שאיבת חלב

אמא_נוגי*
הצטרפות: 30 מרץ 2004, 11:04
דף אישי: הדף האישי של אמא_נוגי*

שאיבת חלב

שליחה על ידי אמא_נוגי* »

רציתי לדעת עד כמה המיכל מפלסטיק של אבנט, שמיועד לשמירה על חום של חלב שאוב, אכן טוב?
למיטב הבנתי, כל המכלים האלו לא ממש שווים הרבה.
אני הייתי מקפיאה בשקיות של אמדה ומחלקת כל שאיבה למנות בגדלים שונים, כך המטפלת יכלה לחשב בערך כמה הילד יצטרך ולהפשיר את הכמות המדוייקת, ובמידה והוא היה רעב עדיין אפשר היה להוציא שקית עם כמות קטנה שמפשירה תוך דקות, וכך הנוזל היקר לא היה מתבזבז. באופן עקרוני עדיף להעביר את החלב למקרר ולתת לו להפשיר שם. אבל גם היו מצבים בהם הפשרנו במים חמים וזה היה עדיין טוב.
חלב שהופשר ולא נאכל היה הולך לפח ולכן היה חשוב לי עניין הכמויות, מאחר וכול טיפה יקרה!!!
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

שאיבת חלב

שליחה על ידי עדי_יותם* »

למעשה, עדיף להפשיר את החלב במהירות - מתחת לזרם מים חמים עפ"י ההמלצות. כאן בארץ (מצוקת מים) אפשר להסתפק בקערת מים חמים.
טמפרטורה חמימה מתמשכת טובה בעיקר לחיידקים.
במקרה כמו שמיכל מתארת, שבו התינוק ישתה את החלב תוך שעה, הייתי לוקחת אותו קפוא ונותנת לילד לשתות קר/בטמפ' הסביבה. לא ידוע לי על משמעות בריאותית (לפחות לא כזו שנבדקה והוכחה, אני לא מתייחסת לכך שעפ"י הרפואה הסינית עדיף לא לשתות קר) לנושא החימום. חלב שהופשר לא כדאי להשאיר זמן ארוך.
עוד מידע באתר "ליגת לה לצ'ה ישראל" www.LLLisrael.org.il (מידע על הנקה => שאלות נפוצות).
רוית*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2002, 00:31

שאיבת חלב

שליחה על ידי רוית* »

הי, אני קצת חדשה בפורום, אבל יצא לי לקרוא מס' פעמים בנושאים שונים הקשורים להנקה, קודם כל רציתי לענות לגילה ולקבל ממכם תגובות, יש לי שני ילים בת בת שלוש אותה הנקתי במשך שנתיים כי הייתי איתה בבית (בלית ברירה אחרי פיטורים ואי מציאת עבודה הרבה זמן), את שקד הנקתי במשך שנתיים וכשהיא נכנסה לגן בספטמבר הילדה לא הפסיקה להיות חולה יום בגן שלושה ימים בבית - ככה עד שהתחיל להתחמם קצת, אז בואו ותגידו לי ותענו לי על השאה איך זה יכול להיות שאומרים שככל שמניקים יותר זמן מערכת החיסון טובה יותר ובכל זאת היא היתה חולה כל כך הרבה במהלך השנה

הנושא השני הוא ילדי השני, גפן בן חמישה חודשים אני מניקה אותו ושואבת לו בזמן שאני בעבודה הוא מקבל בקבוק עם חלב שאוב שלי. היום שכחתי את החלב בבית והייתי צריכה לשאוב עוד 120CC להשלים למנה ופשול לא הצלחתי כי הוא בדיוק ינק ולא הסתדרתי עם הזמן מה שרציתי לשאול הוא האם השקדיה או חלב עזים יכולים להיות חלופה במקרים כאלה "שנתקעתי" בלי מספיק חלב בגיל של 5 חודשים, אני רוצה לציין שזה רק במקרים שאין ברירה, האם זה עדיף על תחליפים?
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

שאיבת חלב

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

לגבי שאלתך הראשונה, נושא הבריאות הוא סטטיסטי, לכן מן הסתם מקרה של ילדה מסויימת אינו הכלל. ההשוואה בין יונקים לבין שאינם יונקים .

לגבי הנושא השני, לדעתי , חלב אם הוא הטוב ביותר, יש דרכים שונות להגביר את כמות החלב ו\או לייעל את השאיבה. אם זה לא מתאפשר מומלץ לתת תמ"ל ולא שקדיה\חלב עיזים. אין בהם את מה שהילד צריך והם מרוכזים מדי למערכת העיכול בגיל כזה. כתוב על הנושא באתר של משרד הבריאות.
רוית*

שאיבת חלב

שליחה על ידי רוית* »

תודה
מה זה תמ"ל
ורציתי לדעת מה דעתכם על מיים בגיל 5 חודשים?
המטפלת נתנה לו ללא ששאה אותי ודי התרגזתי זה היה ביום החמסין שהיה שבוע שעבר, חשבתי אולי כדאי לשוב עוד 100CC בימים חמים כאלו
רוית*

שאיבת חלב

שליחה על ידי רוית* »

מונו נוקי, איך אפשר להגביר חלב אם בתווח של לא יותר מחצי שעה אחרי הנקה?
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

שאיבת חלב

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

תמ"ל-תרכובת מזון לתינוקות (מטרנה, רמדיה וכולי)
אני לא מוצאת איפה זה היה כתוב, אבל ד"ר ליבוביץ כתבה
http://www.leida.co.il/reply.asp?rep=115142
http://www.leida.co.il/reply.asp?rep=55725

שאם האם לא עם התינוק מותר לתת לו מעט מים
כדאי לשאול אותם
כרמית*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 22:34

שאיבת חלב

שליחה על ידי כרמית* »

מה זה בדיוק משאבה דו צדדית?
מה ההבדל בינה לבין משאבה רגילה?אני מניקה הנקה מלאה את בני בן החודשיים אבל אני לא מסתדרת עם שאיבה. לא יוצא לי כמות מספיקה. אני שואבת פעם ביום אבל רוצה להתחיל לשאוב יותר. אני משתמשת במשאבה של יד שרה וזה לא כואב כלל. מה עושים ע"מ שייצא לי כמות יותר גדולה?
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

שאיבת חלב

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

משאבה דו צדדית שואבת משני השדיים בו זמנית.

לגבי הכמות - בתור אחת שלא מתמלאת במהירות מצאתי שהכי טוב לשאוב על הבוקר, לפני שהיא מתעוררת לינוק (האפקט הולך לאיבוד אם מדובר בתינוק שיונק כל הלילה. אצלי היא ישנה המון שעות רצוף).

רעיון שעלה לי השבוע כשחברה סיפרה לי שהיא מניקה כל היום וכל הלילה ולא מצליחה להתמלא מספיק בשביל לשאוב - להניק משד אחד בלבד ובהנקה הבאה להניק מאותו שד, ומהשני המלא -לשאוב.
הייתי שמחה לשמוע ממומחיות ההנקה פה אם יש בעיה אם השיטה.
עפרה*
הצטרפות: 09 פברואר 2002, 16:26

שאיבת חלב

שליחה על ידי עפרה* »

גם אני המצאתי לא מזמן את השיטה הזאת, שכמעט עלתה לי בהפסקת ההנקה. ממש אתמול קיבלתי תשובה מעולה מאסתר גרוניס למה זה רעיון לא טוב. בדקה ה 90 מבחינתי:

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/ ... d=36837811

תרגום:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/ ... d=36842247

פתאום הבנתי לעומק שהרצון למלא את הציצי כדי שיהיה מה לשאוב, הוא מוטעה ביסודו. משום שהוא עומד בדרכו של הרעיון היותר חשוב - לעודד יצור חלב. חבר שלי אמר שלדעתו התערבנו בתהליך פיזיולוגי, שיש לו פעימה משלו. אסתר מסבירה את זה יפה. אני עדיין לא יודעת מאיפה יהיה לנו מה לשאוב, כי גם אני לא מתמלאת בכלל, אבל כנראה שזאת לא הדרך. אם אלמד משהו דרך עצמי אשמח לספר.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

שאיבת חלב

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

היתה לי תחושה שיש פה מוקש...
אמא_של_מאיה*
הצטרפות: 13 ספטמבר 2004, 11:12

שאיבת חלב

שליחה על ידי אמא_של_מאיה* »

שלום, שאלה אליכן. האם מישהי יודעת על שקיות הקפאה זולות מאלה של מדלה (שעולות 80 ש"ח ל-20 שקיות) אשר מחזיקות חלב ליותר משבועיים (כפי שרשום על ה"פלייטקס" שרכשתי לאחרונה). אני רוצה לשאוב חלב שיישאר בפריזר למשך חודש לפחות.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שאיבת חלב

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אולי בצנצנות זכוכית?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שאיבת חלב

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

(כפי שרשום על ה"פלייטקס" שרכשתי לאחרונה). אני רוצה לשאוב חלב שיישאר בפריזר למשך חודש לפחות.
הכתובת על הפלייטקס היא כסת"ח - את יכולה להקפיא בהן בלי שום בעיה עד שלושה חודשים. שאלי בפורום הנקה בתפוז - רוב הבנות שם מקפיאות בפלייטקס.
אמא_של_מאיה*
הצטרפות: 13 ספטמבר 2004, 11:12

שאיבת חלב

שליחה על ידי אמא_של_מאיה* »

תודה.
עפרה*

שאיבת חלב

שליחה על ידי עפרה* »

יש למישהי להשאיל משאבת אוונט ידנית ליום (חמישי) ואולי עד יום שני? שכחתי את שלי ברכבת, ועם השביתה אין לי איך לקבל אותה בחזרה. יש לי מדלה חשמלית, אבל היא רועשת מדי ואני לא רוצה לשאוב איתה בעבודה.

ofroosh
netvision
net
il
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שאיבת חלב

