגת גבינה למשל.
אולי להמשיך במה שאנשים רגילים, כמוני, רגילים ? ללא אפיה ?

אפשר להוציא ספר מתכונים מקוון או לא (סטרט אפ?), לשבץ בו ולהעשיר אותו בשפע תחדישים ומטבעות לשון נוצצות ושלל תמונות מגרות (לא צוחקת) ולשים אליו קישורים תחת כל עץ רענן או לשלוח במייל.
אחלה מתנה לא? כמו תינוקות באופן טבעי
מיכל_שץ*

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

בקשר לוויכוח על השם: נכון ש"נא" זה לא בעברית יפה אלא ב"תרגומית". ונכון שזה להשריש טעות. אבל... איכשהו אני דווקא מחבבת את המילה הקטנה הזאת בהקשרים האלה
אני באופן אישי מאוד מחבבת את המילה "חי" היא נותנת לי את התחושה שמירב דיברה עליה של חיוניות וחיות והכיף הזה עם האוכל, המשחק השעשוע. המילא נא עושה לי קונוטציה של סטייק טרטר... של קרניבור... וזה כל-כך לא מתחבר לי וזה כ"כ מבאס אותי שאני נמנעת מלהכנס לדפים האלה בכלל, וחבל, אני מפסידה...
אם יש רצון לקרב, למה לא להקשיב למי שמעלה קושי? גם אם הוא נשמע שולי?
למה אי אפשר להיות יצירתיים בעברית? כי מישהו כבר עשה משהו וחלק התרגלו?
מיכל_שץ*

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

למה אין בעיה להגיד על הדג בסושי שהוא נא
דווקא כמעט אין מי שמתייחס לסושי כדג נא, אולי רק מי שזקוק לסובלימציה וקשה לו עם העובדה שהוא אוכל דג חי... למרות שהדג די מת כשאוכלים אותו...
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

שליחה על ידי סלעית* »

אולי אם מישהו אחר היה מציע אותו, ולא היה ממאיס אותו על חלק נכבד ממשמיעי קולם באתר, הוא לא היה נדחה כל כך בנחרצות?
מדברת בשם עצמי בלבד - אני אומרת את דבריי בלי שום קשר לאופק, לא נחשפתי למתכונים הנ"ל עד לדף הזה, סתם היו נראים לי דפים עם שגיאות כתיב בכותרת ולא נכנסתי אליהם.
זה פשוט לא בעברית.
מספיק.
כמה פעמים אפשר לדוש בזה?

אולי להמשיך במה שאנשים רגילים, כמוני, רגילים ? ללא אפיה ?
מסכימה
ריש_גלית*

שליחה על ידי ריש_גלית* »

_אם יש רצון לקרב, למה לא להקשיב למי שמעלה קושי? גם אם הוא נשמע שולי?
למה אי אפשר להיות יצירתיים בעברית? כי מישהו כבר עשה משהו וחלק התרגלו?_

מי לא מקשיב?
מי לא יכול להיות יצירתי?

את המשפטים האלה היה סביר באותה מידה שיכתוב מי שמצדד בהשארת השמות הקיימים...

אני עוקבת אחרי המאבקים האלה מתחילתם, פחות או יותר, ובפעמים הנדירות שהשמעתי את קולי התנגדתי לשמות הדפים שנתן אופק, לאנגלית, לתרגומיות וכו'.
אבל אני מרגישה צורך לציין שמקריאה לא מעורבת רגשית - עולה חזק מאוד מהדפים האלה תחושה של מאבק רגשי ולא רק עקרוני. שזה בסדר גמור, להיות רגשיים, אבל השאלה אם זה לא קצת ממסך במקרה הזה.
מיכל_שץ*

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

את המשפטים האלה היה סביר באותה מידה שיכתוב מי שמצדד בהשארת השמות הקיימים...
העלתי את השאלות כדי ששני הצדדים ישאלו את עצמם...
חוץ מהשאלה של היצרתיות בעברית, שנוסחה גרוע: הכוונה היא למה קשה לאנשים להיות יצירתיים בתוך הגבולות הקיימים של השפה היפה שלנו והם מרגישים צורך להמציא אותה מחדש. הממממ... מעניין... האם זה דפוס של שפה מתחדשת?

לא הבנתי, מה מתמסך?
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

שליחה על ידי פלוני* »

למי שמתנסה באורח התזונא הזו קל ,נוח וגם משמח יותר שהדפים מופרדים. אם אני רוצה למצוא משהו RAW מעניין להכין לארוחת הצהריים , קל הרבה יותר לעבור בתוך המדור המתאים עם הדפים הספציפים , מאשר לחפש בתוך משהו כללי יותר ולהתחיל לגלגל...
כן כן זה ממש מצער, אלא שכאן זה לא אתר של טבעונאים, אלא סתם "באופן טבעי".
כמו שמי שמחפש מתכונים לחולי סכרת, סביר שימצא אותם יותר בקלות באתר של חולי סכרת, ומי שמחפש מתכונים דיאטטים, ימצא אותם יותר בקלות באתר של שומרי משקל.
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

שליחה על ידי אלמונית* »

כן כן זה ממש מצער, אלא שכאן זה לא אתר של טבעונאים, אלא סתם "באופן טבעי".
אם כך אולי תשנו את שם האתר ל- "באופן סתמי"!
מוצמוצית*
הצטרפות: 19 נובמבר 2007, 18:30

שליחה על ידי מוצמוצית* »

אני די קוראת אקראית באתר, אבל אפשר להגיד שבאתי בשביל ה"בלי חיתולים" ונשארתי בגלל התזונא.

נא או חי או איך שלא תקראו לזה, לדעתי יש מקום להפריד מדפי המתכונים הרגילים, כי יש כאן עניין של בחירה באורח חיים מסויים יותר מאשר סתם "מה בא לי להכין לארוחת צהריים".
מיץ_פטל*

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

אלא סתם "באופן טבעי".
להגיד על האתר הזה "סתם".. זה קצת מוזר...

אבל,

המדור הזה קיים. הוא מקסים. הוא נוח.
למה לסבך ולהקשות?

כמו שמי שמחפש מתכונים לחולי סכרת, סביר שימצא אותם יותר בקלות באתר של חולי סכרת, ומי שמחפש מתכונים דיאטטים, ימצא אותם יותר בקלות באתר של שומרי משקל.

עדיין המזון הזה הוא בגדר משהו אחר ושונה מאוד ומאוד "באופן טבעי"...ועד שיקום לו אתר כזה (ואנשאללה שיקום במהרה),אז בינתיים לטובת המשתמשים בו ,מושמעת בקשה שלא יערכו שינויים חריגים.
מיכל_שץ*

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

אני רק אשמח אם אפשר יהיה להזיז את התמונה לסוף המתכון או לשים אותה בתוך טקסט נפרש
כמו שזה עכשיו אני פותחת דף ורואה רק תמונה, זה די מעצבן ולרוב מונע ממני להגיע למתכון
עורכת_מתנדבת*

לטובת המשתמשים בו ,מושמעת בקשה שלא יערכו שינויים חריגים.

אני מתנדבת להיות המזכירה התורנית -
גם מי שרוצה לערוך את המדור משתמשת במתכונים חיים. או נאים או איך שרוצים לקרוא להם. (אין לי עמדה בעניין השם)

אני, למשל, עורכת כי אכפת לי וכי אני אוכלת מזון כזה ולא בגלל שאני "מחפשת מישהו" או משהו כזה.
אוף, מיץ פטל!
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

_האמת היא, מרק עגבניות קר זה די מיינסטרים, איפה זה אמור להיות?
זה מתכון חי?
זה סתם מתכון למרק?_
ומה על סלטים? הם "נאים"? לא מבושלים? או שהם פשוט "סלטים", ומי שלא רוצה לאכול מבושל, יכול לאכול גם אותם?
וקאשיו? אם הוא סתם בקערית ומנשנשים אותו, הוא "נא", "חי" או סתם קאשיו?
מה קובע מה "טבעונאי" ומה "מיינסטרים"?
זו אבחנה מאולצת לגמרי.

שלא לדבר על זה שההגדרה המקובלת פה ל"טבעונאות" היא בדלנית אפילו בתוך תנועת הraw food בעולם. היא וריאנט אחד ותו לא. למעשה, היא עונה כמעט בדיוק להגדרה המילונית למילה "טבעונות" בעוד ש raw food זה דבר אחד, live food זה דבר אחר raw veganism זה דבר שלישי.
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אפילו אם לרגע נניח שמקבלים את המילה "נא".
אז אני מבקשת לומר "תזונה נאה" ו"טבעונות נאה" ולא "טבעונאות" ו"תזונא".
המילה "תזונא" ממש מצמררת אותי. מילה נוראית.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אני נגד להכניס את המתכונים הנאים לתוך דפי המתכונים הרגילים. אם יש קבוצה פה בבאופן שמשתמשת בהם כפי שהם, כך צריך להשאיר אותם.