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

תשאלי גם בתפוז.
עפרה*

שאיבת חלב

שליחה על ידי עפרה* »

הי, תודה. בינתיים נגמרה השביתה (של הרכבות). אני לא יודעת אם אספיק לקחת אותה היום, אבל גם אם לא - מצאתי מישהי מ"אומנות הלידה" עם משאבה כזאת פנויה, שבאופן מקרי (או לא) מגיעה היום לאיזור שלי. תודה רבה על על ההיענות, עפרה

(היה לי חבר שאמר שאין כזה דבר "צירופי מקרים" אלא רק צירופים)
אמא_בחיתולים*
הצטרפות: 08 אוקטובר 2004, 23:02

שאיבת חלב

שליחה על ידי אמא_בחיתולים* »

בתי בת 5 חוד', יונקת בלבד, ולקראת חזרתי ללימודים אני רוצה להשאיר לה חלב שאוב. אני מנסה לשאוב כבר שבוע באינטנסיביות (אחרי שניסיתי לפני כחודשיים ללא הצלחה) וממש לא מצליחה להוציא כמות שעולה על כמה טיפות. זה מתסכל אותי נורא כי עוד שבוע וחצי אני חוזרת ללמוד (יומיים בשבוע - 5 ו7 שעות).
אני שואבת עם הידנית של אוונט. מה ניסיתי עד עכשיו - שתיתי הרבה מים, עשיתי עיסוי, ניסיתי לשאוב אחרי ההנקה, וגם לפני, עדיין לא ניסיתי במקביל כי אני מחזיקה את בתי ולא הצלחתי להחזיק את המשאבה בו זמנית. התוצאה נשארה מאד עלובה (כמה טיפות בקושי). מה עוד אפשר לעשות? בדקתי כבר שהמשאבה הורכבה כהלכה, אבל עדיין יש לי הרגשה של וואקום חלש, ושאיבה חלשה מאד.
אשמח לקבל רעיונות. חשוב לי מאד להמשיך להניק, ולשמור על ייצור החלב כדי לא לפגוע בהנקה לאורך זמן.
אמא_אופטימית*
הצטרפות: 30 ספטמבר 2004, 03:44
דף אישי: הדף האישי של אמא_אופטימית*

שאיבת חלב

שליחה על ידי אמא_אופטימית* »

נשמע שהשאיבה באמת חלשה מדי. אני השתמשתי במשאבה חשמלית של מדלה שנקראת Pump-in-Style. מבחינתי היו לה כמה יתרונות בולטים: (1) אפשרות לווסת את מידת הוואקום - הכי חזק בהתחלה כואב, אבל עם הזמן כבר לא (2) אפשרות לשאוב משני הציצים בו זמנית - חוסך הרבה זמן (3) המשאבה מגיעה בתרמיל גב שבתוכו "מקרר" קטן - תיק ששומר על הטמפטרטורה עם קרחום שמותאם לו, נשמר בקירור עד 12 שעות. (4) יש גם בטריות - אם שואבים במקום שאין בו גישה לשקע חשמלי. שאבתי במשך שלושה חודשים 3 פעמים ביום. כיוונתי את זמני השאיבה לזמנים שבהם הפיצקלול אוכל, וכל יום שמתי במקרר את החלב בשביל היום שלמחרת (כלומר, בכל פעם שהוא אכל בקבוק שאוב, אני שאבתי בעבודה פחות או יותר באותו זמן). בהתחלה שאבתי כל פעם 10 דקות והכמות הספיקה לבקבוק שהוא אכל (בסביבות 120 מ"ל). אח"כ, בהמלצת יועצת הנקה, שאבתי כל פעם יותר זמן (20 דקות במקום 10) כדי להגדיל את כמות החלב. זה עבד, והיה לי אפילו יותר חלב ממה שנזקקתי, אז הקפאתי הרבה בפריזר בשקיות הקפאה של חלב אם. המשאבה הזו של מדלה קצת יקרה (נדמה לי שהיא עולה בסביבות 1,200 ש"ח). אני הבטחתי את שלי לחברה שאמורה ללדת עוד חודש. אם את באיזור ת"א אני יכולה להשאיל לך אותה לאיזה שבוע. תוכלי לראות אם אכן הבעיה היא שהשאיבה במשאבה הידנית שלך היא חלשה מדי, ואז אולי תקני לך משאבה חשמלית (יש גם פשוטות יותר שעולות הרבה פחות).
אמא_בחיתולים*

שאיבת חלב

לאמא אופטימית - תודה לך! אני מר"ג ואני מאד אשמח לנסות את המשאבה שלך אם אפשר. בעבר ניסיתי את המיני אלקטריק של מדלה, ניסיון ממש לא מוצלח. כאב לי ולא יצא חלב, כנראה כי הייתי כולי מכווצת מהכאב ומהרעש הנלווה. אחרי כמה ניסיונות הפסקתי להשתמש בה.
האם גם Pump-in-style רועשת? האם כאב לך בהתחלה לשאוב איתה? אני קצת חוששת...
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שאיבת חלב

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

עוד טריק שלפעמים עוזר:
לשאוב תוך כדי משהו אחר - שיחת טלפון, קריאה, טלויזיה, גלישה באינטרנט.
זה מוריד מהלחץ של "נו? כמה טיפות יצאו?"
נתקלתי בכמה מקרים של אמהות שהסחות כאלה עזרו להן.
אמא_בחיתולים*

שאיבת חלב

חדשות טובות - יש התקדמות קטנה. הצלחתי לשאוב בערך 50 CC. החדשות בפחות טובות - זה לקח לי שעה וחצי של ניסיונות, ובתי לא הסכימה לאכול את מה ששאבתי. זה לא כל כך מפתיע, כי היא מעולם לא אכלה מבקבוק. אני מאד מקווה שהיא תצליח להתרגל, כי בעוד שבוע וחצי אני אמורה לחזור ללימודים.... אני ממש בלחץ שהיא תהיה רעבה בלעדיי.
אז שאלה ראשונה - אם יש דרכים לעייל את השאיבה? והשאלה השנייה - איך מרגילים לבקבוק?
אמא_אופטימית*
הצטרפות: 30 ספטמבר 2004, 03:44
דף אישי: הדף האישי של אמא_אופטימית*

שאיבת חלב

שליחה על ידי אמא_אופטימית* »

תתקשרי ונתאם שתבואי אלי לקחת את המשאבה. לגבי כאבים - כמו שאמרתי, במשאבה הזו ניתן לווסת את עוצמת הוואקום (ועכשיו שאני נזכרת בזה - גם את המהירות). אז מתחילים חלש ולאט-לאט מעלים. זה לא באמת כואב כשעוצמת הוואקום יותר חזקה, זה פשוט נורא לא נעים להתחיל מיד בחזק (הרגשה שאת כולך "נשאבת"). את באמת צריכה להירגע ולהאמין שיש לך מספיק חלב ושגם תצליחי לשאוב אותו. גילה צודקת, מאוד עוזר לשאוב תוך כדי "הסחת דעת", אחרת כל הזמן בודקים כמה בדיוק יוצא. כשתבואי אלי אפשר לנסות קצת ותראי איך הולך. חשוב שתדעי שאת תצטרכי לשאוב "במקום" ארוחות ולא בנוסף (כלומר, כשאת בלימודים תשאבי פחות או יותר באותה שעה שבה בד"כ הנקת). סביר להניח שיוצא לך עכשיו מעט חלב כי את שואבת "בנוסף". עם הזמן אפשר להוסיף שאיבה או שתיים "בנוסף" (נגיד, בלילה אחרי שהיא הלכה לישון). מנסיוני לא יוצא המון חלב בשאיבות האלה, אבל זה גם משהו. בד"כ הכי הרבה חלב יוצא בבוקר כשאת קמה (לשאוב את מה שנשאר אחרי שהנקת), וזאת בהנחה שישנת טוב (אני שאבתי כל בוקר משהו כמו 300 מ"ל). כדי שיהיה חלב גם בהמשך היום חשוב מאוד לשתות הרבה מים, אז הקפדתי לשתות כל בוקר 1.5 ליטר מים לפני השאיבה הבאה (שהיתה בסביבות 13:00). אז כבר היה פחות חלב אבל עדיין מספיק. בשאיבה הבאה (שהיתה בסביבות 16:30) היה עוד פחות, אבל בסך הכל, יחד עם הכמות הגדולה ששאבתי בבוקר, זה הספיק לשלושה בקבוקים ואפילו נשאר גם עודף. לגבי איך מרגילים לבקבוק , באמת שאין לי מושג. הבן שלי התחיל לקבל בקבוק שאוב מגיל חודש. אני מאמינה שקל יותר בגיל כזה להרגיל לבקבוק מאשר בגיל חמישה חודשים. את יכולה להתקשר לג'ולי (יועצת הנקה מ'דיאדה', מאוד-מאוד נחמדה) בטל' 052-540982, היא בטח תדע לתת לך טיפים בעניין.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שאיבת חלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

לגבי השאיבה:
חוץ מזה שצריך משאבה טובה, כדאי לקבל הדרכה בטכניקה טובה לשאיבה מיועצת הנקה, ולוקח לאמהות רבות לפחות שבועיים שלושה של שאיבות בשעות קבועות עד שיוצאת כמות מספקת של חלב. הגוף לא בנוי לשחרר חלב למשאבה, והוא צריך ללמוד, להתאמן ולהתרגל לזה.

לגבי הרגלה לבקבוק:
בגילה אולי אפשר לנסות לתת לא בבקבוק עם פטמה (הרבה תינוקות יונקים נרתעים מפטמת הבקבוק) אלא בבקבוק עם פיה, או בכוס עם פיה, או בכפית, או בכוסית קטנה רגילה. כלומר, אפשר לדלג על שלב הבקבוק הסטנדרטי, ולמצוא פתרונות אחרים.
דבר שני - תעזבי את זה. היא בוודאי תישאר עם מישהו שימצא כבר דרך להאכיל אותה אם היא תהיה רעבה, נכון? מטפלת? אמא שלך? בעלך? הם כבר ימצאו את הדרך שלהם.
הטיפ הכי חשוב שאני יכולה לתת לאמא הוא - שאמא רק תניק. בקבוקים וכאלה - רק מאחרים.
עוד דבר: את אומרת שהיא כבר בת 5 חודשים. כלומר, כשתתחילי ללמוד היא כבר תהיה בת חמישה וחצי חודשים? אולי יותר? יופי!
זה אומר שהיא כבר ילדה גדולה.
מה המשקל שלה עכשיו ומה היה משקל הלידה שלה?
האם היא יונקת לעתים קרובות, או נוהגת לפתוח רווחים גדולים?
אלה שיקולים שמשפיעים על הצורך שלה בחלב השאוב.

אבל באופן כללי, הצורך העיקרי והמרכזי שלה הוא בך ולא דווקא בחלב שלך.
למה אני מתכוונת?
אני מתכוונת לכך, שתינוקת יונקת בגילה זקוקה לך, ולכן מובן שהיא תתגעגע אלייך כשתהיי בלימודים, אבל אם היא עלתה יפה במשקל עד כה, אז היא כבר מספיק גדולה ככה שגם אם היא לא תסכים לקבל את החלב השאוב בשום כלי, כל השעות שאת בלימודים - גם כן לא יקרה כלום. היא רוצה את אמא שלה, לא בהכרח "גוועת ברעב וחייבת לאכול". תסמכי עליה שברגע שתגיעי היא תתחבר אלייך להנקה ארוכה...
זה גם בסך הכל יומיים בשבוע, ממש סביר.
אני אומרת את זה, כי ברגע שיורד הלחץ הגדול מ"אוי, היא לא מוכנה לאכול כלום, מה יהיה" אז גם לא מנסים כל הזמן להאכיל אותה. יש המון דרכים להרגיע ולעניין תינוקת מתגעגעת (למשל, לצאת החוצה. תינוקות תמיד מתגעגעים פחות כשהם באויר הצח בעולם הרחב ולא בבית, שבו מרגישים בחסרונה של אמא), וזה מועיל לכולם אם יורד הלחץ מעניין הבקבוק (ויורד הלחץ מעניין הכמות: אז אכלה חמש כפיות חלב וזהו? יופי. אין בעיה).
זה גם יוריד ממך את הלחץ במקרה שמי ששומר עליה כשאת לומדת יהיה "נשמה טובה" וינסה להסביר לך שעשית טעות גדולה שהנקת אותה עד עכשיו, כי היא "בוכה ולא מוכנה לקבל בקבוק" וזאת אומרת שהיא "מפונקת" והכל "בגללך". אז בתור אמצעי מניעה לנשמות טובות, אני אומרת לך מראש, כדי שגם את לא תילחצי. אין דבר יותר בריא מזה שהתינוקת שלך מתגעגעת לאמא שהיא מצפה להיות צמודה אליה, ומטפלת שמבינה שבסך הכל צריך להרגיע ילדה שרוצה את אמא (כן, חמודה, אמא עוד מעט תבוא, ובינתיים אנחנו נתנדנד/תראי את החתול! הנה ציפור!) היא הרבה פחות לחוצה ממטפלת שמרגישה חסרת אונים בגלל שהבקבוק איננו פתרון קסם.

(אגב, את יודעת שהמון סטודנטיות, למשל בבר אילן, מסדרות שהמטפלות שלהן יבואו עם התינוקות לקמפוס וככה הן מניקות בין השיעורים? אם תהיה לך אפשרות כזאת, אפילו בשלושת השבועות הראשונים ללימודים, זה יכול להיות מצויין ויחסוך לך הרבה שאיבות וגודש).

ועוד מעט היא כבר תהיה בת חצי שנה, ובשעות שאת בלימודים אפשר יהיה לבלות בנסיונות טעימה של מזון מוצק (אפשר "לבזבז" שעתיים סביב חווייה של טעימת מזון חדש ומריחתו... (-; ), והנה עוד פטנט.

וטיפ אחרון: באמת הכי קל לשאוב בזמן ההנקה, במקרה כמו שלך, כי נראה שהחלב שלך לא "משתחרר" כשאת לבד עם המשאבה. בזמן ההנקה, החלב תמיד משתחרר בשני הצדדים, ואם אפשר לנצל את רפלקס שיחרור החלב כדי לשאוב בזמן שהתינוקת שלך מטפלת ב"שיחרור" - זה מאוד עוזר.

המון הצלחה!
דקל_נור*
הצטרפות: 15 פברואר 2004, 01:25
דף אישי: הדף האישי של דקל_נור*

שאיבת חלב

שליחה על ידי דקל_נור* »

בשמת, אמנם תגובתך היתה לאחרת, אבל גמני מודה לך על הטיפים @}

(כן, חמודה, אמא עוד מעט תבוא, ובינתיים אנחנו נתנדנד/תראי את החתול! הנה ציפור!) D-: את גדולה
אמא_בחיתולים*

שאיבת חלב

תודה מיכל. אני אתקשר אליך
אמא_בחיתולים*

שאיבת חלב

בשמת, תודה רבה על התשובה המפורטת, והמרגיעה שלך!
כמה פרטים נוספים:
מה היה משקל הלידה שלה 3,550
מה המשקל שלה היום בערך 7,000
כל כמה זמן היא יונקת אני מניקה לפי דרישה, אין זמנים מוגדרים, אבל בערך - כל שעתיים. לפעמים פחות ולפעמים יותר. כלומר בזמן ההעדרות שלי היא אמורה לינוק לפחות פעמיים.
בעצם, אם אני מבינה נכון את רוח דברייך, לא כדאי לי לחשוב על כמה היא אמורה לאכול אלא לסמוך על כך שהיא תשלים את החסר כשאני אחזור? זה מצד אחד מאד משחרר אבל מצד שני דורש ממני .... מה ? פשוט להאמין שכך יהיה? שיהיה בסדר? אני מודה שמאד קשה להרפות מהלחץ הזה.... אבל אני שמחה שאת זאת שאומרת לי את זה, כי אני קראתי הרבה פעמים את התגובות שלך ואני מעריכה את דעתך מאד.
דרך אגב - אני לומדת בבר אילן, ואכן חשבנו על האפשרות שבנזוגי או אמא שלי יביאו את בתי אליי. האמת היא שעד שכתבת לי לא ידעתי שיש בבר אילן סטודנטיות שמניקות בין השיעורים. טוב לדעת! :-) אני קצת חוששת שהבת שלי לא תאהב את הנסיעה עד לאוניברסיטה, במיוחד אם היא תהיה רעבה.... אני מדמיינת לי אותה בוכה ולבי נכמר....
על הנשמות הטובות לשמחתי מי שיהיו אתה (בעלי ואמא שלי) מאד בעד הנקה וחושבים שזה בסדר גמור שלא נתתי לה בקבוק. זו תמיכה אדירה עבורי! הלחוצה ואכולת רגשות אשם העיקרית זו אני.

ועוד שאלה - לגבי בקבוק עם פיה - האם זה "קל מדי"? תמיד פחדתי מבקבוק כדי שהיא לא תעדיף אותו על פני הנקה. האם אין סכנה כזו עם פיה או כוס?
ושוב תודה
יולי (אמא בחיתולים)
ב_דרך*
הצטרפות: 04 מרץ 2004, 16:52
דף אישי: הדף האישי של ב_דרך*

שאיבת חלב

שליחה על ידי ב_דרך* »

מה המשקל שלה היום בערך 7000
וואוו!!!!!!!!!!!!!! ;-)
בשמת_א*

שאיבת חלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

אכן וואווו! כל הכבוד ליונקת ולמניקה!
ואיזה כיף לך שבעלך ואמך יעזרו איתה. זה מאוד מרגיע.

אנסה לקצר: ראשית, נכנסתי לדף כדי להפנות גם לדף לימודים עם תינוקת יונקת או משהו כזה, ואני רואה שכולן כבר קראו הכל. איזה יופי (-:

שנית: לא התכוונתי לא לשאוב. בהחלט כדאי שיהיה חלב. אבל לא לדאוג אם היא מסרבת לבקבוק, או אוכלת כמויות קטנות מהאמצעים האחרים (כוס או כפית או משהו). אפשר לשאוב כל יום קצת, ובעיקר לצבור חלב ביום הלימודים.
אני מצטרפת לחשש מהבקבוק, זה באמת עלול לעשות צרות, אם כי יש תינוקות שעושים את המעבר בלי בעיות. אין חשש כזה עם פיה או כוס, כי אין שם משהו שדומה ליניקה. זה משהו לגמרי אחר - שתיה. אגב, אפילו פגים קטנטנים מאכילים מכוסיות קטנות, כך שגם תינוקת בת חמישה חודשים אפשר להשקות חלב אם מכוסית קטנה, וכמויות קטנות גם תומכות בהנקה (שגם בה אין איזה כמות ענקית שנלגמת בבת אחת).

אם אפשר, לפחות בשבועות הראשונים, להביא אותה אלייך להנקה - זה מעולה! לא מוכרחים לחכות עד שהיא מראה סימני רעב - אתם יכולים לקבוע מראש שהיא תהיה שם בהפסקה הראשונה שלך (בערך שעתיים ומשהו אחרי שנפרדתם?) אלא אם כן היא ישנה, או בהפסקה אחרת, לפי מה שנראה לכם מתאים.
אם היא מגיעה אלייך להנקה, אז את זוכה לעוד כמה שבועות בשביל לצבור כמויות של חלב בפריזר.