(שלא לדבר על זה שההגדרה המקובלת פה ל"טבעונאות" היא בדלנית אפילו בתוך תנועת הraw food בעולם. היא וריאנט אחד ותו לא. למעשה, היא עונה כמעט בדיוק להגדרה המילונית למילה "טבעונות"
ממש לא מסכימה איתך! טבעוני כן אוכל מזון מבושל).
ריש_גלית*

שליחה על ידי ריש_גלית* »

לא הבנתי, מה מתמסך?
הפן העקרוני.
עזבי, אנסה להסביר מחדש:
מדברים בשם עקרונות כשבעצם הרגש הוא שמדבר, ואז קשה לראות שאולי יש היגיון (מסוים, אחר משלי, כ"א וההיגיון שלה) גם בדעה האחרת. הרצון, הרגש, העיקרון - הכל מעורבב, ככה זה בחיים.
אבל בתור מי שכרגע זה פחות מעורבב אצלה (במקרה הזה אני, כי אין לי רגשות סוערים בקשר לסוגיה הנידונה, ובד"כ באתר אני דווקא קשורה רגשית ועקרונית לצד שאני מתווכחת אתו כרגע, היינו בשמת א וניצן אמ וקרוטונית) אני רואה היגיון מסוים הן בהפרדה הקיימת - שזקוקה לעריכה, בלי ספק, איחוד יותר מתכונים תחת קורת גג אחת, בהירות בשמות וכו' - והן בשימוש במלה נא, לא בצורה גורפת ולא בכל מקרה אבל כן במקרים שיש יופי והיגיון.

בעיני למשל גלידה נאה מהצומח זה יפה ומעורר תיאבון וסקרנות, ואיך תקראו לה אחרת? גלידה חיה? גלידה ללא בישול? (אבל מי מבשל גלידה?) גלידה בלי ביצים ובלי מוצרי חלב? גלידה טבעונית? האחרון הכי מתקרב, אבל נשבעת לכם שלא הייתי בחיים פותחת דף בשם כזה.
ע_ע_ע*

שליחה על ידי ע_ע_ע* »

גלידה-טבעית-מהצומח
אחת_שמבינה_עברית*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2008, 16:05

שליחה על ידי אחת_שמבינה_עברית* »

_יש פה טעות סמנטית ופרגמטית. הסיומת "נא" כפי שמופיעה במלים שונות בעמודי "הטבעונאות" ("תזונא" למשל) היא מכוערת, מוטעית ומטעה, לא מתאימה כלל וכלל לעברית וליופיה.
הסיומת המלאכותית הזאת מתעלמת מסיומת הא' שקיימת בעברית מימים ימימה. סיומת הא' היא סיומת שמקבילה לסיומת ה'--קופסא, דוגמא, כסיומת נקבית כללית. בשימוש ב"נא" בתזונא יש הטעייה בנוגע לסיומת א', ובעצם סילוק של השימוש המקורי והיפה בסיומת א'.
זאת החרבה של השפה ויופיה. שפה היא תרבות. חוסר כבוד למרכז של השפה הוא לא תרבותי (במובן של דורך על תרבות קיימת). כל מטפורה, גם הפואטית ביותר, מתבססת על שימוש קשיח בשפה, ולא תתקבל אם תחריב את השפה במקום לטפח אותה. מטפורה מרחיבה שימוש ולא מחסלת שימושים (בניגוד לתזונא שמחסלת את השימוש המקורי בסיומת א', ותופסת מקומו באמצעות שעשוע לשוני מכוער).
כמובן, שלאחר מכן גם הבחנתי בהקבלה בין חוסר הרגישות לכללי השפה העדינים והתרבותיים לחוסר הרגישות לכללים העדינים והתרבותיים של אתר באופן טבעי._

מסכימה לכל מלה.
סליחה שאני מצטטת קטע כל כך ארוך. הוא מבטא בדיוק את מה שאני רוצה להגיד.
הוספת "נא" בסוף מלים היא פשוט חוסר הבנה של עברית והיא מקלקלת את השפה ולא מפתחת אותה, כי היא מחרבת את התחביר העברי. מה הטעם "לפתח" תוך כדי החרבה? אם החרבנו, לא הרווחנו דבר.
ריש_גלית*

שליחה על ידי ריש_גלית* »

ומה על סלטים?
סלטים הם סלטים! נראה לי מובן מאליו שאם יש דף למתכוני סלט אז כל הסלטים יהיו שם.
"תזונה נאה" ו"טבעונות נאה"
אכן, נאה דרשת.

קאשיו הוא קאשיו. אם כי, דעי לך יקירה שאלמלא עלתה פה באתר סוגיית הקאשיו במלוא הלהט ועוררה את סקרנותי לא בטוח שהייתי מעלה בדעתי לטעום קאשיו לא קלוי ומומלח. ולא היה נפתח לפני עולם שלם של אפשרויות נשנוש וכרסום, הכנת פסטו, וניסיונות רפים להכנת גלידה. בקיצור, קאשיו (או קשיו, למי שכמוני לא סובלת אל"פים במילות לעז) נהיה אחד מאמהות המזון בתזונה שלי, והכל בגלל העניין ההוא.
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

ממש לא מסכימה איתך! טבעוני כן אוכל מזון מבושל.
אמרתי הגדרה מילונית. לא הגדרה מקובלת.