כשהתינוק שלי היה בן חצי שנה אני לימדתי במרחק של כחמש דקות מביתי (שיעור אוניברסיטאי, נטו שעה וחצי).
היינו הולכים לשיעור כשהתינוק על אחד מאיתנו במנשא במטרה שיירדם בדרך לכיתה (תיזמנתי את הקורס לשעת השינה שלו). ואז בעלי היה מסתובב מסביב לבניין עם התינוק הישן במנשא, ומביא לי תינוק מתעורר להנקה מייד בסוף השיעור (קרה גם שהגעתי לכיתה תוך כדי הנקה של תינוק יונק וישן במנשא, והעברתי אותו ישן במנשא ממני לבעלי לפני הכיתה (-: ככה הסטודנטים שלי הרוויחו עוד קורס חינם (-; ).
בשמת_א*

שאיבת חלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

אה, שכחתי להגיד, שבדרך כלל אין "מטפלות" בבר אילן. זאת בדרך כלל האמא או האחות או הדודה של הסטודנטית שעוזרת. רואים אותן מסתובבות שם בגינות האוניברסיטה המוצלות ובשבילים, מרדימות תינוקות בעגלה, ומגיעות לפתח הכיתה בסוף השיעור.

ושכחתי להגיד גם, שגם אני לקחתי "בייביסיטר" שהתלוותה אלי לכל מיני מקומות, רבים מהם אוניברסיטאות D-: . היא מצאה הרבה דברים כיפיים ומעניינים לעשות עם התינוקת שלי שם בחוץ, והן באו אלי כשהיא רצתה לינוק.

ועוד שכחתי להגיד: גם אם היא בוכה באוטו בדרך אלייך, יכול להיות שיעזור להגיד לה ש"אנחנו נוסעים לאמא, תיכף נגיע לאמא, הנה האוטו יביא אותנו לאמא" והיא בהדרגה תפנים שהנסיעה הזאת מקרבת אותה אלייך וזה ירגיע אותה.
אמא_בחיתולים*

שאיבת חלב

החלטנו שבשבועיים - שלושה הראשונים, עד שבתי תהיה בת חצי שנה בנזוגי ואמי יתגייסו לעניין ויביאו אותה אליי ללימודים. אחר כך ננסה להתחיל עם המוצקים, נראה איך ילך לנו. במקביל אני אמשיך לשאוב, אני מקווה שבלי לחץ זה ילך יותר טוב.
בשמת_א*

שאיבת חלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

אנחנו מחזיקים לך אצבעות (לך ולסטודנטיות האחרות (-: ). בהצלחה!
אורלי*
הצטרפות: 08 יולי 2002, 18:53

שאיבת חלב

שליחה על ידי אורלי* »

דחוף !!! קניתי שקיות חלב של פלייטקס ואין לי מושג איך משתמשים בהם מישהו יודע???
אמא_של_א_א*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 00:20

שאיבת חלב

שליחה על ידי אמא_של_א_א* »

האם שקיות נילון עם פסגור לא מספיק טובות?
אמא_של_פיצי*
הצטרפות: 27 אפריל 2005, 00:09
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_פיצי*

שאיבת חלב

שליחה על ידי אמא_של_פיצי* »

שלום לכולן!
פיצי שלי בן חמישה שבועות ולא אוהב לינוק מצד ימין (אני דווקא ימנית ואולי בגלל זה יותר נוח לו בצד שמאל). אז אני משתדלת לשאוב מצד ימין כדי שהייצור יימשך שם... האם אני יכולה להגיע למצב שיווצר שם יותר מאשר בצד שמאל? כי כרגע שד ימין גדול פי אחד וחצי משד שמאל וזה ממש מביך וגם לא נוח.
וגם - אני שואבת עם מכונה של "ספקטרה" והפטמות שלי כואבות נורא תמיד במהלך ואחרי השאיבה. הן נהייות נפוחות כאלו וקשות נורא.
אולי כדאי שאציין שהשדיים שלי מאוד גדולים והפטמות גם כן.
נוסף לכך, הפטמות שלי די שטוחות ולקח לפיצי משהו כמו ארבעה שבועות "לייצר" משהו להיאחז בו בצד שמאל... והוא לא מצליח לעשות אותו הדבר בצד ימין. ההזדקרות של הפטמה שקורית כתוצאה מהשאיבה נעלמת אחרי כמה זמן ואז שוב אין לו במה להיאחז. אני גם חוששת שהוא יוותר בגלל שיותר קל להיתפס לפטמה של הבקבוק.
אגב, שכחתי לציין שכואב לי בפטמות בטירוף (לא פצעים או סדקים. פשוט שורף, נפוח וקשה.) ושסבלתי (או אולי עדיין סובלת) מדלקת בשד ימין (איך יודעים שזה עבר???) ואני לוקחת אנטיביוטיקה.
כן, כנראה שאני קצת מבולבלת.
הצילו!
אמא_של_איסתרא_ובלגינא*
הצטרפות: 10 אפריל 2002, 21:51
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_איסתרא_ובלגינא*

שאיבת חלב

שליחה על ידי אמא_של_איסתרא_ובלגינא* »

פתחנו שוב את המחלבה...

בגיל שלושה חודשים צפוי בלבול פטמות?
אמא_של_אורי*
הצטרפות: 13 אוקטובר 2004, 21:16
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_אורי*

שאיבת חלב

שליחה על ידי אמא_של_אורי* »

אמא של פיצי, שלום
קודם כל - יועצת הנקה דחוף!! הדרך היחידה לתת לך סיוע אמיתי, היא שמישהי מקצועית תבדוק אתכם ותראה מה קורה.
את מתארת כמה מורכבויות, שעשויות ליצור קשיים:
  1. הדלקת: אם לא כואב, אין תחושה של אזור קשה / אדום, אין חום, מאד סביר שהחלימה. כמובן לא להפסיק את האנטיביוטיקה לפני סוף הקורס.
  2. הכאב בפטמות: אם כואב רק כשהחלב מתחיל להשתחרר, זה כאב תקין (לא נעים, אבל טוב). אם כואב כל הזמן, או שורף במיוחד כשאת מסיימת להניק, אולי לפיצי יש פטריה בלשון? ואולי בכל זאת כואב בגלל אחיזה לא נכונה? לעיתים לוקח לפטמות זמן להתרגל אל ההנקה, והן כואבות גם כשהאחיזה נכונה. לעיתים משחה יכולה לעזור (פיורליין 100 של מדלה, למשל).
  3. כדאי לעזור לפיצי ולהוציא את הפטמה החוצה לפני ההנקה. כשקצת יגדל ילמד ל"שאוב" אותה החוצה. כרגע אפשר לשלוף אותה על ידי גירוי ידני שלך, או על ידי שימוש קצרצר במשאבה, או על ידי מזרק חתוך (לוקחים מזרק, מוציאים את החלק הפנימי, חותכים את הפיה שעליה בדר"כ מלבישים את המחט, מחזירים את החלק הפנימי חזרה הפוך, כשהגומי שלו פונה אל האזור שנשאר שלם). לא מסובך. ואז לפני ההנקה את מחברת את המזרק לפטמה ומושכת אותה על ידי יצירת ואקום.
  4. פיצי בהחלט עשוי לוותר, משום שהיניקה מבקבוק קלה יותר. יש דרך להאכיל עם בקבוק אוונט, הפיטמה הקטנה ביותר, כשהתינוק די זקוף. את הפטמה מכניסים לפיו עד לחלק הרחב. ישנן דרכים נוספות להאכיל, עם צינורית שמחוברת לאצבע שלך. טוב יותר למניעת "בלבול פטמות".
  5. חייבים משאבת חלב טובה! המעולה שבחבורה היא לקטינה של מדלה. מושכרת על ידי יועצות הנקה. עולה כ-150 ש"ח לחודש. יש שם כפתור שמכוון את ה"ווליום", ואת שולטת בעצמת השאיבה לפי תחושתך. לא כואב.
  6. אם פיצי לא יונק בצורה אפקטיבית, יתכן שהוא מקבל יותר מהחלב השאוב מאשר מיניקה, ועל כן ההבדל בגודל השדיים. כמה הוא אוכל בכל ארוחה שאובה?
בהצלחה!!!!
אשא''וב*
הצטרפות: 01 מאי 2005, 11:45

שאיבת חלב

שליחה על ידי אשא''וב* »

מישהו רוצה לעזור לי??????????.
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

שאיבת חלב

שליחה על ידי נועה_בר* »

בגיל שלושה חודשים צפוי בלבול פטמות?
אני לא נחשבת מומחית, אבל מהנסיון שלי, לא היה בלבול פטמות.
התחלנו בשילוב עוד קודם והמשכנו עד אחרי גיל שנה.
אמא_של_אורי*

שאיבת חלב

גם אני לא נחשבת מומחית, אבל מהנסיון שלי, לא היה בלבול פטמות.
כשבני השני היה בן חודש וחצי, התחלתי לשאוב כל בוקר, ואבא שלו האכיל אותו בחצות. כך זכיתי ברצף קצת יותר משמעותי של שעות שינה. הוא למד לשתות מבקבוק, אבל המשיך להעדיף את החלב באריזה המקורית. :-)
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

שאיבת חלב

שליחה על ידי נועה_בר* »

האם ראית את הדף בלבול פטמות ?
מה שלומכם?
טלי_פ*
הצטרפות: 08 פברואר 2005, 14:30

שאיבת חלב

שליחה על ידי טלי_פ* »

חזרתי לעבודה. התאומים בני חצי שנה. עד עכשיו הנקתי הנקה כמעט מלאה (שלושה בקבוקים בשבוע) ועכשיו אני מפסידה כל יום שתי ארוחות. אחת אני שואבת והשניה (בלחש בלחש, שלא ישמעו...) תמ"ל. אני מניקה אותם בכל ארוחה מציצי אחד, ומשתדלת להחליף כל ארוחה, אם אני זוכרת מי אכל מאיפה ומתי. בסה"כ זה יוצא די מאוזן וכל אחד מהם אוכל משני הצדדים.
עכשיו, כשהתחלתי לשאוב באופן קבוע גיליתי שלא יוצאת לי אותה כמות חלב משני הצדדים. מצד שמאל בערך 120 ואז הזרימה נפסקת, ומצד שני בערך 150 ואני גם משלימה את הבקבוק של צד שמאל ל-150. כשהם יונקים אני אף פעם לא רואה שיש הבדל בין הצדדים, כלומר לא נראה לי שמצד שמאל הם יונקים יותר זמן, או שהם נשארים רעבים אח"כ. יכול להיות שהבעיה היא רק בשאיבה? יש כאן בכלל בעיה? (אני מפחדת שבסוף בגלל השאיבות אני עוד אצור הבדל בין השדיים).
אני מקווה שבקרוב ארוחת התמ"ל תהפוך לאוכל אמיתי. לכבוד חגיגות העצמאות אנחנו מתחילים עם המוצקים - במקום המבורגר יאכלו גזר :-)
אמא_של_אורי*

שאיבת חלב

כשהנקתי את בני השני (טוב, נו. את היחידי מבין השלושה שהצלחתי להניק...), לקראת גיל שנה הוא העדיף את צד שמאל.
עבור אורי אני שואבת חלב למעלה מעשרה חודשים. עד לחודש האחרון שאבתי 4 פעמים ביום, וכמות החלב בשדיים היתה זהה. מאז שירדתי לשלוש שאיבות, התחיל פער די גדול. צד שמאל מניב הרבה יותר.
אני משערת שלכן היונק העדיף את צד שמאל.
כך שלא נראה לי שיש בעיה, ואולי רק אם את רואה שהיונק השמאלי נשאר רעב, תני לו השלמה של צד ימין.
ועוד מחשבה, אולי בשאיבה "מרוקנים" את השד לעומת הנקה, שאחריה נשאר חלב נוסף? (היונק שלי אכל הרבה ארוחות קטנות, לעומת אורי, שאוכל פחות ארוחות אבל כמות גדולה בכל ארוחה).
עינת*
הצטרפות: 26 ינואר 2003, 12:56

שאיבת חלב

שליחה על ידי עינת* »

מעוניינת לרכוש משאבה חשמלית דו"צ של אמדה. איזור ת"א והמרכז או איזור י"ם. עינת: טל': 0507908044
אמא_של_איסתרא_ובלגינא*
הצטרפות: 10 אפריל 2002, 21:51
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_איסתרא_ובלגינא*

שאיבת חלב

שליחה על ידי אמא_של_איסתרא_ובלגינא* »

אנחנו , ?בסדר.

המטפלת אמרה לי כך(ציטוט):
כל ארוחה מחדש הוא מתווכח איתי, מחפש ציצי ורק אחרי רבע שעה לוקח בקבוק.....

מתווכח?!?!
הוא בן 3 חודשים כולו...

בלילות הוא צמוד אלי יותר מקודם, לא יונק רק "אוגר אמא למחר"

>אשא"וב שקשה לה מאוד עם החזרה לעבודה<
פלוני_אלמונית*

שאיבת חלב

אלמוני: אני דווקא בכלל חושב לגמרי. ובעצם למה בכלל?
קרן*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2001, 00:38

שאיבת חלב

שליחה על ידי קרן* »

מיני אלקטריק של מדלה אפשר לקנות בקופ"ח כללית ב- 270 ש"ח, חדשה כמובן, למי שיש לה "כללית מושלם".
אמא_של_אופיר*
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 21:18
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_אופיר*

שאיבת חלב

שליחה על ידי אמא_של_אופיר* »

איחסון בכלים רב פעמיים - באילו כלים ואיך לעשות סטריליזציה?
Pלונית_אחרת*
הצטרפות: 05 יולי 2004, 00:12

שאיבת חלב

שליחה על ידי Pלונית_אחרת* »

איחסון בכלים רב פעמיים - באילו כלים ואיך לעשות סטריליזציה
אצלנו לא עושים סטריליזציה (-;
אני מקפיאה בבקבוקים (של אוונט) - זה רב פעמי אבל יש לנו רק 3 אז אני לא יכולה להקפיא בהם יותר מ 3 מנות ) ולכן אני מקפיאה בשקיות של אוונט (לא שהעדפתי אותן, פשוט קיבלתי מחברה מה שנשאר לה וכשיגמרו אקנה)
פלוני_אלמונית*

שאיבת חלב

אפשר לקבל בבקשה הסבר על כיצד לחמם את החלב שהיה במקרר או במקפיא כמה זמן וכמה מעלות וכמה זמן אחרי מומלץ לתת אותו .
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

שאיבת חלב

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

כדאי לחמם את הבקבוק עם חלב האם בתוך קערה עם מים חמים מאד, לא רותחים. לבדוק מדי פעם, שלא יתחמם יותר מדי.
לתת כמה שיותר קרוב להוצאה מהמקרר.
יש תינוקות שאוהבים את החלב קר, ואין צורך לחמם אותו עבורם.
חלב שהוצא מהקפיא טוב 24 שעות אחרי ההפשרה.
אורלי*
הצטרפות: 08 יולי 2002, 18:53

שאיבת חלב

שליחה על ידי אורלי* »

שלום לכולן
אני מקוה שמישהי תתיחס לדף הזה ב מה חדש כי אני רואה שכבר מזמן לא נגעו בו. שאלתי: תינוקי בן חודשיים ואני נאלצת להשאיר אותו עם אבא יום בשבוע (עד 4 אחה"צ) לטובת האקדמיה. כמה חלב הוא צריך? אני לא מדברת על החישוב של 150*ק"ג אלא מהו כמות הגיונית לארוחה אחת של תינוק בגיל הזה במשקל 4.5??
תודה רבה
שוכנת*
הצטרפות: 27 מאי 2007, 13:58

שאיבת חלב

שליחה על ידי שוכנת* »

הנה משו שגיליתי דרך לינק שקישרה ניצן אמ (בדף תמחור הוגן למוצרים טבעיים בייצור לא המוני ):
הוראות ליצירת חזייה שאפשר לחבר אליה משאבה ולשחרר את הידיים (אפילו לנהיגה!):
http://www.sleepingbaby.net/jan/Baby/[po]pumping braconvert[/po].html
סירופ_מייפל*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 12:19

שאיבת חלב

שליחה על ידי סירופ_מייפל* »

יש מבצע באינטרנט על משאבת ספקטרה 3. http://www.babymall.co.il/44002/[po]משאבת חלב ספקטרה 3 [/po]-_רק 295
295 ש"ח במקום 495 תמורת משאבה חשמלית ישנה. ערכת תוספת לשאיבה דו ציצית עולה עוד 70 ש"ח.
יער_נורווגי*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 08:01
דף אישי: הדף האישי של יער_נורווגי*

שאיבת חלב

שליחה על ידי יער_נורווגי* »

שאלה לכל מומחיות ההנקה והשאיבה: האם באמת חיוני להתחיל לשלב בקבוק בגיל 6 שבועות (בהנחה שרוצים לתת גם מבקבוק)? מצד אחד אני יודעת שאומרים להתחיל בגיל הזה, ומצד שני זה מרגיש לי נורא מוקדם. אני בכלל לא רוצה להאכיל אותה מבקבוק. אבל גם לא רוצה חודש חודשיים אח"כ להתחרט כשהיא לא תסכים לקחת בקבוק ותרצה רק ציצי. אני מכירה את עצמי, יגיע הרגע בו ארצה לצאת מהבית, ללכת לחברות לבד, להתעמל.. ושלא לדבר על לילה קשה כשארצה שאבא שלה יאכיל אותה ואוכל לישון. ואז אתבאס אם לא אוכל (נראה לי. לא יודעת, עד כה אני מאד צמודה אליה, יותר ממה שחשבתי)
רחל_אש*
הצטרפות: 02 יוני 2007, 19:46

שאיבת חלב

שליחה על ידי רחל_אש* »

יער נורבגי הי
הילדה הראשונה שלי רק ינקה עד גיל 3 חודשים ורק אז הכרתי לה את הבקבוק שהיה בו חלב שאוב שלי.
לא היה לילדה שלי שום בעיה בלקחת את הבקבוק כשהייתי בעבודה ולא תמיד יכולתי לקפוץ הביתה להניק.
אורגנית_מתחילה*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 02:49
דף אישי: הדף האישי של אורגנית_מתחילה*

שאיבת חלב

שליחה על ידי אורגנית_מתחילה* »

אולי שווה לנסות פעם אחת, לראות שהיא לא דוחה את זה, כמובן עדיף שמישהו אחר יעשה את זה ולא את
(אנחנו ניסינו עם סבתא כשהייתי מוכרחה לצאת לאיזו שעה)
אם זה עובד , אז את יכולה להיות רגועה יחסית.

ועוד משהו, לגבי
אני מכירה את עצמי, יגיע הרגע בו ארצה לצאת מהבית, ללכת לחברות לבד, להתעמל.. ושלא לדבר על לילה קשה כשארצה שאבא שלה יאכיל אותה ואוכל לישון. ואז אתבאס אם לא אוכל (נראה לי. לא יודעת, עד כה אני מאד צמודה אליה, יותר ממה שחשבתי)

אם זה לא יציאה להמון שעות, אז גם אם היא לא תתלהב מהבקבוק, זה יכול להתאפשר בכוס או בכפית. לאט לאט.