מה הבעיה בגלידה-מן-הצומח? בגלידה רגילה אין שום בישול חוץ מפיסטור החלב לשמנת.
ריש_גלית*

שליחה על ידי ריש_גלית* »

גלידה-טבעית-מהצומח?
לא טעים לי.
שוב, זה רק עניין של טעם. לי נעים כשמלה שאחת המשמעויות שלה היא "יפה ונחמדה" משמשת לתיאור האוכל שלי. נכון שזה לא תופס על מזון נא. אבל תזונה נאה, טבעונות נאה? יש לזה צליל נאה, לא?
ריש_גלית*

שליחה על ידי ריש_גלית* »

מה הבעיה בגלידה-מן-הצומח??
מזכיר לי גלידה צמחית. יאק.
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

גלידה-ללא-חלב. (לא עם קוים תחתונים כי אני לא חושבת שהיא מצדיקה דף)
אין לי שום בעיה עם זה. גלידה במובן המקובל, היא חלבית. הבעיה עם מה שאת אומרת היא שכאן המובן הוא בפירוש לא "יפה ונחמדה". אפשר לבחור סתם מילה שעושה לך נעימים כמו גלידה-חמודה או גלידה-חביבה, אבל היא לא תתאר את מה שמנסים לתאר.
מה שחורה לי במהלך כזה זה מה שקרה למילה "בריא". במשפחה שלי (המורחבת) "בריא" שווה "לא טעים". (את מבינה, אין לי כח להסביר...)
ריש_גלית*

שליחה על ידי ריש_גלית* »

במשפחה שלי (המורחבת) "בריא" שווה "לא טעים". (את מבינה, אין לי כח להסביר...)
ברור לי (גם לי יש משפחה מורחבת), וזה הולך וקורה אצלנו עכשיו גם למלה "אורגני" (שהיא בעצמה מגוחכת, ברור, לא?).

מה שחורה לי במהלך כזה זה מה שקרה למילה "בריא".
את המשפט הזה לא הבנתי.
עורכת_מתנדבת*

גלידה-טבעית-מפירות

גלידה-טבעית-מפירות-ואגוזים

נאה ומדויק.
שם דף מתאים
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

ובד"כ באתר אני דווקא קשורה רגשית ועקרונית לצד שאני מתווכחת אתו כרגע, היינו בשמת א וניצן אמ? וקרוטונית)
היי, אני לא חושבת שהבעתי דעה לגבי הפרדה או איחוד של המתכונים האלה עם מתכונים "רגילים".
דעתי: אין לי שום בעיה שיישאר מדור מתכונים נפרד. אם הוא כבר קיים, נו שוין. רק שתהיה בו חלוקה פנימית הגיונית ושיסולקו הקוצים בעיניים כמו התמונות הגיגאנטיות והשמות המונסטריאליים.
לגבי הפרדה/חלוקה של כל דף ודף וסוג מזון עם דפי מתכונים קיימים - לא יודעת. לא בדקתי קונקרטית. כיוון שאני לא עורכת כעת, אפילו לא נכנסתי למדור כפי שהוא כעת אחרי השינויים ולא ראיתי מה המצב כרגע.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

_גלידה-טבעית-מפירות?
גלידה-טבעית-מפירות-ואגוזים?
נאה ומדויק.
שם דף מתאים_
בהחלט.
ריש_גלית*

שליחה על ידי ריש_גלית* »

גלידה-טבעית-מפירות-ואגוזים
אם כבר בעברית עסקינן, צ"ל גלידה שעשויה מפירות ואגוזים. אני לא חושבת שזה יפה או נוח או מבהיר מה אין בה. כלומר, הרבה גלידות עשויות (גם מ) פירות ואגוזים.
זאת בעיה אמיתית. לא סתם נעשים ניסיונות למצוא מלה אחת קולעת.
ע_ע_ע*

שליחה על ידי ע_ע_ע* »

גלידה-מפירות-ואגוזים-בלבד? :-\
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

גלידה-מפירות-בלבד (מה בעצם ההבדל בין זה לבין סורבה רגיל? שלא מוסיפים סוכר?)
ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

ואם כבר בעברית עסקינן, מפירות ו{{}}מ{{}}אגוזים...
אלטר_אגו*

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

אולי העניין הוא שזה לא בדיוק גלידה? אני לא יודעת מה ההגדרה המילונית המדוייקת של סורבה, אבל קינוחים-קפואים? מתכונים-מתוקים-וקפואים?
ריש_גלית*

שליחה על ידי ריש_גלית* »

ואם כבר בעברית עסקינן, מפירות ו מ אגוזים...
ובכן, ביררתי את זה פעם-פעמיים באקדמיה ללשון עברית והם אמרו שלא חובה.
טוב, די עם זה.
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”