כרגע פשוט תהיי איתה. נשמע לי שזה מה שאת מרגישה שהכי טוב לך ולה.
בהצלחה
אביטל*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2003, 11:53

שאיבת חלב

שליחה על ידי אביטל* »

הי בנות.
אני שואבת ומקפיאה. רציתי לשאול: אחרי ההפשרה והחימום יש לחלב מעט ריח של פליטה. האם זה תקיו וניתן לתת לתינוק ?
אימל'ה*
הצטרפות: 13 יולי 2007, 10:12

שאיבת חלב

שליחה על ידי אימל'ה* »

האם באמת חיוני להתחיל לשלב בקבוק בגיל 6 שבועות
אני התחלתי אחרי ארבעה חודשים (הצלחתי רק עם בקבוקי פלייטקס עם פטמת גומי - המלצה חמה)במשך היום אכלה לעיתים עם כפית.
דרכים_צדדיות*
הצטרפות: 12 פברואר 2006, 10:10
דף אישי: הדף האישי של דרכים_צדדיות*

שאיבת חלב

שליחה על ידי דרכים_צדדיות* »

שלום בשמת
אני קצת מתפתלת עם ניסוח השאלה...לא רוצה להרגיז.
חזרתי לעבודה, התינוק בן חצי שנה, אני מתקשה עם השאיבות (אולי לא ניסיתי מספיק).
התינוק מקבל פעם ביום תמ"ל, שאר הזמן יונק. שישי-שבת יונק מלא. (מסרב בינתיים למוצקים)
מה-אם בכלל- יכול להיות ה'נזק' מאכילת תמ"ל בכמות כזו? האם עלי להשקיע מאמצים גדולים בניסיונות שאיבה זה גוזל ממני זמן וכח שאין לי כ"כ אבל אני כמובן לא רוצה שהפשוש הקטן 'ישלם' על כך.
אשמח לשמוע כל מה שיש לך להגיד בנושא.
תודה על הכל! (כבר עזרו לי דברים שכתבת בדפים שונים..)
בשמת_א*

שאיבת חלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

הי שירה,
לא מרגיז בכלל (-:
יש הרבה אמהות שמתקשות עם השאיבות.
בכל מקרה, התינוק שלך יונק, זה מצויין. את יכולה להתייחס לתמ"ל כאל "מזון מוצק" ראשון - כלומר, המזון הראשון שאיננו חלב אם.
בהדרגה תוכלי להחליף את התמ"ל הזה במזון מוצק אחר.
שיהיה בהצלחה!
דרכים_צדדיות*
הצטרפות: 12 פברואר 2006, 10:10
דף אישי: הדף האישי של דרכים_צדדיות*

שאיבת חלב

שליחה על ידי דרכים_צדדיות* »

בשמת, תודה!
הרגעת ושמחת אותי מאוד בתשובתך המהירה
תודות על ההשקעה ואיחולי הבראה מהירה
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

שאיבת חלב

שליחה על ידי ירח_לבן* »

יש לי מליון שאלות, על חלק קיבלתי תשובה בדף המצוין הזה
הקטן בן 3 שבועות, התחלתי לשאוב בעיקר על מנת שידע לקחת בקבוק (הגדולה לא לקחה מעולם) למקרה הצורך. המשאבה: מדלה מיני אלקטריק.
בינתיים שאבתי פעמיים, אתמול והיום, בזמן שהוא ינק בצד אחד, והוא שתה הכל גם היום וגם אתמול. שותה כמות של בערך 100 מ"ל.

עכשו השאלה היא לגבי התארגנות הלאה. דיברו פה על להכין 'סטוקים' במקפיא... איך עושים את זה? (אני לא צריכה כמויות גדולות, אבל כן שיהיה לעת הצורך כמה מנות)
פשוט לשאוב כשהוא ישן, או כשהוא יונק? האם השאיבה לא מגבירה את ייצור החלב כמו היניקה ועלולה לגרום לגודש? האם ישאר לו מספיק חלב?

ובמה לאחסן את החלב? קניתי שקיות כאלה של פלייטקס אבל לפי ההסברים נראה לי שזה להכנסה לבקבוקים ולא ברור לי איך אמורים לסגור אותן ולאחסן.
בדף אחר דיברו על צנצנות זכוכית - כאלה שהיה בהן קודם אוכל אחר?

ולגבי ניקוי וחיטוי - אני מניחה שאחרי כל שאיבה צריך לשטוף את חלקי המשאבה והבקבוקים בסבון ולהרתיח? האם ניתן לשים במדיח (יחד עם שאר הכלים?)? האם המדיח גם מעקר?

אשמח לכל עצות בנושא התארגנות (עניין שקשה לי בכל תחומי החיים /-:)
פלונית_כרגע*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2004, 14:10
דף אישי: הדף האישי של פלונית_כרגע*

שאיבת חלב

שליחה על ידי פלונית_כרגע* »

קודם כול מזל טוב!
ואני אנסה לענות על חלק מהשאלות
על להכין 'סטוקים' במקפיא... איך עושים את זה?
מה שאני עשיתי בשביל ע"מ שיהיה כמה מנות במקפיא בשביל ההעדרות הראשונה (כי מאז פשוט שואבים את המנה שהיתה אמורה להיאכל והחלב רץ..) בסוף כול ארוחה (אצלי יונק מצד אחד) שאבתי מהצד בו ינק יוצא קצת ואז שאבתי מהצד השני ושמרתי במקרר ואז בארוחה הבאה עשיתי אותו הדבר- האכלתי מהצד החדש ושוב שאבתי בסוף ההנקה
ככה עשיתי איסוף ובכמה שאיבות הגעתי ל100 מ"ל והקפאתי. היה חלב קדמי ואחורי ראיתי מכיוון שזה שהה במקרר אז נוצרה הפרדה עד ההקפאה.
בדף אחר דיברו על צנצנות זכוכית - כאלה שהיה בהן קודם אוכל אחר? כן! פשוט מרתיחים לפני כול שימוש.

העצה הנוספת היחידה שלי היא להשתדל לא לשכוח את המשאבה או אחד מחלקיה הקטנים למשל העיגול הלבן הקטן במדלה, את תיק המשאבה באוטובוס, עוד בקבוק גדול כי של המכונה קטן כשיוצאים ליום שלם מחוץ לבית בלי התינוק ועוד אירועים מלבבים שכאלה שמעולם לא קרו לי...
שיהיה בהצלחה!
ירח_לבן*

שאיבת חלב

שליחה על ידי ירח_לבן* »

תודה תודה,
ובהמשך:

כי מאז פשוט שואבים את המנה שהיתה אמורה להיאכל והחלב רץ
זה בעייתי מבחינתי כי את החלב השאוב אבא נותן לו אחרי האמבטיה בערב, וזה מאפשר לי להיות עם הגדולה (שנמצאת עד 16 בגן) - כלומר, ממש לא זמן לשאיבות. אולי יותר מאוחר? אחרי ששניהם נרדמים? אני די סחוטה בשעות האילה. אם אני אשאב קבוע בבקר/צהריים והוא יאכל קבוע בערב זה בעיה?

אתמול הוא שתה את הבקבוק ועוד קצת ציצי להשלמה ואז נרדם וקם רק ב2:00 לינוק (בדכ יש עוד הנקה בסביבות 21 -22). קמתי אליו עם ציצים ענקיים וכואבים... ושוב התחלתי קצת להלחץ:
האם זה בגלל ש'פספס' ארוחה וזה יתאזן בהמשך? או שזה בגלל השאיבה? מצד אחד פוחדת ליצור גודש ומצד שני פוחדת שהחלב 'יתאזן' על מינוס הנקה אחת ואז לא יהיה מספיק...
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שאיבת חלב

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

קניתי שקיות כאלה של פלייטקס אבל לפי ההסברים נראה לי שזה להכנסה לבקבוקים ולא ברור לי איך אמורים לסגור אותן ולאחסן.
סוגרים פשוט בגומיה או בסוגר קטן של שקית לחם. אני הינחתי במקפיא כל שקית בתוך כוס פלסטיק.

נראה לי שאת שואבת יותר מדי אם המטרה היא רק שיידע לקחת בקבוק (כלומר הוא כבר יודע, אם נתת לו. לא?)
כדאי שתשאבי לפי הצרכים האמיתיים שלך - האם ומתי את מתכוונת לצאת מהבית, ואם כן לכמה ימים בשבוע ולכמה שעות כל פעם?
כדאי שיהיה סטוק, אבל ממילא כשתצאי בזמן אמת, תשאבי "תמורת" כל הנקה שהתפספסה, ותתני לו חלב טרי, וזה לא שתקחי את החלב אך ורק מהסטוק הקפוא.

_קמתי אליו עם ציצים ענקיים וכואבים... ושוב התחלתי קצת להלחץ:
האם זה בגלל ש'פספס' ארוחה וזה יתאזן בהמשך? או שזה בגלל השאיבה? מצד אחד פוחדת ליצור גודש ומצד שני פוחדת שהחלב 'יתאזן' על מינוס הנקה אחת ואז לא יהיה מספיק..._
זה כנראה גם וגם.
לא יהיה מספיק מספיק למה? שוב, הגדירי את הצרכים שלך לפני שאת מגדירה את משטר השאיבות.

זה בעייתי מבחינתי כי את החלב השאוב אבא נותן לו אחרי האמבטיה בערב, וזה מאפשר לי להיות עם הגדולה (שנמצאת עד 16 בגן) - כלומר, ממש לא זמן לשאיבות.
לא משנה מתי תשאבי, כל עוד זה יהיה בשעה קבועה (השעה שעובדת עבורך), ואז תתני לו את החלב הטרי, באותו היום או למחרת, כשהוא מאוחסן במקרר ולא בפריזר.
ירח_לבן*

שאיבת חלב

שליחה על ידי ירח_לבן* »

סוגרים פשוט בגומיה או בסוגר קטן של שקית לחם. אני הינחתי במקפיא כל שקית בתוך כוס פלסטיק.
תודה קרוטונית. כרגיל את אלופת היעילות וההתארגנות. אני צריכה לקחת אצלך קורס (-:

כלומר הוא כבר יודע, אם נתת לו. לא?
לא. זה מה שהיה עם הגדולה. ניסיתי פעם פעמיים, הצליח לא רע, אז לא התמדתי וכשבאמת רציתי - גם יצא פחות בשאיבה וגם לא היה לה מושג מה עושים עם בקבוק.

כדאי שתשאבי לפי הצרכים האמיתיים שלך
אוקיי. אני אנסה להגדיר:
אני אצטרך לצאת לעבודה, ליום אחד בשבוע, 5 שעות.
מעבר לזה, מתאים לי הסידור שבערב בעלי 'מניק' אותו. זה גם מאפשר לי להיות עם הגדולה וגם מאפשר לאבא ליצור קשר משמעותי עם הקטנצ'יק.
מעבר לזה, ארצה לצאת מדי פעם להתעמלות וכל מיני כאלה.

כרגע המצב הוא כזה:
שלשום שאבתי 120, אתמול 80 וזה לא הספיק לו. היום 80 בינתיים אבל נראה לי שאנסה להוסיף קצת. כך שבינתיים אני מצליחה לשאוב כל יום בשביל אותו יום.

אז מה את אומרת, בימים הראשונים לנסות לשאוב 2 מנות וככה להשאיר כמה מנות למקרה הצורך בפריזר ובהמשך לשאוב כל פעם את המנה של אותו יום?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

שאיבת חלב

אז מה את אומרת, בימים הראשונים לנסות לשאוב 2 מנות וככה להשאיר כמה מנות למקרה הצורך בפריזר ובהמשך לשאוב כל פעם את המנה של אותו יום?
בהחלט.

גם יצא פחות בשאיבה וגם לא היה לה מושג מה עושים עם בקבוק.
המוצקו שלי בכלל לא התחבר עם בקבוק עד גיל 8 או 9 חודשים. הוא היה אוכל שאוב בכפית מקערית... 60 או 120 מ"ל בלי בעיה.

_אני אצטרך לצאת לעבודה, ליום אחד בשבוע, 5 שעות.
מעבר לזה, מתאים לי הסידור שבערב בעלי 'מניק' אותו._
אם כך, כל יום לשאוב להאכלה של אותו ערב ע"י אבא. להכין לך בהדרגה במקפיא משהו כמו 4-5 מנות (עדיף מחולקות לחצי, כי חבל לזרוק מה שהם משאירים). וכשתצאי לעבודה, בהנחה שיש כמה מנות במקפיא, תשאבי באותו יום עבור אותו יום - או עבור השבוע הבא.
כלומר, תניקי אותו לפני שתצאי, תשאבי פעם אחת בעבודה (או פעמיים אם יהיה צורך), ותניקי מייד כשתחזרי. זה מבחינת הגודש, לא מבחינת הצרכים שלו. אם יהיה רעב עדיין, יקבל מנה מופשרת מהמקפיא.
אמא_של_שפן*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2006, 12:19
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_שפן*

שאיבת חלב

שליחה על ידי אמא_של_שפן* »

אני אצטרך לצאת לעבודה, ליום אחד בשבוע, 5 שעות
אני ביום עבודה של חמש שעות הסתדרתי עם מנה אחת - הנקתי לפני היציאה ובחזרה. לפעמים הייתי חוזרת עם קצת גודש אז הייתי "מתגנבת" הביתה, שואבת קצת, ואז ניגשת לשפן שקיבל אותי תמיד בהתלהבות כזו שהייתי צוחקת על אבא שלו שהוא שוב גנב לילד את החלב בשביל הקפה...
ההסתערות הזו לא אומרת שהוא רעב ולא שהאכילה מהבקבוק לא מספקת את צרכי הבטן. זה רק אומר שהבקבוק לא מספק את צרכי הנשמה.

באיזשהו שלב (גיל חצי שנה או שבעה חודשים) הוא בכלל לא ביקש בקבוק, אלא חיכה בסבלנות שאני אחזור. אני יודעת שחמש שעות זה המון (חמש וחצי עם ההלוך-חזור), אבל הוא היה מרוצה ככה. רק אני הייתי מגיעה הביתה ומורידה את החזיה כבר בחדר המדרגות.
ירח_לבן*

שאיבת חלב

שליחה על ידי ירח_לבן* »

תשאבי פעם אחת בעבודה
not an option
אני אצטרך למצוא פתרון אחר לבעיית הגודש. יש כאלה?
אולי זה?: מתגנבת" הביתה, שואבת קצת,

ושאלה אחרונה (בלי נדר)
זה משנה אם אני שואבת בזמן שהוא יונק או לא? זה הרבה יותר נוח כשהוא יונק כי אז השאיבה מאד יעילה, ואני לא צריכה לרוץ לשאוב ברגע שנרדם. האם זה משפיע מבחינת הגודש וכל זה?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

שאיבת חלב

אני אצטרך למצוא פתרון אחר לבעיית הגודש. יש כאלה?
תראי, התחלת בשלב נורא מוקדם - אומרים שייצור החלב מתבסס רק אחרי 6 שבועות. לכן גם אמרתי שאת שואבת יותר מדי - הגוף עכשיו בתקופה שהוא לומד כמה התינוק צריך, והשאיבות הן הרי אקסטרא. לכן גם הגודש.

בגיל שלושה חודשים נאמר, אם הגוף מתרגל שבין השעות 10-15 נגיד, אין הנקות, הוא מתרגל לא לייצר יותר בשעות האלה. אם את לא יכולה לשאוב בעבודה, תגשי לכיור ותסחטי קצת רק עד להקלה, בימים הראשונים. תוך מספר ימים המנגנון אמור להתייצב ולא יהיה יותר גודש (כמעט).

זה משנה אם אני שואבת בזמן שהוא יונק או לא?
בזה לא התנסיתי אף פעם.

רק אני הייתי מגיעה הביתה ומורידה את החזיה כבר בחדר המדרגות
.. ואצל אמא של שפן "חדר המדרגות" מונה רק 3 מדרגות... :-)
ירח_לבן*

שאיבת חלב

שליחה על ידי ירח_לבן* »

תראי, התחלת בשלב נורא מוקדם - אומרים שייצור החלב מתבסס רק אחרי 6 שבועות. לכן גם אמרתי שאת שואבת יותר מדי - הגוף עכשיו בתקופה שהוא לומד כמה התינוק צריך, והשאיבות הן הרי אקסטרא. לכן גם הגודש.
נו, עכשו הלחצת אותי /-:
דוקא בפעם הקודמת יועצת הנקה אמרה לי שצריך להתחיל עם בקבוק בגיל 3 שבועות.
אז מה עכשו?
להמשיך אחד ליום ולחכות עם המנות בפריזר עד שיתבסס ייצור החלב? כי בעצם כרגע אני שואבת אחת ליום והוא שותה אחת ליום מבקבוק אז זה מאוזן לא?

אוף
מעצבן העסק הזה

מצד שני, נורא כיף לי לראות את אבא 'מניק' אותו בערב אחרי האמבטיה
אמא_של_שפן*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2006, 12:19
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_שפן*

שאיבת חלב

שליחה על ידי אמא_של_שפן* »

מצד שני, נורא כיף לי לראות את אבא 'מניק' אותו בערב אחרי האמבטיה
וזה כל כך כל כך טוב בשביל הקשר ביניהם. תמיד אני מצירה על הגברים המסכנים שצריכים כל כך להתאמץ בשביל דברים שלנו באים בקלות.
תמר_מתחילה*
הצטרפות: 26 מאי 2005, 18:33
דף אישי: הדף האישי של תמר_מתחילה*

שאיבת חלב

שליחה על ידי תמר_מתחילה* »

הי מותק! אני אנסה להתייחס בקצרה לכמה מהדברים:
לא בעיה לשאוב בזמן הנקה, זה הכי אפקטיבי ומהיר. אם את מסתדרת עם זה טכנית, זה הכי כיף! אם באופן כללי לא היו לך בעיות של גודש/ חוסר/ עודף עם הגדולה, אז לא נראה לי שיש סיבה שהפעם יהיו.
אם את צריכה כארבע- חמש מנות בשבוע, זה לא סטוק רציני. פשוט תפזרי את השאיבה על פני היום באופן לא סדיר- למשל ביום אחד בבוקר ביום שלאחריו בצהריים, אח"כ שוב בבוקר אח"כ אחה"צ וכו'. ככה לא יהיה איתות לשד שבשעה מסוימת יש צורך לייצר יותר, וגם לא יהיה עודף במידה ולא תשאבי. אולי בפעמים הראשונות אחרי "האכלה כפולה" כזו יהיה טיפה גודש לקראת הארוחה הבאה, אבל בסוף השד יבין שיש ארוחות גדולות ויש קטנות- והן לא מסודרות. במקרה הכי גרוע, תראי שהגודש לא מסתדר, אז תפסיקי עם השאיבות הלא סדירות, ותוסיפי שאיבה אקסטרה בזמן קבוע.

בקשר להתבססות היצור- זה נכון, אבל היום ההמלצה של יועצות הנקה היא להתחיל בגיל שלושה שבועות לשאוב ולהרגיל לבקבוק (במקרה הצורך, כמובן). באופן עקרוני- לדעתי האישית- אם אין איזושהי בעיה קריטית בהנקה, לא קורה שום דבר אם קצת משחקים איתה ורואים מה קורה. את בשלב שגודש הוא עדין הגיוני וסביר. לא להלחץ!
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

שאיבת חלב

כי בעצם כרגע אני שואבת אחת ליום והוא שותה אחת ליום מבקבוק אז זה מאוזן לא?
כן, כן. :-) לא אמרתי לך להפסיק לשאוב אלא שתהיי מודעת לשלב שבו את נמצאת - את בשלב שגודש הוא עדין הגיוני וסביר. וגם שלא תנסי ליצור סטוק יש מאין. עדיף שאיבה קבועה אחת ביום, ומדי פעם "להגניב" עוד חצי מנה לפריזר.
(תראי מה עשית, הבאת לפה את תמר מתחילה. תמשיכי עוד קצת, אולי יגיעו כל צללי האתר !).
בשמת_א*

שאיבת חלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

היום ההמלצה של יועצות הנקה היא להתחיל בגיל שלושה שבועות לשאוב ולהרגיל לבקבוק
לאו דווקא.
נמצא, שגם תינוקות שהורגלו מגיל צעיר לפעמים מסרבים לבקבוק כשהאמא מתחילה לצאת לעבודה. לכן זה לא תמיד עובד. מצד שני - זה גם בעייתי, כי:
  • אמנם עכשיו הזמן שיש עודפי חלב ונוח לשאוב, אבל זה גם סוג של עומס על הגוף אחרי הלידה, בששת השבועות הראשונים.
  • לא מומלץ לתת שום פטמה מלאכותית לתינוקות במשך החודשיים הראשונים בערך, עד להתבססות ההנקה, כי הבקבוק או המוצץ פשוט עלולים לפגוע בהנקה בכל מיני צורות (למשל, לגרום לתינוק להתרגל לזרם של הרבה חלב שפשוט נשפך לו לפה - ואז הוא יצפה לכמות הזאת ללא מאמץ גם בהנקה, ולחלק מהתינוקות זה גורם לתיסכול רב בהנקה), לקלקל את ההיצמדות של התינוק לשד, לגרום להופעת פטרייה, ועוד.
  • גם עדיף שאמא לא תהיה בסביבה כשנותנים לתינוק בקבוק, כי זה פתח ל שביתות יניקה מתסכלות ולסירוב לשד. פטנט שד"ר מירה ליבוביץ ממליצה עליו הוא שכשאמא נמצאת - רק הנקה. שיהיה ברור, שבקבוק זה רק פתרון דחק למקרה שהמקור איננו, וכך התינוק מבין לא לבקש בקבוק כשאמא נמצאת, כי זה המסלול המהיר לגמילה בטרם עת, כשהתינוק מתרגל לבקבוק ומתחיל להעדיף אותו (אם אמא מעוניינת להמשיך להניק, כמובן).
גם תינוק בן שלושה שבועות יכול להסתדר בלי שום חלב שאוב אם אמא רוצה רק להיעדר לשעה שעתיים. רצוי כמובן לתזמן הנקה לפני ואחרי ההעדרות, אבל כדאי לשקול את סוג כזה של היעדרויות שווה את הטירחה, העומס והסיכון של בקבוק.
כשאמא יוצאת לעבודה, בד"כ בחמש שעות לא צריך יותר מבקבוק אחד, שרצוי לשאוב באותו בוקר (בבקרים אגב יש לנו יותר חלב). בהחלט כדאי לשאוב תוך כדי הנקה.
תינוקות רבים גם לא מעוניינים ומחכים שאמא תחזור, כמו שסופר פה קודם.
ומגיל חצי שנה כבר אפשר לתת בשעות האלה מזון מוצק.

כמובן כל אחת תעשה מה שמתאים לה, אבל חשוב להזכיר שמתן חלב בבקבוק הוא לא דבר כל כך מלהיב, ויותר טוב להמנע ממנו אם אפשר, ולדחות אותו למתי שבאמת צריך.
פלוני_אלמונית*

שאיבת חלב

כמובן כל אחת תעשה מה שמתאים לה, אבל חשוב להזכיר שמתן חלב בבקבוק הוא לא דבר כל כך מלהיב, ויותר טוב להמנע ממנו אם אפשר, ולדחות אותו למתי שבאמת צריך.
כשבאמת צריך
וזה כל כך כל כך טוב בשביל הקשר ביניהם
(מקווה לא לפגוע באף אחת, ממש לא הצלחתי למצוא מילה אחרת וגם לא לשתוק:-P )
איזה שטויות
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

שאיבת חלב

שליחה על ידי אוד_ליה* »

גם תינוק בן שלושה שבועות יכול להסתדר בלי שום חלב שאוב אם אמא רוצה רק להיעדר לשעה שעתיים._ ... תינוקות רבים גם לא מעוניינים ומחכים שאמא תחזור, כמו שסופר פה קודם.
גם אצלי אותו דבר עם הגדול- בגיל חודשיים שלושה כשהייתי יוצאת מידי פעם אפילו ל-4 שעות (אני לומדת)- הוא היה מחכה, שותה אולי 20-40CC חלב שאוב.
הקטן, מצד שני, מגיל חמישה חודשים אצל המטפלת (כשאני לומדת- פעמיים שלוש בשבוע, ארבע-חמש שעות כל פעם)- אוכל מבקבוק (לא לסקול אותי--- מטרנה, נראה לי מאמץ ענקי לשאוב בשביל שלושה בקבוקים בשבוע, יש לי עוד ילד בן שנתיים בבית וגם אני חושבת שהוא מקבל את כל היתרונות של ההנקה, גם אם יש 3 בקבוקים "זרים" בשבוע), עכשיו הוא בן 8 חודשים אז כבר אוכל מוצקים בזמן הזה.
מצד שני, אם חזרתי הבייתה עם גודש אני פשוט "חולבת" את עצמי :-) ביד וזה עדיף על משאבה.
בשאיבה- לא יודעת אם ניסית- עוזר מאוד לחמם (אפילו מקלחת חמה לפני השאיבה), ולעסות את השד (אצלי גיליתי שלחיצה במקומות מסויימים נותנת "שפריץ" שממלא את הבקבוק צ'יק צ'ק). גם לפעמים כשמניקים מצד אחד השני משפריץ, אז ככה הייתי עושה עם הגדול.
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

שאיבת חלב

שליחה על ידי אוד_ליה* »

רציתי רק להוסיף שאצלי לפחות ב-2 ההנקות הגוף התרגל לכל מה שהייתי צריכה
למשל אני לומדת יומיים בשבוע ובהתחלה היה קצת גודש אבל אחרי שבוע- שבועיים הגוף התרגל גם לזה. אני יכולה להניק יום שם הנקה מלאה ויום אחרי להיעדר 5-6 שעות והגוף יודע לווסת...
ירח_לבן*

שאיבת חלב

שליחה על ידי ירח_לבן* »

המון תודה לכל העונות. נרגעתי ועכשו מתחילים לזרום. התשובות שלכן מאד עוזרות

איזה שטויות
לא, פלונית , לא נעלבתי. זכותו של כל אחד לפנאטיותו ולאלמוניותו
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

שאיבת חלב

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

הקטן שלי בן 3 חודשים כמעט, וכרגע דחיתי כל לימודים/ עבודה וכו'. אבל בכל זאת הייתי רוצה לאפשר לעצמי לצאת לעיתים מהבית לבד לשעתיים שלוש. (למשל, אני צריכה ללכת להסתפר ואני ממש לא מעוניינת שהוא ינשום את הכימיקלים במספרה. בימים גשומים אלה אין אפשרות לקחת מישהו שיטייל איתו בחוץ..)
איך בדיוק אני שואבת למטרה זו? באותו היום? מתי בדיוק? הוא גם לא אוהב כל כך מוצץ, יורק או מקיא מיד. אני חוששת שהוא יעשה את אותו הדבר עם הבקבוק. אשמח לעצותיכן..
גברת_פלפלת*

שאיבת חלב

שכחתי לציין שהוא יונק מתי שבא לו, לפעמים כל שעה וחצי, לפעמים כל שעתיים או אפילו שלוש.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

שאיבת חלב

שואבת קצת לפני הנקה, עדיף בבוקר.
אפשר לשאוב כמות ולצרף. אם תשאבי ותשמרי לך 2, 3 או 4 מנות קטנות (חצאים), תוכלי לצאת פעם אחת ולבדוק אם אכל וכמה, וכך לדעת כמה צריך לשאוב לפעמים הבאות.
לא להיבהל אם לא יאכל כמעט, זכותו גם לחכות לך :-) ייתכן שגם יאכל הכל וגם ייצמד אליך מייד כשאת חוזרת, לא להיבהל גם מזה. ולחלופין לבקש שלא "ידחפו לו" אוטומטית עוד חלב בכל פעם שהוא מקטר, לא אומר בהכרח שהוא רעב.

מנות כדאי לשמור בחצאים, למשל 60 מ"ל ועוד 60 מ"ל בשקיות נפרדות (כך היה אצלנו), במקום 120 בשקית אחת, במיוחד שעדיין לא ברור כמה יאכל וכמה ישאיר.
גם שלי לא הסתדר עם בקבוק, והיה אוכל בכפית מתוך קערית, בתיאבון גדול.
אמא_עובדת*
הצטרפות: 07 ינואר 2008, 20:55

שאיבת חלב

שליחה על ידי אמא_עובדת* »

שלום לכן (ולכם),
מישהי יודעת אם יש בעיה למהול חלב שאוב במים?
הבת שלי בת 11 חודשים ונמצאת בבוקר אצל מטפלת. היא אוכלת מוצקים נפלא, וכשאני חוזרת - משלוש וחצי אחה"צ ועד הבוקר היא יונקת ויונקת ויונקת. בקיצור לא נראה לי שיש לה צורך תזונתי אמיתי בכמות גדולה של חלב שאוב בהעדרי. הבעיה היא שהמטפלת מתעקשת שאמשיך לשלוח את החלב ("או עדיף שתתני כבר מטרנה, בגיל שלה כבר חייבים את זה", לדבריה (-:) . מדובר בטעמי נוחות של המטפלת בלבד.
אין לי חשק להתעמת איתה על כך (יש מספיק דברים אחרים...) אבל השאיבות הפכו למעיקות מאד וכמות החלב ירדה פלאים.
עלה בדעתי למהול את החלב השאוב בקצת מים רתוחים, כדי "למתוח" אותו ולהגדיל את הכמות.
האם זה אפשרי? לא יהרוס את החלב או משהו?
תודה רבה!
שבע*
הצטרפות: 06 נובמבר 2007, 12:46

שאיבת חלב

שליחה על ידי שבע* »

אולי תתני לה בבקבוק חלב אורז או משהו כזה?
גברת_פלפלת*

שאיבת חלב

אולי תסבירי למטפלת שאת האמא ואת מחליטה במה להאכיל את הבת שלך? אוף.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

שאיבת חלב

אולי תסבירי למטפלת שאת האמא ואת מחליטה במה להאכיל את הבת שלך? אוף
שליחת תגובה

חזור אל “תחליפי חלב”